DOLLFUSS IN HET OFFENSIEF I Spanning te Parijs houdt aan Het nieuws van heden DEFINITIEVE AFREKENING MET NAZI-TERREUR 30.000 M. hoog de lucht in GEEN NED.-BRITSCHE TARIEVEN-OORLOG DE BAROMETER LAME RIS VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZATERDAG 21 JULI 1934 Ochtendblad De Bondskanselier laat zijn tegen- standers kiezen of deelen: of Oostenrijksch, of staats- vijandig Invloed van 3 O Juni V olmachten-on twerp aangenomen Na den dood van oud premier Renkïn Plechtige Requiem-mis in de St. Goedele 20 BLADEN VERBODEN IN HET SAARGEBIED Het hui Piccard's plannen voor een nieu wen stratosfeertocht STADHUIS-TOREN INGESTORT ut De Engelsche luchtvloot De aangekondigde versterking Terreur in Oostenrijk Bomaanslagen-balans van Vrijdag DE GEHEIMZINNIGE MOORDEN Een voorloopige modus vivendi, wijl een handelsverdrag nog onbereikbaar bleek 1 Aug. a.s. van kracht De overstroomingen in Jehol 50.000 personen dakloos De explosie bij fort Vendres Duitsche veteranen in België Doumergue naar de hoofdstad teruggeroepennadat de Ka binetsraad geen oplossing had kunnen vinden Huiszoeking bij Bony Zullen Herriot en Tardieu aftreden? De kunst van brieven schrijven Ernstige onlusten te Seattle Politie slaags met stakers EEN BLIJVEND AANDENKEN NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ZEVEN EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18853 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 d.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek (Van een bijzonderen correspondent). WEENEN, 18 Juli. Nu is het oogen blik in Oostenrijk gekomen, om den laatsten en beslissenden slag te slaan tegen degenen, die dit land niet tot rust willen laten komen en op een chaos speculeeren, waaruit ze als machtheb bers hopen voort te komen. Ondervindin gen, die het Nationaal-Socialisme op Duit- schen bodem heeft opgedaan, moeten in Oos tenrijk worden toegepast; de bevolking moet in een ondraaglijke spanning worden ge houden en door verarming verbitterd wor den tegen de regeering; de executieve moet murw worden gemaakt en zoo de bodem voorbereid voor den oogst van het Hitler- dom. Op vele plaatsen heeft men tot op het laatst gehoopt, dat het Nationaal-Socialisme in het Rijk zijn methoden tegenover Oostenrijk zou wijzigen; aan de samenkomst van Venetië had men bijzondere verwachtingen geknoopt en ten laatste heeft men gemeend, dat met den 30sten Juni een verandering ook in de Oostenrijksche politiek der Rijksregeering zou intreden, maar in al deze verwachtingen is men teleurgesteld. Wèl is het aantal nationaal-socialistische aan slagen op Oostenrijkschen bodem in den laat sten tijd sterk verminderd, maar dit feit is geenszins het gevolg van een andere houding der Duitsche instanties, die de terreur in Oos tenrijk leiden; het zijn eerder de buitengewone veiligheidsmaatregelen der regeering, die zich doen gelden. Enkele belangrijke centralen, waaraan de verdeeling der, uit Duitschland gesmokkelde, ontploffingsstoffen was toevertrouwd, zijn hier onschadelijk gemaakt; talrijke terroristen vie len den autoriteiten in handen en de krachtige medewerking der bevolking maakt het voor de terreurgroepen steeds moeilijker, hun werk ten uitvoer te brengen. Wanneer dus de attentaten numeriek zijn verminderd, dan beteekent dit nog niet, dat de terroristen dit vrijwillig heb ben gedaan. Er komen trouwens nog steeds ern stige aanslagen voor, die ook menschenlevens kosten. München, het hoofdkwartier der Oos tenrijksche terroristen, kondigt nieuwe aansla gen aan. De uit Oostenrijk gevluchte nationaal-socia listische leider Frauenfeld heeft in München voor de radio een rede gehouden, die een hoog tepunt van politieke ophitsing op Duitschen bodem voorstelt en die, wanneer er in Europa normale toestanden heerschten, het interna tionale gerechtshof in Den Haag moest bezig houden. Frauenfeld heeft den Oostenrijkschen Bondskanselier niet alleen op een ongeloofe- lijke wijze beschimpt, maar ook zijn leven be dreigd. De rest der nationaal-socialistische par tij in Oostenrijk, welke Frauenfeld nog altijd als leider erkent, moet er nu mee rekenen, de heele strengheid der wet te gevoelen. (Een Weensch nationaal-socialistisch advokaat waagde het in een beroep op een Weensch gerechtshof te schrijven,'dat hij Hitier als „zijn kanselier" be schouwt en daarom groet met den Hitier-groet!) De lankmoedigheid, die men tot nu toe tegen over de Nationaal-Socialisten heeft betoond heeft een minder goede uitwerking gehad. Zij, die tot langjarige kerkerstraffen zijn veroor deeld, verwachten hun bevrijding van een ko mend Hakenkruis-régime. De kalmte, waarmee vele terroristen zelfs een „levenslang" opnemen, toont het best aan, hoe het ermee staat. Daarmee zal het nu uit zijn; de staatsmacht Wordt in haar volle zwaarte toegepast, om een eind te maken aan de vernietiging der levens voorwaarden van het Oostenrijksche volk. De Bondsregeering verklaart in een bekendmaking, dat ze, door de verantwoording voor den voor spoed der goedgezinde staatsburgers, den plicht heeft, de agitators definitief uit te roeien. De genen die ondanks alle vermaningen en waar schuwingen bij hun misdaden blijven, zullen de uiterste gestrengheid der wet te voelen krijgen. Bij alle ontploffingen, bij afspraak voor zulke misdaden, bij het bezit van springstoffen zal de doodstraf onverbiddelijk worden toegepast. Dr. Dollfuss, in wiens hand nu alle machtsmiddelen van den staat vereenigd zijn, zou zeker niet ge makkelijk tot zoo'n drakonischen maatregel zijn toevlucht hebben genomen, maar zooals de din gen staan, is hem niets anders overgebleven. De kanselier heeft telkens weer tot inkeer op geroepen, hij heeft steeds weer verklaard, dat hij allen, die een goeden wil hebben, de hand tot vrede wil reiken. Maar zijn woorden hebben slechts voor een klein deel gehoor gevonden. Er mag niet worden verzwegen, dat onder de genen, die weigeren op die manier in Oosten rijk hun vaderland te zien, zich veel studenten, onderwijzers en leeraren, vooral ook professo ren der Hoogescholen en ook openbare amb tenaren ir alle rangklassen bevinden. Ook hier zal een onbarmhartige zuiveringsactie worden ingezet, opdat de jeugd niet wordt vergiftigd en de wil der regeering met verder gesaboteerd Wordt. Als toelichting voor de houding veler universiteitsprofessoren zij vermeld, dat een nieuw gekozen rector der Weensche Universi teit weigerde, bij het „Vaterlandische Front" toe te treden en liever afstand deed van zijn Waardigheid. Tegen zulke demonstraties zal de regeering met andere middelen moeten optre den, dan met een stilzwijgend dulden. Ook op den bodem der Oostenrijksche Hoogescholen en op andere gebieden zal het autoritaire régime zijn sterke hand moeten laten voelen. De bevolking neemt de nieuwe maatregelen der regeering met voldoening op. Men wil een eind zien aan de voortdurende bedreiging van leven en eigendom, aan den laf in het donker gevoerden oorlog, waardoor min of meer elk afzonderlijk getroffen wordt. Wel is de bedrei ging door nationaal-socialistische attentaten met overal even groot en worden vooral de landsdeelen getroffen, die aan Duitschland grenzen, maar de ongunstige uitwerking ervan merkt men toch in heel Oostenrijk. Het oogen- blik, waarop nu Dollfuss besluit de terroristen uit te roeien (waarbij te hopen is, dat ook hun leiders achter de schermen gepakt worden) schijnt zeer gunstig gekozen. Dr. Dollfuss is steeds gebleken een man te zijn, die van het juiste tijdstip weet gebruik te maken. De 30ste Juni was een signaal. De gebeurtenissen in Duitschland, waar 77 menschen zonder vonnis ter dood werden gebracht, hebben de aanhan gers van het Hakenkruis voor een goed deel sterk ontnuchterd. Het was te verwachten, dat de aanhangers der nationaal-socialistische leer, welke in een land met vrije uiting van meening leven, door die voorvallen bijzonder sterk beïnvloed zouden worden. Deze veronder stelling schijnt niet ongegrond te zijn. De 30ste Juni was voor het Nationaal-Socia lisme een harde slag, vooral in Oostenrijk. Van degenen, die ook nu nog Oostenrijk in het Der de Rijk willen laten opgaan, kan men moeilijk meer zeggen, dat ze idealisten, maar eerder, dat ze onverbeterlijke stijfkoppen zijn, of, voor zoo ver ze actief zijn, misdadigers. Dr. Dullfuss han delt juist, wanneer hij op dit oogenblik zijn categorisch; Of het een óf het ander verkon digt; öf Oostenrijksch öf staatsvijandigDe be volking zou het niet hebben begrepen, wanneer de kanselier ook nu nog geaarze ld had. Deze stemming van breede kringen is trouwens niet verborgen gebleven. Dr. Dollfuss heeft uit bij na dagelijksche betoogingen maar ook uit de actie der zelf-hulp tegenover de staatsvijanden kunnen zien, dat het geduld der bevolking ten einde was. Wanneer de kanselier nu handelt en de uitroeiing van alle staatsvijanden verkon digt, dan doet hij dit slechts in overeenstem ming met het verlangen van het weldenkend deel der bevolking. Onze Belgische correspondent seint ons d.d. 20 Juli: Heden heeft de Belgische Kamer het vol machten-ontwerp, waarbij de regeering gedu rende zes maanden bijzondere volmachten verleend worden om den economischen toe stand te saneeren, aangenomen met 89 tegen 77 stemmen en 7 onthoudingen. Twee liberalen* en een Katholiek hebben tegengestemd, terwijl twee liberalen zich van stemming onthielden. Onze Belgische correspondent seint ons; Vrijdagmorgen te elf uur werd in de St. Goe- delekerk een plechtige Requiem-mis opge dragen voor de zielerust van den overleden Belgischen oud-premier Renkin. Alle ministers, de Pauselijke Nuntius, een af gevaardigde van Z.Em. Kardinaal van Roey, diplomaten, Kamerleden, Senatoren en verder vele burgerlijke en militaire autoriteiten waren bij deze plechtigheid aanwezig. SAARBRUECKEN, 20 Juli. Bij beschik king van de regeeringscommissie zullen 20 bla den, welke in het Saargebied worden uitgege ven, drie dagen niet mogen verschijnen, we gens het tengevolge van gepubliceerde artike len in gevaar brengen der openbare orde en veiligheid. Verwachting: Zwakke tot matigen wind uit oostelijke richtingen, meest zwaar- bewolkt, later kans op regen of onweer, aanvankelijk warm, Verdere vooruitzichten: nog kans op re- j= gen of onweer, later opklarend. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljlllllllllllllllllllllllllllllllllli Onze Belgische correspondent schrijft ons: Wegens de gewijzigde weersgesteldheid zal Max Cosijns zijn tocht naar de stratosfeer niet voor Dinsdag as. ondernemen. Inmiddels vernamen we uit goede bron enkele bijzonderheden omtrent den nieuwen stratos feertocht, dien prof. Piccard voornemens is te organiseeren en waarbij hij een hoogte van 30.000 M. wil bereiken. De ballon zou een dia meter van 60 M. hebben en achtmaal grooter zijn dan die waarmede Piccard zijn eerste reis ondernam. De inhoud zou 113.000 kubieke meter bedragen. De tocht zou geen wetenschappelijke doelein den hebben, doch slechts van sportieven en spectaculairen aard zijn. Wetenschappelijke in strumenten worden niet meegenomen, waardoor de gondel lichter wordt en dus hooger kan gaan. Het Nationaal Fonds van wetenschappelijke on derzoekingen stelt aan Piccard voor dezen tocht geen geldmiddelen beschikbaar. De onderneming zal dan ook een uitsluitend commercieel karakter hebben. Het terrein, waar de opstijging zal plaats hebben, zal slechts toe gankelijk zijn voor degenen, die een entreegeld betalen. Een film zal gemaakt worden, terwijl ook brochures, dagbladartikelen, enz. worden beschikbaar gesteld. Thans reeds heeft prof. Piccard twee artikelen geschreven, die hij on langs aan een correspondent van een buiten- landsch blad deed aanbieden tegen contante betaling van50.000 Belg. francs. Het aanbod werd afgewezen. Wat er overbleef van den Stadhuis-toren te Oppelen (Duitschland) nadat deze was ingestort. Gelukkig hebben zich bij de instorting geen persoonlijke ongevallen voorgedaan. LONDEN, 20 Juni. Door de door Baldwin in het Lager Huis aangekondigde versterking der Engelsche luchtstrijdkrachten, die zal geschie den over een periode van vijf jaar, worden de Engelsche eskaders verhoogd van 94 tot 131. In 1938 zal Engeland daardoor vermoedelijk 1572 vliegtuigen der eerste klasse bezitten. Daar bij komen 130 vliegtuigen der tweede klasse en de reserve-vliegtuigen. De uitbreiding van het aantal officieren en manschappen wordt ge schat op ongeveer 5000. Verder zullen twaalf nieuwe oorlogsluchtha vens, voornamelijk in de omgeving van Londen, het Zuiden en Zuid-Oosten van Engeland wor den aangelegd. De pers constateert, dat Engeland na vol tooiing van het luchtbewapeningsplan in 1938 ongeveer de sterkte van Sovjet-Rusland op het gebied der luchtmacht zal hebben, doch nog ongeveer 100 vliegtuigen achter zal zijn bij de Fransche luchtbewapening. WEENEN, 20 Juli. (D. N. B.) De officieele lijst der dynamietaanslagen was Vrijdag bizonder omvangrijk. Te Leutasch (Tirol) is een groote hoeveelheid pistolen en munitie gevonden. Een herbergier, wiens zaak van overheidswege reeds gesloten was wegens het gelegenheid geven aan nationaal- socialisten te vergaderen, is in verband met de ze affaire gearresteerd. Op de pastorie te Fohnsdorf (Stiermarken) is in den afgeloopen nacht een aanslag gepleegd, waarbü groote materieele schade is aangericht. Te Sankt Peter (Stiermarken) is een brug ern stig beschadigd. Te Suessenbrunn (Beneden Oostenrijk) zijn by een huiszoeking tal van bommen gevonden. Tegen den huiseigenaar is een vervolging inge steld. Te Hall (Tirol) exploideerde in den afgeloo pen nacht een bom in het voorportaal der St. Salvatorkerk. Een groot aantal ruiten van de kerk werd vernield. Eveneens is in den nacht op Vrijdag een aan slag gepleegd op de electrische centrale te Reut- te (Tirol). De daders lieten een waterbuis met een door snede van 90 centimeter, waardoor het water naar de centrale wordt gevoerd, in de lucht vliegen. Een tweede buis met een doorsnede van 110 centimeter werd over een lengte van drie me ter opengescheurd. Tengevolge van den aanslag ligt de centrale stil en is men aangewezen op stroomlevering uit andere plaatsen. De belangstelling voor het politiebureau aan de Lee Road te Lon den, nadat bekend was geworden, dat de politie iemand had aange houden, die verdacht wordt, de moordenaar te zijn van één der vrouwen, wier lijk in ezn koffer was gevonden LONDEN, 20 Juli (Reuter) Een tijdelijke Nederlandsch-Britsche handels-modus vi vendi is gesloten met uitwisseling van no ta's tusschen Sir John Simon en den Ne- derlandschen gezant te Londen d.d. 20 Juli. Deze nota's, welke gepubliceerd zijn, too- nen aan, dat het nog niet mogelijk was een formeel handelsverdrag te sluiten, wes halve men er naar streefde tot een tijde- lijken modus vivendi te komen, welke door beide partijen met een termijn van drie maanden kan worden opgezegd. Beide regeeringen waarborgen elkander van af 1 Aug. a.s. met betrekking tot de kwanti tatieve restricties op den invoer, het volle aan deel in de bestaande en eventueel nog af te kondigen contingenteeringen, welke op hen van toepassing zijn. Vanaf 1 Augustus herneemt elk der beide regeeringen haar volle vrijheid van actie voor wat betreft de tarieven, echter met behoud der overeenkomsten, welke zij eerder hebben aangegaan. De delegaties, die de onderhandelingen voer den, zullen niet ontbonden worden om even tueel verdere besprekingen te houden over vraagstukken welke een der beide landen aan gaan. PEKING, 20 Juli. (V.D.) Bij de overstrooming in de provincie Jehol zouden, naar verluidt, on geveer 50 000 personen dakloos zijn geraakt. Tot nu toe werden 200 personen als dood of vermist opgegeven. PARIJS, 20 Juli. (Reuter). Met betrekking tot de explosie in de dynamietfabriek Faulilles bij het fort Vendres meldt Havas uit Perpignan, dat de ontploffing plaats heeft gehad in de ni- troglycerine-afdeeling, terwijl daar vier arbeiders werkzaam waren. Zij bemerkten, dat de norma le reactie van salpeterzuur en glycerine uitbleef en vluchtten. Op dat oogenblik had een ontzag lijke ontploffing plaats, waarbij twee arbeiders letterlijk in stukken werden gereten. De uit hout opgetrokken werkplaats werd een prooi der vlammen. De ontploffing was zoo hevig, dat de ruiten tot ver in den omtrek werden ver nield en de knal tot in Perpignan werd ge hoord. BRUSSEL, 20 Juli (V.D.) In het „Journal Officiel" is een koninklijk decreet gepubliceerd, waarin wordt bepaald, dat de oorlogsmedaille kan worden toegekend aan oud-dienstplichtigen van Eupen, Malmedy en St. Vith, die gediend hebben in het Duitsche leger, mits zij een des betreffend verzoek indienen en bewijs leveren van hun eer en trouw. PARIJS, 20 Juli. (Reuter). De spanning in de binnenlandsche poli tiek, welke is ontstaan tengevolge van Tardieu's verklaringen in de parlementaire commissie, welke een onderzoek instelt naar de zaak-Sta- visky, is ook door den kabinetsraad, welke Vrijdagmiddag heeft plaats gehad, niet gebroken. De rad. socialisten en de rest van het re- geeringsblok staan nog altijd even fel tegen over elkaar. De ministers konden het niet eens worden en tenslotte kreeg de minister van justitie Chéron opdracht om zich naar Tournefeuille te bege ven en minister-president Doumergue, die daar zijn vacantie doorbrengt te vragen zelf deze zaak ter hand te nemen. Het ligt in de bedoe ling om den kabinetsraad zoo spoedig mogelijk weer bijeen te roepen, maar dan onder voor zitterschap van Doumergue. Aan het einde der vergadering van het uit voerend comité der rad. soc. party is een communiqué gepubliceerd van den volgenden inhoud: De vergadering heeft den toestand bespro ken, welke is ontstaan door het optreden van Tardieu in de parlementaire onderzoekings commissie en drukte eenstemmig haar vertrou wen uit in de leden der party, die deel uit maken van de regeering. Wu kunnen hier nog aan toevoegen, aldus Havas, dat de ministers en de leden van het uitvoerend comité het er over eens waren, dat de interventie van Tardieu een politiek karakter had en dat den rad. soc. minister dus niet anders overbleef dan daar uit de politieke en gouvernementeele conse quenties te trekken. De vergadering oordeelde tevens eenstem mig, dat Doumergue de eenige was, die recht had de juiste bedoelingen van Tardieu te ken nen, alsmede de consequenties, welke daaruit voortvloeien. Het uitvoerend comité gaf ten slotte als zyn meening te kennen, dat de ka binetsraad, welke in den loop der volgende week onder voorzitterschap van Doumergue zal plaats hebben een definitieve beslissing moet nemen over het incident. De minister van Justitie Chéron heeft Parijs nog Vrydagavond per auto verlaten. Hy zal Zaterdag te Toulouse zyn in de omgeving van welke stad Tournefeuille ligt. Men denkt, dat de a.s. kabinetsraad Dinsdag of Woensdag ge houden kan worden. De Stavisky-commissie heeft heden de door Tardieu aangewezen getuigen gehoord. De commissie besloot voorts ook minister Chéron op te roepen, teneinde hem naar de redenen te vragen, waarom hy geen gevolg gegeven heeft aan de door Tardieu opgegeven ïyst van geschikte getuigen om het onderzoek te ver- gemakkeiyken. Naar in politieke kringen verluidt, heeft men in de hedenmiddag gehouden kabinetsraad het event, aftreden van de beide ministers zon der portefeuille, Herriot en Tardieu, besproken om aldus een einde te maken aan het con flict. Het voorstel werd door de meerderheid van de aanwezige ministers goedgekeurd. Minister-president Doumergue, die van dit besluit telefonisch in kennis werd gesteld, eischte echter beslist, dat beide ministers in het kabinet biyven. Men gelooft, dat de reis van Chéron naar Tournefeuille hiermee in verband staat. Talryke bomaanslagen in Oostenrijk. Regeeringscommissie in het Saargebied verbiedt 20 bladen voor den tyd van drie dagen. Belgische Kamer keurt het volmachten-ontwerp goed. Tusschen Nederland en Engeland is een voor loopige handels modus vivendi gesloten, welke I Augustus a.s. in werking treedt. Fransche Kabinetsraad heeft het incident-Tar dieu niet weten op te lossen. Doumergue naar Parijs geroepen. De rechtbank te Amsterdam heeft afwijzend beschikt op het verzoek, de persen van „De Tribune" vrij te geven. Tegen den ex-directeur van „De Toekomst" is door den ambtenaar van het O. M. bij het Haagsche kantongerecht drie maanden gevan genisstraf geëischt. Partyraad der R.K. Staatspartij te Breda bij een. Wijlen Koningin-Moeder en Prins Hendrik herdacht. Mededeeling over de noodzakelijkheid van voorlichting over het katholiek staatkundig werk aan de jeugd. Contributie-afdracht ver hoogd. Reglementsherziening. Conflict bij de Haarlemsche Orkestvereeniging; eisch tot uitbetaling van salarissen. De toestand in het mijnbedrijf; besturen der mijnwerkersbonden staan afwyzend tegenover een afzonderiyke regeling. Mgr. A. Hermus, directeur van het Doofstom men-instituut te St. Michiels-Gestel, hartelijk gehuldigd bij zijn zilveren feest. Pauselijke en koninklijke onderscheiding. New-Yorksche beurs: Afbrokkelende koersen bij onregelmatig verloop. Telkens als we een blank blad on beschreven postpapier voor ons ne men om aan den een of ander een brief te schrijven, komt er een aarze ling over ons. En er vloeien niets dan banale zinnen uit onze pen. Zoo dikwijls gebeurt het dat we aan iemand denken in de hurrte van het bestaan, en dat we dan gaarne even tijd zouden hebben om hem of haar zooveel te vertellen, hartelijke dingen toe te voegen. In onze gedach ten houden we ons vaak met ons sympathieke menschen bezig en onze gevoelens zijn van de warmste jegens hen. Maar het is eigenaardig: zoodra zoo'n wit blad papier voor ons ligt weten we weinig neer te schrijven. Er komt een onwezenlijke bekoeling over ons. Wat we er aan hartelijks hadden willen toevertrouwen vervliegt als op den wind. Plichtmatig schrijft de pen gemeenschapsplaatsen. We moeten leeren een brief te schrijven door er wat meer van ons zelf in te geven opdat onze vrienden er ons in terugvinden zooals we zijn en onze betere, warme gedachten niet worden weggéloochend achter frazen. Dat geeft meer warmte in de wereld. NEW-YORK, 20 Juli. Te Seattle is het tot ernstige botsingen gekomen tusschen ongeveer 300 politiebeambten en 2000 stakers. De stakers gooiden met steenen naar de politie. Toen de politie van gasbommen ging gebruik maken, werden de bommen door de stakers opgevangen en teruggegooid. In het geheel zyn 4 politie agenten en meer dan 100 stakers gewond. U ij R WERK HANDEL LEIDSCHESTRAAT 10 VOOR EEN GESLAAGD EXAMEN io li rz i 2j F8 7 6 s 4; Stand op Zaterdag 1 uur v.m.: 754,5 yorige stand: 758,7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1