Kampioenschappen van den D.H.A.K. MAANDAG 16 JULI 1934 Voor bijzondere prestaties waren weersomstandig heden een handicap GYMNASTIEK DE SPORTDAG VAN DEN K. T. K. Groote belangstelling Uitvoering T. V. S. ZWEMMEN Valkszwemfeest te Haarlem COMPETITIE K. T. K. B. G. V. en O. S. S. kampioen WATERPOLO Neptunus 2~ H. V. G. B. 2 21 VOETBAL Jaarvergadering E. D. O. Kennemer Golfclub CRICKET TWEEDE KLASSE Haarlem IIB. S. C. C. HAARL. CRICKET BOND Haarlem IVHaarlem V Rood en Wit IIIRood en Wit IV CRICKET-OVERGANG R. en W. 2Sparta WIELRENNEN H. S. V. „De Kampioen" R. K. Wielrenners vereeniging „Achilles" HONKBAL HaarlemQuick H. H. C. II—E. D. O. I Haarlemsche competitie HONDENSPORT Hondendressuur Personalia Orgelbespeling UIT DEN OMTREK R.K. KAMERCENTRALE LEIDEN VRAGENBUS RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN M., kogelstooten 8.14 M., discuswerpen 27.02 M. De 2de klasse had dezelfde onderdeelen te verwerken als in den eersten wedstrijd, de 1ste klasse gedeeltelijk nieuwe. De zevenurige sportdag van den Kennemer Turnkring heeft Zaterdag bij de honderden deelnemende dames, heeren, jongens en meisjes zeker voldoening gewekt. Er was gymnastiek, er tvas spel, er was zwemmen, voor elk wat wils; er Was een werkrooster ontworpen, dat berekend Was ook op tegenwerkende omstandigheden, zoo dat de uitgebreide organisatie geen oogenblik gevaar liep (.laten we' er bijvoegen: mede dank zij de medewerking van het weer, dat na den regenachtigen ochtend geheel verbeterd was). Er werd voorts met sportiviteit gestreden. In 't kort: de jeugd en ook de ouderen hebben een genotvollen dag gehad. Wij gelooven daarom, dat deze eerste sportdag K. T. K. niet de laatste zal zijn. Een talrijk publiek woonde de verschillende Wedstrijden bij. O.a. de heer A. G. Boes, wet houder van Onderwijs, was geruimen tijd tegen woordig en als bekend turner uit vroeger dagen toonde hij ook deskundige belangstelling. Vroeg in den middag vingen onder leiding van den heer J. J. van Doorn de gymnastiekwed- strijden aan en wel jn de zalen van de Dr. Huet- school, van de U. L. O.-school B en van de O. L. Scholen 2324. Met groepen van zes werd daar klassikaal geturnd, waarbij vrije oefenin gen, brugoefeningen en paardsprongen de on derdeelen vormden. Van de 38 opgegeven ploe gen waren er te veel, n.l. 10, niet opgekomen. Vrijwel alle deelnemende ploegen kwamen in aanmerking voor een prijs, maar over het alge meen stond het vertoonde niet op bijzonder hoog peil. Eerste, tweede en derde prijzen werden toe gekend bij een minimum-percentage van resp. 75, 70 en 60. De uitslagen van de gymnastiekwedstrijden luiden: Jongste meisjes. Eerste prijs Gratia-Plato, tweede prijs O. S. S., derde prijzen Concordia II, Bato I en II, Sparta en T. V. S. Oudste meisjes. Tweede prijzen Concordia IV, Bato en Gratia-Plato, derde prijzen Concordia I, II en III, O. S. S. en Sparta. Jongste jongens. Eerste prijzen O. S. S. en Concordia, derde prijzen T. V. S. I en II en Concordia I- Oudste jongens. Derde prijs Concordia. De spel wedstrijden onder leiding van den heer P. J. Wagemans begonnen laat in den middag op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kle verlaan. De ploegen van buiten Haarlem kwa men eerst aan bod (de voorwedstrijden tus- schen de Haarlemsche vereenigingen. waren reeds voorzoover noodig op 7 Juli gehouden), Waarna de winnaars uitkwamen tegen de Haar lemsche kampioenen. Geheel bevredigend waren enkele spelwedstrijden niet, want Turnlust B. was voor slingerbal heeren niet opgekomen en Concordia kon door een misverstand geen grensbalploeg meisjes vormen. Dit neemt even- Wel niet weg, dat ook bij verschijnen van deze ontbrekende ploegen de einduitslag niet gewij zigd zou geworden zijn. In slagbal en kastie Werden goede wedstrijden gespeeld en grensbal en slingerbal leverden het bewijs, dat zij als „athletiek in spelvorm" zeker recht van bestaan hebben. De spelwedstrijden hadden 't volgende resul taat: Slagbal meisjes: Gratia-PlatoO. S. S. 23— 21. Gratia Plato—Turnlust H. 19—11. Slagbal jongens. Concordia IO. S. S. 1814. Concordia IConcordia II 1418. Kastie meisjes. Concordia IIO. S. S. 1938. O. S. S.Concordia 2114. Grensbal meisjes: Turnlust B. I—Turnlust B. H 6—0. Slingerbal jongens: Turnlust B.Concordia 9—0. Grensbal dames: B. T. VTurnlust B. 0—1. ConcordiaTurnlust B. 30. Slingerbal heeren: B. T. V.Bato 03. Gedurende de spelpauze, n.l. van 5 tot 6 urn", werden in de aangrenzende inrichting zwem wedstrijden voor adspiranten gehouden. Voor enkele nummers was de inschrijving niet groot, maar deze eerste proeve van den K. T. K. op zwemgebied, die geleid werd door den heer W. H. Verkes, mag zeker wel geslaagd heeten. In elk geval is er voor zwemmen (en ook voor spel) de noodige K. T. K.-propaganda in eigen kring gemaakt. De uitslagen luiden: Jongste meisjes: Schoolslag. 1. J. v. d. Sluis, Turnlust B. 2. B. Mes, B. G. V. 3. E. Kemper, Turnlust H. en T. v. Telgen, B. G. V. Vrije slag: 1. S. Hommels, Turnlust H. Oudste meisjes. Schoolslag: 1. E. Storing, T. V. S. 2. T. Kuypers, Bato. 3. J. v. Zouten, Concor dia. 3. A- Verplanken, B. G. V. Vrije slag: 1. W. v. Amstel, Turnlust H. Jongste jongens. Schoolslag: 1. P. Makkelie, Turnlust H. Vrije slag: 1. J. van 't Veer, Gra tia Plato. Oudste jongens. Schoolslag: 1. A. Wiss ink, T. V. IJ. Vrije slag: 1. G. Kenter, Gratia Plato. Meisjes estafette: 1. Turnlust H. Na deze zwemwedstrijden maakte de heer J. Hop, voorzitter van den K. T- K., verschillende uitslagen bekend. De heer Hop bracht tevens dank aan den heer Boes als wethouder van Onderwijs, aan den heer Vink van het bureau voor lichamelijke opvoeding, aan den heer Par son voor zijn terreinverzorging en aan hoofden van scholen voor de zoo ruim verleende mede werking en steun. Voorts noemde spreker den sportdag welgeslaagd, dank zij de regelingscom missie, bestaande uit de drie leiders en den T. C.-voorzitter. Als slot van den sportdag werden zwemwed strijden voor dames en heeren gehouden. Ver' schillende deelnemenden toonden reeds een goeden slag te bezitten, terwijl anderen daaren tegen de noodige soepelheid ontbrak. Van en kele vereenigingen had de deelneming ongetwij feld veel grooter kunnen geweest zijn. De resul taten waren hier: Dames. Schoolslag: 1. M. Druyff, Concordia; 2. T. Stammes, Concordia; 3. A. van Kooten, Turnlust H. Vrije slag: 1. A. van Kooten, Turn lust H. Estafette: 1. Concordia. Heeren: Schoolslag: 1. S. Klees, Turnlust B.; 2. J. Kemper, Turnlust H. Vrije slag: 1- E. Kie viet, Bato; 2. S. Klees, Turnlust B. Estafette: I. Turnlust H. I. De T. V. Santpoort, die geen gelegenheid laat voorbij gaan propaganda te maken voor de turn- sport, gaf Zondagmiddag onder leiding van den heer W. Marsman een uitvoering op het R. C. B.-terrein. De openlucht-demonstratie, welke de T. V. S. vorig jaar gaf, heeft ongetwijfeld het publiek voldaan, want Zondag waren er ondanks het dreigende weer meer toeschouwers dan toen. En wij voorspellen mocht de vereeniging vol gend jaar opnieuw een uitvoering geven een stijgend aantal belangstellenden, want het ge- bodene stond op hooger peil dan in 1933. Konden wij op de winter-uitvoering van T. V. S. reeds vaststellen, dat de dames-afdeeling sterk vooruit gaat, Zondag bleek, dat de heeren dit goede voorbeeld gaan volgen. Organisatorisch zagen wij evenwel gaarne bekorting van toe stelnummers en daarnaast uitbreiding van het aantal nummers, om het programma nog aan trekkelijker te maken. Het gymnastisch programma werd afgewis seld met athletiek en spel, ofschoon de vereeni ging deze vormen dit jaar wegens gebrek aan terrein niet kon beoefenen, 't Is te hopen, dat T. V. S. volgend jaar gelukkiger is met de ver krijging van een terrein. Wanneer 't dan tevens gelukt de openlucht uitvoeringen muzikaal te verzorgen, dan geloo ven wij. dat de T. V. S.-demonstraties voor Santpoort één van de groote zomergebeurtenis- sen zullen worden. Gistermiddag is in de Gemeentelijke Zwem inrichting aan de Houtvaart, onder zeer groote belangstelling, 't jaarlijksche Volkszwemfeest ge houden. Het doel van dit zwemfeest is in de eerste plaats de zwemsport in al zijn geledingen te bevorderen. De inschrijving is steeds koste loos. Het valt dus niet te verwonderen, dat ruim 570 zwemsters en zwemmers zich voor deze wedstrijden opgaven, die bijna allemaal opkwa men. Tallooze prijzen waren beschikbaar ge steld, waaronder bijzonder fraaie, zoodat velen gelukkig gemaakt konden worden. In grooten getale was het publiek opgekomen. Meer dan 2000 bezoekers woonden de vaak zeer span nende wedstrijden bij. Het was al over half zes voor het laatste nummer afgeloopen was. De Haarlemsche Reddingsbrigade verleende dezen middag haar medewerking. Bij een „ru zie" op den springtoren vielen de ruziemakers onder groote hilariteit te water. Gelukkig kon den leden van de Reddingsbrigade hen behou den aan wal brengen. Ook demonstreerden de leden „De gevaren van het kanovaren" en schoonspringen. Het vertoonde van de Reddings brigade stond op hoog peil en sloeg zeer in. Op deze wijze maakt men flinke propaganda voor het reddend zwemmen. De organisatoren kunnen met voldoening op dezen middag terugzien. De commissie, bestaan de uit de heeren H. L. F. v. Luyken, B. J. van Aken Jr. en W. J. v. d. Hoek, hebben 't extra- werk van de laatste dagen bekroond gezien. In alle opzichten mag het zwemfeest schitte rend geslaagd heeten. Na afloop reikte de heer H. L. F. v. Luyken, met eenige toepasselijke woorden, de prijzen uit. De uitslagen luiden: Hardloopen: Jongens 79 jaar: 1. G. v. d. Lippe; 2. H. Wassink; 3. C. Koning. Meisjes 7—9 jaar: 1. A. Obdam; 2. F. Bakker; 3. T. Koster. Hardloopen: Jongens 1012 jaar: 1. H. Fel- linga; 2. F. Murk; 3. A. de Boer. Meisjes 10—12 jaar: 1. A. Tabak; 2. C. Win- nubst; 3. A. Gerlings. 15 M. vrije slag: Jongens 10—12 jaar: 1. R. Rijbroek; 2. A. Kuipers; 3. P. Bakker. Meisjes 1012 jaar: 1. F. Lannings; 2. D. Trap; 3. A. v. d. Vliet. 30 M. vrije slag: Jongens 13—16 jaar: 1. A. Bax; 2. J. Vinkls; 3. D. van Vliet. Meisjes 13—16 jaar: 1. W. van Looy; 2. F. Heyermans; 3. C. Engswerda. 30 M. vrije slag: Heeren 17 jaar en ouder: 1. S. Beerthuisen; 2. A. Beerthuisen; 3. A. van Dijke. Dames 17 jaar en ouder: 1. A. Hage; 2. C. v. Riek; 3. W. C. v. d. Schenkel 25 M. vrije slag: Jongens 810 jaar: 1. C. Sneekes; 2. J. Bakker; 3. H. v. d. Valk. Meisjes: 8—10 jaar: 1. G. Zieren; 2. W. Blok ker; 3. H. van Beusekom. 25 M. vrije slag: Jongens 1113 jaar: 1. A. Landeweer; 2. A. v. d. Bogaerde; 3. J. de Ia Bey. Meisjes 11—13 jaar: 1. G. Zieren; 2. T. Kuiper; 3. J. L. Visser. 25 M. vrije slag: Jongens 1416 jaar: 1. Joop Boer; 2. W. Maas; 3. L. Zieren. Meisjes 1416 jaar: 1. R. Kuipers; 2. L. de Ridder; 3. E. Steppomat. 25 M. vrije slag: Heeren 26 jaar en ouder: 1. H. v. Koningsbrugge; 2. N. v. d .Ree; 3. J. van Leeuwen. Dames 26 jaar en ouder: 1. M. Steffens; 2. M. van Houten; 3. A. van Houten. 50 M. vrije slag: Heeren 16—25 jaar: 1. JJ. v. d. Boogaard; 2. J. Meestem; 3. J. Verhuis. Dames: 16—25 jaar: 1. L. Monné; 2. A. van Kooken; 3. A. Frap. 50 M. vrije slag: Heeren boven 25 jaar: 1. H. RUhe; 2. J- Kaandorp; 3. W. Kruschen. De tweede en tevens laatste competitiewed strijd in athletiek voor dames uit den Kenne mer Turnkring heeft de Bloemendaalsche Gymn. Ver. aan 't hoofd van de competitie als geheel gebracht en wel met 2832.10 p. totaal tegen no. 2 Concordia met 2614.04 p. Ver bene den deze ploegen bleven die van T. V. IJ., Con cordia U en Turnlust B, die resp. no. 3, 4 en 5 werden, met onderling kleine verschillen. De beste prestaties waren: 60 M. hardloopen 7.9 sec., hoogspringen 1.40 M., Duitsche drie sprong 10.57 M., speerwerpen 24.99 M. en kogel stooten 9.18 M. Door goed werk in den tweeden wedstrijd ver drong O. S. S. het Haarlemsche Turnlust van de eerste plaats. Beide ploegen kunnen volgend jaar zeer zeker in de eerste klasse uitkomen. De einduitslag in de 2de klasse werd: 1. O. S. S., 1684.35 p. 2. Turnlust H., 1636.35 p. 3. T. V. IJ., 1516.15 p., 4, B. G. V. 5, Concordia. 6. Turnlust B. 7. Turnlust H. 8. O. S. S. 9. B. G. V. 10. Turnlust B. 11. Turnlust B. In de 2de klasse waren de beste prestaties: 100 M. hardloopen 13.9 sec„ hoogspringen 1.35 Dames boven 25 jaar: 1. A. v. d. Kort; 2. Mevr. van Esch; 3. G. v. d. Kort. 25 M. rugzwemmen: Jongens 8—15 jaar: 1. L. Kensen; 2. W. Jansen Steenberg; 3. P. Berkel. Meisjes 8—15 jaar: 1. L. Schipers; 2. M. Hoen derdos; 3. F. Beyer. Hinderniszwemmen: Jongens 814 jaar: 1. A. v. d. Bogaerde; 2. H. Lamberts; 3. A. Handgraaf. Meisjes 814 jaar: 1. M. v. d Kaa; 2 W. Mes; 3. R. Bosch. Dames 15—20 jaar: 1. C. van Emmerik; 2. B. Heerschap; 3. H. Tekamp. Heeren 21 jaar en ouder: 1. H. Rühe; 2. W. Kruschen; 3. A. Huurman. Dames 21 jaar en ouder: 1. A. Steffens; 2. M. van Houten; 3. A. van Houten. Zij nog vermeld, dat de burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, een groot ge deelte van den wedstrijd bijwoonde. Het aantal troostprijzen was zóó groot, dat allen een prijs of prijsje meennamen. De jury voor de heeren bestond uit de heeren J. Kemper (starter), W. C. Koubrits (secr.), J. Lakenstein (tijdopn.), A. H. F. Saeys (id.), J. de Lugt (id.), J. Rol (id.); voor de dames uit: W. Dijkstra (starter), A. Wapstra (secr.), mevr. Dijkstra (tijdopn.), M. Boogaerd (id.), P. v. d. Vlugt (id.) en S. v. Kordelaar. Het spel in deze ontmoeting stond op een laag peil. Voor de rust is HVGB sterk in de meerderheid en de Neptunus-doelman moet dan ook herhaaldelijk optreden; doordat er te zacht wordt geschoten, kan deze doelverdediger goals voorkomen. De tegenaanvallen van Neptunus worden meestal door den snellen rechtsvoor ge leid, gelukkig voor HVGB heeft deze speler ech ter geen schutterstalenten. Loos, de rechtsachter van HVGB, zwemt eenige malen fraai op. De voorhoede verwerkt de keurig aangegeven ballen echter slecht. In de tweede helft zijn de Haarlemmers aan vankelijk weer in de meerderheid. Na tal van vergeefsche aanvallen gelukt t Wicherlinck ein delijk HVGB de leiding te verschaffen, 01. De Neptunus-voorhoede is vrij ongevaarlijk en het ziet er naar uit, dat HVGB de punten bemach tigt. Op een gegeven moment laat Hilarius ech ter zijn man vrij opzwemmen en deze profiteert dankbaar van dit buitenkansje door Glatz on houdbaar te passeeren. Even voor het einde geeft Kramer zijn club met een tam schot de leiding. Juist als Wicherlink, geheel ongehinderd den ge lijkmaker zal scoren, fluit scheidsrechter Zee man het einde. E.D.O. n heeft Vrijdagavond een zeer vlotte Jaarvergadering gehouden, zoodat de lijvige agenda op één avond afgewerkt kon worden. Voorzitter J. Luyken opende de vergadering met een pittige speech, waarin hij wees op de hoopvolle toekomst van het oude E.D.O., dat nu eindelijk zijn vaste bestemming heeft gekre gen in het prachtige Noorder-Sportpark. Hij wees op den verheugenden groei van het ledental en op de komende campagne, de z.g. „tienweeksche" die het leden- en donateurs aantal op duizend wil brengen. De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden onder applaus goedgekeurd, evenals de begrooting. Het bestuursbeleid ondervond zeer weinig cri- tiek, waarna de bestuursverkiezing plaats vond. De voorzitter en de secretaris werden herko zen, terwijl er vacatures waren wegens tus- schentijds bedanken van Schijvenaar Sr. en v. Roon Jr., alsmede van D. H. Pigge, waarvan laatstgenoemde zeventien jaar onafgebroken zitting heeft gehad in het E.D.O.-bestuur en die onze stad gaat verlaten, zoodat hij geen gele genheid meer heeft zijn krachten aan de club te geven, mede door zijn werkkring. Hij werd onder daverend applaus tot eerelid benoemd, een onderscheiding, die in de 37 jaar dat ED.O. bestaat slechts aan vier leden ge geven werd. Ook van den Haarlemschen Voetbalbond, in welks bestuur de heer D. Pigge twaalf jaar zit ting heeft gehad, was een zeer waardeerend schrijven aanwezig. In de vacatures werden P. Schijvenaar, C. v. d. Kuyl en G. Timmermans gekozen, zoodat het E.D.O.-bestuur thans als volgt geformeerd is: Voorzitter: J. H. Luyken; secretaris: W. Hirs; penningmeester: W. v. Zeyl; 2e voorzitter: Jan sen; P. Luyken, P. Schijvenaar, C. v. d. Kuyl, Formanoy en G. Timmermans, commissarissen. De elftalcommissie werd aangevuld, terwijl de pers- en propagandacommissie werd vergroot. Thans bestaat deze uit de volgende heeren: Frans Pigge, De Kiefte, J. M. Schijvenaar en Mentjox. Met een enthousaste speech van trainer Jan Corsten werd de avond besloten. Voor den maandelijkschen wedstrijd van de Kennemer Golf- en Coutryclub, welke Zaterdag en Zondag werd gehouden, hadden 44 spelers ingeschreven. Mevr. Steinmetz won den eersten prijs voor de dames (14) met 1 down. De eerste prijs voor de heeren werd gewonnen door J. R. Koning (14) met 2 up. Tweede was H. A. Healy (13) met 1 up. Haarlem II won dezen wedstrijd zeer gemak kelijk, daar de B.S.C.C. met een zwak elftai verscheen. Daarbij waren de Haarlem-batsmen weer zeer op dreef, zoodat het mooie totaal van 186 voor 9 genoteerd kon worden. Topscorer hiervan was B. Smits, met een hard geslagen en soms gelukkig geplaatste 51. Haarlem begint te batten. Het openingspaar J. Voogd en A. v. d. Bergh speelt zich rustig in. waarbij H. J. Oliver, de bekende oud-eerste klasse speler, hen eenige keeren in moeilijk heden brengt. Beiden laten daarna uitstekend cricket zien. Pas op 58 valt het eerste wicket, dat van J. Vcogd voor 34, kort daarop gevolgd door A. v. d. Bergh voor 29. Capt. de Boer (17) doet samen met B. Smits de score dan weer snel rijzen, waarbij vooral Smits voor de runs zorgt. Oliver blijft gevaarlijk bowlen, hoewel er veel losse ballen tusschendoor gaan. Achter eenvolgens krijgt Smits nog steun van G. Ok Horbach 15 (1x6) en A. Blok 14x. Eindelijk weet v. d. Merwe hem voor een sterk aanval lend gespeeld 51 te bowlen. Totaal 186 voor 9. Voor B.S.C.C. bowlden H. J. Oliver 5—73, E. Inglish Arkell 141, J. Oudheisden 0—24, W. v. d. Merwe 126, J. v. Dunn 119. Het batten der Engelschen valt dan zeer te gen. Voor 76 hebben allen hun beurt gehad. Pedfem met een wilde 10 en Oliver met een goed gespeelde 17 maakten de meeste runs. J. de Boer bowlde 3—13, A. Blok 0—12, H. Boeree 2—27, A. V. d. Bergh 1—15, C. Dekker 2—3. B.S.C.C. wordt voor innings ingestuurd, doch biedt hardnekkigen tegenstand, zoodat met den stand 4634 Haarlem de poging opgeeft. Van der Merwe 12 en H. Oliver 24x. Voor Haarlem bowlden nu A. v. d. Bergh 13, C. Dekker 1—9, H. Boeree 0—3, J. de Boer 0—2, G. Jansen 223. Wederom is deze wedstrijd in een verdiende overwinning van het vierde elftal geëindigd. Het grootste verschil zat in de battingside. Hoewel dit onderdeel bij het vierde niet best verzorgd was, zorgden eenige aanvallend spe lende batsmen er voor, dat de 100 runs bereikt werden. Het vijfde bereikte nog niet de 60. Haarlem IV bat eerst, doch de eerste bats zijn spoedig verdwenen. R. Buissink met 29 en Cor v. Vreeden met 20 overspelen dan den aanval van Haarlem V. Ten slotte zorgt Q: Kornmann voor de verrassing door een harde 33 bijeen te brengen. Totaal 100. Bowlingcijfers Haarlem V: A. Hartog 441, J. Mulder 5—34, R. Myer 0—9, P. Kawyt 0—9. Bij het vijfde elftal weet alleen A. Hartog tegenstand te bieden en scoort een goede 24; geen der anderen weet de dubbele cijfers te bereiken. Totaal 58. Bowlingcijfers Haarlem IV: H. D. Wessel 4 21, C. Dekker 3—6, Sayes 1—5, A. Roggeband 0—9, J. v. d. Schaar 0—3. Het eerste treffen tusschen de beide Rood en Wit-elftallen in den Haarl. Cricketbond is in een overwinning van het vierde geëindigd, hetgeen zij voornamelijk te danken had aan het gewel dig „kwispelen" van den staart. Aanvoerder Fa- ber won den toss en verkoos te gaan batten, doch Francken bowlde voor het derde zoo goed dat reeds op 38 zes wickets neer waren (alle voor Francken), zoodat het er voor het vierde donker uitzag. M. Slingenberg en D. de Vries brachten echter verbetering en eerst op 70 werd de Vries voor een kalme 12 gevangen. Doch nu kwam W. Denijs Slingenberg op de mat gezel schap houden. Na een voorzichtig begin gingen beiden al spoedig veel vrijer spelen en de bowlerij werd al gauw naar alle kanten geslagen. Toen op 153 aanvoerder Faber sloot waren beiden nog ongescheiden. M. Slingenberg bleef met een zeer goede 71 not out (8 vieren) en W. Denijs met 30 Bowlingcijfers R. en W. Ill: J. W. Francken 743 J. Reus 0—42 G. de Vries 0—35. Rood en Wit III heeft deze score niet kunnen bereiken, hoewel door enkele spelers zeer loffe lijke pogingen werden gedaan. Het totaal werd tenslotte 126, zoodat 't vierde met 32 runs in de meerderheid bleef. Dubbele cijfers R. en W. Ill: L. Groen 22; G. de Vries 19; P. Freni 33; J. Francken 11. Bowlingcijfers R. en W. IV: F. Hasselman 5 56; J. Faber 2—32; M. Slingenberg 1—19 en P. Lichtenstein 17. Het was een zeer aardige wedstrijd met soms heel goed cricket. Reeds as. Zaterdag heeft de revanchmatch plaats. Gewonnen door Sparta met innings en 52 runs. Sparta 178; J. Warburton 77 (4 x 4, 3 x 6) F. Konert 54; C. Emeis 10; J. Cohen 11»; Jhr. Onder buitengewoon ongunstige omstandig heden zijn Zondag de kampioenschappen ver werkt van den Diocesanen Haarlemschen Athle tiek Kring. Eerst moesten deze wedstrijden door het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik uit gesteld worden, nu vonden zij plaats onder weersomstandigheden die een zekere down stemming teweegbrachten bij de schaars opge komen athleten en toeschouwers. Daarbij kwam dat het sportterrein aan den Haagweg te Lei den, ondanks loflijke pogingen van De Bataven, zich niet bijzonder voor het houden van deze belangrijke wedstrijden leende. Een en ander was oorzaak dat ditmaal de echte wedstrijd-sfeer, die we nog nimmer op DHAK-wedstrijden miste, totaal ontbrak, 't Is jammer voor de organlseerende vereeniging. Wij kennen deze als een zeer actieve en krachtige vereeniging, die altijd klaar staat wanneer het geldt de Roomsche Athletiek te dienen. Het zou echter niet fair zijn de minder gun stige totaal-indruk van deze ontmoeting geheel op rekening van de Leidsche Vereeniging te plaatsen. Ook op vorige wedstrijden meenden wij reeds een verminderde animo bij de deelnemers te ontdekken. Er bestaat geen gezonde naijver meer, een factor die te eenenmale bij de athle- tiekbeoefening niet gemist kan worden. Boven dien was het programma voorafgaande aan de ze kampioenschappen te klein geweest om de athleten tot hun hoogsten vorm te brengen. Elke serieuze training faalt wanneer deze niet voort durend op wedstrijden getoetst kan worden. Dan eerst komen de onvolkomenheden naar voren, ontstaat er tevens de naijver, die een volgende strijd rijk doet zijn aan honderd pro cent pogingen om een tegenstander te over treffen. En dat juist misten we dezen middag op tal van nummers. Te vroeg werd voortdurend weer een slechts schijnbaar verloren strijd gewennen gegeven, ontbrak de noodige wilskracht om op het laatst de kans in eigen voordeel te doen keeren. Het is een dankbare taak voor Bestuur en T.C. van den DHAK om in dezen toestand ver andering te brengen, de athletiekbeoefening zelve zal er mede gediend zijn. Wat het wedstrijdverloop betreft: W. v. d. Schot toonde zich op de 100 en 200 M. de sterkste door Ronde en v. Bentem achter zich te laten. Even leek het of v. Bentem op de 200 M. ging winnen, in de laatste 50 M. moest hij echter zijn goede positie prijs geven. Met inachtname van de baan werden nier de beste prestaties geleverd. Op de andere loopnummers werd het tempo door de aan den kop loopende athleten te veel gedrukt om tot bijzondere prestaties te komen. De springnummers werden weer geijkt ge wonnen door Joh. Mathót en H. Geels. Alleen de tweede prijswinnaar bij het verspringen, P. Huibers, toonde zijn onmiskenbare aanleg, die met training op techniek veel te verbeteien valt. De werpkampioenschappen werden ditmaal met zeer matige prestaties behaalt. Misschien zullen de Nationale Kampioen schappen op 29 Juli te Tilburg de Haariemsche athleten weer den noodigen vechtlust brengen. De resultaten der wedstrijden waren als volgt: 100 M.: le serie: 1. W. Willemse (SSS) 12,2 sec.; 2. P. van Benten (Bataven) 12,3 sec.; 2e serie: 1. W. van der Schot (UDI) 12 sec.; 2. D. Ronde (Excelsior) 12,4 sec.; 3e serie: 1. M. de Lange (Jong Leven) 13 sec. Finale: 1. W. van der Schot (UDI) 11,7 sec.; 2. D. Ronde (Excelsior) 12 sec.; 3. P. van Ben ten (Bataven). 200 M.: le serie: 1. H. de Lange (Jong Leven) 24,6 sec.; 2. W. van der Schot (UDI) 25,1 sec.; 2e serie: 1. P. van Benten (Bataven) 24,9 sec.; 2. D. Ronde (Excelsior) 25,2 sec. Finale: 1. W. van der Schot (UDI) 24,9 sec.; 2. D. Ronde (Excelsior) 25,1 sec.; 3. P. van Ben ten (Bataven) 25.3 sec. 400 M. finale: 1. J. Burgmans (VIC) 55,9 sec.; 2. T. Vrisekoop (Wilskracht) 56 sec.; 3. J. Jas- perse (Bataven). 800 M. Finale: 1. Oosterveer (Holland) 2 min. 10,9 sec.; 2 B. Hoven (Jong Leven) in 2 min. 18 sec. 1500 M. Finale: 1. T. Vrisekoop (Wilskracht) in 4 min. 34 sec.; 2. J. Bakel (Bataven) in 4 min. 36 sec.; 3. T. Klein (Bataven), 5000 M. Finale: 1. G. Loogman (Wilskracht) in 17 min. 35,8 sec.; 2. J. Bakel (Bataven); 3. J. Versluis (Wilskracht). 4 maal 100 M. estafette. Finale 1. VIC in 48,1 sec.; 2. Bataven in 49,3 sec; 3. Holland. Olympische estafette. Finale: 1. Jong Leven in 3 min. 50 sec.; 2. VIC in 3 min. 54,2 sec.3. Ba taven. Verspringen: 1. J. Mathot (Excelsior) 6.21 M.; 2. P. Huibers (Rood Wit); 6.155 M.; 3. J. Wil lemse (SSS) 6.07 M. Hoogspringen: 1. H. Quels (Holland) 1.595 M.; 2. W van der Schot (UDI) 1.545 M.; 3. W. van Schoonhoven (VIC) 1.405 M. Discuswerpen: 1. J. Westgeest (Holland) 31,635 M.; 2. C. Duin (DEM) 30.53 3. Machus- ka (Bataven 28.38 M. Kogelstooten: 1. C. Duin (DEM) 11,69 M:; 2. J. Westgeest (Holland) 11,42 M. 3. N. Lam- ka (VIC) 28.38 M. Speerwerpen: 1 M. Lammers (VIC) 37,93 M. 2. G. Burgmans (VIC) 36,44 M.; 3. Terhorst (Tey- llngen) 35.28 M.; 4. N. de Zwager (Holland) 34.68 M. Mr. C. L. v. Lennep 3—53; F. Hasselman 451; J. W. Francken 0—15; G. de Vries 0—27; R. Kramer 219. le innings R. en W. 2 60; J. W. v. d. Bo- gaardt 10; G. de Vries 16; F. Hasselman 11; J. Warburton 524; J. Senn 0—10; J. Smeets 5—25. 2e innings 66; J. W. v. d. Bogaardt 26; M. Gobets 12; G. de Vries 9*;!J. Warburton 3—13; J. Smeets 520; F. Konert 014; C. Emeis 0—7; J. Senn 26. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een sprintrit over 500 M. voor A, B en C-klasse en voor junioren. Aan den start verschenen 56 ren ners. De uitslag luidt als volgt: A en B-klasse: 1. Drost; 2. Molendijk; 3. v. Rooijen. O klasse: 1. v. Noorden; 2. Kersen; 3. G. Jan sen. Junioren: 1. Drost Jr.; 2. De Vos; 3. Opbroek; 4. J. Kruid. Hedenavond vergadering inplaats van Dins dagavond. Woensdagavond clubwedstrijden op de Heem- steedsche Wielerbaan. Donderdag Recordrijden voor leden die niet op de baan rijden. Zondag 15 Juli hield bovengenoemde vereeni ging een recordrit over 40 K.M. voor alle ca- tegoriën. Ondanks het slechte weer verschenen er toch nog een 30-tal renners aan den start. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. B. v. d. Aart, 1 uur 11 min. 30 sec.; 2. P. v. Kessel, 1.13.2; 3. Cor Meyer*). B-klasse: 1. A. Sweers*), 1.11.33; 2. Rusman, 1.12.16; 3. J. v. Honschoten, 1.14.2; 4. H. Bak ker, 1.15.56 !45. J. Jansen, 1.16.36; 6. H. C. v. Staveren, 1.16.46. C klasse: 1. B. de Vries, 1.16.31; 2. Neder- stigt, 1.17.16; 3.. M. Smit, 1.18.45; 4. G. v. Duin, 1.19.34; 5. v. d. Lans, 1.19.45; 6. J. Hobbelen, Hedenavond 8'A uur vergadering Jeugdge- bouw, Jansstraat. DINSDAG-avond VA uur wedstrijden op de Heemsteedsche Baan, o.a. handicap-wedstrij den, koppelachtervolging en wedstrijd met le vende gangmaking. Onder protest. Het team van Quick, hoewel volledig, heeft in dezen wedstrijd niet beantwoord aan de ver wachtingen, die gekoesterd werden. In het begin had Haarlem wat moeite met het werpen van Postma. Dit werd later veel minder. Na eenige innings maakte Haarlem zich van den druk los. Er werd beter geslagen en eenige keeren wist Wulfhorst als looper het veld in de war te brengen. Daardoor lukte het aan Haar lem in de vierde beurt het totaal van Quick te passeeren. Op deze volgde een beurt met nog meer resul taat en toen was de uitslag verzekerd. In de tweede helft van den wedstrijd heeft Quick geen schijn van kans meer gehad. De inningscijfers zijn: Quick Haarlem 3_2—2—8—10—5 12 30 Tegen de verwachting in is deze voor de tweede klasse belangrijke plaatselijke ontmoe ting geëindigd in het voordeel van H.H.C., zoo dat ED.O. daarmee zijn eersten nederlaag beet heeft. Na een eerste beurt, die voor beide partijen een nul opbracht, begon H.H.C. II al spoedig een kleine voorsprong te krijgen. Dat was voor al te danken aan het goede werpen van Koop man en Panman. De beide werpers van E.D.O., Van der Bom en Van der Putten, waren er Zondagmiddag nogal erg „uit." Daarvan profi teerden de H.H.C.-ers door meermalen goede tikken te geven. Van der Lande sloeg in de derde beurt al een home run, C. Mulder deed dat in de vierde en toen volgde nog Holsten in de achtste inning. In de zevende beurt is de voorsprong van H.H.C. verloren gegaan, maar in de achtste is zij al weer hernomen. In die beurt kwamen er maar drie man van E. D. O. aan slag, waarvan er twee op drie slag sneu velden. HHC. II stond na negen mmngs van E.D.O. nog'voor en behoefde dus niet meer te slaan. Zoo had E.D.O. zijn eerste nederlaag in de N.H.B.-competitie geleden. De inningscijfers zijn: E. D. O. I HJS.C. II 0X2112702 16 01—3—3—04—1—517 S.S.H. en RH.B.S. waren zoo onbeleefd hun tegenpartijen en scheidsrechters voor niets te laten komen. Daardoor behaalden resp. E.D.O. II en D.E.V. een reglementaire overwinning. Swastika verscheen wel laat, maar kwam toch nog en verloor met 2320. Inningscijfers: E. D. O. m Swastika Op de gehouden Jacht- en Politiehonden wedstrijden, welke waren uitgeschreven door de Nederlandsche Jagersvereeniging, afdeeling Zuid-Holland, en gehouden zijn op 14 Juli j.l. op het landgoed „Oosterbeek" te Den Haag, behaalde de heer R. Wilson „De Beek" te Bloe- mendaal met zijn „Epagneul Breton De Beeks Donateur, de hoogste onderscheiding van de Jachthonden, waardoor de heer Wilson in het bezit kwam van een beker, welke daarvoor was uitgeloofd en de heer J. Braam, jachtop ziener bij de Erven v. d. VlietBorski te Bloe- mendaal met zijn „Chien de Bouvier", reu „Lion" het hoogst aantal punten van de politie honden, terwijl de heer A. Versteeg, eveneens jachtopziener bij de Erven van der Vliet— Borski, met zijn „Chien de Bouvier", reu Beer, den vierden prijs wist te behalen. De politiehonden zijn afgericht volgens het Keuringsreglemenit van den Nederlandschen Bond voor den Diensthond. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot Doctor in de wis- en natuurkun de op proefschrift: ,Das Skelet und die Kiemen von Hyasaraneus Leach", de heer F. C. A. Junge Jr., alhier. Te Leiden is geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer J. L. Dinkla, alhier. Voor het examen M. T. S. te Amsterdam afd. Chemische Techniek is geslaagd de heer W. T. H. Speller, alhier. Aan de Middelbare Technische School voor Bouwkunde te Amsterdam is het getuigschrift aan de volgende afgestudeerden uitgereikt: K. v. d. Broek (met lof) Amstelveen; H. C. Doncan te Wormerveer; D. Heiloo,- te Purmerend; K. Krom te Zaandijk; H. Kuin te Midden Beem- ster; J. Oranje te Nieuwer-Amstel; J. H. Peter sen te Amstelveen; H. D. Sweers te Bussum; J. J. van Voorst te Bussum; R. J. de Vries te Edam. Het programma van de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 17 Juli, des avonds van 8.15—9.15 uur, door den heer George Robert, luidt: 1 Passacaglia en Dubbelfuga c. kl. t. van J. S. Bach. 2 Adagio en Andante uit het Concert g. kL t. van G. F. Handel. 3 Scherzo van A. Guilmant. 4 a. Cantilène en b. Méditation van A. Mailly. 5 Adagio van L. Lévy. 6 Grand Choeur van Th. Salomé. Zaterdag werd in een der zalen van Hotel „den Burcht" te Leiden de jaarvergadering ge houden van de Kamer-Centrale Leiden, onder voorzitterschap van den heer H. Bader van Sassenheim. Uit het door den heer van Berkel uitgebrachte jaarverslag zij vermeld, dat met voldoening kon worden gewezen op het resultaat van de in 1933 gehouden Kamerverkiezing. Aangesloten zijn bij de Kamer-Centrale Leiden 15 plaatse lijke kiesverenigingen met 24939 leden van de R. K. Staatspartij. Het financieel verslag van den heer Houdjjk van Boskoop gaf aan een bedrag van ƒ2834.84 aan ontvangsten en 2663.84 aan uitgaven, zoo dat het batig saldo bedroeg 171. De penningmeester werd gedéchargeerd. Uitvoerige besprekingen werden gehouden over de vaststelling van de plaats, waar de vol gende algemeene vergadering zou worden ge houden. Het bestuursvoorstel om deze in Gouda te doen platas hebben, werd ten slotte aangeno men met 116 tegen 54 stemmen. Bij behndeling van de agenda voor den op 20 en 21 Jiili a.s. te Breda te houden Partij- raadvergadering bleek bij de meerderheid van de afgevaardigden zeer ernstige ontstemming te bestaan zoowel over de late indiening dezer agenda als over de tactiek van het Partijbe stuur o mde locale kiesvereenigingen en het Be stuur van de Kamer-Centrale uit te schakelen bij de behandeling van het kiesreglement en andere reglementen. Er gingen ter vergadering vele stemmen op om hiertegen te protesteeren. Aan het bestuur van de Kamer-Centrale werd opgedragen schriftelijk aan het Partijbestuur van de ontstemming te doen blijken en den af gevaardigden ter Partijraad opgedragen ter vergadering hierover uiting te geven. Na uitvoerige debatten werd aangenomen het voorstel om de afdracht aan het Partijbestuur van 0.045 te brengen op 0.10 en eveneens het voorstel om de contributieafdracht aan de locale kiesvereenigingen te verhoogen tot ƒ15 per lid. Bij de rondvraag stonden de discussies in hoofdzaak in het teeken van verlaging van de steunnormen en de houding van de R. K. Ka merfractie in deze aangenomen. Ook hier kreeg het Tweede Kamerlid de heer Loerakker uit voerig gelegenheid de houding van de fractie te verdedigen niet alleen, maar tevens in een goed gedocumenteerd betoog heel wat misver standen en verkeerde opvattingen uit den weg te ruimen. Met kracht en klam waarschuwde spr. de katholieken, en vooral de katholieke ar beiders er voor, gehoor te ven aan de vele mis leidende en demagigische voorstellingen door onverantwoordelijke personen gegeven in deze voor het geheele vaderland zoo hoogst zorgvolle tijden. Vraag: 1. Wat is de mooiste en kortste weg van Haarlem, via Roosendaal, Antwerpen naar Brussel. 2. Van Brussel via Charloi naar Luxem burg- - 3. Over Echtemach, Diekirch, Spa, Luik, en verder Limburg naar Haarlem terug? (per fiets). Hoeveel K.M.? Antwoord: Haarlem, Hillegom, Lisse, Sassen heim, Den Haag, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Fijnaart, Oud Gastel, Roosendaal, Nispen, Esschen (grens), Brasschaet, Merxem, Antwerpen, Mechelen, Brussel. Totaal 3,06 K.M. 2. Brussel, Waterloo, Mont St. Jean, Qua- tre-Bras, Gosselier, Charleroi, Acoz,, Hanzinelle, Florennes, Gochenée, Givet, Beauraing, Cler- quon, Halma, Libin, Neufchateau, L'Eglise, Hein sel, Arlon (grens), Kapellen, Strassen, Luxem burg, 225 K.M. 3. Luxemburg, Dommeldange, Waldhof, Junglisten, Alttner, Michelshof, Echternach, Grundhof, Reisdorf, Diekrich, Ettelbruck, Esch sus la Sure, Wiltz, Draufell, Clervaux, Weisnaar- fack, grens Beyfald, Somnerain, Houffalize, Bertogne Laroche, Vielsalm, Trois Ponts, Cas cade de Coo, Tarquon, Remouchamps, Spa, Pepinster, Fraipont, Chenee, Luik, Wandre, Visé, Moteland (grens), Eijsden, Gronsveld, Maastricht, Sittaxd, Roermond, Weert, Eind hoven, St. Oedenrode, Den Bosch, Zaltbommel, Geldermalsen, Culemborg Utrecht, Maarsen, Breukelen, Loenen, Abcoude, Amsterdam, Haarlem. Totaal 400 K.M. ongeveer. IJMÜIDEN, 16 Juli. Rijksrischafslag. Tarbot 65 85 cent per K.G. Griet 11.00—26.00 Per50K.CT. Tone 0 851.80 per K.G. Zetschol 17.00—^23.00, kleine Schol 3.20—18.00, Schar 6^0—7.5'0. Tong schar 31.00—36.00. Pieterman en Poon 0.80—3.30, groote Schelvlsch 17.50—18.00, middelSchelvisch 11.50—15.00, kl. midd.. Schelvlsch 5.50—11.00, kl Schelvlsch 2.60—6.10 per 50 K.G. Kabeljauw 21.00 48.00 per 125 K.G. Gullen 1.607.50 per 50 K.C,. Leng 30 cent per stuk. Heilbot 80—00 cent per K.G. Wijting 2.302.90 per 50 K.G. Koolyisch 20 cent per stuk. Makreel 2.508.00 per 50 K.G. Versche Haring 7.13—8.30 per kist. van de heden aan dem Rijks vischalslag aangeko men STOOMTRAWLERS O. N. 89 650 manden f 4430.R. O. 46 „Klaas je" 600 manden f 4660.IJm. 37 „Gloria 580 manden f 2690.„Christine 590 manden 2810.—, „Ommering" 460 manden f 2380.Vlos III 120 manden f 1090—, Schoorl 400 manden X 2540.—, Dolfijn 80 manden X 1107.—%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11