Van het Katholieke kamp Volendam westelijk kampioen Üfe Australië wint het D.D.V.-toumooi OVERTUIGENDE ZEGE OP D.H.L. CRAWFORD OPDREEF ftUKT-VclUG MAANDAG 14 MEI 1934 Fortitudo naar de tweede klas Valkenburg—R.K. T.V.V. 5—4 Volendam-D.H.L. 6-1 Uitstekend spel van Timmer Leo Halle naar Italië Valkenburg wint met 54 van R.K.T.V.V., zoodat de drie kampioenen nu bekend zijn Spannend einde De Delftsche club overtuigend geklopt DE BESLISSINGSWEDSTRIJD TE HAARLEM S|lp: Keeper Alsemgeest van D.H.L. in actie tijdens den beslissingswedstrijd om het Wes telijk kampioenschap te Haarlem, die met 6—1 door Volendam werd gewonnen EXCESSIOR—ONZE GEZELLEN Goede spannende en vlottende wedstrijd FORTITUDO—V.V.A. 2—4 De Culemborgers naar de tweede klasse Internationale club van Nederland verliest met 100 van Japan exhibition CrawfordTimmer op het programma, best of five. Het w*as zeker de mooiste en meest interessante partü van den Crawford Keizer niet van de partij? De beslissende set De uitslagen WIELRENNEN PIJNENBURG TE BUDEL Hij wint met v. Hout den 80 K.M.- koppelwedstrijd RICHLI OVERLEDEN Aan de gevolgen van een ernstigen val Wedstrijden te Nijmegen DAMMEN NED. R.K. DAMBOND E.D.G. (Eindhoven) kampioen UIT DE SPORTWERELD OHMf niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiüiiiniiiiiiii In het Zuiden is Valkenburg er in geslaagd R.K.T.V.V. met 54 te kloppen en hierdoor be slag te leggen op den Zuidelijken kampioens titel. De Tilburgers, die reeds algemeen als de kampioen werden gedoodverfd hebben geducht teleurgesteld. Het heeft er in het Geuldal gis teren intusschen wel gespannen, zooals ook uit de score blijkt. In het Westen is het pleit thans beslist. In den beslissingswedstrijd te Haarlem werd D. H. L. op overtuigende wijze met 61 door Volen dam geslagen, zoodat de wijdbroeken met S. D o. U. C. en Valkenburg in de eindronde Voor het landskampioenschap komen. Hoewel gisteren in het Zuiden I de beslissing, Wie met H.V.V. haa.r plaats in de eerste klasse Zal moeten verdedigen niet is gevallen, komt er toch wel eenige teekening in. Langzaam maar Zeker verdwijnen de candidaten en verwijderen zich stuk voor stuk van Caesar, dat met span ning en angst den loop van het laatste deel van de competitie gade slaat. Gisteren stelde Volhar ding zich definitief in veiligheid door een gelijk spel met K.N.V. Ook voor de Kerkraders zal dit succesje, hoe klein ook, welkom zijn. Zij zien zich echter nog voor de opgave geplaatst uit de Wedstrijden tegen Valkenburg en Chevremont nog 3 punten te halen om absoluut buiten ge vaar te zijn. Kunnen zij er nu maar slechts twee halen, dan is een beslissingswedstrijd noodzake lijk. Wij gelooven niet, dat de Kerkraders het Zoover zullen laten komen en er in de laatste Wedstrijden alles op zullen zetten om een zoo goed mogelijk resultaat te boeken. Wij vreezen daarom voor Caesar het ergste. De tweede wedstrijd R. K. O. N. S.Kimbria eindigde in een verdiende overwinning voor de thuisclub. Van eenig belang was deze wedstrijd eigenlijk niet, alleen konden de betroffen clubs hun plaats op de ranglijst verbeteren. Zoo sprong R.K.O.N.S. van de zesde naar de derde plaats en kan nog slechts door Chevremont overtroffen werden. Een fraai einde na een minder gelukkig begin. De stand luidt hier: Valkenburg 19 13 5 X 31 70—27 Kerkrade 20 10 6 4 24 49—32 R. K. O. N. S. 20 9 3 8 24 40—40 Chevremont 19 9 2 8 20 46—35 Sitt. Boys 20 7 6 7 20 43—40 Kimbria 20 9 2 9 20 38—44 Volharding 20 6 6 8 18 39—40 R. K. V. V. L. 20 8 2 10 18 39—50 Caesar 20 7 3 10 17 39—49 K. N. V. 18 5 6 7 16 39—37 H. V. V. 20 4 1 15 9 31—79 Winstpunten in mindering. Voor de promotie-degradatie competitie in het Zuiden II behaalde Schijndel haar tweede overwinning door S. V. B. met 62 te kloppen. E>ova gaf in Roosendaal goed partij en won van Venlo met 31. Schijndel 3 2 0 1 4 95 Dova 2 10 12 43 S. V. B. 2 10 12 4—6 Venlo 3 1 0 2 2 3—6 In het Westen I won V. V. A. met 4—2 van Fortitudo, waardoor de Culemborgsche club de gradeert. De Amsterdammers zijn uitgespeeld. Als S. D. O, haar laatsten wedstrijd tegen For titudo wint, promoveeren de Bussummers, ter- Wijl bij een gelijk spel een beslissingswedstrijd tusschen S. D. O. en V. V. A. noodig zou zijn. Wy vermoeden echter dat de Bussumsche club haar kans wel zal benutten en dan is de kans Voor V. V. A. verkeken. V. V. A. S. D. O. Fortitudo 4 2 1 3 2 0 3 0 1 5 12—7 4 5—6 1 5—8 In het Westen II is de beslissing uitgesteld hu Onze Gezellen in Schiedam tegen Excel sior het niet verder kon brengen dan een gelijk sPel. Intusschen heeft de Haarlemsche club nog slechts een punt noodig om haar intreden te doen in de eerste klasse. Onze Gezellen 3 2 1 0 5 11—2 Excelsior 3 1113 58 Honk 2 0 0 2 0 1—7 Er is een groote belangstelling voor dezen Wedstrijd. Om half drie laat scheidsrechter van Wijk beginnen en Melis trapt af. Prevoo on derbreekt dezen aanval en zet zijn eigen voor hoede aan het werk. Het T. V. V.-doel ont komt dan op gelukkige wijze aan een doorbo ring. Telkens is er een T. V. V.-speler, die den bal keert. Valkenburgs overwicht houdt aan. Een schot van Peters gaat rakelings naast. Een vrije trap op het Valken-doel wordt door Hey- dendaal keurig gered. Het spel raakt dan meer verdeeld. Beenen redt ten koste van een cor ner, welke niets oplevert en Heydendaal stopt ten goed schot van de Kok. De Valken gaan dan ten aanval, doch van Beek is onverbiddel ijk. Toch moet hij zwichten voor een schot van Hoffman, di euit een voorzet inkogelt. Na den aftrap zitten de Tilburgers aanstonds voor bet doel der Valken, waar Heydendaal een ^ot van de Groot keert. Beenen laat dan Maurik even vrij, deze benut de kans en de stand is I1. Het spel verplaatst zich dan naar het midden. Valkenburg krijgt een cor ner te nemen maar Wolfs schiet hoog over. De Valkenburg-keeper moet dan weer handelend optreden en hij verwerkt met moeite een schot van Kooien. Er wordt in een zeer snel tempo gespeeld. Patenotte plaatst tusschen de backs, Hoffman breekt door en geeft den thuisclub de leiding; de stand is (21). De tricolers val len fanatiek aan, maar Heydendaal keert alles. Voor de rust ondergaat de stand geen ver andering meer. Na de thee zitten de Valken direct voor het Tilburgdoel. Als Jansen mist geeft Hol vervol gens een goeden voorzet en het is weer Hoff man, die de nbal in het net plaatst. De gasten geven doen moed niet op en zetten een gewel dig offensief in. Technisch zijn ze de meerde ren der Valken, maar het enthousiasme van de thuisclub vergoed veel. Na een overwicht van T. V. V. krijgt Peters een kans. Hij lost een ver schot en de bal verdwijnt onder van Beek door in het doel (4—1). Valkenburg neemt een verdedigende houding aan en dit komt den gastheeren duur te staan. Onver moeid trokken de T. V. V.'ers ten aanval en spoedig weet de Kok den achterstand te ver kleinen (4—2). De gasten komen terug en het is de paal, die de roodbaajes te hulp komt. De tijd verstrijkt meer en meer. Bij een Tilburg- schen aanval breekt de Kok door en met een onhoudbaar schot krijgt de Valkenburgsche keeper het nakijken (43). Dan laten de roodwitten hun verdedigend spel varen en na een overrompelenden aanval schiet Peters in moeilijke positie onhoudbaar in (53). Nog enkele seconden zijn te spelen.' Na den aftrap neemt de Kok den bal mee, breekt door en loopt den bal in 't Valkendoel (54). Onmiddellijk hierna breekt het einde aan en Valkenburg zal dus het Zuiden in de kampioens-competitie vertegenwoordigen. (Ongecorrigeerd) Volendam heeft gisteren op overtuigende wijze revanche genomen op D.H.L. en door een 61 zege het kampioenschap van het Westen be haald. Na een emotievollen strijd welke door een record-aantal werd bijgewoond. Dit zijn de feiten welke zich gisteren op het fraaie H.B.C.-veld te Heemstede afspeelden. Een record-aantal toeschouwers! En H.B.C. is toch wel wat gewend, maar de beslissende kamp tusschen de beide Westelijke pretendenten trok meer belangstelling dan welke andere wedstrijd ook welke reeds op de schitterende Heemsteedsche inrichting plaats had. Ongetwijfeld een verheugend verschijnsel en wat nog verheugender was, is het feit dat de duizenden toeschouwers ditmaal hebben kun nen genieten van een feilen, spannenden en vooral prachtigen strijd, een strijd die den voet balenthousiast geheel deed meeleven en die ten slotte een zege bracht aan die ploeg welke er het volste recht op had. Vergelijken we den beslissenden strijd van heden met dien in het vorige jaar dan moeten we een grooten vooruitgang bespeuren niet al leen in het spelpeil, maar ook in de belang stelling voor onze beweging en dit ondanks de concurrentie van de nieuwe wielerbaan. Zoo was deze dag voor de Roomsche sport van ongekend groote beteekenis en al keuren wij het geroep van.... tien.... tien.... tien uit een sportief oogpunt natuurlijk af, het deed ons toch goed dat het enthousiasme langs de lijnen thans ook een behoorlijk peil bereikt. Voor D.H.L. begon de strijd al zeer hoopvol, want nog stonden honderden liefhebbers zich voor de loketten te verdringen, of de Delftsche voorhoede ondernam den eersten aanval en uit een voorzet van den rechtervleugel kopte Hermsen den bal fraai in het Volendammer doel 01. Maar onmiddellijk kwamen we tot de ontdek king dat de Delftenaren voor dezen strijd een speciale tactiek hadden bewaard, die, naar later bleek, oorzaak was van de Delftsche débacle. D.H.L. speelde met een zeer versterkte ver dediging. O.a. fungeerde de beste voorhoede speler Tok Alsemgeest, dan weer als vierde half, dan weer als derde back. Gevolg daarvan was dat van de Delftsche voorhoede weinig kracht uitging en het zwaartepunt van den strijd ver legd werd op de D.H.L.-helft. Een absoluut verkeerde spelmethode en juist het feit dat bij de weinige D.H.L.-aanvallen de Volendam-defensie een allesbehalve veiligen in druk maakte. Zoo ontkwam het Volendam-doel ter nauwemood aan een tweede doorboring, toen Alsemgeest, snel toeloopend, het leder langs den verkeerden kant van den paal schoot en even later werd een doelpunt van v. Zinnen wegens hands afgekeurd. Toch bleven de Delftenaren volharden in hun systeem en Volendam, prachtig gesteund door een stoere halflinie, ondernam een serie aan vallen die de grootste aandacht vroegen van doelman Alsemgeest en zijn beide backs. Kra nig verdedigden de Delftsche achterspelers zich tegen den Volendam aanval en kranig hielden Alsemgeest c.s. stand. Maar hierbij werden de Delftenaren gesteund door de Volendamsche voorhoede die het spel te kort hield en vooral op de linksbuitenplaats een zwakke bezetting telde. Zoo kon' het ook gebeuren dat D.H.L. in de eerste helft de score blank wist te houden al ging het in de laatste minuten wel wat met kunst en vliegwerk. Maar D.H.L. overleefde de eerste helft en zij vond daardoor blijkbaar geen reden om na de pauze van tactiek te veranderen. Doch nu zou dit zich wreken, want na vijf minuten belandde een voorzet van Smit hoog voor het D.H.L.-doel waar Jonk's hoofd voor den gelijkmaker zorgde (11). En dit was het oogenblik waarop de Volen dammer voorhoede had gewacht. Thans vond dit vijftal het noodige zelfvertrouwen en met verdubbelde energie werd Alsemgeest's heilig dom onder vuur genomen. Snel, uitstekend combineerend met daarach ter een stoere halflinie, trok het Volendammer vijftal keer op keer ten aanval en linksbuiten Koning deed zich thans van zijn goede zijde kermen. Ondertusschen verdedigde D.H.L. zich met den moed der wanhoop. Doelman Alsemgeest ranselde met behulp van lat en paal er ont zaglijk veel uit, maar na twintig minuten had Jonk met een fraai schot succes (21). Nu was het hek van den dam en terwijl Volendam, aangemoedigd door de duizenden toeschouwers, het tempo opvoerde, zakte de D.H.L.-ploeg als een kaartenhuis ineen. En toen kwam de belooning, ,want nadat Koning in z'n eentje de geheele D.H.L.-achter- hoede passeerde en het derde doelpunt ter we reld bracht, deed dezelfde speler het vlak daar op even netjes met een kopbal (41). D.H.L. was geslagen. Hard was de slag, die echter vanaf het begin onvermijdelijk bleek, en zonder medelijden bleef de Volendammer voor hoede beuken op het Delftsche doel. Jonk kopte het vijfde doelpunt langs Alsem geest terwijl Koning niet voor hem wilde onder doen en den Delftschem doelman voor de zesde en laatste maal het leder uit het net liet halen. Zoo nam dus de linkervleugel alle doelpun ten voor haar rekening. Wanhopig deed D.H.L. hierna nog een po ging om althans nog een gunstiger resultaat te bereiken welke bijna slaagde, maar Volendam's doelman redde in laatste instantie. Toen de uitstekend leidende scheidsrechter het einde aaankondigde had Volendam een ovatie in ontvangst te nemen voor haar prach tige prestatie. isww.hi De tweede klas kampioenen hebben in een in teressant partijtje om de hegomonie gestreden Door dit gelijke spel is O. G. practisch gespro ken binnen. Het eerste klasserschap kan de Haarlemmers nu niet meer ontgaan. Een punt tegen D.O.N.K., dat door dit resultaat gedegra deerd is en het pleit is beslecht. Na de 61- victorie van O. G. in Haarlem leek het er naar alsof de Gezellen een walk over zouden heb ben. In Schiedam is het zoo gemakkelijk niet gegaan. Eerst bij het eindsignaal kon O. G. ge rust zijn, daar er tot het bittere einde van weerskanten verwoed gestreden werd. De belangstelling voor deze ontmoeting was grooter dan ooit tevoren. De partijen waren in sterkte volkomen gelijkwaardig met dat ver schil evenwel, dat Onze Gezellen de meest ho- mogeene ploeg had zonder zwakke plekken, zonder uitblinkers; bij Excelsior excelleerde de verdediging met den linkshalf als de ster van het veld en verder de keeper als uitblinker. In de voorhoede was de- rechtsbuiten en linksbin nen-plaats al bijzonder zwak bezet. De uitslag geeft de verhouding bijzonder goed weer. Onze Gezellen verkiest eerst tegen den wind in te spelen. Er ontwikkelt zich direct een vlotte strijd. Het tempo wordt van beide kan ten hoog opgevoerd. De beide verdedigingen zijn de situatie echter volkomen meester. Na een kwartier spelen begaat een van de Excel- sioranen een overtreding binnen de beruchte lijnen. Penalty! De keeper stompt het harde schot fraai terug. Hieruit krijgt de rechtsbin nen een fraaie kans. Hij is te onthutst, weifelt even, kopt toch nog in en weer redt de keeper fraai. Wanneer zijn overbuur bij een fel schot van de rechtsbinnen een keurige safe doet, trapt de midvoor hem het leer uit de handen, het geen de scheidsrechter niet ontgaat. Beide ploegen volharden manmoedig in hetzelfde vlotte tempo; dat de strijd ongemeen span nend is behoeft geen betoog. Met blanken stand wordt er gedraaid. Na de hervatting wordt de zaak op denzelf den voet voortgezet. De Excelsior-doelman stompt met veel bravour een kogel van den middenvoor corner. Vrij onverwacht neemt On ze Gezellen de leiding, wanneer de middenvoor een keurige aanval van links met een fraai en absoluut onhoudbaar schot in den bovenhoek besluit. De Haarlemmers zijn nog niet uitge- juicht of de Schiedamsche rechtsbinnen heeft uit een pas van den midvoor de partijen weer in evenwicht gebracht. Bijzonder heftig is nu de strijd, die ontbrandt om de leiding. We den ken reeds, dat O. G. de leiding zal heroveren wanneer de Schiedamsche keeper ten tweede male onhoudbaar wordt gepasseerd, maar zeer ten onrechte wordt dit punt wegens buitenspel geannuleerd. De spanning stijgt ten top. De linksbuiten van de bezoekers laat zijn hielen zien, lost van korten afstand een formidabelen knal, die de keeper schitterend corner stompt. De tijd ver strijkt meer en meer. Enkele spelers raken zichtbaar vermoeid en als het eindsignaal weer klinkt is de stand nog gelijk. (Ongecorrigeerd) V. V. A. is direct het meest in den aanval. Het goede spel der Amsterdamsche voorhoede is zeer opvallend. Speciaal rechtsbuiten en middenvoor zijn een onophoudelijk gevaar voor de Forti- veste. Na eenigen tijd raakt het spel meer ver deeld, doch toch krijgt Philippi nog heel wat te doen. Bij een mooie kans voor Forti schiet Nieu- wenhuizen naast terwijl de middenvoor van V. V. A. tweemaal achter elkaar rakelings langs kopt. Een goed schot van den Forti middenvoor den Hartog wordt gekeerd en de linksbuiten van Forti Van Uden krijgt een opgelegde kans, die hij evenwel niet weet te benutten. Dan komt V. V. A. weer opzetten met zijn goede en open spel. De rechtsbuiten zet herhaal delijk goed voor. Uit een dezer voorzetten ont staat een corner, waaruit de middenvoor schitte rend inkopt, 01. Er is dan nog vijf minuten van de eerste helft te spelen, maar toch ziet de thuisclub nog kans door Winkel gelijk te maken, 1—1. Na de rust is het wederom V. V. A. dat de Culemborgsche veste bedreigt. Drie corners wor den geforceerd, maar leveren niets op. Dan komt de thuisclub in den aanval en blijft dit gedurende langen tijd, maar weet echter van dit overwicht niet te profiteeren. V. d. Heuvel krijgt een mooie kans maar weet deze niet te be nutten. Bij een doorbraak van de V. V. A.'ers brengt de lat redding voor de thuisclub. Korten tijd later heeft V. V. A. succes als de middenvoor der gasten onhoudbaar scoort, 12. Forti denkt dan door verandering der opstel ling resultaat te bereiken doch het is negatief. Integendeel vergroot V. V. A. den voorsprong door een doelpunt van den rechtsbinnen. 13. Ook het vierde doelpunt hangt in de lucht en de linksbinnen nam dit voor zijn rekening, 14. De Forti-opstelling wordt opnieuw gewijzigd. Hierdoor komt de thuisclub weinig in den aan val en weet door v. Dam nog een tegenpunt te maken, 24. Spoedig is het einde dan daar en heeft V. V. A. verdiend gewonnen. De laatste dag van de internationale tennis wedstrijden van D. D. V. bracht wederom geen enkel winstpunt voor de Nederlandsche I. C. De Japanners wonnen onbedreigd met 100. In het heeren-enkelspel konden Leembruggen en Karsten geen van beiden een enkele set halen tegen de vlugge Japanners Miki en Fuyikura. En ook de heerendubbel van Karsten, inplaats van Koopman, en Scheurleer tegen Nishimura en Yamagishi ging voor Nederland in twee sets verloren- De winnaarsronde tusschen Australië en Queens Club eindigde met een duidelijk over wicht van Australië, 82. Voor het tweede winstpunt van de Queens Club zorgde Mrs. Peters, die na een langen driesetsstrijd van Mrs. Molesworth won. Ook het heeren-enkelspei tusschen Mac Grath Australië en Sharpe En geland werd een vinnige strijd. Mac Grath was zeker de betere speler, doch Sharpe ver dedigde zich taai. De gevaarlijke backhand van den Australiër gaf tenslotte den doorslag De gedetailleerde uitslagen volgen hieronder. Tenslotte stond nog een geheelen dag, misschien wel van alle vier de dagen. Timmer heeft een uitstekende partij gespeeld en de volle vijf sets voortdurend zijn beste spel laten zien. Zijn slagen hadden de goede lengte en gingen gevaarlijk naar de zijlijnen, hoewel de vaart minder was dan van zijn tegenstan der. Zijn spel was afwisselend en levendig, zijn service gelukkig vast, hoewel niet sterk. Craw ford speelde rustig en beheerscht. Vooral zijn loopen naar den bal viel op, rustig als altijd, in tegenstelling met Timmer's kleine passen. Zonder al te veel moeite en inspanning beweegt Crawford zich gemakkelijk van rechts naar links van hét veld. Dit komt zijn uithoudings vermogen ten goede. Verder muntte zijn spel uit door het vaak tactisch plaatsen van den bal, het afwisselend lange en korte slaan, iets wat Timmer echter ook in toepassing bracht, terwijl ook zijn lage gesneden backhand een duchtig wapen was. In de eerste set neemt Timmer dadelijk de leiding. Hij speelt levendig en met veel elan. Crawford daarentegen munt uit door rustig en beheerscht spel. Hij is echter nog niet heele- maal op dreef en slaat nog al eens gemakke lijk ballen in het net. Een double fault met serveeren kost hem een game. Bij 31 voor Timmer gaat Crawford echter meer vaart in zijn slagen leggen en maakt via 33 en 34 voor Timmer, gelijk 4—4. Timmer verliest daar op zijn service en in de tiende game toont Craw'ford zijn krachtig spel, zooals hij het ook in Wimbledon tegen de sterkste tegenstanders moet hebben gespeeld. Rustig met lange slagen naar de zijlijn, afwisselend lange en korte sla gen, steeds in den aanval blijvend, maakt de Australiër de laatste game 64 voor Crawford, eerste set. In de tweede set blijft Crawford in den aan val, passeert Timmer herhaaldelijk aan het net en komt met 4—1 voor te staan. Timmer geeft echter den moed niet op. Op de service van Crawford wordt het drie maal deuce, dan passeert Timmer Crawford op meesterlijke wïjze aan het net en als Crawford den volgenden bal in het net slaat, is de game voor Timmer. Het blijft echter bij deze eene game voor Timmer en Crawford maakt ook de tweede set. In de derde set gaan de games gelijk op. Timmer wint zijn service, Grawford eveneens, op love. Bij 21 voor Timmer verliest Crawford echter zijn service, zobdat Timmer de leiding heeft met 3—1. De volgende game is bijzonder spannend. Voor Timmer de kans om 4 1 te maken en zoodoende een goeden voorsprong te verkrijgen. Inderdaad krijgt hij drie maal die kans. Hij slaat echter drie maal in het net. Als Timmer de vierde maal in het net slaat, komt de game aan Crawford. Dan verliezen beiden hun service, zoodat de stand 43 voor Tim mer wordt. De achtste game is dan Weer bij zonder spannend. Crawford serveert en komt op 3040. De volgende bal van Crawford komt oogenschijnlijk op de baseline. De linesman roept echter „out" en ondanks het protesteeren van Timmer om den bal over te spelen en zoo doende Crawford de kans te geven om gelijk te maken, blijft de umpire onverbiddelijk bij het besluit van den lijnrechter. Timmer staat dus met 5—3 voor. In de volgende game serveert Timmer weer en komt met 4015 op twee set-points. Beide worden te niet gedaan door prachtig spel van Crawford waaronder twee drop-shots, die op zich zelf een meesterstukje waren. Het wordt deuce, advantage voor Timmer. Een lange bal van Crawford blijkt echter onbereikbaar voor hem, deuce again. Dan slaat echter Crawford één keet in het net en een 2e maal out. Game en set voor Timmer. De stand is dus 2 tegen 1 set voor Crawford. Na tien minuten rust Wordt met de vierde set begonnen. Crawford begint zwak, terwijl Naar wij vernemen, heeft de keuze-commissie van den K. N. V. B., den doelverdediger van Go-Ahead, Leo Halle, uitgenoodigd voor de wedstrijden om het wereldkampioenschap in Italië, aangezien Keizer van Ajax, mede ook in verband met zijn werkzaamheden, waar schijnlijk zal bedanken. De Go-Ahead-doelverdediger heeft al eens meer het Oranje-doel verdedigd en zelfs in Milaan, waar nu tegen Zwitserland wordt ge speeld. In December 1928 speelde hij daar mee tegen Italië en in dezen wedstrijd was Halle in schitterenden vorm. Weliswaar verloor Ne derland met 3—2, maar aan het prachtige werk van den Deventenaar was het toen te danken, dat de nederlaag niet veel grooter ge worden is. Timmer rustig doorspeelt met veel afwisseling. Crawford speelt aanmerkelijk minder aanval lend en als Timmer met 4—0 voorstaat en de service van Crawford wint, is het duidelijk dat de Australiër de set laat loopen om een final set te spelen. De eerste game is bijzonder spannend. Tim mer speelt uitstekend. Aanval en verdediging wisselen elkaar af. Ook Crawford speelt met veel afwisseling. Het komt 22 te staan, waar na Crawford met een lovegame op zijn service de leiding neemt. Als Timmer daarna zijn ser vice verliest, lijkt de nederlaag in het zicht. Timmer houdt echter moedig vol, ondanks zichtbare vermoeidheid. Hij komt op 4015 in de volgende game en brengt door een prachtige return op een zeer lastigen bal van Crawford de score op 3—4, In de volgende game ontstaat een vinnig baseline-duel, prachtige lange sla gen van Crawford, steeds naar de backhand van Timmer. Deze verdedigt zich uitstekend, doch moet de game aan den Australiër afstaan. In de negende game serveert Crawford weer en komt op 40—30. Met een prachtige lob op de base line maakt Timmer gelijk. Nog eenige malen deuce, baarbij de Australiër drie maal match point heeft. Timmer verdedigt zich taai en met een fraaie smash wint hij zoowaar de game. Timmer is echter niet meer in staat zich in de volgende game te handhaven. Crawford wint de finalset met 64. Het was niet zoozeer een brilliante, maar wel een stijlvolle partij tennis. AustraliëQueens Club Londen. Heeren-enkelspel: Mac Grath (Australië) sl. Sharpe (Queens Club) 86, 46, 63. Dames-enkelspel: Mrs. Moleworth verloor van Mrs. Peters 46, 61, 3—6. Gemengd dubbelspel: Mrs. Moleworth en Turnbull sl. Miss Noel en Tinkler 6—3, 4—6, 64; Miss Hartigan en Quist sl. Mrs. en Mr. Peters 9—7, 6—4. Einduitslag 8—2 voor Austra lië. Japan—Internationale Club van Nederland. Heerenenkelspel: Miki Japan sl. Leembruggen 6_3, 64; Furikuma Japan sl. Karsten 64, 61. Heerendubbelspel: Nishimura en Yamagishi sl. Karsten en Scheurleer 6—1, 6—4. Einduitslag Exhibition: Crawford Australië sl. Timmer Nederland 64, 62, 36, 06, 64. Japan won met 10—0. De uitslagen van de Zondag te Budel gehou den wielerwedstrijden luiden: Sprintwedstrijd: 1. Pijnenburg 11.4 sec.; 2. v. d. Broek, Eindhoven. Achtervolging tusschen J. v. Hout en Bras penning werd door van Hout gewonnen. Sprintwedstrijd voor amateurs over 5 ronden: gewonnen door Vleeschhouwer (Ospel). Achtervolging tusschen de gebroeders Vaes- sen uit Echt en Duitstersvan Gansenwinkel uit Budel Maarkeeze, werd gewonnen door de gebr. Vaessen. Koppelwedstrijd over 80 K.M.: 1. Pijnenburg —van Hout 8 pnt. Op 1 ronde: 2. Braspenningvan Kempen 6 pnt.; 3. BuysseDe Neef 2 pnt.; 4. AertsHa- sendonk 1 pnt. Op 1 ronde: 5. Vlugge—v. d. Broek 1 pnt. Op 4 ronden: 6. BokkemMüller 2 pr* De bekende Zwitsersche wielrenner Emil Richli, is aan de gevolgen van een ernstigen val op Hemelvaartsdag bij de Zwitsersche kam pioenschappen te Zurich, overleden. Na een zware schedelreparatie scheen zijn toestand verbeterd te zijn. Plotseling zijn ech ter complicaties ingetreden en Zaterdagavond is de renner in het ziekenhuis te Zurich over leden. Richli, die dertig jaar oud was, heeft o.a. deelgenomen aan de Amsterdamsche Zesdaag- sche in 1933. De uitslagen van de wielerwedstrijden. Zon dag op Groenewoud te Nijmegen gehouden, lui den: Sprintwedstrijd voor amateurs over 4 ronden: 1. de Haan, Nijmegen; 2. Eelman, Nijmegen. Achtervolging voor amateurs en onafhanke- lijken over max. 25 ronden: 1. Gebr. Slaats, Waalwijk; 2. v. Kleef en de Moor, Capelle, Ant werpen; 3. Lucasse en Borck, Bogolt (Duitsch- land). Persoonlijke achtervolging over max. 20 ron den werd gewonnen door v. d. Meer, Den Haag op Wagenaar, Valkenburg. Koppelwedstrijd over 300 ronden, met 10 klas sementen: gewonnen door de gebr. Slaats, Waalwijk met 12 ronden; 2. Vermeer en Ver- heyen, Den Haag, met 27 pnt. en op 1 ronde achterstand; 3. WeymanJansen, Arnhem Wageningen met 4 pnt. en 1 ronde achterstand. Zondag werd te Utrecht de wedstrijd gespeeld tuschen E. D. G. (Eindhoven) en St. Canisius te Wilnis om het clubkampioenschap van den Ned. R. K. Dambond. In een spannenden kamp wist het R. K. Eindh. Dam-Genootschap met 164 te winnen. De gedetailleerde uitslag is: D. E. G.St. Canisius A. v. de ZilverH. v. Nieuwkerk Jr. 11 M. BraamhorstH. v. Vliet 11 L. Somers—H.H. v. Nieuwkerk Jr. 11 J. v. d. HurkB. de Zwart 11 J. v. ValenJ. Twaalfhoven 2—0 H. v. SchijndelA. J. v. Oostrom 20 P. WillemsM. v. Leeuwen 20 J. v. d. BoschN. v. Nieuwkerk 20 C. v. SchijndelM. Reurings 20 F. v. VlietP. v. Zijl 2—0 16—4 In een strijd tusschen beide tweede tientallen won Eindhoven me^ 128. N 63 W WIs hef wafer. Goeo om te drinken, of om er in te zwemmen. (Maar dan zónder autogoede remmen voorkomen zulk zwemmen.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 13