INCASSO-BANK n.v. HANDELSCREDIETEN STADSNIEUWS %lckwdtwiU SPORT EN WEDSTRIJDEN BAI\K ZATERDAG 23 JUNI 1934 Kap. 3o.ooo.ooo.— f-laarlem - Kruisweg 59 Res<'rve 6.300.000.— GEMEENTEZAKEN Leerlingen Middelb. Onderwijs. Buitenleerlingen betalen minder Een geschenk van 24 banken voor de jubileerende Haar lemmerhout Overeenkomst met Haar lemmermeer Witte Kruis-badhuizen. Meer bezuinigingen noodig TREKJES No. 824 Het Manchester jasjehet jacquet.... en het meisje Verbetering van Kruisstraat. Bij het „Huis met de Luifel" Uitbreidingsplan Dubbele Buurt H. Priesterwijding PEDICURE JOH. D. VAN TOL, Ged. Pedicure VOETBAL OM 'T KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM V. S. V.Bloemendaal WIELRENNEN Halfwegsche Wielerbaan ATHLETIEK Wedstrijden van „Feyenoord" ZEILEN Kieler Woche AUTOMOBILISME K.N.A.C.-AUTOMOBIELFEEST TE SCHEVENINGEN Groote belangstelling voor den Sterrit TENNIS HET WIMBLEDON-TOURNOOl Indeeling der Nederlandsche spelers OM DEN DAVISBEKER DAMMEN Haarl. R. K. Dambond De R. K. Damclub T. E. P. VRAGENBUS Krachtens besluit van 9 April 1924, zijn door B en W. betreflende de toelating van leerlin gen op de scholen voor Middelbaar- en voorbe reidend Hooger Onderwijs alhier, overeenkom sten aangegaan onderscheidenlijk met de ge meenten: Beverwijk, Bloemendaal, Haarlem- merliede c.a., Haarlemmermeer, Heemstede en Velsen. Ingevolge de bi) art. 10 der betrekkelijke schoolgeld-verordening gestelde bepalingen, zijn de Besturen dier gemeenten voor elk der op die inrichtingen toegelaten leerlingen verschuldigd eene bijdrage van 500 per jaar. Dit bedrag, vastgesteld bij besluit van 2 Sept. 19?0, is gebaseerd op eene indertijd gemaakte berekening van de gemiddelde brutokosten per leerling. Tengevolge van de in het vorige jaar genomen maatregelen ten opzichte van het gymnaslaal- en middelbaar onderwijs (invoering rijkssalaris- regeling, verhooging van het aantal leerlingen per klasse enz.) zijn die bruto-kosten, welke in 1930 570 per jaar bedragen, gedaald tot circa 442. Enkele gemeenten, met welke overeenkomsten zijn gesloten, hebben daarom verlaging verzocht van het in die overeenkomsten opgenomen be drag. B. en W. stellen voor de bijdragen te bepa len op 450 per leerling en per jaar, of zoo veel minder als de bruto-kosten per leerling van alle scholen te zamen (in guldens naar boven afgerond) over het aan eenigen cursus vooraf gaand kalenderjaar hebben bedragen. B. en W. zijn voornemens de wijziging der overeenkomsten te doen ingaan op 1 Januari 1935, zoodat de verlaging der inkomsten, welke hiervan het gevolg zal zijn (te ramen op circa 19.000 per jaar) met van invloed is op de be grooting van 1934. Het bestuur van het Departement Haarlem der Maatschappij „tot Nut van 't Algemeen" deelt mede, dat het, naar aanleiding van het 150-jarig bestaan der maatschappij en het 350- J&rig bestaan van den Hout, het plan heeft op gevat om aan deze gemeente 24 houten banken aan te bieden, ter plaatsing liefst in den Hout. B. en W. meenen, dat deze uiting van goe den burgerzin aanspraak heeft op aller waar deering en stellen voor bedoelde schenking met dank aan den schenker te aanvaarden en te besluiten, dat de banken geplaatst zullen wor den in den Hout of voor zoover dit ten aanzien van enkele, in overleg met den schenker, ge- wenscht zal blijken, op eenige andere plaatsen binnen de gemeente. Het gemeentebestuur van Haarlemmermeer heeft den wensch te kennen gegeven tot het treffen eener gemeenschappelijke regeling be treffende de toelating van leerlingen uit die ge meente op de scholen voor uitgebreid lager on derwijs alhier. B. en W. hebben daartegen geen bezwaar. B. en W. leggen de rekening en verantwoor ding over van de afdeeling Haarlem van de N H. vereeniging „Het Witte Kruis", ingezon den door het le, 2e, 3e, 4e en 5e douche-bad huis, aanwijzende voor het le, 2e, 4e en 5e bad huis nadeelige saldi van onderscheidenlijk 663.12, 954.32, 2.462.07 en 4.146.14 en voor het 3e badhuis een voordeelig saldo van t 103. Het bij de begrooting voor den dienst 1933 be schikbaar gesteld bedrag ad 7.000 voor sub- sidiën ten behoeve van deze badhuizen is der halve niet toereikend om het totaal bedrag der nadeelige saldi ad 8.225.65, verminderd met De man, die 'n manchester jasje droeg, was kunstschilder. Niet omdat ie zelf zei of dacht, dat ie t was.... Maar menschen, die 't weten konden, had den hem gezegd, dat ie talent had. Maar hij moet zich door de moeilijke jaren zien heen te slaandat hadden ze er b ij gezegd.... dat ging nu eenmaal met alle kunstschilders zoo. En aan die moeilijke jaren was ie nu bezig.... moedig en taai volhoudend.... Wat dan ook wel noodig was. Bij dat manchester jasje dat ki heel tijdje geleden vermoedelijk zwart was geweest droeg ie 'n klein, slap hoedje, dat óók al heel wat had meegemaakt.... en "n broek, waarin met de beste kleermakerswil van de wereld geen vouw meer te persen was. Hij was bescheiden, bijna verlegen.... had 'n jongensachtig gezicht met 'n paar vriende lijke oogen er inen met die oogen durfde hij, ondanks z'n bescheidenheid, iedereen aai. te kijken. Hij woonde ergens op 'n zolder.... werkte van 's morgens vroeg tot schemeravond.... tenminste: zoo lang ie geld had om materiaal te koopenen was niet te beroerd we kunnen ook zeggen: praktisch genoeg om het voordeelig saldo ad 103 van het 3e bod huis, blijft 8.122.65, te kunnen uitkeeren. In verband hiermede hebben B. en W. zich met het bestuur der afdeeling Haarlem van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" in ver binding gestild met 't verzoek om maatregelen te willen nemen, om door verlaging der uitga ven in de toekomst overschrijding van het op de gemeentebegrooting uitgetrokken bedrag te voorkomen. Genoemd bestuur heeft zich bereid verklaard verdere bezuinigingen in de exploitatie te be vorderen. B. en W. stellen den Raad voor de ingezon den rekeningen goed te keuren en de ingevolge raadsbesluit van 24 Januari, no. 23, over 1933 aan de Haarlemsche Stichting voor Woningver betering ten behoeve van het 4e badhuis te verleenen bijdrage vast te stellen op 2.462.07. Ten einde de gemeente in de gelegenheid te stellen het trottoir aan de oostzijde van de Kruisstraat, ter hoogte van het „Huis met de Luifel", door te rekken, heeft de eigenaar van dit perceel zich bereid verklaard, den vóór zijn perceel grond, kadastraal bekend gemeente Haarlem, sectie C no. 640 ged., aan de gemeen te in eigendom over te dragen. Aan de overdracht verbindt de eigenaar de voorwaarde, dat de gemeente voor hare reke ning neemt de kosten, verbonden aan werken, welke tengevolge van den trottoiraanleg hoogst noodzakelijk aan zijn hiervoor bedoeld perceel moeten worden uitgevoerd. Deze kosten, met inbegrip van de kosten, ver bonden aan het wegnemen van het zich op den over te dragen grond bevindend hek met de stoep, alsmede van de kosten van trottoiraan leg, zijn geraamd op 1.000. B. en W. stellen voor te besluiten, bovenbe doelde strook grond voor de gemeente in eigen dom te aanvaarden. B. en W. bieden ter vaststelling aan het ontwerp van het uitbreidingsplan .Dubbele Buurt", omvattende de gronden, gelegen ten oosten van het Zulder Buiten Spaame, ten noorden van de Byzantiumstraat en de Zomer- vaart, ten westen van de Vijfhuizerstraat en de Romolenstraat en ten zuiden van den Heeren singel, alsmede voor de gronden gelegen aan de westzijde van de Dubbele Buurt. Voor de hiervoren omschreven gronden is in bet ontwerp-plan aaneengesloten bebouwing ge projecteerd. Deze bebouwing zal bestaan uit winkel-woningen, middenstandswoningen en arbeiderswoningen. De teekening van het ontwerp-plan met de daarbij behoorende toelichtende beschrijving en de ontwerp-bebouwingsvoorschriften hebben overeenkomstig het bepaalde bij artikel 37, 2 der Woningwet, voor een ieder gedurende 4 we ken ter gemeente-secretarie ter inzage gelegen. Bezwaarschriften daartegen zjjn niet ingeko men. De weleerw. heer Corn. Glas uit Hillegom zal Zondag 8 Juli in de Ka thedraal te Arr&s (Pr de H. Priesterwijding ontvangen. Op Zondag i5 Juli da-v- zal de neomist in de St. Josephkerk te Hillegom te 10 uur zijn eerste plechtige H. Mis aan God opdragen. SPREEKUUR VAN 2—3H UUR en volgens afspraak ook 's avonds OOSTZIJDE 1 - Telef. 4316 - ZAANDAM Behandeling overal aan huis zoo noodig werk te verrichten, dat niet direct tot z'n kunst behoorde. Zoo greep ie zich vast van de eene dag aan de andere. De man, die 'n jacquet droeg, was bankier. Dat wil zeggen: de eigenlijke bankier was z'n vader. Maar de zoon noemde zich bankier, omdat ie bij z'n vader in de zaak was.... 'n deftige, oude, particuliere bank met veel solide rela ties. Natuurlijk droeg de man, die 'n jacquet droeg, niet dag in dag uit 'n Jacquet. Dat is maar zoo bij wijze van spreken. 'n Jacquet droeg ie bij zeer gewichtige con ferenties en bij min of meer officieele gelegen heden.... en die waren er nogal dikwels.... dat bracht z'n positie als bankierszoon mee. HU had nog minstens 'n half dozijn andere costumes.... en wel dubbel zooveel hoeden, petten en paren schoenen, om niet te spreken van de ontelbare dassen, sokken en zijden overhemden. 't Was 'n knap jongmenschbeschaafd, elegant, keurig in z'n optreden.... daar had ie "n eerste klas opvoeding voor gehad. Alleen z'n oogen leken niet zoo oprecht als van de man, die 'n manchester Jasje droeg. Maar dat kon verbeelding zijn. Dan krijgen we „het meisje". Dat was 'n lief kindblond, vroolijk en levenslustig... 'n beetje impulsief.... en 'n tikje romantisch.... Haar vader was groot-industrieel. 'n Meisje van goeden huize dus. De man, die 'n manchester jasje droeg, was verliefd op het meisje. De man, die 'n jacquet droeg, was eveneens verliefd op het meisje. Met de kunstschilder had ze 't eerst kennis gemaakt. Dat was op 'n tentoonstelling, waar hij ook 'n paar schilderijen had geëxposeerd. De vermaarde berg PenteliJcon in Griekenland. De eindstrijd om het „Kampioenschap van Haarlem" wordt as. Zondagavond te 7.30 uur gespeeld tusscher, „V. S. V." en „Bloemendaal" op het terrein van V. S. V. te IJmuiden. Leden van .Bloemendaal" hebben toegang op ver toon van hun diploma 1933-1934. Na den wed strijd zal aan de winnende vereeniging de beker worden uitgereikt, benevens 11 zilveren draagmedailles. De opstelling van het „Bloemendaal"-elftal is als volgt: E. de Haas Jonkergauw Immer de Wilde H. Beijk J. Kohier J. Kammeijer, de Bock, v. Gelder, Leemhuis, van Leuven. Voor de finale Om het kampioenschap van Haarlem, welke ontmoeting Zondagavond half 8 op het V.S.V.-terrein wordt gespeeld, komt V.S.V. als volgt uit: Michel v. Zutfen, v. d. Griendt Den Boer, de Koning, Hillekamp Wolf Sr., Wolf Jr., v. d. Lugt, Sterk, Kruiswijk Zondag 24 Juni, 's middags om half drie, wordt op de Halfwegsche Wielerbaan een 100 K.M. koppelwedstrijd in twee series van 50 K.M. gehouden. Diverse bekende renners uit den lande zullen hieraan deelnemen, t. w.: A. Franken—A. Weesman, Zeeuwsch-Vlaan- deren (het sterkste Zeeuwsche koppel). R. van Aard—van Esch, Den Haag (de prijs winnaars van 21 Mei). S. RaaijmakersJ. Suiker, Rotterdam (de populaire Rotterdammers). O. MoerkerkJ. Kruit, Haarlem (de Haar lemsche favorieten). M. BouquetC. Louwen, Haarlem (de nieuwe sterke combinatie). J. de ReusH. Cuvelier, Haarlem (de favo rieten van de Halfwegsche baan). J. BalkR. Loskamp, Hilversum (het koppel dat voor de verrassing zal zorgen). Na dezen wedstrijd een omnium-wedstrijd voor amateurs. Woensdagavond heeft „Feyenoord" te Rot terdam nationale athletiekwedstrijden gehou den, waarvan de resultaten als volgt zjjn: 300 Meter klasse A; 1. Van Rijn, A.V. 1923, tijd 37,4 sec.; 2. Prins, Blauw Wit, 38 sec.; 3 Bein- tema, Hellas, 38,3 sec. 400 Meter nieuwelingen: 1. M. Herfst. Haar lem, tijd 53,8 sec.; 2. J. Megchelsen, Alphia; 3. A. Sampion, Alphia. 100 Meter hardloopen B-klasse: 1. J. Hoger- Heel eenvoudig, zonder buitengewone com plimentjes waren ze met elkaar in gesprek ge komen.... z'n bescheiden optreden en z'n moed op de toekomst hadden indruk op haar gemaakt.... ze hield van kunst en wist er over mee te praten Bü 't verlaten der tentoonstelling had ze hem "n hand gegeven.... en gevoeld, dat de de zijne even trilde. Hij zelf had ook zooiets geconstateerd ....en dan waren er nog twee paar oogen.... met niet veel ruimte er tusschen.... Zoo was 't begonnen. Er was ook nog *n familie. Ik bedoel niet de familie van de jonge kunst schilder.... want die stond zoo ongeveer al leen op de wereldoverigens geen zeld zaamheid in dergelijke omstandigheden. Ik bedoel dus de familie van het meisje. En die was heel groot en heel deftig. Die familie kreeg er lucht van, dat het meisje omgang had met 'n kunstschilder zon der naam nog van beteekenis. En die bovendien 'n vaal manchester jasje droeg.... en 'n kreukelige hoed.... en 'n broek met bobbel-knieën. Over iets anders werd überhaupt niet ge prakkiseerd. Er werden géén scènes gemaakt.... dat zou ook minder taktisch zjjn.... maar men zorgde er voor, dat de man, die "n jacquet droeg, meer dan voorheen werd aangemoedigd. Htf wachtte reeds lang op 'n gui.stige gele genheid, om zich te verklaren.... dat kwam dus prachtig uit. Het ging niet vlot, want het meisje hield meer van t „manchester jasje" dan van ,,'t jacquet". Erg veel ervaring had ze nog niet.maar die was ook niet noodig om te voelen, dat de kunstschilder oprecht en rein was in z'n liefde. vorst, G.A.C., 11,8 sec.; 2. W. Anema, Haarlem, 11,9 sec.; 3. D. Prins, V. en L„ 11,9 sec. 100 Meter A-klasse: 1. Van Beveren, 1923, tijd 10,9 sec.; 2. Houtman, 1923, 11 sec.; 3. Beeftinck, 11,1 sec.; 4. H. Eikema. 800 Meter op uitnoodiging: 1. J. Dop, V. en L. tijd 2 min. 4,4 sec.; 2. „Van Amstel" 1923. tijd 2 min. 5,5 sec.; 3. Van Scherpenhuyzen. Haar lem, 2 min. 5,5 sec. 3000 Meter A-klasse: 1. A. Klaasse, Haarlem. 9 min. 22 sec.; 2. J. de Ruyter, Boskoop, tijd 9 min. 27,8 sec.; 3. A. Groeneweg, Rotterdam 3 x 1000 Meter estafette: 1. Haarlem, tijd 8 min. 23,9 sec.; 2. Feyenoord, tijd 8 min. 31 sec.; 3. Pro Patria. Zweedsche estafette: 1. A.V. 1923, tijd 2 min. 6,8 sec. Gedisqualificeerd wegens verkeerd over nemen. Hierdoor werd Blauw Wit eerste in 2 min. 8,7 sec.; 2. Haarlem. De gedetailleerde uitslagen van Woensdag luidden: Landenwedstrijd: 1. Mitchell, Engeland; 2. Dudok van Heel, Nederland. Sharpie individueel. Ochtendwedstrijd: 1. Ar nold; 4. Dudok van Heel; 6. Hillen, Huysken op gegeven. Middagwedstrijd: 1. Arnold, 2. Hillen, 3. Huys ken. Het resultaat van Donderdag in de scharpy- klasse was: 1. ,,Pecari" gezeild door Krugmann (Duitsch- land). 2. ,,Flevo" gezeild door Dudok van Heel. 3. „Trinil" gezeild door Arnold. Hillen werd zevende met de „Ster", terwijl Huisken met de ,,Aay" achtste werd. Wat den landenwedstrijd betreft, hier is de beslissing gisteren gevallen. De Engelschman Mitchell werd eerste in de vierde race van dezen landenwedstrijd, terwijl Dudok van Heel eerste werd in de vijfde race. In het eindklassement werd Mittchel no. 1. Op de tweede plaats eindigde Nederland met Dudok van Heel, op de derde plaats Zwitser land (Jegler) en 4. Duitschland (Beyne). Dank zij het initiatief van de K.N.A.C. zal Scheveningen Zaterdag 30 Juni geheel in her teeken van den automobiel staan. Op dien dag toch zal, behalve het Jaarlijksche concours voor koetswerken, een sterrit worden gehouden, waar door, naar verwacht wordt, automobilisten uit alle deelen van het land in grooten getale naar Scheveningen zullen komen.' Het concours voor koetswerken wordt ditmaal niet op het terras van het Kurhaus gehouden, maar op het gemeentelijk parkeerterrein aan den Boulevard, dat voor deze gelegenheid door het gemeentebestuur beschikbaar is gesteld. Het concours zal van 2—5 uur duren. De be- Van die andere durfde ze dat niet zeggen, al wist ze niets met zekerheid. De familie werd bezorgd.... en requireerde hulptroepenooms, tantes, nichten, neven, enzoovoorts, enzoovoorts.... Zoo om de beurt vroegen die aan het meisje niet allemaal met dezelfde woorden natuur - lijk hoe ze t in d'r hoofd haalde, om met zóó'n type te willen omgaanen of ze 't soms prettig vond, om d'r heele leven droog brood te etenen of ze wel wist, dat de halve stad er al schandaal van sprak.... en of ze wel begreep, wat ze haar ouders en fa- mie-je zou aandoen als ze.... Maar hoe kon den ze zooiets absurds eigenlijk nog veronder stellennee, dat was waar, 't was te gek •n hongerige artist.... op 'n zolder.... 't was waarlijk te belachelijk, om zich dé,ór nog be zorgd over te maken. Als telkens terugkeerende steek-vliegen ble ven de bloedverwanten haar omzwermen met hun keurig gekozen opmerkingen. Intusschen liet de man, die 'n jacquet droeg, zich ook niet onbetuigd. Hij kwam met bloemen, kostbare geschen ken, reed voor met z'n nieuwen Chrysler, om haar mee te nemen voor schitterende tocht- tjes't Werd heel moeilijk voor 't meisje.... ze stond alleen tegenover veel 'anderen ging wikken en wegentwijfelenen moest tenslotte toegeven, dat ze de zaak ook praktisch behoorde te bekijken.... Toen de man, die 'n jacquet droeg, meer duidelijk over 'n verloving ging praten, stemde ze niet direct toe.... nam 'n jaar bedenk tijd.... De familie was min of meer razend.maar ze hield voet bij stuk.... Ze beloofde, dat ze in dat Jaar met geen van de twee zou omgaan.... alleen ontmoette ze nog éénmaal de man met 't manchester jasje, om hem 't besluit mee te deelen. Hü keek haar dankbaar aan....en vond dat besluit heel verstandig.... N.V. kroningen zullen reeds vroeg in den middag be kend worden gemaakt. De aankomst der deelnemers aan den ster rit is vastgesteld tusschen 12 en 3 uur. De deel nemers aan dezen rit moeten zich tusschen ge noemde uren aan het eindpunt, dat gevestigd is bij den hoofdingang op 't Gevers Deynootplein, melden. Volgens het reglement moeten de deel nemers minstens één van de acht bijkantoren of agentschappen, welke in verschillende steden zijn geyestigd, bezoeken; zij, die drie kantoren hebben aangedaan, ontvangen, behalve de voor ieder, die den rit reglementair volbrengt, uit geloofde plaquette, een extra-prijs. De loting voor de eerste ronde van het tour- nooi te Wimbledon heeft als resultaat gehad, dat in de eerste ronde Leembruggen uitkomt tegen Lysacht, Timmer tegen Artens, Knotten belt tegen Gentien, Koopman tegen Siba en mej. Rollin Couquerque tegen mrs. Molesworth. In de heerendubbelspelen komen Knottenbelt en Leembruggen tegen Shields en Sharpe en Koopman en Timmer tegen Gleerup en Jacobsen. Op 13, 14 en 15 Juli zal te Praag de finale der Europeesche zóne plaats vinden voor den Davisbeker tusschen Tsjechoslovakije en Austra lië. De winnaar hiervan speelt te Wimbledon op 21, 23 en 24 Juli de interzonefinale tegen de Vereenigde Statsn. Ten slotte vindt op 28, 30 en 31 Juli de Challengeround, eveneens op Wimbledon, plaats tusschen Engeland en de winnaar Vereenigde StatenTsjechoslovakije Australië. De wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap Voor de afd. le klas C kwamen de twee laat ste partijen tot den volgenden uitslag: A. Frenay remise met Th. Schuit, P. Mul wint van Th. Schuit. De eindstand van deze groep is nu als volgt: P. Mul 5 3 2 1* P. Hollenberg 5 3 1 1 7 A. Frenay 5 1 3 1 5 J. Lucas 5 1 2 2 4 H. v. Gastel 5 1 1 3 3 Th. Schuit 5 3 2 3 Hoewel P. Mul eigenlijk 8 punten heeft be haald, heeft deze speler toch slechts 7 punten gekregen in verband met het feit, dat hij in de eerste ronde niet is opgekomen. P. Hollenberg en P. Mul moeten nu drie partijen spelen, die zullen beslissen wie van beiden in de finale kan uitkomen. Maandagavond a.s. zal bovengenoemde ver eeniging een zeer belangrijke jaarvergadering houden in het gebouw van de St. Josephgezel- lenvereeniging Haarlem I aan de Jansstraat. Op deze bijeenkomst zullen tevens de topscore- prijzen worden uitgereikt. Aller opkomst drin gend gewenscht. De eindstand van den topscorewedstrijd ver melden wij hieronder: T. E. P. 1 H. de Reus 8 W. A. Hopstaken 8 C. Stijnman A. Bronstring A. Frenay T. E. P. 2 13 9 8 8 7 P. Klaver 10 7 1 2 15 A. Bronstring 9 4 4 1 12 J. de Gier 10 6 0 4 12 H. v. d. Kroft 6 5 1 11 J. Valk 10 4 2 4 10 Maar 'n kunstschilder, die pas begint, wordt gewoonlijk niet binnen 't jaar zóó beroemd, dat 'n familie, zooals die van „het meisje", 'n ver loving kan goedkeuren. Wel had ie hard gewerkt en ook wel iets bereikt, zelfs meer dan anderen van die leef tijd, maar hij kreeg toch „onvoldoende". Er speelde zich in het huis van de groot-in dustrieel nog heel wat af, eer het meisje zich liet verloven met de man, die *n Jafcquet droeg. De jonge kunstschilder ging naar 'n andere stad. Door bemiddeling van een zijner vroe gere leeraren had ie daar 'n mooie opdracht gekregen. Hij kweet zich heel goed van z'n taak; kreeg daar meteen 'n tweede opdracht.... en bleef er toen maar. Z'n naam werd meer genoemd.... en z'n werk meer geprezen.... Na 'n jaar of drie kon ie gemakkelijk trou wen, want hij verdiende dik geld en zat nooit zonder opdrachten. Maar hij bleef vrijgezel.... Wie nu denkt, dat ie als 'n geknakte lelie over z'n verloren liefde bleef treuren, heeft 't mis. Tenminste: zoo aan de buitenkant kon je daar niks van merken. HU was vriendelijk, opgewekt, bescheiden als vroeger, en tegenover iedereen hetzelfde.... en geen enkele dame kon aan hem merken, dat z'n jong leven al zoo'n groote teleurstelling had gekend. Wellicht vond hij veel steun bij z'n werk, dat hem lief was. De man, die 'n jacquet droeg, kon z'n vrouw van alles geven.... Maar "t voornaamste gaf hü haar niet.... En binnen 'n jaar bemerkte de jonge echt- Vraag: Personeele belasting 1934. Loon per week 19; 4 kinderen beneden 7 jaar. Be lastbare huurwaarde 225. Totaal-generaal is den aanslag 3.68. Is dit wel juist. Antw. Het Icon doet hier niet ter zake. Al leen de huurwaarde van het huis komt voor de berekening in aanmerking. Uw aanslag is juist. Vr. Is er uit Utrecht vandaan een andere mooie weg naar Haarlem, niet over Amster dam? Hoeveel K.M.? Antw. Utrecht, Maarssen, Breukelen, Wilnis, Mijdrecht, Uithoorn, De Kwakel, Aalsmeer, Hoofddorp, Heemstede, Haarlem. Totaal 65 K.M. Vr. 1. Wat is de mooiste en kortste weg van Bennebroek ever Nijmegen naar Kevelaer? Antw. Bennebroek, Haarlem, Halfweg, Am sterdam, Muiden, Laren, Soest, Amersfoort. Nieuw Leusden Woudenberg, Ede, Arnhem, Elden, Eist, Nijmegen, Ubbergen, Beek, Wylre, Kranenburg, Hasselt, Grunewald. Kessel, As- perden, Goch, Wieze, Wissen, Kevelaer. Vr. 2. Ik heb wel een buitenlandsche pas, maar is het dan nog noodig, dat ik een rjj- wielkaart heb? Antw. Neen. Vr. Wat is de mooiste en kortste weg Hille gom naar Amersfoort en hoeveel K.M.? (Per fiets) -. Antw. Hillegom, Hoofddorp, Aalsmeer de Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Breuke len, Maarssen, Utrecht, Amersfoort, Astand 60 K.M. Vr. Wat is de kortste en mooiste weg per fiets van Amsterdam over Amersfoort en Apel doorn naar Rijsen en terug over Zwolle naar Harderwijk? Antw. Amsterdam, Diemerbrug, Muiden, Naar- den, Crailoo, Laren, Eemnes-binnen, Groene- veld, Baam, Sosstdijk, Soest, Amersfoort (49.7 K.M.), Hoevelaken, Voorthuizen, Oud-Milligen, Nieuw-Milligen, Apeldoorn (38.2 K.M.), Teuge, Twello, Deventer, Olst, Wijhe, Windesheim, It- tersum, Zwolle (53 K.M.). Totaal 140.9 K.M. Vr. Wat is de kortste en mooiste weg per auto van Haarlem naar Utrecht? Antw. Haarlem, Halfweg, Amsterdam Duiven- drecht, Abcoude, Baambrugge, Losnersloot, Loenen, Nieuwersluis, Breukelen, Maarssen, Utrecht. Totaal 55.1 K.M. Vraag: Tot wien moet ik mij wenden om loten der Staatsloterij te verkoopen? Waar is het hoofdbureau en hoe is het adres? Antw.: Wendt u tot Z. Excellentie den Mi nister van Financiën. Vraag: Welke verf gebruikt men voor het opknappen van een wit gasfornuis? (Dus tegen warmte bestand). Is deze verfsoort ook in an dere kleuren verkrijgbaar? Antw.: Radiatorenlak. Deze is ook in andere kleuren verkrijgbaar. Vraag: Als de man of vrouw komt te over lijden en er zijn geen kinderen, erft de ach terblijvende dan alles? Of heeft de familie van de overledene recht op de helft? We zijn in gemeenschap van goederen getrouwd. Moet er juist een testament zijn? Antw.: De langstlevende echtgenoot erft. Om elkander als erfgenaam te doen optreden, be hoeven de echtgenooten geen testament meer te maken. Vraag: Wat is de mooiste en kortste weg van Alkmaar naar Eijgelshoven per fiets, en hoeveel KM.? Ant.: Alkmaar, Markenbinnen, Wormerveer, Zaandijk. Koog a.d. Zaan, Zaandam, Amster dam, Duivendrechtschebrug, Duivendrecht, Baambrugge. Loenersloot, Loenen, Nieuwer sluis, Utrecht, Horsten, Schalkwijk, Culem- borg, Buurmalsen, Geldermalsen, Waarden burg. Tuil, Zaltbommel, Hedel. Orthen, 's Her togenbosch, Vught, St. Michielsgestel. Schijn- del, St. Oedenrode, Woensel, Eindhoven, Gel dorp, Heeze, Leende, Maarbeeze, Weert, Kee per, Baenem. Horn. Roermond, NieuwenhageVi, Eygelshoven. Totaal 228.1 KM. Vraag: iemand failliet gaat en weinig of niets ui*betaalt, hoe lang duurt het dan voor zoo'n iemand weer zaken kan doen, zon der dat hij lastig gevallen wordt door vroegere crediteuren? Antw.: Als de debiteur insolvent is gebleven, d.w.z. indien dus geen accoord aangeboden of indien het aangeboden accoord verworpen is, behouden de crediteuren na afloop van het fail lissement hun volle rechten voor het restant hunner vorderingen. Vraag: Is er a.s. Zondag 24 Juni de St. Jans processie te Laren? En wat is de mooiste fiets tocht daar naar toe? Antw.: Ja, zij begint om elf uur. Haarlem, Amsterdam, Weesp, Bussum, Laren. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of er ook reisgezelschappen per autobus naar Nijmegen van Haarlem of Amsterdam gaan? Hoeveel kost het per persoon? En op welke dagen? Antw.: Zoo nu en dan worden dergelijke reizen wel door autobushouders gearrangeerd. Of er thans een in voorbereiding is. is ons niet bekend. Vr. betreffende loten Antw. Geen uitge loot. Vraag: In het nummer van 15 April j.l. staat een artikel „Nu gaat de Heer voorbij", waarin o.m. voorkomt de zin: We hebben den Paaschttjd beleefd de Paaschtijd is als een renovatie door de harten en zielen gegaan Zoudt u mij willen inlichten wat beteekent .renovatie?" En vanwaar stamt dat woord af? Antw.: Renovatie beteekent „vernieuwing". Het is afgeleid van het latfjnsche werkwoord „renovare", vernieuwen. genoote al, dat hij haar niet meer trouw was. Ze woonden in 'n huis op de eerste stand hielden twee dienstboden, 'n chauffeur, twee auto's, 'n zeiljacht Maar 't was alles verdriet en onmin in 'n kostbaar omhulsel. Toen 't derde kind werd geboren, wist men niet eens waar de man zat, die een jacquet droeg. Toevallig droeg ie die nacht 'n smoking.... ....want daar kwam ie 's morgens in thuis.... of beter gezegd: hij werd er in thuis ge bracht't costuum zat vol wijn- en champagne-vlekken. Tien jaar duurde 't huwelijk.... Toen vonden ze hem op z'n kamer, met 'n schot in z'n hoofden de bank was heele- maal naar de bliksem.... en meteen al het geld van de wederzjjdsche familie.... De man, die *n manchester jasje droeg, ver nam een en ander uit de bladen. Voorzichtig ging ie verder lnformeeren en hoorde, dat 't met de weduwe en haar drie kinderen heel droevig gesteld was. >n Week lang heeft ie toen geen slag uitge voerd.... en die hem zagen loopen, dachten, dat ie erg ziek was geweest, of 't worden zou. Niet lang daarna ontving "n vriend van hem "n groote som geld.... met "n uitvoerig schrij ven er bij Die vriend ging er weer mee naar iemand anders.... en die iemand anders bracht het bi) de weduwe, die onmogelijk kon achterhalen waar het vandaan kwam.... Twee jaar later ging de man, die 'n man chester jasje droeg weer eens naar z'n oude woonplaats.zoo'n poosje vacantie had ie nou wel verdiend. En 'n maand of vier verder was ie er wéér. En droeg een jacquet. 't Stond hem heeleméél niet, vond ie.... Maar afijn, 't was maar voor één dag.... G. N.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 13