STADSNIEUWS OPRUIMING Ziekenfondsen w S. J. DE GOEDE ZATERDAG 14 JULI VAN RESTANTEN U BEHOEFT NIET MEER O TE SCHRIJVEN Haarlem"-terrein zonder gevaar Winkelsluiting gewijzigd ABR.MEIJER Haarlem, 13 Juli KLEINE OPSCHUIVING WEEKNIEUW S" MARKTEN VRIJDAG 13 JULI 1934 Pastoor C. J. v. d. Valk Schoenenmagazijn Haarlem Utrecht ZEER LAGE PRIJZEN Teleurstellend debat Geldelijk winstbejag onjuist Ministerieel schrijven AGENDA Zijn toestand vooruitgaande ONTSLAG ONDERWIJZE. RESSEN Voor Raad van State OP AUTO WAS NIET GE- SCHOTEN Onderzoek wees op gooien van steen LEENING HAARLEM Ruime reductie op de inschrij vingen Lijkje opgehaald R.K. Esperanto-vereeniging „Abbé Richardson" Hoog bezoek BEGRAFENIS JHR. MR. D. E. VAN LENNEP Groote belangstelling Eerste plechtige H. Mis BURGERLIJKE STAND BEGINT ONZE 'lllllllltlllllllllllllllNIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIHIf NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 99 Wethouder Gerritsz zet uiteen hoe hij als sportsman wel degelijk let op de belangen van voetbalclubs De wethouder en de sport Sportterrein Kleverlaan Tegemoetkoming door de ge meentebesturen in de premiebetaling GROOTE HOUTSTR. 16 ONZE ZOMER EN SPORTJURKEN POLOSHIRTS 14 Juli STAAT VAN BESOMMINGEN SPECIALE 20MERAANBIEDINGEN in Auto- en Motor BANDEN. KERSVERSCH, orig. VERPAKKING. 30000 K.M. gegarandeerd. S 475—19 8.50 600—20 f 15J)0< (staat onder Rijks-contróle) GRATIS ANALYSE. ALLE SOORTEN OLIE IN VERZEGELDE BUSSEN. o.oa KINDERHUISVEST 43-45 ZIJLSTRAAT 11-13-15 bij de brug Telef, 13039 Volgens de laatst ontvangen berichten is de toestand van pastoor C. J. v. d. Valk, pastoor van de Kleverparkparochie, die wegens een hartaanval in het R. K. Ziekenhuis te Venlo wordt verpleegd, vooruitgaande. Levensgevaar ls niet meer aanwezig. 9 Augustus 1933 besloot de gemeenteraad van Haarlem wegens opheffing van scholen met in- gang van 1 September 1933 eervol ontslag te verleenen aan: Mej. J. A. P. Bordes, mej. M. Perry, mej. W. P. van der Velden en mevr. C. Blanksma, geb. Hekkelman, te Haarlem. Tegen dit besluit kwamen genoemde dames ln beroep bij Ged. Staten van Noord-Holland, welk college op 21 Februari 1934 de handhaving van het raadsbesluit beval en de daartegen in- gestelde beroepen ongegrond verklaarde. Thans zal deze zaak op Woensdag 18 Juli a.s. behandeld worden voor de afdeeling Geschil len van Bestuur van den Raad van State. Donderdagmiddag heeft zich de dame met den auto waarop Woensdagmiddag in de Gen. Cronjéstraat een revolverschot zou zijn gelost, bij de Haarlemsche politie gemeld. Deze is met de dame ter plaatse een onder zoek gaan instellen. Vast was reeds komen te staan, dat het gat in de voorruit onmogelijk door een kogel ver oorzaakt kon zijn. In de Cronjéstraat was niemand, die iets ge zien of gehoord had. Vermoedelijk ls een steen of een ander hard voorwerp door een kwajongen door de voorruit geworpen. s Naar wij van emittenten vernemen, is de inschrijving op conversie-leening van de ge meente Haarlem, groot 6.950.000.4 pet. tegen een koers van uitgifte van 100A pet., welke inschrijving Donderdag openstond, dus danig geweest, dat een ruime reductie op de vrije inschrijvingen zal moeten worden toege past. Donderdagmiddag ontdekte een metselaar hier ter stede het lijkje van een pasgeboren meisje in het Noorderbuitenspaame. Nadat het was opgehaald, is het lijkje naar het St. Elisabeth Gasthuis overgebracht. In de Donderdag gehouden ledenvergadering Van de R.K. Esperanto-vereeniging „Abbé Ri chardson" werden de statuten gewijzigd. Er zal slechts één secretaris optreden nX het nieuw- gekozen bestuurslid de heer C. Schijf, Greb- berstraat 2b. Vervolgens werd de heer P. v. Uulden be noemd als leeraar voor de A-cursussen en wel voor het onderdeel: grammatica. De practische oefeningen zullen evenwel resp. geleid worden door Vice-Voorzitster en Voorzitter. De heer L. J. Vogels, die zooveel jaren met nauwgezetheid het secretariaat heeft vervuld, doch wegens overplaatsing naar Amersfoort is vertrokken, werd tot eerfe-lid benoemd. De militaire attaché van de Duitsche legatie, Oberst Von Geijer, bracht hedenmorgen it. gezelschap van den directeur Etappen- en Ver keersdienst, een bezoek aan de Kazerne van den Motordienst, voor het in oogenschouw nemen van de ligging der Hollandsche sol daten. Onder buitengewon groote belangstelling had hedenmiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen jhr. mr. D. E. van Lennep, oud-burgemeester van Heem stede en oud-lid van Ged. Staten van Noord- Holland. Ver voor het aangegeven uur vulde de be graafplaats zich met belangstellenden. Noemen wij allereerst den vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, jhr. W. F. Röell, den Commissa ris der Koningin in Noord-Holland jhr. mr. dr. A. Röell, oud-burgemeester en wethouders van Heemstede, baron van Geen, particulier-secre taris van H.M. de.Koningin, jhr. Boreel, oud burgemeester van Haarlem, C. Maarschalk, bur gemeester van Haarlem, baron van Harden- brcek, burgemeester van' Bennebroek, de hee- ren Michels en Slingenberg, leden van Ged Staten van Noord-Holland, dr. Krauze, direc teur van het Prov. Ziekenhuis te Santpoort, Jhr. mr. Theding van Berkhout, oud-directeur der Haarlemsche Bank, vertegenwoordigers van talrijke organisaties, waarin de overledene zit ting had, van het bestuur van den Haarlem mermeerpolder, van den Bond van R.K. Ge meente-personeel, den heer E. H. Krelage, voor zitter van de Alg. Vereeniging voor Bloembol lencultuur, talrijke autoriteiten uit de Ned. Her vormde gemeente en vele vrienden. Nadat eerst in den morgen in het sterfhuis „Kennemerduin" een kerkdienst gehouden was door dr. Korff te Heemstede, kwam de droeve stoet om ruim 12 uur op de algemeene be graafplaats aan. Een schat van bloemen werd medegedragen. Ouderlingen en kerkvoogden der Ned. Her vormde Kerk fungeerden als slippendragers. Toen de kist in de groeve was neergelaten, legde jhr. W. F. Röell namens H. M. de Ko ningin een grooten krans van witte lelies op het graf. Het woord werd daarna gevoerd door jhr. F. van Lennep, broeder van den overledene, die het leven van zijn broer schetste. Dr. Korff teekende de beteekenis van God in het openbare leven. 39 jaar heeft hij zijn kerk als voogd gediend. Ook voor het land heeft hij zeer groote verdiensten gehad. Spr. wees op het groote geloof van den ontslapene en besloot met een psalmvers. Een zoon van den overledene dankte voor de bewezen eer. Zondag 15 Juli zal de weleerw. heer Joh. W. Cramer, missionaris der St. Josephcongregatie van Mill-Hill, zijn eerste plechtige H. Mis op dragen in de Kathedrale Kerk. Pater P. W. Eeken zal de feestpredikatie hou den. Ondertrouwd: 11 Juli. A. Klooster en M. J de Vos; J. Hoogstraate en A. F. v. d. Laan de Vries; W. de Graaf en J. W. v. Vliet;'J. v. Sprakelaar en C. Goedhart; J. C. F. Oudolf en M. F. Komelissen; J. H. de Boer en J. J. Schierlng; J. Vige en A. R. Oelmann; J. E. v. Denderen en Z. C. L. Zandstra; J. Nieswandt en W. Hogeweij; L. J. Brinkman en J. M. Hes- selink; J. P. v. Wel en J. Voulon; C. F. M. Loots en M. J. v d Sloot; S. Wijnia en J. M. C. Delgman; O. O. Simon en G. M. Thimm; 12 Juli. J. Riedel en J. M. A. Fremeijer; M. C. Hurkmans en S. M. Gleitsmann; C. Klerk en A. v. Laar; H. A. J. J. M. Speleers en J. C. M Kuenen. Getrouwd: 11 Juli. J. Winkel en B. Vos v. Zalinge; J. J. G. Uijlenbroek en C. E. Goed hart; J. H. Kottman en H. W. Warnken; P G Kruijer en A. H. Schweer; J. Coeleman en W P. Boerée; C. Oud en C. Reichwein; H. v. Ton geren en J. Heneweer; A. H. Evertman en J. Vermeulen; P. Voellmecke en A. v. d. Broek; E. Wijers en E. E. C. Hessen; M. H. Govers en J. ter Maat; S. v. Looij en T. v. Noord; 12 Juli. G. Suurland en M. P. Halff; J A. Ver hagen en C. E. Heijthekker; C. J. Boers en J. Backer. Geboren: 9 Juli. C. B. de GraafHulsebosch, z.; 10 Juli. H. ButterOortgijs, d.; J. E. Mors Hessels, z.; M. Waardenburg—Lindeijer, z.; H. E. PoldermanLommatzsch, d.; 12 Juli. A. L. M. J. HogeHuijsser, z.; J. v d FluitZoeters, z.; A. T. Willemsev. d. Zwan, d. Overleden: 9 Juli G. BelHendrikse, 57 jaar, Alb. Thijmstraat; 10 Juli. S. de Boer, 52 jaar, Velserstraat; P. v. Zeil, 40 jaar, Kamperlaan; 11 Juli. C. v. d. Weijden, 73 jaar, Spaamho- venstraat; P. J. v. Deth, 86 j., Rijksstraatweg; J Netz. 70 jaar, Grebberstraat; A. H. v. d. Helm v. Duijnhoven, 55 jaar, Rijksstraatweg. GR. HOUTSTR.42-44 CHOORSTR. 32 Gisterenavond hebben in den Zandvoortschen gemeenteraad de debatten plaats gevonden over de voorstellen van de R. K. raadsleden de hee- ren Sleegers en Vader welke tot strekking had den de onzedelijkheid op het strand te be perken. Dat deze voorstellen geen algemeene instem ming zouden vinden in den raad konden wij wel verwachten. Wij weten nu eenmaal dat de belangen van een badplaats, naar de opvatting van een bepaald soort lieden, gediend zijn met de grootst mogelijke vrijheid (lees losbandig heid) en dus diametraal staan tegenover de opvattingen van geloovige menschen. Maar dat de tegenstanders, met weinig respect voor de meening van anderen, hun kracht zouden zoe ken in sarcasme en minne verdachtmakingen, hadden wij niet gedacht. De socialisten vonden in het debat natuurlijk een prachtige gelegen heid om op de bekende bewijsgronden van „Dem Reine ist alles rein" en een lolletje, hun plat materialisme te verheerlijken. Maar dat de zucht naar geldelijk gewin voor de badplaats er ook raadsleden van geloovigen huize toe bracht hun R. K. mede-raadsleden in den steek te laten zie, het gemis aan karakter ven dien kant deed pijnlijk aan. Er is in een zoo ern stige zaak, naar onzen smaak, te veel op het lachsucces bij de domme massa gespeculeerd. Van den Zandvoortschen raad was eenige te gemoetkoming niet te verwachten. Daarvoor zijn de gedachten van zoo goed als alle leden te veel naar den grond en te weinig naar boven gericht. Toch mogen onze R. K. raadsleden te vreden zijn, hun stem te hebben laten hooren. De katholieken zullen er leerling uit trekken, en het zal hun schuld niet zijn als het nadeel, dat Zandvoort ondervindt door de houding van zijn raadsleden, nog grooter wordt. De heer Eliers deelde mede, dat dit nadeel reeds groot is. Organisatoris van schoolreisjes b.v. mijden thans Zandvoort. Laten wij onze hoop gevestigd houden op den burgemeester, die toegegeven heeft, dat er in Zandvoort dingen gebeuren, welke niet door den beugel kunnen. Alles komt er trouwens op aan hoe de politie, hoe de burgemeester zijn plicht om de openbare eerbaarheid te handhaven opvat. Geen enkele strafbepaling helpt, als er bij de toezichthoudende macht een verkeerde menta liteit heerscht. Telefoneer ons Uw antwoord op omroepers onder nummer Bel: HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 (Omroeper-Service) Noem het nummer van de annonce .waarop. U .wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie Uw vraag Uw aanbod en zorgen voor onmiddellijke door zending aan den steller der an nonce. Omroeper- Service NASSAULAAN 51 - HAARLEM De namen van de stellers der annonces worden niet bekend gemaakt ooiiico m UMPUM, CC CWfCHUB VAM TV Overzicht van het Noorder sportpark ten zuiden van de Jan Gljzenvaart. De stippellijn op het bovenaan geprojecteerde voet balveld geeft de tegenwoordige ligging van het „Haarlem"-terrein aan, daaruit blijkt dus, dat het nieuwe veld dwars door het oude loopt en er geen sprake is van een verhuizing minstens 1 kilometer verder het land in. Links ziet men een hoekje >,open bebouwing", daaromheen komen plantsoenen, met in het midden een vijver. De overige velden zijn duidelijk aangegeven Ei' is verleden jaar heel wat te doen geweest rondom R.C.H., toen deze voetbalvereeniging niet te spreken was over de gedragingen van het gemeentebestuur van Haarlem ten aanzien van haar velden. Men weet, dat deze club ver huizen moest, zij eischte van het gemeentebe stuur zwart op wit de plaats van haar toekom stig nieuw terrein, terwijl alle gronden daar van nog niet in gemeentelilk eigendom waren overgegaan. In de gegeven omstandigheden kon dus geen schriftelijk bewijs gegeven wor den, waarop, R. C. H. naar Heemstede- vertrok. Of deze verhuizing de vereeniging voordeel heeft gebracht laten wij bulten beschouwing, constateeren alleen, dat E.D.O. straks een ter rein bij uitstek in gebruik gaat nemen, dat anders voor R. C. H. bestemd zou zijn geweest. Nu is er een dergelijk relletje rondom „Haar lem" ontstaan. Door uitvoering van het uit breidingsplan in Haarlem-Noord moet het Haarlem-terrein tot ongeveer de helft dieper in het land verhuizen. De gemeente neemt natuurlijk de kosten daaruit voortvloeiende voor haar rekening en dient er voor te zorgen, dat het nieuwe terrein niet onder doet voor het oude. Ook in ons blad is daarna een artikel uit de „Sportkroniek" overgenomen, waarin de tak- tiek van den betrokken wethouder gelaakt wordt en waarin tenslotte gezegd wordt: Gemeenten wie de sportbeoefening en de sport als kijk spel niet nader aan het hart ligt dan het gees- tesgewrocht van een enkeling hebben een nieu we blamage geheel aan haarzelf te wijten. Vooral na het verschijnen van dit artikel is er veel geconfereerd, daarbij is komen vr te staan, dat het Haarlem-bestuur part noch deel heeft aan dit stuk, er niet mede accoord gaat en is gesproten uit het brein van een enkeling. Dit deelde ons de betrokken wethouder, Mr. Gerritsz mede in een persconferentie, speciaal voor dit doel ten stadhuize belegd. „Men verwijt mij gebrek aan sportief gevoel," aldus de wethouder, „maar ik noem het on juist, wanneer een sportvereeniging wil specu- leeren met haar terrein en er geen afstand van wil doen terwille van winstbejag. De meerder heid van de vereeniging denkt er gelukkig an ders over en de zaak is thans volledig in orde gekomen." Op 27 Juni j.l. hadden de heeren v. d. Berg en Van Balen Blanken een onderhoud met den wethouder, als gevolg daarvan werd de volgen de brief op 5 Juli aan het bestuur van „Haar lem" verzonden: „Zooals dit in de op 13 Juni j.l. gehouden vergadering van den gemeente raad door het college van B. en W. is bekend gemaakt, ligt het in de bedoeling t. z. t. zoo eenigszins mogelijk in gemeen overleg te bereiken, dat uWe vereeniging zooveel moge lijk op dezelfde plaats van haar tegenwoordig terrein, haar doel zal kunnen blijven behar tigen. Wij stellen ons voor hoewel wij ons zooals vanzelf spreekt hiertoe niet kunnen verbinden dat een en ander in de toekomst door grondruiling tot stand zou kunnen wor den gebracht, waarbij uwe vereeniging geen financieel nadeel zal behoeven te hebben, b.v. door verplaatsing van Inrichtingen of in orde brengen van terrein voor rekening der ge meente." Dat de nakoming van dit voornemen met grond verwacht mag worden leert ons de ver plaatsing van het E. D. O.-terrein, waarover morgen. Intusschen heeft „Haarlem" vergunning om 5 jaar haar tribunes op. d'e oude plaats te mogen hebben, de terreinwisseling kan echter op verzoek van de vereeniging eerder plaats hebben. Wethouder Gerritsz bleek het zich erg aan getrokken te hebben, dat hij als tegenwerker van de sport gekwalificeerd was. Hij liet kie ken zien, waarop hij als prijs-schaatsenrijder, skiër en zwemmer vereeuwigd was en ver telde, dat zijn naaste familie naam heeft in de sportwereld. (Adje Paulen is zijn schoon zoon!) Wjj zouden de verdediging buiten be schouwing gelaten hebben, ware ze niet zoo interessant en geschiedkundig. In 1929 diende de wethouder een voorstel ln tot het aanleggen van een sintelbaan voor hardloopen op de sportterreinen aan den Mid denweg. De Inspecteur van Lichamelijke Op voeding maakte echter een begrooting van dertig mille, waardoor het plan tegelijkertijd om „zeep" gebracht was. November 1929 diende de heer Gerritsz een plan in tot den aanleg van vier tennisbanen op het open terrein aan den Kinderhuissingel. Des winters zouden deze banen dan kunnen dienen voor ijsvermaak (kunst- en schoonrij- den). De kosten werden op 10.000.— ge raamd, de exploitatiekosten per jaar op 5000. met het gevolg, dat het plan wegens een on evenwichtige begrooting viel. Wethouder Gerritsz verklaarde zich tegen de opheffing van den Dienst voor Maatschappe lijke Opvoeding. Hij verdedigde de totstand koming van het Sportfondsenbad en verklaar de zich tegen het verpachten der zwemin richtingen. Er is een denkbeeld geweest om het sport terrein aan de Kleverlaan in een uitbreidings- Het amendement-Drop op het wetsontwerp tot wijziging der Win kelsluitingswet om ook organisaties van winkelpersoneel te doen hoo ren, voordat de gemeenteraad zich uitspreekt over het open mogen zijn van sommige soorten winkels op Zondag, is door de Tweede Kamer hedenmiddag AANGENOMEN met 5 03 7 stemmen. Het aldus gewijzigde winkelslui tingswetsontwerp wordt daarna goedgekeurd met 6325 stemmen. plan op te nemen en de gronden langs Klever laan en Delft voor een gedeelte te verkoopen. Men heeft er zelfs over gepraat de ijsbaan voor hulzen op te offeren. Wethouder Gerritsz verklapte ons, dat hij zich heftig tegen deze denkbeelden heeft verzet en, gelukkig, met succes. Uit een motie door den wethouder in 1919 ingediend ontstonden de plannen voor Noor derhout en Noordersportpark. Door den slech ten tijd heeft de verdediger vele veeren moe ten laten, maar het sportpark ls er al voor een gedeelte en zal steeds in werkverschaffing uit gebreid worden. Den strijd voor het behoud van dit park moet de wethouder met zwaar ge schut gevoerd hebben. Niet minder dan veertig sportvereenigingen worden door de gemeente aan terreinen gehol pen en 24 stuks hebben gymnastiekzalen tot haar beschikking. Uit dit alles blijkt wel, dat Haarlem niet is achtergebleven in deze eeuw van openlucht sport. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of terrein-oorlogen zullen nu en in de toekomst in een voorbeeldig vredes-compromis worden omgezet. De Minister van Sociale Zaken heeft het vol gende schrijven gericht tot de gemeentebestu ren inzake de Ziekenfondsen: Van de zijde van verschillende gemeentebe sturen zoowel als van den kant der Vakcen trales ls mij medegedeeld, dat werldooze ar beiders, die lid van een ziekenfonds zijn, dik wijls niet meer in staat zijn, de contributie voor dat fonds te betalen en zich genoopt zien, zeer tot hun leetdwezen, voor het lidmaatschap van hun fonds te bedanken. Onderscheiden Gemeentebesturen achten 't van groot belang, dat bedoelde arbeiders hun lidmaatschap blijven behouden, mede omdat de kosten van geneeskundige behandeling enz. anders voortaan geheel ten laste van de ge meenten zullen komen. Voor de gemeentekas kan dit een niet gering nadeel beteekenen. De arbeiders stellen eveneens prijs op behoud van hun lidmaatschap, omdat zij gaarne on der behandeling wenschen te blijven van hun fondsarts. Ik erken bovendien de groote beteekenis van het feit, dat een belangrijk aantal arbeiders zich voor geneeskundige behandeling enz. heeft verzekerd. Bevordering van de instandhou ding van het ziekenfondswezen acht ik een groot sociaal belang. Op grond van het bovenstaande heb ik er geen bezwaar tegen goed te keuren dat gemeentebesturen, indien zij hiertoe beslui ten, de bovenbedoelde werkloozen in de pre miebetaling tegemoet komen door b.v. een gedeelte van de contributie voor hun ziekenfonds voor rekening der gemeente te nemen, zoodat derhalve deze tegemoet koming niet in mindering wordt gebracht op den steun ingevolge de steunregeling, doch tenvolle boven de uitkeering wordt genoten. Uiteraard zal van Rijkswege geen sub sidie in deze gemeentelijke bijdrage kun nen worden verleend, aangezien het hier een maatregel betreft, tengevolge waarvan eventueel meerdere uitgaven der gemeente voor kosten van gemeentelijke geneeskun dige verzorging kunnen worden voorkomen. voor dames worden voor extra lage prijzen opge ruimd. Ze zijn alle van dit seizoen en dus frisch en fleurig. Een aardig wasch- baar japonnetje op de reis verdubbelt uw genoegen. Ook neg enkele dames-, heeren- en kinder- voor halve prijzen Gebouw „St. Bavo" Kiesverecniging, half 9 Alberding Thijm, 8 uur R.K. Bevolkings bureau, 8 uur. Gem. Concertzaal Volksconcert H. O. V., kwart over 8. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling, 3—4 uur. Gebouw „St. Bavo" Ledenvergadering R. K. Kamercentrale Haarlem, half 3 Geel wit, 6 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Luxor-Theater „De onzichtbare man" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater. ,,De Wandelende Jood", op het tooneel: Burns en Ray 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „De Tunnel", op het tooneel Lidy Bergman 2.30, 7 en 9.15 uur. Ik neem hierbij aan, dat tevens een rege ling met de Fondsen wordt getroffen, zoodat de lasten van de verzekering worden verdeeld over de gemeente, de verzekerden en de fond sen. Van eventueele besluiten der gemeentebestu ren in bovenbedoelden zin wordt mededeeling aan mijn Departement verzocht. HAARLEM. Groentenmarkt. Tomaten 814 cent, Heerenboonen 1430 cent, Snljboonen 28-—32 ct., Tuinbooneil 3—5 cent, per K.G. Sla 0.502.25 per 100 krop Spinazie 20—50 cent. Postelein 12—30 cent, Andijvie 2535 cent per kist. Aardbeien 0.60 —1.00 per slof. Komkommers 24 cent. Bloem kool 4—8 cent per otuk. Wortelen 6—12 cent, Ra barber 3—6 cent. Selderie 25 cent, Peterselie 25 cent per bos. IJ MUIDEN, 13 Juli. Rijksvischafslag. Tarbot 70—95 cent per K.G. Griet 5.00—25.00 per 50 K.G. Tong 0.90—1.75 per K.G. Groote Schol 18.00, middel Schol 16.00—18.00, Zetschol 10.00 —16.00, kleine Schol 1.70—12.00, Schar 2.005.00 per 50 K.G. Gullen 4.20 per 50 K.G. Leng 1.80— 2.20 per stuk. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Vios 2 90 manden 1000. LOGGERS K.W. 50 558.—. 600—19 - 9.25 500—20 - 10.00 525—20 - 11.00 550—18 - 13.00 550—19 - 14.00 550—20 - 14.00 30—5 H.D. 32—6 T.T. 32—6 H.D. 34—7 H.D. 26—325 26—350/19 - 18.00 - 25.00 - 32.50 - 42.00 - 6.351 - 6.35' Berijdt Continental Type AEKO, IA atmosfeer druk. Uw AUTO wordt een droom op WIELEN met deze bandefik Geen veranderen van Binnenbanden 111 h Geen veranderen van Velgen lilt 100 ZUIVERE BENZINE lOVa ct. p. liter. Per Liter Per 100% Pennsylvania Moblol Castrol Beverol Matip 80 1.15 70 55 Autohooms 1.35 Electr. Claxons - 13.25 Autopompen- 1.95 Autopompslang nipp. - 0.65 'Autolampjes (alle mod.) - 0.30 iAutoklokken - Geladen Varta Auto Accu's - tl .50 Dominit Auto Accu's - 10.50 Varta Motor Accu's - MO Dominit Motor Accu's - 5.95 lAschbakken - 1.50 Achteruitkijkspiegels - 1.45 TURMATO, systeem Simoniz, (maakt uw auto-carrosserie als nieuw, per bus 1.00 Autocricks - 3.95 Bandafnemers, verzw. - 1.00 Benzinetrechters - 0.48 Bougies (Champion) - 1.10 Bosch-Bougies - 0.95 Bougie Controleurs - 0.25 Bermlampen - 9.95 Bloemvazen - 1.25 Duozittingen v. motor - 6.50 Gaspedaal - 2.25 Gordelriemen v. motor - 2 25 Chevrolet Olie Ford Olie Enz. Enz. Hoorn tonen Hoornballen Handvaten v, motor Looplampen Motortasschen Motor- en Zonnebrillen Motor- en Autohoorns Renkappen en Stof- kappen Electr. Ruitenwisschers (Bosch) Reparatiedoozen Richtingaanwijzers Rubbers v. voetrusten Stoplichten Spanningmeters Solutie, per bus Schijnwerpers Schakelaars richting- aanw Spiritus-koker (v. kam peeren) Treeplankrubbers Voetrusten v. motor Volt- en Ampèremeters Zoeklichten Zelfvulc. pleisters Zuurwegers Zekeringen Mist-Lenzen L30 090 3.35 0.95 2.71 2.15 7.95 0.30 0.15 L95 en nog honderden artikelen meer. Alle bij ons gekochte artikelen worden onder volle garantie verkocht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2