Drie nooduitgangen open Het Eucharistisch Congres te Buenos Aires Moordaanslag in een pastorie Het nieuws van heden WANDGEDIERTEN) Duivelsch complot ontdekt LIEFDADIGHEIDSPREDIKATIE HITTEGOLF IN AMERIKA SCHITTEREND VOOR BEREID 1 Het Parochiaal Armbestuur van den H. Antonius viert feest VOOR DE ARMEN DER PAROCHIE VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling ZATERDAG 2 JUNI 1934 Avondblad BARTHOU EN SIMON VERZOEND Ontspanning in de Saar- kwestie Beurswet in de V.S. aan genomen Deken Klöcker, pastoor te Inden door revolverschoten levens gevaarlijk gewond Het WeeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH VERKEERSVRAAGSTUKKEN BIJ ARMEM De warmte was gisteren zoo groot, dat talrijke personen flauw vielen en 10 menschen om het leven kwamen Lloyd George als brand weerman Geen spoor van de in brekers Vee komt van dorst en honger om Bosschen in vlammen Ook in Britsch-Indië is 't heet Waar eens de Velperweg liep, en thans e en chaos heerscht. Het verkeer langs de Zuidelijke weghelft heeft nauwelijks voortgang Aardbevingen in Ben galen en Marokko Aantal huizen vernield Talrijke geslaagde diocesane con gressen waren treffende geloofs uitingen van Zuid-Ameri- kaansche katholieken Kindercommunie vormt het hoogtepunt Land en Volk Plechtigheden voor militairen Barthou naar Londen? Sir John Simon reeds huiswaarts DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN i Zuivëronderneming „RADICAAL" Onmenschen trachten een heele wijk der stad Sacramento te vergiftigen Kaliwgom met cyaan- zout Intern. Chr. vakverbond Rapporten van Serrarens en Amelink Hevig onweer boven het Saargebied Veel schade aangericht door den Zeereerw. Heer H. A. J. DROST, Kapelaan te Rotterdam OP ZONDAG 3 JUNI onder alle H.H. Missen, in de Paterskerk, Nieuwe Groenmarkt, NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZEVEN EN VIJFTICSTE JAARGANG No. 18774 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Het heeft er na de felle rede van Barthou een cogenblik uitgezien alsof er een on herstelbare breuk tusschen Frankrijk en Engeland inzake de ontwapeningskwestie was ontstaan. Barthou had te Genève zóó grim mig van zich afgebeten en daarbij had Simons gladde onberispelijke diplomatenjas zoo'n leelijken knauw gekregen, dat de Engelsche „gentleman" het besluit had genomen naar Lon den terug te keeren, in het duister latend of hij nog te Genève terug zou komen. De goede wijn en het lekkere eten, waaruit reeds zoo menigmaal deugdelijk diplomatiek cement werd gemengd, hebben ook dit keer blijkbaar hun dienst als zoodanig gedaan. Simon vertrekt wel uit Genève, maar Barthou zal hem te Parijs ontvangen en daarna zal de Fransche minister van buitenlandsche zaken Simon te Londen be zoeken. Hebben de beide staatslieden ingezien, dat de Fransch-Duitsche tegenstelling nog moei lijker te overbruggen zal zijn, wanneer er nog een Fransch-Engelsche naast wordt geconstru eerd? Het is te hopen, want alleen door samen werking van allen zal de ontwapeningsconferen tie, welke thans verdaagd is, het nog hoogstens tot een minimaal resultaat kunnen brengen. Om dit te bewerken zijn er van verschillende zijden drie nooduitgangen opengezet, waarlangs de heeren diplomaten het figuur van hun wel wat overschat prestige zullen kunnen redden. Zullen zij van een dezer drie gelegenheden gebruik maken en zoo ja van welke? Of zullen zij liever de conferentie laten explodeeren gelijk wijlen van Speyck zijn schip in de lucht liet vliegen? Het Russische voorstel, dat de politieke com missie zich weer over het praevaleerende veilig heidsvraagstuk moet gaan beraden, en dat de ontwapeningsconferentie in een permanente vre desconferentie dient te worden omgezet, heeft de minste kans van slagen. Frankrijk mag er mee instemmen, de andere mogenheden willen er niets van weten. Ook al zou deze perma nente vredesconferentie onder de onmiddellijke auspiciën van den Volkenbond worden gesteld, zooals Rusland wil, dan nog zou de Volkenbond daardoor een veer moeten laten, welke hij on mogelijk missen kan, wil hen niet een totaal geplukten en lachwekkend-kalen indruk maken. Ruslands bijzondere vriend Turkije heeft een denkbeeld aan de hand gedaan, dat een afzwak king van het al te radicale Russische is. Het wil, dat het bureau der ontwapeningsconferen tie een speciale commissie instelt voor het van Europeesch standpunt te bezien veiligheidsvraag stuk en dat de door Simon genoemde punten van algemeene overeenstemming n.l. het verbod van den chemischen oorlog, de uniforme rege ling der openbaarheid van de militaire budget ten en het creëeren van een permanente con trole-commissie voor bewapening en veiligheid protocolair worden vastgelegd. De Kleine En tente en de Balkanstaten hebben reeds hun in stemming met dit Turksche denkbeeld betuigd, en mag men de Fransche persstemmen geloo- ven, dan voelt Frankrijk het meest voor dit het Russische voorstel het dichtst naderende idee. De derde nooduitgang wordt gevormd door de door voorzitter Henderson tot voorstel verklaarde suggestie der kleine mogend heden Zweden, Denemarken, Noorwegen, Neder land, Zwitserland en Spanje. Deze ex-neutrale staten hebben een compromis tusscSien de ver schillende. uiteenloopende standpunten geformu leerd, waarin zoowel met ontwapening, veilig heid als rechtsgelijkheid is rekening gehouden Het vormt een correctie op het reeds gecorri geerde planMacDonald en stelt terwille van de veiligheid de nalevingswaarborgen voor een eventueele conventie voorop. Verder gewaagt het van een doeltreffend toezicht op den handel in en de fabricage van wapens en pleit o. m. voor verbod en vernietiging van bepaalde aanvals- WASHINGTON, 2 Juni (V.D.) Het congres heeft gisteren de beurswet aangenomen en daarmede een strengregeling van den effec tenhandel, waardoo. een einde gemaakt wordt aan al te roekelooze speculaties. Zoowel senaat als Huis van Afgevaardigden keurden het rap port inzake het herziene wetsontwerp goed, dat nu nog slechts moet worden onderteekend door president Roose -elt De beurswet zal 1 Juli van kracht worden en de beurzen onder federale contróle stellen voor de eerste maal in de ge schiedenis. wapenen. Gezien de wijze, waarop het initiatief der ex-neutralen in de Fransche pers op den achtergrond wordt geschoven, behoeft men zich geen illusies te maken over de Fransche gezind heid daaromtrent. Trouwens ook over de ande re voorstellen behoeft men zich geen al te groote illusies te maken. Het eenige, wat op het oogen- blik te zeggen valt, is, dat de ontwapenings conferentie nog steeds niet officieel dood is ver klaard. Het eenige teeken, dat misschien toch nog eenigerlei overeenkomst mogelijk zal Dlijken, heeft niet de ontwapeningsconferentie, maar de commissie van drie voor de Saarkwestie ge geven. De voorzitter dezer commissie baron Aloisi is er in geslaagd een compromis te vinlden, dat ozowel door de Duitsche als de Fransche re geering is aanvaard. Den 13en Januari 1935 zal de volksstemming in het Saargebied worden gehouden. De bij zondere rechtbanken zullen nog een jaar na de overdracht van het Saargebied aan het land ten gunste waarvan de bevolking zich heeft uitgesproken, in functie blijven. Er zal geen internationale politiemacht worden ingesteld, zoodat de regeeringscommissaris Knox zijn zin op dit punt niet krijgt. Alleen als de Volken bondsraad dit noodig mocht achten, zal de Saarlandsche politie met buitenlandsche hulp krachten kunnen worden versterkt, en vermoe delijk zullen in dat geval gendarmen uit Luxemburg worden gevraagd. Het accoord in zake het Saargebied en de daar te houden volksstemming lost uitsluitend formeele kwes ties op. Dat dit mogelijk is gebleken bij de be staande controversen is verheugend en doet weer een sprankje hoop aangloeien, dat ook op het ontwapeningsgebied een volkomen échec misschien zal kunnen worden voorkomen. Het eigenlijke Saarprobleem zal echter na de volksstemming eerst goed aan de orde komen. Want indien, gelijk verwacht wordt, het Saar gebied zich vóór aansluiting bij Duitschland uitspreekt, zal Duitschland de mijnen in dat gebied van Frankrijk moeten terugkoopen. Frankrijk zal echter alleen tegen contante be taling deze mijnen willen afstaan. En waar moet Duitschland het geld vandaan halen, nu het na de decimeering van de herstelbetalingen te Lausanne nog een transfermoratorium moet afkondigen om het trotsche nationaal-socialis- tische hoofd economisch boven het angstwek kend stijgende water te kunnen houden? Neen, de moeilijkheden zijn nog lang niet van de lucht, ook niet in de Saarkwestie. 1 VERWACHTING: Zwakke tot ma- §1 tigen, Oostelijke tot Noordelijken wind, licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets koeler. H Hoogste stand: 772.7 te Aberdeen en EE Stornoway. EE Laagste stand: 757.3 te Jan Mayen. S Zon op 4.46 - onder 9.11 - Licht op 9.41 EE EE Maan op nam. onder v.m 9.42 illllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIjlllllllllllllllllllll!l|j||llllllllllllllllllllllllli JRA (Surrey), 2 Juni. (V. D.) Gisteren het iandgoed van Lloyd George een ter- rand uitgebroken, die een oogenblik dreig- 3 het geheele landgoed te vernielen. Onder leiding van Lloyt George bestreden eenige hon derden soldaten, versterkt door hulp uit de burgerbevolking het vuur Men slaagde erin de vl..nunen meester te worden. (Van onzen correspondent) Vrijdagnacht hebben zooals we reeds in het kort meldden, dieven ingebroken, in de pastorie te Inden bij Jülich. Tusschen den pastoor, den zeereerw. heer Klöcker en de inbrekers ontstond een vechtpartij, waarbij de pastoor door ver schillende revolverschoten levensgevaarlijk ge wond werd. Vermoed wordt, dat de daders de zelfde personen zijn, die denzelfden nacht in Merkstein in de pastorie hebben ingebroken. Door het stukslaan van een venster kwamen de dieven in de woning, doorsnuffelden laden en kasten en sneden de telefoon door. De politie te Aken, die het onderzoek leidt, deelt mede, dat in den nacht van 1 Juni om half 3 werd ingebroken. De 62-jarige pastoor deken bemerkte dat zich iemand in een zij kamer bevond. De pastoor begaf zich in deze kamer en werd onmiddellijk door verschillende personen overvallen. ZeAielden hem een revol ver onder den neus enWlschten het geld. Tusschen den deken en de inbrekers ontstond een vechtpartij. Hij werd door revolverschoten levensgevaarlijk gewond. De daders namen toen lafhartig de vlucht, zonder iets gestolen te hebben. Vastgesteld werd, dat de dieven een ruit met zeep hadden besmeerd. Niet alleen de telefoon maar ook de elecirische bel was onklaar ge maakt. Een signalement van de beide bandie ten is reeds verspreid. Om half 4 des morgens is deken Klöcker naar het ziekenhuis in Jülich overgebracht. De kogel drong door de okselholte in de longen. Zijn toestand is zoo ernstig dat aan een herstel getwijfeld wordt. Nader wordt nog gemeld, dat, toen de deken wakker was geworden en bemerkte dat zich een persoon in een kamer bevond, hij door de beide inbrekers werd overrompeld. De deken verdedigde zich, doch een der inbrekers trok aanstonds een revolver en schoot twee keer. Luide riep de deken: Help, help, ik ben ge troffen. Een nicht van den deken en de huis houdster ,lden toe en toen ze zagen wat er was voorgevallen, schreeuwden ze eveneens luidkeels om hulp. Aanstonds snelden toen ook eenige buren naar de pastorie. De kapelaan diende den zwaar gewonden herder de H.H. Sacramen ten der stervenden toe. De gewaarschuwde ge neesheer legde een noodverband en bracht den pastoor naar het ziekenhuis. De pastorie ligt bij de kerk, geheel vrij. Om te kunnen vluchten hadden de inbrekers reeds bij voorbaat de voordeur geopend. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. Inwoners beweren dat ze des middags twee ver dachte personen hebben gezien, die aan ver schillende woningen bleven staan, blijkbaar om zich te oriënteeren. De parochianen van Inden zijn diep onder den indruk van de vreesdijke misdaad. CHICAGO, 2 Juni. Een derde gedeelte van de Amerikaansche bevolking zucht onder een weergalooze hittegolf, welke de oogsten met volledige vernietiging dreigt. De weers verwachtingen geven geen hoop op spoedig afnemen van de kwellende hitte. Vooral de staten van het midden-westen en noord-westen worden geteisterd. De reeds eefti- gen tijd heerschende warmte en droogte werden Vrijdag zoo intens, dat de grens van het draag lijke vrijwel werd bereikt met het gevolg, dat tallooze personen bezwijmden en op zijn minst tien personen gedood werden. De gewoonlijk vrij koele streek van de meren van Wisconsin lijdt thans onder een temperatuur die te Kenosha steeg tot 106 graden F. In Chicago werd een recordwarmte voor begin Juni bereikt van 102 graden. Alleen New England en de kust van den Stille Oceaan vallen nog buiten het hittegebied In New York heerscht een temperatuur van 84 graden. Het ligt voor de hand, dat de reeds onder een zoo langdurige droogte lijdende oog sten thans volkomen dreigen onder te gaan. Gisteren alleen reeds daalde de geschatte op brengst van den tarweoogst weer met 1% mil- lioen dollar. Deskundigen verwachten den klein sten tarweoogst sedert 1907. Het vee komt van dorst en honger om. De melkopbrengst daalt zienderoogen. Vele steden staan voor 'n gebrek aan water. De Federal Relief Administrator, Harry Hop kins heeft een bedrag van 5.476.000 dollars ter beschikking gesteld van tien der door de hitte getroffen staten ter bestrijding van de gevol gen. Dit bedrag zal voornamelijk worden be steed voor d enaankoop van levensmiddelen voor farmers, veevoer en zaad voor snelgroeiende veldvruchten. Tevens zal een 'bedrag worden uit getrokken voor bevloeiing. Reuter meldt uit New-York, dat tengevolge van de groote droogte een aantal branden zijn uitgebroken. Het betreden van de bosschen van den staat New York is verboden, zoolang het gevaar voor brand blijft bestaan. Een boschbrand in den staat Maine wordt door 2500 personen bestreden; vele door touris- ten druk bezochte plaatsen worden hier door het vuur bedreigd. Een oppervlakte van 30.000 acre wordt be dreigd en reeds 25 landhuizen en villa's zijn door het vuur vernield. Te St. Louis in Missouri is groote schade aangericht door onweer en storm. Zes branden zijn hier ontstaan tengevolge van het inslaan van den bliksem. Vele huizen werden vernield. Te Joliet in Illinois is een temperatuur van 124 graden Fahrenheit in de schaduw gecon stateerd. De dwangarbeiders konden door de hitte niet meer werken. In Illinois is een graanveld in vlammen op gegaan. In den staat Manitoba hebben sprinkhanen duizenden hectaren kaalgevreten. BOMBAY, 2 Juni. (Reuter). Het Zuidelijk deel van Britsch Indië wordt door een geweldige hit tegolf geteisterd. De temperatuur is op sommige plaatsen tot 47 graden Celsius gestegen. Te Ellora zijn acht personen tengevolge van de hitte overleden. Te Masulipatam zijn de straten met lijken van dieren en vogels, die door de hitte zijn gestorven, bedekt. MUZAFFAPUR (Bengalen), 2 Juni. (Reuter) In den afgeloopen nacht om een uur heeft hier een hevige aardbeving plaats gehad. De be woners stormden uit hun huizen en liepen in de straten te hoop. Verscheidene huizen en muren, die reeds door de vorige aardbeving beschadigd waren, stort ten nu geheel in, gelukkig zonder slachtoffers te maken. Aan de aardbeving giag een onweder met hagelslag vooraf. FEZ, 2 Juni. Sultan Sidi Mohammed voegde zich gisteren zonder eenig ceremonieel bij zijn onderdanen, toen de stad plotseling aoor een aardbeving werd dooreengeschokt en een ieder ijlings de wijk nam naar onbebouwde open terreinen. Ir paniek rende de sultan evenais zijn onderdanen de propvdle straten door. Voor zoover tot dusver bekend is zijn er geen persoonlijke ongelukken voorgevallen en is geen schade aangericht. De stad Buenos Aires was opgetogen van vreugde, toen zü in 1932 vernam, dat zij was uitverkoren voor het Internationaal Eucharis tisch Congres van 1934. Er was reeds een plaatselijk Eucharistisch Congres gehouden in 1916; ongeveer 130.000 pelgrims kwamen toen bijeen op de Flaza de Mayo. Iedereen hoopte, dat het aanstaande Internationaal Congres deze Nationale bijeen komst zou overtreffen, maar bij nader onder zoek bleek weldra, dat er in de stad geen park of plein te vinden was, dat alle deelnemers. die verwacht werden, zou kunnen herbergen De geestdrift bekoeldeMaar dat alles is nu reeds twee jaar geleden. De Aartsbisschop van Buenos Aires vaardig de tezamen met het geheele Argentijnsche Epis copaat een herderlijk schrijven uit, waarin de geloovigen werden uitgenoodigd om vurig te bidden voor het welslagen van het Congres. Over het geheele land werd onmiddeilijk een gebedsactie ingezet. Voor het Congres van Du blin waren 288 millioen gebeden gestort, het diocees van Tucuman verzamelde alleen reeds meer dan 70 millioen gebeden voor net wei slagen van het Congres in Buenos Aires. De Argentijn is nuchter en zakelijk. De mo derne republiek is ontstaan en in stand ge houden wegens handelsbelangen. In den huiselijken kring toont de Argentijn zijn Spaanschen vroolijken aard, maar in han delszaken is hij nuchter als een Engelschman. Ook het Congres wordt zakelijk voorbereid. Reeds een jaar lang worden in het geheele land parochiale retraites en missies gehouden ter voorbereiding van het Eucharistisch Con gres. De kinderen, die zullen deelnemen aan de algemeene Kindercommunie worden thans reeds in groepen van 4 of 5 duizend geoefend voor de plechtige processie. In September en October zijn Diocesane Eucharistische Congressen gehouden in Tucu man Rosario, Cordoba en andere steden. De reeks werd onderbroken door de ontzettende zomerhitte, waarmee November inzette. Maar met het begin van den herfst, in April zijn de Congressen weer voortgezet. Deze congressen hebben alle een bijzondere plaatselijke kleur, die het Eucharistisch Con gres een eigen cachet zullen geven. Tucuman bijvoorbeeld is een stad met lage, koele, witte huizen. Tijdens het voorbijtrekken van de pro cessie, brandden er lampen en kaarsen achter ieder venster; voor iedere deur stond een vaasie wierook te branden en de straat was bestrooid met bloemen. Een Eucharistisch Congres wordt evenmin als de Katholieke godsdienst georganiseerd voor een enkele groep personen. De militaire feeste lijkheden te Tucuman vormen een eenig feit uit de geschiedenis der Eucharistische Congres sen. De soldaten van het garnizoen van Tucuman hadden hun eigen plaatselijk Congres op hun exercitie-terrein. Hun aalmoezenier heeft zijn soldaten oij gelegenheid van de herhalingsoefe ningen een missie laten meemaken. lederen avond werd er catechismusonderricht gegeven in de barakken. Op den vooravond van de slui ting waren 16 priesters noodig om alle militai ren in de gelegenheid te stellen om te kunnen biechten. Den volgenden morgen waren drie Bisschoppen en talrijke militaire autoriteiten tegenwoordig bij de plechtige H. Communie der duizenden soldaten. Maar voor de H. Mis werd opgedragen had nog een andere plechtigheid plaatsDrie soldaten ontvinger het H DoopselOok de militairen zullen hun eigen sectievergadering Over heel de wereld zijn de voorbereidingen voor het Inter nationaal Eucharistisch Congres van Buenos Aires in vollen gang. Ook van Nederland uit zal een groep pelgrims naar Buenos Aires reizen om deel te nemen aan de wereldhulde van de H. Eucharistie. In onderstaande bijdrage geeft de bekende Engelsche schrijver Father Martindale een actueele reportage over land en volk als mede over de geloofsuitingen der Zuid-Amerikaansche katholieken. houden op het Internationaal Eucharistisch Congres. Wij ontveinzen ons geenszins de moeilijkhe den. Rosario telt ruim een half millioen inwo ners; tot voor enkele maanden telde de ge meenteraad enkel socialistische afgevaardig den. De katholieken vormden de minderheid der bevolkingMaar bij het plaatselijk Eu charistisch Congres deden 30.000 kinderen hun plechtige H. Communie; de processie, waaraan werd deelgenomen door ongeveer 120.000 in woners der stad, werd geopend door een groeD van duizenden jongemannen, die in rijen van 12 en omgeven door 800 fakkeldragers een eere- wacht vormden voor het H. Sacrament. Deze processie zal deememen aan het Eucharistisch Congres in Buenos Aires. De mannen en jonge lieden zullen om tien uur 's avonds bijeenko men en bij het licht van zilveren sterren zullen ter middernacht vier Bisschoppen beginnen met het uitreiken van de H. Communie. Ook Cordoba in October j.l. reeds begon nen met de organisatie van haar bedevaart. Achttienduizend kinderen deden hun plechtige eerste H. Communie in de open lucht. Honderd priesters hadden hen onderwezen in den ca techismus en hen op het H. Sacrament der Biecht voorbereid. Met 46 auto's kwamen an dere priesters om de H. Communie uit de rei ken, ongeveer 1180 verpleegsters, politie-agen- ten, soldaten en K.J.V.ers hielden toezicht op de kleinen. De heerlijke demonstratie is geheel naar wensch geslaagd, zoodat we het beste mo gen verwachten voor de algemeene kindercom munie te Buenos Aires. GENèVE, 1 Juni Sir John Simon is van avond naar Londen teruggekeerd waar hij mor gen zal aankomen. Maandag zal hij de plech tigheden ter gelegenheid van den verjaardag van koning George bijwonen. De lord-grootze- gelbewaarder, Anthony Eden, zal te Genève blijven als leider der Britsche delegatie. De Fransche minister Barthou deelde mede. dat hij in verband met de zeer aangename ont moeting. welke hij vandaag met Sir John Si mon had, binnenkort Londen hoopt te bezoeken en later Sir John Simon in Parijs te ontvan gen. In Amerika heeificht een geweldige hittegolf. Gisteren was het zoo heet, dat tallooze men schen flauw vielen en een tiental personen zelfs door de gloeiende zonnestralen gedood werden. Te Sacramento (Califomië) is een duivelsch complot ontdekt, onmenschen hebben getracht een heele wijk te vergiftigen. Aardbevingen in Bengalen en Marokko. Curacao 300 jaar met Nederland vereenigd; her denkingsbijeenkomst in Den Haag. Pater P. Hendrikx S.J. te Maastricht plotseling overleden. Het binnenlandsch luchtvaartverkeer. Meisje te Haarlem uit een raam gevallen en aan de gevolgen overleden. Miiiiiiiiiiiiiiii ii illinium iiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiii verdelgen wij volgens speciale succesvolle methode. Vraagt eens prijsopgaaf. Alles onder E geheimhouding en schriftelijke garantie. GEN. CRONJÉSTRAAT 135 - TEL. 116571 liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimimiiitiiiiitimiiiimiT SACRAMENTO (Californië), 2 Juni (Reuter) De politie heeft hier een duivelsch complot ontdekt om een geheele wïjk der stad te ver giftigen. In de brievenbussen van verscheidene naast elkaar gelegen huizen werd een enveloppe ge vonden, waarop stond „Monster zonder Waar de" en waarin stukjes vergiftigd kauwgumml zaten. Ieder stukje, dat zorgvuldig met fijne suiker was bestrooid, bevatte cyaanzout in een hoeveelheid voldoende om den dood van twaalf personen tengevolge te doen hebben. MONTREUX, 2 Juni (Reuter). Honderd en vijf gedelegeerden, vertegenwoordigend negen landen zijn hier vergaderd op het zesde con gres van het Internationale Christelijke Vak verbond. Het congres behandelde het verslag van den algemeenen secretaris Serrarens, lid van de Eerste Ilamer der Staten-Generaal van Nederland en het financieele verslag van den Nederlandschen gedeputeerde Amelink. Er werd gedebatteerd over dc vrijheid op het gebied der vakorganisaties. SAARBRÜCKEN, 2 Juni (D.N.B.) Gister avond heeft zich boven het Saargebied een he vig onweer ontlast, dat wel den langverbeiüen regen bracht maar ook veel schade aanrichtte. Te Gross Rossein en omgeving is de bliksem in verscheide huizen ingeslagen; watermas sa's stortten zich in de straten. Tuinen en ak kers werden overstroomd, het wegdek hier en daar vernield en de hoofdstraat van Gross Rossein geleek een bergmeer. Een klein kind wordt vermist; men vreest dat het door de watermassa's is meegesleurd en verdronken. Het tramverkeer naar Völklingen moest stop gezet worden. ter gelegenheid van het twintig-jarig bestaan van het Parochiaal Armbe 'uur Het zangkoor Benedicamus Domino zal uitvoeren de Missa SSae Trinitatis van den bekenden componist Hub. Cuypers, met medewerking van bekende solist?".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1