PREMIE-REIS FINANCIEN PASSIESPELEN TE OBERAMMERGAU EN ZUID-BEIEREN H. Verfaunt - van Dijk HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 vporlOcL RADIO-PROGRAMMA MARKTEN ZATERDAG 30 JUNI 1934 Tijdschrift „Filmfront" 0e TkjdzciandscheTcuidfia^ Witte tanden en frissche adem Zondag 1 Juli 1934 Maandag 2 Juli 1934 Dagfilm Het zestiende nummer NEDERLAND IN DEN VREEMDE Vereertigirig leeft in de harten der landgenooten VOOR ONZE ABONNE'S naar de VAN 2 4 TOT 31 AÜGUSTÜS A.S. ne Klasse 115.—, ine Klasse 90— vermeerderd met f 2.50 administratie kosten per deelnemer, verschuldigd bij inschrijving. In vervolg op onze laatste kennis geving wijzen wij er onzen lezers op. dat in verband met de te verwachten drukte in de vacantiemaand Augustus te Oberammergau. opgave tot deel name aan deze reis. om teleurstelling te voorkomen, terstond gewenscht is. SLUITING 19 JULI A.S. Men vrage programma aan de Afd. Reis Oberammergau, bureau van dit blad. ONDER DE STOOMTRAM GEDOOD EET MEER MELKBROOD R.K. CONGRES VOOR MUZI KALE OPVOEDING P. v. d. Meer de Walcheren TENNIS TE WIMBLEDON TimmerKoopman winnen De competitie BILJARTKAMPIOEN SCHAPPEN Sweering wint zyn serie VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS WIJ MISSIE-JUBILEUMFONDS Gift der Bisschoppen RETRAITEN „Klooster v/d H. Geest" te Uden Miswijn«n/Codl$lampolie, Kerk. kunst op elk gebied Telef. 348, Tilburg, Casthuissïr. 64 Restaurant DORRBUS N.Z. Voorburgwal b.h. Spui, A'dam PLATS DU JOUR EN a LA CARTE Academische examens Examens L.O. Eindexamen H. B. S. Notarieel examen Middelbare Handelsschool Handwerken Handenarbeid Gymnasium-examens Voetverzorging De Fransche regeering stelde aan de Ka mer voor, dat Frankrijk voor 24.5 pCt. de door Oostenrijk uit te geven leening sal waarborgen. Deze leening is een conversie van oude uitgiften 19231937 die in ver schillende landen, ook in Nederland, zijn geplaatst Uit Parijs wordt gemeld, dat Frankrijk voor de stabiliteit van den frank zal bdijven waken. Niets wijst er op dat de verantwoor delijke leiders der financieele politiek van meening zijn veranderd en zich aan een avontuur zouden wenschen over te geven. Dat de onedrhandélingen tusschen Frank rijk en Duitschland inzake de transfer zul len vorderen, wordt te Parijs niet ver wacht. Indien Duitschland inderdaad de overeenkomst over de betalingen mocht op geven, zou Frankrijk overwegen tegenmaat regelen te nemen. Het concern Courtalds heeft de prijzen van kunstzijde-garens en kunstzijde-draad verlaagd in verband met de accijnsverla ging. Morgenthau heeft een uitvoerverbod uit gevaardigd voor zilver, waarvoor geen bij zondere uitvoervergunning door de regee ring is gegeven. De „New-York Times" acht dit embargo 'n grooten slag voor de interna tionale zilverspeculanten. Roosevelt onderteekende de Kerr-bill, krachtens welke 2533 pCt. omzetbelasting wordt geheven op alle tabak, die boven de toegestane hoeveelheid wordt gefabriceerd. American Cities Power and Light kondigt een kwartaal-dividend aan van 0.75. De prijzen van staal-producten in Ameri ka zijn sterk verlaagd vooral van staven staal met 2 per ton. De hittegolf in de graanverbouwende staten in Amerika houdt aan en dit doet een verdere stijging van de graanprijzen verwachten. De American Car and Foundry sloot het afgeloopen boekjaar met een verlies van 3.30 mïllioen tegen 2.21 millioen het vo rig jaar. Bij de inschrijving op de 4 pCt. conver- sieleening van de provincie Drente is van het recht van voorkeur een zoo ruim ge bruik gemaakt, dat de toewijzing op de vrije inschrijvingen gering zal zijn. De Ned. Indische Gas Mij. boekte in 1933 een ongewijzigde winst van f 1-52 millioen. Naast den achteruitgang in 't gas- en elec- triciteitsverbruïk oefenden de zeer lage prij zen van vaste en vloeibare brandstoffen een nadeeligen invloed uit op de gasbedrijven. De exploitatiekosten konden door bezuini gingen verminderen. Het dividend bedraagt 10 pCt. onv.)In verband met de ruime kasmiddelen zal tot algeheele aflossing der nog loopende 5 pCt. obligaties van de lee ning 1915 en der 4)4 pCt. oblig. 1917 worden overgegaan. De Handelsvennootschap v. hMaintz en Co. keert een onveranderd dividend uit van 0 pCt. Op 6 Juli a.s. komt het voorstel aan de orde, volgens welk het geplaatste aan deelenkapitaal zal worden teruggebracht van f 1.425.000 tot f 1.075.000 door afstem peling van f 100 op elk gewoon aandeel. De directie der Van den Bergh's Fabrie ken deelt mede, dat zij heeft besloten over te gaan tot de eerste uitkeering over het boekjaar 1934 van 3 pCt. op de 6 pCt. cu mulatief preferente winstaandeelen A en B. De Exploitatie Mij. Scheveningen boekte over 1933 een winst van f 78.475. Vermeer derd met de onverdeelde winst van 1932 ad f 19.160. Besloten werd een dividend van 4 pCt. uit te keer en. Bij de Nederlandsche Tramweg Mij. is het nadeelig saldo tot f 1.39 millioen geste gen tegen f 1.16 millioen het vorig jaar. Het staat vast, wil de Mijbehouden blijven, dat een aanzienlijke afschrijving van het aan deelenkapitaal en van de schuldenlasten (rentelooze voorschotten, voorschotten der Nederlandsche Spookwegen en obligatie- leeningen) noodzakelijk is. De Handelsvereen. t,Holland-Bombay" boekte een nadeelig saldo van f 82.315 te gen f 46.811 het vorig jaar. Het totaal-ver lies saldo bedraagt f 444.920 tegen f 362.613. Een aanzienlijk deel van het verlies is het gevolg van de voortgezette daling van het Fond Sterling; de afzet leed onder de Ja- pansche concurrentie en het toenemend protectionisme van Britsch-Indië, dat in Juni 75 pCt. op niet-Britsche goederen hief. Het schijnt, dat de Duitsch-Nederland- sche transfer-besprekingen over het kritie ke punt heen zijn en dat een overeenkomst, zoowel aan Nederlandsche als aan Duitsche zijde, thans tamelijk gunstig wordt beoor deeld. Het nieuw Fransch-Engelsche handels verdrag werd te Parijs met voldoening ont vangen, omdat hiermede een einde is ge komen aan het ernstig conflict tusschen beide landen. Naar verluidt, zijn beide lan den overeengekomen, beschermingsmaatre gelen ook toe te passen op hun koloniale gebieden. Frankrijk zal zich vroeg of laat ook bezighouden met een nieuw handels verdrag met Duitschland en met een rege ling van de handelsbetrekkingen met de Vereen. Staten en Argentinië. PENSIOENKORTING IN INDIË Verhooging tot 25 pet.? 'S LANDS BEGROOTINGS- CIJFERS Heden is een vergadering van den minister raad gehouden ter behandeling van de voor- loopige begrootingscy fers. Met een uitvoerige bespreking van de film .Morgen begint het leven" opent Leo Hane- kroot het zestiende nummer van „Filmfront". Hij neemt hierbij de gelegenheid waar te schrijven over „Gegeven en filmische inhoud" De bespreking eindigt met deze conclusie: .Morgen begint het leven" zou nog beter zijn geweest, zoo het gegeven meer had meegehol pen. Doch de opgave was hier ook wel zeer moeilijk. Het is niettemin een film, die zuivere ontroeringen schenkt, welke het gegeven in elke andere uitbeelding niet had vermogen op te wekken. Dit is andermaal een sterk pleidooi Voor de autonome expressiviteit van film." Femand Lodewick bespreekt de film „The World changes" onder den titel „De familie roman op de film", waarbij de schrijver gele genheid vindt verschillende films met „The World changes" te vergelijken. C. Boost teekent een spotprent op de Neder- landsche fiimindustrie, die in de Bleeke Betten, de Jantjes enz. in werding is. J. Knuvelder ver oordeelt in het kort de film „De onverbreekbare wet". Hanekroot schrijft uitvoerig en met groo- te instemming over ,.De wereld in opmarsch", die hij uiteraard vergelijkt met „Cavalcade". Laatstgenoemde film, meent hij, mikt hooger maar is minder strak gemaakt. De film wordt dan ook warm aanbevolen. Hij concludeert ten slotte: „Een menschenleven is slechts van beteeke nis als het van waarde is voor het algemeen belang en het werpt pas vruchten af voor het nageslacht. Van deze, inderdaad menschwaardige op vatting. wordt Roger Standish het symbool en daarom wint hij het met een onuitputtelijke blijmoedigheid in dit leven. Zijn blijmoedigheid is niet de laffe leugen van de doorsnee-film, maar is gegrond op het diepe verantwoorde lijkheidsbesef en den ernst van een man, die de bitterheden des levens geproefd heeft Daar om is de mentaliteit van deze film zoo waarde vol voor ieder publiek, ook al blijft haar kijk op de ontwikkeling der economische verhou dingen met haar minder verantwoord schijnend optimisme nopens de tijdelijkheid van deze crisis, typisch beperkt. Doch een andere visie kon men op dit punt van Amerika redelijker wijs niet verwachten. Het heeft in „Con querors" gegeven, wat het te geven heeft: een tijdbeeld, gedragen door een overtuiging van diep menschelijke beteekenis, gerealiseerd in 'n harden en zakeüjken vorm, waarin de feiten door hun onaandoenlijk objectieve opeenvol ging een monumentaal betoog vormen Het is onnoodig te zeggen, dat wij deze film warm aanbevelen." Onder den titel „De Ned'erlandsche filmpro ductie, c'est moi", polemiseert Close-Up met loet C. Barnstijn's reclamepapieren en over „Rofilon" met H. Briels, verder bespreekt hij de film Men must fight", die hy als een schijnheilige mislukking verwerpt. Over Lilian en Willy wordt een korte bou tade afgeleverd en Pater Morlion O. P. richt zich onder den titel „De katholieke filmcritiek tegenover de ongeloovige waarden" tegen de socialistische pers in België, die onbezonnen aanvallen heeft gepubliceerd tegen de katho lieke filmcritiek aldaar. Het nummer bevat verschillende foto's, voor namelijk uit de film „Morgen begint het leven." Te 's-Hertogenbosch is de jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden van de Vereeni- ging Nederland in den Vreemde", waarin de openingsrede werd uitgesproken door den voor zitter, den heer P. J. de Kanter. Deze constateerde, dat het doel der Veroeni- ging medebracht, dat zij niet een plaats van be teekenis in het Nederlandsche volksleven in neemt. Haar arbeidsveld ligt buiten de grenzen van het vaderland. De vereeniging neemt ech ter wel een ruime plaats in in de harten der landgenooten. Herhaaldelijk is het bewijs ontvangen, dat in het buitenland de belangstelling voor de ge- biedsdeelen, die samen het werk der Nederlan ders vormen, ook nu levendig is. De secretaris, dr. M. de Hartogh, zeide, dat er nog steeds vraag van het buitenland is om inlichtingen op elk gebied omtrent ons land en onze overzeesche gewesten en het secrtariaat is nog steeds in staat ieder, die iets weten wil, ten volle te bevredigen. Voorts wees de secretaris op het belangrijke onderwijs werk, waarmede ook in het afgeloo- pen jaar regelmatig voortgang werd gemaakt. In hoofdzaak werden Engelsche schoolboeken behandeld. In andere landen werden in hoofd zaak steekproeven gedaan teneinde na te kun nen gaan in hoeverre het werk van de Vereeni ging van vroegere jaren vrucht begint te dra gen. Deze resultaten zijn zeer bevredigend. In het afgeloopen jaar zijn de popagandamiddelen over vrijwel de geheele wereld vertoond. In 1933 zfjn tienduizenden in het buitenland on der het gehoor van een of anderen spreker over Nederland of Nederlandsch-Indië geweest. Een nieuwe brochure over de Zuiderzeewerken werd samengesteld in verband met de bijzonder groo- te belangstelling uit het buitenland. De uit gave geschiedde in samenwerking met de A. N. V. V. Ook de andere uitgaven der Vereeniging werden goed gevraagd. Spr. wees vooral op de groote belangsteling in Amerika. Het fotomate riaal werd belangrijk uitgebreid. Tenslotte sprak dr. de Hartogh een woord van bijzonderen dank aan het adres van luite nant-generaal A. Hoogeboom, die van de op richting der vereeniging in 1914 af, het pen ningmeesterschap heeft vervuld, doch wegens hoogen leeftijd heeft gemeend de functie te moeten neerleggen. De heer O. de Vries is bereid gevonden het penningmeesterschap waar te nemen. De on gunstige tijdsomstandigheden hebben haar in vloed gehad op het ledental, al mag er, zoo besloot spr. voor pessimisme geen reden zijn, daar verscheidene nieuwe leden de vereeniging kwamen versterken. Onder Vlagtwedde bij Winschoten is Vrijdag avond een bejaarde man door de stoomtram overreden en gedood. De identiteit van het slachtoffer kon nog niet worden vastgesteld. De propaganda-commissie voor het gebruik van melkbrood te Leeuwarden, postbus 73, die tot dusverre haar propaganda heeft beperkt tot de provincie Friesland, heeft, gezien de resul taten welke zij reeds in Friesland heeft bereikt en de vele aanvragen welke uit alle deelen van Nederland tot haar zijn gericht, besloten deze propaganda ook buiten de grenzen van Fries land ter hand te nemen. Van verschillende zij den buiten Friesland is haar reeds volle mede werking toegezegd. Op dit Congres, dat 1 en 2 Augustus as. te Den Haag zal gehouden worden, zal men, zoowel door inleidingen als vooral door praktische demonstraties een zoo volledig mo gelijk beeld trachten te geven van het pro bleem der muzikale opvoeding op de Lagere en Middelbare school en in de jeugdorganisa ties. Enkele punten die van bijzonder belang zijn, zullen op dit Congres een aparte beurt krijgen, we denken hier o.a. aan de rhythmische vor ming, notatie-moeilijkheden, Gregoriaansch al? massa- en koorzang voor de jeugd, ook bij schooluitvoeringen buiten de kerk; verder vooral met betrekking tot de middelbare scho len en de vereenigingen der schoolvrije jeugd aan blokfluitspel en volksdans. Dat ook onze hooge Regeering belang stelt in dit Congres, moge blijken uit 't feit, dat 'i. Exc. de Minister van Onderwijs, Mr, Marchant, zit ting heeft willen nemen in het Eere-Comité. m Öp 28 Juni, na de eerste vespers van het féést van den H. H. Petrus en Paulus is Pieter van der Meer de Walcheren in de St. Paulus Abdij te Oosterhout onder den naam frère Mathias in het noviciaat opgenomen. Vader Abt wees in verband met de voetwassching op het evangelieverhaal, waarin Petrus protes teert „Heer, zult Gij mij de voeten wasschen". Christus gaf hier het voorbeeld hoe wij geko men zijn om te dienen in liefde. De monniken moeten in hun medebroeders Christus vereeren en beminnen. Mevrouw C. van der Meer de Walcheren ont vangt op 30 Juni Cheden) met speciale toe stemming van Z. H. den Paus, het klooster kleed in St. Cécile te Solesmes, Frankrijk, on der den naam Sr. Rosalia. Voor de derde ronde van het dames-enkel spel won Mrs King heden van Mej. Rollin Couquerque met de cijfers 64, 63. In het heerendubbelspel boekte ons land een succesje door de overwinning van Timmer en Koopman op de Hongaren Von Kehrling en Gabrovitz met 46, 64, 62, 97. Voor de All-Englandplate (troosttoumooi) verloor Leembruggen in de tweede ronde van den Engelschman Peters met 63, 86. H. K. H. Prinses Juliana woonde vanmiddag in de Koninklijke Loge de wedstrijden tjij. Prins George van Engeland was eveneens aanwezig. Het competitieprogramma van den Nederl. Lawn-Tennis Bond verméldt voor a.s. Zondag de volgende wedstrijden: Promotiewedstrijd (eerste naar hoofdklasse) Amhemsche T.V.Thor (Den Haag). Promotiewedstrijd van overgangs- naar eer ste klasse: Park Marlot IT. C. H. I; Amhem sche L. T. Bondverliezer WoburnparkPhil harmonic. Kampioenschap tweede klasse B (Noord-West) T. C. G. I—T. C. H. III. Kampioenschap tweede klasse Oost: Amh. T. V. IIWag. Studenten (beslissingswedstrijd). Kampioenschap derde klasse (Noord-West) T. C. G. II—Ready I. Kampioenschap derde klasse B (Noord- West) AdvendoTop II; Animo IIRea dy II. Kampioenschap derde klasse B (Zuid-West): Bonzo IIBoschhek I (beslissing). Te Vichy zijn Vrijdag de werelkampioenschap- pen biljarten eenbandspel aangevangen, waar aan ook door onzen landgenoot Sweering wordt deelgenomen. De eerste resultaten zijn: Sweering 150 punten, h. s. 20, in 80 beurten, gem. 1.87. Reicher (Oostenrijk) 145 punten, h. s. 16, in 80 beurten, gem. 1.81. Ferraz (Portugal) 150 punten in 50 beurten, h. s. 11, gem. 3. Domingo (Spanje) 129 punten in 50 beurten, h. s. 11, gem. 2.58. Förster (Duitschland) 150 punten in 68 beur ten, h. s. 13, gem. 2.20. David (Hongarije) 102 punten in 47 beurten, h. s. 9, gem. 1.50. Davin (Frankrijk) 150 punten in 47 beurten, h. s. 18, gem. 3.19. Claeys (België) 100 punten in 47 beurten, h. s. 13, gem. 2.12. HUIZEN, 301.5 M. NCRV 8.30 Mor genwijding door ds. A. G. F. Smit 9.30 Sluiting KRO 9.30 Gramofoonmuziek 9.45 Hoogmis uit de parochiekerk van den H. Jacobus te Winterswijk 11.45 Gramo foonmuziek 12.15 Het Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 1.00 Boeken en Schrijvers. „Zegen der Goedheid" van An- toon Coofen door C. Vos 1.20 Het Kro- orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Bont 2.30 Het Hilversumsch Trio 3.00 Gramofoonmuziek 3.30 Het Hilversumsch Strijktrio 4v>0 Ziekenlof uit Bloe- mendaal 5.00 Sluiting NCRV 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Laren. Voorganger ds. J. Verkuyl 6.30 Gramo foonmuziek 6.45 Duetten door mevr. Agusta Raclaire, alt. Louis Borgman, bari ton. Studio-orgel Ferdinand Kloek 7.45 Sluiting KRO 7.45 Voetbaluitslagen van de R.K .F. 7.50 „Het Zedelykheidsvraag- stuk" door prof. dr. A. Steger 8.15 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer 9.00 Vaz Dias 9.05 Piano-recital door Theja Schwartz 9.20 Gramofoonmuziek 9.30 Het Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 10.15 Vaz Dias 10.20 Het Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 10.40 Epi loog door het kleln-koor o. 1. v. Jos. H. Pickers. HILVERSUM, 1875 M. VARA 9.00 Postduivenberichten 9.03 Tulnbouwhalf- uurtje. S. S. Lantinga: „Gieten en Sproeien" 9.30 Concert door Arb. Muziekver. ,P. J. Troelstra" o. 1. v. Joh. Boers 12.00 Sluiting AVRO 12.00 Tijdsein Avro-klok 12.01 Zang door het kinderkoor „Onder Ons" o. 1. v. Jacob Hamel 12.15 De „Fi nishing Touch" voor de koffietafel 1.00 Kinderkoor „Onder Ons" 1.15 Lunchcon cert door Kovacs Lajos en zijn orkest 2.00 Boekenhalfuurtje. Herman Robbers be spreekt „Baccarat" door C. J. Kelk 2.30 Muziek voor Schommelstoel en Hangmat" 3.00 Aansluiting met het Kurhaus te Sche- venlngen. Het Residentie-orkest o. 1. v. Ignaz Neumark 4.30 Nabeschouwing door Han Hollander van den voetbalwedstrijd om het Ned. kampioenschap Ajax versus Velocitas, hedenmiddag in Amsterdam ge speeld, gevolgd door pittige marschmuziek 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dias 5.00 Sluiting VARA 5.00 Orgelspel door Joh. Jong 5.30 Gramofoonmuziek 5.40 Voethal van den dag 6.00 Sluiting AVRO 8.00 Tijdsein Avro-klok 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias 8.05 Concert door het Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. Soliste Rethberg 9.00 Radio journaal met muzikaal gevolg - 9.30 Een flits uit het Kurhausconcert.Marion An derson, de beroemde Neger-altzangeres, zingt met begeleiding van het Residentie- Orkest o. 1. v. Carl Schuricht 9.40 Popu lair concert door het Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep 10.30 Kovacs Lajos en zyn orkest 11.10 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein Avro-klok en sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. Engelsche dag. 12.30 Gevarieerd gramofoonplatenconcert 1.00 Dansmuziek 3.00 Gevarieerd concert 9.30 Gevarieerd Gramofoonplatenpro- gramma 10.00 Operettefragmenten 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.15 Paul Godwin's orkest 6.35 Het omroeporkest 9.35 Populair concert 11.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 1.30 Paul Godwin's orkest 5.20 Max Alexys' orkest 8.20 Het omroeporkest speelt bekende operette fragmenten 11.50 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 Het om roeporkest o. I. v. Frits Mahler 4.20 Concert 10.30 Het omroeporkest O. 1. v. Emll Reesen 11.20 Borge Christiansen's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 12.20 Orkestconcert o. 1. v. Georg Wöllner 7.30 Een Friede- mann-Bachprogramma 9.35 Weensch concert door het omroep-klein-orkest o. 1. V. Helmar Kahler. HAMBURG, 332 M. 12.35 Het Konings- bergsche Opera-orkest o. 1, v. Georg Wöllner 3.20 Franz Völker zingt (gr.pl.) 12.20 Concert o. 1. v. Willy Bantelmann. KEULEN, 456 M. 12.20 Het kleine om roeporkest o. 1. v. Leo Eysoldt 6.20 Histo-' rische marschen (gr.pl.) 9.35 Het groote omroeporkest o. 1. v. dr. Wilhelm Busch- kotter 10.40 Concert door het West- Duitsche kamerorkest m. m. v. solisten (dansmuziek). DAVENTRY, 1500 M. 12.50 Het Mid land Studio-orkest o. 1. v. Frank Cantell 3.20 Gramofoonmuziek 6.05 Het Inter nationaal Strijkkwartet 10.05 Dominion Day 1934. PARIJS (POSTE PARISIEN), 313 M. 7.55 Gramofoonmuziek 9.15 Music Hali- programma. PARIJS (RADIO), 1648 M. 12.40 Ge wijde muziek 1.20 Populair concert door het Victor Pascal-orkest 2.35 Populair concert 0.20 Het Andolfri-orkest 10.50 Dansmuziek. MILAAN, 369 M. 1.30 Populair concert 4.20 Gramofoonmuziek 8.00 idem 9.05 Fransche muziek 10.35 Populaire en dansmuziek. 421 M. 4.50 Gramofoonmuziek 5.20 Instrumentaal en vocaal concert 8.35 Gramofoonmuziek 9.05 II conté Ory", opera van Rossini. WEENEN, 507 M. 12.50 Populair con cert o. 1. v. Mhx Schönherr 5.20 Populair concert o. I. v. Bert Silvlng 7.35 Piano recital door Paul de Sonne. 11.05 Dans muziek 12.20 Vervolg dansmuziek. WARSCHAU, 1345 M. 12.30 Het om roeporkest o. 1. v. Z. Gorzynski 4.20 Populaire Poolsche muziek 8.32 Het omroeporkest o. 1. v. Z. Gorzynski 11.25 Dansmuziek. BEROMÜNSTER, 540 M. 1.00 Het om roeporkest o. 1. V. H. Neppach 6.20 Het omroeporkest o. 1. v. Erwin Gilbert 7.25 Solistenconcert 8.40 Het mandoline orkest van Bazel o. 1. v. O. Hartmann. HUIZEN, 301.5 M.: 8.00 N.C.R.V.: Schrift lezing en meditatie. 8.159.30 Morgencon cert. 10.3011.00 Morgendienst door Dr. W. Lodder. 11.0011.30 Lezen van Chr Lectuur. 11.3012.00 Orkestmuziek (gr. platen). 12.00-12.15 Politieberichten. 12.15 tot 12.30 Gramofoonmuziek. 12.302.00 n.m. Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk te Amsterdam. 2.002.45 Liederen-recital door mevr. Rie Dijs Ochel, alt, a. d. vleugel W. L. Doortmont. 2.453.15 Wenken voor de keuken. 3.15 3.45 Gramofoonmuziek. (Kinderliederen). 3.454.00 Verzorging van den zender. 4.00 tot 5.00 Bijbellezir-g door Ds. J. G. Feen- stra. Zang mej. C. de Jager. Orgel C. van Drieënhuizen. 5.005.30 Gramofoonmu ziek. 5.306.30 Piano-recital door Mari nus Flipse. 6.307.00 Vragenuurtje. 7.00 tot 7.15 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.157.30 Gramofoonmuziek. 7.308.00 Vragenuurtje. 8.009.00 Con cert. H. v. d. Horst, cello. K. F. Borgers, cello, Ferdinand Kloek, studio-orgel. 9.0Ó tot 9.30 Mevr. Matty Vigelius spreekt over: „Per Pottenbakkerswiel van Oost naar West." 9.3011.00 Het Amsterdamsch Sa lon-orkest onder leiding van D. H. Ph. Kiekens. 10.00 Persbureau Vaz Dias. 11.00 tot 11.30 Gramofoonmuziek. HILVERSUM, 1875 M.: AVRO: 8.00 Tijd sein Avro-klok. 8.0110.00 Gramofoonmu ziek. 10.00 Tijdsein Avro-klok. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.1510.30 Ernstige klan ken. 10.3011.00 Mr. Philippe C. La Cha- pelle draagt voor. 11.0012.00 Orgelcon cert door Piet van Egmond Jr. Soliste: Mevr. Grethe WeijnschenkHogenbirk, so- proon. 12.00 Tijdsein Avro-klok. 12.012.15 Concert door Kovacs Laios en zijn orkest met tusschenspel van Gramofoonmuziek. 2.152.30 Gramofoonmuziek. 2.303.00 Piano-recital door Egbert Veen. 3.004.00 Orkestmuziek op gramofoonplaten. 4.00 4.15 Overschakeling op den zender „Radio Kootwijk." 4.154.30 Gramofoonmuziek 4.305.30 Disco-causerie door Max Tak. 5.306.30 Aansluiting met cabaret-dan cing „Atlantic" te Scheveningen. Diner en Saloumuziek door John van Brück en zijn orkest. 6.307.15 Orgelconcert door Pierre Palla met medewerking van de Mandolinevereeniging „Crescendo." 7.15 tot 7.30 Causerie „Mobilisatieherdenking" door P. van Rees J.W.zn. 7.307.40 Gra mofoonmuziek. 7.408.00 Causerie door Kapt. F. Raland over den Nationalen Luchtvaartdag. 8.00 Tijdsein Avro-klok. 8.01 tot 8.05 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 tot 9.00 Gramofoonmuziek. 9.0010.00 Con cert door het Omroeporkest onder leiding van Albert van Raalte met medewerking van Theo van der Pas, piano. 10.0010.20 Voordracht door Claudine Witsen Elias. 10.2Q11.00 Concert door het Omroepor kest onder leiding var. Albert van Raalte. 11.0011.10 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.1011.15 Gramofoonmuziek. 11.15 Precisie-tijdsein. 11.1512.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest. LUXEMBURG, 1304 M.: 7.00 Scandinavi sche avond. Gevarieerd gramofoonplaten concert. 7.20 Vervolg gramofoonplatencon cert. 7.35 Vervolg gramofoonplatenconcert. 8.00 Gevarieerd concert door het omroep orkest onder leiding van Henri Pensis.. 8.40 Vervolg gevarieerd concert. 9.00 Gevarieerd Scandinavisch gramofoonplatenprogramma 9.30 Groot Scandinavisch concert door het omroeporkest onder leiding van Henri Pensis, met medewerking van Hilmar Bie- he tenor. 10.25 Ged. uit Italiaansche ope ra's door Hilmar Biehe, tenor, met mede werking van het omroeporkest onder lei ding van Henri Pensis, 10.40 Dansmuziek (gr. platen). BRUSSEL, 484 M.: 1.30 Max Alexys' or kest. 7.20 Gramof oor muziek. 8.20 Popu lair concert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M.: 5.20 Max Alexys' or kest. 6.50 Omroeporkest. 8.20 Omroepor kest. 9.20 Populair concert. 10.30 Dans muziek. KALUNDBORG, 1261 M.: 3.10 Gramo foonmuziek. 8.20 Operetteconcert. 9.55 Concert. 10.35 Zweedsch symphonieconcert onder leiding van Emil Reesen. 11.20 Dansmuziek. HAMBURG, 332 M.: 11.50 Schlossconcert 2.35 Populair concert. 9.10 Concert. 9.50 Omroepsymphonie-orkest. 10.40 Cello, recital. KEULEN, 456 M.: 6.20 Gramofoonmu. Jiek. 12.20 doneert. 5.50 Pianoconcert. 10.40 Klein omroeporkest onder leiding van Eysoldt. BERLIJN, 357 M.: 4.20 Harmoniemuziek. 6.50 Noorsche muziek. 9.55 Populair con cert. 12.30 Concert voor viool en orkest. DAVENTRY, 1500 M.: 12.20 Orgelconcert. 1.35 Western Studio-orkest. 6.50 Idem. 7.50 Radiozangers. 8.20 Callender's band. 10.55 Pianorecital. 11.20 Concert. PARIJS (Poste Parisien), 131 M.: 7.09 Gramofoonmuziek. 9.05 Filmmuziek. 10.20 Dansmuziek. PARIJS (Radio), 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Idem. 10.35 Populair concert. 8.20 Boccaccio, operette van Suppe. 10.50 Dansmuziek. MILAAN, 369 M.: 6.15 Gramofoonmu ziek. 9 05 Populair concert. 10.20 Kamer muziek. ROME, 421 M.: 5.20 Vocaal- en instru mentaal concert. 9.05 Populair concert. 10.20 Gevarieerd programma. WEENEN, 506 M.: 4.30 Concert. 5.45 Gramofoonmuziek. 7.40 Weensche mu ziek. 10.45 Pianoconcert. 11.25 Dansmu ziek. WARSCHAU, 1345 M.: 5.35 Strijkorkest. 6.20 Dansmuziek. 8.32 Omroeporkest. 9.32 Pianoconcert. 10.45 Dansmuziek. BEROMÜNSTER, 540 M.: 4.20 Populair concert. 5.20 Schubert-concert. 6.20 Po pulaire gramofoonmuziek. 8.10 Operette concert. 9.30 Orgelconcert. Hoe groot de belangstelling van het Door luchtig Episcopaat van Nederland is voor het Missie-Jubileumfonds, moge blijken uit het feit, dat door ieder der Bisschoppen f 100.voor dat fonds is bijgedragen. 710 Juli Jeugd-Derde-Ordelingen v. St. Fran- ciscus e.a. 1013 Huismoeders uit Eindhoven, Nij megen e.a. 1418 Apoth. Ass. e.a. 2124 Meisjes-Congreganisten uit Den Bosch e.a. 2528 Jeugd-leidsters e.a. 2831 Meisjes uit Eindhoven 31 Juli4 Aug. Onderwijzeressen e.a. 4—7 Aug. Meisjes uit Helmond 710 Gereserveerd. 11—14 K.J.V.-ers. 1418 Ongehuwde dames. 1821 Meisjes-Congreganisten. 2124 Onderwijzeressen e.a. 2731 Voor Vrouwelijke Afgestudeerden v. Universiteiten, Hooge scholen e.a. 37 Sept. Ongehuwde dames. 811 Ongehuwde dames. 1417 Meisjes. 1720 Huismoeders. 2124 K.J.V.-ers uit Den Bosch e.a. 2427 Gehuwde dames. 28 Sept.2 Oct. Gereserveerd. 58 Oct. Meisjes uit Vucht. 812 Gehuwde dames. 1316 Meisjes uit Tongelre e.a. 1619 Propagandisten v/h werk der In- tronisatie e.a. gehuwde en onge huwde» dames. 2326 Gehuwde leden v/d Boerinnenbond e.a. huismoeders. 2831 Gereserveerd. 36 Nov. Meisjes uit Waalre, Geldrop e.a. 1013 Meisjes. 1316 Zelatricen v/d Retraitepenning en Zelatricen en leden v/h Apostolaat des gebeds. 1720 Ongeh. leden v/d Boerinnenbond. 2427 Meisjes verloofden. 811 Dec. Meisjes. 1518 Meisjes. 2225 Meisjes uit Waalwijk e.a. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift, getiteld: „Over de constitutioneele beteekenis der teleangiectasiën de heer C. H. Beek, geboren te Koeta Radja. Artsexamen eerste gedeelte de heer K. J. Troost en mejuffrouw E. Sissingh. Bevorderd tot arts de heeren C. E. Keilholz en M. D. J. van der Meer. Practisch apothekersexamen eerste gedeelte de dames M. A. Cox, E. M. LootDe Bas, L. G. Grooters, J. Th. Werker, H. L. Ochtman en de heeren G. Beudeker. J. H. J. Boerrigter, J. H. M. van Dokkum, R. de Jong. Ch. W. Verbaarsschott, Lie Ghien Ghiam en J. F. Kok. LEIDEN. Examen apothekers-assistent. Ge slaagd de heeren F. Houben, A. R. W. Wuppe- retz, M. S. C. de Klerk, allen Den Haag. AMSTERDAM. Mr. H. F. W. D. Fischer, die Vrij dag promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerd heid, verkreeg daarbij het praedicaat „Cum lau- de". NIJMEGEN, 29 Juni. (R.K. Kweekschool H. Ro- sastichting Neerbosch). Geslaagd de dames D. Vloedbeld te Almelo, G. v. Weerdenburg te Am sterdam en K. v. d. Wijngaart te Utrecht. OUDENBOSCH, 30 Juni. (Bisschoppelijke Kweek school). Geslaagd de heeren: A. M. Verrest, F. A. A. M. Wijnen, C. van Unen, J. H. A. Veel, A. A. Waegemaekers. OLDENZAAL, 29 Juni. (R.K. Carmellyceum) Geslaagd mej. N. de Bruin en de heer H. Gouma, beiden uit Oldenzaal. BUSSUM. Gooische H.B.S. Geslaagd voor het eindexamen van de literair-economische afdeeling de dames E. J. Blankevoort, M. C. Burgerhoudt, A. Klein Bog, C. W. Nieuwendijk, E. C. Roodhuijzen de Vries, G. Schoenmaker, T. L. van Strale, D. W. J. Tijmensen, A. E. Tijmensen, A. M. J. Ulrici en de heeren J. Bakker, H. P. K. de Boesterd, J. Bramson, J. D. B. Kuyl en E. L. Wolff. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I B. v. Goor, Den Haag. NIJMEGEN, 29 Juni. Geslaagd voor 't- eindexa men der Middelbare Handelsavondschool: G. P. Arts, G. H. Dekkers, J. Emmerzaal, Th. Frank, W. F. A. Geersten, Th. A. van Gemert, H. van Haa- ren, B. M. van Hagen, G. H. M. Holla, J. Jacobs, H. J. Jager, P. H. Jansen, J. C. Jansen, J. Th. Jas pers, J. H. Keijsers, J. H. A. Koper, M. W. Kuipers, P. F. Sanders (Lent), Th. J. Schippers, B. Th. Hendriks, J. A, W. Jansen, P. A. Kleyne Hen drik, J. Kuppens. J. H. Mulder, A. N J, C. Over weg, B. M. E. Riet, J. M. W. SaJlevelt, E. F. W. G. firnders (Eist), A. M. Sengers, M. G. Stegeman, M. J. Th. Strik, J. Th. Tromp, N. J. J. Vermeulen en E. M. WeijmaSchultz. MAASTRICHT, 29 Juni. (R.K. Kweekschool der Zusters van het Arme Kind Jezus). Geslaagd: T. Smeets, J. Sikkes en N. Sliepen. HILVERSUM, 29 Juni. Aan de St. Ludgerus- school zijn geslaagd voor het examen handenar beid de heeren: C. H. Lauret te Bussum, J. Lit- jens te Hengelo, J. Th. van Mierlo te Gaanderen, G. P. Olde Loohuls te Oldenzaal, G. J. Oosten dorp te Deventer, B. J. Papendorp te Utrecht, J. R. W. M. Slep te Doesburg, A. Walter te En schede en H. G. M. Wibier te Dedemsvaart. De examens zijn afgeloopen. SITTARD. Gymnasium van het College „St. Jo zef". Geslaagd: J. G. van Acker, Valkenburg; J. A. G. Bours, Valkenburg: J. H. A. de Wit, Heer- lerheide-Heerlen; M. J. L. A. S. Dittrich, Maas tricht; J. M. Douven, Brunssum; H. J. Gulikers, Bunde; J. Penders, Dieteren-Susteren; D. Rongen, Schinveld; T. J. Snackers, Wintraek; J. M. Store ken, Echt; P. J. M. Swelsen. Schimmerl; H. A. W. Thewissen. Sittard; W. J. H. A. Widdershoven Heerlen. Het Nederlandsche Genootschap tot Bevordering der Voetverzorging heeft dezer dagen examen af genomen als Chiropodist en pedicure. Voor Chiro podist slaagden de heeren: C. W. M van Nieuw- burg, Amsterdam; H. W. Dijkhuis. Groningen; F. B. Kohier, Soest; L. H. J. Tuinder, Amsterdam; J. Stolk, Amsterdam; A. Majoor. Laren; G. B, Roelofsen, Amsterdam. Voor pedicure de dames: M. de Zeeuw, Amster dam; M. Berkmans, Amsterdam; M de Jong Brinkman, Amsterdam; M. Sterkenburg Hofman, Leeuwarden; en de heeren: E. H. Geistdorfer, Amsterdam: G. Burghardt, Amsterdam; J de Jong, Amsterdam; J. Pothoff, Amsterdam; D. van Doorn, Tiel; Th. Lutters, Utrecht; B. A. Blok Kampen; H. Fontaine, Apeldoorn; B. Sterkenburg, Leeuwarden; E. van der Zee, Amsterdam. ALKMAAR, 29 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 81 stapels, 160.000 K.G. 43 fabr. kl. 22.00, 2 fabr. comm. 17.00, 12 boeren kl. 20.00, 24 boeren comm. 25.00. Handel goed. ALKMAAR, 30 Juni 1933. Boter- en eieren- markt Boter, fabriek f 0.67^—73V4; eieren, groothandel f 2.25—2.45. Eendeieren 2.30. ALKMAAR, 29 Juni. Graanmarkt. Aangevoerd 91 H.L., als: 14 voertarwe 4.005.50, 2 rogge, 13 gerst en chev. gerst 5.50—5.75, 10 haver 5.507.00, 11 boonen: bruine boonen 11.50—15.00, citroen- boonen 12.0014.00, witte boonen 20.00, 30 kar- wijzaad 17.50, 4 blauwmaanzaad 19.00, 7 erwten: groene kleine 8.0010.00, groene groote 21.00, grauwe 36.0041.00. Handel goed. ALKMAAR, 29 Juni. N.V. Alkm. Export vei ling. Aardappelen 2.505.80 per 100 K.G Aardbeien 29.0058.00 per 100 slof. Andijvie 0.80—3.10, Bloemkool I 3.50—7.00, idem II 1.50—2.50 per 100 stuks. Doperwten 1.006.00, Druiven 35.00 per 100 pond. Kropsla 0.501.80, Komkommers 1.004.00 per 100 stuks. Meloenen 10.0029.00 per 100 st. Postelein 1017 cent per bakje. Peulen 2.007 00 per 100 pond. Rabarber 2.505.50 per 100 bos. Eoode kool 7.00 per 100 stuks. Selderie 0.501 20 per 100 bos. Spinazie 4379 cent per bak Snii- boonen 13.0022.00, dubbele Spercieboonen 18 00 23.00, Tuinboonen 1.002.00, Tomaten 6.00— 8.00 per 100 pond. Uien 2.405.10 per 100 bos. ALKMAAR, 30 Juni. Veemarkt. 6 paarden 110 00 200.00, 6 melkkoeien 150.00225.00, 13 nuch tere slachtkalveren 4.0012.00. 4 vette schapen 19-00. 2 bigzeugen 50,00—60.00, 6 schrammen 14.50, 94 biggen (10 weken) 9.0012.00, 2 bokken eI*Keiten 3.00—7.00 per stuk. Handel stil. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Juni 6000 K.G. Tomaten A f 12.70, B f 13.50, C f 11.80. CC f 6.200 345.000 K.G. Aardappelen: Schot- sche Muizen f 45.70, Schoolmeesters f 4, Blauwe Eigenheimers f 4.70—6.20, Drielingen f 2.50—4.10; 3000 os wortelen f 2.10, 12.000 kg. Roode kool f 4—5.10, 200 kg. Uien: Zilver Nep f 5.70; 1000 stuks Bloemkool f 37.10. NOORD-SCHARWOUDE, 30 Juni. 265000 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 4005.20. Drie lingen 2.904.00. export 2.403.40. 175 K.G. Tuinboonen 1.50. 100 K.G. Zilveruien 7.00. 60 st. Bloemkool 8.00 per 100 st. MEDEMBLIK, 29 Juni. Marktver. „St. Joseph" Grove Muizen 2.452.55, Fij(ne Muizen 2.15—2.35, kleine Muizen 1.50i.60. Witte Muizen 2.252.35, Ideaal 2.052.15 per baal. Aanvoer 2800 baal. WARMENHUIZEN. 29 Juni. Schotsche Muizen 4.005.30, idem Drielingen 2.40—3.90 per 100 K.G. BATAVIA, 30 Juni. (Eneta). De „Java-Bode" weet inzake de hoogere korting op de pensioe nen der Indische ambtenaren, die volgens het blad in 1936 wordt ingevoerd, te berichten, dat de Minister van Koloniën, een voorstander van een hoogere korting zou zijn. De zaak is reeds door den gedelegeerde van den Minister van Koloniën, den heer Hardeman, bij diens jongste bezoek hier te lande besproken. Ver moedelijk zal de korting worden opgevoerd tot 25 procent.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10