Jün ócfaijft om: Zoekt gij betrouwbaar Personeel Plaats dan een „Omroeper") I voor 75.000 gezinnen. j op de Amsierdamsche NAAR DE ENGELSCHE MEREN Wielerwedsii ij den stadionbaan. VRIJDAG 15 JUNI 1934 EEN GEBENEDIJDE NATUUR Telkens wijzigt zich het landschap mail Bnrniinminmiiiuiiiiimiuiuiiiiiniiiaajiuiimiimnimflwimimmmimimmminnmnnimmni De Hoogeerw. heer J. M. Hellegers, deken van Alphen aan den Rijn, legde Donderdag den eersten steen voor de nieuwe R. K. Kerk te Nieuwkoop De destructor van den C. N. B. te Son (N.-Br.) is Donderdag door minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne officieel geopend AARDAPPELEN EN STEUN- VERLEENING Besluiten van de Centrale ROOSEVELT'S AFGEZANT Komt Zaterdag in ons land Frankrijk als toeristenland VOETBAL INTERNATIONAL BOARD Wijzigingen in de spelregels Over belastingplaatjesmisèrn Een symbool van saamhoorigheid Helpt Uw noodlijdende land- w genooten. Gebruikt voor Uw correspondentie Crisis-Postzegels Frankeerwaarde 5 ct. idem Aan alle postkantoren en bij Uw Plaatselijk Comité. Welhaast alles, wat een mensch- op-vacantie kan verlangen, vindt hij hier Op zwerftocht aan aen voet der Lang- dale Pikes, in het hart van het Engelsche merengebied De eerste groote internationale wielerwedstrijden van dit seizoen op de stadion-wielerbaan te Amsterdam hadden Donderdagavond plaats. Een moment uit de races 5,0"x Professoren, studenten en oud-studenten hebben te Tilburg den eersten Hoogeschooldag gehouden, waarbij een bezoek gebracht werd aan het Economisch en Technologisch Instituut Op den nieuwen pijler van de oude Maasbrug te Maastricht Is het beeld van St Servaas, den patroon der stad, gelaatst goed In U opgenomen en zie, even later heeft heel het beeld zich gewijzigd! Is het een speling van het licht? Beweging van den nevel langs de bergkam, terwijl de boot zachtkens verder gleed? De menschen uit de streek vermoeien zich niet om verklaringen. Ze zeggen eenvoudig: zoo gaat het altijd. Je krijgt er nooit genoeg van! En dan die rijkdom van gewas! De prachtige copper-beeches, warmer nog van tint dan de bruine beuk zooals wij die kennen, de berken en lorkeboomen met hier en daar het donkere groen van Schotsche dennen, mengeling van kleuren, die voor elk jaargetijde varieert. Massa's blue bells, als willekeurig tegen een steile helling uit gestrooid, geven plots een vriendelijke noot aan het soms wat monotone der rotsen. Of anders doet het een bruisende bergbeek, waarover be grijpende handen een bruggetje hebben geslagen, dat geenszins detoneert. Ge moet het Lake District zeer op Uw gemak gaan zien en niet zooals wij, die een onver biddelijk programma af te werken hadden. Wan del er vooral, zwerf er uren door die gebenedijde natuur, die U Uw stadszorgen zal doen vergeten. Steek de meren over op een der vele booten, die een geregelden veerdienst onderhouden. Of beter nog: ga in de avonduren, die in dit toch niet van regen ontbloote gebied meestal mild zijn, eens doelloos wat rondvaren of rook een gemoe delijke pijp op de beschutte eilandjes, waarvan niemand U weren zal. Een belangrijk deel van het terrein, de berg paden, de parken, is eigendom van de National Trust, die gelukkig niet al te veel last heeft van papierstrooiende vandalen. En ook vele par ticuliere grondbezitters laten U gaarne toe op hun domein of vergunnen U een kijkje in hun vaak jaren-oude behuizing. En wilt ge met één slag zelfs eeuwen teruggaan: verweerde abdijen, restanten van Romeinsche nederzettingen en niet veel jongere begraafplaatsen, zij alle hebben hun historie, die U met fijn gevoel verteld zal worden. Laat mij nog eenige détails mogen bewaren voor een tweeden brief. W. H. v. B. Het bestuur der Ned. Aardappelcentrale brengt ter algemeene kennis, dat het in zijn vergadering van 6 Juni j.l. het volgende heeft besloten: Indien de aardappeloogst van 1934 een steun regeling opnieuw noodzakelijk maakt, zal de Ned. Aardappelcentrale bij het eventueele hef fen van bedragen op het vervoer van aard appelen geen rekening houden met z.g. voor- koopen of voorverkoopen, zoodat voor de des betreffende partijen aardappelen geen vrijstel ling zal worden verleend op eenigerlei heffing welke on grond van regeeringsmaatregelen zal worden gedaan. Tevens zullen belanghebbenden rekening moeten houden met het feit, dat bij een even tueele regeling in elk geval het koopen van partijen te velde (z.g. in de roes koopen) zal worden verboden, althans voor zoover hierbij de bedoeling voorzit, later uit deze partijen de consumptie-maten te sorteeren en deze na betaling der heffing, voor de consumptie te verhandelen Naar wij vernemen, zal de heer Washburn Child, de speciale afgezant van President Roosevelt, die in Europa een enquête noudt in verband met den algemeenen economischen toestand om daar na den President in te lichten en van advies te dienen, Zaterdagochtend in ons land aankomen. De heer Washburn Child vertoeft momenteel nog in België. Het ligt in zijn voornemen slechts enkele dagen in ons land te vertoeven om dan weer naar Londen te gaan. Vandaar zal hij zich omstreeks 21 dezer inschepen naar Amerika. Het is een aantrekkelijk boek dat de A.N.W.B. over Frankrijk heeft uitgegeven: een verzame ling mooie platen met een door Neuman vlot ge schreven tekst. Het leeuwendeel is aan de hoofd stad gewijd, de geschiedenis van Parijs pas seert de revue, gevolgd door hoofdstukken over het leven in de lichtstad, over monumentale ge bouwen, de prachtige parken, de Hallen, kort om Parijs zooals de vreemdeling het ziet, maar ook: Parijs zooals eigenlijk alleen de journalist het na een jarenlang verblijf leert kennen. In bonte reeks volgen daarna talrijke streken "an Frankrijk, welke uit coeriscisch oogpunt bijzon dere belangstelling verdienen. Alies tezamen een gesiaagde uitgave, we ke men pas terzijde legt als het laatste plaatje be keken is. Onze Gezant te Parijs, Jhr. Loudon, schreef er een inleidend woord in. Dank zij dp erin opgenomen reclame van belanghebbende ondernemingen wordt het boek verspreid alleen tegen vergoeding van de verzendings- en admi nistratiekosten, zonder dat evenwel de inhoud het karakter van „reclame" heeft. De International Board, bestaande uit verte genwoordigers van Engeland, Schotland, Wales, Ierland en de F.I.F.A., heeft te. Cannes ver gaderd en naar de „N. R. Crt." meldt' de vol gende wijzigingen in de spelregels aangeno men: In regel 5 werd de zinsnede: „Een doelpunt kan niet onmiddellijk van den inworp worden gemaakt. De inwerper mag niet aan het spel deelnemen, voordat de bal door een anderen spieler is gespeeld" vervangen door: „Een doelpunt kan niet onmiddellijk van den ingooi worden gemaakt en de inwerper mag den bal niet opnieuw spelen, voordat hij door een ander speler is gespeeld." In regel 12 werd: „Een speler, die om bovenstaande reden of uit anderen hoofde het speelveld verlaten heeft, mag daarin slechts terug keeren en zich bij den scheidsrechter melden op een oogenblik, dat de bal niet in spel is" gewijzigd in: „Een speler, die om bovenstaande reden of uit anderen hoofde het speelveld heeft verla ten, of een speler, die te laat komt en zich bij zijn elftal gaat voegen na het begin van den wedstrijd, mag slechts in het veld terugkeeren of het veld betreden, als de bal niet in het spel is en hij moet zich bij den scheidsrechter aan melden." De officieele beslissing omtrent dit voorschrift wordt als volgt gewijzigd: „Een speler, die in het speelterrein terug keert of een speler, die zich na het begin van den wedstrijd bij het elftal gaat voegen zonder zich bij den scheidsrechter aan te melden, moet gewaarschuwd wordenbegaat hij bovendien een ernstiger overtreding, dan moet hij over eenkomstig de regels worden gestraft."' Tenslotte werd de volgende uitlegging van regel 13 aangenomen: „Indien het spel is gestaakt tengevolge van onbehoorlijk gedrag van een spieler (regel 13 vierde zinsnede) zal het spel hervat worden met een vrijen schop door de tegenpiartij, hetzij dat de speler alleen een waarschuwing heeft gekregen of dat hij van het terrein is gezon den." Naar men ziet is er derhalve geen enkele belangrijke wijziging aangenomen. Het zijn meer nadere uitleggingen van vroegere bepalin gen, waarbij zich misverstanden hadden voor gedaan. Over: Behartiging der belangen van Slechthoorenden. De Vereeniging tot bevordering van de belan gen var. Slechthoorenden heeft een concurrent gekregen, n.l. de Inkoop Centrale voor Slecht hoorenden, Hillegomstraat 6, te Amsterdam Dit schijnt bovengenoemde vereeniging geens zins in het belang van de S. H. te vinden, want ln het orgaan var. bovengenoemde vereeniging van S. H. las ik, dat het hoofdbestuur bekend maakt, dat zij niets heeft uit te staan met de Inkoop Centrale voor Slechthoorenden. In de afdeeling Middelburg van de Vereeniging van Slechthoorenden ging men nog verder en werden de leden in de vergadering gewaarschuwd, voor de handelingen van genoemde Inkoop Cen trale en dpn heer P. Reijnierse te Middelburg, die reeds jarenlang lid en zelfs bestuurslid van de Vereeniging van Slechthoorenden is geweest, heeft men schriftelijk verzocht, om te willen bedanken, als lid van de vereeniging, omdat men het niet langer kon aanzien, dat hij zich zoo druk maakte voor de I. C. v. S. Ik vraag mij als S. H. evenwel af, wat er op deze Inkoop Centrale valt aan te merken. Is het geen belang voor ons S. H., dat er eens een verandering komt in de meer dan abnormale prijsovervraging van gehoortoestellen, batterijen en reparaties? Is er iets op te zeggen, als men regen betaling van dezelfde contributie als van de Vereeniging v. S. H. n.l. f 2.50 per jaar, onze toestellen eens per jaar gratis schoon maakt en grondig naziet? Is het niet toe te juichen, dat wit batterijen en reparaties kunnen bekomen, tegen normalen prijs? Moeten de S. H. zich niet verheugen, dat men er naar streeft, om roe stellen van prima kwaliteit aar. de markt te bren gen tegen normalen prijs? Mag een lid van de Ver. v. S. H., die een der gelijk adres in de I. C. v. S. heeft gevonden, dit niet aan zijn lotgenooten bekend maken? Of is het soms eén belang voor de S. H., wanneer men doet, zooals het centraal magazijr. als onderafdee- ling van de Ver. v. S H. dat van de handelaren in gehoorapparaten waarvan men weet, dat zij ab. normaal hooge prijzen vragen, provisies van 25 tot 35 pet. neemt? Noemt men het een belang voor de S. H.. wan neer men doet, zooals het centraal magazijn, door indertijd an den heer A. Fontijn uit Amsterdam de oplaadbare batterijen, door hem uitgevonden en in den handel gebracht en die een groote be zuiniging vormen bij het gebruik van batterijen, voor een half jaar op proef te vragen en dan. vóórdat de proeftijd half om is. zelfs met iets der gelijks uit te kómen op een manier, dat een ieder in de veronderstelling was, dat het de be wuste batterijen var. Fontijn waren, waar de proefnemer van de Vereeniging van S. H. steeds vol lof over geschreven had? Laat het hoofdbestuur van de Ver. van 8. H goed bedenken, dat het momenteel voor de mees- te S. H. van het grootste belang is, dat zij wat minder behoeven uit te geven. Hier heeft men meer aan, dan aan een landhuis en een avondje sjoelbakken. Zeker, zij die kennis hebben gemaakt met de Inkoop Centrale voor Slechthoorenden, zullen hier meer voor voelen, dan voor de Ver. v. S H., maar dan had die vereeniging in de meer dan 25 jaar van haar bestaan ook maar in die rich ting moeten werken. Wil zü evenwel de belangen van de Slechthoo renden dienen en bevorderen, dan moet zit rid derlijk bekennen, dat de I. C. v. S. goed werk doet en deze instelling zeker niet tegenwerken. Ik hoop. dat de Slechthoorenden en het Hoofd bestuur van de Ver. v. S. H. hier eens goed over zullen nadenken en de laatste zijn provisiejacht en kleindoenerij zal staken, teneinde te werken in het belang der Slechthoorenden. Velp, Juni 1934. J. H. Wildervanck de Blécourt. Aan de Redactie van de Katholieke Pers. WelEd. Heeren. Heden zie ik vrachtwagens geladen met in ba slag genomen rijwielen mijn huis passeeren Ook het rijwiel van mijn dienstbode is in beslag ge nomen. Dit was deze week gekocht en voor de twee maanden welke nu nog volgen eer zij zich van een nieuw belastingplaatje wil voorzien, wilde zij heden geen plaatje koopen. Is het niet moge lijk, dat plaatjes afgegeven worden tegen een prijs in verhouding van den tijdsduur voor een geheel Jaar f 3.9 maanden f 2.25, 6 maanden f 1.50, 3 maanden f 0.75 welke nog resten. Dit zou veel ontduiking voorkomen en het in beslagnemen zou tot de zeldzaamheden gaan be- hooren. Een abonné. FOTOREPORTAGE Prof. dr. Willem Mengelberg heeft Donderdag zijn orkest Ik heb nog nooit in het klassieke karretje over den zandweg gereden, maar het kan bezwaar lijk een rustiger bezigheid zijn dan je bij prachtig zomerweer door de K.L.M. over de Noordzee te laten vliegen. De groote drie-moto- rige Fokker zorgde voor een zoozeer van alle sensatie gespeenden overtocht, dat het mij ver ging als den voerman uit het beroemde vers. Zoetekens ter ruste ingedommeld, totdat de heu velen van Engelands Zuid-Oosthoek wat „dei ning" veroorzaakten, juist op tijd om het schit terend panorama niet te missen. Croydon! Druk vertier van honderden nieuws gierigen, die door de propaganda voor „Empire Air Day" naar het vliegveld zijn gelokt. Een goed half uur in de snelle K.L.M.-bus en we staan in het hart van Londen. Even weer het vreemde van ritsen auto's, die voor ons conti nentale gevoel angstig verkeerd, want links van den weg rijden. Dan geen vijf uur na ons ver trek van Euston Station: Morecambe, hoog aan de Westkust, badplaats en toegangspoort tot het Merengebied, dat we zullen gaan verkennen. We, dat waren de gasten van de Morecambe Bay and Lake District Federation, persvertegen woordigers uit acht verschillende landen. En het is maar de vraag wie het meest tot het inter nationale karakter van ons gezelschap bijdroeg: de Griek van het New Yorksche blad of de Hon- gaarsche gravin, die een Engelschen peer met een Ierschen titel getrouwd bleek te hebben. Hoe het ook zij: het werd vier dagen lang een allergezelligste spraakverwarring en een liefheb ber van vergelijkende taalstudie zou soms de heele Engelsche meren vergeten hebben, als hij the King's English vermengen hoorde met het welluidend Iersch van Councillor Fahy of het breede Scotch van C. A. Mackay, den voorzitter en secretaris van de Federatie, die ons zoo hof felijk begeleidden. Ik bespaar U het verslag van de vele maal tijden. tea's en recepties, welke men reizenden journalisten pleegt aan te doen en die ook in dit geval met gulle hand over ons uitgestort wer den. Overigens had dit eet-concours ontegenzeg lijk zijn voordeelen. De after-dinner speeches waren hier nu eens werkelijk een feest voor het oor dank zij dien kostelijken drogen humor on zer overburen. Men zou er een voorraad van wil len bezitten als Mr. L. A. de Lacy Meredith, de groote man van de Travel Association en toe ziende voogd van ons rijdend Babel. Maar met alle respect voor de op ons uitgevierde oratori sche, culinaire en andere kundigheden, ik had ook die uren met liefde besteed aan de weid- sche pracht van het Lake District zelve. De Maharadja van Rajpipla, die dezer da gen de Derby won (zijn paard dan al tijd!) moet aan het hoofd staan van een miniatuurrijkje van rond 1600 vierkante mijl. Wel, doe er een kwart bij en ge hebt zoo onge veer de opervlakte van het eigenlijke Merenge bied. En binnen dit bescheiden stukje Engeland nu vindt ge welhaast alles wat de mensch-op- vacantie maar kan verlangen. De meren, zoo wonder mooi dat ze vele dichters tot inspiratie waren, dichters, schrijvers en schilders, wier na men men U nog altijd met eerbied noemt, wier zorgvuldig onderhouden woonsteden men U met trots wijst. Rond de meren fantastisch geacci denteerd terrein: groene heuvelen, grijze rotsen, een wei, een bosch met telkens de verrassing van een doorkijk op weer nieuwe glooiingen, uitloo pend ln voor Hollandsche oogen zeer behoorlijke bergtoppen. Fantastisch, inderdaad! Ge hebt het landschan geleid voor de geluidsopname voor de proloog van ide klankfilm .Dood water'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 12