I ENGELAND SPOORT AAN TOT PRACTISCH WERK Saar-accoord nog niet bereikt Mandsjoekwo en Rusland Het nieuws van heden SIMON HANDHAAFT HET PLAN-MACDONALD UIT DE STAD VAN HET VATIC AAN DE BAROMETER VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DONDERDAG 31 MEI 1934 Ochtendblad De Engelsche regeering gelooft niet dat een andere oplossing mogelijk is Barthou levert critiek op Duitschland Barthou hamert op de veiligheid Het Weer iiiiiiiiihi!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| M.aar Duitschland en Frankrijk schijnen toch op weg te zijn naar overeenstemming De Fransche éïschen Brand bij Madras vergt 12 dooden Nationaal-Socialisten in Hongarije SAW AKI I1S ITALIË Schepen van Mandsjoekwo welke de Amoer opvaren, systema tisch door de Russen beschoten Gespannen toestand Het nieuwe Oostenrijk Processen tegen de socialistische leiders afgehandeld Genève en de Chaco- oorlog Vier regeeringen uitgenoodigd tot deelneming aan een embargo op wapens De Stavisky-juweelen Een onderzoek in Madrid Amnestie in Brazilië Militairen en ambtenaren naar hun post terug MIJNSTAKING IN BELGIË Dag der jeugd NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18770 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek GENEVE, 30 Mei. In de zitting van heden van de hoofdcommissie der Ontwapenings conferentie werd het woord gevoerd door den Engelschen Minister van Buitenlandsche Za ken, Sir John Simon. Spreker begon met te wijzen op den ernst van den toestand niet al leen voor de ontwapeningsconferentie, maar ook voor het heele stelsel der samenwerking, met hetwelk de vooruitzichten op een blijven- den vrede in de wereld zoo nauw zijn verbonden. Nu ook de diplomatieke onderhandelingen over de ontwapeningskwestie niet tot een re sultaat hebben geleid, moeten wij den werke- 1 ijken toestand in het gezicht zien zonder ver- wijten en eigengereidheid, daar de situatie veel te ernstig is, om een dergelijke mentaliteit ver- dragelijk te maken. Wij hebben het duidelijke feit onder oogen te zien, dat een internationaal accoord over bewapeningen noodzakelijkerwijze o.a. in zich sluit, dat Duitschland er deel aan heeft, 'n Ver zoening tusschen de standpunten van Duitsch land en Frankrijk is de belangrijkste voorbe reiding voor een algemeene overeenkomst. Duitschland eischt, dat een ontwapenings conventie een Duitsch wapen-niveau goedkeurt, dat hooger is dan dat bij de vredesverdragen Is vastgelegd. Aan den anderen kant schijnt Frankrijk zich te willen houden aan de grenzen, vastgelegd op 14 October 1933, met de wijzigingen, vervat in het Fransche memorandum van 1 Januari. De voorstellen van October nu voorzien in een basis, welke Duitschland geen directe herbe wapening toelaat, met uitzondering van een kwantitatieve vermeerdering der wapens in verhouding tot de geleidelijke reorganisatie van de Rijksweer. Duitschland wees dit voorstel van de hand. Volgens de meening der Engelsche regeering schijnt het plan-MacDonald nog steeds de beste oplossing. Sir John Simon gelooft niet, dat een ontwapeningsconventie te verwezen lijken is, wanneer het der conferentie niet mo gelijk zal zijn het eens te worden over voor stellen, welke overeenkomen met de Engelsche. De Britsche regeering wordt in deze opvat ting gesterkt door het zeer interessante memo randum, dat op deze conferentie is ingediend door de delegaties van Denemarken, Spanje, Noorwegen, Zweden en Zwitserland. De be langrijkste richtlijnen van dit document schij nen die van het Engelsche memorandum nabij te komen. Ook moet Simon constateeren, dat in deelen van het plan-MacDonald de veilig heid wordt behandeld op een wijze, waarvan hij hoopte, dat zij de sympathie en medewerking der Vereenigde Staten zal vinden. In dit op zicht hebben zeer zeker allen gisteren met groote aandacht de belangrijke verklaring aan gehoord van den Amerikaanschen gevolmach tigde. Nop< fis I let voorstel van Litwinof verklaarde Simon, dat het een procedure op geheel nieuwe basis ztiu zijn, wanneer een voor ontwapening bijeengeroepen conferentie zou worden gewij zigd in een conferentie voor de uitwerking van veiligheidsplannen met de motiveering. dat in het geheel geen ontwapening mogelijk is. Bo vendien berust de waarde van veiligheidspacten niet op beloften, doch op de zekerheid, dat de onderteekenaars ze werkelijk vervullen. Onder deze gezichtspunten zou in een be perkter gerantieverplichting, zooals in het ver drag van Locarno, grooter practische waarde kunnen liggen dan in eenige nieuwe onbeperkte universeele verzekering. Ten aanzien van Lo carno is men het er toch wel over eens, dat de Britsche regeering zal nakomen wat zij heeft beloofd. Wij hebben te kiezen tusschen het vooruit zicht op een overeenkomst in den aangegeven zin en een volkomen mislukking dezer groot- sche inspanning met het gevolg van een bewa peningswedloop en onoverzienbare gevaren voor de toekomst van de wereld. De door mij opge stelde beginselen aldus Simon vormen een duidelijke arbeidsbasis, en wij kunnen er over beraadslagen welke wijzigingen of toevoegingen geboden of mogelijk zijn. Wat wij niet zullen doen en wat wij meenen, dat geen der hier vertegenwoordigde regeerin gen wil doen, is ons overgeven aan eindelooze besprekingen zonder doel. Wij zijn ervan over tuigd, dat een dergelijke methode den Volken bond en het geheele begrip van effectieve in ternationale conventies, groote schade zou be rokkenen. De Volkenbondsgedachte heeft reeds ernstig geleden door het houden van doodge boren conferenties. Europa heeft rekening te houden met nieuwe gevaren en de regeeringen kunnen van een handeling niet worden afge houden door het holle argument, dat in Genève nog een conferentie bijeen is. Tenslotte spoorde Simon aan, om in elk ge val eenige daarvoor rijpe punten in een over eenkomst vast te leggen en wel: L De chemische oorlog. 2. De openbaarmaking van de oorlogsuitgaven. 3. Instelling van een permanente ontwape ningscommissie. Simon begroette verder het voorstel van Norman Davis ten aanzien van de fabricage van en den handel in wapens en munitie. Als tweede spreker van heden voerde de Fran sche minister van Buitenlandsche Zaken, Bar thou, het woord. Hij verklaarde, dat de moei lijkheden, welke zich voordoen, betrekking heb ben op de drie punten van de redevoering van Henderson; n.l. dat een overeenkomst in zake de luchtvloten slechts kan worden bereikt,,wan neer het probleem der nationale veiligheid wordt opgelost. Ik houd geen requisitoir tegen iemand, aldus Barthou, omdat ik niemand haat toedraag. Doch ik heb de waarheid hartstochtelijk lief en zal voorzichtig, doch vastberaden alles zeggen. Duitschland is uit den Volkenbond getreden. Zijn daarom de principes van 14 October 1933 niet meer geldig? Groote mogendheden zijn het na langdurige pogingen thans eens over een verstandig, on partijdig en aannemelijk systeem. Duitschland weigert en omdat Duitschland weigert, zouden wij willen proclameeren, dat dit systeem onaan nemelijk is? Zijn wij zoo ver gekomen, dat er een mogendheid is, die tegelijkertijd onzicht baar en tegenwoordig is en juist door haar af wezigheid aanwezig is? Sir John Simon heeft gesproken van de noodzakelijkheid van een brug. Hij wilde Frankrijk over deze brug laten gaan, opdat het den anderen oever bereikt. Ik neem dit voorstel gaarne aan, doch ik stel daarbij de voorwaarde dat niet door de schuld van andere regeeringen ik bedoel niet de Engelsche gereering ergens een val is, welke ons in het water doet vallen, want er zijn ba den, die ik niet wil nemen. Hoe kan men beweren, dat Frankrijk met zijn nota van 17 April de deur heeft dichtge slagen? Ik ben voor de eerste maal hier en heb namens Frankrijk te zeggen, dat de Ontwape ningsconferentie haar werk moet voortzetten en ik voeg daar met oprechte overtuiging aan toe, dat dit werk tot he doel moet leiden. Waarom hebben wij echter de onderhande lingen met de Britsche regeering over de uit voeringsgaranties onderbroken? Einde Maart heeft de Duitsche regeering haar begrooting gepubliceerd. Daarin stond, dat de Duitsche regeering voor 1934 haar militaire uitgaven om van de anderen niet te spreken met IVï milliard Mark verhoogde. Officieel werd dus de herbewapening bekend gemaakt, alsof Duischland hiermee wilde zeggen: Ik maak gebruik van de vrijheid, die ik sedert mijn bruuske uittreden uit den Volkenbond heb herwonnen. Terwijl Frankrijk in 1932-1933 zijn militaire credieten met 17 pet. verminderde, is de be grooting voor de Duitsche Rijksweer om van de bruir.hemden niet te spreken van 1933 tot 1934 met 33 pet. verhoogd. De Duit sche luchtvaartbegrooting is verhoogd met 16ö pet. En wie bedreigt Duitschland? Frankrijk betwist Duitschland, dat de grootste genieën der menschelijke geschiedenis tot de zijnen telt, niet de in het sociale en economische leven noodzakelijke gelijkheid. Wij willen niemand aanvallen De verdragen hebben ons gegeven, wat ons toekwam. Wij hebben ons plan van 1 Januari 1933, dat men niet te niet kan doen door er over te zwijgen. Het wil gelijktijdige progressieve ont wapening met garanties voor de veiligheid. Het probleem der veiligheid is niet opgelost. Ook Henderson en Norman Davis hebben op de noodzakelijke veiligheid gewezen, evenals Lit winof, die geen man is die iedereen aangenaam tracht te zijn. Ook in de rede van Simon is de veiligheid de alles beheerschende idee. Het be ginsel der veiligheid is aangenomen, omoat, men er zich niet meer aan onttrekken kan. Wan neer een beginsel echter een dergelijke macht heeft, dan bezit het een soort van scheppende kracht, welke tot een goed resultaat zal leiden. Volgens het Duitsch Nieuwsbureau heeft Barthou in zijn aan de hand van slechts en kele aanteekeningen gehouden rede ook, en wel op hartstochtelijke wijze, gezegd: Pruisen tracht Duitschland te beheerschen. In dit verband bezigde hij het gezegde van Mirabeau, dat „de oorlog de nationale industrie van Pruisen is". In de later aan de pers verstrekte lezing van de rede is deze passage weggelaten. De hoofdcommissie komt eerst Vrijdag we?r bijeen in verband met den wensch van een aantal delegaties, om eenigen tijd te krijgen voor het bestudeeren van den huidigen toe stand. H Verwachting: Meest matige Oostelijke tot Noord-Oostelijken wind, helder tot H licht bewolkt, droog weer, iets warmer zi overdag. =j Verdere vooruitzichten: Waarschijnlijk H nog weinig verandering. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiB GENèVE, 30 Mei. (Reuter). De secretaris generaal van den Volkenbond heeft heden aan den Volkenbondsraad een schrijven van den president der regeeringscommissie van het Saar- gebied ter kennis gebracht, tegelijk met een bezwaarschrift van industrieelen en zakenlie den, die op de nadeelige gevolgen wijzen van een uitstellen van de volksstemming. De presi dent der regeeringscommissie, Knox, erkent dezen ongunstigen invloed, doch verklaart dat hij den eisch der industrieelen toch niet geheel kan ondersteunen, daar hij de diepere redenen hiervan niet kan beoordeelen. Havas ontkent de geruchten als zouden Frankrijk en Duitschland het eens geworden zijn over den datum van de volksstemming. Alles wat daarover gepubliceerd is, berust op fantasie. Het lijkt mogelijk dat overeenstemming be reikt wordt omtrent de garanties. De volmach ten der regeerings-commissie zouden verlengd worden tot de volksstemming heeft plaats ge had. Een bijzondere rechtbank zou het regel matig verloop der stemming en de bescherming der bevolking verzekeren. Het is absoluut on juist dat een dergelijke formule het gebruik eener internationale politiemacht zou buiten sluiten. De regeerings-commissie zou de be voegdheid krijgen om in deze vrijelijk te han delen zooals zij het 't best acht. Alleen wanneer de geïnteresseerde regeerin gen omtrent deze kwesties tot overeenstemming komen, kan Frankrijk er in toestemmen het tijdstip der volksstemming vast te stellen. LONDEN, 30 Mei. (V. D.) Volgens alhier ont vangen berichten uit Madras bedroeg de nitte aldaar gisteren bijna 110 graden Fahrenheit. Men acht deze buitengewone hitte mede ver antwoordelijk voor een rampspoedigen eirond te Surampalli, waarbij 12 personen den dood in de vlammen vonden, welke 300 huizen verniel de. Tengevolge van de lange droogte was er vrijwel geen water beschikbaar voor net blus- schen van het vuur. BOEDAPEST, 30 Mei. (Reuter) In zUn jong ste parlementsrede heeft de eerste minister Goemboes de soc.-dem. partij verzocht, zich aan te passen aan de nationale en burgerlijke maatschappij. Thans wordt van soc.-dem. zijde aangekondigd, dat men bezig is een nieuw werk plan op te stellen, waarin o.a. wordt vastge steld, dat de partij even trouw wil blij "en aan het Hongaarsche vaderland en volk als elke andere politieke of maatschappelijke laag der bevolking. (De soc.-dem. partij telt in Honga- lije 14 van de 245 parlementsleden. Red.) BEZOEKT OUWE HAND5 RHEN OO Oe-M CQES6 s Ook in Polen zijn thans naar Duitsch voorbeeld „Arbeitslager" opgericht. Hier boven ochtendappèl in een Poolsch werkkamp CHARBIN, 30 Mei (Reuter) Er wordt heden melding gemaakt van nieuwe grensincidenten. Sowjet-troepen hebben het vuur geopend op twee stoomschepen van den Mansjoekwo, welke geen rekening hielden met de signalen van de Russen. Acht Russische kanonneerbooten zou den geconcentreerd zijn te Blagoveschenk. De plaatselijke autoriteiten achten den toe stand, ten gevolge van de incidenten der laatste weken, hoogst ernstig. Zij zijn van oordeel, dat alle schepen van den Mandsjoekwo, die de Amoer bevaren, door de Russen systematisch beschoten worden. De Russische consul-generaal verschuilt zich achter een diplomatieke onge steldheid om niet in te hoeven gaan op de dringende eischen van satisfactie, welke aan hem worden gericht. Intusschen luidt de Russische lezing over deze incidenten heel anders. Men bericht uit Moskou: De alhier verschijnende dagbladen publiceeren een bericht uit Chabarowsk, volgens hetwelk op 27 en 28 Mei de Russische grens op de ri vier de Amoer wederom is geschonden door een schip, dat onder de vlag van Mandsjoekwo voer. Ten Westen van het dorp Krestoczdvi- jenska zag de Sovjet-Russische grenswacher den 27sten Mei op een afstand van 6 meter van den Russischen oever een sleepboot, die een boot sleepte onder Mandsjoerijsche vlag, stroom opwaarts gaande. Na twee waarschuwingsschoten verwijderde het schip zich van den Sovjet-oever en zette koers in de richting van Sachalin. Op 28 Mei voer een eveneens onder de vlag van Mandsjoekwo varend schip, dat een tweede schip sleepte, de monding in van de Zeia-rivier, welke geheel op Sovjet-grondgebied stroomt. Dit schip voer ongeveer 1 K.M. stroomopwaarts met geringe snelheid op een afstand van 30 tot 35 meter van de Sovjet-oevers, terwijl voortdu rend vanaf de brug van het schip foto's geno men werden. Zonder acht te slaan op een twee tal waarschuwingsschoten, die door de grens wachten werden geiost, zette het schip zijn tocht langs de Sovjet-oevers voort en eerst toen direct op het schip geschoten werd, wijzigde dit zijn koers en voer naar de Amoer, terwijl het ver der meerde op de kade van Sachalin. Een nauwkeurig onderzoek naar deze incidenten wordt ingesteld. In Noord-Italië nabij Novara heeft men groote rijstplantages aangelegd, die als proefvelden dienst moeten doen. Als de oogst succes oplevert zal de rijstbouw in Italië worden uitgebreid. Hierboven een aantal meisjes druk aan het werk op een rijstveld WEENEN, 30 Mei. (V. D.) De processen tegen de socialistischen leiders van den Februari- opstand schijnen thans definitief afgenandeld te zijn. Aan talrijke uit de concentratiekampen ontslagen socialisten is medegedeeld, dat het onderzoek tegen hen afgeloopen is. Men heeft derhalve den indruk, dat ook het sensationeele proces tegen de nog in arrest zijnde socialisti sche leiders Renner, Seitz en Breitner acor de legeering niet zal worden doorgezet. Gisteren zijn in Salzburg nog twee soc.-dem. gemeente raadsleden van de stad Salzburg uit de hechte nis ontslagen. GENèVE, 30 Mei. (V. D.) Op voorstel van den Mexicaanschen gedelegeerde Najera heeft de Volkenbondsraad heden besloten zich telegra fisch in verbinding te stellen met de regee ringen van Duitschland, Zwitserland, Luxem burg en Joego-Slavië. Dringend zal aan deze regeeringen worden verzocht, zoo spoedig mo gelijk antwoord te willen geven op de vraag, of zij bereid zijn haar goedkeuring te hechten aan den door den Volkenbondsraad voorgestel den maatregel, geen wapens en oorlogsmate riaal te zenden aan de oorlogvoerende landen Bolivia en Paraguay. Talrijke staten hebben reeds hun bereidwilligheid tot deelneming aan een dergelijken maatregel uitgesproken. De toe stemming der vier genoemde landen »s echter nog noodzakelijk om practische uitvoering mo gelijk te maken van de actie, welke een beëin diging der vijandelijkheden tusschen Bolivia en Paraguay moet bespoedigen. Volgens „United Press" zal Z. H. Paus Pius XI in de tweede helft van Juni een Consistorie houden. Vermoedelijk zullen er acht nieuwe kardinalen gecreëerd worden. Het zouden voor namelijk Apostolische Nuntii' zijn die tot het purper verheven zullen worden. Men noemt de namen van Mgr. Cesare Orsenigo, Nuntius te Berlijn, Mgr. Pietro di Maria, Nuntius te Bern, Mgr. Frederico Tedeschini, Nuntius te Madrid, Mgr. Eurico Sibilia, Nuntius te Weenen, en Mgr. Camillo Caccia Dominioni, Kamer-Mees ter van Z. H. Ook eenige buitenlandsche Prela ten worden als candidaten voor den Rooden Hoed genoemd. Geruchten als zou Z. Em. Kardinaal Pacelli aftreden als Aartsbisschop van Milaan worden de huidige Aartsbisschop van Milaan, Z. Em. Kard. Enrico Schuster zou hem dan opvol gen als Secretaris van Staat worden in Va- ticaansche kringen tegengesproken. „United Press" meldt dat de Spaansche bui tengewone gezant bij den H. Stoel, Pita Rome ro, te Rome op moeilijkheden is gestuit. Vol gens geruchten heeft het Vaticaan er bezwaar tegen om met hem in onderhandelingen te tre den, daar hij èn als Gezant èn als Minister van Buitenlandsche Zaken naar de Eeuwige Stad gekomen is. MADRID, 30 Mei. (Reuter) Zooals men zich herinneren zal, is een deel van de Stavisky- juweelen in Londen gevonden, doch de rest wordt nog steeds vermist en de Fransche politie beambten die het onderzoek in Londen met goed succes volbrachten, bevinden zich thans te Madrid om het onderzoek voort te zetien. Zij werken tezamen met de Spaansche politie. Van officieele zijde wordt absoluut stilzwijgen over hun bezoek bewaard, doch men is te weten gekomen, dat zij een Spaansch vriend van Stavisky hebben verhoord. De Stavisky-commissie uit de Fransche Kamer heeft de parlementaire onschendbaarheid van den afgevaardigde van het departement Savoie, Falcoz, opgeheven. RIO DE JANEIRO, 30 Mei. (V. D.) Maandag is het besluit tot afkondiging van amnestie voor allen, die deelgenomen hebben aan de revolu- tionnaire beweging van 9 Juli 1932, ondtrtee- kend. De revolutionnaire officieren en soldaten zullen naar hun vroegere posten mogen cemg- keeren, terwijl de burgerlijke ambtenaren even eens in hun vroegere positie zullen worden her steld. De uitgesproken vonnissen worden ver vallen verklaard, uitgezonderd die, welke uit gesproken zijn op grond van misdadige over tredingen. BRUSSEL, 30 Mei. Woensdagmorgen zijn 500 werklieden der kolenmijn Charbonnage du Le vant van Schacht 14 bij Bergen in staking ge gaan. De oorzaak van het conflict moet gezocht worden in het aan een arbeider verleend ont slag. Parijs ontkent officieus een Duitsch-Fransche overeenkomst inzake de volksstemming in het Saargebied, maar geeft tevens toe dat een ac coord mogelijk lijkt. Z. Em. Kardinaal Hlond, Primaat van Polen, is te Parijs aangekomen. Japansche gezant in Brazilië vraagt ontslag daar liü zich verantwoordelijk acht voor de Brazi- baansche anti-Japansche immigratie-wet. Men verwacht dat de H. Vader in de helft van Juni een Consistorie houden zal waarbij acht kardinalen gecreëerd zullen worden. De Spaansche buitengewone gezant bij den H. Stoel zou wegens formeele moeilijkheden nog niet in onderhandelingen kunnen treden met het Vaticaan. Sir John Simon spoort op de ontwapenings conferentie aan tot practisch werk. Hij hand haaft het plan-MacDonald. Barthou levert kritiek op Duitschland. Nieuwe grens-incidenten op de Amoer. Rusland en Mandsjoekwo geven elkaar de schuld. Te Madrid wordt door de Fransche politie een onderzoek ingesteld naar het nog steeds met opgespoorde deel der Stavisky-juweelen. Engeland zal Amerika voorsteilen 15 Juni a.s. genoegen te nemen met een zoogenaamde symbolische betaling. Nederland en de Duitsche transfervoorstellen. Embargo op wapens naar Bolivia en Paraguay? De Volkenbond noodigt vier regeeringen uit, om ei aan deel te nemen. De processen tegen de socialistische leiders in Oostenrijk schijnen afgehandeld te zijn. Een dorpsbrand bij Madras vergt twaalf dooden. Pastoor G. A. M. Peeters O.P. te Utrecht over leden. Het R. K. slagerscongres te Arnhem voortge zet. Algemeen leerplan der H-B.S.-en met vijf jarigen cursus gewijzigd. Reeks wetsontwerpen, o.a. de verbreeding van bet kanaal door Zuid-Beveland, door de Eerste Kamer afgehandeld. Wet tot regeling van het verrichten van ar beid door vreemdelingen afgekondigd. De „Ijsvogel" op Schiphol geland. De vroege aardappelen vallen onder het Crisis- Tuinbouwbesluit. De K.N.S.M. In moeilijkheden. Nog eens het Larensche geval. Nieuwe zender-proeven van de P.T.T. De Eerste Kamer over het crediet voor werk verruiming. De beide verdachten in het Straperlo-proces berusten in het vonnis. In enkele staten met nieuwen re- geeringsvorm organiseerde men een „dag der jeugd". Vroeger sprak men met voorkeur van „de eeuw van het kind". Ietwat overdreven en men is er dan ook van terug gekomen. Want het kind zij geen voorwerp van ver goding. Edoch: wie de jeugd heeft bezit de toekomst en zoo moet eigen lijk iedere dag die God ons schenkt, een dag der jeugd zijn: een dag van opvoeding der jeugd. Aan ons, katholieken, behoort de toekomst krachtens Christus belofte. Maar daarom juist moeten we bij zondere zorgen aan die toekomst wij den. Wij zijn er evenzeer verant woordelijk voor als voor ons heden. De toekomst heeft God in onze han den gelegd. God vraagt er ook ons rekenschap voor, want wij hebben de jeugd te vormen. In Oostenrijk heeft de overheid kort geleden een „dag der jeugd" in gesteld ten einde de jeugd te winnen voor de nieuwe staatsidee. Wij katholieken moeten zorgen dat iedere dag in den geest van Christus een dag der jeugd moet zijn. Stand op Donderdag 1 uur v.m.: 754 .Vorige stand: 755

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1