SUPERIEUR IN KWALITEIT EN SMAAK EN DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID 10 oo,17Ic HET NOORDERSPORTPARK fUeuwe Zijdm Hiemeiïtifaei* HET TANDHEELKUNDIG 16 RIJKSSTRAATWEG 16 GEBIT/35 u ■Hl tandarts RADIO MOORS i Haarlem, 14 Juli ZATERDAG 14 JULI 1934 NIEUW E.D.O.-TERREIN Opening 19 Augustus 44RIME iAIMKim WANDGEDIERTE ZUIVERAARS «1 KERKLIJSTEN AGENDA St. Vincentiusbibliotheken STADSNIEUWS Schitterend complex voetbalvelden in werkverschaffing door Open bare werken in Haarlem- Noord tot stand ge bracht eischen INSTITUUT Plaatje met 1 Kunsttand .1 3.— Iedere tand meerf 1-75 Porcelein of Zilvervulling .13,— Goudvulling vanaf f 9. Goudkroon vanaf f 15. Spreekuren ALLE werkdagen van 912 en van 14 uur AVOND SPREEKUUR Dinsdag, Woensdag en Donderdag 7—9 uur BESLIST pijnlooze behandeling door Nederiandsch en Amerikaansch Oefenterreinen COMITÉ VAN KATHOLIEKE ACTIE Rijkspostspaarbank GRAALAGENDA KAKKERLAKKEN, TORREN, KREKELS, enz. Firma H. VAN LOON TEL. 23037 MARNIXSTRAAT 116 HAARLEM SANTPOORTS RINGRIJDEN Groote feesten op 1 en 2 Aug. Examen hoofdonderwijzer(es) Statuten Het Brokkenhuis Personalia Goedkoope trein Besmettelijke ziekten Concert Bloemendaalsche Bosch Jubileum Annexatie-wet BURGERLIJKE STAND OVERVEEN VRAGENBUS WISSELKOERSEN IS Juli Officieel Philips reparateur 16 Juli Apotheekdiensten 183 V olksrwemf eest CHIEF WHIP In Haarlem-Noord ten zuiden van de Jan Gijzenvaart en ten Westen van den Rijksstraatweg is een sportpark in wor ding, dat een sieraad voor de omgeving en een kostbaar bezit voor de gebeele stad zal worden. Maandenlang zijn 40 tot 50 werklieden bezig m daar een voortreffelijke serie sportvelden in orde te maken, honderden karrevrachten zand zijn cp het lager gelegen terrein uitge stort, waardoor tien chauffeurs buiten het leger van steuntrekkenden vielen en regelma tig konden heen en weer rijden van Wester- veld naar Haarlems noordelijken vleugel. Het geheele complex wordt in werkverschaf fing aangelegd, de mannen verdienen een uur loon van 42 cent, maar kunnen door een toe slag boven dit bedrag komen. Er zijn men- schen, die zich afvragen of deze sportvelden niet broodnoodig waren en of zij dus niet on der het gewone werk dienden te vallen. Vast staat, dat dit werk geen voorrang gehad zou hebben in goede dagen, hoewel waar is, dat wij tot voor kort slechts weinig sportvelden be zaten, waardig aan de vijfde stad van het land. Het E. D. O. voetbalterrein viel in een uit breidingsplan en verleden jaar was de tijd ge komen, dat huizen zouden moeten verschijnen op de plaats waar toen nog de voetbal over het sappige gras rolde, honderden enthousias ten de aarde deden dreunen als er een goaltje gezet werd. De gemeente had intusschen de gronden achter het oude terrein gelegen kunnen koopon en met full speed werd een nieuw veld aan gelegd. Eerst werd een meter zand gestort, dan volg de een flinke laag teelaarde, waarna de dui zenden graszoden een vaste rustplaats kregen. Men weet echter, dat we een buitengewone droogte-periode doormaken, zoodat het zeer moeilijk zou zijn geweest, het gras aan het groeien te krijgen, ware er niet een volledige Norton-pompinstallatie met twee water-kanon nen (systeem sportpark Heemstede) aange bracht. Wij waren deze week door Openbare Werken in de gelegenheid gesteld, onder leiding van ir. D. N. de Lange het bereikte te bezichtigen. Via een kleine Sahara, die over enkele weken in een vlak straatdek omgetooverd zal zijn be reikten wij het E.D.O.-home en constateerden, dat deze voetbalclub niet meer en niet min der dan in een paradijsje terecht is gekomen. Vlak achter de resten van de tribunes, die verrold zijn naar de nieuwe plaats is het hui dige entree. Het veld ie 72 bij 107 groot en voldoet dus ruimschoots aan de maximurn- maat van den K. N. V. B. Een kostelijk gras tapijtje veerde onder onze voetenmen zou er zoo een partijtje willen gaan spelen. Een staan-tribune voor bijna 4000 personen is trapsgewijze in een zandheuvel gebouwd, ae bovenste laag van de treeën is voor het ver stuiven met een laag sintelbeton verhard. E.D.O. kan thans 10.000 menschen herbergen De oude tribunes zijn op kosten van de ge meente naar het nieuwe terrein verrold. Het geheele veld is door een solide hekwerk om geven. Eigen krachten van de voetbalclub heb ben daar voor gezorgd. Het wisselvallige klimaat in ons landje maakt dat we dan water te veel dan te weinig hebben. Er moest dus niet alleen voor een goed waterkanon, maar ook voor een drained ring gezorgd worden. O. W. hebben geen half werk gedaan en in beide voorzien. Het kanon wordt gevoed vanuit een steeneu HAARLEM Noord, TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel met garantie Pijnloos trekken inbegrepen. 22 karaats goud Pijnloos trekken van tand of kies f 1.50 Mondonderzoek kosteloos Zaterdags van 9—12 uur. huis, waarin een installatie met twee wind- ketels is gebouwd. Er is nog plaats voor een derde en wanneer deze aangekoppeld is zni vanuit dit huisje het geheele omvangrijke con, plex terreinen van water voorzien kunnen woi den. Ook de douches zullen via de pompen water krijgen. Er zijn twee bronnen van 32 meter diepte aangeboord en momenteel wordt scheikundig onderzocht of het water ook vooi consumptie gebruikt kan worden. Het kanoi. spuit met een middellijn van veertig meter en beschrijft automatisch een cirkel. Achter het groote veld zijn vier terreinen van 64 bij 101 in orde gebracht. Ook deze vel den voldoen aan de minimummaat van den K. N. V. B. Drie er van zal E. D. O. voor trai ning in gebruik nemen, het vierde is voor lichamelijke opvoeding. Binnenkort zal her sportpark worden uitgebreid met twee korfbal- velden, die gedeeltelijk vallen op het oude E. D. O. terrein. Wanneer men op de uiterste punt van de oefenvelden staat kijkt men op de Jeugdher berg en kan men er een beeld van vormen hoe de groote nieuwe verkeersweg zal loopen. Er wordt in het sportpark nog koortsachtig gewerkt, maar men verzekerde ons, dat Zon dag 19 Augustus alles gereed zal zijn om de duizenden, die den openingswedstrijd van E D.O. komen bijwonen, behoorlijk te ontvangen. Is men geruimen tijd geleden voor het laatst op dit terrein geweest dan zal men er verbaasd staan van de geweldige verandering en verbetering. Alle hulde aan ons gemeentebestuur en aan den Dienst van Openbare Werken. En E. D. O. hartelijk proficiat! MAANDAG bestemd voor godsdienstige ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven. DINSDAG 17 Juli 8 uur: Repetitie „St. Cae- cilia" in gebouw „St. Bavo." WOENSDAG 18 Juli, 8 uur: Vergadering van de Reddingsbrigade van het Kruisverbond in het Militairenge'oouw, Zoetestraat 14. DONDERDAG 19 Juli 8 uur: Bestuursverga dering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincentiusgebouw. VRIJDAG 20 Juli 8.30 uur: Ledenvergadering van den Ned. R. K. Bond van Handelsreizigers in „Centraal", Groote Houtstraat 176. Ten einde eikaars bezoek-niet te hinderen of te bemoeilijken wordt allen R. K. Vereenigingen verzocht bij het uitschrijven van een vergade ring vooraf overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat, mejuffrouw W. van der Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608, en bij vaststel ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Aan het postkantoor Haarlem en zijn bij kantoren werd in den loop der maand Juni 1934 op spaarbankboekjes ingelegd ƒ303.815.13 en terugbetaald 382.985.68. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald ƒ79.170.55. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 216. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal 800 en afgeschreven 3300. Derhalve minder in- dan afgeschreven 2500. Graalhuis Spaarne: Zondag heeft de Kadetten-Landdag plaats in Alkmaar, 10 uur vertrek van van clubhuis. Maakt, dat je allen present bent! Maandagavond 8yt uur, Dadenclub. Dinsdagavond 1/ uur: De Rots. Woensdagavond 7J4 uur: De Waskaars. Donderdagavond kwart voor 8: ,0e Musschen. Vrijdagavond 8V3 uur: De Berken. Graalhuis Rijksstraatweg. Dadenclubs de Elfen en Populieren worden niet op den gewonen tijd gegeven, informeert dus met contributiebetalen, wanneer jullie bij eenkomen. Graalhuis Emmastraat. Zondag 8 uur: Inkleedingscursus; 8 uur: De Troubadours: Contributiebetalen 's avonds van i>/, tot 9M uur. Maandag 7 uur: Intenties van de E. Sectie. Woensdag 7>4 uur: Fiere Blijheid. N.Yl Het nieuwe EDO-terrein in het Noorder sportpark, dat 19 Augustus in gébruik genomen zal worden TOTALE VERDELGING VAN Vrijdag. Clubhuis gesloten wegens de opening van de Fancy-fair in de Leonarduszaal. Algemeen nieuws. Zondag. Leidstersdag voor heel Haarlem, op clubhuis Spaarne. Zaterdag en Zondag, n.l. 21 en 22 Juli week end in Den Haag voor Ingewijde en 2de graads leden. Excelsior. Op 1 en 2 Augustus herdenkt de historische vereeniging „Santpoorts Ringrijden" haar hon derd-vijf-en-zeventigjarig jubileum. Voor deze gelegenheid zijn dit jaar extra groote feestelijkheden georganiseerd, waaraan ditmaal ook de V.V.V. „Santpoorts Bloei" me dewerkt. Op initiatief van deze vereeniging vindt op den vooravond der feestelijkheden een ope- ningsconcertaplaats, waaraan alle plaatselijke harmonie- to zangvereenigingen medewerken. Tevens zal ijién gymnastiek-demonstratie ge houden woriJto' Ook bestaan er ernstige plannen om de be kende molen „De Zandhaas" die reeds 155 jaren van het ringrijden getuige is des avonds te verlichten. Reeds heeft de firma Stuurman een voorstel gedaan om de lichtinstallaties gratis aan te leggen, zoodat het plan zijn vervulling al zéér nabij is. Het ringrijden zelf is op 1 Augustus, des mor gens om 9 uur voor rijwielen en 's middags voor tilbury's. Als altijd zijn er fraaie prijzen be schikbaar gesteld. De wisselprijzen een zilveren beker en een cassette tafelzilver worden verdedigd resp. door den heer N. Kloes en mej. Smit. Toestemming is gevraagd om dit jaar het ringrijden te houden op zijn historische plaats, n.l. op de Hoofdstraat vóór „de Weijman". Het ringrijden geschiedt bovendien gecostu- meerd, zoodat het een dubbele attractie belooft te worden. Ook voor de costuums en de wagen versieringen zijn prijzen uitgeloofd. Op 2 Augustus wordt op de Harddraverslaan een groote handicap-draverij gehouden voor alle in Nederland geregistreerde paarden, onder de reglementen der Kon. Ned. Harddraverij- vereeniging. Bij het terrein is ruime parkeergelegenheid voor auto's en rijwielen. De prijsuitreiking vindt plaats in de Wey- man. Beide dagen zijn er feestelijkheden en ker- mis-attracties op het feestterrein. Bovend ienwordt den laatsten dag 'n vuur werk afgestoken door de Vereeniging „Sant poorts Bloei". Daar deze vereeniging tevens zorg draagt voor eën krachtige propaganda, zal het aan publieke belangstelling niet ontbreken. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen maakt bekend dat het mondeling gedeelte van het examen als hoofdonderwij- zer(es) zal gehouden worden te Haarlem in het gebouw der Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen, Leidsche Vaart 220, ingang Schreveliusstraat, op iederen werkdag geduren de het tijdvak van 17 Juli tot en met 16 Augus tus a.s., aanvangende des voormiddags om 9.15 uur. De Staatscourant bevat de statuten van de N.V. Mijnbouwmaatschappij „Edith" te Haar lem. Het bestuur van het Brokkenhuis, Beeksteeg 12, tel. thans 23676, deelt mede, dat het secre tariaat van de vereeniging, dat gevestigd was Krelagestraat 26 rood, met ingang van 13 Juli j.l. verplaatst is naar de Duinoordstraat 18 al- alhier. Het telefoonnummer 15813 is gewijzigd in 23676. Om weder met een goed gevuld ma gazijn tegen den komenden winter te kunnen beginnen, zullen ook gedurende de zomer maanden gaarne kleeding, beddegoed etc. in ontvangst worden genomen. Deze kunnen op TAPU?£N Woensdag en Zaterdag desgewenscht aan huis worden afgehaald. In verband met vacantie zal echter het Brokkenhuis van 16 tot 30 Juli gesloten zijn en derhalve zullen in dien tijd geen goederen worden afgehaald. Aan de Universiteit van Leiden slaagde voor het propadeutisch examen theologie mej. J. A. E. v. Rossum Buisman te Haarlem en de heer D. Lekkerkerker te Bennebroek. Voor het candidaatsexamen klassieke letteren is te Leiden geslaagd mej. H. A. Krouwel en voor het doctoraal examen theologie de heer I. F. L. A. Becht, beiden alhier. De Nederlandsche Spoorwegen hebben, blij kens een advertentie in dit nummer, een goed- koopen trein ingelegd van Haarlem naar Den Helder (Texel) op Zondag 22 Juli. Alhier is in de afgeloopen week 1 geval van roodvonk en 1 geval van dysenteria amoebica geconstateerd. Woensdagavond 18 Juli 8 uur geeft de Haar- lemsche Orkestvereeniging een concert in de muziektent in het Bloemendaalsche bosch onder leiding van Marinus Adam. Vandaag viert de heer A. J. v. d. Knaap, amb tenaar bij de electrische exploitatie en Ned. Spoorwegen, zijn zilveren dienstjubileum. Ir. B. J. Nachenius bood ten huize van den jubilaris namens de directie de gebruikelijke gratificatie met oorkonde aan. De heer K. v. d. Munnik sprak namens de personeelscommissie en bood den jubilaris een lederen clubfauteuil en een door den heer Norwee ontworpen oor konde aan. De echtgenoote ontving bloemen. Des middags werd een druk bezochte receptie gehouden. Den 14en Juli 1934 is openbare afkondiging geschied van de openbare vergadering van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland, ter be handeling van het adres van C. Warmerdam, betreffende toepassing van art. 36 der Wet van 21 April 1927. Dit artikél betreft het beroep van belanghebbenden inzake de toekenning van wachtgelden en schadeloosstellingen krachtens de annexatie. Ondertrouwd: 13 Juli: G. v. d- Haak en J. M. v. Kipshagen. Geboren: 12 Juli: R. de KannighEijpe d.; 13 Juli: P. DijkhuizenGlas z.; E. Wessels— Holla d.; 10 Juli: A. J. Overdam—v. Dujjn d.; 11 Juli: G. A. v. VeenendaalJehles d.; 10 Juli A. Rozenhartv. Melsen z.; 11 Juli: G. W. M. AartsVollaerts d.; G. GoukaMakelie z.; C. A. SpanjaardNooij z. Overleden: 10 Juli: C. J. RomeinHangjas, 79 j., Spekstraat; E. A. M. O. ReichardtFied ler, 82 j„ Schoterweg; 11 Juli: C. J. Stolp Planteijdt, 78 j., Kleverparkweg. Jarenlang is de hoek Groote HoutstraatRaamvest een ergernis geweest. Het entree in het hartje van de bloemenstad was nu niet bepaald aanlokkelijk. Daar aan is nu een eind gekomen. Men ziet ho e keurig het pand thans gemoderniseerd is ZONDAG, 15 Juli. H. Mis van den 8sten Zondag na Pinksteren; 2e gebed van H. Hen- ricus. De H. Henricus werd geboren in 973. Hij werd opgevoed door den H. Wolfgangus, bis schop van Bamberg. ITa den dood zijns va ders werd hij in 995 hertog van Beieren. Hij trad in het huwelijk met de H. Cunegundis. Door de keurvorsten van het H. Rijk tot Roomsch koning uitgeroepen, ontving hij in 1014 uit de handen van paus Benediccus VIII de keizerskroon. Hij stierf in 1024. Te 7 uur de H. Mis voor overleden ouders Horn-Hagedoorn. Te 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Te 10 uur de Hoogmis voor overleden ouders. In Duinrust voor Catharina J. Roozen. 's Middags te 3 uur plechtig Lof, waaronder de kinderen van het laatste catechismusjaar de geloofsbelijdenis af leggen en de doopbeloften hernieuwen. Onder de H. H. Missen collecte voor het R.K. Land en Tuinbouwonderwijs. 's Avonds geen lof. MAANDAG, 16 Juli. Feestdag van O. L. Vr. van den berg Carmel. Over het scapulier van den berg Carmel en over de oplegging van dit scapulier, zie afzonderlijk bericht. Te 7 uur voor Petrus Gerardus Witteman. Te 7.30 voor Comelis J. Roozen. Te 8.15 voor ze kere intentie. Te 9 uur voor zekere intentie. In Duinrust voor Henricus Roozen en Joanna Geertruida Bos. DINSDAG, 17 Juli. Feest van H. Alexius; 2e gebed a cunctis; 3e naar keuze. De H. Alexius, in de 5e eeuw uit een adellijk geslacht te Rome geboren, verliet zijn huis en ondernam een pelgrimstocht naar verschillende streken. Na 17 jaar teruggekeerd, werd hij als een arme vreemdeling in het huis van ziln vader opge nomen. Als een onbekende leefde hij daar in een donker hoekje onder de trap. Na zijn dood vond men een papier, waarop zijn afkomst en levensloop vermeld stonden. Te 7 uur voor Henri Louis Bijvoet. Te 7.30 voor familie Huf. Te 8.15 voor zeereerw. heer Leo Antonius Roozen. Te 9 uur voor Petrus Paulus Wiegman. In Duinrust voor Henricus Leonardus Roozen. Te 7.30 Maria-congregatie. WOENSDAG, 18 Juli. Feest van S. Camillus. 2e gebed van de H. Symphorosa en hare zeven zonen Crescentius, Julianus, Nemesius, Primi- tivus, Justinus, Stacteus en Hugenius. De H. Camillus, gestorven 1617, stichtte de orde der priesterziekenverpleging. Leo XIII gaf hem als patroon der hospitalen en zieken. De H. Sym phorosa was de echtgenoote van den marte laar Getulius. Zij is ter wille van het geloof met haar zeven zonen in Tivoli gevangen ge- nomen. Met een steen om den hals is zij in het water geworpen, terwijl haar zonen daags daarna den marteldood stierven. Te 7 uur voor Wilhelmina M. van der Lin- den-Corsten. Te 7.30 voor Lambertus J. I. Ho- geman. Te 8.15 voor Wilhelmus J. van den Brink. Te 9 uur voor Joannes P. van der Veldt. In Duinrust voor Joannes ten Brink en Catharina Klooters. DONDERDAG, 19 Juli. Feest van H. Vin- centius a Paulo. Deze heilige muntte reeds als herdersknaap uit in liefde tot de armen. Pries ter gewijd, werd hij o.a. belast met de zielzorg voor de galeislaven. Hij is de stichter van de Lazaristen en van de dochters van Liefde. Hij stierf in 1660. Te 7 uur voor Henricus A. J. Lohman en Cornelia Chr. Kouwenhoven. Te 7.30 ter eere van Maria. Te 8.15 voor Martha E. van Viij- men-Baader. Te 9 uur voor Joannes Bartholo- meus Bos. In Duinrust voor Jeannette P. Beiines. Aanbidding van het Allerh. Sacrament tot 5 uur. VRIJDAG, 20 Juli. Feest van H. Hieronymus Aemilianus; 2e gebed van H. Margaritha. De H. Hieronymus stichtte te Samoscha een kloosterorde tot opvoeding van weezen en ver waarloosde kinderen. Hij stierf op 26-jarigen leeftijd in 1537 aan een besmettelijke ziekte, als slachtoffer zijner toewijding. De H. Mar garitha, die tot het christen geloof was over gegaan, werd door haar heidenschen vader bij den landvoogd aangeklaagd en op diens bevel in 257 onthoofd. Te 7 uur voor Gerda M. H. Eldering-Chabot. Te 7.30 en in Duinrust voor Antonius Roozen en Anna Maria G. Tweehuysen. Te 8.15 voor Helena Marg. Rijnierse-van Velsen. Te 9 uur voor Sophia M. P. Bijvoet-van der Biesen. ZATERDAG, 21 Juli. Feest van H. Frideri- cus; 2e gebed van H. Praxedis; 3e a cunctis; 4e voor den paus. Fridericus was bisschop van Utrecht en stierf in 878 als martelaar. De H. Praxedis, zuster van H. Pudentiana, muntte uit in weldoen aan de christenen tijdens de kerkvervolging. Zij stierf in 164. Te 7 uur voor Jacobus P. Neelissen en Sophia Stuyt. Te 7.30 voor den zeereerw. heer Leo A. Roozen. Te 8.15 voor Anna M. Baldering. Te 9 uur voor Florentine I. J. Hin. In Duinrust voor Geertruida C. Roozen. In de kapel voor Petrus Michael van Schie. Van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Te 7.30 Marialof. Vraag: Tot wien moet men zich wenden om in aanmerking te komen als timmerman bij den Rij ksgebou wendienst Antwoord: Wend u tot den Rijksbouwmeester, Parkstraat 2, Den Haag. Vraag; Wat is de mooiste en kortste weg van Haarlem naar Valkenburg en hoeveel K.M.? Antw.: Kortste weg: Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, Uithoorn, Wilnis, Breu- kelen, Utrecht, Culemborg, Geldermalsen, Zalt- bommel, Den Bosch, St. Oedenrode, Eindhoven, Geldrop, Weert, Roermond, Sittard, Beek, De Kruisberg, Valkenburg. Totaal 230 K.M. Mooiste weg: Haarlem, Amsterdam, Diemer- brug, langs nieuwen rijksweg, Baarn, Soestdijk, Soest, Oud Leusden, Woudenberg, Scherpenzeel, Ede, Arnhem, Nijmegen, Mook, Gennep, Venlo, Tegelen, Roermond, Sittard, Beek, De Kruis berg, Valkenburg. Totaal 265 K.M. ongeveer. Vraag; Wat is de mooiste weg per fiets van Haarlem naar Tilburg en hoeveel K.M.? 2. En wat is de mooiste weg van Haarlem naar Woerden? Antw.: 1. Haarlem, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Den Haag, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Breda, Tilburg. Totaal 133 K.M. 2. Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, De Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Kame- rik, Woerden, 47 K.M. Vraag: Hoe is de behandeling voor een palm in de huiskamer? Antwoord: Z'omers verlangen de planten veel water; te veel geeft men niet licht als maar voor èen goede drainage is gezorgd, 's Winters verlangen ze minder water, mogen echter nim mer nooit geheel droog zijn, terwijl evenmin 's winters de potkluit doorloopend nat mag zijn. Over het algemeen verlangen de palmen veel voedsel; we geven dit door een krachtig grond- mengsel en bovendien door toediening van vloeimest om de twee weken. De standplaats moet in het licht zijn, gedurende de zomer maanden echter niet in de zon staan; des win ters doet het zonnetje eer goed dan kwaad. Te dikwijls zet men de palm in een te grooten pot; geeft men echter een oordeelkundige be mesting, dan is verpotten niet zoo dikwijls noo- dig. Is de pot te groot, dan beloopt men kans, dat een groot deel van de aarde verzuurt. Ver der is het van belang minstens elke week de bladeren met een vochtige spons te reinigen, of, nog beter, de planten elke week af te gieten of te spuiten. Vr. 1. Kunt u mij ook mededeelen wat de kosten zijn van het aanvragen van een oc trooi? 2. Als men een octrooi heeft, is dit ook van kracht in het buitenland? 3. Mag men, als men een octrooi aangevraagd heeft, zoolang het niet verleend is, het artikel waar het octrooi voor is aangevraagd, namaken? 4. Bij het aanvragen voor het octrooi voor het artikel, kan men dan alleen volstaan met de teekeningen, of moet er een monster worden ingeleverd? 5. Waar is het adres van den octrooiraad? Aantw. 1. De eerste drie jaren telkens 60. de volgende drie jaren ƒ80.per jaar; de daaropvolgende jaren telkens ƒ100; daarna 3 jaar ƒ120 en dan 3 jaar ƒ140; 2. Neen; 3. Ja; 4. De aanvrage moet vergezeld gaan van een duidelijke beschrijving en zoo noodig van tee keningen, modellen, monsters enz.; 5. Oostduin- laan 2, Den Haag. Vraag: Hoeveel personeele belasting moet ik betalen van een huurwaarde van ƒ260 in de 7de klasse. Ie. Zonder kinderen. 2e. En hoeveel tegen de zelfde belastbare huurwaarde met af trek van een kind? Antw.: Ie. Ongeveer ƒ16.50 in hoofdsom; 2e. ongeveer 13.19 in hoofdsom. 14 Juli 13 Juli 14 Juli 13 Juli Londen 7.43% 7.43M Kopenh. 33.20 33.20 Berlijn 56.55 56.55 Stockh. 38.35 38.32% Parijs 9.733/4 9 73% Oslo 37.35 37.37% Brussel 34.44% 34 45% N.-York 1.47% 1.47% Zwitserl 48.11 48.10 (cable) Gebouw „St. Bavo" Ledenvergadering R. K. Kamercentrale Haarlem, half 3 Geel wit, 6 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Luxor-Theater „De onzichtbare man" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater. ,,De Wandelende Jood", op het tooneel: Burns en Ray 2.30, 7 en 9.15 uur. Den Hout H.O.V. Concert in de stadstent van half 3 tot 4 uur. Rembrandt-Theater „De wandelende jood" Op het tooneel: Bums en Ray 2, 4.30, 1 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Deon tzichtbare man" 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace „De tunnel" Op het tooneel: Lidy Bergman 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. B KONENGSTR. 27 - TELEF. 14609 Sociëteit „St. Bavo" Mulo-examen 9 uur R.K. Bevolkingsbureau 8 uur. Luxor-Theater „De onzichtbare man" 2.30, 7 'en 9.15 uur. Rembrandt-Theater „De Wandelende Jood", op het tooneel: Burns en Ray 7 en 9.15 uur. Palace „De Tunnel", op het tooneel Lidy Bergman 7 en 9.15 uur. Van Zaterdag 14 Juli des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 20 Juli zijn de volgende apo theken ook geopend des avonds na 8 uur en des nachts: Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6. Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1. Firma Begemann Sneltjes, Kruisweg 30 W. P. Woutersen, Koninginneweg 3. De bibliotheken N. GROENMARKT 22 en KLARENBEEKSTRAAT 60 zijn Woensdagsavonds van 1% tot 9 uur geopend. Het leesgeld bedraagt 3 cent per boek in de week. De bibl. Hagestr. 49 en Gen. de Ia Reystr. 17 zijn tot October gesloten. „Jullie, Roomschen, zeggen dat alleen zij die van de Katholieke Kerk zijn, in den hemel kunnen komen. Nietwaar?" Aldus een toeval lige reisgenoot. „Waar haalt ge die klets vandaan?" „Dat weet toch iedereen." „Mijn goede meneer, dan weet ledereen het verkeerd. En om het u nog duidelijker te ma ken: Ik zou later liever met bijv. een te goeder trouw Protestant, die leeft volgens zijn over tuiging, meereizen tot voor Gods Rechterstoel dan met een Katholiek, die niet leeft volgens de leer der Kerk. Een Protestant die niet twij felt en volgens zijn geweten handelt staat er met het oog op den hemel goed voor." „Dat is nieuw voor me." „Het is toch in iederen Roomschen catechis mus te vinden. Maar, ja, ik begrijp dat u dien niet in handen krijgt." U zult het misschien vreemd vinden, Vrien den, maar ondanks mijn veel reizen, gebeurt het niet ééns in de twee jaar dat ik voor een dergelijke vraag gesteld werd. Ik acht gods dienstige disputen in een trein niet erg aan bevelenswaardig. Toch heb ik door het reizen veel kennissen onder andersdenkenden opgedaan. Ja, wilt u gelooven dat ik deze week een dag ben uit ge weest met acht spoor-abonné's, die elkaar bijna dagelijks ontmoeten op de lijn Amsterdam HoornEnkhuizen? Drie van ons achten wa ren Roomschen. We hebben allen voor één dag de zorgen op zij gezet en veel lol gehad in de buurt van Zeist. Er kwam een gescheurde broek bij te pas en iemand die van een ezeltje viel en over den grond rolde. U begrijpt nu wel dat de gang er goed in zat. „Hebt u het de volgende weken druk met reizen?" vroeg er een van de club, toen we even over negen "s avonds Hoofn weer nader den. „t Zal er van afhangen of ik veel uitnoo- digingen krijg om wat te komen halen. Dus, Vrienden, weest maar niet bang om mö te inviteeren. Ik kan er weer tegen." St. Bonifacius-Missiehuis. Father LEFEBER Pij, die de ziel van een ander helpt redden, redt zijn eigen ziel. Morgen zal in de zweminrichting a.d.. Hout- vaart weder het groote jaariijksche zwemfestijn der comm. „Volkszwemfeest" plaats hebben. Daar zal dan weer fel en sportief gestreden worden om de zeer vele fraaie prijzen welke wederom beschikbaar zijn gesteld door vele Haarlemsche winkeliers en uit de kas aangekochte prijzen Onze (thans 900 in getal) donateurs maken het mogelijk om de collectie prijzen mo fraai en groot mogelijk te doen zijn. Het programma dat zeer gevarieerd is, vangt aan om 1.30 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2