New-Yorksche Bears Aon banden die waren - versleten. werd menig ongeluk geweten! VRIJDAG 25 MEI 1934 Een brug van Frankrijk naar Engeland? Plan van een Poolsch ingenieur Artsen vliegen 1600KM. Om een zieke op de Galapagos- Eilanden te opereer en Corruptie in Rusland Groote ztvendelaffaire te Kiew ontdekt De oorlogen in Zuid- Amerika Veldslag in den Chaco; vredes verdrag van Leticia geteehend Noodlijdende farmers Krijgen steun van de regeering Korte berichten Het Fransche Blauw boek gepubliceerd Aartshertog Eugenius te Weenen BOSSCHE RECHTBANK Een onhandig bankroover. Door zucht naar groot-doen tot zijn daad gekomen Speelt Mijnders niet mee? In zijn plaats zal Van Nellen zeer waarschijnlijk spelen BREDASCHE HUISHOUD SCHOOL Minister Marchant opende het nieuwe gebouw R.K. HANDELSHOOGESCHOOL St. Olof ontvangt gasten ONEERLIJKE HANDELS REIZIGER Niet afgesloten order onder teekend DAMMEN Tweede klasse clubkampioenschap Excursie door Utrecht Vertegenwoordigers van Neder- landsche Reisbureaux op be zoek bij den Prov. Utr. Bond voor Vreemde lingenverkeer AUTO'S TEGEN ELKAAR Bestuurder breekt een enkel R.K. JOURNALISTENVER. „NOORD-HOLLAND" Wethouder Kropman van Amster dam als spreker MAASBUURTSPOORWEG Diesel-electrische tractie ingevoerd BRUGBODEM IN BRAND AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 24 Mei o o Herstellende markt, handel echter kalm, hier en daar koersverbeteringen WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT n.eo Academische examens FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN WARSCHAU, 24 Mei (Reuter). De in Zuid- Amerilca gevestigde Poolsche ingenieur Adal bert Kramsztyk is naar Europa vertrokken om te Londen en Parijs een plan te bespreken be treffende een verbinding tusschen Engeland en Frankrijk, niet door middel van een tunnel, zooals reeds eerder bedacht is, maar door een brug. De ingenieur acht dit plan zoowel uit tech nisch als financieel oogpunt voor uitvoering vatbaar; de brug zou precies 40 procent minder kosten dan een tunnel. Een particuliere maatschappij, bestaande uit financiers van verschillende landen, zou het noodige kapitaal moeten verschaffen. Deze maatschappij zou haar winst behalen uit de exploitatie van een spoorlijn en van de autowegen over de brug. Haar voornaamste bron van inkomsten zou echter moeten ko men uit een kunstmatig luxe-eiland, dat op gelijken afstand van de beide kusten moest worden aangelegd. Indien Kramsztyk toestemming van de be voegde autoriteiten verkrijgt, denkt hij de maatschappij te kunnen oprichten en reeds be gin volgend jaar met den bouw te beginnen. LOS ANGELES, 24 Mei. (Reuter). Twee ma rinevliegtuigen met artsen en medische instru menten zijn vertrokken naar de Galapagos- Eilanden, om een spoedoperatie te verrichten op den Amerikaanschen schrijver Robinson, die aldaar met zijn vrouw en neef vertoeft om een studie van de eilanden te maken en een boek er over te schrijven. De vliegtuigen moeten een afstand van 1600 K.M. afleggen, om deze operatie op Robinson, die aan blindedarm-ontsteking Hjdt en zonder deze hulp zeker het leven zou verliezen, te ver richten. REVAL. 24 Mei. (Reuter.) Naar uit Moskou gemeld wordt, is de regeering een groote zwen- delaffaire o{5 het spoor gekomen, waarbij tal rijke hooge ambtenaren van de levensmidde lenvoorziening, kooplieden en ook G. P.oe- beambten betrokken zijn. Reeds 120 arrestaties zouden hebben plaats gehad. De staat lijdt bij deze zaak, wier centrum te Kiew ligt, een schade van 2 3 millioen r cc bel. Reeds wordt een groot openbaar proces aangekondigd. De gecompromitteerde Q.P.oe- beambten zullen voor de bijzondere rechtbank van de G.P.oe verschijnen. Hun wacht de dood straf. NkW-YORK, 24 Mei. (Reuter.) Volgens een telegram van Associated Press uit de Boliviaan- sche hoofdstad La Paz hebben de Bolhianen bij den tegenaanval op fort Ballivian 3000 Fa- raguanen gedood en 12.000 gewond. Reuter meldt uit Rio de Janeiro, dat de over eenkomst inzake het geschil betreffende Le ticia heden geteekend zal worden. De overeen komst bestaat uit een gemeenschappelijke ver klaring, waarbij Bolivia en Peru zich verbinden alle grensgeschillen langs vreedzamen weg te zullen oplossen. WASHINGTON, 24 Mei. (Reuter.) De Ame- rikaansche regeering kondigt een groot plan aan om tegemoet te komen aan den nood, waarin verschillende staten tengevolge van de langdurige droogte verkeeren. De totale kosten van dit plan zullen ongeveer 50 millioen dol lar bedragen. Door de regeering zal het vee der noodlijdende boeren worden opgekocht om als conserven verwerkt te worden. De regeering zal tevens graan en levensmid delen zenden naar de geteisterde gebieden. ganscher harte heet ik Uwe Keizerlijke Hoog heid welkom in het vaderland- Vooral wij vroe gere soldaten zien met groote vreugde onzen vereerden en geliefden veldmaarschalk terug." De minister bracht ook de groeten van Doll- fuss over. Aan de pers verklaarde Aartshertog Eugenius: „Ik ben als een privaat burger naar mijn vaderland teruggekomen. Ik ben zeer ver heugd, dat ik in het vaderland mijn levensavond kan slijten." De Aartshertog begaf zich het allereerst naar de Stephanskirche, waar hij de H. Mis bij woonde. Vervolgens bracht hü een bezoek aan Kardinaal Innitzer. De leiders en leden van den Raad van Toe zicht van een kolonisatlevereeniging, Dr Los- kant en Friedrichsen uit Rostof, consul Hagen uit Lübeck zijn gearresteerd omdat zij mis bruik zouden hebben gemaakt van hun positie en zich hebben verrijkt ten koste der vereeni- ging. Zij zullen worden vervolgd wegens mal versaties. De Duitsche Rijksminister van Arbeid ver zoekt in een rondschrijven aan de regeeringen der landfen afwijzend te beschikken op aanvra gen om loonsubsidie uit openbare middelen, aangezien hierdoor niet meer werkgelegenheid wordt geschapen, doch veeleer slechts een on gezonde verschuiving plaats vindt der concur- rentie-mogelijkheden ten gunste van de ge subsidieerde ondernemingen. De Fransche stoker Reimelt, die kort geleden te Kehl werd gearresteerd wegens beleediging van het nationaa-socialisme, is Donderdag tot vier weken gevangenisstraf veroordeeld, met aftrek van vijf dagen voorarrest. Goering is uit Athene komende om 12.45 uur Donderdagmiddag op het vliegveld „Matyas- doeld" in Boedapest geland. Hij werd door een reeks autoriteiten verwelkomd. PARIJS, 24 Mei. De Fransche minister van Buitenlandse he Zaken heeft Donderdag avond het aangekondigde Blauwboek over de onderhandelingen inzake de vermindering en beperking der wapeningen gepubliceerd Het Blauwboek bevat 24 documenten uit den tijd van 14 October 1933 tot 17 April 1934, welker inhoud essentieel bekend is. GENÈVE, 24 Mei. Ter voorbereiding van de zitting van het bureau der Ontwapenings conferentie laat de president der conferentie een aanvulling op zijn op 9 April gepubliceerde samenvatting der tot dan toe gewisselde nota's en memoranda pubiiceeren over de Onlwape ningsconferentie. Het memorandum der neutrale mogendheden van 14 April, het Duitsche exposé van 16 April, het schrijven van Simon aan den Franschen ambassadeur d.d. 10 April en het Fransche me morandum van 17 April worden zonder com mentaar van Henderson zelf, geanalyseerd. WEENEN, 24 Mei. (D. N. B.) Aartshertog Eugenius werd bij zijn aankomst te Weenen t _.c:: c'cor den minister van landsverdedi ging, die in een toespraak o. a, zeide: „Van Donderdag had zich voor de Rechtbank te verantwoorden de 25-jarige A. H. O., kantoor bediende te Eindhoven, gedetineerd, terzake dat hij op 12 Maart 1934 te Eindhoven gepoogd heeft bij de Nederl. Bank geld weg te nemen, door daartoe gewapend met een stuk buis het bankgebouw binnen te dringen en den daar aanwezigen beambte Sellen een paar slagen met het ijzer te geven, om alzoo gemakkelijker het geld te kunnen wegnemen. Sellen bleef echter bij zijn positieven en maakte alarm, waarop de roover vluchtte. Verdachte, die van goede familie is, had het wat hoog in het hoofd en deed graag voor naam. Zijn middelen lieten dat echter geens zins toe. Hij kon een verhuurkantoor in Den Haag overnemen en had daarvoor geld noodig. Op de bovenomschreven wijze had hij getracht zich de fondsen te verschaffen. Getuige H. Sellen vertelde, hoe het was toe gegaan. Hij zat aan een tafel met geld, toen iemand, die hem ongezien genaderd was, hem eenige klappen op het hoofd gaf. Er was veei geld aanwezig, dat voor den indringer gemakke lijk bereikbaar was. De president wees er op, dat zulk een toe stand niet juist is. Het is zeer gevaarlijk groote bedragen aan geld zoo gemakkelijk bereisbaar in een klein kantoor voorhanden te hebben. De hoofdagent v. d. Wiel te Eindhoven had spoedig een spoor gevonden en verdachte in Wassenaar achterhaald. De officier bracht hem voor zijn doortastend optreden hulde. Overgaand tot het nemen van zijn requisi toir, zeide mr. Dubois het een raadsel te vin den, hoe iemand van zoo achtenswaardige ouders tot zulk een daad is kunnen somen. Het is de zucht geweest om groot te doen, die hem tot zijn daad heeft gebracht. Dat het voor den beambte en voor de bank zoo goed is af- geloopen, ligt niet aan verdachte. Een dergelijke roofoverval is een zeer ernstig misdrijf en de eiscb luidde 4 jaar gevangenis straf. De verdediger, mr. Gerrits, gaf toe, dat het feit ernstig is, maar het is een dollemansdaad geweest. Het stumperig optreden van verdachte bewyst, dat hij feitelijk niet in staat is, zulk een misdrijf te plegen. Ook hier heeft de werk loosheid weer een groot aandeel in den gang van zaken. PI. wees er op, dat verdachte's familie zeer onder het leed gebukt gaat en alles wil doen om den jongeman weer op de been te helpen. Hij nep de medewerking van de rechtbank in om dit zoo spoedig als het kan mogelijk te 7 Jnnirechtbantc bepaalde de uitspraak op Het medespelen van Mijnders op Zondag a.s. in den wedstrijd Nederland-Zwitserland te Mi laan mag, naar uit Como wordt gemeld, wel als uitgesleten worden geacht. De geneesheer acht het niet raadzaam. In verband hiermede zal de Delftenaar Van Nellen zoo spoedig mogelijk vertrekken, zoo dat hij Zaterdag te Como zal aankomen en Zondag a.s. wel op de linksbuitenplaats zal komen te staan. Nog kan worden medegedeeld, dat het sta dion te Milaan er uitstekend verzorgd uit ziet. De grasmat is prima. Onder groote belangstelling had Donderdag te Breda de opening plaats van het nieuwe ge bouw van de Bredasche Kook-, Huishoud- en Industrieschool. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Z. Exc. mr. H. P. Marchant, en de burgemeester van Breda, mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, woonden met tal van auto riteiten de opening bij. De presidente der vereeniging, mevrouw Binkhorst van Oudkarspel—Wittewaall, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en schetste in het kort de wederwaardigheden van de school van 1899 af. Met het uitspreken van de hoop, dat de school, welke thans bijna 500 leerlingen telt, moge groeien en bloeien, noodigde spreekster den Minister uit de school te openen. Minister Marchant noemde het een vreugde, in dezen tijd van bezuiniging, ook weer eens een nieuw gebouw voor het Nijverheidsonder wijs te mogen openen. Z. E. wenschte het bestuur geluk, dat het wat het bouwcrediet betreft, nog net voor de bui binnen is ge weest. Onder aanbieding van zijn hartelijke geluk- wenschen, verklaarde de Minister de school officieel voor geopend. Achtereenvolgens werd nog het woord ge voerd door burgemeester mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, den heer N. O. J. de Pauw Ger- lings, voorzitter van het departement Breda van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Mevrouw Castendijk, namens den Bond van Vereenigingen tot het geven van Nijverheids onderwijs, den heer Keizer, directeur der Nuts- scholen te Breda, den heer Kortenweg, areni- tect en door de directrice der school, mej. Holwerda. Namens de leeraressen bood mej. De War.il een schilderij in lijst aan, terwijl mej Kiek de Neeve, namens de leerlingen twee groote tin nen pullen overhandigde. Tot slot werd in de vestibule een plaquette onthuld, ter herinnering aan de oprichtsters der school, mevrouw Tydeman Verloren van Thi- maat en mej. Badon Gijben, terwijl de heer Binkhorst van Oudkarspel namens de echtge- nooten der bestuursleden een gedenksteen met haar namen aanbood. Hierna werd een rondgang door het gebouw gemaakt. Het tweedaagsch bezoek der Rotterdamsche en Amsterdamsche Katholieke studenten van de economische faculteit aan hun Tilourgsche collega's van „St. Olof" kreeg een min of meer officieel karakter door de ontvangst van het Tilburgsch gemeentebestuur. Tusschen de fes tiviteiten door had deze ontvangst Donderdag middag om half drie plaats. Toen de studenten zich in de ontvangstzaal hadden vereenigd, trad de burgemeester, ver gezeld van de wethouders J. v. Rijzewijk, j van Oudenhoven en den gemeente-secretaris, bin nen. De burgemeester hield een toespraak, waarin hy zeide, dat het gemeentebestuur zich gaarne bereid had verklaard, de studenten te ontvan gen, toen bekend werd dat de Rotterdamsche en Amsterdamsche studenten hun collega's in Tilburg een bezoek kwamen brengen, Dit bezoek geldt, volgens spr., als uiting van saamhoorigheid en kameraadschappeiykhcid en spr. is van oordeel, dat dit van groot rut is, zoowel voor de hoogeschool als voor de stu denten zelf. Later voelt men het pas wat het zeggen wil in zijn Jeugd vele vrienden te hebben gemaakt. Dit geeft in het ambtelijke, zoowel als in het zakenleven een vertrouwelijken toon en die schept ook weer vertrouwen. De burgemeester kan zich nog zeer goed herinneren, hoe wel gemoed de Tilburgsche studentenvereni ging, de jongste der zustervereenigingen, in Amster dam door beide hoogescholen was ontvangen. Door van tijd tot tijd samen te komen, worden eenheid en gelijkheid gevoeld. Spr. hoopte dat dit bezoek mocht leiden tot het doel waarvoor het bedoeld is en dat de studenten, in hun woonsteden teruggekeerd, nog lang prettige her inneringen zullen bewaren aan de dagen, die ze in Tilburg hebben doorgebracht. De praeses van „St. Olof", de heer Jacq. Elk- huiaen, dankte voor de vriendelijke ontvangst, die den katholieken studenten ten deel was gevallen. Vervolgens werden eenige ververschingen rondgediend, waarna men na op het bordes van het gemeentehuis op de gevoelige plaat te zijn vereeuwigd, per autobussen een uittocht naar Oisterwyk hield, waar het reuze-gezellig toe ging. Op 26 Januari j.l. veroordeelde de Amster damsche rechtbank den handelsreiziger v. B. wegens valschheid in geschrifte tot een jaar gevangenisstraf. Donderdag diende de zaak in hooger beroep voor het gerechtshof. De handelsreiziger was in dienst bij een Gro- ningsche firma en trachtte voor haar koel installaties te verkoopen. Op 5 April zond hij aan het kantoor een orderbevestiging, waar onder hij den naam zette van de fa. H. hier ter stede. De Groningsche firma had hierdoor den indruk gekregen, dat een koelinstallatie van ƒ2300 aan de fa. H. geleverd moest wor den en aan haar vertegenwoordiger zond zij een telegrafischen postwissel van 150 als pro visie. De verdachte ontkende hardnekkig valsch heid in geschrifte te hebben gepleegd. Hij had by de fa. H den indruk gekregen, dat zy een koelinstallatie van hem wilde koopen. Wel gaf hy toe onder het orderbriefje „firma H." te hebben geschreven. Hy had dit echter gedaan ten behoeve en in het bijzyn van de typiste die de voorletters niet wist Later kwam er van de Amsterdamsche fir ma H. een briefje met de mededeeling, dat van koop werd afgezien. De president wees er op, dat verd. de pro visie geïnd heeft, zonder dat de order beves tigd is; door het plaatsen van den firmanaam onder het briefje heeft hy zyn patroon be wogen tot afgifte van de 150. Pres.: Waarom hebt u dat geld later niet teruggegeven? Verdachte: Ik heb nog meer geld van de firma te vorderen. Pres.: Dat verhaal hooren we hier meer! De procureur-generaal mr. Bauduin ver wierp het verweer van den verdachte en merk te op, dat er bijna geen zitting voorbygaat, waarop niet een oneeriyke handelsreiziger zich wegens bedrog van zyn patroon te verant woorden heeft. Daartegen dient met kracht te worden opgetreden. Spr. requireerde bevestiging van het vonnis (een Jaar gevangenisstraf). De verdediger mr. Th. Eskens pleitte vrij spraak, subs, clementie. Arrest 7 Juni. Te Amsterdam werd Woensdagavond een ont moeting verspeeld tusschen het Amsterdam sche Excelsior, tweede klasse-kampioen van het district Amsterdam, en de damclub Monster, kampioen van het Zuideiyk district, om het clubkampioenschap tweede klasse van Neder land. Hoewel Excelsior een 60 voorsprong bezat, wist Monster dezen achterstand ap kranige wyze in te loopen, en door eenige zwaarbe vochten overwinningen aan de hoogere borden, waar Excelsior geheel faalde, bracht het einde Monster een 128 overwinning. De stand luidt nu: V Donderdagmorgen ving een excursie aan, welke twee dagen zal duren, van vertegenwoor digers van verschillende Nederlandsche Reis bureaux, die georganiseerd is door den Provin cialen Utrechtschen Bond voor Vreemdelingen verkeer. Aan dezen tocht wordt deelgenomen door ver tegenwoordigers van den A.N.W.B. Amsterdam; Ned. Reisvereeniging, Den Haag; Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer Amersfoort; Reis bureaux Lindeman Utrecht en Den Haag en Cook en Wagons Lit, Den Haag. Donderdag werd een tocht door de stad Utrecht gemaakt, welke tocht werd geleid door dr. W. P. Hubert van Blyenburgh, directeur der Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer „Utrecht". Na de ontvangst te 9 uur werd o.m. een be zoek gebracht aan het Hollandsche Renaissan- cehuis „De Coning van Portugael" aan de Voor straat; Kloostergang; Domtoren; Aula der Uni versiteit; Postkantoor, enz. Te half één werd het gezelschap door den directeur van den Raadskelder 'n Oud-Holland- sche koffiemaaltyd aangeboden. Des middags werden nog tal van bezienswaar digheden bezocht waarna men per touringcar naar Bilthoven vertrok. Heden wordt een groote tocht door de geheele provincie gemaakt. Donderdagavond is op den Bredaschen weg ter hoogte van het Burgers Dierenpark te Til burg een auto tegen een anderen gereden. De juiste toedracht van de aanrijding heeft men nog niet kunnen vaststellen. De beide wagens, die met een harden slag tegen elkaar zijn gebotst liepen groote schade op. Een der wagens werd bestuurd door den heer G. M. uit Amsterdam, die by de aanrij ding een enkel brak en naar het St. EUsabeth- ziekenhuis werd overgebracht. De R. K. Journalistenvereeniging „Noord- Holland" houdt een algemeene vergadering morgenmiddag te half drie in Hotel „Polen" te Amsterdam, ingang Damrak. In deze vergade ring zal mr G. C. J. D. Kropman, wethouder van Amsterdam, een rede houden over „De groote gemeente in de crisis". Er is gelegenheid tot gedachtenwisseling. Collega's niet-leden kunnen zich tot deze leerzame en interessante byeenkomst, waar door een gezaghebbend spreker een belangryk en actueel onderwerp wordt behandeld, laten introduceeren. De Maasbuurtspoorweg te Gennep, directeur de heer L. J. Wolf, welke een geregelden dienst onderhoudt tusschen Venlo en Nyme- gen, is de eerste tramwegmaatschappy in Ne derland, welke tot invoering van de Diesel- electrische tractie is overgegaan. De eerste Diesel-electrische trammaatschap- py heeft met succes haar eersten proefrit ge daan, waaraan door burgemeesters en wethou ders uit plaatsen, langs den spoorweg gelegen, en persvertegenwoordigers werd deelgenomen. Te Bergen op Zoom geraakte by het teren van botkisten onder de Thoolsche brug door het overkoken van een teerpot een hooge sta pel licht brandbare geteerde kisten in brand. Spoedig werd ook een mosselloods aangetast, waarby het vuur zoo hoog oplaaide, dat ook de bodem van de Thoolsche brug in brand ge raakte. Door krachtig optreden van de brand weer kon het vuur gebluscht worden. De schade is echter vrij groot. Van 3.304.30 uur R.D.G, I Excelsior I Monster I Haarl. D.cl. II 2 3 1 2 X I 1 0 1 1 0 0 0 1 0 2 3 pnt. 3 n Twee yerliespunten in mindering. Kon. Olie Philips Aku Anaconda Beth. Steel U.S. Steel Adj. MUw. 155%156 224—223% 37 8%7/8 19 13/16—20 5/16 24—3/8 8%—3/8 Van 4.305.00 uur A'dam Rubber 107 Anaconda 8 13/16 Beth. Steel 20 1/8—20 Adj. Milw. 8 3/8 Am. Smelting 23% NEW YORK, 24 Mei (Part.). De koersdaling kwam heden tot stilstand, doch van een be paalde tendenzverbetering kon nauwelyks ge sproken worden. De zilvervoorstellen der re geering vormen een nieuwen factor van on zekerheid in de economische situatie, omdat, indien de voorstellen door het Congres worden aangenomen en dit is zeer waarschijniyk, steeds de mogelykheid van verrassingen open blyft. Intusschen zijn de speculatieve posities echter grootendeels geliquideerd, zoodat het aanbod is verminderd. Zelfs was hier en daar eenige vraag te constateeren, voomamelyk in verband met dekkingsaankoopen. In verband hiermede verkeerden aandeelen TJ.S. Steel in herstel, na dat de eerste koers wederom op lager niveau was terecht gekomen. Nog in het eerste beurs- uur liep de noteering tot 40 pet. op. Ook Beth lehem Steels liepen later op. Spoorwegwaarden waren eveneens beter gestemd, onder leiding van Atchison Topeka's, die in het eerste beurs- uur ruim 1 pet, avanceerden. Koperfondsen wa ren verdeeld. Anaconda's golden een fractie lager, Kennecott Copper echter vast. Petro- leumwaarden bleven op peil, De berichten dat president Roosevelt de petroleum-restrictie streng wenscht door te voeren bleef zonder in vloed. Aandeelen in warenhuizen waren nauwe lijks pryshoudend en hier en daar wat luier. Industrials bleven op peil, evenals publlc-uti- lities. De handel droeg ook heden weer een uiterst kalm karakter. In het eerste beursuur werden slechts 210,000 shares omgezet. By ae opening kwam voor vele actieve fondsen zelfs geen noteering tot stand. In den overigen beurstyd bleef de markt naar prijshoudende stemming behouden, De koers fluctuaties, die zoo nu en dan vielen waar te nemen, bewogen zich binnen enge grenzen en uiteindelijk vertoonden de meeste waarden een neiging tot oploopen. Staalwaarden ontleenden een stimulans aan een verklaring van één der leiders in de staalnyverheid, dat de vooruit zichten voor dezen tak van industrie beter be oordeeld kunnen worden. Ook het bekend wor den van eenige onveranderde kwartaaldividen den, o.a. van de National Dairy, National Lead, Gilette en North American Co. ging niet on opgemerkt voorby. Per saldo boekten Western Union, Westinghouse Electric, Public Service, Eastman Kodak, Mclntyre, U.S. Smelting en Atchison Topeka een winst van 1 21/8 pct„ terwyl de overige fondsen slechts fractioneele voor- en nadeelige verschillen aanwezen. De omzetten bedroegen 500.000 shares. Slotkoersen Mei Allied Chemical American Can. Co. Am. Car. Foundry Am. For. Power Am. Smelting Ref Am. Tel. Tel Am. Tobacco B Am. Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co, Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethl. Steel Co Canadian Pacific Case Treshing Chase National B Chesapeake Ohio Chic. Milwaukee pref. Chicago Rock Ial Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y Continental Oil 7 Dawesleening 5V? Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr. Gen. Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Koninkl. Olie Low priced shares Mc.Keesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref Montgomery Ward Nat. Cash. Reg. Co. National City Bank Nat. Dairy Prod. G. A. Nat. Steel New York Central Nord American Co Norfolk Sc Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L Radio Corp. of Am Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. OH of N -Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse El Woolworth Build S exdiv. t i= ex claim. S I gedaan en laten. 24 130% 92% 20% 7% 38% 113 69% 18% 14% S3Vs 337/s 23VS 326/8 157/s 48% 27 Vg 45 8 3 38% 2% 32% 20 68% 42% 49% 82% 95% 14% 196/s 24 316/8 10% 13% 24% 31% 267/8 12% 19% 346/8 5.65-90 85% 8% 4% 57/s 24% 15% 27% 16% 40% 276/g 16% 173 19% 30% 34 36 7% 40 8% 156/s 216/a 24% 19% 42% 12% 121% 21 5 8 1H»4 40 3% 33 49% 23 22 130 132% 92% 92% 196/g 21% 7% 8 38% 39 1127/8 115% 71% 70% 17% 18 14% 14% 52% 53% 33% 33% 22% 23% 32 16 33% 15V* 48% 48% 27V* 27% 45% 45% 8 3% 38 2% 77/g 3% 386/s 2% 32% 33 19% 196/8 66% 68V8 421/* 42% 48 V* 5i% 82Va 82 93 93% 137/g 14% 197/8 joy* 23V* 24 31% 32 10% 10% 13V8 13Vs 24 24V* 32 32% 2:% 267/g 12V* 12% 19 19% 34% 35% 5.70-85 5 80-95 86% 86% 8% 37/g 5% 24 9 4% 6 24% 15% 16 27% 27% 16/* 17 41% 42 27% 27% 16 16% 173% 175 19% 196/g 3u% 30»/* 337/g 34 35 35% 7% 7% 4,»/* 41% 15% 21 23»/* 19% 42% 12 120% 20% 5% 18% 39% 3 32 49% 15% 21% 22% 196/g 42% 122 21% 5% 8% 18% 40,* 3% 32% 49V* ex coupon bieden. Brussel 23 43 Rome 8 52 Madrid 13 70 Bern 32 57 Weenen 19 00 NEW-YORK, 24 Mel. 24 Mei 23 Mei 24 Mei 23 Mei 25 57 67 93 5 086/g 6 61V* 39 46 23 44 Oslo 8.5i% A'dam 1371 32 57 19.00 25.58 67 89 Londen 5 09 Parys 6 61 Beriyn 39 43 NEW-YORK, 24 Mei. 24 Mei 23 Mei 24 Mei 23 Mei Rubber Standaard Mei 11.93 Juli 12.C8 Sept. 12 36 Oct. 12.48 11 90 12.05 12 35 12.44 Dec. Jan. Mrt. 1270 12.80 13.00 12 60 12.75 1295 Suiker Mei 1-52 Dec. 1.6°-69 1 66 Juli 1.53-54 1 51-52 Jan. 169-7' 1.67-68 Sept. 1.59-60 1 58 Mrt 1.74-75 1.72-73 Oct. 1.63 1.61 Mei 1 78-8U 1.76-78 Ct.Cuba 3 43 3.43 Tarwe Rcode Winter loco 993/8 99% Harde Winter loco 101% Tin Loco 52.70 52.75 April 52.70 52.75 Katoen Loco 11 40 11.50 Oct. 11.45-46 11.54 Mei 11.*8 Nov. 11.51 Juni 11*19 11.31 Dec. 11.5,-58 11.66-67 Juli 11 25-26 11 34 Jan. 11.63 11.72 Aug. ii-32 11.41 Mrt. 11.73 11.82 Sept. 11.38 11.47 Koffie (Rio) (Santos) Mei 8.18 8.15 Mei 10.68 10.70 Juli 8.31 8.29 Juli 10.82 1083 Sept 8.40 8.39 Sept. 11.18 11.21 Dec. 8.49 8.48 Dec. 11.30 11.31 Mrt. 8.57 8.56 Mrt. 11.37 11.39 CHICAGO, 24 Mei. 24 Mei 23 Mei Haver 90% Mei 35V* 35Vs 88 v. -89% Juli 36V* 36 89»/*-7/g Sept. 36% 36% Rogge Mei 56V* 556% Juli 57-/6 57 Sept. 591/2 58s/* 24 Mel 23 Mel Tarwe Mei 50% Juli 89-887/g Sept 897/8.% Mais Mei 50% Juli S3i/i Sept 547/3 Reuzel uoco 6.05 6.10 Mei - - Mei 1.88V* Mei **6.02% 6 07% Juli 1.89 Juli 6 021/s 6 10 3ept. 6.25 6.32% oud contract Nieuw contract 493/8 51% 533/g Duluth Lijnzaad 1.87»/* 1.88% GRAANNOTEERENG LIVERPOOL, 24 Mei. Tarwe: Mei Juli 4'6; Oct. 4/8 7/8; Dec. 4/101/4. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen rech ten, de heer M. Mees. Opgegeven door v, d. Graaf Co. N V, (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 23 Mei: J. Idzenga, Amsterdam, Kromme Mijdrechtstraat 80. J. Duin, Amsterdam, Vespucoistraat 103. Wed. A. P. van TeunenbroekKunkeler, Amsterdam, Prinsengracht 1055. Comm. Venn. SI-FA-KO voorh. Gebr. Koet- ser en haar vennooten F. Koetser te Amster dam. Znider Amstellaan 160 en M. Koetser, Amsterdam. Stadionkade 142. H. J. van Kasteel, natuursteenhandelaar, Amsterdam, Da Costastraat 11. N.V. Handel Maatschappij „Adisco", Am sterdam, Mercatorplein 37, #3 étage. W. van Wienen, Amsterdam, Argonauten- straat 59 H. Knopper, handelsvertegenwoordiger, Naaf den. Marktstraat 32. P. de Waal, slager, Amsterdam, Gilles v. Ledenberchstraat 41, le étage, zaak: Haar lemmerstraat 11, Halfweg. Jan Jacob van Arum, zonder beroep, voorheen koopman in automobielen, Amster dam, Simsonstraat 121 huls. L. D. Walraven, Amsterdam, Weesperzijda 183. G. W. Pel, brandstoffenhandelaar, Hil versum, Hooge Laarderweg 340. J. M. Klein Sprokluelhorst, fotograaf. Am sterdam, Kuiperstraat 60. 2e étage. - D. Theeboom, koopman, Amsterdam, Schalkburgerstraat 1 II. M. J. van Buren, Amersfoort, Pieter Both- laan 34. J. van Dalen, Utrecht, Hartingsttaat 13 bis. P. J. van Wiohen, koopman. Woerden, Kerkstraat 2. A. Jaarsma, fabrikant, laatst gewoond hebbende te Maarsseveen, Zandpad 17, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. A. Melis, koopman ln fruit, Utrecht, Bek- kerstraat 31. L. Epker, caféhouder, Utrecht, Paramaribo- straat 13 G, J. Achterhuis, schoenmaker, Hengelo (O.), Antoniusstraat 8. B. Verheij, rivierventer, Werkendam, Uit breiding 51. Mej. M. Stout, Wed. G. Abbring, Oud- Aiblas. P. J, F. Koek, Gorinchem, Vijfzlnnenstraat No. 51. N. V. Sleepboot „Gavert", Dordrecht. Merwedekade 18, Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van R. de Boers, echtgenoote van R. Levin, Amersfoort. Bankastraat 44: J, Helle voort, Amersfoort: D. Jansen, vroeger Zeist, thans zondeir bekende woonolaats; F. L. van Kleef. v. h. Utrecht, thans Hilversum. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van J. A. Witbraad, Amsterdam. BINNENLANDSCHE HAVENS UMUIDEN, aangekomen 24 Mei: Den Haag. tank, Aruba; Vechtstroom, s., Huil: Bowling, s„ Leith; Gateahead, ..s., Newcastle; Puiteney, Londen; Amata, s., Riga (voot Zaandam) Vertrokken 24 Mei. Rhenania, s., Rotterdam; Reggestroom, s., Hamburg; Martha Halm, e- Rotterdam; Berenice, s., Middi. Zee via Rotter dam; Aurora, s., idem; Deucalion, s„ idem. AMSTERDAM, aangekomen 24 Mei, Vecht stroom, Huil, stukgoed, Handelskade, HoU- Stoomboot Mij.; Den Haag, Aruba, benzine, pe troleumhaven, A. P. C.,; Gateshead, Newcastle, stukgoed en steenkolen. Rietlanden, Verg. Car gadoorskantoor; Bowling, Leitth, stukgoed en steenkolen, Zeaburgerkade, idem; Puiteney. Londen, ledig, Rietlanden, Salomon's Kust vaart. JAVA—NEW-YORK-LLJN MADOERA, 24 Mei van New-York te Batavia. MIJ. NEDERLAND TAWALI, thuisreis, 24 Mei te Marseille. ROTT, LLOYD DBMPO, thuisreis, 24 Mei Suez. 5, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BERENICE, 24 Mei van Amsterdam via Rot terdam naar Middi- Zee. AURORA, 24 Mei van Amsterdam via Rotter dam naar Middi. Zee. DEUCALION, 24 Mei van Amsterdam via Rot terdam naar Middi. Zee. NEREUS, 23 Mei van Danzig naar Stettin. VULCANUS, Middi. Zee naar Amsterdam, pass, 24 Mei Ouessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN REGGESTROOM, 24 Mei van Amsterdam D* Hamburg. DIVERSE SCHEPEN DELFSHAVEN, 23 Mei van Norfolk te CUafles- town. FRIESLAND, Rotterdam naar Leningrad, pass- 24 Miei Holtenau. JONGE JACOBUS, 24 Mel van Carthagena to Londen. SPAR, 23 Mel van Avonmouth te Barry. BATAVIER VII, 24 Met van Boston (L) naar Rotterdam. SCHEPENVERKOOP Het s.s. „PToteus", van de Kon. Ned. Stoom boot Mij., groot 1058 ton bruto, gebouwd 1 1921, is naar Noorwegen verkocht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2