STADSNIEUWS Tandheelkundig 16 Rijksstraatw. 16 Haarlem, 1 Aug, U b blijft bij VERKADE's BESCHUIT! VERKADE's BESCHUIT Instituut Haarlem Nrd. Telef. 16726 SPREEKUREN: Maandag-, Dinsdag-, Woens dag- en Donderdagavond van 7-9 uur SCHILLINGEN WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1934 AGENDA DE BLINDE VRIENDEN DER HAARLEMMERS! VISCHLOS-CONTRACT OPGEZEGD? Door de IJmuider Reeders- vereeniging Kloosterjubileum R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK ARCHIVARIS BOOGMANSt Mgr. Möllmann bij de doodsbaar MOOIE OPBRENGST Voor parochiaal jeugdwerk VERKEERSONGEVALLEN Wielrijder onder auto gevallen Priesterfeest pastoor van Rooy Ljjst van nieuwe aanwinsten Oprichting Kinderkoor Personalia Want elke beschuit uit zoo'n groote rol van Verkade is 't beste bewijs hoe Verkade, ondanks de prijsverlaging, de be roemde kwaliteit van zijn heerlijk-brosse beschui ten handhaafde. U kunt ze vergelijken met ieder ander merk:U blijft bij DE HEER W. a H. JACOBS ONDERSCHEIDEN Met „Pro Ecclesia et Pontifice" JUBILEUM BIJ HET PROVIN CIAAL ZIEKENHUIS De heer Prins 25 jaar verpleger VAIN ONZEN WINKELSTAND Derde filiaal van het Kappershuis 175 JAAR RINGRIJDER1J Feesten in Santpoort VAN ONZE RECHTBANK Uitspraken van Dinsdag 31 Juli Faillissementen IR. W. J. BURGERSDIJK 25 jaar directeur N. Z. H. T. M. RUZIE IN DE TULPENSTRAAT Vier vrouwen tegen een sexe-genoot ALLE WERKDAGEN VAN 9-12 UUR EN VAN 1-4 UUR AVONDSPREEKUREN: MONDONDERZOEK KOSTELOOS Woningbouwvereeniging „St. Bavo" MARIABOND IN BISDOM HAARLEM Jaarvergadering te Amsterdam Orgelbespeling Gevonden dieren en voorwerpen 2 Augustus NED. R. K. BLINDENBOND „ST. ODILIA" Congres voortgezet Bestuursverkiezingen N.V. Technische Maatschappij P. J. F. van Oeffel BURGERLIJKE STAND „St. Odilia", de Nederlandsche R. K Ver- eeniging van Blinden, houdt in Haarlem een tweedaagsch congres en dat is een apotheose geworden van de liefde der Haarlemmers voor hun blinde medemenschen. Het was een paar maanden geleden, dat de heer Louman, de blinde voorzitter van de afdee- ling Haarlem van „St. Odilia", een heerlijke op timist, en zijn onvolprezen toewijdingsvolle se cretaresse, mejuffrouw P. Vos, eenige Haarlem mers aanklampten met de mededeeling, dat de landelijke bond „St. Odilia" in Haarlem gedu rende twee dagen zou vergaderen en dat het passend zou zijn als de blinde leden van den Bond in Haarlem onthaald zouden worden. Dat was zoo de gewoonte in elke stad, waar „St. Odi lia" bijeenkomt, 't Eindcijfer, dat na 'n globale berekening van de vermoedelijke onkosten op 't papier te voorschijn kwam, bezorgde menschen als rector Timp en den heer J. P. Nelissen, die toch waarachtig voor geen klein beetje organi satie vervaard zijn, weinig minder dan een koude rilling. Zoo'n bedrag en dan in dezen tijd! Maar het moest en het zou wel slagen, zeide de heer Louman. En het is geslaagd, schitterend geslaagd. Het is zelfs maar goed, geachte lezers, dat onze blin de vrienden vanavond weer uit onze stad ver trekken, want wij vreezen dat zij anders bedol ven zouden raken onder de goede gaven, die de Haarlemmers zich beijveren te geven. Onze lezers herinneren zich nog wel de aan doenlijke opwekkingen, die rector Timp in onze krant heeft geplaatst. Wat voelt deze geestelijke adviseur van „St. Odilia" het lof der blinden zuiver aan en hoe aandoenlijk kan hij daarover schrijven en spreken! Het resultaat van de oproepen was prachtig! Velen zonden een gave om de blinden op vorste lijke wijze in Haarlem te ontvangen en wij zou den er een lief ding voor over hebben als zij on ze van het licht der oogen verstoken medemen schen hadden kunnen zien, gisteren bij de door de St. Vincentiusver., onder de kundige leiding van den in Haarlem als kok vermaarden heer Gussenhoven, keurig verzorgde lunch en het di ner, op den feestavond gisteravond en gedu- renden den autotocht naar Zandvoort heden middag! Zü zouden genoten hebben van de groo- te voldoening, die alle blinden hadden van het hartelijke onthaal, dat hun in Haarlem bereid is. Er waren blinden uit Limburg en Gelderland, die nog nooit de zee hadden „gezien" (Ook de blinden spreken niet anders dan van iets „zien"). Nu hebben zij de zee „gezien" en het schijnt, dat daarvan zelfs voor blinde menschen een bijzondere bekoring uitgaat. Een staf van ijverige, jonge dames zijn gaan aankloppen bij vriendelijke Haarlemmers en slaagden er in hun hart warmer te doen kloppen voor onze blinde broeders en zusters Zij. waren gisterenavond in de feestzaal aanwezig om te bedienen en moeten wel een groote satisfactie hebben gehad van hun werk. Er waren ook R. K. Verkenners die als gidsen gediend hebben, en de directie van het gebouw „St. Bavo", die niet alleen de prijzen voor ver gaderen en consumptie op minimumhoogte hield maar bovendien nog een milde bijdrage in de kas gaf. De bewijzen van meeleven, die ook in natura binnen kwamen, waren niet minder vriendelijk en getuigden van het goede hart der gevers. Daar was de firma Droste, die chocolade als versnaperingen gaf; Union, die eveneens voor verfrisschingen zorg droeg; daar was de firma Jam in, die niet achter bleef en de N.V. Fran- ken's Broodfabrieken, die een groot aantal krentenbroodjes bezorgde. Daar was de ver- eeniging Blindenzorg, die een ruime bijdrage in geld gaf. Daar waren de hotels St. Jan. Die ben, Royal, de Leeuwerik, Hof van Holland en Parkhotel, die wel op zeer speciale wijze van hun sympathie blijk gaven door voor de vreem de congresgangers tegen zeer lage prijzen ka mers beschikbaar te stellen. Dan de Brockway-bus Mij., die de blinden en hun geleiders met drie bussen voor een lagen prijs naar Zandvoort bracht en terugvoerde. En wat zullen wij zeggen van de St. Vincentius- vereeniging, die door middel van haar beroem de keuken de zorg op zich nam voor één lunch en tweemaal een diner op een wijze, waarmede de beste hotels eer zouden hebben ingelegd en dat slechts tegen vergoeding van den kosten- den prijs? De hooge heeren van St. Vincentlus zelf fungeerden als onverbeterlijke obeTs. Voor hen geldt echter wel in het bijzonder wat rec tor Timp gisterenavond van alle milde gevers zeide: zij willen niet worden bedankt, want zij wachten de belooning van O. L. Heer Zelf! De feestavond was een en al vroolijkheid en jolijt. Er heerschte een opgewekte geest vooral door de geestigheden van den heer G. de Vos, die zich een oortreffelijk humorist toonde en in staat bleek met zijn partner, den pianist en accordeonist, H. Teunissen, een groot gezelschap langen tijd gezellig bezig te houden. „Eupjio- nia" van Overveen nam eveneens een groot aandeel in het welslagen van den avond. Het comité van voorbereiding bestond o.a. uit de dames en heeren: rector Timp, mejuf frouw P. Vos, mevr. Lamp-van Liemt, H. E. Everard, H. W. Schouten, H. Bar, J. Haakman v. d. Bergh, J. P A. Nelissen en H. Louman. Onder leiding, vooral van rector Timp, J. P. A. Nelissen en mej. Vos, die zich bijzonder veel moeite voor het welslagen hebben gegeven, heeft Haarlem getoond hoe lief het „onze blin de vrienden" (om met rector Timp te spre ken) heeft. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Christe lijke Fabrieks- en Transportarbeiders van de IJmuider Reedersvereeniging bericht ontvan gen, dat zij tegen 31 December a.s. het thans geldende vischloscontract opzegt. In dit con tract waren de loonen en arbeidsvoorwaarden vastgelegd voor het lossen van Noordzeetraw- lers, IJslandsche en Haringvangsten. Donderdag 2 Augustus hoopt de Eerw. Zuster Dionjjsa, in de wereld mej. Margaretha Bak kenhoven, geboren te Zandvoort, haar zilveren kloosterjubileum te vieren. Zuster Dionijsa, van de orde der Dochters van Liefde van den H. Vincentius a Paulo te Tilburg, heeft het groot ste gedeelte van haar kloosterleven doorge bracht als ziekenzuster in het St. Jansgasthuis te Hoorn, welke taak zij nog steeds met liefde vervult. Het zal haar dien dag dan ook aan belangstelling niet ontbreken, immers vele zieken zullen zich haar goede zorgen aan hen besteed dankbaar in herinnering brengen. Tesser, J. H. M. Petrus Canisius als huma nistisch geleerde. Ruusbrocck, J. van Werken, Dl. III. Vleeschhouwer, H. I. de Stroomingen in de hedendaagsche wijsbegeerte. Bellon, K. L. Godsdienstwijsbegeerte. Vorstman, F. Beknopt overzicht der Staats inrichting. Brugmans, H. Het moderne Polen. Eyk, P. N. van De Iersche kwestie. Geyl, P. Geschiedenis van den Nederland- schen Stam, Dl. II. Jonghe, L. F. M. De dienaar Gods Jan Phi lip Roothaan. Thiry, A. De Zevenslager. Lotte, 3j. Het schip en de twee vrouwen. Ruck, B. Icarusvleugels. Lapper Drummond weer op 't oorlogspad. Wijhe Smedius, A. Ik verwacht het geluk. Cauwelaert, A. van Harry. Kyber, M. Als dieren spreken. Loewaruo, J. C. De oogen van Roosje Ra- dena. Diotima Briefe an Hölderlin. Mauriac, F. Le baiser au lipreux. Priséantes. Noailles, A. de Poemes. Schauman, R. Yves. Bosman, Th. Ontwikkeling van den muzi- kalen zin. Koenraadt, W. M. Corporatieve Maatschap pij en Organische Staat. Bos, S. Zelfs in tijden als deze. Manders, J. Crisis. Franke, S. Legenden langs de Noordzee. Zischka, A. E. Wereldverdwazing. Raedt de Canter Ons Anneke. Le Roy, G. Fierlefijn. Ook gisterenavond en vandaag zijn velen ko men bidden bij het stoffelijk overschot van eere kanunnik L. J. Boogmans z.g., dat, zooals ge meld opgebaard is in het Bisschoppelijk Mu seum. Vooral talrijke parochianen van St. Joan nes den Dooper van de Amsterdamstraat kwa men 'n gebed storten voor de zielerust van hun oud-pastoor, die zooveel voor hun parochie heeft tot stand gebracht. Gisterenavond is gezamenlijk door de vele aanwezigen het rozenhoedje bij de lijkbaar ge beden, in zijn eenvoud een ontroerende plechtig heid. Hedenmorgen vertoefde ook Z. D. H. Mgr. M. P. J. Möllmann, Vicaris-generaal van den Bis schop in Haarlem, bij de lijkbaar van den Hoogeerw. heer Boogmans z.g. Hedenavond om half 8 worden in de St. Jo- sephkerk in de Jansstraat de Metten gezongen. Om te zorgen dat de plechtigheid zoo weinig mogelijk gestoord wordt, verzocht men ons het volgende te willen melden Zoowel hedenavond tijdens de Metten, als morgenochtend tijdens de Lauden en de Ponti ficale Requiemmis zijn de eerste vier rijen ban ken links en rechts gereserveerd voor priesters en genoodigden. Men wordt dringend verzocht vóór negen uur in de kerk aanwezig te willen zijn, om het hin derlijke locpen te vermijden. Even voor negen uur zal de H. Communie worden uitgereikt. Direct na de Lauden vangt de Pontificale Requiemmis aan. Onder de velen, die langs de baar van den hoogeerw. heer L. J. Boogmans z.g. defileerden, werden c.m. opgemerkt het gemeenteraadslid Klein Schiphorst, de voorzitter en secretaris der schoonheidscommissie, de voorzitter en secre taris van de vereeniging „De Stille Omgang" en de heer R. D. Baart de la Faille, waarnemend rijksarchivaris van Noord-Holland. Naar wij vernemen, heeft de fancy-fair, welke eenige dagen gehouden is in het gebouw aan de Tugelastraat ten bate van het jeugdwerk in de parochie van de H H. Elisabeth en Barbara, het schitterende bedrag van 1384.01 */2 opgebracht. Wel een bewijs, dat het jeugdwerk ook in deze parochie veler sympathie en steun heeft. Dinsdagochtend om 10 uur heeft op het Spaarne bij de Damstraat een ongeval plaats ge had. Een 42-jarige wielrijder, die voor een vracht auto uitreed, moest evenals de vrachtauto plot seling stoppen voor het verkeer uit de Dam straat. Hij trachtte langs het trottoir van zijn fiets te stappen, doch viel om en kwam op den rijweg terecht. Hij geraakte daarbij onder den vrachtauto. Ee i open wond aan zijn linkerhand en enkele ontvellingen in zijn gezicht en aan beide handen werden door een lid van den Ongevallendienst verzorgd. Hierna bracht de ziekenauto van Mathot den wielrijder naar het St. Elisabeth's Gasthuis. Den autobestuurder treft geen schuld. De feestcommissie tot voorbereiding van het 25-jarig priesterfeest van den zeereerwaarden heer J. A. J. van Rooy, pastoor te De Lier, oud-kapelaan der Spaarneparochie, deelt ons mede, dat dit jubileum op 15 Augustus as. zal worden gevierd en dat het adres van den pen ningmeester van het comité is de heer L. P. Dukker, Nieuwe Tuinen, De Lier. Zij, die daar voor iets gevoelen, kunnen aan hem hun feest- bijdrage zenden. Faulhaber, M. Juaentum, Christentum, Ger- manentum. "leterding, H. An international oilman. Naar men ons meldt, is alhier opgericht een „Schola Cantorum", kinderkoor voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Dit koor, hetwelk staat onder leiding van den heer Paul Broer- sen, dirigent van het koor der Kleverparkkerk, alhier, stelt zich ten doel tweemaal per jaar een openbare uitvoering te geven. Aangifte van leerlingen kan alsnog plaats vinden tot 1 September, ten huize van den heer Paul Broersen, Kleverparkweg 71, alhier. Gisteren slaagde voor het staatexamen Boek houden M. O. (K XII en Q) onze plaatsge noot, de heer J. G. Klimbie. Voor het theoretisch examen piano van de Kon. Ned. Toonkunstenaars Vereen, is te 's-Gravenhage geslaagd mej. Catharina Hessels. Door Z. H. den Paus is aan onzen stadge noot, den heer W. G. H. Jacobs, oudsten kerk meester der Kathedrale Kerk, het gouden eeit- kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" verleend. Een welverdiende onderscheiding voor een zeer be scheiden man! De heer Jacobs heeft een leven vol arbeid en toewijding achter den rug en heeft jaren lang in de Haarlemsche industrie een eervolle, een vooraanstaande plaats ingenomen. Eenigen tijd was hij voorzitter van de Haarlemsche Kamer van Koophandel. Hij geniet nog immer, zooals dit zijn leven lang het geval is geweest, volop het vertrouwen van ieder met wien hij in eenig bestuur of comité samenwerkt en van zijn rustig gezelschap gaat groote bekoring uit. Om zijn rechtschapenheid heeft hij ieders vertrou wen en staat bij iedereen in hoog aanzien. Maar verdienstelijk vooral is de arbeid ge weest, waarvoor nu de onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" de goedkeuring vertolkt van het hoogste Kerkelijk Gezag. Voor het godsdienstig leven, in het bijzonder der kathe drale parochie, is hij gedurende vele jaren ijverig in de weer geweest. Geen werk is hem daarvoor ooit te veel en van den morgen tot den avond staat hij klaar om niet alleen zijn nuttige adviezen voor het bestuur der parochie te geven, maar ook met zijn persoon bij te dragen tot den bloei van het parochieleven. De versiering van het Huis des Heeren, waar voor de zorg bij een gebouw als de Kathe draal nimmer ophoudt; het onderwijs en de op voeding der jeugd en zooveel andere dingen, ze vragen bij een zich voortdurend uitbrei dende parochie meer dan gewone bekwaamheid en toewijding van het bestuur. De erkenning van het feit, dat de heer Jacobs zijn talenten en offerzin in ruime mate dienst baar heeft gemaakt aan de uitbreiding van Christus' Rijk op aarde moge voor hem zelf een voldoening zijn en zal velen in Haarlem ver heugen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, heeft zelf de onderscheiding aan den heer Jacobs uitgereikt. Vandaag herdenkt de heer P. Prins te Sant poort den dag, dat hij vóór 25 jaar aan het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort tot zie kenverpleger werd aangesteld. Om 9 uur hedenmorgen werd de jubilaris met zijn gezin ontvangen in een feestelijk versierd lokaal van zijn afdeeling (de heerenafdeeling hoogere klasse), waar zich reeds de directie, hoofdambtenaren en personeel verzameld had den. Allereerst sprak de geneesheer-directeur, dr. G. Krans den jubilaris toe, roemde diens vele verdiensten voor het ziekenhuis en bood hem ten slotte de gebruikelijke gratificatie aan, voorts een bloemenmand namens de bestuurs commissie en een dressoir, een cadeau van het personeel. Daarna werd het woord gevoerd door dr. Timmer, afdeelingsgeneesheer, door Br. Vil- lenga, namens den Chr. Ambtenarenbond en door een der patiënten van den jubilaris, die op geestige wijze schetste hoe als de heer Prins op de afdeeling is de tijd omvliegt, zóó aange naam weet de jubilaris zijn patiënten bezig te houden. Eenige bloemstukken werden door de sprekers aangeboden, terwijl de jubilaris ook van andere zijden vele blijken van belangstelling en waar deering in den vorm van bloemstukken, brieven en telegrammen ontvfng. Des middags hield de jubilaris te zijnen huize aan den Duinlustweg te Santpoort een drukbezochte receptie, waarna het feest in huiselijken kring besloten werd. Het moge officieel crisis en malaise zijn, „Het Kappershuis" breidt uit. Thans heeft de heer P. A. v. Dam zijn derde filiaal,, n.l. Scho- terweg 66, geopend. Het nieuwe filiaal ziet er weer even welverzorgd, hygiënisch en gezellig uit als de beide reeds bestaande zaken: Smede- straat 21 en Groote Houtstraat 42-44, waar de heerensalons gevestigd zijn. In slechts 14 dagen tijd heeft men het geheele interieur van het nieuwe filiaal veranderd. Het bevat thans zes boxen met de nieuwste machines op het ge bied van permanent wave, voorts keurige stalen meubelen en moderne verlichting, terwijl tegen den wand eikenhouten vitrines geplaatst zijn met odeurs, haarwaters en dergelijke welrieken de vloeistoffen en ingrediënten meer. Ter gelegenheid van de opening ontvangen alle cliënten (het nieuwe filiaal is uitsluitend een damessalon) een aardig cadeau, dat alleen al een bezoek waard is. Wij wenschen ook dit derde filiaal veel suc ces toe! Sombere wolkengevaarten, die zich samenpak ten tot een dreigend zerk en zich ontlaadden in neerplassende regenbuien, dreigden gisterenmid dag aanvankelijk den feestavond in figuurlijken en letterlijken zin in het water te laten vallen. Gelukkig evenwel bracht de avond opheldering en duizenden stroomden naar het feestterrein aan de Hoofdstraat, waar kramen en kermisten ten stonden opgeslagen. Vocale en instrumentale muziekvereen%ingen hadden bereidwillig hun medewerking voor dezen avond gegeven. Met een reeks van opge wekte zang- en harmonienummers was spoedig de feeststemming er in. De voorzitter van Santpoorts Bloei de heer Budde, sprak bij deze gelegenheid eenige woor den van waardeering tot het bestuur van de ringrijderijvereeniging. Spr. gaf baarbij uiting aan den wensch, dat de vereeniging steeds een zoo krachtig en energiek bestuur zal mogen be zitten als het tegenwoordige, en met een „Lang leve de Santpoortsche Ringrij derij" eindigde spr. zijn sympathieke toespraak. Na het muzikale gedeelte van den avond trad de gemengde tumvereeniging P. V. S. met een aantal mooi uitgevoerde nummers op, waaron der belichte tableaux. Het groote aantal aanwe zigen op en langs het terrein was een waarborg, voor het welslagen van de volgende dagen. C. O., winkelier, wonende te Haarlem, thans ged. „Uitlokken van meineed", twee jaar gev.- straf m. aftr. prev. hecht. o.v. A. J. v. M., kellner, wonende te Amsterdam, thans ged. „Diefstal", negen maanden gevstraf, waarvan zes maanden voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorwaarden benevens aftr. prev. hecht. J. C. G., hvr. B., wonende te Amsterdam, thans ged. „Diefstal", negen maanden gevstraf m. aftr. prev. hecht. o.v. R. H. B., koopman, wonende te Amsterdam, thans ged. „Oplichting", een jaar en zes maan den gev^traf m. aftr. prev. hecht. o.v. J. Z., chauffeur-monteur, wonende te Am sterdam, thans ged. „Diefstal", een jaar gev.- straf m. aftr. prev. hecht. o.v. V. H. C. T., slager, wonende te Amsterdam, thans ged. „Diefstal", een jaar gevjstraf m. aftr. prev. hecht. o.v. C. M., boekdrukker, wonende te Amsterdam. „Veroorzaken van zwaar lich. letsel door schuld", veertien dagen gevstraf voorw. met een proeftijd van drie jaar. A. W. Breurkes, instrumentslijper, wonende te Haarlemmermeer, Fridalaan 22. Curator Mr. M. van Toulon v. d. Koog, alhier. G. P. Mossinkoff Jr., kapper, wonende te Haarlem, Kremerplein 1. Curator Mr. F. M. Hagemeyer, alhier. O. Baarda, koopman, wonende te Haarlem, Nassaupiein 82 rood. Curator Jhr. Mr. W. A. Baud alhier. G. A. J. Huussen, bloembollenhandelaar, wo nende te Hillegom, Wilhelminalaan 8. Cura- trice Mr. C. H. Deknatel, alhier. L. P. Nollen, agent van buitenlandsche hui zen, wonende te Zandvoort, Haarlemmerstraat 25. Curatrice Mr. C. H. Deknatel, alhier. H. Duiker Wzn., schipper, wonende te Be verwijk, Meerstraat 106. Curator Mr. F. v. d. Goot, alhier. W. J. Duiker, schipper, wonende té Bever wijk, Adrichemsiraat 15. Curator Mr. F. v. d. Goot, alhier. J. A. Duiker, schipper, wonende te Beverwijk, Adrichemstraat 17. Curator Mr. F. v. d. Goot, alhier. A. v. Zadel H.J.zn., zonder beroep, vroeger koopman in haarden, kachels en rijwielen, wo nende te Wijk aan Zee en Duin, Groenelaan 50. Curator Mr. J. Deenik, alhier. N.V. „Jansco", gevestigd te Haarlem, Zijl- weg 59. Curator Mr. R. C. Bakhuizen v. d. Brink, alhier. H. H. P. Driessen Jr., bouwondernemer, wo nende te Haarlemmermeer, Akerdijk 239. Cu rator Mr. L. V. Hoog, alhier. Rechter-Commissaris Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: K. Vijzelaar, koetsier, wonende te Heemste de, Borneostraat 11. Curator Mr. L. J. Ven huizen, te Heemstede. C. Rootlieb Jr., handelaar in grafmonumen ten, wonende te Haarlem, Schoterweg 132. Cu rator Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. F. J. Kerkhof, timmerman, wonende te Haar lem, Zoetestraat 32. Curator Mr. A. Klein, al hier. N.V. Spaargaren en Klok, auto- en expe ditiebedrijf, gevestigd te Haarlem, Houtmarkt 51. Curatrice mevr. Mr. J. H. G. Schutte Struick, alhier. E. A. Th. Stoeken, caféhouder, wonende te Haarlem, Barteljorisstraat 34. Curator Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. W. Rolle, slager, wonende te Krommenie, Zuiderhofstraat 25. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. M. Spaargaren, expediteur, wonende te Haar lem, KI. Houtstraat 7 rood. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, alhier. Geëindigd is wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst het faillissement van: M. Leenslag, wed. C. Grisnigt, wonende te Abbenes. Curator Mr. W. Briët, alhier. Heden herdenkt de heer ir. W. J. Burgers- dijk het feit, dat hij 25 jaar geleden de leiding kreeg van het bedrijf der Noord-Zuid-Holland- sche Tramweg Maatschappij. Zooals gemeld heeft zich uit het personeel een comité gevormd met de bedoeling den heer Burgersdijk dien dag op een zich aan de tijdsomstandigheden aanpassende wijze te hul digen. Deze huldiging zou hedenmorgen om 10 uur en hedenavond om 8 uur plaats vinden in de groote autobusgarage der maatschappij aan de (Leidschevaart op het remise-terrein, Men heeft twee huldigingsbijeenkomsten geor ganiseerd, om al het personeel gelegenheid te geven den directeur te komen huldigen. Des morgens zou de president-commissaris oer maatschappij een toespraak houden, terwijl ae samenwerkende muziekvereeniging en enkele personeelleden medewerking aan beide bijeen komsten zouden verleenen. Voorts zou een gemeenschappelijk geschenk, bijeengebracht uit kleine bijdragen, worden aangeboden. Hedenmorgen mocht de jubilaris ook van particuliere zijde reeds een grooten stroom van bloemstukken, brieven en telegrammen ontvan gen. Het spel begon gistermorgen. Juffrouw D. uit .ie Tulpenstraat had haar moeder en een ander familielid op bezoek. Toen ze zich aan de deur bevond, om een leverancier te woord te staan, kwam juffrouw De V. op haar af en een woordenwisseling ont stond. Naar men ons mededelde, was deze gegrond op een oude veete. Dit heeft ook het, politie-onder- zoek uitgewezen. Hierbij bleef het echter niet. Des avonds zou de echtgenoot van juffrouw D. ergens in een zaak oppassen. Deze had zich verwijderd. Tegen 8 uur liet juffrouw D. haar visite uit Amsterdam uit en op dit moment besprong juffrouw V. versterkt met een drietal zusters de 34-jarige juffrouw D. In het heete van den strijd, liep juffrouw De V. een slagerswinkel binnen, greep een slagers mes en stak hiermee juffrouw D. in het linker deel van haar zitvlak. Vanzelfsprekend had in deze volkrijke straat dadelijk een opstootje plaats. De politie, die een 10 minuten later van het geval kennis kreeg, was dadelijk ter plaatse en bracht de vrouw, die gestoken had, naar het bureau. Hier werd ze aan een verhoor onderworpen. Oorspronkelijk hield ze hardnekkig haar on schuld staande, doch toen ze met verklaringen van ooggetuigen in het nauw werd gedreven, bekende ze te hebben gestoken. Hierna werd de vrouw heengezonden nadat procesverbaal tegen haar was opgemaakt. Onderwijl zich dit tafereel op het politie bureau afspeelde, was inmiddels de ziekenauto ter plaatse van de steekpartij verschenen. Het slachtoffer werd er met een vleeschwonde van 5 c.M. breed op genoemde plaats ingedragen en naar het St. Elisabeth's Gasthuis vervoerd, waar ze werd opgenomen. Het bestuur der Woningbouwvereeniging „St. Bavo" heeft besloten een buitengewone leden vergadering te houden op Dinsdag 7 Augustus, des avonds 8 uur, in het Patronaatsgebouw Teylerplein. De agenda vermeldt als voornaam ste punt; Het bestuur is in de gelegenheid bij de in aanbouw zijnde 52 woningen nog een 26- tal te bouwen. Het vraagt daarvoor uwe goed keuring en stelt voor te besluiten tot den bouw van 26 woningen over te gaan en het bestuur te machtigen aan dat besluit uitvoering te geven. In het St. Elisabethpatronaat te Amsterdam heeft de Mafiabond in het bisdom Haarlem zijn zes-en-twintigste jaarvergadering onder leiding van mej. A. M. A. Kokshoorn gehouden. Nadat mej. Sam namens de Amsterdamsche Dekenale Drankweerfederatie een woord van welkom had gesproken, hield de presidente haar openingsrede. Spr. dankte den bondsadviseur, pastoor Th. W. Taman, voor het opdragen der H. Mis, welke aan de vergadering vooraf ging. Het afgeloopen jaar kenmerkte zich, aldus de voorzitster in haar overzicht, door een rustigen Voortgang. Spr. herinnerde aan de viering van het zilveren jubileum van den bond en memo reerde het 12 y2-jarig bestuurslidmaatschap van mevr. Dekker, die thans het secretariaat waar neemt en de Kruisbanier redigeert. Het aantal Sobriëtas-jeugdclubs, welke thans onder beheer staan van De Graal, is in het afgeloopen jaar niet onaanzienlijk toegenomen. Spr. wekte allen op niet alleen den strijd tegen het drankmisbruik, maar ook dien tegen de onmatigheid en de toenemende opstandigheid door het voorbeeld van soberheid, onthechting en nederigheid te blijven voeren. De aftredende bestuursleden mej. M. de Bruyn en mej. G. Mühren werden herkozen; in de plaats van mej. R. A. Dekker, die om gezond heidsredenen had bedankt, werd gekozen mevr. G. Stootman—Schmitz, presidente der Maria- Vereeniging te Dordrecht. Het jaarverslag van de secretaresse, waarin ook werd teruggewezen naar de viering van het zilveren jubileum, gaf een volledig overzicht van wat er in 1933 aan verschillende acties werd on dernomen. Vervolgens werden uitgebracht de verslagen van de Noord- en Zuid-Hollandsche Propagan- dacommissies. De presidente hield vervolgens een verhande ling over het Sobriëtas-insigne en zijn symboli sche beteekenis en gaf daarna een uiteenzet ting van de wijze waarop aan de in de vorige jaarvergadering aangenomen voorstellen uitvoe ring is gegeven. Op 15 Augustus zal te Utrecht worden gevierd het dertigjarig bestaan van de Federatie „So briëtas". De bedoeling is, dat er van iedere afdeeling een of twee leden naar Utrecht op trekken. Van verschillende afdeelingen gaan grootere groepen daarheen. Het hoofdbestuur zal voor één afgevaardigde van elke afdeeling de reiskosten vergoeden. Hierna werd gepauzeerd. Het programma van de orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk, op Donderdag 2 Aug. des middags van 3 tot 4 uur, door den heer R. G. Crevecoeur, luidt: 1. Preludium en Fuga (Bd IV no. 2, G-dur) van J. S. Bach; 2. Evocation la Chapelle Sixtine van F. Liszt, (Miserere van Allegri, Ave verum van Mozart); 3. Concert no. 2 (Bes dur) van G. F. Handel, (a. Andante maestoso, Allegro, b. Adagio, Allegro ma non presto)4. Pastorale uit de Symphonie (op. 43) van A. Guilmant; 5. Choral no. 3 van Cés ar Franck. Bismeijer, Marnixstraat 88rd„ autoband met velg; Geus, Nassaulaan 34 L, badpak en hand doek; Banken, Brouwersplein 39, beurs m.i.; A. v. Koningsbruggen, Reguliersstraat 9, bro che; Alden, Jan Steenstraat 39, ceintuur; v, d. Berg, Witte Heerenstraat 13 rd., fototoestel; T. Bel, Billitonstraat 39, gewicht; Bureau van Politie, Smedestraat 9, halsketting, parapluie; D. Donker, Ursulastraat 14 rd., jas; Harmsen, Luitesteeg 17, laars; V. Hoven, Bilderdijkstraat lrd., oorbel; G. v. d. Veen, Timorstraat 46, portemonnaie m.i.; Huibers, Linschotenstr. 73. rozenkrans; Wiersma, Eindenhoutstraat 71, ro zenkrans; V. d. Woerd, Teijlerstraat 65, regen jas; J. F. Boogaard, Barendsestraat 41, sou venirs; B. Buijs, Wagenweg 63, sleutels aan ring; Bureau van Politie, Smedestraat 9, tasch. GOEDKOOPE OOSTEN R. KENNEMER BANKVEREENIGING HOUTPLEIN 8 Gebouw „St. Bavo" Bestuur St. Jozef, half 9 Arbeid Adelt, 8 uur Bestuur Gra fische Bond, 8 uur Boeren en Tuinders On derlinge, 2 uur Blindencongres, 10 uur. Gem. Concertgebouw N. V. Italiaansche Opera, 8 uur. Luxor-Theater: Peggy m'n kind", 2.30 en 7 uur (doorloopende voorstellingen). Rembrandt-Theater „A bedtime story". Op het tooneel: Torino, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De moderne Robinson Crusoë. Op het tooneel: Mac Carthy, 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" R. K Volksbond, 8 uur Rechtskundig Bureau, 78 uur R.K. Ken ners, half 1 des nachts R. K. Bevolkingsbu reau, 8 uur. Luxor-Theater: „Peggy m'n kind", 2.30 en 7 uur (doorloopende voorstellingen). Rembrandt-Theater „A bedtime story". Op het tooneel: Torino, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: De moderne Robinson Crusoë. Op het tooneel: Mac Carthy, 2.30, 7 en 9.15 uur. Hedenmorgen werd in het gebouw St. Bavo'' te Haarlem, het congres van den R.K. Blinden hand „St. Odilia" voortgezet. Om 8 uur woonden de deelnemers in de kapel van „St. Joannes de Deo" de H. Mis bij, welke opgedragen werd door den geestelijk ad viseur van den bond, den weleerw. heer Kap,e- laan Brandehof. De zeereerw. heer Rector Timp hield de pre dikatie, waarbij hij de congressisten op tref fende wijze toesprak. In het gebouw St. Bavo werd vervolgens het ontbijt gebruikt, waarna om 10 uur het congres werd voortgezet. Aan de orde werden gesteld de bestuurs verkiezingen. Voor het voorzitterschap waren geen candidaten gesteld, zoodat de heer G. v. d. Berg als voorzitter was herkozen, met een hartelijk applaus betuigde de vergadering haar instemming met deze herverkiezing. Van het Bondsbestuur moesten aftreden mej. Ligtenberg, uit Winterswijk en de heer M. de Jong uit Maastricht. Als candidaat was ge steld de heer S. Busser uit Nijmegen. De uitslag van de stemming was dat de af tredende bestuursleden waren herkozen. Als lid van de financieele controlecommissie werd gekozen de heer L. Cornet, zulks in de plaats van d'en heer W. Bogaert, die niet her kiesbaar was. Aan de orde was daarna de verkiezing van een medewerker-redacteur, waarvoor door heft Bondsbestuur candidaat was gesteld de heer F. Kooken. Ingevolge het besluit van de vorige vergade ring was bij wijze van proef een medewerker aangesteld. Besloten werd deze functie te be stendigen. De heer Kooken werd als zoodanig aangewezen. Op voorstel van de afdeeling Rotterdam werd besloten om het salarisvan den redac teur van 120 te brengen op 100 per jaar. Dit bedrag werd bovendien nog met 25 pCt. verlaagd ten behoeve van den medewerker. De begrooting van 1934 werd onveranderd vastgesteld. Na vaststelling van de begrooting voor het orgaan, werd besloten in 1935 de Bondsvergade ring in Amsterdam te houden, waarbij dan te vens het 3e lustrum herdacht zal worden. De agenda was hiermede afgehandeld. De heer de Jong installeerde vervolgens den heer v. d. Berg als voorzitter, waarbij hij den wensch uitsprak, dat de herkozen voorzitter met hetzelfde succes de voorzittershamer zou han- teeren, zooals hij tot dusver gedaan heeft. Met een daverend „Lang zal hij leven" wer den deze woorden door de vergadering onder streept. De heer v. d. Berg dankte voor de goede wen schen, waarna hij de herkozen bestuursleden, met enkele vriendelijke woorden installeerde. Bij de rondvraag werden nog verschillende aangelegenheden ter tafel gebracht. Pater Andreas, van Grave, sprak nog harte lijke dankwoorden voor de vele blijken van sym pathie en belangstelling, bij zijn zilveren pries terfeest ondervonden. Hij gevoelde zich door deze belangstelling daarom zoozeer getroffen, omdat zij komen van de zijde der blinden, wier lot hij zelf ook draagt. Voorts werd door een der afgevaardigde ge vraagd om onderhandelingen met de spoor wegen over de beschikbaarstelling van vrij bil jetten voor blinden. De voorzitter antwoordde, dat aan de Spoor wegen reeds verzocht is om tenminste tijdens da vacantie-dagen vrijbiijetten voor de blinden be schikbaar te stellen. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag deelde de voorzitter mede, dat pogingen, om te komen tot oprichting van een afdeeling1 te Leiden, nog geen succes hebben gehad. Het bestuur blijft echter in deze diligent. Het congres werd hierna met een dankwoord gesloten, waarbij de voorzitter o.a. woorden van erkentelijkheid richtte tot den voorzitter der afdeeling Haarlem en den geestelijken adviseur dier afdeeling, voor de schitterende ontvangst in deze stad. Hierna werd gedineerd. Des middags werd door de congressisten een autotocht naar Zand voort gemaakt. In de dezer dagen te dezer stede gehouden Algemeene Vergadering van aandeelhouders in bovengenoemde Vennootschap werden balans en verlies- en winstrekening over het boekjaar 1933 goedgekeurd en het dividend bepaald op 3 pet. (als vorig jaar). Geboren: 30 Juli, zoon van E. Vemout-Her- meling; zoon van S. J. v. Maren-Kollaard. Ondertrouwd: 31 Juli, A. R. A. Freiwald en M. F. Wijnands. Getrouwd: 31 Juli, B. P. A. Ooms en J. J. Dieben. Overleden: 30 Juli, L. J, Boogmans, 58 jaar, Jansstraat; M. A. B. v. Beijnum-Schulz, 33 jaar, Kamperlaan. M M.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 2