UITSTAPJES VOOR SPORTVEREENIGINGEN COMFORTABELE PLEIZi ER BO OTEN H. J. FEYE - TELEFOON 11292 - HAARLEM MAANDAG 2 JULI 1934 CRICKET ROOD EN WIT I—HAARLEM I Een goede wedstrijd Rood en Wit IIIHaarlem III Rood en Wit VBloemendaal II Haarlem IVHaarlem V C. V. H. I—R. C. H. I C. V. H. wint met innings en 72 runs TENNIS TOURNOOI WIMBLEDON OVERVEEN Het programma bijna afgewerkt Ajax (h)Rood en Wit II GOLF Vas Visser Wisselbeker WIELRENNEN De Kampioen R. K. Wielrenners Vereeniging „Achilles" H.H. BESTUURDERS Alvorens uw jaarlijksch uitstapje vast te stellen, raden wij u aan even onze zeer voordeelige condities aan te vragen van onze Vele dankbare tevredenheidsbetuigingen KANTOOR: RAVEUNCSTEEC 13 GYMNASTIEK Sportmiddag K. T. K. Adspiranten-wedstrijden K. T. K. PING PONG Onderlinge wedstrijden H. P. P .C. Personeele Sabel-wed strijd voor Scholieren HONKBAL Blauw Wit—H. H. C. H. H. C. I—Blauw Wit I Z. R. C.Haarlem HaarlemZ. R. C. UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE BENNEBROEK ZILK Honkbal voor Dames VOETBAL HaarlemAmsterdam De Spanjaardsmensehen hebben flink revan che genomen voor de op 27 Mei aan den Scho- terweg geleden nederlaag. Het is een wedstrijd geworden van vrij hooge totalen en bovendien een wedstrijd waarin uitstekend cricket ten bes te werd gegeven, zoodat de zeer talrijk opge- kmoen toeschouwers wel voldaan naar huis zul len zijn gegaan. v. Eeghen won den toss en verkoos te gaan batten, zoodat, eerst om half twaalf, P. v. Bue- ren en W. Kramer openden op het bowlen van A. Maas en P. de Ruig. De runs komen in zeer kalm tempo en beide batsmen hebben niet over geluk te klagen als ze eenige malen van niet al te lastige vangen worden gemist. Het fielden van Haarlem is anders een hoop minder geworden bij verleden jaar vergeleken. De Ruig wordt al spoedig door Fortgens ver vangen, doch eerst op 49 komt de scheiding als Kramer te wild wordt op Maas en Ton hem stumpt voor een gelukkige 18. Reeds 5 runs la ter valt ook het wicket van v. Bueren, ge- bowled door Maas voor een uitstekende 32 en als er 71 runs zijn stumpt Ton Postuma voor 8. A. v. Baasbank en A. v. d. Togt houden tot tot de lunch stand en zetten daarna hun in nings voort. Beide batsmen staan goed te spe len, hoewel v. d. Togt eenige gelukkige slagen doet. Met een 4 op Maas, die maar steeds prachtig doorbowlt, brengt v. d. Togt de 100 op, doch op 106 is ook hij te Wild op Maas en Ton doet voor de derde maal z'n plicht (4 voor 106). A. v. Baasbank en J. de Jonge brengen het met so lide spel tot 143 op welk totaal de eerste door een prachtbal van Maas word gecleared voor een uitstekende 33 (4x4). Hagenaar maakt in snel tempo 15 runs en slaat dan over een bal van Fortgens heen, terwijl mr. B. Davidson reeds na 5 runs gemaakt te hebben door Allart wordt gevangen. Hiermede is de stand 7 voor 170 geworden. Dan komen J. van Baasbank en J. de Jonge samen en dezen nemen dan de bowlerij danig onderhanden. Hoe Maas ook changed, niets helpt en vele bounderies worden geslagen en een over van Kleefstra en de Vries leveren zelfs ieder 13 runs op. Op 226 sluit dan v. Eeghen de innings, Haarlem 3/ uur latende om deze runs te maken of den tijd uit te spe len. J. v. Baasbank bleef met een goed 28 (4x4) en J. de Jonge met een harde 60 (11x4) not out. De bowlingcijfers waren voor Haarlem: A. Maas 469 (in 34 overs); P. de Ruig 1—53; C. Fortgens 2—44; F. v. Dalsum 030. Haarlem opende met Healy en Rijpma op 't bowlen van Hagenaar en v. d. Togt. Reeds op 9 krijgt de laatste Rijpma achter het wicket gevangen voor 4, terwijl ails er 27 runs zijn Al- lar voor 11 door v. d. Togt wordt gebowled, Vijf runs later wordt Healy door z'n captain uitge- rund voor 11. Nu krijgen echter de batsmen Maas en de la Mar de overhand en laten uit stekend batten zen. Vooral met Maas, die na zich rustig ingespeeld e hebben, nu zeer hard begint te slaan, gaat de score snel omhoog Ook de la Mar slaat eenige zeer mooie bounderies. De aanval wordt steeds veranderd, doch het helpt weinig. Eerst op 85 komt er een scheiding als v. d. Togt een goeden vang doet waardoor de la Mar voor een voortreffelijke 23 kan ver trekken. Mt Kleefstra samen houdt Maas het bowlen voornamelijk aan zich en staat nu schitterend te spelen. De eene bolwderij volgt de andere, doch op 121 komt er een eind aan z'n innings als v. d. Togt hem uitvangt. Maas scoorde een prachtige 60 waaronder 9 vieren. Op hetzelfde totaal werd Kleefstra door v. Bueren gevangen voor 2, zoodat de stand nu 6 voor 121 is geworden. R. de Vries en Fortgens zijn nu Samen en spelen de Rood 'ën 'Wrt-bówïërij ook .zeer goed. Tiental na tiental verschijnt op het hord zonder dat de batsmen gescheidén worden. Als er 168 is bowlt Posthuma echter Fortgens voor 19 en nu is het snel gebeurd, daar A. v. Baasbank, die inmiddels is aangezet, de laatste 3 wickets voor z'n rekening neemt n.l. de Vries (22), „v. Dalsum (1) en Ton (0). De Ruig bleef met not out en het totaal sloot op 169 zoodat Rood en Wit de overwinning behaalde met 57 runs. De bowlingcijfers voor R. en W. waren: P. C. Hagenaar 0—46; A. v. d. Togt 2—51: W. Kramer 3—32; dr. S. Posthuma 1—16 en A. v. Baasbank 38. Ook met het bat faalden de Haarlemmers volkomen en op 58 was het bekeken. Ook het zeer slechte runnen tusschen de wickets was oorzaak van dit lage totaal. Alleen H. Wegerif met 21 en mr. F. A. Davidson met 14 presteerde nog iets. Bowlingcijfers van Ajax waren: K. van Kuyk 419 en J. du Pon 429. Ajax won dus met 49 runs. Rood en Wit III bat eerst en scoort 85 runs. Hiervan maakten L. Groen 20, H. v. d. Togt 14; J. Reus 13 en J. Francken 10. De bowlingcijfers van Haarlem III waren: H. Hurkman 3—25; O. Abendanon 339 en F. Lamp 310. Haarlem III had weinig moeite dit totaal te passeeren en bij den stand 3 voor 93 werd ge stopt. Hiervan maakte: J. Voogd 13, J. v. Zuy- len 3 voor 8 not out (in 1 uur 3 kwartier!!!); H. Hurkmans 12; O. Abendanon 31; B. Kam- meyer 12 not out en mr. Extra 17. Bowlingcijfers R. en W. Ill: J. Francken 134; J. Runs 225; G. de Vries 09. Haarlem won dus met 8 runs en 7 wickets. R. en W. I batten eerst, doch bracht er al heel weinig van terecht; op 31 hadden allen 'n beurt gehad. Bowlingcijfers Bloemendaal II: Jac. Bosse 74 (waaronder de hattrick)G. Kesting 113; F. In den Bosch 27. Bloemendaal II had natuurlijk weinig moeite dit totaal te passeeren en toen er 104 runs wa ren voor 5 wickets werd gesloten. Hiervan maakten F. v. Elk 53 not out en Jos. Bosse 35. Bowlingcijfers R. en W.II: M. Stall 237; B. Langeraar 338; W. F. Kruyf 015. R. en W. I werd voor innings ingestuurd en maak ie nu 47 runs: E. Bosschart 22. Bowlingcijfers Bloe mendaal II: G. Kesting 611; In den Bosch 20 en Jac. Bosse 212. Bloemendaal II won dus met innings en 26 runs. Hoewel het vierde elftal aan zijn eer verplicht was de overwinning te behalen en het dan ook inderdaad deed, het jeugdige vijfde heeft kra nig weerstand geboden. Haarlem IV begint te batten en dank zij uitnemend bowlen van A Helming, wordt het totaal slechts 80. In de dubbele cijfers kwamen A. v. d. Bergh 15, H. Luitingh 12, J. v. d. Schaar 18 en A. Roggeband als laatste man 18. A. Heimig bowlde 734, A. Hartog 3—30, J. Mulder 011. Ondanks den weerstand van J. Mulder (13) en T. Kruyt (14) wordt het totaal slechts 57. Vooral de staart batte slechts en werd gemakkelijk slachtoffer van C. Dekker. Haarlem IV won dus verdiend met 23 runs. Voor het vierde bowlden A. v. d. Bergh 2—10, C. Dekker 5—9, H. C. Luitingh 3—19, H. D. ■yvessel 0—12. Kuyt wint den toss en gaat fielden. Het be gin is voor C.V.H. direct hoopvol, want hoewel Middelink spoedig uit is, beginnen Roodt en Koch een goeden stand op te zetten. Aanvan kelijk staan beiden stug te verdedigen, doch daarna komen de runs in gelijkmatig tempo. Geen der R.C.H.-bowlers is in staat 'n scheiding te bewerken en met de lunch is de stand 601. Weer ingaand spelen beiden iets vrijer en op 82 is het Koch die voor een goed gespeelde 25 l.b.w. Kuyt gaat Roodt nu hitten en verdwijnt 15 runs later als hij na een vuurpijl door H. Kuyt gevangen wordt. Hierna laat Davidson weer een lustig partijtje freekikken zitten en scoort in enkele overs 25 runs, w.o. 1 zes en 2 vieren. D. en W. de Vos zetten de zaak op den zelfden voet voort en we noteeren een harde 4 van den eerste, terwijl W. de Vos een keer harde 6 op v. Musscher slaat. Ook de laatste menschen, Kievit en v. Orden, voegen nog snel een tweetal runs aan de score toe, waarna de C.V.H.-aanvoerder op 175 v. 9 de innings sluit. Verschillende batsmen droegen een steentje bij, o.a. Koch 25, A. Roodt 47 (4 x 4, 2 x 6), R. A. G. Davidson 25, D. de Vos 17, W. de Vos 13. Bowlingcijfers R.C.H.: L. Kuyt 3-52, G. v. Musscher 2-63, W. Klein 0-9, D. Radsma 4-15, N. N. 0-9. R.C.H. begint slecht. Middelink en Zeeuwe zijn in den aanvang vrijwel onbespeel baar en nemen wicket na wicket. Als de stand echter 13 v. 9 is geworden, zetten Klein en Hout kamp de tanden op elkaar en laat vooral de laatste prima batten zien. Als Davidson einde lijk Klein weet te bowlen, is het totaal 55 waar van W. Klein 13 en Houtkamp een keurige 28 n. o. Bowlingcijfers C.V.H.: J. Middelink 5-17, G. Zeeuwe 4-19, A. Roodt 0-10, R. A. Davidson 1-5. Roodt waagt een kans op het derde punt en met succes. Wederom blijkt de C.V.H.-bowlerij den gasten te machtig te zijn. Weer weten de eerste vijf batsmen niets te maken, maar Paape maakt het C.V.H. nog geducht moeilijk. Onder- tusschen verstrijkt de tijd al meer en meer. Klein geeft een zeer lastige kans in de slips en wordt door Roodt ingepikt. Vier minuten voor tijd neemt Middelink het laatste wicket en heelt C.V.H. op het kantje af met innings gewonnen. Totaal 48. J. Paape 13. Bowlingcijfers C.V.H.: A. Roodt 1-0, G. Zeeuwe 3-8, G. cv. Langelaar 1-11, R. A. G. Da vidson 0-4, J. Middelink 5-8. Behoudens de eindstrijden voor het dames enkelspel A en het gemengd dubbelspel A die niet konden worden gespeeld omdat mej. M. de Jong, uitkomende in beide nummers, Zondag mét T.C.H. in den Haag het eerste-klasseschap had te verdedigen, heeft wedstrijdleider Van de Klashorst Zaterdag en Zondag zijn programma kunnen afwerken. Erkend dient te worden, dat hij een week lang medewerking van het weer heeft gehad. Beide laatste dagen zijn er verschillende goede en spannende partijen gespeeld waarvoor veel belangstelling bestond. Het heerenenkelspel A. werd door E Hoeke ge wonnen in 4 sets van M, Wetselaar. Wetselaar moge door een ongesteldheid nog niet zijn ouden vorm hebben kunnen vertoonen, Hoeke verdient een pluim voor zijn keurig spel, dat hij con stant deze week heeft gespeeld, na reeds in de interdistrictswedstrijden te hebben getoond, dat hij dit jaar sterker speelt dan in 1933. Het werd een zeer lange strijd, tot het einde toe' met be langstelling gevolgd. Het heeren-dubbelspel A was voor Dingemans en Kermer die in dit kleine nummer geen ster ken tegenstand hebben ontmoet. Mej. R. Hulshoff en mej. M. Uitenhagen de Mist wonnen op keurige wijze het dames-dub belspel A in eindstrijd tegen den dames-dubbel van T.C.H. I. Beide andere nummers in de A- afdeeling worden in den loop dezer week afge speeld. In het Heeren-enkelspel B won W. Kermer den eindstrijd van J. H. Knoop, die gehandi capt was, dat hij op denzelfden dag een kam pioenswedstrijd voor zijn team had te spelen. Kermer is o.i. echter ook onder normale om standigheden juist iets sterker door zijn meer dere routine door het uitkomen in de eerste klasse competitie. Mevr. R. v. d. Klashorst boekte een fraai succes door beslag te leggen op het dames enkelspel B. De overwinning op Mej. Uiten- hage de Mist in den eindstrijd behaald, was verdiend en tactiek vulde hier de techniek goed tn. De beproefde combinatie J. de RuiterC. Melse won het Heeren-dubbelspel B. De jeugdige combinatie Gebr. van Löben Seis had in dit nummer zeer succesvol gespeeld, maar sneu velde in den eindstrijd zeer eervol met 8—6, 7—5. Het dames-dubbelspel B was voor Mevr Bouwman en Mevr. de Graaf, die met de eigenaardige cijfers 60, 1513 den eindstrijd wonnen van Mevr. Kuhn en Mej. D. v. d. Haar. Het gemengd dubbelspel B was een afdeeling van veel gelijkwaardige tegenstanders. De com binatie mevr. KuhnC. Melse bleek tenslotte het sterkst en won den eersten prijs. De uitslagen van de Zaterdag en Zondag ge speelde partijen zijn: Heeren-enkelspel A: 2e ronde: J. Dingemans sl. L. Beynes 6—2, 108. Dr. Kamp sl. J. Drijber 62, 75. 3e ronde: E. Hoeke sl. F. Straueh 61, 63. J. Dingemans sl. dr. Kamp 62, 46, 63. W Kermer w.o. Halve eindstrijd: E. Hoeke sl. W. Kermer Rood en Wit II trok met 10 man, waaronder nog 4 invallers naar Leiden en heeft het dan ook niet tegen de Ajaxieden kunnen bolwerken. Ajax trok het eerst naar het wicket, en ware het fielden der Rood en Witters niet zoo meer dan slechts geweest, dan was het Leidsche totaal lang geen 107 geworden. Van deze 107 maakten J. du Pon 23 en H. v. Breem 28 en mr. Extra 16. Bowlingcijfers R. en W. II: J. W. Francken 1—22; j. Reus 6—46 en mr. F. A. Davidson 3—16. 63, 62. M. Wetselaar sl. J. Dingemans 62, 6—0. Eindstrijd: E. Hoeke sl. M. Wetselaar 6—3. 9—11, 6—3, 6—3. Dames enkelspel A: Halve eindstrijd: Mej. R. Hulshoff sl. Mej. I. Adams 62, 86. Eindstrijd: wordt in den loop der week ge speeld. Heeren dubbelspel A: Halve eindstrijd: S. de Veer en J. v. d. Stadt w.o. Eindstrijd: J. Dingemans en W. Kermer sl. S. de Veer en J. v. d. Stadt 6—3, 64. Dames dubbelspel A: Halve eindstrijd: Mej. M. de Jong en Mevr. KotteVerster sl. Mej. I. Adams en mej. A. Terwey 61, 57, 6—4 Eindstrijd: Mej. R. Hulshoff en Mej. M. TJiten- hage de Mist sl. Mej. M. de Jong en Mevr. Kotte Verster 6—3, 6—2. Gemengd dubbelspel A: Halve eindstrijd: Mevr. Elhorst en Elhorst sl. Mej. R. Hulshoff en Dr. Eysvogel 46, 86, 64. Eindstrijd wordt in den loop van de week ge speeld. 3e ronde: G. F van Löben Seis sl. W. van Hees 62, 62. A. de Roos slaat J. van der Togt 2—6, 6—2, 6—4. 4e ronde: L. Beynes sl. „Van Stederen" 7—5, 10—8. G. van Löben Seis sl. A. de Roos 36, 64, 64, Halve eindstrijd: J. H. Knoop sl. Beynes 6—4, 64. W. Kermer sl. G. van Löben Seis 64, 6—4 Eindstrijd: W. Kermer sl. J. H. Knoop 6—4, 7—5. Dames enkelspel B: Halve eindstrijd: Mevr. R. van de Klashorst sl. Mej. Wolff 6—2, 6—3. Eindstrijd: Mevr. R. van de Klashorst sl. Mej. M. Uitenhage de Mist 86, 63. Heeren dubbelspel B: 2e ronde: G. van Löben Seis en A. van Löben Seis sl. C. Oassee en C, K. van Beaumont 64, 6—2. 3e ronde: J. de Ruiter en C. Melse sl. W. C. Aarts en H. J. Lazet 64, 63. G. van Löben Seis en A. van Löben Seis sl. H. Koster en M. C. Wijt 6—3, 4—6, 6—3. Dr. Eysvogel en Elhorst sl. A. de Roos en J. H. Knoop 46, 64, 1. Halve eindstrijd: J. de Ruiter en C. Melse sl. Dr. Eysvogel en Elhorst 75, 64. A. en G. van Löben Seis sl. „De Regt" en Sprengers 6—1, 6—3. Eindstrijd: J. de Ruiter en O. Melse sl. A. van Löben Seis en G. van Löben Seis 8—6, 7—5. Dames dubbelspel: 2e ronde: Mej. M. Uitenhage de Mist en Mevr. A. Kamerbeek sl. Mej. J. C. van Beau mont en L Grimberg 61, 62 Halve eindstrijd: Mevr. Bouman en Mevr. de Graaf sl. Mej. M. Uitenhage de Mist en mevr. A. Kamerbeek 63, 97. Eindstrijd: Mevr. Bouman en Mevr. De Oraaf sl. mevr. kuhn en mej. D. van der Haar 60, 15—13, Gemengd dubbelspel B: 2e ronde: Mevr. Melse en „Van Stederen" sl. mej. J. C. van Beaumont en C. K. van Beaumont 63 97. 3e ronde: Mevr. Kuhn en C. Melse sl. mej. N. Fonkert en „De Regt" 6—2, 6—2. Mevr. Mel se en „Van Stederen'" sl. Mej. Leenderts en Sikkes 6—1, 6—1. Halve eindstrijd: Mevr. Kuhn en C. Melse slaan mevr. Frekenhorst en Miedema 61, 60. Mevr. A. Kamerbeek en van de Klashorst sl. mevr. Melsen en „Van Stederen" 16, 61, 64 Eindstrijd: Mevr. Kuhn en C. Melse sl mevr. Kamerbeek en van de Klashorst 64, 46, 6—2. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt door den voorzit ter der Commissie D. Th. de Crauw, die dank bracht aan allen, die hadden medegewerkt tot het slagen van .dR in Haarlem zoo populaire tournooi. Wedstrijdleider van de Klashorst, die voor de derde maal dit tournooi op zoo keurige wijze heeft geleid, werd voor zijn kranig werk ge huldigd. Hiermede behoorde dit tournooi op Haar lems grootste banen-oomplex, dat door de goede zorgen van den heer Faase in uitnemende con ditie verkeerde, weer tot het verleden. Zes en twintig deelnemers bekampten elkaar Zondag op de banen der Kennnemer Golfclub om den Vas Visser-beker (36 holes handicap tegen bogey), welke tenslotte door Jhr. J. v. d Brandeler met 5 up gewonnen werd. De beste scores n den morgen waren: Mej. N. Veltman (16) 3 up. A. Jurjans (10), ir. J. J. Borren (15), J. v. Nes V. Meerkerk (18) allen 1 down, terwijl Jhr. v. d. Brandeler (21), N. Hy- manse (24) en B. v. Vlijmen (18) 2 down waren. 's Middags werd de beste score gemaakt door Jhr. J. v. d. Brandeler met 5 up. Jhr. v. Speng- ler en Mevr. Bangert waren beiden met 1 up. Totaal uitslag: 1 Jhr. v. d. Brandeler (5 up). 2. Mej. N. Veltman met 1 up. 3 en 4. B. v. Vlij men en Jhr. v. Spengler met 2 down. Bovengenoemde vereenlging hield Zondag een Handicap sprint over 800 M. voor alle klassen. Aan den start verschenen 50 deelnemers De uitslag luidt als volgt: 1. v. Rooyen. 2. Molen dijk. 3. R. Groot. 4. Kossen. Woensdagavond Club wedstrijden op de Heem- steedsche wielerbaan o.a. plogenachtervolging, klassement-wedstrijden en sprintwedstrijden. Zondag 1 Juli hield bovengenoemde vereenl ging een sprintwedstrijd over 300 M., waarvoor een 30-tal renners aan den start verschenen. De wedstrijd gaf zeer mooie ritten te zien. Voor de verrassing zorgde Rijnbeek, door ln de eerste plaats de demi-finale te winnen van v. Wees, terwijl hij in de finale, welke in matches a deux werd verreden, alle drie de finalisten wist te kloppen, waardoor hij dus beslag legde op de eerste plaats der A- en B-klasse, met als twee de Henk Bakker. Bij de junioren bleek C. de Veer de sterkste, maar het rijden van den kleinen Demison viel buitengewoon op. Deze kleine man legde n.l. beslag op de 3de plaats in zijn categorie en liet daarmede heel wat forschere knapen achter zich. Dat belooft dus wat, temeer daar dit een van zijn eerste wedstrijden was. De uitslagen waren tenslotte als volgt: A- en B-klasse: 1. A. Rijnbeek, 2. Henk Bak ker, 3. Jan Engel, 4. Cor Meyer. Junioren; I. C. de Veer, 2. B. de Vries, 3. Dernison. Hedenavond vergadering in het Jeugdgebouw, Jansstraat, waarop prijsuitreiking. Op de selectie-wedstrijden van a.s. Dinsdag avond op de Heemsteedsche Wielerbaan, wor den alle leden, welke in het bezit van baanma- teriaal zijn, verwacht, opdat het bestuur de renners kan aanwijzen, welke de club zullen vertegenwoordigen in de ontmoeting tegen de E.N.R.K.W. „Amsterdam" op Dinsdag 10 Juli ajs. Voor den op Zaterdag 14 Juli op het sport terrein en in de zweminrichting aan de Klever laan te houden sportmiddag van den Kenne- mer Turnkring bestaat een onverwacht groote belangstelling. Tien vereenigingen meldden zich daarvoor aan en wel O.S.S. (Zandvoort), Bato, Concordia en Turnlust (Haarlem), Bloemendaalsche Gymn. Ver.; T.V. Santpoort, T.V. IJmuiden, Gratia- Plato (IJmuiden-Oost), Sparta (Velsen) en Turnlust (Beverwijk). Voor de gymnastiekwedstrijden onder lei ding van den heer J. J. van Doom gaven zich 38 ploegen op, zoodat bfj ongunstig weer deze wedstrijden in drie zalen moeten worden verwerkt. Bij de jongste meisjes zijn er 15 ploe gen, bij de oudste 13, bfj de Jongste jongens 7 en bij de oudste 3. De spel wedstrijden worden gehouden onder leiding van den heer P. J. Wagemans. Daar voor zijn opgegeven 18 ploegen adspiranten en 12 ploegen leden. Dit groote aantal maakt voor wedstrijden noodzakelijk en deze worden ge houden voor de Haarlemsche vereenigingen. A.s. Zaterdag vinden zij plaats op het terrein aan de van Oosten de Bruynstraat met het volgen de programma: Grensbal (dames)1. Concordia IITurnlust H., 4 uur; 2. Winnaar IConcordia I, 5 uur. Slingerbal (heeren): 1. Concordia ITurn lust H II, 3.30 uur; 2. Concordia IITurnlust H. I, 4 uur; 3. BatoWinnaar 1, 4.30 uur; 4. Winnaar 2Winnaar 3, 5,30 uur. Slagbal (meisjes)1. Concordia IITurnlust (H.), 2.30 uur; 2. Concordia IBato, 3 uur; 3. Winnaar 1Winnaar 2, 4 uur. Slingerbal (jongens): Concordia—Turnlust H, 2.30 uur. Ook de zwemwedstrijden, op 14 Juli te houden onder leiding van den heer W. H. Ver- kes, mogen zich in een groote belangstelling verheugen: 137 deelnemers staan daarvoor in geschreven. Het programma vermeldt 17 num mers. Onder leiding van den heer W. Marsman wer den Zaterdagmiddag op het gemeentelijk sport terrein aan de Kleverlaan athletiekwedstrijden gehouden voor adspiranten uit den Kennemer Turnkring. De uitslagen luiden: Jongste meisjes: 60 M. hardloopen: 1. G. Vis- man, T.V.IJ., 8.8 sec.; 2. R. v. Ronkel, Turnl. B; 3. M. Jansen, Bato. Hoogspringen: 1. A. v. Essen, Bato, 1.35 M.; 2. M.-Jansen, Bato; 3. J. Schanikes, Tumi. B. Verspringen: 1. R. v. Ronkel, Turnl. B, 4.15 M.; 2. A. v. Essen, Bato; 3. M. Jansen, Bato. Balwerpen: 1. R. v. Ronkel, Turnl. B, 21.10 M.; 2. G. Visman, T.V.IJ.; 3. A. Schipper, Turnl. B. Jongste jongens: 60 M. hardloopen: 1. J. Zwart, Turnl. B, 8.7 sec.; 2. A. Meesters, T.V.IJ.; 3. P. Makkelie, Turnl. H. Hoogspringen: 1. J. Z'wart, Turnl. B, 1.25 M.; 2. J. Schoos, Turnl. B en A. Meesters, T.V.IJ. Verspringen: 1. C. Ooievaar, Turnl. B, 4.01 M.; 2. R. Braaksma, Conc.; 3. H. Zammé, Conc. Balwerpen: 1. J. Zwart, Turnl. B, 22.58 M.; 2. P. Makkelie, Turnl. JL; 3. A. Meesters, T.V.IJ. Oudste meisjes: 80 M. hardloopen: 1. L. Klin- ge, Gratia-Plato, 10.8 sec,; 2. H. Zijp, Turnl. B; 3. A. Zwemmer, O.S.S. Estafette 4 x 80 M.: 1. O.S.S. 48 sec.; 2. Turnl. H. Hoogspringen: 1. A. Terhorst, Bato, 1.35 M.; 2. P. v. Amstel, Bato; D. Segerius, Bato; R. v. d. Veen, Turnl. B; L. Klinge, Gr. PI. Vèrspringen: 1. H. Zijp, Turnl. B 4.33 M.; 2. A. ter Horst, Bato; 3. C. Klooswijk, Conc. Duitsche driesprong: 1. L. Klinge, Gr. PI., 9.12 M.; 2. D. Jongejans, Turnl. B; 3. T. Schaap, Turnl. B. Discuswerpen: 1. R. Sjouwerman, Conc., 20 M.; 2. O. Godschalk, Gr. PI.; 3. C. Mijer, O.S.S. Speerwerpen: 1. P. v. Amstel, Bato, 16.21 M.; 2. R. v. d. Veen, Turnl. B; 3. C. Suyk, Turnl. B. Kogelstooten1. C. Mijer O.S.S., 6.43 M.; 2. R. Heidoorn, Turnl. B; 3. T. v. d. Veen, Turnl. B. Oudste jongens: 80 M. hardloopen: 1. A. Schaap, Turnl. B, 9.8 sec.; 2, G. Kenter, Gr. PI.; 3. C. Blikslager, Turnl, B. Estafette 4 x 80 M.: 1. Turnl. B 43.8 sec.; 2. O.S.S. Hoogspringen: 1. G. Kenter, Gr. PI., 1.45 M.; 2. H. v. d. Hije, O.S.S. en J. Braaksma, Conc.; 3. J. v. Vliet, Turnl. B. Vèrspringen: 1. A. Schaap, Turnl. B, 5.45 M.; 2. G. Wagenaar, Turnl. H; 3. W. Prins, Gr. PI. Duitsche driesprong: 1. A. Schaap, Turnl. B, 10.32 M.; 2. W. Prins, Gr. PI; 3. W. Glas, O.S.S. Discuswerpen: 1. K. Honig, Turnl. B, 23.81 M.; 2. C. Blikslager, Turnl. B; 3. C. Reijnders, Turnl. B. Speerwerpen: 1. A. Schaap, Turnl. B, 31.05 M.; 2. H. v. Bos, O.S.S.; 3. C. Blikslager, Turnl. B. Kogelstooten: 1. C. Blikslager, Turnl. B, 9.69 M.; 2. H. v. Bos, O.S.S.; 3. J. Keister, Gr. PI. Dinsdag, 26 Juni j.l„ hield de Haarlemsche Ping-Pong-Club als sluitingsavond van dit sei zoen, onderlinge wedstrijden. Op het programma stonden zoowel enkel- als dubbelspelen vermeld. De uitslagen luidden Dames: le prijs enkelspel mej. C. Leenders. Heeren: le prijs enkelspel D. de Vries. Juniores: le prijs enkelspel J. v. Hemsbergen. Dubbelspelen: le prijs J, C. Heeck en mej. H. Frantsen, 2e prijs H. v. Son en mej. B. Klijzing, 3e prijs D. de Vries en mej. B. Nijenhuis. Aan de Juniores werden tevens troostprijzen uitgereikt in den vorm van ping-pong-speldjes. welke zeer in den smaak vielen. Het nieuwe seizoen vangt aan in September. Datum zal nog nader worden bekend gemaakt. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het voor- loopig secretariaat Vredenhofstraat 19, Haar lem (telefoon 12550) en by den heer H. Michel, Wagenweg 3A, Haarlem (telefoon 16574). Zondag 1 Juli had de Scholieren Sabel-wed- str(jd plaats op het terras van het „Hotel den Hout" alhier. Deze scholieren, alle leerlingen van den schermleeraar Brassinne alhier, zijn aangeslo ten by de Haarlemsche Schermclub, in de af deeling juniors en daardoor droeg deze wed- stryd een officieel karakter. Van de 18 scholieren ingeschreven, waren drie schermers afwezig, juist drie der besten, onder hande J. Ebbiuge, de junior-kampioen, M. Kamminga, derde in kampioenschap en H. Zwarteveld een der beste nieuwelingen. Vijtien scholieren namen dus deel aan dezen wedstryd en werden verdeeld in twee pouls, één van 8 en één van 7 schermers. Dadelyk kon men aanmerkeiyken voor uitgang zien in het schermen dezer scholieren. Met hun jeugdige temperament wisselden de jeugdige partyen in de beste sportiviteit. Van de eerste poule zouden de vier beste in de tweede poule de drie best geplaatste schermers in één finale uitkomen van zeven. Deze waren van de eerste poule H. Mulock Houwer, K. v. Konynenburg,- W. Leijds en J. Wamaars. Van de tweede poule: A. Mulock Houwer, H. v. Oosten en H. Luikinga. H. Mu lock Houwer, H van Oosten, K. v. Konijnen burg en A. Mulock Houwer gaven in deze fi nale mooie partijen te zien. Na een spannen- den strijd kwamen K. v. Konijnenburg, H. Mulock Houwer en H. v. Oosten met een zelf de aantal gewonnen partijen en moesten daar door én barrageparty schermen om het klas sement te beslissen. Na deze baragepartyen kwam H. Mulock Houwer als eerste uit den strijd en won daar door ook den wisselprys van den Koninkiyken Nederlandschen Scherm-Bond. De uitslag van de finale luidt als volgt: No. 1. H. Mulock Houwer met 4 gew. part. na Barrage. No. 2. K. v. Konijnenburg met 4 part. na Bar rage. No. 3 H. v. Oosten met 4 gew. part. na Bar rage. No. 4. A. Mulock Houwer met 3 gew. part. na Barrage; deze schermer won den bijzonde- ren prijs voor den besten styi. No. 5. Leijds met 2 gew. part. 18 ontv. tref fers. No. 6. H. Luikinga met 2 gew. part. 20 ontv. treffers. No. 7. J. Warnaars met 2 gew. part. 21 ontv. treffers. Na dezen zeer aantrekkelijken en geanimeer- den wedstrijd reikte de heer Roelofsz de prij zen uit met een toepasselijk woord. Onze roodwitte stadgenooten hebben tegen Blauw-Wit Zaterdagmiddag niet veel gepres teerd; Vooral het slaan der Haarlemmers was zwak. Slechts in één beurt werd meer dan één punt gemaakt. Blauw Wit deed het beter. De Zebra's had den vooral in het begin weinig ontzag voor de Haarlemsche werpers. Toen eenige honken bezet waren gaf Wilders een keurigen drie- honkslag, terwül Tau er onder dezelfde om standigheden zelfs één home run van maakte. Later ging het met de Blauw-Witten heel wat slechter, maar de voorsprong was toen ver kregen. In de achtste inning begon H.H.C. ook te slaan. De score werd zelfs met zeS punten ver meerderd, waardoor weer wat spanning in den wedstryd kwam. De opleving was echter maar zeer tijdelijk. In de volgende beurt was 't al weer afgeloopen. Uitslag in innings: H.H,C. I: 1, 1, 0, 0, 0, 0, 1, 6, 0 9. Blauw Wit: 3, 4, 0, 2, 2, 0, 1, 1 13. By het zwemmen na den wedstrijd Blauw WitH.H.C. op Zaterdag raakte J. Baas ge blesseerd, zoodat H.H.C. het Zondag zonder hem doen moest. Ook zonder dat zou wel ge bleken zün dat spelen van twee wedstryden in twee dagen H.H.C. te zwaar zou zün. In dezen wedstryd hebben voor H.H.C. Pijn akker, Moll en Panman op de werpplaat ge slaan. Van allen was het Succes echter zeer gering. Door vier wyd kwamen heel wat spelers op de honken. Bovendien waren de Blauw- Witten de tweede helft van den wedstryd uit stekend op slag. Het gevolg van dit alles was dat de voorsprong, die H.H.C. in het begin had weten te behalen, verloren ging en ten slotte zelfs veranderde in een geduchten ach terstand. En dat ondanks het werkelijk uit stekende veldwerk en de keurige vangen. Uitslag in innings: Blauw-Wit: 0. 2, 3, 1, 2, 0, 6, 6, 5 25. H.H.C. I: 2, 5, 4, 0, 1, 0, 3, 0, 0 15. De ontmoeting met Z.R.C. heeft den Haar lemmers minder kracht gekost dan verwacht werd. Bü Z.R.C. ontbrak Zuidweg en als die weg is, blykt er van ZJR.C. niet veel over te zün. Het plan van Haarlem, de huid zoo duur mo gelijk te verkoopen, leidde tot uitstekende re sultaten. Ook al bleek spoedig dat de huid van Haarlem wel buiten het geding zou biyven. Toen de negen spelers van Z.R.C. elk een beurt hadden gehad, waren er net drie innings verstreken. Elke beurt telde net drie man. Punten waren nog niet gefhaakt en zelfs was er nog niet één der Amsterdammers ook maar op het eerste honk geweest. In de vierde beurt zakte Haarlem wat af. Veel gevaar leverde het echter niet op. Het gebrek was spoedig hersteld en toen werd het weer zoo ongeveer: spel van kat en muis. Uitslag in innings: Haarlem I: 0, 3, 1, 5, 3, 2, 0, 6, 3 23. Z.R.C.: 0, 0, 0, 4. 1, 0, 0, 2, 0 7. Dat ZR..O. na Zaterdag met weinig moed naar Haarlem zou komen, was te begrypen. Dat de stemming zakte, toen Haarlem er door tactisch spel in slaagde reeds in de eerste in ning elf runs te scoren, ook al doordat de Z.R.C.-invaller eenige keeren misgreep en an dere Z.R.C.-ers misvingen, is te begrypen. Maar dat er toen nog maar twee of drie Z.R.C.- ers over bleven, die serieus honkbal speelden en de rest er een paskwil van maakten, dat was een schandaal. Het in grooten getale op gekomen publiek ergerde zich geducht aan deze Kennismaking nieuwe pastoor Zondag avond te half negen deed de nieuwbenoemde pastoor dezer parochie, onder het volle accoord van het welkomstlied, zijn blyde intrede in het feestelijk versierde gebouw te Spaarnwoude. Na dezen welkomsgroet nam de eerW. kape laan het woord en zette in het kort het doel van dezen avond uiteen, n.l. dat deze avond vooral was georganiseerd om de verschillende vereenigingen in de gelegenheid te stellen om op deze wyze kennis te maken met den nieuwten herder der parochie. Ook wenschte spr. dat onder zijn herderschap een goede samenwer king zou zijn met de diverse besturen der ver eenigingen en met de parochianen. Hierna volgden de diverse voorzitters der ver eenigingen, o.a. van kerk- en armbestuur, die nog in het kort kracht bijzetten bij de wen- schen van den kapelaan. De voorzitter van den R. K. Kring van Spaamdam maakte een kleine toespeling op het welkomstlied, dat daarin geuit werd dat zijn eerw. nu pastoor was geworden van Haar- lemmerliede, maar dat hij toch ook hoopte dat pastoor de geestelijke belangen van Spaarndam niet zou vergeten. Voorts de directeuren der beide kerkkoren, die hun wensch uitspraken in goede harmonie den eeredienst van God luister bij te zetten. De voorzitster der naaikrans van Haarlemmerliede sprak den wensch uit dat de pastoor bij de eerstvolgende samenkomst in hun midden mocht zijn. Hierna volgde nu de prefect der Maria-congregatie van Spaarndam en de ver tegenwoordiger der collectanten der parochie kerk. De voorzitter der tooneel- en mondaccor- deonvereeniging, alsmede de directeur der laat ste, hoopte, dat zij in dezen pastoor mochten terugvinden wat in den vorigen is verloren ge gaan. Het gedeelte der huldigende sprekers was nu ten einde, waarna de pastoor zelf het woord nam. Hij bedankte alle vereenigingen voor het veelgesproken woord tot hem gericht, wélke toch zeker wel uit het hart der verschillende vereenigingen tot hem gesproken is. Hy zou, gelijk St. Paulus eens zeide, alles voor allen zün, zoowel voor parochie als bijkerk. Daarom, zoo zeide spreker, zou hij herder zijn der ge- heele parochie en beloofde, zoo hy daartoe in staat zou zijn, minstens ééns in de maand in de bykerk te komen om aldaar een H. Mis op te dragen. In het bijzonder bedankte spr. nog die vereenigingen welke in de toekomst tot het verzorgen van het huis Gods zouden meewer ken. Ten slotte uitte hy den wensch dat by alles de geest voor de liefde tot God moscht mee werken, waarna een hartelijk applaus hem ten deel viel. De mondaccordeonclub speelde hierna nog eenige vroolyke nummertjes, welke de volle instemming hadden. Met een „lang zal hij leven", en een driewerf hoera, werd dit gedeelte besloten. De kapelaan nam tot slot van den avond nog even het woord en hoopte dat al het gesprokene van dezen avond in vervulling zou mogen gaan. Tot slot dient nog wel een woord van lof ge bracht te worden aan den heer Kouweling, bloemist uit Haarlem, die de versiering geheel kosteloos had aangebracht. Het Crisis-Comité In de rekening over het afgeloopen jaar van het plaatseiyk crisis-comit(, die met f 1886.62 sluit, vinden we om. dat de ondersteuning in geld bedroeg f 107.07, onder steuning in natura f 1001.58, kosten ontspan ningslokaal voor de werkloozen f 323.35, bydrage aan het Nationaal Crisis-Comité f 161.87 en verleende voorschotten f 140. Het saldo bedraagt f 91.50 waarvan in kas f 83.35 en boerenleen bank f 8.15, De giften uit de gemeente bedroe gen f 1556.65 Door het comité wordt dank ge bracht aan allen die financieele en andere medewerking hebben verleend Bytijds gered Toen Zaterdagmorgen de heer C. van Straelen, na gezwommen te hebben in een Zanderysloot, huiswaarts keerde, zag hy in een nieuw gedeelte sloot een kinderhand boven water uitsteken. Hij begaf zich direct gekleed te water en mocht het geluk smaken het kind te redden. Geen vergunning By den heer H., alhier, is Zaterdag een hoeveelheid aardappelen in be slag genomen, welke zonder vergunning waren gerooid. opvattingen en aan de propaganda voor het spel is geen dienst bewezen. Haarlem was verstandig genoeg zich niet van de wijs te laten brengen. Onverstoord werd doorgespeeld, al werd by het honkloopen wel eens wat roekeloos gespeeld. Dit kostte, bü eep plotselinge opleving in Z.R.C, nog wel eens slachtoffers. Het kwam echter op een enkel puntje niet aan. De veertig werden toch wel ge haald. Na zeven innings was de onsm&kelüke ver tooning der ZR.C.-ers afgeloopen. Uitslag in innings: Z.R.C.: 0, 2, 3, 1, 0, 0, 1 7. Haarlem I: 11, 4, 8, 10, 4, 1, 3 41 Haarlemsche Competitie ED.O. II: 2, 1, 4, 0, 0, 1, 0 12. D.E.V.: 0, 2, 0, 4, 2, 2, 0, 1, 0 11. Swastika: 3, 4, 5, 3, 3, 5, 0 23. Haarlem III: 2, 1, fl, 4, 3, 3, 5 24. R.H.B.S.: 8, 3, 6, 7 24. S.S.H.: 2, 6, 4, 4, 3, 19. E.D.O. m: 0, 0, 1, 5, 6, 3, 0, 13 28. Haarlem II: 0, 1, 4, 0, 0, 2. 2, 1. 6 16. De dames van „Haarlem" wonnen Zaterdag middag met groot verschil van de N.I.L.O.-da- mes op het terrein van A.M.V.J. te Amster dam. De uitslagen in innings is: Haarlem: 10, 9, 7, 5, 5 36. N.LL.O.: 1, 11, 2, 2, 1 17. Naar wü vemSnen, zal de steden wedstryd Haarlem—Amsterdam voor het jubileum-ste- den-tournooi op Woensdag 11 Juli as. des avonds te half acht op het R. C. H.-terrein te Heemstede worden gespeeld. Door dezen wed stryd zal worden beslist, wie als kampioen van dit tournooi eindigt. Door zyn overwinning op het Rotterdamsch elftal is Haarlem reeds zeker van den tvéeden prüs. Dienzelfden avond wordt tusschen Rotterdam en Den Haag om den der den en vierden prys gespeeld. De eerste prys voor dit tournooi wordt beschikbaar gesteld door den K.N.V.B., de tweede prUs door de ver eeniging de Zwaluwen. Daar Ajax het kam pioensprogramma heeft beëindigd, wordt een sterk Amsterd&msch team verwacht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11