IN EN OM HAARLEM SPORT EN WEDSTRIJDEN JARIA-STICHTING DINSDAG 5 JUNI 1934 De burgemeester van Zand- voort is verwonderd PRACTISCH WERK OP DE LIEBAARD Doorvoering teeltbeperking HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE ZWEMMEN Internationale wedstrijden in Groenendaal U. Z. C.—H. P. C. 2-^1 KEURING VAN MOTOR RIJTUIGEN Verlaging der tarieven H. P. C.—H. Z. en P. C. 1—4 VOETBAL TEYLINGEN I—ONZE GEZEL LEN I 1—3 Haarlemsch Elftal MOTORSPORT Motorclub „Haarlem" DAMMEN Clubkampioenschappen Haar lemsche Damclub HONKBAL Zilveren Bal-wedstrijden Haarlemsch negentalNew Orleans ATHLETIEK HaarlemDen Haag HEEMSTEDE VELSEN IJMUIDEN VRAGENBUS iEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK 1 I =>IIIIIIII1IIHIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMII1II|I1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1II1IIIIIIIIII1IIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU ïiimmu: Werklooze St. Josephsgezellen leggen de laatste hand aan de inrichting van het vacantiehuis „De Liebaard" te Doom, in afwachting van de eerste gasten in het nieuwe seizoen. De commissie VI voor de teeltbeperking zal in de komende weken een extra uitgebreide contröle-ronde houden, naar de richtige uit voering van de bepalingen der wettelijke teelt beperking. Hiervoor zijn 8 personen aangesteld. Over tredingen zullen direct worden gerapporteerd en worden gevolgd door uitsluiting van teelt en van het recht om te veilen. Voorts zullen de overtredingen tuchtrechtelijk of strafrechte lijk worden vervolgd. Het is de commissie gebleken dat er hier en daar nog vele overtreders zijn, die nog niet vol doende beseffen aan welke gevaren zij zich bloot stellen. Men zij dus gewaarschuwd, de bepalingen in alle opzichten na te komen. Gemeenteraad Openbare vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude, op Vrijdag 8 Juni, des avonds 7.30 uur. De agenda vermeldt o.a.: Bezwaarschriften vergunningsrecht. Pensioensbijdragen burge meester, secretaris en ontvanger. Voorstellen herziening salarissen en loonen: a. ambtenaren ter Secretarie; b. veldwachters; c. gemeente werklieden; d. personeel niet vallende onder a. tot en met c. Verkoop O. L. School Houtrak- polder; Art. 13 L. O. Wet 1920. Bezwaarschrift tegen lastgeving slooping gebouw. Vaststelling voorschriften voor wegen om langs te bouwen. Wijziging begrooting 1933. Verkoop O. L. School te Houtrakpolder B. en W stellen den Raad voor: aan A Spits te Haarlemmermeer te verkoopen de sinds 1 Maart 1933 besloten O. L. School te Houtrakpolder met onderwijzerswoning en bijbehoorend terrein voor de som van 5500, onder bepaling, dat hem daarop een eerste hypotheek wordt verleend van 4000 tegen een jaarlijksche rente van 4 pet, met 200 aflossing per jaar. Bij openbaren verkoop van deze niet gunstig gelegen perceelen is geen hooger bedrag be dongen kunnen worden en tot heden is zelfs nog geen enkel ander bod ontvangen. Loon- en Salarisregelingen B. en W. schrijven aan den Raad: Ter voldoening aan Uw verzoek, gedaan in de vorige vergadering om een nieuwe salarisrege ling voor te bereiden, bieden wij U hierbij de ontwerpbesluiten ter vaststelling aan. Zooals U zult blijken, wordt voorgesteld de loonen van sommigen te verlagen en die van anderen te verhoogen, teneinde een juister ver houding tusschen de loonen onderling te ver krijgen. De salarissen van degenen, die in deze stukken niet worden genoemd, zouden wy op het tegenwoordige peil willen handhaven. Nadrukeiyk vestigen wij de aandacht er op, dat op 1 Juli a.s., dus tegelijk met de inwerking treding der voorgestelde salarisherziening, een verplicht pensioenverhaal van 10 pet. wordt toegepast, zoodat ten slotte voor het geheele personeel de netto ontvangsten in meerdere of mindere mae zullen dalen. Pensioenbijdrage Burgemeester, Se cretaris en Ontvanger B. en W, stellen den aaRd voor: Gezien het besluit van Ged. Staten van Noord-Holland van 25 April 1934, daartoe strek kende, dat met ingang van 1 April 1934 op de jaarwedden van den Burgemeester, Secretaris enn Ontvanger het by de wet toegelaten pen sioenverhaal wordt toegepast of deze jaarwed den met een daaraan gelijk bedrag worden ver laagd; zulks aldus te doen. Loonen werklieden B. en W. stellen den raad voor vast te stellen de volgende verordening, regelende de loonen der werklieden van de gemeente Haarlemerliede en Spaarnwoude. De loonen der geschoolde werklieden, die van een vaste aanstelling zyn voorzien, bedragen: met minder dan 2 dienstjaren 29— per week; met 2 en. meer, doch minder dan 4 dienst jaren 30.per week; met 4 en meer, doch minder dan 6 dienstjaren 31.per week; met 6 en meer, doch minder dan 8 dienstjaren ƒ32.— per week; met 8 en meer dienstjaren "ƒ33. per week. De loonen der ongeschoolde werklieden be dragen per week ƒ1.minder dan die der ge schoolden. B. en W. beslissen of een werkman geschoold dan wel ongeschoold is. Voor ieder van hen, die wettige of gewettigde kinderen te zynen laste heeft, bovendien ƒ1.— per week voor ieder kind boven de twee, dat d enleefty'd van 16 jaren nog niet heeft bereikt, tenzy het vroeger een bron van inkomsten heeft. Als diensttyd wordt gerekend de tijd ir dienst der gemeente krachtens schrifteiyke aanstelling doorgebracht. Boven de loonen geniet elke vaste werkman voor het geregeld gebruik van een rijwiel in ge meentedienst een jaarlyksche vergoeding van 30.—. „Het Volk" noemt het besluit van de katho lieken van Haarlem om Zandvoort te gaan boycotten, opzienbarend en heeft zich gehaast den burgemeester van die badplaats, een weer legging te vragen van de door de sprekers op de vergadering van j.l. Dinsdagavond ge- Wraakte dingen. In een ironisch gesteld artikel geeft het socialistisch orgaan verslag van het onderhoud. Het blad schryft o.m.: „Eerlijk gezegd, wij hebben ons een beetje geschaamd, omdat wij in de veronderstel ling verkeerden, dat wij in onze taak als voorlichters der publieke opinie te kort ge schoten waren en nooit iets hadden opge merkt van al die heidensche tafereelen die zich aan het Zandvoortsche strand zouden moeten hebben afgespeeld. En om onze lezers en ons eigen geweten gerust te stellen hebben wij den burgemees ter van Zandvoort, den heer Van Alphen, om inlichtingen gevraagd, die ons bereid willig te woord stond. Natuurlyk was de burgemeester ten zeer ste verwonderd over dit boycotbesluit, niet alleen omdat hy er geen enkele aanleiding toe zag, maar wel in het bijzonder, omdat officieel bij het Zandvoortsche gemeentebe stuur nooit een enkele klacht van deze zijde is binnengekomen. Maar wy wilden zeker van onze zaak zijn en vroegen den burgemeester, of hem dan wellicht iets van die onzedelykheid be kend is. „Ja, dan kunt u zich toch beter wenden tot degenen die deze beweringen geuit heb ben en naar feiten vragen!" „Trouwens," ging de burgemeester voort, „deze actie verwondert mij in zooverre niet, omdat reeds verleden jaar om dezen tijd 11.1. op 8 Juni 1933 de „Nieuwe Haarlem- sche Courant" in een artikel over Zand voort het volgende schreef: „Wat in den tijd van burgemeester Beeck- man als ontoelaatbaar gold, wordt onder het bestuur van burgemeester Van Alphen als zeer gewoon beschouwd!" „Waaraan" vroeg de heer Van Alphen „heb ik deze ongetwijfeld goed bedoelde uitlating te danken? Gebeurt hier „meer" dan in andere badplaatsen? Stellig moet deze vraag in ontkennenden zin worden beantwoord. Juist met het oog op het voorkomen van onzedelijkheid wordt het politietoezicht alhier in de seizoenmaan den intensiever uitgeoefend, mede met be hulp van marechaussee en rijksveldwacht. Dat daardoor elke onzedelykheid kan worden voorkomen is niet te verwachten, doch zy behoort tot de groote uitzonderin gen gelijk dit ook elders het geval is. Zou menig bankje in menig plantsoentje in me nig vredig dorpje, wier inwoners als hoogst correct bekend staan, ook die uitzonderingen niet kennen? Het zal de gemeente Zandvoort spijten, wanneer wie ook het plan mocht hebben zou besluiten om onze plaats niet meer te bezoeken, maar ik deel de motieven, door dien spreker in Haarlem geuit, allerminst. „Zeker" vervolgde de burgemeester „de kleeding waarmede sommige vrouwen meenen reclame voor haar aanwezgheid te moeten maken, laat wel eens wat te wen- schen over, doch ook hier betreft het uit zonderingen. Maar hoe zit dat met die mode? Die toiletten worden in Nederland niet uitgevonden, wel verkocht in zaken waar men dit in den gedachtengang van den Haarlemschen criticus, op grond van de gezindheid van de directie of leiding dier zaken, allerminst zou verwachten. Die uitvindingen komen hoofdzakelijk van de kusten van Frankryk en Italië, waar de kleeding als nóg luchtiger kan beschouwd worden. Hoe kan men, zooals in het verslag der „Nieuwe Haarlemsche Courant" wordt ge schreven, den tegenwoordigen tyd vergelijken met dien van tien jaren terug? Heeft de drang van de stedelingen naar buitenlucht en de behoefte aan sportbeoefe ning ooit grooter ontwikkeling gekend dan in de laatste tien jaren? Zandvoort hoopt, dat het zyn aandeel in ruime mate zal behouden in het verschffen van het genot, dat elk met een goede be doeling bezield mensch zal ervaren door zijn zon, zyn zee en zyn frissche lucht." De redactie van „Het Volk" gaat als volgt verder: Zoo denkt dus de burgemeester van Zand voort over de gevallen van onzedelykheid, die met veel pathos in de vergadering der Haarlemsche „zedenverwilderaars" zyn voor gedragen. Is het te veel gezegd, als wy deze actie niet alleen als lichtvaardig, maar zeker ook als onverstandig bestempelen? Want als by verstandige menschen een actie ingang wil vinden, dan is het noodza- kelyk, dat men met concrete feiten komt, waaruit voor ieder zonneklaar kan blyken, dat een dergelyke actie verantwoord is. De sprekers op de bedoelde bijeenkomst hebben wel veel beweerd, doch geen enkel feit werd door hen genoemd en bovendien hooren we nu bovendien nog uit den mond van den burgemeester van Zandvoort, dat bij het gemeentebestuur nimmer een klacht is in gekomen van al de heeren, die zoo den mond vol hadden over onzedelykheid en waarvan pater Jonckbloedt zelfs beweerde dat onze geprezen Hollandsche binnenhuisjes thans van boven tot onder volgespat zijn met de modder der ontucht...." Tot zoover „Het Volk". Laten wij beginnen met, waar noodig, een dwaling uit de wereld te helpen, die misschien ook den burgemeester van Zandvoort eenigs- zins gerust stelt. Zandvoort is, voor zoover bij de katholieken bekend, niet onzedelijker dan andere badplaatsen en het besluit der katho lieken moet dan ook zóó worden opgevat, dat zy voortaan alle badplaatsen zullen myden, Waar de overheid nalaat de in het belang der zedelykheid noodige maatregelen te treffen. De katholieken van Haarlem hebben by dat besluit toeer speciaal het oog gericht op Zandvoort en hebben die plaats met name genoemd, zoo als straks, naar te verwachten is, ook de Am- sterdamsche katholieken zullen doen, maar dat beteekent niet, dat Zandvoort op zedeiyk ge bied meer aanstoot geeft dan Scheveningen of Ostende of Blankenberghe. De katholieken van Rotterdam en Den Haag zullen vermoedelijk hieer hun aandacht wyden aan Scheveningen en dit met name in hun actie betrekken. Het scherpe wapen der boycot dat de ka tholieken nu gaan hanteeren, heeft in sommige kringen veel aandacht, critiek en afkeuring Bevonden. Eerlyk gezegd begrijpen wy dien weerslag niet goed, want het is niet anders dan de toepassing van wat de heeren van het „dem Schweine (pardon, dem Reinen) ist alles rein" zelf immer aanraden: wie het vieze van de badplaatsen niet zien wil, blyve er weg! Hoe nu: geldt dat advies maar zoolang als Zand voort er geldelijk geen nadeel van vreest? „De burgemeester van Zandvoort was ver wonderd" schrijft de verslaggever van „Het Volk", want „officieel is by het Zandvoortsche gemeentebestuur nooit eenige klacht van deze zijde binnengekomen." Met „deze zijde" worden waarschynlijk de katholieken bedoeld. Wy weten niet wat de heer Van Alphen „officieel" vindt, maar als hij meent, dat hy eerst van Rome uit een briefje dient te krygen over de zedenontaarding op het strand te Zandvoort alvorens een vergadering van ka tholieken het recht zou hebben te besluiten niet meer naar Zandvoort te gaan, vergist hij zich. Onbekend kunnen hem de grieven der katho lieken overigens niet zijn. Zeer terecht heeft hij zelf de aandacht ge vestigd op het artikel in de Nieuwe Haarlem sche Courant van 8 Juni 1933. Daarin kon hy lezen welke bezwaren van katholieke zyde ge maakt worden. Als hy er pleizier in heeft, wil len wy met genoegen dat artikel nog eens af drukken. Het heeft ook in andere deelen van ons land de oogen geopend voor het hellende vlak, waarop wij ons bevinden. Verder zal de burgemeester zich nog wel herinneren, dat de vertegenwoordigers van de katholieke staats partij in den Zandvoortschen gemeenteraad, met name wethouder Sleegers en de heer Geers herhaaldelijk de aandacht hebben ge vestigd op onbehoorlyke toestanden op het Zandvoortsche strand. Dat men in den Zandvoortschen raad ge- 'tracht heeft de bezwaren dezer vertegenwoor digers van de katholieke staatsparty weg te hoonen, geeft nog niet het recht te doen alsof men van bezwaren, van katholieke zijde geuit, niets afweet. Als wij ons niet vergissen zijn ook in Zandvoort, zooals in andere gemeenten, adressen ontvangen, door katholieke vereeni- gingen gezonden aan het gemeentebestuur, over de zedenverwildering aan het strand. En onbekend zal het den burgemeester toch ook niet zyn, dat op het einde van den afge- loopen zomer door den Minister van Binnen- landsche Zaken aan de gemeentebesturen een circulaire is gezonden, waarin o.m. de volgende passage voorkomt: „In den afgeloopen zomer hebben zich op vele plaatsen excessen geopen baard in strand- en badleven bij de beoe fening van de watersport. Deze excessen be stonden voornamelyk hieruit, dat personen zich in het openbaar vertoonden in een kleedy, welke den toets eener gematigde critiek op het punt van weigevoeglijkheid niet kon door staan. Zulks schept het gevaar, dat de grond slag wordt gelegd voor een steeds meer om zich heengrypende zedenverwildering enz." En wel licht heeft de burgemeester van Zandvoort ook kennis genomen van wat over de strandschan- dalen in de vergaderingen der Staten-Generaal door den Minister van Justitie is gezegd. De heer Van Alphen zal toch niet meenen, dat Zandvoort hiermede niet bedoeld kon zyn. En dan te lezen: „de burgemeester van Zand- voort was ten zeerste verwonderd." Neen, die Op Zaterdagavond ajs„ 9 Juni, organiseert de Heemsteedsche Polo Club (H. P. C.) in de zwemvijvers van Groenendaal een internatio naal zwemfeest. De H. P. C. ontvangt op dien dag de Bremensche Schwimm Verein (B. S. V.). Deze Duitsche club bezit zwemmers en polo spelers van prima kwaliteit. Fischer is de Duitsche kampioen en recordhouder op de 100 M. vry"e slag. Zyn record staat op 59,1 sec. Zyn clubgenoot Heibel is een ietsje langzamer dan hy, n.l. no. 3 op de Duitsche kampioen schappen met een tijd van 1 min. 0,2 sec. Ver der komt Witt, ook no. 3 op de Duitsche kam pioenschappen, maar op den schoolslag. But last and not least E. Küppers, no. 3 van de wereld- ranglyst op de 100 M. rugslag zal waarschyn lijk aanwezig zyn. H. P. C. stelt daar tegen over de beste zwemmers van Nederland, dus S. Scheffer op den rug-, P. Kruithoff op den school- en B. Mooi op den vryen slag. Wat de Heemstedenaar zal uitrichten? Hij kan voor een verrassing zorgen, gezien zyn uitstekenden vorm in den laatsten tijd, Donderdag j.l. verbeterde hij nog het 200*M.- record! Het waterpolo-zevental van de B. S. V. is sinds jaren kampioen van Noord-Duitschland. Maar hoe is het zevental der Heemstedena ren? Is het niet een zware concurrent voor het kampioenschap van het land? Alles by elkaar genomen zullen deze wed stryden, die om 7 uur beginnen, wedstryden zyn, zooals ze slechts zelden in Nederland ge houden worden. Aan den polodag in Utrecht deed ook H. P. C. mee. Zij lootte tegen U. Z. C., Maas tegen Zian, terwijl H. Z. en P. c. vrijgeloot was, ma ar te gen den winnaar U. Z. C—H. P. C. moest spe len. U. Z. C. was voltallig. H. P. C. daarentegen telde één invaller, n.l. Bley, een veldspe'er uit H. P. C. II, die voor deze maal liet doel moest verdedigen, daar de doelverdedigevs uit het eerste en tweede verhinderd waren. Hij keepte zeer verdienstelyk. De Heemstedenaren speelden een sublieme partij, vooral de voorhoede was er goed in. Ook viel op hun greater® uithoudingsvermogen. Na ongeveer één minuut spelen, kreeg Kooy- mann een vrijen worp te nemen, plaatste hoog naar Mooi, die n bal handig in het net tikte, 01. Even lat r bij een scrimmage voor het Heemsteedsche doel, werkte Mooi den bal te laag weg, met het gevolg, dat Schat onhoud baar doelpuntte, 11. Doordat Leyenaar even aarzelde, kon Daat- selaar scoren, zoodat U. Z. C. de leiding nam met 21. H. P. C. zette alles op alles. Hun moeite werd weergave van het onderhoud moet op een ver gissing berusten. „Het Volk" en de burgemeester vragen naar feiten, waaruit f*. onzedelykheid zou blijken. Wil antwoorden: ziet naar de wijze, waarop veien zich in Zandvoort vermaken, ziet o.m. naar de zonnebaders en de kleeding, waarin zich het overgroote deel van de kampbewoners pleegt te vertoonen en geeft toe, dat deze grof heden aanleidng geven tot het plegen van on zedelykheid, onzedelykheid door daden en meer nog tot onzedelykheid door gedachten. De sfeer in Zandvoort en op andere stranden deugt niet, is een en al grove zinnelykheid. Dat er onder den invloed van die sfeer onzedelijke dingen op en naby het Zandvoortsche strand plaats grijpen, weet de burgemeester even goed als ieder, die zich daarvan overtuigen wil. Vraagt de burgemeester feiten, wij antwoorden: belet de menschonwaardige zonnebaden; maak, dat ieder zich in een behoorlyke kleeding in het dorp vertoont; zorg er voor, dat men zich in het tentenkamp steeds behoorlijk kleedt. Dan zullen de katholieken tegen Zandvoort geen bezwaar meer hebben. „Dem reinen ist alles rein" is een slagwoord, vol grooten onzin. By een ieder is de natuurdrift aanwezig, ook bij den deugdzame. Niemand ontkomt daaraan of hij katholiek is of sociaal-democraat. Een beroep op de mode, op de ontwikkeling der laatste tien jaren schraagt natuurlijk het standpunt van den burgemeester niet bijster sterk. De vraag is slechts: wat leidt tot zeden verwording, tot zedenvervlakking, tot zeden ontaarding en welke middelen moeten daarte gen worden aangewend? Een enkel woord over het feit, dat „Het Volk" zich steeds aanmeldt als de grootste propagan dist voor grove vermaken als zonnebaden enz. en zich ook hier weer geroepen gevoelde de actie van de katholieken van Haarlem min of meer belachelijk te maken. Dat de sociaal-democratie, waarvan „Het Volk" de spreekbuis is, tot zulk een grove lichaamsverheerlijking vervallen, is te wijten aan hun materialistische levensbeschouwing, Deze is een gevaar voor onze maatschappelijke sa menleving zooals ook de Romeinen in hun de cadenten tijd langzaam en zeker aan hun stof- vergoding zyn bezweken. Daarom doen wij allen een weldaad aan onze maatschappij, als wij ons tot taak stellen de sociaal-democratie met één forschen zwaai van den Nederlandschen bodem weg te vagen. Wij zijn er van overtuigd, dat hoe beter de socialisten in hun propagan da voor ergerijke vrijheden op strand en in bosch slagen, hoe eerder dat laatste uur voor hen zal zijn geslagen. Men zie slechts naar Duitschland! Door het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland is overgegaan tot een verlaging van de tarieven voor de keuring van motorrijtuigen, welke als openbare middelen van vervoer voor personen worden, of zullen worden gebezigd. Met ingang van 1 October a.s. zullen de vol gende tarieven gelden: Eerste keuring 10; Herkeuring 5; Keuring na herstel van aangewezen fouten: met remproeven 5; zonder remproeven f 1.50; Herkeuring na aanrijdingen of ongeval len geschiedt gratis, indien deze door den on dernemer binnen 2 maal 24 uur na de aanrij ding of het ongeval wordt aangevraagd. Spoedkeuringen 2.50 extra en op buitenge wone tijdstippen 5 extra. beloond door een pracht doelpunt van Uiten- daal, 22. Na rust vooral, toonde de H. P. C. over groo ter ausdauer te beschikken dan de U. Z. C. Dat H. P. C. slechts tw'ee doelpunten maakte, twee pracht-goals van Kooymann en Mooi, kwam door onzuiver schieten. Zoo schoten Kooymann en Uitendaal een paar maal vlak naast of over, nadat zij zich vrijgemaakt had den. Anderhalf uur later ging dezelfde H. P. C.- ploeg te water tegen H. Z. en P. C., dat geheel frisch en voltallig was, dus eindelijk weer met Reekers in de gelederen. De bal belandt spoedig bij Schrieder, die H. Z. en P. C. de leiding geeft. Toch geeft H. P. C. den moed niet op. Na een voorzet van Mooi werkt Kooymann den bal in den goal, 11. Bij een scrimmage voor het Heemsteedsche doel, slingert Bley den bal weg, precies in de handen van Reekers, die zich niet bedenkt en het is 2I. Na de rust is de voorhoede der Heemstede naren uitgespeeld. Van Aelst en Ingenluyff brachten de achterhoede van H. P. C. in groote moeilijkheden. Eerst kon nog gered worden door man overnemen, doch later bleek het, uitstel van executie te zyn. Schrieder en Ingenluyff konden vrij doelpunten. Mooi probeerde 't nog met verre schoten te los sen, doch daarmee liet keeper Rijpstra zich niet verschalken. Door deze overwinning plaatste H. Z. en P. C. zich in de finale tegen Zian, daar ook Zian met 4—2 van Maas gewonnen heeft. Voor de Lustrum-wedstrijden van „Teylin- gen" werd bovengenoemde wedstrijd gespeeld. Voor den aanvang werd door Teylingen een mand bloemen aan O. G overgereikt voor de promotie naar de le klasse. Onder leiding van scheidsrechter v. Haaste ren werd dan begonnen. De eerste oogenblikken werd er snel ge speeld en liet zag er naar dat T. spoedig de leiding zou nemen, ware het niet dat voor het doel te klein werd gespeeld. De O. G.-backs toonden zich daar ook steeds hun plaats waard. Dit overwicht was van korten duur. en toen O. G. het spel in handen kreeg, was van over wicht van T. geen sprake meer. De aanvallen van de gasten werden steeds tactisch opgezet, waarbij het plaatsen opviel. Verschillende malen moest Homan het doe) zuiveren, en hij deed dit uitstekend. Warmer.- hoven speelde een uitstekende party back maar toch kon dit niet verhinderen dat O. G. met een hard schot de leiding nam. Het werd nu grootendeels een stryd tusschen de O. G.- voorhoede en de Teylingen-verdediging, waar bij zeer sporadisch een schot werd gelost op het O. G.-dcel. Ook na de rust behield O. G. het beste van het spel, en het wist nog twee fraaie doelpun ten te fabriceeren. In het laatste kwartier deed de thuisclub nog eenige uitvallen, waaruit een tegenpunt werd gescoord. Al heeft Teylingen verdienstelijk gespeeld, O. G. was in elk op zicht de meerdere en verdiende de overwinning volkomen. A.s. Zondag zal de finale gespeeld worden door O. G. en Lisse, terwijl Teylingen en S.J.C. om den derden en vierden prijs zullen kampen. Zondag hield de Motorclub „Haarlem" een gecombineerden wedstrijd in langzaam rijden, slingerbaanryden en blokjes rapen, op de ter reinen der steenfabrieken te Hillegom. De wed strijd was verre van gemakkelijk, daar de meeste rijders moeite hadden hun machines in toom te houden. De uitslag luidt als volgt: 1. C. Hardenbelt met 34 winstpunten. 2. Maarschalk met 32 idem. 3. Goozens met 31 idem. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1933/1934 der Haarlem sche Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: J. van Looij remise met M. van Lunenburg Jr. P. J. van Dartelen remise met H. G. Teunisse. Derde klasse: J. Kuntze wint van J. Merts; G. Bakker wint van A. F. Munnikhuis; K. Oly remise met J. Stammis; E. Stammis wint van H. W. C. van Rhoon; W. J. A. Matla wint van J. Klaverstyn; K. Pus wint van J. Kuntze. Door loting os voor den Zilveren Baldag het volgende programma vastgesteld: 9 uur: D.E.V.—E.D.O. I. E.D.O. II—H.H.C. II. 10 uur: Rijks H.B.S.V.V.G.A. n. Haarlem IID.E.C. 11 uur: Blauw-Wit IIAjax II. SwastikaA.M.V.J. 12 uur: Winnaar b—Winnaar c. 1 uur: Winnaar aWinnaar f. 2 uur: Winnaar aWinnaar e. 3 uur: Winnaar hWinnaar i. Winnaar g is vrtf. 4 uur: Winnaar gWinnaar j. Het negental, voor dezen, op Zaterdag 9 Juni te spelen wedstrijd, is als volgt samengesteld: J. Veenhof, C. Hunik, K. Wulfhorst, P. Par son, allen „Haarlem", resp. werper, achtervan ger, derde honk en verre veld, F. v. d. Heuvel Rijnders, J. Baas, J. Hartog, W. Rijnakker, al len H. H. C., resp. le honk, 2e honk en verre veld; Th. v. d. Putten (E. D. O.) korte stop. Reserves zijn: H. Vrugt, C. Kloos, („Haar lem"), J. Moll, H. Mulder („H. H. C.") en K Zandstra („E. D. O."). Zondag 10 Juni organiseert de H. A. V. „Haar lem" een Steden-ahletiek-wedstryd, n.l. Haar lemDen Haag. De Haarlemsche ploeg zal ge heel worden samengesteld uit athleten van de H. A. V. „Haarlem", terwyl het team van Den Haag zal worden geformeerd uit de beste ath leten van verschillende Haagsche vereenigingen. Dat Den Haag met een krachtige ploeg zal ver schijnen, staat dus vast. .Haarlem" zal in haar sterkste formatie uitkomen. Het programma luidt: 100 200 400 1500 3000 M. Hard- loopen, Vèr-en Hoogspringen, Discus- en Speer werpen, Kogelstooten, 4 x 100 en 10 x 100 M. Estafette. Als extra nummer wordt nog verwerkt: 800 M. Juniores om het kampioenschap van Ne derland. De wedstrijd vindt plaats op het ter rein van de H. F. C. „Haarlem" en vangt aan om 2 uur. Muzikale wandeling. Naar aanleiding van het behaalde succes op 10 Mei te Leiden, zal het fanfarecorps „Excelsior" op Donderdag 7 Juni een muzikale wandeling door het meer zuidelijke gedeelte der gemeente maken. Om 8 uur des avonds wordt afgemarcheerd van het Wilhelminaplein voor de volgende route: Voorweg, Winterlaan, Valkenburger laan, Herfstlaan, Molenlaan, Valkenburger plein, Heemsteedsche Dreef, Camplaan, Raad huisplein, v. Merlenlaan, Wakkerkade, Melchior Treublaan, Hugo de Vriesplein, Heimanslaan, v. Merlenlaan, Heerenweg, Koediefslaan, v. Slin gerlandlaan, Lanckhorstlaan, Heerenweg, Zand- voortschelaan, Willem Klooslaan, Fred, van Eedenplein, Jac. Perklaan, Vondelkade, P. C. Hooftkade, Tesselschadelaan, Boekenrodelaan, Constantijn Huygenslaan, Roemer Visscher- plein, Orchicieeënlaan, Rododendrumplein, Aza lealaan, Asterkade, Chrysanthemumlaan, Clivia laan, Amaryllislaan, LaLan van Rozenburg, Adriaan Pauwlaan, Paulus Buyslaan, v. d. Spie- gellaan, Binnenweg, Res Novaplein, J. v. d. Bergstraat, Lindelaan, Raadhuisstraat, Haven straat, Dr. P. Cuyperslaan, Hendrik de Keyzer- laan, Wipperplein, Drieheerenlaan, Clooster- weg naar Wilhelminaplein, waar de stoet wordt ontbonden. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen by: G. J. Jansen, Lijndaanstraat 58 te Zaan dam, twee bankbiljetten; Bureau van politie, Heemstede, badpak, theedoek en paar kousen; Asterkade 27, hondenpenning; A. van Ieperen, Kerklaan 2, schildpad; Van Hoorn, Hortensia laan 1, hondenhalsband; Humting, Berkenlaan 24, rozenkrans; E. F. de Hondt, Meer en Boschlaan 43, sigarettenpijpje; Van der Aar, Lindenlaan 30, zwart hondje; Roozen van Schie, Lanckhorstlaan 6, portemonnaie met inhoud; Bureau van politie, jongensjas; Klumpe, Lindenlaan 57, gummi regenjas; J. C. v. Oostzanenlaan 8, gouden dameshorloge; G. Smorenburg, Melch. Treublaan 7, boekje, nota's; Van der Eem, Bomeostraat 44. hondje; Kolk, Talmastraat 29, kinderschort; Middelaar, Valkenburgerlaan 40, hondje; Bureau van politie, rijwielbelastingmerk; Zijlstra, Wilgen straat 73, heerenhoed; Vogels, Lindenlaan 26, kinderportemonnaie De werkloosheid Zaterdag waren bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier ingeschreven in totaal 2796 werkloozen, waarvan 85 beneden den leeftijd van 18 jaar. Hiervan waren 369 bouwvakarbeiders, 329 metaalbewerkers, 30 mannel. en 6 vr. kantoorbedienden, 2 musici en 1 kunstschilder; verder 9 dienstboden, 1 vr. winkelbediende en 5 fabrieksarbeidsters, 1152 arbeiders van diverse beroepen en 806 losse en fabrieksarbeiders zonder vakkennis, allen boven de 18 jaar. Beneden den leeftijd van 18 jaar waren inge schreven: 4 bouwvakarbeiders, 8 metaalbewer kers, 8 mannel. en 3 vr. kantoorbedienden, 9 dienstboden, 3 vr. winkelbedienden, 3 fabrieks arbeidsters, 8 arbeiders van diverse beroepen en 39 losse- en fabrieksarbeiders zonder vak kennis. Burgerlijke Stand Geboren: S. E. Kolster- Boogaard, d. A. Bakker-Van Houwelingen, z. H. Bennink-Jansen, d. J. M. L. P. M. Roodenberg-Snyder, z. A. Verschoor-de Jong z. A. G. Koelemeijer-Agterberg, z. E. de Roode-Kemp, d. E. Jonker-Blok, d. M. Griemink-de Ruijter, d. A. Pekelder-Dokter, d. M. M. A. Roode-Langereis, d. F. de Bruin-Reuser, d. M. de Reus-Bleijendaal, z. A. J. Philippo-van Dalen, d. J. C. van Staalen-Brouwer, d. A. S. M. van der Veld-Gassner, z. W. van Woensel-van der der Lugt, d. L. de Korver-Blokland, d. A. Schouten-Langbroek, z. W. Drijverde Groot, d. A. HaanElema, d. C. Negryn- van Weert, z. M. P. Koks-Van Roode, z. I. de Niet-Blok, d. J. P. Broek-van Os, d.— J. G. van Schagen-Zwanenburg, d. M. Blink- hof-Lettinga, z. G. J. Scheltens-Wieringa, d. H. M. J. Kriek-Ruiter, d. M. Ros-Wo- ning, d. T. Schol-Prins, d. M. H. Mole naar-van Bakel, d. A. Meder-v. d. Grijn, z. P. C. van Noord-Woerlee, d. G. Veenboer- Woord, d. G. J. Witteman-Wempe, z. M. C. M. Hammer-De Witte, z. G. Boontjes-de Roo, d. T. van Dijk-Zwaan, d. C. W. de Gelder-Vermeerren, d. Overleden: Johannes Michel de Roon, 32 j., echtgen. van C. van Tunen Maarten Krijger 68 j., echtgen. van W. v. d. Velde Pietje van der Schaeck, 13 j., d. van E. v. d. Schaeck Cornelia Bakker 21 j., ongeh. Samuel Vles- sing 58 j., echtgen. van B. Blok Johannes v. d. Nulft 6 j., d. van B. v. d. Nulft M. Boon, 78 j., wed. van J. Z'egel L. Carati, 3 w., z. van A. J. Carati Johannes Hoogeduin 55 j., echtgen. van G. Oorthuis Arend Jan van Zanten, 80 j., wedn. van A. M. Muller Con stant A. K. Jackson 73 j., echtgen. van L. Spies A. M. van Wingen, 77 j„ wed. van C. Bakker. Katwijker loggers opgebracht Alhier is be richt ontvangen, dat de Katwijker motorloggers KW. 3 en KW. 124 door een Deenschen politie- kruiser naar Esbjerg in Denemarken zijn op gebracht. De beide loggers werden door een Deensch vliegtuig in de territoriale wateren op gemerkt. Onmiddellijk werd het politie-vaartuig hiervan in kennis gesteld. Ook is de politie- kruiser bij de stoomtrawler „Centoeng" IJM. 131 geweest, oomdat men ook van dit vaartuig vermoedde, dat het in overtreding was. De schipper van dezen trawler moest aan boord van den kruiser komen, om nader te verklaren omtrent zijn visscherij en plaats te bepalen, waar hy zich bevond. Het bleek, dat de schip per niet binnen de 3-mijls-zöne was. Hij kon toen weer naar de IJM. 131 terugkeeren. Vraag: Ik heb een rozenboom, waar aan de nieuwe loten groene luisjes komen, die de knop jes losvreten. Weet U hiertegen een afdoend middel? Antw.: Met een straal koud water besproeien en als dat niet helpt met een aftreksel van (slechte) tabak. Vraag: By my woont in een zuster van myn vrouw, die niet in staat is in haar levenson derhoud te voorzien, daar zij lydende is aan een ziekte; haar vader en moeder zyn over leden. Nu zyn er nog broers en zusters. Zyn die ook verplicht by te dragen in haar onderhoud? Is dit ook bij de wet verplicht? Er zyn zoowel ongehuwde als gehuwde. Ik kan alleen niet in haar onderhoud voorzien. Indien zij daartoe verplicht zyn, tot wien moet ik my dan wen den. Kan dit ook bij den burgemeester of an deren? De andere broers en zusters weigeren iets bij te dragen. Antw.: Broeders en zusters zijn wettelyk niet verplicht by te dragen in het onderhoud van hulpbehoevende broeders en zusters. Het Haarlemsch elftal, dat Donderdagavond half acht tegen Stormvogels speelt, luidt als volgt: Doel: N. Michel (VSV). Achter: G. Krom (RCH) en K. Haak (Storm vogels). Midden: R. Jongeneel (HFC), D. J. de Ko ning (VSV), A. W. Vreeken (Haarlem). Voor: H. Notrot (EDO), U. de Wolf (VSV), Sterk (VSV), C. J. Smit (Haarlem) en J. Paape (RCH). Competitie-programma Door den competitie-leider zyn alsnog inge- lascht de wedstryden Haarlem II—Haarlem III en E. D. O. II—E. D. O. III. Deze worden gespeeld op Woensdagavond, de eerste op het terrein aan de Kleverlaan, de eerste op het terrein aan de Kleverlaaan, de andere op het E. D. O.-terrein en vangen aan om 7 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 5