SPORT EN WEDSTRIJDEN PER VLIEGMACHINE DE WERELD ROND N TROUWE KLANT MARKTEN Het Geheim van het open Raam VRIJDAG 8 JUNI 1934 U ZULT NET LEEREN UIT ERVARING PADION I5G0ED EN GEEPT BC5PARING INZENDING BELASTING AANGIFTEN StormvogelsHaarl. Elftal 25 NAT. LATHYRUSTENTOON STELLING De zevende in het Krelagehuis R.K. Achilles en de Heem- steedsche wielerbaan GEMEENTEZAKEN R.K. Damclub Gezellig Samenzijn Overnemen van wegen Kleingoed Feestelijke opening nieuw club lokaal der Haarl. Damclub Kosten paspoorten en bewijzen van Nederlanderschap UIT DEN OMTREK SCHERMEN ZANDVOORT School-competitiewedstrijden Kamer van Koophandel WIELRENNEN HALFWEGSCHE WIELERBAAN VAN ONZE RECHTBANK StormvogelsVelocitas of Excelsior Internationale wedstrijden HONKBAL DAMMEN Internationale ontmoetingen Damclub „Adolf Kolping" Verkeer en muziek HAARL. R.K. DAMBOND De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap 3e klasse Detective-verhaal dooi ANTHONIE GILBERT Nietwaar, U bent 'n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers". U moogt er graag eens m grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren, hij plaatst Zaken-Omroepers, die onze rubriek juist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regelmatige belangstelling inderdaad motiveeren. De Inspecteur der Directe Belastingen te Haarlem heeft ons verzocht ter algemeene ken nis te brengen, dat het in het belang der belas tingplichtigen is de in begin Mei j.l. toegezonden aangiftebiljetten der belastingen naar inkomen en vermogen van het belastingjaar 1934-1935 zoo spoedig mogelijk ingevuld en onderteekend ter inspectie in te zenden. Daarmede wordt bereikt, dat de aanslagen eerder kunnen worden vastgesteld, ook de aanslagen van hen die in gezinsverband samenwonen. Als bekend mag worden verondersteld, dat de aanslagen van gezinsleden dan kunnen worden vastgesteld, wanneer de aanslagbiljetten van alle tot één gezin behoorende belastingplichtigen ter in spectie zijn ingekomen. Voor degenen, die hierin nog nalatig mochten zijn gebleven, moge bovenstaande kennisgeving een aansporing zijn. Groep C le klas Voor deze 7e Nationale Lathyrustentoonste'- ling, die op 6, 7 en 8 Juli te Haarlem wordt gehouden en waaraan tevens een Onderlinge Tentoonstelling van de Afdeeling Haarlem der Kon. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde verbonden is, bestaat zeer veel belangstelling. In fijnheid van bloemen en arrangement, zal zij zeker vele vroegere tentoonstellingen over treffen. De Lathyrus toch, die de laatste jaren bij vakman en liefhebber steeds meer geteeld wordt, ondersheidt zich door 'n zeldzamen rijk dom aan warme kleuren. Vazen met deze bloe men, bindwerk en tafelversieringen, van dit materiaal gemaakt, trekken zeer de aandacht. In alle mogelijke variaties en groepeoringen zullen wij deze bloemen in het Krelagehuis aan treffen. Niet alleen de vakman, maar ook de liefhebber zendt in en deze laatste doet waarlijk in zijn cultures niet onder. De Afdeeling Haarlem komt met mooie groe pen Succulenten en bloemgewassen, zoowel van buiten als uit de kassen. Een aantal tropische gewassen, waaronder rijk dragende bananen, palmen en last not least orchideeën zullen een schitterend geheel vormen. Het Koninklijk Huis gaf, door het schenken van medailles, blijk van zijn groote belangstel ling. Haarlemsche negental, welks samenstelling we reeds eerder gaven. Zondagmiddag komt opnieuw een team van den kruiser naar Haarlem, daar de oorspron- gelijk in Amsterdam te spelen wedstrijd tegen het bondsnegental wegens het niet beschikbaar zijn het het Ajax-terrein, ook in Haarlem zal worden gespeeld. Voor beide keeren heeft het bestuur van E. D. .O zijn terrein welwillend beschikbaar gesteld. Het clubbestuur is thans als volgt samenge steld: P. v. Buuren, voorzitter, A. Nooy, secre. J. Speet, penningmeester, P. Heilig, wedstrijd leider en W. Gomes, algemeen functionaris. Paape, Smit, Wolf Jr., Sterk, Nottrot, Vreeken, De Koning, Jongeneel, Krom, Haak Sr., Michel. De bal is pas aan het rollen gebracht, of Groeneveld heeft Michel reeds gepasseerd. (1-0). Geruimen tijd gaat de strijd nu gelijk op. Wel speelt 't Haarlemsch elftal Sets fijner aanvalsspel, maar dat van Stormvogels sor teert meer effect, ook al zien de TJmuider- aanvallers in laatste instantantie geen kans het voorloopig Michel al te lastig te maken. Toch moet deze na een mooi stukje samenspel opnieuw zwichten voor een schot van Groene veld. (2—0). Rijkeboer verlaat nu het veld. Voor de inval ler verschijnt, heeft Sterk een missen in de IJmuider-achterhoede reeds afgestraft. (21). Het Haarl. elftal blijft nu eenigen tijd ster ker. Hollenberg is echter prachtig op dreef en stopt de hardste schoten met groote zekerheid. Ook Tol en Prins weren zich. Tegen de rust komt de Stormvogels-aanval weer in actie. Er wordt vaak aardig gecombi neerd, Krom wordt nog al eens gepasseerd, doch Haak blijft baas. Rust 21. In de tweede helft brengt Sterk uit een hoek schop den stand al gauw op 22. Prins valt dan uit, wat een groote verzwak king beteekent. Wel verricht Fyen als spil goed werk maar de kracht van den aanval is weg. Juist', als de Back als invaller arriveert, maakt Wolf' Jr. er 2—3 van. Doordat de Stormvogels-voorhoede af en toe gevaarlijke aanvallen onderneemt, wordt de strijd niet eenzijdig, maar feit is, dat het Haarl. elftal domineert. Sterk brengt den stand op 24, waarna Paape met een schuiver, dien Hollenberg liet glippen nogmaals doel puntte. (2—5). De N.V. Haarlemsche Grond- en Huizen Ex ploitatie Maatschappij te Haarlem heeft zich bereid verklaard, om aan deze gemeente koste loos in eigendom over te dragen, met de be stemming voor openbaren weg, gronden (pro jectstraten ten westen van den Vergierdeweg). Tegen de aanvaarding van bedoelde gronden onder de voorwaarden opgenomen in het on derstaand ontwerp-besluit bestaat bij B. en W. geen bezwaar. HAARLEMSCHE COMPETITIE Voor de Haarlemsche competitie werd Woens, dagavond gespeeld E. D. O. IIE. D. O. m. Het verschil tusschen deze beide negen tallen was niet zoo heel groot. De uitslag in innings is: E. D. O. Ill: 1, 6, 1, 3, 1, 2>, 0, 0, 2 is 16. E. D. O. II: 5, 5, 4, 4, 0, 1, 3, 1, 0 is 23. Tegelijkertijd werd aan de Kleverlaan ge speeld Haarlem IIHaarlem III. Haarlem III: 7. 3, 10, 0, 0 is 20. Haarlem II: 7, 0. 0. 3, 2 is 12. Op Maandagavond 2 Juli a.s. zal de Haar lemsche Damclub haar nieuw clublokaal in hotel „Royal", Stationsplein 2 te Haarlem be trekken. Ter gelegenheid hiervan zullen P. J. van Dar telen, H. G. Teunisse en J. B. Sluiter Jr. dien avond eene alterneerende simultaanséance ge ven voor de leden en donateurs (trices) der Haarlemsche Damclub en voor de oud-leden dezer vereeniging, terwijl ook niet-leden van damclubs aan deze seance kunnen deelnemen. AlAs arbiters zullen optreden Aebe de Jong en J. W. van Dartelen. Voorts zal in de maanden Juli en Augustus een serie lezingen worden gehouden en wel over de openingen en middenspel door P. J. van Dar telen en J. B. Sluiter Jr., over het eindspel door J. W. van Dartelen en over de problematiek door D. Kleen. De heer J. de Haas (oprichter van den Ne- derl. Dambond en oud-kampioen van Neder land) een der pioniers der dambeweging zal worden uitgenoodigd eene causerie over het damspel te houden. B- en W. stellen voor de balans per 31 Decem ber 1932 met de verlies- en winstrekening over 1932 betreffende de 86 middenstandswoningen aan de Spaarnelaan, de Zonnelaan en d# Tuin wijklaan van de Woningbouwvereeniging „Tuin wijk", goed te keuren. Het blijkt ter gemeentesecretarie herhaaldelijk dat het publiek in het algemeen niet met de kosten van paspoorten en bewijzen van Neder landerschap op de hoogte is. Deze kosten be dragen: Voor een nieuw paspoort voor een persoon (2 jaren geldig) 8. Voor meer personen (man, vrouw en kinderen beneden 15 jaar) 10.50. Voor verlenging van een paspoort voor 2 jaar, voor één persoon 7. Voor meer personen 9.50. Voor een bewijs van Nederlanderschap, geldig gedurende 5 jaren voor België en Luxemburg 2.15. Alle kosten bij vooruitbetaling te voldoen. In de schermzaal „Brassinne", alhier, had gisteren de tweede ontmoeting voor de schooi- competitie plaats, onder leiding van de heeren H. Roelofsz, voorzitter van de Haarlemsche Schermclub en den leeraar Brassinne. Voor deze wedstrijden kwamen in het kamp het Gymnasium tegen het Christ. Lyceum en tegen het R.-Kath. Lyceum. In het eerste gedeelte van dezen strijd won het Gymnasium met 6 gew. part. van het Chr. Lyceum met 3 gew. part. In de tweede ontvoering verloor eveneens het Christ. Lyceum met 3 gew. partijen van het R. K. Lyceum met 6 gew. partijen. Zondag 10 Juni a.s. wordt een équipe sabel wedstrijd gehouden, uitgeschreven door den Koninklijk Nederlandschen Amateursscherm- bond, op het terras van het Restaurant in het Groenendaalsche Bosch, bij slecht weer binnen. Deze wedstrijd begint om 10.30 uur v.m. De oioegen zijn van vier schermers. Uit Haarlem heeft de Haarlemsche Scherm club ingeschreven om aan dezen wedstrijd deel te nemen. Voor deze ploeg komen uit, de heeren H. Roelofsz, J. Steffens, C. Stemler en W. Roozen. De heer Geers eere-lid van den R. K. Volks bond. De R. K. Volksbond, afd. Zandvoort, hield Woensdag zijn jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De aftredende voorzitter opende de vergadering met den Christelijken groet, verwelkomde de leden, alsook den geeste lijk adviseur, die zoo pas van een ziekte her steld was en wenschte, dat deze beterschap een blijvende mocht zijn. De voorzitter memoreerde het ontvallen van twee leden door den dood, de heeren P. d'Hont en J. v. Zelf, voor wier zielerust vijf Onze Va ders werd gebeden. De ingekomen stukken werden voorgelezen en naar aanleiding hiervan spoorde de voorzitter aan tot het bezoeken van den 6den Katholie kendag op 23 en 24 Juni te 's-Hertogenbosch. Jaarverslagen van secretaris en penningmees ter werden goedgekeurd. De voorzitter betreurde de houding van B. en W. dezer gemeente in de weigering van het verzoek, om een bloempjesdag te houden voor „Herwonnen Levenskracht". Daarom is door 't bestuur geschreven naar het hoogste gezag, H. M. de Koningin. Aan „Dierenbescherming" was wel verlof voor een speldjesdag verleend. „Staat het dier dan boven de mensch?" vroeg de voorzitter. Aan de orde waren de stemmingen, met ge volg, dat de heeren Burry en J. Kol herkozen werden en de heeren J. Polman en Aleven als nieuwe bestuursleden werden geïnstalleerd Uit het nu weder voltallige bestuur werd als voor zitter gekozen de heer A. Aleven. Voor de rondvraag stelde de secretaris, de heer Wijdeman voor, den scheidenden voor zitter te benoemen tot eerelid van de afdee ling Zandvoort. Dit werd met algemeene in stemming aangenomen en door den heer L. L. M. Geers onder dank aanvaard. Wegens het late uur vroeg de voorzitter of men van gebruikmaking van de rondvraag wil de afzien tot de volgende vergadering, waarna op gebruikelijke wijze de vergadering werd ge sloten. De 104de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en om streken wordt gehouden Dinsdag 12 Juni des na- midags te 1y3 uur in het gebouw der Kamer Nassauplein 6, Haarlem. De Agenda vermeldt de volgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededee- lingen. 4. Goedkeuring verzonden brieven aan: a. Tweede Kamer der Staten Generaal inzake ontwerp IJkwet; b. Minister van Economische Zaken, betreffende het merken van goederen naar Amerika. (Inmiddels antwoord ontvangen) c. Minister van Economische Zaken, betreffende bezoek Duitschers aan Nederland; d. Minister van Economische Zaken, betreffende het innen van kleine vorderingen; e. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Haarlem, betreffende vacature kookleerares; f. Burgemeester en Wet houders der Gemeente Haarlem, betreffende voordracht Contact Commissie Levensmiddelen voorziening; g. Burgemeester der Gemeente Veïsen, betreffende steun-actie Visscherij-be drijf; 5. Concept-cshrijven Bureau aan den Mi nister van Ecconomische Zaken, betreffende Wij ziging Reglement Bevrachtingscommissie; 6. In leiding van den heer S. Prins te Bloemendaal over het tunnelvraagstuk onder het Noordzee kanaal; 7. Rondvraag; 8. Besloten zitting. Voor de halve beslissing van de wedstrijden om den Nederl. Voetbalbeker heeft Stormvogels geloot tegen den winnaar van de ontmoeting VelocitasExcelsior, welke op 10 Juni gespeeld wordt. De halve beslissing wordt 17 Juni op onzijdig terrein gespeeld. De Haarlemsche rechtbank heeft de volgen de uitspraken op Donderdag 7 Juni 1934 ge daan: J. C. A. H., chauffeur, wonende te Zaandam, thans ged., D. E., monteur, wonende te Heer len. thans ged., A. J. M., los werkman, wonende de Zaandam, thans ged. Diefstal in vereeniging. Sub 1 tien maanden gevangensstraf met aftr. prev. hecht. o. v., sub 2 acht maanden gev.straf met aftr. prev. hecht, o.v., sub 3 tien maanden gevangenisstraf met aftr. prov. hecht. o.v. A. v. E., los werkman, wonende te Zaandam, thans ged., D. de K., los werkman, wonende te Zaandam, thans ged. Diefstal in vereeniging. Sub 1 acht maanden gevangenisstraf met aftr. prev. hecht, o.v., sub 2 tien maanden gev.straf met aftr. prev. hecht. o.v. J. C. A. H., chauffeur, wonende te Zaandam, thans ged., A. v. E., los werkman, wonende te Zaandam, thans ged., D. E., monteur, wonende te Heerlen, thans ged. Diefstal in vereeniging. Sub 1 een jaar gevangenisstraf o. v., sub 2 een jaar gev.straf o. v., sub 3 zes maanden gev. straf o. v. A. J. M., los werkman, wonende te Zaandam, thans ged., P. v. d. R., chauffeur, wonende te Zaandam, thans ged. Diefstal in vereeniging. Sub 1 een jaar gevangenisstraf o.v., sub 2 acht maanden gevangenisstraf met aftrek prev. hechtenis o.v. P. B., los werkman, wonende te Zaandam, thans ged. Heling. Zes maanden gevangenis straf met aftr. prev. hecht o.v. A. J. M., los werkman, wonende te Zaandam, thans ged., J. v. Y., werkman, wonende te Zaandam, thans ged. Diefstal in vereeniging. Sub. 1 zes maanden gevangenisstraf o.v., Sub 2 zes maanden gevangenisstraf met aftrek prev. hecht. o.v. D. de K., los werkman, wonende te Zaan dam, thans ged. Heling. Een jaar gevangenis straf o.v. J. O., bloemist, wonende te Bennebroek Op lichting. Een maand gevangenisstraf voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorw. A. A. O., schipper, wonende te Hoofddorp. Appèl overtr. Alg. regl. van Politie voor Rivie ren. Ontslagen van rechtsvervolging. J. W. L., wagenvoerder, wonende te Amster dam. Appèl overtr. Tramwegreglement, 15 boete subs. 5 dagen hecht. o.v. Met steeds stijgend succes gaat de directie der Halfwegsche wielerbaan voor, den wielersport beoefenaars en -liefhebbers diverse programma's voor te zetten. Sinds het bestaan van de baan zal a.s. Zondag 10 Juni voor het eerst een In ternationaleen wedstrijd worden gehouden. 's Middags om half drie zal worden begonnen met een 60 K.M. koppel-race, sprint, afval en achtervolging. Deelnemers: Rudi en Adolf Reilander, Frank furt a. d. Main, Duitschland; J. de WolfJ. v. d. Heiden, Amsterdam (het koppel, dat dit seizoen nog geen nederlaag heeft gekend)II. KlompenmakerA. Stapenséa, Harlingen (het sterkste Friesche koppel)J. Reineveld—K. Frui- tema, Haarlem (de winnaars van 15 April); J. de Reus—H. Cuvelier (de favorieten van de Halfwegsche baan). Achtervolging over 5 K.M. J. v. d. Heiden (ex-kampioen van Nederland op den weg) en M. v. d. Wulp (ex-kampioen van Nederland op de baan). Ten slotte 10 K.M voor nieuwelingen. Alles bij elkaar een zeer aantrekkelijk geheel. Voor het eerst in zes jaar zal dan Zaterdag weer eens een internationale ontmoeting plaats hebben. Zaterdagmiddag hebben n.l. twee wedstrijden plaats tegen negentallen uit de bemanning van den in Amsterdam liggenden kruiser „New- Orleans". In Amsterdam speelt het Amsterdamsche negental tegen een team, en in Haarlem het De clubavond van deze vereeniging zal voor taan plaats hebben op Donderdag en wel in het gebouw v. d. St. Josephsgezellen te Heemstede. De Vereeniging voor Veilig Verkeer organiseert, in samenwerking met de Verkeerscommissie Zaterdagmiddag om 3 uur een rondgang met muziek door de stad. Belangstelling zal zeker niet ontbreken; laten we hopen, dat ze geen verkeersstagnatie geeft! Tttnnpn afzienbaren tijd, kan voor deze afdee ling de finale aanvangen. Hieronder laten wij den eindstand van elke groep volgen. Groep A» gesp. gew. rem. verl. pnt. B. Gjertsen 2 12 4 A. Nooy 3 3 3 Th. Smakman 3 3 3 J. Speet 3 2X2 Groep B. gesp. gew. rem. verl. pnt. v. d. Weiden 3 2 1 5 Willems 3 12 4 Prins 3 X 2 2 de Kok 3 X 2 1 W. Hubbers F v. d. Burgt J. Luiten onzen last naar onze verblijfplaats terug. Oom Sidney bleek een eerste klas slager te zijn, want, terwijl ik hout sprokkelde voor een vuur, was hij duchtig met zijn mes aan 't werk getogen en had de meest malsche stukken van het beest reeds uitgesneden. Oom zocht de beste stukken vleesch uit en hing ze in het vuur te roosteren. Het maal smaakte uitste kend. Oom bleek bij al zijn goede hoedanig heden ook nog een prima kok te zijn. De res tanten van het vleesch werden zoo goed als 't ging weggeborgen. Heel voorzichtig bracht Oom het geweer aan zijn schouders en drukte na zorgvuldig te heb ben gericht, af. Het schot knalde en een der beesten stortte neer. Nog voordat de rook was opgetrokken, was van de andere twee al niets meer te zien. We snelden naar het getroffen dier toe en Oom bleek het goed geraakt te hebben. Het beest was morsdood. ,.Ik houd er niet erg van, wild te schieten," merkte Oom op. Maar nood breekt nu eenmaal wet. Pak aan jongen, dan zullen we het transport terug on dernemen. Met ons beidjes keerden wij met Verder kropen wij weer en ontdekten weldra nog meer klein wild. Oom wilde echter nog niet schieten, daar hij hoopte op een grooter stuk wild, waardoor we een dubbel voordeel zouden hebben. In de eerste plaats zou ons dit minder ammunitie kosten en in de tweede plaats hadden we meteen een flinken voorraad vleesch. Het ge luk was met ons, want toen we op onzen tocht door een boschje eenige takken opzij schoven zagen we daar een grooten elandbok met eenige wijfjes. Een hevig gekraak buiten het struikgewas deed ons opschrikken. We dachten dat er eeni ge olifanten in aantocht waren. Zeer voorzich tig schoven wij de takken opzij en zagen een geweldigen rhinoceros of neushoorn, die daar met zijn groot plomp lichaam kalm voort stapte. Gelukkig was de wind van ons af, waar door het dier ons niet kon ruiken. Hij mocht anders eens een aanval op ons gedaan hebben: en een nadere kennismaking met het geweldige wapen op zijn snuit leek ons minder aange naam. Gelukkig merkte het beest ons niet op en weldra was het uit het gezicht verdwenen. Groep D. gesp. gew. rem. verl. pnt. Chr. Luiten 2 2 4 J. Valk 2 X X 2 H. v. d. Kroft 2 2 De 2e klas, groep A. Zooals bekend, bestaat de 2e klas uit 2 groe pen, waarvan groep A deelnemers telt uit Haarlem en Heemstede. Deze groep is eveneens uitgespeeld, en had tot resultaat, dat de spe ler J. v. d. Kroft het is mogen gelukken om als nummer 1 aan te komen. HAARLEM, 6 Juni Groentenmarkt. Tomaten 2838 cent, Aardbeien 2840 cent per K G. As perges 15—52 cent. Rabarber 47 cent, Wortelen 512 cent. Selderie 210 cent, Peterselie 310 cent, Radijs 24 cent per bos. Sla 1.002.50 per 100 krop. Raapstelen 1.002.00 per 100 stuks. Bloemkool 612 cent. Komkommers 58 cent per stuk. Spinazie 2360 cent. Andijvie 30120 ct., Postelein 2550 cent per kist. Peulen 90140 ct. per zak. nu voor den dag moet komen. Elk uur dat hij zijn komst uitstelt, verhoogt hij het gevaat dat hem dreigt. De menschen vragen zien ver ontrust en achterdochtig af. waarom hij zich toch verstopt. Wanneer het terwille van u is.... doet hij het werkelijk om u?" Haar oogen waren zonder medelijden; ze keken uitdagend. Ze stond <J&ar als een jonge vrouw, vechtend voor het leven, dat zii lief had. De voortdurend zich zelf controleerende machine-vrouw, die Paula gedurende drie jaren bad gekend, was verdwenen en vergeten Ruth leunde een beetje naar haar over „Miss Parkton, zeg hem, dat hij moet spreken. Waar hij ook is. wat hij ook doet. het is alles om u. Gelooft ge, dat ik een dwaas ben? Heeft zelfs uw pleegvader u ten slotte niet ontmaskerd? Kon iemand hem zien. als uw naam werd uitgesproken, zonder te weten, wat er in hem omging? Ach. hij is zoo mak als een lam. U houdt hem in de holte van uw hand. Maar waag het niet hem te laten vallen!" Een oogenblik scheen ze ondanks banr korte gestalte hoog boven die lieve algen. 3 jonge vrouw uit te torenen, die daar h-alf^ geput, op haar divan was teruggevallen 7 bezat Ruth Marlowe zoo'n getrainde zei heersching, dat haar stem, toen zij nog f i minuut later opnieuw het woord nam, r heelemaal normaal klonk. (Wordt vervolgd.) Simpson kwam een uur later terug en scheen buitengewoon tevreden over den uitslag van zijn onderzoek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 9