Ruslands politieke papieren zijn stijgende Terreur in Oosten rijk De erkenning der Sovjet-Unie Het nieuws van heden Orkaan teistert San Salvador (WANDGEDIERTEN] JOEG O-SLA VIE KOMT NA DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling MAANDAG 11 JUNI 1934 Avondblad DACBLAD UITCECEVEN DOOR DE NV. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Moskou nadert Genève Treinongeluk bij Parijs Negentien gewonden Herriot dreigt met aftreden Als Frankrijk de oorlogsschulden niet betaalt Henriot spreekt te Grenoble Weer ernstige politieke onlusten Het Weeriiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ ROND DE KABINETSCRISIS IN BELGIE Werkverschaffing in Duitschland Mooie beloften van staatssecretaris Reinhardt Hitier Vrijdag naar Venetië? Von Neurath zou hem vergezellen Op vele plaatsen geschiedden Zon dag weer bomaanslageneen treinramp voorkomen Buitengewone zitting van het kabinet Rusland en Roemenië geven elkaar garanties; geen aanspraken op Bessarabië Vredespolitiek Een deputatie uit de Belgische Kamer, onder leiding van voorzitter Poncelet, heeft Zaterdag Koning Leopold officieel gelukgewenscht met de geboorte van prins Albert van Luik Zakkenrollers te Tokio 9S9 arrestaties in een half jaar Rosenberg hekelt het Centrum „Critiek van kerkelijke zijde ontoelaatbaar" DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN Het woelige Spanje Door de staking der landarbeiders wordt de heele oogst vernield Pond en Sabelli naar Rome Aantal dooden op ruim 300 ge schat; materieele schade be draagt millioenen dollars Zuiveronderneming „RADICAAL"! ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18787 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Terwijl Sovjet-Rusland op het internatio nale forum te Genève radicale voorstel len lanceert, welke geen kans van slagen plegen te hebben (heeft het niet eerst voor een algeheele ontwapening van allen en kortgeleden voor een permanente vredesconferentie ge pleit?), weet het in onderhandsche diplomatieke besprekingen het eene succes na het andere te boeken. Het maakt daarbij vruchtbaar gebruik van de bestaande spookbeelden en den panischen angst voor dezen, en het doet dit op een psy chologisch handige wijze, daar het zelf in spo ken gelooft en er doodsbenauwd voor is. Zoo dreef het vanuit Japan dreigende Gele Gevaar Amerika en Sovjet-Rusland samen en zoo heeft de vrees voor het nationaal-socialistische Duitschland, waar de beruchte militaire geest Weer vaardig is geworden en hand in hand gaat met het nationalisme. Frankrijk en Rus land verbroederd. Frankrijk beschouwt Sovjet- Rusland als een waardevol bondgenoot en Sovjet-Rusland ziet aanzienlijke voordeelen in een samengaan met Frankrijk. Frankrijk wil Rusland in den Volkenbond loodsen, niet al leen om dit afgezwakte internationale instituut te versterken, maar ook om er zijn invloed te vergrooten. De Fransche en de Russische poli tiek loopen in gelijke richting parallel voor zoo ver het Duitschland betreft. Frankrijk ducht de revanche-gedachte der Duitschers en ziet met bezorgdheid, hoe Hitler's Derde Rijk zich weer bewapent. Het heeft zijn Oost-grens in een sterken staat van allermodernste verdedi ging gebracht en gaat thans hetzelfde met zijn Noord-grens doen, omdat er op België niet meer zoo onvoorwaardelijk te rekenen valt als vroe ger. In België heeft de ondervinding geleerd, dat ingeval van een botsing tusschen Duitsch land en Frankrijk België zelf in de verplet terende knel komt. Daarom wenschen steeds meer Belgen liever met Duitschland tot over eenstemming te komen over een beperkte her bewapening van het Derde Rijk, dan te doen als de Franschen, die de Duitsche discriminatie trachten te prolongeeren en zichzelf militair zoo afschrikwekkend mogelijk trachten te maken Het door graaf de Broqueville uiteengezette buitenlandsch politieke standpunt van België strookt volkomen met de Engelsche inzichten, en vormt met de Fransche een duidelijke te genstelling. Op het oogenblik is de Engelsch- Fransche tegenstelling wel met de Geneefsche revolutie overbrugd, maar deze brug is toch niet veel meer dan papier. België verkeert in een regeeringscrisis, welke bijna opgelost was, toen de liberalen opnieuw den boel in de war stuurden. Het is nu weer onzeker, of de Broque ville erin zal slagen een nieuw kabinet samen te stellen, maar hoe het nieuwe Belgische kabi net er ook moge uit gaan zien, de buitenland- sche politiek zal waarschijnlijk toch niet .weer geheel worden omgegooid, want daartegen zul len vooral de Vlamingen en heusch niet de Vlamingen alleen zich verzetten. De verhouding tusschen Frankrijk en Bel gië vertoont eenige overeenkomst met die tusschen Frankrijk en zijn bondgenoot Polen. Polen is geworden tot een groo- te mogendheid, welke prijs stelt op een zelfstan dige politiek, en niet meer op alles, wat de Quai d' Orsay wenscht, „ja" en „amen" zegt. De toenadering tusschen Frankrijk en Rusland heeft in Polen geen onverdeelde instemming. Rusland wordt door Polen beschouwd als een natuurlijke vijand, welke door het gesloten non-agressiepact alleen maar wat minder onmiddellijk gevaarlijk is gemaakt. Polen verlangt echter heelemaal niet, dat de invloed van Sovjet-Rusland zoozeer door Frankrijk versterkt wordt als thans ge schiedt. Vandaar dat Polen Frankrijk een beetje dwars zit en te Genève zijn stem heeft gewei gerd aan de overeenkomstig de Engelsche en Amerikaansche verlangens gecorrigeerde resolu- tie-Barthou. Vandaar ook dat het tusschen Po len en de Kleine Entente, welke nog altijd een volgzaam bondgenoot van Frankrijk is, niet al te best boteren wil. Onder invloed van Frank rijk en van den angst voor Duitschland hebben Tsjecho-Slowakije en Roemenië met Sovjet-Rus land een overeenkomst gesloten, waarbij de di plomatieke betrekkingen tusschen Moskou en Praag en Boekarest worden hersteld. Joego-Sla- vië, het derde lid der Kleine Entente, zal ver moedelijk eerlang dit voorbeeld volgen. Sovjet- Rusland komt daardoor weer een stap dichter bjj Genève, terwijl het Fransch-Russische poli tieke front door de erkenning van Sovjet-Rus land door de leden van de Kleine Entente in belangrijke mate verstrekt wordt, ook al zal Polen daarover minder gesticht zijn. Men weet, dat Polen alleen dan in een toe treden van Sovjet-Rsuland tot den Volkenbond en het verleenen van een permanenten zetel in den Volkenbondsraad aan den gedelegeerde van Moskou wil toestemmen, wanneer het zelf een permanenten zetel in dien raad krijgt toe bedeeld. Polen heeft tegen 'n toeneming van den Russischen invloed geen bezwaar, indien zijn eigen invloed daarmee gelijken tred houdt. Onder druk van Frankrijk stijgen op het oogen blik de Russische politieke papieren op de inter nationale politieke markt. Of deze positie tot een duurzame „hausse" zal kunnen worden op gebouwd, blijft een speculatieve kwestie. Zoo lang Rusland zich bedreigd voelt door den Duit- schen „Drang nach dem Osten", waarvan Polen wel eens zou kunnen profiteeren, wanneer er over den Corridor onderhandeld moet worden, zal het gaarne uit welbegrepen eigenbelang in het Fransche kielzog varen. Maar als Duitsch land met Sovjet-Rusland tot een soortgelijk ac- coord mocht komen als dat, wat het met Polen sloot, dan zal de Fransche vriendschap voor Rusland veel van haar aantrekkelijkheid ver liezen. Van zulk een accoord is op het oogen blik echter nog geen sprake. En daar de Duit sche diplomaten bij lange na niet zoo handig zijn als de Fransche, staat het te bezien, of Duitschland dezen uitweg uit de politieke be nauwenis zal kunnen vinden. PARIJS, 11 Juni. Bij Fontainebleau is een personentrein in botsing gekomen met een anderen trein. Negentien reizigers worden ge wond. Geen hunner had echter zoo ernstige kwetsuren bekomen, dat hij niet na verbon den te zijn, zijn reis kon voortzetten. PARIJS, 11 Juni. De Parijsche editie van de „Chicago Tribune" meldt, dat de minister zon der portefeuille Herriot in een dezer dagen ge houden kabinetsraad, waarin beraadslaagd werd over de schuldbetalingen van Frankrijk aan Amerika, gedreigd zou hebben af te tre den. Herriot zou zich uitgesproken hebben voor betaling der schulden aan Amerika. Zijn mede ministers verzetten zich krachtig tegen zijn voorstellen, waarop Herriot zijn actentasch ge nomen zou hebben en den kabinetsraad zou hebben willen verlaten. Tenslotte zou het ech ter den anderen ministers toch nog gelukt zijn, Herriot tegen te houden. PARIJS, 10 Juni De voordrachten, die de rechtsche Kamer-afgevaardigde Henriot op zijn politieke propaganda-reizen in verschillende deelen van Frankrijk houdt, wekken overal de verontwaardiging van linksche kringen en lei den op tal van plaatsen tot botsingen met so cialisten en communisten. Te Grenoble kwam het Zondag tot botsingen met links-georiën teerde vergadering-bezoekers, die den voortgang der vergadering wilden verhinderen, en politie, waarbij verscheidene bezoekers gewond werden. Onder de gewonden bevonden zich ook eenige politie-agenten. Vijftien personen werden gear resteerd. In verschillende plaatsen in Noord-Frankrijk hebben Zondag botsingen tusschen politieke te genstanders plaats gehad. Te Cambrai hielden aanhangers van de „Croix du Feu" een vergadering, waarbij link sche elementen met steenen wierpen. De politie herstelde de orde, bijgestaan door bereden gendarmerie. 15 personen werden ge arresteerd. Te Roubaix hebben vechtpartijen plaats ge had tusschen colporteurs van rechtsche en link sche bladen. Te Denain werden vijftien verkoopers van het orgaan van de Jong-patriotten door linksche extremisten aangevallen. Zij zochten een toevlucht in het politiebureau, doch toen zij dit wilden verlaten, waren hun tegenstanders tot 500 man aangegroeid. De gendarmerie moest eerst ruim baan ma ken, alvorens de jonge lieden naar huis konden terugkeeren. VERWACHTING Meest matige, g Noord-Westelijke tot Noord-Oostelijken wind, half tot zwaar bewolkt, weinig ot j= geen regen, weinig verandering in tem- peratuur. Hoogste stand: 767.3 te Thorshavn. Laagste stand: 752.7 te Riga en Koningsbergen jEj Ëj Zon op 4.40 onder 9.19 - Licht op 9.49 Maan op v.m. 3.32 onder nam. 9.28 illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MüNCHEN, 10 Juni (D.N.B.) In de com missie voor de economische politiek der N. S. D. A. P., die thans hier vergadert, heeft staats secretaris Reinhardt een rede gehouden, waar in hij sprak over den strijd tegen de werkloos heid en uitvoerig de maatregelen voor de werk verschaffing en de financieering er van uiteen zette. In de komende weken en maanden zou den volgens spreker wederom 300.000 a 500.000 werkloozen te werk worden gesteld, terwijl bij den landbouw binnenkort 300.000 personen werk zouden vinden. Door de wet tot het overplaatsen van vrou welijke arbeidskrachten naar de huishouding en door de wet tot het bevorderen van het huwelijk is een vermindering der werkloosheid van 300.000 verkregen. De opleving in de meu bel- en huisraad-industrie heeft eveneens een gunstige uitwerking op de arbeidsmarkt gehad. De wet tot het verstrekken van huwelijks- leeningen zal van kracht blijven zoolang er huwbare vrouwelijke arbeidskrachten zijn. Door deze nieuwe huwelijken zijn ook jaarlijks 200.000 woningen meer noodig. Aan het slot van zijn lang betoog verklaarde staatssecretaris Reinhardt, dat het aantal werk loozen op het oogenblik nog 2millioen be draagt, doch dat dit aantal in de aanstaande zes maanden met een millioen zou verminde ren, terwijl men het stijgen der werkloosheid in den winter zal trachten te verhoeden en hoopt binnen twee jaar de geheele werkloos heid te doen verdwijnen. ROME, 11 Juni (Reuter) Naar gemeld wordt is de ontmoeting tusschen Hitler en Mus solini vastgesteld op 14, volgens andere berich ten, op 15 Juni in de koninklijke villa te Stra, tusschen Venetië en Padua. Hitier zou, vergezeld worden door Von Neu rath en Vrijdagochtend per vliegtuig te Vene tië aankomen. De besprekingen zouden nog denzelfden dag beginnen. Frankrijk zal niet als derde mogendheid bij de bespreking verte genwoordigd zijn. Minister Devèze drukt de hand van het liberale Kamerlid Bovesse die in het nieuwe ministerie zal worden opgenomen WEENEN, 11 Juni In den loop van Zondag geschiedden op vele plaatsen aanslagen. Te Weenen werden bommen geworpen in het post kantoor Weenen-Doebling, in het gebouw der Christelijk Duitsche Turners, en in een syna goge in het 8ste district, terwijl op vele plaatsen papieren bommen ontploften. In bijna alle ge vallen werd ernstige materieele schade aange richt. Te Felixdorf aan den Aspang-spoorweg wer den, evenals in de omgeving van Weenen, de rails beschadigd. Op het traject Graz-Boeda had men op Stiermarkensch gebied de rails op geblazen. Men had dit echter tijdig ontdekt en wist met vuursignalen den machinist van den naderenden sneltrein tijdig te waarschuwen, zoodat een ernstige ramp werd voorkomen. In de geheele omgeving van Weenen, zoowel op den West-Spoorweg als op den Franz Josef- spoorweg en den Oost- en Zuid-Spoorweg zijn min of meer ernstige aanslagen gepleegd. Zondagmiddag is het Oostenrijksche kabinet in buitengewone zitting bijeengekomen. In ver band met de steeds in aantal toenemende spoorwegaanslagen is besloten, dat elke ge meente een vrijwillige plaatselijke afweer- brigade zal instellen. Wanneer zij bij de uit- BOEKAREST II Juni. De briefwisseling tusschen den Roemeenschen Minister von Bui- tenlandsche Zaken Titoelescoe en den Russi schen Volkscommissaris Litwinof is Zaterdag door den Roemeenschen Ministerraad geratifi ceerd, zoodat de erkenning van Sovjet-Rusland door Roemenië een feit is geworden. In de overeenkomst wordt over Bessarabië in het geheel niet gesproken, zoodat men aan neemt, dat Rusland zijn aanspraken op Bes sarabië voorloopig niet op den voorgrond zal stellen. De regeeringen der beide landen verplichten zich wederkeerig de souvereiniteit volledig in acht te nemen, zich te onthouden van directe of indirecte inmenging in de binnenlanosche aangelegenheden en af te zien van iedere agi tatie of propaganda. Bovendien verplichten beide landen z'ch in hun gebied geen organisatie op te richten, te steunen of toe te laten, welke ten doel heeft een gewapenden strijd tegen den anderen staat te ontketenen of met geweld het politieke of sociale regime aan te vallen, tot daden van terreur aan te sporen of dergelijke daaen tegen officieele vertegenwoordigers der landen voor te oereiden. Beide landen verplichten zich verder te ver bieden dat wapens, munitie, uitrustingsstukken en ieder soort van oorlogsmateriaal voor der gelijke organisaties bestemd, zullen worden uit gevoerd. In een artikel over de hervatting der diplo matieke betrekkingen met Tsjecho-Slowakije en Roemenië wijst de „Prawda" op de toetreding van deze staten tot de Londensche overeen komst van verleden jaar inzake de definitie van het begrip „aanvaller". Voor het eerst zijn daarbij verdragen tusschen Roemenië en de Sovjet-Unie tot stand gekomen. Met Ts'.echo- Slowakije stond men eigenlijk door de voor- Ioopige overeenkomst van 1922 reeds eer der in relatie. De betrekkingen krijgen echter momenteel een steeds normaler karak ter, hoewel men zich in bepaalde kringen in Tsjecho-Slowakije jarenlang daartegen verzet heeft. De „Iswestia" schrijft in een beschouwing, dat de buitenlandsche politiek der Sovjet-Unie haar in contact heeft gebracht met alle landen, die momenteel geen belang hebben bij een oorlog. TOKIO, 11 Juni (Reuter). Het aantal zakken rollers was in Tokio zoo zeer toegenomen, dat de politie een premie had beloofd aan recher cheurs, die in een half jaar tijd het grootste aantal zakkenrollers arresteerden. Deze premies zijn thans uitgekeerd. Den eersten prijs verwierf een politieman, die 38 zakken rollers had gearresteerd. De tweede prijs was voor 30 en de derde voor 26 arrestaties. Het totale aantal arrestaties voor zakken rollerij bedroeg in het afgeloopen jaar 959. oefening van hun speciale bewakingstaak in het belang van de algemeene veiligheid be staande voorschriften zouden overtreden, be hoeven zij in het algemeen, indien de overtref dingen gerechtvaardigd kunnen worden, geen vervolging te vreezen. De belooningen voor aangiften, die tot ontdekking van aanslagen en andere misdrijven kunnen leiden, zullen verhoogd worden. De regeering is voornemens het publiek onmiddellijk en volledig op de hoogte te stellen van alle gebeurtenissen. Bin nenkort zullen wettelijke bepalingen in wer king treden, waardoor snel en gestreng opge treden zal kunnen worden, in het bijzonder door toepassing van de doodstraf. De regeering spreekt de overtuiging uit, dat de bevolking den ernst van den toestand inziet en alle mo gelijke medewerking zal verleenen. De Tiroolsche landsregeering heeft, naar uit Innsbruck gemeld wordt, Zondagavond mede gedeeld, dat een verscherpte bewakingsdienst op de Spoorwegen wordt ingesteld, waaraan pa trouilles van het Bondsleger zullen deelnemen. Deze patrouilles hebben opdracht, onverbidde lijk van de wapens gebruik te maken tegenover saboteurs. Soortgelijke maatregelen zullen getroffen worden voor het geheele Oostenrijksche spoor wegnet. Van de spoorwegaanslagen, die in de om geving van Weenen zijn gepleegd, bleek, naar nader gemeld wordt, die op den West-Spoorweg de ernstigste te zijn. 'n Dubbel spoor werd in de lucht geblazen, zoodat het verkeer omgeleid moest worden. BRESLAU, 10 Juni Alfred Rosenberg heeft Zaterdag in het kader van den Silezischer. Cultuurdag alhier een redevoering uitgespro ken, in den loop waarvan hij in verband met de van kerkelijke zijde uitgesproken critiek o.m. het volgende zeide: Wat wy thans beleven, gaat verre boven een toelaatbare critiek uit. Het is een nieuwe po ging de politiek volkomen direct uit den vroe- geren Rijksdag op de kansels te brengen en het schijnt dat velen de zielszorg beschouwen ais een minderwaardige aangelegenheid. De nat soc. revolutie zou een op grond van documenten opgesteld overzicht kunnen geven van het op treden van het Centrum in November 1918. De nieuwe staat zou een gerechtshof hebben kun nen instellen en zich ook kunnen interesseeren voor de houding van het centrum in het Sile- zische Oosten. Het nationaal-socialisme heeft dat niet gedaan. Het heeft een streep gezet onder het verleden en zijn tegenstander neer geworpen. Daarom kan het nationaal-socialisme echter ook niet een dergelijke opvallende in menging toelaten in de onmiddellijke staatspo- litiek en in de maatregelen, welke dezen staat steunen. Terreuractie in Oostenrijk duurt nog steeds voort. Zondag werden op talrijke plaatsen bom aanslagen gepleegd en ook de spoorbanen moes ten het weer ontgelden. Staatssecretaris Reinhardt beweert, dat het aan tal werkloozen binnen een half jaar met een millioen zal verminderen. Tijdens een rede van den rechtschen afgevaar digde Henriot kwam het te Grenoble tot ernstige onlusten. Te Fontainebleau zijn twee treinen tegen elkaar gebotst, 19 reizigers werden gewond. Alfred Rosenberg heeft in een felle rede het vroeger optreden van het Centrum weer gehe keld. Ook de critiek van kerkelijke zijde achtte hij niet toelaatbaar. San Salvodor is door een orkaan geteisterd. Er zouden 339 personen gedood zijn. Herriot dreigt met aftreden als Frankrijk zijn oorlogsschulden niet aan Amerika betaalt. Hitier Vrijdag naar Venetië? Van Neurath zou hem vergezellen. De Oceaanvliegers Fond en Sabelli zjjn heden morgen te Londen naar Rome gestart. Besprekingen in den Raad van Toezicht der R. K. Handelshoogeschool over de ach'erstelling bij de subsidieering. Pontificale Hoogmis door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen bü gelegenheid van diens gouden priesterfeest. Programma der feestelijkheden van de St. Adel- bertsviering te Egmond. Eisch der B.U.M.A., om de A.V.R.O. te ver bieden, muziek uit te zenden, waarop dit bu reau rechten kan doen gelden, afgewezen. Nadere bijzonderheden over het zinken van den lJmuider stoomtrawler „Gerard". Bemanning ongedeerd. Hoofdbestuur van den R. K. Mijnwerkersbond wijst loonsverlaging af. Ernstige botsing te Heemstede. Twee dooden. Een nieuw reglement voor de R.K. Staatspartij voorgesteld. Herziening der Kiesproeedure. O LISSABON, 11 Juni (Reuter) Niettegenstaan de de strenge censuur wordt uit Spanje ge meld, dat de toestand in het land zeer ernstig is. Tengevolge van de staking der landarbeiders wordt de beste oogst van de laatste 50 jaar vernield. De arbeiders zeggen, dat zij twee jaar hon ger hebben geleden en dit nog wel eenigen tijd kunnen volhouden. 150.000 man staken en vechten met de ci viele garde. De gevangenissen van de kleine Zuid-Spaan- sche steden zijn overvuld; duizenden landar beiders zijn gearresteerd. Verder wordt gemeld, dat in de deftige bad plaats Playa a Manzanares, een zestienjarig jongmensen, vermoedelijk een fascist door een aantal communisten is gesteenigd in het bijzijn van een honderdtal baders. LONDEN, 11 Juni (Reuter) Sabelli en Pond zijn hedenochtend 8.45 uur naar Rome gestart. SAN SALVADOR, 10 Juni (eRuter). Een wolkbreuk heeft San Salvador geteisterd. Mid den door de stad bruist een woeste stroom, waarin weggeslagen deelen van huizen en meu bilair worden meegevoerd. Het laaggelegen deel der stad staat geheel onder water. De bewoners zijn in allerijl gevlucht. De electrische lichtleidingen zijn verwoest, zoodat het grootste deel der-stad in duisternis is gehuld. Het verkeer is volkomen geblokkeerd. De telegraaf- en telefoonverbindingen met 't buitenland zijn verbroken. Men vreest dat een groot aantal personen om het leven gekomen is. De regenval duur nog steeds voort, ofschoon de hevigheid iets ver minderd is. De juiste omvang van de schade kan nog niet worden vastgesteld, doch het is zeker dat zij zeer aanzienlijk is. Nader wordt gemeld, dat tengevolge van het noodweer, dat dezer dagen heeft geheerscht 339 personen gedood zijn. Men verwacht zelfs, dat dit getal nog grooter zal worden, aangezien de verbindingen met het binnenland ernstig geleden hebben en men dus nog niet volledig op de hoogte kan zijn van alle aangerichte schade. De ergste verwoestin gen zijn aangericht in Vera Pax, waar 250 per sonen werden gedood. Te Panchimalco werdan 54 personen gedood, terwijl de geheele omge ving vrijwel vernield is. Officieele ramingen schatten de materieele verliezen en gebouwen, enz. op millioenen dollars. Er zijn maatregelen genomen om de noodlijdende bevolking te hulp te komen en de duizenden dakloozen alhans van het noodzakelijkste te voorzien. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiimiiiiiaiiiiiiiiiit verdelgen wy volgens speciale succesvolle methode. Vraagt eens prijsopgaaf. Alles onder E E geheimhouding en schriftelijke garantie. E 1 GEN. CRONJÉSTRAAT 135 - TEL. 116571 TiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiimiimmiiiiiiiiT Stand op Maandag 1 uur n.m.: 7.61 Vorige stand; 765

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1