Stadsnieuws <5 <5 VRIJDAG 29 JUNI 1934 Bij Overwegen Overwegen? WIELRENNEN rLS.V. de Kampioen Halfwegsche Wielerbaan TENNIS Tournooi Wimbledon Overveen VOETBAL Serie wedstrijden „Posta" te Utrecht Finale SCHERMEN School-competitiewedstrijden op sabel SCHIETEN Haarlemsche Burgerwacht VRAGENBUS ERNSTIGE BOTSING TE HEEMSTEDE Veewagen in die knel Politie-muziekvereeniging Intrekking rijbewijs HERWONNEN LEVENSKRACHT Jubileum Slachthuis GECOMPLICEERD GEVAL Koperen kraan door spiegelruit Personalia Men leert het nooit! Roodvonk Serenade UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER HALFWEG F ietsendief stallen 'v Li5v Bovengenoemde vereeniging hield een record- rit over 28 K.M. voor renners die niet Woens dags aan Baanwedstrijden deelnemen voor den Dijkhof-beker. Er waren 36 deelnemers. De uitslag van de 10 best geplaatsten luidt: 1. v. Noorden 43.58 2. v. Nes 44.21; 3. Schweit zer 45.07 4. Blok 45.21; 5. Burger 45.30; 6. Klumper 45.33; 7. B. de Bruin 45.39; 8. Peters 45.50; 9. v. Thiel 45.53; 10. Bruggraaf 45.54. Junioren A: 1. v. d. Neut 45.55; 2. Opbroek 46.29; 3. de Vos 46.34; 4. Drost 46.41; 5. Beeld man 47.52; 6. Martens 47.53. Junioren B: 1. Schel 48.07; 2. P. Eikhof 50.16; 3. Vijzelaar 50.17. A-klasser: v. d. Heijden 42.18. Zondag 1 Juli zullen op de Halfwegsche Wie lerbaan Vereenigingswedstrijden worden gehou den. Een drietal Amsterdamsche Wielrenver- eenigingen zullen in het strijdperk treden, t. w.: A. S. C. Gazelle, Amsterdam; A. S. V. Ger maan, Amsterdam; A. S. C. Ulysus, Amsterdam. Wedstrijden voor sprints, amateurs en on- afhankelijken staan op het programma. De uitslagen van de Donderdag gespeelde partijen luiden: Heeren enkelspel A: le ronde: L. Beynes sl. H. Poederbach 6—2, 6—0. J. Drijber sl. G. Ver- roen 63, 6—1. 2e ronde: P. Strauch sl. Dr. Eysvogel 64, 36. 86. E. Hoeke sl. H. Koster 60, 75. Heeren dubbelspel A: le ronde: J. Dingemans en W. Kermer sl. F. Strauch en Dr. Eysvogel 6—1, 6—4. Dames dubbelspel A: le ronde: Mej. Huls- hoff en Mej. M. Uitenhage de Mist sl. Mevr. Elhorst en Jkvr. L. van Riemsdijk 3—6, 6—4, 63. Heeren enkelspel B: 2e ronde: J. Drijber sl. H. Koster 60, 61. W. van Hees sl. E. van Hasselt 6—3, 4—6, 7—5. G. F. van Löben Seis sl. E. Verwaal 68, 75, 64. 3e ronde: W. Beynes sl. W. F. v. d. Lee 6—3, 6—2. W. Blaisse sl. J. Smit 6—1, 6—2. W. Ker mer sl. C. E. Erdman 61, 16, 63. Dames enkelspel B: le ronde: Mej. Allard sl. Mej. Dieters 6—8, 6—1, 63. 2e ronde: Mej. D. van der Stadt sl. Mej. M. de Roos 6—2, 60. Heeren dubbelspel B: le ronde: C. Cassee en C. K. van Beaumont sl. v. d. Linde en Mie- dema 62, 9—7. 2e ronde: Dr. Eysvogel en Elhorst sL C. E. Erdman en G. van der Ploeg 6—0, 62. 3e ronde: H. Sprengers en „De Regt" sl. Gebr. André de la Porte 64, 62. Dames dubbelspel B: le ronde: Mevr. R. van de Klashorst en Mevr. Kramer sl. Jkvr. L. van Randwijck en Mevr. Van Marle de Booy 6—2, 6—8, 6—4. 2e ronde: Mej. M. Terwey en Mej. A. de Vletter sl. Mevr. R. van de Klashorst en Mevr. Kramer 64, 6—2. Halve eindstrijd: Mevr. Kuhn en Mej. D. v. d. Haar sl. Mej. M. Terwey en Mej. A. de Vletter 6—1, 46, 63. Gemengd dubbelspel B: le ronde: Mevr. Mei- se en „Van Stederen "sl. Mej. v. Löben Seis en G. van Löben Seis 6—3, 64. Mej. D. de Bock en W. Bitter sl. Mej. D. van de Haar en Dr. Th. de Crauw 6—4, 62. 2e ronde: Mevr. Frekenhorst en Miedema sl. Mej. Allard en J. Steger 64, 61. 3e ronde: Mevr. A. Kamerbeek en Van de Klashorst sL Mej. M. de Roos en A. de Roos 6—3, 9—7. Over het verloop van dit welgeslaagde tour nooi schrijft men ons: Aan deze wedstrijden werd ook deelgenomen door een elftal saamgesteld uit het postperso- neel van Haarlem, dat tevens beslag wist te leggen op den eersten prijs (zilveren beker). Te 11.45 uur speelde Haarlem een wedstrijd tegen den Haag, waarvan de winnaar in de fi nale zou uitkomen. Beide ploegen speelden een zeer goeden wed strijd, waarin Haarlem zich echter de sterkste toonde, zoodat steeds gevaarlijke momenten voor het Haagsche doel ontstonden, echter door uit stekend werk van den doelman kwam het voor- loopig niet tot doelpunten. Rust kwam dan ook met blanke cijfers. Na een korte rust werd door Haarlem flink aangepakt en bij een schermutseling voor het Haagsche doel, werd de bal in eigen doel ge- iwerkt. Spoedig volgde nu een tweede doelpunt door een fout van den keeper, deze stopte den bal wel, doch tusschen zijn beenen door verdween de bal in het net. Even voor het einde werd de bal keurig opge bracht en doorgegeven aan Houtkamp, welke hem op even fraaie wijze in den uitersten hoek deponeerde. Spoedig klinkt nu het eindsignaal en heeft Haarlem met 30 gewonnen en zich tevens in de finale geplaatst. Doordat „Posta" 's morgens van „Rotterdam" had gewonnen, staan om pl.m. 6 uur Posta en Haarlem tegenover elkaar. Posta trekt direct ten aanval en er ontstaat reeds een gevaarlijk moment voor het Haarlem- doel. De bal wordt echter keurig weg gewerkt en het spel gaat nu eenigen tijd van doel tot doel. De Haarlemsche ploeg, met als aanvoerder Houtkamp, blijft steeds het gevaarlijkst en het is vooral Boekelaar welke zich onderscheidt, het is noch steeds de harde werker en gerou tineerde voetballer; vooral het plaatsen van den bal, waardoor de spelverdeeling zeer tot haar recht komt, is af. Ondanks het harde werken is de stand met rust 00. Na rust gaat het direkt op den Posta-doelman af, doch hij laat zich niet verschalken. Als ech ter sjtoute, de rechtsbuiten, den bal in zijn bezit krijgt, passeert hij handig eenige spe lers, zet keurig voor en Verkerk schiet onhoud baar in, 10. Dit is voor Posta het sein om har der aan te pakken en aanvankelijk denkt men aan den gelijkmaker. Het tegenovergestelde ge beurt echter; als Houtkamp den bal krijgt toe gespeeld, geeft hij den doelman geen schijn. Daarna is het Koomen die den keeper noch tweemaal het nakijken geeft en heeft Haarlem met 40 gewonnen. Door deze overwinning kwam Haarlem tevens In het bezit van een fraaien wisselbeker. Deze week werd in de schermzaal „Brassinne" de laatste wedstrijd van de eerste helft dezer competitie geschermd, en wel tusschen het R, K. Lyceum en het Gymnasium. Bij deze ontmoeting won het R. K. Lyceum met 6 gew. partijen van het Gymnasium met 3 gew. partijen. Hieronder volgt de uitslag van deze eerste helft van de school-competitie. 1. Het Kennemer Lyceum heeft 3 punten, won drie wedstrijden van de vier. Het R. K. Lyceum heeft 3 punten, won drie wedtrijden van de vier. 2. Het Gymnasium heeft 2 punten, won twee wedstrijden van de vier. 3. De H.B.S. heeft 1 punt, won één wedstrijd van de vier. Het Christel. Lyceum heeft 1 punt, won een wedstrijd van de vier. De wedstrijden van den Kring Kennnemerland, worden gehouden op Zaterdag 30 Juni en Zon dag 1 Juli a.s. op de schietbanen te Overveen. Vraag: Wat is de mooiste en kortste weg per fiets van Amsterdam over Amersfoort en Apeldoorn naar Rijssen en terug naar Harder wijk? Antw.: Amsterdam, Diemen, langs nieuwen rijksweg, Crailoo, Baam, Amersfoort, Voort huizen, Nieuwmilligen, Apeldoorn, Deventer, Kolmschate, Holten, Rijssen. Totaal 136 K.M. Rijssen, Holten, Kolmschate, Deventer, Apeldoorn, Aardhuis, Uddelermeer, Kasteel Staverden, Harderwijk. Totaal 76 K.M. onge veer. (Herplaatsing wegens misstelling). Vraag: Wat is de mooiste weg per fiets en welke is kortste weg van Haarlem naar Val kenburg en hoeveel K.M.? Antw.: Korste en mooiste weg: Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, Uithoorn, Wilnis, Breukelen, Maarssen, Utrecht, Culem- borg, Geldermalsen, Zaltbommel, Hedel. Den Bosch, Eindhoven, Geldrop, Weert, Keipen, Wessen, Maastricht, Sittard, Oirsbeek, Am- stenrade, Wynandsrade, Valkenburg. Totaal 213 K.M. De weg over Amsterdam, Arnhem, Nijmegen, Venlo en Roermond is ook een zeer mooie weg maar rijdt te veel om. Deze route is 270 K.M. lang. Hedenmorgen om kwart over 7 had op den Heerenweg, hoek Adriaan Pauwlaan, een bot sing plaats tusschen een grooten veewagen, komende uit Purmerend, (waarin 1 koe'en een 8-tal schapen met het doel een bezoek te bren gen aan de Leidsche veemarkt), en een vracht auto van de firma B. uit Haarlem. Toen de veewagen van de richting Haarlem komende, de Adr. Pauwlaan wilde passeeren, naderde de andere vrachtauto die den Heerenweg wilde oversteken. Doordat de bestuurder van laatst genoemden auto geen voorrang verleende, en beide auto's waarschijnlijk met vrij groote snel heid reden, moest de botsing volgen. Door den schok maakte de veewagen een hal ven 'slétg/ naar links en viel toen om, terwijl de andere auto even de richting; kwijt raakte en tegen den lichtmast kwam, waardoor deze ont zet werd, terwijl ook een der lampen het moest ontgelden. Wonder boven wonder kwamen chauffeurs en een mede-inzittende van den veewagen er zonder noemenswaardige verwondingen af en konden zichzelf uit de cabine werken. Van het vee had alleen de koe een lichte verwonding aan de horens. De veewagen werd ernstig beschadigd en moest weggesleept worden. Voor het vervoer van het vee werd een andere auto gerequireerd. De andere auto kon, hoewel licht beschadigd, op eigen kracht vertrekken. De politie maakte van een en ander proces verbaal op. De Haarlemsche Politie Muziekvereeniging, directeur de heer B. D. Peters, zal Zondag a.s. deelnemen aan het nationaal muziekconcours te Wieringen. Het korps zal uitkomen in de afdeeling Uit muntendheid Fanfare en in den marschwed- strijd. De Minister van Waterstaat maakt bekend, dat aan Max Klok, wonende te Haarlem, de bevoegdheid als motorrijder voor 1 jaar is op gezegd, ingaande 1 Juni 1934. Stel u een mensch voor, die zijn levens kracht verloren heeft. Een jongeman, die dwatrs door zijn toe», komstplannen heen een zwarte streep getrok ken ziet, die, aan het begin nog van delevens- run voelt, dat hij de eindstreep niet zal ha-1 len, omdat zijn spieren slapper worden en geen steun meer vinden in een gezond lichaam. Een jong meisje, dat het einde van haar le- cen dreigend nabij ziet komen midden in de Mei van haar mooiste jaren. Een jonge vader, tot wien ineens duidelijker het besef doordringt, dat hij niet meer mee kan, dat de kracht wijkt uit zijn armen, waar op hij vrouw en kinderen het leven door had willen dragen. Een jonge moeder, die weet, dat zij ziek is en dat zij haar man niet meer kan helpen in het werk voor de kinderen! En stel u voor, dat deze menschen, wier le venskrachten uitgeteerd, weggevreten worden door de tuberclose, geen kans op genezing hebben, geen kans op behoud van hun idea len; op het uitleven van hun levenslente; op het grootbrengen tot zelfstandigheid van hun kinderen; op het Iblijven steunen van hun man in de moeilijke strijdperiode van zijn leven. Omdat er geen geld is! Omdat u de kans niet zou hebben aange grepen, welke u geboden wordt op Zondag 1 Juli a.s., de kas van „Herwonnen Levens kracht" te sterken door diep in uw beurs te tasten bij de collecte. Den len Juli a.s. hoopt de heer O. van Bem- melen den dag te herdenken, dat hij 25 jaar als halknecht aan het Openbaar Slachthuis werkzaam is. De a.s. jubilaris, die hoofdzakelijk belast is met de werkzaamheden in den varkenshal, heeft steeds met grooten ijver en nauwgezetheid zijn plicht gedaan. Het zal den heer van Bemmelen dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Donderdagmiddag omstreeks twee uur stond in de Kruisstraat een vrachtauto. Een autao kwam aanrijden, gevolgd door een anderen. De bestuurder van dezen laatsten wilde zijn voorganger passeeren, op het moment dat deze den stilstaanden auto ging passeeren. De bestuurder gooide vlug zijn stuur naar links om en kwam met zijn linkervoorwiel op het trottoir. Daar stond een wielrijder, die toen hij den auto zag aankomen zijn 'fiets losliet en weg liep. Het rijwiel werd beschadigd. Uit een ge- reedschaRstasch, die zich aan het rijwiel be vond, slingerde een koperen kraan door het spiegelruit van perceel Kruisstraat 29, waarin een sigarenzaak is gevestigd. Tegen den chauffeur D., die In Haarlem woont, is proces-verbaal opgemaakt. De heer J. A. Dekker, vaste knecht bij de Arrondissements Rechtbank alhier, is met in gang van 1 Januari a.s. bevorderd tot bode aan genoemde instelling. Donderdagmorgen is door de motorbrigade proces-verbaal opgemaakt tegen een transport arbeider uit Leiden, die met een vrachtauto reed, waarvan de stuurinrichting 180 speling vertoonde. De auto is ter reparatie naar een garage gebracht. fie*- Alhier zijn in de afgeloopen week van 17 tot en met 23 Juni, 3 gevallen van roodvonk ge constateerd. Onder groote belangstelling werd gister avond aan de dames Stelte en de Graaf, die 50 jaar vroedvrouw zijn, een serenade gebracht. Raadsvergadering. Donderdagmiddag kwam de Raad dezer gemeente bijeen. De voorzitter deelde mede, dat het niet de bedoe ling was een raadsvergadering te houden, doch eenige financieele regelingen moesten worden afgedaan en daarnaast eenig kleingoed. De heer Troost vraagt of er geen stukken zijn ingekomen omtrent een nieuwe steunregeling. De voorzitter zegt dat hedenmorgen een brief is ingekomen van het Ministerie van Econo mische Zaken, waarin het voornemen wordt te kennen gegeven de steunregeling te verlagen. Aangenomen wordt een voorstel tot verlen ging van den geldigheidsduur van de be staande verordeningen op het beheer van de gemeentebedrijven. Een perceel grond, gelegen aan den Konings weg te Hoofddorp, wordt verkocht voor ƒ2.50 per M2. aan J. Kooy. Het kohier voor de heffing van de straat belasting wordt aangeboden op een eindbedrag van ƒ44000. Het kohier wordt vastgesteld. Een bespreking inzake huurverlaglng voor woningen van woningbouwvereenigingen zal In geheime zitting worden behandeld. Rondvraag. Door de heeren Bras, de Zeeuw, Joore, Troost, F. Bos en Arendonk worden ver schillende vragen gesteld. Volksfeesten Door de Oranje-vereeniging „Juliana" zullen Woensdag 18 en Donderdag 19 Juli de jaarlijksche Volksfeesten worden ge houden op het gemeente-terrein achter de R.K. School, Minister Cort v. d. Lindestraat, opge luisterd door attracties. Prachtige prijzen zullen er voor de diverse spelen beschikbaar zijn, welke tentoongesteld worden bij den heer J. Buis, Zwanenburgerdijk bij de brug. Eerste dag: 1 uur namiddags: groote optocht voor kinderen met muziek. Verzamelplaats M. C. v. d. Lindenstraat. Kinderspelen: 2 uur ezel tje prikken, voor meisjes beneden 8 jaar. 2 uur: turfrapen voor jongens beneden 8 jaar. 3 uur: baldragen voor meisjes van 8 tot 12 jaar. 3 uur: zakloopen voor jongens van 8 tot 12 jaar; 4 uur: Behendigheids wedstrijd voor meisjes van 12 tot 16 jaar; 4 uur: Mastklimmen voor jon gens van 12 tot 16 jaar. Deelname aan deze kinderspelen is gratis; fraaie prijzen zijn beschikbaar; aangifte bij 't bestuur. Tweede dag: 2 uur: Tonsteken voor paren. Inleggeld 50 ct. per paar (drie prijzen). 3 uur: katknuppelen voor mannen boven 16 jaar. In- leggeld 25 ct. per persoon (drie prijzen). In verband met het te houden muziek-con- cours in AugustusSeptember is de z.g. „Half wegsche kermis" met een maand vervroegd. Uitslag Polowedstrijden De Donderdag avond in de Zweminrichting aan de Marialaan gehouden polo wedstrijden tusschen Halfweg I en V.Z.V. I (Velsen) werd door laatstgenoemde club met 60 gewonnen. Halfweg II verloor eveneens met 30 van V.Z.V. II. De statistiek der gestolen fietsen in de ge meente Haarlem is in de afgeloopen week weer met zeven aangevuld. Personalia Als pontwachter aan het pont- veer te Sassenheim is aangewezen de heer C. Enzler, thans brugwachter op de oude draai brug te Aalsmeer. rt,..'/- v-v. v. -;■*$ «&P 'i MM ii'J fij<3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6