STA D S N I E U W S Onze excursie iJ|4t1 Haarlem, 22 Juni Verkeersvliegtuig neergestort VRIJDAG 22 JUNI 1934 AGENDA Er !s nog plaats Hevige gevechten in Mandsjoerije Na langen waternood watersnood VERKOOPINGEN Watertocht „Alberdingk Thijm" Nieuw tarief voor invoerrechten Jubileum J. van Honschoten Eindexamen Handelsavondschool KORPS POLITIETROEPEN 15-jarig bestaan K.J.M.V. „ST. AUGUSTINUS" Doopsgezind Zangkoor Afscheid kapelaan H. J. Bonfrer te Overschie WEEK-END VAN „DE GRAAL" Salarissen burgemeesters, secre tarissen en ontvangers Statuten Lezing over de „Graal" Examen Handenarbeid Aanbesteding DE ST. ADELBERTVSDAG TE EGMOND BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK HET NATIONAAL ZANG- CONCOURS TE IJMUIDEN ümBI -rv pip Goed geslaagd openingsconcert BLOEMENDAAL HEEMSTEDE DUIVENSPORT Gevleugelde Vrienden Heemstede Colomba TENNIS De interdistrictswedstrijden te Haarlem ZAANDAM Een onaangenaam avontuur VRAGENBUS 23 Juni Piloot en radiotelegrafist gedood, de vijf passagiers gewond Zaterdagmiddag één uur sluit de kaartverkoop Spoorwegbrug opgeblazen, een trein stort in de diepte MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN Uitslag van de verkooping in ,,'t Notarishuis", Bilderdijkstraat 1, te Haarlem, op Donderdag 21 Juni 1934, des avonds na 7 uur. Notaris W. H. van Arkel: Het Heerenhuis met garage, erf en tuin te Overveen, gemeente Bloemendaal, aan de Prins Hendriklaan No. 9, 8225, Junge. Notaris G. F. M. Roozen: Een. Heerenhuis met voor- en achtertuin te Haarlem aan den Zijlweg No. 147, ƒ8000, J. S. Kemp. Notaris D. M. Klijzing: Het Huis en erf te Haarlem aan de Leidsche- Straat No. 83. ƒ2820, J. J. Bonfrer q.q. Notaris J. Wildschut: Een Villa met erf en tuin te Haarlem aan de Dreef No. 1, genaamd „Dreeflust", 13.200, A. Hoogeveen. Notarissen J. Th. Brugman te Amsterdam en D. M. Klijzing te Haarlem: Het Heerenhuis met schuurtje, erf en tuin te Haarlem aan de Tempeliersstraat No. 33, 10.030, J. W. G. Anschütz q.q. (fa. J. W. G. Droste). Notaris R. C. A. van Cranenburgh: Het Heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan den Wagenweg No. 160, opgehouden. Notaris N. J. Hoef lake: Een Villa, genaamd „De Haemsteê", erf en tui te Heemstede aan de Van Merlenlaan No. 19, ƒ22.400, G. W. Vaags q.q. Notarissen Mr. J. A. de la Hayze te Heem stede en Van Straaten en Huese te 's Graven- hage: De Villa, genaamd „t Zonnehuis" met schuur en tuin te Haarlem aan de Zonnekade No. 20, groot 8 aren, 68 centiaren. Totaal 13.625, A. v. Bsckum. Notaris G. Wolzak Hzn.: Een Winkelhuis met afzonderlijke bovenwo ning te Haarlem aan de Schagchelstraat No. 17 zwart en rood, 9050, J. J. Bovehdorp q.q. Notaris J. Wildschut: Een Huis met erf en tuin te Heemstede aan de Hortensialaan No. 10, 5200, G. v. d. Horst. Notaris T. Bruyn Fz.: Het Huis en erf te Haarlem aan de Thotnson- laan No. 88, 4680, F. v. d. Boore q.q. Een Winkel- en Woonhuis te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht No. 22, 5550, A. Th. Joos- ten. Een Kuis met schuur te Haarlem aan de Gast huislaan No. 46 met het voortdurend recht van erfpacht van den grond, 2300, J. Zwier. De R. K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" zal ook dezen zomer voor haar donateurs en leden een watertocht organiseeren. De „vaart" naar Warmond, gehouden in den na zomer van verleden jaar, is een onverdeeld suc ces geworden en van verschillende zijden werd dan ook op een herhaling aangedrongen. De datum is vastgesteld op 5 Augustus, terwijl de zelfde commissie, die de vorige maal zoo loffe lijk voor het welslagen heeft gezorgd, ook thans met algemeene instemming voor deze taak werd aangewezen. Het spreekt vanzelf, dat de noodige attracties ook ditmaal niet zullen ontbreken. Donateurs, die aan deze watertocht wen- schen deel te nemen, worden verzocht dit zoo spoedig mogelijk aan het bestuur mede te dee- len, zulks met het oog op het vast te stellen aantal plaatsen. Tot een beperkt aantal zijn introducties beschikbaar voor huisgenooten en bekenden, echter uitsluitend op vertoon van het donatie-diploma van dit jaar. Op het Secretariaat der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken, Nassauplein 6, Haarlem, ligt voor be langhebbenden ter inzage het Ontwerp van Wet met bijlagen tot vaststelling van het nieuwe Tarief voor Invoerrechten. Donderdag j.l. vierde de heer J. van Hon schoten zijn zilveren straatmaker-jubileum in dienst der gemeente Haarlem. De directeur van Openbare Werken sprak hem in den ochtend van den feestdag toe en overhandigde hem namens de gemeente het gebruikelijke ge schenk. In den middag ontving de jubilaris het even- gebruikelijke geschenk van de jubileumvereeni- ging van Openbare Werken. Geslaagd 28 candidaten: de dames J. Bakker, C. de Boer, C. v. Bragt, J. Eggermond, H. Koopman, J. Behr, T. Roosen, Th. v. Uden, A. Wolff, en de heeren P. J. Metselaar, C. J. Ouds- hoom, G. C. Bos, L. Bouterse, J. J. van Den deren,' J. P. A. Fiolet (met lof), H. v. d. Holst, G. Kos, R. L. v. d. Berg, H. Cornet, A. v. d. Meyde,'h. Niesten, G. J. Reimerink, J. C. v. Riessen, C. Scheffer, J. J. Stevens, H. Vos, M. P. Westendorp, J. W. v. Wieringen. Tal van sprekers boden daarbif fraaie ca- deaux aan als stoffelijk blijk van waardeering en blij terugdenken aan Overschie. De heer Funekotter heeft hierna het cadeau der parochie overhandigd, hetgeen kapelaan Bonfrer onder couvert werd aangeboden. Pastoor Janns, de herder der parochie, heeft vervolgens zijn spijt uitgesproken over het heengaan van kapelaan Bonfrer, doch wij hebben te gehoorzamen aan den Bisschop, al dus spr. ZijnEerw. dankte eveneens voor het vele, dat kap. Bonfrer in de parochie heeft tot stand gebracht. Spr. noemde hem een taaie volharder, die geen moeilijkheden kent. Kapelaan Bonfrer heeft hierna dank ge>- bracht voor de wijze, waarop de parochie haar priester heeft willen eeren. Wat spr. heeft gedaan, deed hij naar best vermogen en zoo men hem daarvoor dank meent verschuldigd te zijn, dan brengt hij zulks terug tot God, Die hem de kracht daartoe heeft gegeven en de parochianen zelf, die door hun gebed en mede werking hebben gesteupd. De avond werd afgewisseld door muziek en klein tooneel der Jonge Wachters. De parochianen hebben tenslotte allen den scheidenden kapelaan nog de hand gedrukt, waarmee deze mooie avond van echt samenle ven tusschen priester en parochie werd beslo ten. Op 26 Juni aA. zal het korps politietroepen 15 jaren bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum zullen .bij de 2e compangnie van dat korps 25 en 26 Juni in het Stadion te Amsterdam sportwedstrijden worden gehouden, welke wedstrijden bestaan uit een vijfkamp en een voetbalwedstrijd tus schen de bereden- en de onbereden afdeeling. Alle wedstrijden zullen zooveel mogelijk wor den opgeluisterd door de muziek van de 2e ccmpagnie politietroepen. Ter gelegenheid van het jubileum is in de kazerne Koudenhoorn, waar de groep Haarlem van het korps is gelegerd, een versiering aan gebracht, terwijl de nationale vlag ter eere van dit jubileum op de kazerne Koudenhoorn zal worden uitgestoken. trent de kennis daaraan ontbreekt dikwijls nog wel het een en ander. Tenslotte werd medegedeeld dat de sociëteits avond volgende week Woensdag en niet Don derdag gehouden zal worden. 9 October 1894 werd het Doopsgezind Zang koor te Haarlem opgericht. Het ligt in de be doeling dit 40-jarig bestaan feestelijk te her denken. Een huldigingscomtié heeft zich gevormd, in het eere-comité hebben o.m. zitting de heer en mevrouw Maarschalk. Het plan is met medewerking van de H.O.V. ten gehoore te brengen „Die Schöpfung" van Haydn. Donderdagavond was kapelaan Bonfrer, die benoemd is tot pastoor te 't Kalf bij Zaandam, voor het laatst temidden zijner parochianen in Overschie, waar hij gedurende twee jaren zijn beste -rachten heeft gegeven. De parochianen hebben deze gelegenheid benut om hun kapelaan te toonen hoezeer zü hem genegen zijn. Daartoe was een bijeenkomst belegd in het gebouw van den R. K. Volksbond, welks zaal tot in de uiterste hoeken bezet was toen ka pelaan Bonfrer, door Jonge Wachters inge haald, deze binnentrad. De scheidende kapelaan werd allereerst toe gesproken door den heer v .d. Meer als voor zitter der uit de parochianen gevormde com missie. Daarna hebben nog tal van sprekers het woord gevoerd, waarbij allen hun dank be' tuigden voor het vele, dat kapelaan Bonfrer voor de parochie en de diverse vereenigingen heeft gedaan. O.a. werd het woord gevoerd namens de Jonge Wachters, het Meisjespatronaat, de Con gregaties, de St. Fetrusklok, de K. J. C., het Wit-Gele Kruis, den R.K. Volksbond, en de heer Chr. Maas, hoofd der R.K. school bracht dank voor hetgeen de nieuw benoemde pastoor voor de schooljeugd van Overschie heeft ge daan. Op Zaterdag 30 Juni en Zondag 1 Juli a.s. zullen in Den Haag en Alkmaar week-ends wor den gehouden voor alle werkende leden en werkende cadetten'. Het week-end in Alkmaar is bedoeld voor de werkende leden en cadetten van Amsterdam, Haarlem en Alkmaar. De deel neemsters moeten zich vóór 25 Juni opgeven aan mej. F. Rammers, Oude Gracht 283, Alk maar. Het week-end in Den Haag wordt ge houden voor Rotterdam, Schiedam, Delft, Lei den, Den Haag, waarvoor de deelneemsters zich vóór 25 Juni moeten opgeven aan mej. P. Bre mer, Nationaal Graalhuis, O. Scheveningsche- weg 90, Den Haag. De financieele verplichtingen zijn in de huizen bekend. Ten aanzien van de jaarwedden van burge meesters, secretarissen en ontvangers der ge meenten in de provincie Noord-Holland met uitzondering der gemeenten Amsterdam en Haarlem, hebben Ged. Staten thans besloten als volgt: De jaarwedden worden in de gemeenten, wel ker raden niet of niet in den door de wet toe gelaten omvang gebruik maken van de wet telijke bevoegdheid tot verhaal van de door de gemeenten verschuldigde bijdragen voor het pensioen, verminderd met het bedrag, hetwelk minder wordt verhaald dan bij volledige toe passing van de bevoegdheid tot verhaal van pensioensbijdragen tot de door de wet toege laten percentage het geval zou zijn. In afwachting van een algeheele herziening van de jaarweddenregeling, zooals deze nader is gewijzigd, de tijdelijke kortingop de jaar wedden te handhaven met dien verstande, dat zij zal worden berekend over het bedrag der met inachtneming van alinea I van dit besluit verminderde jaarwedden. Dit besluit ging 1 April 1934 in werking. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. Nederlandsch-Fransch Kantoor voor Han del en advies te Heemstede. Op de wekelijksche bijeenkomst van de K. J. M. V. „St. Augustinus" in het café-restaurant Gerb. Brinkmann, hield mej. Donders uit Rot terdam, hoofdbestuurslid van „de Graal", een lezing over deze beweging. Spreekster begon met er op te wijzen dat de Graal zeer sterk becritiseerd wordt, maar dat komt door oppervlakkig oordeelen en geen on derzoek instellen naar den dieperen en doel einden van de Graal. De Graal is op de eerste plaats een beweging geen vereeniging. Zij heeft dus een vooruitstuwend element: de leden moeten daden stellen. Spreekster memoreerde vervolgens uitvoerig de geschiedenis van de vrouwenbeweging; hoe vroeger de meisjes en vrouwen uitsluitend huis houdelijke bezigheden hadden, maar, toen door de opkomst van het fabriekswezen de huisarbeid voor een groot deel overbodig was, het beglu ren in de beruchte „spionnetjes" haar voor naamste tijdverdrijf werd. Er ontstond een vrouwenbeweging, die zich tegen dit spionnetjes systeem wilde verzetten, n.l. die der „blauw kousen", de durf-allen en moedigen, wier doel het was: de gelijkberechtiging van man en vrouw. Die gelijkberechtiging voldeed echter niet, en de laatste phase in de geschiedenis was dan ook de leuze van het internationaal vrouwencongres in 1927: „Druk op de wereld ook het stempel van je vrouwelijkheid". Naast de kracht der mannen moet de vrouw toonen: liefde en offervaardigheid. Dót wil nu de Graal: haar leidsters en leden op te voeden tot volle honderd procents katholieken, op te wekken haar katholiciteit te toonen ook in de kleinste kleinigheden, offers te brengen, ook als het niet dadelijk noodig is of geëischt wordt. Op de tweede plaats wil de Graal als orga nisatie iets nieuws, pittigs, fleurigs, maar te vens oer-katholieks en echt-meisjesachtigs bren gen, dus een cultureele beweging zijn. Dit doel wil zij niet uitsluitend nastreven alleen in het Haarlemsche diocees, maar haar geest wil ze brengen ook in andere landen, Duitschland, Engeland, ja over de geheele wereld verbreiden. Ter illustratie hiervan vertelde spr. hoe b.v. een Bisschop in Australië Nederlandsch is gaan lee- ren om toch maar het Graalorgaan te kunnen lezen en daardoor op de hoogte te komen van den Graalgeest en de Graal-organisatie, want ook in zijn diocees wil de Bisschop de Graal vestigen! Zeer klein begonnen is de beweging in vier jaar geweldig uitgebreid, met alle ups and downs daaraan verbonden. Spr. erkende dat door de Graal inderdaad vele en groote fouten gemaakt zijn, maar ja zij óók bestaat uit.... menschen Op vlotte, duidelijke en prettige wijze gaf spr. vervolgens een overzicht van de opleiding van een meisje tot volwaardig Graallid, de be- teekenis van de Graalspelen en demonstra ties, wier doel het is de geloofswaarheden ver duidelijkt voor te stellen en den toeschouwers iets schoon, ook in cultureel opzicht, mede te geven, over de clubs en de zeer uitgebreide en theoretisch-ingewikkelde organisatie en tenslot te over de beteekenis van den Graalgroet: Ex celsiorAlleluiaV ooruit Hierna was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd ge maakt. Desgevraagd verklaarde spr. dat het de bedoeling is van Mgr. Aengenent, dat de Graal alle instellingen van de vrouwelijke jeugd zal omvatten, zooals missienaaikransen, sportver- eenigingen, clubs enz. enz. Dat de beweging eigenlijk eerder had begon nen moeten worden, erkende zij; ook dat er groote fouten gemaakt zijn en dat het lidmaat schap van de Graal veel geld kost. Dit laatste wordt echter naar draagkracht geregeld, zelfs kunnen ijverige meisjes zonder financieele bij drage lid zijn. Maar ook nier geldt dat het doel van de Graal: offers te brengen, ook in fi nancieel opzicht. Spr. ontkende dat de vrije tijd van de meisjes te veel door de Graal zou wor den gebruikt. Regel is dat slechts twee avonden bezet zijn. De kleeding van de Graal is inder daad opzichtig. Maar dat is de bedoeling ook: men wil opvallen, toonen dat men tot de Graal behoort en daardoor haar katholiciteit uitdra gen. Door die bonte kleurenweelde /ril men ook cultureel iets nieuws presteeren, en daardoor zich aanpassen aan de nieuwe vormen van den modernen tijd. De voorzitter, de heer J. v. d. Berg, dankte de Graal voor hare medewerking, die toen alle Haarlemsche leidsters dezen avond bezet bleken te zijn, een leidster uit Rotterdam opriep om deze lezing te houden. Ook mej. Donders kreeg een hartelijk dankwoord voor haar vlotte en boeiende speech en de leden voor, hun nume riek wel niet groote, maar individueel des te intensievere aandacht. Spreker hoopte dat andere K. J. M. V.-afdee- lingen het voorbeeld van de Haarlemsche zullen volgen en zich eveneens zullen laten voorlichten omtrent doel en wezen van de Graal, want om- HAARLEM, 19 Juni. Nutskweekschool. Geëx. 8 candidaten. Geslaagd de dames: H. Metselaar, N. A. Spandaw, N. Toeset, A. J. Kroon, A. M. Westerhof, A. de Wit, M. J. Rijke en L. C. G. Kalis. Vrijdag 22 Juni werd alhier ter stede van wege den Rijkswaterstaat aanbesteed het ver beteren van twee gedeelten van den weg op den westelijken dijk van het Noord-Hollandsche Kanaal, tusschen Akersloot en Alkmaar. Inge komen waren 14 biljetten, waarvan de laagste inschrijver was I. C. Baans te Maasdijk voer 7543, de hoogste inschrijfster was de firma Groot 'te Akersloot voor 8848. De raming was 9000. Geboren: 19 Juni, zoon van W. M. Nieman- Samblowski; 20 Juni, dochter van C. Booij- ToepoeL Ondertrouwd: 21 Juni, A. Zwiersen en C. v. Hofwegen; C. J. Nunnink en M. M. C Vis sers; H. J. v. d. Jagt en A. Nobels; J. F. Ko ning en C. H. Vreeken; J. G. Lebbing en S. Keizer Getrouwd: 21 Juni, J. O. T. Slingervoet Ra- mondt en C. E. J. M. Pinxter; M. P. J. M. Roozekrans en E. F. de Lijster; J. Heeres en A. M. Rookhuijzen; A .D. Visser en C. Goosens; C. v. Rijsdam en A. Ilbrink; W. L. Harmsen en E A. Kuiler. Overleden: 20 Juni ,C. v. Diemen-de Jong, 78 jaar, Barendsestraat. X": De vrienden van Egmond, en onder hen zullen ook de deelnemers aan onze excur sie van a.s. Maandag zijnzullen dien dag, op den historischen grond den Sint Adelbertusdag vieren. Wij reproduceeren hierboven een foto van de Abdij, naar een aquarel in het gemeente-archief te Alkmaar Buys, een machtig werk. dat ook met kracht en bravour vertolkt werd. Dit slot was wel het mooiste deel van den avond. Rest nog te vermelden, dat mej. Fie Visser, aan wie de pianobegeleiding van eenige num mers was toevertrouwd, een fraaie bouquet in ontvangst mocht nemen. Vóór den eigenlijken aanvang van het con cours op Zondag a.s., om 3 uur, geeft het kin derkoor van „Amstels Zangkoor", dir. Gerard Leenders, een zangdemonstratie, aanvangende om half 3. Donderdagavond had in het patronaatsge bouw te IJmuiden-Oost het openingsconcert plaats van het Nationaal Zangconcours, dat door IJmuidens mannenkoor is georganiseerd, ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. Dat dit concours een gebeurtenis van betee kenis gaat worden voor muziekminnend Ken- nemerland, heeft het verloop van dit openings concert wel bewezen. Ook de belangstelling op dezen eersten avond, wijst erop, dat het concours een groot succes zal worden. Het openingsconcert werd verzorgd door 3 koren, alle onder leiding van den heer Henk Arisz. Behalve IJmuidens Mannenkoor werd n.l. ook medegewerkt door de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Bennebroek" en het Jongens koor van het D.MK. Fier en forsch klonk bij den aanvang het welkom van IJmuidens Mannenkoor in „Onze Groet" van Henk Arisz. In Roeske's „Gebed voor den Tempel", jubelde het met Israël m uitbundige vreugde, of smachtte mee. in ziin deemoed en. rouw: schel of somber maar steeds artistiek en ongekunsteld. Ook „Vidi mus Stellam" van Venman was zeer schoon. Het optreden van het jongenskoor viel bui tengewoon in den smaak en verdient dan ook inderdaad allenlof, al maakte in 't begin de uitspraak 'n wat nonchalanten indruk. Een en kele maal' hoorde men zelfs onvervalscht IJmuidenscfc dialect! Daartegenover dient echter vermeld, dat de geestdrift waarmede gezongen werd, eenig was. Dat de muziek door deze wakkere zanger tjes reeds uitstekend werd aangevoeld, kan misschien wel het grootste succes genoemd worden, dat de heer Arisz dezen avond mocht oogsten. De voordracht van „Koos de Gym nast" van Theo v. d. Bijl was onveibeterlijk geestig. Een 5-tal jongens zong nog „O Jesu" van T. Hansen en het liedje van den Hollandschen jongen. De Chr. Gemengde Zangver. „Bennebroek heeft zich onder de bekwame leiding van den heer Henk Arisz gevormd tot een model-koor, waarin alle stemmen voorbeeldig op elkander zijn ingesteld; het vormt een prachtig har monisch geheel. „Vevel-vrouw" van Ol. Koop en „Winter 1st vergangen" van Jan Nieland werden frisch en fijn, met een natuurlijke vlotheid gezon gen. Ook „Jesus, slapen gaan" van Anderson en Palestrina's beroemde „Tenebrae factae sunt" werden zeer goed gezongen. Tezamen met het knapenkoor werd tenslotte gezongen .De Vesper" van Beethoven waarna het IJmuidens Mannenkoor besloot met een Kennemer Rhapsodi „De Ruïne" van Brandts Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: Hekker, Ramplaan 68, Haar lem, een heerenvest; J. A. Verplanke, Oranje Nassaulaan 65, Overveen, een ceintuur met gesp; Kennel Haarlem, een hond; Bakker te Santpoort, een herdershond: W. Zijlstra. Hen drik Roozenlaan 39, Haarlem, een tabakdoos; A. Vermeer, Zanderijvaart 4, Overveen, 2 sleu tels en kettinkje; Bureau Nachtveiligheids dienst, Raaks, Haarlem, een duo-kussen; van Maren, Bloemendaalscheweg, Overveen, een fox-terrier; van Steenis, Dompvloedslaan 47, Overveen, een vulpenhouder; J. Vrolijk, Zand- voortschelaan 108 a, een kinderschoentje; J. A. Putman, Veldlaan 57, Aerdenhout, een dames jasje; H. Heskes, Oosterduinweg 252, Aerdenhout, een nikkelen hondenketting; aan het bureau van politie te Overveen, een auto band; een actentasch; een motorketting; eeni ge Jutezakken; een eartermoer; een zakmes; een st eeksleutel; aan den politiepost Noordzee strand, een hondenketting; eenige gonjezak- ken; twee paar badschoenen; een bruine por- temonnaie met inhoud; een blauwe muts; een paar kinderbadschoentjes; een Lipssleutel; gen zwarte kinderschoen; een zwempak; een acte- tasch met inhoud; een sigarenkoker met in houd. Reddingsbrigade. Woensdagavond hield de afdeeling Heemstéde van den Ned. bond tot redding van drenkelingen een Zeer druk be zochte ledenvergadering in café-restaurant .Lommeroord". Na opening en voorlezing der notulen, volgde allereerst bestuursverkiezing wegens een vaca ture. Gekozen werd de heer A. J. Buys. Plannen bestaan in het begin van Augustus, behoudens toestemming van het bestuur van den zwemvijver, een zwemfeest te organiseeren. Na ampele bespreking werd het voorloopig pro gram als volgt samengesteld: Gecostumeerd sprietloopen voor jongens, die kosteloos van den zwemvijver mogen gebruik maken. Gecostumeerd tonzwemmen voor dames, leden der brigade. Gekleed popduiken om het kampioenschap der Heemsteedsche brigade. Blokjeszwemmen voor jongens, die kosteloos van den zwemvijver gebruik mogen maken. Letterzwemmen. Onder water zwemmen. Gemengde estafette voor leden (gekleed) en tenslotte een waterspel. Hoewel het plan bestond ook op dezen dag 'n 300 M. gekleed zwemmen in te lasschen, werd besloten dit op een aparte avond te doen, om dat dit te vermoeiend geacht werd voor hen, die ook aan andere wedstrijden zullen deel nemen. Besloten werd nog, dat zij die het bonds- diploma willen halen, eerst het medische exa men moeten afleggen, vooraleer zij voor het technische examen in aanmerking komen. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voor zitter de vergadering met een beroep op allen om mede te werken tot een goed slagen van het zwemfeest. Aanbesteding Door het gemeentebestuur Is aanbesteed het maken van een verharding van grof dicht Asfaltbeton op hinderlaag aan te brengen op. de Heemsteedsche Dreef, vanaf de Pieter Aertslaan tot aan de Blauwe brug. N.V. Geruischlooze weg, Heemstede 12.874. Wedvlucht van Orleans, afstand 532 K. M. Los 6 uur voorm. Eerstgetoonde duif 3 uur 13 min. 24 sec. n.m. Laatste prijswinnaar 4 uur 34 min. 55 sec. nam. A. v. Zadel 1, 3, 4. 7; A. Eveleens 2; J. C. Hoen 5, 8, 11, 15, 16, 17, 19; N. Leuven 6; E. D. du Bouvries 9, 12, 13, 18, 20; L. J. Kramer 10; H. A. Bouwmeester 14. Wedvlucht van Chateauroux, afstand 653 K.M. Los 5.30 v.m. Eerstgetoonde duif 6 uur 45 min. 20 sec. Laatste prijswinnaar 9 uur 14 min. 27 sec. A. van Zadel 1, 10; J. C. Hoen 2, 3, 4, 8, 10; L. de Winter 5; L. J. Kramer 6; P. van Egmond 7, 9. A. s. Zondag wedvlucht van Fontaneblau, af stand 461 K. M. en van St. Sebastiaan (Spanje) afstand 1200 K. M. Uitslag van de wedvlucht Chateauroux, af stand 653 K. M. M. C. Fehrer 1, 2, 5; P. Boeree 3, 6; L. Gimbrère 4, 7, 8. Zaterdagmiddag en Zondag a.s. worden op het Wimbledon-Tennispark te Overveen de be langrijkste wedtrijden van het Haarlemsche tennisseizoen gehouden. Evenals het vorige jaar worden n.l. de Inter- districtswedstrijden van de Westelijke groep in Haarlem gehouden en ook thans zijn in deze groep de vertegenwoordigende teams van de districten Amsterdam, Utrecht, Haarlem en Noord-Holland geplaatst. 'L In 1933 bestond voor deze wedstrijden groote belangstelling en ook nu wordt voor deze wed strijden op het fraaie Wimbledon-Park, dat met zijn 7 banen voor deze wedstrijden zoo uitermate geschikt is, op groote belangstelling gerekend. Mede uit propagandistisch oogpunt heeft het Bestuur van het District Haarlem van den Nederlandschen Lawn Tennis Bond, dat de leiding dezer wedstrijden in handen heeft, den toegangsprijs zeer populair gesteld, n.l. 30 cent per dag (rijwielstalling inbegrepen). Voor het District Haarlem zullen uitkomen de dames Mej. S. de Josseling de Jong, Mevr. Elhorst, Jkvr. L. van Riemdstjk, Mej. M. A. de Jong en Mevr. S. KotteVerster en de heeren E. Kauffmann, Ch. Hoeke, Kern, D. Mc. Neill, W. Kermer, H. Rhodius, F. Bakker, Mr. E. Nielsen, Elhorst, J. v. d. Togt en Dr. Eysvogel. Amsterdam heeft reeds deelneming toegezegd van Mevr. Van Gulick, Mevr. J. Meyer, Mej. R. Mechel, Mej. Hille, J. v. d. Heide, J. van Olst, H. D. Hoving, H. v. Swol en E. Wiener. Utrecht komt veel sterker uit dan vorig jaar o.a. met de dames A. en T. Knottenbelt en de heeren Boon, Rinkel, Roelofsz, Borren, de Brauw en Roelofsz. Noord-Holland beschikt eveneens over een sterkere combinatie dan in 1933 n.l. Mevr. Rou- wenhorst, Mej. Duyvis, Mevr. Schoute, Mej. Van Dijk en Mej. Couwenhoven en de heeren Kui pers, Buma, Reuvekamp Gille, Schoute, v. Dijk, De Jong, Schut en Schuurman. In totaal worden 60 partijen gespeeld, n.l. een halve competitie van de 4 teams waarbij elke wedstrijd uit 10 partijen bestaat. Zaterdag beginnen de wedstrijden om 2 uur; Zondag om 10 uur. Agenda Zondag 24 Juni 1934: des middags 4 uur spoedvergadering van 't Genootschap ter eere van het H. sacrament ter bespreking van het 25-jarig jubileum. Waterpolo-competitie Krommenie: De Ham I—Neptunus I 1—3; De Ham II—Neptunus III 3—2. Zooals wij mededeelden vermoedde men, dat op het IJsselmeer de twee gebroeders Pommerel uit Amsterdam door het omslaan van hun boot waren verdronken. Het blijkt echter, dat alles goed is afgeloopen. De twee Jongens zijn weer veilig in hun ouder lijke woning teruggekeerd. Zij waren Dinsdag met hun boot onder Pam pus terechtgekomen. Het roer van hun boot was gebroken, zoodat deze onbestuurbaar rond dobberde. De boot sloeg tegen de wering en de jongens wisten hun vaartuig uit den wind in stil water te brengen. Zelf trachtten zij door hun scheepsroeper de aandacht van voorbijvarende schepen te trekken, wat echter niet gelukte. Daar het eiland sinds de ontruiming niet meer telefonisch met de stad is verbonden, konden zij geen bericht naar Amsterdam sturen, zoodat hun familie in groote ongerustheid verkeerde De nacht hebben zij aan den dijk van het eiland doorgebracht. Woensdagmorgen voer er een schip voorbij, dat zij konden praaien. De schip per bracht het tweetal naar Muiden, vanwaar zij per tram naar hun woning terugkeerden. Tenslotte is dus dit onaangenaam avontuur nog goed voor de beide jongelui afgeloopen. Vraag: In welke steden en dorpen op de route, van Haarlem over den Afsluitdijk en dan terug over land, ontmoet men jeugdher bergen en welke zijn de kosten van het over nachten? Antwoord: Assumburg, Alkmaar, Sneek, Kampen, Oldebroek, Blaricum, Amsterdam. Logieskosten kunnen wij in deze rubriek niet opgeven, maar ze zijn niet hoog. Vraag: Hoe repareert men een trommelvel (van een groote trom), waarin een gat is ge vallen? Antwoord: Elke drogist kan u aan een pro baat plakmiddel daarvoor helpen. Vraag: Ik woon in een huis van f 4.25 oer week. Hoeveel personeele belasting moet ik dan betalen? In woon in de gemeente Haarlemmer meer. Antwoord: Ons niet bekend; wij kennen de verordening van Haarlemmermeer niet. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur Bevolkingsbu reau, BestuUr TransportarbeidersAlberdingk Thijm. Rembrandt-Theater „Canaille1" Op t tooneel „Aurora-troupe" 7 en 9.15 uur. Palace Cinema „Schandaal in Budapest". Op het tooneel Henry Rosen. 7 en 9.15 uur. Luxer-Sound-Theater „Een afgedwongen be kentenis". 8.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" 3.30 uur R. K. Volks bond Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Cinema Palace Buster Keaton ,De Broad- way-Revue". Op het tooneel K. en C. Speenhof. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater „Een meisje met tem perament". Op het tooneel „De Song-Singers". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Hold your man" en „De sterkste band". 2.30, 7 en 9.15 uur. BERLIJN, 22 Juni. (Reuter). Hedenochtend is tusschen Keulen en Frankfurt am Main, bo ven den Taunus een verkeersvliegtuig veronge lukt. De vijf passagiers zijn licht gewond, de piloot en de radiotelegrafist zijn om 't leven gekomen. De oorzaak van het ongeval is nog niet opge helderd Is het nog wel noodig om het te herhalen? Door het organiseeren van een aantrekkelijken dagtocht stellen wij onze lezers in staat om a.s. Maandag den St. Adalbertusdag te Egmond mede te vieren. Wij maken een tocht door Kennemerland, bezoeken den Abdijgrond, waar de deelnemers deskundig worden voorgelicht. Vervolgens staat een welvoorziene koffietafel gereed en na deze alle eer te hebben aangedaan, maken wij een fraaien tocht door Bergen, Schoorn en omge ving en gaan via Schermerhorn, Midden-Beem- ster, Ilpendam, Amsterdam, huistoe. Des morgens om half negen precies vertrek ken wij van de Nassaulaan en leveren de deel nemers omstreeks half zeven weer netjes en welvoldaan op dezelfde plaats af. Een prettig en nuttig vacantie- uitstapje tevens, waarvan de kos ten slechts f 3.25 per persoon be dragen. U kunt U niet lang meer bedenken, want Zaterdagmiddag om één uur sluit de verkoop onherroepelijk. Tot dat tijdstip zijn nog kaarten te bekomen aan ons bureau Nassaulaan Haarlem. Daarna is U onherroepelijk te laat. itids /"ri .catrs viotr/v neoö neciO; - Aan de deelnemers. De deelnemers wórden verzocht vooral tijdi§t>r!B!' aanwezig te zijn, daar precies half negen ver trokken wordt. Met het oog op een goede controle, gelieve men de deelnemerskaart achtbaar te dragen. MOEKDEN, 22 Juni (Reuter). In de nabij heid van Kirin hebben Chineesche bandieten een spoorweg-brug in de lucht laten springen. Een goederentrein, waarin zich 38 man perso neel bevonden, is in de diepte gestort. Ongeveer 2000 Chineesche bandieten hebben getracht de stad Iachasusu in het Sungari- gebied binnen te dringen. Tusschen hen en de Japansch-Mandsjoerij- sche troepen ontstond een verwoed gevecht. In Noord-Mandsjoerije hebben in den laat- sten tijd weer fellé gevechten plaats tusschen Japansch-Mandsjoerfjsche troepen en opstan delingen. De Mandsjoerijsche garnizoenstroepen van verscheidene steden zijn herhaaldelijk ern stig in het nauw gedreven. Volgens Mandsjoe rijsche mededeelingen zijn in de laatste week in 5 gevechten twaalf Japansche officieren en 64 soldaten gedood en zwaar gewond. De ver liezen der vrijscharen worden in totaal geschat op ongeveer 300 man. HONKONG, 22 Juni CReuter). Het gebied ten zuiden van de Jangfee, dat jaren lang door droogte werd geteisterd, heeft thans van ge weldige stortregens te lijden. In de afgeloopen week hebben de regens in de provincies Hunan. Kwangsi en Foekien over stroomingen veroorzaakt. In den afgeloopen nacht is te Hongkong on geveer 30 c.M. regen gevallen, waardoor de renbaan m een meer werd herschapen en tal rijke wegen onbegaanbaar werden. De maatregelen tot beperking van het ge bruik van water, welke sedert twee jaren van kracht waren, zijn thans opgeheven. HAARLEM. Groentenmarkt. Toroaten 1218 ct„ Heerenboonen 3045 cent, Snijboonen 2232 ct„ per K.G. Aardbeien 45100 cent per slof. Spina zie 1565 cent, Andijvie 3590 cent. Postelein 2550 cent per kist. Raapstelen 1.0G2.00 per 100 stuks. Sla 0.602.50 per 100 krop. Komkommer 26 cent, Bloemkool 25 cent per stuk. Peulen 5090 cent per zak. Radijs 24 cant, Rabarber 37 cent, Wortelen 512 cent, Selderie 210 cent. Peterselie 210 cent per oos. 22 Juni 21 Juni 22 Juni 21 Juni Londen 7 42^ 7.43V(. Kopenh 33.17Vs 33.20 Berlijn 561756.16 Stockh. 3«.3n 38.321/g Parijs 9 73 9.7244'oslo 37.32ty 37 35 Brussel 34 45 34.44 N.-York 1.47% 1.47.% Zwitser! 47.93 47.93 (cable)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2