De nieuwe verkeersteekens Zoekt gij betrouwbaar Personeel Plaats dan een „Omroeper" voor 75.000 gezinnen. overschot van Prins Hendrik. Het défilé langs het stoffelijk GED. STATEN VAN OVERIJSSEL De heer Elhorst bedankt als lid De heer A. M. Ebben Loonbezorger aangevallen Naspel der revolutie De man, die de zuilen van Trajanus kocht Herinneringen aan de Goudkoorts van 1849 Strijd met* rebellen in Mexico Tien blinde passagiers gedood Explosie bij Hamburg Het Peterhof-paleis te Leningrad Gasten van Mussolini Voor auto-slachtoffers De tentoonstelling te Brussel 1935 DINSDAG 10 JULI 1934 verre van zich te laten ontmoedigen door de economische crisis waaronder alle landen der wereld gebukt gaan, deze wil trotseeren er. overwinnen, en aldus blijk wil geven van zijn levenskracht en zijn vertrouwen in de toe komst. In verband met zijn verkiezing tot lid van den gemeenteraad van Enschede heeft de heer G. Elhorst (A.R.) bedankt als lid van Ged. Sta ten van Overijssel, in welk college hij sinds 1924 zitting had. In de a.s. Donderdag te houden zomerzitting der Prov. Staten zal in deze vacature worden voorzien. De heer A. M. Ebben Mzn., reeds sedert vele jaren de woordvoerder der R. K. Raadsfractie te Hel, is tengevolge van een ernstige maag bloeding van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. P. G., monteur, te Geleen, thans gedetineerd, die op 12 Mei H. W, die in een korf het loon van de arbeiders der kanaalwerken van Bern naar Berg-Urmond bracht, en ruim f 1800 geld bij zich had, met een zwaar stuk ijzer van zijn rijwiel sloeg, teneinde hem het geld te ont nemen, werd Maandag door de Maastrichtscne Rechtbank tot twee jaren gevangenisstraf ver oordeeld. Men is thans bezig met de lichting van het schip „Yoerpo", dat in 1918 op verscheidene kilometers buiten Odessa tot zinken is ge bracht. Tijdens den burgeroorlog die in dat jaar in Odessa woedde, nam een aantal Wit- gardisten met dit schip de wijk met mede neming van een groot aantal nieuwe machi- neriën en een groote hoeveelheid waardevolle metalen. Ze slaagden er echter niet in te ont komen, het schip zonk. Met het lichtingswerk wordt groote spoed gemaakt. Men heeft reeds een gedeelte der machines en der metalen aan de oppervlakte gebracht. De zwendelgeschledenis, dat een reiziger een veehandelaar de tram van Rio de Janeiro con tant „verkocht" is kortgeleden overtroffen. De Amerikaan Gardener ontmoet in Rome den kunsthandel-agent Kopp, die hem na een geheimzinnig debat de Trajanuszuil, die blijk baar aan laatstgenoemde toebehoorde voor 7000 pond „verkocht." Het afbreken zou 4 weken na den verkoop beginnen. In dien tusschentijd was Kopp voor een dringende zakenreis naar het buitenland vertrokken. Op den vastgestel- den dag wilde Gardener werkelijk met het af breken van den zuil laten beginnen tot de poli tie hem „inlichtte". Om het slachtoffer niet te compromitteeren zweeg de Italiaansche pers langen tijd uit be leefdheidsoverweging over dit geval, tot zij na verloop daarvan deze zwendelstreek die best het onderwerp voor een kluchtspel kon vormen, publiceerde. James Marshall is de grootste man der aar de, gezien van uit de perspectieven van San Francisco. Want hij was het, die in het jaar 1849 door een toeval goudvelden ontdekte en daarmee een gouddorst over de geheele wereld teweeg bracht. James Marshall is al lang gestorven. Maar ieder jaar wordt de verjaardag der ontdekking van den moedigen pionier luisterrijk gevierd Dit jaar den 85en gedenkdag, zullen bijzondere feesten georganiseerd worden. De groote sensatie echter zal de deelname der drie laatste goudgravers uit het jaar 1849 zijn, stokoude mannetjesindertijd dappere moe dige kerels die in hun jonge jaren driftig naar goud zochten. Zij staan alle drie op de grens der 100 jaar. De zware ontberingen van de vroegere dagen hebben blijkbaar hun levenskracht niet ge schokt. Momenteel heerscht er weliswaar geen goud koorts meer in Amerika. Maar men wil toch de sensaties van vroeger niet vergeten. MEXICO-CITY, 9 Juli (V.D.). Uit Monterry in den Mexicaanschen staat Nieuw-Leon wordt gemeld, dat Zondag een dertigtal rebellen onder bevel van den voormaligen generaal Felix Lo- zano het dorp Pesquieira Chia zijn binnenge rukt en de gelden opeischten, die zich in het bezit bevonden van den ontvanger der staats belastingen. Nadat hun het gevraagde geld was uitgeleverd, verlieten de rebellen met mede neming van wapens en paarden het dorp. Re- geeringstroepen achtervolgden de roovers, die bij het dorp Gonzalez werden ingehaald, waar na de bende, met achterlating van verscheidene dooden, verstrooid werd. NEW-YORK, 10 Juli (Reuter). Te Lavergne (Tennessee) is een goederentrein ontspoord, waardoor 21 wagons omvielen. Tien losse werk lieden, die als blinde passagiers meereden, wer den gedood. Tal van andere personen werden gewond. HAMBURG, 9 Juü. Maandagavond heeft in een buiten Hamburg gelegen huis een gasont ploffing plaats gehad. Drie personen zijn ge dood, ni. de eigenaar van het huis, een blinde oorlogsinvalide, zijn schoonmoeder en een oe- zoekster. Vijf personen werden gedood. Het nuis werd met den grond gelijk gemaakt. Men denkt aan zelfmoord. Het beroemde Peterhof-paleis nabij Lenin grad, bekend door zijn rijke decoraties en groote kunstschatten, zal op last van het gemeente bestuur van Leningrad geheel gerestaureerd worden. Het paleis werd gebouwd door Tsaar Peter den Grooten, die opdracht had gegeven, het zoo mooi mogelijk te maken als voor geld slechts mogelijk was. In den vroegeren tijd waren de Tsaren ge woon den zomer in dit paleis door te brengen. Sedert de revolutie was het paleis een museum. In de roerige dagen van de revolutie werd het paleis speciaal bewaakt om te verhinderen dat het zou worden geplunderd. Op kosten van Mussolini en als diens gasten zullen 25 Zuid-Afrikaansche jongens van Ita liaansche ouders een tiendaagschen tocht naar Italië maken. Kapitein Redendi, secretaris vafl de fascisten te Durban, verklaarde dat het de gewoonte van Mussolini is elk jaar een aantal in het buitenland wonende Italiaansche jon gens naar hun vaderland te brengen om hen daar den toestand persoonlijk in oogenschou1# te doen nemen. De fascisten te Durban vormen voorzoover het Zuid-Afrika betreft een niet-politieke or ganisatie. De verzekeringscommissie van de Franschö Kamer heeft een voorstel goedgekeurd tot het oprichten van een garantie-fonds, waaruit slachtoffers van auto-ongelukken een schade loosstelling zal worden uitgekeerd. In Frankrijk bestaat geen verplichte verzeke ring tegen schade aan derden, en zelfs wan neer men dit zou invoeren zou het toch niet voldoend helpen, daar er altijd automoblistefl zijn, die hun premie niet betalen. Automobilisten, die een ongeluk veroorzaken, zullen een zeker bedrag in het garantie-fonds moeten storten, terwijl alle automobilisten ver plicht zijn jaarlijks een klein bedrag af ttt dragen. De krans welke Dinsdag door het Amsterdamsch gemeente bestuur ten paleize Noordeinde is aangeboden Heden en de volgende dagen publiceeren wij eenige afbeeldingen en beschrijvingen, die wij van de K. N. A. C. ontvingen, van de verschil lende verkeersborden, zooals deze ter aandui ding van verboden, aanwijzingen, verplichtin gen e.d., volgens de laatste wijzigingen van de motor- en rijwielbeschikking op rijks-, provin ciale- en gemeentewegen zullen moeten worden gébruikt. Borden welke een gesloten verklaring van we gen aanduiden in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer. 1. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen. (Zwarte figuur op witten achtergrond in rooden kring). 2. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen op twee wielen. (Zwarte figuur op witten achter grond in rooden kring). 3. Gesloten verklaring voor rijwielen, (Zwarte figuur op witten achtergrond in rooden kring). 4. Gesloten verklaring voor alle motorrijtui gen. (Zwarte figuren. Witte achtergrond. Roode kring en dwarsbalk). 5. Gesloten verklaring voor alle motorrijtuigen en voor rijwielen. (Zwarte figuren witten ach tergrond rooden kring en dwarsbalkjes). 6. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen op twee wielen en voor rijwielen. (Zwarte figuren op witten achtergrond. Rooden kring en dwars balk). 7. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen waardoor één of meer aanhangwagens worden voortbewogen. (Zwarte figuur op witten achter grond in rooden kring). 8. Gesloten verklaringen voor bespannen rij- of voertuigen. (Zwarte figuur op witten achter grond in rooden kring.) 16. Gesloten vertclaring voor rij- of voertui gen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, welke met inbegrip van de lading een op het bord aangegeven breedte te boven gaan. (Zwarte figuur op witten achtergrond in roode omlijs ting). 17. Gesloten verklaring voor rij- of voertuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, welke met inbegrip van de lading een op het bord aan gegeven lengte te boven gaan. (Zwarte figuur op witten achtergrond in roode omlijsting). 18. Gesloten verklaring voor rij- of voertuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, welke met inbegrip van de lading een op het bord aangegeven lengte en breedte dan wel een daar van te boven gaan. (Zwarte figuur en letters op witten achtergrond in roode omlijsting.) 19. Gesloten verklaring voor rij- en trek trek dieren en vee (zwarte figuur op witten achter grond in rooden kring). 20. Gesloten verklaring voor alle rij- of voer tuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, en voor rij- en trekdieren en vee. (Zwarte figu ren op witten achtergrond. Roode kring en dwarsbalkjes). 21. Aanduiding dat de weg slechts in de rich ting welke de pijl aangeeft, mag worden bereden of begaan. (Witte pijl op blauwen achtergrond). 22. Aanduiding van de verplichting om het teeken aan de zijde, welke de pijl aanwijst, voor bij te rijden. (Witte pijl op blauwen achter grond) 23. Verbod, met motorrijtuigen, rijwielen of andere rij- of voertuigen links af te slaan. (Zwarte pijl op witten achtergrond. Roode kring en schuine balk.) Op alle werkterreinen van de aanstaande tentoonstelling te Brussel 1935 heerscht thans de grootste bedrijvigheid. De groote paleizen, waarvan het monumen tale geheel het architecturale glanspunt van de Worlds Fair zaj zijn, rijzen langzaam uit den grond. De zijhallen zullen eerlang voltooid zijn en van nu af kan men zich reeds een denk beeld vormen van de ruime en indrukwekkende middenhal, dank zij de eerste bogen, waarvan het betonwerk gereed is en waarvan de for- meelen binnenkort zullen weggenomen worden. Dit werk, dat buitengewone technische moei lijkheden biedt, wekt de belangstelling op van alle specialisten der wereld. Tot hiertoe hebber de resultaten volkomen aan de berekeningen van de bouwkundigen en ingenieurs beant woord. Koning Leopold III heeft, tijdens een indruk wekkende plechtigheid, den „eersten steen" ge legd van de groote paleizen, die in duurzame materialen worden opgetrokken en na de ten toonstelling zullen blijven bestaan. Op dezen steen van blauw graniet prijkt een opschrift, dat aan de plechtigheid herinnert, die bijgewoond werd door de buitenlandsche ver tegenwoordigers; gezanten, ministers en con suls, alsmede door de leden van de regeering en van de officieele lichamen van België. De heer Van Cauwelaert, Minister van Nij verheid, kon, in zijn redevoering, officieel de deelneming aankondigen van vijftien naties, een cijfer dat reeds hooger is dan dat der vorige algemeene wereldtentoonstellingen. Anderzijds werd er door den heer Adolf Max, minister van State en burgemeester van Brussel, op eewezen, dat deze prachtige ten toonstelling, die de regeering van den nieuwen vorst zal inluiden, het werk is van een volk dat. De Japansche minister van Buitenlandsche Zaken Hirota '"9®- £en deputatie van de Noord-Zuid Holl. Redding Mij. komt een De Koning van tngeiand in gesprek m«x sprek met den nieuwen Britschen gezant te Tokio, sir Robert Clive krans aanbjeden bij het paleis Noordeinde te den Haag Dorothy Round na haar overwinning bij het r tennistournooi te Wimbledon 9. Gesloten verklaring voor handkarren. (Zwarte figuur op witten achtergrond in rooden kring). 10. Gesloten verklaring voor alle rij- of voer tuigen geen motor-rijtuigen of rijwielen. (Zwar te figuren op witten achtergrond. Roode kring en dwarsbalk.) 11. Gesloten verklaring voor alle motorrijtui gen en rijwielen en andere rij- of voertuigen. (Wit vlak in rooden kring). 12. Gesloten verklaring voor alle motorrijtui gen, rijwielen en andere rij- of voertuigen in een richting. (Rood bord met witte dwarsbalk). 13. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen (met of zonder aanhangwagens) op meer dan twee wielen, welke met inbegrip van de lading een, op het bord aangegeven breedte te boven gaan. (Zwarte figuur en letters op witten ach tergrond. Roode omlijsting). 14. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen (met of zonder aanhangwagens) op meer dan twee wielen, welke met inbegrip van de lading een, op het bord aangegeven lengte te boven gaan. (Zwarte figuur en letters op witten ach tergrond. Roode omlijsting). 15. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen met of zonder aanhangwagens) op meer dan twee wielen, welke met Inbegrip van de lading een op het bord aangegeven breedte en lengte, dan wel een daarvan, te boven gaan. (Zwarte figuur en letters op witten achtergrond. Roode «mlijsüiig). FOTOREPORTAGE Burgemeester de Vlugt en generaal- majoor J. J- G. baron van Voorst tot Voorst (met platte pet te paard), hebben Maandagmiddag te Amster dam een troepeninspectie gehouden, van de militairen die aanwezig waren tijdens de ongeregeldheden Verpleegsters van hel Ned. Roode Kruis in het défilé langs het stoffelijk overschot van Z. K H Prins Hendrik, dat in de hal van het Paleis Noordeinde is opgebaard

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 8