STADSNIEUWS SUPERIEUR IN KWALITEIT EN SMAAK EN DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID! 10 171C RADIO MOORS I V. Jubilé-aflaat Haarlem, 25 Mei WASSENAAR WANDGEDIERTE ZUIVERAARS ZATERDAG 26 MEI 1934 Groote Protestvergadering ZEDENVERWILDERING Gemeentelijke Concertzaal Toegang vrij V KERKLIJSTEN AGENDA St. Vincentiusbibliotheken Voor de stad Haarlem NOORD-HOLL. EXPLOITATIE- MIJ. Saldo 1933 25.543 (v. j. f 47.905) voor afschrijving besteed DIRECTEUREN VAN OPEN BARE WERKEN Jaarvergadering te Bloemendaal P. Bernardus Fr, Lucas S.V.D. Branweerjubilé H. Daudey J.W.z. DE AARDAPPELENSTEUNWET Beperking van het aantal kleinhandelaren Personalia Chef Centrale Werkplaats St. Jozefs-Gezellenvereeniging BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE VELSEN Commissie van toezicht op L.O. ■it y. I Vr VOOR 112 VELSEN—DRIEHUIS IJMUIDEN ZANDVOORT GYMNASTIEK R.K. TURNKRING HAARLEM Wedstrijden te Bennebroek Firma H. VAN LOON TEL. 23037 MARNIXSTRAAT 116 HAARLEM BILJARTEN Om den Nobelsbeker 27 Mei 28 Mei Officieel Phiüps reparateur Apotheekdiensten 182 OVERVEEN SANTPOORT le. In opdracht van Z. H. Exc. den Bisschop Van Haarlem zijn door ondergeteokende voor het verdienen van den Jubilé-aflaat de volgende vier kerken aangewezen: St. Bavo (Kathedraal) St. Joseph (Jansstraat) O. L. Vr. v. d. Allerh. Rozenkrans (Spaame) St. Antonius (Nieuwe Groenmarkt). Elk dezer kerken moet driemaal worden be zocht; maar indien de bezoeken gezamenlijk worden gedaan onder leiding van den pastoer of een door dezen gemachtigden priester, be hoeft elke kerk slechts eenmaal bezocht te worden. 2e. Voor de parochiën te Heemstede zijn de St. Bavokerk en de kerk van O. L. Vrouw ten He melopneming aangewezen, die dan zesmaal of, zoo men groepsgewijze onder leiding van den pastoor gaat. driemaal moeten worden bezocht. 3e. Vrouwelijke religieuzen,, bewoners van internaten, personen van wankele gezondheid, zeventig-jarigen en allen, die verhinderd zijn de aangewezen kerken te bezoeken, kunnen vol staan met twaalfmaal te bezoeken eene kerk naar hnnne keuze of een kapel, waar het H. Sacrament bewaard wordt. H. C. J. SONDAAL. Deken Aan het jaarverslag der N.V. Noord-Holland- sehe Exploitatie Mij., te Heemstede, ontleenen wil het volgende: Het jaar 1933 bracht nog geen verbetering in de heerschende crisis, waarvan ons bedrijf eveneens de na deel'ge gevolgen ondervond. De V.- en W.-rekening geeft een saldo aan van f50.740 (54.542). Wil stellen TT voor dit bedrag geheel aan te wenden voor afschrijving. Nadat de verhezen der Dochtermijen gedekt zijn. kan f25.543 aangewend worden voor af schrijving od onroerende goederen. De gecombineerde balans per 31 December 1933 vermeldt als activa: kas en banken f25 710 (7067): diverse vorderingen f176 332 (168278)onroerende goederen en inventaris 13.562 008 (8.481.757): bouwgronden f482 346 (587.002): inventaris f4.202 (5269); afschrijving oo vorderingen oo dochtermaatschanoiion f171.782: on aandeeien in Dochtermijen f36 000. totaal f 207.732. waarvan ter dekking van ver liezen in Dochtermaatschaontien f181.375 bliift f26 407: transitorische getiva f7 947 (3158); en als passiva: Banken ƒ273 179 (191 655); schul den: hvpotbeek o/g f2 762.265 (2 274 683): cre diteuren f59 159 (125.670); reserve diverse be langen f 10 000 (onv.); geplaatst 6 pCt, obliga ties f554.000 (619.000); transitorische passiva f39 088 aandeelenkaoitaal f 1.025.500 (onv.) reservefonds f8.869 (onv.); onverdeelde winst f127 (550). De gecombineerde verlies- en winstrekening van 1 Januari 1933 tot 31 December 1933 ver meld) in het debet: Aleemeene onkosten f14.520 (16 091); interest f30.695 (21.989); saldo aan gewend voor afschrijving f25.543 (47.905); en ln het credit: saldo exploitatierekening f65.533 (78.316); diverse winsten f5.226 (7.669). De waardeering van de aandeelen in en vor deringen op Dochtermaatschappijen werd ge baseerd op de intrinsieke waarde dezer doch termaatschappijen. waarbij a. de huizen der dochtermaatschappijen te zamen met de huizen van de N.V. Noord-Holl. Expl. Mij. werden gewaardeerd voor de boek waarde na afschrijving. Het bruto huurrendement over 1933 bedroeg Circa 8 pCt. dezer waardeering. b. als actief van een der dochtermijen voor komen een aantal perceelen gereed bouwterrein by de Kalfjeslaan, groot 261.93 Are, gewaar deerd tegen boekwaarde. c. een, als actief van een dochtermaatschappij voorkomend landgoed met 3 boerderijen, 3 land huisjes. 1 opzichterswoning, 1 clubhuis en circa 250 H.A. bouwland, bosch en heide te Doorn spijk, hetwelk niet onder de sub. a genoemde huizen begrepen is. werd gewaardeerd tegen kostprijs na afschryving. De vereeniging van directeuren van Openbare Werken van Noord-Holand houdt vandaag haar jaarvergadering te Bloemendaal. Vanmorgen om tien uur werden de gasten officieel door het gemeentebestuur ten raad- huize ontvangen. De burgemeester, jhr. C. J. A. den Tex, ver welkomde de bezoekers in een hartelijke toe spraak en vergeleek Bloemendaal daarna met een schoon jong meisje. Hij wees er op, dat men steeds voor twee categorieën bewoners moet strij den. De eene wil de breede verkeerswegen en de andere behoud van landeiyk karakter. By een rondrit door de gemeente zal men zien, poe deze kwestie in Bloemendaal is opgelost. De directeur van P. W. uit Bussum dankte den burgemeester voor zyn vriendelijke woorden. In hotel „Roosendaal" had daarna een huis- houdeiyke vergadering plaats. Vanmiddag onderneemt men 'n excursie naar de gemeenteiyke kweekerij en naar de ge- meentewerf aan den Zeeweg. wald namens de bestuursleden een vulpenhou der en vulpotlood voegde. Nadat nog eenige hartehjke woorden door den ex-voorzitter, den heer D. Franken, tot zijn opvolger gesproken waren, werd de avond met gezelschapsspelen verder aangenaam doorge bracht. Op den feestdag werd den jubilaris door het Brandweercollege een diner aangeboden. By deze gelegenheid ontving hy van het College een gouden armbandhorloge en van de brand meesters een electrisch wekkerklokje. Uit de verschillende harteiyke toespraken tot den ju bilaris gericht bleek ten duidehjkste, hoezeer hij door collega's en vrywilligers op prys gesteld wordt, zoowel door zijn yver en toewyding, ais door zyn prettigen, jovialen omgang met allen. Wy lezen in het Koloniaal Missie Tydschrift, uitgave der Indische Missie vereeniging: Het stond zoo verscholen onder de andere berichten uit de Missie, dat P. Lucas, S.V.D. was overleden. En toch wat een droeve slag is het voor de Floras-Missie, dat door zware koort sen van slechts enkele dagen deze nog zoo jeug dige maar zooveel belovende kracht aan den missiearbeid werd onttrokken. De dierbare overledene werd geboren te Haar lem 26 Nov. 1900; hij deed zyn intrede te Uden in 1923, werd priester gewyd 1 Febr. 1931 en arriveerde op Flores 30 Juli 1932. Met een bij zonder bedoeling werd hy naar die missie ge zonden, want juist door het zoo vruchtbaar be- keeringswerk aldaar ontstaan tal van pro rie men, ook van economischen aard. Zijn voor-op leiding mocht doen verwachten, dat hij juist daarom van groot nut aldaar zou kunnen we zen. Vóór zyn studiën tot het priesterschap was hy als afdeelingschef van een bankinstelling werkzaam geweest en tusschen zijn priester wijding en vertrek naar de missie had hij nog bijzondere studieën in economische richting volbracht, waartoe ook zyn aanleg hem bijzon der geschikt maakte. Op volks-economisch ge bied verwachtte men dan ook veel van hem en het zijn de malaise en andere omstandigheden geweest, die niet toegelaten hebben dat hij een begin kon maken met de uitvoering van zijn ideeën. Ondertusschen was hy met grooten yver aar het gewone missionariswerk begonnen en werd hem ,als missiegebied aangewezen het westelijk deel van het Ende-district, een gebied juist wat niet bijzonder vruchtbaar is en waar hij met grootere moeilijkheden dan elders te kampen had. Hard heeft hy daar gewerkt, tot God hem in tens tot Hem riep. Moge O. L. Heer hem zijn ijver en opofferingen overvloedig beloonen en moge het offer van dat jeugdig missionarisleven de geheele missie en speciaal zijn missieterrein heel byzondere genaden en zegen brengen. tegen de op DINSDAG 29 MEI a.s. te 8.30 uur in de LANGE BEGIJNESTRAAT Alleen voor volwassenen Gereserveerde plaatsen a 10 ct. verkrygbaar aan Gebouw „St. Bavo". Vrydag herdacht de hoofdbrandmeester van de Vrywillige Brandweer, de heer H. Daudey JWz., den dag, waarop hy voor 25 jaar tot Vrij williger werd aangesteld. Met het oog op de tydsomstandigheden was door hem verzocht zoo min mogelijk rucht baarheid hier aan te geven, wat evenwel niet wegnam, dat alle leden van de Vrywillige Brandweer Woensdag jj. bij Gebrs. Brinkmann bijeenkwamen om den algemeen geachten jubi laris te huldigen. De Commandant wenschte hem in «le eerste plaats geluk namens het Gemeentebestuur on der dankzegging voor de bewezen diensten. Ver volgens bood hy hem namens de Kon. Ned. Brandweervereer.iging het Officierskruis voor 25-jarigen dienst aan. De Vice-Voorzitter van de Haarlemsche Vry willige Brandblusschersvereen. „de Tien", de heer P. C. Jansen, bood den jubilaris, als voor zitter van deze vereeniging een zilveren tafel sigarenaansteker aan, waarby de heer W. Oost- Aan Zyne Excellentie den Minister van Eco nomische Zaken ad interim is door den Ned. R. K. Bond van Kleinhandelaren in aardappe len, groenten en fruit, voorzitter de heer J. G. van Kessel en secretaris den heer H. Bakken hoven, het volgende geschreven: Wyl door de aardappelsteunwet aan den han del verschillende moeilykheden zijn opgelegd, zoowel van administratieven als van flnanciee- len aard, omdat door het onbelemmerd toelaten van den teler op het terrein van den handel, een zeer groot deel van het afzetgebied voor deze laatsten is verloren gegaan. Vervolgens, omdat de aardappelprijzen in het verloopen sei zoen zoodanige afmetingen hebben aangenomen, dat een deel van de bevolking, ten schade van den handel, daarvoor in de plaats andere le vensmiddelen gebruikte, zoodat vooral in de volkswyken der groote steden door vele klein handelaren daarvan, zeer nadeelige finantieele gevolgen zijn ondervonden. En dit, terwijl daar voor den handel geen enkel voordeel tegenover stond, hadden wy mogen verwachten, dat de bestaande handelaren in die mate door de Re geering zouden worden beschermd, dat maar niet een ieder willekeurig als distribuant zou kunnen optreden. Helaas is ons al meermalen gebleken, dat dit niet het geval is, en dat men nog maar steeds (ons inziens in strijd met de wetteiyke bepa lingen, daaromtrent welke den toestand van 1 September 1933 willen handhaven, en ieder, die op dat tydstip handelaar was, een erkenning willen 'uitreiken), doorgaat vanwege de Ned. Aardappel Centrale en tegen de adviezen van den handel in, met het uitreiken van erken ningen als handelaar in aardappelen aan per sonen, die in een anderen tyd, dan welken wy thans beleven, er nooit aan gedacht zouden hebben handelaar in aardappelen te worden. Dit alleen op dit criterium, dat zij kunnen aantoonen, dat zij, finantieel zoowel als vakkun dig, in staat zijn een aardappelhandel te drijven, waarby hun intusschen geen examen wordt af genomen. Waar onze organisatie steeds getoond heeft in het verleden met de regeeringsmaatregelen te willen medewerken, om daardoor den steun aan den teler mogelyk te maken, zelfs trots de nadeelige gevolgen voor den Kleinhandel daaraan verbonden, hadden wy minst genomen van de Regeering mogen verwachten, dat zy niet naar een nieuw criterium zou zoeken, om onder de ver van rooskleurige omstandigheuen waaronder de handel leeft, nog maar weer nieu we distribuanten aan het toch reeds veel te groote getal toe te voegen. In dit verband verzoeken wy Uwe Excellentie beleefd doch dringend, zoodanige maatregelen te nemen, dat het bestaan van den Kleinhan del niet nog meer dan tot dusver in het ge drang komt. En aan de Ned. Aardappel Cen trale op te dragen geen nieuwe Erkenningen als handelaar in aardappelen meer uit te rei ken en de adviezen van de Landeiyke Klein handelaarsorganisaties daaiby zooveel als mo gelyk is te volgen. Met ingang van 16 Juli is de commies der P. T. T. alhier, de heer P. Meijer, op verzoek eervol ontslagen; eveneens de monteur der P. T. T. Xste klasse J. C. M. Lots. Tot voorzitter van de commissie van de exa mens in nuttige en fraaie handwerken te Am sterdam is benoemd S. Anema, schoolopziener van het lager onderwys in de inspectie Am sterdam, té Haarlem. De heer R. L. J. Wamars, leeraar paedago- giek aan de R. K. Hoofdacte-cursussen te Haar lem en Alkmaar, is benoemd tot plaatsv. lid in de examen-commissie te Amsterdam. Ir. H. F Ott-de Vries, ingenieur le klasse te Haarlem W.P., is benoemd tot adj.-chef der Centrale Werkplaats alhier. De St. Jozefgezellenvereeniging vergadert op Maandag a.s. des avonds om half negen in het Gezellengebouw, Jansstraat 59. Dringend ver zoekt het bestuur om op tyd aanwezig te zijn. Geboren: 24 Mei: z. van B. TermaatRas; z. van W. SchefferSchoone; z. van G. Ruijs Krottje. Overleden: 23 Mei: J. v. d. Meent, 58 j., Ro- zenhagenstraat; C. P. E. Bonnet, 72 j., Bake- nessergracht; J. Oppenkamp, 81 j., Grebber- straat. Burgerlyke Stand. Geboren: M. C. A. Mar- celisvan Heyningen z.; J. H. LeeflangHout man z.; A. Reeling BrouwerHermann z.; C. J. ZoetVieveen z. Ondertrouwd: J. H. Rolvers en W. P. Beliën; Ch. J. J. Jacques en A. E. Blok; U. G. de Jong en J. C. C. Warnies; P. G. M. Coebergh en A. J. A. Hendrikse. Getrouwd: E. Zeepvat en G. Kuneman; J. Ph. Thierry de Bije Dolleman en J F. M. Everard; D. Dekker en W. L. van Son. Overleden: M. E. Nieuwland, wed. van A. v. d. Veldt, 86 j.; C. L. Planten, echtg. N. Leven kamp, 50 j Chr. M. C. Roosen, echtgen. F. de Jonge, 55 j., won. te Haarlem. Bouw Kleuterschool. De bouw van de kleuterschool te Aerdenhout, volgens het ont werp van den dienst P. W. van Bloemendaal, is gegund aan de firma G. Broertjes te Heemstede voor 6872. Deze school zal verrijzen aan de Juliana van Stolberglaan en in September in gebruik geno men worden. Burgerlijke Stand Geboren: J. W. Come- lissenMolenaar, z.; A. W. van Gremberghe— Baert, d. Overleden: H. W. Baltink, 80 jaar; C. J. E. Zoetelief, 1 jaar. Burgerlyke Stand. Geboren: C. W. J. van der Bylde Koning, d. Overleden: J. J. Corne- lissens, oud 15 jaar. Opheffing gedeelte Corverslaan. Van de N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen te Amsterdam ont vingen B. en W„ onder dagteekening van 12 April 1934, het volgende schryven: „In verband met de wijzigingen, welke door den Rykswaterstaat zullen worden aangebracht aar. de Zuldzyde van onze fabrieksterreinen in Uwe Gemeente, zijn wy genoodzaakt, de uit breiding onzer gebouwen te doen plaats vinden aan de Noordzyde. Zcoals U waarschijnlijk bekend is, zal de Cor verslaan als verbindingsweg door het graven van nieuwe havens geheel haar doel verliezen. Wij zouden daarom gaarne van U vernemen, onder welke voorwaarden de Gemeente de Cor verslaan, ter plaatse zooals op bygaande situa tietekening in rood is aangegeven, aan ons in eigendom zou willen afstaan." Vet de N.V. zijn B. en W. van oordeel, dat het bovenbedoelde weggedeelte van de Een- drarhtstraat af tot den spoorweg Velsen—Uit geest dat reeds thans voor het verk er van weinig belang is, na uitvoering van de Ryks- plarnen alle beteekenis voor het verkeer zal hebben verloren en ook overigens geen reden van bestaan meer zal hebben. Zil hebben de N.V. daarom medegedeeld, dat zij bereid waren den raad voor te stellen het bedoelde gedeelte van de Corverslaan, na ont trekking van het openbaar verkeer en behou den® goedkeuring door Gedeputeerde Staten en H. M. de Koningin, aan haar in eigendom over te dragen, tegen de som van 12.500.— en o.a. onder voorwaarde, dat de Eendracbtstraat in verbinding wordt gebracht met de Walraven- straat, waarmede zij zich heeft vereenlgd. B en W. stellen voor een besluit in dezen zin te nemen. Gemeenteraad Er wordt een openbare ver gadering van den Raad der gemeente gehouden op Dinsdag 29 Mei a.s., des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. De Commissie van Toezicht op het Lager Onderwys te Haarlem vergaderde Vrydagavond ten stadhuize om een advies te geven aan Bur gemeester en Wethouders over oprichting van een derde centrale school 7e leerjaar, in gebouw Friesche Varkensmarkt. Ofschoon de commissie centralisatie over het algemeen niet prettig en nuttig achtte, besloot zy toch tot oprichting dezer school gunstig te adviseeren. CHIEF WHIP Coöp. Boerenleenbank. Aan het verslag van de jaarvergadering der Coöp. Boerenleen bank te DriehuisVelsen, ontleenen wy het volgende: op 1 Jan. 1933 was in kas ƒ4829.06. Ontvangen aan spaargelden ƒ40.492.08. Terug ontvangen: van voorschotten ƒ5125; van loo- pende rekeningen der leden ƒ18.263.67; van de Centrale Bank 75.220.79. Rente en provisie ƒ3861.02. Terugbetaald» spaargelden 72.278.73. Gegeven voorschotten 800. Loopende rekening leden 16.626.35, idem Centrale Bank ƒ52.663.91. Rente spaargelden ƒ2955.39, idem loopende rekening ƒ586.94. Ge heele omzet: ƒ177.425.98. Kassaldo ƒ1405.09. Balans winst 1102.59. De heer Koelemey heeft, na een verdienste lijke loopbaan van 28 Jaar, ontslag genomen als directeur van de bank. De heeren H. Maas en H. Gerrits werden tot bestuursleden gekozen, terwyl de heer Jac. Nys- sen herkozen werd als voorzitter. Voor stoomtrawlers met radio De Reeders- vereeniging heeft den volgenden maatregel ge nomen. Stoomtrawlers, die van een radio- uitzend-installatie zijn voorzien, zullen, wan neer zy de visschery hebben beëindigd, dit van hun visscherijplaats naar hun respectieveiyke Reedery berichten met de mededeeling van de hoeveelheden en soorten visch die men gevan gen heeft. Onmiddellijk zal dan in de Rijks- vischhal op een publicatiebord worden bekend gemaakt, welke stoomtrawler wordt verwacht binnen een of twee dagen en de soort en hoe veelheid visch welke hij zal aanvoeren. Postagentschap Het Postagentschap, ge vestigd in de Zeestraat no. 17, zal op Vrydag 1 Juni a.s. wederom worden opengesteld voor behandeling van alle postzaken gedurende net badseizoen tot 1 September a.s. De R.K. Turnkring Haarlem is wel één van de meest actieve van den DHGB. Vorige jaren werd meestal een demonstratie georganiseerd waaraan enkele wedstrijden waren verbonden. Dit jaar alleen wedstrijden en wel op morgen, Zondag 27 Mei. De R.K. turnvereeniging O.B.K. te Benne broek heeft reeds meerdere malen voor de or ganisatie zorg gedragen, en zal dan ook zorgen dat dit jaar weer alles in de puntjes is. De wedstryden bestaan uit: A. vyfkamp turners eerste graad. B. Vyfkamp turners tweede graad. C. Vyfkamp turners derde graad. D. Vierkamp adsp. turners 15 en 16 jaar. E. Vierkamp adsp. turners jonger dan 15 jaar. F. Eigen gekozen werk turners. G. Eigen gekozen werk adsp. turners. H. Fyramidenwedstryd. I. Marschwedstrijd. Wedstryd A, B en C bestaat uit voorgeschre ven vrye oef., brug, rek, ringen en paardsprong, wedstryd D en E uit voorgeschreven vrye oef., rek, brug en boksprong. Als het weer het toelaat worden deze wed stryden gehouden op 't B.S.M.-terrein te Bennebroek. Om één uur komen de turners te zamen in de R.K. kerk, waar een kort Lof wordt ge celebreerd. Om half twee vangen de wedstrijden aan en duren tot pl.m. 5 uur. De organisatie is by de T.C. van den Haarlem- schen Turnkring en by de organiseerende ver eeniging O.B.K. in goede handen. Zij vraagt een conducteur: „Meneer, is dat de spoor voor XYZ? ,,Neen, juffrouw, kyk, daar, op het perron. Daar staat ie. Oud moedertje rept haar stramme beenen naar het aangewezen perron, maar kykt weer wat onzeker en vraagt (voor alle zekerheid, net als alle oude, en ook wel jonge, alleen-reizende vrouwtjes) aan een rangeerder: „Meneer, is dat daar de spoor voor XYZ?" De rangeerder kykt om en: „Ja, juffrouw, maar u bent net even te laat. Kyk maar. Hy gaat net in beweging." Arm, oud moedertje kykt even wezenloos als of zy niet begrypt en valt dan hopeloos op een naby zynde bank. 't Was meewarig. ,,Kom, moedertje, niet hier biyven zitten, hoor. Ga naar de wachtkamer. Anders vat je kou." Moedertje stond langzaam op: „En dan staat Mina daar ginds aan den trein te wachten met die twee kleine wurmen in de kou. En als ze maar niet te erg schrikt, als ik er niet uit kom. Schrikken is zoo gevaarlyk voor haar. Wat zal ze ongerust zyn." Oud moedertje keek wezenloos, moedeloos, hulpeloos. Ze scheen nog kleiner te worden daar in dat hoekje van de byna leege, holle derde klas wachtkamer. .Kunnen we haar niet telefoneeren?" „Ze heb geen telefooon." „Waar woont ze?" „Midden in het dorp, byna vlak by het Post kantoor. Haar man heet P. P. en is baasknecht by een grutter." „Ik heb nog 25 minuten tijd. Dan telefoneeren wy naar dat hulppostkantoor en vragen of ze daar Mina even willen waarschuwen dat u an derhalf uur later komt. Oud moedertje fleurde wat op. En het geluk was met ons. Binnen het kwartier kregen we eehoor en de kantoorhouder, toen hy het ver haal gehoord had. beloofde onmiddeliyk zyn dochter te sturen om Mina te waarschuwen. Oud moedertje leefde ineens op. De buffet juffrouw nam het op zich haar op den trein te zetten „De Heer zegene u, meneer. Meer zei oud moedertje niet, maar haar oude oogenach, die mooie, oude moeder-oogen, zy keken my aan met een blik, die my deed vermoeden hoe ze straks haar kleinkindertjes zou aanzien. „De Heer zegene u, meneerJa, moeder tje, dacht ik, toen ik mjn trein opzocht, daar gaat het om. Moge O. L. Heer dien zegenwensch hooren en vervullen. FATHER LEFEBER St. Bonifacius-Missiehuis. Hoorn, postrek. 120937. U kunt ons ook helpen door ons geld te geven tegen rente zoolang u leeft. Na uw dood wordt het geld gebruikt voor arme studenten. TOTALE VERDELGING VAN KAKKERLAKKEN, TORREN, KREKELS, enz. Vrydagavond werd in „Hof van Holland" de wedstryd E.V. „Vondel" (Amsterdam) en B.V. „D. E. S." voortgezet. De bezoekers waren goed op dreef en scoorden 77 punten méér dan hun gastheeren, zoodat „D. E. S." haar voorsprong van 35 car. verloren zag gaan en nog met 42 punten verschil de zege aan „Vondel" moest laten. Hieronder de uitslagen: Vondel D.E.S. bemerken reeds in de gang en op de trap de wel of niet gezellige sfeer van Uw woning. De eerste indruk gaat dus uit van de entrée. Zorg daarom dat deze er steeds smaakvol en gezellig uitziet. Een zeer fraaie en groote keuze in ioopers vindt U bü RisRonde 150—123 Aalsumv. Terwisga 125—122 HaanappelVlug 100— 89 CoelmanBottelier 100— 64 Coelman (Inv.)Roosen 80— 73 v. d. Staak—v. Wunnik 43— 50 Totaal 598—521 Vorige stand 651—686 Eindstand 1249—1207 Gebouw „St. Bavo" R.K. Gemeenteraads leden, 3 uur Cursus R.K. Volksbond, 3 uur Geel-Wit, 6 uur K Gewone zittingen 4 en 7 uur. Rembrandt-Theater: „Catharina de Groote". Op het tooneel Laferi en Jan War, 2.00, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Jantjes". Op het tooneel 2 Walkings. 2.00, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: R. K. Harmonie „Euphonia", 8 uur. Schouwburg Jansweg: R. K. Operettevereeni- ging „Haarlem", 8 uur. Gebouw St. Bavo": Alberdingk Thym, 8 uur. R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Rembrandt-Theater: „Catharina de Groote". Op het tooneel Laferi en Jan War, 7.00, 9.15 U. Cinema-Palace: „De antjes". Op het tooneel 2 Walkings. 7.00 en 9.15 uur. KONINGSTR. 27 TELEF. 14609 Van Zaterdag 26 Mei, des avonds om 8 uur, tot en met Vrydag 1 Juni zijn de volgende apotheken ook geopend des avonds na 8 uur en des nachts: R. Th. A van Ryn, Kleine Houtweg 15. Apotheek Loomeyer, Zylweg 34. Sloterbosch Apotheek, Ryksstraatweg 19. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. De bibliotheken zijn als volgt geopend: Bibl. N GROENMARKT 22 Woensdagsavonds van 7% tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsavonds en Vrijdagsavonds van 7% tot 8<A uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsavonds van 754 tot 9 uur. Bibl. GEN DE LA RE1JSTRAAT 17 Vrijdagsavonds van 8H tot 9H uur Het lesgeld bedraagt 3 cent per boek in de week. Dinsdagavond voortzetting van het toumooi. Jansweg 17, Tel. 14329 - Kruisstraat 22, Tel. 16777 Het Noord-Hollandsch huiletje was een beetje scheef gezakt op haar oude hoofdje. Een paar grijze, weerbarstige pieken fladderden eronder- uit in de „perronbries", dien venynigen tocht der open stations. In de eene hand had zy een soort van biezen voetbal-koffertje, waaraan nog twee pakjes bengelden, in de andere een pa- rapluie en een zwart fluweel zakje. Ze deed wat zenuwachtig, zooals alle alleen-reizende oude vrouwtjes. ZONDAG, 27 Mei. Feest van de Allerh. Drie eenheid; 2e gebed en laatste Evangelie van den Zondag. Te 7 uur voor de overleden armen der parochie. Te half negen voor Joanna War merdamFlge. Te tien uur de Hoogmis voor het geesteiyk en tydeiyk welzijn der parochie. In de kapel voor Geertruida Cornelia Roozen. In Duinrust voor de overleden leden van de Broe derschap van den levenden Rozenkrans. Te 2 uur Catechismus. Te half acht Lof. Vandaag hoopt de weleerw. Zeergel. heer M. M. H. Ha ring van het Seminarie Hageveld onder de H.H. Missen eene predikatie te houden over het Apostolaat der Hereeniging. Dit Apostolaat heeft ten doel, de hereeniging te bevorderen van allen die in Christus gelooven zoowel in het Oosten als ln het Westen. De voornaamste plicht welken de leden op zich nemen is, zoo mogelyk dagelijks één Weesgegroet te bidden met de schietgebe den: „H. Maria, Moeder van Altyddurenden Bystand, maak dat zy één zyn" en ,,H. Joseph, Patroon der Kerk, bescherm ons en ons Aposto laat". MAANDAG, 28 Mei. Feest van H. Augustinus. Te 7 uur voor Joanna Geertruida Janssen Faase. Te half acht voor Lambertus Joannes I. Hogeman. Te kwart over acht voor Henricus J. Lensen. Te 9 uur voor Wilhelmina van der Stylen. In Duinrust voor Martinus van Woesik. 's Avonds Meimaandoefening. DINSDAG, 29 Mei. Feest van H. Maria de Pazzi; 2e gebed „a cunctis"; 3e naar keuze. Te 7 uur voor den Zeereerw. heer Leo A. Roozen. Te 7.30 voor Joanna Maria HaarmansBroerse. Te 8.15 ter eere van den H. Geest. Te 9 uur voor Petrus P. Wiegman. In Duinrust voor Maria Roozen Ld.; 's avonds Meimaand-oefe ning, waarby alle congreganlsten tot 17 jaar worden verwacht. WOENSDAG. 30 Mei. Feest van den H. Felix; 2e gebed a Cunctis. Te 7 uur voor de leden van de parochiale retraiten-club. Te 7.30 Jaco bus P. Neelissen en Sophia Stuyt. Te 8.15 voor Anna M. Baldering. Te 9 uur voor Antonius Roozen en Anna M. G. Tweehuysen. In Duin rust voor Anna Giebels, 's Avonds Meimaand oefening. DONDERDAG, H. Sacramentsdag. Te 7 uur voor Anna Maria VeringaMakaay. Te 7.30 ge zongen H. Mis voor Maria E. van der Veldt Nieuwland, als lid van het Genootschap van het Allerh. Hart. Te 8.15 voor Overl. Familie HuysserGompertz. Te 9 uur voor Antoinette W. Rynierse—Kramer. In Duinrust voor Petrus M. van Schie. Aanbidding van het Allerh. Sa crament tot 5 uur. 's Avonds Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Gelegenheid om te biech ten van 4 tot 6 uur. VRIJDAG. 1 Juni. Eerste Vrydag der maand. De H. Mis van het Octaaf. Te 6 uur en half 7 uitreiking der H. Communie. Te 7 uur voor de Leden van het Genootschap van het Allerh. Hart. Te 7.30 gezongen H. Mis uit dankbaar heid. Te 8.15 voor Helena RynierseVan Vel sen, als lid van het Genootschap. Te 9 uur voor Henrica E. J. Beer. In Duinrust voor Maria Meyland, als lid van het Genootschap, 's Avonds Lof ter eere van het Allerh. Hart. ZATERDAG 2 Juni. De H. Mis van het Oc taaf. Te 7 uur voor Bernardus Coppenrath en Elisabeth de Ryk. Te 7.30 voor den Zeereerw. heer Leo A. Roozen. Te 8.15 jaardienst voor Arnold Hendrik Prinsen en Maria Schenkels. Te 9 uur voor Maria van VeenVan Roon. In de kapel voor IJsbrand Kuinders en Eugenie Maria Rosa de Roode. In Duinrust voor Mar tinus Bijvoet en Joanna H. van Velsen. Van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Te 7.30 Maria-lof met Rozenhoedje. TONDAG 27 Mei. Drievuldigheidsfeest. Maria- Zondag. De stille H.H. Missen zijn te 7 en 9 u. De Hoogmis te half elf. Communie uitreiken te half 9. Na de H.H. Missen schaalcollecte voor het Liefdewerk der Retraiten. Te half een voor bereiding. Te 7 uur Lof ter eere van Maria van Altyddurenden Bystand, waaronder Pro cessie en Mariahulde, feestpredikatie door den WelEerw. Pater P. de Bruyn M.S.C. en toewy ding der parochie aan Maria van Altydduren den Bijstand. Aan de Processie nemen deel de misdienaars, leden van de Graal en Jonge Wacht, de Besturen der Maria Congregaties en de Zelatricen der Aartsbroederschap. MAANDAG 28 Mei. Half acht Meimaand oefening, daarna Maria Congregatie (afd. II). DINSDAG 29 Mei. Te 10 uur Veni Creator, Huwelykssluiting en Gezongen Huweiyksmis. Te half acht Meimaandoefening, daarna Maria Congregatie en zangles. WOENSDAG 30 Mei. Te half 3 Catechismus voor de kinderen der O. S. Van 7 tot acht uur biechthooren; 7 uur Maria Congregatie voor de Jongens; half acht Meimaandoefening. DONDERDAG 31 Mei, SACRAMENTSDAG. De H. Communie wordt uitgereikt te half 7 alsmede vóór en onder de H.H. Missen. Te 7 u. gezongen H. Mis. Te half 9 stille H. Mis. Te 5 uur vergadering van de Edelwacht. Van zes uur tot half 8 biechthooren. Van half acht tot 9 uur Oefening van het H. Uur. VRIJDAG 1 Juni. Eerste Vrydag. De H. Com munie wordt uitgereikt te half 7 alsmede vóór en onder de H.H. Missen. Te 7 uur gezongen H. Mis. 's Namiddags 4.15 uur biechthooren voor de schoolkinderen der parochie. Te 7 uur Lof ter eere van het Goddeiyk Hart met Litanie en acte van toewyding. ZATERDAG 2 Juni. Onder de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie der schoolkin deren, 's Namiddags van 5 uur tot half 9 biecht hooren. Te 7 uur Sacramentslof. ZONDAG 3 Juni. Onder het H. Sacraments octaaf algemeene H. Communie der parochie. Maandelyksche schaalcollecte voor de rentebe taling en delging onzer zware kerkschulden. Eucharistische dag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2