UIT DEN OMTREK Ha U két wee* O&denl Nu.. Nu.. Nu.. Nu.. iWant. En.. Nu.. NV Wed oosten ZOON BARTELJORISSTRAAT 13-17 - HAARLEM WOENSDAG 27 JUNI 1934 Een merkwaardige rechtszaak PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND Bloemententoonstelling-l935 te Heemstede BLOEMEND AAL HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE SPAARNDAM VELSEN HILLEGOM RIJKSVISCHAFSLAG VRAGENBUS TENNIS Tournooi Wimbledon Overveen STAAT VAN BESOMMINGEN de voorjaarsdrukte voorbij is.detoonkamers vernieuwd, de stoffen- en tapijtcollecties her zien en aangevuld zijn alles er weer keurig uitziet en alles dus weer OOSTEN is noodigen wij U tot een bezoek uit. Vóórdat U een vacantiereis gaaf maken. terwijl U met vacantie is, werkt OOSTEN voor UWorden Uw kamers behangen, Uw tapijten, linoleums, gordijnen nagezien, Uw loopers vertreed dat alles geschiedt na vooraf verstrekte prijs opgaaf; waardoor U dus, vóórdat U met vacantie gaat, weet met welke kosten OOSTEN 't ook bij U Oosten maakt i is het dus de meest geschikte tijd een onzer te ontbieden. Schrijft U even een briefkaartje of belt ons op. (Telefoon 10592) De Provinciale Staten van Zuid-Holland kwamen Dinsdag in de Ridderzaal bijeen onder voorzitterschap van den Commissaris der Ko ningin, minister van Staat Jhr. mr. dr. H. A. VAN KARNEBEEK. De heer W. WARNAAR wordt herkozen tot buitengewoon lid van Ged. Staten. Bij het voorstel tot aanvulling van het alge meen polderreglement betoogt de heer SANDT- PORT (S.D.), dat in dit voorstel de positie der gehuwde vrouw in het gedrang wordt gebracht. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen met "anteekening dat de heer Sandtfort tegen is. Bij het voorstel tot deelname in het waar borgfonds van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur ten behoeve van de in 1935 te Heem stede te houden internationale voorjaarsbloe mententoonstelling, zet de heer VAN EGMOND (C.H.) zijn bezwaren uiteen. Spr. is van mee ning, dat de risico's van deze tentoonstelling behooren te worden gedragen door belangheb benden, desnoods met steun van de betrokken gemeentebesturen. De Pr vincie die korting gaat toepassen op haar subsidies voor gezond heidszorg e.d. moet vooral in dezen tijd zich onthouden van het nemen van risico in een bloemententoonstelling. Spr.'s fractie zal tegen stemmen. Ook de heer SCHOUTEN (A.R.) is tegen dit voorstel, waarbij de provincie voor 20.000 ga rantie zou verleenen. Het ontbreekt spr. niet aan sympathie voor het bloembollenbedrijf, dat in dezen tijd een internationale bloemententoon stelling aandurft, maar het komt ook sprekers fractie voor, dat de provincie zich van deel name in het risico dient te onthouden. De heer Bolsius (Ged. Staten) antwoordt, dat de bezwaren niet van principieelen aard blij ken. Spr. schetst den toestand in het bloem bollenbedrijf, wiens belang meebracht, dat een beroep op medewerking van de provincie werd gedaan. Ged. Staten hebben niet op slag of stoot dit voorstel ingediend; zij hebben het ge vraagde reeds van 35 tot 20 mille gereduceerd. Het laat zich aanzien, dat de garantie slechts een formeele daad zal blijken te zijn. De vorige tentoonstellingen in dit bedrijf waren welge slaagd. en er is aanleiding om te verwachten, dat er ook ditmaal voldoende belangstelling van bezoekers zal komen. Het voorstel wordt met 43 tegen 21 stemmen aangenomen (tegen de antl-rev. en chr. his- torischen) Aangenomen wordt het voorstel inzake het provinciale subsidie voor 1934 aan de Prov. Commissies ter bevordering der geitenfokkerij in Zuid-Holland. Strand wacht. De heer A. van Donkelaar alhier is door B. en W. van Bloemendaal aan gesteld tot vaste strandwacht aan het Bloemen- daalsche strand gedurende het kampeerseizoen. Zijn werk zal bestaan in het verleenen van hulp aan in gevaar verkeerende zwemmers en het in orde houden van materialen en strandge- bouw der BL Reddingsbrigade. Gemeenteraad De Raad van deze gemeen te komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 28 Juni a.s. Wegenaanleg Vanwege het gemeentebe stuur van Haarlemmermeer zal op 5 Juli a s. ten raadhuize te Hoofddorp in het openbaar worden aanbesteed het aanleggen van wegen en rioleeringen met bijbehoorende werken op terreinen in de omgeving van de Badhoeve- boerderij nabij het dorp Sloten. Overtredingen Door de politie alhier is tegen een aantal wielrijders proces-verbaal op gemaakt, doordat zij in plaats van het rijwiel pad op de provinciale wegen in deze gemeente te berijden, gebruik maakten van de voor het groote rijverkeer bestemde weggedeelten. Men zij dus gewaarschiiwd. De premiekeuring te Hoofddorp De toege kende-, premies voor de in deze maand te Hoofddorp gehouden premiekeuring van mer- riën, uitgaande van de provinciale regelings commissie voor de paardenfokkerij in Noord- Holland zijn thans bekend geworden. Wij la ten deze hieronder volgen: Trekpaarden: Veulens; Een premie van 5.is toegekend aan: Emma van Beukenhof, eig. Alb. J. Koe- foed; Dolly, eig. G. Coevert; Astra, eig L. Kranenburg; Aria d'Astra, eig. Wed. H. Gran- neman en Fortuna van Welgelegen, eig. A. J. Kort. X-jarige: Een premie van 20.aan: Flo- rine v. Luntershoek, eig. C. A. de With: Emma v. Luntershoek, eig. C. A. de With; Fientje, eig. J. C. Gehrels en een premie van 15.— aan: Mina, eig. G. Rip Bzn. en Lilian, eig. G. Coevert. 2-jarige: Een premie van 20.aan; Ida, eig. A. Pruissen; Julia van Luntershoek, eig. M. Immink; een premie van 15.aan: Mina eig. J. C. Gehrels en Orpha van Spui. eig L. Kranenburg; een premie van 10.aan: Saartje van de Lindeboom, eig. J. F. Haartsen (Halfweg) en Elza, eig. A. J. Kofoed. 3-jarige: Een premie van 20.aan: Mar tha, eig. C. A. de With; Ruda v. Zuidzande, eig. A. Pruissen Azn; Belle Fleur v. d. Louisa, eig. M. Immink; Lize, eig. J. C. Gehrels; een premie van 15.aan; Jacoba, eig. H. de Graaf Jzn.; Dionysla, eig. H. de Graaf zn.; een premie van 10.aan Willy, eig. S. Ooms en Ida van 't Veer, eig. G. Rip Bzn. 4-7 jarige: Een premie van 25.aan: Nettie, eig. G. Coevert; Netty, eig. A. C. Schaap. Beverwijk); Flora v. d. Lindeboom, eig. J. F. Haartsen (Halfweg), een premie van f20 aan; Lieset, eig. L. Kranenburg; Johanna, eig. O. de Kok; Cora, eig. L. Kranenburg; een premie van 15— aan; Kinka v. d. Lindeboom eig. J. F. Haartsen; Jet, eig. J. C. Gehrels en Corrie, eig. M. Immink. Tuigpaarden: Veulens: Een premie van 5.aan: Willnie eig. Wed. C. Bruijnis; veulen van M. W. v. d. Schans; veulen van O. de Kok en veulen van D. van Wieringen. 1-jarige: Een premie van 10.aan: Ves- tale, eig. Wed. C. Bruijnis; Veternella, eig M. W. v. d. Schans; Valuta, eig. J. J. v. Haaster; Verena, eig. Wed. C. Bruijnis; Vrada, eig. M W v. d. Schans en Vemia, eig. A. C. Pruissen Wzn. 2-jarige; Een premie van 15.aan Unika, eig. R. W. Winter; Urda, eig. D. van Wieringen; een premie van 10.— aan: Ura, eig. J Larle- vliet; Uci, eig. A. Buurman. Heemstede; Ultra, eig. J. Parlevliet; Uretta, eig. K. Kmbbe en Uitje, eig. A. Buurman. 3-jarige: Een premie van 25.— aan: Tekla. Haartsen, Halfweg, een premie van 20.aan: Lieset, eig. L. Kranenburg; Johanna, eig O. de Kok; Cora, eig. L. Kranenburg; een premie eig. J. M. Knoop; een premie van 20.— aan: Tolie, eig. A. Buurman; roosje, eig. A. Monster: Tova, eig. D. van Dieringen een premie van eig. O. de Kok; een premie van 10.aan; Tanga, eig. Gebr. Biemond. 47 jarige: een premie van 25.aan: Sie- delda, eig. J. Parlevliet; Ovia I, eig. Wed C. Bruijnis; Simara, eig. W. C. van Arendonk; Ramora, eig. D. van Wieringen; Rieda, eig J. Parlevliet; Paaike, eig. K. Knibbe; Parel, eig. C. de Vlieger; een premie van 15.aan Patty, eig. A. Buurman Oline, eig. Wed. C. Bruijnis; Pauwtje, eig. J. M. Knoop; een premie van 10.— aan: Presence, eig. O. de Kok; Parfum, eig. C. Bulk; Ravide I, eig. A. C. Pruis sen Wzn.; Roelanda, eig. M. W. v. d. Schans; Surtout, eig. J. M. Knoop; Preta I, eig. A v. d. Maarl Azn.; Oldova, eig. D. van Wieringen, Proma I, eig. A. de Groot en Sanske I, eig. M. Maat (Zuider-Legmeer). De uitslagen van de op 8 Juni j.l. in den Houtrakpolder gehouden premiekeuringen zijn als volgt: Tuigpaarden: Veulens; Een premie van f5 aan: veulen van B. Biesheuvel Azn; en veulen van B. Biesheuvel Azn. 1-jarige: Een premie van f 10 aan: Visatine, eig. B. Biesheuvel Azn; 2-jarige: geene. 3-jarige: Een premie van f25 aan: Thalia, eig. Joh. Gehrels; een premie van f20 aan Tihola, eig. K. G. de Vries en Toutra, eig B. Biesheuvel Azn. 4-7-parige; Een premie van f25 aan: Prin ces, eig. B. Biesheuvel Azn; Oholane, eig. B Biesheuvel Azn; Paulientje, eig. B. Biesheuvel Azn; een premie van f 10 aan: Sihola. eig B Biesheuvel Azn; Fieternella, eig. J. Barendregt en Ravina, eig. Jb. de Jong. Burgerlijke Stand Geboren: Augustinus, zoon van J. Gladpootjes en A. G. Janssens; Pieternella Hendrika, dochter van J. J. van Rijssel en M. G. de Kooker; Engeltje, dochter van L. Bakker en G. Westerhof; Catharina Geertruida, dochter van A. Keizer en G. M. Baars; Leendert, zoon van P. Nieuwenhuijse en I. C. van Mourik; Levenlooze zoon van W. Heima en W. van Veen. Overleden: Margje Boef, 52 jaar, ongehuwd; Gijsbert van Beem, 69 jaar, gehuwd met M. Vlug. Gemeenteraad. De aanvullende agenda voor de vergadering van den raad der gemeente Heemstede op Donderdag ass des avonds om 8 uur, luidt: verkoop grond aan de Franz Schu- bertlaan; doortrekking Iepenlaan, Jan van der Bergstraat en Eschdoornkade. Gevonden voorwerpen» Terug te bekomen bijvan Beek, Herfstlaan 6. kinderbadpak en handdoek; bureau van politie, kofferdeksel, tennisbal, kinderschoentje. De Vries, Molem- werfslaan 3, kindermuts. Groenendijk, Richard Holplein 8, rijwielmerk in étui. Toebes, Schalk- weg 63, Haarlem, wellen trui. Blok. Vijfheeren- straat 29, zwempak. De Lee, Ponthuisstraat 22, rood hoedje. Et i]fmanstraat 1, kinderrijwiel. J. Kramer, Berkenlaan 6, vulpotlood. E. Haak, Bosb. Toussaintstraat 41, bankbiljet. H. v. d. StaatJ, Reek 32, Bennebroek, badpak en hand doek. D. J. Kolenbrander, Lombokstraat 8, ceintuur. Booms, Balistraat 3, huissleutel. Van Dijk, Schoollaan 11, Bennebroek, rijwielbelas- tingmerk. Schoolderman, Zandvoorter Allee 3, sierspeld. M. v. d. Velde, Landzichtlaan 35, zwempak. N. Weijers, Balistraat 27, R.K. kerk boekje. Madoerastraat 23, bril. Driessen, Lin- denlaan 47, mes en sleutel. Burgerlijke Stand: Ondertrouwd: T. D. Zijlstra en S. C. C. Dix: M. v. d. Klashorst en H. Em- men; P. a. M. Sprengers en G. v. Kordelaar. H. v. d. Schrier en M. Affourtit; G. A. Hopen we, dat het er spoedig wat beter gaat uitzien. onderwijs. Onze plaatsgenooten, de heer A. Hulkenberg en mej. J. J. Schreuder slaagden respectievelijk te Beverwijk en te Amersfoort voor de akte L. O. Concert Dinsdagavond gaf het fanfare corps „Crescendo" alhier een muziekconcert op de Kolk. De belangstelling hiervoor was niet zoo groot als men dat graag zou wenschen. Begonnen werd met een mooien nieuwen marsch, den Feestmarsch van v. d. Glas. Vervolgens werden nog gemaakt de Suite Oriëntale v. Popi en „Kermis aan de Rijn" van R. Dreissen. Het laatste nummertje haperde in de verschillende transporaties nog wel eens in zuiverheid, vooral bij de hooge bezetting die over het algemeen nogal zwak was. Na de pauze volgde de Symphonia ouvert. van Furgeot, en Iphigénie en aulide, van Gluck, welke heel aardig gespeeld werden. Tot slot werd nog eens de Feestmarsch van v. d. Glas gegeven, die er heel goed in zit. Overigens verwachten wij van „Crescendo" in de toekomst een nog beter corps daar er vele jonge krachten bij deze vereeniging zijn bijgekomen, waarvan reeds enkele meege- blazen hebben. Nader vernemen wij nog dat op Donderdag 5 Juli a.s. des avonds een concert gegeven zal worden door het Spaarnd. gemengd koor en het kinderkoor dezer vereeniging. Auto- en vliegtocht voor ouden van dagen! Dinsdag werd de jaarlijke autotocht voor Vel- sens ouden van dagen gehouden. De belangstelling wordt het het jaar grooter, want ditmaal bedroeg het aantal deelnemers Kersten en J. M. Driessen; jhr. B. Th. Elias en H. A. Buurman. Getrouwd: J. C. Kluft en C. C. Nikken- A G. Peeperkoorn E. M. v. d. Klashorst- H F.' Tiggelman en J. Redeker; O. Groot en e'. Hart- suijker; H. W. Bakker en F. Tonkens; L. H. Biesot en E. Baams. Getrouwd: N. A. Spruyt en J. W v. d. Geest- G. Zandstra en A. M. B. v. d. Berg. Geboren: M. E. v. d. Prijt—Ruiter, dochter. Geboren: J. SwagermansGort, d J de Graaf-Kaptein, z.; G. Kuipers-v. Donkelaar, d.; B. J. LangeveldBarnhorn, z.; G. M. Heu- senTaminiau, z Overleden: Jan Verkruissen, 73 j, ongeh.; A. G. Nijssen, 64 j., geh. met G. Leuven; G. v. d. Wees, 81 j., wed. Burksen. H. Priesterwijding Weleerw. Heer Com. Glas De neomist werd te Bennebroek gebo ren 17 Maart 1908 Hij genoot lager onder wijs te Noordwijker- hout en Hillegom. Zijn eerste studie werd voltooid te Til burg en daarna te Roosendaal. De eind- studie werd verricht te Arras (Frankrijk) waar hem op 8 Juli de H. Priesterwijding in de Kathedraal te beurt zal vallen. Jaarvergadering „Concordia" Bovenge noemde sportvereeniging hield de jaarvergade ring in het Bondsgebouw, aan de Hoofdstraat. Nadat de jaarverslagen waren uitgebracht was de bestuursverkiezing aan de orde. De se cretaris, de heer List, die aftredend was, stelde zich niet herkiesbaar, terwijl voorzitter Walkers niet als bestuurslid aftrad, doch zijn functie als voorzitter neerlegde. Er was één candidaat bin nengekomen, n.l. de heer C. Seijsener, voorzitter van den R. K. Volksbond.. Hierna werd de sa menstelling van het bestuur als volgt goedge keurd: C. Seijsener, voorzitter; Jac. Walkers, le secretaris; P. van der Drift, penningmeester; R. Boukaert, 2e secretaris; F. C. van Lierop Jzn., N. van Beelen en IJ. Zwaneveld, leden. De heer Zwaneveld nam ook het beheer van het materi aal op zich. Bij de verkiezing elftal-commissie werd aan de aftredende heeren dank gebracht, terwijl het bestuur, na eenige discussie, volmacht verkreeg geschikte menschen hiervoor aan te zoeken. Hierna hield de geestelijke adviseur, kapelaan Schneiders, een mooie, zakelijke beschouwing, waarbij zijneerw. wees op het groote belang van een gezonde Roomsche Sportvereeniging, waar van een opvoedende kracht moet uitgaan. Na een huishoudelijke rondvraag sprak de voorzitter een pittig slotwoord, waarbij hij zijn spijt uitdrukte over het heengaan van den se cretaris, met wien hij ruim twee jaar op de meest prettige wijze heeft samengewerkt. Grove ontsiering. Aan de Hoofdstraat bij de Vosselaan ligt een terrein, toebehoorende oan de N. Z. H. T. Het ligt al meer dan een jaar braak en renteloos. Het is er faam-leelijk en extra ontsierend. De blinde muur is er be pleisterd en het bleef er even leelijk. De niet- afgeslofren opslagplaats, berging voor oude straatsteenen en oud-roest is even leelijk. Men kijkt vanaf de Hoofdstraat op de achterzijde der woningen, evenmin fraai. Waarom dit terrein aan den openbaren weg niet behoeft te worden afgescheiden (wat de verordening bepaalt) weten we niet. Bij wind overwoekeren enorme stof- en zandwolken de oppervlakte. Af en toe spelen er wat kinderen, 1UV a, eig. l/. van uiti iirgti» ccn van viani/c, rix t/wc oyoioii va umvtv f 15 aan: Turetta, eig. H. Knibbe; Theane, maar ook als zoodanig is de animo gering. Naar aanleiding van een rechtbankverslag in de Nieuwe Amhemsche Courant schreef Bernard Verhoeven een protest in de plaatse lijke katholieke pers. De N. A. C. heeft in het stukje van den heer Verhoeven blijkbaar geen aanleiding gevonden de opneming van het ver slag te betreuren. De redacteur van de N. A. C., die correspon dent is van „de Telegraaf", heeft zijn verslag opgezonden naar dit sensatieblad, en er de kop boven geplakt: „Tweede Kamerlid IJsselmuiden gecompromitteerd Wat de heer Verhoeven schreef over journa listiek fatsoen, is dubbel van toepassing op „De Telegraaf" en haar correspondent. Hieronder nemen we het artikel van Bernard Verhoeven over uit het „Dagblad van Arnhem": Vrijdag j.l. heeft voor de Arrondissements rechtbank te Arnhem een merkwaardige rechts zaak gediend. De Nieuwe Arnhemsche Courant vond haar althans werkwaardig genoeg, om er met toewijding verslag van te geven. Het merk waardige zit echter nog in iets anders dan dat waarom het blad kennelijk in geestdrift ge raakte. Een zekere F. W. d. P., voormalig exploitant van het voormalig Rijnstrandbad, stond terecht wegens verduistering van 500.— ten nadeele van den heer J .D. De betrokken Officier van Justitie begon, volgens het bewuste verslag, zijn requisitoir met de verklaring, dat niet *ïe hee» d. P., maar de heer J. J. W. IJsselmuiden oe secr.-penningmeester der stichting „hoofdschul dige" was. We kennen dien naam zoo goed, omdat hij in het verslag van de N. A. C. vol uit en zelfs met een sprekenden tusschenkor wordt vermeld. De égards, die het blad zelfs tegenover beklaagden in acht neemt door het vermelden van enkel de Initialen, houdt na tuurlijk voor haar op, wanneer het iemand als den heer IJsselmuiden geldt, ook al is deze zelfs geen beklaagde. Na het requisitoir hadden de verdediging en de beklaagde verder vrij spel. Beiden waren het er natuurlijk volmondig mede eens, dat niet de beklaagde de schuldige was. Het geding eindigde met een sportief vangbal- spelletje van suggesties, waarin ten slotte de beklaagde kwam te poseeren als het ..slacht offer" van den heer IJsselmuiden. Ondergeteekende, die toevallig van nabij oog getuige was in de geschiedenis, die ter rechts zitting diende, acht het zijn plicht, enkele fei ten vast te leggen. Het is helaas de eenige wijze, om de billijkheid te betrachten tegenover de heer IJsselmuiden. waar deze „hoofdschuldige" volgens de Off. van Justitie, niet in staat was zich te bevoegder plaatse te verantwoorden. Vastgesteld dienen de volgende feiten te worden: 1. Door den betrokkene D. werd de voor zichtigheid niet betracht, toen hij de waarborg som niet in den vorm van een Bankgarantie stortte, doch deze rechtstreeks den heer d. P. in handen gaf. 2. De heer d. P. wist het betrokken bedrag te verwerven op eigen initiatief, tegen afgifte van een verklaring, waardoor statuair de mede werking van den Penningmeester vereischt was. Deze laatste was van een en ander volkomen onkundig, tot het een voldongen feit was ge worden en heeft onmiddellijk ten opzichte van den storter der waarborgsom alle verantwoor delijkheid afgewezen. 3. Toen de overtreding der Statuten door den exploitant aan de mede-bestuursleden ter ken nis kwam, werd door hen een strafrechtelijke vervolging van den overtreder overwogen, waar van alleen werd afgezien, met het oog op de verhouding tusschen de heeren d. P. en D. 4. Volgens het getuigenis van den heer D. geschiedde de afgifte van het geld door dezen, onder den invloed van een mededeeling van den heer d. P., dat het aldus de wenseh was van het geheele bestuur der Stichting. Afgaande op dit getuigenis, is hier sprake van een valsch voorwendsel. 5. Het bewuste bedrag werd door den heer d. P. nimmer in zijn boekhouding verantwoord, wat te meer zijn persoonlijke en onrechtmatige handelwijze in het licht stelt. 6. De heer d. P. is zeer onvoldoende zijn ver plichtingen tegenover het financieel beheer nagekomen. Uit de exploitatie-inkomsten werd zoo weinig aan den Penningmeester, niettegen staande diens aanmaning, afgedragen, dat de heer IJsselmuiden een aanmerkelijk bedrag uit eigen zak heeft moeten bijpassen. Een feit, dat wel in schrille tegenspraak is met de be wering van den verdediger van den heer d. P- dat de 500.— in de zakken van den heer IJsselmuiden is verdienen! Het ware aangenamer en Juister geweest, ai deze feiten niet in de couranten, doch op een andere en meer geëigende plaats mede te deelen. Deze gelegenheid werd intusschen niet gebo den, terwijl het toch rechtmatig is de eer van een mensch te verdedigen. Het kan wellicht op den weg van den heer d. P. liggen, om het bovenstaande als een aan leiding te benutten, om deze zaak opnieuw in de rechtszaal te brengen, waar zij feitelijk thuis behoort. Een enkel woord nog over de rol van de Nieuwe Amhemsche Courant in dezen. Het blad dankte in het verleden een groot deel van zijn populariteit aan de uitbuiting van be paalde „causes célèbres". Het getij is wat ver- loopen, maar de honger is gebleven. Zoo was het blad weer paraat, om zijn kans te benutten en wel op een wijze, die helaas diep bescha mend mag heeten voor het peil der journa listiek. Op een journalist, die op deze wijze zijn ambt opvat, is wel eens en terecht, de titel „journaille" toegepast. BERN. VERHOEVEN, circa 500. De colonne auto's bestond uit 90 luxe wcgins, alle do r burgers afgestaan, alsmeje 7 touringcars. Om 2 uur begon de triomphtocht bij de Velserpont. De stoet werd geopend door den prachtig versierden auto, waarin een 55-jarig bruids paar gezeten was. De heenreis ging over Santpoort, Bloemen daal, Overveen en Heemstede, door den Haar lemmermeerpolder. Op Schiphol zelf, zagen velen wellicht sprookjes uit hun kinderjaren, in werkelijkheid voor zich. In sprakelooze verbazing werden de luchtmonsters waarondar de nieuwe F. 36 bewonderd. Voor eenigen bleef het zelfs niet ééns bij kijken alleen, want een 15-tal trok de stoute schoenen aan en ging de lucht in. Het 55-jarig bruidspaar maakte het eerst van de geboden gelegenheid gebruik en liet de wereld onder zich, om er echter spring levend weer terug te keeren! Een stokoud moedertje was het vliegen zóó goed bevallen, dat haar eerste woorden, bij den terugkeer op den beganen grond waren: „Ik zou meteen nog wel eens willen! Op de terugreis, werd in Groenendaal te Heemstede opgestoken, om den inwendigen mensch te versterken. Des avonds circa 9 uur was de colonne, zon der ongevallen, weer in Velsen terug, aller- wege hartelijk toegejuicht door familie en be kenden. Na afloop van de reis, was een groot ge deelte der oudjes door den exploitant van bios coop „De Pont" in de gelegenheid gesteld de film „De Jantjes" te bewonderen. De heele dag verliep in de beste orde. Ook de stemming liet niets te wenschen over. Het ijverige organisatie-comité is er ten volle in geslaagd den talrijke oudjes 'n oprecht gelukkigen dag te bezorgen. Burgerlijke Stand Geboren: K. Spekv. d. Windt, z. J. de BrouwerDe Smit, d. A. de GraaffZwart, z. M. G. VermaatMolenaar, d. F. G. van Schagen—Rochhausen, z. D. Maas- senVan den BrinkKlem, d. E. Bakker Vervat, z. M. SchlichtBlomvliet, d. M. Th. MolenaarGranneman, d. M. C. de Nietde Groot, d. Ch. Bos—Kor, z. Ch. E. van Ginni- kenWarmenhoven, z. H. L Krijnen—v. d. Bogaerde, z. M. K. PaardekooperKuijl, z. C. M. J. GoossenSchilders, z. G. HoogersPe reboom d. Getrouwd: J. Th. Bakker en C. Mudde. J. Heeremans en M. L. Aamer. C. Boerman en M. Boerman. P. B. Bakker en A. E. K. Wien- broer. P. W. Verloop en M. E. de Groot. N. Hoek en J. Breukhoven. W. ten Wolde en A. van Heijst. C. Ch. A. van Lieshout en T. Post. N. C. Arkestein en E. Broek. A. Sanberg en T. van Leeuwen. Overleden: Dirk Glas, 85 jaar, wedr. van M. Thoolen. Jacob Suijk, 88 jaar, wedr. van W. Valkenburg. Jan de Pijper, 56 jaar, echtgen. van J. Buis. Bernardus van der Kolk, 76 jaar, echtgen. van A. van Herfden. Petrus Wiebe Henricus Bouma, 7 jaar, zoon van P. Bouma. Wilhelmina Verbaan, 68 jaar, echtgen. van A. Toet. IJMUIDEN, 27 Juni. Rijksvischafslag. Tarbot 3866 ct. per kg., Griet 1125 per 50 kg., Tong 0.651.80 per kg.. Middel Schol 38 per 50 kg.. Zet Schol 23.5026 per 50 kg., Kleine Schol 6 23 per 50 kg., Schar 4.50 per 50 kg., Middel Schelvisch 1924 per 50 kg., Kleine Middel Schelvisch 916.50 per 50 kg., Kleine Schelvisch 3.107.50 per 50 kg.. Kabeljauw 3052 per 125 kg.. Gullen 3.1010.50 per 50 kg., Leng 0.651.50 per stuk, Heilbot 0.66 per kg., Wijting 2.703 per 50 kg., Makreel 3.806 per 50 kg. Vraag: Wat is de mooiste en kortste weg per auto van Utrecht naar Alkmaar? En hoe veel K.M.? Antw.: Utrecht, Maarssen, Breukelen, Loe- nen, Abcoude, Amsterdam, Hembrug, Zaan dam, Koog a. d. Zaan, Wormerveer, Alkmaar. Totaal 79 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg van Scher- merhorn naar Hoofddorp? En hoeveel K.M.? Antw.: Schermerhom, Spijkerboor, Pontveer bij Knollendam, Veer Nauernasche vaart, Krom menie, Assendelft, Buitenhuizen, Spaarndam. Haarlem, Heemstede, Hoofddorp. Totaal 48 K.M. ongeveer. Vraag: Hoe laat is het concours te Hoofd dorp op 18 Juli? Antw.: Begint om 9 uur des morgens. De attracties hebben pas des middags plaats. Vraag: Wat is de kortste weg van Schermer hoorn naar Castricum, en hoeveel K.M.? Antw.: Schermerhorn, Spijkerboor, Knollen dam, Veer Nauernaschevaart, Krommeniedijk, Uitgeest, Castricum. 26 K.M. ongeveer. Vraag: Wat is de mooiste weg van Haarlem naar Baarn (niet over Amsterdam)? En hoe veel K.M.? Is er in Baarn een R. K Jeugd herberg? Zoo ja, wat is daar de prijs van ver blijf, eten etc.? Antw.: Haarlem, Ringvaart Haarlemmer meer, door de Meer, Schiphol, Amstelveen, Ouderkerk, Abcoude, Nigtevecht, Nederhorst den Berg, 'sGraveland, Hilversum, Baarn. 61 KM. In Baarn bestaaat geen R. K. Jeugdher berg. Vraag: Wat is de mooiste en kortste weg van Bennebroek naar Venlo? En hoeveel K.M.? En van Helenaveen (Brabant) over Tilburg naar Bennebroek terug? En hoeveel K.M.? Antw.: Bennebroek, Hoofddorp, Aalsmeer, Uithoorn, Wilnis, Breukelen, Maarssen, Utrecht (56 K.M.)Culemborg, Geldermalsem, Zaltbom- mel, Kedei, Den Bosch (56 K.M.), Veghel, Ge- mert, Deurne, Station Helenaveen, Horst, Ven lo. Totaal 292 K.M. Helenaveen, Deurne, Helmond, Eindhoven. Tilburg, Breda, Moerdijk, Dordrecht, Rotter dam, Delft, Den Haag, Sassenheim, Lisse, Hil legom, Bennebroek. Totaal 196 K.M. Vraag: Wat is de mooiste en kortste weg van IJmuiden naar Breda? Niet de weg via Am sterdamUtrecht. Antw.: IJmuiden, Velsen, Haarlem, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Den Haag, Delft, Rotter dam, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Breda. Totaal 130 K.M. ongeveer. Dit is de beste en de kortste weg. De route via Schoonhoven en Gorinchem zit vol tollen en veren ex. is een omweg. Bovendien is ae weg veel slechter. Inderdaad bestaat de moge lijkheid dat men bij den Moerdijk lang moet wachten. Maar dat kan bij de route Gorinchem Schoonhoven ook gebeuren. Het veer bij Dordrecht kost 50 cent voor auto's met bestuur der en 4 cent per persoon. Het veer bij Moer dijk kost f 2 per grooten auto, ƒ1 per kleinen auto en 10 cent per persoon. In aansluiting aan de Interdistrlctswedstrtf- den werd Maandag een aanvang gemaakt met het jaarlijksche tennis-tournooi op de banen van het Wimbledon Tennispark te Overveen. De inschrijvingen zijn ook dit jaar bevredi gend, zoodat een week lang dagelijks een aan trekkelijk programma kan worden vastgesteld. In verband met het groot aantal inschrij vingen voor het Heeren-enkelspel B werd met dit nummer begonnen. De Maandagavond ge speelde partijen in de le ronde hadden een normaal verloop. W. Kermer had nog vrij veel moeite om de 2e set van H. H. Meyer te win nen (75). De opkomende zee-damp was oorzaak, dat enkele partijen moesten worden afgebroken. De uitslagen van Maandag zijn: Heerenenkelspel B: le ronde: W. Beijnes sl. J. Boerrigter 62, 60; G. Verroen sl. M. A. Oremus 6—1, 62; A. Baart sl. L. de Kadt 86, 62; E. van Hasselt sl. J. Levy 64, 62; W. v. Heos sl. H. J. Lazet 63, 86; G. F. van Löben Seis sl. J. Verwey 61, 97; C. Melse sl. C. W F. Vos 64, 61; H. Borgerding sl. E. Lantzius 61, 60; J. H. Knoop sl. C. Borgerding 62, 3; M. C. Wijt sl. R. Smit 6—1, 6—3; W. F. v. d. Lee sl. A. v. Huysteden 60, 61; A. de Roos sl. H. Poeder bach 86, 61; W. Kermer sl. H. T. Meyer 6—1, 7—5. Dames enkelspel B: le ronde: mej. E. Wolff sl. mej. A. Micheels 60, 60; mej. D. v. d. Haar sl. mej. M. Ter- wey 61, 62. Gemengd dubbelspel B: le rond: mevr. Kuhn en C. Melse sl. mej. M. Terwey en C. Melse 62, 63. Dinsdagavond werd onder flinke belangstel ling en uitstekend tennisweer het tourncoi op het fraaie banencomplex van het Wimbledon Tennispark voortgezet. De resultaten van de gespeelde partijen lui den: Heeren enkelspel B: le ronde: L. Tholen sl. Dr. Eysvogel 86, 64; J. van Hezel sl. D. Nieman 26, 60, 62; „Van Stederen" sl. H. Roeske 61, 63; J. van der Togt sl. Dr. Th. de Crauw 63, 63; C. E. Erdman sl. G. van der Ploeg 108, 7—5. 2e ronde: J. H. Knoop sl. H. Borgerding 6—2, 63; „Van Stederen" sl. J. van Hezel 60, 64. Dames enkelspel B: le ronde: mej. D. van der Stadt sl. mej. C. van Nievelt 63. 62. 2e ronde: mej. Wolff sl. mej. D. van de Haar 4—6, 7—5, 6—3. Heeren dubbelspel B: le ronde: G. van Löben Seis en A. van Löben Seis sl. J. Verwey en B. Verwey 64, 4—6, 7—5. De heeren André de la Porte sl. A. Bosch en Dickmans 63, 26, 62. H. K. Koster en M. C. Wijt sl. W. van Hees en W. L. Beijnes 46, 64, 75. Gemengd dubbelspel B: le ronde: mej. J. C. van Beaumont en C, K. van Beaumont sl. mej. M. van Beusekom en W. Meyer 62, 62; mej. G. de Haas en Bijl de Vroe sl. mej. Evers en L. de Kadt 46. 75, 64; mevr. Frekenhorst en Miedema sl. mevr. Seckler en A. v. Huysteden 75, 46, 97. van de heden aan den Rijksvischafslag aangeko men stoomtrawlers: Cornells 550 manden f2160, Oentoeng 100 manden f 1340, Maria 390 manden f 2660, Sumatra 550 manden f 2460. Pekelharing K.W. 97 f 212, K.W. 43 f 356. Loggers K.W. 101 f 280, K.W. 154 f 560, K.W. 112 f590, K.W. 68 f 580. K.W. 95 f 810, K.W. 91 f 620 K.W. 52 f 570, Sch. 253 f 750, Sch. 266 f 540. UTRECHT, 27 Juni. Kalverenmarkt. Aanvoer 65 nuchtere kalveren. Prijzen 2.504.50 per stuk. Handel matig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10