New-Yorksche Beurs Roerig Oostenrijk WOENSDAG 23 MEI 1934 Donderbussen en hakenkruis' vlaggen Aartshertog Eugenius Officieel vertegenwoordigers der Habsburgers in Oostenrijk Gevangenen in Duitsch- land Zullen strenger behandeld worden Embargo op wapenen Excursie door België Nederlandsche journalisten op audiëntie bij koning Leopold Amerika's herstelactie Monopolies of concurrentie Taairegeling in rechts zaken Eenige Waalsche voorstellen verworpen Oud-minister Frot beschuldigd Hij zou een Poolschen zwendelaar beschermd hebben Frankrijk en Sovjet- Rusland Litwinof-T rotzki Korte berichten Roode leger in Foekien verslagen Autobestuurder onwel geworden De wagen te water en beide inzit tenden verdronken Hulp baatte niet Granaat ontploft INDISCHE POSTVLUCHTEN WATERSTAAT HEEFT GELD NOODIG Maar vele posten worden ook verminderd E. G. F. BARON VAN ZUYLEN Begrafenisplechtigheden op het kasteel Haarzuilens De R.H.B.S. te Utrecht Regeering laat onderzoek instellen naar minder gewenschte verhoudingen Het tournooi in Italië De samenstelling van eenige ploegen Academische examens FAILLISSEMENTEN AMSTERlDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 22 Mei Omzetten gering, onregel matige stemming, slot op het laagste punt. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT Huidenveiling LINKS RICHTEN STOOMVAARTLIJNEN MüNCHEN, 22 Mei, (D. N. B.) De Oosten- rij ksche persdienst deelt mee: Op Eersten Pinksterdag hield het „Vaderlandsch Pront" te Scharding in Boven-Oostenrijk een meeting. Toen Landeshauptmann dr. Gleissner op het podium door den burgemeester begroet werd ontplofte een donderbus die aan een groote luchtballon hing. Tegelijk ontplooide zich 'n zes meter lange hakenkruisvlag, welke door vijf luchtballons gedragen werd. Een andere don derbus welke aan drie luchtballons hing, werd door Heimwehrmannen naar beneden gescho ten en ontplofte op het dak van een huis. Later werd er nog een hakenkruisvlag ont plooid en kwamen er twee donderbussen tot ontploffing. Te Branau aan de Inn werd in den nacht van Zaterdag op Zondag door ontploffingen ernstige schade toegebracht aan de gemeente lijke waterleiding en de electrische centrale. Deze aanslagen werden uit wraak gepleegd door een communist, die onlangs ontslagen was. Op Eersten Pinksterdag ontvluchtten drie leden van het Oostenrijksche Schutzkoips en een Heimwehrman over de Beiersche grens. WEENEN, 25 Mei. (D. N. B.) Te bevoegder plaatse wordt medegedeeld, dat tot dusver 70 Nat. Socialisten zijn gearresteerd in verband met de Zaterdag gepleegde spoorwegaanslagen. In verband hiermee meldt het D. N. B.: Zooals reeds eerder bericht, blijkt meer en meer, dat de aanslagen op spoorwegen van Za terdag van revolutionnaire zijde kwamen." Ook de omstandigheid, dat de Marxisten voor de Pinksterdagen een groote actie op touw hadden gezet, wijst in deze richting. In het Wiener Wald was op vele boomen de roode Sovjet-ster ge schilderd. Aanhoudend zag men er ook ae be kende drie pijltjes. Op den Donau dreven met socialisten-insignes beschilderde booten, waar van de opvarenden roode vlaggen zwaaiden en schoten om de aandacht te trekken. Terwijl de nazi's gearresteerd werden, wer den alle soc.-dem. functionarissen met uitzon dering slechts van burgemeester Seitz, Helmer en den leider van den Schutzbund generaal Körner in vrijheid gesteld. Onze Belgische corr. seint ons: Wij vernemen, dat tijdens de onderhandelin gen, die te Bazel hebben plaatsgehad tusschen Aartshertog Otto en Aartshertog Eugenius, be sloten is, dat deze laatste de taak van officieel vertegenwoordiger der ex-keizerlijke familie in Oostenrijk op zich zal nemen. Hij zal in deze hoedanigheid de belangen der Habsburgers in Oostenrijk behartigen. Eveneens zal hij den terugkeer der keizerlijke familie voorbereiden en vergemakkelijken. Aartshertog Eugenius zou de volgende week te Innsbruck aankomen, waar groote festivi teiten te zijner eere zullen plaats hebben. Hij zal daarna weer bezit nemen van zijn paleis te Grumpoldklrchen. BERLIJN, 22 Mei. (Reuter). Op last van den Rijksminister van Justitie zal de behandeling der gevangenen in de gevangenissen in Duitsch- land strenger worden. De minister heeft een nieuw besluit uitge vaardigd, waarin de eenzame opsluiting wordt aanbevolen en bij overtreding van de gevan genisreglementen het invoeren van water en brood en het niet verschaffen van werk. Verder is het aan bezoekers verboden een handdruk of kus te wisselen met gevangenen, terwijl aan de gevangenen verplicht onderwijs wordt gegeven in het zingen van nationaal- socialistische marschliederen. De gouverneur van de Plötzensee-gevange- nis verklaarde, dat het doel van deze maat regelen is het verblijf in de gevangenis van den gevangene zoo onaangenaam mogelijk te maken, om aldus de eventueele wetsovertreders af te schrikken. WASHINGTON, 22 Mei. (Reuter) De buiten- landsche Kamercommissie heeft eenstemmig het voorstel goedgekeurd, om president Roose velt te machtigen de verzending van wapenen naar Bolivia en Paraguay stop te zetten. BRUSSEL, 22 Mei. Hedenmorgen werden de Nederlandsche en Engelsche journalisten, die een excursie door België maken door Z. M. Koning Leopold III te Brussel ontvangen. De Engelsche en de Nederlandsche gezant stelden hun landgenooten aan den Koning voor, die zich geruimen tijd met hen heeft onderhouden. actrice Cecile Sorel heeft te Pontoise een boerin aangereden en gedood. De graaf is naar de gen. darmerie van Pontoise vervoerd. De Procureur der Repubiek heeft graaf Se. gur in beschuldiging gesteld van doodslag door onvoorzichtigheid en poging tot ontvluchting. Hij is gearresteerd en in de gevangenis opgesloten. Dinsdag is tusschen Joego-Slavië en Bulgarije een handelsverdrag gesloten als resultaat van vele weken onderhandelen. Dit beteeker.t een belangrijken stap op den weg tot toenadering tusschen Belgrado en Sofia. 5.000 vrachtrijders te Minneapolis, die in sta king zijn gegaan, zijn de politie met stokken en steenen te lijf gegaan, de politie beantwoordde den aanval, met het gevolg dat 25 stakers in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. In een fabriek te Paineville (Ohio) heeft na een brand een ontploffing plaats gehad, waardoor drie personen werden gedood. Twee andere arbeiders worden nog vermist. WASHINGTON, 22 Mei (Reuter) In het rapport, uitgebracht door de National Recove ry Board, aan wier hoofd staat de rechtsgeleer de Darrow, wordt een hevige aanval gedaan op de Nira. Deze Board, die moet onderzoeken of de codes de kleinere bedrijven uitschakelen of bemoeilijken, beveelt aan om terug te keeren tot de anti-trustwetten, teneinde de concurrentie te herstellen welke een der noodzakelijkste din gen van deze tijden wordt genoemd Generaal Jonhson heeft een schrijven gericht aan president Roosevelt, waarin hij het rapport noemt oppervlakkig, overdreven en onnauwkeu rig en waarin hij aandringt op onmiddellijke opheffing van de Board, daar deze tot niets dient en alleen een politiek klankbord is. Onze Belgische correspondent seint ons: Dinsdagmiddag heeft de Belgische Kamer de besprekingen van het wetsontwerp betreffende de taairegeling in rechtszaken voortgezet. De Waalsche afgevaardigde, Marcel Jaspar, had een amendement ingediend ten doel heb bende voor de toepassing der wet de Vlaamsche randgemeenten Bergen, Evere en Ganshoorn bij de Brusselsche agglomeratie te voegen, wat tot gevolg zou gehad hebben, dat deze gemeenten zouden verfranscht worden. Dit amendement werd verworpen met 67 te gen 60 stemmen. Andere amendementen van Waalsche Kamerleden werden eveneens ver worpen. PARIJS, 22 Mei (Per tel.). De gewezen rad. minister Frot zal eerstdaags voor den Raad der Orde van advocaten moeten verschijnen. De politie heeft n.l. brieven ontdekt, die door Frot op 5 Oct. 1928 en later werden geschreven naar den chef van vreemdelingendienst, Viala, ten gunste van den Poolschen bankier Danows- ky, die zich schuldig had gemaakt aan oplichte rij in Frankrijk. Deze brieven met het hoofd „Chambres des Députés", hadden ten doel ge noemden ambtenaar te verzoeken het tegen Da- nowsky uitgevaardigde bevel tot uitwijzing te verdagen, aan welk verzoek gevolg werd ge geven. Een heel jaar bleef Danowsky door het optreden van Frot in Frankrijk, waardoor h(j opnieuw kans zag menschen op te lichten tot een bedrag van ongeveer 20 millioen frank. Na dien tijd kon Danowsky ongestraft uit Frankrijk vluchten. MOSKOU, 22 Mei (Reuter). Officieel wordt medegedeeld, dat de geruchten, volgens welke Litwinof als bemiddelaar optreedt tusschen Trotzki en Stalin, niet met de feiten overeen stemmen. Naar de „New York Times" verneemt, is thans na een onderzoek, dat een half jaar geduurd heeft, tegen Irving Levlne en Morris Singer een aanklacht ingediend. Deze mannen lieten te New York door straatventers sterk alcoholhou dend suikergoed aan schoolkinderen verkoopen en behaalden met dit bedrijf een jaarlijkschen omzet van een half millioen dollar. Het onder zoek werd geopend, op grond van klachten van onderwjjsautoriteiten, die meldden, dat de kin deren soms half beschonken op school kwamen. Een auto, die bestuurd werd door graaf Se- gur, den echtgenoot va nde beroemde Fransche PARIJS, 22 Mei. Minister Barthou heeft van daag den Franschen ambassadeur te Moskou, Alphand ontvangen. In welingelichte kringen verluidt, dat de vol gende kwesties besproken zijn: het toetreden van Rusland tot den Volkenbond, het Europee- sche pact van bijstand, het Poolsch-Russische verdrag en de toenadering van Rusland tot de Kleine Entente. Litwinof is naar Mentone vertrokken, waar hij een bespreking zal hebben met Dowgalewski den Russischen ambassadeur te Parijs, die te Mentone eenigen tijd doorbrengt. SJANGHAI, 22 Mel. (V.D.) Half officieel wordt medegedeeld, dat op 19 en 20 Mei de Chineesche regeerir.gstroepen in de provincie Foekien het Chineesche Roode leger hebben verslagen. Volgens de tot nu toe ontvangen mededee- lingen hebben de communisten meer dan 1000 dooden en gewonden op het terrein van den slag achtergelaten. De verliezen der regee- ringstroepen moeten evenwel ook aanzienlijk zijn. Dinsdagmorgen om kwart over elf is een auto, bestuurd door den heer J. J. Huyssen de Koèyer, vermoedelijk doordat deze onwel is geT worden, in het kanaal dat Terneuzen met Gent verbindt, gereden. De heer Huyssen de Koeyer, benevens zijn naast hem zittende zwager, de heer J. de Mul, beiden woonachtig in Terneuzen, verdronken. De heer Huyssen was lid van den gemeen teraad van Terneuzen. Beide heeren waren gehuwd. Omtrent dit auto-ongeluk vernemen wü nog de volgende bijzonderheden: De slachtoffers zijn de 56-jarige J. J. Huyssen de Koeyer, die behalvelid van den gemeenteraad van Terneu zen ook bestuurslid was van de Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent, en zijn zwager, de 53-jarige J. de Mul Wzn. Zij waren gezeten in een vierpersoons Citroën, waar mede zij op weg waren naar het Belgische grenskantoor, waar zij hun triptieken wilden laten vernieuwen. Het ongeluk geschiedde te ongeveer elf uur, toen de wagen, na een paard en kar te zijn voorbijgereden, plotseling van richting veran derde en naar het kanaal toe zwtnkte, om on geveer 30 meter verder in de diepte te ver dwijnen. Het is niet goed te begrijpen, dat geen van beide inzittenden uit den wagen zijn gespron gen, omdat daartoe, naar men aanneemt, ruim schoots de gelegenheid is geweest, daar het geruimen tijd moet hebben geduurd voor de auto in het water reed, aangezien de weg een breedte heeft van zes Meter en de grasberm tusschen het wegdek en den waterkant twee- en-een halve Meter breed is. Men vermoedt, dat de heer Huyssen de Koeyer, die achter het stuur gezeten was, door een hartverlamming is getroffen. Hem was reeds verboden alleen te chauffeeren in verband met zijn gezondheidstoestand. Onmiddellijk, nadat de auto onder water was verdwenen, schoten van alle kanten omstanders toe. Zekere Kaan, tijman aan de sluis van Ter neuzen, die het ongeluk zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te water. Hij heeft eenige malen gedoken, doch hij kon den auto niet vinden. Het dreggen, waarmede dadelijk werd begonnen, had echter spoedig re sultaat. Men vond het lijk van den heer Huys sen de Koeyer op een afstand van den wagen, uit welk feit de conclusie kan worden getrok ken, dat deze zich nog uit den wagen heeft we ten te werken. Met behulp van een lier van de passeerende Belgische sleepboot „Mercurius" heeft men den verongelukten auto opgehaald en op het droge gebracht. In den wagen lag het lijk van den heer Mul. Het kanaal is ter plaatse acht a negen Meter diep. De auto was gezonken tot een diepte van ongeveer zes Me ter en lag niet minder dan vier Meter uit den kant. Assistentie werd verleend door de gemeente politie en de Koninklijke marechaussee. Gemeente-dokter Stevens uit Terneuzen, kon niet anders dan den dood van beide slachtof fers constateeren. De wagen was slechts licht beschadigd. Bij onderzoek bleek, dat de stuurinrichting en de remmen geheel in orde waren. De plek, waar het zoo droevige ongeluk is gebeurd, is gelegen tusschen Terneuzen en Sluiskil, op het grondgebied van eerstgenoemde gemeente. De beide heeren waren zeer geziene persoon lijkheden in Terneuzen, zoodat het bekend wor-' den van het ongeluk groote verslagenheid te weeg heeft gebracht. LEMBERG, 22 Mei. Bij het dorp Zwijzen is een uit den wereldoorlog afkomstige granaat ontploft. Vier jongens, die het projectiel wil den demonteeren, zijn gedood. De „Rijstvogel", uitreis, Calcutta naar Bangkok. vloog heden van De „Havik" (thuisreis), is Maandag uit Djask vertrokken en te Ruthba aangekomen. De „Havik", op de thuisreis, is in Athene aan gekomen. Ingediend is een suppletoire Waterstaatsbe- grooting voor 1933. Voor personeelsuitgaven wordt ƒ600.000 meer aangevraagd, voor aankoop en verbouwing van een voor de huisvesting van Rijkswaterstaats- bureelen te Arnhem te bestemmen perceel ƒ48.000; voor onderhoud en verbetering van de Waal in 1932 ƒ30.000; voor verhooging van den post „Dekking van het verlies op de ex ploitatie van de Nederlandsche Spoorwegen enz." een meerder bedrag van ƒ650.000; voor meerder verlies op het Staatsvisschershavenbe- drfjf ƒ70.000. Voorts worden verschillende artikelen ver minderd, o.a.: het onderhoud en verbetering van de Maas, enz. met ƒ86.546; het onderhoud en de verbetering van werken voor waterkee- ring, afwatering en verbindingen te land, zoo mede exploitatie van bemalingsinrichtingen en veren in noordwestelijk Noord-Brabant met 80.000; het onderhoud en de verbetering van den Rotterdamschen Waterweg enz. met ƒ100.000; de bijdrage in het tekort der uit gaven voor zeewering en oeververdediging van de calamiteuze polders in Zeeland met ƒ270.000; de verbetering van de haven te Vlissingen met 112.000; de aanleg van een vluchthaven in den Stoofpolder aan het Zijpe met 190.000; het herstel van in onderhoud zijnde werken van winter- en stormschade met ƒ258.000; de rente en aflossing van de kapitalen verstrekt onder afd. n Spoor- en Tramwegen van Titel B van de Rijksbegrooting 1932 met ƒ280.000; de aanleg van spoorwegverbindingen met de havens-West bij Amsterdam, met aansluiting aan den spoorweg Amsterdam—Haarlem en aanleg van een rangeerterrein nabij Duiven- drecht met ƒ130.000. Dinsdagmorgen vond op het prachtige kasteel Haarzuilens, nabij Vleuten, de plechtige bijzet ting plaats van het stoffelijk overschot van den op 9 dezer te Nice overleden E. G. F. Baron van Zuylen van Nyevelt van de Haar. Reeds vroeg in den morgen heerschte er een ongewone drukte om het kasteel. Van heinde en ver waren de pachters en arbeiders van den overleden landheer opgekomen om hem de laatste eer te bewijzen. Droevig galmde de klok van den toren van de kleine slotkapel over de tuinen van het kasteel en over de omringende wellanden en akkers. Hoog van den toren wap perde halfstok de familiestandaard van de van Zuylens. Omstreeks kwart voor elf werd de kist met het stoffelijk overschot van den overledene het slot uitgedragen en per lijkkoets door de prach tige tuinen naar de slotkapel gereden. Achter de lijkkoets volgden eenige familieleden onder wie de eenige zoon van den overledene met zijn echtgenoote. Bij de kapel werd de kist, waarop steek, de gen, ordeteekenen en epauletten van den over ledene waren gelegd, door het personeel naar binnen gedragen en kon de plechtige requiem- Mis een aanvang nemen. De H. Mis werd op gedragen door den Zeer Eerw. heer Pastoor H. S. Ohl uit Vleuten met assistentie van de Wel- Eerw. heeren kapelaans Vreedendaal uit Vleu ten en Ten Veldhuis Uit Harmeien. De liturgi sche gezangen werden uitgevoerd door het pa rochiale kerkkoor uit Vleuten. Na de H. Mis zongen de leden van het Utrechtsch Mannenkoor „Euterpe", waarvan de overledene beschermheer was, onder leiding van hun directeur, den heer Lieven Duvosel, het „Ecce quomodo moritur" van Handl. Omstreeks half een werd de kist, voorafge gaan door het zangkoor en de geestelijkheid en gevolgd door de familieleden, naar buiten ge dragen waar tegen den muur van de slotkapel de laatste rustplaats in gereedheid was ge bracht. Hier omheen lagen de talrijke kransen ge groepeerde waaronder wij opmerkten kransen van het personeel, van de pachters en van de Kon. Ned. Automobielclub. Ook de absoute werd verricht door den Zeer- Eerw. heer Pastoor Ohl uit Vleuten. Onder de vele aanwezigen merkten wij o. a. op den heer J. A. Veder, burgemeester van Vleuten, M. E. Baron van Nagell, burgemees ter van Barneveld, jhr. J. A. Borel de Maureg- nault, raadslid der gemeente Harmelen en verder een deputatie van de K.N.A.C., waarvan de overledene eere-voorzitter was, bestaande uit de heeren mr. J. Linthorst Homan en mr. B. Ph. Baron van Harinxma thoe Slooten. Het Tweede Kamerlid Faber heeft, zooals ge meld, vragen gesteld betreffende het instellen van een onderzoek van Regeeringswege naar minder gewenschte verhoudingen, welke aan de R. H. B. S. te Utrecht zouden bestaan en ver zocht het resultaat hiervan aan de Kamer mede te deelen. Minister Marchant heeft deze vragen thans in bevestigenden zin beantwoord. Na den wedstrijd tegen Derby County, die met een 11 uitslag eindigde, heeft de Tech nische Commissie van den Dultschen Voetbal bond de volgende spelers naar Italië afgevaar digd: Doel: Kress, Jakob. Achter: Haringer, Busch, Schwarz. Midden: Janes, Bender, Gramlich, zapan, Cilinski. Voor: Lehner, Kobierski, Al- brecht, Hofmann, Conen, Siffling, Noack, Hei- demann. De volgende Fransche spelers zullen de reis naar Italië ondernemen: Doel: Thepot Llense. Achter: Mairesse, Mat- ler, Gonzales. Midden: Gabrillargues, Verriest Lietaer. Delfour. Voor: Keller, Alcazar, Nicolas, Rio, Aston en Veinante. De Fransche spelers zijn inmiddels gearriveerd in Orta, een klein plaatsje aan het Orta-meer in de nabijheid van Turijn. De Roemenen spelen met het volgende elftal in Italië: Pulock. Burger, Albu, Deheleanu, Cotorvani, Morawetz, Bindea, Covaci, Ciolac, Schwartz en Debai. De op 27 Mei te Bologna te houden wedstrijd Argentinië—Zweden zal niet door den Oosten- rijkschen scheidsrechter Beranek tornen ge leid, maar door diens landgenoot Braun. AMSTERDAM. Geslaagd voor het Accoun tantsexamen de heer E. Jacobs. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: Verzocht door de N. v. Maas van Hattem's Meublleerinrichting, Nieuwe Haven 156, Rotter dam. VerhooT: Woensdag 6 Juni 1934 des n.m. 2 uur in het Gerechtsgebouw Noordsingel 117, Rotterdam. Bewindvoerder: Mr. W. Au C. van Dam. Rotterdam. Verzocht door M. A. Rees, Mamlxstraat 69 rd„ Haarlem. Verhoor: Zaterdag 23 Juni a.s., des v.m. 10 uur in het Paleis Van Justitie, Jans straat 81, Haarlem. Bewindvoerdermr. J. C. Y. Nieuwenhuys, Haarlem. Failliet verklaard: 18 Mei: Jan Schotel, Rotterdam, Rozenbuïg- laan 47. J. Voskens, slager, Rotterdam, Van Olden- Darneveltstraat 94. C. R. Schachtschabel Sr., Nleuwerkerk aan den IJssel. J. H. Wolzak, garagehouder. Garage „Het Noorden", Rotterdam, Bergschelaan 160. Wed. J. Valkenburg—Van santen, pension houdster, Rotterdam, Diergaardelaan 43b. J. A. G. Schellekens, slager, Hoef straat 164, Tilburg. F. X. von der Heiden, handelende onder den naam E. NoachSchugk, kinderschoenfa briek en pantoffelfabrlek „De Dwerg", Tilburg. M. van Vijfeiken, loodgieter, Roosendaal, Molenstraat. A. Meyers, koopman, Tilburg. 19 Mei Antonius Bernardus Johannes van Zon. btucadoor, Zwolle, St. Mlchelstraat. A. Timmer, slager. Balkbrug, gem. Avereest. Vernietigd op grond van hooger beroep het faillissement van: J. J. Kaffka, gen. Dengier, di recteur eener rij- en dresseerschool. Assen. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen' van: L. P. M. Kort, Den Haag; P. B. Kooperberg, Den Haag; W. J. Vinke Noordwijk; J. J. G. Bol, Den Haag; C. H. Boers, Naaldwijk; C. van Doesburg, Lelden; J. W. van Duim, slèe- pefr, Eist (O.-B.)S. Kellerman, Arnhem; P. A. M. de Boer, boekhouder. Arnhem; A. Zwartkruis, Angeren; R. Pullens, schoenwinkeller. Nijmegen; A. A. van Raaj, rijwielhandelaar, Dldam. Van 3A04.30 uur Philips 228 A'dam Rubber 109?/ Anaconda 9 5/16 Beth. Steel 215/8 Young 37 Van 4.30—5.00 uur A'dam Rubber 109^ NEW-YORK, 22 Mei (Part.) Het wordt thans duidelijk, dat in regeeringskringen niet allerwegen eenstemmigheid bestaat met betrek king tot de wijze, waarop het herstelprogram ma moet worden voortgezet. Vooral de scherpe critiek, die onder leiding van Darrow op de N. I. R. A. vpordt uitgeoefend en die Generaal Johnson reeds aanleiding heeft gege ven om Roosevelt voor te stellen, dit instituut te ontbinden, heeft bij velen weer klank gevonden. De vooruitzichten zijn dan ook op het oogenblik onzekerder dan ooit en men weet niet welke maatregelen in de toe komst nog zijn te verwachten. De omzetten van Maandag, de kleinste sinds 1924, hadden heden nauwelijks eenige uitbreiding onder gaan. In het eerste beursuur werden 130.000 shares verhandeld, tegen gisteren 70.000 shares. De stemming was weinig gedecideerd en de koersbeweging eenigszins onregelmatig. Steels liepen terug als gevolg van de verminderde be dril vigheid in de staalindustrie in de afgeloo- pen week, de eerste daling sinds geruimen tijd. Bethlehem Steels daarentegen trokken wat aan, daar men meent, dat deze onderneming zal profiteeren van den voorgenomen kruiser- bouw. Spoorwegshares werden een kleinigheid hooger gewaardeerd, dank zij de berichten, dat in de graangebieden regen is gevallen. Onk warenhuisaandeelen en aandeelen in fabrieken van landbouwmachines waren vaster. Koper waarden en public-utilities konden zich hand haven. Bepaald vast gestemd waren Amer. Tel Tel. op gunstige berichten aangaande den gang van zaken bij het concern. Petroleum- fondsen daarentegen golden eerder wat lager. In het verdere verloop fluctueerden de notee- ringen slechts matig. U. S. Steels trokken Weer een fractie aan. Aanvankelijk kwam er ook in de middag uren niet veel verandering in de beurssituatie. De omzetten zoowel als de koersfluctuaties bleven van bescheiden afmetingen. Laatbeurs kwamen berichten binnen omtrent den aan koopprijs van zilver, die de markt in zeer na- deeligen zin beïnfluenceerden. De voorstellen, om den prijs van het aan te koopen zilver op 0.50 dollar per ounce vast te stellen, wekten in bevoegde kringen groote teleurstelling, zoodat het aanbod groote afmetingen aannam en in snel tempo een benedenwaartsche richting werd ingeslagen. Het slot kwam op het laagste punt van den dag met verliezen van 1Y, pet. A 4% pet. voor Du Pont, Allied Chemical, American Can, Easrinan, Kodak, Chrysler, Case Treshing, Industrial Alcohol, gewone en pref. Steels. Amer. Smelting, U. S. Smelting, Atchi son Topeka en Southern Railway. De omzet ten bedroegen 830.000 shares. Slotkoersen Mei 22 21 19 Allied Chemical 132% 134 132% American Can. Co. 92% 95 94^ Am. Car. Foundry 2lVs 21% 21% Am. For. Power 8 8% 8% Am. Smelting Ref. 39 42% 40% Am. Tel. Tel115% 116 115% Am. Tobacco B70% 71 71V* Am. Waterworks 18 I8V4 18% Anaconda Copper 14% 15% 15 Ass. Gas Electr. Co. - - Atchison Topeka 53V2 55% 55V2 Auburn Auto 33% 34% 35% Baltimore Ohio 23% 23% 23% Bethl. Steel Co33% 35 34% Canadian Pacific 15% 16% 16V8 Case Treshing 48% 5IV2 51% Chase National B. 27V2 28% 28 Chesapeake Ohio 45Vs 45% 45% Chic. Milwaukee pref. 7% 8% 8% Chicago Rock Isl3% 3% 3V2 Chrysler Motor 38% 4OV2 39% Cities Service 2V2 2% 2% Consol Gas of N.Y33 33% 33% Continental OU 19% 20% 20% 7 Dawesleening 68% 69% 70 5 V, Youngleening 42Vs 43% 42V2 Deleware Hudson 51% 51 52V2 Dupont de Nemours 82% 84% 83vs Eastman Kodak 93% 96% 94V4 El. Bond Sh. Co. 14% 15% 148/é General Electric 19% 20% 20 Gen. Gas Electr. 24 23% 23% Gen. Gas El. cl. A. General Motors 32 33% 33% Great Northern 10% 11% 10 Hudson Motor 13% 14% 14 Illinois Central 24% 251/2 251/4 Intern. Harvester 32% 33% 33% Intern. Nickel 26% 27% 27% Intern. Tel. Tel. 12% 12% 12% Kennecott Copper 19% 20% 21% Koninkl. Olie 35% 35% 34% Low priced shares 5.80-95 McKeesport Tin PI. A. 86% 86% Miss. Kansas Texas 9 9% 91/2 Missouri Pacific 4% 4 4 Idem pref6 6% 6% Montgomery Ward 24% 25% 25% Nat. Cash. Reg. Co. 16 16% 16% National City Bank 27% 28 27% Nat. Dairy Prod. G. A. 17 17 16% Nat. Steel 42 43% 43% New York Central 277/8 29 Nord American Co16% 16% 16% Norfolk Western 175 1741/2 175 Novadel 19% Pennsylvania30% 31% 31% Proctor Gamble 34 34 34% Publ. Serv. N. L351/2 36% 36% Radio Corp. of Am7% 7% 7% Sears Roebuck 41% 42% 421/2 Shell Union OU 8% 8% 8% Socony Vacuum 15% 15% 15% Southern Pacific 21% 22% 22% Southern Railway 22% 25% 25% Standard Brands 19% 20% 20% Stand. Oil of N -Jersey 42% 43% 42% Tidewater Ass. Oil 12% 13 Union Pacific 122 122 121% United Aircraft 21% 21% 21% United Corp. A5% 5% 5% Unit. States Leather 8% - 8 Unit. States Rubber 18% 19% 19% Unit. States Steel Corp. 40 43% 42% Wabash gew. A. 3% 3% 3 j Westinghmise El32 /g 33 ,2 33% Woolworfh Build 49% 50% 50% 5 exdiv. f ex coupon ex claim. bieden. I gedaan en laten. Suiker Mei 1.52-54 Juli 1.52-53 Sept. 1.59-60 Oct. 1.62 Tarwe Roode Winter loco 99 991/8 Harde Winter ioco 101 101% 1.52 Dec. 1.67-68 1 67 1.52-53 Jan. 1 68-70 1.68-70 1.59 Mrt. 1.73-74 1.73-74 1.62 Mei 1.77-79 1.77-79 Ct.Cuba 3.43 3.47 NEW-YORK, 22 Mei. 22 Mei 21 Mei 22 Mei 21 Mei BrusseJ 23 44 23 45 Oslo 25 65 25 71 Rome 8 53 8 52 A'dam 68 03 67 98 Madrid 13 73 13 72 Londen 510% 511% Bern 32 64 32.60 Parijs 6 62% 6 62 Weenen 19 05 19.00 Berlijn 39 53 39 63 22 Mei 21 Mei Rubber Standaard Mei 12.67 12 85 Juli 12.82 13.00 Sept. 13.11 13.31 Oct. 13.21 13.42 NEW-YORK, 22 Mei. 22 Mei 21 Mel Tin Loco 53.30 5312% April 53.30 53.10 Katoen Loco 11.50 11.55 Sept. 11.54-55 11.58-59 April 11.27-28 11.30 Oct. 11.60 11.64 Mei 11.31 11.34 Nov. 11.66 11.70-71 Juni 11.3o-36 11.39-40 Dec. 11.71 11.75 Juli 11.42 11.45 Jan. Aug. 11.48 11.51 Mrt. 11.81 11.85 Koffie (Rio) (Santos) Mei 8.17 8.23 Mei 10.73 10.78 Juli 8.31 8.37 Juli 10.87 10 88 Sept 8.41 8.47 Sept. 11.24 11.26 Dec. 8.50 8.55 Dec. 11.34 11.36 Mrt. 8.60 8.62 Mrt. 11.40 11.43 22 Mei 21 Mei Tarwe Mei 897/a Juli 88%-% Sept 89%-% Mais Mei 49% Juli 511/2 Sept 52% Reuzel Loco 6.15 Mei - Mei "6.12% 610 Juli «6.171/2 6.20 Sept. 6.40 6.45 Oud contract. Nieuw contract. CHICAGO, 22 Mei. 22 Mei 21 Mei Haver 90% 88%-% 89%-% 49% 51% 53- 6.12% Mei 34% Juli 3j% Sept. 36% Rogge Mei 55% Juli 57 Sept. 59 35 35% 36% 55% 56% 58% Dulutb Lijnzaad Mei Juli 1.87% 1.88 1.87% 1.88 WINNIPEG, 22 Mei. Tarwe Gerst Mel 69% 69% Mei 37% 36% Juli 70v2 70% Juli 38% 37% Oct. 72% 72% Oct. 40% 39% Rogge Lijnzaad Mei Mei 1.55% 1.55% Juli 47% 46% Juli 1.55% 1.587a Oct. 49% 48% Oct. 1.54% 1.54% Haver Mei 34% 34% Juli 35% 35% Oct. 35% 35% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 22 Mei. Tarwe: Mei 4/3%; Juli 4/5'%; Oct. 4/7%; Dec. 4/9. Bij de veiling van 22 Mei, gehouden in de Groote Koopmansbeurs te A'dam zijn de volgen de prijzen besteed: Paardenhuiden van 4 tot 6.90 per stuk; Pinkhuiden 10% tot 13 ets. per pond; Koehuiden 10% tot 13%; Vaarshuiden 11 tot 14%; Oshuiden 11 tot 14; Stierhuiden 8% tot 12%. De veiling had een vlot verloop. Prijzen deels gelijk, deels cent hooger. TOULOUSE, 22 Mei. (Reuter) Op het con gres van de Fransche socialistische partij is door verscheidene redenaars voorgesteld de eenheid van de arbeiders-klasse te bewerkstel ligen door samenwerking met de communisten. Zelfs werd voorgesteld een delegatie naar Mos kou te zenden met een revolutionnair program. Dec. 13.41 Jan. 13.53 Mrt. 13.75 1362 13.72 13.91 BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN. Aangekomen 22 Mei: Rhenania, s.. Danzig; Visten, s.. Otterbacken (voor Velsen); Jupiter (Duitschei. s., Danzig. AMSTERDAM. Aangekomen 22 Mei: Weichsel, Sundswall. hout, Houthaken, Spllethoff; Rhenania, Danzig, hout, Houthaven, Baltica; Jupiter (Duit- sche), Danzig, hout, Houthaven, Van Es Van Ommeren. HALCYON LIJN. MAASBURG, 20 Mel van Rotterdam te Narvik. ROZENBURG, 20 Mei van Oran te Beaucean. STAD HAARLEM, Melilla naar Rotterdam pass. 21 Mei Ouessant. STAD VLAARDINGEN, 18 Mei van Vlaardlngen t/6 Narvik STAD ZAANDAM, 19 Mei van Huelva naar Sas van Gent. STAD ZALTBOMMEL, 21 Mei van Antwerpen te Lissabon. STAD ZWOLLE, 21 Mei van Vlaardlngen te Hartlepool. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. OUDERKERK, 22 Mei van Japan te R'dam. ZUIDERKERK, thuisreis, 21 Mei van Hongkong. HOLLAND—AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN, thuisreis, 21 Mel van Zanzibar. MIJ NEDERLAND. TABINTA, 21 Mei van Amsterdam, te TJilatjap. ENGGANO, 19 Mei van Batavia naar Amster dam. JAVA—NEW-YORK LIJN. MADOERA, 21 Mei van New-York te Padang. ROTTERD. LLOYD. KOTA NOPAN, 22 Mei v.m. 7 uur van Rotter dam te Hamburg. GAROET, 22 Mei van Rotterdam te Batavia. BLITAR, 22 Mei van Batavia naar Rotterdam. BALOERAN, uitreis, 22 Mei n.m. 1 uur van Port-Sald. KOTA PINANG, uitreis, pass. 22 Mei v.m. 8 uur Sagres. KON. NEDERL. STOOMB. MIJ. AJAX, 21 Mel van Amsterdam te Kopenhagen. NEREUS, 20 Mei van Kopenhagen te Gdynia. MARS, 22 Mei van Torrevieja n. Malaga. TRAJANUS, 22 Mei van Amsterdam te San Juan. ALKMAAR, 21 Mei van Curasao naar Liverpool. BENNEKOM, 21 Mei van Curasao naar Cristobal DIVERSE SCHEPEN. BEIJERLAND21 Mei van Lelth te Kopenhagen. DELFSHAVEN, 21 Mei van Norfolk naar Chat- lestown. GALGEWATER, 18 Mei van Rotterdam te Ar changel. HOOGLAND, 20 Mei van Limerick te Swansea. JOBSHAVEN, Bahla naar Antwerpen, pass. 22 Mei Ouessant. JONGE ANTHONY, Rotterdam naar Algiers, pass. 21 Mei Ouessant. JONGE JACOBUS, naar Londen èn Rotterdam, pass. 21 Mei Finisterre. LAUWERZEE, sleepboot, Amsterdam naar Saffl. pass. 20 Mei Ventnor. LEKHAVEN, 18 Mei van Pensacola te New- Orleans. EETO, 21 Mel van Port Talbot te Montreal. WAALHAVEN, 19 Mei van Montevideo te B.- Alre8. BOEKELO, 20 Mei van Makslahtl n. Delfzijl. MITRA, 20 Me! van Shellhaven te Terneuzent ALGENIB, Amsterdam naar Onega, pass. 20 M®1 Noordkaap. BELLATRIX, 18 Mei van Rotterdam te Archan gel. IJSSELHAVEN, 21 Mtel van Montevideo te B-- ZAAN, 14 Mei van Leith te Wasa. IJSSEL, 17 Mei van Raumö te Yxpllla. BATAVIER vm, 21 Mei van Rotterdam t® Bordeaux. DORDRECHT, 20 Mei van New-York te Liver pool. HENNIE, 19 Mei van Aberdeen te Blyth. ST. PHILIPSLAND, 20 Mei van Rotterdam te Shields.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2