Kortsluiting in het Kabelhuis? I Holland- Zwitserland Lijkverbranding in Duitschland Vreeselijk ongeluk nabij Bordeaux Het nieuws van heden 2-3 EXTRA NUMMER VERMENIGVULDIGING DER DICTATUREN Genève geladen Dynamïet-aanslag te Parijs NIEUWE OCEAANVLUCHT DE BAROMETER B1N3DAG0CHTEND PRIJS 15 CENTS VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 MAANDAG 28 MEI 1934 Avondblad ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE NV. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 f Weer oorlog in Arabië Imam van Yemen verwerpt de vredesvoorwaarden Bij onthulling van een monument Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiy Katholieke actie in Engeland Herderlijk schrijven van het Episcopaat SPORTFEEST OP HET FORUM TE ROME In tegenwoordigheid van den Duce vond op het forum Mussolini te Rome een groot sportfeest der fascistische jeugd plaats. Hierboven ziet men 500 jonge fas cisten in actie Door de actie van vrijdenkers en marxisten werden in 1933 en 1934 125.000 lijken verbrand Moedig woord van de „Germania" De Chaco-oorlog Codos en Rossi te Le Bourget ge start voor een lange af stands- vlucht naar Californië Vlot verloop van den tocht Boven New Foundland Complot ontdekt op Cuba Tegen Amerikaansche ambas sadeurs Der weg zurrück Codes voor kleine industrieën worden opgeheven Koningin Elisabeth Bezoek aan Paturages A Codos en Rossi Dertien Spanjaarden verbranden in een autobus, die tegen een paal botste Heel bosch in vlammen Was de chauffeur in slaap gevallen? DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN De Stad Amsterdam - Groot Rotterdam - 's-Gravenhage in Beeld - Ons Land-Panorama Ons Zuiden. Bovengenoemde geïllustreerde weekbladen geven in combinatie een uit. Het verblijf van onze spelers in Italië en de wedstrijd te Milaan in woord en beeld. Talrijke foto's in koperdiepdruk Overal verkrijgbaar Weer een mijnongeluk in België Vier arbeiders om het leven gekomen ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18765 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Europa ziet er op het oogenblik uit als een hoogst ingewikkeld ingericht kabel huis. Er is een wirwar van overbelaste stroomdraden, welke elk oogenblik dreigen te zullen doorbranden. In Genève zal de ontwa peningsconferentie niet meer -aan een beslissing kunnen ontkomen, want alle mogendheden be seffen, dat het niet den minsten zin heeft haar opnieuw vruchteloos te verdagen. De tegenstel ling FrankrijkDuitschland is van dien aard dat zelfs de optimist ex professo, voorzitter Arthur Henderson, openüjk pessimist is gewor den. De ontwapeningsconferentie kan twee din gen doen ófwel zichzelf voor totaal mislukt verklaren en haar opdracht als onvervulbaar aan den Volkenbond teruggeven, ófwel een nieuwe opdracht vragen, welke alleen de vast stelling der bewapeningen zou moeten beoogen. Welke van deze twee dingen zal geschieden, valt nog niet te zeggen. Indien Barthou de woorden herhaalt, waarmee hij in de Kamer zoo'n succes heeft geoogst, dan is het met de conferentie onherroepelijk gedaan. Men mag zich zelfs afvragen, jf Frankrijk niet bewust op een definitieve mislukking van de conferen tie aanstuurt om weer vrij zijn bewapeningen op te vieren, wel wetend, dat Duitschland voor eerst toch niet bij machte zal zijn den sinds Versailles afgedwongen militair-technischen achterstand in te halen. Het Hitlerianisme, de reeds aangevangen Duitsche herbewapening, de verhoogingen der Duitsche legerbegrootingen, de diefstal var de documenten der Fransche mijnscholen en de Duitsche intimidatie in het Saargebied, dit alles wordt door Frankrijk uit gespeeld als evenzoovele feitelijke argumenten ter rechtvaardiging van zijn onverzettelijke houding. Deze argumenten zijn echter geba seerd op de gevolgen van Frankrijks onwil tegenover Duitschland en niet op de oor zaken. Had Frankrijk meer inschikkelijkheid tegenover d 1 Duitschen tegenstander betoond, toen het daarvoor nog niet te laat was, dan zou het er in de wereld van vandaag op internatio naal politiek terrein heel wat gunstiger hebben uitgezien. Hoezeer het voor een eenigszins ge ruststellende internationale samenwerking te laat is geworden, blijkt overduidelijk uit het feit, dat Mussolini, die altijd vóór ontwapening beweert te zijn geweest, en voor bewape ningsstabilisatie pleitte, toen bewapeningsver- mindering niet meer mogelijk bleek, thans den Duitschen vice-kanselier Von Papen napraat en verklaard heeft, dat wat het moederschap voor de vrouw, de oorlog ''cor den man is. Ita lië, Engeland en de Vereenigde Staten gaan hun vloten uitbouwen, Frankrijk gaat ook zijn Noordgrens in sterken staat van verdediging brengen, er heerscht algemeen een psychose, welke angstwekkend veel overeenkomst ver toont met die van het rampjaar 1914. Boven dien geeft Frankrijk zich de uiterste moeite om Sovjet-Rusland den Volkenbond binnen te loodsen. Het heeft daarbij de bedoeling Duitschland „einzukreisen" en den Volkenbond als instrument voor jjn politieke hegemonie in de hand te houden. De eenige vorm van internationale samen werking, welke momenteel nog mogelijk schijnt, is die van wederkeerigen bijstand, een vorm, welke niet alleen door Frankrijk en Sovjet-Rusland, maar ook door Italië en den Balkan wordt gepropageerd. De militaire staats greep in Bulgarije, waarin koning Boris zich, naar thans steeds duidelijker blijkt, zich met tegenzin heeft moeten schikken, heeft een be duidende wijziging gebracht in de verhoudingen op den Balkan. Voor Italië beteekent ze een zwaren slag. Het naar revisie van de vredesver dragen smachtende Bulgarije was een der laatst overgebleven steunpunten der Italiaansche po litiek in den Balkan. Het nieuwe régime in Bulgarije zal zich thans echter gaan oriëntee- ren in de richting van overeenstemming met de door het Balkanpact verbonaen staten, zoo dat een aansluiting van Bulgarije bij dit pact, waartegenover Mussolini het economische pact van Rome met Oostenrijk en Hongarije stelde, niet meer tot de onmogelijkheden gerekend moet worden. De dictaturen in Europa verme nigvuldigen zich met verrassende snelheid. Na Letland heeft thans ook Bulgarije zijn dictator gevonden, terwijl in Roemenië elk oogenblik een militaire dictatuur kan worden ingesteld. In Joego-Slavië regeert kening Alexander reeds sinds lang op min of meer dictatoriale wijze. In Polen is het maarschalk Pilsoedski, die practisch oppermachtig de regeeringslakens uitdeelt. Ita lië, Sovjet-Rusland en Duitschland zweren res pectievelijk by Mussolini, Stalin en Hitler. Het éénmanswagensysteem in de politiek is even- zeer een psychose-verschijnsel als het zich in ternationaal voorbereiden op den oorlcg om zoo genaamd den vrede te kunnen handhaven. Ver standelijke argumenten hebben op de psychose geen invloed meer. Evenmin als na den oorlog de democratische en pacifistische bevlieging viel tegen te gaan, evenmin laten zich thans de dictatoriale neigingen en de herleving van het nationalisme stuiten. Het is de wet van actie en reactie, welke de wereldgeschiedenis be- heerscht. Zoodra een actie in overdrijving ver valt, roept zij automatisch een reactie in het leven, welke op haar beurt weer zal overwon nen worden, indien zij buiten de perken van redelijkheid en rechtvaardigheid treedt. Wij le ven in een tijd van anti-parlementarisme, van dictatuur, van nationalisme, van fascisme, zoo als wij vroeger geleefd hebben in dagen van liberalisme, van democratie, van internationalis me en pacifisme. Ook deze tijd zal eenmaal voorbijgaan. CAIRO, 28 Mei. De Imam van Yemen heeft thans definitief de vredesvoorwaarden van Ibn Saoed verworpen en eigen voorstellen gefor muleerd, waaronder o.m. verlangd wordt dat Ibn Saoed Hodeida, Thema en andere gebie den, zal ontruimen. PARIJS, 28 Mei Op de begraafplaats Père Lachaise heeft Zondag de onthulling plaats ge had van een monument, dat is opgericht tei* eere van de Italianen, die in den wereldoorlog in de Fransche regimenten hebben gestreden en zijn gevallen. Aan de plechtigheid hebben behalve de vertegenwoordiger van den presi dent der Fransche republiek deelgenomen de Italiaansche ambassadeur te Parijs, de Fran sche ministers voor de Pensioenen en van Ma rine, zoomede de onlangs te Parijs aangekomen delegatie van aanhangers van Garibaldi onder leiding van generaal Enzio Garibaldi, die wa ren verschenen in hun traditioneele roode hemden. Kort voor den aanvang der plechtigheid ont plofte op enkele meters van het nieuwe monu ment een dynamietpatroon, die in een kistje was verborgen. Twee bewakers werden door splinters gewond. Een van beiden möest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Omtrent de oorzaak van den aanslag is nog niets be kend. Een Italiaansche monteur, zekere Fras- caia, die zich na de ontploffing op verdacht snelle wijze wilde verwijderen, werd gearres teerd, doch de man beweert, dat hij niets met den aanslag te maken heeft. Niettemin wordt hij in hechtenis gehouden. Verwachting: Zwakke tot matigen, Noord-Westelijke tot Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter overdag. Hoogste barometerst.771.3 te Valentia. Laagste barometerstand: 752.4 te Helsing- j= EE fors. ËE EE Zon op 4.50 - onder 9.05 - Licht op 9.35 ËE EE Maan op nam. 9.29 onder v.m. 3.42 EE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiil In alle kerken van Engeland en Wales is een herderlijk schrijven voorgelezen van Z. Em. Kardinaal Bourne, Aartsbisschop van West minster en van alle Bisschoppen van Engeland over de Katholieke Actie. Aan dit schrijven ontleenen we het volgende: „Ofschoon door de geestelijkheid bestuurd moeten toch de leeken de Katholieke Actie voeren. De Katholieke Actie is een beweging, die staat onder de leiding der hiërarchie om de Ka- tholieke vereenigingen - I tot nauwere samenwer- king te brengen en haar krachten te vereenigen om aldus betere resulta ten te bereiken. Het ligt niet in de be doeling om de zelfstan digheid of het onder scheidenlijk karakter der afzonderlijke vereenigin- fen aan te tasten. Iedere vereeniging blijft haar eigen karakter bewaren. Vaak kwam het voor dat Katholieke vereeni gingen hetzelfde werk deden, terwijl men met elkanders werkzaamheden niet bekend was. Door een nauwe samenwerking in de Katho lieke Actie wordt dit verholpen. „Om aan de reeds vaak gevoelde behoefte te voldoen, aldus de Bisschoppen, stellen we ons voor om een nationaal front van Katho lieke Actie op te richten, onder leiding van de Bisschoppen met aan het hoofd den Gardi- naal-AartsbiSschop van Westminster, Kar dinaal Bourne. Het nationale front zal alle Katholieken van geheel het land, tot welken rang, stand of politieke groepeering zij ook behooren, onder de rechtstreeksche leiding der Bisschoppen stellen om aldus met vereende krachten de Katholieke zaak te behartigen. Kardinaal Bourne In de moti-eering van de wet betreffende de lijkverbranding, die dezer dagen -verd gepu bliceerd, wordt er o.a. op gewezen, c-t de ver branding der dooden een oer-Germaansche zede is. Het is de verdienste van de lijkver- brandingsbeweging der laatste tientallen jaren, deze gewoonte op een waardige ei aan alle eischen der hygiëne beantwoordende wijze we derom in zwang te hebben gebracht. Ondanks de moeilijkheden, die haar dikwijls in het Duitsche Rijk zoowel door d staat als de Kerk in den weg zijn "elegd, heeft de lijk verbrandingsbeweging aan haar doei taai vast gehouden en is thans officieel gelijkgesteld met de gewone begrafenis. De lijkverbranding is ie laatste ian voortdurend toegenomen. Tegen over 40 in het jaar 19 J en 65 in 1924 bestaan thans in Duitschland 110 crematoria. In 1913 lieten zich ongever 10,"00 menschen na hun dood verbranden, in 1920: 17.000, in 1923; 36.000, in 193"»: 54.000, in 1931: 59.000, in 1932: 61.000 en 'n 1933 meer dan 64.000. Volgens de motiveering kan worden aangeno men, „dat de in uitgebreide kringen der bevol king le ide lijkverwandingsgedac^te zich in de toekomst, nu de officieele sanctie is verkre gen, nog sterker zal uitbreiden." De verbranding der lijken, aldus teekent de „Germania op moedige wijz< bij het boven staande aan, kwam niet slechts bij de Ger manen, maar bij de meeste voorhistorische cul turen voor. Daarentegen is de begrafenis een nooit en nergens verc.wenen Christelijke ge woonte. Het verbod der Kerk, zichzelf na den dood te laten verbranden, steunt niet op de eischen der geloofs- of zedeleer, .maar op tradi tie en piëteit. De lijkverbrandingsbeweging van de 19de ee"w heeft een beslist anti-kerkelijke tendenz, vandaar dat het den katholieken tot een strengen $e vetensplicht werd gemaakt, de christelijke begrafenis, die door haar verheven liturgie geheiligd is. in eere te houden. Toen door de in 1905 opgerichte „vrijdenkersvereeni- ging voor lijkverbranding", die in 1925 400.000 leden telde en door den Britschen vriidenkers- bond er de marxistische volkslij kverbrandings- vereeniging de beweging -ich zeer uitbreidde, ontstonden de - tholieke begrafenisvereenigin- gen, die zorgden, dat ook de minvermogende katholieken ~en begrafenis volgens den geest der Kerk kregen. NEW YORK, 28 Mei Associated Press meldt uit La Paz, dat de Boliviaansche leger eiding heeft medegedeeld, dat het tiende Pa raguaansche infan'erie-regiment in den Chaco volkomen vernietigd is. PARIJS, 27 Mei. De beide Fransche iange- afstandvliegers Codos en Rossi zijn Zondag ochtend van Le Bourget vertrokken voor een vliegtocht in de richting van San Diego (Cali- fornië) De vliegers hebben den minister van lucht vaart, die persoonlijk aan den start was ver schenen het volgende telegram gezonder.: „Zijn -■an den vaderlandschen grond vertrokken. Heb ben 5.55 uur de Fransche kust by Cherbourg verlaten. Hopen de taak, waarmede gy ons be last hebt ten uitvoer te leggen. Leve Frankrijk." Om 11 uur 45 is van het vliegtuig „Joseph Le Brix" het volgende telegram ontvangen „Bevinden ons 48.15 graden N. B. en 16.35 gra den W. L. Hebben 1430 K.M. in 7 uur afgelegd. Stemming goed. Groet aan de vrienden. Hedenmiddag te 13 uur G. M. T. op een af stand van ongeveer 700 myi van Southampton vlogen Codos en Rossi over het mailschip „Europa" van den Norddeutschen LloycL NEW-YORK, 28 Mei (Reuter) Vannacht om half een meldden Codos en Rossi, dat zij zich 640 K.M. ten oosten van Kaap Race op New Foundland bevonden. Later berichtten zy, dat zij in dichten nevel boven de New Foundlandbanken vlogen en zich moeilijk konden oriënteeren. zy verzochten het radio-station Kaap Race hen te helpen bij het vaststellen van de po sitie. Volgens te Glace Bay (Nw. Schotland) opge vangen draadlooze berichten van de Fransche Oceaanvliegers, zetten zy hun vlucht voort in de richting New York. zy zyn thans uit den mist gekomen en vlie gen met helder weer. HAVANNA, 27 Mei De commandant der geheime politie heeft bekend gemaakt, dat een samenzwering is ontdekt tegen den ambassa deur der Vereenigde Staten te Havanna, Jef ferson Oaffers. Men zou de bedoeling gehad hebben, den ambassadeur te vermoorden, en bovendien zooveel mogelijk eigendommen van Amerikaansche onderdanen in Havanna te ver nielen. De ambassade en de gebouwen, die aan Amerikanen toebehooren, zyn onder byzondere politie-bescherming gesteld. Zondag werd groote beroering in de hoofd stad gewekt door het feit, dat plotseling een vrachtauto vol onbekende personen het vuur openden op de wacht bij de residentie van den ambassadeur der Vereenigde Staten Jefferson Caffery, waarbij zij een Cubaansch soldaat ver wondden. Volgens een verklaring van de po litie werden slechts vier schoten gelost uit den auto, die in volle vaart langs het huis reed. De op wacht staande troepen beantwoordden het vuur, doch de auto verdween snel en was spoedig uit het gezicht verdwenen. Op het oogenblik, waarop de schietparty plaats had, was de Amerikaansche gezant in zyn woning aanwezig en maakte zich juist gereed ter kerke te gaan. WASHINGTON, 28 Mei. President Roosevelt heeft Zondag de N. R. A. gemachtigd de be palingen betreffende het vaststellen van prij zen en dergeiyke van de nationale codes op te heffen voor de z.g. service-bedryven en heeft generaal Johnson de keuze overgelaten van de bedryven, die in aanmerking kunnen kemen voor een nog uit te werken plan van lokaal zelfbestuur. Men verwacht dat dit nieuwe plan spoedig in werking zal treden en van toepassing zal zijn o.m. op stoomwasscheryen, kappersbedry- ven e.d. voor welke de pogingen om algemeene regels op nationalen grondslag /ast te leggen in den laatsten tyd zooveel critiek op de N. R. A. hebben gewekt. Het ligt in het voornemen om in plaatsen, waar op z'n minst 85 van de beoefenaars van een service-bedrijf een over eenkomst treffen betreffende plaatseiyke pry- zen en voorwaarden de bepalingen van de codes te laten vallen en deze plaatseiyke overeenkomst daarvoor in de plaats te doen treden. BRUSSEL, 26 Mei (Reuter) Voor het eerst sinds den dood van koning Albert is de ko ningin-weduwe van België heden uitgegaan Zij begaf zich incognito naar de Borinage en bezocht de gezinnen der slachtoffers van de mijnrampen te Paturages. PARIJS, 27 Mei. Bij een vreeseiyk auto-ongeluk, dat op 70 K.M. van Mont de Marsan in het departement Landes gebeurd is, hebben 13 personen den dood gevonden. Een autobus met 17 inzittenden, welke op weg was van Madrid naar Parijs, kwam in botsing met een telegraafpaal en viel om, waarbij brand ontstond. Dertien passagiers kwamen in de vlammen om. Ook de chauf feur van de autobus werd gewond. Naar het schijnt is het ongeluk veroorzaakt door het springen van een band. De inzittenden maakten deel uit van een door een Madrj- leensch dagblad georganiseerd gezelschap De brand schynt bij het omvallen van de autobus ontstaan te zijn door een ontploffing in het benzine-reservoir. Brandende stukken var, der. auto vlogen in een nabij liggend bosch, dat on- middehyk vlam vatte. De boschbrand breidde zich zoo zeer uit, dat men niet meer tot de plaats van het ongeluk kon doordringen. De telefoonverbinding tusschen Bordeaux en Li- posthey in de nabijheid waarvan het ongeluk geschiedde, werd verbroken, daar door den schok, waarmede de autobus tegen den tele graafpaal botste, de telefoondraden braken. De verongelukte autobus ligt nog steeds als een rookende puinhoop op den straatweg bij Liposthey. Een boom, waartegen de wagen te recht kwam, heeft verhinderd, dat het voertuig heelemaal omsloeg. Het voorste gedeelte van de carosserie is geheel van het chassis gescheiden De geheele carosserie is verbrand en niets meet dan een verkoolde massa, waaruit nog steeds een dichte rook dringt. De dertien reizigers hadden klaarblijkelijk tengevolge van de bot sing tegen den boom zoodanige verwondingen cpgeloopen, dat zij zich niet meer in veiligheid konden brengen, toen de vlammen met groote snelheid om zich heen grepen. Misschien ook tijr, zy door de uitlaatgassen bedwelmd Naar thans gebleken is vervoerde de autobus 19 passagiers. Vijf gewonden zijn naar het naastbijliggende ziekenhuis overgebracht. Eén hunner is stervende. De gewonden hebben waar- schijniyk vooraan in den auto gezeten waar door zy eruit konden springen of eruit geslin gerd werden. Een wielryder, die het ongeluk zag gebeuren, haalde onmiddeliyk hulp. doch deze kon slecht» weinig uitrichten, aangezien de 400 liter oen- zine, die in den wagen waren, een zoodanige '-lammenzee veroorzaakten, dat men het voer tuig niet naderen kon. De door den brandenden wagen veroorzaakte boschbrand nam een zeer grooten omvang aan. zoodat alle beschikbare krachten gerequireerd moesten worden om het vuur te bestreden. Men kon echter niet voorkomen, dat een oppervlakte van 12 hectare met pijnboomen beplant bosch geheel werd vernield. De chauffeur van de verongelukte autobus, »en 27-jarige Spanjaard, is door het gebeurde geheel in de war, zoodat men hem nog geer. verhoor kon afnemen. Het parket heeft den by het onderzoek betrokken deskundigen verzocht, een verklaring op te stellen. De Spaansche con suls te Bordeaux en te Bayonne zijn van de r^mp op de hoogte gesteld. Het onderzoek naar de oorzaak van het ern stige ongeluk by Liposthey, waarbij 13 personen levend zyn verbrand, en verscheidene anderen zwaar werden gewond, heeft nog geen defini tief resultaat opgeleverd. De chauffeur van de autobus, die inmiddels is gearresteerd, ver klaart, dat het ongeluk te wyten is geweest aan het springen van een band, waartegenover echter de verklaringen staan van de overleven den, volgens wie de chauffeur zoo moe is geweest, dat hy aan het stuurrad is ingesla pen. Onderweg van Madrid naar San Sebastian was Zaterdag reeds hetzelfde geschied. De chauffeur bestrydt niet, dat hij Zaterdag bui tengewoon moe was geweest, maar verklaart, .dat het vreeselijk ongeluk van gisteren in geen geval kan worden geweten aan de over- moeidheid. Het is nog niet mogeiyk gebleken, alle slachtoffers te identificeeren. Herderlijk schrijven van het Engelsche Epis copaat over de Katholieke Actie. Washington maant Frankrijk en België om den vervallen termijn der oorlogsschulden te betalen. Weer een mijnongeluk in België; vier arbeiders om het leven gekomen. Imam van Yemen verwerpt de vredesvoor waarden van Ibn Saoed. Bij een aardbeving in den Peloponnesos zijn verscheidene gebouwen ingestort. Codos en Rossi trachten het lange afstands record te verbeteren. Zij zijn gisteren met hun vliegtuig te Le Bourget gestart, voor een vlucht naar Califomië. Ontzettend auto-ongeluk naby Bordeaux. 13 Spanjaarden verbrand in een autobus, die tegen een paal botste. Dynamietaanslag te Parijs bij de onthulling van een monument. De N. K. A. neft codes voor kleine industrieën op. Benoemingen in het bisdom Haarlem. Ernstig verkeersongeval te Naarden. Eén doode, een zwaar en eenige licht gewonden. Duorijdster onder Wassenaar bij aanrijding gedood. Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent bezoekt de Koempoelan der R.K. Verkenners te Wasse naar. Congres van de R. K. Smedenpatroons te Venlo. Coupons op goudbasis van de Kon. Petrolenm- Mij. Zaken door het Haagsche Hof aan gehouden. Voetbal: Nederlandsch elftal verliest te Milaan van Zwitserland met 32. Waarbij tevens een Prijsvraag BERGEN (Henegouwen), 27 Mei In de kolenmijn Sainte Elisabeth te Personnes bij Binche zijn vier werklieden bij het herstellen van het metselwerk in een mijngang om het leven gekomen. Het ongeluk is ontstaan, door dat van een beweegbare stellage, die door de mannen bij hun werk werd gebruikt, een kabel brak, zoodat zij 11e vier neerstortten. I No I iwu'uuiTiiiiiiinirf/////;/ A/ss Stand op Maandag 1 n.m.: 754 Vorige stand: 757

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1