STA D S N I E U W S St. Adaibertusdag te Egmond naar Egmond f3.25 Ver kade brengt 't voordeel aan UW kant! VERKADE'S BESCHUIT Laatste Nieuws Haarlem, 20 Juni Vechtpartij in den nacht U BEHOEFT NIET MEER TE SCHRIJVEN Een dag-excursie op a.s. Maandag WOENSDAG 20 JUNI 1934 Welkom, blinde vrienden! VOOR DEN KANTONRECHTER Roode poloshirts Thalman- speldjes etc. COMMISSIE VOOR TUIN- KEURING Groote belangstelling Lathyrus tentoonstelling POSTALE MANNENKOREN Fusie-concert te Haarlem BEDEVAART NAAR DEN H. JEROEN Deelnemers uit Amsterdam, Haar lem, Beverwijk e.a. DRIE GULDEN VIJF EN TWINTIG CENT! STORK-HIJSCH In 1933 niet bevredigend gewerkt Dat was veiliger Orgelbespeling Nijverheid en Handel Aanbesteding Opdracht BURGERLIJKE STAND LEVEND VERBRAND Heel vaak is een prijsvermindering tegelijk een kwaliteits-verminde- ring bij VERKADE kunt U dat echter niet verwachten! In prijs verlaagd in kwaliteit ech ter even voortreffelijk als vroeger dat is 't principe, waarop Verkade's bedrijf is opgebouwd! Dat is tevens de oorzaak, waardoor héél Neder land den naam Verkade ziet als het symbool van het allerbeste! Zoo is het ook met beschuit! Ver gelijkt Verkade's beschuit, die nu slechts 9 cent per rol kost, met elk ander merk en oordeelt zelf! WATERPOLO H. P. C.—Het Y BILJARTEN Om den Nobelsbeker Het graf van J. P. Coen gevonden? Onderzoekingen te Batavia VERMISTE ZEILERS Hun signalement NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT HET KENNEMERPLEIN AGENDA 21 Juni Inbreker bij zijn ontvluchting door marechaussees doodgeschoten Italianen waren op roof uit Het valsche-munters- complot Belangrijke ontdekking te Antwerpen TWEEDE KAMER De steunverlaging Interpellatie niet toegestaan Belasting doode hand WISSELKOERSEN Het is nu wederom ruim een week geleden, sinds voor de tweede maal een beroep werd ge daan op het goede hart en op de beurs van Haarlems katholieken, opdat wij toch den blin den, die aan het eind der volgende maand naar Haarlem zullen komen, een hartelijke gastvrij heid kunnen aanbieden. Gaarne doen wy thans de toegezegde mede- deeling van de ingekomen gaven, waaruit in derdaad blijkt, dat ook hier, evenals in andere steden van ons land, edelvoelende menschen zijn, die, begaan met het lot der blinden, van deze gelegenheid gebruik willen maken, om hun blinde evenmenschen eenige vergoeding te ge ven voor het onbegrijpelijk vele, dat zij moeten missen. De gaven zijn grooter of kleiner naar gelang de gever of geefster tot meer of minder in staat was, maar uit alle, groot en klein, spreken oprechte toegenegenheid en heerlijke naastenliefde; die gaven verhalen ook van diep gevoelde dankbaarheid jegens den goeden God. Die aan ons, ziende menschen, het bezit der oogen schonk, waardoor wij eiken dag opnieuw kunnen genieten van al het schoons, dat Hij met kwistige hand rondom ons uitstrooit. Meer dan 300 gulden kwam reeds binnen om den blinden (100 ongeveer) goed te doen gedurende twee dagen. Helaas, het is nog te weinig! Er ziin onder de lezers en lezeressen van de N. H. C. zeker vele, die bij het lezen van onze bede voor de blinden terstond besloten hebben een offertje te geven. Zooals 't dikwijls gebeurt, werd het later vergeten. Mag ik u nog maals daarom mijn adres en giro in herinnering brengen? Ziekenhuis St. Joannes de Deo en 106754! Thans volgt de verantwoording der ingekomen bijdragen: D. P. v. d. C. f 10, BI. Z. f 100, H. D. 2.50, fam. V. f 4.50, Kath. Actie f 25, RK. Volksbond f 25, K. J. St. f 1.00, K. A. v. d. H. f 1.00. fam. F. f 5.50. A. K. f 2, fam. W. f 5.00, H. D. f 0.50, J. L. f 20, A. B. f 5 00, N. N. f 1.00. Th. v. L. f 3 00 C. W. f 1.0O. N.N. f 1 00, D. H. S. f 10 00. E. Br. J. D. 3.00, N. H. C. f 10.00, N\ N. f 1.00, N. N. f 2 50, P. G. v. D. f 10.00, N. N. f 1.00. R. A. f 5.00, J. M. f 2.50. J. P. A. f 10.00, K. J. v. H. f 2.50, D. E. f 5 00, S. G. H. f 5 00. R.K. Midd.ver. f 25.00. Te zamen f 307.50. Oprecht dank! God loone U! Rector TIMP,' G. Adv. der R.K. Blindenver. St. Odilia, afd. Haarlem.. In aansluiting op de roode-tulp-affaire, die we reeds publiceerden en die de kantonrechter een veroordeelend vonnis deed uitspreken, wer den hedenmorgen voor den kantonrechter een drietal parallel-loopende zaken behandeld. In de Groote Houtstraat hadden een aantal communisten gevent met de Tribune. Voor deze extra gelegenheid het was 1 Mei hadden ze roode poloshirts gedragen en de kragen hiervan over de jassen zichtbaar ge trokken. Tevens waren hun revers getooid ge weest met Thalmann-speldjes. De verdachten waren stuk voor stuk behept met een grooten mond. Termen als „bij bewijs van spreken" en het „proces-van-baal" gaven echter duidelijk blijk, dat ze het eigen-advocaat spelen maar beter achterwege hadden kunnen laten, temeer daar hun opmerkingen telkens door den kantonrech ter werden gesmoord, omdat ze óf politiek ge tint óf beleedigend werden. De kantonrechter waarschuwde één van hen nu maar verder zijn mond te houden dit was na het uitspreken van het vonnis anders zou hij hem laten arresteeren wegens belee- diging. De ambtenaar van het O. M. achtte het dra gen van het roode polcshirt, het roode strikje en Th&lmann-speldje een uiting geven aan een staatkundig streven, hetzij socialistisch of com munistisch. Een groot gedeelte van het publiek is hier van niet gediend en ergert zich er aan. Daarom werd dit een reden voor de regeering. om te komen met een uniformverbod. Hij requireerde 15 boete of 15 dagen, met bevel tot vernietiging van den in beslag ge,- nomen voorwerpen. De kantonrechter veroordeelde elk tot 5 of 5 dagen. Een lid van de Liga, de vereeniging der drie pijlen, werd eveneens voor het dragen van dit teeken tot ƒ3 of 3 dagen veroordeeld. De Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde vergaderde Dinsdagavond in hotel „Lion D'or". De vergadering besloot een commissie voor tuinkeuring in te stellen. Deze commissie zal zich met verschillende bouwvereenigingen hier ter stede in verbinding stellen. Voor de Nat. Lathyrus-tentoonstelling op 6, 7 en 8 Juli in het Krelagehuis te Haarlem is de belangstelling zeer groot. Zóó groot zelfs, dat er meer inschrijvingen zijn als er plaats is. Met applaus begroette de vergadering de me- dedeeling dat van H. M. de Koningin en H. K H. Prinses Juliana medailles ontvangen waren. Voor het hoofdbestuur stelde de afdeeling Haarlem candidaat de heeren D. Th. Ruijs te Wassenaar en D. Evelins Maarse, te Aalsmeer. Daarna had een onderlinge tentoonstelling plaats. Zondag, 17 Juni, had een vergadering plaats, zulks op initiatief van Haarlems Postaal Man nenkoor, met de besturen van de Postale Man nenkoren Utrecht en Amsterdam. Het doel van deze bijeenkomst was, om te ge raken tot drie plaatselijke concerten, n.l. Oc tober in Utrecht, vervolgens Januari in Haar lem en als slot Maart in Amsterdam. Tevens werd besloten over te gaan tot oprichting van een bond, uitsluitend van Postale Zangvereeni- gingen in Nederland. Dus in de maand Maart kan tegemoet gezien worden een concert van drie Postale Mannenkoren. Dinsdag hield de vereeniging „St. Jeroen" te Amsterdam haar 43e processie naar de Reli- quieën van den H. Jeroen te Noordwijk. Bij deze processie sloten zich aan de deelnemers uit Halfweg, Haarlem en Beverwijk. In totaal namen 275 personen aan de processie deel. Per luxe touringcars arriveerde men aan ae grens van Noordwijk, vanwaar de tocht te voet werd voortgezet naar de kerk van St. Jeroen. Bij het binnentreden der kerk werd gezongen „Veni Cfeator". Toén allen in de kérk wairéri werd een Processiekaars geofferd, waarna eën woord van welkom werd gesproken door den zeereerw. heer pastoor F. W. de Roojj. Hierna werd de H. Communie uitgereikt, gevolgd door de plecntige Hoogmis, opgedragen door Deken J. M. Lucassen van Beverwijk, met assistentie van kapelaan H. F. Coppens als diaken en ka pelaan A. L. Onderwater als sub-diaken, beiden uit Amsterdam. De feestpredikatie werd gehou den door den zeereerw. heer H. J. M. Alink. oud-vlootaalmoezenier, thans pastoor der pa rochie van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand te Amsterdam. Na de Hoogmis volgde in den tuin der pastorie de processie met de reliquieën. Tijdens deze processie werden de ge beden verricht door pastoor Ratté te Sloten. In de kerk had daarna de vereering der leliquieën plaats. Middags vereenigden de pelgrims zich op het Lindenplein; het R. K. Muziekgezelschap „Excelsior" van Noordwijk sloot zich bij hen Teneinde onze lezers in staat te stellen op gemakke. lijke, goedkoope en aangename wijze den Sint Adai bertusdag mede te vieren, besloten wij op MAANDAG a.s. een DAGTOCHT te organiseeren De dagindeeüng is als volgt: Vertrek 8.30 uur. Via Beverwijk, Castricum naar Egmond, waar om 10 uur de plechtige Hoogmis zal worden bij gewoond, welke wordt opgedragen door Mgr. dr. P. J. M. van Gils, in de nieuwgebouwde kapel op den St. Adalbert-Akker. Onder de H. Mis predikatie door Pastoor J. H. Hooyman uit Amersfoort. Na de H. Mis rondgang op den Akker met historische toelichting onder leiding van Pastoor W. Noiet uit Amsterdam. Vervolgens wandeling naar het Abdij terrein, waar aanwijzingen zullen worden gegeven betreffende de bouwplannen der Abdij door Dom A. Beekman en Dom J. Caron van de St. Paulus-Abdü te Oosterhout. Bij de kloosterhoeve zal mr. dr. L. G. Kortenhorst een korte toespraak houden. Na afloop van deze bijeenkomst brengen de touring cars onze deelnemers naar Heiloo, waar een uitge breide koffietafel gereed staat om de hongerige ma gen te bevredigen. Als allen verzadigd zijn, voeren de touringcars ons door de schoone omgeving, o.a. naar Bergen en Schoorl. Via AlkmaarSchermerhorn, door Midden-Beemster via PurmerendIlpendam, Amsterdam wordt de terugtocht naar Haarlem ondernomen. Thuiskomst circa zes uur—half zeven. De tocht wordt gemaakt in de bekende luxe touring cars van de firma Brugman, welke eveneens de technische verzorging van den tocht in handen heeit. En de prijs? Dit alles kost U slechts Met het oog op den korten tijd van voorbereiding, verzoeken wij onzen lezers zich zoo spoedig mogelijk aan ons bureau van kaarten te voorzien. DE DIRECTIE aan. Onder het spelen van toepasselijke muziek trok men naar het Martelveld op de buiten plaats „Calorama". Op het Martelveld aangekomen schaarde men zich om de Martelplaats, waar de predikatie werd gehouden door den weleerw. heer J. van Dael, kapelaan van St. Willibrordus buiten de Veste te Amsterdam. Hier werd ook gebeden voor verschillende opgegeven intenties, waarna de terugtocht naar de kerk volgde. In den tuin der pastorie werd vervolgens de plechtige pro cessie gehouden met het H. Sacrament. Tijdens deze processie werd met begeleiding van „Excelsior" gezongen: Rex Clementissime, Lau- da Jerusalem, en na den zegen bij het rustaltaar „Loflied op het H. Sacrament". Dankbaar steeg daarna uit alle monden het „Te Deum" omhoog om den Gever van alle goed niet alleen te bedanken voor alle welda den, van Hem ontvangen, maar ook voor het heerlijk welslagen van dezen processie-dag. Omstreeks 6 uur keerden de pelgrims per luxe touringcars naar hun woonplaatsen. Aan het jaarverslag over 1933 der Machine fabriek Gebr. Stork en Co. te Hengelo ontlee- nen wij het volgende over Stork-Hijsch te Haarlem. Wat onze verschillende dochterondernemin gen betreft, zoo hebben de met elkaar samen werkende bedrijven van Gebr. Stork Co's fabriek van Hijschwerktuigen, en van de Werf Conrad, nog niet bevredigend gewerkt. Ondanks buitengewoon lage prijzen, waarvoor zij werk moesten aannemen, was de bezetting van de werkplaatsen zeer onvoldoende en daardoor het resultaat niet gunstig. Gelukkig is in den loop van 1934 een verbetering in den toestand in getreden, die ons doet hopen, dat de resultaten over dit jaar beter zullen zijn. In dit verband zal ongetwijfeld de aandacht van de Haarlemmers trekken het gisteren door ons reeds gepubliceerde bericht, dat de Turksche regeering aan de Nederlansche Maatschappij voor Havenwerken, hiervoor samenwerkende met de werf Conrad, Heemaf en de Machine fabriek Gebr. Stork en Co., opdracht heeft ver leend de plannen te ontwerpen voor den bouw en de uitrusting van een marinehaven te Güld- jük nabij Constantinopel. Het volledig project moet in veertien maanden gereed zijn. Alhoewel dit bericht hoopgevend is voor de Haarlemmers, moeten wü ons er nog niet al te veel van voorstellen. Zooals uit het bovenstaande blijkt wordt be gonnen met projecten te maken, welke binnen veertien maanden gereed moeten zijn. Voor de nabije toekomst beteekent de opdracht van de Turksche Regeering dus nog geen werkverrui ming in Haarlem. Pas na veertien maanden, als op het maken van het project een aanbesteding zal zijn gevolgd, waarbij aan de „Conrad" en aan „Stork" de opdracht tot het maken van de werf wordt verleend, zal er veel werk voor Haarlem het gevolg van worden. Het is dus alles nog toekomstmuziek, maar het spreekt vanzelf dat de combinatie haar uiterste best doet het die richting uit te stuwen. Dinsdagavond om 8 uur belette de motorbri gade een autobestuurder uit Amsterdam, die zich in een café alhier had bevonden, het weg rijden, omdat zij hem niet in staat achtte nog behoorlijk een auto te besturen. De auto werd paar het bureau gebracht en de bestuurder kreeg de boodschap mee, dat 'hij hem daar Woensdagochtend weer kon krijgen. Mogelijk zal hem dit lesje wel heugen. Programma van de orgelbespeling in de Groo te- of St. Bavokerk op Donderdag 21 Juni, des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. 1. Praeludium et Fuga e kl. t., J. S. Bach Suite, Overture, Allegro, Fuga, Sarabande, Rigaudon. 3. Vision, 4. Pièce héroïque, 5. Adagietto, 6. Fiat Lux, Teophil Muf fat. J. Rheinberger C. Franck. L. Boëllmann. Th. Dubois. De Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel, departement Haarlem, hie'.a gisterenavond haar jaarlijksche algemeene ver gadering in café Brinkmann. De jaarverslagen werden goedgekeurd en de penningmeester werd gedéchargeerd. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. H. R. Kruimel te Bloemendaal en J. A. A. Ochtman, directeur van het gasbedrijf te Haar lem. Afgetreden zijn de heeren J. J. Swens en P. Oud Gzn. De agenda der 157e Alg. Verg. werd bespro ken en afgevaardigden naar die vergadering werden benoemd. Gisterenmiddag werd alhier aanbesteed het bouwen van 10 woningen voor ouden van dagen door de woningbouwvereeniging „St. Bavo" te Haarlem-Noord. Ingekomen waren 20 biljetten, waarvan de laagste inschrijver was M. J. Meuleman te Heemstede voor 14.387.de hoogste J. Felix te Amsterdam voor 23.818. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft het maken van een seinhuis met bijko mende werken nabij den Kinderhuissingel te Haarlem P. opgedragen aan de firma G. Bakker en C. Timmerman te Haarlem voor de som van 11950, zijnde de laagste inschrvjfster. Geboren: 16 Juni: z. van J. E. GaleslootJan sen; 17 Juni: z. van A. M. Veldhuizende Ko ning; z. van W. M. v. KipshagenGilein; 18 Juni: z. van P. H. J. RuigrokHonnebier; 19 Juni: d. van A. GilingHeidveldt; z. van M. J. v. d. VeldtDijkmans. Ondertrouwd: 19 Juni: G. J. Timmermans en E. C. Nieuwenhuis. Overleden: 17 Juni: J. L. de Haan, 44 j., Adr. Loosjesstraat; C. A. M., 4 mnd., d. van P. J. Ruiter, Vosmaerstraat; 18 Juni: J. J. F. ter Linden, 68 j„ Bilderdijkstraat; W. M. v. d. Lin denCorsten, 46 j., Hendrik Roozenlaan; T. M. v. d. Heijdt, 82 j., Saenredamstraat. SOLO, 20 Juni. (Aneta.) De vijfjarige Elsje Muller is op de onderneming Temoeloes door kokende zeepsop gebrand. Met ernstige brand wonden is zij naar Solo overgebracht waar zij in het ziekenhuis is overleden. Hedenavond speelt het H. P. C.-zevental tegen Het Y, den landskampioen van het vorige jaar. Gezien de prachtprestaties van het Heem- steedsche zevental den laatsten tijd, S. V. „Bremen", U. Z. C. en de Dolfijn, zij allen moesten er aan gelooven met 42, kan zij voor een verrassing zorgen, waardoor ze zoo doende een kans maakt voor het kampioen schap van Nederland. |De H. Z. en P. C,-ploeg is over een maand góed verzwakt, daar de bekende internationale polospeler G, Ingenluyff reeds naar Indië ver trokken is. Deze wedstrijd, die in Groenendaal gespeeld wordt en om 8 uur n.m. begint, is voor H. P. C. dus van het grootste belang. Om 7.30 uur spelen de reserves van H. P. C. en Het Y hun competitiewedstrijd. De seriewedstrijden om bovengenoemden be ker zijn bijna afgeloopen. Dinsdag was de voor laatste tegenstander van „D.E.S." op bezoek in „Hof van Holland" aan de Groote Markt. De Amsterdamsche Biljartclub „H.E.T.E.IJ." kwam met een sterk team en nam een voor sprong van 141 caramboles. De uitslagen zijn: H.E.T.E.IJ. D.E.S. P. v. SomerenJ. F. Nobels 200128 EraspenningJ. D. Ronde 12548 Kneppersv. d. Haak 59100 Sandbergenv. Terwisga 97100 WoudaBottelier 9079 KokWesseling 7550 Voorloopige uitslag 646—505 Vrijdagavond voortzetting met de tweede zestallen. BATAVIA, 20 Juni. (Aneta.) Men is van meening, dat in een van de goedangs van de firma Geo Wehry het langgezochte graf van Jan Pietersz. Coen is blootgelegd. In dit graf wer deen groot deel van een geraamte aange troffen. In verband met de spitse kin en de lange beenen heeft men geconcludeerd, dat het geraamte het overschot is van den stichter van Batavia. Hedenmorgen zijn de opgravingen onder lei ding van den vinder, mr. P. C. Bloys van Treslong Prins, voortgezet teneinde hierom trent nadere zekerheid te kunnen verkrijgen. Op 19 Juni te pl.m. 9 uur voorm. zijn per zeilboot, genaamd „Willem" vanaf de Oude Schans te Amsterdam naar Schellingwoude ge varen Hendrikus Dirk Benjamin Pommerel, geboren te Den Helder, 30 Augustus 1910. zee man en zijn broeder Benjamin Pommerel, ge boren te Amsterdam, 15 September 1913, beiden wonende Oude Schaps 18 IH te Amstardam.. Vermoedelijk zijn zij door de Oranjesluis naar het IJsselmeer gezeild en daar met dat bootje omgeslagen en verdronken. Het zeilbootje is wit geschilderd met groen bovendek, bruine mast, waaraan een zeil van pl.m. 16 M2 en een fokzeil. Signalement van eerstgenoemde als volgt: lang 1.79 M., flink postuur, gezond uiterlijk, blauwe oogen, blond haar, witte gave tanden, gekleed in licht blauw polo-shirt, zwarte sok ken, witte tennisschoenen, donkblauwe broek, idem jas, witte onderbroek met korte pijpen en bloodshoofds. Van de tweede: lang 1.75 M„ flink postuur, gezond uiterlijk, blauwe oogen, blond haar, midden op het voorhoofd een rond litteeken, gave tanden, gekleed in wit zomergoed. aan een zijner handen een nikkelen ring met doods hoofd, zwarte sokken, witte tennisschoenen, Jicht grijze sportbroek, licht grijs overhemd met vaste boord, blootshoofds. Beiden kunnen goed zwemmen doch niet zeilen. De commissaris van politie in de 6e Sectie te Amsterdam (bureau Warmoesstraat), ver zoekt hun, die eenige inlichtingen omtrent deze personen kunnen verstrekken, zich aan dat bureau zoo spoedig mogelijk te vervoegen of zich aldaar bekend te maken. Telefoneer ons Uw antwoord op omroepers onder nummer Bel: HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 Omroeper- Service) Noem het nummer van de annonce .waarop. U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke door zending aan den steller der an nonce. Omroeper-Service NASSAULAAN 51 HAARLEM De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt Herhaalde malen hebben wij gewezen op den hoogst onaangenamen toestand, welke er sinds tal van jaren heerscht aan het Kennemerplein. In de „Villa", welke reeds jaren onbewoond was, vond de jeugd een dankbaar object om er op hun manier te huishouden, met als resultaat dat ai heel spoedig een ruïne werd verkregen. Ons was ter oore gekomen, dat gemeld per ceel door den makelaar Borghouts was aange kocht. Wü hebben ons tot hem om inlichtingen gewend, het verheugt ons het volgende te kun nen mededeelen: Inderdaad is de villa met den grond door hem gekocht in opdracht van den bouwondernemer Vooges, met de bedoeling om hierop te Ixmwen 2 blokjes van 2 heerenhuizen. Wij kregen in zage van het bouwplan en kunnen niet anders getuigen dan dat hetgeen binnen enkele maan den hier geschapen wordt, met medewerking van B. en W en volgens ontwerp van den ar chitect Tuninga, de fraaie ligging alleszins waardig is. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur: Bestuur Arbeid Adelt, bestuur bouwvakarbeiders, gecomb. be sturen, Groenten- en Fruithandelaren Kunst na Arbeid. Rembrandt-Theater „Canaille" Op het tooneel Aurora-troupe, 7 en 9.15 uur. Palace „Schandaal in Boedapest". Op het tooneel Henry Rosen, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Een afgedwongen beken tenis", 8.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Ledenvergadering R. K. Bouwvakbond Mannenkoor „Proza" Gec! besturen Melkhandel R. K. Smedenpatroons, 8 uur Rechtskundig Adviesbureau, 78 uur Bevolkingsbureau, 8 uur. Gem. Concertgebouw H. O. V. met Annie Woud en Carel van Leeuwen Boomkamp, 8 uur. N. Z. H. T. M. Aandeelhoudersvergadering, Leidschevaart, 11 uur. Raadhuis Bloemendaal 2 uur Gemeenteraad. Terwijl de wachtmeesters der Koninklijke Marechaussee te Hulsberg van der Ven en Ver hagen in den afgeloopen nacht op surveillance waren, stieten zij te ongeveer twee uur in het gehucht Aalbeek op een drietal inbrekers, cie juist gereed stonden om hun slag te slaan in de woning van den heer G. Widdershoven, Het drietal werd gesommeerd de handen omhoog te steken, waarbij bleek, dat zekere Cbama Ema nuel met een schoenmakersmes gewapend was, waarmede hij een dreigende houding aannam. Toen men hem verzocht dit mes af te geven, sloeg hij op de vlucht in de richting Hulsberg, Er werden drie schoten op hem gelost, waarbij één schot hem in de borstkas trof. Nadat het slachtoffer nog vüftig meter geloopen had, viel hij dood neer. De tweede van het drietal inbrekers was in middels door wachtmeester Verhagen geboeid, terwijl de derde nog kans had gezien te ont komen. Het slachtoffer en beide andere inbre kers bleken Italianen te zijn. De arrestant, die in de Hulsbergsche mare chausseekazerne zit ingesloten, weigert den naam van zijn ontvluchten kameraad te noe men. Het lijk van Emanuel is voorloopig in het iükenhuisje te Hulsberg ondergebracht: 1 iix Het onderzoek naar de te Venlo op het spoor gekomen internationale valsche-muntersbende heeft geleid naar Antwerpen, waar in de Lang straat een modern ingerichte drukkerij is ont dekt. Materiaal voor het vervaardigen van binnen- en buitenlandsche bankbiljetten, een viertal litho-cliché's voor het vervaardigen van 100 bankbiljetten en vele andere mate rialen konden in beslag worden genomen. Een vijftal personen, onder wie een bekend Antwerpsch makelaar, die de zaak financierde, is door de Belgische politie gearresteerd. Op voorstel van den VOORZITTER wordt met 6225 stemmen besloten den heer Schalker (C.P.) geen verlof te verleenen de Regeering te interpelleeren over de voorgenomen seunverla- ging in de vier groote gemeenten. Tegen stemden de soc.-democraten, de communisten en de hee ren Sneevliet (Rev.-Soc.) en van Hout (C D.). Den heer WIJNKOOP (C.P.) wordt verlof ver leend op nader te bepalen dag den minister van Justitie te interpelleeren over de laatste instruc tie aan politie-autoriteiten inzake het toelaten van vluchtelingen. Een amendement-Vervoorn (N.B. en T.P.) op het wetsontwerp inzake belasting op vermogens ln de doode hand strekkende om coöperaties vrij te stellen, wordt ver worpen bij zitten en op staan. Een drietal amendementenWünkoop, om vrij te stellen arbeidersverbruikscoöperaties, de RÜkspostspaarbank en de vakvereenigingen, worden verworpen; het eerste met 81—6 (voor stemden de comm. Sneevliet en Vervoorn), de twee anderen bij ziten en opsaan. De heer RUTGERS VAN ROZENBURG (C.H.) bepleit een drietal amendementen om ook onder de vrijstellingen te brengen de voor den openbaren dienst bestemde zaken. Niet al leen de kerkgebouwen, met inventaris, behooren vrü te zün. De heer KORTENHORST (R.K.) verdedigt een amendement, beoogende een redactieverbe tering van art. 3 alsmede om een reserve voor koersverliezen Wj spaar- en pensioenverzekerin gen buiten de belasting te houden. 20 Juni 19 Juni 20 Juni 19 Juni Londen 7 423-4 7.43»/s Kopenh Berlün Parijs Brussel 33.17Vs 33.2^/2 56.07t( 56.07L/s Stockh 3°.37V» 38.371/3 9 73i/i 9.73 Oslo 37.30 37 35 34 44 34.45 N.-York* 1.473/8 i.4/3/g 0-1 O-i Zwitser! 47.91 47.91 (cable)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2