Een raad voor automobilisten Fraai succes van Luit. van Strijdonck Om den Grooten Prijs van Europa OM DEN GROOTEN PRIJS VAN AMSTERDAM BULGARIJE TEGEN DE „KOMITADJIS" DE T.T.-RACES OP HET CIRCUIT VAN DRENTHE FRANKRIJK EN BELGIE \.r. Verbindings-raadsel ZONDAG 24 JUNI 1934 Luitenant Pahud de Montanges wint het kampioenschap van de geschiktheidsproef voor rijpaarden Lt. Greter op de zesde plaats De Landenwedstrijd Troepen versterkt met vliegtuigen en artillerie in de bergen van Macedonië Normandische boeren betoogen Balkanpact geteekend door Belgrado Vlaamsche veeartsenij school Klooster te Aken beplakt TWEETAL AANSLAGEN IN MANDSJOEKWO Doode bij Duitschland- vlucht Vloedgolf te Biarritz De overstroomingen in Britsch-Indië INTERNATIONAAL MUZIEKFEEST TE PARIJS De Belg Demeuter op F. N. behaalt de overwinning in de 500 cM.3-klasse Guthrie ernstig gewond ONS PRIJSRAADSEL SaajcScux/c.-ö-e .■öoe.€>oomc $ui. ei. cue. da.de.deef.den.dem. deief.fee fezzen .joud.Aeidjak. kas. kast. kast. keriJei.kfeei. kom,. kom.kiuisfand.deLTi&nci.doof. 77i£t. vuils. ne.ncrLj.cr.07z. omt. oor., pa.^oen.pot.punt. ui.ze. te.scAef. sekoon.sc .span.stuA. taai. taz. te. te. te.teTL.tei.tkee. tie. tij.txai. tzoon. tzoicio: vefd.Vet. zeses. zee.zut. Kellogg rekent op de pacten Kazernes ontruimd in Duitschland Een open klacht over het Fransche protectionisme Amnestievoorstel in het Saargebied Voor politieke en crisisdelicten Grieksche bakkers in staking Politie in de winkels Duitschland halfstok Tegen het Verdrag van Versailles New York neerslachtig onder de hitte Nog steeds explosies in Oostenrijk Polen en Danzig Fransche oud-ministers Zaterdag was de belangstelling voor het in ternationaal concours-hippique in de hoofd stad aanmerkelijk grooter dan de vorige dagen. Ook nu waren weer vele autoriteiten getuige van de verrichtingen der ruiters. Onder de aanwezigen zagen wij o. m. den bur gemeester van Amsterdam, Dr. W. de Vlugt en de wethouders Walrave Boissevain, J. ter Haar en Dr. I. H. J. Vos. Onder de toeschouwers op de tribunes bevondt zich o. a. ook de bekende filmspeelster, Renate Müller. Het groote nummer van het lijvige program ma was het springconcours om den Grooten Prijs van Amsterdam. Voorts werd er een ge schiktheidsproef gehouden voor rijpaarden licht en zwaar gewicht, die des morgens reeds voor- gekeurd waren. Door de officieren van de Amersfoortsche Rijschool werd ook nu weer een carousselnummer verreden, dat algemeen bewondering afdwong en groot succes oogstte. De grootsche demonstratie van het korps rij dende artillerie besloot den middag. Het springconcours ging over een parcours van 712 M., waarin 18 hindemissen voorkwa men. De maximum-hoogte der hindemissen was 1.50 M. De tijd gaf in dit geval in eerste instantie niet de beslissing. Bij gelijk aantal fouten zou worden overgesprongen met ver hoogde hindemissen en eerst als bij het over springen weer een gelijk aantal fouten werd gemaakt, zou de gemaakte tijd den doorslag ge ven. Het parcours bood oen ruiters vele moei lijkheden. Vooral de „spoorboomen" midden in 't veld leverden heel wat strafpunten op. In het eerste gedeelte wierp luit. Greter met Piccolo Amore een hindernis om, wat hem vier fouten bezorgde. Hetzelfde was het geval met de heer Pasman op White Bear, Majoor Bettoni op Riparia en Luit. van Lennep op Diana. Het scheen echter, dat de betere prestaties voor later waren bewaard, want in het tweede ge deelte maakte reeds de eerste ruiter, ritm. Kecler, die vorig jaar den beker had gewonnen, op Camponac een foutloos parcours in den tijd van 1 min. 32 sec. Even later was luit. Greter aan de beurt, die er thans in slaagde op Trixie eveneens zonder fouten te eindigen. Dezelfde prestatie werd verricht door luit.-kolonel Bor- sarelli op Crispa en luitenant van Strijjonck op Ramona. De Italiaan Kecler had een geweldig applaus in ontvangst te nemen, toen deze uitnemende ruiter ook op Rinaldo zonder fouten eindigde. Van de Nederlandsche deelnemers in het twee de gedeelte werd de heer Pasman wegens drie weigeringen van Merry Widow uitgebeld, terwijl luit. Vlielander die was gevallen, moest opge ven. Dr. van Schaik boekte met Santa Bell 16 fouten en ritm. v. d. Voort van Zijp met Allah liep 11 strafpunten op. In het derde gedeelte had luit.-kolonel Borsa- relli onmiddellijk weer succes, toen hij met Pegaso alle hindernissen zonder bezwaar nam. Ritmeester Kecler was blijkbaar van mee ning, dat alle goede dingen in drieën bestaan. Ook met het bekende paard Coclite maakte de Italiaansche officier een foutloos parcours. Rit meester Schummelketel zorgde voor een Neder- landsch succes door met Feldblume alle hin dernissen te nemen. Ook de ritmeester v. d. Voort van Zijp reed een zeer fraai parcours, hij nam alle hindemissen maar bijna op het einde bezorgde Sunday hem door een weigering drie fouten, ook Majoor de Kruyff had pech, toen na een uitstekend parcours een der laat ste hinderpalen Kalaga onoverkomelijke bezwa ren opleverde. Van de Nederlandsche ruiters maakte in dit gedeelte luit. van Lennep met Danseuse Rase 7 fouten, luit. Vlielander met Wapi 16 fouten en mej. Jurgens wierp met Askari twee hinder nissen om. Acht ruiters hadden zich dus voor de beslis sing geplaatst, ni. de Italiaansche officieren, luit. kolonel Borsarelli met Crispa en Pegaso en ritmeester Kecler met Camponac, Coclite en Rinaldo, de Belgische luitenant van Strij donck met Ramana en de Nederlandsche offi cieren Schummelketel en Greter resp. met Feldblume en Trixie. De beslissing werd, zooals boven reeds ge meld, gereden over hetzelfde parcours, maar verscheidene hindemissen waren nu verhoogd. Ritm. Kecler kwam het eerste in den ring met Camponac. Hij reed in den zeer snellen tijd van 1 min. 22 sec., maar de tweede hin dernis bracht hem vier fouten. Luitenant Greter reed een goed parcours en had de meeste hindernissen reeds achter den rug, toen een muur hem ook vier punten be zorgde. Zijn tijd was 1 min. 34 sec. Luit.-kolo nel Borsarelli had pech, daar hij zoowel met Crispa en Pegaso alle hindemissen overwon, maar beide paarden weigerden elk een maal. Luitenant van Strijdonck, door velen reeds als een outsider aangemerkt, slaagde erin met Ramona zonder fouten het moeilijke parcours te rijden, al moet gezegd worden, dat het ge luk met hem was. Eenige malen raakte Ramo na een hindernis en deze wankelden wel, maar vielen niet. Deze ruiter maakte den zeer snel len tijd van 1 min. 22 sec. Door deze prestatie won luit. van Strijdonck den Grooten Prijs van Amsterdam en legde hiermede tevens beslag op de eereprijzen, den wisselbeker van Am sterdam, vorig jaar door ritmeester Keckler gewonnen en de zilveren medaille uitgeloofd door de gemeente Amsterdam. Ook ritmeester Kecler maakte geen fouten met Coclite, maar kon den tijd van luit. van Strijdonck niet benaderen, terwijl hij met Ri naldo, die twee hindernissen omgooide, opgaf. Ritmeester Schummelketel maakte een goed figuur. Hij eindigde met Feldblume in 1 min. 44 4/5 sec. met vier fouten. De geschiktheidsproef voor rijpaarden licht gewicht werd gewonnen door mej. E. Pauptit met Preussenjager, terwijl luit. Pahud de Mor- tanges met Marquis den eersten prijs behaal de in de proef voor rijpaarden zwaar gewicht. Het kampioenschap geschiktheidsproef rij paarden werd toegekend aan luit. Pahud de Mortanges, die hiermede ook een zilveren me daille, beschikbaar gesteld door H. M. de Ko ningin, verwierf. De uitslagen luiden: Springconcours om den Grooten Prijs van Amsterdam. Beslissing: 1. Luitenant IJ. van Strijdonck (België) met Ramona, 0 fouten, tijd 1 min. 22 2/5 sec.; 2. Ritmeester C. Kecler (Italië) met Coclite, 0 fouten, tijd 1 min. 23 4/5 sec.; 3. Luitenant-kolonel G. Borsarelli di Rif- fredo (Italië) met Crispa, 3 fouten, tijd 1 min. 42 2/5 sec.; 4. Luitenant-kolonel G. Borsarelli di Riff redo (Italië) met Pegaso, 3 fouten, tijd 1 min. 48 sec.; 5. Ritmeester C. Kecler (Italië) met Camponac, 4 fouten, tijd 1 min. 22 sec.; 6. Luitenant Greter (Nederland) met Trixie, 4 fouten, tijd 1 min. 34 sec.; 7. Ritmeester K. J. Schummelketel (Nederland)- met Feldblume, 4 fouten, tijd 1 min. 44 4/5 sec.; 8. Ritmeester C. Kecler (Italië) met Rinaldo; 9. Ritmeester A. D. C. v. d. Voort van Zijp, (Nederland) met Sunday. Geschiktheidsproef voor rijpaarden: A. Licht gewicht: 1. Mej. E. Pauptit met Preussen jager, 2. Luitenant W. C. H. van Reede, met „Sham rock. 3. Luitenant C. F. Pahud de Mortanges met Madel wie du. Eervolle vermelding: Luite nant A. D. Heuff met Tobby. Geschiktheidsproef voor rijpaarden: B. Zwaar gewicht: 1. Luitenant C. F. Pahud de Mortan ges met Marquis. 2. Majoor J. M. de Kruyff met Gloria. 3. J. Duyvendak met Roni. Eervolle ver melding: Luitenant C. C. Hasselman met Cascade. Kampioenschap geschiktheidsproef rijpaar den beide klassen: 1. Luitenant C. F. Pahud de Mortanges met Marquis. 2. Mej. E. Paup tit met Preussenjager. De equipes voor den Landenwedstrijd, die Zondag gehouden wordt, zien er als volgt uit: België: 1. Capitaine Chevalier H. de Meu ten de Home met Musaphiki. 2. Capt. Leurquin met Gulden Vlies. 3. Luit. Van Strijdonck met Ramona. 4. Monsieur P. Beauduin met Ibrakien. Italië: 1. Luit. Kol. Borsarelli di Riffredo met Crispa. 2. Majoor Bettoni met Judex. 3. Kapt. Filipponi met Nasello. 4. Ritm. Kecler met Coc lite. Nederland: 1. Luit. Greter met Trixie. 2. Ritm. v. d. Voort v. Zijp met Sunday. 3. Luit. Van Lennep met Danseuse Rose. 4. Ritm. Schummel ketel met Feldblume. SOFIA, 23 Juni (Reuter) Artillerie en vliegtuigen zijn gisteren afgezonden om zich bij de Bulgaarsche troepen te voegen, die in de wilde beboschte bergen van Macedonië den strijd hebben aangebonden tegen de laatste le den der Komitadjis. Deze revolutiannaire bandieten hebben ge weigerd zich te onderwerpen, toen de dictatuur aan de macht kwam en vijf benden hebben zich in hun versterkingen in de bergen teruggetrok ken, waar zij met den moed der wanhoop vechten, wel wetende dat zij bij gevangenne ming zich zullen hebben te verantwoorden voor een groot aantal moorden en plundering. De regeering heeft eenigen tijd geleden aan de bandieten een ultimatum gesteld om zich over te geven. Dit ultimatum was gisteren af- geloopen, doch de regeering heeft medegedeeld, dat de termijn nog met eenige dagen zal wor den verlengd. Indien de Komitadjis zich in deze dagen niet vrijwillig overgeven, zal de regeering met alle middelen tegen hen doen optreden en hen als gewone misdadigers behandelen. Mandsjoerijsche militaire politie gearresteerd. Op de Oost-Chineesche spoorweg is een goe derentrein door bandieten tot ontsporen ge bracht. Het treinpersoneel werd ontvoerd. TOKIO, 23 Juni (V.D.) De begrooting van Mandsjoekwo vertoont een deficit van bijne 100 millioen Muan. Een nieuwe belasting op sigaretten, welke 1 Juli van kracht zal worden, is reeds aangenomen. PARIJS, 23 Juni. (V.D.) Ongeveer 3000 land bouwers uit Normandië hebben Vrijdag in Rouaan een protestdemonstratie gehouden tegen de landbouwpolitiek van de regeering. Een reso lutie werd aangenomen, waarin erop wordt ge wezen, dat de Fransche landbouw het bankroet tegemoet gaat. De landbouwers eischen 100 pro cent bescherming van den Franschen landbouw en van alle Fransche producten, verder de opheffing van onnoodige openbare instellingen en afschaffing van de verplichte verzekerings bijdragen. WEENEN, 23 Juni. (V.D.) Koning Alexander heeft gisteren het Balkan-pact onderteekend op grond van artikel 65 van de Joego-Slavische grondwet, hetwelk den vorst machtiging ver leent om zuiver politieke overeenkomsten zonder voorafgaande toestemming van het parlement te onderteekenen. Men is van meening, dat koning Alexander van deze clausule gebruik heeft gemaakt teneinde een parlementair debat, in den loop waarvan afgevaardigden mogelijker wijze zouden hebben kunnen spreken over de betrekkingen met Sowjet-Rusland, te vermijden. BRUSSEL, 23 Juni. (per tel.) Het Belgisch staatsblad publiceert de wet, waarbij een Vlaam sche veeartsenijschool wordt opgericht aan de Universiteit van Gent. Donderdagnacht werd te Aken de poort van het bisschoppelijk paleis in de Casinostraat ge heel met plakkaten beplakt. Het Jezuïetenklooster in de Kurbrunnenstraat werd van 40 plakkaten voorzien, ze bedekten zelfs de deuren en vensters der kapel. MOEKDEN, 23 Juni (VX>.) Te Dolonnor is Vrijdag een dynamietaanslag op de stede- liijke centrale gepleegd. De centrale werd ge deeltelijk vernield. De twee daders zijn door de BERLIJN, 23 Juni (V.D.) Op den derden dag der Duitschlandvlucht is een vliegtuig uit Brunswijk, waarschijnlijk ten gevolge van een motorstoring, te Melle bij Bielefeld neegestort. Een der inzittenden werd gedood, een ander gewond. PARIJS, 23 Juni (Reuter) Aan het strand van Biarritz werden vijf badgasten door een vloedgolf in zee gesleurd. Verscheidene reddingsbooten voeren terstond uit en men slaagde er in alle vijf personen op te pikken. Bij twee hunner hadden de pogingen om door het toepassen van kunstmatige ademhaling de levensgeesten weder op te wekken, geen succes. CALCUTTA, 23 Juni (V.D.) Naar de re geering der provincie Assam mededeelt, zijn 40 dorpen geheel overstroomd. De autoriteiten heb ben voor de redding der bewoners een groot aantal booten derwaarts gezonden. Het water blijft stijgen. Ook uit de provincie Burma wordt ernstige overstroomingsschade gemeld. In de Fransche hoofdstad is een concours uitgeschreven voor de muziek-kap ellen van verscheidene landen. De aankomst van de Bel gische grenadiers aan het Noorder station te Parijs. Na langdurige en moeizame voorbereidingen stond Zaterdagmorgen een der grootste evene menten op motorsportgebied in Europa voor de deur. De Nederlandsche T. T.-wedstrijden wer den voor de tiende maal gehouden en ter ge legenheid van dit tweede lustrum werd thans tevens op het Drentsche circuit de „Groote Prijs van Europa" verreden. Assen en men kan wel zeggen geheel Drenthe waren in feeststemming. Er heerschte een ge weldige drukte. Van heinde en verre waren de toeschouwers en motorsportliefhebbers per trein, auto en motor aangevoerd. Het weer was uit stekend, de wind had weinig te beteekenen en het was niet warm. De groote tribune te De Haar was al vroeg bevolkt. Aan alles viel te bemerken, dat de belangstelling dit jaar oij- zonder groot was. Voor de 175 c.M3. klasse waren slechts vijf deelnemers, daar de Nederlanders Meuring (Ja mes) en Snijders van Wissekerke (Coventry Eagle) en een tweetal buitenlanders niet uit kwamen. In de 250 c.M3.-klasse waren 24 en in de 350 c.M3.-klasse 30 deelnemers. In laatstgenoemde klasse reden de Nederlanders van Wijngaarden en Grazee niet mee. Om half tien werd voor de 350 c.M3. gestart en even later volgden de andere klassen. In de 175 c.M3.-klasse viel weinig' strijd te zien. De Belg van Goor, op Benelli nam den kop en hoewel hij de leiding eenigen tijd aan van Geert moest afstaan, wist hij toch als eer ste te eindigen. Hij maakte ook de snelste ron de in deze klasse met een gemiddelde van 103.55 K.M. Zijn landgenoot Dickwel op Barbé ging als tweede door de finish, terwij! de Belg van Geert op Rush derde werd. Van Goor legde de route af in den tijd van 2 uur 25 min. 34 2/5 sec. De 350 c.M3.-klasse leverde een overwinning op voor de Engelsche renners, die vanaf den start de leiding hadden en deze niet meer af stonden, hoewel zij zoowel onderling als met de andere renners feilen strijd moesten leve ren. Rush kwam eenige malen te vallen. Maar Na den verstandigen raad voor de voetgan gers presenteeren we thans een aardig be rijmd advies van den A. N. W. B., bestemd voor degenen, die een auto of motor berijden. Het zal, een weinig gewijzigd na juiste ver binding van de gegeven lettergrepen, tot de woorden met hiernavolgende beteekenis, als volgt te voorschijn komen: Het rijmpje bestaat uit twee regels, elk van 27 letters den eersten regel krijgt men te lezen in de kolom der 3e letters, den tweeden regel in de kolom der 7e letters van de verkre gen woordenals deze de juiste zijn! Ziehier de beteekenis der 27 te vormen woorden: 1. onnadenkend, onvoorzichtig; 2. bergplaats voor kleeren; 3. de „baas", de meester; 4. pu bliek; 5. meening, opinie; 6. boomsoort, die bladeren draagt; 7. groente; 8. deel van het servies; 9. muizensoort; 10. rentegevende schuld bewijzen;; 11 akker; 12. munt van groote waar de; 13. eerlijk, oprecht; 14. Mongool; 15. kruis beeld; 16. woonplaats van het vorstelijk huis; 17. geestelijke afzondering; 18. wordt onze 12e provincie; 19. telwoord; 20. inboorling van Borneo; 21. bergplaats van boeken; 22. herber gier; 23. spel, vermaak na den arbeid; 24. wat het oog bekoort; 25. waar elkaar kruisende wegen samenkomen; 26. val; 27. water in Zeeland. Oplossing vorig Raadsel De 16 woorden in de horizontale rijen zijn: B e K IJ K e n W i n G e r d BezOEDeld SprUITjes Menigvuldig VoorOORdeel FonDATeur (fundateur) OnaanGenaam GenegEnheid VerEENigd InduSTRieel ErflAATster Vertoornd (verbolgen) H i 1 V E R s u m K a S T E e 1 Z i E K Te n Alzoo; op de plaats der kruisjes het wijze ad vies: „Kijk goed uit, voordat ge een straat oversteekt!" Dat was dus 't advies voor de loopende bent. Er volgt nu voor ieder, die fietst, rijdt of rent Een raad - en een waarschuwing tevens, Tot heil van veel menschenlevens Voor eenige inzenders - waarschijnlijk nieuwe abonné's - die ons weer om inlichtingen vroe gen aangaande de toekenning van prijzen en waaruit deze bestaan, worde hier even her haald, wat we in het blad van 11 Maart schreven: „dat uit de honderdtallen goede oplossingen de 25, wien het lot gunstig was, elke week alfa betisch worden vermeld" - en vervolgens op gemerkt, dat de gelukkige prijswinnaars een fraai boekwerk toegezonden krijgen. Prijswinnaars zijn: H. v. d. Berg, Plein 18, Haarlem. A. J. Bosch, Rijksstraatweg 22, Wageningen. C. A. Brandenburg, Zomerluststraat 14, Haarlem Mej. Toos Clement, Valklaan 4, Eindhoven. Mej. S. H. van Don, Berlicum (N.-Br.) A. van Dooren, Roelofarendsveen. Mej. M. Hendriks, Amsterdamsche Straatweg 499, Zuilen (Utrecht). N. Hin, Keizersgracht 402, Amsterdam. A. Hoogen, Oranje-Nassaulaan 85, A'dam (Z) C. Kannegieter, Keizersgracht 336, Kamer 6, Amsterdam (C.) H. P. J. van Loon, Koninginnestraat 34, Breda. G. Luijpen,i Steenhofstraat 24, Soest. Mej. Marie Macco, Jan van Overdijkstraat 23. Utrecht. L. B. Martens, Klingelbeek 59, Arnhem. M. J. Mertens, van Goorstraat 68 B, Tilburg. J. J. de Munck, Willem Passtoorsstraat 57 hs. Amsterdam (Z) A. G. Th. de Neyn van Hoogwerf, Kleverlaan 93, Haarlem. R. F. Renckens, Joh. de Bekastr. 4 bis, Utrecht Mej. H. Staarink, Vondellaan 42, Arnhem. A. J. Thannhauser, Pauwstraat 12, Amersfoort. Th. J. A. Tiedink, Buitensingel 127, Zutphen. W. Viejou, Dollardstraat 27, Utrecht. G. v. d. Werf, Chasséstraat 29II, Amsterdam. H. J. Willemsen, Amstelstraat 4, Utrecht. W. J. De Wit, Leende (N.-Br.) Oplossingen tot Donderdag 12 uur aan den heer G. M. A. Jansen, Ruijsdaelstr. 60, Utrechf. steeds liep alles nog al goed af. Schot bezette als eerste Nederlander langen tijd de achtste plaats, maar kon deze later niet behouden. Simpson op Norton won deze race in 2 uur 27 min. 47 sec. gevolgd door Rush op Velocette, Mitchell op Velocette en Nott op Husqvarna. Rusk maakte de snelste ronde met een gemid delde van 135.8 .M. per uur. Van de Nederlanders eindigde Visser op Lady op de tiende plaats in den tijd van 2 uur, 56 min. 2 4/5 sec., terwijl Bosman in 2 uur, 56 min. 23 3/5 sec. aankwam. De Duitscher Winkler op D. K. W. won in de 250 c.M3.-klasse in 2 uur 35 min. 37 sec. De tweede en derde plaats waren voor Archer op New Imperial en Geiss op D. K. W. Laatstge noemde renner had kort voor het einde met pech te kampen. Hij moest het laatste gedeelte uitloopen en hierdoor de tweede plaats aan Ar cher afstaan. Geiss maakte echter de snelste ronde met een gemiddelde van 126.9 K. M. per uur. Fijma op Gundly Peerless eindigde als ne gende in 2 uur, 49 min. 43 1/5 sec., terwijl Hart man met New Excelsior op hem volgde met een tijd van 2 uur, 52 min. 28 1/5 sec. De groote belangstelling concentreerde zich, zooals vanzelf spreekt, op de races in de 500 cM3„ die 's middags gehouden werden. De Belgen Demeuter en Noir, beiden op F. N., wisten hier beslag te leggen op de twee eerste nlaatsen. De Nederlander v. d. Pluym op Hus qvarna werd derde in 190 min. 26 3/5 sec. en van Wijngaarden op Norton bezette de vierde plaats in 195 min. 17 4/5 sec. De snelste ronde werd in deze race gemaakt door Guthrie (Norton) en Kalen (Husqvarna), die een gemiddelde van 143 K. M. per uur be reikten. Van der Pluym maakte in zijn snelste ronde een gemiddelde van 140.1 K. M. Guthrie kwam in de zestiende ronde te val len en werd ernstig gewond, terwijl Kalen in de laatste ronde wegens een motordefect moest opgeven. De Nederlanders Bakker, Schut en Van Ha- mersveld, die beiden een Eysink bereden ein digden resp. op de zevende en achtste plaats. De uitslagen zijn als volgt: Klasse B 350 c.M.3: 1. Simpson op Norton, totaal 2 uur 37 min. 47 sec.; 2. Rush op Velocette, totaal 2 uur 38 min. 5 3/5 sec.; 3. Mitchell op Velocette, totaal 2 uur 38 min. 21 2/5 sec.; 4. Nott op Husqvarna, cotaal 2 uur 38 min. 50 1/5 sec. Snelste ronde: Rush, gem. 135.8 KM. per uur. Klasse A 250 c.M.3: 1. Winkler op D. K. W., totaal 2 uur 35 min. 37 sec.; 2. Archer op New Imperial, totaal 2 uur 36 min. 33 sec.; 3. Geiss op D.K. W., to taal 2 uur 37 min 15 3/5 sec. Snelste ronde: Geiss, gem. 126.9 K.M. per uur. Klasse C 175 c.M.3: 1. S. van Goor op Benelli in 2 uur 25 min. 34 2/5 sec.; 2. Dickwell op Barbé in 2 uur 37 min. 36 sec.; Van Geert op Rush in 2 uur 39 min. 25 1/5 sec. Snelste ronde: v. Goor, gem. 103.55 K.M. per uur. Klasse C 500 c.M.3: 1. L. Demeuter op F. N., totaal 183 min. 44 2/5 sec. (gem. 135 K.M. per uur); 2. Noir op F.N„ 185 min. 29 2/5 sec. (gem. 134.4 K.M. per uur) 3. A. v. Pluym (Nederland) op Husqvarna, 190 min. 26 3/5 sec. (gem. 130.8 K.M. per uur) 4. P. van Wijngaarden (Nederland) op Norton, 195 min. 17 4/5 sec. (gem. 127.5 K.M. per uur); 5. Sönius op N.S.U., 196 min. 3 4/5 sec. (gem. 127 K.M. per uur); 6. Milhoux op F. N., 196 min. 20 2/5 sec. (gem. 126.7 K.M. per uur)7. Bakker Schut (Nederland) op Eysink, 201 min. 501/5 sec. (gem. 123.4 K.M. per uur)8. Van Hamersveld (Nederland) op Eysink, 202 min. 58 4/5 sec. (gem. 122.8 K.M. per uur)9. Lambert op Sarolea (gem. 122.1 K.M.); 10. Bizzozero op Rudge (gem. 121.2 K.M.); 11. Reinbergen op Montgomery (gem. 116.5 K.M.). De rest is niet uitgereden. Snelste ronde: Guthrie (Norton) en Kalen (Husqvarna) met een gemiddelde van 143 K.M. Snelste Nederlandsche ronde: v. d. Pluym met een gemiddelde van 140.1 K.M. WASHINGTON, 23 Juni. (Reuter.) De vroe gere Amerikaansche minister Kellogg, wiens naam is verbonden aan het Kellogg-pact, heeft o. a. verklaard: Een nieuwen wereldoorlog acht ik niet waarschijnlijk. De landen zijn tot be zinning gekomen. Zij zullen niet vergeten de verschrikkingen en de beestachtigheid van het laatste wereldconflict. Met groote bevrediging zie ik hoe de laatste jaren overal anti-oorlogspacten, verzoenings- en arbitrage-overeenkomsten zijn gesloten. Na den oorlog werden in Duitschland de vele leegstaande kazernes voor particuliere doelein den verhuurd. In dergelijke groote complexen dienen nog gedeelten als woningen en opslag plaatsen, terwijl grootere hallen voor industrie in gebruik zijn genomen. Aangezien men „eerstdaags" deze kazernes denkt noodig te hebben, heeft men alle huurders de huur op gezegd. Gedeelten zijn reeds ontruimd. BRUSSEL, 23 Juni. (Per telefoon.) In „Le Soir" is een open brief verschenen van den liberalen Staatsminister Masson, gericht tot de „Franschen, onze beste vrienden." Daarin wordt bitter geklaagd over de protectionistische maat regelen van Frankrijk tegenover België. De ex port van Belgische producten is haast onmoge lijk geworden. Voor een trekpaard wordt aan de grens 2000 fr. geëischt. De fabrieken die door de Duitschers werden vernield, doch later we der opgebouwd werden, zullen op den duur haar deuren moeten sluiten, wegens gebrek aan afzetgebied. „We getroosten ons tal van offers, aldus Masson, om ons te beschutten tegen een nieuwe overrompeling. Onze verdedigingsmiddelen dra gen ook bij tot de veiligheid van Frankrijk. Ver dient die krachtsinspanning geen compensatie, een meer liberaal regiem voor ons ruilverkeer?" SAARBRUECKEN, 23 Juni. De regeerings- commissie voor het Saargebied heeft den Lands- raad heden een amnestievoorstel doen toeko men, dat waarschijnlijk op 1 Juli van kracht zal worden. Het strekt zich uit zoowel tot zui ver politieke strafbare handelingen als tot de licten uit economischen nood. Wat betreft politieke delicten worden vrij heidsstraffen tot 5 jaar kwijtgescholden. Vrij heidsstraffen van langer duur worden eerst met 5 jaar verkort, waarna de rest gehalveerd wordt. Daarbij komt gevangenisstraf in de plaats van tuchthuisstraf. Aanhangige proces sen worden gestaakt, wanneer geen zwaardere straf dan 5 jaar te verwachten is. In een bijgaand memorandum wordt er op gewezen, dat de amnestie wordt uitgevaardigd om bij het in functie treden van de plebisciet commissie een periode van rust en vrede in te luiden. In grensgevallen moeten de bepalingen van het amnestievoorstel ruim worden toege past. GENÈVE, 23 Juni. Bij de herstemming over de resolutie-Jouhaux betreffende het Saargebied, werd dit voorstel heden door de Internationale Arbeidsconferentie verworpen, doordat er te weinig stemmen zijn uitgebracht. Van de ongeveer 140 gedelegeerden stemden er 40 voor en 10 tegen. ATHENE, 23 Juni. (V.D.) In geheel Grie kenland heerscht een bakkersstaking. Agenten van politie zijn thans belast met de distributie van brood in de bakkerswinkels. Men vreest, dat er stakingsonlusten zullen ontstaan. BERLIJN, 23 Juni. (V.D.) De rijksregeering heeft last gegeven, dat als teeken van afwijzing van het Verdrag van Versailles, hetwelk 15 jaar geleden werd gesloten, en om uiting te geven aan den rouw vanwege het feit, „dat het Duit- sche volk nog steeds onder den harden druk van dit dictaat staat," op 28 Juni a.s. van alle dienstgebouwen van het rijk, de landen en de gemeenten de vlag halfstok moet hangen. NEW-YORK, 23 Juni. (Reuter.) De stad New-York heeft te lijden onder een schroeiende hitte. De laatste drie dagen was de temperatuur meer dan 90 graden in de schaduw. Vele men- schen verkeeren in een zeer neerslachtige stem ming. Te Elizabeth (New-Jersey) bereikte de tem peratuur 97 graden in de schaduw. WEENEN, 23 Juni In den afgeloopen nacht is voor het huis van den burgemeester van Ernstbronn, door een ontploffenden dynamiet- patroon, aanzienlijk beschadigd. Te Weenen zijn op vier verschillende punten dynamie'-patronen ontploft, waardoor eveneens schade is aangericht. Een passeerend bankbe- ambte werd gewond. Een op een politiebureau gebrachten granaat explodeerde daar eenige uren later, waardoor de linkerhand van een agent werd weggerukt. Te Tweng (Karinthie) heeft voor de pastorie een ontploffing plaats gehad. WEENEN, 23 Juni Te Weenen zijn heden 8 nat. socialisten veroordeeld tot zware kerker straf van 5 jaar en een tot 5V4 jaar wegens het doorsnijden van telefoon- en telegraafleidingen nabij Gaming. DANZIG, 23 Juni (V.D.) De president van den senaat Bauschning, en de diplomatieke vertegenwoordiger van Polen, minister Papee, hebben heden een overeenkomst geteekend, waarbij de politiedienst in de haven en op de wateren van Danzig wordt geregeld. De overeenkomst is een nieuwe stap ter verbetering van de betrekkingen tusschen Polen en Danzig. PARIJS, 23 Juni. (Reuter.) Uit hier gepu bliceerde statistieken blijkt, dat er thans in Frankrijk 235 oud-ministers zijn, een voldoend aantal om 10 extra-kabinetten te vormen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6