de Bilt kreeg gelijk: MAANDAG 4 JUNI 1934 CRICKET ROOD EN WIT I—V. O. C. I De Rotterdammers winnen met 4 runs en 4 wickets V. R. A.Haarlem OVERGANGSKLASSE AjaxR. C. H. Bloemendaal 2Rood-Wit 5 Haarlem IIIR. en W. III Haarlem IV—C. V. H. III Rood en Wit IV—A V. O. S. C. V. H. II—R. C. H. II Vriendschappelijk C. V. H.-comb. Bloemendaal-comb. VOETBAL R. K. HAARL. VOETBALBOND (District Haarlem van «len D. H. V. B.) Officieel R. K. AMSTERDAMSCHE SPORTDAG AmsterdamHaarlem (01) Oefenwedstrijd HaaYlemsch elftal K. N. V. B.-BEKER V. S. V.Stormvogels 11 ZEILEN „De Onderlinge" WIELRENNEN R. K. W. V. „Achilles" GYMNASTIEK Jaarvergadering Concordia Kampioenschappen LAWNTENNIS AceT. C. H. 73 HaarlemThor 010 Wedstrijden te Noordwijk PAARDENSPORT DE HARDDRAVERIJEN TE SANTPOORT Spannend verloop GOLF KennemerDe Pan 62 Maandelijksche wedstryd HANDBOOGSPORT 48 pijlen schieting voor denAlgem. Ned. Bond van Handboog- schutterijen 48 pijlen schieting bij de Jonge Batavieren voor den Algem. Ned. Bond HONKBAL Haarlem IBlauw Wit I Ajax I—H. H. C. I H. H. C. II—Ajax II D. E. CE. D. O. I HAARLEMSCHE COMPETITIE S. S. H.Haarlem II E.D.O. III—Haarlem III Als de Spanjaardslaanclub toch eenmaal de overwinning voor het grijpen gehad heeft, dan is het toch wel gisteren geweest. Na eerst op den sterken V.O.C.-aanval het behoorlijke to taal van 140 gemaakt te hebben, waren bij V.O.C. op een totaal van 19 reeds 5 wickets meer door zeer goed bowlen en- fielden der R. en W.'ers. Daarna kwamen Dubru en Beyers samen en deze wisten door zeer gelukkig, doch uiterst nuttig cricket de score tot 125 op te voe ren, alvorens Beyers voor 67 werd gebowled. Ge durende dezen stand werd het fielden der Haarlemmers zienderoogen minder en eenige vrij eenvoudige kansen werden gemist, terwyl ook vooral v. d. Togt zeer veel pech had, daar de palen van beide batslieden eenige malen ge millimeterd werden. Desondanks hebben deze beide Rotterdammers zeer verdienstelijk ge speeld. Ruychhaver won den toss voor V.O.C. en verkoos te gaan fielden, v. Baasbank en v. d. Hoogaardt openden op het bowlen van Terwiel East. Op 9 wordt de laatste prachtig door Van Hewaarden in de slips gevangen. Posthuma en v. Baasbank spelen daarna de bowlerij met ver trouwen. Beide slaan eenige goede bounderies, doch op 40 wordt v. Baasbank (13) van een hoog opkomenden bal gevangen. Op hetzelfde totaal wordt Posthuma door East gebowled voor 19. Hagenaar en v. d. Togt houden dan stand en vooral het scherpe run hen tusschen de wickets is zeer goed. Hagenaar slaat eenige mooie vieren. Op 66 wordt v. d. Tocht in de slips gevangen voor 9. 1 run later «at Terwiel de palen van J. v. Baasbank (0) duikelen. B. Davidson en Hagenaar brengen het dan tot 80 op welk totaal de laatste voor een goede 20 wordt gebowld. Davidson krijgt er dan geweldig het oog in en v. Hewaarden, die in middels voor East is gaan bowlen, wordt in 1 ever voor 18 geslagen (4 x 4 en 1x2). Als Da vidson er 30 heeft geeft hij op Terwiel een vuurpijl af en Dubru vangt hem mooi. Elias en De Jonge zetten de zaak op denzelfden voet voort en slaan menige vier. De 100 wordt ge passeerd, doch als er 128 runs zijn wordt Elias voor een goede 23 gebowled door Terwiel. Van Eegiien wordt op hetzelfde totaal in de slips in gepikt voor 0. Dan slaat De Jonge East met 3 opeenvolgende ballen naar de boundery, doch gaat dan ongelukkig run out voor 18. v. d. Berg bleef met 0 not out. Met inbegrip van slechts 2 extra's werd het R. en W.-totaal 140. Bowlingcijfers van V.O.C. waren: A. Terwiel 64; P. G. East 339 en F. v. Hewaarden 1—35. V.o.C. opende hierna met Ruychhaver en v. Eek op het bowlen van Posthuma en op 2 wordt Eek op het bowlen van Posthuma en v. d. Togt. Vooral het slowbowlen van den eerste „ligt" de batsmen niet en reeds op 2 wordt v. Eclc door v. Eeghen gestumped. 3 runs later bowlt v. d. Togt v. Hewaarden; Ruychhaver (4), Ver- burg (2) en Terwiel (12) vallen spoedig uls slachtoffers van Posthuma, zoodat de stand van 519 er voor Rood en Wit zeer gunstig Uitziet. Daarna komen Beyers en Dubru samen °P de mat en deze twee batsmen gooien dan roet in het eten der Rood en Witters. In het begin zeer langzaam, later sneller scorend voe ren zij het totaal steeds op en wat de bowlers ook probeeren, er lukt niets. Op 50 mist Elias Dubru vrij eenvoudig, terwijl ook nog verschei dene lastige kansen worden gemist. De 100 gaat op en als er 125 runs zijn wordt voor de thee gestopt en zijn beide batsmen nog not out. Spoedig na de thee wordt Beyers voor een Uiterst nuttige 67 door Posthuma gebowled, doch East die hem vervangt slaat spoedig 2 vie ren en een zes, terwijl Dubru met een single bet V.O.C.-totaal op 140 brengt. Daarna slaat East een 4 op v. d. Togt en V.O.C. heeft den Wedstrijd gewonnen met 4 runs en nog 4 wickets iu handen. Bowlingcijfers van R. en W. waren: Dr. S. Posthuma 569; A. v. d. Togt 140 en P. C. Hagenaar 0—27. In een wedstrijd van hooge totalen is het Haarlem niet gelukt beide punten op V. R. A. te veroveren. Zoowel in de innings van VRA als in die van Haarlem waren de batsmen, gesteund door het buitengewoon snel loopende Stadlonveld, den aanval volkomen de baas. V. R. a. begint te batten, waarna Maas en de Ruig beiden zeer slecht beginnen te bowlen, Waarvan vooral Overing profiteert. In minimum van tijd zijn er dan ook 32 runs, waarna Fort- gens met zijn eersten bal Overing voor een barde 22 cleant. Tien runs later geeft van Boo ten (8) door Fortgens in moeilijkheden ge bracht, een gemakkelijke vangkans. Op het zelf de totaal weet de Ruig den gevreesden Gle- rtim (9), die voor zijn weinige runs, echter uit stekend stond te spelen, doch, zonderling, te gen Haarlem opvallend vaak faalt, L b. w. te tojgen. Captain Hamburger poogt het dan te for- ceeren en zijn vele harde legslagen leveren dan °ok snel de noodige runs op. Maas weet hem voor 29 onverwacht 1. b. w. te krijgen. Met 79 is de stand voor Haarlem nog niet zoo slecht. Doch vanaf dit moment doen R. de Waal en Wittebol, na zich eerst kalm inge speeld te hebben, met den aanval wat zij wil len. Ook de change bowlerij maakt absoluut geen indruk, teTwijl daarbij ook het veldwerk In elkaar zakt. Met de lunch zijn er 118 runs en daarna wordt het spelletje op denzelfden voet voortgezet. Vooral de Waal geeft prachtige off-slagen. Het was cricket in zijn mooisten Vorm. Nadat de 175 op is, gaat het tempo Wat verslappen, mede doordat de Ruig weer 'n vorm komt en zijn lengte terug vindt. Kort nadat de 200 gepasseerd zijn, weet hij dan ook het wicket van de Waal (73) te raken (5202). Wittebol gaat dan tot ergernis van zijn cap- lain hoe langer hoe voorzichtiger spelen, zoodat hiermede nog vrij veel tijd verstrijkt. Op 215 voor 5 besluit Hamburger te sluiten en Haar lem dus voor de taak zettend in 3% uur dit totaal te maken of den tijd uit te spelen. Bowlingcijfers: P. de Ruig 271, A. Maas i—73, C. Fortgens 2—38, F. Dalsum 0—5, Ed. den Hartog 014, J. Allart 06. Maas had hiermede zijn 500 eerste klas wicket veroverd. Bij Haarlem is Kleefstra voor 8 snel verdwe nen (111), doch Healey #n H. de la Mar tetten dan een prachtige nstand op. De V. R. oko»i, A.-aanval, welke verreweg het zwakste onder deel is van de Amsterdammers, levert voor bei den geen moeilijkheden op. Het totaal is al bijna 100, wanneer de la Mar van een iets te hoogen slag fraai door Klink gevangen wordt voor 41. (293). Haarlem waagt dan een poging om door hard slaan nog boven het V. R. A.-totaal te komen ,doch Healey blijft aan het eene wicket onverstoorbaar kalm batten, zoodat het hitten steeds van één zijde moet komen. Daar zoowel Maas (13), Fortgens (12) en Allart (10) echter vrij spoedig verdwenen (5146), wordt besloten den resteerenden speeltijd kalm uit te spelen, waarbij Rijpma voor 8 nog 1. b. w. gegeven wordt. Op 166 voor 6 is de speeltijd verstreken. Healey blijft met een uitstekende, doch in lang zaam tempo gescoorde 81 niet uit. Hopelijk blijft deze Haarlem-batsman zijn goeden vorm gedu rende het geheele seizoen houden. Voor V. R. A. bowlden H. van Booven 017, H. Klink 044, W. Glerum 240, v. d. Berg 241, J. Smit 1—21, Dirken 1—0. In een uiterst spannenden wedstrijd is het aan R. C. H. niet mogen gelukken om de eer ste punten binnen te halen, hoezeer die ook verdiend waren. R. C. H. verliest weer den toss en moet eerst batten. Het laat zich aanzien dat R. C. H. een groot totaal zal gaan maken op het toch lang niet slechte bowlen van Du Pont en van Kuijk. Scheen en Siegerist bespelen de bow lers met vertrouwen, een misverstand tusschen beiden is echter Scheen noodlottig die voor 10 run out gaat. Aanvoerder Kuijt zet de zaken op den zelfden voet voort. Met de lunch zijn er 72 runs voor 2 wickets neer. Op 84 valt het wicket van Kuijt voor een mooie 26 en even later verdwijnt Siegerist eveneens voor een so lide 30 runs. De overige batsmen scoren nu nog slechts 21 runs, zoodat het totaal tenslotte nog op 105 sluit. Voor Ajax bowlde van Kuijk 2 voor 32, Du Pont 7 voor 28. Reeds met den tweeden bal heeft Kuijk voor R. C. H. Dp Pont lbw. doch onbegrijpelijk wordt dit appeal afgewezen. Dit komt R. C. H. duur te staan daar deze speler nu in korten tijd 49 runs scoort alvorens run out te gaan. Eerst op 85 valt het 2e wicket van Jansen voor een harde 26. Van Kuijk scoort dan nog vlug 16 runs. De rest brengt er niets van te recht. Het totaal van R. C. H. wordt echter met 14 runs overschreden en sluit op 119. Voor R. C. H. bowlde L. Kuijt 3 voor 46 en W. Klein 5 voor 29. R. C. H. waagt nog een poging om op de 2e innings een ander resultaat te behalen. In een uur slaan zij nu weer 105 runs bij elkaar voor het verlies van 9 wickets. Hiervan noteerden Scheen 37, Klein 15, Hout kamp 11 en Kam ven 10. Van Kuijk 5 voor 45 en Pu Pont 4 voor 50 namen de wickets. Het begin van de Ajax-innings is gewoon een collapse, in no time zitten 6 wickets voor 2 runs aan den kant. Met den laatsten man in en een totaal van 43 runs weet Ajax tenslotte den tijd uit te spelen, waarmede zij o.i. meer kreeg dan haar toekwam n.l. een overwinning met 14 runs op de le innings. Voor R. C. H. bowlde nu L. Kuijt 6 voor 10 en W. Klein 2 voor 17. Rood en Wit bat eerst. Het is een komen en gaan. Alleen Kruijff (11) en Land bieden eeni- gen tegenstand. Het totaal wordt tenslotte o7. Kesting ?6-7, In den Bosch 1-22, v. Eek 2-1. Bloemendaal scoort snel een hoog totaal en sluit dan op 127-5. v. d. Werif 61 n.o., Jos. Bosse 26 n. o., v. Eek 16, Dieperink 10. Elfers 1-33, Ligtenstein 3-60, Land 0-19, Over man 0-10. Rood-Wit wordt nu voor innings ingestuurd. Na 25 overs' en slechts 3 batsmen uit, wordt de poging opgegeven. Totaal 42, waarvan 19 byes; v. d. Werf 1-1, Wiele 1-2, Dieperink 1-0. Bloemendaal wint dus met 90 runs op de le innings met nog 5 wickets in handen. In een wedstrijd waarin goed cricket gede monstreerd werd, slaagde geen van beide par tijen er in de overwinning te behalen.. R. en W. begin te batten en W. Bok speelt van den aanvang af een uitstekende innings. Later goed gesteund door B. Schmeink doet hy het totaal rustig opioopen. Op 68 voor 4 wordt Schmeink voor een keurige 37 achter het wicket gevangen. Na ongeveer 50 runs moet Bok vertrekken voor een solide 30. M. Kruyff en J. Francken slaan dan de bowiery naar alle zyden, waarby vooral Kruyff zeer hard scoort. Pas op 161 valt het wicket van Kruyff voor 56 waarop gesloten wordt. Bowlingcyfers Haariem H. Hurkmans bowlde 2—58 O. Aoendanon 3—54, W. Onkenhout 1—24, H. v. Vreeden 0—18. Haarlem scoort dan eveneens in regelmatig tempo, doen weet het totaal van Rooa en Wit niet te bereiken. Op 124 is de tyd verstreken. Abendanon en Onkenhout deden nog een po ging om met forsch spel de 160 van R. en W. te bereiken, doch Onkenhout werd up voor 36 gebowled. Abendanonf blee met een gelukkige 37 niet uit. Verder H. Hurkman 13 en J. Voogd 19. Totaal 124 voor 124. J. Francken bowlde 354; M. Stall 025; C Heybroek 229; Frau Aken 07. Het resultaat was dus een draw. Hoewel Haarlem IV dezen wedstryd in handen had, daar er met nog 4 wickets in handen nog 4 runs gemaakt moesten worden, de laatste batsuren faalden echter hopeloos. By C.V.H. III was het slechts F. Vogelsang (43), die behooriyk cricket speelde en dan ook de helft van het totaal van 92 maakte. Van Maaswinkel 10. Voor Haariem IV bowlde H. L. Luitingh, die weer de cricketschoenen heeft aangetrokken een goeden bal 533. Verder H. v. d. Berg 113, A. Hartog 2—20, C. Dekker 116. Zooals gezegd mislukte het Haarlem net dit totaaltje te maken. Op 87 was het afgeloopen. Mr. Extra was met 3 verreweg topscorer: G. Jansen 11 en A. Hartog 12 maakten verder de meeste runs By C. V. H. ni bowlde F. Hoeke 420, Vo gelsang 336, W. Roozen 37. A.V.O.S. batte het eerste, doch op het goede bowlen van Faber en De Haan wisty de bats- men niets uit te richten en op 38 hadden allen een beurt gehad. Alleen Chr. Klerk met 12 kwam in de dubbele cyfers. Bowlingcyfer Rood en Wit IV: J. Faber 4—19; H. de Haan 4—3 en F. Hasselman 1—12. R. en W. IV, hierna ingaande, bracht er ook niets van terecht en by den stand 932 leek A.V.O.S. de overwinning te gaan behalen. Fa ber en Kamminga hielden echter het hoofd koel en nog juist wisten zy onder geweldige spanning het A.V.O.S.-totaal te passeeren. Op 40 kwam het einde. F. Struyck 12 en J. Faber 8 not out. Bowlingcyfers: A.V.O.S.: H. C. Klerk 616 en Th. v. Hetem 4—22. A.V.O.S. deed hierna nog een poging om op de tweede innings een ander resultaat te be reiken. Nu werd het totaal 73, waarvan Chr. Klerk 10; D. Braucheman 15; Th. v. Hetem 19 en A. Schipper 10. Bowlingcyfers Rood en Wit: J. Faber 224; H de Haan 440 en F. Hasselman 37. Toen Rood en Wit IV 47 runs gescoord had zonder wicketverlies, zag A.V.O.S. van verderen stryd af. Van Kempen 22 not out en F. Struyck 18 not out. Rood en Wit IV won dus met 2 runs. Gewonnen door R.C.H. met 27 runs op de le innings. C.V.H. bat eerst en door goed spe len van A. van Roon, G. van Langelaar en J. van Orden wordt het totaal 55. A. van Roon 10, G. van Langelaar 12 en J. van Orden 10. Bowlingcyfers R.C.H-: H. Zonneveld 517, G v. Musscher 536. Uitstekend batten van J. Siegerist en G. van Musscher alsmede vrij spel van H. Spoor brengen het R.C.H.-totaal op 82, J. Siegerist 25, G. van Musscher 10 en H. Spoor 21. Bowlingcyfers C.V.H.G. van Langelaar 5— 37; A. J. van Roon 0—8, O. J. Keyser 4—33. Gewonnen door C.VH. met 88 runs op de le innings. Bloemendaal bat eerst op het goede bowlen van Zeeuwe en Davidson, welke laatste evenwel niet erg gelukkig is, daar diverse van gen op hem gemist worden. Door keurig bat ten van G. Strik, A. Cassee en J. van Orden in samenwerking met Mr. Extra (33), sluit het Bloemendaal-totaal op 122. G. Strik 42, A. Cassee 10 en J. van Orden 19. Bowlingcyfers C.V.H-: G. Zeeuwe 728; R. Davidson 0—35 en F. Vogelsang 1—26. J. v. d. Meer en J. Middelink openen dan voor C.V.H. en door uitstekend batten valt het eerste wicket pas op 55, als laatstgenoemde moet verdwynen. F. Vogelsang en vooral R. Davidson, die hier na inkomen, doen het totaal snel stygen en me de door W. de Vos, J. de Wit en J. Koch, welke eveneens in de dubbele cyfers komen, sluit het C.V.H.-totaal eerst op 210. J. v. d. Meer (8x4); J. Middelink 21; F. Vo gelsang 12, R. Davidson 61 (9 x 4—1 x 6); W- de Vos 19 (1x6); J. de Wit 11 en J. Koch 12. Bowlingcyfers Bloemendaal: F. v. Elk 2—44; T. In den Bosch 270G. Strik 448A. Cassee 0—16; K. Kievit 0—10. Uitslagen: 27 Mei: H.B.C. e—Geel Wit c (1—4). 2 Juni: H.B.C. e—Santpoort c (3—3). 3 Juni: Amsterdam (jun.)Haarlem vjun.) 01. De competitie is met deze laatste wedstrijden voor het seizoen 1933—1934 geëindigd. Zoo mogelyk zullen volgende week de rang- ïystjes geplaatst worden. ATTENTIE In verband met de opname van den heer F. J. Mooren in de Maria-Stichting, wordt de correspondentie over junioren-aangelegenheden gevoerd met den heer Mulders, Zomervaart 14a te Haarlem. (Den heer Mooren intusschen een spoedig herstel). Mogen wij tevens nog eens wyzen op de mo gelijkheid dat men zich thans voor luttele kos ten medisch kan laten keuren? AD INTERIM. De heer Blüm laat precies op tyd beginnen, zoodat de Amsterdamsche sportdag om 12.15 wordt ingezet met den junioren-wedstryd dei districten Amsterdam en Haarlem. Haarlem trapt af, doch Bracké zet direct zyn voorhoede aan het werk, zoodat de Haarlemsche doelman zyn handen kan warmen. De halflinie der be zoekers is er nog lang niet in, zoodat voorloo- pig de Amsterdammers het initiatief biyven voeren. Het aanvankeiyk defensieve spel der Haarlemmers heeft tot gevolg, dat de voorhoede niet in staat wordt gesteld tot een aanval over te gaan. Komt het eenmaal zoover, dan ver knoeit de rechtsbuiten een kans door al te doorzichtig spel. Opperkamp krygt eenige ma len kans zyn talenten te toonen, doch goed ge steund door zijn beide backs, weet hy de si tuatie te beheerschen. Na 20 minuten kan Haar lem eindeiyk uit de omknelling los komen. Wanneer v. Rooden een fraaien pass krijgt volgt een keurige voorzet, waarby de Amsterdamsche doelman ternauwernood zijn doel schoon kon houden. Het plaatsen is aan beide zyden het zwakke punt, waar overigens veel goeds ver toond wordt. Oppenkamp duikt opnieuw naar een vinnig schot, waarbij een corner het gevolg is. Vlak voor de thee krygt de Haarlemsche rechtsbuiten een prachtkans om te doelpunten, zyn schot is echter veel te zacht (Rust 00). Vlak na de hervatting krijgt Hoogeveen op nieuw het leer in goede positie, doch ook deze kans levert door talmen niets op. De half linie der bezoekers blyft nog steeds volharden in een verdedigende houding, waarvan het ge volg is, dat Amsterdam onophoudelyk in de buurt van het Haarlemmerdoel opereert. Het achterstel heeft er goed het oog in; vooral v.d. Drift verzet veel werk. De rechterwing van Haarlem heeft intus schen een verandering ondergaan. Hoogeveen is naar buiten en v. Rooden naar binnen ver huist. Deze verandering is een verbetering, er wordt althans af en toe een bezoek aan De Druyff gebracht. Toch wordt een doelpunt aan de andere zyde verwacht, omdat Amsterdam veel sterker is. Het loopt al aardig naar het einde als Tulle- naar een corner afdwingt. Deze keurig genomen door v.d. Drift kopt v. Rooden in (01). Als nauwelijks afgetrapt is, klinkt Blum's laatste signaal en heeft Haarlem meer gekregen dan verdiend was. In verband met het spelen van het Haar- lemsch Elftal op 13 Juni a.s. tegen het Rotter- damsch Elftal voor het Jubileumstedentoumooi, zal het Haarlemsch Elftal op Donderdag as. een oefenwedstri; I spelen tegen Stormvogels op het terrein van Stormvogels te Umuiden. De wedstryd vangt te 7.30 aan. de automobilist voelde duidelijk, dat het regen de. Maar een ander dacht, dat hij linksaf wilde. Direct daarop werd zijn auto zoodoende zwaar beschadigd. Houdt Uw hand in bedwang: Het eerst moet Hollenberg zyn doel voor een doorboring behoeden, waarby hy nog juist den bal boven het hoofd van v. d. Lugt weet weg te halen. Aan den anderen kant dient een gewel dig hard schot van Ketting speciale vermelding, doch even fraai wordt dit door den V. S. V.- keeper gekeerd. V.S.V. heeft dan geen geluk als een schot van De Koning tegen de lat ketst, waarna 't weer ingeschoten door Strek net naast gaat. De aanvallen blyven zich steeds snel op volgen; thans lost v. d. Steen weer een hard schot, 'waarby de V.S.V.-keeper schitterend uit valt. v. d. Lugt belaagt dan Hollenberg weer, doch deze stompt den bal corner. Elfem is dan door de V.S.V.-verdedigng heengebroken, van kort by schiet deze in, doch weer heeft Michel het schot gekeerd. Er resteeren nog enkele minuten voor de rust als v. d. Steen Ketting de gelegen heid geeft. Deze plaatst zich achter den bal en een hard vliegend schot, onhoudbaar voor den V.S.V.-keeper suist in de tuowen. (01). In de tweede helft wordt het tempo waarmede gespeeld werd wel iets minder, doch de span ning bleef volop. De aanvallen van V.S.V. zyn thans iets talryker. Na 8 minuten geeft De Wolf door naar De Vries; deze geeft 'n verren pass naar v. d. Lugt en even hard als Ketting het Stormvogelsdoelpunt scoorde, suist thans de bal in het Stormvogelsdoel. (11). Even komt dan Stormvogels verwoed opzet ten, doch al spoedig worden deze aanvallen weer minder talrijk. De V.S.V.-middenlinie stuwt dan de V.S.V.-voorhoede geweldig op. Stormvo gels gaat dan meer een verdedigend spel spe len. Toch blyft het oppassen voor de V.S.V- verdediging', want eenige gevaarlyke Stormvo- gelsaanvallen bezorgen Michel nog veel last. Hoe meer het einde naderde hoe talrijker wor den de V.S.V.-aanvallen, doch de Stormvogels verdediging weet van geen wyken. Een vrye trap op den rand van het strafschopgebied bedreigt nog even de kans voor Stormvogels, doch ook dit gevaar is spoedig voorby. Met V.S.V. in den aanval kondigt scheidsrechter Van Dungen ten slotte het einde aan. Te Koog a. d. Zaan vonden Zondag zeilwed strijden plaats, welke georganiseerd werden door de Zeilvereeniging „De Onderlinge". Begunstigd door een flinke bries, hadden de wedstryden een vlot verloop. De resultaten waren als volgt: 12 voets-jollen: 1. Notedop van J. Bartri3, Wormerveer, 1.53.58; 2. Wildebras van K. Huig, Zaandyk, 1.55.15. Gemengde klasse: 1. Annie van N. Beekhoven, Zaandam, 1.56.7; 2. Truus van J. Cordes, Zaan dam in 2.1.42. B. M. klasse B.: 1. N. N. van J. A. Hempenius, Zaandyk, 1.43.2. Cokawibran van W. B. Tip. Westzaan, 1.47.13; 3. Joker van F. Kries, Zaan dyk, 1.48.15. Kajuitbooten: 1. N. N. van B. Scheerman, Zaandam, 2.1.29; 2. N. N. van J. Boersma, Wor merveer, 2.8.9. 6 Meter B. M. klasse: 1. Janny van Jb. Vet, Zaandam, 1.44.10; 2. N. N. van J. Tromp, Zaan dam, 1.45.6; 3. Sirocco van E. G. Duyvis, Koog a. d. Zaan, 1.45.36. B. M. klasse A: 1. Glad-oor, van D. Stelling, Wormerveer, 1.39.6; 2. Sintram van'W Keyning, Wormerveer, 1.41.13; 3. Forward van W. van Vlierden, Koog a. d. Zaan, 1.41.29. 12 M2. Sharpies: 1. Slee van C. Mohr, Alk maar, 1.36.39; 2. Masselaar van D. J. Rune man, Zaandam, 1.37.36; 3. Wetterfügel van N. Bos, Wormerveer, 1.38.27. B. M. klasse C.: 1. N. N. van J. v. d. Stadt, Koog a. d. Zaan, 1.48.8; 2. Vraagteeken van J. Steenstra, Westzaan, 1.49. Op Zondag 3 Juni hield de R.K. Wielrenners- Ver. „Achilles" een recordrit over 40 K.M. vool alle categorieën. Er waren pl.m. 40 renners aan den start. Ondanks den hevigen wind en mede in aan merking genomen dat een groot deel van het traject zeer slecht was, werden toch zeer goede tyden gemaakt. De uitslag was: Klasse A: 1. G. van Wees 1 uur 11 min. 15 sec.; 2. P. van Kessel 1 uur 15 min. 50 sec.; 3 Cor Meyer 1 uur 16 min. Klasse B: 1. J. Sweers 1 uur 13 min. 10 sec.; 2. A. Bogaart 1 uur 14 min. 3/5 sec.; 3. J. Rust- man 1 uur 14 min. 2 sec.; 4. Langelaan 1 uur 16 min. 40 sec.; 5. H. Bakker 1 uur 16 min 56 sec. Klasse C: 1. J. van Maris 1 ur 17 min. 50 sec.; 2. Nederstigt 1 uur 20 min. 8 sec.; 3. M. Smit 1 uur 21 min. 13 sec.; 4. J. Hobbelen, 1 uur 41 min. 46 seo.; 5. J. Klinkenberg 1 uur 22 min. 12 sec. Hedenavond 8 30 uur vergadering in het jeugd- gebouw achter de St. Josephkerk, Jansstraat. Al ler opkomst dringend gewenscht, aangezien een zeer belangryke kwestie besproken zal worden. Maandag 11 Juni a.s. houdt de Gymnastiek- en Sportvereeniging Concordia haar jaarverga dering. Een nieuw huishoudeiyk reglement komt dan in behandeling. In de plaats van den heer F. G. J. van den Berg, die als bestuurslid bedank te, moet een voorzitter worden gekozen. In het bestuur zyn aan de beurt van aftreding mej. J. van Damme (commissaresse) en de heeren F. Bischot Jr. (secretaris) en J. A. Kooymans (commissaris) en in de T.C. mej. J. Border. Voorts moeten worden benoemd een kascom- missie, een athletiekcommissie en een spelcom- missie. De K.N.G.V.-kampioenwedstryden in grens- bal, slingerbal en vuistbal worden op 29 Juli in Gouda gehouden. Heeren-enkelspel: F. L. Tjoa verl. van Bak ker 4-6, 5-7; ir. D. Thierie sl. Blom 6-4, 6-2; Godin sl. Verroen 6-1, 6-2. Dames-enkelspel: mej. Visscher sl. mej. De Jong 6-4, 6-1; mevr. Roos verl. van mevr. Kot- ten-Verster 2-6, 3-6. Heeren-dubbelspel: F. L. Tjoa en J. de La bye sl. Verroen en Blom 6-3, 6-2; ir. D. Thierie en Godin sl. Bakker en Reuvekamp 6-2, 6-3. Dames-dubbelspel: mevr. Roos en mevr. De la Vieter-Douglas verl. van mevr. Kotten-Ver ster en mej. De Jong 7-9, 6-4, 4-6. Gemengd dubbelspel: mej. Visscher en Tjoa sl. mej. de Jong en Blom 1-6, 6-4, 9-7; mevr. de la Vieter-Douglas en J. de la Bye sl. mevr, Kotten-Verster en Bakker 4-6, 6-4, 6-3. Heeren-enkelspel: W. Kermer verl. van H. E. Lefrandt 2-6, 6-4, 1-6; J. v. d. Togt verl. van L. Nieuwenhuis 1-6, 8-6, 3-6; W. Dingemans verl. van F. v. Dompseler 6-2, 9-11, 8-6. Dames-enkelspel: mej. D. de Josselin de Jong verl. van mej. E. Visser 5-7, 4-6; jkvr. L. v. Riemsdyk verl. van mej. D. de Quant 5-7, 1-6. Gemengd dubbelspel: H. Rhodius en mej. I. Adams verl. van H. E. Lefrandt en mej. M. Roos 3-6, 2-6; J. v. d. Togt en jkvr. L. v. Riemsdyk verl. van P. Tönjes en mej. E. Vis ser 6-4, 3-6, 2-6. Heerendubbelspel: W. Kermer en H. Rhodius verl. van H. E. Lefrandt en P. Tönjes 6-4, 4-6, 5-7; J. v. d. Togt en D. Mac Neill verl. van L. Nieuwenhuis en F. v. Dompseler 1-6, 6-4, 2-6. Dames-dubbelspel: mej. I. Adams en mej. S. de Josselin de Jong verl. van mej. M. Roos en mej. E. Visser 6-3, 5-7, 6-8. Vrydag zyn op de banen van het Casino te Noordwijk de jaariyksche tenniswedstrijden be gonnen. De uitslagen luiden als volgt: Heeren-enkelspel, le ronde: W. J. Karsten sl. A. Ottergeld 60, 6—2; Xenon sl. D. Pel 64, 62; A. L. Tjoa sl. R. Davidson 60, 61; R. Schilling sl. Mendel 75, 62; Brussen sl. A. Coebergh 64, 26, 75; Schoorel sl. Kauff- mann 46, 97, 63; Gunning sl. v. Lennep 6—2, 6—0. 2e ronde: Karsten sl. Xenon 60, 63; Tjoa sl. Schölvinck, 62, 60. Dames-enkelspel, le ronde: Mej. Broese v. Groenou sl. mej. Heyink 06, 62, 63; mevr. Dralle sl. mej. Boekweit 60, 61; mej. Kerk hof sl. mej. Molenburg 62, 6—2; mej. Visser sl. mevr. Rauwerhorst 60, 62, Onder vry groote belangstelling zyn Zondag te Santpoort harddraverijen gehouden, georga niseerd door de 175-jarige vereeniging „Sant- poorts Ringryden". De Harddraverslaan in het Burgemeester Ry- kenspark bbjkt haar naam geen oneer aan te doen, want het is inderdaad een der mooiste en beste banen die we kennen. De laatste week is yverig gewerkt om de baan in orde te maken en te verbreeden, onder de deskundige leiding van het bestuurslid den heer v. Tunen. Zoowel bodem als entourage van de baan voldeden dan ook aan de hoogste eischen. Niet alleen waren alle oneffenheden zorgvul dig geëffend, maar bovendien was de baan over de geheele lengte verbreed. De weersomstandigheden waren niet bepaald gunstig, maar gelukkig was men tusschen het dichte geboomte tamelyk beschut tegen den herfst-storm. Er waren naar schatting een kleine 2000 toe schouwers. De wedstryden zelf hadden een buitengewoon interessant verloop. Na zwaren stryd waren tenslotte de volgende vier de uitverkorenen uit de 22 deelnemers: 1 Fatima, eigenaar J. Haan Jr., berijder D. Beets. 2 Sady Bond, eig. A. O. v. d. Veen, beryder J. v. Leeuwen Jr. 3 Tamboer, eig. W. Kool, ber. J. v. Leeu wen Sr. 4 Uniform, eig. J. W. Borst, ber. J. Borst. Het hoogtepunt van den middag was wel de finale tusschen Fatima en Lady Bond, die tenslotte door eerstgenoemde gewonnen werd. met nog geen koplengte voorsprong. Na afloop was er nog lang een gezellige be- dryvigheid te Santpoort, die zich, nog juist als vóór 175 jaren, concentreerde om de aloude „Weyman". Den organisators komt een extra woord van lof toe voor de goede regeling. Op de banen der Kennemer Golfclub te Zand- Zandvoort had gisteren de competitiewedstrijd KennemerDe Pan plaats, waarvan de uitsla gen luidden: Foursomes: Mr. G. Bierman en Jhr. A. Cal- koen van Limmen winnen van W. F. Looman Jr. en M. Wetselaar met 1 up. hr. H. H. Roëll en F. la Chapelle verliezen van A. Weyhausen en Ch. E. Veltman I down. J. M. Kakebeeke en Mr. J. Verloop spelen all square met W. v. Waveren en W. Boissevain. Singles: Jhr. A. Calkoen van Limmen wint va n A. Weyhausen 5/4. Mr. G. Bierman verliest van M. Wetselaar 4/3. J. M. Kakebeeke verliest van W. F. Looman Jr. 5/3. Jhr. H. H. Roëll verliest van W. Boissevain 2/1. Mr. J. Verloop verliest van Ch. E. Veltman 6/4 ■F. la Chapelle verliest van W. v. Waveren 1 down. Totaal uitslag 62 voor de Kennemer. Aan den maandeiykschen wedstrijd welke Za terdag en Zondag werd verspeeld, namen 42 spelers deel. De beker voor de dames werd gewonnen dooi mevr. Jennings met een netto score van 69. Tweede werd mevr. Ch. E. Veltman met 73. De heer N. Hymans won den beker voor de heeren met een netto score van 68. Tweede werd de heer E. Lefèbre en de heer J. J. Laan (beiden met 72). De vereeniging V. Z. O. S. hield Zondag haar 48 Pijlen schieting op haar banen. De seer, van den Algem. Ned. Bond was voor deze gelegenheid speciaal uit Roosendaal overge komen. Over heel Nederland worden dezen wedstrijden gehouden, waarvan ten slotte de 14 sterkste af gevaardigd worden tegen het Belgisch 14-taL De uitslag van deze wedstryd luidde als volgt voor de zes sterkste van V. Z. O. S.: Chr. Smit, 179 pnt.; M. v. Berg 166 pnt.; De Lange 157 pnt.; H. Klauwers 143 pnt.; B. de Groot 141 pnt.; J. v. Eeken 125 pnt. Den heer Joh. Eeken welke buiten hel zestal viel, behaalde 109 pnt. Het resultaat mag tamelijk gunstig genoemd worden. Evenals boven werd ook by de Jonge Batavie ren deze schieting gehouden. De uitslag luidde als volgt: 1. v. Alphen 157 pnt.; 2. Erkamp 145 pnt.; 3. G. A. Roosen 142 pnt.; 4. Eekhout 138 pnt.; 5. L. A. Duijn 135 pnt.; 6. M. Spronk 129 pnt De heeren die buiten het zestal vielen behaal den de volgende punten: v Roode 121; C. Smit 82; De Beer 74 en Mearten 94. Voor Blauw Wit wierp G. Smit, die echter na de zesde inning door Sitters vervangen werd. Het succes van Sitters was echter ook gering. Hunik profiteerde er van en sloeg een keu rige home-run. In de laatste beurt wierp Smit dan ook weer. Veenhof heeft negen beurten geworpen en met vrij gunstig resultaat. Hij noteerde nog al vaak drie slagen en er werd bijzonder weinig op hem geslagen. Hunik wierp eenige keeren slecht naar het tweede honk, maar dank zy eenige keurige worpen van hem sneuvelden er toch drie spelers op datzelfde honk. Wulfhorst heeft twee keeren een fout be gaan, die zijn team elk op twee runs kwam te staan. Echter heeft hy keurig geslagen en eenige keeren zoo tactisch tusschen de honken geloopen dat eenige spelers binnen konden komen. De Haarlemmers waren in vrywel alle op zichten de meerderen, doch zij wisten dit pas in de tweede helft van den wedstrijd in cyfers uit te drukken. De uitslag in innings is: Blauw Wit I: 0 1 0 2 3 2 2 0 0 10. Haarlem I: 0 1 1 3 0 13 4 1 23. H.H.C. heeft Zaterdag tegen Ajax een span nenden wedstryd gespeeld. Pynacker en Moll van H. H. C., Blomvliet en Berkhout van Ajax, waren in het begin het slag werk wel meester. Het gevolg was dat zoo goed als geen punten werden gemaakt. Langzamer hand weet Ajax toch een kleinen voorsprong te behalen, maar door een goede beurt van H.H.C. gaat deze weer verloren. Nu staat H.H.C. één run voor. De vreugde is echter kort van deur. H.H.C. gaat voor nul uit en H. Blomvliet slaat een home run waardoor twee punten binnen ko men. Dan gaat Ajax aan het knoeien. Dit verstoort de stemming in de ploeg en daardoor wordt er nog meer geknoeid. H. Mulder profiteert hier het eerst van, door op een kleinen slag een home run te loopen, dank zy een fouten aangooi naar het eerste. H.H.C. groeit er van, slaat beter en haalt acht spelers thuis. Wel neemt Ajax in haar beurt er weer vier van terug, maar dan is de tyd om en daarmee het gevaar, dat de voorsprong nog eens verloren gaat, voorbij. De uitslag in in nings is: H.H.C. I: 0110408 14. Ajax I: 2 0 1 2 0 2 4 11. Ook dit was een eentonige geschiedenis. Ajax verscheen maar met zeven man, zoodat telkens twee nlillen vielen. Toch was in het begin het verschil niet groot. De H. H. C.-werpers Koopman en Panman waren eerst slecht op dreef en wierpen veel wyd. Het verschil ontstond ten slotte doordat H.H.C. vaardiger met het slaghout was. De uitslag in innings is: Ajax n: 250010200 10. HH.C. II: 4 1 8 2 3 1 3 1 0 23. Dit is een eentonige geschiedenis geweest. In alle opzichten was E.D.O. verreweg de nverdere. Vandaar het groote verschil in den uitslag. Het was voor D£.C. een wanhopige stryd, maar het moet gezegd D.E.C. hield kranig vol. Na lange marteling kwam het einde met den stand 546 voor E.D.O. Met het winnen van dezen wedstrijd heefi, Haarlem zeer weinig moeite gehad. Het verschil was groot over alle linies, bowlen, slaan en veldwerk. De Haarlemmers sloegen vaak lage ballen, die op het niet bepaald vlakke terrein de gekste sprongen maakten en goed gelegen heid gaven tot honkloopen. Zes homeruns, ver over de verre velden heen geslagen, voltooiden het succes. De eindstand was 645. In het begin waren beide partyen slecht, zoo wel aan slag als in het veld. Langzamerhand werd „Haarlem" wat beter en wist dan ook een kleinen voorsprong te behalen. Daarna werd E.D.O. plotseling veel beter, zoo wel aan slag als in veldwerk. „Haarlem" wist met het werpen plotseling geen raad meer en in drie innings werd maar 1 punt meer gescoord. De voorsprong ging geheel verloren en E.D.O. won na zes innings met 30—17. RH.B.S.: 2 14 17 2 5 6 49i E.D.O. H: 450000 9. D.E.V.: 2 4 0 2 1 14 23. Swastika: 0 5 1 0 5 8 17. Haarlem (dames)5 8 4 3 0 8 28. H.BJ3. (dames)3 0 9 2 6 0 20.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11