Nederland-België te Edam Braassemermeer- wedstrijden Aan banden die waren versleten. werd menig ongeluk geweten! MAANDAG 16 JULI 1934 ZWEMMEN In den waterpolo-wedstrijd behaalt België met 3—0 een ver diende zege Overwinning van onze estafette-ploeg De waterpolowedstrijd OM DEN SCHELDEBEKER Stender en mej. Olsen winnen AUTOMOBILISME Succes van Hans Stuck Winnaar van den groot en prijs van Duitschland INTERNATIONALE STERRIT NAAR TILBURG Tweehonderd deelnemers Een symbool van saamhoorigheid Helpt Uw noodlijdende land- genooten. Gebruikt voor Uw correspondentie Crisis-Postzegels Frankeerwaarde 5 ct. idem 6 Aan alle postkantoren en bij Uw Plaatselijk Comité. ATHLETIEK Om den Prinses Juliana- beker Dames-athletiekwedstrijden te Leiden ZEILEN In de regenboogklasse A werd prachtige strijd te zien gegeven NATIONALE WEDSTRIJDEN TE APELDOORN ^fceen bijzondere prestaties Zondag bracht regen enzon Nieuw wereldrecord kogelstooten dames WIELRENNEN De Veka-wielerbaan Opening 22 Juli a.s. Het openingsprogram WIELERKAMPIOENSCHAP- PEN UITGESTELD Thans vastgesteld op Dinsdag avond a.s. Van Nice naar Cannes Vietto wint de elfde etappe van den Tour de France TENNIS Kampioenschap van de Zaanstreek Te Edam werden Zondagmiddag internatio nale zwemwedstrijden gehouden, waarvan de landenwedstrijd Nederland-België op estafette en waterpologebied wel de belangrijkste onder deden van het programma waren. De waterpolowedstrijd werd door de Belgen met 03 gewonnen, terwijl de landenestafette met bijna 10 seconden voorsprong een overwin ning opleverde voor onze nationale ploeg. Er waren banen van 50 Meter uitgezet, maar zoo als het in den regel gaat, werden er in dit open water geen records verbeterd. De uitslagen waren als volgt: 100 M. vrije slag seniores, nationaal: 1. R. Mastenbroek (ADZ), 1 min. 9 sec; 2. M. C. Helms (het IJ), 1 min. 14 sec; 3. N. Mudde (ADZ), 1 min. 14 2/5 sec. 4 x 200 M. vrije slag landenestafette heeren (Holland-België) 1. Holland, 10 min. 22 4/5 sec; 2. België 10 min. 32 2/5 sec. De Hollandsche ploeg bestond uit: J C. Scheffer (DJK), C. van Aelst (HZ BZ), G. Reyter (RZC), B. Mooi (HPC). De Belgische ploeg werd gevormd door: Arts (AZCA), Isselee (BZK), G. Blitz (AZCj, Kind (GSC). 100 M. rugslag dames, seniores, nationaal: 1. N. Senff (het IJ), 1 min. 23 4/5 sec; 2. B. Mar tin (ODZ), 1 min. 26 1/5 sec; 3. Puck Oversloot (ODZ), 1.27 2/5 sec. 100 M. schoolslag, heeren, seniores, nationaal: 1. A. van Kalken (DJK), 1 min. 23 2/5 sec.; 2. Paerl (het IJ), 1 min 25 3/5 sec. 100 M. rugslag heeren, seniores, nationaal: 1. J. C. Scheffer (DJK), 1 min. 18 2/5 sec; 2. J. P. Senff (DJK) 1 min. 19 sec; 3. P. Terpstra (Zuiderbad Groningen), 1 min. 221/5 sec; 4. H. W. van Leersum (UZC). 200 M. schoolslag, dames, seniores, nationaal; 1. P. Hessel (het IJ), 3 min. 212/5 sec; 2. J. Stroomberg (het IJ), 3 min. 22 3/5 sec; 3. R. de Graaf (ODZ), 3 min. 29 1/5 sec. 5x50 M. vrije slag estafette dames, nationaal: 1. Het IJ, 2 min. 55 2/5 sec; 2. ADZ, 2 min. 55 4/5 sec; 3. Inter Nos, 3 min. 20 4/5 sec. Buiten mededinging ODZ 2 min. 50 4/5 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren, nationaal 1 DJK, 1 min. 42 sec; 2. het IJ, 1 min. 44 3/5 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames, nationaal 1. ODZ I 1 min. 55 2/5 sec; 2. Het IJ, 1 min. 57 sec; 3 ODZ II, 1 min. 57 3/5 sec. Voor ODZ I zwommen Puck Oversloot, Annie Kruis en Rie Mastenbroek. Nadat de heer Blitz de medailles had uitge reikt voor de internationale ontmoetingen, sprak burgemeester Kolfschoten een kort woord, waarbij Z. E. A. de hoop uitte, dat het zwem men eens een onderdeel mag worden \an het leerplan op de lagere scholen. Met trots ge waagde spr. verder van de aanwezigheid der ^Belgische gasten in zijn gemeente. De prijzen, bestaande uit bekers, medailles, plaquetten enz. werden tenslotte den burge meester aan de winnaars overhandigd. In den waterpolo-wedstrijd hebben de tech nisch beter spe'/:nde Belgen de 30 overwin ning ruimschoots verdiend en was Veenstra in het Hollandsche doel niet zoo goed op dreef ge weest, dan was de nederlaag misschien nog grooter geworden. De volgende zeventallen stelden zich op: Nederland: A. Veenstra (het IJ), doei. v. Aalst (HZ PC), Braam (HPC), van Oostrom (het IJ), achter. Rekkers (HZ PC), v.d. Kamp (Dolfijn), v. Daatselaar (UZC), voor. Disy (CNB), doel. Blitz (AZC), v. Gheen (CNB), Isselee (BZK), achter. België Depauw (CSC), Castelijne (AZC), Blitz (AZC), voor. Scheidsrechter was de heer Hofmann uit Nurnberg. Nadat de talrijke fotografen en filmopera teurs het aanbieden van Edammer kaasjes door de Hollandsche spelers aan de Belgen hebben vereeuwigd, kan de wedstrijd beginnen. De eerste kans was voor de Belgen, maar Veenstra stopt het schot. Een volgende aanval der Belgen bracht meer succes, want door een fout van Van Daatselaar, kwam G. N. Blitz vrij te liggen en België had de leiding met 01. Toen kwam er wat ma* actie in den Holland- schen aanval, maar een schot van Rekkers werd gestopt, waarna even later dezelfde speler een opgelegde kans kreeg, maar het leder naast schoot. Steeds weer kwamen de Belgen aanval lend opzetten. Hun plaatsen was zeer goed, en toen G. N. Blitz den bal weer naar den vrijlig- genden Depouw speelde, kon België de leiding tot 02 vergrooten. Een schermutseling voor het Belgische doel had ten gevolge dat van de Kamp en Bselee door den scheidsrechter, die streng maar zeer correct optrad, het water werden uitgezonden. Nog juist voor de rust zag Daatselaar kans een vrij zeker doelpunt met een schot tegen de bovenlat te beëindigen, waarna gepauseerd weid (0—2). De tweede helft begon derhalve met twee zestallen. Hoewel de Belgen weer het eerst bij den bal waren, na den uitworp kreeg Daatselaar toch de eerste kans uit een voorzet van Braam. Hij had naar den vrijliggenden Rekkers belmo ren te plaatsen, maar hij probeerde het zelf en het schot faalde, waarmede weer een kans om een tegenpunt te maken verloren was. Een schot achterwaarts van G. Blitz werd door Veenstra goed gestopt, waarna een schot van Oostrom Soede door den Belgischen doel wachter onschadelijk gemaakt werd. In een zeer vreemde opstelling kwam tenslotte het derde Belgische doelpunt. De Belg Castelijns was vrijgelaten en lag alleen voor het Neder- landsche doel en toen hij den bal kreeg was het Veenstra onmogelijk om het gevaar te keeren (0—3). Het inleidingswoord werd gevoerd door den voorzitter van de Apeldoomsche Zwemclub, de heer W. de Wekker, welke Willy den Ouden hulde bracht voor haar kranige recordverbe tering op de 400 Meter vrije slag. De voornaamste resultaten waren: 3 x 50 Meter wisselslag estafette, heeren, na tionaal: 1. Haarlem I (met de heeren v. d. Meer, Hensbergen, van Gelderen) 1 min. 46 1/5 sec, 2. Dolfijn, Amsterdam, 1 min. 52 4/5 sec. 3. Haarlem II. 3 x 50 Meter wisselslag estafette, dames, na tionaal: 1. A. Z. C. (Apeldoorn) met v. d. Stel, Hermsen, Brink, 2 min. 16 4/5 sec. 2. Z B. Z. V. (Zwolle) 2 min. 21 sec. 100 Meter schoolslag heeren, juniores: 1. J. S. Kemp (H.V.G.B., Heemstede) 1 min. 28 sec. 2. H. van Heerde (H.V.G.B,. Heemstede) 1 min. 281/5 sec. 3. E van Voorst (Z.B.Z.V., Zwolle) 1 min. 29 1/5 sec. 100 Meter rugslag dames: 1. Mej. Oortgijzen (A. D. Z.) 1 min 32 4/5 sec. Deze zwemster zwom met een groep heeren mee en haalde al len in. 100 Meter vrije slag heeren, nationaal: 1. C. Zeeman (Haarlem) 1 min. 10 sec. 2. L. v. d. Brom (Dolfijn, Amsterdam) 1 min. 101/5 sec. 5 x 50 Meter estafette, dames, nationaal: 1. (R. D. Z.) met Willy den Ouden, Timmermans, Brouwers, Baumeister, Hogewerf) in 2 min. 42 3/5 sec. 5 x 50 Meter, estafette heeren, nationaal: 1. Haarlem I (met de Vries, Capteyn, Van Hens- bergen, van Gelderen en Zeeman) 2 min. 38 1/5 sec. 2. Haarlem II 2 min. 52 3/5 sec. 100 Meter rugslag heeren, nationaal: 1. A. J. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 18 2/5 sec. 2. L. v. d. Brom (Dolfijn) 1 min. 27 2/5 sec. 3. J. P. Prenger (Enschedesche Zwem- en Polo club) 1 min. 39 2/5 sec. 100 Meter vrije slag dames, seniores, natio naal: 1. Willy den Ouden 1 min. 71/5 sec. 2. Mej. Timmermans 1 min. 12 sec. 3. mej. Gr. Brouwers 1 min. 15 sec. 4. mej. Hogeweg 1 min. 16 sec. (allen R. D. Z.). 5. L. Oortgijzen (A. D Z) 1 min. 18 sec. Zaterdag is voor de vijfde maal de lange af stand-zwemwedstrijd tusschen Breskens en Vlissingen, over een afstand van ruim 5 K.M. om den Schelde-beker verzwommen. De belangstelling hiervoor van de zijde van het publiek was, evenals andere jaren, weer zeer groot. De wedstrijd had een vlot en goed verloop. Van de Belgische zwemmers hadden enkele ver stek laten gaan, zij werden door eenige Vlis- slngers vervangen. Precies om 3 uur 34 ver trokken 25 deelnemers van start, waarvan drie ontijdig den strijd moesten staken. De resultaten waren als volgt: Heeren. 1 J. Stender (Dolfijn Amsterdam) 1 uur 28 min. 81/5 sec.; 2 F. Wagenaar (A.Z. 1870 Amsterdam) 1 uur 28 min. 28 sec.; 3 P. Kuyper (Dolfijn) Amsterdam) 1 uur 29 min. 213/5 sec.; 4 Pascoe (Londen) 1 uur 29 min. 37.5 sec.; 5 Kemper (Zwemclub Groningen) 1 uur 31 min. 47.5 sec. Dames: 1 M. Olsen (R.D.Z.) 1 uur 42 min. 36 4/5 sec.; 2 A. Bijsteveld (Vlissingen) 1 uur 55 min. 8 sec.; 3 v. d. Broeke (Vlissingen) 1 uur 57 min. 9 sec.; 4 Castel (Vlissingen) 2 uur 6 min. 11 sec. Te Adenau waren Zondag 150.000 toeschou wers aanwezig op den Nürburgring, waar de Groote Prijs van Duitschland werd verreden. Het circuit is 22.810 KM. lang, hetwelk 25 maal moest worden afgelegd, dus in totaal ruim 570 KM. De volgende coureurs en wagens verschenen aan den start: Auto-Union met de coureurs. Hans Stuck, Leiningen en Momberger; Mercedes Benz met de coureurs Fugioli, Carraciola, von Brau- chitsch en Henné; Alfa Romeo met de coureurs Chiron, Varzi en Moll en voorts startten nog Ballestrero (Alfa Romeo), Soffietti (Alfa Ro meo), Maag (Bugatti), Zehender (Maserati), Ruesch (Maserati), Hamilton (Maserati), Nu- volari (Maserati) en Hartmann (Bugatti). Om 11 uur werd gestart onder bijzonder gunstige weersomstandigheden. Chiron nam den kop met Stuck op de tweede plaats, daarop volgde Carraciola en de rest van het veld. In de tweede ronde neemt Stück den kop met op de tweede plaats Carraciola, verder Varzi, Chiron, Fugioli, Ballestrero en anderen. In de vierde ronde moet Varzi den strijd staken wegens defect. Hamilton is reeds van de baan verdwenen, terwijl Ballestrero en Battilana, een reservecoureur, eveneens weldra opgeven. In de 6e ronde scheidt ook Guy Moll er mee uit. In de 7e ronde heeft Stuck nog steeds den kop. Hij legt de 22 K.M. af in 10 min. 45 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelheid beteekent van' 127.5 K.M. Op 600 Meter ligt Carraciola, twee minuten daarachter ligt Chiron en ver volgens Fugioli. In de 9e ronde slaagt Stuck er in zijn ronderecord van 10 min. 45 sec. te verlagen tot 10 min. 43.5 sec. De stand is dan Stuck, Carraciola, Fugioli en Chiron. In de volgende ronden ontstaat een spannende strijd tusschen Struck en Carraciola om de leiding en op de helft van den afstand geeft Carraciola's wagen het op en weer is er een concurrent minder in de baan. Stuck heeft dan weer de leiding voor Fugioli, Chiron, Mom berger en Nuvolari. In de resteerende ronden gebeurt niets bijzonders meer. Stuck kan de leiding behouden en wint. De uitslagen luidden: 1. Hans Stuck (Duitschland) op Auto-Union 25 ronden is 570 KM. in 4 uur 38 min. 19.2 sec. Gem. uursnelheid 123 K.M. 2. Luigi Gugioli (Italië) op Mercedes Benz, tijd 4 uur 40 mn. 26.2 sec. Gemiddelde uursnel- heid 122 KM. 3. Louis Chiron (Frankrijk) op Alfa Romeo, tijd 4 uur 46 min. 32.4 sec. Gemiddelde uur snelheid 119.4 K.M. 4. Razio Nuvolari (Italië) op Maserati, tijd 4 uur 55 min. 10.2 sec. Gemiddelde uursnel heid 115.9 KM. Ter gelegenheid van de tentoonstelling te Tilburg had de V. M. V. de organisataie van den sterrit toegewezen gekregen, welke op,dracht zij keurig ten uitvoer bracht. Er waren ruim 200 deelnemers, waaronder acht Belgen, waar door de sterrit internationaal werd. Zeer veel startplaatsen lagen in het buitenland, voorna melijk in Duitschland. Paul Kessels en Mevr. Donkers-Kessels waren naar Budapest vertrok ken en kregen daardoor natuurlijk de prijzen voor de verstkomende deelnemers. Wij hopen in een volgend artikeltje een nadere beschou wing over dezen welgeslaagden rit te kunnen geven. De uitslagen luiden: Verstkomende automobilist: P. Kessels, Til burg op Hilman met startplaats Budapest. Verstkomende dame op automobiel: Mevr. Donders-Kessels uit Waalwijk met startplaats Budapest. Verstkomende motorrijder: P. Hazel, Tilburg op Ariël, met als startplaats Leipzig. Verstkomende dame, motor: Mevr. v. d. Riet, Hoensbroek me% als startplaats Hbensbroek, op Norton. Verstkomende vrachtwagen: v. Eindhoven, Tilburg op Ford met als startplaats Nijmegen. Verstkomende rijwiel met hulp motor: H. Donders, Tilburg, op Germaan met als startplaats Nijmegen. Verstkomende Ford: Nic. Went, Huizen, met als startplaats Gro ningen. Oudste vrachtwagen: v. Elshout, Dru- nen, met een Nagard uita 1909. Oudste luxe wagen: Zadelhoff, Den Haag, met een Buick uit 1923. Oudste motor: M. J. v. d. Hout, Cu- lemborg op 'n Harley Davidson uit 1920. Groot ste afstand in Nederland: Nico Went, Huizen op Ford. Firma met het grootste aantal in schrijvers: de Tilgurgsche Houtcentrale met nemers aan den start verschenen waren. Oudste dames deelneemster: Mevr. Coppers, Den Haag op Rockny. 100e Inschrijfster: Mej. C. Heefer uit Tilburg. Eerst binnengekomen deelnemer: v. d. Berg, Den Haag op Chevrolet. Motorclub met het grootst aantal inschrijvers: de prijs werd verdeeld door de Mortorclub Nieuwpoort en de Motorclub Waalwijk, die elk met 7 deel nemers aan de start verschenen waren. Oudste Ford: Schoo, Eierland, met een Ford uit 1925. Verder ontvingen de 12 deelnemende dames elk nog een aardige verrassing, terwijl ook de lan- ge-afstand-rijders en de eerste 10 ingeschreve nen een bijzondere vermelding in den vorm van enkele cadeautjes ontvingen. De uitslagen van de te Leiden gehouden damesathletiekwedstrijden om den Prinses Julianabeker luiden: 100 M. nieuwelingen: 1. G. Mengerink <Brunhilde Gr.) 13.9 sec.; 2. B. Mulder (Biun- hilde L.) 14.4 sec.; 3. G. Janssen (Gita) 14.5 sec. 200 M. dames: le halve beslissing: 1. G. Voldman (Brunhilde Gr.) 28.4 sec.; 2. T. Hol lebeek (A.D.A.) 28.5 sec.; 3. E. Krythe iBrun- hilde Gr.) 27.8 sec.; 4. Kuster (Nieuw Brun hilde) 28.6 sec. 2e halve beslissing: 1. A. Koeman (A.D.A.) 29.6 sec.; 2. AJ Harwing (Brunhilde L. (29.7 sec.; 3. J. Stam (Gita) 31.3 sec.; 4. W. Groot (Gita) 31.3 sec. Beslissing: E. Krythe (Brunhilde Gr.) 27.5 sec.; 2. G. Voldman (Brunhilde! Gr.), 28.4 sec.; 3. I. Hollebek (ADA) 28.5 sec.; 4. B. Kuster (Nieuw Brunhilde) 28.6 sec.; 5. A. Harting (Brunhilde L.); 6. A. Koenen (A.D.A.) Hoogspringen: 1 P. Dieben (Brunhilde L.) M.; 3. L. Schreiber (Brunhilde Gr.) 1.45 M.; M.; 3. L. Schrieber (Brunhilde Gr.) 1.45 M.; 4. A. Koenen (A.D.A.) 1.40 M.; 5. U. Backer (Nieuw Brunhilde) 1.40 M; 6. A. de Bruyn (Nieuw Brunhilde) 1.40 M. 100 M. Dames: 1. J. Dalmolen (Brunhilde Gr.) 12.9 sec.; 2. N. De Winter (Brunhilde Gr.) 13.4 sec.; 3. A. de Vries (A.D.A.) 13.4 sec; 4. M. v. d. Berg (A.D.A.) 14.4 sec; 5. A. Snel (Brunhilde L.); 6. B. Mulder (Brunhilde L.). Zondagmiddag werden te Apeldoorn in het prachtige Berg en Bosch Bad groote nationale zwemwedstrijden gehouden, welke op initiatief van het Stichtingsbestuur van het Boschbad in handen waren gegeven van de Apeldoom sche Zwemclub. Door het deelnemen aan deze wedstrijden van onze wereldrecordhoudster Willy den Ou den en haar clubgenooten, de dames Timmer mans, Brouwers, Baumeister en Hogeweg, was er een recordaantal bezoekers, naar schatting ongeveer drieduizend, aanwezig. Bar slecht was de inzet van den tweeden dag der nationale wedstrijden der zeilvereeniging Braassemermeer. Nauwelijks waren enkele klas sen gestart, of reeds viel de motregen, welke den geheelen vroegen morgen gedreigd had, neer om daarna plaats te maken voor fiksche regenbuien welke de zeilers doornat thuis brachten. Geluk kig was de ochtend het slechtst en klaarde daar na de lucht wat op, om des midags zelfs voor heel behoorlijk zeilweer zorg te dragen, waardoor tenminste de eindindruk der wedstrij den goed is geworden. Het begon des morgens niet te best met het uitstel van den zesmeterswedstrijd, wijl Proehl nog steeds niet gearriveerd was. Gelukkig kwam hij later toch nog, zoodat Garbrecht tenminste met hem een partij kön zeilen. Laatstgenoemde was daarbij het fortuinlijkst en hij won den wedstrijd zonder veel strijd. In de C-klasse hebben Doeksen en Leen Sille- vis den strijd eerlijk en gelijk gestreden. Beiden kwamen eenmaal als eerste en eenmaal als tweede aan, doch de betere tijd van Doeksen gaf den doorslag in zijn voordeel. In de 45 M2 kruiserklasse bleek Fenenga zijn goeden wedstrijdzin van Zaterdag ook voor den Zondag bewaard te hebben. Hij won den och tendwedstrijd op fraaie wijze, Vermaat een flink stuk achter zich latend. In den middagwedstrijd bleef Fenenga bij den start leelijk ten achter. Hij zag de andere drie deelnemers ver voor zich uit gaan. Slechts Coppelstock vermocht hij in te halen. Niettemin werd hij toch eerste prijs win naar. Prachtige strijd is er te zien gegeven in de Regenboogklase A, voorzoover zulks tenminste in den dichten regen te zien was Hard is er ge streden om de eerste plaats tusschen Veldhui- zen, Nathan, van Staveren en Willem van der Mey. Zoo was het des morgens zoo was het des middags maar De Rotterdammer Veldhuizen heeft zich op deze wedstrijden van zijn beste zijde laten zien door beide keeren als eerste aan te komen. Dat belooft wat voor de a.s. Kaag- week. Groote deelname in de Sharpie- en Pampus- klassen bracht het nogal eens tot moeilijkheden. Reeds bij het starten in den middag b.v. waren er wel zes deelnemers uit de Pampusklasse te vroeg gestart, doch er keerde er slechts één te rug en dat mag niet, zoo men weet! Gevolg: uit sluitingen of protesten en waar protesten zijn, moet beraadslaagd warden. En dat kost tijd, veel tijd zelfs en dat bracht het slot van den wedstrijddag tenslotte leelijk in de war, want uren lang heeft de protestcommissie vergaderd en inplaats van te half vijf had de prijsuitrei king eerst te half zeven plaats. Velen hadden toen reeds een goed heenkomen gezocht, want de dag was veel te lang geworden, zoodat velen reeds huiswaarts waren gegaan. De uitslagen luiden als volgt: Ochtendwedstrijden Zesmeterklasse: 1. Edith, stuurm. H. H. Gar brecht; 2. Lou, stuurm. Walter Proehl. C.-klasse: 1. Holiandia IV, st. L. Sillevis; 2. Noordster, st. G. Doeksen. 45 M2 kruiserklasse: 1. Benati II, st. B. Fenen ga; 2. Walta, st. C. D. Vermaat; 3. Boekanier, st. A. Warners; 4. Coppelstock, st J H Sieverts Regenboogklasse A: 1. Jan, st. H. Veldhuizen; 2. Holiandia, st. Cor van Staveren; 3. De Leede III, st. W. Z. van der Mey; 4. Braassemermeer, st. Hans Nathan. Regenboogklasse B: 1. Piterke, st. G. de Vries Lentsch; 2. Meteor, st. H. Muller; 3. Bris, st.. dr. P. P. Kreukniet. Pampusklasse: 1. S. A. S., st. Jan Loopuyt; 2. Pelikaan, st. Willem de Vries Lentsch; 3. Knoopslaarsje st. mej. G. N. Koops; 4. Wervel wind, st. jhr. Th. E G Van Benthem van den Berg. 12 M2 klasse: 1. Wardy, st. R. Lemstra; 2. Esi- Tesi, st. W A. Bos; 3. Koh-I-Noor, st. Ted Rol; 4. Slabbie, st. G. A M. Saraber; 5. Rita Maersk, st. M. C. van Breda. Vergroote BM-klasse: 1. Swanneblom, st. R. Reitsma; 2. Weterwille, st. R. Jellema; 3. Flot- tant, st. J. J. Jaspers. BM-klasse: 1 Adri, st. P. Leewis; 2. Hilda II, st. C. van Schelven; 3. t Swaeltsje, st. G. W. Draaisman. 12 Voetsjollenklasse A: 1. De Glipper, st. D. Kagchelland; 2. Daphnia, st. P. H. R. Borger- hoff Mulder; 3. Jager, st. G. van Lijnen Noo- men; 4 Dobbertje, stuurvr. mej. Gerarda Ouds hoorn; 5. d'Artagnan, st. W. van der Valk Jr. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Borreltje, st. A. D. H. Coops; 2. Wig, st. A. K. H Minderhoud; 3. Reveller, stuurvr. mej. F. A. C. Leenen; 4. Win dekind II. st. H. Evers. Middagwedstrijden C-klasse: 1. Noordster, st. G. Doeksen; 2. Hol iandia IV, st. L. Sillevis. 45 M" Kruiserklasse: I. Walta, st. C. A. Ver maat 2. Boekanier, st. A. Wamers; 3. Benati II, St. B. Fenenga; 4. Coppelstock, st. J. H C. Sie verts. Regenboogklasse A: 1. Jan, st. H. Veldhuizen; 2. Holiandia, st. C. van Staveren; 3. De Leede III, st. W. Z. van der Mey; 4. Braasemermeer, st. Hans Nathan; 5. Holland, st. F. P. Bos. Regenboogklasse B: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch Jr.; 2. Bris, st. dr. P. P. Kreukniet; 3. Meteor, st. H. Muller; 4 Vennemeer, st. J. C. van Klinge. Pampusklasse: 1. Komeet, st. C. W. Jonker; 2. Pelikaan, st. W. de Vries Lentsch; 3. Wervel wind, st. jhr. van Benthem van den Berg; 4. De Rekel, st. Tony Verbunt. 12 M2-klasse: Esi-Tesi, st. W. A. Bos; 2. Toy, st. J. G. ten Sijthoff; 3. Slabbie, st. G. A. M. Saraber; 4. Rita Maersk, st. M. C. Van Breda; 5. Wardy, st. R. Lemstra. Vergroote BM-klasse: I. Swanneblom, st. R. Reitsma; 2. Wetterwille, st. R. Jellema; 3. Flot- tant, st. J. j. Jaspers. BM-klasse: 1. Adri, st. P Leewis; 2. Hilda H, st. C. van Schelven; 3. Rony III, st. C. Over maas; 4. Ans III, P. Simons Jr. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Jager, st. G. van Lijnen Noomen: 2. d'Artagnan, st. W. van der Valk Jr.; 3. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 4. de^Glipper, st. D. Kagchelland; 5 Tor, st. C. Th. GiUcher. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Borreltje, st. C. D. Coops; 2. Windekind II, st. H. Evers; 3. Narrow Escape, st. Ritman; 4. Hot Toddy, st. H. Flu; 5. Alvertje, st. E. J. Coster Jr. De hoofdprijzen De verschillende prijswinnaars der totale uit slagen waren: Zesmeterklasse: 1. Edith; 2. Lou. C-klasse: 1. Noordster, met zelfde aantal pun ten als Holiandia IV, doch beteren totaal-tijd. 45 M2 Kruiserklasse: 1. Benati II; 2. Walta. Regenboogklasse A: 1. Jan; 2. Holiandia; 3. Braassemermeer. De prijzen van Zaterdag wa ren: 1. Braasemermeer; 2. Jan; 3. Holiandia. Regenboogklasse B: 1. Pieterke; 2. Meteor, Za terdag 1 Meteor. 12 M2-klase: 1. Esi-Tesi; 2. Wardy; 3. Slabbie; 4. Toy; 5. Rita Maersk. Vergroote BM-klasse: 1. Swanneblom; 2. Wet terwille; 3. Flottant. BM.-klasse: 1. Adri; 2. Hilda n; 3. 't Swaeltsje. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Jager; 2. de Glipper; 3. Daphnia; 4. Cupido; 5. Red Puckle. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Borreltje; 2. Winde kind II; 3. Narrow Escape; 4. Wig. 4 Maal 60 M. Estafette-meisjes: 1. (Nieuw Brunhilde) 35. sec.; 2. Brunhilde L. 35. sec. Kogelstooten: 1. D. Munnekes (A.D.A.) 9,55 M.; 2. A. Doorgeest (A.D.A.) 9.21 M.; 3. E. Krythe (Brunhilde Gr.) 8.935 M.; 4. L. Schrei ber (Brunhilde Gr.) 8.075 M.; 5 R. Kooyman (Gita) 7.99 M.; 6. B. Barreveld (Olympia) 7.83 M. 4 Maal honderd meter estafette-dames: 1. Brunhilde Gr. 52.3 sec.; 2. A.D.A.; 3. Nieuw Brunhilde. Discuswerpen: 1. C. Pels (A.D.A.)37.32 M.; 2. D. Munnekes (A.D.A.) 31.08 M.; 3. U. Backer (Nieuw Brunhilde) 28.14 M.; 4. P. Edzes (Brun hilde Gr.) 27.34 M. Verspringen: 1. A. Doorgeest (AJ5.A.) 5.05 M.; 2. E. Krythe (Brunhilde Gr). 4.76 M.; 3. A. Vos (Brunhilde Gr.) 4.68 M.; 4. A. Kel- lenaers (Brunhilde L.) 4.61 M.; 5. H. Stouten (Gita) 4,47 M.; 6. A. de Bruyn (Nieuw Brun hilde) 4.51 M. 80 Meter Horden-dames: 1. A. Doorgeest (A.D.A.) 13.8 sec.; 2. L. Hensema (Brunhilde Gr.) 13.9 sec. 3. P. Edzes (Brunhilde Gr.) 14 sec.; 4. T. Hertroys (A.D.A.) 5. P. Dieben (Brunhilde L.). 60 Meter Meisjes: I. van Lith (Olympia) 8.7 sec.; 2. G. Kantebeen (Nieuw Brunhilde8.8 sec.; 3. L. Hartevelt (Brunhilde L.) 8.8 sec.; 4. I. Groot (Gita); 5. D. Ridderikhoff (Nieuw Brunhilde); 6. F. Huter (Nieuw Brunhilde). Speerwerpen: 1. P. Dieben (Brunhilde L.) 32.75 M.; 2. N. Winter (Brunhilde Gr.) 32.50 M.; 3. M. van den Berg (A.D.A.) 29.68 M.; 4. R. Kooyman (Gita) 25.18 M.; 5. A. Vos (Brun hilde Gr.) 24.55 M.; 6. D. Munnikes (A.D.A.) 24.47 M. Relay-race: 1. Brunhilde Gr. 1. min. 8.5 sec.; 2. A.D.A. 1 min. 10 sec.; 3. Brunhilde L.; 4. Holiandia; 5. Nieuw Brunhilde; 6. Gita. Totaal puntentelling voor den Prinses Ju lianabeker: 1. Brunhilde, Groningen 79 punten; 2. A.D.A., Amsterdam 66 pt.; 3. Brunhilde, Lei den 27 pt.; 4. Nieuw Brunhilde, Leiden 18 pt.; 5 Gita, Haarlem 10 pt.; 6. Holiandia, Rotter dam 6 pt.; 7. Olympia, Den Haag 3 pt. Mej. Mauermeyer (Duitschland!) verbeterde Zondag te Warschau het wereldrecord kogel stooten voor dames met een worp van 14.38 Meter. Oud wereldrecord 13.70 Meter op naam van Grete Heublein (Duitschland). Dit record werd verbeterd tijdens een dames- landen wedstrijd PolenDuitschland, welke door Duitschland met 6435 punten werd gewonnen. De nieuwe wielerbaan aan de Duivendrecht- sche kade, die daar juist even buiten de ge meente Amsterdam werd gebouwd, is thans geheel voltooid en a.s. Zondag 22 Juli zal de baan officieel geopend worden. Het initiatief tot den bouw is uitgegaan van de heeren J. C. F. en P. J. Veldkamp, die de directie vormen. Met den bouw van de 2O0 M. lange baan werd begonnen op 14 Mei j.l. en dat het werk vlot is gegaan, blijkt wel uit het feit, dat er reeds op 30 Juni j.l. kon worden proefgereden. De baan, die 5 M. breed is, zoowel op de rechte einden als in de bochten, werd ontworpen door den bekenden architect op dit gebied, den heer D. J. Stuurman, uit Gouda. Het publiek kan de renners van dichtbij volgen, waardoor het ge heel bij wedstrijden ongetwijfeld een intiemen en gezelligen indruk zal maken. De tribunes bieden plaats aan ruim 4500 bezoekers en zijn ruim en flink oploopend aangelegd, zoodat men overal de wedsetrijden goed zal kunnen volgen. Het middenterrein, dat verder ook nog 2500 staanplaatsen bevat, ligt 40 cM. lager dan de binnenkant van de baan, wat aan het publiek op de tribunes een beter overzicht over de baan geeft. Voor de accomodatie, zoowel ten behoeve van de bezoekers als de renners, is uitstekend ge zorgd. De renners behoeven de baan niet over te steken, daar er voor hen een aparte tunnel onder de baan is gebouwd. Ook aan de verlichting en de loudspeaker- installatie is veel zorg besteed. Het gunstig ge legen terrein is gemakkelijk uit de stad te be reiken met de gemeentebuslijnen. De directie van de gemeentetram heeft toegezegd bij wed strijden extra-diensten te zullen Inleggen. Voorts heeft men de beschikking over een groot parkeerterrein voor auto's en motorrij wielen en een goed ingerichte rijwielstalling, waa men 2500 fietsen kan opbergen. De aanleg maakt een uitstekenden Indruk en uit de door verschillende renners bij het oefenen gemaakte tijden blijkt wel, dat de baan zeer snel is. Met de voornaamste renners der kleine ba nen, zoowel uit Nederland als uit het buiten land, heeft de directie contracten afgesloten. Men noemde ons o.a. de namen van Pijnenburg, Fiet en Jan van Kempen, Wals, Slaats, Bras- penninx, Van Egmond, v. d. Heuvel, Ottevaire, Rausch, Hürtgen, Steffes, Oszmella, Buysse, Deneef, Kaérs, Van Nek, Leene, Van Hout, Bogaert, Van Oers e.a. Men kan er dus van verzekerd zijn, dat het publiek interessante krachtmetingen te zien zal krijgen. Zooals boven reeds gemeld, zal Zondag 22 Juli a.s. de baan geopend worden, terwijl er in Augustus en September nog een zestal wed strijden wordt gehouden. Naar wij vernemen, luidt het openingspro gramma als volgt: Internationale omniumrace tusschen Piet v. Kempen, Ottevaire, Rausch en Klaas v. Nek Jr. Deze omniumrace bestaat uit een klassement wedstrijd, een tijdrace en een achtervolging. Achtervolgingswedstrijden voor ploegen tus- sRhen Holland en Brabant over maximum 5 K.M. Holland: J. v. d. HeydenDe Wolff. Brabant: Van HoekBogaert. Revanche sprintkampioenschap voor Neder land: Van der Linden, B. Leene, Ooms, Kre- mers en Van Vliet. 60 K.M. koppelwedstrijd. Deelnemende kop pels: Piet van KempenOttevaire, Klaas van Nek Jr.Harry van Hoek, HoevensBrilman, VegerDeterman, FruitemaRyneveld, Rausch Bogaert, Van der HeydenDe Wolff, Van der WulpVisser en De ReusCuvelier. De eindwedstrijden der Nederlandsche Wie lerkampioenschappen, die Zaterdag in het Stadion te Amsterdam zouden worden gehou den, zijn uitgesteld, daar het in verband met de weersomstandigheden twijfelachtig was of het programma wel zou kunnen worden afgewerkt. Thans wordt het programma verreden as. Dinsdagavond om half acht. Na den rustdag van Zaterdag is de Ronde van Frankrijk Zondag voortgezet met de elfde etappe van Nice naar Cannes, een afstand van 126 K.M. Deze etappe werd in de sprint ge wonnen door den jeugdigen Fransehen ren ner Vietto voor Martano. Beiden hadden eenige minuten voorsprong op de rest van het peleton. Van Nice ging het traject over de Col de Nice (410 Mteer) naar den hoogsten top van dit traject, de Col de Braus, bijna 1000 Meter hoog. Van hier uit ging het scherp naar be neden naar Sospel. Daarna een kleine stijging naar de Col de Castillon (700 Meter) en we derom in daling naar Menton en Monte Carlo, op iets meer dan 70 K.M. van Nice. Over de heuvels La Turbie en d'Eze ging het weer naar Nice terug, een afstand van totaal 100 K.M. De laatste 26 K.M. ging het rechtuit rechtaan via Antibes, Juan les Pins naar Cannes. De jonge Franschman Vietto blonk ook nu bijzonder uit. 43 renners startten te Nice na den rustdag van Zaterdag. Grootendeels ging het hierboven ge noemde traject langs de kust en wederom zag de moedige Vietto kans telkenmale te ontsnap pen en de bergjes het eerst te nemen. Onder scheidene malen lag hij alleen op kop en alleen de Italiaan Martano zag kans op het laatste rechte e:nd den uitlooper te pakken te krijgen. Beiden kwamen tegelijk te Cannes aan, waar Vietto in de sprint won met wiellengte. Vietto kreeg weer tijdvergoeding wegens het winnen van de etappe, waardoor hij op den leider in het algemeen klassement Magne niet onaan- z:enlijk inliep. Daar deze zelf ongeveer 3 mi nuten later binnen kwam dan Vietto en Mar tano, is de voorsprong van den Franschman op den Italiaan in het klassement nog tot slechts ongeveer twee minuten teruggeloopen. De bergen van de Pyreneeën zullen hier wel de beslissing brengen. Mocht Vietto ook daar zoo goed klimmen als hij Zondag in de vorige Alpen-etappes heeft gedaan, dan geven we hem ook nog een goede kans op de over winning. In ieder geval is de jeugdige crack de verrassing van deze Ronde. De uitslag was: lie etappe Nice—Cannes, 126 K.M.: 1. vietto (Frankrijk), tijd 4 uur 9 min. 7 sec.; 2. Mar- ^°/Italië)' 1 l€ngfce' 3- A- Magne (Frankrijk), tyd 4 uur 12 min. 30 sec.; 4. Trueba (Spanje), 1 lengte; 5. Lapebie (Frankrijk), 4 uur 15 min. 26 sec 6. Vervaecke (België) in denzelfden tijd; 7 Meim, tijd 4 uur 18 min. 47 sec.; 8. Louviot; 9. Morelli; 10. Pastorelli- 11. Vign'oli" 12 Exquerra, Geyer, Gotti, Canardo en S. Maes'. In het algemeen klassement heeft A Magne ^og ®tt®ds den k°P met slechts gering verschil op Martano. Frankrijk is onbetwist een in het landen- klassement. Het algemeen klassement was als volgt- 1 A. Magne, 72 uur 34 min. 5 sec.; 2. Martano' 72 uur 30 min.; 3. Vietto, 73 uur 3 min. 50 sec.; 73 ^Tn 7!„UUr 9 58 sec-; 5. Morelli, 37 sec Se°': 6' Lapebie 73 uur 11 mi" Landenklassement1. Frankrijk, 218 uur 48 min. 50 sec.; 2. Zwitserland—Spanje, 220 uur i""1"' 3 sec- 3- Italië, 220 uur 48 min. 11 sec.; 227^,^hl®'nd'.222 uur 9 min. 54 sec.; 5. België, <s27 uur 14 min. 4q sec. Te Zaandam zijn Zaterdag en Zondag de jaarhjksche wedstrijden gespeeld om het kam pioenschap van de Zaanstreek, waarvan de uit slagen als volgt luiden: Dames Enkelspel A: Mej. M. G. Couwenho- ven wint van Mej. A. Oortwijn met 36, 61, 75. 2de Halve eindstrijd: Mej. H. W. van Dijk wint van Mevr. C. MiddelhovenMeihuizen met 61, 61. Eindstrijd: Mej. H. W. van Dijk wint van Mevr. M. G. Couwenhoven met 6—3, 6—3. Dames Enkelspel B Halve eindstrijd: Mej. N. de Vries wint van Mej T. Nijntjes met 6—4, 6—4; Mej. M. E. Avis wint van Mej. J. van Heyningen met 6—1, 6—0. Eindstrijd: Mej. M. E. Avis wint van Mej. N. de Vries met 64, 6—2. Heeren Enkelspel A: A. H. Schoute wint van Dr. A. Kuipers 6—3, 6—3; Mr. F. E. van Dijk wint van H. G. Buma met 6—3, 16, 97. Eindstrijd: Mr. van Dijk wint van A. W. Schoute met 6—1, 0—6, 75, 6—1. Heeren Enkelspel B: F. H. van der Meulen wint van E. J. Schmitz met 6—2, 6—1; H. Oost meyer wint van M. J. de Goeje met 6—4, 6—L Eindstrijd: F. H. van der Meulen wint van H. Oostmeyer met 63, 61, 75. Dames Dubbel A: Me.. H. W. van Dijk en Mej. N. Labberté winnen van Mevr. J. Middel hovenMeihuizen en A. Veenis met 63, 6—3; Mej. A. Oortwijn en Mej. J. D. Hinnes win nen van Mej. M. G. Couwenhoven en Mej. M. van de Stadt met 8—10, 6—4, 1513. Eindstrijd: Mej. H. W. van Dijk en Mej. N. Labberté winnen van mej. A. Oortwijn en Mej. J. D. Hinnes met 97, 63. Dames Dubbel B: Mej. T. Nijntjes en Mej. Schipper winnen van Mej. G. Westenberg en A. L. Dekker met 75, 119. 2d Halve eindstrijd: Mej. N. de Vries en Mej. M. van Goor winnen van Mej. J. van Heynin gen en Mej. A. Kool met 62, 46, 62. Eindstrijd: Mej. N. de Vries en Mej. M. van Goor winnen van Mej. T. Nijntjes en Mej. G. Schipper met 86, 16, 61. Heeren Dubbel A. 1ste Halve eindstrijd: H. P. de Jong en J. Kessed winnen van Dr. G. Kui pers en G. M. Buma met 67, 97, 63. Mr. F. W. van Dijk en J. Laguit winnen van W. J. Honig en D. M. Bus met 62, 61. Eindstrijd: M. P. de Jong en J. Kesselwinnen van Mr. F. W. van Dijk en J. Laguit met 64, 46, 6—2, 62. Heeren Dubbel B: 1ste Halve eindstrijd: C. A. Höweler en N. J. Bakker winnen van J. W. Gras en J. de Jager met 36, 63, 62; C. Gras Jr. en E. H. Schmitz winnen van F. H. van der Meulen en M. J. Schiermann met 57, 75, 6—3. Eindstrijd: C. Gras Jr. en E. H. Schmitz win nen van C. A. Höweler en N. J. Bakker met 9_11, 86, 6—3, 6—3. Gemengd Dubbel A 1ste Halve eindstrijd: Mej. H. W. van Dijk en H. Flentrop winnen van Mej. A. Oortwijn en J. Kessel met 6—2, 64; Mej. A. Couwenhoven en G. Buma win nen van B. J. Kleyn 64, 61. Eindstrijd: Mej. A. Couwenhoven en E. G. Buma winnen van Mej. H. W. van Dijk en H. Flentrop 8—6, 7—5. Gemeengd Dubbel B: 1ste Halve eindstrijd: Mevr. Bus van Splunteren en D. M. Bus win nen van Mej. J. van Heyningen en E. J. Schmitz met 46, 63, 64. Mej. A. L. Dekker en H. Oostmeyer winnen van Mej. M. G. Avis en J. de Jager 62, 6—4. Eindstrijd: Mevr Bus van Splunteren en D. M. Bus winnen van Mej. A. L. Dekker en H. Oostmeyer met 7—5, 36, 6—4.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10