STADSNIEUWS HAAS UBEHOEFT NIET MEER TE SCHRIJVEN Haarlem, 2 Juli MAANDAG 2 JULI 1934 SPECIAL NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT AGENDA 100% Zuivere (Vir K. J. M. V. „ST. AUGUSTINUS" rslechts een enkele maal de rhythmiek, welke .Voetbalwedstrijd tegen Den Haag NATIONAAL CONCOURS VOOR HARMONIE- EN FANFARECORPSEN van „St. Michaël" te Heemstede Marschwedstrijd Middagwedstrijd Vierde af deeling Harmonie Derde af deeling Fanfare Derde af deeling Harmonie Tweede af deeling Fanfare Tweede af deeling Harmonie Eerste af deeling Fanfare Eerste afdeeling Harmonie Eerste afdeeling Fanfare VACANTIE IN HET BOUW- BEDRIJF Voor Haarlem en Omstreken C. EGGINK Sr. f HERWONNEN LEVENS KRACHT Opbrengst plm. f 1375. Districts-Leerlingen-Commissie in de Typografie Prof. Mr. Dr. H. R. Ribbiust NIEUWE BRUG NAAST CRUCQUIUS Met nieuwe verkeersweg in ge bruik genomen. Oude brug in sloopershanden H. G. KRUSEMAN f Vooraanstaand tabakskerver Personalia Nuts-Spaarbank Orgelconcert Haarlemsche Politie-Muziek- vereeniging Jubileum C. v. Bemmelen De tentoonstelling voor Volks huisvesting BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK Concours „Eensgezindheid" te Wormer INSTELLINGEN JUBILEUM-CONCOURS Van IJmuidens Mannenkoor SANTPOORT VELSEN-NOORD IJMUIDEN STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG (ALTIJD VEBSCH) voer 20 voor over het algemeen goed geobserveerd werd. De Haarlemsche K.JM.V. „Sint Augustinus" kan op een succesvol winterprogramma terug zien en laat haar leden thans genieten van zon en lucht, van sport en spel. Steeds heeft het bestuur de leden gedurende den geheelen winter opgeroepen voor de weke- lijksche ontwikkelingsavonden. Vele sprekers hebben het woord gevoerd, vele onderwerpen zijn aangesneden en uiteengezet, waarmede de ver- eeniging haar cultureele en godsdienstige taak vervuld heeft. Thans lokt het mooie weer naar buiten en biedt de K. J. M. V. „St. Augustinus" haar leden ge paste ontspanning in de gezonde buitenlucht. Zoo waren Zondag vele Haagsche K.J.M.V.'ers de gasten van de Haarlemsche Vereeniging. Toen om één uur de Hagenaars per trein, per auto en zelfs per fiets op 't Stationsplein arriveerden werden zij door bestuur en eenige leden harte lijk welkom geheeten, waarna onder gezelligen kout een „kleintje koffie" genuttigd werd. Om kwart over drie werd op verzoek van de gasten door den Haarlemschen voorzitter, den heer J. v. d. Berg, den aftrap verricht en nam de wedstrijd een aanvang. Onder luide aanmoedigingen van de vele sup porters werd een heftige strijd om het eerste doelpunt gevoerd. Om beurten waren Haarlem en den Haag in den aanval. Steeds echter wist de keeper en ook menigmaal de Haarlemsche back Bahlmann de situatie te redden en zoo kwam met blanken stand half-time. Na een frisschen dronk floot scheidsrechter J. Hoeker en begon de tweede helft. Haarlem had nu den wind tegen. Wederom werd aan beide zijden om de overwinning gezwoegd. Beide ver- eenigingen verdienden te doelpunten. Echter tegen de algemeene meening in Wist W. van Kes- sel Haarlem de leiding te geven 10. Een penalty werd door Haarlem op fraaie wijze genomen. De Hagenaars zetten de tanden op elkaar en wilden de eer redden. Doch intusschen zag Haarlem kans een tweede doelpunt te ma ken. Tot het einde bleef de sand ongewijzigd en kan de K.J.M.V. „St. Augustinus niet alleen op een overwinning, maar tevens op een fair ge speelden vriendschappelijken voetbalwedstrijd terugzien. Inderdaad een sportmiddag, die den band der leden onderling en dien tusschen de Haarlemsche en Haagsche K.J.M.V. hechter heeft doen worden. Nog lang bleven de Hagenaars de gasten der Haarlemmers en eerst na hen voor een revan che-wedstrijd uitgenoodigd te hebben vertrok ken zij naar de residentie. De R. K. Harmonie „St. Michaël'' te Heem stede viert haar zilveren jubileum. „Voor oogen aoudend de opvoedende kracht, welke van ieder muziekconcours kan uitgaan", zoo schrijft het Uitvoerend Comité zelf in den aanhef van het programma-voorwoord, meende het bestuur, niettegenstaande de abnormale tijdsomstandig heden ter gelegenheid van dit feit een groot nationaal muziekconcours uit te schrijven. De steun bij het organiseeren er van uit alle kringen van de gemeente ondervonden, heeft de verwachtingen evenwel verre overtroffen. De R. K. Sportvereeniging H. B. C. stond haar mooie terrein, dat zulk een doelmatige inrich ting veroorlooft, voor dit concours af. Het kerk bestuur stelde het R. K. Vereenigingsgebouw ter beschikking. En we kunnen gerust vragen: waar vindt men zulk een ideale accommodatie, welke bovendien zoo weinig kostbaar is. De gemeente stelde zelfs de gemeentelijke mu ziektent ter beschikking en gaf verlof om de marschwedstrijden te houden op de daarvoor uitstekend geëigende Kerklaan. En zoo begonnen Zaterdagavond reeds de fees telijkheden met het inhalen door de beide plaat selijke zustervereenlgingen van het jubileerende corps, dat onder leiding van den heer H. W Hofmeester een openingsconcert zou geven aan het eere-comité, den raad van de gemeente Heemstede, donateurs en kunstlievende leden van de harmonie en genoodigden. Men had gezorgd voor een aardig, niet te uitgebreid programma, niet te moeilijk ook, waarin de marschen naar onzen smaak het beste tot hun recht kwamen. Er was een dankbaar en feestelijk gestemd publiek en ondanks den frisschen zomeravond- wind was het prettig zitten onder de overdekte tribune. Als gebruikelijk had Zondagmiddag te 12 uur de officleele ontvangst plaats van directeuren en besturen der aan het concours deelnemende corpsen in het raadhuis, waar wethouder dr. Droog, als waarnemend burgemeester, het wel kom toeriep aan de deelnemers en de gebruike lijke beleefdheden werden gewisseld onder het schenken van den eerewijn. Daarna had te half een op de Kerklaan, van af de Eschdoombrug de aangekondigde marsch- wedstrijd plaats. De politie van Heemstede had voor een goede afzetting gezorgd en ook de groote schare be langstellenden werkte mee om de goede orde te bewaren. Buiten mededinging liepen de kranige jon gens van het Trommelcorps „St. Jan" uit Haar lem, onder aanvoering van den heer J. F. G. Pennarts, mee in den stoet, wat een alleraar digst schouwspel opleverde en veel succes be leefde. Deelnemers waren aan dezen wedstrijd slechts 4 van de 10 korpsen, met de volgende uitslagen: „De Spaarnebazuin" Haarlem behaalde met „l'Entrée Joyeuse" van Ant. van Leest een lsten prijs met 54 punten. „T.A.V.EH.U." uit Amsterdam, met „Kavee- wee" van A. J. Maas, een 2en prijs met 51 pun ten. „Wilhelmina" van Santpoort met „Réveille" van Werkman den lsten prijs met 57 punten. „Utile Dulci" uit Haarlem met „Paris Bruxel- les" een lsten prijs ex equo met 57 punten. De jury bestond voor deze en de volgende wedstrijden uit de heeren H. W. Hofmeester (voorz.), Jos. de Klerk (Haarlem) en M. C. v. d. Rovaart (Amsterdam). Tien koren hadden voor den middagwedstrijd ingeschreven. Over het algemeen is er door de deelnemers goed geblazen. Zes eerste prijswin naars in een concours van 10 deelnemers duidt daar ook wel op. 't Meest lieten veelal de zui vere stemming en de techniek te wenschen over: „De Spaarnebazuin" uit Haarlem, dir. A. J. P. v. Hakkenberg v. Gaasbeek, is een nog jonge vereeniging van jonge krachten. Geen wonder dat èn klank èn techniek èn stemming vooral nog veel te wenschen overlaten. De dynamiek en de voordracht vielen desondanks te loven. Ze behaalden een 3en prijs met 237 punten. „St. Caecilia'* van Hoogland, onder directi° van j. Wakelkamp, gaf evenmin blijk van bij zondere hoedanigheden. De stemming liet te wenschen over zoowel in t vrije als in 't ver ten nummer' Een tweede PriJ's met 276 pun- Twee mededingers streden hier dezen middag om den palm. „St. Adrianus" uit Naaldwijk, dir. W. Grebel speelde onder een jongen, bezielden dirigent heel' verdienstelijk. Klankgehalte, techniek en voor dracht waren goed verzorgd; ook de opvatting viel te loven, wijl gezond. Een eerste prijs met oio punten. „Crescendo" uit Hillegom, dir. H. A. Maas, bleek een zeer beschaafd spelend ensemble, met fraai klankgehalte, zuivere stemming, mooi afgewogen dynamiek en bestudeerde techniek Ook de voordracht was zeer verzorgd en het ge heel maakte een uitstekenden indruk. Een lst.e prys en het hoogste aantal punten van dezen wedstrijdmiddag, namelijk 339. „Tavenu" uit Amsterdam, dir. S. Hellingman, maakte over het algemeen een goede beurt De stemming was niet steeds onberispelijk in het vrije nummer. De voordracht evenwel goed Met 309 punten een 1ste prijs. „Voorwaarts" uit Haarlem, dir. Jan Post, la boreerde vooral in de klarinettengroep aan zui verheid. Opvatting en voordracht, benevens dy namiek waren verdienstelijk. Een tweede prijs met 281 punten mocht verdiend heeten. „Wilhelmina" van Santpoort, dir. Peter Wit, maakte een heel goede beurt, ondanks enkele minder accurate momenten en wankele chroma tiek hier en daar; ook de rhythmiek was niet altijd onberispelijk. Toegegeven, de gespeelde nummers waren geen lichte opgave. Ze moch ten zich met een eersten prijs met 325 punten ruimschoots beloond achten. „Utile Dulci" Haarlem, dir. A. C. Jutjens kon niet voortdurend aanspraak maken op een ab soluut onberispelijk zuivere stemming en had rommelige momenten, afgewisseld met goede. Opvatting en voordracht waren overigens heel goed. Een tweede prijs met 272 punten. Hierin werd de strijd aangebonden door twee uitstekend bekend staande koren uit het Noor den. Wie zou hier overwinnaar blijven? „Kunst na Arbeid" uit Zuid-Scharwoude, dir. P. Pranger, gaf mooi ensemble-spel, zuivere stemming, mooi afgewerkte techniek en onder zeer goede directie accuraat spel. Ze behaalden nochtans slechts met 307 punten een eersten prijs. We hadden hun in gedachten toch wel 'n hooger cijfer toegekend, al konden ze het in geacheveerdheid niet halen bij „Harmonie" uit Assendelft, dat onder dirigent J. K. Jongejans werkelijk een zeer mooie, in alle opzichten gave verklanking gaf van verplicht en vrij werk. Fraai en vol was de toon, mooi afgewerkt de dynamiek even nog dreigde men den dirigent aan het slot te ontsnappen zeer goed de voordracht en de techniek en zuiver de stemming. De eer ste prijs met 330 punten mocht alleszins ver diend heeten. Van den in den avond gehouden Eerewedstrijd onder de eerste prijs-winnaars van het middag- concours worden de behaalde prijzen en punten eerst aan het einde van het concours bekend gemaakt. J. S. De vacantie in het bouwbedrijf zal evenals voorgaande jaren gegeven worden en wel van 30 Juli tm. 3 Augustus. Door de gecontracteerde gezellenorganisaties zullen weer plannen worden uitgewerkt om deze vacantie zoo goed mogelijk te doen slagen. Bij deze vacantie zullen alle - groepen Bouw vakarbeiders betrokken zijn, ook in het granlto- bedrijf zal het dit jaar gelden, daar ook in dat stand is gekomen en de bepaling van de vacan tie is opgenomen. De Roomsch-Katholieke Bouwvakarbeiders bond afdeeling Haarlem geeft leden en tevens ongeorganiseerden de gelegenheid haar vacan- tiebonnen op Woensdag 4 Juli des avonds van 7 tot 9 uur in het gebouw Sint Bavo Smedestr. 23 in te leveren. Men denke er om op dezen datum hieraan te voldoen daar de bonnen nadien niet meer gel dig zijn. Op den dag der inlevering zal aan ieder die bonnen inlevert een kwitantie worden verstrekt waarop het geld op den datum (die den avond van de inlevering zal worden medegedeeld) kan worden ontvangen. De eerste nieuwe bonnen zullen op Zaterdag 7 Juli door de patroons worden verstrekt, deze gelden dan weer voor de ajs. feestdagen en de vacantie in 1935. tegenwoordig wilden zijn. Na de examen-com missies bedankt te hebben voor al het werk dat zij verricht hadden, wees spr. den geslaagden leerlingen er op dat dit succes eigenlijk nog maar het begin was, omdat zij zich verder moe ten bekwamen in het belang van het vak en van zichzelf. Hierna werden de diploma's uitgereikt. Van de 13 candidaten-zetters waren er 9, van de 9 druk kers-leerlingen 7 geslaagd. De Ver. voor Vakon derwijs had gezorgd voor toepasselijke prijzen voor die leerlingen van den avondvakcursus, die de beste in hun klasse waren. Deze prijzen reik te de voorzitter met een toepasselijk speechje uit. De oud-secr., de heer P. de Munnik werd vervolgens door den voorzitter toegsproken en bedankt voor het vele werk, in de Leerlingen- Commissie verricht. Dit ging vergezeld van de aanbieding van een zak-portefeuille. Hierna volgde een korte inleiding van der» heer R. J. Kok, controleur in de Grafische Be drijven. Deze inleiding, „Bedrijf en Vakoplei ding," werd met groote aandacht gevolgd. Ten slotte sprak de vader van een der ge slaagde leerlingen en bracht zijn dank voor al hetgene der Leerlingen-Commissie had gedaan. Na dit officieele gedeelte volgde vertooning van een film over het vervaardigen .an cliché's, in het algemeen de chemigrafie en van een film, welke den blikdruk behandelde. WU lezen in „Het Kweekersblad": Den 22sten Juni ontsliep in den ouderdom van 77 jaar in blijmoedig geloofsvertrouwen de heer C. Eggink Sr. en dit overlijdensbericht, dat althans voor ons vrij plotseling kwam, zal velen pijnlijk verrast hebben. De heer Eggink heeft veel, heel veel voor de bloembollencultuur gedaan! Hij leidde de af deeling Voorschoten van de Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur 43 jaar, was meermalen lid van 't hoofdbestuur en nooit deed men tevergeefs een beroep op den heer Eggink als het gold de be langen van de bloembollencultuur te bevorde ren. H.M. de Koningin beloonde drie jaar ge leden zijn groote verdiensten met de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Wars van alle grootdoenerij, wars van alle hoogmoed, leefde de heer Eggink zijn gelukkig ste dagen temidden der zijnen en temidden der gewassen, welke hij kende en liefhad. Wat kon zijn kennersoog spoedig een bijzondere kwali teit ontdekken en met welk een talent wist hij de kleuren te kiezen. Hij staarde zich niet blind op de paar hoofdkleuren, zooals zoovelen, neen, hij wist ook te waardeeren de tusschentinten, de nuances, welke het oog van den kunstzinnige het meest bekoren. Maar daarnaast verloor hij de praktijk nooit uit het oog en zocht steeds naar het allerbeste, dat er toe kon bijdragen om lust en liefde voor onze bolgewassen op te wekken en daardoor den omzet te vergrooten. Drie jaar geleden hebben we in dit blad, bij gelegenheid van zijn veertigjarig voorzitterschap van de afdeeling Voorschoten en het vijftigjarig bestaan van zijn ver over de grenzen bekena bedrijf, gelegenheid gehad zijn leven te schet sen; hoe hij als zoon van een tuinbaas bij de Haagsche firma Geldmaker de kascultuur ging leeren, later naar de fa. Otto te Gouda toog en daar den smaak in tulpen-broeien te pakken kreeg. 1 April 1881 vestigde hij zich te Voor schoten en daar heeft hij 53 Jaren geleefd, ge streden en overwonnen, t Is daar geweest,' dat hij de broeiery van bolgewassen uitoefende en het was ook daar, dat men hem in latere jaren op het bedrijf van de Gebrs. Eggink in de don kere winterdagen eiken dag kon vinden. En als zijn oog tusschen de vele nieuwe tulpen er een ontwaarde, die uitblonk door fijne kleur, dan glinsterde zijn blik en opgetogen gaf hij in korte zinnen weer wat hij in die Tulp had op gemerkt. Nooit was het de slechtste Tulp! Een groot vakman, een enthousiast liefhebber heeft de bloembollenstreek verloren. De familie Eggink verloor een Vader, die in werkelijke» zin het hoofd was van de familie. Moge allen de kracht verleend worden het verlies te dra gen in de overtuiging, dat zijne nagedachtenis in dankbare herinnering zal voortleven. Men schrijft ons: Het zal zeer zeker een voldoening zjjn voor de bloempjesverkoopsters, parochieleiders en aan allen die in deze dagen medegewerkt heb ben in welken vorm ook, om deze bloempjos- dag te doen slagen, te vernemen dat de op brengst hoegenaamd niets minder opgebracht heeft dan vorig Jaar. Er is met ijver door de bloemjesverkoopsters gewerkt en menigeen had zonder dat hij het wist een bloempje op zijn jas of mantel en men gaf graag aan de dames in het collecte busje. Het bestuur is van meening, dat nog niet allen hun liefdadigheidszin tegenover „Herwon nen Levenskracht" hebben kunnen voldoen, wegens uitstedigheid en andere omstandigheden! maar de penningmeester, de heer J. W. de Graaf, Grebbelstraat 2, is ten allen tijde be reid nagekomen giften in ontvangst te nemen, zoodat wij zullen hopen, dat het totaal bedrag toch nog 1500.zal bedragen. Zaterdagmiddag vond in de projectie-zaal der M. T. S. de diploma-uitreiking plaats aan die leerlingen in de typografie die met succes hun vierjarigen leertijd besloten. Deze uitreiking vond plaats onder leiding van den voorzitter der Districts Leerlingen Commis sie den heer B. F. Enschedé. De voorzitter was verheugd dat vele ouders Na een langdurige ziekte is te Rotterdam in den ouderdom van 53 jaar overleden onze oud stadgenoot en oud-lid van den Haarlemschen gemeenteraad, prof. mr. dr. H R. Ribblus. Den 9 Juni 1881 werd de heer Ribbius te Arn hem geboren, maar reeds spoedig vertrok liy naar Dordrecht, omdat zyn vader als rechter werd overgeplaatst naar deze stad. In de Merwestad bezocht hy de lagere school en het gymnasium, waarna hy zich in 1891 liet inschry- ven als student in de rechtswetenschappen te Lelden. Tot doctor in de rechtswetenschappen promoveerde de heer Ribbius cum laude en niet lang daarna behaalde hy zyn doctoraal in het handelsrecht. Telefoneer ons Uw antwoord op omroepers onder nummer Bel: HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 (Omroeper-Service) Noem het nummer van de annonce .waarop. (1 .wenscht te reflecteercn. wy noteeren alle by zonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddeliyke door zending aan den steller der an nonce. Omroeper-Service NASSAULAAN 51 HAARLEM De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt AZIJN MOSTERD TAF ELZ UREN Inmiddels had mr. dr. Ribbius zich te Haar lem gevestigd als advocaat en procureur. Hier vervulde hij van 1914 tot zijn vertrek uit Haarlem als afgevaardigde van den Bond van Vrije Liberalen het raadslidmaatschap. In zijn Haarlemschen tyd heeft de heer Ribbius het secretariaat waargenomen van den Bond van Bloembo-llenhandelaren en hij is een van de stichters geweest van de „Cordo". In Juni 1918 volgde de benoeming van mr. dr. Ribbius tot hoogleeraar in het burgerlijk en handelsrecht aan de Nederlandsche Handels- hoogeschool, welke functie hy in September van dat jaar aanvaardde. Gedurende het studie jaar 19221923 was prof. Ribbius rector- magnificus van de Handelshoogeschool. Prof. Ribbius doceerde ook handelsrecht aan de Hoogere Krijgsschool te 's-Gravenhage voor het laatste jaar van de Intendance. Behalve onder de hoogleeraren en studenten was prof. Ribbius een geziene figuur in het Rotterdamsche maatschappeiyke leven, van ver schillende instellingen was hij lid. Gedurende de laatste jaren was prof. Ribbius voorzitter van het Rotterdamsche Crisis-Comité. In allen eenvoud, zonder eenig officieel ver toon, is hedenmorgen de nieuwe brug over de Ringvaart naast de Crucquius in gebruik ge nomen en daarmede eveneens het nieuwe weg gedeelte van den grooten provincialen weg HaarlemUtrecht tusschen het Wipperplein te Heemstede en den Kruisweg in de Haarlem mermeer voor het verkeer opengesteld. Nu alles gereed is, valt de enorme verbetering voor dit zoo drukke verkeerspunt nog meer op. Moest men voorheen eerst door de kom van de gemeente Heemstede met de gevaariyke boch ten, o.a. om het kerkje op het Wilhelminaplein, of door de Drieheerenlaan, Molenwerf en door de Indische Buurt, nu een zwenking vanaf de Heemsteedsche Dreef over het Wipperplein naar links en in een vrijwel rechte iyn gaat het op Aalsmeer aan. Maar het is een heel werk geweest. Eerst de bouw der brug, waarvan het onderdeel in Au gustus 1932 werd opgedragen aan de N.V. Scheber en de bovenbouw aan de N.V. „de Schelde" te Vlissingen. Daar het een hefbrug is, moet de bediening electrisch gaan, en dit werk werd opgedragen aan de firma Figee uit Haarlem. Een der grootste bezwaren van de oude brug was, dat deze slechts pl.m. 80 c.M. boven de waterspiegel lag en er voor elk schuitje „ge draaid" moest worden. De nieuwe brug ligt met het ondervlak 2 M. hooger, met als gevolg, dat de brug, liggende tusschen twee polders, ver boven de omgeving uitsteekt Voor ophooging van den nieuw geprojecteerden weg was dan ook niet minder dan 78000 M3. grond noodig. Dit groote onderdeel werd opgedragen aan de N.V. Holl. Maatschappy voor aanleg van wegen en waterbouwkundige werken te Den Haag. Dit werk werd in twee etappes uitgevoerd en aan gevangen in Augustus van het vorige jaar, kon de N.V. dit werk in begin April opleveren. Het bovendek werd opgedragen aan de be kende wegenbouwer N. V. de Gerulschlooze Weg, die de vorige week het werk als gereed kon opleveren. Het thans opgeleverde nieuwe weggedeelte ls 1675 M. lang. Het middengedeelte dus voor snelverkeer is 6 M. breed, terwyi er één fiets pad is aangelegd van 3 M. breed. Tusschen rij weg en fietspad en ook aan de andere zyde van den rijweg is een berm van 3 M. breed, voor boomenaanplant. Om 9 uur waren toch vele belangstellenden komen kyken of er nog iets bijzonders zou plaats hebben. Van officieele zyde merkten wy o.m. op den hoofdingenieur der provincie, den heer Kryn, de ingenieurs van den prov. waterstaat de heeren Vink en Stelling, den heer Boogaard, opzich ter v. d. Haarlemmermeerpolder, onder wiens ressort deze brug valt, den heer J. Schelling, directeur v. openbare werken te Heemstede en een vertegenwoordiger van de N.V. Geruisch- looze Weg. Als dan om 9 uur de hoofdingenieur het elec- trische apparaat inschakelt om de brug te doen zakken, gaan boodschappen uit naar de ver schillende plaatsen als den Meerweg en het oude gedeelte van de Kruisweg, om die wegen voor het verkeer af te sluiten, de borden van de K. N. A. C. en A. N. W. B. op het Wipperplein met de richting-aanwijzingen „Hoofddorp, Aals meer, Schiphol" en „Haarlem, Den Haag, Zand- voort", worden van hun omhulsel ontdaan, de oude brug wordt opengedraaid om straks zoo vlug mogeiyk afgebroken te worden en spoedig snorren de luxe- en vrachtauto's over den nieu wen weg en de nieuwe brug. En niemand treurt over het oude bruggetje, dat daarmee verlaten ligt met de roode vlag als teeken van „gevaar voor de scheepvaart." In den ouderdom van 79 jaar is alhier over leden de heer H. G. Kruseman, die bijna zyn geheele leven heeft doorgebracht in perceel Groote Houtstraat 122. De heer Kruseman was een vooraanstaand tabakskerver en met hem is een der weinig overgeblevenen van de historische kervers, die er tevens een winkel op na hielden, verdwenen. De thans overledene was een zeer bekend Haarlemmer en in de stad een graag geziene fi guur. Tot voor kort kon men hem vaak met de lange Gouwenaar in de hand voor het raam van z«n woonhuis, gelegen naast den winkel, zien zitten. Een echte tabakkenner van de oude doos ls uit ons midden verdwenen. Te Leiden is geslaagd voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde letter L. de heer R. J. Sanders alhier. Mej. M. P. A. Huygen te Haarlem ls Vrydag geslaagd voor het doctoraal examen in de ge neeskunde aan de Gem. Universiteit van Am sterdam. Het vergelijkend overzicht over Juni 1934— 1933 der Nutsspaarbank alhier is als volgt; Aantal behandelde posten 13165, v. j. 12310; aantal inlagen 8196 v.j. 7748; aantal terugbeta lingen 4969, v.j. 4562. Ingelegd f 457.657.70 v.j. f459.448.05; terugbe taald f 490.342.17; v.j. 412.257.09: minder ingelegd f 32.684.47 v.j. meer f 47.190.96; aantal nieuwe boekjes 254 v.j. 229; aantal afbetaalde boekjes 164 v.j. U5. Spaarbusjes op 30 Juni 1934 in omloop 3483. Geledigd in Juni 1934 315 busjes met totaal in houd f 5.468.44. Aantal verhuurde kluisloketten op 30 Juni 1934, 472. By de orgelbespeling in de groote of St. Bavo- kerk op Dinsdag 3 Juli des avonds van 8.159.15 uur te geven door den heer George Robert, zal het volgende programma worden uitgevoerd: 1. Praeludium et Fuga G gr. t., J. S. Bach. 2. Concert A gr. t., G. F. Handel. Largo, Allegro, Menuet Fuga. 3. Wat Gott tut is wochgetan, S. Karg-Elert. 4. Scherzo, A. Guilmant. 5. Cantabile, E. Bossi. 6. 1ste ged. Ve symphonie, Ch. M- Widor. De Haarlemsche Politie Muziekvereeniging, directeur de heer B. D. Peters, behaalde op het Zondag gehouden muziekconcours te Wieringen in den marschwedstryd met 39 punten een eer sten prijs, in de afdeeling Uitmuntendheid fan fare met 168 '4 pnt., een eersten prys concert- wedstryd en 's avonds in den Eere-wedstryd den tweeden Eere-prys. Op 1 Juli herdacht de heer C. van Bem melen den dag, waarop hy 25 jaar geleden als halknecht aan het Openbaar Slachthuis werkzaam werd gesteld. Maandagochtend heeft de jubilaris dit feit te midden van zyn collega's gevierd. Om twaalf uur werd hy met zyn echtgenoote en kinderen met een auto van huis gehaald en door een van zijn collega's naar een feestelijk versierde kamer gebracht. Hier -sprak de directeur den feesteling toe in een geestige speech, waarin hy o.m. de ver diensten van den jubilaris als echtgenoot als vader en als halknecht huldigde, waarna hy hem namens het gemeentebestuur de gebrui- keiyke enveloppe met inhoud overhandigde. Een der collega's de heer J. IJver, sprak vervolgens den jubilaris toe en overhandigde namens de ambtenaren en werklieden van het Openbaar Slachthuis onder toepasseiyke woor den een huiskamerlamp met oorkonde. Ontroerd dankte vervolgens de jubilaris voor de ontvangen blijken van waardeering, waar mee deze korte plechtigheid ten einde was. Men verzoekt ons nogmaals de aandacht te vestigen op de interessante tentoonstelling der Volkshuisvesting te Haarlem, in het Frans Halsmuseum. De expositie is te bezichtigen iederen dag van 10 tot 5 uur tot en met 7 Juli a.s. Geboren: 27 Juni: z. van —Benter; z. van H. A. H. Juni; z. van H. E. Lippes- z. van M. A. v. Schootèn- T. StienstraSlijver; twee hakkerLams; d. van M. Velde; d. van W. Pronk— van Nimwegen—Bruins; 30 Paap. Overleden: 39 Juni: A. 47 jaar, Maasstraat. M. H. J. Hirschfeldt SteenHoffman; 28 -Harmes; 29 Juni: -Lührmann; z. van zs. van C. A. Been- L. Rombautv. d. •Albrecht; z, van J. Juni: d. van E. Mot M. C. Schellekens, Ter inleiding van het concours by het dertig jarig bestaan van het fanfarecorps „Eensge zindheid" te Wormer, werd door <ïen burge meester van Wormer ten gemeentehuize een welkomstwoord gesproken. Aanwezig waren hierbij de meerderheid der raadsleden, een goed deel van het Eere-comité en de besturen der mededingende vereenigingen. De voorzitter van „Eensgezindheid" beantwoordde dit wel kom met een woord van dank, terwyi kapitein C. L. Walther Boer namens de jury sprak. Hierop volgde een marschwedstryd, waarvoor langs de Dorpstraat groote belangstelling be stond. Hieraan namen slechts twee vereenigin gen deel n.l. „De Harmonie" Wolvega en „Apollo", Hoorn, die beide een eersten prys behaalden met resp. 102 en 98 punten. Een aantal schoolkinderen voerden met bege leiding van „Eensgezindheid" een klepper- marsch uit. Voor den concert-wedstrijd des middags en den eerewedstryd 's avonds, bestond een over weldigenden belangstelling. De jury bestond uit kapitein O. L. Walther Boer, N. Gerharz en A. L. Hazebroek. In de derde afd. Harmonie kwam uit de Ar beiders Muziekvereeniging „De Dageraad" Zaanstreek. Uitgevoerd werd Ouverture „Laure de Noves" van P. N. Labole en „La Charmante", ouverture van Sam Vlessing. Behaald werd een 2e prys met 330 punten. Eerste Afdeeling Fanfare. Verplicht nummer „Marche Solennelle" van Gabriël Pierné. Oost- Knollendammerkapel. Vrij nummer „Terpsi chore van Louis Canne, 294 punten, 2e prys. Afdeeling Ultm. Fanfare. Verplicht nummer Ouverture „Roe. Ellas en A. H. Sellim, arr. Th. Rottier. ,.De Harmonie", Wolvega. Vrij nummer „Grande Marche des Gibelins" van L."Lang- lois, 242 punten, 3e prijs. Eere-afd. Harmonie. Verplicht nummer Ouverture „Don Juan", W, A. Mozart, arr. L. Mayeur. „Johez", Haarlem. Vry nummer Ouverture Superieure afd. Fanfare. Verplicht nummer Ouverture „Seculaire" van P. Gilson. „Onderling Genoegen", Krommenie. Vry nummer Superieure afd. Harmonie. Verplicht nummer Ouverture „Tannhauser", Richard Wagner, arr. L. Cribeillet. „Apollo", Hoorn Vry nummer „Les scènes Pittoresques" de Massenet par, Louis Millet, 372 punten, le prys. „Zaanlands' Kapel", Koog aan de Zaan. Vrij nummer Ouverture „Le Cid", J. Muscenet, par. L. Chornel, 380 punten, le prys. „De Eendracht", Velzen. Vry nummer Ouver ture „Guillaume Tell", Rossini arr. Seüenick 364 punten, le prys. „Apollo" Zaandijk. Vry nummer Suite „Lon don Every Day", K. Cortes. 409 punten, 1ste prijs. De Eerewedstryd. „Johez", Haarlem, Riënsie van J. Wagner, 147 punten. „De Eendracht", Velzen, Oberon van C. M. van Weber, 179 punten, 2e prys. „On derling Genoegen", Krommenie, „Fhilinte et Les Etrangers" van Gilson, 189 punten, le prys. „Apollo", Hoorn, „La Joconda, Ponchielli, 158 punten. „Zaanlands' Kapel", Koog aan de Zaan. La Gioconda, Ponchielli, 189 punten, le prys. „Apollo", Zaanayk, „Le petite suite de Concert", A. Coleridge Taylor, 185 punten, 2e prys. De prys voor het hoogste aantal punten werd gewonnen door „Apollo" te Zaandyk, de 2e directeursprys door den heer P. Swager, direc teur van Zaanlands Kapel, Sociëteit „St. Bavo": R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Werkplaatspersoneel, 8 uur. Luxor-sound-Theater: „De Sensatie-corres pondent"; 8.15 uur. Palace: „Je bent 'n schatje, Ros' Marie"; op het tooneel: Pipifax, Humsti, Bumsti; 7 en 9.15 uur. 3 Juli. Gebouw St. Bavo.: St. Caecilia, 8 uur. Rechtskundig bureau 8.30 uur. Afdracht Grafische Bond. Oude Raadzaal: 5 uur Spoedeischende raadsvergaderingen. R.K. Kerk Bloemendaal. Ziekentriduum. Bioscopen. Als boven. Bisschoppelijk Museum wyziging, thans geopend op werkdagen van 10—4 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons. Bloemhofstraat L Haarlem Tel 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4. 8—9 uur Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhof straat 1. Haar lem Tel 11671. Wit-Gele Kruis (R.K. Kraamhulp, Wykver- pleging en Magazyn Parklaan 75 (telef. 16391). Spreekuren: R.K. Kraamhulp: Dinsdags van 1 tot 2 uur. Vrijdags van 1 tot 2 uur. De voorzitter bracht welgemeende woorden van hulde en dank en releveerde, dat „Eens gezindheid mag terugzien op een schitterend geslaagd concours. Tot slot speelde „Apollo" uit Zaandyk nog eens het vrije nummer van des middags en een marsch. Zondag is het zangconcours, georganiseerd door IJmuidens Mannenkoor, voortgezet. Ook deze dag is uitnemend geslaagd. Niet minder dan 17 koren traden op. De uitslagen van dien dag zy'n: 4de afd. gemengde koren: „Astoria", Amster dam, 2de prys, 279 punten. lste afd. gem. koren: „Door Eendracht Bloeiende", Koog-Zaandijk, 316 p., eerste prys; „Zang na Arbeid", Krommenie, lste prijs, 301 p.; „De Stem", Utrecht, eerste prijs, 300'/a p.; „Polyhymnia", IJmuiden-Oost, 360 p., eerste prijs; „Kunst en Vriendschap", St. Maarten, 345 p„ eerste prys; Liedertafel „Ontwaakt", Zaan dam, 288'/$ p., tweede prijs; „IJmuidens a Ca- pellakoor", 308 p., eerste prys; „Precosia", Am sterdam, 269 p., tweede prijs; „D. E. V. O.", Am sterdam, 351 p., eerste prijs. 2de afd. gem. koren: „Zuider Tuindorp", Rot terdam, 322 p., eerste prijs. Des avonds om 7 uur werd het concours ver volgd. Nog nooit zagen we de ruime zaal van het Patronaat zóó overvol als dezen avond. De geweldige belangstelling was wel gerecht vaardigd, want dit slot was voor „la fine fleur" van het concours. In de afd. uitmuntendheid voor gemengde koren kwamen uit de R. K. Gem. Zangver. „6t. Caecilia" uit Krommenie en „Kunst na Ar- beid" van Uitgeest. „St. Caecilia" behaalde met 325 p, een eersten prys; „Kunst na Arbeid" een tweeden prys met 298 p. Mannenkoren: „Zanglust", Beverwyk, eersten prys, 308 p. Eere-afdeeling gemengd: „Concordia", West- zaan, 322 p., eerste prys. Superieure afd. gemengd: „Joh. J. H. Ver hulst", Krommenie, 373 p. (hoogste aantal), eerste prys; Mannenkoren: „De Zaankanters", Koog aan de Zaan, 368 p., eerste prijs. Eere-wedstryd: De jury verdeelde de 7 eere- prijzen als volgt: le prijs A.: „Joh. Verhulst" uit Krommenie; le prys B.: „Zaankanters"; 2e prys A.: „Concordia" uit Westzaan; 2e prys B.: „Polyhymnia" uit IJmuiden-Oost; 3e prijs A.: „St. Caecilia", Krommenie; 3e prys B.: „Zang- lust", Beverwyk. De 4e eere-prijs werd toegekend aan D.E.V.O. uit Amsterdam. Aanbesteding Muzieknis Zondag heeft in hotel „de Weyman" alhier de aanbesteding plaats gehad voor het bouwen eener muzieknis in het Burg. Rijkenspark. Hoogste en laagste inschrijvers waren resp. Philips en Handgraaf, beiden te Santpoort, met f 2326 en 1398. Het werk is nog niet gegund. Fanfarecorps „Wilhelmina" Op het natio naal muziekconcours te Heemstede behaalde „Wilhelmina" uit Santpoort 2 eerste prijzen, één in den concert- en één in den marschwedstryd. Tulpenboom in bloei Heden kan men op het buitengoed Rooswyk een echten tulpenboom zien bloeien. Hier wordt niet bedoeld de alge meen bekende magnolia. „St. Barbara" De begrafenisvereeniging „St. Barbara", afd. ÏJmuiden, houdt op Woens dag 4 Juli des avonds te 8.15 uur haar jaar vergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Mahustraat. Gouden echtpaar 4 Juli a.s. hoopt 't echt paar G. PostVisser den dag te herdenken, dat het voor 50 jaar in den echt werd verbonden. van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers; Schoorl 550 manden f 2800.—, Alkmaar 310 manden f 2990.—, LJs-' zee 500 manden f 1920.Carolina 800 manden f 3320.—, Alma 500 manden f 2350.—, Dolfyn 100 manden f 1570.—. Loggers: KW 101 f 990.—; KW 105 410.—; KW 67 670.—, KW 167 310.—, KW 33 520.—, KW 41 790.—, KW 35 t 400.—, Sch. 87 590.—. UMUIDEN, 2 Juli 1934 Ryksvischafslag Tarbot per kg. 0.65 tot 0.48, griet per 50 kg. 20.— tot 11.—, tong per kg. 2.15 tot 0.75, zet- schol per 50 kg. 26.— tot 21.—, kleine schol per 50 kg. 21.— tot 4.—, schar per 50 kg. 7.—, pie terman en poon per 50 kg. 6.50 tot 0.75, groote schelvisch per 50 kg. 24.—, middel schelviseh per 50 kg. 19.— tot 13.—, kleine middel schel visch per 50 kg. 13.tot 5.10, kleine schelvisch per 50 kg. 5.— tot 2.50, kabeljauw per 125 kg. 36.— tot 13.—, gullen per 50 kg. 6.— tot 2.—, leng per stuk 2.— tot 0.40, heilbot per kg. 0.85, wyting per 50 kg. 4.— tot 2.10, koolvisch per stuk 0.49 tot 0.25, makreel per 50 kg. 6.50 tot 3«—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2