Van het Katholieke kamp R.K. Sportdag in de hoofdstad Om het wereldkampioenschap NOORD-HOLLAND KLOPT AMSTERDAM MET 3-2 ITALIANEN EN TJECHEN IN DEN EINDSTRIJD WP5mm. MAANDAG 4 JUNI 1934 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllIlllllllllflIllllllillllNlllli Uitstekende turndemonstraties, een handbalwedstrijd en een junioren-wedstrijd wissel den o.m. het pro gramma af Interessante wieler wedstrijden AmsterdamNoord-H olland Het spelverloop Afvalwedstrijd over 46 ronden AMSTERDAM VERLIEST VAN NOORD-HOLLAND 'mm- Het R. K. Amsterdamsche en het R. K. Noord-Hollandsche elftal, die gisteren te Amsterdam elkaar hebben ontmoet. De Noord-Hollanders wonnen met 3—2 Duitschland en Oostenrijk zullen spelen om de derde en vierde plaats TENNIS Internationale Fransche kampioenschappen DE R. K. SPORTDAG TE AMSTERDAM Een gedeelte van den opmarsch en het défilé der R. K. Amsterdamsche sportvereenigingen Geringe belangstelling te Rome K.N.V.B. Nieuwe overwinning van Juliana Middelburg wint van de Baronie Valkenburg vergroot zijn kans Valkenburg-S.D.O.U.C. 2-1 ATHLETIEK Prinses Juliana geeft een wisselbeker Voor het clubkampioenschap dames-athleten dér K. N. A. U. Gelukkige zege voor de Valken Noord-DuitschlandNoord Nederland 42 D. O. N. K.—EXCELSIOR 5—1 Goed spel der Goudsche club ohm; Onder groote belangstelling is gisteren te Amsterdam de door de R. K. Sportcentrale ge- organiseerden Sportdag gehouden. Al vroeg hadden vele R. K. sportliefhebbers zich naar het R. K. Sportpark aan de overzijde van het IJ begeven, waar een prettige stemming heerschte en reeds om kwart over twaalf met de afwerking van het lijvige programma werd begonnen. Allereerst werd een stedenvoetbalwedstrijd gespeeld tusschen de junioren van Amsterdam en Haarlem. Deze wedstrijd, die een zeer span nend verloop had, werd eerst in de laatste mi nuten beslist, toen de Haarlemmers uit een corner op het Amsterdamsche doe} het eenige doelpunt van den wedstrijd scoorden en dus met 10 wonnen. Om half twee werd begonnen met den op- Biarsclr en het défilé van alle deelnemers aan de Wedstrijden en van de afgevaardigden van alle katholieke Amsterdamsche sportverenigin gen. Voorafgegaan door de trommelslagers van De Jonge Wacht „St. Clemens" trok de stoet met wapperende vaandels en vlaggen over het terrein. Voorop ging de groote afvaardiging van het Sportcentrum Amsterdam van de Graal, ge volgd door de dames en heeren turnverenigin gen. Hierna kwamen de R. K. voetbaliers met van elke vereniging vier spelers, die de club- vlag meevoerden, terwijl de wielrenners met hun kleurige tricots den stoet sloten. Vervolgens werd aangevangen met de gym- nasiiekdemonstraties. Onder de hoofdleiding van den heer J. Allaert werden de vrije oefe ningen voor heeren en jongens afgewerkt, ge volgd door het eigen gekozen werk. Alles verliep zeer vlot en maakte een uitstekenden indruk. Terwijl de jongens inmiddels op het midden veld een demonstratie gaven van eenige spel len, hielden de heeren turners de toeschouwers bezig met het toestelturnen. Jong Leven en U. D. L aan het hoogrek, Wilskracht aan de ringen en tenslotte de heeren van alle vereeni- gingen aan de springtafel. 't Bleek, dat er goed geoefend was en de turners werden voor hun prestaties met een har.elyk applaus beloond. Vooral Vos en Felix van Jong Leven gaven aan het hoogrek fraai werk. Nu kwamen de wielrenners aan de beurt met een sprintwedstrijd over drie ronden en in elke serie drie renners. In totaal waren er 12 deelnemers. Ook dit nummer bleek bij het publiek zeer in den smaak te vallen. Er werd felle strijd geleverd en de aanmoedigingskreten w'aren niet van de lucht. De vier series werden gewonnen door A. Dietvorst, J. Philip, T. Rekelhof en J. Busch- man. Nadat eenige herkansingsritten waren gere den, volgden de halve finales, waarvan de drie series gewonnen werden door J. Captein, P. v. d. Sande en J. Buschman. De finale had het volgende resultaat: 1. J. Captein, 2. J. Buschman, 3. P. v. d. Sande. Onder leiding van den heer L. de Vreede werd een handbalwedstrijd gespeeld tusschen de elf tallen van Jong Leven en Wilskracht. In de eerste helft van den zeer snellen en aantrek- kelijken wedstrijd was Jong Leven het meest in den aanval, maar door slecht schieten der rood-groenen en hardnekkig verdedigen van Wilskracht werd niet gescoord en met blanken stand gedraaid. Na de hervatting ging het spel gelijk op. Wilskracht nam de leiding, maar de vreugde was hier ook wel van zeer korten duur, want slechts eenige minuten later maakte Jong Le ven uit een straf worp gelijk (1—1). Wel werd een verwoeden strijd om de leiding gestreden en beide partijen gaven elkaar verder w'einig toe, maar Jiet einde kwam met onverancierden Stand. Thans waren wij genaderd tot het hoofdpunt van het programma, de jubileumwedstrijd van den R. K. A. V. B. tusschen Amsterdam en Noord-Holland. De elftallen zagen er als volgt uit: Noord-Holland: Entius, (Alw. Forward) v. d. Gracht, Schut (Alw. Forward) (Vitesse) Slok, Vreeze, v. d. Maat, (B.E.M.) (Forward) (A.D.O.) Vlek, De Ruiter, v. de Kolk, v. Rlxel, (DF.M.) (A.D.O.) (A.D.O.) (D.E.M.) Stumpel. (Alw. Forward) Schenner, Kloosterman, Tushuizen, Schuckman, (V.I.C.) (De Meer) (V.V.A.) (R.K.A.V.) Tenniglo, (De Meer) Keizer, Spiekerman, Koetsier, (Wilskracht) (Wilskracht) (R.K.A.V.) Wijfjes, Sporre, (N.E.A.) (V.I.C.) Hendrix. (V.I.C.) Amsterdam. Ook in dezen vierden werdstrijd tegen Noord- Holland heeft Amsterdam het niet tot een overwinning kunnen brengen, al moet de 32 zege van de Noord-Hollanders z.eer geflatteerd worden genoemd. Eén gelijk spel had de ver houding zeker beter weergegeven, terwiil zelfs de uitslag andersom niet vreemd zou zijn ge weest, De geelwitte Noord-Hollanders danken deze overwinning aan het doortastende sp,el van hun verdediging, waarin keeper Entius met vee] bravour op uitstekende wijze zijn doel ver dedigde, terwijl zijn collega aan de andere zijde door een fout het den Noord-Hollanders na de rust gemakkelijk maakte om de leiding te hernemen. Vooral in de eerste helft is het Amsterdam sche elftal, dat in dezelfde opstelling verscheen als Zondag j.l. tegen Enschede, waarvan toen met 31 werd gewonnen, ver beneden zijn vorm van vorige week gebleven. Na de rust ging het heel wat beter. De middenlinie stuw de toen de voorhoede geregeld goed op en voor het Noord-Holl. doel hebben zich in de twee de helft heel wat gevaarlijke situaties afge speeld. Hendrix heeft zijn doel niet slecht ver dedigd, maar in de tweede helft maakte hij een fout, die de Noord-Hollanders met een doel punt konden afstraffen. Van de backs speelde Sp.orre een uitstekende en weldoordachte partij voetbal. Hij was de meerdere van Wijfjes, die niet altijd op het juiste oogenblik wist in te grijpen en ook het leder lang niet altijd zuiver plaatste. Van de mid'denlinie kunnen de Wiis- krachtspelers Spiekerman en Keizer op een goeden wedstrijd terugzien. De laatste speler nam bovendien een zeer fraai doelpunt voor zijn rekening. Koetsier was o.i. de minste van het drietal. Hij speelde dikwijls te veel verde digend, waardoor het contact met den linker vleugel der Amsterdammers nog al eens te wenschen overliet. Ook plaatste hij het leder nog al eens naar een tegenstander. Van de voorhoede heeft middenvoor Tushui zen het spel over het algemeen goed verdeeld. Alleen met zijn schoten had de V. V. A.-er niet veel geluk evenals trouwens zijn linker buurman Kloosterman, die verder een nuttige partij speelde. Schermer heeft op den linkervleugel weinig gepresteerd. Zijn bekende voorzetten hebben wij hem thans niet veel zien geven. Op den anderen vleugel heeft Tenniglo het heel wat beter gedaan. De scherpe en afgemeten voor zetten van den bewëgelijken de Meer-speler hebben de Noord-Hollandsche achterhoeden voor verschillende lastige problemen gesteld. Het spel van zijn buurman Schuckman viel tegen. Het was hem aan te zien, dat hij moeite had om tegen de stevige Noord-Hollanders op te tornen. In het Noord-Hollandsche doel heeft Entius fraai werk verricht, al was het eerste tegen- punt het gevolg van een fout van hem. Hij had het leder niet klemvast en de Amsterdammers waren er als de kippen bij om het bruine mon ster in het net te werken. De Hoornsclie keeper heeft echter verder heel wat fraaie saves verricht, al valt het niet te ontkennen, dat Fortuna hem wel eens bijstond. V. d. Gracht en Schut speelden als backs een stoere partij. Zij trapten te veel lukraak weg, maar toch is het wel voor een groot ge deelte aan hun volhardend werk te danken, dat hun ploeg in de 2de helft den voorsprong wist te bewaren. Van de middenlinie traden de spil en de linkshalf nogal op den voorgrond en in de voorhoede hebben vooral de Ruyter, v. d. Kolk en Stumpel de Amsterdamsche achter hoede heel wat last bezorgd. De wedstrijd werd geleid door den heer G. Starren uit Amersfoort. Na het bovenstaande kunnen wij over spel verloop beknopt zijn. De gasten wonnen den toss en speelden allereerst met den wind mee, wat echter voor de rood-zwarte hoofdstedelingen geen bezwaar was het eerst een bezoek te brengen aan het heiligdom van Entius. Het spel ging dan gelijk op en in vlug tempo wisselden de verschillende aanvallen elkaar af. Hendrix moest bij een gevaarlijke doorbraak ingrijpen, wat hem goed afging, maar van de Amsterdamsche verde digingen gaven Sporre en ook de spil Spuker- man de gasten voorloopig geen kans. Tenniglo op den linkervleugel bracht eenige malen het Noord-Hollandsche doel in gevaar, maar de verdediging was hier het Amsterdamsche binnentrio de baas. De Noord-Hollanders komen langzaam maar zeker meer in den aanval. Na een corner op het hoofdstedelijke doel loste Stumpel een schot, dat juist over de lat vloog. Een vrije schop, goed door Vreeze genomen, kan worden weggewerkt. De Noord- Hollanders bleven eenigen tijd rond bet Am sterdamsche doel zwermen, maar Sporre wist het spel te verplaatsen. Tushuizen kwam in vrije positie voor Entius maar hij weifelde even en een der backs kon het leder nog juist voor zijn voeten wegpikken. Onverwachts gaf v. d. Kolk de gasten ver volgens de leiding, toen hij in buitenspel positie het leder kreeg toegespeeld en Hendrix geen kans gaf. De Amsterdammers speelden niet ontmoedigd en enthousiast verder en zet ten een flink offensief in, dat evenwel niets opleverde. Een fraie voorzet van Schermer werd goed ingekopt, maar Entius kon het leder nog juist corner werken. Even later zag De Ruyter kans den Noord- Hollandschen voorsprong te vergrooten toen Sporre en Wijfjes even weifelden en niet voldoende ingrepen. (02). Onmiddellijk hierop stompte Hendrix een hard en hoog schot van Stumpel het veld in. De Noord-Hollandsche voorhoede was nu zeer agressief, maar ook Entius moest weer eenige malen de handen uit de mouwen steken, o.a. voor een hard schot van Kloosterman. Schuckman kon een mooie kans niet benutten. De Amsterdammers had den weinig geluk met schieten. Nog noteerden we een schot, rakelings over en een hard schot, tegen den paal, waarna de rust aanbrak. Na de rust pakte Amsterdam wederom enthousiast aan en weldra hadden de gast- heeren nu succes, toen Entius een bal niet klemvast had en Kloosterhuis en Tushuizen het leder in het net liepen. (1—2). Even ont stond een gevaarlijk moment voor het hoofd stedelijke doel, maar de Amsterdammers, die hun aanvallen nu beter opbouwden zaten weldra weer voor Entius. Na een corner, waaruit de bal ternauwernood op de doellijn der Noord-Hollanders kon worden weggewerkt, belandde het leder bij Keizer die zich niet bedacht en met een fraai en hard schot den gelijkmaker scoorde. (22). De strijd bleef zeer spannend en nauwelijks was de bal weer afgetrapt, of de Noord-Hol landsche voorhoede maakte van een fout van Hendrix gebruik, om de leiding te hernemen (23) en deze niet meer af te staan. De rest van den wedstrijd waren de hoofd stedelingen bijna steeds in den aanval en de gasten moesten zich tot enkele doorbraken be perken. Entius kreeg heel veel schoten te ver werken, maar hij bleek niet te passeeren, hoe de Amsterdamsche voorhoede ook zwoegde. In de laatste minuut kreeg Amsterdam nog een corner te nemen, die door Tenniglo op den lat was geplaatst. Toen floot de scheidsrechter einde en de Noord-Hollandsche ploeg had een zwaarbevochten 32-zege behaald. In de rust van den voetbalwedstrijd waren de wielrenners wederom aan het woord ge weest voor een afval-wedstrijd over 46 ronden, waaraan door 22 renners werd deelgenomen. Om de drie ronden viel een renner af. Luide aangemoedigd door het enthousiaste publiek werd ook nu fel gestreden. De einduitslag was: 1. A. Dietvorst, 2. F. Rekelhof, 3. M. Vervaart. Jammer was het, dat bij een tweetal valpar tijen in de laatste ronde twee renners nog al ernstig werden gewond. F. Rekelhof bekwam een bloedende hoofdwonde en M. Vervaart liep een sleutelbeenfractuur op. Aan het einde van den middag reikte de voorzitter van de R. K. Sportcentrale, Dr. Th. Schlichting, de prijzen uit. Behalve de reeds genoemde autoriteiten werd dit succesvol verloopen sportfeest o.m. bijge woond door rector J. Mol, directeur van het mannelijk jeugdwerk in het bisdom Haarlem, rector H. van Spanje, plaatselijk directeur van de K. J. C. en adviseur van den R. K. A. V. B., pater Esser, voorzitter en den heer J. Kruijver, secretaris van den D. H. V. B., de heeren H. Putter en F. J. van Veen, voorzitter en secre taris-penningmeester van den R. K. A. V. B„ den heer A. H. Reusink, secretaris van de R. K. Sportcentrale, Mr. G. Mutsaers, voorzitter van de sociaal-economische groep van „Katholiek Amsterdam", afgevaardigden van „De Graal" en voorts verschillende eerw. heeren geestelij ken en vereenigingsbestuurders. '-'"X Zondag werden te Parijs de dubbelspelen be ëindigd. Bij het dames-dubbelspel werd de kam pioenstitel behaald door de combinatie Mathieu- Ryan die met 3—6, 6—4, 6—2 van de dames Helen Jacobs en Palfrey wonnen. In het heerendubbelspel werd het Fransche dubbel BorotraBrugnon kampioen door over de Australiërs Crawford en Mac. Grath te zege vieren met 119, 63, 26, 46, 97. In het gemengd dubbelspel behaalden Rosam- bertBorotra den kampioenstitel door met 62, 64 te winnen van RyanQuist. In de finale dames-enkelspel bij de Fransche tenniskampioenschappen heeft miss Scriven (Engeland) Helen Jacobs (Ameirka) geslagen met 75, 46, 6—1. De finale van de troostgroep is gewonnen door de Amerikaansche Babcock, die miss Bow (Engeland) met 57, 6I, 62 versloeg. Zondag werden in Italië de halve eindstrijden gespeeld voor het voetbalwereldkampioenschap. De resultaten waren: RomeDuitschlandTsjechoslovakije 13 (0—1) Milaan: OostenrijkItalië 01 (0—1) Door deze uitslagen spelen op Zondag 10 Juni a.s. te Rome Italië en Tsjechoslovakije tegen el kaar om den titel, terwijl Duitschland en Oosten rijk op Donderdag 7 Juni a.s. te Florence om den derden prijs spelen. Zondag werden de beide halve finales ge speeld voor de wereldkampioenschappen voetbal, resp. te Rome en te Milaan. Voor de bovenste helft ontmoette Duitschland te Rome voor slechts 12.000 toeschouwers Tsjechoslowakije en verloor met 31. Te Milaan, waar Oostenrijk tegen Italië uitkwam, waren heel wat meer toe schouwers gekomen en men kan hun aantal op 45.000 schatten. Italië won verdiend met den oneven goal en komt nu Zondag a.s. tegen Tsje choslowakije uit te Rome in den eindstrijd. De temperatuur te Rome was Zondag hoog. De ontmoeting werd geleid door den Italiaan Barlassina. Aanvankelijk vertoonde Duitschland een matig spel, terwijl de Tsjechen sterk in de meerderheid waren. Na ongeveer twintig minu ten opende Tsjechoslowakije de score, toen Ju- nek goed voor gaf en Kress in het Duitsche doel den bal uit zijn handen liet vallen, waar op Nejedly het leder over de doellijn werkte. Tsjechoslowakije bleef in de meerderheid en de Duitsche verdediging krijgt zwaar werk te ver richten, waarbij vooral Busch opvalt. Conen, de Duitsche midvoor tracht door individueel spél nog wat opluchting te brengen, doch tot aan de rust is Tsjechoslowakije beslist de meerdere. Ook in het eerste kwartier na rust zijn de Tsjechen overwegend in de meerderheid. Lang zamerhand weten de Duitschers zich los te werken. Eenige niet van gevaar ontbloote aan vallen volgen en zoowaar gelukte het na acht tien minuten spelen den gelijkmaker te scoren. Een fraaie aanval tusschen Lehnter, Conen en Siffling, had tot resultaat, dat Noack op kor ten afstand van het doel in vrije positie een prachtige kans kreeg, welke hij niet onbenut liet. (1—1). Even waren de Tsjechen uit hun spel en bijna schoten ze zelf nog een goal in eigen doel. Na eenige benauwde moenten voor het Tsjechische doel verplaatsten de Tsjechen het spel weer en na een half uur spelen scoorde Nejedly het tweede doelpunt voor de Tsjechen, vijf minuten later gevolgd door nummer drie van denzelfden speler. Tsjechoslowakije won verdiend. Te Milaan had het veld sterk te lijden gehad door hevige onweersregens, waardoor de grond glad en glibberig was geworden. De Italianen pasten zich beter aan de om standigheden aan. Zij waren steeds een onder deel van een seconde sneller bij den bal. Oos tenrijk hield het spel zeer kort, wilde als het ware den bal „samenspelend" in het doel depo- neeren. De Italianen speelden energieker en kwamen steeds met hun aanvallen terug. Het eerste en eenige doelpunt van den wedstrijd werd na negentien minuten spelen gescoord. De linksbinnen Ferrari loste van vrij verren af stand een scherp schot, dat doelman Platzer stopte. Deze kon den glibberigen bal echter niet goed vasthouden en de toesnellende links buiten Guaita had geen moeite den bal in doel te werken. Met een 10 stand voor Italië trad de rust in. Na de hervatting was Italië aanvankelijk sterk aanvallend en eerst tegen het einde werk ten de Oostenrijkers zich weer wat los. Doelman Combi werd danig op de proef gesteld, hetgeen hem goed afging, ondanks het feit, dat hij een blessure bij een der aanvallen had opgeloopen. Gescoord werd er verder niet, waarmee Italië verdiend won en zich dus kwalificeerde voor de finale op Zondag 10 Juni a.s. Op Donderdag 7 Juni spelen Oostenrijk en Duitschland tegen elkaar voor den derden prijs. In afdeeling II is gisteren de promotie-degra datie-competitie beëindigd met den wedstrijd OvermaasR. F. C., die in een 22 gelijk spel eindigde. Overmaas Hilversum R. F. C. 2 0 1 2 1 2 14—11 12—13 12—14 In het Zuiden won Juliana in Tegelen met 21 van de club van dien naam en de Zuid- Limburgers hebben hierdoor hun fraaie kans gehandhaafd. Middelburg, dat gisteren in Breda de Baronie met 42 klopte, blijft de club uit Spekholzerheide echter op den voet volgen. 3 1 0 7 7—4 Middelburg 4 2 1 1 5 9—3 2 0 2 4 10—8 De Baronie 4 0 0 4 0 11-17 Doordat U. V. V. in Utrecht den beslissings wedstrijd tegen Vriendenschaar met 2-1 won, doet de Utrechtsche club haar intrede in de tweede klasse. De beslissingswedstrijd in Hoorn tus schen H. R. C. en O. S. V., werd door de Oost- zaners met 31 gewonnen, zoodat dezen vol gend jaar de plaats in de tweede klasse van het degradeerende H. R. C. zullen innemen. Voor de kampioenscompetitie heeft S.D.O.U.C. in Zuid-Limburg met 21 de meerderheid der Valken moeten erkennen. De Zuidelijken hebben nu hierdoor hun kansen belangrijk verbeterd, terwijl S.D.O.U.C. nu practisch al uitgescha keld is: Valkenburg Volendam SD.O.U.C. 2 2 0 0 4 6—2 2 10 12 6—6 2 0 0 2 0 3—9 Voor de Zuidelijke promotiecompetitie ver speelde Schijndel 'n punt door op eigen terrein tegen Dova gelijk te spelen. S.V.B. bleef in de running door thuis met 40 van Venlo te winnen. Schijndel 5 3 117 136 S.VB. 4 3 0 1 6 10—7 Dova 4 1 1 2 3 66 Venlo 4 1 0 3 2 3—13 De promotie-competitie in het Oosten werd beëindigd met den wedstrijd UnionLob. Boys, die een 44 gelijk spel opleverde. Treffers Union Lob. Boys 4 4 4 0 4 0 13—6 8—11 10—14 In het Westen werd dé nog resteerende wed strijd ExcelsiorDonk gespeeld. De Goudsche club won van de Schiedammers met 51. Onze Gezellen 4 31 0 7 153 Excelsior 4 1 1 2 3 613 Donk 4 1 0 3 2 712 Naar wij vernemen, heeft de voorzitter der Kon. Ned. Athletiek Unie, de heer A. J. G. Strengholt, mededeeling ontvangen van baron Baud, particulier secretaris van H. K. H. Prin ses Juliana, dat door de Prinses een fraaie zil veren beker ter beschikking van de KNAU is gesteld. Deze „Prinses Juliana"-beker zal als perma nente wisselprijs dienen voor de, dit jaar voor het eerst plaatsvindende wedstrijden om het Nederlandsche clubkampioenschap voor dames- athletiekvereenigingen. Deze wedstrijden zullen, naar verwacht mag worden, een even groote populariteit verkrijgen als de traditioneele kam pen om den „Prins Hendrik"-beker, die gelden voor het clubkampioenschap voor de heeren- athleten. In de KNAU, van welke organisatie H. M. de Koningin als beschermvrouwe optreedt, is groo te waardeering voor dit nieuwe blijk van be langstelling onzer Koninklijke familie in de athletiek: de Prins Hendrik- en de Prinses Julianabeker-wedstrijden zullen stellig hoogte punten worden in het a.s. athletiekseizoen. Dit jaar zal de Prinses Juliana-wisselprijs voor het eerst verwerkt worden op Zondag 15 Juli as. te Leiden. De organisatie is door de KNAU opgedragen aan de voortvarende Leid- scb° vereeniging „Brunhilde". Sdouc is het eerst aanvallend, doch verder dan de Valkenburgbacks brengen de gasten het niet Bij den eersten uitval der thuisclub belandt de bal in de veilige handen van Korthout. Dan is het Palundt die naast kogelt. Het spel raakt meer verdeeld, waardoor beide doelen om beurten in gevaar komen. Heijdendaal redt eens op het nippertje, waarna Hofman aan de andere zijde overschiet. Een goed opgezette Ulftsche aanval weet Heijdendaal te keeren, evenals een corner, die mooi door Peters werd ingekopt. Valkenburg komt dan in de meerder heid. Hofman komt alleen voor Korthout, doch de laatste redt. De thuisclub heeft beslist pech als Hofman tegen de lat kopt. Een snelle uitval van Ulft brengt ae gasten evenmin succes. Het spelpeil daalt langzamer hand aanmerkelijk. Als scheidsrechter Laar mans rust fluit heeft nog geen der partijen het doel kunnen vinden. De tweede helft wordt enthousiast ingezet en uit een der goed opgezette Valkenburg-aan vallen lost Peters een geweldig hard schot, dat Korthoud op fraaie wijze houdt. V. d. Boorn scheit hoog over. Vanaf den uittrap neemt Ulft den bal mede, doch het effectvolle schot van Nienhaus gaat rakelings naast. Hofman komt alleen voor den Ulftdoelman, maar schiet hopeloos naast en Korthoud stopt subliem een kanjer van Wolfs. Nadat even op het midden veld is gespeeld, gaat Schoenmakers er tus schen uit en weet via den paal Ulft de leiding te bezorgen (01). Opnieuw komt het Valkendoel in gevaar, doch Nienhaus schiet hoog over. Luide wordt Valkenburg aangemoedigd en de voorhoede, die tot nog toe erg loom speelde, komt er beter in. Korthout krijgt met z'n backs hoopen werk, wat hun voorloopig goed afgaat. Doch einde lijk moet hij zwichten voor een keihard schot van Peters, na een algemeen missen (11). De gastheeren spelen thans als duivels voor het winnende puntje. Vooral Hol is een groot gevaar. Wanneer Hofman tegen de lat gekogeld heeft, geeft hij even later Hol de kans van den dag, welke deze op buitengewoon mooie wijze benut (21). Hard werkt Ulft thans weer voor den gelijkmaker, doch Ringsen c.s. houden braaf stand, zoodat Valkenburg op gelukkige wijze nog de overwinning behaald. De heer Laarmans leidde rustig en goed. De semi-intemationale wedstrijd Noord- Duitschland—Noord Nederland Zondag te Ham burg gespeeld is met 4—2 door Noord-Duitsch land gewonnen. Nu het den Gouwenaars niet meer kan baten, wonnen zij op eigen veld. Excelsior werd met 51 geslagen. Reeds dadelijk na den aftrap zijn de gasten in den aanval, de voorhoede echter beschikte niet over deugdelijke schutters. Langzamerhand komt ook Donk beter in vorm, verschillende verkenningen worden ondernomen, maar zij leveren geen doelpunten op. Een goede kans weet Koemans niet te benutten. Eenige gevaar lijke aanvallen der gasten volgen, maar de Goudsche keeper weet zijn doel uitmuntend voor een doorbraak te behoeden. Hoewel Donk tegen den straffen wind speelt, weet zij eenige corners te forceeren; resultaten leveren zij echter niet op. Het spel verplaatst zich dan meer op de Donk-helft. De Schiedam- sche achterhoede wordt te veel naar voren ge schoven. Dit kost den gasten een doelpunt. Als de bal den vrijstaanden Verzijl wordt toege speeld, weet hij gemakkelijk te doelpunten (1—0). Na de thee neemt de thuisclub aanstonds het spel in handen, als wij deze onjuiste beeldspraak mogen gebruiken. Als de rechtsback van Excel sior hands maakt, wordt Donk een strafschop toegekend. Janmaat neemt de strafschop zuiver en correct en vergroot den voorsprong der Gouwenaars (20). Excelsior tracht den achterstand in te loo- pen, maar het schieten is geheel onvoldoende. Van Straaten kan gemakkelijk de weinige tref fers houden. Bij een goeden Donk-aanval, na uitstekend samenspel, weet Kasbergen met een alleszins tam schot Kleinekroet te verschalken. Dan tijgen de gastheeren opnieuw ten aan val. F. Koemans weet, nadat hij den bal zur krijgt toegespeeld, met een hard schot de sc op te voeren (40). Onmiddellijk nadat is getrapt, zwermen de geel-witten weer voor Schiedamsche doel en nogmaals doelpunt K - mans (50) Excelsior wil echter de eer redden en ond - neemt onversaagd een aanval. Haar rech' vleugel breekt keurig door en even voor einde kogels haar rechtsbinnen onhoudt (51). Met ongewijzigden stand fluit scheidsrechter het einde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 9