Organisatie van den crisissteun Werking der crisis diensten ZONDAG 29 JULI 1934 Gebrek aan orders Bescherming van de arbeidsmarkt 1 MINISTER Honderd man werkloos WIJZIGING INDISCH TARIEF INVOERRECHTEN Bekrachting van twee ordonnan ties voorgesteld ERNSTIG ONGELUK AAN DE HEMBRUG Mosterdgas over het lichaam gekregen OSS WORDT VERDER GEZUIVERD Nog meer arrestaties K. L. M. EN K. N. I. L. M. De Indische maatschappij wil geen fusie MILITAIR ONDERSCHEIDEN Jongen met levensgevaar gered Het aantal vreemde arbeiders neemt steeds toe De begrafenis van baron van Asbeck De klasse-indeeling voor mailschepen HEFFING PENSIOENPREMIE Nederlandsche promotie te Berlijn Geen audiëntie Notarieel examen Examen handelskennis L. O. Nijverheidsonderwijs De postvluchten FAILLISSEMENTEN WANDELSPORT Nederlandsche Unie voor de wandelsport DE TOUR DE FRANCE Voorlaatste étappe TILDEN NIET NAAR ONS LAND Afwijzende houding van den N.L.T.B. OM DE DAVIS CUP Engeland leidt NED. RUITERS TE SPA Succes voor luit. Greter BOKSEN Om het kampioenschap midden gewicht van Nederland STOOMVAARTLIJNEN 1 Bij de Ned. Spoorwegen wordt de bezuiniging wel "betrachtWachtershuisjes, welke overbodig zijn geworden, breekt men niet meer af, doch worden intact gelaten en per spoor naar elders getransporteerd. Onze foto laat zoo'n huisje „vervoer-fahig" zien De buitenstaander heeft er geen flauw begrip van, welk een omvangrijk en intensief werkend ambtelijk apparaat in Nederland (binnenkort uitsluitend van Den Haag uit) noodig is om de steunver- leening in gang te houden en vlot te doen verloopen. 't Is interessant, ons eens 'n oogenblik in dit ambtelijk labyrinth te begeven, waar van wij intusschen een plattegrond bij de hand hebben: men zie het bij dit artikel afgedrukte schema. Het valt terstond op, dat hier gestreefd is naar straffe centralisatie. De gecentraliseerde hoofdleiding is in han den van den minister gelegd; deze Wordt terzijde gestaan door een college van drie regeeringscommissarissen, waarvan voorzitter is de secretaris-generaal van het departement van Ekonomische Zaken, de heer Mr. Dr. A. A. v a n R h ij n. Regeeringscommissarissen zijn: I voor akkerbouw en veeteelt, de heer ir. S. L. L o u w e s; I II voor zuivelproducten, de heer L. Bückmann; in voor groenten, fruit, sierteelt, enz., de heer P. V a 1 s t a r. In dit college treedt als commercieel ad viseur op de heer S. v a n Zwanen berg. Bij beschouwing van het schema moet men rekening houden met wat boven en wat o n d e r de streep staat. Boven de streep vindt men de organen, welke in handen van den minis ter zijn. De centrale commissie van advies advi seert den minister omtrent a 11 e te nemen crisismaatregelen; hierin hebben zitting vertegenwoordigers van den landbouw, van den middenstand, van handel en industrie, van de consumenten en van de werknemers. Daarnaast werkt de commissie van advies Crisis-organen-besluit 1933, welke commis sie den minister van advies moet dienen in bestuursgeschillen. Het landbouwcrisisbureau, feitelijk het bureau van den secretaris-generaal, is on derverdeeld in een juridische en een sta tistische afdeeling; bij de afdeeling statis tiek worden alle gegevens betreffende de groote landbouwtelling (inventarisatie), die van 15 Mei tot 1 Juni gehouden is, ver werkt; in de juridische afdeeling komen alle juridische aangelegenheden terecht; door dit bureau ook wordt uitgegeven het door de firma Samson verzorgde losbladige boekwerk „Landbouwcrisiswet 1933 en hare uitvoeringsmaatregelen-" De accountantsdienst houdt voortdurend toezicht op de financieele gestes van alle crisisorganisaties (geen sinecure!) en is te vens belast met het beheer der begrooting van het Landbouwcrisisfonds. Daarnaast bevindt zich in handen van den minister de Crisis-contröledienst, on derverdeeld in technische en opsporings- contröle. Het controle-apparaat wordt thans gere organiseerd in den geest als uiteengezet is in de Memorie van Antwoord op de wijzi ging der Landbouwcrisiswet. De crisis-tuchtrechtspraak spreekt recht over allen, die in crisis-organisaties geor ganiseerd zijn; hoofdambtenaar van deze commissie is het Openbaar Ministerie. Geheel afzonderlijk staat de crisis-arbi trage commissie, welke bij geschillen tus- schen georganiseerden onderling recht spreekt. Onder de streep vindt men het bollege der regeeringscommissarissen (met commercieelen adviseur), ten dienste van Wie staan: 1. het landbouwcrisisbureau, 2. de centrale accountantsdienst, 3. de crisis-contröledienst. Zooals gezegd, heeft iedere regeerings commissaris zijn eigen afdeeling. Rechtstreeks onder den secretaris-gene raal vallen; a) de visscherijcentrale (haring, ansjo vis),' b) de turf centrale, en c) de pluimveecentrale. Regeeringscommissaris I behartigt: a) de akkerbouw-centrale (tarwe, gra tiën, peulvruchten, aardappelen, vlas, cicho rei, bieten, grind en riet), b) de meelcentrale, c) de vereeniging van inheemsche tar- - We-afnemers (Vita), d) algemeene meelcentrale, e) de veehouderij-centrale (varkens, runderen, paarden, schapen, vleeschexport- bureau). Regeeringscommissaris II beheert de zui- Velcentrale (melk en melkproducten, zuivel, Zuivelbureau, vetten en oliën). Tusschen de veehouderij- en de zuivel- Centrale bestaat voortdurend contact. Regeeringscommissaris III heeft te zorgen Voor de groenten- en fruitcentraïe en voor üe sierteeltcentrale (bloembollen, boom- kweekerij, bloementeelt). De commercieele adviseur tenslotte is er om verband te leggen tusschen alle handels transacties van alle centrales; daaronder Vallen de elf provinciale landbouwcrisis- orgnisaties en de acht gewestelijke tarwe- organisaties (de bureaux voor het verzame len van de tarwe en voor het verkoopen der tarwe aan de tarwe-organisaties). Zooals men ziet: een omvangrijk appa raat, dat een geweldige hoeveelheid werk te verzetten heeft. Van de gecentraliseerde werking, welke teitelijk reeds aangevangen is deze week echter zullen alle Crisisdiensten in één gebouw te Den Haag worden onder gebracht verwacht men in regeerings- kringen veel gemak en veel voordeel, ook financieel. Het kenmerkt intusschen wèl den precai- ren toestand, waarin onze land- en tuin bouw, enz. zich bevinden, dat een zóó om vangrijk en gecompliceerd ambtelijk ap paraat noodig is om eenigszins ons econo misch leven in stand te houden. Naar wij vernemen wordt de Nederlandsche Vlasspinnerij te Tilburg Maandag a.s. gedu rende veertien dagen algeheel stopgezet. Ruim honderd arbeiders en arbeidsters worden daar door werkloos. Er mag op gewezen worden, dat deze stil legging van het bedrijf, zooals er geen tweede in Nederland bestaat, toegerust met de meest moderne outillage het gevolg is van een volko men gebrek aan orders. Er wordt op het oogenblik in Nederland zes maal zooveel garen uit het buitenland ingevoerd als de productie van de Nederlandsche vlas spinnerij bedraagt. Ingediend is een wetsontwerp tot bekrachti ging van twee door den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië krachtens artikel 93, eerste lid, en artikel 183, tweede lid, van de Indische staatsregeling vastgestelde ordonnan ties. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Het wetsontwerp heeft de strekking om be krachtiging bij de wet te erlangen van twee door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië; met gebruikmaking van de in artikel 93, eer ste lid en artikel 183, tweede lid, der Indische Staatsregeling vermelde bevoegdheden, vastge stelde ordonnanties tot verhooging van de in voerrechten op wijn en tot verlaging van die op enkele geneesmiddelen, teerverfstoffen en medi cinale zeep. De bij de wet van 29 December 1933 tot stand gebrachte herziening van het Indisch tarief van invoerrechten, liet de wijnrechten onveranderd, in verband met de tusschen Nederland en Frank rijk nog van kracht zijnde zoogenaamde petro- leum-wijnschikking. Sedertdien werd met de Fransche Regeering overeenstemming verkregen nopens een wijziging van die overeenkomst in dier voege, dat de Indische invoerrechten op wijn zouden kunnen worden verdubbeld. Van die regeling is gebruik gemaakt om het invoerrecht op afgetapten wijn te verdubbelen en dat voor wijn op fust met 50 pet. te ver- hoogen. De waarde van laatstgenoemd artikel maakt een zwaardere belasting niet wenscheljjk. Op basis van den invoer van 1933 zal de getrof fen maatregel een bate van 120.000 's jaars opbrengen. Ten einde den invoer van abnormaal groote hoeveelheden wijn te voorkomen, kwam het der Regeering gewenscht voor de rentenverhooging die op 1 Juli j.l. in werking trad op kor ten termijn tot stand te brengen. Dit laatste heeft eveneens plaats gehad ten aanzien van de verlaging der rechten op enkele geneesmiddelen, teerverfstoffen en medicinale zeep. Die verlaging is het gevolg van een, mede op 1 Juli j.l. in werking getreden, overeenkomst met Duitschland nopens het goederenverkeer tusschen dat land en Nederlandsch-Indië. Een der employé's van het laboratorium van de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug, de heer W. Th. van H., liep met een flesch mosterd gas van het eene lokaal naar het andere. Toen hij een deur opendeed, sloeg deze weer dicht. Het droevig gevolg hiervan was, dat de flesch brak en de ongelukkige den inhoud over zijn lichaam kreeg. Het mosterdgas is een zeer gevaarlijk gas. Na aanraking daarmede wordt de huid eerst rood en na enkele uren ontstaat blaarvorming. Het personeel van het laboratorium vluchtte in paniek weg en liet den getroffene alleen staan. Spoedig echter snelde een van zijn collega's het slachtoffer te hulp en hielp hem met de voorhanden zijnde chloorkalk. Bij deze hulp verleening kreeg hij wat mosterdgas aan een der vingers. Van H. is in een der Zaandamsche zieken huizen ter verpleging opgenomen. Zijn toestand is bevredigend. Reeds eerder berichtten wij, dat Vrijdagmid dag te Oss 2 personen vader en zijn 12-jarig zoontje werden gearresteerd, die er van ver dacht werden, zich te hebben schuldig ge maakt aan kippendiefstallen, gepleegd in den nacht van Donderdag op Vrijdag ten nadeele van enkele landbouwers te Nistelrode. Bij het verhoor van het zoontje van van L. kwam vast te staan, dat deze de kippen had moeten stelen, terwijl zijn vader op den uit kijk stond. Hij meende tevens, dat meerdere personen bij het geval waren betrokken, doch kon geen namen noemen. De vader ontkende evenwel iets met deze zaak uitstaande te heb ben. De gemeentepolitie uit Oss ,in samenwerking met den Rijksveldwachter uit Heesch en de ge meentepolitie uit Nistelrode zette daarom met kracht een zeer uitgebreid onderzoek voort. In het Vierhoekje, waar tal van vroegere ele menten wonen, die reeds meerdere malen met den strafrechter in aanmerking zijn geweest, werden in verschillende woningen huiszoekingen verricht. Hierbij ging men zeer nauwkeurig te werk en geen plaatsje bleef onaangeroerd. Zelfs de plavuizen werden uit de keuken gebroken. In de woning van M. v. G. trof men het bui tengewoon goed. Hier was men juist bezig met het koken van kippensoep, v. G. beweerde ech ter een kip te hebben gekocht van een hem onbekend koopman, die langs de deur kwam venten- De politie onderzocht echter de pan en trof niet minder dan 5 pooten aan, zoodat de verklaring van v. G., die beweerde slechts één kip gekocht te hebben, niet werd geloofd. v. G. werd gearresteerd en naar het politie bureau overgebracht. De soep werd eveneens meegenomen. v. 45. blijft echter hardnekkig ontkennen, iets met deze zaak uitstaande te hebben. Het onderzoek was hiermede echter nog niet ten einde. Ook de woning van J. v. B., die ook al een goede bekende van de politie is, werd gron dig doorzocht. Hier werd echter niet veel be zwaarlijks gevonden. Een paar schoenen wer den in beslag genomen, omdat men vermoedde, dat de schoenen aan de genomen gipsadruk- king beantwoordden. v. B. werd eveneens gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Nog steeds wordt het onderzoek naar de medeplichtigen met kracht voortgezet en het laat zich aanzien, dat nog meerdere arrestaties zullen volgen. De verdachten zullen vermoedelijk Maandag naar 's Hertogenbosch worden overgebracht om te worden geleid voor den Officier van Justitie. BATAVIA, 28 Juli (Aneta) De ,,Java-Bode" meldt inzake een fusie tusschen K.L.M. en K.N. I.L.M., welke ten sterkste wordt voorgestaan door de K.L.M., dat de K.N.I.L.M. hiertegenover een sterk afwijzende houding aanneemt. Zaterdagochtend is op de binnenplaats van het kamp van Waalsdorp voor het front van het regiment Jagers plechtig uitgereikt de bronzen eerepenning voor menschlievend hulp betoon wegens het op 11 Mei j.l. met eigen levensgevaar redden van een elfjarigen knaap uit de Laak te Den Haag aan den sergeant der Jagers De Caluwe. Bij de uitreiking, welke onmiddellijk na aankomst van de deelnemers van de vierdaagsche geschiedde, heeft de regi mentscommandant, luit.-kol. Phaff, een toe spraak gehouden. De Kon. Mil. Kapel luisterde de plechtigheid op. Het Kamerlid Hermans heeft aan den Minis ter van Sociale Zaken de volgende vragen ge steld: Is het den Minister bekend, dat het aantal in ons land te werk gestelde vreemdelingen nog voortdurend toeneemt, en heeft Z. Exc. kennis genomen o.a. van de resultaten van een onder zoek, ingesteld in Venlo en omgeving, over 240 bedrijven, waaruit zou gebleken zijn, dat reeds op acht werkkrachten één Duitscher voorkomt of in totaal op 4385 werkkrachten 561 Duit- schers? Acht de Minister het niet noodzakelijk, dat, met het oog op dit verschijnsel en den stijgen den nood onder de wrrkloozen, onverwijld in werking wordt gesteld de jarenlang voorbereide, eindelijk tot stand gekomen wet tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemde lingen? Wil de Minister mededeelen, waarom soms maandenlang, ook in spoedeischende gevallen en ondanks herhaalde verzoeken, moet gewacht worden op beslissingen in zake Rijksbijdragen voor productieve werkverschaffing, zoolang soms, dat goede gelegenheid tot werkverschaf fing verloren gaat of nieuwe werkloosheid on der reeds te werk gestelden dreigt te ont staan? Kan de Minister, zoo noodig in overleg met ambtgenooten, maatregelen treffen, om zulke vertraging in de toekomst te voorkomen? Verder heeft de heer Hermans aan den Mi nister van Economische Zaken het volgende ge vraagd In de Tweede Kamer werd op 2 Maart 1934 door den Minister van Sociale Zaken medege deeld „Ik kan de Kamer mededeelen, dat de Mi nister van Economische Zaken een wetsontwerp voorbereidt niet: de voorbereiding over weegt, maar: voorbereidt met betrekking tot vreemdelingen, die een zelfstandig beroep wil len uitoefenen." Wil de Minister mededeelen, waarom na vier en een halve maand die voorbereiding nog niet geëindigd is en wanneer dat wetsontwerp zal worden ingediend? H. M. de Koningin zal zich Dinsdag bij de begrafenis van den oud-voorzitter van de Al gemeene Rekenkamer, den heer G. C. baron van Asbeck, Kamerheer i.b.d. van Hare Majes teit, doen vertegenwoordigen door Haar Kamer heer i.b.d. Jhr. Mr. Dr. J. D. H. de Beaufort; BATAVIA, 28 Juli (Aneta) Blijkens een mededeeling van den Minister van Koloniën ontvangen, is de klasseindeeling voor burgerlijke landsdienaren voor het reizen met mailschepen met ingang van 1 September a.s. als volgt vast gesteld: Salarisgrens 1ste klasse 575 p. maand, salarisgrens voor de 2de Klasse voor mannelijke ambtenaren 275 en voor vrouwelijke lands dienaren 200 per maand; salarisgrens voor de 3de klasse 125 per maand. De indeeling vindt plaats naar de integrale bezoldiging volgens het H.B.B.L. De bestaande indeeling voor militairen blijft ongewijzigd. Deze regeling zal voorloopig van kracht blij ven tot 1 Januari 1936. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het volgende; schrijven gericht aan de Gedepu teerde Staten der onderscheidene provinciën: Ten vervolge op zijn aanschrijving van 1 Juni 1934 heb ik de eer, voor zooveel noodig onder uwe aandacht te brengen, dat het impe ratief verhaal van pensioenbijdragen, voorge schreven in art. 36, 4e lid der Pensioenwet 1922, in verband met het bepaalde in art. 36, 7e art. 35 dier wet, ook zal dienen te worden toegepast op het personeel, bedoeld onder letter m, van het eerste lid van art. 4 der Pensioenwet, voor zoover althans dit personeel op grond van het bepaalde in den laatsten zin van lid 2 van art. 35 der Pensioenwet, ge acht moet worden in dienst uwer provincie te zijn of geweest te zijn. Tevens moge ik u verzoeken het vorenstaan de ter kennis te willen brengen van de be sturen der waterschappen, veensohappen en veenp.olders, die naar uw oordeel daarvoor in aanmerking komen. Op 27 Juli promoveerde „cum laude" aan de Friedrich Wilhelm Universiteit te Berlijn dr. Lodewijk Lek, geboren te Hilversum, op een dis sertatie, getiteld: „Die Gezeiten Erscheinungen im Zuiderzee Gebiet wahrend der Zeit des Baues des Abschlusz Dammes", tot doctor in de filo sofie met als hoofdvakken oceanografie en meteorologie. De gewone audiëntie van den Minister van Sociale Zaken zal Woensdag 1 Aug. a.s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Economische Zaken zal Donderdag 2 Aug. a.s. niet plaats hebben. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel II G. E. H. ter Braak, Den Haag en H. W. v Delden, Zuid laren (DT.). DEN HAAG. Geslaagd de heeren Th. N. Op den Kamp, Nijmegen; M. P. J. Seebregts, Am sterdam. DEN HAAG. Akte N XV (Zeemanschap). Geslaagd: voor het eerste gedeelte: A. Was sing te Groningen; voor het tweede gedeelte: C. H. van Veen en J. H. Posthumus, beiden te Amsterdam. De „Oehoe' (uitreis) is Zaterdag van Gaza naar Djask gevlogen. De „Kwartel" is op thuisreis uit Calcutta te Jodhpur aangekomen. Opgegeven door v. d. Graaf Co.. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Failliet verklaard: 26 Juli: N.V. Hollandsche Stoel- en Meubel industrie, Oirschot. P. Moosdljk, Gestel, gem. Eindhoven, Hoog straat 113. F. Peynenburg, schilder, Boxtel, Stations straat. 27 Juli: B. Looyenga, winkelier, Ureterp. M. Post, Groningen, v. Speykstraat 19a. H. Bouwers, koopman. Zuid Barge, gem. Emmen. In de week van 23 tot-en met 28 Juli werden in Nederland 64 faillissementen uitgesproken. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van W. F. Voormolen, loodgieter v.h. auto handelaar, Rotterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van Handelsvennootschap onder de firma Afbetalingsmagazijn „De Adelaar", geves tigd et Rotterdam, Hofstedestraat 32 en haar venn. W. Lingmont en L. C. Lingmont Jr., wo nende te Amsterdam, Bloemgracht 40. C. R. Schatsschabel, koopman, Nleuwerkerk a. d. IJsel. Adr. Verheyen, vleeschhouwer, Rotterdam, Has pelstraat 21. Jac. Dorwegt, wagen- en carosseriemaker, Rot terdam, Oudedijk 254 b. Helena W. v. Tilburg, hsvr. F. Otten, Eind hoven. Als penningmeester van de Nederlandsche Unie voor de Wandelsport, is bij enkele can- didaatstelling de heer N. M. J. Munzert te Utrecht gekozen verklaard. Zaterdag is de voorlaatste étappe van de Tour de France, het traject NantesCaen, dat 275 K.M. lang is, afgelegd. De Italianen namen de leiding en de geheele ploeg reed in een vrij langzaam tempo. De kopgroep, 12 man sterk, kwam na acht uur 47 minuten 55 seconden te Caen aan. In de eindspurt won de Franschman Louviot vóór Le Greves, Bonduel, Morelli, Speicher en Salazard. In deze kopgroep bevonden zich ver der Geyer, Buechi, S. Maes, Verwaecke, Magne en Martano. Slechts nu en dan werd een poging tot uitloopen gedaan. Op een verzoek van Tilden aan den N.L.T.B. om met zijn partner Gledhill een serie partijen in ons land te spelen heeft het bestuur afwij zend beschikt. Het programma, dat al betrek kelijk overladen is, heeft geen behoefte meer aan wedstrijden tegen beroepsspelers, die geeen andere beteekenis hebben dan het geven van „showtennis." Bovendien staan verschillende bonden in Europa afwijzend tegen dezen vorm van be- roepstennis, die alleen financieele bedoelin gen heeft. De bondsbesturen houden de be slissing geheel aan zich en geven alleen toe stemming wanneer het wedstrijden zijn, die geheel in het kader van de Internationale Fede ratie van beroepsspelers vallen. Bij de finale om de Davis Cup is Engeland erin geslaagd, de beide eerste enkelspelen te winnen, waardoor de kans voor de Amerika nen, om den beker te winnen, een heel stuk is gedaald. Austin behaalde een gemakkelijke overwin ning op Shields, dien hij met 6—4, 64, 6I sloeg. Spannender was de partij tusschen Perry en Woods. Het was intusschen zeer warm gewor den. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Amerikaan de zege zou behalen, nadat hij de tweede en de derde set had gewonnen. Het uithoudingsvermogen besliste echter en Perry slaagde erin, zijn tegenstander met 61, 46, 57, 60, 63 te slaan. Na den eersten dag leidt Engeland dus met 20 tegen Amerika. Bij het internationale ioncours hippique te Spa hebben de Nederlandsche ruiters Vrijdag verschillende successen behaald. Bij het jacht- springen van twee ruiters met twee paarden werden ritm. Schummelketel met Emica, en luit. Greter met Trixie tweede, de Belgische of ficieren Delelienne op Dyngo en kapt. Nossent op Old Castle behaalden den eersten prijs. Luit. Greter op Diana en luit. Van Schaick op Sir Buth werden in hetzelfde nummer met vijftien fouten vierde. Bij het jachtspringen over hindemissen, waarbij de ruiters bij de eerste fout werden uitgeschakeld, gingen tien paarden zonder fou ten over het parcours. Luit. Greter op Piccolo Amore werd in 1.41 4/5 sec. tweede achter den Franschen luit. De Castries op Tenace in 1.40 3/5 sec. Op Zondag 19 Augustus a.s. zal op de Goud- sche wielerbaan de match om het Nederlandsch kampioenschap middengewicht plaats vinden tusschen Arie van Vliet (uitdager) en Leen Sanders. Het contract voor deze ontmoeting is Donderdagmiddag afgesloten. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 28 Juli: Cornelia, ma., Shoreham (voor Wormeïveer); Weissesee, s.. Bahia Blanca. Vertrokken 28 Juli: Astree, s., Newcastle; Ta- nimbar, m.s., Ulvik; Sonnenfelde, s., Antwerpen; Salland, s., Hamburg; Noïmandla, s.. Gothen burg; Bowling, s.. Leith; Gateshead, s„ New castle; Astarte, s., Bremen; Ajax, s., Hamburg; Bodegraven, s., idem; Venezuela, s., idem; Dou glas, s., Goole; Highland, s.. Newcastle; Honte- stroom, s., Londen; Vechtstroom, s., Huil. AMSTERDAM. Aangekomen 28 Juli: Weissesee, Bahia Blanca, graan, Silokade, Baltica. HALCYON LIJN ROZENBURG, 27 Juli van TaypoTt n. Methil. STAD ARNHEM, 27 Juli van Vlaardingea te Servola. STAD ZAANDAM, 26 Juli van Lissabon te Huelva. STAD ZWOLLE. 27 Juli van Vesteras n. R'dam. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALFHACCA, 28 Juli van R'dam n. B.-Aires. ROTT. LLOYD KOTA AGOENG, uitreis, 28 Juli te Port Said. MIJ. OCEAAN PEISANDEA, 28 Juli van Batavia n. Amst. KON. NED. STOOMB. MIJ. HEBE, Middl. Zee naar Amst., pass. 27 Juli Gibraltar. AJAX, 28 Juli van Amst. naar Hamburg. BODEGRAVEN, 28 Juli van Amst. n. Hamburg. VENEZUELA, 28 Juli van Amst. n. Hamburg. KON. HOLL. LLOYD SALLAND, 28 Juli van Amst. n. Hamburg. DIVERSE SCHEPEN HOOGLAND, 28 Juli van Hamburg naar Hart lepool. JONGE ANTHONY Carthagena naar Londen en Rotterdam, pass. 28 Juli Ouessant. JONGE ELISABETH, Rotterdam naar Nessina, pass. 27 Juli Gibraltar. JONGE JOHANNA, 27 Juli van Valencia naar Cathagena. OUDEWATER, 28 Juli van Archangel naar Rot terdam. ST. ANNALAND, 27 Juli van de Tyne naar Rouaan. STOLWIJK. 27 Juli van Marseille naar Huelva. VEERHAVEN, 26 Juli van Mobile te New Or leans. IJSSELHAVENAntwerpen naar Montevideo, pass. 28 Juli Vlissingen. ZEELAND, 28 Juli van Leningrad n. R'dam. DIJKWATER, 28 Juli van Archangel n. R'dam- Velsen. HAULERWIJK, Archangel naar Rotterdam, pass. 27 Juli Noordkaap. ALPHARD. 27 Juli van Rotterdam te Archangel. ALCOR. Rotterdam naar Archangel, pass 27 Juli Noordkaap. ALDEMARIN, R'dam naar B.-Aires, pass. 27 Juli Finisterre. BATAVIER I, 27 Juli van R'dam te Hamburg. GRAOEFIELD, B.-Aires naar Amsterdam. 27 Juli van Las Palmas. THEANO, 27 Juli van Fowey naar Amsterdam. MERULA. 28 Juli van Shellhaven naar Rouaan. COMn v ADvltA CR.08G.BESl 1933 CENT» COMM VAN ADVIES CR TUCHTRECHT SPRAAK CC ARBITRAGE COMM LAND8 CR .BUR CENTR.ACCOUNT.DST CR CONTROLE DST hoofdambtenaar Icrtuchtrechtspr""" HCUKTAtKi COMPTADIL ikhn (oim opspcowte COLLCC.C VAN REG REG. conn COHMERC. ADV COHMERC FUNCTIE TECHN ADMUUSTR 5ECRETARIS GENERAAL cr cohtrole oyr rKHHiompjoPSP coNiyJ LANDD.CR.BUR. CINTt.ACC0UNT.DS1 yj conprabu. JUK ZAKENRTMlSTlta BUREAU REGEERINGS-COMMISSARIS 3U BUREAU REGEERINGSCOMMISSARISI «I BUREAU REGEERIN6S-C0MMISSARIS II a/meel CENTR VEEH." CENTR AKKERS CENTR. ZUIVEL MCRTEUI CENTR. MEEL CENTR mwNct'j CENTR. Ptumvtt CENTR. VIT A CENTR. HUISH. DULHST (XKOlTlf ARCHIEF i "i ir t 1 t ll PROV.LAND5.CM&I* ORB. 8 GEWESTELIJKE TARWE ORG. I I I I I CENTRALE ADMINISTRATIE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 7