New-Vorksche Bears DINSDAG 10 JULI 1934 De sterilisatiewet Duitschland in Mislukte treinaanslag in Mandsjoekwo Korte berichten Herziening wettelijken tijd De meening der Tweede Kamer H. H. WIJDINGEN De loonsverlaging bij de mijnen Bij verzaimdiensten bezwaarlijk te dragen CONCERTGEBOUW PASTOOR C. J. v. d. VALK Toestand nog steeds ernstig Gedetailleerde plannen voor 't aanstaande seizoen F. 36 IN DE LUCHT Proeven worden herhaald Het Zuider-afwateringskanaal Verschenen: DE PRIJS BEDRAAGT f 0.10 Franco per post tegen inzending van f 0.12 Paedagogiek M.O. De postvluchten Tarwe onbruikbaar ge maakt Voldoende broodgraan aanwezig HET LANDGOED DE UTRECHT Bezoek van Ged. Staten VROUWENARBEID IN FABRIEKEN Apothekersadsistents-examen DAMMEN Een internationaal meestertournooi te IJmuiden? Aanvankelijk weinig handel stemming echter aan den vas ten kant, slot nagenoeg on veranderd WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT T ennis-kampioenschap- pen te Noordwijk Een kalme inzet onder prachtig weer VOETBAL Om de Mitropa-Cup AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 9 Juli Mazelenepidemie te Ravenstein Slapte in de stoelenindustrie STOOMVAARTLIJNEN (Deze pag. Is gedeelteijk gecorrigeerd), De „Osservatore" bevat de volgende ver klaring: Ter Qnzer kennis is gekomen een uitspraak van een biologie-professor in Duitschland, waarin onder andere dwalingen beweerd wordt, dat de bekende sterilisatiewet in overeenkomst kan worden gebracht met de encycliek „Casti Connubii". Wij zijn gemachtigd te verklaren, dat een dergelijke bewering geheel valsche en onge grond is. MOEKDEN, 9 Juli. Op het traject tusschen Kintsjau en Moekden van den spoorweg Pe kingMoekden heeft een Japansch-Mandsjce- rysche politie-afdeeling, even voor het passee- ren van den express-trein, verscheidene Chi- neezen verrast, die bezig waren met het opbre ken van de rails. Na heftig verzet werden de Chineezen overweldigd. Bij het vuurgevecht vonden zes personen den dood. Een socialistisch leider in Henegouwen is veroordeeld tot 4 jaar gevangenis en tot terug betaling van 766.000 frank aan socialistische vakbonden. In vele streken van Frankrijk is door de drukkende hitte der laatste dagei) gebrek aan water ontstaan, vooral in de Noordelijke depar tementen, waar de auotriteiten reeds maatrege len treffen om het water te rantsoeneeren. De temperatuur bedroeg Maandag nog ruim 40 gr. C. in de schaduw. In Noord-Jutland zijn twee tremen tegen elkaar geloopen: 25 personen werden gewond, van wie 3 ernstig. Harriman. de ex-president van de Harriman Nationalbank and Trust Co., is voor i'A jaar in de gevangenis te Lewisburg (Pennsylvanië) opgesloten, wegens het vervalschen van de boe ken. Te Tokio zijn vier communistenleiders ver oordeeld tot straffen van levenslang tot 10 jaar gevangenis wegens het overtreden van de wet tot handhaving van den vrede. De staking der bankbedienden te Rio de Ja neiro was Maandag ten einde. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over dit wetsontwerp. Vond op zichzelf het denkbeeld, Nederland zich bij een der groote tijdzones te doen aan sluiten, vrij algemeen instemming, vele leden betoogden, dat het in het ontwerp gekozen stel sel geen gelukkige oplossing van het tijdvraag- stuk brengt. Aan de invoering van den Green- wichtijd toch worden, voor zoover het winter halfjaar betreft, groote bezwaren verbonden geacht. In de eerste plaats werd daarin het tegenovergestelde gezien van de bezuiniging op kunstlicht, welke tot dusver de zomertijd heeft gebracht. Voorts werd het feiti dat het in den winter des avonds reeds vroeg donker zal zijn, als een ernstig bezwaar beschouwd voor de schoolkinderen. Deze leden drongen er op aan, dat, met afschaffing van den zomertijd, voor het geheele jaar de Midden-Europeesche tiju wordt ingevoerd. Van andere zijde werden deze bezwaren ge deeld. Men vreesde, dat bij het tot stand komen dezer regeling de strijd over den zomertijd geenszins zou zijn geëindigd. Ook deze leden wilden den Middeleuropeeschsn tijd voor net geheele jaar. Sommige leden gaven de voorkeur aan de thans voorgestelde regeling. Eén der leden wilde terugkeeren tot vóór 1908. Op Zondag 15 Juli zal Z. H. Exc. Mgr. Corgonius Brandsma, Apostolisch Vicaris van Kisumu in de kerk der Paters Cormelieten van het Stu diehuis te Merkelbeek (L.) de Heilige Priester wijding toedienen aan de Eerwaarde Fraters der Carmelorde: Fr. Eusebius, Schalkwijk, (Montfoort)Fr. Riehardus Vissers, (Blitters- wijck); Fr. Paulus Schmit, (Hengelo); Fr. Mat- theus Chappin, (Nijmegen); Fr. Georgius Bo xelaar, (Rotterdam)Fr. Raphael Gooyer (Al melo); Fr. Sebastianus Heyman, (4vohen a. d. Rijn); Fr. Bertholdus Lurvink, (Enschede); Fr. Canisius Cloosterman, (Nijmegen); Fr. Felicius Wezenbeek, (Venlo)Fr. Fabianus Kluessjen, (Hellendoorn)Fr. Valerius Hoppenbrouwers, (Breda). Zuiderafwateringskanaal en het Overdiepsche stoomgemaal met bijbehoorende werken in be heer en onderhoud bij het waterschap Het Zui derafwateringskanaal. Ook is een wetsontwerp ingediend tot over brenging van het Rijksstoomgemaal te Nieu- wendijk met bijbehoorende werken in beheer en onderhoud bü de waterschappen: de Alm en Gartel, de Zevenbannen, de Werkensche Pol der, de Vervoornepolder en het Nieuwland van Altena. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Drop, in verband met de bij de Staats- en andere steenkolenmijnen in Limburg aange kondigde loonsverlaging heeft minister Kalff o. m. het volgende geantwoord: De loonovereenkomsten, welke bij een col lectieve regeling voor de geheele Limburgsche mijnindustrie worden vastgesteld, plegen te worden aangegaan en opgezegd door de directie zonder voorafgaand overleg met de Regeering. Ook in dit geval is volgens dezen regel ge handeld. De Minister behoeft zich niet vooraf omtrent het beleid der mijndirecties, d. w. z. de direc ties van de particuliere en van de Staatsmij nen, te hebben uitgesproken. De aangekondigde loonsverlaging is tot 1 Augustus opgeschort. Met de mijndirecties is en wordt ter zake overleg gepleegd. De Minister is met de directies van oordeel, dat de aangekondigde loonsverlaging op die mijnen, waar verzuimdiensten in belangrijke mate voorkomen, inderdaad bezwaarlijk te dra gen is, doch vestigt er de aandacht op, dat het grootste deel der mijnwerkers geregeld 6 of althans 5 dagen per week werkt, en dat de directies hebben toegezegd, dat, voor zoover korter wordt gewerkt, met deze omstandigheid bij de toepassing van de loonsverlaging reke ning zal worden gehouden. Naar wij bij informatie vernamen is de toe- Stand van den weleerw. heer C. J. van der Valk O.F.M., pastoor der H. Hartkerk te Haarlem, die, zooals wij reeds meldden, in het R.K. zie kenhuis te Venlo plotseling is opgenomen, nog steeds zeer ernstig. Er is in het geheel geen verandering ingetreden. Door het bestuur van het Amsterdamsche Concertgebouw is bij den opzet van het aan staande seizoen in hoofdlijnen het schema van de afgeloopen jaren gehandhaafd. Slechts de serie O is vervallen. In de plaats van serie K treden thans de vier concerten serie C. (Bach- Handel-herdenking). De indeeling der zestien Zondagmiddagconcerten, evenals de Concert gebouw Kamermuziek, blijft ongewijzigd. Het is 't bestuur gelukt, naast Willem Mengelberg Bruno Walter als dirigent aan 't orkest te ver binden. Deze laatste zal de reeks der abonne mentsconcerten op Donderdag 4 October ope- m. In samenwerking met de Wagnervereeniging zal in den tijd van 22 November tot 2 Decem ber een Richard-Strauss-feest gegeven wor den. De zeventigjarige meester zal dan per soonlijk te Amsterdam aanwezig zijn. Ter herdenking van het feit, dat 250 jaren geleden G. F. Handel en Joh. Seb. Bach ge boren werden (respectievelijk 23 Februari en 21 Maart 1685) zal een reeks van vier concerten, uitsluitend aan de werken van deze twee groote klassieken gewijd zijn. Voor 't eerst zal te Am sterdam „Die Kunst der Fuge" worden uit gevoerd onder leiding van Hermann Scherchen, terwijl door Willem Mengelberg en het orkest met medewerking van het Toonkunst-koor en verschillende solisten een aantal van Bach's schoonste vocale en instrumentale scheppingen ten gehoore zal worden gebracht. Van Handel zal onder directie van Bruno Walter o.m. de eerste uitvoering worden gegeven van diens Pastoral in twee bedrijven „Acis en Galathea". Talrijke solisten uit het binnen- en buiten land zullen op de concerten der onderscheiden seriën wederom medewerking verleenen. Nar et vele ten onzent reeds vermaarde krachten zijn ook verschillende vooraanstaande, hier nog on bekende jonge kunstenaars uitgenoodigd. Het a.s. seizor- zal het veertigste zijn, dat Willem Mengelberg aan het hoofd ziet van 't Concertgebouworkest. Op wensch van den di rigent wordt dit jubileum gevierd met een Ne- derlandsch Muziekfeest, dat einde April-begin Mei te Amsterdam zal plaats hebben. Hieronder geven wij de namen van de kun stenaars, die in 't aanstaande seizoen als solist met het Concertgebouw-iorkest zullen optre den: Sergei Prokofieff, Jozef Szigeti, Raphael Lanes, Ernest Schelling, Louis Zimmermann, Oda Slobodskaja, C. de Wolf, Arthur Rubin stein, Annie Woud, Rudolf Serkin, Carl Flesch, Wilhelm Backhaus, Ferdinand Helmann, Yvonne Lefébure, Dusolina Giannini, Erica Morini, Josef Hofmann, Viorica Ursuleae, Jo Vincent, Mischa Elman, het Trio Casella- Poltronieri-Bonucci, Jan Dahmen, Vasha Pri- hoda, Alexander Borovsky, Adolf Busch, George van Renesse, Hona Durigo, Martin Oehman en Harold Samuel. Het programma der Bach-Handel-herdenking luidt als volgt: 7 Februari: „Die Kunst der Fuge", van Bach; 28 Februari: Concerto Grosso in B-anoll van Handel; 21 Maart: Pa- sacaglia in C-moll, Cantate „Ein' feste Burg 1st unser Got", Suite in D-dur en Cantate „Nun is das Heil und die Kraft", van Bach; 11 April: Brandenburgsch Concert no. 5, Can tate „Weichet nur betrübte Schatten", Piano concert in D-moll, Concert voor twee piano's in C-dur en de Cantate „Jauchzet Gott in allen landen". Dirigenten zijn respectievelijk Her mann Scherchen, Bruno Walter en Willem Mengelberg. De Concertgebouw-kamermuziek omvat zes concerten in de kleine zaal, steeds op Zater dagavond. Deze uitvoeringen worden verzorgd door het Lener-kwartet, Waleson-kwartet, Guarneri-kwartet, Kolisch-kwaret, Wanda Landowska (Bach's Goldberg-Variaties) en Jo Vincent met kamerorkest. Alzoo een zeer omvangrijk programma, dat een alleszins interessant muziekseizoen in 't vooruitzicht stelt. De F. 36, die Maandagmiddag te ruim 1 uur van Schiphol is gestart, is twee uur later daar weer geland. Gedurende de vlucht zijn snelheids- en stabi- llteitsproeven genomen, die gedurende ongeveer veertien dagen zullen worden herhaald. Over het algemeen is men over de resultaten zeer tevreden. Ingediend is een wetsontwerp met het doel: overbrenging van het Zuiderstoomgemaal, het Feiten en Documenten betreffende de Oosten- rijksche Revolutie. Door LEO SPEET De Oostenrijksche Vastenavond-revolutie is een der geweldigste sensaties van den na-oorlogstijd geweest, èn om haar ver-strekkende gevolgen voor de toekomst èn om de fantastische wijze, waarop zij met niet minder fantastische middelen gestreden werd. Tijdens de revolutiedagen hebben allen met voort durend stijgende belangstelling het verloop van den strijd gevolgd, en terstond na het einde van een der gruwelijkste burgeroorlogen, welke de menschheid ooit gekend heeft, is de vraag gerezen: Wie bezorgt ons een betrouwbaar verhaal dezer merkwaardige revolutie? Wie zal haar oorzaken vaststellen en haar gevolgen pogen te schetsen? Wie zal de door weinigen begrepen belangrijkheid van deze revolutie aantoonen? Wie zal de daaruit te trekken lessen bepalen? Het antwoord daarop levert u de boven aangekondigde brochure, waarin de heer Leo Speet, die reeds jaren lang een speciale studie maakte van het Austro- Marxisme in theorie en praktijk, uiteenzet, waarom de revolutie in Oostenrijk komen moest, hoe de burgeroorlog verliep en welke de conclusie behoort te zijn: de dooden vermanen! Sommige hoofdstukken zijn als fragmenten uit een boeienden roman; de documentatie van den schrijver oog-getuige is echter overal daar om te voorkomen, dat de lezer het verhaal vooral dat van de voor bereiding der revolutie ongeloofelij k zou vinden. De brochure is 48 bladzijden groot en is voorzien va- verschillende sterk-documenteerende illustraties. Verkrijgbaar aan alle bureaux der Vereen. Kath. Pers en bij haar agenten TILBURG. Aan het Psychologisch-Paedago- gisch-Instituut der R. K. Leergangen slaagden voor het diploma Paedagogiek B de heeren; D. G. G. van Ringelestein te 's-Gravenhage en J. J. Ch. Starkenbrug te Voorhout. De „Havik" is op de thuisreis te Djask en de „Kwartel" op de uitreis te Jodhpur aange komen. De „Kwatrel" aangekomen. op de thuisreis is te Ruthba Op de vragen van het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist betreffende de onlangs te Oud-Beijerland plaats gehad hebbende on~ bruikbaarmaking van 100 ton tarwe voor men- schelijk voedsel, heeft Minister Steenberghe het volgende geantwoord;. Niet alleen in Oud-Beijerland, doch in meer dere plaatsen van ons land wordt tarwe voor menschelijk voedsel ongeschikt gemaakt, en wel door denatureeren, zooals dit bij beschik king is voorgeschreven in een z.g. denatumtie- reglement. Deze tarwe, gelijk ook rogge, w0rdt gedenatureerd om het graan te bestemmen voor dierlijk voedsel, zulks overeenkomstig den wensch van de bezitters, die het graan ter de- naturatie aanbieden. Vrees, dat niet voldoende broodgraan zal zijn, behoeft niet te bestaan. De inheemsche graan oogst is nog belangrijk grooter dan nocdig is om te v0orzieri in de behoefte van het voor geschreven percentage inheemsche tarwe, dat in het brood moet worden verwerkt. De „Havik" is op thuisreis Dutbah aangekomen. yan Djask in De Commissaris der Koningin in de provin cie Noord-Brabant, mr. dr. A. van Rijckevorsel, de leden van Gedeputeerde Staten en de grif fier der Staten Vincent Cleerdin hebben dezer dagen een ambtelijk bezoek gebracht aan de ontginningen en de houtvesterij van het land goed „de Utrecht" onder de gemeenten Hilva- renbeek, Diessen en Hooge- en Lage-Mierde. Met den directeur-generaal van de levens verzekering-maatschappij „Utrecht", den heer Nengerman, en de leden der directie de heeren Bol en mr. Verloop, waren ter begroeting aan wezig de burgemeesters van de drie genoemde gemeenten, de directeur van de Nederlandsche Heidemaatschappij, de heer van Lonkhuysen, en de beheerder van het landgoed de heer Wormgoor. Het gezelschap maakte te voet over een deel der terreinen, die een oppervlakte van ruim 2200 hectaren beslaan. Na den tocht, die ruim drie uren duurde, bood de maatschappij een noenmaal aan in het prachtige rusthuis. De Commissaris der Koningin, mr. dr. van Rijckevorsel, sprak namens het College van Gedeputeerde Staten zijn verheugenis erover uit, dat de verzekeringsmaatschappij in deze streek op zoo bewonderenswaardige wfjze een sociale taak vervult. De heer van Lonkhuysen gaf een overzicht van de samenwerking der Heidemaatschappij met de „Utrecht". Op desbetreffende vragen van het Tweede Kamerlid Hermans heeft minister Slotemaker de Bruine geantwoord, dat door de Arbeids inspectie regelmatig wordt verzameld hetgeen omtrent aard en omvang van vrouwenarbeid binnen de sfeer harer bemoeienis te harer ken nis komt. Gegevens nopens hetgeen aldus langs administratieven weg of bij inspectiebezoek wordt verkregen, plegen periodiek in het centraal ver slag der Arbeidsinspectie te worden openbaar gemaakt. Een bijzonder onderzoek heeft niet plaats gehad. Wel wordt echter thans door de Arbeidsinspectie nagegaan, in hoeverre in som mige industrieele centra, met name in de zui delijke provinciën, belangrijke verschuivingen in de samenstelling der fabrieksbevolking hebben plaats gehad. Het ligt In het voornemen om, wanneer de resultaten van het zooeven bedoelde onderzoek, dat dus een beperkte strekking heeft, daartoe aanleiding geven, deze te publiceeren. AMSTERDAM. Geslaagd mej. A. S. van Dam, Amsterdam. Naar wij vernemen is het bestuur van de damclub „IJmuiden" voornemens, om ter gele genheid van het tien-jarig bestaan een inter nationaal meestertournooi uit te schrijven, waarvoor de bekende matadors B. Springer, nog steeds de wereldkampioen, R. C. Keiler, kam pioen van Nederland, F. Raichenbach, kampioen van Frankrijk en B. Dukel, die zoo juist tweede is aangekomen in den wedstrijd om het natio nale kampioenschap, zullen worden uitgenoo digd. Voorts staat nog op het programma een match tusschen den Franschman Raichenbach en den IJmuidenaar Ligthart. Vanzelfsprekend zal eerst voor den Internationalen wedstrijd nog de toestemming van den Nederlandschen Dambond moeten worden verkregen, doch wan neer in elk opzicht overeenstemming wordt be reikt, kan dit belangwekkend tournooi tegen October a.s. worden tegemoet gezien. NEW-YORK, 9 Juli (Part.). Er ging heden in Wallstreet wederom zeer weinig om en in het eerste beursuur werden slechts 90.000 shares omgezet. In vele fondsen, die anders tot de toonaangevende fondsen worden gerekend, ging dan ook gedurende het eerste beursuur geen stuk om. De stemming was echter aan den vasten kant, in verband met iets betere berich ten uit de staalindustrie. De capaciteit wordt geraamd op 33 pCt. van de capaciteit, tegen 23 pCt. verleden week, hetgeen tot uitdrukking kwam in een vaste tendenz voor staalwaarden, van welke U.S. Steels weer boven 40 pCt. kwa men te liggen. Van de andere staalaandeelen vielen Bethlehem Steels op door een koersver- betering van ongeveer één punt. Industrials waren verdeeld. Motorwaarden waren goed prijshoudend, terwijl American Can een klein verlies te boeken kregen. Tabaksaandeelen ga ven fractioneele koerswinsten te zien, terwijl chemische waarden vaster waren. Mijnaandee- len waren verdeeld, doch de grondstemming was gunstig. Spoorwegshares waren evenwel nauwelijks prijshoudend, tengevolge van de da ling der tarweprijzen, tengevolge waarvan ook warenhuisaandeelen onder druk lagen. Public- utilities en petroleumfondsen waren aan slechts kleine koersschommelingen onderhevig. Later op den dag gaven aandeelen in tele- graafmaatschappijen en mijnwaarden wat meer affaire te zien, die langzaam aan in koers kon den verbeteren. In verband met de flauwe stemming op de tarwemarkt verkeerden aan deelen in fabrieken van landbouwwerktuigen in reactie; ook voor Eastman Kodak was eenig aanbod te registreeren. De fluctuaties voor de overige fondsen bleven zich binnen enge gren zen bewegen en aanvankelijk bewogen de koer sen zich in opgaande richting. Tegen het einde van den beurshandel zakte het koerspeil bij wat levendiger handel (in het laatste beursuur wer den 100.000 shares verhandeld) weer in tot het peil van het vorig slot. zoodat uiteindelijk het grootste gedeelte van de fondsen slechts frac tioneele voor- of nadeelige verschillen te zien gaven. Verliezen van 1 pCt. moesten ech ter opgeteekend worden voor Case Treshing, Eastman Kodak en Delaw. Hudson, terwijl U. S. Smelting 1pCt. hooger kwamen te lig gen. Duitsche obligatiën waren goed gevraagd en 5V2 pCt. Young en 7 pCt. Dawes boekten een winst van resp. VA en 2 yt pCt. De omzet ten bedroegen 320.000 shares. NEW-YORK, 9 Juli. 9 Juli 7 Juli 9 Juli 7 Juli Brussel 23.37 23.37 Oslo 25.33 25.35 Rome 8.58 8.59 A'dam 67 78 67.80 Madrid 13.67 13.67 Londen 5 0 37/8 5.04Vs Bern 32.54 32.55 Parijs 6 S9ó/a 6.59% Weenen 18.95 18 95 Berlijn 38 34 38 40 NORDWIJK, 9 Juli. De zon stond gloeiend aan den hemel, toen de internationale kampioenschappen op de banen der Noordwijksche Sportvereeniging hedenmid dag een aanvang namen. Had 'n frlssche zee wind niet de noodige verkoeling gebracht, zoo zou het in dezen mooien duinpan niet uit te houden zijn geweest. De sterke wind had nu alleen dit tegen, dat vooral de speelsters er in den voormiddag eenigen hinder van onder vonden. 't Was overigens op dezen eersten middag al bijzonder kalm, want er werden slechts voor ronden-wedstrijden gespeeld in de enkelspelen. Overigens waren er ook in deze voorronden wel aardige partijen te zien. In het damesenkelspel noemen we b.v. den strijd tusschen mej. Z. Kerckhoff en mej. De Vilder. Als steeds begon mej. Kerckhoff wat zwak. Haar meeste voordeel haalt zij door veei op de backhand van mej. De Vilder te werken. Deze speelde echter vooral aanvallend 'n ver rassend spel, dat haar ten slotte de eerste set met 64 deed winnen. Wie gedacht had, dat mej. Kerckhoff zich in de tweed set zou herstellen, vergiste zich, want zij beging de eene fout na de andere, zoodat zij de tweede set met 60 verloor en daarmede haar partij. Mej. W. Leeksma werd uitgeschakeld door mej. Heyink, mevr. Persen Quack door mevr. Ernst en mej. M. de Wal door mevr. S. Duin, allen in twee sets. Mej. Grooters en mej. Antebrink had den drie sets noodig, resp. tegen mej. Alsbach en mevr. M. Portheine. In het heerenenkelspel kwam men op dezen eersten middag tot de 2e voorronde. Eerste win naars werden daar A. de Quant, A. M. Borrin, mr. „Shy", H. Imhoff en B. Seinfeld. Imhoff speelde 'n aardige partij tegen dr. Wetselaar, die niets in te brengen had en slechts één game vermocht te boeken. Nelwan trok zich, na den eersten set tegen B. Seinfeld verloren te hebben, terug. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel, le voorronde: G. Tönjus sl. F. v. d. Graaf f 57, 86, 86; mr. M. v. d. Feen sl. D. Pel 60, 60; R. de Brauw sl. J. C. Schöneveld 64, 36, 61; dr. Wetselaar sl. von Löben Seis 6—4, 62; H. Imhoff sl. H. v. Swoll 6—1, 1—6, 6—3; mr. „Shy" w.o.; I. L. Tjoa sl. C. Engelberts met 61, 64; E. Nel- wan sl. R. Schwalm 63, 60; W. Seinfeld 31. E. Wiener 64, 60; J. Ondus sl. J. Jacobson 64, 6 4. 2e voorronde; A. de Quant sl. R. J. Brusson 86, 6—2; A. M. Borrin sl. J. v. d. Haar 6—0, 60; mr. „Shy" sl. I. L. Tjoa 6—3, 7—5; H. Imhoff sl. dr. Wetselaar 61, 60; B. Seinfeld sl. E. Nelwan 75 (ret.). Damesenkelspel, le voorronde; mej. L. Hey ink sl. mej. W. Leeksma 6—1, 6—3; mej. L. Grooters sl. mej. J. Alsbach 46, 75, 63; mej. F. Antebrink sl. mevr. M. Portheine 60, 36, 63; mevr. Ernst sl. mevr. Bersen Quack 64, 63; mej. C. de Vilder sl. mej. Z. Kerck hoff 6—4, 6—0; mevr. M. Verkley w.o.; mevr. S. Duin sl. mej. M. de Wal 6—3, 6—2. De uitslagen van Zondag gespeelde wedstrij den zijn: Weenen: Rapid—Bologna 41 Budapest: HongariaSparta 21 Turijn: Juventus—Ujpest 1—1 Kladno: SK Kladno—-Ferencvaros 4—1 Slotkoersen Juli Allied Chemical American Can. Co. Am. Car. Foundry Am. For. Power Am. Smelting Ref, Am. Tel. Tel 9 13514 7 6 135 135 Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Bethl. Steel Co. Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio Chic. Milwaukee pref. Chicago Rock Isl Chrysler Motor Cities .Service Consol Gas of N.Y Continental Oil 7 Dawesleening 5lA Youngleening Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr. Gen. Gas El. cl. A. General Motors Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Koninkl. die Low priced shares McJKeesport Tin PI. A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref Montgomery Ward Nat. Cash. Reg. Co. National City Bank Nat. Dairy Prod. G. A. Nat. Steei New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Proctor Gamble Publ. Serv. N. L. Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp. A. Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States Steel Corp. Wabash gew. A 98% 98% 98% 19 20 20 8 8% 8% 41% 41% 42% 115% 115 115 77% 77% 76% 19% 19 H 20 14% 14% 147/g 61% 61 6034 23=4 24 24Vi 22% 227/s 23% 33% 33% 34 137/e 14 14 51 52 50% 28 27% 27% 47 47 47 ?Va 7% 7% 27/8 27/g 3 40% 40% 407/8 2 2 2 3334 34% 34% 19% 19% 19% 51% 49 49% 38% 37% 37 53 54 52% 90% 90% 901/4 971/i, 98% 98% 15 15% 15% 19% 19% 20 23% 23% 24 32 32 32 11% 9% HV2 11% 9% 9% 24% 24% 24% 32% 32% 3234 257/8 25% 257/8 12% 12% 12% 21% 21% 21% 35% 3514 35% 5.75-87 85 85% 86% 8% 9 9% 3% 3% 3% 5% 5% 5% 28 28 28Vs 167/g 17 17 28 27% 28 18% 18% 18% 41% 41% 28% 28% 28 17% 17% 17 180 180 182 19% i 30 72 30% 30Vs 36% 36 36% 36,8 357/g 351/2 6% 6% 67/a 43% 425/g 43 8 8 8% 157» 16% 16% 237/8 24% 24% 23% 23% 24% 20% 21 21 44% 44% 44% 12% 12 120 120 120 1?% 17% 17% 574 5% 5 h 8% 17% 18 39% 39% 39% 3% 3% 31/8 36% 367/g 37 49% 50 50 exdiv. ex claim. I - gedaan en laten. t ex coupon. bieden. Van 3.304.30 uur Philips Young U. S. Steel 215% 34 24% Vwa 4.305 uur geen noteering Te Ravenstein heerscht een mazelen-epide- mie. In vrijwel alle gezinnen komen gevallen der ziekte voor. Tot nu toe is gelukkig slechts één sterfgeval geregistreerd. In de stoelenfabriek der firma Teurlincx— Meijers te Oirschot is wegens bedrijfsslapte al het personeel ontslag aangezegd. 9 Juli 7 Juli Tarwe Roode Winter loco Harde Winter loco NEW-YORK, 9 Juli. 9 Juli 7 Juli 98% 98% 987/8 99% Tin Loco 51.87% 51.95 Aug. 51.87 51.95 Katoen Loco 12.15 12.10 Nov 12.46 12.12 Juli 12.25 11.88 Dec. 12.54-55 12.19-20 Aug 12.29 11.92 Jan. 12.59 12.25 Sept 12.34 11.99 Mrt. 12.69-70 12.34 Oct. 12.39-41 12.05-07 Mei 12.77 12.42-45 9 Juli 6 Juli 9 Juli 6 Juli Rubber Standaard Juli 14.54 14.56 Jan. 15.29 15.28 Sept. 14.80 14.81 Mrt. 15.50 15.49 Oct. 14.93 14.93 Mei 15.75 15.83 Dec. 15.16 15.13 Suiker Juli 1.69-70 1.68-70 Mrt. 1.88-89 1.88 Sept. 1.74 1.74-75 Mei 1.93 1.92 Oct. 1.78 1.78 Juli 1.98 1.97-93 Dec. 1.82-83 1.82-83 Ct.Cuba 3.18 3.18 Jan. 1.83-84 1.83-84 Koffie (Bio) (Santos) Juli 7.64 7.60 Juli 9.90 9.89 Sept. 7.78 7.77 Sept. 10.29-30 10.30 Dec. 7.91 7.91 Dec. 10.52 10.52 Mrt. 7.99 7.99 Mrt. 10.59 10.57 Mei 8.07 8.05 Mei 10.67 10.64 9 Juli 7 Juli Tarwe Juli 865/8 CHICAGO, 9 Juli. 9 Juli 7 Juli Haver 887/g Juli 421/2 42% Sept. 8774-84 896/3.1/3 Sept. 4214 431/s Dec. 89-8914 90%-% Dec. 43 44Va Mais Jull 55 57 Sept. 57 58% Dec. 57% 58% Rogge Juli 631/2 64% Sept. 64% 6514 Dec. 66 67% Reuzel Loco 6.80 Juli 6.771/2 Sept. 7.00 Oct. 7.121/2 Dec. 7.321/2 Oud contract Nieuw contract Duluth Lijnzaad 6.75 6.721/2 Juli 1.85% 1.85^ 6.95 Sept. 1.85 1.85 7.071/3 7.30 9 Juli 7 Juli Tarwe Jull 757/g 76% Oct. 77% 78 Dec. 78h 79Va Rogge Juli 533/g 54% Oct. 55% 56% Dec. 56% 577/g Haver Juli 36% 37% Oct. 35% 367/8 Dec. 35% 36% WINNIPEG, 9 Juli. 9 Juli 7 Juli Gerst Juli 437/8 Oct. 43% 44% Dec. 43% 45% Lijnzaad Juli 1.531/2 1.56 Oct. 1.57% 1.59% Dec. 1.56% 1.585/s GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 9 Juli. Tarwe. Oct. 4.11 Dec. 5.1 Mrt. 5.3 Nieuw schip. De Nederlandsche Dok Mij., te Amsterdam, heelt van de Mij. voor Zwavelzuurbereiding, aldaar, op dracht gekregen voor den bouw -van een motor schip, met de volgende afmetingen: lengte 47 M., breedte 8.15 M. en holte 3.70 M. Het schip, dat ongeveer 500 ton zwavelzuur zal kunnen vervoeren, wordt voorzien van een Stork-motor, die bij 215 toeren een kracht kan ontwikkelen van 390 as P.K. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangegkomen 9 Juli: Batoe, Java; Robert Cauber. s.. Gdynia; Berenice, a, Amst. Vertrokken 9 Juli: Snar, s., Archangel; Vega, s, Lubeck. AMSTERDAM. Aangekomen 9 Juli: Batoe, Java, stukgoed, umattakade, Mij. Nederland; Ro bert Sauber. Gdynia, steenkolen, Rietlanden, De Humber Handel Mij. MIJ .OCEAAN PEISANDER, 8 Jull van Amst. te Batavia. MIJ. NEDERLAND BATOE, 9 Juli van Java te Amst. JOHAN VA NOLDENBARNEVELT. thuisreis, 9 Juli van Algiers. POELAU TELLO, 7 Juli van Batavia n, Amst, SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN MANOERAN, 7 Juli van Balik Pappan naar Pacific Kust. KON. NED. STOOMB. MIJ. STELLA, 9 Juli van Middl. Zee te Amst. DEUCALION. Algiers naar Lissabon, pass. 9 JUU Gibraltar. PLUTO, 7 Juli van Alicante te Malaga. HEBE, 8 Juli van Aaronto te Venetië. SATURNUS, 8 Juli van Patras te Piraeus. VULCANUS, 8 Juli van Calamata te Patras. ALKMAAR, uitreis, pass. 9 Juli v.m. 8 uur de Azoren. VESTA, 9 JU11 van Amst. te Kopenhagen. MARS, 9 Juli van Faro naar Portimao. TITUS, 9 Juli van Faro naar Olhao. BERENICE, 9 Juli van Amst. te Velsen. HALCYON LIJN STAD ZWOLLE, 8 Juli van Stockholm te Em- den. STAD ZALTBOMMEL. naar Schiedam, pass. 8 Juli Brunsbuttel. ROTT. LLOYD MODJOKERTO, 9 Juli van R'dam naar de Noordzee, ter proeftocht. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN MELISKERK, thuisreis, 9 Juli van Genus. DIVERSE SCHEPEN SPAR, 7 Juli van New Foundland n. Cardiff. GRACEFIELD, 6 Juli van B.-Aires n. Amst. ARTEMIS, 8 Juli van Amst. te Gent. IJSELHAVEN, 8 Juli van Rosario te Antwerpen. SCHOKLAND, 8 Juli van R'dam te Kingslynn. MIDSLAND, 8 Juli van Leith te Antwerpen. OUDEWATER. Archangel naar Rotterdam, pass. 8 Juli Udsire. MINNEWATER, Amst. naar Archangel, pass. 8 Juli Honnigsvaag. TOWA. Antwerpen naar Montevideo, pass. 7 Juli Ouessant. VEERHAVEN, 6 Juli van Norfolk te Tampa. THEANO. R'dam naar Dublin, pass. 7 Jull Lizard. LINGESTROOM, 8 Juli van Amst. te Bristol. MANVANTARA, arr. 8 Jull te Stanlow. MEGARA, 8 Juli van Thameshaven te Fauillac. DUIVENDRECHT, 5 Juli van Istanboul naar Havre. ST. ANNALAND. 8 Juli van R'dam te Shelids. WAAL, 5 Juli van R'dam te Pillau. MITRA, Kopenhagen naar Fredericia, pass. 7 Juli Elseneur. SCHIE, R'dam naar Wyborg, pass. 6 Jull Ska- gen. ALTONA, Java naar Amst., 7 Jull van Colombo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2