la, fyawz&n trip* dam MAANDAG 4 JUNI 1934 Int. wedstrijden op den Nürburgring Nederland slaat België met 9-3 Nieuw record van Mej. Mastenbroek Wals en Van Nek Jr. in goeden vorm T urnkampïoenschap- pen te Boedapest AUTOMOBILISME Ongeluk met doodelijken afloop Ernstig ongeluk ATHLETIEK LOOP DOOR SOEST SCHAKEN ALJECHINBOGOLJUBOW Drie en twintigste partij afgebroken DAMMEN Massakamp distr. Noord-Holland Amsterdamsche Dambond ZEILEN P. Engelman wint bij de snel wandelaars; Lodewijks bij de hardloopers Wherry wedstrijden op het Noord zeekanaal NIEUWELINGENDAG TE AMSTERDAM Driehonderd deelnemers Muskete, Weenen. KORFBAL Een zeer spannend verloop Je bent dikker dan dat je verstand hebt. M'n vader voedt me en u geeft me les. Gazzettino Illustrato. ZWEMMEN Rotterdamsche zwemsters te Breda aan den start SCHERMEN Propaganda degenwedstrijd van den K. N. A. S. B. Op de wielerbaan te Heemstede Nederlanders op de elfde plaats Successen der Zwitsers MOTORSPORT MOTORWEDSTRIJDEN OP WOUDENSTEIN Voor het eerst sedert twaalf jaren WIELRENNEN Wielerbaan te Rotterdam Wielerbaan te Zwolle Korfbaluitslagen Cricket-uitslagen T ennisuitslagen I. V. C. B.-uitslagen K. N. V. B.-uitslagen Op den Nürburgring zijn Zondag voor on geveer 300.000 toeschouwers de Internationale Eifel-wedstrijden voor automobielen gehouden. Het weer het in de ochtenduren zeer veel te wenschen over, doch bij den start voor ae hoofd klasse scheen de zon. De race, welke over een afstand van 342.15 KJ1. (15 Nürburgring-ron den) ging, werd gewonnen door den jeugdigen Duitschen coureur Manfred von Brauchitsch met Mercedes-Benz in den schitterenden tijd van 2 uur 47 min. 36.4 sec., zoodat de gemid delde uursnelheid 122.5 KM. bedraagt, hetgeen een nieuw Eifelrecord beteekent. De Mercedes-Benz-wagens, welke in deze race voor het eerst zijn uitgekomen, hebben uitmuntend hun vuurproef doorstaan. - Tweede werd de Duitscher Hans Stuck met den P-wagen van de Auto-Union in den tijd van 2 uur 48 min. 56.1 sec. De derde plaats werd bezet door den Franschman Louis Chiron met Alfa Romeo. De gedétailleerde resultaten luiden: Boven 1500 ccM., 15 ronden. 342.15 K.M.; 1 Manfred von Brauchitsch (Duitschland; met Mercedes-Benz in 2 uur 47 min. 36.4 sec. (gem. uursnelheid 122.5 K.M., nieuw baan record) 2 Plans Stuck (Duitschland) met Auto- Unicn in 2 uur 48 min. 56.1 sec. (gem. uursnel heid 120.8 K.M.)3 Chiron (Frankrijk) met Alfa Romeo in 2 uur 53 min. 20.1 sec. (gem. uursnelheid 118.4 KM.); 4 Paul Pietsch (Duitschland) met Alfa Romeo in 3 uur 4 min. 5.1 sec. (gem. uursnelheid 111.6 K.M.; 5 Penn Hughes (Engeland) met Alfa Romeo in 3 uur 4 min. 34.1 sec. (gem. uursnelheid 111.3 KM.;. Er waren twintig deelnemérs. Klasse van 800 tot 1500 ccM., 12 ronden (273.2 K.M.): 1 Graaf Castelbarco (Italië) met Mase- rati in 2 uur 36 min. 23.1 sec. (gem. uursnel heid 104.9 K.M.); 2 F. Schmidt (Tsjecho-Slo- wakije) met Bugatti in 2 uur 36 min. 52.4 sec. (gem. uursnelheid 104.7 K.M.)3 G. Burggaller (Duitschland) met Bugatti in 2 uur 37 min. 30.2 sec. (gem. uursnelheid 104.3 KM.)4 Hans Si mons (Duitschland) met Bguatti; 5 Soyka (Tsjecho-Slowakije) met Bugatti. Aantal deelnemers zestien. Kort na den start van de hoofdklasse heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Door tot dusver onbekende oorzaak sloeg de wagen van Frankl voor de bocht over den kop. De be stuurder werd bewusteloos naar het ziekenhuis overgebracht. De wagen werd geheel vernield. De overige coureurs konden den verongelukten auto slechts met moeite ontwijken. Frankl is kort na zijn aankomst in het zie kenhuis aan zijn verwondingen overleden. veerden er velen naar de Bijklasse en waren zij zoodoende nieuwelingen af. De deelneming aan deze wedstrijden was zeer grooter verschenen niet minder dan onge veer 300 athleten aan den start, ring of bak voor de resp. nummers. Het programma, dat door deze groote deel neming zeer omvangrijk was, bij de 100 M. waren b.v. niet minder dan twaalf series, drie series in de demi-finale en een finale, werd onder leiding van den heer D. J. Willing zeer vlot afgewerkt, zoodat de wedstrijden ongeveer op den vastgestelden tijd beëindigd waren. Bij de 100 M. zagen we een zeer goeden be kende van het athletenveld, ni. den horden- looper Kaan, die het ook eens op dit nummer ging probeeren. Hij wist het tot in de finale te brengen en daar als vierde te eindigen in een tijd van 11.7 sec, hetgeen dus niet slecht genoemd mag worden. Als nieuweling leverde een mooie prestatie de Haarlemmer Spoor, met een sprong van 1.70 M. en de gymnast Lutke- veld van Amstels Gymnastiek Vereeniging bü het speerwerpen met een worp van 49.18 M. Bij de estafette kwam zeer goed tot uiting dat er „nieuwelingen" in de baan waren, want er vielen hier disqualificaties. Een zeer aardig nummer was de 3000 M. Hier verschenen ruim dertig athleten tegelijk aan den start en in den beginne was het dan ook een geweldig gedrang. Spoedig echter had zich een peletpn van vijf loopers van de overigen lostgemaakt, die om de eerste plaats streden. De Haarlemmer Griffioen werd hier eerste in den tijd van 10 min. 2 sec. Bij de juniores zagen we op de 800 M. een twee tal goede loopers. Het waren de Ruyter van de Volewyckers en Draeger van A.V. 1923, die el kaar hier goed partij gaven. Met slechts gering verschil wist eerstgenoemde zich op de laatste meters van de eerste plaats te verzekeren met een tijd van 2 min. 17 sec. De Zondag te Mannheim gespeelde partij om het wereldkampioenschap schaken tusschen Al- jechin en Bogoljubcw werd afgebroken in een voor den laatste iets gunstiger stelling. Te Zaandam werd Zondag de groote massa kamp verspeeld tusschen veertig spelers van het district Noord-Holland en een gelijk aantal le den van den Amsterdamschen Dambond. Voor dezen wedstrijd bestond in damkringen een zeer groote belangstelling, de Noord-Hollandsche dis- trictsbond, van wien het initiatief tot deze match was .uitgegaan, had een wisselbeker ter beschikking gesteld. Het ligt in de bedoeling, om deze ontmoeting tot een jaarlijks terugkeerende te maken. Amsterdam won den wedstrijd met 47—33 punten. .jnder groote belangstelling vond Zaterdag ie Soest den „Loop door Soest" plaats. Deze wegwedstrijd, welke ging over een af- rtand van ongeveer vier KIM., was open voor melwandelaars en voor hardloopers, de laatsten Dnderverdeeld in een klasse voor leden en niet- leden der K. N. A. U. De loopers troffen het oijzonder met het weer. De plaatselijke politie Borgde uitstekend voor de afzetting. Het eerst werd docr de snelwandelaars gestart. De Rotter dammer Engelman nam de leiding en stond die niet meer af. Hij won onbedreigd in 17 min. 36.6 sec. Bij de hardloopers vormde zich direct na den start een ploegje van cracks met Lodewijks van A.V.A.C. aan den kop. J. T. Lodewijks won ge makkelijk in 12 min. 0.1 sec. Om de tweede en derde plaats streden de beide A.A.C.-ers Goos- sens en Toorenburg. Eerstgenoemde werd tweede. Na afloop van dezen goedgeslaagden loop werden de prijzen uitgereitk door den vice-voor- zitter van de K.N.A.U., den heer D. J. Willink, na een inueidende toespraak van den voorzitter van A.D.O., dat den wedstrijd organiseerde. De uitslagen waren als volgt: Snelwandelen: 1. P. Engelman (Pro Patria, Rotterdam), 17 min. 36.6 sec.; 2. F. van den Vij ver (AVAC, A'dam) 18 min. 44 sec.; 3. J. Lan- ting (AAC, A'dam), 19 min. 42.3 sec.; 4. H. A. Tol (AVAC); 5. J. Kattouw (idem); 6. J. Stolk (idem) Hardloopers (KNAtJ-leden)1. J. T. Lodewijks (AVAC), 12 min. 0.1 sec.; 2. F. Goossens (AAC), 12 min. 17 sec.; 3. J. L, Toorenburg (idem); 4. D. Effrink (Excelsior, Amersfoort)5. L. J. Lodewijks (AVAC); 6. F. J. Gaarenstroom (Vo- lenwijkers) Hardoopers (niet KNAU-leden)1. J. Krijnen (DWS, Bussum), 13 min. 21.5 sec.; 2. N. Hil- horst (idem); 3. J. E. Roven (Bussum); 4. H. van Putten (Zaandam); 5. Derriks (Soest). Tusschen Velsen en de Hembrug zijn Zondag zeilwedstrijden gehouden om den „Zilveren Noordzeekanaal-beker" van het comité voor wherry wedstrijden. Er stond een krachtige N.-W. wind. Vooral de strijd om de eerste plaats was zeer spannend. De beker werd gewonnen door mej. L. Fran ken van Willem III, die met de „Lizan" het traject aflegde in 55 min. 10 sec. Tweede werd mej. Puck Meyer, eveneens van Willem III, met de „Puck", in 55 min. 30 sec., en derde de heer Fr. ten Sythoff van De Hoop, met de „Prinses Juliana" in 55 min. 50 sec. Op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam vond Zondagmiddag de Nieuwelin gendag plaats voor het District Amsterdam van de K. N. A. U. De athleten troffen het niet bijzonder met het weer, er stond een straffe wind schuin over de baan, waarvan natuurlijk de loopers eenigen hinder ondervonlm. Desondanks werden er nog vrij behoorlijke tijden gemaakt en promo- Die loopen gewoon maar over den rijweg zonder uit te kijken) Menschen zijn natuurlijk geen ganzen, maar toch lijkt het er soms wel opl Als ik met dit costuum niet éen rijke vrouw kreeg weet ik heusch niet wie het zal betalen. Gisterenmiddag vond in Den Haag de elfde officieele korfbal-wedstrijd tusschen Nederland en België plaats. Het aantal bezoekers was be duidend minder dan het vorige jaar en bedroeg ditmaal ongeveer 3500. Om vijf minuten over twee kwam het Belgische twaalftal het terrein op, verwelkomd met het Belgische volkslied, dat gespeeld werd door de Haagsche Postharmonie. Even later verscheen onder groot gejuich het Nederlandsche twaalftal dat zich eveneens in een haag tegenover de officieele tribune op stelde, waar wij o.a. opmerkten Staatsraad Mr. J. B. Kan, den Belgischen gezant, Prof. v. d. Bilt, Wethouder van Den Haag, en den heer van Rossem als vertegenwoordiger van het N. O. C. De twaalftallen hadden de opstelling eenigs- zins gewijzigd, waarom wij ze hier nog even laten volgen. Nederland. Aanval: dames G. Voordenberg (Deetos) en M. Moos (DDV). Heeren G. Seits (Deetos) en L. Wedemeyer (BI. Wit). Midden: Mej. L. Dijkman (BI. Wit) en Mej. W. Douwes (BI. Wit). Heeren A. de Cocq van Delwijnen (BI. Wit), G. Mulder (Koog Zaan dijk). Verdediging: Mej. S. Teysse (BI. Wit), Mevr. R. Looyse v. d. Bruggen (KVD). Heeren B. Dorsman (Het Zuiden), aanvoerder en A. Hen- driksen (Olympia). België. Aanval: Dames M. Roth (Arbeiders), Mej. J. de Maarschalk (Minerva). Heeren P. Dalving (Voorwaarts), H. Bellens (Voorwaarts). Middenvak: Mej. E. v.d. Reeck (Riviera), Mej. C. H. v. d. Looverenbosch (Riviera). Heeren G. Smet (Riviera), E. van Wezemael Jr. (Ri viera). Verdediging: Mej. L. Michielsen (Arbeiders), Mevr. J. Pellis (AKC). Heeren E. Stuer (Rivie ra), aanvoerder, J. v. Overschee (Scaldis). Als de Belgische scheidsrechter de Koning beginnen fluit, zijn aanvankelijk de Belgen steeds in de meerderheid. Het spel verplaatst zich zeer snel en de Belgische aanval toont, dat de lessen van Holland goed zijn ingestu deerd. In ieder geval duurt het meer dan twin tig minuten voor de onzen ingespeeld zijn en in de een en twintigste minuut is het Seits, die Holland een voorsprong geeft (10). Twee minuten later een nieuwe Hollandsche aanval, welke met succes bekroond wordt, dank zij een schitterenden bal van Wedemeyer. Na de vak wisseling zijn de Hollanders sterk in de meer derheid en het is Hendriksen, die tien minuten later het derde Nederlandsche doelpunt scoort. Thans gooien de Belgen zich met een gewel dige dosis enthousiasme in den strijd en zoo waar gelukt het van Wezemael een tegenpunt in den korf te deponeeren. Snel gaat 't spel op en neer, maar ondanks het uitstekende ver dedigen van de Belgen weet de Cocq van Del- wijnen een minuut vóór het einde der eerste helft den stand tot 41 op te voeren. Na de thee is het Hollandsche twaalftal be duidend sterker, hetgeen het opvoeren van de score wel bewijst. Twee minuten na rust maakt de Cocq van Delwijnen 51, terwijl even later Wedemeyer er 61 van maakt. Eenige onstuimige Belgische aanvallen zijn het antwoord van dit offensief en werkelijk een nieuw tegenpunt van België wordt gescoord, 22 minuten na de hervatting en wel door Dalving. De doelpuntenhonger schijnt echter nog steeds niet bedaard, met het resultaat, dat na een juweel van een goal door mevrouw Looysevan der Bruggen, België dit maal door Smet 73 weet te scoren. Het spel wordt steeds levendiger, vooral de Belgen we ren zich geducht, maar kunnen toch niet ver hinderen, dat Douwes en Cocq van Delwijnen het Nederlandsche totaal op 9 brengen, zoodat de eindstand luidt: 93 in het voordeel van Holland. Deze uitslag doet niet vermoeden, dat het krachtsverschil heelemaal niet zoo groot is ge weest. Vooral in het veld zelf waren de Belgen weinig minder dan hun tegenstanders, alleen in diverse kleine trucs, nette trucs dan, die o zoo veel invloed op het spelverloop kunnen hebben, zijn de Belgen nog lang niet meester. De dames speelden een uitmuntende partij en waren ze ker niet de minderen van hun Hollandsche te genstandsters, terwijl het geheele middenvak een sublieme partij speelde. Waar het eigeniyk om gaat, is het benutten van fouten in de vy- andeiyke verdediging en dat verstaan de Hol landers veel en veel beter dan hun tegenstan ders. Ook het schieten bij de Oranjehemden was veel fraaier en productiever dan by de Bel gen. Van de Belgen noemen wy Smet, Stuer en de dames Roth de besten, terwyi bij de Hol landers Seits en Wedemeyer den toonen aan gaven. Onder zeer groote belangstelling hebben te Breda in 't Sportfondsenbad „Breda" nationale zwemwedstrijden plaats gehad. De wedstryden haden een vlot verloop. Een record moest er wederom aan gelooven. En nog wel een, dat eerst Zaterdagavond was gemaakt door mej. P. Oversloot te Rotterdam. Zy had n.l. het nummer 100 M. rugslag gebracht op 1 min. 19 4/5 sec. Dit werd thans door mej. Mastenbroek gebracht op 1 min. 19 3/5 sec. en dus met 1 sec. verbeterd, waarvoor haar een warm applaus ten deel viel. De oelangrijkste resultaten waren: 100 Meter rugslag dames: 1. R. Mastenbroek, ODZ, tyd 1 min. 19 3/5 sec.; 2. Willy den Ouden, RDZ, tijd 1 min. 20 sec.; 3. P. Oversloot, ODZ, tyd 1 min. 20 sec.; 4. B. Martin, ODZ; 5. A. Hogeweg, RDZ. 3 x 50 Meter wisselslag estafette heeren: 1. Baronie, tyd 1 min. 50 1/5 sec.; 2. TZV, Tilburg, 1 min. 57 2/5 sec. 100 Meter schoolslag dames kringwedstryd: 1. mej. G. Martin, Baronie, tyd 1 min. 42 sec. 100 Meter vrije slag heeren kringwedstryd' 1. B. Aerts, RES, tijd 1 min. 14 3/5 sec.; 2. B. Boxman, Cadetten, 1 min. 15 1/5 sec. 3 x 50 Meter wisselslag estafette nationaal: 1. ODZ met Puck Oversloot, H. Eikenbroek en A. Mastenbroek, tijd 1 min. 59 sec.; 2. ODZ met de dames Martin, de Graaf en Mudde, tijd 1 min. 59 3/5 sec. 5 x 50 Meter vrije slag dames: 1. RDZ dames Hogeweg, Baumeister, Timmermans, Brouwer en den Ouden, tijd 2 min. 46 1/5 sec.; 2. ODZ T, tijd 2 min. 54 4/5 sec.; 3. ODZ II, tyd 2 min. 59 1/5 sec. 7 x 25 Meter vrije slag polospelers: 1. De Ba ronie, tijd 1 min. 49 4/5 sec. 100 Mieter schoolslag dames nationaal: 1. Coba Huybers, Y, tyd 1 min. 28 4/5 sec.; 2. J. Stroomberg Y, tijd 1 min. 31 4/5 sec. 100 Meter vrye slag dames: 1. Willy den Ouden, tijd 1 min. 7 3/5 sec.; 2. R. Mastenbroek, ODZ, 1 min. 8 3/5 sec.; 3. N. Mudde; 4. G. Brou wers; 5. T. Baumeister. Waterpolo: BaronieTZV 11. Na verlen ging 6—2; Aegir Eindhoven—RES Tilburg 2—2. Na verlenging 34; RES—Baronie 2—1 met rust, eindstand 4—3 voor RES. In het Badhotel te Kijkduin hield de Kon. Ned. Amateur Schermbond heden een propa- gandawedstrijd op degen, voor schermers, die in de afgeloopen drie jaar niet in de finale voor de nationale kampioenschappen zyn uitgeko men. De uitslag hiervan luidt: 1. A. C. Montfoort (Parade et Reposte, Den Haag) met 9 ontvangen treffers; 2. J. F. s. Wyne (idem), met 11 ontvangen treffers; 3. A. Erwteman (Giandomenici, Amsterdam), met 14 ontvangen treffers; 5. en 6. J. van Jole (Vrye Wapenbroeders, Den Haag) en J. F. de Vries (Parade et Reposte, Den Haa^), beiden met 16 ontvangen treffers; 7. en 8. BÏ Meyer iClun- huis Te Werve, Den Haag) en D. Berkhuizen (Vrye Wapenbroeders, Den Haag), beiden met 19 ontvangen treffers; 9. G. Struys (Giando menici, Amsterdam), met 20 ontvangen treffers; 10, 11. en 12. J. Schuitemaker (Vrije Wapen broeders), H. C. Veltman en L. van Zanten (Giandomenici), allen met 22 ontvangen tref fers. De directie van de Wielerbaan te Heemstede is er toe overgegaan de toegangspryzen aan zienlek te verlagen. Hierdoor waren gistermid dag bij de internationale wielerwedstrijden meer toeschouwers dan de vorige keeren. Uitverkocht was de baan nog niet. Doch dit kwam onge- twijfeld door de ongunstige weersomstandig heden. Het programma klonk als een klok. Er werd volop stryd vertoond en de bezoekers heb ben van het begin tot het einde genoten. Door den straffen wind duurde het programma ech ter langer dan men gedacht had. Misschien is het aan te bevelen bij volgende gelegenheden het programma in te korten, wanneer de af werking er van te lang dreigt te duren. In den sprlntwedstrijd voor beroepsryders slaagde Gerard Leene er in Jac. van Egmond in de eerste rit te kloppen. In de tweede rit was van Egmond beter op zyn hoede en won toen. De beslissingswedstrijd was schitterend. Leene's positie was byzonder gunstig. Toch zegevierde de Haarlemmer door een for midabele spurt. Hy maakte over de 200 M. den snelsten tijd, n.l. 12 sec,, die tot heden hier verreden is. Binnenkort hoopt hy by windstil weer dit record te verbeteren. Belangrijk voor het komende Nederlandsche sprintkampioenschap voor amateurs was de wedstrijd op den korten afstand voor amateurs. Eenige gegadigden voor den titel namen deel. Bernard Leene vertoonde zich dezen middag èn in tactiek èn in snelheid de beste. De Haarlem mer Henk Ooms reed weer veelbelovend en bezette met een verloren wedstryd de tweede plaats. De Haarlemsche amateur O. Moerkerk had den bezitter van de „Heemstede-Brassard", B. van Dyk, uitgedaagd in een achtervolgings- wedstrijd over 5 K M. Het gelukte hem den houder ongeveer 20 M. in te loopen en daarom verwisselde de brassard van eigenaar. Echter werd voor de volgende wedstrijden Moerkerk weer uitgedaagd, zoodat we zullen afwachten, of hy lang bezitter zal blyven. Cor Wals haalde na 3 K.M. Klaas van Nek Jr. ook in een achtervolgingswedstryd in. Groote belangstelling bestond er voor den in ternationalen koppel wedstryd voor profs en on afhankelyken over 80 K.M. Het Jonge koppel J. Spyker (Rotterdam)J. Visser (Amsterdam) slaagde er al spoedig in een ronde uit te loopen. Maar kort daarop ging deze voorsprong weer verloren. De koppels Cor WalsKlaas van Nek Jr., J. v. d. HeidenJ. de Wolf en J. v. Egmond W- Metz werkten zich naar voren en namen een ronde. De stryd ging al gauw tusschen deze drie koppels. Later zakten v. Egmond en W. Metz af en kwamen J. Verheyen en M. v. d. Meer opzetten. Dit-laatste koppel kon zich ech ter niet meer by de leiders voegen. Een felle strijd ontspon zich tusschen Cor Walsv. Nek en v. d. HeidenDe Wolf. Beide koppels bleven elkaar als een schaduw volgen. Helaas maakte een valparty een einde aan de spanning. Van der Heiden raakte zoodanig gewond, dat hy op medisch advies den strijd moest staken, evenals de renner J. Korf. J. de Wolf bleef alleen door rijden en zorgde er voor, dat hy geen terrein verloor. Deze koppel wedstryd was buitengewoon opwindend en spannend. Door de felle jachten liet men twee klassementen vervallen- Ten slotte werden WalsVan Nek winnaar. Met het programma van gisteren heeft de directie eer behaald. Zoo'n programma verhoogd de belangstelling voor de wielerbaan in deze omgeving. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijden voor amateurs 800 M.: le rit: 1. A. v. d. Linden (Amsterdam). Laat ste 200 M. 14 sec.; 2. J. Homma (Amsterdam). 2e rit: 1. B. Leene (Den Haag), 12.8 sec.; 2. B. van Dyk (Haarlem). 3e rit: 1. H. Ooms (Haarlem) 12.2 sec.; 2. J. Homma (2 lengten). 4e rit: 1. A. v. d. Linden, 12.6 sec.; 2. B. v. Dyk (1 wiel). By de wereldkampioenschappen turnen te Boedapest zijn de Nederlanders met 528.80 pun ten op de elfde plaats geëindigd. Alleen Bul garije en Mexico hebben zij achter zich gelaten. De individueele prestaties der Nederlanders luiden als volgt: Van Dam behaalde by het turpen 94.6 pun ten, bij de athletiek 13.4, totaal 108, waarmede hij ongeveer op de 60ste plaats kwam. Melkman behaalde resp. 92.1 en 15.7, totaal 107.80. En behaalde 85.55 en 15.20, totaal 100.55. Genderen behaalde 85.70 en 10.30 totaal 96. Koek behaalde 77.4 en 13.4, totaal 90.8. Minden be haalde 68-85 en 13.8, totaal 82.65. Zwaaf be haalde 71.1 en 8.9, totaal 80. Jacobs behaalde by het turnen 40.9 en heeft aan de athletiek niet deelgenomen. By de dameswedstryden hebben vooral de Tsjechische dames zich onderscheiden. Het wereldkampioenschap landen-vyftien- kamp is gewomien door Zwitserland met 787.30 punten vpor Tsjecho-Slowakije met 772.80 en Duitschland met 769.50 punten. De individueele vyftienkamp werd gewonnen door den Zwitser Mack met 138-50 punten voor den Italiaan Neri met 137.75 punten en den Tsjech Loeffler met 136.15 punten. Mack won ook de titels voor brugturnen en paard-breedte- snringen. By het laatste nummer behaalde hy de volle 20 punten. Het rekturnen is gewonnen door den Duitscher Guenther en het ringen- turnen door den Tsjech Hudek. De vrije oefeningen, waarvoor geen wereld kampioenschap bestaat, brachten een overwin ning van den Zwitser Miez. Zondagmiddag werden op Woudenstein te Rotterdam voor het eerst sedert 12 jaren motor- snelheidswedstryden gehouden volgens de bepa lingen van de K. N. M. V. Er bestond groote belangstelling. De sintelbaan, welke 880 M. lang is was in uitstekende conditie, zoodat goede tyden zijn gemaakt. De uitslagen van de voor naamste wedstrijden luiden: Finale nieuwelingen op motoren tot 350 c.M3.: 1. Buys op Royal Enfield in 3 min. 42 3/5 sec.; 2. Van Zon op Sunbeam in 3 min. 44 4/5 sec.; 3. Van As op Royal Enfield in 3 min. 50 4/5 sec. Finale seniores op motoren tot 350 c.M3.: 1. Van Dyk op Lady in 3 min 183/5 sec.; 2. Hartman op Lady in 3 min. 20 2/5 sec.; 3. Van Lathum op Lady in 3 min. 22 4/5 sec. Finale motoren seniores tot, 250 c.M3.: 1. Westerop op Velocette in 3 min. 44 3/5 sec.; 2. Jan van Ryk op Ariel in 3 min. 54 4/5 sec.; 3. Poldervaart op Ariel. Juniores tot 350 c.M3„ beslist in 3 manches: 1. N. Oosterbaan op Velocette, tyd laatste man che 3 min. 28 2/5 sec.; 2. J. de Ridder op Ariel in 3 min. 31 sec.; 3. J. Teeken op Lady in 3 min. 33 1/5 sec. Seniores tot 5O0 c.M3.: 1. v. d. Pluym op Husqvama in 3 min. 16 4/5 sec.; 2. Van Dyk op Eysink in 3 min. 18 1/5 sec.; 3. Van Dalsum op Motosacoche in 3 min. 22 2/5 sec. Finale Juniores tot 500 c.M3. 1. Hamers op Royal Enfield in 3 min. 29 4/5 sec.; 2. Moeke op B.S.A. in 3 min. 32 1/6 sec.; 3. Haring op B.S.A. in 3 min. 42 4/5 sec. Lange baan-wedstrijden over 10 ronden (8800 M.) met vliegende start, motoren tot 500 c.M3.: 1. Van Dalsum op Motosacoche in 6 min. 36 3/5 sec.; 2. Van der Pluym op Husqvarna in 6 min. 38 2/5 sec.; N. Kuyper op Norton in 6 min. 57 2/5 sec. Lange baan-wedstrijden over 10 ronden, vlie gende start, motoren tot 350 c.M3.: 1. Van Dijk op Lady in 6 min. 45 1/5 sec.; 2. J. Bosman op Velocette in 7 min. 9 4/5 sec.; 3. Westerop op Velocette hl 7 min. 19 2/5 sec. 5e rit: 1. B. Leene 12.6 sec.; 2. H. Ooms (1 wiel). 6e rit: 1. B. v.n Dyk, 13.4 sec.; 2. J. Homma (1 lengte); 7e rit: 1- H. Ooms, 12.8 sec.; 2. A. v. d. Linden (banddikte). 8e rit: 1. B. Leene, 13.2 sec.; 2. J. Homma (1 lengte). 9e rit: 1. H. Ooms, 13 sec.; 2. B. v. Dyk (1% lengte). 10e rit: 1. B. Leene, 12.8 sec.; 2. A.v.d.Linden (1 lengte). Totaaluitslag: 1. B. Leene; 2. H. Ooms; 3. A. v. d. Linden. Sprintwedstrijd voor profs, 1000 M.: le rit: 1. Ger. Leene (Den Haag). Laatste 200 M. 13 sec.; 2. Jac. v. Egmond (Haarlem) ri/2 wiel). 2e rit: 1. J. v. Egmond, 12.6 sec.; 2. G. Leene wiel). Beslissing: 1. J. v. Egmond, 12 sec.; 2. G. Leene (Va wiel). Afvalwedstrijd voor profs en onafhankelyken: 1. J. de Wolf; 2. D. van Dyk; 3. J. v. d. Heiden. Achtervolgingswedstryd voor profs. Cor Wals haalt Klaas van Nek Jr. na 3 K.M. in. Achtervolgingswedstryd voor amateurs om de Heemstede-Brassard: C. Moerkerk haalt B. v. Dijk op 5 K.M. 20 M. in, tyd 5 min., 30 sec. Internationale koppelwedstrijd voor profs en onafhankelyken over 80 K.M.: le klassement: 1. J- v. Egmond; 2. J. de Wolf; 3. C. Wals; 4. J. Engelmoer. 2e klassement: 1. J. v. Egmond; 2. C- Wals; 3. G. Leene; 4. J. Verheyen. 3e klassement: 1. C. Wals; 2 J. v. Egmond; 3. J. de Wolf; 4. J. Verheyen. 4e klassement: 1. J. v. Egmond; 2. C- Wals; 3. J. de Wolf; 4. D. v. Dyk. 5e klassement: 1. J. Spyker; 2. C. Wals; 3. J. de Wolf; 4. J. Engelmoer. 6e klassement: 1. J. v. Egmond; 2. J. de Wolf; 3. D. v. Dyk; 4. Klaas van Nek Jr. Totaaluitslag: 1. Cor Wals—Klaas van Nek Jr. 17 pnt. in 1 uur 50 min. 34 sec.; 2. J. v. d- Hei den-J. de Wolf 14 pt. Op 1 ronde: 3. J. Ver heyen—M- v. d. Meer. Op 2 ronden: 4. J. v. EgmondW. Metz 28 pt. Op 3 ronden: 5. G. Leene—D. van Dyk pt- Op de Rotterdamsche wielerbaan is Zondag een 100 K.M. koppelrace met tien klassementen gehouden. Vijftien koppels namen aan den wed strijd deel. De einduitslagen luiden: 1. Lor jé—van Rossum, 33 pnt.; 2. Gielliet— Vreeswyk, 31 pnt.; 3. Valk—Nolten, 26 pnt.; 4. PootjesBronger, 9 pnt. Waarschijnlyk is dit voorloopig de laatste wedstrijd die op de Rotterdamsche baan verre den wordt, aangezien de bouwpolitie het onder stel van een gedeelte der tribunes heeft afge keurd. Men zal trachten de noodige reparaties aan te brengen. Of dit zal gelukken is echter nog r.iet zeker. Op de Zwolsche Wielerbaan „Urbana" zyn Zondag groote internationale wedstryden ge houden, die de volgende resultaten hebben op geleverd. Australische Jachtrace voor profs en onafhan kelyken: 1. H. Renkema (Noordhorn); 2. J. Riethoven (Leiden)3. H. Grohs (Duitschland) 4. W. Scholten (Brunssum). Sprintwedstryd over drie baanronden (700 Meter): 1. Oszmella (Duitschland), laatste 200 Meter 12.6 sec.; 2. Van Reyen (Oosterhout) 3. Hoevens (Amsterdam); 4. v. d. Horst (Klun- dert) Achtervolging over maximum 5 K.M.: Jan van Hout liep na 5 K.M. 50 Meter in op S. Vever. Koppelachtervolging over 5 K.M. tusschen twee Zwolsche en twee Amersfoortsche nieu welingen. Winnaar werd het Zwolsche koppel Schotman-Veldhuis. 80 K.M. Koppelwedstrijd voor profs en onaf hankelyken: 1. W. Scholten-W. Becker 12 pnt-, 1 uur 53 min. Op 1 ronde: 2. S. Hoevens-P. v. d. Horst 27 pnt. Op twee ronden: 3. J. Riethoven-J Ver schoor 6 pnt. Op drie ronden: 4. Oszmella-Ve- ger 21 pnt. Interlandwedstrijd SfederlandBelgië 93 Westelijke 2e klasse VestaSportief II 60 Prom. degr. 4KB/Erkende Bonden Li. Zaandijk III— ZKV II 5—3 Eerste klasse HCC 2—Hermes DVS; gew. door HCC met innings en 33 runs; VAR—Haarlem geëindigd in een drawn; Rood en WitVOC gew. door VOC met 4 runs en nog 4 wickets in handen. Overgangsklasse A ACCPW gew. door PW met 11 runs; SCHC —Quick (N.) gew. door SCHC met 37 runs op de eerste innings; VVKampong gew. door VV met 8 runs. Overgangsklasse B Ajax (L.)—RCH gew. door Ajax met 14 runs op de 1ste innings; HBSHCC B; Sparta Rood en Wit 2 gew. door Sparta met innings en 54 runs. Tweede klasse A Kampong 2VV 2 gew. door Kampong 2 met innings en 29 runs, Kampong 170, W 66 en 75. Tweede klasse B Excelsior—LCC gew. door Excelsior met in nings en 68 runs; VOC 2HBS 2 gew door HBS met 2 runs en nog 4 wickets in handen; Hermes DVS 2VUC gew. door HDVS met 4 runs en nog 6 wickets in handen. Tweede klasse Oost PW 2—HTCC 2 gew. door HTCC met Inrungs en 10 runs. Derde klasse A Laren—SCHC 2 gew. door SCHC met innings en 118 runs. Hoofdklasse Festina 1Leim. 2 46 DDV 1H.'sum 1 73 le klasse H.'sum 2—DDV 2 2—8 H.'lem 1—Thor 1 0—10 Gr. Wit 1— Spieghel 1 46 Ace 1TCH 1 7—3 Overgangsklasse Fest. 2Rhijn. 1 08 Shot 1Alta 1 44 Kat 1—H.'lem 2 7—1 Leiden 1P. Marlot 1 44 Schied. 1—Game 1 6—2 Dordt 1Breda 1 53 Enschede 1 Deventer 1 71 Daisy 1Arnh. LTB 1—7 2e klasse A N-W Stadivo 1—DDV 3 26 Baarn liShot 2 53 Swift 1—Gr. Wit 1 3—5 Advant. 1—Ted 1 6—2 E.-Zw. 1—Gr.-W. 3 5—3 Spieghel 2— Swastika 71 Alta 2Gooiland 1 26 Sharp 1Topp. 1 62 2e klasse B N-W Spieghel 3 Deuce 1 DDV 4—VVGA 1 Westrust 1 Heemstede 1 Pr. Jul. 1Stad. 2 K.-Zaand. 1 TCH 2 Shell 1—Kek 1 Zaandam 1 Game and Set 1 Deuce 2ALTV 1 TCG 1—Vels'erb. 1 Soest 1—ATV 1 JovHilversum 3 DHG 1—H.'stede 2 TCH 3— K. Zaand. 2 Animo 1—TCSB 1 Ted 2Westr. 2 5—3 4—4 62 5—3 3—5 44 2—6 6—2 1—7 6—2 8—0 5—3 4—4 2e klasse Z Bastion Bazel. 1 Einh. 2 1—7 Breda 2— Woburnp. 2 26 Advant.Breda 3 44 2e klasse O OOEnschede 3 26 Bilthoven 1 Wag. Stud. 35 Quick 2—ATV 2 2—6 3—5 5—3 5—3 6—2 3—5 1—7 Arnh. LTB 3— Neder-Veluwe 62 3e klasse A N-W Ready 1SMN 62 Hilverheide 1— Rhijn. 8 35 Tw Bank 1Spirit Stad. 3Pr. Jul. 2 EnkhuizenJul. 71 Pr. Jul. 3— Sharp 2 35 Gooil. 2—Bllth. 2 5—3 Duinlust 1Kat 2 08 H.'stede 3—TCG 2 1—7 Game and Set 2 Segiod 26 TCSB 2—Nwe. Meer 1 1—7 Kek 2Bonzo 44 Topping 2Top 1 4—4 VVGA 2—TCG 3 6—2 3e klasse B N-W Gooil. 3—Deuce 3 Shot 3Tw. Bank 2 Fighting Four NVA 1 AMVJ 1—Duinl. 2 Nwe. Meer 2 Incassobank VerblifaAdvendo ALTV 2—Soest 2 De Algem. 1 Rood-Zw. 2 Love GameKat 3 Heemstede 4 Westr. 3 SMN 2—Shell 2 H.'sum 4Baarn 2 HDS 1—AMVJ 2 UTV 2—Bilth. 3 Tw. Bank 3 Animo 2 THC '25— Hilverheide 3 TCH 4—Duinlust 3 Nwe. Meer 3 Algem. 2 62 H.'stede 5De Bary 2 53 3e klasse Z Victoria—ATV 3 35 Alw. Readv Quick 3 1—7 Mattenkl.Tivolo 44 3e klasse A, O NAFEnschede 3 17 ReadyToa 53 Be QuickTub. 44 JulianaRapid 71 3e klasse B, O LochemAvro 68 JSV 2Carry On 62 Hurry UpTempo 26 („De Courant") 35 1—7 5—3 6—2 35 8—0 1—7 5—3 Kampioenscompetitie Valkenb.SDOUC 2—1 HET ZUIDEN H Promotie- en degrada tiecompetitie SchijndelDova 1—1 SVB—Venlo 4-0 HET OOSTEN I Promotie- en degrada tiecompetitie UnionLob. Boys 4—4 BET WESTEN I Promotie- en degrada tiecompetitie DonkExcelsior 5—1 Tweede klasse HeerGeleen MinorSt. Pieter 1-0 4—1 Beslissingswedstrijd Zuid le MeijelSwalmen 5—0 Bes! issingswedstry d EW—Belfeldla 3-1 AFDEELING I Promotiecompetitie 3e klasse Beslissingswedstrijd HRCOSV 1—3 Beslissingswedstrijd Vr.schaarUW 1—2 Promotiecompetitie 4e klasse TIWAhrend's VO 0—0 Promotiecompetitie reserve 3e klasse ZFC 3BI.-Wit 3 HVC 2—WMS 2 1—3 3—3 JUNIORES AjaxDe Spartaan 9—1 AFDEELING II Promotiecompetitie 2e klasse OvermaasRFC 2e klasse B VDLODS GoudaFortuna 2—2 1-1 2-1 Promotiecompetitie 3e klasse EmmaONA 7-1 Promotiecompetitie 4e klasse Concordia—SEP 0—1 Promotiecompetitie reserve 2e klasse Hermes-DVS 2 VUC 2 6-1 Promotiecompetitie reserve 3e klasse De Holland. 2 BMT 2 4—2 Soheven. 2ADO 3 3—1 Overm, 2Excels. 3 —1 ODS 2—CVV 3 2—2 JUNIORES Gouda—DFC 8—4 FeUenoordRFC 2—1 AFDEELING III 2e klasse A Zw. Boys—GOLTO 2-5 AZC—Theoje 5-0 Promotiecompetitie 3e klasse Trekv.Doetinch. 5—1 Phenix—WSV 2—3 Promotiecompetitie 4e klasse Ede—TW 4-3 TheothorneESCA 24 Brink en Orden Apeldoorn S—3 (protest B. en O.) German.Aalten 1—0 Promotiecompetitie reserve 2e klasse AZC 2—ZAC 2 1-2 AFDEELING IV Promotiecompetitie 2e klasse TegelenJuliana 1—2 De Bar.Middelb, 24 2e klasse C Hoensbroek Heerlen Sp. 0—0 MirandaPalemig 1—3 AACSts.m. Maur. 1—2 Promotiecompetitie 3e klasse Zeel.De Zeeuwen 2—1 Axel—HKI 1-3 WSCZaltbommel 2—1 DEVOESV 1—2 Bekerwedstrijden Quick (H)— n Feijenoord O—l BiyerheideNAC 1—2 VSVStormvogel# 1—1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10