Zoekt gij betrouwbaar Personeel? I ^Plaatsdan 'n„Omroeper voor 75.000gezinnen Stadsnieuws Laatste Nieuws Staatsloterij Onze excursie Waar de filmband rolt Wat de tonq streelt SCHOLTENS' BAKKERIJ EICHHOLTZ Kerk en Staat FUNKE'S ROGGEBROOD |ini!iiiiiiiimininnininiiiniiinniiimii!ininii!iiiHiiiiini!iniiiiiiiiiiiiii!nnniiiiimHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ ZATERDAG 23 JUNI 1934 DE MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES Naar de Tempeliersstraat GEMEENTERAAD Comité van Katholieke Actie te Haarlem Commissie van toezicht Twee filosofen op den Index Croce en Gentile Watersnood in Briisch- Indië Arbeidsconferentie en Saarkwestie Gevonden dieren en voorwerpen Vermoedelijk vele menschenlevens te betreuren In een kluis gesloten Vuur- en verstikkingsdood dreig den, maar hulp kwam nog juist op tijd Wetsontwerp tot verbod van bruik der trekkingen door particuliere loterijen ge- Conflict definitief opgeheven Jeugdverbod voor bioscopen te Venlo buiten werking Het doel bereikt Van der Leeuw te Kaapstad aangekomen Nieuwe Sovjet-gezant te Berlijn Voor onze aantrekkelijke vacantie-trip op a.s. Maandag naar Egmond, zijn tot hedenmiddag 1 uur aan ons bureau nog kaarten verkrijgbaar. Wilt U van deze uitzonderlijke gelegenheid nog profiteeren, neem dan Uw kans waar! PALACE-BIOSCOOP Broadway-revue Gunning aanbesteding VIJFHUIZEN REMBRANDT-THEATER LUXOR THEATER Hold your man Een meisje met temperament SPAARNWOUDERSTRAAT 53 REUZEN KRENTENMIKKEN 20 CENT PERSTUK H. P. J. VAN DAALEN - Cuisinier CROOTE HOUTSTRAAT 118, TEL. 13151 CAMPBELLS SOEPEN - 12 soorten per blik 30 ct. - 12 blikken 3. ZONDER OOK UW BAKKER LEVERT HET GEBREK AAN BLUSCHWATER Kapitale boerderij afgebrand FIETSRIJDER EN AUTO VEERTIENJARIGE JONGEN ONDER AUTO GEDOOD BOERDERIJ AFGEBRAND KINDJE DOODGEREDEN Geruchten om Mac Donald Zijn rustkuur is echter noodig Barthou eereburger van Roemenië Onderhandelingen over het con cordaat met Duitschland Fabrieksexplosie in Rusland Verschillende arrestaties DE GASOEFENINGEN TE SOERABAJA Ongesteldheid was een normaal verschijnsel RAMPOKKENDE LOERAH'S VERBODEN GESCHRIFT KINDERVERLAMMING HET GRAF VAN J. P. COEN? AT H LET I EK Wedstrijden van „Feyenoord" NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT De Middelbare School voor Meisjes van de Krocht is, naar de meening van hen, die het beoordeelen kunnen, slecht gehuisvest. Er is dan ook al vele jaren sprake geweest van den bouw van een nieuwe school, maar door de tijdsomstandigheden kon daar niets van komen. Op de raadsagenda voor de zitting van a.s. Woensdag komt een voorstel voor: verplaatsing Middelbare School voor Meisjes. Naar wij vernemen moet het de bedoeling zijn de school naar de leegstaande school aan de Tempeliersstraat te doen verhuizen. Eenige ja ren geleden is datzelfde idee ook al eens ge opperd, maar er werden toen van verscheidene kanten bezwaren tegen ingebracht: het gebouw lag niet centraal genoeg; het was daar te ru moerig in verband met de vele passeerende trams en het is de vraag hoe belanghebbenden er nu over denken en of de Raad het noodige geld ter beschikking wil stellen voor verbou wing! Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 27 Juni 1934 des namid dags te 1.30 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds te 8 uur, in de Statenzaal (Prin senhof). Aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken (lig gen ter inzage). Verzoekschrift mej. L. J. Ver meer om eervol ontslag als onderwijzeres aan school no. 7. Alsvoren van mej. C. Westendorp, om eervol ontslag als onderwijzeres aan school no. 25. 2. Aanvaarding schenking Dep. Haarlem der Mij. „Tot Nut van 't Algemeen". 3. Rekening en verantwoording over 1933 douchebadhuizen. 4. Regeling verhoogd verhaal pensioensbij drage. 5. Wijziging wachtgeldregeling personeel Mid delbaar Onderwijs en Verordening tot toeken ning van wachtgeld aan ambtenaren in vasten dienst. 6. Verkoop grond: a. Merovingenstraat (P. Schipper, b Vergierdeweg (H. van Roode), c. Pleiadenstraat (H. Mulder). 7. Aanvaarding van voor straat bestemden grond: a. Kruisstraat, b. Tusschen de begraaf plaatsen aan den Schoterweg. 8. Schrijven Burgemeester en Wethouders inzake woning- en huurvraagstuk. 9. Uitbreidingsplan Dubbele Buurt. 10. Overeenkomst Haarlemmermeer inzake toelating leerlingen scholen voor Uitgebreid lager onderwijs. 11. Overeenkomst met buitengemeenten in zake toelating van leerlingen tot Middelbare scholen enz. 12. Wijziging schoolgeld avondschool Han dels- en Nijverheidsonderwijs. 13. Verplaatsing Middelbare school voor meisjes met 5-jarigen cursus. Benoeming: a. lid Commissie Gemeente-Be- drijven; (Lichtfabr.-Slachthuis)b. lid Com missie Arbeids- en Pensioenzaken; c. lid Com missie Onderwijszaken (vacature Boes); d. lid Bestuur Vereeniging voor Nijverheidsonder wijs; e. tijd leerares Engelsch H.B.S. A. met 5-jarigen cursus. ZONDAG 24 Juni 6.15 uur: Wandeltocht van de Ned. Reis vereeniging voor Katholieken naar Zandvoort door de duinen. MAANDAG bestemd voor godsdienstige ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven. DINSDAG 26 Juni: 8 uur: Repetitie St. Cae- cilia in Gebouw St. Bavo. WOENSDAG 27 Juni: 8 uur: Vergadering van de Reddingsbrigade van het Kruisverband in het Militairengebouw Zoetestraat 14. DONDERDAG 28 Juni 8 uur: Bureauvergade ring R. K. Reclasseeringsvereeniging in het R. K. Oratorium bij Brinkmann, 8.15 uur: so pranen, 9.30 uur: Tenoren en Bassen. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereenigingen verzocht bij het uitschrijven van een vergade ring vooraf overleg te plegen met het algemeen secretariaat, mej W. van der Singel. Klever laan 194, telefoon 23608, en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeüng te doen. De Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs te Haarlem heeft een vergadering belegd op Vrijdag, 29 Juni 1934, des avonds half negen ten Stadhuize. De agenda vermeldt: Klasse-formatie Open bare lagere scholen op 1 September 1934. Onze Romeinsche correspondent seint: De Congregatie der Riten heeft alle werken van de filosofen Benedetto Croce en Giovanni Gentile op den index geplaatst. Gentile is hoogleeraar in de filosofie te Rome. Hij was onder Mussolini minister van Onderwijs en is voorzitter van het Nationaal Instituut voor Volksontwikkeling. Zijn actualisme had veel invloed op de wijsgeerige opvattingen van het fascisme, maar zijn invloed is den laatsten tijd afnemend. Croce is zijn liberale opvattingen trouw gebleven. Hij geldt als anti-fascist. Croce is senator, maar neemt weinig deel aan het openbare leven. vlammen den jongen hadden bereikt. Deze dreigde echter daarna door den rook te stikken. Met een zuurstofapparaat en een gummislang werd hem lueht toegevoerd, waardoor hij ge red is. Nog geruimen tijd is men daarop bezig geweest om de kluisdeur te forceeren, waarna de gevangene bevrijd kon worden. Deze was door de doorstane emotie zeer over stuur geraakt. Nadat hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld was, kon hij naar huis worden gebracht. Lichamelijk letsel had hij niet bekomen, doch het waren eenige benauwde uren voor hem geweest en hij zal dit avontuur dan ook niet licht vergeten. Warmerdam, v. Oosten de Bruijnstr. 75: brei werk; C. Thiel, Gouwstraat 34: schoen; Moo- nen. Glasblazerstraat 2 C. zw.: handschoenen; Buur, A. L. Dyserinckstraat 74: handschoenen; Kennel Kleist, Houtvaartpad 206: katten; M. Booij, Spaarnhovenstraat 74: muts; J. Copini, Gen. Cronjéstraat 50: portemonnaie; P. v. Kam pen, Ged. Raamgracht 8: portemonnaie; Wijk huizen, Burgemeester Sandbergstr. 30: rugzak m. i.; v. Baak, Kruistochtstraat 76 zw.: rozen krans; Bureau v. Politie, Smedestraat 9: scheen beschermer en kousen; Mevrouw Steinz, Prins Mauritslaan 212 (Overveen)tasch; Bijster, Oranjeboomstraat 85: touw; Politieposthuis, Amsterdamschevaart: vischmand; Meijerse: Dahliastraat 23: zwemkaart; M. Sival, Ternate- straat 5: zakmes. CALCUTTA, 22 Juni. (V.D.) De Indische provincie Behar, vooral het door aardbevingen geteisterde gebied van Bhagalpur en Sitamari, is door groote overstroomingen opnieuw geteis terd. Groote gebieden zijn geheel van de bui tenwereld afgesneden. Men vreest, dat vele menschenlevens te betreuren zijn en ook de materieele schade is zeer aanzienlijk. De auto riteiten, die als voorzorgsmaatregel vijfhonderd rivierbooten gerequireerd hadden, hebben drin gend om meer vaartuigen gevraagd. Ook het Noord-Oosten van de provincie As sam is tengevolge van de overstroomingen vol komen geïsoleerd. In andere gedeelten van As sam staan groote oppervlakten land onder wa teer en zijn de rails van verschillende spoorwe gen op tal van plaatsen weggespoeld. In de provincie Bengalen is de Brahmapoetra op verschillende plaatsen buiten haar oevers getreden. Vrijdagavond is de 19-jarige kantoorbediende G. de Jonge in een kantoorlokaal in het Witte Huis te Rotterdam in een kluis opgesloten ge raakt. Bij het stoeien met andere bedienden was hij de kluis binne/jgeloopen en had de deur dicht getrokken. Het bleek daarna niet meer mogelijk de deur te openen, zoodat de jongen opgesloten was en in een benarde po sitie begon te verkeeren. Toen men de kluis niet meer op normale wijze kon openen, heeft men getracht dit met een snij-apparaat te doen. Hierbij ontstond in de kluis brand in een partij mappen met brieven, die op houten rek ken stonden. De positie van den opgeslotene was toen uiterst precair. De brandweer moest er aan te pas komen en deze kon door een gaatje het vuur blusschen, nog juist voordat de GENÈVE, 22 Juni. Ter Arbeidsconferentie werd heden gestemd over een resolutie-Jou- haux, waarbij de Raad van Beheer van het Int. Arbeidsbureau wordt belast, den socialen toestand in het Saargebied verder gade te slaan en zich ter beschikking te houden van de met de oplossing der Saarkwestie belaste instantie. Er werden echter zoo weinig stem men afgegeven, dat Zaterdag moet worden overgestemd. Het voorstel van den Franschen vakvereeni- gingsleider werd gesteund door den heer Ser- rarens. Het werd bestreden door den vertegen woordiger der Spaansche regeering, die Jou- haux zelfs verweet, de heele kwestie alleen uit politieke overwegingen te berde te hebben ge bracht. De gemeenteraad van Venlo is Vrijdagavond in een buitengewone spoedvergadering bijeen gekomen ter behandeling van een voorstel van de R. K. Raadsfractie in verband met het bios coopconflict. Op voorstel van deze fractie werd besloten aan B. en W. de bevoegdheid te geven het jeugdverbod (om personen beneden 18 jaar tot de bioscopen toe te laten) buiten werking te stellen. Door dit besluit is nu definitief een einde gekomen aan het bioscoopconflict, waar door gedurende 14 maanden de bioscopen te Venlo gesloten zijn geweest. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de wet tot regeling van de Staatsloterij, aan de Memorie van Toelichting waarvan het vol gende wordt ontleend. Door verschillende particulieren en vennoot schappen worden loterijen of zoogenaamde pre- mieleeningen georganiseerd, waarbij voor de toekenning van prijzen of premiën gebruik ge maakt wordt van den uitslag van de trekkingen der Staatsloterij. De minister acht een zoodanig gebruik van de door den Staat georganiseerde trekkingen door particuliere ondernemingen niet toelaat baar, onverschillig of de loterijen al dan niet in strijd zijn met de bepalingen van de Lo- terijwet 1905. Het wetsontwerp heeft de strekking een der gelijk gebruik te verbieden. Van deze gelegenheid wordt voorts gebruik gemaakt een aanvulling aan te brengen in arti kel 2 der wet, tengevolge waarvan het mogelijk is het aantal zoogenoamde klassikale loten, welke door het publiek niet worden gewenscht tot een kleiner beloop dan de helft te doen uit geven. De „Goede Hoop", het vliegtuig waarmede de heer van der Leeuw een vlucht maakt naar Zuid-Afrika, is Vrijdag om 12.30 uur van Port Elisabeth vertrokken en om 16.40 uur te Kaap stad geland. Het doel van de reis is hiermede bereikt. MOSKOU, 22 Juni. (Reuter). Bij decreet van het Centraal-Comité is Khintsjoek ontheven van zijn functie van ambassadeur te Berlijn. Souritz, thans ambassadeur te Ankara, volgt hem op. Door de Nederl. Spoorwegen is opgedragen aan de heeren G. Bakker en C. Timmerman te Haarlem, bestek no. 1506 H. S. Het maken van een seinhuis nabij den Kinderhuissingel te Haarlem, voor de somma van 11.950. Verboden vischwater Bij vonnis van den Kantonrechter is uitgemaakt, dat de Kruisvaart ten noorden van den Spieringweg, welk water door een hengelaarsbond is gepacht, geen pu bliek vischwater meer is en dat men daar al leen in mag visschen als men in het bezit is van een schriftelijke vergunning. Dit ter waar schuwing. We hebben ze den laatsten tijd nog al eens kunnen zien, die Broadway-revues en ze waren altijd echt Amerikaansch, zóó Amerikaansch soms, dat we ze met den besten wil niet konden goedkeuren. En toen we dus naar deze Broadway-revue gingen, was dat wel een beetje met angst en vreeze, dat er weer van die scènes in zouden voorkomen, die het afkeurenswaardig zouden doen zijn er ook maar een woord ter aanbe veling over te schrijven. Het kwam echter anders uit, gelukkig. Deze Broadway-revue kan iedereen gerust gaan zien, want eigenlijk i$ het geen echte, maar meer een parodie er op, waarin Buster Keaton de toeschouwers weer eens op een onbedaarlijke manier doet lachen, door de malle situaties, waarin deze man-die-niet-lachen-kan telkens weer komt. Hij is in deze film professor van zijn vak, professor en droogstoppel. Zijn studenten wil len hem een poets bakken en sturen hem een brief, waarin hem verteld wordt, dat hem een erfenis van 750.000 dollar is te beurt gevallen. Nu hij zooveel geld heeft wil hij gaan reizen, wat meer van de wereld zien en zoo komt hij al dadelijk terecht in een trein, waarmee een zooveelste rangs revue-gezelschap naar een-of- ander klein plaatsje reist, om daar een voorstel ling te geven. Er gebeurt dan van allerlei en ten slotte zegt de professor als de zaak er slecht voor staat, dat hij hij heeft immers toch geld genoeg de show wel zal financieren. Hij wil echter naar New-York en dus moet het heele gezelschap maar mee. Zoo komen ze terecht in een Broadway- theater en als de eerste voorstelling, waarvoor veel reclame gemaakt is, zal beginnen, is de zaal stampvol. Het ziet er in het begin niet naar uit, dat het een succes zal worden, maar als dan door een toeval, midden onder het spel, de professor op het tooneel verschijnt en daar de dolste situaties schept, slaat de stemming van het publiek om en wordt de voorstelling een daverend succes niet alleen, maar biedt een impressario 100.000 dollar voor een half aandeel in de winst, want „zoo'n komiek heeft New-York nog nooit ge zien." Natuurlijk komt er ook een liefdesverwikke- lingetje in de geschiedenis voor, maar dat is maar toegift, dat hoort nu eenmaal bij een film. Het voorprogramma was als altijd belang wekkend wat het geluidnieuws betreft en grap pig wat aangaat de daarna vertoonde korte Amerikaansche film. Op het tooneel kregen we ditmaal den heer en mevrouw Speenhoff met nieuwe en oude liedjes. We hadden deze levensliedzangers lang niet gezien en deze hernieuwde kennismaking was werkelijk een aangename. Nog altijd we ten zij het publiek te boeien en het dankbaar applaus bewees wel, dat het Haarlemsche pu bliek hen nog altijd waardeert. Wat ze dan ook wel verdienen. „Hold your man", in onze taal getiteld „De sterkste band" is weer zoo'n echte Amerikaan sche film, waarvan de intrigue zoo sterk mo gelijk is opgevoerd, met gebruikmaking van oirbare, twijfelachtige en niet-oirbare verwik kelingen. Een scenario van Anito Loos, ken nelijk geschreven voor Jean Harlow, die als partner Clark Gable van de „Metro" cadeau kreeg. Het is een verhaal van misdaad, boete en liefde. Misdaad is natuurlijk nooit goed te praten, boete is prijzenswaardig en liefde nu ja, liefde is in Amerika elastisch en spe ciaal in de filmwereld een hutspot van pikante lekkernijen. In dit geval zegeviert de liefde echter op ontroerende wijze! Clark Gable is ditmaal een „zware jongen", die niet op een moord je kijkt als het leven het vraagt. Hij wordt verliefd op een jongedame met een overvloedig temperament, voorzien van een hartje met vele tik-takken dat tenslotte met één zwaren gongslag alle vroegere uitstapjes on gedaan maakt. Door een ongelukje bij een knokpartij moet Clark vluchten en wordt zijn geliefde door de politie gepakt en naar een verbeteringsgesticht gezonden.. Wanneer de film eenmaal zoover is wordt ze voortreffelijk, spannend en levenswaar. De verhouding van die meisjes in dat gesticht wordt op zeer goede wijze in beeld gebracht en de opofferingsgezindheid van de uitgebanne- nen komt wel duidelijk tot uiting. Een neger-predikant (waarom juist een neger ontgaat ons) heeft een dochter in het gesticht., die hij komt opzoeken. Langs slinksche wegen komt ook Clark het gesticht binnen. Terwijl de politie de deur van de kapel ramt verbindt de predikant het tweetal, dat terwille van de consequentie tegen eiken prijs trouwen wil, in den echt. Het verhaal is spannend, de camera heeft voortreffelijke opnamen geschonken en de en tourage is met zorg gekozen. Alleenter wille van de intrigue, voor vol wassenen. In het voorprogramma o.a. een goed ge slaagde sportfilm en interessant buitenlandsch nieuws. Een één-acter gespeeld door kinderen plus een aap en een dol verhaal met Thelina Todd en Zasu Pits „We gaan naar Hollywood", i Een puik programma! Magda Schneider heeft allerliefste kwali teiten, en een daarvan is, dat zij pertinent wei gert een huwelijk om geld aan te gaan. Dat moet men steeds in een meisje waardeeren, vooral wanneer zij zoo aardig is als Magda en de door haar vader uitgekozen pretendent het uiterlijk en de eigenschappen heeft van een zure haring; in de film althans, want van nabij kennen we Theo Longer heelemaal niet. Welnu, om kort te gaan, dat meisje neemt de „zure haring" achter op haar motor mee, om hem ergens in het bosch kwijt te raken. Ze heeft namelijk opgevangen, dat haar pipa de bedoeling heeft officieel haar verloving met hem bekend te maken en hem tevens tot com pagnon van zijn muziek-uitgeverszaak te ver heffen. Hierop heeft de haring het aange stuurd,, want hij weigert alle goede moderne liedjes en accepteert slechts het ouderwetsche gepinpingel van overjarige componisten, door welke manoeuvre de zaak natuurlijk danig achteruitgegaan is. Zoodra nu de jongeman, alias de zure ha ring in het bosch gebracht is, raakt zij al hulpschreeuwende, in contact met twee jonge componisten, die vlak in de buurt wonen en regelmatig hun werk van het „Lyra"-verslag terugkregen als zijnde ongeschikt. Als de zaken eenmaal zoover zijn gevorderd, is het einde nog slechts een kwestie van tijd, uitgedrukt in zooveel honderden meters film, die, het mag erkend worden, zoo niet krioelen, dan toch zeker ruim gelardeerd zijn met vroo- lijke momenten. Daarom, dat men zich bij deze film werkelijk amuseert en dat, ondanks het feit, men hier verder borduurt op een stramien, dat men wel eens in andere kleuren heeft gezien en waar van dus het patroon ongeveer bekend is. Maar dat realiseert men pas, als de film eenmaal ten einde is en men zijn portie amusement beet heeft. De zangers op de film vonden hun voorloo- pers op het tooneel in de „Song-Singers", die met enthousiasme hun liederen pleegden. De teekenfilm van Max Fleischer brengt ons weer een oude bekende den sailorman, die zeldzaam prachtige krachtfiguur. De naam van het filmpje luidt: „The man on the flying trapeze", behelst de geschiedenis van den sailorman, die met zijn boot thuis komt en dan hoort, dat zijn sweethaert bij een man, die aan de vliegende trapeze werkt, in dienst is. De sailorman laat er geen gras over groeien en gaat ongegeneerd by dien vliegenden man in de lucht op visite. Wat zich daar dan afspeelt laat zich raden. Tenslotte nog een exquise sportfilmpje. waarbij men kennis maakt met de training van Amerikaansche rugbyspelers. Tenslotte nog Fox- en Polygoonnieuws, welk laatste journaal een draadlooze tewaterlating en de huldiging van den jubileerenden Haar- lemschen burgervader te zien geeft. Alles bijeen een programma, dat we iedereen gerust kunnen aanbevelen. AT yO VACANTIE HEBT GEEN ZORG OVER HET ETEN BEL OP164 94 v/h CHEFKOK MAISON GUDE PIETER K1ESSTRAAT 63 HAARLEM Diner met toespijs of soep 1.geen omzetbel. is Uw ontbijt- of koffietafel incompleet Te Steenderen ontstond door onbekende oor zaak brand in de kapitale boerderij van den heer Veenhuis. Aangewakkerd door den feilen wind sloeg het vuur over naar de schuqr van de naastbij gelegen boerderij van den landbou wer Hulshof, terwijl voorts nog vlam vatte de 200 M. verder gelegen boerderij van den heer Giesen. Deze boerderij kon echter behouden blijven, evenals het woonhuis van den heer Hulshof. De boerderij van den heer Veenhuis alsmede de schuur van den landbouwer Huls hof brandden tot den grond toe af. De brand weer die ter plaatse aanwezig was, kon wegens gebrek aan bluschwater niets uitrichten. Een aantal varkens kwam in de vlammen om. De schade, die ongeveer 15000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Te Vianen is op den Tienhovenscheweg een personenauto tegen een boom gevlogen. Door dat een wielrijder, een oude man, die op ouderwetsche wijze van zijn fiets stapte, kwam te vallen, geraakte de bestuurder van een hem achterop rijdenden personenauto, die, om een aanrijding te voorkomen, naar rechts uitweek, de macht over het stuur kwijt en vloog tegen een boom aan. De wagen werd zwaar bescha digd. Een der inzittenden, de veekoopman Hoek uit Utrecht werd uit den wagen geslingerd en ernstig aan het hoofd gewond. Na voorloopig verbonden te zijn, werd hij naar de Rijkskli nieken te Utrecht overgebracht. De bestuurder en twee andere inzittenden kwamen er zonder letsel af. De politie heeft den auto in beslag genomen en een uitgebreid onderzoek ingesteld. Vrijdagavond is de 14-jarige knaap F. Arts, woonachtig te Venray, op den weg Venray— Deurne met zijn fiets onder een passeerenden personenauto gekemen en vrijwel op slag ge dood. Het stoffelijk overschot van den knaap werd naar het 3t. Josephgesticht te Venray overgebracht. Te Almkerk is de boerderij van A. C. van Breugel tot den grond toe afgebrand. Inboedel en landbouwgereedschappen gingen verloren. Eenig klein vee kwam in de vlammen om. Ver zekering dekt de schade. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Te Hengelo is in de Oldenzaalschestraat een 4-jarig kind van den heer Steffens door een auto aangereden en gedood. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de auto in beslag werd genomen. Berichten opgenomen in een deel onzer vorige oplaag LONDEN, 22 Juni (Reuter) Bij de derde lezing van de begrooting in het Lagerhuis ver zette de Labour-afgevaardigde, Morgan Jones zich namens de oppositioneele Labour-partij hiertegen. Hij zeide de afwezigheid van Mac Donald om gezondheidsredenen te betreuren, doch dit weerhield hem niet om te zeggen, dat Mac Do nald persoonlijk verantwoordelijk is voor het feit, dat de begrooting niet in evenwicht is. Mac Donald is niet langer zijn eigen meester doch hij loopt achter de zegekar van de conser vatieven van wie hij de slaaf is. De parlementaire correspondent van Reuter verneemt, dat de gedwongen vacantie van Mac Donald aanleiding is tot gissingen omtrent zijn verder blijven als minister-president. Men twij felt er evenwel niet aan, dat de rust werkelijk noodig is. BOEKAREST, 22 Juni (Reuter). Ter eere van den Franschen Minister van Buitenland- sche Zaken, Barthou, hielden de Roemeensche Kamer en Senaat gisteren een gemeenschappe lijke feestelijke zittnig. De Eerste Minister Tatarescoe herinnerde daarbij aan de verbroedering tusschen beide landen op de slagvelden en stelde voor, Bar thou tot eereburger van Roemenië te benoemen. Dit voorstel werd door het Parlement aangeno men. BERLIJN, 22 Juni (V.D.) Naar uit Ker kelijke kringen verluidt, zullen 25 Juni in het Rijksministerie van binneniandsche zaken de besprekingen aanvangen over de toepassing van het Rijksconcordaat, tusschen de Rijksre- geering en drie vertegenwoordigers van het Duitsche Episcopaat. Van den kant van het Episcopaat zijn Mgr. dr. Groeber, Aartsbisschop van Freiburg, Mgr. dr. Berning, Bisschop van Osnabrück en Mgr. dr. Bares, Bisschop van Berlijn, belast met de leiding der besprekingen Omtrent den duur der onderhandelingen is niets naders bekend. REVAL, 22 Juni (V.D.) Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft de G. P. U. in verband met de explosie van de „Funse" elf personen gear resteerd. Verdere arrestaties kunnen worden verwacht. De schade bedraagt ruim 2 millioen roebel. SOERABAJA, 21 Juni (Aneta) De officier van gezondheid, dr. Visser, rapporteerde inzake de wegens ongesteldheid afgebroken gasoefe- ningen, aan het departement van Oorlog, dat van bewusteloosheid geen sprake is geweest. De ongesteldheid betrof eenige militairen, die opgeleid werden voor gasverkenner en verschil lende gassen op hun reuk moesten leeren ken nen. Hun ongesteldheid was slechts een nor maal verschijnsel, zonder nadeelige gevolgen voor de betrokkenen. SOERABAJA, 22 Juni. (Aneta). In de omstreken van Sidoardjo zijn zeven loerahs, die deel uitmaakten van een rampokbende en een half jaar lang het platteland terroriseer den, gearresteerd. Aan de lijst van voor militairen verboden geschriften is door den Minister van Defensie toegevoegd: De Dienstplichtige, orgaan van het landelijk verbond van recruten. Te Ulft (gemeente Gendringen) zijn twee nieuwe gevallen van kinderverlamming gecon stateerd. BATAVIA, 22 Juni (Aneta) Het gebeente dat in een goedang van de firma Geo Wehry werd opgegraven en waarvan vermoed wordt dat het het stoffelijk overschot is van J. P. Coen, is ter onderzoek naar de Medische Hooge- school overgebracht. Woensdagavond heeft „Feyenoord" te Rot terdam nationale athletiekwedstrijden gehou den, waarvan de resultaten als volgt zijn: 300 Meter klasse A; I. Van Rijn, A.V. 1923. tijd 37,4 sec.; 2. Prins, Blauw Wit, 38 sec.; 3 Bein- tema, Hellas, 38,3 sec. 400 Meter nieuwelingen: 1. M. Herfst, Haar lem, tijd 53,8 sec.; 2. J. Megchelsen, Alphia; 3. A. Sampion, Alphia. 100 Meter hardloopen B-klasse: 1. J. Hoger- vorst, G.A.C., 11,8 sec.; 2. W. Anema, Haarlem, 11,9 sec.; 3. D. Prins, V. en L„ 11,9 sec. 100 Meter A-klasse: 1. Van Beveren, 1923, tijd 10,9 sec.; 2. Houtman, 1923, 11 sec.; 3. Beeftinck. 11,1 sec.; 4. H. Eikema. 800 Meter op uitnoodiging: 1. J. Dop, V. en L. tijd 2 min. 4,4 sec.; 2. „Van Amstel" 1923. tijd 2 min. 5,5 sec.; 3. Van Scherpenhuyzen, Haar lem, 2 min. 5,5 sec. 3000 Meter A-klasse: 1. A. Klaasse, Haarlem, 9 min. 22 sec.; 2. J. de Ruyter, Boskoop, tijd 9 min. 27,8 sec.; 3. A. Groeneweg, Rotterdam. 3 x 1000 Meter estafette: 1. Haarlem, tijd 8 min. 23,9 sec.; 2. Feyenoord, tijd 8 min. 31 sec.; 3. Pro Patria. Zweedsche estafette: 1. A.V. 1923, tijd 2 min» 6,8 sec. Gedisqualificeerd wegens verkeerd over nemen. Hierdoor werd Blauw Wit eerste in 3 min, 8,7 sec.; 2. Haarlem,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 4