Vrijgestelden uit de lagere bestuurscolleges u* 36% 61/a 137/8 163/g 131/4 18 41 9 102 141/4 3% 51/4 121/4 34% 2 Vrachtauto botst tegen tram New-Yorksche Bears WIJZIGING KIESWET VOORGESTELD ZATERDAG 28 JULI 1934 De begrafenis van Dr. Dollfuss Bom in een pakket Het Turksch-Italiaan- sche incident Negen menschen in een put gestikt Een vrouw gedood Korte berichten Wie er naar Leizig gaan? Geen stemdwang Tour de France Uitzending door den K.R.O. Chef van een Parijsch métro station gedood Italiaansch protest Auto geheel vernield, goederen wagen gekanteld WIELRENNEN Zestien landen met 156 ver tegenwoord igers Maatregelen ter bestrijding van het voorkomen van vele kleine partijen Tegen dwergpartyen De stem- of opkomstplicht Vrijgestelden Tijdig indienen van geloofsbrieven Nummering candidatenlijsten Etappe 21 voor Magne AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 27 Juli Bij vastere stemming konden verscheidene fondsen in koers verbeteren MARKTNIEUWS Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. 3 WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN Zoodra de tragische dood van den Oosten- rij kschen Bondskanselier Dr. Dollfuss bekend was, heeft de K. R. O. maatregelen getroffen om de uitvaartplechtigheden met ooggetuige- verslag door eigen reporters te kunnen uitzen den. Wegens blokkade van het telegrafisch en telefonisch verkeer was het echter niet mo gelijk vóór Vrijdagochtend behoorlijke infor maties in te winnen en afspraken te maken. Thans is vastgesteld dat Dr. Dollfuss heden middag uit de Volkshalle van het Raad huis zal worden overgebracht naar den St. Ste- phanusdom. Vooraf zullen enkele redevoerin gen worden gehouden. In den Dom wordt een kerkelijke plechtigheid gehouden, waarna de begrafenisstoet per auto zal rijden naar het Heitsinger kerkhof. Deze uitvaart draagt een „voorloopig karak ter", zoodat de groote kerkelijke en andere plechtigheden op lateren datum zullen worden gehouden. De K. R. O. stelt zich voor deze t. z. t., indien eenigszins mogelijk, uit te zenden. Wat de meer eenvoudige uitvaart van heden aangaat, zal de K R. O. daarom geen ooggetui ge zenden, maar de plechtigheden op platen opnemen en deze hedenavond om acht uur uit zenden. PARIJS, 27 Juli. (Reuter.) Aan het station Montpamasse van de Métro is een pakket ge vonden, dat bij opening ontplofte. De ruiten van het kantoor van den stationschef en van een ondergrondschen trein sprongen; eenige reizigers werden licht gewond. De chefs en een controleur werden zeer emstg gewond. De chef is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis ge storven. ROME, 27 Juli. Zooals bekend hebben eenige dagen geleden Turksche douanebeambten twee Italiaansche visschersbooten beschoten, waar bij een der zeelieden werd gedood. In verband daarmede heeft de Italiaansche gezant te Ankara bij den Turkschen minister van buitenlandsche zaken geprotesteerd en er den nadruk op gelegd, dat zijn regeering zich verdere stappen voorbehoudt al naar gelang van het resultaat, dat het door de autoriteiten van Rhodus ingestelde onderzoek zal hebben. PARUS, 27 Juli (Reuter). Een inwoner van het plaatsje Kahale by Beiroeth was in een put afgedaald om eenige reparatiewerkzaam heden te verrichten. Toen hij na geruimen tijd niet naar boven kwam, daalden achtereenvol gens acht personen in den put om te kyken, waarom de anderen niet meer naar boven kwamen. Alle negen heeft men later dood op den bodem van den put gevonden. Men gelooft, dat zij door vergiftige gassen gestikt zijn. Drie gewapende bandieten hebben het filiaal van de Bank of Montreal te Toronto overvallen en 28.000 dollar buit gemaakt, zy ontkwamen in een auto. Uit Simla wordt gemeld, dat de communisti sche partij van Brltsch-Indië vanaf hedet., op grond van een in de Staatscourant gepubli ceerde beslissing, als illegaal te beschouwen valt. De Roemeensche Minister voor de Bewape ning, Paul Angelescu, is benoemd tot Minister van Oorlog. Minister-president Tatarescu, die tot nog toe tevens Minister van Oorlog was, heeft thans de portefeuille van Bewapening aanvaard. Op den nyksstraatweg te Wellerlool (Lim burg), is Vrijdagavond een ernstig verkeers-on- geluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan een 58-jarige passagiere van de stoomtram van de ltjn Venlo—Nijmegen. Door tot nu toe onverklaarbare oorzaak ls om streeks zeven uur op genoemden weg 'n groote met fruit geladen vrachtauto, waarin twee per sonen gezeten waren, en welke op weg was naar Maastricht, waar de wagen thuisbehoorde, in volle vaart tegen de stoomtram, welke uit Venlo kwam, op gereden. De botsing was zoo hevig, dat de zijwand van den personenwagen, waartegen de auto is opgevlogen, geheel werd ingedrukt en versplinterd. De 58-jarige juffrouw WiJlemse uit Bergen (Limburg) raakte tusschen de wrakstukken van den vernielden wagen bekneld en werd zwaar verminkt. Een been werd haar afge- kneld, terwyi het andere op een groot aantal plaatsen brak. Zij is spoedig na het ongeluk bezweken, nadat zij voorzien was van de laat ste H.H. Sacramenten. In den wagen bevonden zich nog elf andere passagiers, die er echter allen gelukkig goed zyn afgekomen. Voor een deel zaten deze perso nen aan de andere zyde dan de ongelukkige, terwyi eenigen op het balkon hadden plaats genomen. Een zuster uit het klooster te Ottersum en 'n jongen liepen eveneens verwondingen op. De kloosterzuster kon na verbonden te zijn naar huis worden vervoerd. De tram, die behalve uit de locomotief, be stond uit een personenrijtuig en twee goede renwagens. reed na de botsing nog ongeveer vijfentwintig meter door, alvorens tot stilstand te komen. De laatste goederenwagen is door den schk omgekanteld en kwam dwars over den rijweg te liggen, waardoor het verkeer ge heel werd gestremd. De auto is geheel vernield. Men mag van geluk spreken, dat de belde inzittenden, er zonder letsel zyn afgekomen. Een geneesheer was spoedig na het ongeluk ter plaatse. Zijn hulp echter mocht niet meer baten. De politie heeft een onderzoek naar het ge beurde ingesteld en den auto in beslag geno men. De tram heeft later de reis voortgezet en in den loop van den avond is de omgeslagen wagen weer in de rails gebracht. Men begrypt niet hoe de botsing is kunnen geschieden, aan gezien het ongeluk op een recht stuk weg is gebeurd, waar de ruimte groot genoeg was om de tram te passeeren. Het Engelsche luchtvaartministerie heeft een order uitgevaardigd, waarby het verboden wordt, dat fascisten in groepen getraind wor den in clubs, die door den staat gesubsidieerd worden. Wel mogen fascisten individueel ge traind worden. Een 23-jarige student uit Hamburg is by een poging om den Messmer-top in de Dolomieten te beklimmen, van een hoogte van honderd Meter gevallen en om het leven gekomen. Een jong Tiroler is van de Nock-Spitze in Noord- Tirol neergestort. Ook hij heeft het er niet levend afgebracht. Vrydagmorgen is de bekende Duitsche sport vlieger Rolf von Dungem in de nabyheid van Augsburg met zijn toestel neergestort en kort daarna aan zyn verwondingen overleden. Vertegenwoordigers van de eigenaars der wolkammerijen te Roubaix en Tourcoing in Noord-Frankrijk, die onlangs hun bedryven .hebben stopgezet, hadden Donderdag te Parijs een bespreking met den Minister van Handel Lamoureux. De Minister zegde toe, dat hy alles in het werk zou stellen om de moeilijkheden voor den export van Fransche wollen goederen uit den weg te ruimen, waarna de fabrikanten in prin cipe besloten hebben, met ingang van 31 Juli a.s. de wolkammerijen wteer in bedryf te stel len. De Japansche Minister-President Admiraal Okada heeft in een interview verklaard, dat de regeering een centrale contróle zal instellen op alle takken van industrie. Dit is noodig gewor den, aldus de premier, doordat andere landen economische blokken hebben gevormd. Admi raal Okada gaf toe dat het verleenen van hulp aan de landbouwers een dringend probleem was, dat de onmiddellyke aandacht der regee ring zou krygen. Bij de boschbranden aan de Zuidkust van Frankryk ter hoogte van Toulon, is groote schade aangericht. De brand zelf is thans ge- bluscht. Echter blijft de militaire bewaking voorloopig gehandhaafd, om eventueel terstond te kunnen ingrijpen. Volgens het „Journal" zyn 20.000 hectaren bosch vernield, hetgeen een schade beteekent van 30 millioen francs. Een Italiaansche arbeider is in den rook gestikt. Toen een groep kinderen by Shelton in Con necticut over een spoorweg-overgang liep, ge raakten zy tusschen twee treinen bekneld, waardoor zes kinderen werden gedood en 1 ernstig gewond. Aan de wereldkampioenschappen wielren nen, die van 10 tot en met 19 Aug. as. te Leip zig worden gehouden, zullen zestien landen deelnemen, met in totaal 156 vertegenwoor digers. De lyst der deelnemers ziet er als volgt uit; Wereldkampioenschap sprint voor amateurs: Nederland: van der Linden, B. Leene, J. Kre- mers en van Vliet. Duitschland: Merkens, Lorenz, Ihbe en Klöck- ner. Zwitserland: W. Kaufmann en W. Wagelin. Denemarken: E. Olesen, H. Dissing-Rasmus sen, C. Holm-Fetersen en Ch. Andersen. Hongarye: Bela Nemeth, Györffy, Pelvasy, Szücs en Orczan. Frankryk: Ulrich, Ma ton en Lenté. Italië: Pola, Mozzo, Rigoni en Bambagrotti. Tsjecho-Slowakye: Nicoloff, Poteff, Katzoroff en Volkanoff. Letland: Lejmeks. Oostenrijk: Dusika, Kocourek, Schaffer en Mohr. Engeland: D. S. Hom. België: Heusy en Thomas. Wereldkampioenschap sprint voor professio nals: Nederland: van Egmond, G. Leene en van den Heuvel. Duitschland: Richter, Engel, Steffes en Ehmer. Zwitserland: Dinkelkamp. Italië: Pellizzari, Linari, Bergamini en Laz- zaretti. Denemarken: W. Falck-Hansen, Anker Meyer en Knudsen. Frankrijk: Michard, Gérardin en Faucheux. Engeland: S. T. Cozens. België: Scherens en Huybrechts. Wereldkampioenschap amateurs op den weg: Nederland: Pellenaars, Kruisman, Snoeijers en Aelen. Duitschland: Krückl, Scheller, Krauzer en Weiss. Zwitserland: Martin, Hartmann, Buchwalder en Kurt Ott. Denemarken: Grundahl-Hansen, Jacobsen, Nielsen en Soerensen. Hongarye: Erös, Madi, Nemeth en Ritz. Frankrijk: Neforge, Goujon, Mauret en Char pentier. Tsjecho-Slowakye: Krbec, Losek en Haupt. Luxemburg: Mersch, Majerus, Schneider en Grethen. Bulgarije: M. en A. Nicoloff, Simoff en Bit scheff. Ierland: Quinn. Oostenrijk: Schnalek, Zumpe en Mayr. Engeland: Chilks, Holland, Stallard en Bar- ,ne& Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot wijziging en aanvulling van de Kies wet, de Provinciale Wet en de Gemeentewet. In de toelichting wordt o.m. gezegd: Zoowel by de algemeene beschouwingen om trent de Ryksbegrooting 1934 als by de behan deling van hoofdstuk V dier begrooting zyn met betrekking tot de Kieswet van de zyde der Tweede Kamer opnieuw verschillende punten ter sprake gekomen, welke reeds eerder een on derwerp van overleg hebben uitgemaakt. Ver schillende opmerkingen, gemaakt in het voor loopig verslag over laatstgenoemd hoofdstuk, heeft de minister van Blnnenlandsche Zaken ernstig overwogen. Hy gaf het voornemen te kennen, van het resultaat te doen biyken ter gelegenheid van de voorziening, die de Kieswet toch op enkele details behoeft. Naast bedoelde détails zyn de volgende onderwerpen door den minister meer in het byzonder overwogen: a. de bestryding van het voorkomen van vele kleine partijen; b. het al of niet afschaffen van den op komstplicht; c. uitsluiting van het lidmaatschap der lagere vertegenwoordigende lichamen (Prov. Staten, Gemeenteraad) van personen, die te zeer aan de verleiding bloot staan om de belangen der groep, waartoe zy behoo- ren, te stellen boven het algemeen belang. ad. a. Na het ondeugdeiyk bevinden van allerlei andere middelen, heeft de minister hier gedacht aan het eischen van een aantal stem men, voldoende om reeds by eerste toedeeling drie zetels te verwerven. Zoodanig middel ver draagt zich met het systeem der evenredige vertegenwoordiging. Deze overweging, de be vordering van de mogelykheid tot vorming van een parlement, dat uit levensvatbare deelen ls samengesteld en waarin voor momenteele be- langenpolitiek niet aanstonds plaats is, heeft den minister geleid tot het voorstellen van zulke regeling. Daarnaast meent de minister, dat nog plaats is voor een poging om de ver kiezingen reeds van den aanvang af in rustiger banen te leiden. Daartoe is zyn keuze gevallen op het stelsel van de waarborgsom (ƒ250). ad b. De minister stelt zich ten deze op het standpunt, dat alles wat naar stemdwang zweemt, ook onder het huidige kiesstelsel on- gewenscht is. Echter hebben alle pogingen, in dit opzicht de Kieswet te wyzigen, tot dusver schipbreuk geleden. Er blykt ten deze in de Kamer een controvers te bestaan. De minister meent, dat, met het oog op de taak van het tegenwoordige kabinet, het thans niet de aan gewezen gelegenheid is, zijnerzijds met betrek king tot dit vraagstuk van principiëelen aard voorstellen te doen. Ad. c. Het komt den minister in verband met gerechtvaardigde critiek, die op den bestaan- den toestand wordt geoefend, zeer wenschelijk voor, dat ten aanzien van het vraagstuk der z.g. vrygestelden als leden van bestuurscolleges thans een regeling wordt getroffen. Voor toepassing van die regeling op de beide Kamers der Staten-Generaal zou wijziging van de Grondwet noodzakelyk zyn. Daarom kan de vraag, of zy voor die Kamers wenschelijk is, hier buiten beschouwing biyven. In de Provinciale en de Gemeentewet- worden echter de in dit verband noodige wyzigingen en aanvullingen voorgesteld. Nu tegenwoordig naast de ambtelijke aan stelling, de tewerkstelling op arbeidsover eenkomst naar burgeriyk recht in ruimen omvang in den Overheidsdienst pleegt voor te komen, komt het wenscheiyk voor, op dit punt een gelyke voorziening te treffen. Overwogen is voorts de wenschelijkheid van het lidmaatschap van de lagere vertegenwoor digende colleges mede uit te sluiten personen, die ondersteuning ontvangen van Maatschap- peiyk Hulpbetoon. In verband met de daarbij gerezen vraag of de uitsluiting van zoodanige personen zich wel volledig verdraagt met de Grondwet, heeft de minister gemeend, daarvan te moeten afzien. Voorts wordt een regeling voorgesteld, welke beoogt, tegemoet te komen aan de bezwaren, welke nieuw-benoemde leden van de Tweede Kamer, wier woonplaats buiten het Ryk van Europa is gelegen, uit dien hoofde kunnen ondervinden met betrekking tot het tijdig in dienen van hun geloofsbrieven. Voorgesteld wordt een regeling te treffén, volgens welke de betrokkene een gemachtigde aanwyst. Tenslotte bevatten de artt. VII en VIII van het ontwerp een wyziging van de artt. 50 en 50 a met betrekking tot de volgorde, waarin de nummering der lysten plaats heeft. Deze num mering geschiedt thans in de volgorde door het lot te bepalen. Volgens de voorgestelde regeling biedt de wet, zonder zelf harerzyds tusschen de lijsten en de in de lichamen vertegenwoordigde partyen verband te leggen, aan die partyen gelegenheid om naar eigen goedvinden en naar gelang van de sterkte van haar vertegenwoor diging, zich in het volgnummer harer candi- datenlysten te openbaren. Zoo zal den tydens de verkiezing zitting hebbenden leden van het lichaam, waarvoor de verkiezing wordt gehouden, gelegenheid worden geboden invloed uit te oefenen op de volgorde, waarin de lysten worden genummerd, n.l. door inlevering bij het centraal stembureau van een verklaring, waarby zy een groep van lysten, een stel gelykluidende lysten of een op zichzelf staande lyst voor een voorkeurnummer aanbevelen. De volgorde waarin die lysten voor een nummer in aanmerking komen, wordt be paald naar het aantal leden, te beginnen met het hoogste, hetwelk de onderscheidene hjsten voor een vcorkeurnummer heeft aanbevolen. België: Andre, Lowagie en Dehogne. Wereldkampioenschap professionals op den weg: Nederland: van der Ruit, Valentijn, van Oers en Bogaert. Duitschland: Nog niet bekend. Zwitserland: Gilgen, Egli, Blattmann en Bula. Denemarken: Danholt en Hermansen. Hongarije: Istenes. Frankrijk: Speicher, Magne, Louviot en La- pébie. Italië: Guerra en Olmo. Luxemburg: Kraus en Beving. Oostenryk: Bulla. België: Roels, Bruneau, Kaers en Danneels. Wereldkampioenschap stayers op de baan over 100 K.M.: Nederland: Leddy en Snoek Jr. Duitschland: Metze en Krewer. Spanje: Prieto. Zwitserland: Wanzenried en Suter, Lauppi reserve. Italië: Severgnini en Bresciani. Manera res. Hongarye: Szekeres en Istenes. Petrovics en Burghardt reserves. Frankryk: Lacquehaye en Paillard. Wambst reserve. Bulgarye: M. Nicoloff en Valkanoff. Velinoff reserve. België: Ronsse en Seynaeve. De een-en-twintigste etappe van den Tour de France is gewonnen door den Franschen ren ner A. Magne in 5 uur 38 min. 5 sec. Deze etappe is op een byzondere wyze verre den. Het eerste gedeelte, leidende van La Ro- chelle naar La Roche-sur-Yon, een afstand van 81 K.M., op de gewone manier met massa start; de tweede helft, een parcours van 83 K.M., van La Roche-sur-Yon naar Nantes, als race tegen het horloge, waarbij om de twee minuten door de renners afzonderlijk werd gestart. Magne. die aan den kop staat van het alge meen klassement, heeft in deze tydrace by zondere prestaties verricht. Hoewel hy op twee na het laatst vertrok, haalde hy een groot deel van zyn tegenstanders in, daarbij een prachti- gen stijl aan den dag leggende. Hij deed er 2 uur, 32 min. 5 sec. over, welke tyd verreweg de beste was. Tweede werd zyn landgenoot Lapobie in 2 uur 33 min. 11 sec., terwyl de Duit- scher Geyer, met een tijd van 2 uur 38 min. 1 sec., als nummer drie eindigde. Tijdens het eerste deel van den strijd bleef het veld voortdurend aaneengesloten. Aan het hoofd van de groote groep reed de Belg Ver- waecke. De sprint werd echter gewonnen door den Franschman Le Grevès. Na een kort oponthoud werd gestart voor de tijdrace. Het eerste vertrok de Italiaan Folco, gevolgd door Kutschbach en Risch. Bijzonder teleurstellend was het verdere ryden van Le Grevès, die tamelijk ver achterop geraakte. La- pebie, die in grooten vorm was, en als tweede eindigde klom in het algemeen klassement tot dc derde plaats voor Vietto en achter Magne en Martano. Overigens waren er geen ingrypende wyzigingen. Het gedetailleerde resultaat luidde als volgt: 21ste etappe, La RochelleNantes, 164 K.M.: 1. A. Magne, 5 uur 38 min, 5 sec. (tijdrace 2 uur 32 min. 5 sec.)2. Lapebie, 5 uur 39 min. 11 sec. (2 uur 33 min. 11 sec.)3. Geyer, 5 uur 44 min. 1 sec. (2 uur 38 min. 1 sec.)4. Maes (eerste in dividueel), 5 uur 43 min. 53 sec. (2 uur 39 min. 55 sec.)5. Martano 5 uur 46 min. 6 sec. (2 uur 40 min. 6 sec.); 6. Verwaecke, b uur 46 min. 45 sec. (2 uur 40 min 45 sec.); 7. Vietto, 5 uur 47 min. 47 sec. (2 uur 41 min. 47 sec.); 8. Leuviet, 5 uur 49 min. 3 sec. (2 uur 43 min. 3 sec.); 9. Buchi, 5 uur 49 min. 45 sec. (2 uur 43 min. '45 sec.); 10. Speicher, 5 uur 49 min. 46 sec. (2 uur 43 min. 46 sec.). Algemeen klassement: A. Magne 131 uur 13 min. 11 sec.; 2. Martano 131 uur 38 min. 16 sec.: 3. Lapebie 132 uur 4 min. 26 sec.; 4. Vietto 132 uur 7 min. 28 sec.; 5. Verwaecke (eerste indi vidueel) 132 uur 17 min. 3 sec. NEW-YORK, 27 Juli (Part.) De beurs vertoonde heden een krachtig her stel. Er vielen over de geheele linie aankoopen waar te nemen, die de noteeringen aanmerke- lyk boven het slotnlveau van gisteren brachten. Een goeden indruk maakten de kwartaal cijfers van de Bethlehem Steel, die een winst rapporteerde van $3.4 millioen tegen een ver lies van $3.3 millioen in het overeenkomstig tydvak van 1933. Op de cumulatief preferente aandeelen ls voor het eerst sinds 1932 weer een kwartaals dividend gedeclareerd. De koers dezer waarden lag in verband hiermede vast. Na de eerste uren werd de stemming iets zwakker, doch de reactie werd spoedig overwonnen en de koer sen konden opnieuw eenigszins verbeteren. U.S. Steels openden 2 punten hooger, daal den vervolgens weer beneden 35, doch liepen daarna weer op. Bethlehem Steels waren on geveer ly, dollar hooger. Spoorwegshares wer den eveneens hooger afgedaan, hoewel de gis teren geleden verliezen slechts gedeelteiyk konden worden ingehaald. Atchison Topeka waren 2 punten beter. Ko perwaarden, automobielaandeelen, warenhuis- en goudaar.deelen, industrie- en chemische fondsen gaven over de geheele linie koerssty- gingen te zien van 1 tot 7 punten. Public-Utilities en Petroleumfondsen gaven daarentegen slechts fractioneele winsten te zien, natte waarden liepen tot 1 punt op. De handel droeg een zeer levendig karakter; groote posten aandeelen wisselden van eige naar, de omzetten bellepen in het eerste uur niet minder dan 750.000 shares. De ticker was enkele minuten ten achter. Tydens de koersstyging kwam er nog al wat aanbod los dat echter gemakkeiyk werd opge nomen. Later evenwel verminderde de koop lust en werd de stemming zwakker. Over het geheel genomen konden de aanvankeiyk be haalde koerswinsten goed gehandhaafd niyven, doch vervolgens viel toch weer een inzinking waar te nemen. De berichten omtrent het zakenleven geven een eenigszins verdeelden indruk en het is niet goed mogeiyk zich een juiste voorstelling te vormen van den werkelijken staat van zaken. Tegen het laatste beursuur was er nog wat meer vraag te bespeuren, waardoor de meeste fondsen nog wat konden monteeren, terwijl daarentegen andere fondsen zooals Standard Oil, Am. Tel Tel., Ches. Ohio, Consol Gas en Union Pacific respectievehjk 1/8, 2, y2, 2, 3/8 en y2 punt lager de markt verlieten. De Duitsche leeningen zooals Young en Dawes boekten een avance van 1% en ly punt. U.S. Smelting, Allied Chemical. Mckeesport, New- York Central en American Can boekten flinke koerswinsten van 4%, 3%, 3, 2 en 2 3/8 dollar, andere fondsen daarentegen moesten zich met wat minder tevreden stellen zooals: U.S. Steel, Westinghouse en American Smelting, welke respectievelijk na een betere opening 1%, ly en 1% dollar hooger de markt verlieten verge leken by het slotniveau van gisteren. De omzetten bedroegen: 2.215.000 shares. Slotkoersen Juli Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Unilever Aku A'dam Rubber U. S. Steel Beth. Steel Anaconda 143 y, 59% 29%-% 98% 21%—% 17%—17% 6%—9/16 Van 4.30—5 uur Kon. Olie Unilever A'dam Rubber Young U. S. Steel Beth. Steel Adj. Milwaukee 147% 59% 97% 27% 21%-% 17 3/16 5% Rectificatie: Donderdag zyn van 4.305 uur Kon. Olie 147% gedaan. ALKMAAR, 27 Juli. Graan. Aangevoerd totaal 215 hectoliters. 4 hectoliter tarwevoer 5.00; 4 hectoliter gerst 5.757.00; 100 hectoliter haver 6.25—6.75; 23 hectoliter paardeboonen, bruine U—13, duiven 8.509.50, witte 12.5024.00; 22 hectoliter karwijzaad 11.5016.50, 34 hectoliter blauwmaanzaad 1617; M hectoliter erwten, groene (kleine 7.508.50, nieuwe kleine groene 13.50, nieuwe grauwe 32. per 100 K.G. Handel goed. DEN BOSCH, 2 7Juli. Boter. Aanvoer 16.750 K.G. Hoogste prijs 1.48 per K.G. Laagste prijs 1.42 per K.G. Middelprijs 1.46 per K.G. LEEUWARDEN, 27 Juli. Graan. Buitenl. granen: Gele laplatamais, disp. 115 boordvrij Leeuwarden; gele laplatamais disp. 106, boordvrij Rotterdam: Laplata gerst disp. 121, boordvrij Leeuwarden; Lapalata gerst, dip. 113, boordvry Rotterdam; Noord-Am. lijnkoeken disp. 7.50, boordvrij Leeu warden; Noord-Am. lijnkoeken disp. 7.00 boord vry Rotterdam; Noord-Am. lijnkoeken merk S.K. disp. 7,00 boordvry Rotterdam. Allied Chemical American Can. Co. Am. Car. Foundry Am. For. Power Am. Smelting Ref Am. Tel. Tel Am. Tobacco B Am. Waterworks Anaconda Copper Ass. Gas Electr. Co. Atchison Topeka Auburn Auto Baltimore Ohio Bethl. Steel Co Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Chesapeake Ohio' Chic. Milwaukee pref. m Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas of N.Y. Continental Oil 7 Dawesleening 5% Youngleenlng Deleware Hudson Dupont de Nemours Eastman Kodak El. Bond Sh. Co. General Electric Gen. Gas Electr. Gen. Gas El. cl. A. General Motors Great Northern Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Kennecott Copper Koninkl. Olie Low priced shares McKeesport Tin PL A. Miss. Kansas Texas Missouri Pacific Idem pref Montgomery Ward Nat. Cash. Reg. Co. National City Bank ••I Nat. Dairy Prod. G. A. Nat. Steei New York Central Nord American Co. Norfolk Western Novadel Pennsylvania Proctor Gamble Publ. Serv. N. L Radio Corp. of Am. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-Jersey Tidewater Ass. OU Union Pacific United Aircraft United Corp. A. Unit. States Leather Unit. States Rubber Unit. States Steel Corp. Wabash gew. A. Westinghouse El Woolworth BuUd 27 124% 94% 13% 5 33 108% 73% 14% 10% 54 16% 14?i 26% 12% 37% 231/4 41% 4% 2% 34% 1% 27% 16% 48 33% 38 88 933/4 10% 17% llVé Va 26% 3% 6% 14% 253/g 237/8 8.34 17% 327/8 82 5 2% 223/4 221/4 l3% 383/4 20 12% 177 24 29% 473/4 26 121 92% 127a 43/4 3U/4 110% 73 14% 10% 52 17% 13% 26 12% 35% 241/2 42 3% 2% 323/g 13/4 29Va I6V4 46Va 317/8 37 84% 93% 9% 16% 16 Va 24% 2% 6Vs 14 241/4 22% 77/s 163/g 32% 4.30-50 79 5 2 33/8 21% 121/2 231/8 15 37% 1872 123/a 175 16 231/4 34 311/4 41/2 36% 63/4 13 16% 123/g 173/8 411/8 9 102% 141/4 31/2 57a 11% 33% 2 28 46% 25 129 931/4 15% 53/4 353/4 1121/4 76 16% llVa 56 20% 16% 2834 13% 421/4 25 44% 4% 21/s 367a 13/4 311/4 173/4 49% 35 42% 8734 97% 11% 18 V* 20 283/4 4% 7 171/g 28 243/g 97/g 18% 331/4 4.90-05 821/4 61/4 21/2 3% 25 141/2 24% 16% 391/2 22% 141/s 180 18 257/8 351/2 337/g 5 39% 73/g 141/4 18% 15% 183/4 423/4 10 1081/4 151/2 4 53/4 13% 303/g 21/s 32% 493/g exdiv. t ex coupon. ex claim. bieden. I gedaan en laten. NEW-YORK, 27 Juli. 27 Juli 26 Juli 27 Juli 26 Juli Brussel 23.423/4 23.371/2 Oslo 25.33 25.28 Rome 8.57% 8.56 A'dam 67.60% 67.59 Madrid 13.66 13.66 Londen 5.03% 5.031/8 Bern 32.61 32.01 Parijs Weenen 18.95 18.95 6.59/6 6.59 Berlin 38.32% 38.56 NEW-YORK, 27 Juli. 27 Juli 26 Juli 27 Juli 26 Jüli Robber Standaard Sept. 14.43 Oct. 14.57 Deo. 14.81 14.27 Jan. 14.93 14.77 14.41 Mrt. 15.15 15.00 14.66 Mei 15.41 15.26 Suiker Sept. 1.73-74 1.70 1.76 1.73 1.80 1.76 1.79-81 1.76-77 Mrt. 1.82-83 1.80 Mei 1.87-88 1.83-84 Juli 1.91 1.87-88 Ct.Ouba 3.18 3.18 Oct. Dec. Jan. Tarwe Rcode Winter loco 103% 102% Harde Winter loco 104% 103% Tin Loco 52.10 Katoen 12.80 12.58 12.65 12.72-73 12.77 52.12% Aug. 52.10 52.12% Loco 12.92 Aug. 12.72 Sept 12.79 Oct. 12.86-88 Nov 12.92 Koffie (Rio) Sept. 7.66 Dec. 7.78 Mrt. 7.88 Mei 7.96 Dec. 12.98-99 12.83-84 Jan. 13.03 12.85-86 Mrt. 13.14 12.98-99 Mei 13.21 13.05-07 Juli 13.26 13.10 7.52 7.63 7.75 7.83 (Santos) Sept. 10.24 Dec. 10.38 Mrt. 10.45 Mei 10.52 10.06 10.19 10.24 10.31 CHICAGO, 27 Juli. 27 Juli 26 Juli 27 Juli 26 Juli Tarwe Haver Juli 96%-% 96 H Juli 441/4 44 Sept. 98%-i/g 977/8-% Sept. 44Va 44%* Dec. IOO-1/4 991/4-% Deo. 45% 45Va Mei 102% 101%-% Maïs Kogge Juli 63% 63% Juli 70% 70 Sept 65% 651/4 Sept. 711/4 70% Dec. 68% 68Vs Dec. 73 721/4 Reuzel Loco 7.00 Juli 6.97% Sept.»» 7.17% Oct. 7.30 Dec. 7.52% Oud contract. Nieuw contract. Duloth Lijnzaad 7.00 6.97% Juli 1.901/4 1.90 7.17%Sept. 1.89% 1.89 7.30 7.521/a WINNIPEG, 27 Juli. 27 Juli 26 Juli 27 Juli 26 Juli Gerst Juli 47% 47% Oct. 477/g 47% Dec. 48% 4 8 Va Lijnzaad Juli 1.59% 1.59 Oct. 1.63% 1.63 Dec. 1.63 Tarwe Juli 84% 83% Oct. 85% 85 Dec. 867/g 86 Mei 90% 897/8 Kogge Juli 59% 58% Oct. 60 59% Dec. 60% 60% Haver Juli 39% 391/4 Oct. 397/8 39% Dec 3^4 38% Mei 41% I.6IV4 binnenlandsche havens IJMUIDEN. Aangekomen 27 Juli: Sonnerrfelde, s., Dublin. Vertrokken 27 Juli: Trompenberg, s„ Hauki- n pudas; Wilja, Foolsch oorlogschip, Kopenhagen: Wilk, Rys en Zblk, Poolsche onderzeeërs, Idem: Colombia, m.s„ W.-Indië; Uckermark, s.. Ham burg; Frey, s., Helsingborg; Irene, s., Kopenhagen. Uitgaande vastgemaakt: Elin, s., Emmerik. AMSTERDAM. Aangekomen 27 Juli: Sonnen felde, Dublin, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Zeemeeuw, Rotterdam, repareeren, Spijkerkade. MYRMIDON, Prawlepoint. MIJ. OCEAAN Java naar Amst., pass. 27 Juli VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-O. AZIE LIJN SEROOSKERK, thuisreis, pass. 27 Juli Gi braltar. MIJ. NEDERLAND CHR, HUYGENS, thuisreis, 27 Juli van Algiers. MAP IA, uitreis, 27 juli te Genua. KON. NED. STOOMB. MIJ. ORANJE NASSAU, 26 Juli van Paramaribo n- Amst. SATURNUS, 26 Juli van Constanza te Istan- boul. ORPHEUS, 27 Juli van Gothenburg te Aarhuus. BENNEKOM, 22 Juli van Curasao naar Li verpool. FAUNA, 27 Juli van Venetië te Trlëst. TRITON, 27 Juli van Alexandrië naar Jaffa. IRENE, 27 Juli van Amst. n. Kopenhagen. ODYSSEUS, 27 Juli van Amst. naar Rotterdam voor reparatie. HOLLAND-AMERIKA LIJN DRECHTDIJK, Pacific Kust naar Rotterdam» 27 Juli te Londen. ROTTERDAM, toeristenvaart, 27 Juli te Stock holm. BEEMSTERDIJK, thuisreis, pass. 27 Juli Gra- vesend van Londen. ROTT. LLOYD PALEMBANG, thuisreis, pass. 27 Juli Sagres. DIVERSE SCHEPEN SCHIELAND, 27 Juli van de Tyne n. Amst. THEANO, 27 Juli van Belfast te Fowey. AGNITA, 28 Juli van Houston te ThameshaveU verwacht: gaat daarna naar Rouaan. Amsterdam en Curasao. BEVERWIJK, 27 Juli van Vlissingerr naar Ar changel. ALDEGONDA, 25 Juli van Singapore n. Pladjoe. ANASTASIA, 23 Juli van Singapore n. Soera- baja. ANGELINA, 25 Juli van Singapore n. Penang- APOLLONIA, 28 Juli van Constanza te Por1 Said vrew.; gaat daarna naar Beyrouth en Con stanza. ARTEMIS, 30 Juli van Amst. te Port of Spain verw.; gaat daarna naar Engeland. AUGUSTINA, 24 Juli van Pladjoe te Singapore. HERMES, 28 Juli van Abadan te Suez ver wacht; gaat daarna naar San Louis du Rhone. Tunis en Costanza. J. B. AUG. KESSLER, 24 Juli van Batavia te Pladjoe; gaat naar Balik Pappan en Manilla. JOSEFINA, 26 Juli van Soerabaja te Batavia- JUNO, 22 Juli van Blaik Pappan naar Menado en Hongkong. MACUBA, 25 Juli -van Constanza te Alexandrie. gaat naar Port Said, Abadan en Colombo. MAGDALA, 31 Juli van Curasao te Harburg verwacht: gaat daarna naar Rouaan en word 9 Aug. te Rotterdam verwacht. - MAJA, 24 Juli van Trinidad te Curasao; g®4 naar Las Palmas en Curasao. MAMURA, 5 Aug. van Curasao te Harburg ver wacht: gaat daarna naar Rouaan. MANVANTARA, 25 Juli van Eastham te CUT® Sao; gaat naar Nederland. MEGARA, 29 Juli van Pauillac te Houston ver wacht; gaat daarna naar Pauillac en Hamburg Rotterdam. MERULA, 26 Juli van Curasao te Shellhavem MIRZA, 5 Aug. van Aruba te Rotterdam ver wacht; gaat daarna naar Rouaan. - MURENA, 2 Aug. van Curasao In Engel®0 verwacht. PAULA. 24 Juli van Batavia naar Pladjoe. SELENE, 29 Juli van Havre te Curasao ve wacht; gaat daarna naar Antwerpen-Amst. SEMTRAMIS, 24 Juli van Yokoghama nfjt' Snlgapore, Brisbane, Gladstone, en Townsviu ST. ANNALAND. 27 Juli van Boulogne op Tyne. TELA, 26 Juli van Rosario naar Santos. WOENSDRECHT, 26 Juli van Houston te Me» bovme. ZEELAND, 26 Juli van Amst. te Blyth. MAAS, 25 Juli van Rotterdam te Hamburg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2