Nerveuze stemming te Berlijn FINANCIEN REGEERINGSGEBOUWEN STERK BEWAAKT Werkverschaffing in Frankrijk MARKTEN VRIJDAG 6 JULI 1934 Geen buitenlandsch aan de telefoon! Senaat vóór Dou- mergue Militair vliegongeluk in Engeland Na de verkiezingen in Mexico Roosevelt op Haiti koninklijke kunstzaal Dagfilm RADIO PROGRAMMA (Ingezonden Mededeeling) HOOFDPIJN VERSTOORDE FAMILIEGELUK Fransch blad brengt de onthullin gen van Wickenham Steed in het geding Wickenham Steed De Hohenzollerns In het Saargebied Voorstel voor een leening der spoorwegen van 2% milliard francs aangenomen De regeering beschuldigt generaal Villa Real Nu weer vroolijk en opgewekt ROYEMENTEN IN DEN N. S. B. Van den anderen kant toeloop van nieuwe leden DREIGEND CONFLICT AAN DE HEEM AF CONGRES UITGESTELD KLEYKAMP VERGADERING DER TWEEDE KAMER ERFGROOTHERTOG WEER VERTROKKEN Boteraccijns DE HENLEY-WEDSTRIJDEN Nederlandsche twee zonder roeien in de halve finale TOUR DE FRANCE De derde etappe China en de Olympische Spelen in 1936 Examen Vereeniging van Raden van Arbeid Universitaire examens Eindexamen Gymnasia R. K. Lyceum Middelbaar onderwijs Eindexamen H. B. S. R. K. MULO-examen Examen L. O. Machinisten-examens De inschrijving op de 4 pCt. leening ge meente Leiden groot f 2.200-000 tot den koers van lOOü pCt. ter conversie van de 4% pCt. leeningen 1917 en 1918, met recht v-an voorkeur voor de 4A pCt. obligatie houders, wordt op 11 Juli a.s. opengesteld. Bij de inschrijving op de uitgifte van de 4 pCt. oblig. conversieleening 1934 der pro vincie Noord Brabant is van het recht van voorkeur een zoo ruim gebruik gemaakt, dat de toewijzing op de vrije inschrijving zeer gering zal zijn. Insulinde Cultuur Syndicaat boekte in 1933 een winst van f 48.179 tegen f 3.378 het vorig jaar. Het dividend van 4 pCt. wordt hervat. De omzetten van Indische producten waren grooter, maar de baten waren gering, wegens de lagere marktprij zen. Het effectenbezit is in waarde geste gen. In verband met de nieuwe tarieven wel ke door de Alg. NedIndische Electr. Mij. (Aniem) moeten worden ingevoerd, neer komende op een verdubbeling van de hui dige crisis-korting, wordt het zeker geacht, dat deze verlaging groote schade voor de Mij. zal teweegbrengen. De Senembah Mij. kon de productiekosten in 1933 sterk omlaag houden door de ver laagde loonen en andere bezuinigingen. De uitkomsten van het bedrijf waren zeer te leurstellend; op alle producten werd verlies geleden. Doordat een groot deel der verlie zen uit afschrijving bestond en tevens voor den tabaksoogst minder kapitaal noo dig was, is de liquiditeit onveranderd gun stig gebleven. x Bij Verschure en C&s Scheepswerf en Machinefabriek is het voorstel aanhangig, de op 1 October 1934 tot en met 1 April 1937 vervallende halfjaarlijksche coupons met 25.in plaats van f 35.te voldoen en de uitlotingen en aflossingen in 1934, 1935 en 1936 niet te doen plaats vinden. Wordt echter in die jaren dividend op de aandeelen uitgekeerd, dan zullen de beta lingen van f 35.en uitlotingen en aflos singen wel plaats vinden. Bij de Ned. Indische Aardolie Mij. is de winst over 1933 verminderd van f 441.251 tot 336-069. Op aandeelen A zal een di vidend van 3.2 pCt. (v.j. 4 pCt.) en op aan deelen B 1.92 pCt. (2.47 pCt) worden uit gekeerd. Het bestuur van de Vereen, voor den Ef fectenhandel te Amsterdam besloot, in het reglement op te nemen verbodsbepalingen inzake het verstrekken van orders aan hier te lande gevestigde buitenlandsche huizen, die geen lid van de vereeniging zijn. De Britsche pers uit haar voldoening over de DuitschEngelsche transfer-overeen komst door er op te w'jzen, dat een han delsoorlog vermeden werd en de belangen der obligatiehouders beschermd zijn. De Daly Mail schrijft, dat het te hopen is, dat Duitschlands toestand zich verbetert, op dat het land in staat zal zijn, een rol te spelen in het economisch herstel der we reld. ln Londensche bankkringen is- men van oordeel, nu het Duitsch-Engelsch transfer- accoord is bereïkx, dat in de volgende zës maanden na onderhandelingen waarschijf^ lijk een uitgebreider en duurzame overeen komst zal worden verkregen. De Amerikaansche minister van buiten landsche zaken is voornemens een nota aan Duitschland te richten, waarin dezelf de behandeling voor de Amerikaansche houders van Dawes- en Young-obligaties wordt verlangd, als door Engeland werd verkregen. Bij gelegenheid van den Amerikaanschen Onafhankelijkheidsdag hield de Fransche minister een rede, waarin hij zich verzette tegen de verscherping van de contingen teer ingspolitiek. De invoerrechten en de contingenteeringen brengen den handel in nog steeds moeilijker positie. De teruggang van den Fransch-Amerikaanschen handel, die ongeveer een derde deel bedraagt van den omvang van 1929, staat nauwkeurig in verhouding tot den teruggang van den ge- heelen internationalen handel Blijkens den jongsten weekstaat is de goudvoorraad van de Fransche Bank in de afgeloopen week weder gestegen en wel met fr. 347 millioen van fr. 79200 millioen tot fr. 79547 millioen. De „Soir" bevestigt de mededeeling om trent onderhandelingen van België met Nederland over de conversie van het Ne- derlandschFransch crediet van fr. 400 millioen. De commissie zal echter niet vóór Februari a.s. mogelijk zijn, aangezien de credietgevers een opzeggingstermijn van 6 maanden hebben geteekend- Kennedy verklaarde in de eerste verga dering van de Amerikaansche beurs-com- missie, dat de nieuwe beurswet geen enkele bepaling bevat, waarvoor een eerlijk make laar zich bezorgd behoeft te maken. De Amerikaansche staal-nijverheid daal de deze week tot 21 pCi. der capaciteit (v.w. 48 pCt.). „Iron Age" merkt op, dat deze da ling verwacht kon worden, eerstens we gens den feestdag van Woensdag (Indepen dence Day) en tevens in verband met Roo sevelt's verordening, waarbij werd bepaald, dat voor bestellingen van officieele zijde 15 pCt. lagere prijzen berekend moeten worden. Het aantal hoogovens, dat in Amerika op 1 Juli in bedrijf was, bedroeg 88 of 31.3 pCt. van het totaal. Op 1 Juni jj. was het aan tal 116 of 41.3 pCt. Het verbruik van electrischen stroom in Amerika was de afgeloopen week nog slechts 2 pCt. hooger dan dat in dezelfde week van het vorig jaar. De vorige weken bedroeg de stijging 4.8 pCten 5.5 pCt. en in Maart 20 pCt. De makelaarsleeningen van de 61 bij de Feder. Res. Bank te New-York aangesloten banken beliepen in de afgeloopen week 1069 millioen tegen 1017 mill, de vorige week. De benzine-prijsoorlog te Chicago schijnt geëindigd te zijn. aangezien de Shell en andere mijen de kleinhandelsprijzen met 2 ct. per gallon hebben verhoogd. De verkoopen van de Woolworth Co. beliepen in Juni 22 millioen, of 13.7 pCt. hooger dan in Juni 1933. De totale omzet ten in het eerste half jaar bedroegen 123 millioen en waren 11.1 pCt hooger dan in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. De verkoopen van de National Cash Re gister waren in de eerste vijf maanden 17 pCt. hooger dan in de eerste vijf maanden van 1933, CONVERSIELEENINGEN INDIË Nijverheidsonderwijs Landbouwhoogeschool Drogist-examen BERLIJN, 6 Juli. (V. D.) Berlijn is thans, bij na een week na de onderdrukking van den drei genden opstand van de linksche elementen in de S. A., nog altijd rustig. Toch heerscht er voor hen, die goed opletten, een nerveuze stem ming. De S. A.-uniformen zijn bijna geheel ver dwenen, doch daartegenover worden de regee- ringsgebouwen in de Wilhelmstrasse sterker be waakt dan ooit tevoren. Ook de S. A.-centrale te Berlijn is nog steeds door politie bezet. In de Wilhelmstrasse ziet men voortdurend politie met stalen helmen en gewapend met geweren. Algemeen verwacht men, dat de S. A. nage noeg geheel zal verdwijnen. Op het ministerie voor propaganda wordt ge werkt aan het samenstellen van artikelen, die ten doel hebben het vertrouwen van het volk in de regeering te herstellen, aangezien men zich niet ontveinst dat een groot deel van de vroe gere aanhangers thans op zijn minst genomen weifelend tegenover Hitier staat. Dit München wordt gemeld, dat de politie heeft bepaald, dat telefoongesprekken, in het bijzonder met of tusschen vertegenwoordigers van buitenlandsche bladen, in geen vreemde taal mogen worden gehouden. LONDEN, 6 Juli. (V. D.) De Times" meldt uit München, noemt nog als slachtoffers van de gebeurtenissen van Zaterdag dr. Glaser, lei der van de nazi's in Beieren in 1924 en een'goe de vriend van Gregor Strasser, die te Berlijn werd doodgeschoten. En verder dr. Fritz Gerlich, in Beieren goed bekend als uitgever van de „Ge- rader Weg", een blad dat steeds critiek op de nazi-methoden uitoefende. De correspondent van de „Times" te Oslo meldt, dat aan boord van het Duitsche stoom schip „Sierra Cordoba" van den Norddeutschen Lloyd acht S. A.-mannen zijn gearresteerd, na ontvangst van een daadloos bericht door den kapitein. Zij worden ervan beschuldigd te heb ben deelgenomen aan de samenzwering tegen Hitier. BERLIJN, 6 Juli. (V. D.) Nadat in het num mer van Dinsdag- van de „Germania" de familie van dr. Erich Klausener een overlijdensadver tentie had geplaatst met vermelding van alle titels van den overledene, zou het opnemen van dergelijke mededeelingen in de kranten zijn ver boden. Inderdaad vindt men sindsdien geen overlijdensadvertenties meer in de bladen, zelfs niet voor generaal von Schleicher. PARIJS, 6 Juli Alle Duitsche bladen wijd den gisteren buitengewone aandacht aan het door het officieuze Duitsche Nieuwsbureau ver spreide en van het Amerikaansche United Press-bureau afkomstige bericht, als zou de Fransche regeering indirect in verbinding heb ben gestaan met den vermoorden generaal von Schleicher. Het bericht is, zooals wij meldden, door het Fransche Havasbureau volledig en in scherpe bewoordingen ontkend. In verband met deze kwestie schrijft het Parijsche „Journal", dat het hier een Duitschen tegenaanval gold. Het blad wijst hiervoor op een verklaring van een hoogen ambtenaar van het Duitsche ministerie van Buitenlandsche Zaken. Deze heeft gezegd, dat de Duitsche re geering geen enkele reden had om verzoenings gezindheid jegens Frankrijk te toonen, aange zien de Fransche pers niet geaarzeld had een document af te drukken van den Engelschen journalist Wickenham Steed betreffende Duit sche voorbereidingen voor een bacteriologischen oorlog. Het blad voegt hieraan toe: Wanneer het Duitschland vrij staat, aan zijn volksgenoo- ten een verklaring te geven van de terecht stelling van Roehm en von Schleicher, zooals het dat zelf wil, dan heeft het nog niet het recht opzettelijk valsche beweringen te lancee- ren jegens een buitenlandsche mogendheid, waarmee het nog steeds, althans officieel, vriendschappelijke betrekkingen onderhoudt. BERLIJN, 6 Juli (Reuter) Tot nader aan kondiging is de Sunday Express" in geheel Duitschland verboden wegens de wijze, waarop door hét blad de gebeurtenissen van de vorige week zijn verslagen. Düsterberg, de gewezen tweede leider van de Stalen Helm, die in Beieren met vacantie ver toefde, zit, aldus de „N. R. Ct.", opgesloten in het concentratiekamp Dachau. MACH. 1 BERLIJN, 6 Juli (Reuter). De beheerder van de bezittingen van de Hohenzollern-familie heeft in een interview met Reuter verklaard, dat geen der leden der keizerlijke familie op eenigerlei wijze is betrokken bij het complot van Röhm. De berichten dal de kroonprins of prins August Wilhelm bevel gekregen hebben, Duitsch land te verlaten, zijn volkomen onjuist. Waar om zouden zij ook? aldus de vertegenwoordiger der keizerlijke familie. Geen Duitsche regeering kan aan een Duitscher bevelen, het land te ver laten. Het verwachteb ezoek van prinses Hermine was reeds eenige dagen voor het complot van Röhm vastgesteld. De prinses komt ook naar Berlijn, waar zij eenige vrienden van den keizer zal bezoeken, inkoopen zal doen en besprekin gen voeren betreffende de keizerlijke bezittin gen. Majoor Von Muldner, de vriend en vertrou weling van den ex-kroonprins, die eveneens te recht gesteld zou zijn, is in leven en heeft zijn werkzaamheden tot dusver niet onderbroken. SAARBRüCKEN, 5 Juli (Reuter). Bij het uiteendrijven van socialisten en communisten ten getale van ongeveer 15.000 menschen, die betoogenden voor een onafhankelenk Saarge bied, zijn 5 agenten en een tamelijk groot aan tal betoogers vrij ernstig gewond. PARIJS, 5 Juli. (V. D.) De Fransche Kamer behandelde Donderdag het nationale program tot bestrijding van de werkloosheid, waarbij de debatten voornamelijk gingen over het artikel, waardoor de spoorwegmaatschappijen gemach tigd worden, een leening ten bedrage van 2.725 millioen francs op te nemen. De socialistische afgevaardigde Mock juichte de voorgenomen verbeteringen' in het signaal stelsel toe, evenals de opheffing van een aantal gevaarlijke spoorwegovergangen, doch hij be twijfelde de rentabiliteit van de voorgestelde electrificatie en stelde derhalve voor, dat de Kamer het crediet met een milliard franc zou verminderen. Nadat de Minister van Financiën zich hierte gen verzet had en Minister-president Doumer- gue gewezen had op de noodzakelijkheid van de uitvoering van het geheele plan in het belang van de bestrijding der werkloosheid, stelde de regeering de vertrouwenskwestie en nam de Kamer het omstreden artikel met 440 tegen 145 stemmen aan. Ook tegen een socialistisch voorstel, om ter vermindering van de werkloosheid de 40-uren- week in te voeren, stelde de regeering de kwestie van vertrouwen, waarbij zij wederom een groote meerderheid kreeg, want het voorstel werd met 405 tegen 175 stemmen verworpen. Tenslotte werd het voorstel tot bescherming der koopvaardij-vloot, dat Woensdag in den Se naat behandeld is, eveneens door de Kamer goedgekeurd. PARIJS, 6 Juli. (Reuter). De Fransche Se naat heeft gisteren het wetsontwerp op de be lastinghervorming aanvaard in den vorm waar in het door de Kamer was aangenomen, zoodat het thans kracht van wet heeft gekregen. Bij het debat over de nieuwe omzetbelasting ver klaarde premier Doumergue, dat hij zou heen gaan als de Senaat hem in die kwestie niet zou steunen. Hij zeide voorts, dat met het ontwerp voor de werkverschaffingen, dat nog heden wellicht voor den Senaat komt, het eerste deel van het her stelprogram is afgesloten. Men verwacht, dat het parlement nog deze week op reces zal gaan. LONDEN, 6 Juli (Reuter). Hedenochtend vroeg is een bombardements-vliegtuig van een nieuw type omlaag gestort nabij het vliegveld Upper Heyford. Een van de inzittenden werd gedood, vier anderen liepen lichte kwetsuren op. MEXICO-City 6 Juli (Reuter) Door de Mexi- caansche regeering wordt medegedeeld, aat de bij de Zondag gehouden verkiezingen verslagen candidaat voor het presidentschap, generaal Villa Real, plannen beraamt voor een opstand tegen de regeering. Hij wordt daarom nauwkeu rig in het oog gehouden. Vooraanstaande politici zouden bij de samen zwering betrokken zijn, gedeeltelijk politici die onlangs naar de V. S. zijn uitgeweken, om al daar met den vroegeren generaal Pablo Gon zales te onderhandelen over den aankoop van wapenen. Vrienden van Villa Real hebben den Mexi- caanschen president verzocht, de veiligheid van den generaal, die zich op het oogenblik te Montarey bevindt, te waarborgen. Op den internationalen autoweg Laredo- Mexico, heeft de politie verscheidene vracht auto's aangehouden, die 30.000 pistolen b'eken te bevatten, welke vermoedelijk uit de V. S. zijn gesmokkeld. Verscheidene personen zijn in verband daar mee gearresteerd. Tusschen president Roosevelt en president Vincent van Haiti is Donderdag een vriend schapsverdrag gesloten. Roosevelt heeft toege zegd, dat binnen een half jaar de laatste Ame rikaansche marine-soldaten uit Haiti zullen zijn teruggetrokken, „Ik ben getrouwd en moeder van twee kinde ren. Stumperds; als ze van school thuiskwamen moesten ze altijd erg stil zijn vanwege mijn gevoelig hoofd. Ik leed voortdurend heel erg aan hoofdpijn en zenuwachtigheid. Ik probeer de allerlei med'cijnen, maar niets hielp me inderdaad werd het steeds erger. Het minste geluid kon ik niet meer verdragen. Drie jaar geleden begon ik voor 't eerst Kruschen Salts te gebruiken. Nu kan ik weer werken en ben altijd opgeru'md en vroolijk. Verscheidene men schen lachten met uit toen ik hun vertelde wat ik ging innemen zelfs mijn eigen zuster maar toen ze zagen hoe ik veranderd was, wa ren ze verstomd en nu nemen ze zelf ook Kru schen Salts. Ik heb het honderden menschen aanbevolen gedurende de laatste jaren, want ik vind het een prachtig middel, vooral voor vrouwen als ikzelf, tusschen de 40 en 50. Het 's een" wonder. Ik neem Kruschen 's morgens in mijn eersten kop thee en zou het nooit willen missen. Onlangs heb ik eens een tijd lang geen Kruschen gehad en ik was dezelfde vrouw niet meer." Mevr. M. D. te L. Zoovele kwalen waaraan men lijdt en hoofdpijn is wel de meest voorkomende klacht kunnen meestal worden teruggebracht tot één en dezelfde oorzaak: traagheid der inwen dige organen. Wanneer de afvoerorganen on voldoende werken, blijven sieeds afvalstoffen in het l'chaam achter, welke het bloed onzuiver maken en den algeheelen gezondheidstoestand kunnen schaden. De „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts zal uw afvoerorganen tot betere werking aansporen en zoodoende steeds inwen dig zuiver houden. Kruschen Salts zal u naar lichaam en geest verfrisschen en verjongen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drog'sten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. Niet van den leider der N.S.B., doch van de propaganda-afdeeling in het district Amster dam van de N.S.B. ontvingen we een mededee ling, dat het door ons overgenomen bericht over de evrmindering van het ledental on juist is. Inderdaad heeft ir. Mussert verklaard, dat dit voorjaar zijn beweging 22.000 leden telde, terwijl sindsdien 3500 leden zijn geroyeerd. Hieruit mag men echter niet de conclusie trekken, dat het ledental nu 18.500 zou bedra gen, omdat van den anderen kant toch weer nieuwe leden zijn aangenomen. De Rijksbemiddelaar, prof. Josephus Jitta, heeft inlichtingen gevraagd in verband met het dreigend conflict aar de Heemaf te Hengelo. In verband met het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik, is het congres van den R. k! Politiebond „St. Michaël" uitgesteld tot 24 en 25 Juli a.s. In de Koninklijke kunstzaal Kleykamp te 's-Gravenhage opent de Haagsche Federatie van Beeldende Kunstenaarsverenigingen een ten toonstelling van werken harer leden op Zater dag 7 Juli des namiddags te 3 uur. Een inlei dend woord wordt gesproken door den heer Louis Bron, president der Federatie, en ver volgens door den heer Luc Willink, redacteur van „Het Vaderland". In de tuinzaal wordt te half vier onder de auspiciën van de Vereeniging Nederland Oostenrijk een tentoonstelling geopend van beeldhouwwerken, aquarellen en teekeningen van den Weenschen beeldhouwer Georg Ehilich. Deze exprositie, die eerder te Utrecht en te Amsterdam werd gehouden, zal geopend worden met een inleidend woord van den voorzitter, luit. generaal J. T. B. Kalff. Beide tentoon stellingen blijven geopend tot 28 Juli a.s. De voorzitter van de Tweede Kamer zal voorstellen, indien de stand der werkzaam heden in de vergadering van Donder dag 12 Juli daartoe aanleiding geeft, de ver gadering voort te zetten op Donderdag en Vrij dag, des avonds 8 uur, en zoo noodig ook op Zaterdag te vergaderen. De afdeelingen der Kamer zijn voorts bijeen geroepen op Vrijdag 13 Juli om elf uur. In deze bijeenkomst zullen behandeld worden de wetsontwerpen Wettelijke regeling van de overeenkomst van koop en verkoop op afbe taling. Eenige wettelijke regelen nopens het af- betalingsbedrijf; vaststelling van een nieuw tarief van invoerrechten en Verbindende kracht van ondernemersovereenkomsten. Te twee uur vangt de openbare vergadering aan. tie de voorrang zal worden verleend, kan de regeering thans nog niet zeggen. Bij de te de zer zake te nemen beslissing zal mede reke ning dienen te worden gehouden met de aan voortdurende wisseling onderhevige factoren op de emissiemarkt. De erfgroothertog Friedrich Franz van Meckelenburg, die Donderdagavond in Den Haag is aangekomen, en ten paleize heeft over nacht, heeft hedenochtend om 11 uur de resi dentie weer verlaten. De groothertog is per auto naar Rotterdam vertrokken om zich aldaar in te schepen met bestemming Zuid-Afrika om daar eenige groote reizen te maken. Na door de Koningin ontvangen te zijn, werd de groothertog uitgeleide gedaan door den hof maarschalk baron de Smeth. Hertog Adolf vergezelde hem naar Rotter dam. De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat be houdens tusschentijdsche wijziging voor de a.s. week de prijs van het crisisbotermerk en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is vastgesteld op 1. De twee van De Hoop heeft Donderdag niet geroeid want de Leander twee trok zich terug, naar het „Hbld." meldt. Braun en Möller (Duitschland) sloegen het Londensche duo BcylandPalmer met drie lengten in 8 min. 28 sec. In den strijd om de Diamond Sculls wonnen Rutherford (Princetown) Buthz, Zavril hun heats gemakkelijk. Bugbee (Princetown) verloor van Winstone met taflengte in 8 min. 24 sec. Yale University werd geslagen in de Wyfold Cup door Westminster Bank met 3 y3 lengte in 7 min. 56 sec. In de Thames Cup klopte Yale Un. Tabor University met taflengte in 7 min. 6 sec., waardoor het record is geëvenaard. Vier en vijftig renners vertrokken Donderdag van Charleville naar Metz. Rebry, de stoere Belg, had n.l. den strijd opgegeven, zoodat het Belgische team het zonder een van zijn sterk ste rijders moet doen. Deze derde etappe leidde van Charleville over Montmedy, Longuyon, Briey naar Metz, een afstand van 161 K.M. De weersomstandigheden waren uitstekend, terwijl de renners den wind in den rug hadden. De uitslag van deze etappe was: 1. Lapebie (Frankrijk) tijd 5 uur 1 min. 55 sec.; 2. R. Maes (België); 3. Louviot; 4. Mar- tano; 5. Speicher; 6. Morelli; 7. Bergamaschi; 8. Buse. Het algemeen klassement ziet er na de derde etappe als volgt uit: 1. A. Magne (Frankrijk) 19 uur 7 min. 30 sec.; 2. Bergamaschi (Italië) 19 uur 8 min. 15 sec.; 3. Le Greves (Frankrijk) 19 uur 10 min. 59 sec.; 4., 5. en 6. Buse (Duitsch land), Louviot (Frankrijk) en Martano (Italië), allen, tijd 19 uur 13 min. 58 sec.; 7. Y. le Goff (Frankrijk) individueel 19 uur 15 min. 53 sec.; 8. Geyer (Duitschland) 19 uur 18 min. 8 sec.; 9. Speicher (Frankrijk) 19 uur 22 min. 21 sec. Het landenklassement luidt: 1. Frankrijk totaaltijd drie beste renners 57 uur 32 min. 27 sec.; 2. Duitschland 58 uur 19 sec.; 3. Italië 58 uur 34 sec.; 4. België 58 uur 13 min. 27 sec.; 5. ZwitserlandSpanje. China heeft, naar uit Sjanghai wordt gemeld, besloten de uitnoodiging tot deelneming aan de Olympische Spelen 1936 te Berlijn te aanvaar den. Van de 55 uitgenoodigde landen hebben thans 33 medegedeeld, dat zij op de Spelen van 1936 vertegenwoordigd zullen zijn. UTRECHT. Geslaagd: de heeren A. Goedegebuure en E. G. Mul, beiden te Den Haag en K. van Koutrik te Utrecht. AMSTERDAM. De promotie van den heer J. D. Mulder is wegens het gesloten zijn der Universi teit op den dag der bijzetting van wijlen Z. K. JH. Prins Hendrik der Nederlanden verplaatst naar Dinsdag 10 Juli >,te drie uur. Bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijs begeerte op proefschrift: „Die Verba auf igen lm Deutschen" de heer J. van Zuiden, geb. te Hee renveen en tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift: „Bloeddruk-meting" de heer J. Th. Giesen, geb. te Amsterdam. Geslaagd voor het doet. examen rechten de hee ren: J. M. A. Vollaers, F. C. Kleerekoper en mej. D. Haremaker. AMSTERDAM. Geslaagd voor het doctoraal examen in de Germaansche taal- en letterkunde (Engelsch) mej. F. M. E. J. Sanders. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift, getiteld: „Die Eheschltessung im Koran" mejuffrouw S. Kohn, geboren te Frankfurt A. M. Candidaatsexamen rechten de heer H. Zwaren- stein; cand.ex. geschiedenis de heer A. A. Kamp man; cand.ex. Nederl. letteren de heer J. Slik- boer. NIJMEGEN. Doctoraal examen in de rechten de heer P. c. A. M. Godene uit Wouw (N. Br.). •s-GRAVENHAGE (St. Aloysiuscollege, afd. Gymn). Na voortgezet examen slaagde nog voor B: Paul Smits van Waesberghe; afgew. 1. De examens zijn afgeloopen. Van de 37 candi- daten slaagden er 34. MAASTRICHT. Na voortgezet examen slaag der. voor het getuigschrift A: M. Daniels en P. Wald; voor getuigschrift B: E. Haupt. HAARLEM, 5 Juli. Na verlengd examen is alsnog geslaagd voor diploma B: E. J. M. Hettema uit Helmond. HILVERSUM, 5 Juli. Voor het eindexamen Go- delindeschool, middelbare meisjesschool met vijf jarigen cursus zijn geslaagd de dames E. Beeger, J. Cramerus, H. Gompertz, A. Kindermann, J. Leemans, N. Ritsema, J. Schrijver. A. van Vliet, G. van Voorthuysen en M. Vreede. Eén candidate is afgewezen. ARNHEM, 5 Juli. H.B.S. Geslaagd R. Boon, P. J. Borgmeijer, A. J. Kraaijenbrink, J. C. Langeveld, E. Menco, K. F. M. van Rheenen, G. L. W. Schim mel, P. C. Broeksma, I. H. Cohen, O. L. Drijber, mej, H. Henstra, J. Huurman, mej. E. B. de Jong, K. Kraaijenbrink, mej. J. D. Meijer, H. Parmen- tier, C. M. E. Baars, B. F. Balla, J. C. Blaupot ten Cate, J. Braakman, R. A. M. E. jEngcls. J. Harm- sen, E. J. Meihuizen, J. Mühlenfeld, A. G. S. van der Veer. De examens worden voortgezet. HILVERSUM. Aan de Gemeentelijke Hoogere Burgerschool zijn geslaagd voor het eindexamen diploma B de heeren: H. Coerman, S. P. Dijkstra, A. M. Koldijk, W. E. Mooyaart. J. Pensis, C. M. Slaaf, G. J. Slot, J. Swartberg, S. B. Velt en W. G. Zaalberg van Zeist. Afgewezen één candidaat. BREDA, 5 Juli. Geëxamineerd 28 candidaten voor diploma A en 1 voor B. Afgewezen 4 can didaten voor A. Geslaagd: J. v. Aalst, W. Ber- naerts, Q. Bogaarts, J. Dictus, J. Limonard, L. v. Nuenen, A. Thijs, A. Timmermans, Th. Con- standse, M. v. Daal, M. Dekker, A. v. Dort, J. Gil lis, R. v. Dongen, C. Ernst, J. Erwich, C. Faes, H. van Gennip, D. Beers, M. Bos, G. Dallen, M Eskens. C. v. Heeswijk, J. v. Helfteren, A. de Rooy. UTRECHT, 5 Juli. Geslaagd voor R.K. M.U.L.O.- examen diploma A: E. Admiraal. M. Buurlage, R. Kaarsgaren, H. J. Massa, S. Rücker, G. Smink, A. v. d. Weyer. S. Benders, M. SneXcr, A. Sturken- boom, A. Suring, J. Vermeulen, G. Dijkhuis, J. Grobbink, C. Staffhorst, F. Ridden, F. Brouwer, C. Dubois, J. v. Lint, R. Fiscaer, H. Spliet. Diploma B: A. Dieten, G. v. Engelen, W. Uiter- waal. Afgewezen 4. NIJMEGEN. Staatsexamen voor Onderwijzeres. Geslaagd de dames J. A. de Bruyn, A. L. E. Jüngst, H. Th. van Lonkhuyzen, J. G. Aaldering, G. van Gijn, H. J. Hendriks, A. Carel, Z. A. Carel en R. R. W. Zwiers. DEN HAAG. Geslaagd: mej. J. W. A. Pleij, Den Haag en de heeren M. P. A. M. Philippus, Den Haag; H. Ort, Maassluis; J. P. Neijsen, Den Haag; H. Sinneeker. Rotterdam. AMSTERDAM. Geslaagd de dames: L. Bigot, Laren; J. F. Boomsma en H. A. Bljleveld, Amster dam en B. v. d. Houten. Driebergen. DEN HAAG. Geslaagd voor machinist a. b. van stoomzee-visscheïsvaartuigen: J. van Alphen, W. de Back, J. Visser. P. van Gelder, E. A. dfc Groot, A. de Back, T. Dijkstra, C. E. Visser, allen te IJmuiden; Th. C. Assendelft, Haarlem. Geslaagd voor machinist-stoker a. b. van stoom- zeevisschersvaartuigenA. B'ron, IJmuiden. ALKMAAR, 6 Juli. Kaasmarkt. Aanvoer 70 stapels, 154000 K.G. 43 fabr. kl. 22.00, 3 fabr. comm. 18.00, 6 boeren kl. 19.50, 18 boeren comm. 25.00. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juli. 21000 K.G Tomaten: A 13.80—15.10, B 12.90—14.10, C 12.60 —13.30, CC 7.20. 210.000 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 4.00—4.60, Schoolmeesters 4.20, Eigenheimers 4.50—4.60. Blauwe Eigenhei mers 4.70—5.30, Drielingen 2.20—2.80. 4200 bos Wortelen 1.50—1.90. 13000 K.G. Roode kool 3.20 —4.30. 600 K.G. Gele kool 3.80—4.80, 6000 K.G. Peen 1.00—2.00. 500 K.G. Uien: Zilvernep 6.80 7.20, Zilverdrielingen 2.403.00. 4000 stuks Bloemkool: I 4.30—8.40, II 1.50—2.10 30 K.G. Slaboonen 30.00. 550 bos Rabarber 1.301.90. 36 K.G. Druiven 57.00. LEEUWARDEN, 6 Juli. Veemarkt. 96 Enterstie ren 90.00155.00, 132 Twenters tieren 155.00 260.00, 286 vette koeien 120.00—190.00, 274 melk en kalfkoeien 110.00—220.00 per stuk, 3254 ct. per K.G. 70 pinken 50.0090.00. 68 vette kalveren 10.00—50.00, 302 graskalveren 18.00—26.00, 341 nuchtere kalveren 2.004.00, 224 vette schapen 9.0020.00, 92 weideschapen 8.0015.00, 361 lam meren 4.00—10.00, 250 vette varkens 15.0068.00, Zouters 2631 cent per K.G. 34 magere varkens 15.0035.00, 183 kleine biggen 5.00—10.00, 26 bokken en geiten, 45 paarden. Totaal-aanvoer 2784 stuks. Zuivel. Sleutelkaas en Nagelkaas geen notee ring. Goudakaas 15.0021.00, Edammerkaas 7.00 27.00. Aanvoer 17474 K.G. Mijnboter 1.35—1.34, Veilingboter 1.301.16 per K.G. Aanvoer 0/3, 30/6, 3/12 vaten. Commissie 39. Eierhandel. Aangevoerd 24000 kipeieren: prijs 23 cent per stuk, handelsprijs 4045 cent per K.G. 900 K.G. Eendeieren, prijs 2.52.75 cent per stuk. handelsprijs 3237 cent per K.G. Pluimvee. 20 slachthanen 4075 cent, 75 slachtkippen 0.501.00, 250 jonge hanen 2570 cent per stuk. LEEUWARDEN, 6 Juli. Vereen, van Zuivelmaat- schappilen. Goude kaas 20 plus 7.007.50, idem 40 plus 12.00—12.50, idem volvet 16.0016.50, Edammer kaas 20 plus 7.007.50. idem 40 plus 12.0012.50, Broodkaas 40 plus 12.0012.50. Alles per 100 K.G. Stemming flauw. NOORD-SCHARWOUDE, 6 Juli. 192700 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 4.004.50, Drie lingen 2.252.40, export 1.10-2.00, Eigenheimers 4.20, BI. Eigenheimers 4.104.60. 350 K.G. Zilver- nep 6.306.60. 100 stuks Bloemkool 5.10 per 100 stuks PURMEREND, 5 Juli. „Afslagver. Beemster, Pur- merend en Omstreken" Aardappelen: Schotsche Muizen 1.00—1.09, idem kleine 0.57—0.72 per 25 K.G. Dubbele Slaboonen 3.904.65, Smalle Stam- snilboonen 3.15—3.90, Tuinboonen 1517 cent p. 15 K.G. Doperwten 1.503.50 per 50 K.G. Roode Aalbessen 7.0019.00, Zwarte bessen 7.0013.00 per 100 K.G. Klapbessen 2580 cent per 10 K.G. Perziken 4.00—9.00 per 100 stuks. Blauwschokkers 6396 cent per 15 K.G. Aardbeziën 2042 cent per K.G. Bloemkool 1.50—6.20 per 100 stuks. Sla 0.501.90 per 100 krop. ZWOLLE, 6 Juli. Boter. Aanvoer 368 kg., waarvan 10 1-8 vaten, 4 1-16 vaten en 256 stukken van J/2 kg. Prijs 1.50—1.60 per kg., per 1-8 vat van 20 kg., prima f 28.50, afwijkende f 28, per 1-16 vat van 10 kg. f 14.50. Handel vlug. Aangevoerd werden 5000 kipeieren 2—3 per 100 stuks. Huiden: koehuiden 10, pinken- vellen 10, stierenvellen 8. Handel flauw, Vee markt. Aangevoerd werden: 818 runderen, t.w. 259 graskalveren, 283 nuchtere kalveren, 36 schapen, 43 lammeren, 310 varkens, 322 biggen, 3 geiten. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koeien 130 210, dito vaarzen en schot ten 105185, gustekoeien voor de vetweide 85 145, dito vaarzen 80130, voorjaarskalvende koeien 100160, VA -jarige springstieren 55110, VA -jarige pinken 4090, jonge fokkalveren 12 tot 36, nuchtere kalveren 38 per stuk. Vette koeien en ossen aan bouten 4455 ct., dito stieren 4450, dito kalveren 50100, dito scha pen 818, lammeren 38, 6-weeksche biggen 68, 14-weeksche biggen 810, drachtige var kens 3555, magere varkens 3050, vette var kens 2832 ct. Handel in varkens kalm. Op de voormarkt was heden geen aanvoer. Marktoverzicht. Neurende en verschgekalf- de vaarzen minder, vet vee redelijk, pinken redelijk, schapen als vorige week. X •x 'S 'fi i'fi x x ZATERDAG 7 JULI HUIZEN, 301.5 M. KRO 8.00—9.15 Missa Solemmis op 123 van L. van Beet hoven voor solisten, koor en orkest (gra- mofoon) 8.15 Precisie-tijdsein 9.15 10.00 geen uitzending van den KRO 10.00 11.00 Symphonie no. 7 E. gr. t. van A. Bruckner 11.0011.30 Fragmenten uit Wagner's Muziekdrama's (gramofoon) 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin 12.00 Tijdsein van de Kro-klok 12.0112.15 Politieberichten 12.1512.45 Vioolconcert E. kl. t. op 64 van F. Mendelssohn 12 451.30 De Krc- Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer 1.30 1.45 Andante uit de onvoltooide symphonie B. kl. t. 1.452.00 Verzorging van den zender 2.00—2.30 Halfuurtje voor de rij pere jeugd door mevr. A. Schelfhoutv. d. Meulen 2.303.00 Gramofoonmuziek 3.004.00 Kinderuurtje 3.15 Precisie- tijdsein 4.005.00 Afgestaan op last van den Minister aan de H.I.R.O. 5.005.20 Zwemcursus door S. P. J. Borsten, vijfde les. Slot 5.206.20 Concert door het Harmo nie-orkest der Oranje-Nassaumijnen, direc teur H. Bastin en het Oranje-Nassau-Man- nenkoor 6.206.45 Journalistiek week overzicht door Paul de Waart 6.45-7.00 Het Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 7.007.15 Politieberichten 7.157.35 „Bommen op Burgers" door J. A. Wijnhof 7.35—7.40 Gramofoonmuziek 7.40 8.30 Het Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud (vervolg) 8.30—8.35 Nieuwsberich ten van het Persbureau Vaz Dias 8.35 9.30 „Het Militaire Vliegkamp Soesterberg". Rondgang per microfoon 9.309.45 Drie Chineesche vertellingen van Henri Borel door H. Eerens 9.4510.30 Klavlerquintet F. kl. t. op 34 van Joh. Bramhs (gramo foon) 10.3010.35 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias 10.3512.00 Requiem van Guiseppe Verdi. In een Nota naar aanleiding van het Ver slag over het wetsontwerp tot het aangaan van een of meer conversieleeningen ten laste van Nederlandsch-Indië zegt de regeering, dat in derdaad voor het welslagen van deze conversie in de tegenwoordige omstandigheden de garan tie van het moederland wordt noodig geacht. Deze overweging heeft tot de opneming van ar tikel 7 in het aangeboden wetsontwerp geleid, tot welke opneming de regeering geenszins zeer gemakkelijk is overgegaan, doch integendeel na ernstige overweging van de belangen zoowel van het moederland als van Nederlandsch-In dië. Deze wederzijdsche belangen moeten naar het oordeel der regeering, zwaarder wegen dan het niet aanwezig zijn eener juridische of moreele verplichting van het moederland om deze ga rantie te aanvaarden. Dat aan een dergelijke garantie ook bezwaren verbonden zijn, valt niet te ontkennen, doch reden tot ongerust heid behoeft deswege niet te bestaan na de ingrijpende maatregelen, welke reeds door het Indische gouvernement getroffen zijn voor de herstelling van het budgetaire evenwicht. Wanneer de conversie zal plaats vinden en of aan dezen maatregel dan wel aan consolida- UTRECHT. Geslaagd voor het Cand. examen wis- en natuurkunde, L.: de heeren K. A. J. Eberhard, K. J. van der Kamp, A. J. Lind, P. Mulder, de dames W. L. H. Hoebens, H. van Roo sendaal, H. P. Sicherer en M. C. J. Verhoeven. Veeartsenijkundlg examen: de' heeren A. van Keulen, P. van Schaick en H. L. L. van Werven. Apothekersexamen 2e gedeelte: de heeren J. Wolf, P. F. M. Mutsaers, J. Samplonius en C. Fourdraine. LEIDEN (R.K. Huishoudschool). Geslaagd voor 'iet tweede ged. (praktijk) van het examen N VII (leerares Huishoudkunde en Waschbehandeling) de dames C. M. Pens, Hillegersberg; S. Ph. A. van Krieken, Haaksbergen en M. J. C. v. d. Linden, Leiden. WAGEN1NGEN. Bevorderd tot doctor in de landbouwkunde, de heer A. Ph. Weber, geb. te Den Helder, op proefschrift met stellingen, ge titeld: „Betrekkingen tusschen de constitutie van organische verbindingen en den invloed van het hydroxyl-ion bij hydrolyse." Geslaagd voor het examen ter verkrijging van het diploma drogist (A. N. D. B.)mej. J. Schef- felaar Klots, B. Heetman, B. van Klooster, K. Beute. P. W. Buitink, K. Dreyer, A. A. Wijnstroom, W. F. de Leeuw. J. H. Fischer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6