Tentoonstelling „Stad Tilburg" Bij JfiJ Men sMjft om: FINANCIEN UITGEBREIDE SHOW RADIO-PROGRAMMA MARKTEN ZATERDAG 23 JUNI 1934 Sport en amusement Dreigend mijnconflict Zondag 24 Juni 1934 Maandag 25 Juni 1934 Dagfilm Het fabricageproces van ruwe wol tot costumm is er volledig te volgen Kunstnijverheid en beel dende kunst ROOFOVERVAL IN HEERLEN Voor het gerecht te Aken Vertegenwoordigers van het R. K. Werkliedenverbond hebben zich ter plaatse op de hoogte gesteld DRIE ARBEIDERSWONINGEN AFGEBRAND Vacantiereizen voor katholieke onderwijzers LAW NT EN NIS BURGEMEESTER SMEETS Plotseling in de kerk overleden DE DAVIS CUP 1935 Nederland tegen Monaco CRICKET DE TWEEDE TESTMATCH GEEN WEGENBELASTING IN PORTUGAL Engeland scoort 293 runs voor 5 wickets WIELRENNEN PIJNENBURG—SLAATS TE ARNHEM Overwinning in den 60 K.M. koppelwedstryd Middenstandsdiploma Handels kennis Vestal!-. „Ben je nu al v/e'e> Kier» Doe nu eirtdelyk een? wat ik zegen rook voorfapn jlfifty-nffy Sigaretten, want tfiffy-mtyiff fluweel voorde keel Notarieel examen Machinisten-examen Examen apothekers-assistent Examens L.O. Examen Tuinbouwvakonderwijzer Nijverheidsonderwijs Eindexamens H. B. S. Nuttige handwerken Akte-examens L. O. Academische examens Over: De onbewaakte overwegen. De Vereen. Lawoe-ondernemingen leden in 1933 een verlies van f 665.929 tegen f 1.67 millioen het vorig jaar. De crisis in de Java- suikerindustrie verscherpte zich. De Senembah Mij. leed over 1933 een ver- lies-saldo van 2.20 millioen tegen 3.53 mill, in 1932. Het bestuur zal op de a.s. al- gemeene vergadering statutenwijziging voorstellen De rubberuitvoer van Java en Madoera bedroeg in de maand Mei 12.347 tons van 1000 K.G., tegen 6.890 tons in Mei 1933. De Buitengewesten voerden 54.129 tons uit tegen 20.822 tons het vorig jaar. De wereldvoorraad van geraffineerd ko per is in Mei 58 millioen lb. gedaald tot 1076 mill.; de Amerikaansche voorraden daalden met 31 millioen tot 9.22 mill. lb. Het wereldverbruik bedroeg in Mei 257 mill lb., waarvan 95 mill. lb. in de Vereen. Sta ten. 1500 arbeiders van de General Tire and Rubber Co. zijn in staking gegaan en wen- schen karteren werktijd en hoogere loonen. De Amsterdamsche Theecultuur Mij. boekte in 1933 een winst van f 17.566 tegen een verlies van 29.948 het vorig jaar, als gevolg van de aanzienlijke verbetering der theeprijzen en verdere bezuinigingen. De standaard-producties, waarop de restrictie wordt toegepast, zijn zeer teleurstellend ivaarom pogingen in het werk zullen wor den gesteld, om een verhooging der prodxic- tie-quote's te verkrijgen. Volgens het jaarverslag van den Hout handel Alberts Co. is het mogen gelukken door ingevoerde bezuinigingen en door het tot stilstand komen van den val der hout- prijzen een bedrijfsoverschot te verkrijgen van 8.050 in tegenstelling met een nadee- lig saldo van f 18.637 het vorig jaar. De deviezen-positie van de Duitsche Rijksbank maakt het noodzakelijk, de da- gelifksche uitkeeringen van deviezen te be perken tot de ontvangsten van denzelfden dag. Ds Rijksbank zal daarom van Maan dag 25 Juni af tot een verdeeling van de verschillende bedragen overgaan. De toe wijzingen zullen in de eerste plaats be stemd zijn voor den noodzakelijken invoer van grondstoffen en levensmiddelen. Het Fransche ministerie van buitenland schezaken maakt bekend, daf alle maat regelen genomen zijn, om den Franschen houders van de Young- en Dawesleening de regelmatige betaling van hun coupons te waarborgen. Deze maatregelen zullen al leen genomen worden, indien met Duitsch land geen minnelijk accoord wordt be reikt Ook de Zweedsche regeering heeft de Duitsche transfer-nota beantwoord en zich bereid verklaard met de Duitsche regeering te onderhandelen. De Duitsche goud-uitvoer bedroeg in Mei M. 91.1 millioen en de invoer M. 13.2 mill. De uitvoer ging voor ongeveer 35 pCt. naar Nederland, 28 pCt. naar Frankrijk en 37 pCt. naar Engeland. In de eerste vijf maan den bedroeg de invoer M 159.8 millioen en de uitvoer M. 398.5 millioen. De Amerikaansche groot-speculant Ba- ruck, die tijdens den oorlog leider van het ministerie voor industrie was en later als adviseur van Wilson, Hoover en Roosevelt optrad, trekt zich geheel uit Wallstreet te rug, omdat hij meent, dat tengevolge van de beurscontrólewet, de tijd voor de specu latie is afgeloopen. Roosevelt raadpleegt de hoofden der Fe derale Landbanken alvorens te beslissen, of hij de wet, wélke neerkomt op de afkondi ging van een moratorium van vijf jaar voor de boerderijschulden, zal teekenen. De petroleum-dictator Ickes heeft gelast dat de petroleum-code weer moet worden ingevoerd. Men zal dan nagaan of een her ziening van de contingenten voor het ver voer tusschen de staten onderling ge- wenscht is. De bedrijfswinsten van de Southern Paci fic bedroegen in Mei 1.92 millioen tegen 979.463 in Mei 1933. De verkoopen van de Sears Roebuck be droegen in de laatste vier weken 35.02 millioen, hetgeen een stijaing beteekent van 25 pCt. tegenover dezelfde maand van het vorig jaar. Sedert den aanvang van het jaar bedraagt de stijging 32.9 pCt. De wagonverladingen in Amerika zijn de afgeloopen week gedaald met 2.084 tot 617.649 wagons. Donderdag 28 Juni, om 1 uur, zal de mi nister-president dr. H. ColUn de Internatio nale Tentoonstelling Stad Tilburg openen en daarmede wordt dan de kroon gezet op het voorbereidend werk van het onderne mende comité, dat er in slaagde in deze moeilijke tijden een tentoonstelling te or- ganlseeren van een omvang, die ieder met verbazing slaat. Een groote dubbele moderne verkeersweg leidt van den Rijksweg Tilburg's-Bosch naar de terreinen. Reeds van verre valt het oog op den monumentalen 45 M. hoogen toren, die het ge heel beheerscht. Door de imposante poort kcmt men op het terrein, waar de expositiehallen met een oppervlakte van 15 16000 M.2 straals gewijze van het centrale middenpunt uit onder den toren uitgaan. In deze zalen zijn ondergebracht allerhande uitingen van handel, industrie en nijverheid, terwijl een buitengewone attractie ongetwijfeld is de volledig in werking zijnde textielfabriek, ondergebracht in een afzonderlijk staande hal van 125 M. lengte, waarin de nieuwste machines uit Polen, Duitschland, Frankrijk en België, be stemd voor de wollenstoffenindustrie, machines welke in Nederland niet vervaardigd worden, zijn opgesteld. De bezoekers van deze interes sante fabriek, waarin dagelijks zestig personen werkzaam zijn, zullen hier het volledig fabri cageproces van de ruwe wol tot het costuum van nabij kunnen volgen, iets wat tot dusver nog nimmer ook niet in het buitenland openbaar werd gebracht. Bij deze fabriek be hoort een bijzonder uitgebreide show van de vermaarde producten der Tilburgsche deken- en wollens toffenfabrieken. Ook de keur van schoen- en lederindustrie laat op deze tentoonstelling zien wat zij vermag en presteert. Behalve deze speciaal Tilburgsche en Brabantsche industrieën hebben de meest uiteenloopende industrieën de gelegenheid aan gegrepen op deze expositie te laten zien wat zij vermogen. Tot deze behooren o.a. de Scheep vaart, de Mijnen, machinefabrieken e. a. Er werd nog druk gebouwd aan de verschil lende stands, die, naar het zich laat aanzien, ook wat de uiterlijke verzorging betreft, van bijzondere aantrekkelijkheid zullen worden. In alle opzichten zal deze tentoonstelling dus vol doen aan den opzet, handel en industrie te dienen door een zoo volledig mogelijk overzicht van wat de Nederlandsche industrie vermag. Naast dit zuiver zakelijk deel is ook een groo te plaats ingeruimd voor de kunstnijverheid en de beeldende kunst. De Bossche schilder Frans ^Slager zal een keurcollectie bijeenbrengen in een der zalen van werken van Frans en Corrie Slager, Frans Berder, Theo van Delft, Wezel Ernst, Henriëtte Pessers, Jan Franken e.a. On der de beeldhouwers treffen we o.a. aan Toon Dupuis en August Falise. Een belangrijke groep vormt tenslotte nog de uitgebreide afdeeling Tourisme, waarvan de or ganisatie berust bij de Alg. Nederl. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, de Kon. Ned. Automo bielclub en de K.L.M. Op het tentoonstellingsterrein bevinden zich voorts twee groote restaurants met bijbehooren, een groote congreszaal voor vergaderingen, lo kalen voor officieele ontvangsten, brandweer, politie, douane, pers, een speciaal post- en tele graafkantoor en een telefooncentrale met 12 lijnen en 84 aansluitingen. Is het zakelijk en artistieke gedeelte uitnemend verzorgd, niet minder zorg werd besteed aan het sport- en amusementsgedeelte. Bij een tentoonstelling In den nacht van 15 op 16 Juni 1932 drongen twee mannen binnen in de woning van den 70-jarigen Theodoor Koonen te Heerlen. De grijsaard lag te bed. Een der inbrekers had een electrische zaklantaarn in de hand, de andere mishandelde Koonen ernstik. K. verdedigde zich en toen hij riep: Ik ken jullie, sloegen ze op de vlucht. Hun bult was niet groot. Een der daders was een 30-jarige, ongehuwde Duitscher uit Aken. De andere luistert naar den naam Heini. De Akenaar stond Donderdag terecht voor de eerste strafkamer, wegens roof en het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Hij ontkende. Vóór den inval bij K. hadden de daders een bezoek gebracht by S. in Voerendaal. Ze had den naar geld en sigaretten gevraagd, doch er was niets tr halen. Wel was S. zoo vriendeiys geweest de kerels op den bejaarden Konnen op merkzaam te maken. Deswege werd 8. reeds door de Maastrichtsche rechtbank veroordeeld Verschillence getuigen werden gehoord; som migen herkenden den Akenaar, anderen met „Heini" vertoeft in het buitenland; hy spreekt verschillende talen en is uit het Vreemden legioen gevlucht. Tegen den Akenaar werd zes jaren tucht huisstraf gevraagd, doch hy werd vrijgesproken Wegens heling van een pels werd hy tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. moet leven en vertier zyn. Het speciale attrac tiepark by deze tentoonstelling is geheel opge trokken in Venetiaanschen styi. Het bekende Lilliputter-theater zal ook hier optreden en in deze fantastische omgeving heeft ook het groote kegelconcours plaats. Ver der is er een Indisch restaurant met Javaan- sche bediening en een expositie van inlandsche curiositeiten. Nauw verbonden met de tentoonstelling zyn ook de diverse sportattracties, die eiken Zater dag en Zondag plaats vinden op het sportter rein der tentoonstelling. Het sport- en amusementsprogramma heeft voor iederen avond een eigen attractie georga niseerd en zal speciaal op de Zaterdagen en Zondagen Tilburg en de tentoonstelling tot het middelpunt maken van alles wat beoefenaar of liefhebber is van sport en kunst. Tilburg en de tentoonstelling zyn gereed om de gasten te ontvangen. Nadat het bestuur van den Ned. R. K. Mijn- werkersbond het R. K. Werkliedenverbond te Utrecht is gaan inlichten over de 'Ireigende moeilijkheden, zijn Vrijdag vertegenwoordigers van het Werkliedenverbond te Heerlen geweest om zich ter plaatse, dus meer van nabij, van den toestand op de hoogte te stellen. In een langdurige bespreking hebben deze ver tegenwoordigers met het Dag. bestuur van den Ned. R. K. Mijnwerkersbond de geheele situatie onder de oogen gezien. Er heerschte ensgzind- heid ovr het ingenomen standpunt. Vrydagmiddag omstreeks half vier is er brand ontstaan in een blok van vier arbeiderswonin gen aan de Anreeperstraat te Assen, bewoond door de gezinnen Bos, Muskee, Pakens en Dik. De vrouw van P. was in den tuin toen de brand uitbrak; zy is onmiddellijk door den schrik be wusteloos geraakt; soodat zij de kinderen niet kon waarschuwen. Van de woningen is er slechts één blyven staan. Var het huisraad was dat van M. niet verzekerd, het andere wel. Evenals vorige Jaren organiseert de Reiscom missie der Katholieke Onderwyzersorganisatie wederom een goedkoope vacantiereis naar Lour- des met bezoek aan Parijs en Biarritz. Tevens worden by gelegenheid van driehon derd-jarig bestaan der Passiespelen te Oberam- mergau twee goedkoope reizen uitgeschreven naar dit beroemde Beiersche plaatsje; hieraan wordt een bezoek verbonden aan het Beiersche Hoogland en eenige groote Duitsche steden. Voor programma's en inlichtingen wende men zich tot het secretariaat van bovengenoemde reiscommissie; Graaf van Waldeckstraat 15, Maastricht. Vry dagavond om kwart voor zeven is de bur gemeester der gemeente Itteren, de heer L Smeets, plotseling overleden, meldt de „Limb. Koerier". Burgemeester Smeets was in de kerk, om, geiyk hy iederen ochtend deed, de H. Mis by te wonen. Plotseling zakte hy ineen en overleed vrywel omniddeliyk. De heer L. Smeets werd 73 jaren oud. De loting voor de voorwedstryden van de Davis Cup 1935, waaraan 17 Europeesche lan den deelnemen, heeft uitgewezen, dat Neder land in de tweede ronde moet uitkomen tegen Monaco, welke wedstrijd hier te lande waar- schynlijk zal worden gespeeld. De eerste ronde moet beëindigd zyn op 22 Juli; de tweede ronde, waarin Nederland uit komt tegen Monaco, op 19 Aug., en de derde ronde op 2 September. Na de derde ronde zyn de vier landen bekend, die in de beslissings- wedstryden zullen uitkomen. Als Nederland in de tweede ronde wint van Monaco, moet ons land uitkomen tegen den winnaar van ZwedenIerland. De loting had het volgende resultaat; Eerste ronde: PolenBelgië. Tweede ronde: ZwedenIerland, Nederland Monaco, Griekenland Oostenryk, Estiand te gen de winnaars van PolenBelgië, Kongarye Noorwegen, JoegoslaviëSpanje, Duitschland Roemenië, DenemarkenZwitserland. De A. N. W. B., Toeristenbond voor Neder land, bericht ons: Voqr buitenlandsche automobielen en motor- rywielen, welke Portugal bezoeken, behoeft men aldaar geen wegenbelasting te betalen; deze zyn geheel vrygesteld. Wederkeerig heeft thans de Nederlandsche Regeering bepaald, dat in Portugal ingeschreven motorrytuigen ook hier te lande zyn vrygesteld van het betalen van wegenbelasting. In de tweede testmatch tegen Australië heeft Engeland op den eersten dag, nadat cap tain Wyatt den toss had gewonnen, 293 runs gescoord voor 5 wickets. Dertig duizend toe schouwers woonden den wedstryd by. Het verloop der score was als volgt: Engeland le innings Walters c, Bromley b. O'Reilly 82 Sutcliffe l.b.w. Chipperfield 2 Hammond c. en b. Chipperfield 2 Hendren c. Mc Cabe b. Wall 13 Wyatt c. Oldfield b. Chipperfield 33 Leyland not out 95 Ames not out 44 Extra's 4 293 voor 5 wickets Val der wickets: 1-70, 2-78, 3-99, 4-130, 5-182 De uitslagen van de Vrydagavond op de wielerbaan aan den Velperweg te Arnhem ge houden wedstryden waren als volgt: Achtervolging over maximum 30 ronden tus- schen Slaats en KI. van Nek Jr.; HUIZEN, 1875 M. K.R.O. 8.30 Morgen- wyding. N.C.R.V. 9.30 Gewijde gramofoonmu- zielc; 10.20 Kerkdienst uit de Evang. Luth. Kerk te Amsterdam; 12.00 Gewijde gram .muziek. K.R.O 12.15 Het KRO-Orkest o.l.v. Mar. van 't Woud; 12.25 „Onze Radio-Missie dag"; 12.30 Orkest; 12.45 KRO Wereld programma. Uitgezonden voor Nederland op golflengte 1875 M, Gerelaveerd door Phohi- en Nederlandsche Rljkszenders, overgenpmen door alle zenders van Austra lië. door Ned. Oost-Indië (Nirom) en in Europa door België, Oostenrijk, Zwitser land, Spanje, Frankrijk en Duitschland; 3.00 Relais van het K.R.O.-Phohi-program- ma; 4.00 Reportage van de plechtigheden te Den Bosch, ter gelegenheid van den Ned. Kath.dpg. N.C R.V. 5.Ö0 Gewijde muziek; 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Den Leur. K.R.O. 5.15 Herhaling van het K.R.O.- Wereld-programma voor Amerika en West-Indië. Uitgezonden door de Ned. Rijkszenders. Gerelayeerd door alle Ame- rikaansche zenders; 7.50 Het KRO- Orkest o.l.v. Mar. van 't Woud; 8.15 Een gedachtenis in Tin; 8.30 Wereldpotpourri ew. door Lustenhouwer, uitgevoerd door de K.R.O.-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer, 8.15 „Het Sprekende Kistje", hoorspel in één bedrijf van Minny Heyermans; 9.15 Vaz Dias; 9.20 Het K.R.O.-Boys- lied met variaties, bewerking v. d. Lin den, door de KRO-Boys o.l.v. P. Lusten houwer; 9.35 „Onze radio-missiewedstrijd" 10.00 De prijzen in hoorbeeld; 10.05 Hol- landsche liederen door het KRO-Koor o.l.v. Gerard Vermeulen; 10.20 Vaz Dias; 10.45 „De beteekenis van den Radio- Missiedag" door Pater J. Dito O.P.; 10.50 Relais van de stations die het KRO We reldprogramma hebben overgenomen; 11.35 De KRO-Boys o.l.v. Piet Lusten houwer; 11.55 Korte toespraak door pas toor L. H. Perquin; 12.00 Sluiting. ..HILVERSUM, 301.5 M. VARA. 9.00 Post- duivenberichten; 9.03 Tuinbouwhalf uurtje door S. S. Lantinga. „De behandeling van rozen in den zomer"; 9.30 Orgelspel van Joh. Jong. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein AVRO-Klok; 12.01 Filmpraatje door L. J. Jordaan; 12.30 Lunchconcert door het Omroeporkest 0.1.V, Albert van Raalte; 2.00 Boekenhalf- uurtje. Dr. P. H. Ritter Jr. „De Wereld in wording", door H. G. Wells; 2.30 Vroo- lljke Disco-klanken; 3.00 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen Het Resi dentie-Orkest o.l.v. Ignaz Neumark; 4.30 Aansluiting met Almelo. Enkele spelmo menten uit den voetbalwedstrijd om het Ned. Kampioenschap Heracles versus Ajax; 4.45. Sportuitslagen van Vaz Dias; 5.00 Sluiting. V.A.RA. 5.30 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.00 Voetbal van den dag; 6.17 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein AVRO-Klok; 8.01 Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias; 8.15 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 9.00 Radio-Journaal; 9.15 Een halve eeuw lied; 9.25 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Het Con certgebouw-Orkest o.l.v. Eduard van Bei- num; 10.00 Luchtige muziek door Albert Sandler ans his Orchestra; 10.15 Kovacs Lajos en zyn Orkest m.m.v. Hilde Jager; 11.00 Wij draalen11.15 Kovacs Lajos en zijn Orkest; 12.00 Tijdsein AVRO-Kiok en Sluiting. ..LUXEMBURG, 1304 M. 12.30 Engelsche dag. Gevarieerd gramofoonplatenconcert; 1.00 Dansmuziek; 5.00 Concert; 9.30 Geva rieerd gramofoonplatenprogramma; 10.00 Fragmenten uit operette's; 10.30 Dans muziek. ..BRUSSEL 484 M. 1.30 Max Alexys' orkest; 5.20 Dansmuziek; 8.20 Populair concert o.l.v. Karei Walpot; 10.30 Het Chass Remue Orkest. .BRUSSEL 322 M. 12.17 Gramofoonmu- ziek; 5.20 Het omroepsymphonieorkest o.l.v. Arthur Meulemans; 8.20 idem; 9.20 Vervolg concert; 10.30 Het Chass-Remue-Orkest. ..KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Carl Ry- dahl's instrumentaal ensemble; 6.10 Popu laire gramofoonmuzlek; 8.20 Populair Weensch concert o.l.v. Fritz Mahler; 11.20 Teddy Petersen's dansorkest. BERLIJN 357 M.: 12.20 Populair concert, m.m.v. Herbert Ernst Gron; 4.20 Concert o.l.v. Paul Gerhard Scholz; 8.20 Het groote omroeporkest o.l.v. Heinrich Steiner. HAMBURG 332 M.: 12.20 Populair con cert o.l.v. Joh. Röder; 3.10 Sollstencon- cert; 5.30 Het omroeporkest o.l.v. Adolf Seeker; 7.15 Vrooiyk programma. ..KEULEN 456 M.: 12.55 Concert; 3.35 meisjes zingen en vertellen; 7.10 Vrooiyk programma; 8.40 „Die fröhlichen Fünf". ..DAVENTRY 1500 M: 12.50 Concert van West Regional; 6.05 Het Lyvra-kwartet; 7.50 Pianorecital door Kathleen Long; 9.50 Het Radio Militair Orkest o.l.v. B. Walton O'Donnell. ..PARIJS (Poste Parisien) 313 M.: 7.55 Gramofoonmuzlek; 8.05 Concert; 8.20 Tus- schenspel; 9.15 Music Hall-programma. ..PARIJS (Radio) 1648 M. 1.20 Het Victor Pascal-orkest; 3.20 Gramofoonmuziek; 6.20 Populair concert door het Addisonorkest; 8.20 Music Hall-programma; 10.50 Dans muziek. MILAAN 369 M. 4.20 Gramofoonmuzlek; 5.20 Populair concert; 6.20 Gramofoon muziek. ROME 421 M.: 4.50 Gramofoonmuzlek; 5.20 Concert; 7.50 Gramofoonmuziek; 9.05 Gevarieerd programma. WEENEN, 307 M. 11.40 Populair concert o.l.v. Josef Hölzer; ,3.55 Het Weissbarger- kwartet; 7.40 Pianorecital door Dr. Paul HUIZEN, 1875 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Gramo foonmuziek 10.30 Morgendienst door J. Valk 11.00 Lezen van Chr. Lectuur, Voor gelezen wordt; „Genoveva", naverteld door K. ter Beeke 11.30 Gramofoonmuziek 12 00 Politieberichten 12.15 Gramofoon muziek 12.30 Orgelconcert uit de Lu- thersche Kerk. Kloveniersburgwal te Am sterdam 2.00 Populaire gramofoonmuziek 2.35 „Zomersnoet van vruchtboomen door A. J. Herwig 3.15 Cursus knippen en stofversieren, 'verzorgd door Instituut E.N.S.A.I.D. 3.45 Verzorging zender 4.00 Bijbellezing door ds. A. Wijngaarden 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 Christelijk Liederenuurtje door Johannes de Heer 6.15 Gramofoonmuziek 7.00 Politiebe richten 7.15 Gramofoonmuziek 7.35 Vragenuurtje 8.00 Gramofoonmuziek 8.15 Kerkconcert uit de Nieuwe Kerk te Amsterdam 9.45 L. van Klinken: „Kinde ren, wat zyn zè?" 10.15 Vaz Dias 10.25 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 301.5 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek 9.00 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 10.15 „De Oranjebloem- kes", een schets van Felix Timmermans, voor te dragen door Janny van Oogen 10.35 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 12.00 Klein Vara-ensemble o. 1. v. Frits Bakels 2.00 Verzorging zender 2.45 Gramofoonmuziek 5.00 Mozart-program- ma 5.58 Overgang naar den versterkten zender .6.00 Orgelspel van Joh. Jong 6.30 Muzikaal babbeltje. Piet Tlggers spreekt over: „De Opera Fldelio" van Lud- wig van Beethoven 7.20 Vioolrecital door Alexander Feinland 8.00 Herhaling SOS. berichten 8.03 Neerlands Natuur, II. „Dieren op de Veluwe". Causerie door dr. H. Engel 8.20 De Flierefluiters o. 1. v. Jan van der Horst 9.00 „Nieuwe spoorgias, meneer?" Een humoristisch luisterspelletje van Hulp. Wouters 9.20 Marie Vos zingt met planobegeleiding van Cor Steyn 9.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 10.00 Vaz Dias. Daarna gramofoonmuziek 10.15 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 11.00 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Tydsein en sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. Italiaansche avond 7.00 Gevarieerd gramofoonplaten concert 7.20 Gevarieerd Itallaansch con cert door het omroeporkest o. 1 v. Henri Pensls 8.40 Gevarieerd concert door het omroeporkest o. 1. v. Henri Pensis 9.25 Symphonieconcert op gramofoonplaten 10.25 Dansmuziek BRUSSEL, 484 M. 12.20 Populair con cert 1.30 Verv. concert 5.20 Dansmu ziek 7.05 Concert 8.20 Concert o. 1. v. Franz André 9.20 Omroeporkest o. I. v. Franz André 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 1.30 Gramofoonmu ziek 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Franz An dré 8.20 Omroepsymphonie-orkest 9.20 Vervolg concert 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 8.50 Omroep orkest o. 1. v. Emil Reesen 10.35 Moderne Oostenrijksche muziek 11.30 Dansmu ziek. BERLIJN, 357 M. 6.50 Kamermuziek 9.35 Concert 10.40 Omroepkoor o. 1. v. Kurt Thomas 11.20 Populaire gramofoon muzlek. HAMBURG, 332 M. 7.20 Bruiloftsmu- 9 35 Symphonie-orkest 11.50 Walsmuziek. KEULEN, 456 M. 6.20 Gramofoonmu ziek 12.20 Gevarieerd concert 5.40 Concert 7.20 Kamermuziek. y*5" M. 1.05 Western Studio-orkest 2.00 Voortzetting concert 5.35 B.B.C.-dansorkest 8.20 Variété- pro£ramma 10.00 Solistenconcert 11.06 Dansmuziek. PARIJS (POSTE PARISIEN), 313 M. Jo54 Dajos Bela en zyn orkest op gra- kwartot n 9,43 Het Leonard Strijk- PARIJS (RADIO), 1648 M. 7 20 Gra mofoonmuziek 8.20 idem 10.35 Popu lair concert8.20 Concert op twee piano's 10.50 Dansmuziek. MILAAN, 369 M. 6.35 Concert 9.C5 Populaire gramofoonmuziek 10.20 Ka mermuziek. ROME» 421 M. 5.20 Vocaal en instru- mentaal concert 6.15 Gramofoonmuziek 9.05 Populair concert 10.20 idem. ziekEENRiK t°7 M' Z~ 430 Gramofo°nmu- ziek 5.15 Japansche muziek 7.50 Po- rw^>r „CCinCert, o. 1. v. Josef Holzer 10.40 Orgelspel 12.20 Gramofoonmuziek. dn^Am»v,.HyïI' J345 8 35 Vioolrecital door mevr. G Bacewicz 8.32 Omroepor- Dansmuziek Populalr concert 10.35 BEROMUNSTER, 540 M. 4.20 Kamer muziek 5.20 Accordeonmuziek 8.10 „Die verkaufte Braut", opera van Smetana. Weingarten; 10.25 Strauss-Millöcker-Suppé- ziek 0 Holzer; 12.20 Dansmu- WARSCHAU 1345 M.: 12.30 Het omroep- symphonieorkest o.l.v. J. Oziminski; 135 Populair concert: 7.35 Populair concert. het omroeporkest o.l.v. St. Nawrot; 11.25 Dansmuziek. BEROMUNSTER 540 M.: 12.20 Het om roeporkest o.l.v. H. Neppach; 1.50 Een mannenkwartet zingt en Jodelt; 7.30 Ka mermuziek; 9.33 Concert door het Ernö Kaiszorkest. FOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ KI. van Nek Jr. wordt ingehaald na 9 ronden door Slaats in 1 min. 18.3 sec. Sprintwedstrijd over 4 baanronden in matches a deux: 1 J. Pynenburg 2 pnt.; 2 G. Heslinga 3 pnt.; 3 v. d. Broek 3 pnt. Puntenrace over 30 ronden met 5 klassemen ten: 1 H. Bockkom 8 pnt.; 2 H. van Hoek 10 pnt.; 3 Muller 13 pnt.; 4 Rutten 15 pnt. Ploeg ach tervolgings wedstrijd (met aflossing) over maximum 40 ronden: De Pauw-van Nevele worden ingehaald na 24 ronden door v. d. Heiden-de Wolf in 4 min. 25.5 sec. Koppelwedstryd voor profs en onafhankeiy- ken over 60 K.M.: 1 PynenburgSlaats 14 pnt. Tyd 1 uur 9 min. 30.6 sec.; 2 De Pauw-van Nevele 8 pnt.; 3 van Hoek-van Nek Jr. 6 pnt. (op 1 ronde); 4 Heslinga-v. d. Broek 5 pnt. (op 1 ronde); 5 v. d. Heiden-Wolf 3 pnt. (op 1 ronde); 6 Bockkom-Muller 3 pnt. (op 1 ronde). Voor het „Middenstandsdiploma Handelsken nis" zyn geslaagd: Van de R.K, Handelsavondschool te Enschede: de dames J. J. Vredeveld, T. M. Asbreuk, W. A. de Blecourt, A. C. Borg, A. F. C. Elzinga, M. A. Koopmans, G. H. M. Krabbe, A. B. M. v. d. Lande, M. A. v. d. Lande, J. J. Nykamp, H A. Poorthuis; en de heeren B. H. M. Wigger, W B. Barkel, A. G. Platvoet, H. J. Ticheler, F. G. M. Volker, J. H. G. Baveld, O. L. Koenders. F. J. A. Grefte. Van de Handelsavondschool te Boskoop: de dames M. G. Wynbeek, G. Hortensius, E. C. Broer, W. v. d. Berg; en de heeren P. v. d. Dool. T. J. de Boer, A. Hoog-ndoom, J. Kerkhoven, A. J. Pannebakker, J. Schouten, J. Streng, G O J. Timmermans, H. Wysman, W. C. Zeilstra. Van de Handelsschool „De Hanze",Oosterhout de dames C. A. W. de Hoog, M. W. P. Revnen, A. M. v. Dongen, M. E. J. M. Schenkels, E. M. de Hoogh; en de heeren H. C. J. Brandt, A A. A. Nouwens, L. J. Gorrisse,,J. v. Gils. Van de R.K. Handelsavondschool te Helmond de heeren A. A. M. Maasakkers, H, M. v. Zant- blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mynhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. By Apoth. en Drogisten. voort, A. L. Vlemmings, F. W. Akkers, T. A. H. Melis. Handelsschool te Etten: mej. J. v. d. Sanden en de heeren J. J. C. Buys, A. L. N. J. Takx, M. J. M. van Steen, C. Braspenning. R.K. Handelsavondschool te Eindhoven: de dames J. J. Rooymans, M. P. J. Swinkels. R.K. Handelscursus te Tegelen: de heeren J. Jacobs, J. T. Jacobs, W. J. Bongaarts. R.K. ULO-School Deume: de heeren F. v. d. Kerkhof, A. S. M. Willems, H. H. A. Wynhoven, J. P. G. Goossens, M. Verdonschot, F. L. v. Ke- menade, J. J. H. Goossens, H. Jegerings. Van de Handelsschool „Onderling Belang", Raamsdonkveer: mej. P. M. O. A. Staps. Van de R.K. Handelsavondschool te Zeven bergen: de heeren P. A. Eland, C. Klop, J. J. M. v. d. Noort, D. L. Santbergen, H. Blokland, G. C. Luyten, C. v. Straten. Van 't instituut „Huize St. Radboud", Medem- blik: de heeren S. O. Diender, J. C. Bruinsma, J. P. Zuiker. Van de R.K. Handelsschool te Boxmeer: de heeren G. H. Arts, P. H. Bexkens, J. H. Broeren, J. G. van Daal, C. J. de Jong, M. J. Haerkens, M T. W. van Tits. Van het Pensionaat Schimmert: de dames M. S. H. van Leeuwen, E. A„ G. van Aernsber- gen, O. M. J. Quanjel. Van de MULO-school „St. Jozef" te Steyl: de dames A. M. H. H. Koppers, M. E. Douce. Van de R.K. ULO-school voor meisjes te Meerssen: mej. A. M. F. Dols. R.K. ULO-school te Uden: de heeren H. Ver hoeven, M. J. Schoppema, W. Emons, T. Hoefs, G. v. Rooy, I. From. Cursus te Geertruidenberg: de dames T. M. Banning, E. M. du Pont. St. Antoniusschool te Geertruidenberg: de heer J. A. Waalwyk. Instituut A. J. Spierings, Den Bosch: J. G. Verlouw te Ammerzoden. Verder slaagden nog de heeren P. F. Vonck en P. C. A. Looys, Geslaagd voor deel I: J. R. Affourtit te Oss; voer deel II: A. O. J. A. Bloemarts te Breda. DEN HAAG. Geslaagd voor het voorloopig di ploma de heeren C. Merkus te Utrecht; C. A. H, Vosbergen te Rotterdam; C. J. van de Velde, te Stellendam en M. D. Gnelig te Amsterdam. AMSTERDAM. Geslaagd: mej. A. A. Frölich, Zuidbroek. LEIDEN. Geslaagd de dames G. J. de Bie, J. V. d. Meer en de heer H. W. P. de Raadt. ARNHEM (Kweekschool voor Onderwyzeressen) Geslaagd de dames: M. Abcouver. Wageningen; A. F. Berends Oosterbeek; B. H. Broekhuis, Almelo; G. Broekhuis, Almelo; E. Vorstman, Anna Pau- lowna en B, West, Arnhem. UTRECHT. Fruitteelt. Geslaagd de heeren H. N. J Debets te Monster; P. Meulens te Baarland; M. H. Erkelens te Helenaveen en M. Stulp te Leens. Groenteteelt. Geslaagd de heeren: C. Noordanus te Zoetermeer; H. N. J. Debets te Monster; J. L. A. te Mey te Loosduinen; J. C. Blom te Gouda; P. Beulens te Baarland; A. G. J. Thoomen te Den Dungen (N.-Br.)J. C. J. Frenken te Heythuizen en M. Stulp te Leens. LEIDEN (R.K. Vakschool voor Meisjes). Voor het theoretisch gedeelte van het examen voor de akte N VIII (leerares koken en voedingsleer) slaagden de dames J. A. M. Alkemade, Noordwyk; A. D. F. Brouwers, Leiden; C. H. Dijksterhuis, Gro ningen; G. M. C. Hoevenaars, Dongen; A. E. M. van Horn, Hilversum; C. M. la House, Den Haag; S. A. M. Nysten, Amsterdam; M. C. A. Verberne, Utrecht; M. L. D. van Vlymen, Overveen. SITTARD (H.B.S. A van het College „St. Jozef"). Geslaagd: C. F. J. M. Beckers, Blngelrade; P. L. Delahaye, Munstergeleen; H. M. A. Derrez, Sit- tard; P. J. C. Lebens, Buehten; J. V. Linsen en J. L. A. Snoeck, Sittard. BREDA, 22 Juni. Aan de Maria-Kweekschool te Breda werden geëxamineerd 7 candtdaten voor nuttige handwerken. Geslaagd zijn de dames: A. A. B. Eysinck, Wlnterswyk; C. A. M. Grootin. Breda; A. M. J. Hulsbosch, Breda; F. C. v. d. Hey- den, Lisse; J. J. M. Kamp, Breda; C. M. Laarak ker, Made; M. H. M. Moers, Breda. AMERSFOORT (St. Agneskweekschool)Ge slaagd: A. C. Ammerlaan, Wateringen; H. J. Ariens, Wageningen; A. M. van Dyi, Utrecht; A. E. Ermil, Amersfoort; C. A. M. Guikers, Amers foort; E. M. de Goey, Utrecht. Afgewezen één. OUDENBOSCH. (Bisschoppelijke Kweekschool). Geslaagd de heeren P. D. D. Huygens, C. J. Lau- wen. F. W. M. van Loon, J. A. J. Pedioli, M. F. F. Rockx. LEIDEN. Geslaagd cand.ex. rechten de heer C. N. Geise. LEIDEN. Geslaagd cand.ex. rechten mej. C. F. Angerman. Doet. ex. rechten de heer P. A. M. E. van Velzen. Van spoorwegzljde deelt men ons o.m. het vol gende mede: Zondag 18 dezer werd op den overweg by KM 17.933 van den lokaalspoorweg ApeldoornDieren door een lokaaltreln een auto aangereden met voor de inzittenden van dit voertuig droevig ge volg. Ofschoon deze gevallen ernstig betreurende, zoo moet ons toch van het hart, dat men hier niet te doen had met een onbewaakten overweg in de beteekenis, die daaraan gewoonlijk gehecht wordt. Onder onbewaakte overwegen verstaat men n.l. overwegen, die vroeger bewaakt geweest zyn. doch waarvan men de bewaking, uit een oogpunt van zuinigheid, heeft achterwege gelaten. Immers, eerst toen is men gaan spreken van onbewaakte overwegen. Op lokaalspoor- en tramwegen, die als regel niet afgesloten worden en waar dus ook niet dan bij hooge uitzondering bewaakte overwegen zyn, kan dus van onbewaakte overwegen in dien zin niet gesproken worden, omdat de overwegen op die lilnen nimmer bewaakt zyn geweest. Op die manier kan men elk ongeval op een wegkruising rubrlceeren onder de rubriek „onge vallen op onbewaakte overwegen". J. B. ALKMAAR, 22 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 66 stapels, wegende 160 000 K.G. 41 fabr. kl. 21-50, 2 fabr. comm. 17.00, 5 boeren kl. 19.00, 18 boeren comm. 24.50. Handel goed- ALKMAAR, 23 Juni. Boter- en Eierenmarkt. Boter, fabriek 0.650.70, Eieren, groothandel 2.20 2.40, Eendeleren 2.30. ALKMAAR, 23 Juni. Veemarkt. 18 paarden 100.00—260.00, 3 melkkoeien 150.00—170.00, 13 v it nuchtere slachtkalveren 4.509.00. 1 vet schaap 16.00. 3 bigzeugen 50.00, 10 biggen (10 weken) 7.0Ó 8.00. 2 bokken en geiten 6.008.00 Der stuk. ALKMAAR, 22 Juni. Graanmarkt. Aangevoerd 146 H.L., als: 19 voertarwe 3.005.00: 36 gerst en chev. gerst 5.506.50, 37 haver 6.25—7.00. 13 boo- nen: bruine boonen 13.0015.00, citroenboonen 8 0015.00. witte boonen 20.00, 16 karwyzaad 17.5020.00. 21 blamvmnanzaad 19.00. 4 erwten: groene groote 17.00—20.00. grauwe 30.0040.00, vale 20 00. Per 100 K.G. Handel goed. BEVERWIJK. 22 Juni. R.K. Coöp. Tuindersver. „Kennemerland" Spinazie 45 cent. Sla 1334 cent, Postelein 16—30 cent, Andyvie 70 cent per kist. Wortelen 68 cent. Rabarber 35 cent. As perges. dik wit 2532 cent. id. dun blauw 1620 cent. idem dun wit 1014 cent. Peterselie 2—3 cent. Selderie 23 cent, Uien 1.52 cent per bos. Bloemkool I 45 cent, idem II 23 cent per st. Aardappelen 4.906.20 per 100 K.G. Aardbeien 714 cent per doosje. Aardbeien 5075 ct. Der slof. Komkommers 15 cent per stuk. Doppers 1017 cent, Capucyners, bruine 1318 cent. Peu len 10—17 cent, Raspers 25 cent, Snijboonen 34— 88 cent, Dikke Boonen 40—48 cent, Tuinboonen 35 cent, Tomaten 1021 cent per K.G. Fram bozen 5055 cent per doosje. BEVERWIJK, 22 Juni Aardbeien. Beverwykscbe Exportveiling „De Molen" De aardbeienpryzen staan rotsvast. Tot dusver stemt de handel ge lukkig tot tevredenheid. Vrtldagavond bewogen zich per 100 K.G. de prij zen voor de div. soorten en kwaliteiten tusschen de 22.00 en 28.00. HEILOO, 22 Juni. Coöp. Veilingsver. „St. Willl- brordus" Aardbeien, vroege 1924 cent. idem late 1722 cent, Doperwten 612 cent Peulen 713 cent, dubb. Stamslaboonen 2123 cent, Snyboonen 23—26 cent per K.G. Wortelen 40—55 cent, Rabarber 30—45 cent per 10 bos Kropsla I 0.90—1.80, idem II 50—70 cent. Bloemkool I 4.10— 6.60, idem II 1.50—3.10 per 100. Spinazie 0.25— Ppsteiein 0.18—0.35 per kistje. Asperges, dik wit 0.210.29, idem dik blauw 1017 cènt per bos, BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juni. 15000 K.G. Tomaten: A 17.60—17.80, B 16.20, C 16.10, CC 9.009.90. 290000 K.G. aardappelen: Schot- sche Muizen 400—5.60. Drielingen 2.60—4.10, 280 stuks Bloemkool 4.90. NOORD-SCHARWOUDE. 23 Juni. 167000 KG. aardappelen- Schotsche Muizen 4.005.50. Drie- Ungen 2.803.90. 4 K.G. Spercieboonen 30.00, 12 K G Peulen 8.00, 68 K.G. Zilvernep 8.70. TER AAR, 22 Juni. Centrale Veiling Spinazie 28 Se,n ru'nboonen 27—31 cent, 8nijboonen 2.102 90. Peulen 0.301.95. Doppers 0.600.90, Stamprlncesseboonen 3.203.80 per 10 KG Postelein 2—4 cent per K.G. Peen 2—7 cent per bos. Andijvie 2437 cent per 100 krop. Selderie noS Dnir b?s-, peiziken 9 cent per stuk. Sla 0.80, Bloemkool 1.50—5.80 per 100 stuks. Kom- kommers 24 cent Der stuk. Aardbeien 1316 cent. Tomaten A 10 cent, B 11 cent, C 7 cent per pond Wagenaars 2.10—2.40. Capucyners 0.30— 0.60, idem witte 1.35 per 25 K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10