Van het Katholieke kamp BELGIË MET 4-1 GEKLOPT 11 GEMAKKELIJKE ZEGE VAN HET R.K.F.-ELFTAL MAANDAG 9 JULI 1934 Goed werk van de onvoorbereide Nederlandsche ploeg 3-0 voorsprong bij de rust De wedstrijd De tweede helft HET R. K. F.-ELFTAL U\ BELGIË OM DEN MITROPA-BEKER HungariaSparta (Praag) Bakhuys in H.B.S. NIEUW WERELDRECORD R. K. BELGIË-R. K. NEDERLAND WIELRENNEN Pijnenburg en Slaats ongenaakbaar Interessante wedstrijden te Ginneken ZESDAAGSCHE TE LONDEN Zes Nederlandsche rijders PIET VAN KEMPEN STARTTE NIET Zege van Jan van Kempen en Cor Wals te Gouda VAN HOEK IN GOEDEN VORM Hij wint te Oirschot voor Leddy en De Graaf MOTORSPORT Fraaie prestaties van Buttler Spelmoment, uit den voetbalwedstrijd R.K.BelgiëR.K. Nederland. Een onderbro ken aanval op het Belgische doel Spannennde strijd in de Senioren klassen bij de wedstrijden te Hilversum Seniores TENNIS Wimbledon in Noord- wijk Geslaagde demonstratiespelen DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLELON Eindstrijden van Zaterdag GYMNASTIEK Nederland wint van België Het verschil was slechts genng UIT DE SPORTWERELD! OHM! Te St. Amandsberg in de onmiddellijke na bijheid van Gent heeft de vertegenwoordigende X. V. C. B.-ploeg Zondag voor de vierde maal de Belgen ontmoet. Ook ditmaal eindigde de wedstrijd in een vrij sprekende en eveneens ver diende overwinning voor de Nederlanders. Het Nederlandsche gezelschap was reeds Zaterdagavond te Gent gearriveerd. Zondag ochtend had zoowel op het stadhuis te Gent, als op dat van de hierboven genoemde voorstad, een ontvangst ten stadhuize plaats, waarbij wederzijds vele hartelijke woorden werden ge wisseld en de heer de Grood de gevoelens van de I. V. C. B.-ers vertolkte. Het terrein, waarop ditmaal werd gespeeld, verkeerde in betere conditie dan dat, waarop voor twee jaar (St. Denijs) de Hollanders hun Belgische tegenstanders een 1—3-nederlaag toe brachten. De bodem hier was echter vrij hard terwijl daarbij de zeer lichte ballen een zuiver spel nog al moeilijk maakten. Overigens dient er allereerst de aandacht op gevestigd, dat een absoluut onvoorbereide Hol- landsche ploeg in het veld kwam. Wij hebben gelukkig ontdekt dat men van I. V. C. B.-zijde vrij sceptisch staat tegenover een internatio naal treffen in den midzomer. Alleen om de Belgen niet teleur te stellen heeft men zich bereid verklaard dezen wedstrijd te spelen. Het pleit zeker niet voor het spel der Belgen dat de onzen op vrij eenvoudige wijze aan een sprekende overwinning kw'amen. Toch was echter de strijd in het veld veel meer verdeeld, dan de cijfers zouden kunnen doen veronder stellen. Wij zijn er zelfs van overtuigd dat er eenige verbetering in het spel der Belgen kan worden geconstateerd. Echter, de aanval, welke in het veld soms aardig werk verricht, speelt voor het vijandelijke doel nog zoo ondoordacht en primitief, dat tegen een behoorlijke verde diging weinig succes kan worden verkregen. Bovendien is het schieten zeer zwak, zoodat slechts de snelheid der Belgische aanvallers te roemen blijft, doch met snelheid alleen verkrijgt men nu eenmaal niet zoo licht voldoende doel punten. Om het spel der I. V. C. B.-ers op de juiste waarde te kunnen schatten, zou men hen tegen betere tegenstanders in actie moeten zien. Thans had onze verdediging het niet moeilijk en konden de halfspelers door hun meerdere techniek, onze voorhoede vrij gemakkelijk aan den gang houden. Deze voorhoede op haar beurt heeft zich goed geweerd, doch was zwak in het schieten. Intusschen zijn wij er van over tuigd dat niettegenstaande dit laatste, meer goals gemaakt zouden zijn, indien men zich niet reeds bij de rust een 3—O-voorsprong had ver worven. Thans nam men gedurende het tweede gedeelte van den strijd de zaken wel wat te gemakkelijk op, hetgeen echter, de hooge tem peratuur in aanmerking genomen, heel goed te Verklaren is. Wat onze spelers betreft, heeft Alsemgeest in het doel goed werk gleverd, zonder dat er nochtans Wonderen van hem werden verlangd. De Haarlemmer Gigengack toonde zich de beste back, steeds daar te vinden, waar gevaar dreigde. Door het uitvallen van v. Dongen, voor de tweede helft reeds, waren er eenige verande ringen noodzakelijk, welke de ploeg niet ver zwakten. Over 't algemeen heeft de midden linie het vrij gemakkelijk gehad. De Hagenaar Wolf, als midhalf, kon ons hier nog het beste bekoren. Vóór hebben zoowel de linker- als rechter vleugel goed voldaan. Hierbij dient opgemerkt dat Claessens als linksbuiten het makkelijkst epeelde, daar hij Alsemgeest als buurman had, die in den aanval nog steeds een klasse op zichzelf vormt. De midvoor v. d. Sande kan op een goeden wedstrijd terugzien, doch schoot in de tweede helft erbarmlijk slecht, waardoor eenige prach tige kansen verloren gingen. De rechtervleugel Ronckenv. d. Hoogen weerde zich vrij goed, waarbij het echter opviel dat laatstgenoemde de noodige doortastendheid mist om dit rechterdeel van den aanval vol doende productief te doen zijn. Bij de Belgen traden midvoor, midhalf en linksbuiten op den voorgrond, terwijl ook de Belgische doelman uitstekend werk deed. Het begin was voor de Belgische tegenstan ders, die zich het best de groote nederlaag van vorig jaar te Blerick herinnerden, niet bepaald bemoedigend, daar reeds in de eerste minuten v. d. Sande met een goed schot via den binnenkant van den paal de score opende. 1—0. Hierna bleek echter dat de Belgen zich toch niet zoo gemakkelijk zouden laten overrom pelen. Hoewel het Hollandsche spel technisch op een hooger plan stond, wisten de tegen standers door hun groot enthousiasme en de noodige snelheid, het spel verdeeld te houden. Zelfs dreigde er herhaaldelijk gevaar voor doelman Alsemgeest, die in deze periode tal rijke schoten kreeg te verwerken. Overigens toonden de gastheeren zich geen grootmeesters in de edele schutterskunst. De meest fraaie kansen werden op enkele meters afstand van het Hollandsche doel om zeep gebracht, zulks tot wanhoop van nagenoeg alle 2000 toeschou wers. Op deze wijze ontnamen de Belgen zich nog eenige malen de kans om den gelijkmaker te scoren. Alsemgeest stopte op uitstekende ma nier een hoog schot van Clement, waarna de geblesseerde van Dongen het tooneel van den strijd verliet en werd vervangen door v. d. Leur van R.K.V.V.L. Somers ging hierna linkshalf spelen en v. d. Leur dus op de backplaats. De strijd bleef gelijk opgaan. Nog steeds kregen de gastheeren de beste scoringskansen, zonder er echter hier ook maar een enkele van te benutten. Aan den anderen kant ging het beter. Goed spel van den rechtervleugel stelde Alsemgeest na 36 minuten spelen in staat om met een fraai laag schot den Hollandschen voorsprong op 20 te brengen. Drie minuten later scaarde v. d. Sande uit een corner van rechts met een uitstekenden kopbal voor de derde maal. 03. Verder dan een buitenspel-doelpunt bracht de Belgische aanval het niet. Met een veiligen 30 voorsprong voor het Hollandsche team werd van doel gewisseld. Over 't algemeen was het tweede gedeelte minder interessant dan de eerste helft. Voor een deel was dit oorzaak van het feit dat de Belgen het snelle tempo wegens vermoeidheid niet konden volhouden, waardoor het betere Hollandsche spel den strijd eenigszins eenzij dig maakte. Voorloopig was het woord vrijwel geheel aan de onzen, van die v. d. Sande reeds onmid dellijk een prachtkans door slecht schieten miste. Ook later bleek dat de Rotterdammer zijn schot geheel kwijt was geraakt. Na een kwartier zagen de onzen zich plot seling een strafschop toegewezen een veel te zware straf overigens, welk voordeel Alsem geest echter niet wenschte uit te buiten. Over 't algemeen waren de Hollanders het meest in den aanval. v, d. Sande bleef echter eveneens zeer slecht schieten, terwijl het bij v. d. Hoogen op het be slissende moment bij herhaling aan de noodige doortastendheid ontbrak. Zoo bleven voorloopig meerdere doelpunten uit, hoewel de kansen om ze te maken zich vrij regelmatig voordeden. Luide aanmoedigingen brachten er intus schen bij de Belgen weer het noodige vuur in. Een klein half. uur na de hervatting hadden zij eindelijk succes. Alsemgeest kon een hard schot van den rechtsbuiten Poelman slechts ten deele stoppen. Hij sloeg het leder voor de voeten van den toestormenden midvoor Clement, die met een hard schot van korten afstand den achterstand verkleinde, 13. Hierbij bleef het voorloopig. Aan beide zijden werden nog de noodige kansen gemist. C. Al semgeest probeerde het enkele malen alleen, hetgeen ook al niet baatte. De laatste minuten waren ten slotte nog inte ressant. Nadat eerst de Belgen een prachtige kans voor open doel door slecht schieten op onbegrijpelijke wijze onbenut hadden gelaten, passeerde aan den anderen kant Alsemgeest eenige tegenstanders en schoot het leder on houdbaar voor de vierde maal langs keeper Lis- sens. 41. Direct hierop was het einde daar en had de I. V. C. B.-ploeg een verdiende, doch wel wat makkelijk verkregen zege bevochten. Warmte en ongeoefendheid in aanmerking ge nomen, kan men in het kamp van den I. V. C. B. zoowel met den uitslag als met het vertoonde spel tevreden zijn. Éfcsw: De elftallen waren als volgt: R.K. België: Lissens (Antwerpen) Be Backer (Oost-VI.) Jacobs (Oost-Vl.) Schoofs (Oost-Vl.) Nootens (Brabant) Hein- dricks (Oost-Vl.) Poelman (Oost-Vl.) Herrebout (Oost-Vl.) Albracht (Oost-Vl.) Van Acker (Brab.) De Geulaer (Antw.) R.K. Nederland: Claessens (Sitt. Boys) C. Alsemgeest (D.H.L.) v. d. Sande (Leonidas) v. d. Hoogen (V.V.Y.) Roncken (Arcen) Van Dongen (Dongen) Wolf (Gr. Willem) Tuyp (Volendam) Gigengack (Geel-Wit) Somers (R.K.T.V.V.) Alsemgeest (D.HXi.) Zondag vond voor den Mitropabeker te Boe dapest de wedstrijd Hungaria tegen Sparta (Praag) plaats. Deze wedstrijd, nog steeds voor de eerste ronde, werd dit maal door Hungaria gewonnen met 21. Er moet nog een vijfde wedstrijd worden gespeeld om een beslissing te verkrijgen. Naar het clubblad van H. B. S. mededeelt, heeft Bakhuys zich thans definitief als lid van deze vereeniging aangemeld. Te Chicago heeft de zwemmer Jack Medica bij de Amerikaansche kampioenschappen het wereldrecord vrije slag over een Engelsche mijl verbeterd en dit op 20 min. 57.8 sec. gebracht. Het oude record stond op naam van Ame Borg, die dit in 1929 op 21 min. 8.8 sec. bracht. Medica heeft thans reeds zes wereldrecords op zijn naam staan. Het R.K. Nederlandsche voetbalteam., dat Zondag te St. Amandsberg bij Gent een 41 overwinning op de Belgische ploeg behaalde De uitslagen van de Zondag op de wielerbaan te Ginneken gehouden wedstrijden luiden als volgt: Sprintwedstrijd amateurs: 1. J. v. d. Vijver, Breda; 2. J. Kamp, Teteringen. Omnium, sprint voor onafhankelijken (3 ron den): 1. P. v. d. Horst, Klundert; 2. Van L. v. Reyen, Oosterhout; 3. H. Jazet, Almelo. Laat ste 200 M. 13 1/5 sec. Puntenrace 5 K.M.: 1. v. d. Horst; 2. Van Reyen; 3. Jazet. Tijdrace 500 M. staande start: 1. Jazet, 38 2/5 sec.; 2. Van Reyen, 40 sec.; 3. v. d. Horst, 40 2/5 seconden. Eind-klasseering: 1. v. d. Horst, 7 ptn; 2. Van Reyen, 6 ptn; 3. Jazet, 5 ptn. Achtervolging 5 K.M.: Pijnenburg—Slaats halen na 15 ronden in 5 min. 5 4/5 sec. Franz Faure op velocar in. 10 K.M. eigenkracht voor profs: 1. H. Putz- feld, Dortmund, 22 ptn; 2. Reynders, Ginneken, 16 ptn; 3. Van Oers, 13 ptn; 4. Klaas van Nek Sr., 8 ptn; 5. Funda, 7 ptn; Tijd 13 min. 33 sec. Sprint 1 K.M. tandem: Reynders—v. d. Reyt winnen met een halve lengte op P. Steffes. Tijd laatste 200 M. 13 sec. 10 K.M. eigen kracht onaf hankelij ken: 1. C. Haagberg, 4 ptn; Op 1 ronde: 2. C. Pellenaars, 13 ptn.; 3. C. Machielsen, 11 ptn; 4. N. v. Gagel- donck, 5 ptn. Tandemwedstrijd over 1 K.M.: 1. Kampv. d. Vijver; 2. EimersCornelisse op vele lengten. Tijd laatste 200 M. 12 3/5 sec. 60 K.M. achtervolgingswedstrijd voor profs: 1. Pijnenburg—Slaats 0 ptn; op 2 ronden: 2. Van der HorstOers 24 ptn; 3. Van der ReytReyn ders 5 ptn; op 3 ronden: 4. Klaas van Nek Sr. Jazet, 16 ptn; 5. Van IsseltBremer, 10 ptn; Tijd 1 uur 33 min. 9 sec. Onder de renners, die aan de Zesdaagsche van Londen, die van 1521 Juli a.s. zal worden gehouden deelnemen zijn zes Nederlanders n.l.: Piet van Kempen, Bockom, Muller, Vromen, Clignet en Coumans. Piet van Kempen zal rijden met den En- gelschman Sidaey Cozens zooals reeds gemeld. De volgende koppels zullen o.m. uitkomen: Bockom—Muller (Holland); 1 Mietke—Vro men (Duitschland—Holland)Clignet—Cou mans (Holland), Winter—Ottevaere (Amerika); LepageMarcillac (Frankrijk)GilebertiBar- tell (Frankrijk—Canada)Mieltesi—Piano (Italië); H. Aerts—Anhes (België). Op de Goudsche wielerbaan werd Zondag een drie uurs koppelwedstrijd gehouden met het volgende resultaat: 1 Jan van Kempen—Cor Wals 43 punten; 2 CharlierDeneef 7 punten. Met twee ronden achterstand; 3 Oszmella KI. van Nek Jr. 33 punten; 4 MeslingaMatena 16 punten. Met 3 ronden achterstand: 5 Riethoven Verschoor 20 punten; 6 SpijkerCattel 12 p. met zes ronden achterstand. Piet van Kempen moest volgens contract met Cor Wals starten, doch hij deed dit niet. Wel wenschte hij met Ottevaire uit te komen, doch de directie van de wielerbaan achtte dit min der gewenscht. De resultaten van de Zondag op de wieler baan te Oirschot gehouden wedstrijden waren als volgt: Wedstrijd achter groote motoren voor A-stay ers over 50 K.M. in drie manches: Eerste man che: 1. Van Hoek (Eindhoven); 2. De Graaf (Amsterdam); 3. Leddy (Amsterdam). Tweede manche: 1. Leddy; 2. De Graaf; 3. Van Hoek. Derde manche: 1. Van Hoek; 2. Leddy; 3. De Graaf. Totaalklassement: 1. Van Hoek 6 ptn; 2. Leddy 5 ptn; 3. De Graaf 4 ptn. Omniumrace voor amateurs: 1. Kremers; 2. v. d. Vijver; 3. Claraeys. Onder begunstiging van een prettige warmte hadden Zondagmiddag op het achterterrein van het Hilversumsche sportpark motorgrasbaan- wedstrijden plaats, georganiseerd door de Gooi- sche Motoren Vereeniging. Door de droogte was de baan iets slap, het geen vooral in de bochten eenig gevaar ople verde, aangezien de ondergrond droog en los was. Het in goeden getale opgekomen publiek heeft kunnen genieten van enkele spannende man ches, vooral in den wedstrijd der seniores. De Duitscher Buttler, die ook dezen middag van de partij was, gaf wederom staaltjes van zijn gedurfd kunnen en zeer groote snelheid. In de lange baanrace leverde hij de keurige prestatie door een achterstand van 5 sec. ruim in te halen. De wedstrijden slaagden in alle opzichten; ook het organisatorisch gedeelte was in goede han den. Alleen moest het publiek soms een weinig „stof happen". De wedstrijden vingen aan met een ren over 5 ronden voor de Nieuwelingen in de 250 cc- klasse. P. Maller te Rotterdam wist op Lady in alle drie manches een ruime overwinning te boeken. Om de tweede plaats streden J. H. Iesberts op Rudge en N. Zijp op O. K. een vinnige race, de eerste zegevierde tenslotte met 1 pnt. voorsprong. De uitslag luidde ten slotte: le manche: I. P. Maller, Rotterdam, op Lady, 4.01 min.; 2. A. W. Son de Gerff te Zeist, op Eysink, 4.10.8; 2e manche: I. P. Maller, voor noemd, 3.59.2; 2. J. H. Iesberts te Hilversum, op Rudge, 4.11; 3e manche: 1. P. Maller, voor noemd, 4.01.6; 2. N. Zijp te Krommenie, op O.K., 4.13. Einduitslag: 1. P. Maller, 3 pnt.; 2. J. H. Iesberts, 9 pnt.; 3. N. Zijp, 10 pnt. In de 500 cc-klasse voor de Nieuwelingen bleek H. Buys te Rotterdam op zijn Douglas ver re de sterkste. Hij won alle manches. J. H. Ies berts, die tweede werd, reed in de laatste man che, doordat hij een te ruime bocht nam, te gen de afrastering. Hij reed „op zijn sokken" verder, waardoor een applaus zijn deel werd. De uitslagen luiden: le manche: 1. H. Buys te Rotterdam, op Douglas, 3.44.4; 2. J. H. Iesberts te Hilversum, op Rudge, 3.49; 2e manche: 1. H. Buys, voor noemd, 3.51.3; 2. J. H. Iesberts, voornoemd, 4.04.2; 3e manche: 1. H. Buys, voornoemd, 4.13.3; 2. P. Buur te Assendelft, op Eysink, 4.19.1. Einduitslag: 1. H. Buys 3 pnt.; 2. J. H. Iesberts 7 pnt.; 3. P. Buur 9 pnt. In de Juniores 350 cc-klasse namen 6 rijders deel. In de eerste manche van deze race kwam het tot een valpartij. De beide leidende rijders J. de Ridder te Alkmaar en G. van Ekris te Breukelen kwamen in de laatste bocht voor de finish te vallen; het bleef echter bij enkele kneuzingen. L. Reehorst te Den Haag maakte met zijn Royal Enfield van deze gelegenheid gebruik om zoowel manche als wedstrijd te winnen. De uitslagen luiden: le manche: 1. L. Reehorst te Den Haag, op Royal Enfield, 3.56.4; 2. P. Oosterbaan te Den Haag, op Rudge, 3.57.2; 2e manche: 1. P. Oos terbaan 3.52.1; 2. L. Reehorst 3.54.2; 3e manche: 1. Reehorst 3.56.2; 2. P. Oosterbaan 3.57. Eind uitslag: 1. L. Reehorst 4 pnt.; 2. P. Oosterbaan 5 pnt.; 3. L. F. Breeman te Rotterdam op O.K. 9 pnt. C. Haring uit Amsterdam was met zijn B.S.A. in de Juniores 500 cc-klasse de beste rijder. Hij nam alle drie de manches voor zijn rekening en maakte goede tijden. De pas gepromoveerde M. Eeninkwinkel te Arnhem werd op zijn Ariël na een vinnigen strijd met P. Aartsen tweede. De uitslagen luiden: le manche: 1. O. Haring te Amsterdam, op B. S. A., 3.51.1; 2. H. Hamers te Heerlen, op Royal Enfield 4.01.4; 2e manche: 1. C. Haring 3.52.1; 2. P. Aartsen te Amsterdam op Rudge 3.53; 3e manche: 1. C .Haring 3.58.2; 2. P. Aartsen 4.00.4. Aartsen werd door zijn slechte rijden in de eerste manche geen tweede. Eind uitslag: 1. C. Haring 3 pnt.; 2. M. Eeninkwinkel 10 pnt.; 3. P. Aartsen 10 pnt. (slechtere tijd). De Duitscher W. Buttler bleek in de seniores- klasse met Imperia nog immer favoriet boven de Nederlandsche rijders. Door zijn snelheid in de bochten won hij op de Nederlanders vele meters. In de le manche der gewone baanrace kwam hij echter te vallen; de buiteling bleek niet ernstig, zoodat hij in de twee overige manches weer meereed en won. Intusschen was hem de eerste plaats ontgaan, doordat Hart man met zijn Excelsior de overwinning in de eerste manche wegsleepte, terwijl hij in de laat ste manche beide malen een goede plaats in nam. Deze wedstrijd der seniores bood het fraai ste rijden en de grootste spanning voor het publiek; er werd bovendien snel gereden. De uitslagen luiden: le manche: 1. A. Hartman te Amsterdam op Excelsior 3.28.1; 2. A. v. d. Pluim te Amster dam op Husqvarna 3.35.2; 2e manche: 1. W. Buttler 3.32.1; 2. A. Hartman 3.34; 3e manche: 1. W. Buttler 3.35.4; 2. A. v. d. Pluim 3.38.1. Einduitslag: 1. A. Hartman 6 pnt.; 2. A. v. d. Pluim 7 pnt.; 3. C. A. v. Dalsem 12 pnt.; 4. W. Buttler 12 pnt. (slechter tijd). De Amsterdammer G. J. v. Dijk was op Lady in de 350 cc-klasse der seniores de snelste rij der. Hij werd in alle manches eerste, gevolgd door A. Hartman en J. Houtop, die alle mallen resp. 2e en 3e werden. Ook in dezen wedstrijd was veel spanning. De uitslagen luiden: le manche: 1. G. J. van Dijk te Amsterdam op Lady 3.30.2; 2. A. Hartman te Amsterdam op Lady 3.33; 2e manche: 1. G. J. van Dijk 3.38; 2. A. Hartman 3.44.1; 3e manche: 1. G. J. van Dijk 3.42.2; 2. A. Hartman 3.47.1. Einduit slag: 1. G. J. van Dijk 3 pnt.; 2. A. Hartman 3.47.1. Einduitslag: 1. G. J. van Dijk 3 pnt.; 2. A. Hartman 6 pnt.; 3. J. C. Houtop te Utrecht op Eysink 9 pnt. Het programma sloot met een tweetal lange baanraces over 8 ronden. De eerste was voor de seniores in de 350 cc-klasse, en geschiedde met vliegende start. G. J. van Dijk, die een goede kans op de eerste plaats had gehad, kreeg in den voorrit reeds motorpech. Men bemerkte dit te laat en de wedstrijd werd zonder hem ver reden. J. C. Houtop op Eysink won nu den strijd met flinken voorsprong op A. Hartman en Jac. Al. De uitslag luidt: 1. J. C. Houtop te Utrecht op Eysink 5 min. 58 sec.; 2. A. Hartman te Am sterdam op Lady 6.14.4; 3. Jac. Al te Rotterdam op Royal Enfield 6.17; 4. J. Westerop te Den Haag op Velosette 6.19.2. De laatste race was over een zelfde lange baan van 8 ronden door de seniores der 500 cc-klasse. De Duitscher Buttler gaf den Hol landschen rijders een flinken voorsprong door 5 seconden later te starten. Dit bleek voor hem geen bezwaar, want nog in de derde ronde had hij alle rijders reeds achter zich gelaten A. v. d. Pluim gaf nog den besten strijd en kwam dicht achter den Duitscher als tweede aan. Voor het publiek was deze race een pan- nende sensatie. De uitslag luidt: 1. W. Buttler, Duitschland, op Imperia 5.28.1; 2. A. v. d. Pluim te Amsterdam op Husqvarna 5.35.4; 3. A. Hart man te Amsterdam op Excelsior 5.44.4; 4. G. van Dijk te Amsterdam op Eysink 5.46.1. Leiden, 8 Juli Het is wel eenigermate overdreven om van Wimbledon in Noordwijk te spreken, want de groote sterren, die in de Wimbledonsche weken ook voor Noordwijk „besproken" heetten te zijn, komen zooals gewoonlijk achteraf niet en de bezetting van de internationale tenniskampioen schappen van Nederland zal na al die opge schroefde berichten omtrent de deelneming maar heel mager blijken te zijn uit internatio naal oogpunt. Wat niet wegneemt, dat er toch veel goed tennis te zien zal zijn op de banen van de Noordwijksche Sportvereeniging. Wij kregen daarvan vandaag een voorproefje bij de exhibitons, waaraan n.l. niet de kam pioenen van Wimbledon deelnamen, maar toch spelers en speelsters, die in het tennisparadijs een woordje hebben meegesproken. Het dames-enkelspel gaf aanvankelijk een overwicht van mej. Rollin Couquerque op mevr. Mathieu (Frankrijk), door het meer offensieve spel van onze landgenoote, die de eerste set met 63 won. Langzaam maar zeker herkreeg de Fransche echter haar vastheid aan de base line, haar heil voornamelijk zoekend in drives zoowel van de backhand als de fore-hand. Te gen die vastheid kon mej. Rollin Couquerque op den duur niet op en zij verloor de tweede en derde set en dus ook den wedstrijd (63, 46, 3—6). Timmer kwam er in de eerste set tegen den Duitscher Von Cramm niet aan te pas. Binnen een kwartier was het 61 voor den Duitscher, die een zeer aantrekkelijk spel ten beste gaf, vol afwisseling, productief door zijn anticipatie en met heel korte dropshots vlak achter het net als geheel onverwachte scoringstrokes na lange rallies. In de tweede set forceerde hij het spel te veel en Timmer zag toen telkens zijn kans schoon voor scherpe drives langs den opgeloopen Duitscher. Zoo nu en dan afgewisseld door een lob. Het bleef een service duel tot 88. Toen scheen de Duitscher wat ontmoedigd en Timmer won de set met 108 om er in de deTde set weer vrijwel niet aan te pas te komen, zoodat Van Cramm won met 6—1, 8—10, 6—0. De dubbelspelen waren wel aardig om te zien, maar zij stonden toch niet op het peil der ver wachtingen. Het gemengd dubbelspel was le vendig en vrij goed. Mej. Rollin Couquerque en Hopman sloegen mevr. Mathieu en den Span jaard Maier met 11—9, 63. In den heeren dubbel sloegen HopmanMaier het duo Von Cramm (Duitschland)—Von Kehr- ling (Hongarije) met 63, 64. De Australiër Hopman bevestigde volkomen zijn reputatie van Wimbledon en was de beste dubbelspeler op dezen geslaagden demonstratie middag. De resultaten der Zaterdag gespeelde eind strijden op Wimbledon luidden: Damesenkelspel: Dorothy Round (Engeland) Helen Jacobs (V. S.) 62 57 6 3. Heerendubbelspel: Lott en Stoefen (V S.) sl. Borotra en Brugnon (Frankrijk) met 6—2 6—3 6—4. Damesdubbelspel: Mme Mathieu en Miss Ryan (Frankrijk) sl. Mrs. Andrus en Mme Henrotin (V. S. en Frankrijk) 6—3 6—3. Gemengd dubbelspel; Miki en Miss Round (Japan—Engeland) sl. Austin en Mrs. Barron— Shepherd (Engeland) 36 60 60. Nederland heeft te Antwerpen den jaarlijk- schen turnwedstrijd van België met klein ver schil gewonnen, nl. met 272,64 punten tegen België 270.27 punten. Er werd geturnd aan het paard, het rek, de brug, aan de ringen, voorts vrije oefeningen en het paardspringen. De zes beste turners van elk onderdeel wer den voor het klassement geplaatst. In de vrije oefeningen behaalde Nederland 50.65 punten, waarbij Melkman de beste was met 8.80 punten, terwijl ook v. d. Vinden een uitstekende oefening maakte (8.44). Bij de Belgen was de Veght de beste (8.30), terwijl de andere turners successievelijk minder punten behaalden dan onze landgenooten. Na de vrije oefeningen was de stand 50.65 punten voor Nederland en 48.445 punten voor België. Aan het paard was Ens magnifiek en zijn prestatie werd met 8.80 beloond. De beste Belg was Gibens met 8.70 punten, Aan dit zoo moeilijke toestel werden heel wat foutjes ge maakt. Nederland 48.77 punten, België 47 punten. Aan het rek blonk van Dam uit en over het algemeen waren de prestaties best. Meer dan 9 punten kregen toegewezen van Dam 9.90, Melkman 9.35, van Genderen 9.35, Gijsbrechts 9.10. Aan dit toestel kreeg Nederland iets meer dan 54 punten, tegen België 50.95 punten. Aan de brug was Melkman de beste der Hollanders 9, terwijl de Veght bij de Belgen met 9 het hoogst werd geklasseerd. Aan de brug kreeg Nederland 48.35 punten en België 50.35 punten. Ook aan de ringen bleven de Belgen in de meerderheid en wel met 48.825 punt, tegen Ne derland 45 'A. Van Dam was de beste Neder lander met 8.15 punten. In het paardspringen, waarvoor maximaal 5 punten werden toegekend, werd de voor sprong van Nederland met nog een halve punt verhoogd. Nederland kreeg 25 punten met Melkman als beste (^.45)Ens (4.43 'Abij de Belgen, De Vegt 4.27 en Gibens 4.25 punten. Nederland won dus met 272.64 punten tegen België 270.27 punten. Van Dam was de beste Nederlander met 47.17 punten (maximaal 55 punten), daarop volgde Melkman met 47.2214 punt. Bfj de Belgen was de Veght met 47.17 punten de beste, waarop Gibens volgde met 46.80 punten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 9