FINANCIEN KING-pepermunt. RADIO PROGRAMMA MARKTEN VRIJDAG 13 JULI 1934 Ambtsgeheim notaris Een nieuwe verpakking van En een waardevolle verrassing. Fa. TONNEMA Cie, Sneek Zaterdag 14 Juli 1934 Dagfilm Prae-adviezert over deze aangele genheid uitgebracht HET LEK IN DEN SCHOOR. STEEN Boerderij afgebrand BOERDERIJ VERBRAND Roode gloed in de Zaanstreek VLIEGVELD BIJ DEVENTER? Plannen in voorbereiding ANTI-SEMITISME BIJ EXAMEN-OPGAVE Vragen van het Tweede Kamerlid Wynkoop Tour de France WEGENS SMAAD VEROOR DEELD DE BELANGEN DER URKER VISSCHERS ALS DOLKSTEKEN IN HAAR RUG Gekweld door rheumatiek Behalve in rollen en speciale KING-zakjes is KING- pepermunt voortaan ook verkrijgbaar in busjes a 2% ons, prijs 50 cent De ideale verpakking van KING-pepermunt omdat de heerlijke geur en smaak ongerept bewaard blijven. Ter introductie dezer nieuwe verpakking wordt tijdelijk bij aankoop van één busje gratis bijgeleverd een groote TOERISTENKAART van Nederland, gedrukt in 4 kleuren. Een kaart, zooals U nimmer te voren zag, daar op aanschouwelijke wijze ge heel Nederland in beeld is gebracht. Leerzaam voor de jeugd, interessant voor iedereen. Koopt nog heden een busje KING-pepermunt, U geniet van de fijne geur en smaak, Uwe kinderen juichen om de fraaie kaart. BOSCHBRAND BIJ VENLO Motorrijden en alcohol Universitaire Examens Examen Toonkunst Technische Hoogeschool R.K. Universiteit R. K. Leergangen Nijverheidsonderwijs Academische Examens Examen L.O. Onderwij zer sexamen Notarieel examen Staatsexamen akte onder wijzer (es) Eindexamen H.B.S. ZWEMMEN V oIendam~Edam De Broederschap van Candidaat-Notarissen in Nederland en zijn Koloniën houdt heden te Amsterdam haar algemeene vergadering. Op de vergadering kwamen aan de orde twee prae-adviezen over het „Ambtsgeheim van den notaris". Het uitvoerige prae-advies van mr. dr. A. Spanjer uit Den Haag begint met een over zicht te geven van het geheim en het ambts geheim in het algemeen. Het trekken van een grens tusschen al dan niet geheimplichtigen acht de prae-adviseur verre van gemakkelijk, omdat er geen scherpe absolute scheidingen zijn, maar zeer geleidelijke gradaties, nuancee ringen en overgangen. De beroepen van gees telijke, arts en advocaat zijn de vertrouwens- beroepen bij uitnemendheid. De maatschappe lijke beteekenis dezer beroepen staat en valt met het ambtsgeheim. Komende tot het ambtsgeheim van den no taris zegt de prae-adviseur dat de notaris zon der twijfel niet alleen actenmaker is, maar ook vertrouwensman. Toch gelooft hij, dat dit ver trouwen, kwalitatief en kwantitatief, van min der beteekenis is dan bij de andere voornoemde beroepen. Tegenover geestelijke, arts, advocaat openbaart de zondaar, patiënt, verdachte zon den, ziekten, misdaden, tegenover den notaris meestal alleen familiekwesties en vermogens verhoudingen. Het geheim, dat by de andere beroepen regel, essentieel is, is by hem meer uitzondering, accidenteel. De vertrouwenspositie van den notaris in het rechtsleven is eerst veel later erkend, dan die van de andere vertrouwensberoepen. Het oud- Hollandsche recht sloot de notarissen onvoor- waardeiyk uit van het recht zich te verschoo- nen van getuigenis-aflegging, omtrent wat hun als geheim wordt toevertrouwd. Meermalen heeft het Hof van Holland hem tot het afleg gen van getuigenis gedwongen. Ook uit de rechtspraak is aan te toonen, dat het ambtsge heim van den notaris minder streng wordt opgevat dan dat der andere vertrouwensperso nen. Door den prae-adviseur worden hiervan een aantal voorbeelden gegeven. De wetsartikelen, die voor een juist inzicht in het ambtsgeheim van belang zijn (artikel 18 en 42 der notariswet, benevens artikel 272 van het Strafwetboek) Werden vervolgens door den prae-adviseur besproken en hij haalde daarbij een aantal meeningen aan van vooraanstaande mannen van de rechtswetenschappen en het notariaat. De heer C. M. J. Mostart uit Roermond heeft in zyn prae-advies zeer veel materiaal bijeen gegaard, waarin hy de rechten en de plichten van den notaris toetst aan de verschillende wet ten. Hedenmorgen zyn de boerderij en de schuur van den landbouwer H. Jansen in de Posteronk te Wilp (Ov.) afgebrand. De oorzaak is vermoe delijk een lek in den schoorsteen. Het vee kon worden gered, doch de geheele inboedel ging verloren. Door gebrek aan water kon de brand weer niets uitrichten. De schade wordt door verzekering gedekt. Donderdagavond omstreeks half acht is brand uitgebroken in de boerderij van den heer K. Boekei, tegenover den Genieweg te Assendelft. Men was bezig met het lossen van hooi en geen mensch was in de boerderij aan wezig. Door het feit, dat de kapitale boerderij met riet was gedekt, stond de brandweer, die dadeiyk erby kwam, gezien men juist de spui ten aan het schoonmaken was van de demon stratie van Maandag, voor een geweldige vlam menzee. Zienderoogen nam het vuur echter af, toen met beide spuiten werd gewerkt en er eenige duizenden liters water per minuut in gespoten werden. Met de brandhaken trok men de zijkanten omver, waardoor men meer vat kreeg op het riet, dat nog geruimen tijd na- blussching vergde. Uit de geheele Zaanstreek was het publiek dat door de politie op een af stand werd gehouden, toegestroomd. Betref fende de oorzaak tast men in het duister, daar er in het geheele huis geen vuur aanwezig was bij het uitbreken van den brand. Het hooi, dat in een opslagplaats naast de boerderij staat kon behouden worden. Verzekering dekt de schade. mate strijdig zou zyn met de belangen van hen, die van jongsaf op de Zuiderzee hebben gevischt en, door den bouw hunner schepen, thans by uitsluiting zijn aangewezen op de vis- scherij op het IJselmeer. Het is niet mogeiyk den getroffen maatregel ongedaan te maken. Wel wordt overwogen, of het mogeiyk is, den betreffenden visschers eenigermate tegemoet te komen krachtens de Zuiderzeesteunwet. Reeds geruimen tyd werd geyverd voor een vliegveld bij Deventer. Plannen werden ontworpen, doch naar het schijnt gingen de besprekingen over deze zaak niet al te vlot Thans zijn plannen gemaakt voor een streek- vliegveld bij Teuge, 7 K.M. van Deventer en 6 KM. van Apeldoorn. De Ned. Heide Maatschappij maakt bereke ningen van de kosten, de K. L. M. heeft de terreinen goedgekeurd, terwijl Wlaterstaat me dewerking heeft toegezegd. De burgemeester van Voorst zal een vergade ring bijeenroepen van de gemeentebesturen van Deventer, Zutphen, Apeldoorn en Voorst. De heer wynkoop heeft aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gevraagd, of het den Minister bekend is, dat by het Onderwyzers-Examen 1934 voor het Fransch ter vertaling in het Nederlandsch, een opgave aan de candidaten is voorgelegd, ont leend aan een niet genoemd werk van een zekeren Henri Demesse, volgens den heer Wyn koop een opgave van anti-semietische strek king, die dus als ontoelaatbaar moet worden beschouwd. Is het den Minister bekend, aldus vragen steller, dat het boek waaraan de tekst ls ont leend, behoort tot de soort waarin de insinua tie van den ritueelen kindermoord wordt ver breid, en dat tegenwoordig behoort tot de in ventaris van de fascistische propaganda? Is de Minister bereid om aan dit exces on middellijk een eind te maken, en met alle ener gie het hieruit biykende euvel den kop in te drukken? De negende etappe leidde van Gap naar Digne, een afstand van 227 K.M. Dit groote traject leidde van Gap over twee zware bergen, n.l. over de Col de Vars met een hoogte van 2115 Meter en de op ruim 35 K.M. verder gelegen Col d'Allos met een hoogte van niet minder dan 2250 Meter. Controles waren onderweg te Guilestre na 67 K.M., te Barcelonnette na 110 K.M., te Beauvezer na 161 K.M. en dan natuur lijk bij het begin en eindpunt, resp. Gap en Digne. Zooals we gisteren reeds meldden, zijn er nog slechts 44 renners in deze ronde over na acht van de 23 etappes. 16 renners moesten uitvallen. In de Belgische ploeg is het al heel treurig ge steld, ze is op de helft gedund en bestaat nog slechts uit Romain Maes, Bonduel, de Caluwé en Romain Gyssels. De Italianen houden beter vol, hier zijn slechts 2 uitvallers in den landenploeg, waaronder Di Paco. In de Zwitsersch-Spaansche ploeg is slechts 1 uitvaller, terwyl by de Franschen Ch. Pelissier en Maurice Archambaud den stryd reeds in een der vorige etappes gestaakt heb ben. By de Duitschers drie uitvallers, maar de individueelen houden zich goed. Vooral de Bel gen steken gunstig af en ook de renners Morel- li en Molinar treden sterk op den voorgrond. Interessant is het na te gaan wie tot de beste klimmers behooren. Er is een soort klassement samengesteld voor de volgende 14 bergen Ballon d'Alsace, Aravis, Galibier, Laffrey, Vars, Alios, Braus, La Turbie, De Port, Portet d'Aspet, Pey- resourde, Aspin, Tourmalet en Aubisque. De renner, die op een der bergen het eerst boven aan is krijgt tien punten, de tweede 9, de derde 8 enz. Van alle toppen wordt een klassement ge maakt en vanzelfsprekend zijn hier hooge pre mies aan verbonden. Tot en met de achtste etappe had de Spanjaard Ezquerra een stevigen concurrent van zyn landgenoot Trueba de lei ding. Hij had toen 34 punten. Op hem volgde de Belg Vervaecke, daarna Trueba, Martano, Molinar, A. Magne enz. In de etappe van vandaag kwamen twee bergen er dus bij en nu blonk boven allen de Franschman Vietto uit. Steeds was hy in de voorste gelederen en meerdere malen was hy enkele minuten op den kopgroep voor. Zoowel de Col de Vars als de Col d'Allos werden door hem het teerst bereikt gevolgd» door Ezquerra, Trueba en Molinar.'Hy bereikte met minuten voorsprong de finish, waardoor hy zyn positie in het algemeen klassement aanzienlijk kon ver beteren en van de 13e naar de 6e plaats steeg. De bijzondere prestatie van Vietto valt nog meer in het oog als men bedenkt, dat hy 40 minuten voor den aangegeven tyd te Digne aankwam. Magne heeft nog steeds de leiding in het klas sement, op den voet gevolgd door Martano. Nu komt men by de Middellandsche Zee, maar de zware Pyreneën komen nog. Het resultaat dezer negende etappe-Gap-Digne, een afstand van 227 K.M., was: 1. Vietto (Frankryk) tyd 8 uur 8 min. 44 sec.; 2. Molinar (Italië) individueel 8 uur 11 min. 7 sec.; 3. Trueba (Spanje) zelfden tyd; 4. Spei- cher (Frankryk) 8 uur 15 min. 12 sec.; 5. Mo- relli (Italië) individueel; 6. Martano (Italië): 7. Cazzulani (Italië); 8. Canardo (Spanje); 9. Vervaecke (België) ind.; 10. A. Magne (Frank rijk); 11. Ezquerra (Spanje) allen zelfden tijd: 12. Erne (Zwitserland) 8 uur 22 min. 42 sec.; 13. Buchi; 14. Level; 15. Geyer. Algemeen klassement; 1. A. Magne 63 uur 23 min. 9 sec.; 2. Martano 29 min. 22 sec.: 3. Morelli 53 min. 34 sec.; 4. Vervaecke 54 min. 59 sec.; 5. Lapebie 57 min. 42 sec.; 6. Vietto 58 min. 18 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk 191 uur 19 min. 9 sec.; 2. Spanje-Zwitserland 192 uur 31 min. 26 sec.: 3. Italië 192 uur 48 min. 41 sec.; 4. Duitschland 193 uur 35 min. 25 sec.; 5. België 194 uur 43 min. 7 sec. De Rotterdamsche slager R. is in hooger be roep gegaan tegen het vonnis der Rechtbank te Rotterdam, waarbij hy wegens smaad en be- leediging tot twee maanden gevangenisstraf is veroordeeld. Op de vragen van het Kamerlid van Dis be treffende het verleenen van vergunning aan Urker visschers, die in het bezit zyn van vaar tuigen met motoren boven 30 P.K., om na 1 Juli 1934 de visschery op het IJselmeer te blijven uitoefenen, heeft Minister Oud o. m. geantwoord, dat het aantal Urker visschers- vaartuigen, dat door dezen maatregel zal wor den uitgesloten, vermoedelijk 87 bedraagt. In derdaad is de Noordzeevisschery voor het te genwoordige weinig winstgevend, doch het toe laten van deze vaartuigen op het IJselmeer wordt met het oog op den vischstand onraad zaam geacht, terwyl het bovendien in hooge (Ingezonden Mededeeling) Thans van alle pijn verlost Een vrouw schrijft ons: „Ik werd gemarteld door pynen, die me als een dolk in myn rug staken. Vandaar straalden de pynen uit tot aan myn schouders, zoodat ik myn armen niet kon op en neer bewegen van pyn. Nu en dan dacht ik, dat ik mezelf nooit meer van deze kwel lingen zou kunnen bevryden. Weken lang liep ik 's nachts maar door de kamer zonder te kunnen slapen. Ik probeerde allerlei soorten smeersels, maar kreeg niet de minste verlichting. Toen probeerde ik het met Kruschen Salts en daarmee begon onmiddeliyk het wonderlijke re sultaat, waarvan ik tegenwoordig nog steeds geniet. Geen angst meer om naar bed te gaan, niet meer bang om te eten. Vroeger werd ik bijna altyd benauwd door het eten. Het zal wel door een teveel aan maagzuur in myn lichaam ge weest zyn, maar ik kan met groote dankbaar heid zeggen, dat dit thans ook over is. Ik oogst veel succes met Kruschen Salts, wat ik nu regel matig eiken morgen neem. Het heeft me nieuwe levenskracht gegeven." Mevr. E. P. Kruschen Salts spoort de inwendige organen aan tot krachtige werking. Urinezuur en afval stoffen, die zich mochten hebben opgehoopt, en de aanleiding Uwer rheumatiek zijn, worden verwyderd. Gezwellen en pijnen verdwynen, stijve ledematen worden weer normaal en U voelt zich weer gezond en lenig als voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Tegen den avond is Donderdag op de Groote Heide nabij Venlo brand uitgebroken in het tientallen H.A. groote bosch van de familie Berger te Venlo, gelegen aan de Duitsche grens. Onmiddellijk werd het blussingswerk met kracht ter hand genomen door de brandweer uit Venlo, de militairen van het garnizoen Venlo en tallooze particulieren, zoowel Nederlanders als Duitschers. Tegen elf uur was men het vuur nog niet meester en liepen zelfs bosschen en heidevelden in de omgeving groot gevaar. Met alle mogelijke middelen trachtte men dit te voorkomen. De geweldige vuurzee op den heuvel even buiten de stad trekt vanzelfsprekend vele kijkers, die op eenigen afstand het schitterende schouwspel gadeslaan. Donderdagavond had te Beek, gemeente Princenhage, een ernstige aanrijding plaats tusschen een motor en een wielrijder. De motor rijder Sch., wonende aldaar, reed richting Beek, terwyl van den tegenovergestelden kant de wielrijder B. in kalme vaart kwam gereden, een mandje eieren met zich voerende. Beiden kwamen met elkaar in hevige botsing, wat door omwonenden werd gehoord. Dezen snelden ter hulp en vonden beide genoemde personen be bloed en bewusteloos op den weg liggen. Beiden werden binnengedragen in een woning, waar dr. Gommers geneeskundige hulp verleende. Hy vond beiden niet ernstig, doch achtte vervoer per auto van B. huiswaarts noodzakelijk, daar deze vermoedelyk een lichte hersenschudding had bekomen.. Sch,. was qr schünbaar beter af gekomen. Drankgebruik is vermoedelyk niet vreemd aan dit ongeval. UTFyTlHT. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsoegeerte de heer J. Ch. Brandt Corstius, gehore/, te Rotterdam, op proefschrift „Herman Gorter. Een bijdrage tot de kennis van zijn leven en werk"; de heer M. de Jong, geboren te Groen- lo, op proefschrift „Drie zestiende-eeuwse esbate- menten: Tielebuys De blinde die tgelt begroef De luystervinck"; de heer S. L. van der Wal, geboren te Hoogezand, op proefschrift „De motie- Keuchenius. Een koloniaal-historische studie over de jaren 18541866"; de heer J. M. Somer, kapi tein der infanterie Kon. Ned.-Indisch leger, gebo ren te Assen, op proefschrift „De korte verkla ring"; en verder tot doctor in de veeartsenijkunde de heer H. G. Aalfs, gouvernements-veearts in NedeiVndsch-Indië, geboren te Gestel, op proef schrift „De rundveeteelt op het eiland Bali". Geslaagd voor doctoraal kunstgeschiedenis de heer J. Zwarts. Doet. wijsbegeerte hoofdvak logica de heer W. A. Nell. Doet. wijsbegeerte hoofdvak psychologie mej. mr. M. J. A. v. d. Lugt. Cand. klassieke letteren mej, P. S. Camerling Helmont en mej. Th. Wisse. Cand. sociale aardrijkskunde de heer E. J. R. Brunner. Taalkundig doet. Indologie .de heer F. J. E. van Geldgr. UTRECHT. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Examen middelbaar onderwijs. Ge slaagd voor diploma viool: mej. J. Ramaer te Wa- geningen. DELFT. Geslaagd voor het ingenioursexamen voor werktuigkundig ingenieur de heer P. H. v. d. Trappen, geb. te Naaldwijk. NIJMEGEN. Geslaagd voor het doctoraal exa men in de rechten cum laude de heer W. C. L. v. d. Grinten, zoon van wijlen prof. mr. dr. v. d. Grinten. Geslaagd voor doctoraal examen In de rechten de heer or. Q. E. G. van Thtel uit Beek en Donk. TILBURG. Aan het Conservatorium van de R. K. Leergangen slaagde voor het diploma or ganist A. de heer A. Struyk, te Zevenbergschen- hoek en voor het diploma Koordirecteur de heer E. J. A. v. d. Wegen te Tilburg. Tevens werd aan de geslaagden het diploma, der St.'" Gregóriusvêréëhlgittg 'in hét Bisdom Dén Bosch uitgereikt.- Aan het Conservatorium der R. K. Leergan gen slaagde voor het diploma Organist A de heer A. Struyk te Zevenbergschenhoek en voor het diploma Koordirecteur de heer E. J. A. v. d. Wegen te Tilburg. Tevens werd aan de geslaagden het diploma der St. Gregorius-Vereeniging in het Bisdom 's-Hertogenbosch uitgereikt. AMERSFOORT. Ex. Nyerheldsor.derwijs acte N VII. Geëx. 7 candidaten. Geslaagd: D. F. Oos- tra, H. Kenstra, M. A. Swieters, M. G. P. Beek, J. A. Hofstra, M. Hallie, M. A. A. Haagsma. Examen acte N VIII. Geëx. 6 candidaten. Ge slaagd C. M. La Hoese, A. M. W. Nota, A. A. M. Andringa, S. M. A. Nysten, M. L. D. van Vlijmen. HUIZEN, 301 M. KRO 8.00 Morgen concert 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken 11.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin 12.01 Politieberichten 12.15 Onze serie Hollandsehe orkesten. Lunchconcert door John Kristal and his Band 1.00 Gramo foonmuziek 1.15 Berichten voor Nederl. Postduivenhouders. Daarna vervolg concert 1.45 Verzorging zender 2.00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd door P. Pouwels 2.30 Reportage van gebeurtenissen op het vliegveld te Soesterberg ter gelegenheid van den Natlonalen Luchtvaartdag 3.00 Kin deruurtje door mevr. Sophie Nuwenhuis Van der Rijst en mevr. Corrie Marresvan der Ven 4.00 Vervolg reportage van Soesterberg 4 45 Het Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart 6.45 Orkest 7.00 Politieberichten 7.15 Me dische causerie 7.35 Gramofoonmuziek 7.45 RKF-kwartiertje 8.00 De Kro- Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer 8.30 Vaz Dias 8.35 Bespeling van het Hongaarsolie volksinstrument de taragino en het Ita- iiaansche volksinstrument de plcolino door Dani la Rondelle 8.50 „Iets over de Kro- vloot" 9.00 Schotsche muziek en volks zang door mr. and mrs. JohnMe. Duncan 9.15 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lustenhou wer 9.45 Dani la Rondelle 10.00 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer 10.20 Schotsche volksmuziek en volkszang 10.35 Vaz Dias 10.40 De Kro-Boys 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek 9.00 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven 12.00 Eddy Walis en zijn ensemble 12.45 Gra mofoonmuziek 1.00 Eddy Walis en zijn ensemble 1.45 Rustpoos 2.00 Klein- Vara-ensemble o. 1. v. Frits Bakels 2.45 Gramofoonmuziek 3.00 Klein-Vara- ensemble o. 1. v. Frits Bakels 3.45 Over schakeling naar Kootwijk 4.00 Gramo foonmuziek 4.30 Vacantle en fantasie. Schlagerspel door Jack Bess. De Fliereflui ters o. 1. v. J. v. d. Horst. Esther Philipse, zang, Alb. de Booy, zang 6.00 „Faust", verkorte opera van Gounod. Het koor van de opera te Parijs met solisten en orkest (gr. pi.) 7.00 Orgelspel door Johan Jong 7.30 Platen van deze maand 8.00 Her haling SOS-berichten 8.03 Gramfoon- muziek 8.20 Vaz Dias 8.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 9.00 Liedjes bh de luit door J. Moulijn 10.00 Orgelspel door Johan Jong 10.20 Vaz Dias 10.30 Vara-orkest O. 1. v. Hugo de Groot 11.00 Vroolijke gramofoonplaten 12.00 Sluiting. BRUSSEL, 484 M. 12.15 Max Alexys' orkest 6.30 Muziek van Massenet 6.50 Fransche kamermuziek 8.50 Opera-uit zending. BRUSSEL, 322 M. 1.30 Max Alexys' orkest 8.20 Populaire muziek o. 1. v. Ka- rel Walpot m. m. v. Ernst Busch 9.20 Vervolg concert m. m. v. Ernst Busch 10.30 Het Chass Rmue Orkest. LUXEMBURG, 1304 M. 7.00 Fransche avond. Accordecnspel door Chr. Coppen 7.20 Vervolg accordeonspel 8.40 Geva rieerd gramofoonplatenconcert 9.05 Ge varieerd programma m. m. v. solisten en het omroeporkest o. 1. v. Henri Pensis 10-.00 Fransch concert door het omroepor kest o. X. v. Henri Pensis m. m. v. Dodja Feldin, celliste 11.10 Dansmuziek (gr. pi.). KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 Herald Andersen's orkest 3.00 Het omroeporkest o. 1. v. Ernst Hye-Knud 5.20 Gramo foonmuziek 9.05 Vroolijke muziek 10.10 Louis Prell's orkest. BERLIJN, 357 M. 4.20 Het omroep- klein-orkest o. 1. v. Willy Steiner 6.50 Vroolijk programma. HAMBURG, 332 M. 1.20 Gramofoon muziek 2.35 Muziek van Rossini 6.20 Dansmuziek (gr.pl.) 8.20 Gevarieerd pro gramma 11.20 Dansmuziek door het omroepdansorkest o, 1. v. Erwin Bolt. KEULEN, 456 M. 12.20 Middagconcert door een harmonie-orkest 7.20 Dansmu ziek (gr.pl.). DAVENTRY, 1500 M. 1.20 Het Com modore Grand-orkest o. 1. v. Joseph Mus- cant 2.50 Het Studio-orkest van Belfast o. 1. v. E. Godfrey Brown 8.20 Variété programma 9.40 Het Radio-Militair Or kest o. 1. v. Charles Leggett 10.55 Het BBC-dansorkest O. 1. v. Henry Hall. PARIJS (POSTE PARISIEN), 313 M. 7.05 Gramofoonmuziek 8.05 idem 9.25 Omroepdansorkest o. 1. v. Alan Romains m. m. v. vocaal trio. PARIJS (RADIO), 1648 M7.20 Gramo foonmuziek 10.35 Populair concert 2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Victor Pas- calorkest 8.50 „Le devin du village" van J. J. Rousseau voor solisten, koor en orkest 10.50 Dansmuziek. MILAAN, 369 M. ziek. 6.15 Gramofoonmu- ROME, 421 M. 5.30 Vocaal en Instru mentaal concert 6.15 Gramofoonmuziek 9.05 „La conquista di New-York", zang spel van Nizza, Morbeel en Dax. WEENEN, 507 M. 4.25 Mandollne-mu- ziek 5.30 Volksopera-orkest o. 1. v. dr. Philip de la Cerda 7.40 Concert op 2 plano's door Heinz en Robert Scholz 8.20 „Drie arme Teufel", operette van Weinber ger 10.50 Dansmuziek 12.20 Gramo foonmuziek. WARSCHAU, 1345 M. 5.45 Solistencon cert 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Pia norecital 9.32 Fransch concert ter gele genheid van 14 Juli 10.20 Gramofoonmu ziek 11.25 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M. - avond 8.50 Pianorecital nermuziek uit Boedapest. 7.40 Populaire 10.10 Zigeu- VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WIJ LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Antoine Paul Nicolas Franchimor.t 1844-1919", mej. C. P. van Kerkwijk, geboren te Arnhem. Idem op proefschrift getiteld: „Tertiary Deposits of Soem- ba", mej. C. M. B. Caudri, geboren te 's-Graven- hage. Geslaagd: Doet. ex. klassieke letteren de heer H. J. M. Boos en mej. J. F. Fransen. Cand. ex. rechten, de heeren A. Nijpels, C. C. Valkenburg, mej. S. Hoendervanger. Economisch doet. ex. in dologie de heer C. B. var. Leeden. Doet. ex. In disch recht de heer Tadjoeddin Noor.Doet. ex. klassieke letteren mej. R. van Hoorn. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Rechts geleerdheid, op proefschrift getiteld: „Het adatde- lictenreccht in de magische wereldbeschouwing", de heer N. W. Lesquiliier, geboren te Sigli (Atjeh). Geslaagd: Taalkundig doctoraal examen Indo logie de eer D. Fuklenbeek. Cand. ex. klassieke letteren mej. H. A. Krouwel. Cand. ex. Arische taal, mej. J. L. van Blom. NIJMEGEN, 12 Juli. Staatsexamen. Geslaagd de heeren H. W. Huson, C. S. Hoytink, A. R. Woltjer, W. C. van Leusden en A. J. A. M. Strien. DEN HAAG. Geslaagd voor Staatsexamen Akte Onderwijzer (es) de dames: H. A. Boudewijn, Maas sluis, S. W. F. van der Kwast, Den Haag en de heeren J. L. Nieuwhoff, Den Haag en H. de Jonge, Rotterdam. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I notarieel ex. de heer H. M. A. A. Smeets, Roermond. AMSTERDAM. Geëx. 12 cand. Geslaagd de da mes: Jkvr, J. G. v d Wijk (Utrecht) en mej. A. C. W. Visser (Amsterdam) en de heeren: L. Beek man, G. M. Roding en H. Roos (Amsterdam) en G. M. Minkels (Haarlem). DEN HAAG. R.K.H.B.S. met 5-j. c.. Oostduin- laan 50. Geslaagd 35 candidaten: Hens Dekkers, Antoon Bakker, Frans van Druten, Theo Bakkers, Wim Elgershuizen, Joop Born, Hans Kamohuys, Joop Driesser, Jan Geldof, Kees de Groot, Wilhelm Genet, Frans Braokel, Theo van Haastrecht, Jan ven Gijn, Karei Klepe, Hendrik Koppes, Fried Mommaerts, Wim van Moppes, Leo Schmidt, Koos Raaymakers, Theo Spronk, Frits Stoel, Jan Klis, Jan de Rooy-, Tonny Marinus, Willem Schauten, Freddy van Rantwijk, Ben Verberne, Leo van Schaik, Godfried Lonis, Jan van de Ruijtenbeek. BREDA, 12 Juli. Aan 'iet O. L. Vrouwe-Lyceum afdeeling H.B.S., slaagden: F. Brejaart, G. van der Graaf, P. de Leeuw. H. Moelands, J. Opdebeek, allen te Breda; A. van Glabbeek te Prinsenhage en H. Smolders te Geertruidenberg. Afgewezen geen. HENGELO. Voor het eindexamen HBS. slaag den de dames W. de Vlieger te Enschede, H. K. Bloemink te Hengelo en A. Y. Wieberdink te Goor en de heer-u C. M. Beets te Enschede. G. W. Jan sen te Borne, A. Lucas te Hengelo, J. van der Slids Goor, H. J. ter Horst, A. J. A. Nieuwen- huis en B. F. Zweerink te Hengelo. 2e H. B. S. 5 j. c„ Santpoorterplein, Haarlem. Groep I—III. Geslaagd: J. P. Baas, H. M de Bilt, Th. Breeaveld, G. C. van der Coik. C. F. Cramer, J. van Hartesveldt, mej. J. W C. Lemmens, mej. W. S. Lemmens, H. R. Mol. H. Otto, A. J. van Asdonk, A. J. A. Geurtz, F. Hekker, mej. A. Ml. Oosterveld, mej. H. A. Sarink, J. Voerman, L. P. Walburgh Schmidt, mej. H. A. Dik, J. J. Hermes, R. Kramer, mej. N. Stuivenberg, R, J. Vogels, S. J. de Vries, mej: J. Zijlstra. "..7/ _BUSSUM( - Gooische H. B. S. Geslaagd voor afdeeling B de dames':" M: A. C. ter Brake, H. C. Braurs, E. Hijmans. N. van Tonderen, M. O. van der Kieboom, E. Schröder en de heeren: D. de Boer, J. Boom, F. de Braai. H. van Gastel, A. C. Jansen. W. Kop. J. G. C. Kutjt. F. J. Mul der, E. F. A. Schuut, H. J. Snijder, R. W. Stok- mans, G. F. van Welsen, H. M. G. Wittebol en H. Zwart. HILVERSUM. Aan de R. K. Hoogere Burger school zijn geslaagd voor diploma A: mej. Th M. casander en de heeren P. G. A. M. Humme- ling. M. P. Kloosterman, H. Kroonstuiver, allen te Hilversum, alsmede de heeren J. R. M. var' den Brink te Laren (N.-H.), B. C. J. van Koo- ten te Bussum, A. M. Richter te Blaricum en J. H. Rodenrijs te Baarn. Voor den langebaanwedstrijd VolendamEdam op Zaterdag 14 Juli a.s. hebben in totaal acht tien deelnemers ingeschreven, waaronder Mevr. Brouwer uit Rotterdam, J. van Hemsbergen uit Haarlem. Naast den polowedstrijd Nederland— België op Zondag a.s, worden nationale zwem wedstrijden gehouden, waarvoor o.m. de vol gende vereenigingen hebben ingeschreven: ODZ uit Rotterdam, Het Y, ADZ, DJK en ADZ allen Amsterdam, UZC Utrecht, HZ en PC Den Haag. ALKMAAR, 13 Juli. Kaasmarkt. Aanvoer 72 stapels, 143000 K.G. 42 fabr. kl. 22.50, 3 fabr. comm. 18.00, fabr. middel 16.00, 7 boeren kl. 13.50, 20 boeren comm. 25.00. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Juli. 133000 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 4.305.50, Schoolmeesters 3.00, Blauwe Eigenheimers 4.70 5.50, Drielingen 2.002.70. 3400 bos Wortelen 1.50—1.80. 28000 K.G. Roode koo' 1.80—3.00. 100 K.G. Gele kool 5.00. 2600 K.G. Peen 1.50. 1600 K.G. Uien: Zilvernep 5.006.60, Zilverdrielingen 2.602.80, „ilveruien 2.50. 400 K.G. Slaboonen 17.70. 4500 stuks Bloemkool: le soort 8-1012.30, 2e soort 2.30—3.40. NOORD-SCHARWOUDE, 13 Juli. 160800 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 4.00—5.00, Drie lingen 2.00—2.20, export 2.102.20, Eigenheimers 4.20. BI. Eigenheimers 4.33—4.70. 175 K.G. Sper- cieboonen 16.00. 2200 K.G. Zilveruien: Zilvernep 5.106.40, Drielingen 2.402.80, Zllveruien 4.00. 52 K.G. Peulen 3.00. 500 K.G. gew. Witte kool 3.00. LEEUWARDEN, 13 Juli Veemarkt Stieren 126 Enter 90155, 128 Twenter 155200 per stuk. 302 vette koeien 120—185, 242 Melk- en Kalf- koelen 110—210. 52 Pinken 5090, 75 vette kal veren 1050, 440 Graskalveren 826, 251 nuch tere kalveren 24, 270 vette sohapen 918, 116 weide schapen 814, 318 Lommeren 410, 196 Vette varkens 2565, 2529 cent per K.G., 28 magere varkens 1435 cent per K.G., 104 Kleine biggen 611, 19 Bokken en geiten, 20 paarden. Totaal aanvoer 2687 stuks. Zuivel: Sleutelkaas 8-14, Goudakaas 1216, Edammerkaas 222, Aanvoer 15088, Mijnboter 1.35 per K.G. 1.34—1.33, Veillngboter 1.30, 1.09, aanvoer 0/3, 41/6 0/12 vaten. Commissie 39. Eierhandel: Kipeieren aangevoerd 23.000 K.G., Prijs 23 cent per stuk, Handelsprijs 4047 per K.G., Eendeneieren aangevoerd 800 K.G. prijs 2J4 2% cent per stuk, Handelsprijs 3237 per K.G Pluimvee 20 slachthanen 4075 per stuk, 100 slachtkippen 4090, 20 Jonge Hanen 1560 cent per stuk, Vereeniglng vanZulvelmaatsehappijen: Edam mer kaas 20 plus 6.507.50 per 100 K.G., idem 40 plus 11.5012.50, idem volvet 15.5016.50 per 100 K.G., Goude 20 plus 77.50, idem 40 plus 11.30 12.50 per 10 K.G., Broodkaas 40 plus 12—12.50 per ZWOLLË, 13 Juli. Boter. Aanvoer 405 K.G., waarvan 12 1/8 vaten, 4 1/16 vaten en 248 stuk ken van een pond. Prijs 1.501.60 per K.G., per 1/8 vat van 20 K.G. prima 20.50, afwijkende 27.00, per 1/16 vat van 10 K.G. 14.00—15.00. Handel vlug. 160.000 kipeieren 2.002.75 per 100 stuks. Huiden. Koehuiden 10 cent, pinkenvellen 10 cent, stierenvellen 8 cent. Handel flauw. Veemarkt. Aangevoerd 656 runderen, 261 gras- Van het recht van voorkeur bij de in schrijving op de 3lA pCt. conversieleening Zuid-Holland is een zoodanig gebruik ge maakt, dat bij de toewijzing op de groote vrije inschrijvingen een reductie moet wor den toegepast. Bij de Crediet- en Handelsver een. Bande-1 is in 1933 het verlies met f 70.471 tot f 343.498 gestegen. De kaspositie noodzaakte de aflossing op de 5 pCt. obligatieleening 1913, per saldo groot f 220.000, op te schor ten. De bedrijfsrekening leed een gering verlies in verband met de bezuinigingen. Echter hebben de noodige reserves en af schrijvingen er toe geleid dut het jaar met een verder verlies sloot. De Algem. Ned. Indische Electr. Mij- iAniem) boekte in 1933 een winst van f 1.90 millioen tegen f 2.12 millioen in 1933 en keert een dividend uit van 10 pCt. (vorig jaar 11 pCt.). De reeds in 1931 ingevoerde tijdelijke crisiskorting bleef gehandhaafd; het totaal dezer korting bedroeg in 1933 f 643.000. Buiten de crisiskorting werd een achteruitgang geconstateerd van f 650.000. De overheid oefent voortdurend sterken drang uit tot verdere verlaging der tarieven en derhalve tot verlaging der inkomsten. De N.V. Tels en Co. boekte over 1933 een winst saldo van f 1509 tegen f 45.403 het vorig jaar. Het is gelukt de omzetten in 1933 in bedrag te verhoogendoch de bruto winst op goederen is nog iets beneden 1932 gebleven. De schuld aan crediteuren en ban kiers is gestegen; de verliezen aan debiteu ren namen toe; de rentelasten bleven on veranderd maar op de kosten kon worden bezuinigd. De leiders van de Nederlandsche en Ja- pansche leden der commissie voor Nederl Japansche handelsbesprekingen hebben ge zamenlijk een verslag opgesteld van het re sultaat dier besprekingen. Aneta verneemt, dat de stemming ten aanzien van het re sultaat der werkzaamheden gunstig is aan gezien de besprekingen over en weer tot verheldering van inzichten hebben bijge dragen. De Rubber Trade Association publiceert sinds eenigen tijd geen noteering meer van Rubber Plantations Crêpe Loco, hetgeen verband houdt met het feit, dat er geen standaard kwaliteit meer bestaat zooals eenige jaren geleden, terwijl er zooveel en zoo uiteenloopende kwaliteiten van Crêpe bestaan, dat een middenkoers tusschen den biedprijs der geringste en den laatprijs der beste kwaliteiten absoluut geen waarde heeft. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de En- gelsch-Duitsche clearing-besprekingen de volgende week aanvangen. Duitschland zou ongaarne bereid zijn tot het sluiten van een clearing-overeenkomst uit vrees voor een nieuwen druk op de Mark. ,,Fin. Times" meldt, dat Engeland inzake de Duitsche transfer-regeling niet dezelfde behandeling zal eischen als Nederland, daar Engelands positie minder gunstig is dan die van Nederland. Tevens vestigt het blad er de aandacht op, dat Nederland zich bereid verklaart, zusatzlich export van Duitsch land te accepteeren in ruil voor betalingen op de Duitsche leeningen en dat; het twij felachtig is, of Engeland zulk een conces&e zal doen. Het netto-rendement van de nieuwe Fransche leening van fr. 3 milliard bedraagt 5.1 pCt. terwijl het gemiddelde rendement van Fransche Staatsfondsen op den huldi gen koers ongeveer 5.17 pCt. is. Blijkens den jongsten weekstaat is de goud-voorraad bij de Fransche Bank we der gestegen en wel met fr. 106 millioen van fr. 79.547 millioen tot fr. 79.653 millioen. sfc In een aangenomen resolutie gaf de ver gadering van gedelegeerden van den Schweizerischer Handels- und Industrie Verein uiting aan haar ernstige bezorgd heid over den tegenwoordig en toestand van Zwitserland. Zij stelde vast, dat de Zwit- sersche economie steeds meer het contact met de wereld-economie verliest en door al te hooge kosten en autarkische neigingen van het buitenland gevaar loopt geheel ge ïsoleerd te worden. Minister Ickes, de Amerikaansche petro- leumdictator, heeft de toegestane produc tie voor Augustus op 36.270.000 vaten vast gesteld, hetgeen een verdere verlaging is van het maandelijksche productie-con tingent. De New-Yorksche beurs heeft een instel ling gelast van een bijzondere commissie, die den buitenlandschen arbilragehandel zal moeten bestudeeren en nieuwe wegen voor den handel met het buitenland zal moeten onderzoeken. Men gelooft, dat op 1 October' a.s. vele buitenlandsche obligaties zullen worden geschrapt uit de officieele prijscou rant. De uit te voeren bestellingen van de Ame rican Car and Foundry bedragen momen teel 9 millioen tegen 600.000 een jaar geleden. De netto-winst van de Western Union be droeg in Mei 251.248 tegen S 1.00 millioen in Mei 1933. De jongste raming van den Amerikaan- schen tarwe-oogst van 483 millioen bushels is de kleinste sinds het jaar 1893. Het ge middelde van de jaren 19271931 bedroeg 886 millioen bush. De oogst komt overeen met 52.4 pCt. van den normalen stand Het kunstzijde-concern Courtalds keert een onveranderd interim-dividend uit van IA pCt. De electriciteits-productie van de North American Co. was in het tweede kwartaal 14% pCt. hooger dan in hetzelfde tijdvak van 1933. kalveren, 268 nuchtere kalveren, 45 schapen, 36 lammeren, 311 varkens, 495 biggen, I geit. Men besteedde voor neurende en versch ge kalfde koeien 115.00205.00, dito vaarzen en schotten 110.00180.00, gustekoeien voor de vet- weide of stal 80.00140.00, dito vaarzen 130.00, voorjaarskalvende koeien 75.00160.00, 1A- jarige springstieren 50.00100.00, 1!4 -jarige pinken 60.0090.00, jonge fokkalveren 14.00 40.00, nuchtere kalveren 3.008 00, vette koeien en ossen aan bouten 4454 cent, dito stieren 4448 cent, dito kalveren 5580 cent, dito schapen 9.0018.00, lammeren 6.0012.00, 6- weeksche biggen 8.009.50, 14-weeksche dito 9.5012.50, drachtige varkens 40.0067.50, ma gere dito 35.0060.00, 'vette dito 3032 eens per K.G. Handel in varkens kalm. Op de voormarkt was heden geen aanvoer- Marktoverzicht. Neurende en versch gekalfde koeien minder, vetvee eveneens, kalveren ook minder, gustvee slecht, schapen en lammeren flauw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6