STADSNIEUWS U BEHOEFT NIET MEER I TE SCHRIJVEN M PRIJZEN 16-23 JUNI COMPLETS EN MANTELS STOUTENBEEK's MODEHUIS Laatste Nieuws MARIA-STiCHTIIG Haarlem, 19 Juni ZEER BIJZONDERE AANBIEDING PLEIN 10 HAARLEM BETERE CONFECTIE TEGEN VOORDEELICE PRIJZEN DINSDAG 19 JUNI 1934 HET MUZIEKCONCOURS TE HALFWEG Deelnemende corpsen Zoo durft men rijden VERKEERSONGEVALLEN Te Heemstede Gezellendag te Heemstede Gem. Zwem- en Badinrichtingen BURGERLIJKE STAND NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Muziekconcours te Noord wij kerhout Faillissement UIT DEN OMTREK BEVERWIJK HALFWEG VELSEN IJMUIDEN ZAANDAM VOETBAL Voetbaluitslagen WATERPOLO Zwem-demonstratie bij kunstlicht VISSCHEN Haarlemsche Hengelaarsbond HONKBAL Haarlemsche competitie Stand Haarlemsche competitie DAMMEN Clubkampioenschappen Haarlem sche Damclub AT H LET IEK R. K. S. V. TEYLINGEN Athletiek en turndemonstratie AGENDA De schrijfwijze van onze taal Ook een interpellatie-Moller? 20 Juni INSTELLINGEN IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Mijnramp in Japan Vier-en-dertig mijnwerkers ver mist na een ontploffing Dollfuss naar Weenen TWEE-JARIG KIND VERBRAND Aan de aandacht van de moeder ontsnapt Lugubere vondst RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN WISSELKOERSEN Houdt Maandag 25 Juni a.s. vrij Ter gelegenheid van den St. Adai- bertusdag op Maandag a.s. orga- niseeren wij voor onze lezers een schitterenden tocht met de bekende Brugman-touringcars door Kenne- merland naar Egmond - Heiloo Schoorl en omgeving. Het definitieve programma publiceeren wij morgen. DE DIRECTIE De deelnemers aan het groot Nationaal Con cours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen te Halfweg, hetwelk gehouden wordt op Zondag 26 Aug., Zaterdag 1 September en Zondag 2 en 9 September 1934, zijn thans bekend. Het zijn: Op Zondag 26 Augustus: 3e afd. fanfare: Door Wilskracht Verkregen, Beets: Luctor et Emargo, Amsterdam; Vollen- hoofsch fanfare, Vollenhoven. 2e afd. fanfare: Kunstgenot, Haarlem: Hou en Trou. HeerhugowaardKunstgenot. Amsterdam; Heiw. Muziekv. Broederschap, Amsterdam. lste afd. fanfare: Excelsior, Nieuwe-Niedorp; St. Hildegardis, Tuitjenhom. lste afd. harmonie: Spoorwiik, Den Haag. Uitmuntendheid fanfare: Kunst na Arbeid Puinerend. Uitmuntendheid harmonie: Kunst na Arbeid. Umuiden. Eere afd. fanfare: Wittenburg Fanfare-orkest, Amsterdam; Excelsior, Oostzaan. Zaterdag 1 September 1934: 4e afd. harmonie: Johez Jeugd-harmonie, Haarlem. 2e afd. fanfare: Patrimonium, Amstelveen. 2e afd. harmonie: N. Z. H. Tramharmonie. Haarlem Telden. lste afd. harmonie: Eensgezindheid, Zunder- dorn: Liora. de Lier. Uitmuntendheid fanfare: Crescendo, Ouder kerk a. d. Amstel. Eere-afd. fanfare: Leidsche Poiitiemuziekver- eenieing. Leiden. Zondag 2 SeDtember 1934: 3de afd. fanfare: St. Caecilia, Loenen a. d. Vecht; Arost. Hengelaars fanfare Amsterdam. 3e afd. harmonie: Onderlinge Oefening, Uit geest; Eensgezindheid. Sloten. 2de afd. harmonie: Harmonie Amicitia. Lands meer. 2de afd. fanfare: Concordia. Abbekerk Kunst na Arbeid. Grootebroek; T.A.V.E.N.U.. Amster dam: Wittenburgs fanfare. Amsterdam. lste afd. fanfare: R.K. Bovenkerks Fanfare, Bovenkerk. Uitmuntendheid fanfare: Volharding, Hpen- dam. Eere-afdeeling fanfare: Excelsior, Noord- Scharwoude; Stedelijk Muziekcorps. Den Helder; St. Caecilia. Nieuwendam. Supr Eere-afd. fanfare: Kunstkring, Spaam- Zondag 9 SeDtember 1934: 4de afd. fanfare: Jeugdkorps, Heiloo; Jeugd- fanfare. Zuiderwoude. 4*e afd. harmonie: Nestelroy's Harmonie, Am sterdam. 3de afd. harmonie: A.TA.M., Den Haag; Avanti. Amsterdam. 3de afd. fanfare: Ons Genoegen. Egmond a. Zee. lste afd. fanfare: Wilhelmina. Santpoort. Eere-afd fanfare: Jongel. fanfare Centraal, Amsterdam; West Frisia, Twisk; H.U.G.O.. Heerhugowaard. Eere-afd. harmonie: Forzando, Amsterdam. Supr. Eere-afd. fanfare: Crescendo, Westzaan. De verplichte werkender diverse afdeelingen zijn: Supr. Eere-afd. fanfare: „Capitaine Trafal gar". ouverture Triomphale de A. H. Sélm, Arr L. de Schepoer. Eere-afd. fanfare: „Ouverture Solemnelle" van Sam. Vlessing. Afd. Uitmuntendheid fanfare: „Minerve" ouverture Gustave Comex. Eerste afd. fanfare: „Fantaisie Heureux Pré sage". Louis Boyer. Tweede afd. fanfare: „La Liberté", ouverture F. Rousseau. Derde afd. fanfare: „En familie", fantaisie J Martin. Vierde afd. fanfare: „La Vallée du Grand Morin", P. Renoux. Eere-afd. harmonie: „Egmont Ouverture", v. Beethoven, arr. Gaston Carlier. Afd. uitmuntendheid harmonie: „La Poupée de Nurenberg", ouverture van Ad Adam. arr. J. Guillon. lste afd. harmonie: „Firenza" fantaisie S. Allier. 2de afd. harmonie: „La Charmante", ouver ture Sam. Vlessing. 3de afd. .harmonie: „L-Amitié" ouverture O. Filsfils. Vierde afd. harmonie: „La Vallée du Grand Morin", P. Renoux, Exploitatie Maatschappij v/h G. Wisker, Kleine Houtstraat 26, Haarlem, ot curator is benoemd mr. T. v. d. Vegt, alhier. Rechter-Commissaris: mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon, alhier. Maandagmorgen is door de politie proces verbaal opgemaakt tegen een 38-jarigen Haar lemmer, chauffeur van een vrachtauto. Zijn auto had een defecte voet- en handrem en een geheel versleten stuurinrichting. Met de voetrem stopte hij eerst op 21 M. en met de handrem op 30 M. bij een snelheid van 30 K.M. Het vehikel is in beslag genomen. Gisterenavond reed de bestuurder van een tweewielig motorrijwiel, genaamd S. met snelle vaart op den Heerenweg te Heemstede. Doordat hjj niet lette op he verkeer reed hij tegen een vierwielig motorrijtuig komende uit een buiten plaats, gelegen aan dien weg. tengevolge waar van hij vrij ernstig werd gewond. Hij is ter plaatse behandeld door dr. K. en vervolgens overgebracht naar de Maria Stichting te Haar lem, waar bleek, dat hij niet levensgevaarlijk gewond was doch een beenbreuk en een hoofd wonde had bekomen. Het motorrijwiel is ernstig beschadigd en vervoerd naar een garage. De bestuurster van het vierwielig motorrijtuig komende uit de buitenplaats genaamd K.. bekwam geen letsel. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. In het verslag van den Gezellendag te Heem stede in het nummer van Maandagavond, zijn twee zeer storende fouten geslopen. In de eerste kolom van het verslag bijna on deraan staat: In ons land is de nood nog niet zoo hoog, maar wij zullen onze richting hebben te bepalen, omdat zij strikt de maatschappij vormt als de ouderen hebben afgedaan. Hier moet gelezen worden: „Omdat gij straks de maatschappij vormt, enz. In de volgende kolom staat: Het is een heerlijke tijd, waarin gij, jonge mannen, thans leeft. Gij leeft thans in een tijd rijk voor missiewerk, in een land, waarin de kinderen maar voor het grijpen zijn. Durf Je de verantwoording aan, wanneer je thans niet toegrijpt? Voor: de kinderen, moet gelezen worden: de heidenen. In het tijdvak van 15 Mei15 Juni zijn in de Gemeentelijke Zweminrichtingen 47081 baden genomen, verdeeld als volgt: In de zweminrichting aan de Houtvaart in totaal 14576 mannen en 13598 vrouwen, waar onder 4495 mannelijke en 3999 vrouwelijke abonné's, 213 mannen en 231 vrouwen, maakten gebruik van een 25 ets. bad en resp. 1791 en 2253 van een lo ets. Er werden 193 en 90 vereenigingsbaden, 1444 en 844 schoolbaden en 6440, 6181 kostelooze baden genomen. Aan de Delft vervoegden zich 4999 manne lijke en 4864 vrouwelijke abonné's. Van een 25 ets. bad werd door 271 mannen en 264 vrouwen en van een 10 ets. bad resp. door 1733 en 1693 gebruik gemaakt. De vereenigingsbaden telden 110 mannelijke en 74 vrouwelijke en de schoolbaden resp. 3134 en 1765 deelnemenden. Het totaal der mannelijke baders bedroeg hier 10247 en der vrouwelijke 8660. Geboren: 16 Juni: z. van M. C. Fostmavan Bemmelen; d. van M. J. W. j. ten Hove— Schlüter; z. van W. M. Cliteur—de Vogel; d. van M. J. BooimanMentjor; 17 Juni: z. van A. H. KcrzeliusReinhart; d. van J. K. Bor v. Eijken; d. van C. K. Verhoevenv. d. Och tend; d. van M. E. K. v. d. Putten—Rolf. Overleden: 16 Juni: A. C. Spijkersv. Dongen, 56 jaar, Leidscheplein; J. Polderman, 17 jaar, Hazepaterslaan. Telefoneer ons Uw antwoord op omroepers onder nummer Bel: HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 (Omroeper-Service) Noem het nummer van de annonce .waarop. U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke door zending aan den steller der an nonce. Omroeper- Service NASSAULAAN 51 - HAARLEM De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt In het verslag van bovengenoemd concours, geplaatst in het nummer van Maandag jd is de beteekenis der cijfers verkeerd opgegeven. Niet 9, doch 10 is uitmuntend en 9 is zeer goed. Op 12 Juni is door de Haarlemsche Recht bank het faillissement uitgesproken van de N.V, Feest bij de Graal. Dat was Zondag een feest voor de Graalleden der Sint Agatha-pa- rochie. Dien dag immers deden 16 leden hun Graalbelofte, en werden ze dus ingewijd tot Graallid van den eersten graad. "s Morgens onder de H Mis van zeven uur naderden allen ter H. Communie, waarna de genen die ingewijd werden naar het clubhuis gingen voor een gezamenlijk ontbijt. Leuke pro gramma's versierden de tafels, en voor elk stond er een stukje op, uit een der Graalspelen wat op ieders persoonlijk leven toepasselijk was. Later waren allen weer in de Hoogmis present, welke werd opgedragen tot intentie der leden. Ze begrepen immers wel. dat ze de hulp van O. L. H. best konden gebruiken. 's Middags om 3 uur begon er drukte te ko men op den Alkmaarschen straatweg. Graal leden in alle kleuren van de omliggende plaat sen kwamen aan voor den propagandatocht, 'n luid hoera ging er op, toen eer 2 Graalleden met de trommels kwamen, die er den pas ui hielden en tusschen vier en vijf zag men ze trekken door Beverwijk. Keurig en netjes, of het heelemaal niet warm was. Even half zeven stelden de meisjes zich weer op, en trokken in alle stilte naar de kerk, waar om 7 uur het plechtig Lof begon waarbij de meisjes zelf zongen, en waaronder de meis jes hun Graalbelofte aflegden, het eerste ge deelte samen. Daarna knielden ze twee aan twee op de treden van het altaar en herhaal den hier tusschen hun Graalvlaggen de laatste regels van de Graalbelofte. Ze wisten wat ze deden, alles klonk oprecht en gemeend, ieder die in de kerk was, zal zich daar zeker var overtuigd hebben gevoeld. Nadat de hoogeerw heer Deken de insignes gewijd en opgespeld had, heeft de Deken zijn Graalleden toegespro ken. Zijn hoogeerw. schetste het leven van hen. die leefden zonder godsdienst, of die hun gods dienst hadden afgeworpen, omdat het gods dienstig leven met zijn kruisen hun te zwaar viel, en toonde nog verder uitgebreid het leven zonder geloof, hoe men God niet meer noodlg had in onze dagen. Daar tegenover staat ech ter de godsdienstige mensch. die in het oog der wereld niet telt, maar wel in het oog van God. Hoe verschillend deze twee tegenover elkaar staan, maar ze moeten toch alle twee naar één doel, en dan zal het voor degenen die Christus en zijn kruis gevolgd hebben, niet zwaar vallen. Zij zullen later met het Kruis voor hun God staan. Zoo moeten de Graalleden hun kruis naar buiten dragen, flink en fier, niet enkel in hun clubhuis, maar ook ver daar buiten. Met »en aansporing aan de ouders hun kin deren toch toe te vertrdouwen aan de Graal, sloot deze treffende predikatie. Daarna werd het Te Deum ingezet, om God te bedanken voor alle weldaden, dezen dag ont vangen. Na het Lof feliciteerde de Deken eerst nog eens zjjn Graalleden daar de Deken ver hinderd was in het Graalhuis te komen. In het Graalhuis werden gelukwenschen ge sproken eerst door mej. Bouman. net hoofd van het Graalwachtdepartement, die er na tuurlek ook nog eenige puntjes aan vastknoop- te; en mej. Stavenuiter, die de meisjes had voorbereid. Heel leuk kwamen er ook 2 kruis- kinderen, die uit naam van alle kinderen hun groote zussen kwamen feliciteeren in een sa- menspraakje. Zoo bleven de Graalleden nog een poosje gezellig bijeen. Thans behoort deze dag weer tot het ver leden. Zouden er nu werkelijk in Beverwijk niet meisjes wonen, die den stap aandurven hun geloof naar buiten te toonen? Wie zal de eerste zjjn, na dezen inwijdingszondag? De wereld moet bekeeren En God zal triomfeeren. Burgerlijke Stand Geboren: z. van A. van Noort-Dekker. z. van A. V. Negrijn-Maziol. H. de Jong-Thierens. Ondertrouwd: J. Praster en M. E. Tjeertes P. M. R. Pattes en H. J. Zuythen Getrouwd: W, Zwart en M. C. R. van der Groen. Overleden: A. Posthuma Mantje, 75 jr., wed. van J. Dijkstra. Polowedstrijd Donderdagavond half acht heeft in de zweminrichting van de Halfwegsche Reddingsbrigade, gelegen aan de verlengde Marialaan de 3de competitiewedstrijd plaats van de Halfwegsche Poloclub. Het eerste zevental zal den strijd aanbinden tegen het eerste zevental van W. D R. uit Haarlem. Dienzelfden avond heef een ontmoeting plaats tusschen het tweede zevental van H. P. C. en de Halfwegsche Poloclub in Groenendaal. Steunbonnen voor Radiodistributie Het Comité verzoekt ons te melden, dat de inschrij ving voor het verkrijgen van een steunbon voor de maand Juli voor aangeslotenen bij een der Radiocentrales in de gemeente Velsen kan ge schieden a.s. Donderdag, 21 Juni en uitreiking van de bonnen op Donderdag 28 Juni op de plaatsen en tijden als voorheen. Er wordt aan herinnerd, dat alleen op ver toon van dagstempelkaarten, bondsstempelkaar- ten en andere deugdelijke bewijzen wordt in geschreven. De werkloosheid. Zaterdag waren bij de Gemeentelijke arbeidsbeurs alhier ingeschreven in totaal 2409 werkloozen Deze waren over de verschillende beroepen als volgt verdeeld: Boven 18 jaar: bouwvakarbeiders 368. me taalbewerkers 410, kantoorpersoneel 32 mnl. en 5 vrl. bedienden, huishoudelijke beroepen 13 personen, diverse beroepen 911, zonder vak kennis 599 losse en fabrieksarbeiders. Beneden den leeftijd van 18 jaar waren in geschreven: bouwvakarbeiders 5, metaalbewer kers 7, kantoorpersoneel 5 mnl. en 5 vrl. be dienden, huishoudelijke beroepen 10. diverse beroepen 5, zonder vakkennis 34 losse en fa brieksarbeiders. Oranje-vereeniging „Velsen". Deze ver- eeniging houdt een groote propagandaverga- dering op Vrijdag 22 Juni a.s., des n.m 8 uur in het gebouw „Concordia" aan de Kanaalkade te Velsen Noord. In deze vergadering zal het woord worden ge voerd allereerst door den weleerw. heer kape laan A. M. v. Nobelen, uit Beverwijk, over het onderwerp: „Vlag en wimpel", en vervolgens door den burgemeester, mr. F. L. J. E. Ram- bonnet. Overgeplaatst Met ingang van 1 Juli is de heer G. Bemer, thans chef van het goederen station, overgeplaatst naar Zaandam. Naar wij vernemen, zal de vacante plaats niet meer worden vervuld, daar de functie wordt op geheven. Het goederenstation komt thans onder diercte leiding van den stationschef. Burgerlijke Stand Geboren: Gerard, z. van D. Dik en G. Fraaij Iny, d. van J. D. van Meenen en M. H. J. Siebel Ella, d. van G. Husslage en N. Wobben Nico, z. van N. D. Hendriks en M. Ouwejan Pieternella Jo hanna, d. van A. P. van Zeeland en T. Roem Aafje, d. van D. Meijer en G. Buurstra Maria Oddina, d. van A. Bierbrauer en J. Maijer Maria Theresia, d. van E. P. Clynk en A. Bouwmeester Theodora, d. van H. v. d. Weide en H. P. Offenberg. Ondertrouwd: D. C. Jongewaard en M. Gar- sijn W. J. Beerepoot en G. Smit T. Mul der en S. Duijs J. G. Bührs en C. Buijs J. H. Zwart en J. de Jong J. Schaft en N. D. Schoone. Getrouwd: S. de Vries en L. v. d. Knoop J. Biere en M. A. Bleijenberg G. Ladenius en W. Geugjes A. A. M. Werkhoven en A. C. Zwager C. Kaaijk en M. C. Hoorn M. Ebell en W. van Berge. Overleden: Anthonius Maria 9 j., z. van H. v. d. Laan en A. Zuidervaart (wonende te As sendelft) Gerrit Potse 77 j., wedn. van M. Butter Jan Keijzer, 74 j„ geh. met M. de Goede Nicolaas Petrus Kerkhoven 60 j., geh. met C. Meinen Wulbert Vader 76 j„ geh. met B. Verduin Willem Stolk, 64 j., geh. met C. Schipper. De sigaren winkeliers en de Zondagsrust. De sigarenwinkeliersvereeniging „Zaanstreek" heeft een onderzoek ingesteld bij alle sigaren winkeliers in de Zaanstreek hoe zij denken over de Zondagssluiting. Van de uitgezonden circulaires kwamen 84 antwoorden binnen, n.l. van Zaandam 49. Wor- merveer 17, Zaandijk 5, Koog aan de Zaan 6, Krommenie 6 en Wormer 1. Vraag: Zijt gij voorstander van Zondagsslui ting werd beantwoord met 56 ja en 26 neen. Vraag: Zijt ge voorstander van enkele uren open op Zondag, met 26 ja 55 neen. Vraag: Wilt ge de zaken open op de Zon dagen, vallende vlak vóór de feestdagen, 41 ja en 37 neen. Vraag: Hoe was de verkoop op Zondag? 43 middelmatig, 13 geringste, 7 grootste verkoop, 12 steeds op Zondag gesloten. Hieruit blijkt dat 2/3 vóór Zondagsluiting en tegen enkele uren op Zondag is.. Gevonden voorw. Eenige portemonnaies met inhoud; eenige rijwielbelastingmerken; een bankbiljet van f 20; zilveren oorbellejte in doos je; pakte waarin 2 tabakspijpen; kano; ledege melkbus;kortharige zwarte hond; bakkersmand; nieuwe motorbinnenband merk „Hevea trac tor"; vulpen in etui; gekleurde sjaal; badpakje met handdoek. BakkersStuit ElectraWA UnionVooruitgang SierkanHZC ZwaluwenMetaal 6—3 3—4 4—3 3—4 5—3 Voor de le kl. van den K.N.Z.B. speelt Woens dagavond 8 uur H.P.C. tegen het IJ I. Daar momenteel het IJ en H.P.C. als de sterk ste clubs worden beschouwd, zal het stellig een zeer interessante strijd worden. Om 7.30 gaat vooraf de wedstrijd H.P.C. II —het IJ II Beide wedstrijden worden gespeeld in den zwemvijver aan den Glipperweg nabij de v. Mer- lenbrug te Heemstede. Vrijdag a.s„ 22 Juni, geeft de H.Z. P.C. „De Waterratten" een demonstratie bij kunstlicht in de Gem. Zweminrichting aan de Kleverlaan, aanvangende des avonds negen uur. Het geheel zal o.a. bestaan uit een demon stratie zwemslagen, pantomime en eenige polo- wedstrijden. Zondag 17 Juni hield bovengenoemde bond zijn eersten kaswedstrijd in dit seizoen in de Ringvaart onder Hillegom met prachtig weer en een groot aantal hengelaars. Er waren 44 leden, die aan den wedstrijd deelnamen. Hoewel het weer schitterend was, mocht de vangst middelmatig genoemd worden. De uitslag was als volgt: le pr. de heer Dijkman met de grootste. 2e pr. de heer Smit Jongkbloed met de meeste. 3e pr. de heer Concent. 4e pr. de heer Bezooyen. 5e pr. de heer v. Keulen. 6e pr. de heer v. Norden. 7e pr. de heer Peper. 8e pr. de heer Zwart. 9e pr. de. heer Breeuwer. 10e pr. de heer Moens. 11e pr. de heer Wildschut. 12e prijs de heer v. d. Pol. 13e pr. de heer Broekuizen. 14e pr. de heer v. d. Aar. 15e pr. de heer v. Luik. Na afloop van den wedstrijd werden de prij zen door den voorzitter, den heer Peper, met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt. De leden van de hengelaarsvereeniging „Tus schen het Riet" zullen Zondag 1 Juli a.s. een hengelwedstrijd houden op witvisch om de groot ste exemplaren. De wedstrijd, zal plaats vinden In de Leidsche vaart bij de nieuwe Hillegommerbrug. Voor de Haarlemsche competitie zijn alsnog vastgesteld: Woensdagavond 7 uur: Swastika—E. D. O. n (Vergierdeweg) Haarlem nE. D. O. III (Kleverlaan). gsp. gw. gl. vrl. pnt. Rijks H. B. S. Velsen 6 5 0 1 10 Haarlem 7 5 0 2 10 E. D. O. 6 3 1 2 7 Swastika 4 2 0 2 4 Haarlem 5 2 0 3 4 E. D. O. 5 1 1 3 3 S. S. H. 4 1 0 3 2 D. E. V. 5 1 0 4 2 In „t Hof van Holland" werden Maandag avond j.l. de wedstrijden om de clubkampioen schappen 1933/1934 van de Haarlemsche Dam club voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van C. Kool. Derde klasse: J. Risseeuw wint van E. Stam- mis. Een goed geslaagde demonstratie onder flin ke publieke belangstelling had Zondag piaats jp Sporthof te Sassenheim. welke was geor ganiseerd door de R.K.S.V. Teylingen met mede- vei king van de vereenigingen Wilskracht uit Alpnen a. d. Rijn en Sparta uit Lisse. Om 2 uur hoorden wij het geroffel van trommels en 'iet was de sportvereeniging Sparta, wetke van Lisse was gekomen. De beide andere vereeni gingen sloten zich achter Sparta aan en zoo werd een rondje gemaakt over het terrein wat dadelijk al de stemming er in bracht. Begonnen werd met de 100 M. hardlocpen wat een spannende strijd werd. Verschillende fith:etiaknumn-.ers o. a. speerwerpen, vief istoo- cen enz. enz. werden uitgevoerd. Daarna, het was intusschen 3.50 uur, werd een demonstratie gegeven door de turnvereenigingen Sparta en Wi'skracht. Het Is iets ongewoons in Fassen- heim. maar het viel bijzonder in den smaak. De atletiekwedstrijden werden voortgezet met de 4 maal 100 M. estafette, welke in ->en hevi- gen strijd tusschen Wilskracht en Teylingen uit liep, doch tenslotte werd gewonnen door Teyl. Dan de 800, 400, 200 en 100 M. estafette en in leze bleek Wilskracht over betere krachten te beschikken dan Teyl., vooral het loopen van den heer Vriezekoop dwong ieders bewondering af. Hier volgen de uitslagen. 1G0 M.: D. Vriezekoop, Wilskr., 121/10: Th. v Kesteren, Teyl., 12 5/10; L. Halfschepel, Spar ta, 12 K/10. 400 M.r B. Laagman, Wilskr.. 1.4; B Ver sluis, Wilskr., 1.7; N. M. de Zwager, Teyl. 1.7 6/10 Speerwerpen: Th. ter Horst, Teyl., 37.63 M.; Chr. Lierop, Teyl'. 33.48 M.; J. Krumpelman, Wils kracht. 31.26 M. IX Kngetstooten: A. v. Kesteren, Sparta, 9.43 M.: Th ter Horst, Teyl. 9-17 M.; L. Halfschepel, Sparta. 9.10 M. Hoogspringen: C. v. Lierop 1.55 M.; P. v. Rei- sen 1.45 M.; F de Winter 1.45 M„ allen van Teyl. 1500 M.D. Vriezekamp, tijd 4.44; R Loog- tnann 144 5/10' W. Witteman van Tijl 4 46. 4x100 M. estafette Teyl. 53.3; Wilskracht 54.6 800. 400, 200, 100 M.: Wilskracht 3.59.8: Tijl i.06.2. DiscuswerpenTh. ter Horst 27.65 M.; C. v. Lierop 24.78 M P v. Reiden 24.30 M. en A. v. d. Voort 20.45 M„ alle van Teylingen. De puntentelling was: Tijlingen 16, Wilskracht P. Sparta 5. Zoo kwam Teyl. in 't bezit van den Vereeni- gingsprijs Na afloop reikte de G. Adviseur de prijzen ut aan de vereenigingen. onder woorden van waa'-d»ering en dank aan de R. K. Spo-r1on- gens. Ook werd dank gebracht aan de Sassen- heiinscne E.H.B.O. voor haar medewerking, al had men er gelukkig geen gebruik van behoeven 'e maken. Het was een goede propagandadag voor de "thjetiek. Wij merkten o.a. onder de aanwzigen op den z.eerw heer Pastoor, den G. Adviseur sn den eerw. Pater, tevens den w.ed. heer J. de Haan. hoofdbestuurder van den D.H.V.B.. en nog vele notabelen. De Tweede Kamer stond hedenmiddag aan den heer TILANUS (C. H.) toe den Minister van Onderwijs te interpelleeren over diens hou ding inzake de kwestie van de schrijfwijze der Nederlandsche taal. Deze interpellatie zal wor den gehouden Donderdag a.s. bij de aanvang der vergadering. Daar de heer Tilanus voornemens blijkt te zijn bij zijn interpellatie alleen aan te roeren de staatsrechtelijke zijde van het vraagstuk, heeft de katholieke afgevaar digde DR. MOLLER eveneens een inter pellatie aangevraagd. Deze zal handelen over den inhoud van het compromis, dat met medewerking van Minister Marchant inzake de spelling is bereikt en omtrent de invoering van dit compromis. Over dit verzoek van dr. Moller zal morgen bij den aanvang der vergadering worden be slist. Sociëteit St. Bavo 8 uur: Leden Overheids personeel. St. Caecilia. Cursus Volksbond afd. Haarlem. Bestuur Comité Katholieke Actie. 8.30 uur: Rechtskundig Bureau. Brinkmann Groote Markt 8.30 uur: Leden vergadering Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel dep. Haarlem. Lion d'Or 8.15 u.: Vergadering Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Rembrandt-theater „CanailleOp het tooneel Aurora-troupe, 7 en 9.15 uur. Palace „Schandaal in Boedapest" Op het tooneel Henry Rosen, 7 en 9.15 uur. Luxor „Een afgedwongen bekentenis", 8.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur: Bestuur Arbeid Adelt, bestuur bouwvakarbeiders, gecomb. be sturen, Groenten- en Fruithandelaren Kunst na Arbeid. Rembrandt-Theater „Canaille" Op het tooneel Aurora-troupe, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Schandaal in Boedapest". Op het tooneel Henry Rosen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Een afgedwongen beken tenis", 2.30 en 8.15 uur. üsschoppeiyk Museum Geopend van 10S uur K K Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bjj mej H Simons. Bloemhofstraat 1, Haarlem Tel 11671 f{. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24. 8—9 uur Zaterdag 10—12 uur Adres: Bloemhofstra at 1. Haar lem Tel 11671 Wit-Gele Kruis (R.K Kraamhulp, wykver- pleging en Magazijn Parklaan 75 (telef 16391). Spreekuren: R.K. Kraamhulp: Dinsdags van 1 tot 2 uur. Vrydags van 1 tot 2 uur Spreekuren: R. K Wijkverpleging. Magazijn verplegingsartikelen. inschreven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur. Wit-Gele Kruis. Heemstede: zich te vervoe gen by mevrouw Pronk. Kerklaan 50. TOKIO 19 Juni. (Reuter). Bij een mijn- gasontploffng in een steenkolenmijn in het district Matsu Ura zyn zeven mynwerkers ge wond, 34 worden vermist. BOEDAPEST, 19 Juni. De Oostenryksche Bondskanselier Dr. Dollfuss is hedenmorgen om 9 uur per vliegtuig naar Weenen vertrokken. In de ouderiyke woning aan de Van Deven- terschestraat te 'sGravenhage zag Maandag de twee-jarige S. van L. kans, in een onbewaakt oogenblik op de aanrecht in de keuken te klim men en de gasslang van de muurkraan te trek ken. Het uitstroomende gas ontvlamde, door dat in de nabyheid een brandend petroleum- toestel stond. Ook de kleeren van het kind vat ten vlam. De moeder, die op dat moment in de keuken kwam, kon de vlammen dooven, doch de kleine had reeds zoodanige brandwonden gekregen, dat hy in het ziekenhuis aan den Zuidwal aan de gevolgen is overleden. LONDEN 19 Juni. Op een station alhier is een handkoffer gevonden, die in een trein was achtergelaten. Teen men den koffer opende, vond men twee menschenbeenen. Men vermoedt dat deze behooren tot de vrouweiyke tors, die eenige dagen geleden in een koffer op het sta tion in Brighton is gevonden. IJMTUDEN, 19 Juni. Rijksvischafslag. Tarbot 30 50 cent per K.G. Tong 33—75 cent per K.G. Groote Schol 24.00, middel Schol 19.0022.00. Zet- schol 17.50—18.50, kleine Schol 2.15—16.00, Pie terman en Poon 0.601.30, groote Schelvisch 12.50, middel Schelvisch 11.5017.50. kl. midd. Schelvisch 5.1012.00, kleine Schelvisch 2.20 7.00 per 50 K.G Kabeljauw 23.CO—37.00 per 125 K.G. Gullen 2.108.00, Wijting 3.50—4.50, Ma kreel 2.708.00 per 50 K.G. van de heden aan den Ryksvischafslag aangeko men: STOOMTRAWLERS Knikker 300 manden f 460, Dolfijn 110 manden f 1050, Jacqueline Clasine 500 manden, f 1900, Ewald 530 manden f 1740. BOTTERS E. 238 f 740, E. 309 f 630, H. 52 f 90. 19 Juni 18 Juni 19 Juni 18 Juni Londen 7.43% 7 441/sK°Penh 33.22y2 33.25 Berlün 56.07% 56.13 Stockh. 38 37V2 3W.35 Parys 9.73 9 73%Oslo 37 35 37.35 ÖrusseJ 34.45 34.46 N-York* 14?% 1.47.% Zwitserl 47 91 47.92 cable)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2