Australië heeft de leiding New-Yorksche Bears Rad.-soc. congres geopend ZATERDAG 12 MEI 1934 De geheimzinnige moord in Frankrijk Echtgenoot van het slachtoffer bekent de moordenaar te zijn Buick-fabrieken ge sloten 19.000 werklieden gedupeerd De Volkenbond Volgende Assemblee op 10 Sepi. Insull op vrije voeten Na een borgstorting van 200.000 dollar De ontvoering van Settle Razzia in de onderwereld van Los Angeles De transferconferentie Dinsdag a.s. de volgende bijeenkomst Nieuwe mode voor Duitsche boerinnetjes Naar oude Germaansche modellen Bolivia-leger gereorga niseerd Door Tsjechische officieren Korte berichten Herriot heeft het zwaar te verduren Kudde rendieren aan gevallen Goud en zilver als valuta dekking in de V.S.? Uit concentratiekamp gevlucht Tewfik Roesjdi Bey te Boekarest INVOERRECHTEN OP KORTEN TERMIJN Incidenteele tariefsmaatregelen moeten getroffen kunnen worden LAWNTENN1S Spannende strijd in het D.D.V.- tournooi tusschen Koopman en Scheurleer tegen Turn- bull en Quist Nederland slechts één winstpunt JapanQueen's Club Londen AustraliëI. C. van Nederland JapanC. van Nederland AustraliëQueen's Club Londen VOETBAL Zwitserland—Nederland In het a.s. najaar W ereldkampioenschap- pen voetbal Na gelijk spel verlenging WIELRENNEN Wielerbaan de Raayberg te Bergen-op-Zoom ZWEMMEN EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN Ned. Olympisch comité Onze deelneming aan de Spelen in 1936 College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland FAILLISSEMENTEN Handel gering, koersverloop onregelmatigslot op laagste punt. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 11 Mei Stuurlied en-examen Machinisten-examen STOOMVAARTLIJNEN PARIJS, 11 Mei. De grootgrondbezitter Mi chel Henriot, de zoon van den procureur-ge neraal van Laurient en oomzegger van den uit de Stavisky-affaire bekenden afgevaardigde Henriot, heeft bekend zijn vrouw te hebben ge dood, ten einde in het bezit te geraken der hooge som, waarvoor zij verzekerd was. Zooals te begrijpen is, heeft het bekend worden van dit feit groot opzien gebaard. NEW YORK, 11 Mei. (V. D.) De Buick-fa brieken te Plint (Michigan) hebben Vrijdag in verband met de staking in de fabriek, waar de carrosserieën voor de Buicks worden vervaar digd. hun poorten gesloten. 19.000 werklieden worden hierdoor gedupeerd. GENEVE, 11 Mqj (VD.) De fungeerende president van den Volkenbondsraad, de Pool- sche minister van Buitenlandsche Zaken, Beek, heeft de vijftiende Assemblée van den Volken bond bijeengeroepen op Maandag 10 September 1934 te Genève. NEW YORK, 11 Mei (Reuter). De advocaat van Insull verklaarde heden voor de recht bank, dat de handelwijze van de Turksche po litie onrechtmatig was, toen zij Insull ar resteerde en aan den Amerikaanschen gezant overleverde. Verder deelde hij mede, dat zijn cliënt de cautie van 200.000 dollar zal storten, zoodat hij niet naar de gevangenis terug keert. Na Insull verschenen Samuel Insull en een aantal andere beklaagden in deze zaak, allen beschuldigd van overtreding van de fail- lissementswetten. Allen verklaarden onschul dig te zijn. Nadat de 200.000 dollar borgstelling betaald waren, is Insull op vrije voeten gesteld. Op aanraden van zijn zoon heeft hij zich voor her stel van krachten in een ziekenhuis laten op nemen. LOS ANGELES, 11 Mei In verband met de ontvoering van den multi-millionair Settle heeft de politie een razzia gehouden in de on derwereld. Een vrouw is gearresteerd. De attorney-general heeft medegedeeld, dat de ontvoerders een losgeld eischen van 75.000. BERLIJN, II Mei. De sub-commissie der transferconferentie heeft ook Vrijdag een zit ting gehouden. In verband met de Zondag en Maandag te Bazel plaats vindende algemeene vergadering en zitting van den Raad van Beheer der Her- stelbank, zal de volgende bijeenkomst oas Dins dagmiddag plaats vinden. De besprekingen over technische détailkwesties zullen tijdens het weekeinde worden voortgezet. BERLIJN, 11 Mei. (Reuter.) De Nationaal- Socialistische boerenleider Wilhelm Bochers heeft een speciale kleederdracht ontworpen voor meisjes van het platteland, volgens een ont werp, dat gebaseerd is op oude Germaansche modellen bestaande uit een witte blouse, een groene rok, een groen jakje en een wit geste ven mutsje. Deze dracht zal voor het eerst vertoond wor den op een te Friesack te houden boerenweek. PRAAG, 11 Mei. (Reuter.) Naar de bladen melden heeft de regeering van Bolivia den Tsjecho-Slowaakschen autoriteiten verzocht een aantal officieren verlof te geven om het Boli- viaansche leger te reorganiseeren. Zes Tsjecho-Slowaaksche officieren zullen binnenkort onder leiding van generaal Placek naar Bolivia vertrekken. Zaken, met gelijktijdige benoeming tot Rijks ambtenaar. De President van Portugal Carmona heeft den beroemden violist Kreisler vereerd met de orde van Sint Jacobus. Kreisler had te Lissa bon op een liefdadigheidsconcert gespeeld. Vrijdag is bijna het geheele plaatsje Oester- botten een prooi der vlammen geworden. 50 gebouwen zijn in de asch gelegd. De Rijksminister van Binnenl. Zaken, dr. Frick heeft den departementsdirecteur van het Pruisische ministerie van Binnenlandsche Za ken en generaal der Pruisische landspolitie Daluge, met ingang van 11 Mei belast met de leiding der nieuw in te stellen politieafdeeling van het Rijksministerie van Binnenlandsche PARIJS, 11 Mei. (Reuter.) Te Clermont Ferrand werd Vrijdagmorgen het congres ge opend der rad.-soc. partij, onder voorzitter schap van Herriot, die onder luide toejuichin gen zeide, het congres tot het einde toe te zul len bijwonen en op alle critieken te zullen ant woorden. Op voorstel van Herriot benoemde het con gres een zuiveringscommissie van 21 leden, die oogenblikkelijk in vergadering bijeenkwam. Herriot droeg aan het einde der ochtendzit ting het voorzitterschap over aan het rad.-soc. kamerlid Pipault. De namiddag-zitting begon in een geladen atmosfeer. Toen Cailleaux de plaats van den voorzitter innam, ontstond er een zoodanig gejoel, dat hij 't congres moest vragen of hij blijven zou dan wel heengaan. Daladier werd met een langdurige ovatie be groet. Een rapport-Bayet over de zuivering der partij werd goedgekeurd. Toen een afgevaar digde een groot aantal rad.-soc. kamerleden scherp laakte, vroeg Herriot of hij misschien hem persoonlijk bedoelde, waarop de afgevaar digde bevestigend antwoordde. Herriot ant woordde, dat hij het als een beleediging be schouwt, wanneer men hem verwijt, oat hij graag minister is. Het congres riep nij toe: Morgen zult gij beraadslagen, daarna is het aan mij te beslissen of ik aan het hoofd der partij zal blijven of niet. HELSINGFORS, 11 Mei. (Reuter.) Te Galll- vari, op de Noordelijke grens tusschen Finland en Zweden is een kudde rendieren aangevallen door groote troepen wilde honden. Vijftig ren dieren werden gedood. De autoriteiten weten niet waar deze honden vandaan komen. WASHINGTON, 11 Mei (V.D.) De senato ren die het zoogenaamde Zilverblok vormen zijn tot overeenstemming gekomen met den minis ter van Financiën Morgenthau over de redactie van een „silver-bill". Senator McCarren, een der deelnemers aan do conferentie, verklaarde dat Morgenthau toe stemming heeft gegeven, dat goud zoowel als zilver kunnen dienen als dekking voor de va luta. De volgende week zal de Silwerbill aan Roose velt ter goedkeuring worden voorgelegd. MUENCHEN, 11 Mei. (D. N. B.) De Oosten- rijksche persdienst meldt: Uit het gerechts gebouw te Grieskirchen in Opper Oostenrijk zijn Donderdag de bewaker Leja en vijf gear resteerde S.A.-mannen, die binnenkort uit het concentratiekamp van Woellersdorf zouden worden ontslagen, gevlucht. Vrijdagmiddag zijn de vluchtelingen over de Beiersche grens ge komen. Zij bevinden zich thans te Passau. De bewaker Leja was verkleed als leider der Heimwehrschutz. BOEKAREST, 11 Mei. De Turksche minister van Buitenlandsche Zaken,Tewfik Roesjdi Bey, is Vrijdagmiddag te Boekarest aangeko men. Op het station werd hij door eenige auto riteiten verwelkomd. De Turksche minister zal tot Maandagochtend te Boekarest blijven. Verschenen is de Memorie van Antwoord van de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot instelling, afschaffing, verhooging of ver laging van invoerrechten op korten termijn. Hieraan wordt het volgende ontleend: Dat het ontwerp groote bevoegdheden m handen van de Regeering legt, wordt door de Regeering ten volle erkend. Dat deze bevoegd heden al te groot zouden zijn, kan echter niet toegegeven worden. De gevallen, waarin van de bevoegdheden, ln het ontwerp bedoeld, gebruik zal kunnen wor den gemaakt, worden, na de daarin gedurende de behandeling in de Tweede Kamer aange brachte wijzigingen, door het ontwerp zelf zóó nauwkeurig aangegeven, dat een ander gebruik dan van den aanvang af in de bedoeling heeft gelegen, onafhankelijk van de vraag, wie met de leiding van het Departement van Economi sche Zaken zal worden belast, door de wet niet zal worden toegelaten. Allerminst kan worden toegegeven, dat het ontwerp een sterk protectionistisch karakter zou dragen. De buitengewone omstandigheden, waarin het internationale ruilverkeer zich be vindt, maken het noodig, dat de Regeering in cidenteele tariefmaatregelen kan treffen, eener- zjjds met het oog op het sluiten van handels verdragen, anderzijds tot het afweren van cala miteiten van Nederlandsche bedrijven, ten ge volge van buitenlandsche maatregelen. Het ont werp beoogt niet weinig levensvatbare bedrij- volge van buitenlandsche maatregelen. Het ontwerp beoogt niet weinig levensvatbare be drijven kunstmatig in het leven te houden. Het wil alleen de levensvatbare bedrijven bescher men tegen kunstmatige bedreiging uit het bui tenland. De Regeering kan niet toegeven, dat zij bij het hanteeren der bevoegdheden van de Crisis Invoerwet in activiteit zou zijn te kort gescho ten. Het eerste deel van de internationale wed strijden van D. D. V. te Amsterdam is feitelijk afgespeeld. Van de eerste tien wedstrijden, die de Internationale Club voor Nederland speel de tegen Australië, won Australië negen wed strijden en Nederland één. In de andere helft speelde de Queen's Club van Londen tegen Japan 6—4. Aangezien er al twee wedstrijden van de tweede helft zijn gespeeld is de eind stand nu: Australië 9 partijen, Queen's Club 7 partijen, Japan 5 partijen, I. C. Nederland 1 party. De volgende twee dagen moeten er dus nog 18 partijen worden gespeeld. Het is dus geble ven by één winstpunt voor Nederland. Noch de heerendubbels, noch de gemengd dubbels slaagden erin hun tegenstanders te verslaan. Leembruggen en Hughan hadden niet veel in te brengen tegen de sluitende combinatie van de beide Australiërs Crawford en Mc. Grath. Het was een mooie partij tennis en Hughan vooral wist veel te redden, doch de score wyst duidelijk de meerderheid der bui. tenlandsche gasten aan. Veel spannender was de wedstrijd tusschen Koopman en Scheurleer tegen Turnbulln Quist. Had Koopman een beteren steun aan zijn partner gehad, dan had. den onze landgenooten misschien nog een twee de set uit het vuur kunnen halen. Scheurleer sloeg echter herhaaldeiyk in het net. Met zijn service was hy beter op dreef, waardoor hij dan ook herhaaldeiyk scoorde. Koopman speelde een keurige partij. Eerst leek het of hij nog even moest inspelen (Donderdag had hij n.l. niet gespeeld), doch vooral in de twee de set was zyn service vast en door oploopen naar het net na de service wist hy menig puntje, menige game te behalen. De eerste set kwam aan Australië met 61. In de tweede set hadden de Nederlanders de leiding met 21, waarna Australië de score echter spoedig op 42 brengt. Dan een Drach tige service game van Koopman 43. Na een zeer spannende game, waarin het niet ont breekt aan kansen om den stand geiyk te ma ken, weet Australië den voorsprong te ver- grooten om daarna snel de laatste game te winnen en de set met 63. Jammer, maar het was een mooie party. Bej. Belzer en Kastein hadden een zware party tegen Miss Hartigan en Quist. Mej Bel zer was goed aan het net, maar had veel moeite met de lange harde slagen van mej. Hartigan, wat zij gisteren trouwens ook onder vonden heeft by de enkelspelen. De Nederlandsche combinatie wist slechts vier games te behalen. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel: J. Fuyikura sl. E. C. Peters 62 62. J. Yamagishi sl. N. Sharpe 64 57 63. H. Nishimora verliest van E. R. Avory 46. 4—6. Gemengd dubbelspel: Frl. Horn en R. Miki sl. S. Noel en R. K. Tinkler 6—3 97. Mej. L. W. van Lindonk en J. Fuyikura verl. van Mrs. Peters en E. C. Peters 26 57. Damesenkelspel: Mrs. Molesworth sl. mej. A. Kerckhoff 6—4 75. Heerendubbelspel: J. H. Crawford en V. B. Mac Grath sl. G. Leembruggen en T. Hughan 6—0 6—1. D. P. Turnbull en L. K. Quist sl. O. Koop man en G. J. Scheurleer 61 63. Gemengd dubbelspel. Miss Hartigan en L. K. Quist sl. mej. E. Belzer en W. Karsten 6—2 6—2. Damesenkelspel: Frl. Hom sl. mej. Belzer 6—3 6—1. Heerenkelspel: D. P. Turnbull verliest van R. K. Tinkler 36 68. Het programma voor Zaterdag luidt: 2 uur: Yamagishi—Hughan; mej. Lindonk— mej. Kerckhoff; Quist—Peters. 3 uur: Miss Hartigan—M. Noel; Crawford— Avory; NishimuraScheurleer. 4 uur: Turnbull en Quist—Sharpe en Tinkler. Fuyikura en MikiHughan en Leembruggen. 5 uur: Mej. Lindonk en Fuyikura—Mej. Kerckhoff en Scheurleer; Crawford en Mc. Grath—Avory en Peters; Frl. Horn en Miki— mej. Belzer en Karsten. Het programma van Zondag ziet er als volgt uit: 2 uur: Miki—Leembruggen; Mac Grath— Sharpe; Fuyikura—Karsten. 3 uur: Mrs. MolesworthMrs. Peters. 3.30 uur: Timmer—Crawford, best of five. 4.30 uur: Mrs. Molesworth en Turnbull—Miss Noel en Tinkler; Nishimura en Yamagishy; Koopman en Scheurleer; Miss Hartigan eii QuistMrs. Peters en Peters. Naar de „Sportkroniek" meldt is thans met den Zwitserschen Voetbalbond overeenstem ming bereikt inzake het vaststellen van den wedstryd Zwitserland—Nederland in het a.s. najaar. Dat wordt dus de tweede ontmoeting in dit jaar tusschen beide landen. Naar wij van den heer K. J. J. Lotsy ver namen zyn de berichten, zooals die inzake het overspelen van wedstrijden tydens de wereld kampioenschappen in Italië zijn verschenen, niet juist. Zooals wy destyds schreven zou, indien een wedstryd in een gelijk spel eindigde, op een nader te bepalen datum deze ontmoeting wor den overgespeeld. Mocht deze tweede ontmoe ting ook in een geiyk spel eindigen, dan zou er geloot worden. De werkeiyke regeling is de volgende: Ein digt de wedstrijd in een geiyk spel, dan wordt er 2 x 15 minuten verlengd. Er wordt gewis seld zonder rust. Mocht ook dan geen beslis sing gevallen zyn, dan wordt de wedstryd over gespeeld. Eindigt de tweede ontmoeting we derom in een gelijk spel, dan wordt ai weer 2 x 15 minuten verlengd. Zou er ook dan geen beslissing gevallen zijn, dan beslist het lot. Een wijziging, zooals de reglementen die aan geven, die overigens wel van groot belang mag worden genoemd. Want het overspelen van een wedstryd is daardoor tot een minimum oeperkt. Onder vrij groote belangstelling werden te Bergen-op-Zoom internationale wielerwedstry- den gehouden. De uitslagen van de verschillende wedstrijden luiden als volgt: Sprintwedstryd voor profs en onafhankely- ken: finale: om de 7e, 8e en 9e plaats: 1. Osz- mella; 2. Ippen; 3. Maes; om de 5e en 6e plaats: 1. Verrycken, 2. Metz; om de 3e en 4e plaats: 1. Vrins, 2. v. Reyen; om de le en 2e plaats: 1. Steffes, 2. v. d. Horst. 10 K.M. eigen kracht - voor nieuwelingen: 1. P. Verhagen 11 pnt.: 2. J. de Meyer 10 pnt.; 3. Dietvorst 4 pnt.; 4. Weijs 3 pnt 8 K.M. wedstryd eigen kracht: 1. Reynders 16 pnt.; 2. de Wolf 15 pnt.' 3. Schorn 12 pnt.; 4. Braspenning 10 pnt.; 5. v. d. Reyt 9 pnt. De koppelachtervolging werd gewonnen door Jan Maasv. Isselt voor DeurlooReyns. Koppelwedstrijd voor amateurs over 20 K.M.: 1. Gageldonclcv. d. vyver in 30 min 49 4/5 sec. 16 pnt.; 2. MachielsenSpitters 12 pnt.; 3. Nuij- tenBoekelaar 8 pnt. koppelwedstryd voor profs over 40 K.M.: 1. SteffesHurtgenFrankenstein 20 pnt. tyd 59 min. 10 3/5 sec.; 2. Oszmella—SchornCzukalla 9 pnt.; 3. Maasv. IsseltReynders 6 pnt.; 4. DuerlooVerryeRengen 6 pnt. Naar wy vernemen ligt het in de bedoeling van het bestuur van den Koninklijken Neder- landschen Zwembond om met een volledige zwemploeg in te schrijven voor de Europeesche kampioenschappen, welke dit jaar ln .Augustus in Maagdenburg zullen worden gehouden. Deze zwemploeg zou dan bestaan uit 10 h 12 zwem sters en zwemmers, alsmede een waterpoloploeg der heeren. Men hoopt de waterpoloploeg dusdanig te trainen, dat deze een behooriyk figuur op de Europeesche kampioenschappen zal slaan. In de gisteravond te Amsterdam gehouden vergadering van het Ned. Olympisch Comité werden met algemeene stemmen aangenomen de uitnoodigingen tot deelneming aan de Xle Olympiade te Beriyn en aan de Vierde Olym pische Winterspelen te Garmisch-Partenkir- chen beide in 1936 te houden. Wy ontvangen de volgende opgave der com- missiën by Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, bedoeld by artikel 3 van het Regle ment van Orde voor dat college. Voor de waterstaats- en waterschapszaken en de hinderwet de heeren mr. J. B. Bomans en mr. A. Bruch. Voor de financieele zaken de heeren A. H. Gerhard en mr. M. Slingenberg. Voor de zaken betreffende het hooger-, middel- baar-, nijverheids- en lager onderwijs de hee ren A. H. Gerhard en mr. M. Slingenberg. Voor de zaken betreffende het armwezen de heeren A. W. Michels en P. J. M. Verschure. Voor de reglementen en verordeningen, be halve die der waterschappen de heeren A. W. Michels en P. J. M. Verschure. Voor de recla- matiën tegen 's rijks directe belastingen de heeren A. H. Gerhard en mr. M. Slingenberg. Voor de zaken betreffende de jacht en de visscherij de heeren mr. J. B. Bomans en mr. A. Bruch. Voor de zaken betreffende de strand vonderij de heeren mr. J. B. Bomans en mr. A. Bruch. Voor de liggers der wegen de heeren mr. J. B. Bomans en mr. A. Bruch. Voor de zaken betreffende autobusdiensten en spoor- en tramwegen de heeren mr. J. B. Bomans en mr. A. Bruch. Voor de zaken betreffende het krankzinnigenwezen de heeren A. W. Michels en P. J. M. Verschure. Voor de provinciale be drijven de heeren mr. J. B. Bomans en mr. A. Bruch. Voor de zaken betreffende de pro vinciale ambtenaren de heeren A. H. Gerhard en mr. M. Slingenberg. Voor de zaken be treffende de volksgezondheid de heeren A. W. Michels en P. J. M. Verschure. Voor de zaken betreffende wetten en verordeningen, niet aan andere commissiën opgedragen de heeren A. W. Michels en P. J. M. Verschure. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Rectificatie 4 Mei: 1,1. werd het faillissement van H. P. Kooistra. Den Helder, gepubliceerd. De juiste naam blijkt echter te zijn H. P. Koorstra. Surséance van betaling: Verzocht door C. J. A. Belderbos, houder van een kreeftenpark, Bergen op Zoom. Verhoor: 19 Juni 1934, 12 uur in het Gerechtsgebouw te Breda. Bewindvoerder: mr. J. D. Huyer, Bergen op Zoom, Arnold Asselbergsstraat 6. Failliet verklaard. 9 Mei: D. Gijzen, bakker, Amsterdam, Geul straat 26. J. M. Luneburg, winkelier patent-genees middelen. Amsterdam, Oude Brugsteeg 30. H. A. M. Verkade, reiziger in rijwielonder- deelen, Amsterdam, le Const. Huygensstraat 57, 2e etage. K. Kreuning, schilder, Hilversum, Anjelier straat 6. A. Pohling, Landsmeer. G. H. Koenders, Lutgerusstraat 16. D. v. d. Made, Oost-Indisch ambtenaar op non-activiteit, Utrecht, Merwedekade 230. C. A. den Engelsman, Utrecht, Van Wijcks- kade 22 bis. F. Fischer, Utrecht, Nieuwe Daalstraat 3436 J. Kaatee, bakker en koopman, Soestdijk, gem. Baarn. W. H. Verhoef, vischhandelaar, Utrecht Daendelstraat 31. L. J. W. Arends, koopman, Almelo, Doelen straat 23. G. Lansink, Enschede, Da Costastraat Vernietigd op grond van verzet de faillisse menten: J. Steenbergen, Amsterdam, Pretorius- straat 10; G. F. ten Brink, Emlichheim, Ge- flügelhof Wilhelmina, NEW YORK, 11 Mei. (Part.) De handel op de effectenbeurs was heden van geringe afme tingen en het koersverloop was onregelmatig. De onberekenbare fluctuaties der laatste da gen, die ten slotte in verdere koersverliezen zyn geëindigd, hebben een zenuwachtige stemming te voorschijn geroepen. Men verkeert daarbij in het onzekere omtrent de politiek van Wash ington. De jongste zilver-manoeuvre van Pre sident Roosevelt wordt niet alleen aan scherpe critiek onderworpen, doch heeft het vertrou wen in het regeeringsbeleid eenigszins aan het wankelen gebracht. In sommige kringen is men de meening toegedaan, dat Roosevelt aan het zilverbloc tegemoet is gekomen uit politieke overwegingen. Over het algemeen worden de overheidsmaatregelen, welke ten doel hebben herstel teweeg te brengen sceptisch beoordeeld, omdat van een werkelijk herstel tot dusverre maar wein.g te bemerken is geweest. Mijnwaarden noteerden bij de opening lager. U. S. Smelting zagen zich 2>A pet. van hun koers ontgaan. Ook chemische fondsen en pu blic-utilities werden lager afgedaan. Kort na den aanvang van den handel trad over de ge heele linie een herstel in, dat echter langzaam in de koersen tot uitdrukking kwam. De affaire bleef echter van geringe afmetingen. Langen tijd kwam er niet veel verandering in het koerspeil. Het laatste half uur echter verkreeg het aanbod zoodanig de overhand, dat nage noeg over de geheele linie een gevoelige koers- teruggang moest worden genoteerd. Staal- en spoorwegwaarden leden de grootste verliezen. Het slot kwam hier op het laagste punt van den dag, met verliezen van 1 pet. 3 pet. voor Amer. Tel. Tel., Western Union, Amer. Ce- lanese, Du Pont, Allied Chemical, Chrysler, Auburn Auto, Montgomery Ward, Case Treshing, Reynolds Tobacco, U. S. Smelting. Atchison Topeka, New-York Central, Southern Rails en Union Pacific. Aandeelen in blikfa- brieken maakten een gunstige uitzondering. American Can en McKeesport Tin boekten een winst van resp. 1% pet. en 2 pet. De omzetten bedroegen 1.000.000 shares. Slotkoersen Mei Allied Chemical American Can. Co. Am. Car. Foundry Am. For. Power Am. Smelting Ref. Am. Tel. Tel Am. Tobacco B Am. Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethl. Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B Chesapeake Ohio Chic. Milwaukee pref. Chicago Rock Isl Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y Continental Oil 7 Dawesleening 5Youngleening Dele ware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr. Gen. Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel Kennecott Copper Koninkl. Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref Montgomery Ward Nat. Cash. Reg. Co. National City Bank Nat. Dairy Prod. G. A. Nat. Steel New York Central Nord American Co Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L Radio Corp. of Am Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States Steel Corp. Wabash gew. A Westlntrhouse El Woolworth Build i exdiv. ex claim. I gedaan en laten. 11 135 96V* 19% 7Vs 37Vi 110% 69Vi 171/s 133% 7/8 53 34 221/s 336/8 157/g 50V* 28 431/2 7i/2 3% 39% 21/2 321/2 181/8 70% 45 52% 83% 901/* 131/2 19V4 221/2 7/8 31% 9% 12% 24 34% 27 11% 19% 346/8 5.50-62 84 8% 3% 5% 24% 157/a 28% 15% 439s 26% 15% 173 20% 30 33% 33% 7% 42 8% 147/g 206/g 23 19 42% 12 119 19% 47/g 8% 17% 42% 31/4 32 48 t ex coupon. bieden. 10 9 1361/4 137% 95% 96% 20 21% 7% 8 38 388% 111*4 110% 696/4 70 171/4 177% 14 143/s 7/8 7/8 55% 58% 35% 36% 22% 23% 34% 361% 157/s 16 53 55 27% 28 43% 44% 76/4 8 36/4 3% 406% 43 26/4 2% 32% 33% 18% 19% 70% 718% 44% 458% 53% 54% 84% 86 90 89% 13% 137% 19% 20 23 23% 7/8 7/8 32% 327/s 10% 11 13 133/g 246% 25% 35 351% 27% 277/g 12 123% 193/g 197/s 346% 34% 5 55-70 S.80-95 83 83 9% 9% 3% 3'/8 ■-% 6 253% 26% 15% 15% 283% 29 15% 158% 441% 44% 28 288% 16 16 173 175 20% 20% 30% 311% 337% 34 341% 34% 7% 73% 423% 43% 8% 83% 15 153% 21% 22 24 25 19% 197% 421% 427/g 12% 12% 122 123 19% 20% 47% 5 8 8% 18% 198% 431% 44% 3 3% 32% 34 48% 488% NEW-YORK, 11 Mei. 11 Mei 10 Mei 11 Mei 10 Mei Brussei 23 44 23 42 Oslo 25 72 25 68 Rome 8 52 8 53 A'dam 67 92 67 92 Madrid 13 71 13 70 Londen 5.11% 5 11 Bern 32.51 32 51 Parijs 6 613/* 6 61% Weenen 19.05 19 05 Berlijn 39 67 39 66 NEW-YORK, 1! Mei. Rubber Standaard 11 Me 10 Mei 11 Mel 10 Mel Mei 13.-7 13.64 Dec. 14 30 14 30 Juli 13.73 13.80 Jan. 14.42 14.40 Sept. 14 00 14 01 Mrt. 14 64 14.60 Oct. 14.10 14.11 Suiker Mei 150-52 1.54-56 Dec. 1 65-66 1.71 Juli 1 52 1.56 Jan. 1.66 1 72-74 Sept. 1 58 1.63-64 Mrt. 1.72 1.77-78 Oct. 1.61 1.67 Mei 1.76-77 1 81-82 Ct.Cuba3 47 3 47 Tarwe Roode Winter loco 98% 997/8 98% Harde Winter loco /8 100% Tin Loco 54.00 54.10 April 53.85 £3.95 Katoen Loco 11.45 11.55 Sept. 11.45 11.56-57 April 11.16 11.28 Oct. 11.50 11.60 Mei 11.22 11 34 Nov. 11.56-57 11 68-69 Juni 11 28- 19 11.40-41 Dec. 11.63 11.74 Juli 11.34 11.46 Jan. Aug. 11.40 11.51 Mrt. 11.73 11.85 Koffie (Rio) (Santos) Mel 8.06 8.12 Mei 10.58-59 10.62 Juli 8.20 8.27 Juli 10 65 10.71 Sept. 8.27 8.35 Sept. 11.02 11.08 Dec. 8.35 8 43 Dec. 11.15 11.19-20 Mrt. 8.42 8.50 Mrt. 1 .22 11 27 CHICAGO, 11 Mei. 11 Mei 10 Mei 11 Mei 10 Mei Tarwe Haver Mei 883% Juli 873/8-1% Sept 88%-% 903% 88% 89% Mei 35% Juli 34% Sept. 343/8 36s% 353% 353% Mais Rogge Mei 467/g Juli 496% Sept. 51% 483% 51V* 52% Mei 571% Juli 577/8-3% Sept. 59 60% -1 617% 6.021/2 5.95 Reuzel Loco Mei Mei Mei "6(2% 5.92% Juli Juli 6 10 6 05 Sept. 6.o2% 6.30 Oud contract. Nieuw contract. .Duluth Lijnzaad 1.87 1.87% 1.88 1.88% 11 Mei 10 Mei WINNIPEG, 11 Mei. 11 Mei 10 Mei Tarwe Gerst Mei 697% 713% Mei 38% 38% Juli 707/g 73 Juli 393% 40 Oct. 72% 74% Oct. 4.V2 413% Rogge Lijnzaad Mei 455% 473% Mei 1.4% 1.57% Juli 471% 49% Juli 1.551% 1.58% Oct. 491/g 51 Oct. 1.53 1-573/8 Haver Mei 34% 35% Juli 35% 361% Oct. 36% 363% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 11 Mei. Tarwe: Mei Juli 4/7—4/71/8; Oct. 4/91/4; Dec. 4/0%, (Medegedeeld door Simoons Co) Van 3.304.30 uur Kon. Olie A'dam Rubber H. V. A. Anaconda Adj. Milw. Beth. Steel U.S. Steel Young 156—155% 112% 176 y2—y, 8% 9 21 5/16—% 26% 36% Van 4.305.00 uur Unilever 79 A'dam Rubber 112% Steel 26 7/8 Anaconda 8 7/8 DEN HAAG. Geslaagd voor len stuurman gr. stoomv. G. Vogel, A. D. G. Dros en Ch. C. M. H. op de Coul. DEN HAAG. Geslaagd voor diploma A de hee ren P. Wynia te Harlingen; J. Trouw te Brielle; G. A. C. Croese te Hilversum. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 11 Mel: Leopold L.D., s„ La Plata; Telaman s., W.-Indië; Frieda Rehder, s„ Koningsbergen. Vertrokken 11 Mei: Maasstroom, s., Bristol; Phrontis, s., Liverpool; Texelstroom, s., olem, Sam- bre, m.s., Parijs; Vesta, s., Middl. Zee via R'dam; Stella, s., Idem. AMSTERDAM. Aangekomen 11 Mei: Zeester, ms„ Meppel, lëdig, Handelskade, Salomon's Kust vaart; Leopold L. D„ La Plata, graan, Sllokade, Dreyfus; Frieda Rehder, Koningsbergen, hout- pulp, Handelskade, Wm. H. Müller Co.; Tela- mon, W.-Indië, stukgoed, Surlnamekade, Vracht mail. M.J. NEDERLAND. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitreis. 11 Mei van Genua. ROTTERD. LLOYD. PALEMBANG, uitreis, pass. 11 Mei Ouessant. SLAMAT, thuisreis, 11 Mel n.m. 1 uur van Lissabon. BLITAR, 11 Mei vanRotterdam te Tjllatj/p. KOTA BAROE, 11 Mei van Batavia te Soera- baya. BALOERAN, uitreis, 11 Mei van Southampton. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. JUNO, 11 Mei van Setubal naar Lissabon. THESEUS, 10 Mel van Danzig te Stettin. HEBE, 10 Mei van Passages te Bilbao. CALYPSO, 11 Mel van Catania n. Cotrone. VESTA, 11 Mel van Amsterdam via Rotterdam, naar Middl. Zee. STELLA. 11 Mel van Amst. via Rotterdam naar naar Middl. Zee. TELAMON, 11 Mel van W.-Indië te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VOLENDAM, 15 M6i v.m. te Rotterdam ver wacht. HALCYON LIJN. STAD ARNHEM, 11 Mei van Almeria te Vlaar- dingen. FLENSBURG, 10 Mei van Vlaardingen te Narvik ROZENBURG, 9 Mei van Sfax naar Oran. STAD AMSTERDAM, Vlaardingen naar Oxelso- sund, pass. 10 Mei Holtenau. STAD DORDRECHT, 9 Mei van Vlaardingen te Bagnoli. MIJ. OCEAAN. PHRONTIS, 11 Mei van Amsterdam naar Li verpool. DWIVERSE SCHEPEN. BEIJERLAND, 11 Mei van Amsterdam te Blyth. EMMAPLEIN, Rotterdam naar Narvik, pass. 10 Mei Udsire. JONGE ELISABETH, Antwerpen naar Barcelona, pass. 10 Mei Ouessant. JONGE ANTHONY, Carthagena nakr Londen en Rotterdam, pass. 11 Mei Finlsterre. KATENDRECHHT. 11 Mei van Rotterdam te Tuapse. MIDSLAND, 11 Mei van Seaham naar Harlingen. MIJDRECHT, San Pedro naar Dalren, pass. 11 Mei Van Diemenstraat. SLIEDRECHT, Preson naar de Zwarte Zee, pass. 10 Mei Gibratar. TOWA, 10 Mei van Santos te Rio Janeiro. TRITO, U Mei van Belfast te Fowey. WOENSDRECHT, 11 Mei van Preston naar Houston. AGATHA. 10 Mei van Singapore naar Palembang ALDEGONDA, 8 Mei van Singapore n. Bangkok. ALETTA, 8 Mei van Batavia te Pladjoe. AN ASTASIA, 9 Mel van Hongkong te BallK Pappan. ANGELINA, 8 Mel van Singapore n. Penang. APOLLONIA, 7 Mel van Port-Said te Constanza; gaat naar Keros. ARTEMIS, 17 Mel te Rotterdam gereed met dokken. HERMES. 7 Mel van Mlrl naar Singapore. IRIS, 7 Mel van Tarakan naar Saigon. JOSEFINA, 9 Mel van Manggar te Batavia. JUNO, 8 Mel van Tarakan naar Hongkong en Z.-Chlna. PAULA, 10 Mel van Balk Pappan te Singapore. PHOBOS, 9 Mei van Singapore naar Sydney. SEMIRAMIS, 8 Mel van Newchang naar Pladjoe. OeeiC aarrll s.su: HIDG Die7M 8B war mawrm

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2