De £erste Kamer over het landbouwbeleid Alweer Roelofsen New-Yorksche Beurs HULDE EN DANK AAN Mr. VERSCHUUR Granaat ontploft VRIJDAG 15 JUNI 1934 Beperking graaninvoer bepleit Kulturkampf in Duitschland De verdwenen consul Korte berichten Gestreefd moet worden naar ver laging van den steun aan den landbouw Autarkie Concentratie Boter-export Uitgifte schatkistpapier Zeven Estlandsche militairen ge dood, vele gewonden Muilkorving der katholieke pers Koeramoto teruggeroepen. Het incident gesloten De postvluchten De „Goede Hoop" in Bulawayo Wegens smaad is 3 maanden ge vangenisstraf tegen hem geëischt NEUSEL—SCHMELING Een ontmoeting in Augustus a.s. Van diefstal afkomstig Boternoteering AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 13 Juni Van 4.30—5 uur geen noteering Weinig geanimeerd WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT 107 109 14 Juni 13 Juni Tarwe STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de wetsontwerpen tot: le Wijziging en verhooging van het tiende Hoofd stuk der Rijksbegrooting 1933. (Wijziging, ver hooging en invoeging van artikelen in verband met de instelling van het Landbouwcrisisfonds) 2e. Vaststelling van de begrootingen van inkom sten en uitgaven van het Landbouwcrisisfonds voor 1933 en 1934. Hieraan wordt het volgende ontleend: Algemeen werden woorden van waardeering gewijd aan den omvangrijken arbeid door den onlangs afgetreden Minister van Economische Zaken, ten behoeve van den landbouw verricht. Voor het groote aandeel, hetwelk Minister Ver schuur gedurende zijn ontijdig afgebroken ambtsperiode in de pogingen strekkende om den landbouw zooveel mogelijk te doen blijven de bron van volkswelvaart heeft gehad, bracht men hem hulde. Verscheidene leden betoogden, dat het van Overheidswege verleenen van steun aan den in nood verkeerenden landbouw een wel zeer zwaren last op ons volk legt. Er behoort te worden gestreefd naar verlaging van de som en voorts naar meerdere Asanredigheid in de verdeeling der bedoelde lasten. Deze leden spraken de hoop uit, dat de ver mindering van productie allengs zou leiden tot vermindering van het bedrag, dat aan steun wordt uitgekeerd. Erkennende, dat de overheid den landbouw, waarin meer dan de helft der bevolking direc- telijk of indirectelijk een bestaan vindt, niet onbeschermd mag laten, vroegen deze leden zich niettemin af, of thans te dien aanzien niet de uiterste grens was bereikt, juist met het oog op de belangen der consumenten. Nog was bij die leden de vraag gerezen of de uitvoer niet te zeer wordt opgedreven, aan gezien de daarbij gemaakte prijzen soms van dien aard zijn, dat de eerste productiekosten riet worden gedekt, zoodat veeleer verdere in krimping van de productie aanbeveling verdient. Enkele andere leden waren eveneens van oor deel, dat de bevolking op den duur niet in staat zal zijn, de offers te brengen, welke thans van haar gevorderd worden. De Regeering moge de hoop koesteren, dat er eenmaal een toestar-d van evenwicht zal Intreden, waarin de landbouw zich zonder steun zal kunnen handhaven, deze leden betwijfel enzulks. Nederland zal, zoo meenden zij, zijn vroeger uitvoerquantum met herkrijgen. Dat quantum zal ten hoogste tot een gering percentage worden teruggebracht en dan nog bij uitermate lage prijzen. Deswege achten deze leden het noodzakelijk, dat andere wegen dan de tot nu toe gevolgde worden in geslagen, te weten die, welke leiden tot autarkie Alsdan zullen bijvoorbeeld rogge en andere gra nen, welke veelvuldig worden geïmporteerd, ten onzent naar gelang der hier te lande er aan bestaande behoeften moeten worden verbouwd. Ongetwijfeld zal dit voor handel en scheepvaart ernstige nadeelen medebrengen. Het mag dan ook van het grootste belang worden geacht, dat intijds middelen worden beraamd ten einde de bezwaren zooveel mogelijk te ondervangen. Weer andere leden vestigden de aandacht op het groote verschil, dat bestaat tusschen de wijze waarop aan den landbouw steun wordt verleend en die waarop in de nooden van den werkloozen arbeider wordt voorzien. Naar aan leiding hiervan stelden deze leden de vraag of den landarbeider niet een hooger loon, dan hetwelk hij thans geniet, kan worden verze kerd, door dat loon van overheidswege te doen vaststellen en desgewenscht den werkgever een bijslag te verleenen, opdat het officieel bepaal de bedrag worde bereikt. Vele leden uitten hun waardeering voor het beleid der regeering ten aanzien van den landbouw. Ondanks den steun zijn echter de prijzen der producten zoo laag gebleven belangrijk onder het peil van voor den wereldoorlog dat er in vele gevallen geen belooning voor eigen arbeid overblijft. Het is niet tegen te spreken, dat de resultaten van het landbouwbedrijf, in zonderheid het weide- en kleinbedrijf in de zandstreken, bedroevend slecht zijn. Dat dit velen tot moedeloosheid en anderen tot bitterheid stemt, is zeer begrijpelijk. Deze leden betreurden, dat op verhooging van den steun niet mag worden gerekend, naardien de consument niet zwaarder dan reeds ge schiedt, .belast kan worden. Voorts deden deze leden opmerken, dat de steun aan den land bouw uiteraard een gansch andere karakter draagt dan die, welke aan de werkloozen wordt verstrekt. Eenige leden, die het beleid der regeering, dat is gericht op vermindering der productie, in beginsel juist achtten, maakten evenwel de opmerking, dat zulks tot ernstige benadeeling van de kleine bedrijven zou kunnen leiden, naardien deze dusdanig in hun productie kun nen worden gelimiteerd, dat him daardoor zelfs de kans op een sober voortbestaan zal worden ontnomen. Met den dag wordt het noodzakelijker meer systeem te brengen in en verband te leggen tusschen de onderscheidene steunregelingen, opdat verschillende bedrijfstypen, welke wij ten onzent kennen, een kans hebben door de crisis heen te komen. De leden hier aan het woord, hadden alle waardeering voor de nieu were richting, welke de Regeering wenscht in te slaan, n.l. door concentratie van de gewes telijke crisis-organisaties steun aan de soorten van bedrijven te geven. Zij hadden zich echter afgevraagd hoe de richtlijnen zullen worden vastgesteld, welke aan die organisaties worden gegeven,, ten einde de bedoelde typen van be drijven in hun soort te steunen, daar men te dezen afhankelijk is van den steun, welken de producten centrales kunnen verstrekken. Hoe zal, zoo werd gevraagd, tusschen die onder scheiden centrales een band worden gelegd? Enkele andere leden sloten zich in zooverre aan bij dit betoog, als ook zij meerdere stelsel matigheid bij de steunverleening gewenscht achtten. Vele leden juichten toe, dat de Regeering niet genegen schijnt de uitvoering van de crisis maatregelen geheel in handen van belangheb benden te leggen, doch dat zij de definitieve be slissingen aan zich wenscht te houden. Hier tegen werd weder aangevoerd, dat voor alles bij de zeer vrijheidlievende agrarische bevolking moet worden gewaakt tegen willekeur en bu reaucratie, veelal verbonden aan te strafte centralisatie. Eenige leden waarschuwden de regeering met het oog op onze betalingsbalans tegen belem mering van de vaart op Nederlandsch-Indië en Amerika door bemoeilijking van den invoer van granen en vetten. Verscheiden leden wezen op den belangrijken graaninvoer in 0114 land. Zij waren van meening, dat door beperking daarvan de crisis in den landbouw mede kan worden verzacht. Men be pleitte de totstandkoming eener regeling, waar bij de prijzen van graan aldus zouden worden geregeld, dat de boeren als vanzelf tot de graanteelt zouden overgaan en waardoor de productie automatisch zoo wordt geleid als noodig kan zijn tot het verkrijgen van vrij heid, in tegenstelling met een „bevriezing" door allerlei crisismaatregelen. In overweging werd gegeven een zoodanige verhooging van de monopoliewinsten op de voe- dergranen te bevorderen, dat de teelt dier gra nen loonend wordt. Men betreurde dat de regeering niet genegen is, bij een uitbreiding van de graanteelt de graan- en haverprijzen voor eenige jaren te ga randeeren op de basis van de tegenwoordige, met inbegrip van de denaturatie-vergoeding. De neiging om tot scheuren van grasland over te gaan zal dan, zoo meende men, bij de ge mengde bedrijven veel sterker worden, terwijl op de greide bedrijven veel minder veevoeder behoeft te worden aangekocht. De aandacht werd gevestigd op het feit, dat de boter, welke naar Groot-Brittannië wordt uitgevoerd, den laatsten tijd slechts 0.41 per K.G. opbrengt. In overweging werd gegeven den uitvoer van boter te beperken, het gebruik van bo ter in ons land te vergrooten door een ma tige prijsverlaging en daartegenover de pro ductie van margarine naar evenredigheid te beperken. Eenige leden duchtten als gevolg van de maatregelen der Crisis Rundveecentrale een prijsdaling op de vleeschmarkt tot ongekend ni veau, waardoor het goede werk door deze cen trale verricht om een behoorlijke prijsbasis te handhaven, dreigt te worden vernietigd. Ook een daling van de opbrengst van den accijns kan daardoor worden veroorzaakt. Mede met het oog daarop drongen deze leden er op aan, dat de vleeschmarkt gesteund zou blijven. Gevraagd werd of, nu door de verminde ring van het contingent bacon, hetwelk naar Groot Brittannië kan worden uitge voerd, honderdduizenden varkens op de markt zijn geweest, welke niet te exportee ren zijn, er geen aanleiding bestaat, ernstig te overwegen, of het tegenwoordige systeem te handhaven is. Men achtte een oplossing gelegen in het vrij laten van de markt of het zooveel mogelijk aan het binnenland le veren der varkens. Eenige leden hadden vernomen dat in het buitenland, o.a. in Frankrijk en zweden, suiker bieten worden gebezigd als grondstof voor de bereiding van alcohol en dat een mengsel van alcohol en benzine daar te lande als motor brandstof zeer goed voldoet. Zij wezen op de groote beteekenis welke een mogelijke uitbrei ding van den verbouw van suikerbieten zou hebben voor de vruchtwisseling, de vruchtbaar heid van den grond en de werkverruiming. Algemeen was men gekant tegen de verplich ting fruit naar de veiling te brengen. Men gaf er de voorkeur aan op dat stuk den ooftteler vrij te laten. Donderdag 21 Juni wordt ten kantore van den Agent van het Ministerie van Financiën te Amsterdam, de Bijbank van De Nedernandsche Bank te Rotterdam en het Agentschap van De Nederlandsche Bank te 's Gravenhage, de in schrijving opengesteld op: a. Schatkistpromes sen: b. éénjarige Schatkistbiljetten, rentende twee en een half percent 'sjaars, opvorderbaar 2 Juli 1935; c. vijfjarige Schatkistbiljetten, ren tende drie en een half percent 'sjaars. opvor derbaar 2 Juli 1939. Aan Schatkistpromessen en Schatkistbiljet ten gezamenlijk zal in het geheel worden uit gegeven een totaal bedrag van ten hoogste 85 millioen gulden. De storting moet geschieden op 2 JulL Iemand die reeds lang ervan verdacht werd valscfa te spelen, werd op zekeren avond op heeterdaad betrapt en door den gastheer de trap afgesmeten. Hij ging zich bij zijn vriend beklagen en vroeg tegelijkertijd wat hij kon doen om in 't vervolg zooiets te vermijden. „O", zei zijn vriend, „alleen maar kaarten in een vertrek dat gelijkvloers ligt!" REVAL, 14 Juni. (V. D.) Op het schietterrein der officierenschool bij Reval is een granaat, c"ie nog uit den oorlog afkomstig was, ontploft, toen een der militairen, die haar had gevonden, haar aan zijn kameraden liet zien. Vijf der candidaat-offieieren werden op slag gedood ter wijl twee na hun opneming in het ziekenhuis stierven. Een aantal andere militairen werd door de ontploffing gewond. Van vier hunner gelooft men, dat zij zullen bezwijken. OLDENBURG, 14 Juni. (V.D.). De Olden- burgsche minister van binnenlandsche zaken heeft een verordening uitgevaardigd, waarin o.m. wordt gezegd: politiek en godsdienst mogen niet met elkander verward worden. Rijksminis ter dr. Goebbels heeft herhaaldelijk verklaard, dat er geen confessioneele dagbladen meer mo gen bestaan. Want ieder dagblad is een politiek blad. Daaruit volgt zonder meer dat dagbladen als politieke bladen geen religieuze bijlagen mo gen brengen. In Oldenburg zijn verscheidene dagbladen uit den Centrumtijd die daarmede nog geen rekening gehouden hebben. Deze ver warring van politiek, godsdienst en zaken heeft tot groote onpassendheden geleid en kan onder de gegeven omstandigheden in het belang van het Duitsche volk niet verder worden geduld. Op grond van de verordening van den Rijks- president ter bescherming van volk en staat van 28 Februari 1933 wordt derhalve voor het landsgedeelte Oldenburg bepaald, dat dagbladen die in Oldenburg gedrukt en uitgegeven worden, geen religieuze bijlagen meer mogen hebben. Overtreding van dit verbod wordt gestraft vol gens paragraaf 4 van de verordening ter bescher ming van volk en staat. TOKIO, 14 Juni. (V. D.) De Japansche vice- consul te Nanking, Koeramoto, zal op aanwij zing van de Japansche regeering zijn post ver laten. Het Japansche ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft de Chineesche regeering medege deeld, dat de Japansche stappen inzake Koera moto zijn vervallen. Een deel van het naar Nanking gedirigeerde Japansche eskader zal naar Hankau terugkeeren. „Wat ben jij daar aan bet doen, bengel?' „O, de gebakjes zijn een beetje plat uitgevallen, en nu pomp ik ze maar wat opl" Naar vernomen wordt bereidt de regeering «nel een besluit voor, waarbij, Roosevelt vol- 'edige volmacht wordt gegeven om de drei gende staking van 400.000 werklieden in de metaal-industrie te voorkomen. Een overvloedige regenval heeft een einde gemaakt aan de langdurige droogte in Hon garije, zoodat een algeheele mislukking van den oogst is voorkomen. De gerst-, haver- en tarwe-oogst ls door de groote droogte reeds nagenoeg mislukt, doch de mais-oogst schijnt zeer overvloedig te zulien worden. Het Japansche kabinet heeft besloten tot epn nieuwe kieswetgeving voor het Lagerhuis. Het kabinet zal den keizer verzoeken, nieuwe ver kiezingen uit te schrijven. In een autobus in Mexico ontplofte vermoe delijk door een achteloos weggeworpen sigaret een pak zwart buskruit, tengevolge waarvan één passagier werd gedood en twaalf inzitten den werden gewond. Maarschalk Pilsoedski is lichtelijk ongesteld. Op advies van zijn dokters houdt hij zijn ka mer. Te Parijs moest de politie optreden bij een vergadering van de royalistische Action Fran- qaise. Politieke tegenstanders schoolden samen en moesten door de politie uiteengejaagd wor den. Twintig personen werden gearresteerd. De „Havik" op de uitreis is in Belgrado aan gekomen. De „Snip", op de thuisreis, is in Bangkok ge land. De „Goede Hoop," het toestel waarmede de heer Van der Leeuw een vlucht maakt naar Kaapstad, is Donderdag om 6.30 uur uit Bro- kenhill vertrokken en na een tusschenlanding te Livingstone, om 16.20 te Bulawayo aange' komen. Voor de Bredasche Rechtbank werd Donder dag behandeld een zaak tegen den 29-jarigen slager H. Th. R., uit Rotterdam, die zich te verantwoorden had dat hij op 7 Mei j.l. te Roo sendaal opzettelijk de eer en den goeden naam heeft aangerand van L. E. W(illems) en P. A. W(illems)althans van één hunner, door ten las- telegging van de hieronder omschreven bepaalde feiten, met het kennelijk doel daaraan rucht baarheid te geven, door opzettelijk als aange kondigd spreker in een op dien 7en Mei te Roosendaal in de bioscoopzaal van het aldaar aan de Willemstraat gelegen Bioscoopgebouw „Luxor" voor het publiek tegen betaling van 30 cent toegankelijke openbare vergadering, al waar een groot aantal bezoekers aanwezig was, te zeggen: „Er zjjn nog andere zwendelarijer.. waar de familie W. ook bij betrokken is. Een zoon van W. mag Crisisvee uitvoeren, doch zijn vader moet die beestjes taxeeren, die krijgt 40 pet. reductie, maar ze gaan niet naar België, ze gaan naar Cuyk, naar Louike de W(ys) en worden daar geslacht"; althans woorden van ge lijke strekking en vervolgens: „Er zijn twee soor ten van smokkelaars, de eerste smokkelen voor hun brood, de tweede, de stille smokkelaars, zooals stadgenoot W„ die de smokkelarij finan cieren," althans woorden van gelijke strekking, subsidiair was verdachte nog ten laste gelegd, dat hij door het voormelde te zeggen, voornoem den L. E. W. en P. A. W. heeft beleedigd. Toen deze zaak werd afgeroepen, bleek ver dachte niet verschenen te zijn, zoodat verstek tegen hem werd verleend. Als eerste getuige werd hierna gehoord de inspecteur van politie H. uit Roosendaal, die eenige verklaringen over de desbetreffende ver gadering, waar grootendeels slagers en landbou wers aanwezig waren, aflegde. De veehandelaar P. A. W. uit Roosendaal, vervolgens gehoord, had een aanklacht inge diend toen hij hoorde hoe verdachte in de voormelde vergadering over hem gesproken had. Hij verklaarde hoe hij als commissionnair voor de rundvee-centrale vee opkocht dat naar Bel gië ging. Met genoemden L. de W. zeide hij niets te maken te hebben. Getuige kreeg slechts een commissieloon. De chef-kommies G. A. uit Roosendaal legde vervolgens als getuige eenjge verklaringen af over de vergadering in de Luxorbioscoop te Roo sendaal, waarna vader L. E. W. uit Roosendaal als vierde en laatste getuige een verklaring af legde over zijn veehandel. De aankoop van vee voor den centrale staat al lang stil. De Off. v. Just. mr. F. Deelen, nam hierna zijn requisitoir in deze zaak. Spr. herinnerde er aan hoe verdachte in het geheele land was opgetreden als een dolleman, zich niet ontziende hooggeplaatste personen op de meest afkeurenswaardige manier te belas teren, Van zekere zijde werd dit een zeetocht genoemd, maar aan de rechtbank staat het thans, aldus spr. hieraan een einde te maken, door R. in een rustige omgeving gelegenheid te geven na te denken, hoe gevaarlijk het is als ontwikkeld mensch zóó op te treden. Door de afgelegde getuigenverklaringen achtte de Off. v. Just, de primair ten laste gelegde smaad wettig en overtuigend bewezen en vor derde een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. De rechtbank bepaalde hierna de uitspraak in deze zaak op 28 Juni e.k. Neusel en Schmeling, de beide Duitsche zwaargewichtboksers, zullen, naar thans defini tief vaststaat, eind Augustus tegen elkaar in den ring komen. Het contract werd heden in Hamburg onderteekend. De winnaar van deze ontmoeting, zal in de maand Februari van het volgende jaar tegen Camera of Baer uitkomen in een gevecht om den wereldtitel, indien al thans Madison Square Garden met dezen gang van zaken accoord gaat. Waar de match tusschen Neusel en Schme ling zal worden gehouden is nog niet vastge steld. Behalve Hamburg en Berlijn komt nog een groote West-Duitsche stad voor den wed strijd in aanmerking. In het Alg. Politieblad brengen de officieren van Justitie te Rotterdam en te Amsterdam ter kennis, dat stalen cylinderflesschen (z.g. kool zuur- en zuurstofcylinders) steeds eigendom zijn en blijven van fabrikanten van vloeibaar koolzuur en/of zuurstof. Caféhouders of mine raalwaterfabrikanten krijgen slechts tijdelijk de beschikking over deze cylinders tot verbruik van den inhoud. Zij moeten de cylinders daarna weder aan den koolzuur- of zuurstoffabrikant teruggeven. Eerlijke handel in dergelijke cylinders is dus uitgesloten. Wanneer deze cylinders worden aan getroffen bij of vervoerd worden door opkoopers of dergelijke personen, kan worden aangenomen, dat zij door middel van misdrijf verkregen zijn. De Leeuwarder boternoteering ia vastgesteld op 41 cent. Van 3.30—4.30 uur Unilever Philips Young Anaconda 70 K 20914211 33 K— 9% NEW-YORK, 14 Juni (Part.). De stemming in Wallstreet was heden ongeanimeerd, als ge volg van de afkondiging van het Duitsche trans fermoratorium. In bankkringen was men wei is waar niet verrast door deze inededeeling, doch men verheelde zich niet, dat dit een nieuwe moeilijkheid beteekende in de internationale situatie, vooral nu ook de kwestie der oorlogs schulden nieuwe actualiteit heeft verkregen door de nota-wisseling met Engeland en de publicaties van het ministerie van Financiën. Een factor van onzekerheid vormde de arbeids situatie, waarvan de oplossing der moeilijk heden niet zoo vlot in haar werk gaat als men verwachtte. Heden vinden nieuwe besprekingen plaats en in afwachting van het resultaat daar van was de handel in Wallstreet van uiterst beperkte afmetingen. In het eerste beursuur beliepen de omzetten slechts 140.000 shares. Steels openden prijshoudend, doch verkeerden vervolgens lichtelijk in reactie, terwijl de ove rige staalwaarden een overeenkomstig koers verloop te zien gaven. Spoorwegwaarden liepen een kleinigheid terug, hoewel de koersbeweging niet geheel regelmatig was. Chemische waar den waren gedrukt: alleen Du Pont de Nemours waren aan den vasten kant. Industrials waren verdeeld. Chrysler waren gevraagd en hooger Warenhuis- en levensmiddelenwaarden waren eerder iets luier, evenals petroleumfondsen. Public-utilities waren aan den vasten kant en trokken bijna algemeen iets aan. Amer. Tel. Tel., die ex-dividend werden verhandeld, liepen evenwel iets terug. Koperwaarden boden weer stand en noteerden eerder iets hooger. Nadat in de middaguren aanvankelijk een goed prijshoudende stemming had geheerscht. terwijl voor sommige aandeelen nog een koers- verbetering viel te registreeren, verkreeg de markt een verlaten voorkomen. De fluctuaties bewogen zich binnen enge grenzen en de handel was gering. Laatbeurs verkreeg het aanbod ech ter sterk de overhand. U. S. Steels, die tot boven 42 pCt. waren verhandeld, liepen in snel tempo tot pl.m. 40!4 pCt. terug. Ook de overige staal waarden konden zich aan den verkoopdrang niet onttrekken, evenmin als public-utilities, chemische- en automobielwaarden. De handel onderging tevens een flinke uitbreiding. Op het sterk verlaagde niveau veroorzaakten dekkings- aankoopen meerendeels weer een herstel, doch per saldo werd door Amer. Tel. Tel., Int. Harvester, Western Union, American Can, Eastman Kodak, Du Pont de Nemours, Amer. Celanese. Auburn Auto, McKeesport Tin, Hud son Motors, Procter Gamble, gewone en pref. Steels, National Steel, Amer. Smelting, Delew. 6 Hudson, Delew. Lackawana, New-York Central, Norfolk Western en Southern Rails een verlies geboekt van 1 pCt. 3 7/8 pCt. Voor Duitsche obligatiën bestond in de tweede beurs- helft goede belangstelling, zoodat 5 y, pCt. Young en 7 pCt. Dawes resp. 1 pCt. en 2pCt. hooger de noteering verlieten. De omzetten bedroegen 630.000 shares. Slotkoersen Juni 14 13 12 Allied Chemical 139% 140140$ American Can. Co96 97 A 97 A Am. Car. Foundry 21% 22% 22% Am. For. Power 8% 9 9% Am. Smelting Ref4142% 42% Am. Tel. Tel1153<j 119% 118% Am. Tobacco B73% 74 74 Am. Waterworks 195/s 20 193/8 Anaconda Copper 15% 15% 16 Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka 58% 59 A 58 A Auburn Auto 26Vs 30 31 Baltimore Ohio 24% 24/8 24 A Bethl. Steel Co33% 343/g 34% Canadian Pacific15% 15% 15% Case Treshing 53% 53% 55 Chase National B. 27% 28% 29 Chesapeake Ohio 47 47% 47% Chic. Milwaukee pref. 8% ®6/8 Chicago Rock Isl3% 3% 3V4 Chrysler Motor 42% 42% 42% Cities Service 2% 2% 2% Consol Gas of N.Y. 33% 33% 32% Continental Oil 20% 20% 21% 7 Dawesleening 55% 53V2 57 5'A Youngleening 37% 37% 39/a Deleware Hudson 53% 56 55 Dupont de Nemours 88% 89% 891/2 Eastman Kodak 96% 991/2 99% El. Bond Sh. Co. 15% 15% 15% General Electric 20% 20% 20% Gen. Gas Electr. 24% 241/4 24% Gen. Gas El. cl. A. ?4 General Motors 317/8 32% 33% Great Northern 11% 12% 12 Hudson Motor 11% 13% 13% Illinois Central 26 26% 27 Intern. Harvester 32 33% 33% Intern. Nickel 26% 263^ 27 Intern. Tel. TeL 13% 13% 14 Kennecott Copper 22§ 22% 22% Koninkl. Olie 35s/4 35% 342/^ L-ow priced shares5.95-lo 6 °5-20 6 10-25 McKeesport Tin PI. A. 86%§ 88% 88% Miss. Kansas Texas 9 9% 9% Missouri Pacific 3% 3% 8% Idem pref6 6% 6% Montgomery Ward 27% 28% 29 Nat. Cash. Reg. CO. 16% 17% 17% National City Bank 28 28% 28% Nat. Dairy Prod. G. A. 17% 177/8 18% Nat. Steei 41% 43 43 New York Central 30 31 30% Nord American Co. 17% 18 177/g Norfolk Western 180 181 181 Novadel 21% 23% 21% Pennsylvania30% 31% 31% Proctor Gamble 34 35 35 Publ. feerv. N. L. 36% 37 37 Radio Corp. of Am. 7% 7% 7% Sears Roebuck 43 43% 44% Shell Union Oil 8% 8% 8% Socony Vacuum 16% 167/g 16% Southern Pacific 24% 25% 25% Southern Railway 261/2 27% 26% Standard Brands 197/8 21% 20% Stand. Oil of N.-Jersey 46 46% 46% Tidewater Ass. Oil13 13% 13% Union Pacific 124% 125 124 United Aircraft 20% 21% 21% United Corp. A5% 5% 5% Unit. States Leather 9 9% Unit. States Rubber 19% 20% 20% Unit. States Steel Corp. 41 421/4 42 Wabash gew. A3% 3% 31/4 Westinghouse El37% 377/g 37% Woolworth Build 51% 51% 51 exdiv. f ex coupon. ex claim. bieden. I gedaan en laten. NEW-YORK, 14 Juni. 14 Juni 13 Juni 14 Juni 13 Juni Brussel 23.40 23.40 Oslo 25.37 25.36 Rome 8 61% 8.60% A'dam 67.91 67.93 Madrid 13.70 13.70 Londen 5.05% 5 04% Bern 32.52 32.52 Parijs 6 61 6.60% Weenen 18.95 18.95 Berlijn 38 03 38.25 NEW-YORK, 14 Juni. 14 Juni 13 Juni 14 Juni 13 Juni sm&ei Juli 160 Sept. 1 66-67 Oct. 1.69-70 Dec. 1.76 1.60-61 Jan. 1.77-781.77-78 1.66-67 Mrt. 1.83-841.83-84 1.69-70 Mei 1.88-89 1.88-89 1.76 Ct.Cuba 3.02 3.00 Robber Standaard Juli 13.53 13.82 Jam 14.27 Sept. 13.80 14.10 Mrt. 14.45 Oct 13.92 14.24 Mei 14.69 Dec. 14.13 14.45 Tarwe Rcode Winter loco 1C5% Harde Winter loco 107% 14.61 14.78 15.03 Tin Loco 50.50 51.12% Juli 50.50 51.12% Katoen Loco 12.15 12.30 Nov. 12.24 12.42 Juni 11.90 12 09 Dec. 12.30-31 12.48 Juli 11.94-95 12.13-14 Jan. 12.35 12.54 Aug. 12.02 12.21 Mrt. Sept. 12.10 12.29 April 12.47 12.65 Oct. 12.19-20 12.36-37 Mei 12.54-56 12.74 Koffie (Bio) (Santos) Juli 8.00 8.30 Juli 10.31 10.61 Sept, 8.00 8.34 Sept. 10.70 10.93 Dec. 8.06 8.38 Dec. 10.84 11.08 Mrt 8.16 8.46 Mrt. 10.92 11.18 Mei 8.26 8.53 Mei 11.00 11.23 CHICAGO, 14 Juni. 14 Juni 13 Juni Haver 96% Juli 94%-94 96%-96 Juli 43% Sept 95-947/8 967/g-% Sept. 43% 98%-% Dec. 44V2 Rogge 57% Juli 65% 59i/3 sept 667/a 61% Dec. 69 Dec. Mais Juli 58 Sept 59% Dec. 61 Va Reuzel 44 437/a 447/g 65%-% 67V* 70 Dulutb Lijnzaad loco 6.80 6.75 Juli 6.77% 6.75 Juli 1.86% Sept. **7.17% 7.05 Sept. 1.86V* Oct. 7.17% 7.17% Dec. 7.37% 7.35 Oud contract. Nieuw contract. 14 Juni 13 Juni 1.87% 1.87% WINNIPEG, 14 Juni. 14 Juni 13 Juni Tarwe Gerst Juli 76% 767/8 Juli 43% 43^ Oct. 78% 79 Oct, 45% 447/g Dec. 79 80 Dec. Rogge Lijnzaad Juli 53 54% Juli 1.61 1.61% Oct. 56% 56-% Oct. 1.63 1.62% Dec. 57 57% Dec. Haver Juli 38% 38% Oct. 37% 37% Dee. 36% 37 GRAANNOTEERING. LIVERPOOL, 14 Juni. Juli 4.7 Oct. 4.11 Dec. 5.1 1/4. 5.1 BfNNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 14 Juni: Melville, tank. Curacao; Polydorus, s., Bremen; Vechtstroom, s.. Huil; Dljkv/ater, s„ Archangel,; Royslon, s.. Shields; Haigh Rosoe, s., Swansea. Vertrokken 14 Juni: Olbers, s., Antwerpen: Laimdota. s„ Riga; Absalon, s., Blyth; Rudolf, s, Gdynia; Hercules, s, W.-Indië; Ajax, s, Middl. Zee via Rotterdam. AMSTERDAM. Aangekomen 14 Juni: Melville, Curasao, stookolie, Steiger Bataafsche Petroleum Mij., Ned. Bevr. kantoor; Polydorus, Bremen, stukgoed, Borneokade, Meyer Co.'s Scheepv. Mij.; Vechtstroom, Huil. stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Dijkwater, Archangel, hout, Houthaven, Spliethoff; Royston, Shields, steen kolen, J. P. Coenhaven, Ned, Steenk. Handel Mij. HALCYON LIJN STAD AMSTERDAM, Vlaardingen naar Lulea, pass. 14 Juni Holtenau. STAD ARNHEM, Gefle naar Lulea, pass. 14 Juni Holtenau. MIJ. NEDERLAND ENGGANO, thuisreis, 14 Juni van Port Said. TAJANDOEN, 14 Juni van Amst. te TJilatjap. JOHAN DE WITT, thuisreis, 14 Juni van Genua. KON. NED. STOOMB. MIJ. HERMES, 13 Juni van Vita naar Havana. PERSEUS, 14 Juni van Stettin n. Kopenhagen. HERCULES, 14 Juni van Amst. n. W.-Indië. AJAX, 14 Juni van Amst. via Rotterdam naar Middl. Zee. TIBERIUS, Cadix naar Genua, pass. 14 Juni Gibraltar. DEUCALION, 13 Juni van Piraeus n. Salonica. MIJ. OCEAAN POLYDORUS, 14 Juni van Bremen te Amst. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-BRITSCH INDIE LIJN HOOGKERK, thuisreis, 14 Juni van Colombo. DIVERSE SCHEPEN JONGE ELISABETH, 13 Juni van Swansea n. Marseille. JONGE JOHANNA, 13 Juni van Marseille naar Burriana. MOORDRECHT, 13 Juni van Tuapse n. Batoum. WAALHAVEN, Archangel naar Zaandam, pass. 13 Juni Lodingen. IJSELHAVEN, 13 Juni van Bahia naar St. Vincent. ZEELAND, 13 Juni van Rouaan naar de Tyne. BEYERLAND, 14 Juni van Blyth te Hamburg. WESTLAND, 14 Juni van R'dam te Leith. SCHOKLAND, 13 Juni van R'dam te Kingslynn. MIDSLAND, 14 Juni van R'dam te Immingham. MINNEWATER, 13 Juni van Archangel naar Rotterdam. MOLENWATER, 13 Juni van Archangel naar Londen. BEVERWIJK, Archangel naar Rouaan, pass. 13 Juni Lödingen. ZONNEWIJK, R'dam naar Archangel, pass. 14 Juni Lödingen. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: Verzocht door J H. Gillet. Rotterdam, hande lende onder den naam Confectiefabriek Holland. Verhoor: Woensdag 11 Juli 1934 des n.m. 3.30 uur in het Gerechtsgebouw Noordsingel 117, Rotter dam. Bewindvoerder: mr. W. R. Emmen Riedel. Rotterdam. Verlenging verzocht door de firma Serines van Riet, aannemers van bouwwerken, Maastricht. Verhoor: Donderdag 21 Juni 1934 v.m. 11.30 uur in het Paleis van Justitie te Maastricht. Failliet verklaard: 13 Juni: wed. M. A. A. v. Wayenburg-Povel, Amsterdam, Koninginneweg 8. N.V. Magazijn Sport, Amsterdam, Utrecht- schestraat 101. J. W. Jansen, koopman, Amsterdam, Zaan dijkstraat 9. N. J. J. Schumaker, Amsterdam, Legmeer- straat 65 huls. J. Kippersluis, Bussum, Kruislaan 19. De Stichting „Schuylenburg", Amsterdam, Koninginneweg 8. De nalatenschap van Klaas van Brakel, Her- wfjne, Wijk A, no. 10. Fa. P. v d Stek Zn., en hare vennooten J. P. W. en M. v d Stek, Dordrecht. Evert Plaggenhoef en Hermanus Plaggenhoef ook wel genoemd van Plaggenhoef, landbouwers. Appel gem. Nijkerk. Marinus Kole, tabak en sigarenhandelaar, Klotinge, Schoolstraat A 192. A. W. Stolker, aannemer, Zullen, Amsterdam- schestraatweg 885. W. A. J. Bergman, handelende onder de firma De Boo en Bergman, Utrecht, Tolsteegsingel 24. N.V. Utrechtsche Fabriek van Centrale Ver- warmings- en Constructiewerken v.h. H. Zimmer man Co., Utrecht, Groenestraat 31. G. van Eyck. Utrecht, Amsterdamsche- straatweg 433. Surséance van betaling: Verzocht door N.V. GleskeS. Amsterdam. Be windvoerder: mr. E. Reinhold. Amsterdam, P. C. Hooftstraat 18. Verhoor: Donderdag 19 Juli 1934. des v.m. 11 uur, in de Raadkamer van de Va- cantie-Kamer in het Paleis van Justitie, Prinsen gracht, Amsterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2