WERKTE VON SCHLEICHER MET FRANKRIJK SAMEN? Links mobiliseert zich tegen rechts in Frankrijk New-Yorksche Bears PONCET ONTKENT HET TEN STELLIGSTE FRONT COMMUN" TEGEN UNION NATIONALE DE BAROMETER VRIJDAG 6 JULI 1934 Von Papen op vacantie Wederopbouw van China Memeldirectorium ont slaat 150 ambtenaren Turksche joden uit Thracië verdreven Putsch-gevechten in Griekenland Vliegende rijwielen De toekomst onzeker Volgens Otto Strasser zou Hitier Gregor Strasser de functie van Goering aangeboden hebben Negen jaar nationale regeering Wegens lidmaatschap van verboden partijen Reeds 1500 vluchtelingen te Stamboel aangekomen R. K. COÖPERATIES En de saneering, in het bakkers bedrijf MOTORRIJDER ZWAAR GEWOND INHALEN VERZUIMDEN ARBEIDSTIJD De 2000 K.M.-rit door Duitschland Excursies per Gooische Nieuwe zwem-ster ontdekt Academische examens Eindexamen H. B. S. 5 j. c. HET WMBLEDON-TOURNOOl Koopman en Timmer geslagen Een regeering die niet ingrijpt, partijdige commissies en een onbetrouwbare politie Stemming algemeen beter, koersen voor het meerendeel hooger. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 5 Juli WISSELKOERSEN AM ERIK. GOEDERENMARKT oud contract Nieuw contract VLIEGVELD IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN? STOOMVAARTLIJNEN PARIJS, 5 Juli (Reuter) Otto Strasser, de broer van Gregor Strasser, die onlangs vermoord zou zijn, heeft een sensationeele onthulling gedaan, die de geheele schuld van de jongste gebeurtenissen in Duitsch- land op Goering werpt. In een interview met den Praagschen correspondent van de „Intransigeant" zei- de Otto Strasser, dat zijn broer hem in een brief, welken hij tien dagen geleden ontvan gen heeft, liet weten, dat Hitier aan Gregor Strasser de functie van Goering aangebo den had en dat dit aanbod Goering ter oore was gekomen. Het is algemeen bekend aldus Otto Strasser, dat alle telefoongesprekken van Hitier gesteno grafeerd worden door menschen, die in den dienst van Goering staan. Eveneens op last van Goering worden alle brieven die Hitier ontvangt eerst gefotografeerd. Dit is ook de reden, waarom Hitier onlangs zijn correspondentie adres veranderde. Goering was er van overtuigd, dat Hitier den rechter- en linker-vleugel van het Nat.-socia- lisme tegen elkaar wilde uitspelen om op die manier alleenheerscher te worden. Goering wiens eerzucht geen grenzen kent wilde dit koste wat kost voorkomen, trof de strafste maatregelen en vernietigde den linkervleugel. Van nu af aan zoo besloot Otto Strasser is Hitier de gevangene van de Junkers, de groote banken, de groot-industrieelen en van Goering. Naar D. N. B. uit Berlijn meldt houden alle Duitsche bladen zich Donderdagavond bezig met de sensationeele mededeelingen van United Press, volgens welke Frankrijk volkomen op de hoogte was van het complot Von Schleicher. De Deutsche Allgemeine Zeitung herinnert er aan, welke hoopvolle verwachtingen de Fransche regeering omtrent den val van het Hitler-regi me gekoesterd heeft en welk een groote rol deze hoopvolle verwachtingen in de internationale politiek hebben gespeeld; 't waren Immers deze verwachtingen, welke geleid hebben tot Frank rijke „neen" aan Engeland en daarmee tot een mislukking der Ontwapeningsconferentie. Als cynische spreekbuis dezer hoopvolle ver wachtingen fungeerde nog enkele dagen voor 30 Juni het Journal des Debats. Men kon toen natuurlijk nog niet weten, dat deze Fransche belangstelling reeds ontaard was in het op de hoogte zijn van een samenzwering, die reeds een feit was. Uit Londen afkomstige berichten vullen nu de mededeelingen aan, die over de betrekkingen der samenzweerders met een buitenlandsche mo gendheid reeds in het communiqué van 30 Juni voorkomen. Dat er Duitschers waren, die reeds sedert langeren tijd met een vreemde mogend heid een bondgenootschap wilden sluiten tegen hun vaderland is een verpletterend bericht. Dat zulks gebeurde in den tijd, toen wij vochten om gelijke rechten en om ons economisch bestaan stempelt deze daad tot een weergaloos misdrijf, want deze menschen hebben geweten wie er be lang had bij de ineenstorting van Duitschland. Wij meenen in staat te zijn den datum te noemen waarop Barthou zijn mededeelin gen heeft gedaan. Den 30sten Mei schijnt Bar thou in Genève den Engelschen vertegenwoor diger in kennis te hebben gesteld van wat hij wist. De Engelsche regeering heeft Frankrijk in de kolommen van de Times oogenblikkelijk laten waarschuwen voor dergelijke speculaties, „die nooit een hechten grondslag kunnen vor men voor onverschillig welke politiek." Het D. N. B. ontvangt van Havas het volgende dementi: Het Fransche gezantschap te Ber lijn verklaarde met betrekking tot het in de Berlijnsche pers van he denmiddag sensationeel opgemaak te bericht van United Press over de rol, die Frankrijk bij de gebeurtenis sen van 30 Juni gespeeld zou heb ben, in staat te zijn deze onzinnige fabel op de meest besliste wijze te ontkennen. De Berlijnsche correspondent van Reuter meldt: Officieel is Von Papen nog altijd vice- kanselier, maar een bureau heeft hij niet meer, daar de vertrekken, welke hem in de vice- kanselarij waren toegewezen, worden ingericht voor hoofdkwartier Von Lutze, den nieuwen Stafchef der S. A. Men verklaart dit aldus, dat NANKING, 5 Juli. Zondag JJ. is alhier met groote plechtigheid in het gebouw der cen trale regeering het feit herdacht, dat voor ne gen jaren de Chineesche nationale regeering de macht in handen heeft genomen. De mi nister-president Wang Tsjing Wei presideerde de plechtigheid. Door het centraal bureau van de Kwo Min Tang iS een „zuinigheidsbeweging" op touw ge zet, die ten doel heeft het Chineesche volk op te voeden tot grootere zuinigheid, teneinde de daardoor vrijkomende bedragen te kunnen be steden voor den nationalen weder-opbouw De nieuwe spoorlijn, die Taiyuan, de hoofd stad van de provincie Sjansi, verbindt met de lijn Peking—Hankau, is geopend. In de staatsvliegtuigfabrieken is een door Chineesche constructeurs gebouwd groot vlieg tuig gereed gekomen, dat den naam „Java" draagt, daar de kosten voor dit vliegtuig ten bedrage van 50.000 dollar bij elkaar gebracht zijn door op Java wonende Chineezen. SJANGHAI, 5 Juli. (V. D.) Het kustvaartuig „Taisjam" is onderweg van Ningpo naar Tsjongsjam door zeeroovers, die als passagiers verkleed in Ningpo aan boord gekomen waren, geplunderd. de politieke autoriteit van Von Papen ook al blijft hij vice-kanselier volgens zijn eigen ver langen ten einde is. Vandaag was Von Papen nog te Berlijn, maar men verwacht, dat hij spoedig naar het buitenland vertrekken zal, om daar zijn vacantie door te brengen, waarschijn lijk zal tijdens deze vacantie worden be kend gemaakt, dat hij zich uit het politieke leven terug trekt. Het feit, dat zijn Secretaris Von Bose dood geschoten is, terwijl de andere leden van zijn personeel gearresteerd werden, schijnt den vi ce-kanselier nog meer te verbitteren dan de behandeling, welke hij zelf heeft ondergaan. Hij schijnt aan te dringen op een onderzoek, dat naar men meent zijn personeel zou schoon wasschen van alle medeplichtigheid aan het complotVon Schleicher. De zuivering der S.A. gaat steeds voort. Vol gens mededeelingen uit betrouwbare bron zal tenminste 40 procent der effectieven die in to taal 2% millioen man bedragen, ontslagen worden. MEMEL, 5 Juli. Het nieuwe directorium voor het Memelgebied heeft alle ambtenaren ontslagen, wier namen voorkwamen op de ledenlijsten der verboden partijen. Hun aantal wordt geschat op 150. STAMBOEL, 5 Juli. Voortdurend komen hier nog Joden van Turksche nationaliteit uit de gebieden der Daxdanellen en uit Oost-Thra- cië aan. Velen hunner verkeeren in zeer be hoeftige omstandigheden. Ze zijn op korten ter mijn door de politie uit hun woningen gezet. Te Adrianopel zijn gisteren agenten van po litie bij de daar woonachtige Joden gekomen en hebben hun bevolen binnen 48 uur uit de stad te vertrekken. De meesten zijn kooplieden en zijn in het bezit van voorraden goederen, waarvan zij zich niet onmiddellijk kunnen ont doen. Velen waren gewoon op crediet te ver- koopen en kunnen thans de hun toekomende gelden niet innen. De Opperrabijn treft regelingen om voedsel en onderdak te verschaffen aan ongeveer 1500 uitgewekenen, die thans reeds te Stamboel zijn gearriveerd. Er verluidt dat een even groot aantal nog onderweg is naar Stamboel en dat in totaal achtduizend Joden getroffen worden door de nieuwe bepalingen. Volgens een nog niet bevestigd bericht uit Ankara heeft de regeering bevel gegeven, dat de uitzetting van Joden uit Oost-Thracië en de Dardanellen gestaakt moet worden. ATHENE, 5 Juli. Naar eerst thans, en dan nog slechts bij geruchte bekend wordt, zou ge neraal Piastiras met een aantal officieren een Putsch hebben willen uitvoeren. De regeering heeft onmiddellijk de noodige maatregelen ge nomen. De minister-president had een kort on derhoud met den minister van oorlog. In de groote steden werden de garnizoenen gereed gehouden. MOSKOU, 5 Juli. (Reuter.) De Raad van Beheer van de maatschappij „Osioviachim" heeft naar het agentschap Tass meldt een spe ciale commissie ingesteld om het vraagstuk te bestudeeren van vliegen met behulp van men- schelijke spierkracht. Het eerste vliegende rijwiel is op het oogen- blik in aanbouw en zal in September bij de wedstrijden voor zweefvliegers te Koktebel in de Krim worden vertoond. Volgens het plan van de bouwers zai het toe stel door het klappen der vleugels, welke in be weging worden gezet door de beenspieren van den piloot, als een vogel door het luchtruim vliegen. Zaterdag zal de Federatie der Dioc. Bonden van R.K. Coöperatieve vereenigingen te Nijme gen een algemeene vergadering houden, waar naar „De Volkskrant" verneemt, o.m. bespro ken zal worden: net door de katholieke coöpe ratieve beweging in te nemen standpunt inza ke de te volgen procedure betreffende samen werking in verband met het saneeringscontract in het bakkersbedrijf. Op den provincialen weg te Nieuwe Tonge kwam motorrijder Troost uit Middelharnis met zijn motorrijwiel in bosting met een personen auto, bestuurd door den heer G. Buth uit Som- melsdijk. Met een ernstige hersenschudding werd T. opgenomen en naar het ziekenhuis te Dirks- land overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De heer Buth bekwam geen letsel. Beide mo torrijtuigen werden zwaar gehavend. De Minister van Sociale Zaken heeft goed gevonden aan hoofden of bestuurders van on dernemingen in alle gemeenten des Rijks, in wier fabrieken of werkplaatsen of onderdeelen daarvan op Woensdag 11 Juli 1934, geheel of ten deele geen arbeid wordt verricht, in afwij king van het bepaalde bij artikel 24 der Ar beidswet 1919, te vergunnen het aantal daar door verzuimde uren tot een maximum van 8.30 uur, te doen inhalen op de eerste vijf werk dagen der weken, vallende in het tijdvak van 9 Juli tot en met 21 Juli. Voor den 2000 K.M.-rit door Duitschland, welke op 21 en 22 Juli a.s. zal worden gehouden, is, naar de K.N.A.C. meldt, nog ingeschreven door den heer Tan Tjoan Keng te Oegstgeest met Mercedes. In opdracht van de N.V. Gooische Tram weg-Maatschappij heeft het Algemeen Publici- teitskantoor een propagandaboekje samen gesteld, getiteld: „Met de Gooische naar buiten". Het is voorzien van talrijke illustraties en van korte gegevens over de plaatsen, welke per Gooische kunnen worden bereikt. Voor belangstellenden is het werkje gratis aan het kantoor der Gooische Tramweg Mpij. verkrijgbaar. De zeventienjarige Alice Bridges schijnt to de Vereenigde Staten een nieuwe zwem-ster te zijn. Tijdens wedstrijden te Wintlirop to Mai ne zwom zij de 200 yards rugslag in 2 min. 5S.6 sec, hetgeen bijna vier seconden lager is dan Iwt oude wereldrecord. De genoemde afstand komt echter voor homologatie bij de F.IN.A. niet meer in aanmerking. NIJMEGEN. (R.K. Universiteit). Candldaatwrca- men klassieke talen en letterkunde de heer H. W. P. M. Hoppenbrouwers, Eindhoven en van het candidaatsexamen rechten de heeren J. G. B. Muskens, Nijmegen en P. J. J. v. d. Hoven, Maas tricht. SITTARD (Bisschoppelijk College „St. Jozef" Geslaagd voor afd. B: L. Blijdenstein, Sittard; W. G. H. Evers, Linne; L. Eyssen, Schlmmert: S. H. Hoekstra, Geleen; W. van der Laak, Echt; P. A. M. Vencken. Obblcht-Papenhoven; H. M. Waszink, Roermond; J. T. Wlllems, Geleen; N. Zeeuwen. Sittard. In het heeren-dubbelspel te Wimbledon wer den Donderdag onze landgenooten Timmer en Koopman geslagen door Kirby en Miki (Zuid- AfrikaJapan) met de cijfers 16, 68, 06. De halve finales in het dames-enkelspel had den het volgende resultaat: Helen Jacobs (V.S.) sloeg Miss Hartigan (Au stralië) 62, 62. Dorothy Round (Engeland) sloeg Mme Ma- thieu (Frankrijk) 64, 57, 6—2. Helen Jacobs en Dorothy Round spélen Zater dag a.s. tegen elkaar In den eindstrijd. In het heerendubbelspel wonnen Lott en Stoefen van Denkez en Henkei met 6—1, 1311 en 63. t> ff (Van onzen correspondent) Parijs, 4 Juli De naaste toekomst ziet er in Frankrijk troebel uit, doordat sinds een drietal weken de tegen stelling tusschen de rechtsche groepen, vooral de oud-strijders, en de linker- partijen zich weer verscherpt heeft. De gevolgen van 6 Februari doen zich nog steeds gelden. Zoowel radica len als socialisten en communisten wenschen zoo spoedig mogelijk het juk der Nationale Unie af te werpen en be ramen een revanche. Het „Front Com- mun", een revolutionnaire groep waar in de stichter, Bergery, zoowel commu nisten als socialisten tracht te veree nigen, heeft reeds in verschillende steden woelige vergaderingen belegd. Verleden Maandag was dit het geval in de Wagramzaal te Parijs. Bergery proclameerde dat het uur van den strijd weldra zal slaan. De dictatuur van het „Front Commun" is aan staande: desnoods zullen zijn volgelingen hun leven moeten offeren! Op zijn uitnoodiging brulden daarna allen: Ter dood met Ybame- garayl Ter dood met Henriot! Ter dood met Taittinger! Doch ook rechts is de misnoegdheid groot hoofdzakelijk in verband met de zonderlinge drijverijen der twee parlementaire commissies die een onderzoek instellen naar de zaak-Sta' visky en de troebelen van 6 Februari. De meer derheid van beide commissies bestaat, evenals het Parlement, uit afgevaardigden der linker- partijen, wier eenzijdig en partijdig optreden de gemoederen heeft verbitterd. Zoo heeft de 6 Februari-commissie een motie aangenomen waarin verklaard wordt dat de vereenigingen van oud-strijders een gevaar zijn voor de openbare orde! An derzijds heeft de Stavisky-commissie alles in 't werk gesteld om de schuldigen, die zonder uitzondering tot de radicaal-socia listische partij behooren, zooveel mogelijk schoon te wasschen. De voorzitter van het Hof van Cassatie, Lescouvé, werd gebla meerd omdat hij in een rapport den zwa ger van den gewezen Minister Chautemps, Pressard, te zeer zou bezwaard hebben! Die ergerlijke partijdigheid is verleden week weer in een schril daglicht komen te staan. In een vorigen brief heb ik uiteengezet in welke omstandigheden instructie-rechter Ordonneau ontdekt heeft dat belangrijke documenten uit het dossier der Stavisky-zaak werden ont vreemd: documenten die in het bezit zijn ge weest van den gewezen Premier Chautemps De kabinetschef van dezen laatste, Dubois, wei gerde bekend te maken wie die documenten aan Chautemps had overhandigd. De instructie-rechter richtte dan tot Dubois deze strenge waarschuwing: „Ge hebt gezwo ren de waarheid, de geheele waarheid te zeg gen. Niettemin weigert ge te verklaren wat ge weet. Men zal daaruit besluiten dat ge de frau duleuze herkomst der stukken kende wanneer „men" ze u overhandigde." Algemeen verwachtte men dat Chautemps zelf voor den rechter zou geroepen worden om de verlangde ophelderingen te geven. Die ver wachting werd evenwel teleurgesteld. Thans heeft de directeur van „Le Jour". Léon Bailby, een open brief tot den Minister van Justitie gericht, waarin hij hem bezweert de schuldigen, wie zij ook zijn, te straffen. Bailby betoogt dat bewezen is dat de Süreté Générale in het Stavisky-schandaal een uiterst verdachte rol heeft gespeeld. Nadat Siavisky sedert vier dagen was gevlucht, wilde de in structie-rechter Demay op 29 December 1933 een huiszoeking doen in de bureaux der „Com pagnie Foncière", de voornaamste der Stavisky- ondernemingen. Dit werd verhinderd door den dienstdoenden directeur der „Süreté Générale", Hennet, onder voorwendsel dat hij wegens den vacantietijd niet over het noodige personeel beschikte om tot die huiszoeking over te gaan. De huiszoeking had plaats op 4 Januari, dus zes dagen later. „In die tijdruimte, aldus schrijft Bailby, heeft inspecteur Bony in den hoofdzetel der „Fon cière" de gelegenheid gehad in de koffers te snuffelen, de Chèque-boekjes te stelen en ook de documenten Aymard, Rossignol en Lévy. De chèque-boekjes werden door Bony aan het gerecht verkocht; de rechters Ordonneau en Gomieux werden verplicht ze ten huize van Bony in ontvangst te nemen uit de handen van Jo-la-terreur, een feit zonder weerga in de rechterlijke annalen. De documenten Ros signol, Aymard en Lévy heeft hij aan Dubois, toenmaals kabinetschef van den Minister van Binnenlandsche Zaken Chautemps, verkochi door tusschcnkomst van een handlanger, waar van Dubois den naam verzwijgt. Welke prijs werd door Dubois en Chautemps aan Bony be taald? We staan hier voor een nieuw schandaal dat zich bij de serie der andere voegt. Den Minister van Binnenlandsche Zaken worden tegen klinkende munt documenten aangeboden die door zijn eigen inspecteurs zijn gestolen. Hij onderhandelt met de helers in plaats van hen te doen arresteeren!!! Zoowel Bony als Dubois en Chautemps, aldus schrijft Bailby verder, hebben zich schuldig ge maakt aan heling van gestolen documenten. Ik heb dus het recht aan den Minister van Justitie te vragen, waarom Bony nog niet ge arresteerd is. Om Welke reden wordt Dubois niet vervolgd wegens hetzelfde misdrijf? Hoe is het mogelijk dat Chautemps niet ondervraagd wordt? Is het gerecht, ja dan neen in Frank rijk, gelijk voor iedereen? Het mag niet geduld worden dat iemand in dit land boven de wetten staat." Ten slotte geeft Bailby aan Chéron nog deze waarschuwing: „Door uw huidige handelwijze leidt ge de Franschen naar den gemoedstoe stand, die het volk van Parijs op 6 Februari naar de place de la Concorde heeft gedreven." De parlementaire commissie, die de Stavisky- zaak onderzoekt, heeft verleden week een ze keren Volberg gehoord, van Littausche af komst, die in 1929 in Frankrijk verbleef. In dit jaar werd hij, na een aanklacht van een zij ner landgenooten, met uitdrijving uit Frankrijk bedreigd. Hij had alsdan een onderhoud met den politie-inspecteur Bony, die hem o.a. vroeg wie zijn elegant costume had gemaakt. Ik antwoordde, aldus Volberg, dat het ver vaardigd was door den gewezen leverancier van het Russische Hof, Litvall, waarop Bony me zeide, dat hij gelukkig zou zijn indien Litvall op crediet een costume voor hem zou maken Een paar dagen later heeft litvall alsdan voor mijn rekening een costume aan Bony geleverd. Daarna ontmoette Volberg een tweede maal Bony, die hem zeide dat het uitdrijvingsbevel legen hem onmiddellijk zou ingetrokken wor den, indien hij hem een bedrag van 100 pond sterling overhandigde. Volberg vroeg 24 uren om de zaak te overwegen. Hij stelde zich in verbinding met een anderen politie-inspecteur, Oudard, aan wien hij het geval uiteenzette. Oudard besloot dat Volberg bij zijn volgend on derhoud met Bony zou vergezeld worden door twee geheime agenten, wat inderdaad gebeurde. Het rendez-vous had plaats in een café aan de place de la Madeleine. Volberg wilde aan Bony een chèque van 100 pond overhandigen, welke evenwel werd geweigerd. Bony wenschte alleen klinkende munt te aanvaarden. De twee agen ten hadden op kleinen afstand het heele ge sprek afgeluisterd. Enkele dagen later werd het uitdrijvingsbevel tegen Volberg uitgevoerd. Oudard, die door de twee agenten over hun bevindingen werd in gelicht, diende bij zijn oversten tegen Bony een klacht in, welke evenwel vier jaren lang zonder gevolg is gebleven. Zooals bereids gemeld, is het intusschen in de Commissie, welke een onderzoek instelt naar de gebeurtenissen van 6 Februari, tot een definitieve breuk gekomen tusschen rechts en inks. Rechts heeft de commissie verlaten en te .ennen gegeven, van alle verdere samenwerking af te zien, NEW-YORK, 5 Juli (Part.) De stemming in Wallstreet was heden vrij gunstig en hoewel de koersstijging niet algemeen was, kwam het gemiddelde koerspeil iets hooger te liggen. Het nieuws was over het algemeen niet teleurstel lend. De index der algemeene bedrijvigheid is ondanks de scherpe daling van de activiteit in de staalindustrie niet verminderd, dank zij voor al de toeneming van het aantal verladen wagons. Het feit, dat de Controller of the Cur rency den banken heeft bevolen de halfjaarlijk- sche balansen te publiceeren, werd goed opge nomen, aangezien men hieruit meende te mogen concludeeren, dat de saneering van de banken in belangrijke mate voortgang heeft gemaakt. Voorts ging een stimulans uit van de verbete ring van de tarweprijzen, ondanks de verwach ting, dat het a.s. oogstrapport een hoogere oogst- taxatie te zien zal geven. Spoorwegwaarden na men de leiding. Atchison Topeka's stegen in het eerate beursuur tot 60 pCt., New-York Central stegen meer dan 1 pCt. Union Pacific open den lager, doch verkeerden later gedeeltelijk in herstel. Chemische waarden ontmoetten vraag. Allied Chemical verbeterden twee punten. Ook staalfondsen konden van de verbeterde stemming profiteeren en gaven koerswinsten, tot ruim 1 pCt. te zien. Men verwacht weliswaar een ver dere daling der bedrijvigheid, doch men acht het mogelijk, dat deze slechts een zeer tijdelijk karakter zal dragen en men hoopt, dat even- cueele prijsverlagingen de activiteit zullen be vorderen. Industrials konden avanceeren. Auto- mobielaandeelen en electriciteitswaarden boekten kleine koerswinsten. Public-utilities waren goed prijshoudend, evenals petroleumwaarden. Wa- renhuisaandeelen stelden zich, evenals mijn- waarden, hooger. Duitsche obligatiën waren goed gedisponeerd, in verband met de transfer overeenkomst met Engeland. De handel had eenige uitbreiding ondergaan; in het eerste beursuur werden 150.000 shares omgezet. B(j zeer kalmen handel konden de noteerin gen zich in de overige beursuren goed handha ven. De vaste stemming op de productenmark- ten. zoomede dekkingsaankoopen, oefenden een stimulans ten goede uit en in langzaam tempo konden de koersen over de geheele linie mon- teeren; in het bijzonder traden chemische fond sen op den voorgrond, terwijl ook staal- en mijnwaarden flink gevraagd waren. Van de spoorwegshares verkeerden Union Pacific in de middaguren weer in reactie en traden uiteinde lijk 1 y, pCt. lager uit de noteering. Daarente gen boekten Chrysler, Amer. Tobacco, Sears Roe buck, Du Pont, Montgomery Ward, Allied Che mical Eastman Kodak, Westinghouse, Amer. Tel. 6 Tel., Western Union, American "Can, Air Re duction, U.S. Steels, Bethlehem Steels, U. S. Smelting, Atchison Topeka, Baltimore Ohio, Delaw. Hudson, New-York Central en Nor folk Western 1 pCt. a 2% pCt. koerswinst. Van de Duitsche obligatiën waren 5 y, pCt. Young en 7 pCt. Dawes resp. 1 pCt. en 2 pCt. hooger. De omzetten bedroegen 440.000 shares. Slotkoersen Juli 5 3 2 Allied Chemical 132V* 130 131 American Can. Co. 91 96 95% Am. Car. Foundry 20 20 19% Am. For. Power 8 8Vs 8Vs Am. Smelting Ref. 42% 416/a 41% Am. Tel. Tel114 113 113% Am. Tobacco B. 76V* 74Vs 74% Am. Waterworks 20% 193* 19% Anaconda Copper 14% 14% 14% Ass. Gas Electr. Co. V* s4 V* Atchison Topeka 80 58% 58% Auburn Auto 23% 22% 22V* Baltimore Ohio 23% 22% 22% Bethl. Steel Co34 32% 32% Canadian Pacific 14% 13% 13% Case Treshing 50% 49V* 49 Chase National B. 26% 25% 25% Chesapeake Ohio 4b% 46% 47 Chic. Milwaukee pref. 7% 7 7% Chicago Rock Isl2% 2% 2% Chrysler Motor 39% 38% 43% Cities Service 2 2 2 Consol Gas of N.Y337/s 33% 33 Continental Oil 19% 18% 19% 7 Dawesleening 31 49 47/. 554 Youngleening 38 37 34/2 Deleware Hudson 32 51 22 /g Dupont de Nemours 90% 87% 86% Eastman Kodak 98% 96V* 96% El. Bond Sh. Co. 15% 14% 14% General Electric 19% 19% 19% Gen. Gas Electr. 24% 24% 24% Gen. Gas El. cl. A. V* V* V* General Motors 31% 30s/* 30% Great Northern HVs 103/g 10% Hudson Motor 9% 9% 9V* Illinois Central 24% 23% 24 Intern. Harvester 32®/* 32% 32% Intern. Nickel 25% 25% 25% Intern. Tel. Tel. 12V* 12% 12% Kennecott Copper 21% 21% 21% Koninkl. Olie 35% 35% 35% Low priced shares 5.65-85 5.6U-75 5.65-75 McKeesport Tin PI. A. 85% 85% 88 Miss. Kansas Texas 8% 8% 8% Missouri Pacific3«y8 3% 3% Idem pref5% 5% 5% Montgomery Ward 2i% 26®/* 26% Nat. Cash. Reg. Co. 16V* 16% 16% National City Bank 28%28% 28% Nat. Dairy Prod. G. A. 1» 17% 17% Nat. Steei 41 New York Central 28% 27% 27% Nord American Co. 17 16% 17/a Norfolk Western l8^ 180 18O7* Novadel 19% 19% 19 Pennsylvania30 29% 29/j Proctor Gamble 36% 36% 36% Publ. öerv. N. L35 3a% 3a Radio Corp. of Am. 8% b®/* 6% Sears Roebuck 42/j 41V* 41 Shell Union Oil 8Va 77/„ - Socony Vacuum 18 15% 15% Southern Pacific 24 23% 23% Southern Railway24 23/8 23 Standard Brands 20/* 20 20 Stand. Oil of N.-Jersey 43% 43% 43% Tidewater Ass. OilJ„. Union Pacific United Aircraft 1 17% United Corp. A8 /8 5 5 Unit. States Leather - 8 Unit. States Rubber 1'% 17 17% Unit. States Steel Corp. 39 /2 38 5 Wabash gew. AJ/8 3/8 3% Westinghouse El36/* 35/3 35/8 Woolworth Build 50 49V* 49 s exdiv. f ex coupon. ex claim. bieden. I gedaan en laten. Van 3.304.30 uur Kon. Olie 152% A'dam Rubber 104—% Young Int. Rubber Shell Adj. Milw. Bth. Steel 35 3/8—% 2%5/8 5 7 20%—3/8 Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Shell 153 S1/6 NEW-YORK, 5 Juli. 5 Juli 3 Juli 5 Juli 3 Juli Brussel 23.37 23.38 Oslo 25.40 25.45 Rome 8.58% 8.58 A'dam 67.85 67 90 Madrid 13 68 13 68 Londen 5 05 5 06% Bern 32.56 32.56 Parijs 6.59% 6 59% Weenen 18.95 18.95 Berlijn 38 35 38 35 5 Juli 3 Juli NEW-YORK, 5 Juü. 5 Juli 3 Juli Rubber Standaard Juli 14.71 14.27 Jan. 15.49 15.00 Sept. 14.97 14.52 Mrt. 15.71 15.21 Oct. 15.10 14.66 Mei 16.00 15.46 Dec 15.37 14.89 Suiker Juli 1.70 1.65-66 Mrt. 1.88- 89 1.86 Sept. 1.74 1.70 Mei 1.93 1.90 Oct. 1.78 1.73 Juli 1.9/-99 1.94-95 Dec. 1.83 1.79 Ct.Cuba 3.16 3.18 Jan. 1.84-85 1.79-81 Tarwe Roode Winter loco 98% 97% Harde Winter loco 98% 98% Tin Loco 52.00 51.30 Aug. 52.00 51.30 Katoen Loco 12.45 12.25 Nov 12.34 12.35 Juli 12.07 12.07 Dec. 12.41 12.43-44 Aug 12.14 12.14 Jan. 12.48 12.48 Sept 12.21 12.21 Mrt. 12.57 12.58 Oct. 12.27 12.28-29 Mei 12.66-67 12.67 Koffie (Rio) (Santos) JuU 7.56 7.50 Juli 9.78 9.62 Sept. 7.69 7.57 Sept. 10.19 10.05 Dec. 7.83 7.70 Dec. 10.40 10.25 Mrt. 7.93 7.77 Mrt. 10.49 10.34 Mei 8.00 7.84 Mei 10.58 10.43 5 Juli Tarwe Juli 89%-V* Sept. 90-90% Dec. 91 -Va Mais Juli 57% Sept 59% Dec. 60% CHICAGO, 5 Juli. 3 Juli 5 Juli 3 Juli Haver 87®/* Juli 43% 43 88 ,,-% Sept. 43®/* 43% 90%-% Dec 44% 44% Rogge 57®/* Juli - 64% 59% Sept 66% 66 60 Dec. 68% 68 Reuzel Loco Juli Sept. Oct. Dec. Dulutb Lijnzaad 6.70 6.65 6.67% 6.62% 6.87% 6 90 7.00 7.00 7.22% 7.22% 5 Juli 4 Juli Juli Sept. 1.852* 1.85 1.86 1.85% WINNIPEG, 5 Juli. 5 Juli 4 Juli Tarwe Gerst Juli 76% Oct. 78% Dec. 79% 76% 78V* 79V* JuU 43% Oct. 44% Dec. 45% 433/s 44V* 447y8 Rogge Lijnzaad JuU 55% Oct. 56% Dec. 58 54% 56% 5?V* JuU - Oct. 1.567/s Dec. 1.56 1.58% Haver JuU 37®/8 Oct. 37V* Dec. 37 37% 37V* 37 GRAANNOTEERING LIVERPOOL 5 Juli. Tarwe. Juli 4/8 3/8, Oct. 4/113/4-—1/117/8, Dec. 5/2 1/8, 5/43/8. Mrt. Naar „De Telegraaf" veneemt, bestaan er plannen om te Philippine (Zeeuwsch-Vlaande- ren) een vliegveld aan te leggen. Men heeft reeds opmetingen voor dit doel gedaan. Het terrein zou een oppervlakte van veertig H.A. moeten hebben. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 5 Juli, Hontestroom, s„ Londen; Gudur, s., idem; Enggano, s„ Hamburg; Everolanda, s., Makslahti (voor Zaandam). Vertrokken 5 Juli. Frederlka, s„ Blyth; Lough Fisher, s.. Grangemouth; Llngestroom, s„ Bristol; Ajax, s., Spanje via Rotterdam.; Triton, s„ Middl. Zee vla Rotterdam. AMSTERDAM, aangekomen 5 Juli, Honte- sfroom, Londen, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomboot Mij.; Aurora. Middl. Zee, stukgoed, Surlnamekade, Verg. Cargadoorskantoor; Gudur, Londen, stukgoed, Zeeburgerkade, Idem; Eng gano. Hamburg, ledig Sumatrakade, Mij. Ne derland. KONINKL. HOLL. LLOYD. SALLAND, thuisreis. 5 Juli van Bahla. ZAANLAND, 6 Juli v.m. van Hamburg te Amsterdam verwacht. MIJ. NEDERLAND BATOE, thuisreis, 5 Juli te Liverpool. ENGGANO, 5 Juli van. Manilla te Amsterdam. SILVERJAVA—PACIFIC-LIJN SAPAROEA, 5 Juli van Manilla naar Iloilo. ROTT. LLOYD KBOTA TJANDI, thuisreis. pass. 5 JuU Koop del Arml. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. AJAX, 5 Juni van Amsterdam, vla Rotter dam naar panje. TRITON, 5 Juli van Amsterdam vla Rot terdam naar Middellandsche Zee. POSEIDON, 4 Juli van Belize naar Puerto Barrios. DIVERSE SCHEPEN DUTVENDRECHT, 4 JuU van Constanza naar Havre. HOOGLAND, 5 Juli van BUth naar Hamburg. JONGE JOHANNA, Rotterdam naar Palermo, pass. 4 Juli Finlsterre. OPPDEWATER, Archangel naar Rotterdam, passeerde 4 Juli Noordkaap. WESTLAND, 5 Juli van Rotterdam te Lelth. SCHIELAND. 5 JuU van MaWey op de Tyne. Stand op Vrijdag 1 uur n.m. 762 yorige stand: 765.9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2