I Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Laatste Nieuws Na den Putsch in Oostenrijk Rouwzitting van het Rijkskabinet Van Egmond wint in het Stadion I Plaats dan 'n „O voor 75.000gezinnen 1 Wat de tonq streelt MAANDAG DE RIJKSDAG BIJEEN VAN VLIET DE SNELSTE AMATEUR PIELAGE RUMOERIGE KABINETS ZITTING TE BERLIJN VOOR GOED AFDRUKWERK Fotobandel B. de Leeuw BIEREN w w FUNKE'S ROGGEBROOD VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1934 LOURDES-PELGRIMS WEER THUIS De toestand der zieken bevredigend H.O.V. Soliste: Annie Woud Examen hoofdakte Examen handenarbeid Gevonden dieren en voorwerpen De derde aanvoerder der rebellen, Paul Hudl, tot levenslang veroordeeld Burgemeester Seidtz in vrijheid Een voorbarig gerucht Dat werkelijkheid werd De groote nationale plechtigheid vindt Dinsdag te Tannenberg plaats, waarbij Hitier een rede zal houden Dinsdag een minuut stilte Rouwzitting van den Rijksdag Deelneming van den H. Vader Tuchthuisstraat 14 De wedstrijd achter groote moto ren leverde een overwinning op voor den Italiaan Severguini Albert Kaser gehuldigd =niinillinminillllllllllllinillliniiummuiuinnillimillinniiiimimnilliniinilliniiiiiiiiimiinnnnnnni^ W eespermoppen Kaas was altijd onze specialiteit en is het ook nu nog Zijlstraat 18 - Telefoon 11078 Probeert U eens ons Twaalfuurtje C. BOOIJ I I ZONDER OOK UW BAKKER LEVERT HET De conservatieve Ministers wilden laten stemmen over het Presidentschap Berlijn en de Weensche Nazi-Putsch Was dr. Goebbels reeds te voren op de hoogte? Wielrenner gevallen In ernstigen toestand naar het ziekenhuis Zelfbestuur op Haïti BEGRAFENIS MAARSCHALK LYAUTEY KINDEREN VEROORZAKEN EEN SPOORWEGONGELUK Poolsch-Lithausche verzoening? SLAPTE BIJ KW ATT A Zaterdags zal niet meer gewerkt worden AUTO TEGEN EEN BOOM KRANSLEGGING a1illlUIIllllIIIIIIII!llllIIIIII!llIIIlllllllllllllllfllllllllilllllllllllllllllllllllllilllllllliIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!lllll>lllIis NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Donderdagochtend vroeg had de heer F. N. Duyn zich naar Roosendaal begeven, om de zie- kenwagons, waarin zich de Haarlemsche zieken bevonden op te wachten. Hij trof de 22 zieken in goeden welstand aan. Zij waren wel eenigszinds oververmoeid door de reis, omdat er een wagon was uitgevallen en de zieken over de overige waren verdeeld. Met vertraging kwam de trein te Roosendaal aan. Hier werden de zieken, door de goede zorgen van het comité ziekentransport Haarlem en Omstreken, voor de nationale Bedevaart naar Lourdes van thee en broodjes e.d. gelaafd. Om 2.50, op den vastgestelden tijd, vertrokken de extra-wagons zieken voor Rotterdam, Den Haag, Haarlem en Amsterdam. In Haarlem werden zij verwelkomd door den geneesheer-adviseur van het ziekentransport Haarlem en Omstreken, dr. H. Roozen. Deze stapte op het Haarlemmermeerperron in den wagon en tijdens het rangeeren naar de Bal juwlaan, bezocht hij alle ziekenj om zich van hun gezondheidstoestand te overtuigen. Hij was zeer tevreden. Aan de Baljuwslaan hadden zich onder de goede leiding van de Haarlemsche politie, wie een speciaal woord van hulde voor de goede re geling niet onthouden mag worden, de auto's in volgorde opgesteld. De trein, die om vijf winuten over half zes aan de Baljuwslaan was, werd vlot uitgeladen. Om zes uur was men hiermee klaar. Hulp werd verleend door de Roode Kruis transportcolonne, onder leiding van den heer C. Nel. Deze bracht de zieken in diverse auto's van vele particulieren en de ziekenauto's van Mathot, welke wederom belangeloos beschikbaar waren gesteld. Na een hartelijk woord van dank aan allen die hebben meegewerkt, gesproken door mej. Beynes, presidente van het comité, gingen allen voldaan huiswaarts. Een speciaal dankwoord komt nog toe aan den heer v. Giege, stationschef, voor zijn bui tengewone medewerking, zoowel bij vertrek als thuiskomst verleend. De dames D. Beynes en zuster A. van Derk- sen, die de reis naar Lourdes meemaakten, vergezelden de zieken in Haarlem weer naar hun woningen. De H. O. V. plaatst dikwijls een groot Mo- zart-werk op haar programma. Zoo ook thans en wel de G moll-symphonie, welke tot het laatste viertal groote symphonische werken behoort. Van Mozart's 41 symphonieën worden ge woonlijk niet meer dan een achttal gespeeld. Van deze acht zijn die vier de grootste en de belangrijkste en in dit viertal neemt de g-moll een eigenaardige plaats in. Ze staat tusschen de stralende, blijmoedig getinte Es dur en de meer ernstige, verhevener C dur (Jupi ter-) symphonie en is eenigermate soberder van stemming. Gewoonlijk wordt deze symphonie melancho liek genoemd, doch dit is zeer overdreven. Ze staat wel in mineur, maar daarom behoeft ze niet geheel een droefgeestig karakter te dra gen. In het eerste deel domineert het markante rhythme, de finale is een en al tinteling en het Andante staat in Majeur, evenals het Me nuet-trio. Men moet dus niet te veel afgaan op het „g moll". De vertolking was zeer lofwaardig. Op enkele onvaste hoomtonen na, mag het spel gaaf en bovendien zeer stijlvol worden genoemd. Behalve deze symphonie werden er nog twee belangrijke werken gespeeld: het Concerto Gros- so in d mineur van Vivaldi en de Midzomer- na chtdroommuziek van Mendelssohn. Vivaldi's concert is degelijk van bouw en vorm (sprekende thema's en fraaie stembehan- deling), welluidend en bijzonder praktisch voor strijkinstrumenten geschreven. Mendelssohn's Suite, alhoewel grootendeels als tooneelmuziek gedacht, is toch uitmuntend geschikt voor de concertzaal en minstens even belangrijk als zijn symphonieën. Ze be hoort dan ook, vooral de Ouverture, tot de standaardwerken. In de Ouverture karakteriseert Mendels sohn de hoofdmomenten van het tooneelwerk, waarvan het onderdeel: elfendans wel het allerbest is geslaagd. Vivaldi had grootere dynamische contrasten kunnen hebben op den duur klonk het wat monotoon. Technisch was het cor rect. Mendelssohn hebben we wel eens fijne" en afgeronder van klank en de Nocturne nog stemmingsvoller gehoord. Toch voldeed de Suite aan de talrijke aanwezigen. Het meest opgetogen toonde het publiek zich over Annie Woud's zang, die dan ook superbe en hoogst indrukwekkend was (al is de Aria uit Bruch's Odysseus slappe romantische mu ziek en klinkt Gluck's Aria uit „Orpheus" beter in het Franseh of Italiaansch dan in het Duitsch). Als we Annie Woud zoo vlak na een Italiaansch Operaconcert hooren, dan moeten we toch bekennen, dat deze Holland- sche zangeres in geen opzicht we laten na tuurlijk tooneelroutine buiten beschouwing) voor de beste Italiaansche krachten onder be hoeft te doen. Ja, inzake karakteriseering en stijlbegrip er eerder boven staat en nimmer haar toevlucht neemt tot trucjes, maar daar is zij ook geen Italiaansche opera-zangeres voor! O. K. feuille; DWeelaard, Burgwal 14 zw., pijp in étui; Knap, Kampersingel 50 A rd., portemonnaie m. i.; Veldhuijzen, Garenkokr.rskade 44, rijwiel- belastingplaatje; Urbanowitz, Helmbrekersteeg 10 rd., idem; Wijdema, Spiegelstraat 22, schort; Weusel, Midenweg 108, schroevendraaier; Ver- zandvoort, Lourens Costerstraat 12, tang; Ter Brugge, Bakenessergracht 6 a rd., tasch; Jans sen, Kleine Houtstraat 18, vest; Heijboer, El- senplein 24, vulpotlood. HAARLEM, 2 Aug. Geëxamineerd 8 mnl. cand. Geslaagd de heeren G. Schuitenmaker, Oostzaan; P. Smit, Harenkarspel. HAARLEM, 2 Aug. Geëxamineerd 13 vrl. cand. Geslaagd de dames M. G. C. Thien, Amersfoort; M. G. W. Mosterman, Amersfoort; A. M. C. Coenen, Aerdenhout; P. E. van Ditzhuizen, Baam; E. S. P. van der Lee, Laren; J M. van Gorkom, Amsterdam; M. C. M. Wel ling, Amsterdam; E. C. C. Kop, Heemstede; E. M. J. van Donkelaar, Zeist; P. van Voornveld, Huizen; M. C. Waning, Haarlem. Jonkman, Leidschevaart 330, broche; Bureau van Politie, Smedestraat 9, gewicht, portemon naie; Haasbeek, Tulpenstraat 33 rd., hond; Stoeltje, Bataviastraat 65, hoed; Kennel Fau na, Friesche Varkensmarkt, katten; v. Kleef, Bakenesserstraat 6 rd., mandje; Kamerbeek, Jo sef Israëlsplein 1 (Heemstede), portemonnaie m, i.; Stavenuiter, Coornhertstraat 33, porte' WEENEN, 2 Aug. De derde aanvoerder der opstandelingen, die in de bondskanselarij wa ren binnengedrongen, Paul Hudl, is door het militaire gerechtshof tot levenslange kerker straf veroordeeld. Het standgerecht oordeelde, dat Hudl niet als de directe leider kon worden beschouwd. Bij zijn verhoor zeide beklaagde, dat hij niet bedoeld had, een omwenteling teweeg te bren gen. Zijn vader is president van den Deutsch- meisterbond. Men heeft hem bij de bewapening in de turnhal gezegd, dat dr. Rintelen aan den ingang van de kanselarij zou wachten. Daarop heeft hij zijn menschen het bevel gegeven, dr. Rintelen onmiddellijk te begroeten met het commando: „Presenteert het geweer!" Wij dachten aldus Hudl dat de actie legaal was. Burgemeester Seidtz en de overige leiders van de socialisten, die sedert Februari van dit jaar gevangen zaten, zijn heden weer in vrijheid gesteld. Naar vernomen wordt zijn tot nu toe 2000 personen te Karinthie gearresteerd in verband met het jongste oproer. In de „Reichspost" schrijft de Directeur van het Oostenrijksch Historisch Instituut dr. Den gel: ,,Ik zat bij gelegenheid van zijn laatste be zoek in Innsbrück met dr. Dollfuss in het ho tel Kreid aan tafel. Wij spraken over zijn reis naar Riccione. Plotseling kwam er een bode met een bulletin, dat er in Duitschland het gerucht ging, dat Dollfuss in Innsbrück was vermoord. Wij lachten allen hartelijk, Dollfuss niet het minst. Ik riep: De kanselier is dood, nu leve pas goed onze beminde kanselier! Alle aanwezi gen brachten een „Hoch" op Dollfuss. Dit was mijn laatste gesprek met hem." BERLIJN, 2 Aug. In de heden gehouden zitting van het Rijks kabinet heeft Rijkskanselier Adolf Hitler in een bewogen rede den overleden Rijkspresident Von Hin denburg herdacht. Hitier schetste het zware verlies, dat het Duitsche volk getroffen had, en verklaarde, in den overledene een vaderlijken vriend te hebben verloren. „Wij mogen niet verge ten" verklaarde Hitier „dat zonder wijlen den Rijkspresident Von Hindenburg de tegenwoordige Rijksregeering niet tot stand zou zijn gekomen. De woorden van den Rijkskanselier werden door de le den van het Rijkskabinet staande aangehoord. De Rjjkspropaganda-minister Goebbels deed vervolgens mededeeling van den door de Rijks regeering naar aanleiding van het overlijden van den Rijkspresident tot het Duitsche volk gerichten oproep, die zonder discussie werd goedgekeurd De Rijksminister van Binnenlandsche Zaken deed mededeeling van den brief van den Rijks kanselier, waarin deze verklaart dat hij den titel „Rijkspresident" niet wenscht te voeren vanwege de beteekenis, die de overledene aan dezen titel heeft gegeven, en waarin de vrije volksstemming wordt aangekondigd over de wet van 1 Augustus, waardoor de functies van Rijkskanselier en Rijkspresident met elkaar vereenigd, de bevoegdheden van den Rijkspre sident derhalve overgaan op Rijkskanselier Adolf Hitler en deze het recht krijgt, zelf zijn plaatsvervanger aan te wijzen. Het Rijkskabinet besloot, overeenkomstig den wensch van Hitier, de volksstemming hierover te laten houden op Zondag 19 Augustus 1934. In den oproep van de Rijksregeering wordt o.a. gezegd: „Rijkspresident generaal-veldmaarschalk Von Hindenburg is op 2 Augustus 1934 des morgens 9 uur de eeuwigheid ingegaan. Twintig jaar na het uitbreken van den wereldoorlog heeft zich de groote soldaat bij het groote leger gevoegd. Het geheele Duitsche volk treurt met oprechten eerbied en ontroering. Dagenlang richtten zich de harten van 60 millioen Duitschers naar Neudeck en het was ons aller wensch, dat Hindenburg voor ons behouden zou blijven. Hindenburg is dood! Het geheele Duitsche volk heeft zijn beschermer verloren. In eer bied en dankbaarheid keeren wy ons naar het verre verleden van groote Duitsche traditie. In Hindenburg belichaamden zich nog de her inneringen aan de roemrijke, doch bloedige gevechten, die het Duitsche volk voor zijn ver- eeniging als politieke staatseenheid moest door maken, ook nog, toen hij als jeugdig vertegen woordiger van zijn regiment in de Spiegelzaal van Versailles het Keizerrijk hoorde procla- meeren. Hij heeft gedurende lange jaren als plichtsgetrouw soldaat zijn leven en kracht ter beschikking van dit Rijk gesteld." Uitvoerig schets de oproep verder Hinden- burg's werk als generaal en veldheer, wien men het behoud van Oost-Pruisen te danken heeft, en zijn werk als Rijkspresident, in wel ke functie hij een brug wist te slaan tusschen het oude en het nieuwe Duitschland, en hij voor de nationaal-socialisten den weg naar de macht wist te ontsluiten. Adolf Hitler heeft den staatssecretaris van den overleden Rijkspresident Von Hindenburg, Dr. Meissner, belast met de verdere afwikke ling van de tot nog toe door het Bureau van den Rijkspresident behandelde zaken. In overeenstemming met de familie van Von Hindenburg heeft de Duitsche regeering omtrent de begrafenis van den Rijkspresident het volgende besloten: Maandag 6 Aug., des middags te 12 uur, wordt een rouwzitting van den Rijksdag ge houden, waarbij eveneens het corps diploma tique, de Rijks- en landsregeeringen, de hoog ste autoriteiten, de weermacht, de organisaties en bonden van ambtenaren, arbeiders enz. zullen uitgenoodigd worden. Op deze bijeen komst zal Adolf Hitler een rede houden. De groote nationale plechtigheid zal Dinsdag 7 Aug., des morgens te 11 uur te Tannenberg plaats hebben. In den nacht van 6 op 7 Aug. wordt het stoffelijk overschot van den Rijkspresident van Neudeck naar Tannenberg overgebracht. Tijdens de plechtigheid op 7 Aug. zal Hitier een toe spraak houden. In heel Duitschland zal Dins dag te 11.45 uur een minuut lang het verkeer worden stopgezet. ROME, 2 Aug. (Reuter). De H. Vader be lastte den Apostolische'n nuntius te Berlijn Zijn tolk te zijn bij het Duitsche gouvernement van zijn diepste gevoelens van condoleance voor heel het Duitsche volk. De H. Vader verzekert, dat hij met de allervurigste wenschen God zal smeeken het volk en zijn regeerders in dit uur van rouw te willen zegenen. Staatssecretaris Kardinaal Pacelli deed per soonlijk, namens den Paus, rouwbeklag by den Duitschen ambassadeur en het personeel der ambassade. De „Osservatore Romano" schrijft, dat met name de katholieken van Duitschland weten welk een reverentie de maarschalk voor den H. Stoel had en voor den Paus zelf. Daarvan geven levendig getuigenis de pacten, die tus schen den H. Stoel en het Rijk werden geslo ten, welke hoop geven, vruchtbaar te zijn voor allen. ROME, 2 Aug. (Reuter.) Mussolini liet zyn Ongeveer zesduizend toeschouwers waren gis teravond in het Stadion aanwezig, waar een programma werd verreden, waarvan de sprint nummers zoowel van de amateurs als van de professionals interessant waren. Aan den wedstrijd voor amateurs namen deel drie der renners, die naar Leipzig worden uit gezonden, n.l. v. d. Linden, v. Vliet en Kremers. B. Leene was niet van de partij. Er werd gereden in series van vijf renners en het publiek kon van aardigen strijd genie ten. Van der Linden, van Vliet en Kremers plaatsten zich met C. Kramer, H. Ooms en A. Postma voor de halve beslissingen, die door de drie eerstgenoemden en H. Ooms werden gewonnen. De finale werd verreden in drie ritten en van Vliet, die goed op dreef was, ging steeds als eerste over de streep, zoodat hij den wed strijd won. Ooms maakte het hem echter ge ducht lastig. Van der Linden liet zich eenige malen insluiten en slaagde er niet in om zich los te werken. De sprintwedstrijd voor profs ging tusschen Richter, Michard, Van Egmond en van den Heuvel. De Haarlemmer was ongenaakbaar en won zijn drie series, waarbij hij tweemaal de laatste 200 M. in 12 sec. aflegde. Steeds nam hij vanaf den start den kop en gaf zijn tegen standers in een geweldigen eindspurt niet de minste kans. V. d. Heuvel verloor in den eersten rit met een wiellengte van Richter. In den vierden rit won de Hagenaar na een feilen eindspurt van Michard, terwijl hij in den vijfden rit in Van Egmond zijn meerdere moest erkennen. Van Egmond won dezen wedstrijd en deze prestatie verdient te meer lof, daar onze kam pioen nog danig gehandicapt was door ver wondingen, opgeloopen tengevolge van een val partij te Kopenhagen. Zijn rechter arm en been waren vrijwel geheel in verband gewikkeld. Richter, die zijn ritten tegen Michard en van den Heuvel had gewonnen, eindigde op de tweede plaats. De wedstrijd achter groote motoren ging tus schen den kampioen van Duitschland Metze (Saldow), den kampioen van België, Ronnse (Pasquer Jr.), den kampioen van Severgurni (Pasquer Sr.), den Nederlandschen kampioen Leddy (Ceurremans), Snoek Jr. (Wiersma), Domhof (Kaser) en Lorjé (Bustraan). Voor de eerste manche, die over 20 K. M. ging, werd als volgt gestart: Lorjé, Domhoff. Severgurni, Metze, Leddy, Snoek en Ronnse. Domhoff nam spoedig den kop gevolgd door den Italiaan. Er werd zeer weinig strijd geleverd en Dom hoff, die in deze manche goed reed, behield de leiding tot het einde. Lorjé werd na 34 ron den gelapt en eindigde op de laatste plaats. Voor de tweede manche over 30 K.M. werd in vergelijking met de eerste manche in om gekeerde volgorde gestart. Ronnse nam den kop, terwijl Lorjé de groep sloot. Ronnse won de manche onbedreigd, terwijl Leddy de tweede plaats, die hij nog eenigen strijd op Metze veroverde, tot het einde toe wist te behouden. Snoek zakte spoedig af en werd zelfs door het geheele veld eenmaal gelapt. Ook in deze manche werd niet veel strijd te zien gegeven. Severgurni en Metze hebben zoo nu en dan gestreden om de derde en vierde plaats. Zij slaagden er echter niet in Leddy, die zich in dezen rit een goed tempo-rijder toonde, te verdringen. De laatste manche ging over 40 K.M. De volg orde bij den start was als volgt: Lorjé, Snoek, Severguini, Ronnse, Domhoff, Leddy, Metze. De eerste dertig ronden kwam er vrijwel geen verandering. Snoek was spoedig op de vijfde plaats beland, maar hierbij bleef het ook. Na \eertig ronden had Metze de laatste plaats ver laten en gingen Snoek en Leddy achteraan. Lorjé sloeg met succes eenige aanvallen van Severguini af, terwijl Metze na feilen strijd ook Domhoff passeerde. Even later liet de Duitscher, die geweldig kwam opzetten, ook Ronnse achter zich. Dom hoff kon het tempo niet meer bijhouden, raak te eenige malen los, wat hem een ronde ach terstand bezorgde en moest tenslotte opgeven. De laatste ronden verliepen uiterst spannend. Twee ronden voor het einde werd Lorjé, die 78 ronden aan den kop had gereden, door Sever guini verdrongen en door het geheele veld op Snoek na gepasseerd. In zijn eindspurt passeer de Leddy Ronnse op de eindstreep en bereikte dus nog de derde plaats. Voor den aanvang van den wedstrijd met mo- torgangmaking werd Albert Kaser, die zijn zil veren jubileum als gangmaker vierde, gehuldigd. Hij werd toegesproken door den Stadion-direc teur, den heer J. J. van den Berg, die hem een grooten krans en een enveloppe aanbood. Luide toegejuicht maakte de populaire gangmaker een eere-ronde. De uitslagen zijn als volgt: Sprintwedstrijd voor amateurs over een ron de (zes ritten, vier halve beslissingen, en een beslissing, in drie ritten). Ie serie: 1. A. v. d. Linden. 2. H. Koning; 2e serie: 1. C. Kramer. 2. H. Mester; 3e serie: 1. A. v. Vliet, 2. H. Leeger; 4e serie: 1. J. Kre mers, 2. J. Zieleman; 5e serie: 1. K. Ooms, 2. B. van Rijn; 6e serie: 1. A. Postma. 2. -J Homma. Halve beslissingen: le serie: 1. A. v. d. Lin den. N.'g. H. Leeger en C. Kramer; 2e serie: 1. A. v. Vliet. N. g. B. v. Rijn en H. Koning; 3e serie: 1. J. Kremers. N. g. J. Homma en H. Mester; 4e serie: 1. H. Ooms. N. g. A. Postma en J. Zieleman. Beslissing: le serie: 1. A. van Vliet, laatste 200 M. 12 3/5 sec. 1. H. Ooms. 3. A. v. d. Linden. 4. J. Kremers. 2e serie 1. A. van Vliet, laatste 200 M. 13 1/5 sec. 2. A. v. d. Linden. 3. H. Ooms. 4. J. Kremers. 3e serie: 1 A. van Vliet. Laatste 200 M. 12 4/5 sec. 2. H. Ooms. 3. A. v. d. Lin den. 4. J. Kremers. Totaal uitslag: 1 A. van Vliet, 3 punt. 2. H. Ooms 7 pnt. 3. A. v. d. Linden, 8 pnt. 4. J. Kre mers 12 p. Intern, sprintwedstrijd voor beroepsrijders, over pl.m. 550 M. met puntentelling, verreden in zes ritten van twee rijders. le serie: 1. Richter, laatste 200 M. 13 1/5 sec. 2. v. d. Heuvel; 2e serie: 1. J. van Egmond, laat ste 200 M. 12 2/5 sec. 2. L. Michard; 3e serie: 1. J. van Egmond, laatste 200 M. 12 sec. 2. Rich ter. 4e serie: 1. v. d. Heuvel, laatste 200 M. 13 1/5 sec. 2. Michard; 5e serie: 1. van Egmond laatste 200 M. 12 sec. 2. v. d. Heuvel 6e serie: 1. Richter, laatste 200 M. 12 4/5 sec. 2. Michard. Totaal uitslag: 1. van Egmond, 3 pnt. 2. Richter, 4 pnt. 3. v. d. Heuvel 5 pnt. 4. Michard 6 punten. Wedstrijd met motorgangmaking voor be- roepsrijders, in drie ritten, resp. over 20, 30 en 40 K. M. Eerste manche (20 K. M.) 1. Domhoff, 16 min. 13 3/5 sec. 2. Severguini op 40 M. 3. Metze op 90 M. 4. Leddy op 160 M. 5. Ronnse op 170 M. 6. Snoek op 450 M. 7. Lorjé op 725 M. Tweede manche (30 K. M.)1. Ronnse, 24 min. 4 sec. 2. Leddy op 40 M. 3. Severguini op 80 M. 4. Metze op 160 M. 5. Lorjé op 220 M. 6. Domhoff op 250 M. 7. Snoek op 800 M. Derde manche (40 K. M.)1. Severguini 33 min. 5 sec. 2. Metze op 30 M. 3. Leddy op 50 M. 4. Ronnse op 51 M. 5 Lorjé op 210 M 6. Snoek op 990 M. Domhoff opgegeven. Einduitslag: 1. Severguini 6 pnt. 2 en 3 Metze en Leddy, elk 9 pnt. 4. Ronnse 10 pnt. 5. Lorjé 17 pnt. 6. Snoek Jr. 19 pnt. „DE ZEEUW" - Koudenhorn 24 - Tel. 11780 Afdeeling Banketbakkerij 35 CENT PER l/2 POND Voldersgracht 37 - Burgwal 60 - Cronjéstr. 18 Kennemerstraat 34 - Brouwersplein 7 Wy hebben een" mooie vette Edammer kaas, die wij verkoopen per stuk voor 68 cent Beslist een koopje N.B. Dat wij lekkere ouderwetsche kaas verkoopen weet U toch? AFSLAG!!! Versch Holl. Rundvleesch. Lap pen, mag. of doorr. 30 ct. p. pd. 3 pd. 80 ct. Gehakt, half om 30 ct., 2 pd. 50 ct. Rollade, Rosbief of Lenden 50 ct., 3 pd. f 1.40. Bief stuk 60 ct. Voor reclame4 ons Gehakt, 4 ons Poulet en 1 Mergpijp 50 ct. P. J. SERNÉ, KI. Houtstr. 115, bij de brug Telefoon 13376 Steeds verkrijgbaar: 1 ons Ham 1 ons Gekookte Worst 3 ons samen 25 ct. 1 ons Leverworst BARREVOETESTRAAT 17 - TELEF. 11489 Pils ed Münch. 15 ct. 23 ct. Dortmunder 15 23 Lager (licht en donker)13 18 Deze bieren zijn 3 maanden houdbaar WINKELSTEL KI Houtstraat 57 13676 Rijksstraatweg 8 - 12033 Amsterd str. 64 12612 fS H j l fins ^Co Voorz. str. - Br. pl. 10644 is Uw ontbijt- of koffietafel incompleet deelneming betuigen aan de familie von Hin denburg en aan den kanselier. WEENEN, 2 Aug. Bondskanselier Schuschnigg heeft heden in tegenwoordigheid van Starhembsrg en andere leden van het ka binet de vertegenwoordigers der binnen- en buitenlandsche pers ontvangen. Hij deed eenige verklaringen over zijn programma, welke hij inleidde met een herdenkingswoord aan rijks president Von Hindenburg. „Het droeve bericht van het sterven van Rijkspresident Von Hindenburg aldus zelde Schuschnigg heeft Oostenrijk diep geroerd. Over alle incidenten van den dag heen bleef zijn naam ons een symbool van het Duitsche volk. Het Duitsche volk gedenkt zijner in eer bied. Eere zijn nagedachtenis!" Berichten opgenomen in een deel van ons vorig nummer BERLIJN, 2 Aug. (Per tel.). Naar de K.W.P. van welingelichte zijde verneemt, hebben zich bij de jongste kabinetszitting, waarbij Hitier zich tot Rijkspresident heeft laten benoemen, zeer heftige tooneelen afgespeeld. De conservatieve Ministers hebben, bij monde van generaal von Blomberg, aangedrongen den wettigen rechtsweg te volgen en dr. Bomke, president van het Rijksgerechtshof te Leipzig, met het voorloopig presidentschap te bekleeden en intusschen door een volksstemming volgens het Ja en Neen-systeem den nieuwen president benoemd te verklaren. Dit voorstel stuitte echter op heftigen tegen stand van den Rijksminister voor Propaganda, dr. Goebbels, die met de veranderde mentali teit der Duitsche bevolking het best op de hoogte Is. Daar de meerderheid van het kabinet uit nationaal-socialistische Ministers bestaat, eindigde deze zitting met een overwinning van Rijkskanselier Hitler, die thans de beide hoog ste posten in het Derde Rijk bekleedt. PARIJS, 2 Aug. (Reuter). Uit aanwijzingen, welke door het D. N. B. aan de Duitsche bladen gegeven werden en welke door de „Petit Pari sian" worden gepubliceerd, blijkt dat dr. Goeb bels de gebeurtenissen te Weenen, twee uren voor den aanval op de Bondskanselarij, ver wachtte. Volgens het „Journal" toonen door de „El- sasser" van Straatsburg ontvangen cliché's aan, dat men le Berlijn drie dagen van te voren op de hoogte was van den putsch te Weenen en wist, dat dr. Dollfuss vermoord zou worden. Woensdagavond is op de wielerbaan te Leeu warden, tijdens het verrijden van een kleine zes- daagsche, een ongeval gebeurd. De renner Wedzinga uit Groningen had net den renner Leyenaar uit Harlingen vervangen, toen hij kort daarna uit de eerste bocht schoot en viel. De man, die een valhelm op had, raakte met het onbedekte deel van zijn hoofd de hou ten baan. Hij werd per brancard naar het Dia- conessenhuis te Leeuwarden vervoerd. Zijn toe stand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, daar men vreesde, dat hij een hersenschudding had bekomen. Hedenmiddag was zijn toestand naar omstandigheden redelijk. Hij heeft ver schillende wonden aan hoof^ en rug bekomen. Vooreerst zal Wedzinga het ziekenhuis niet kunnen verlaten. PORT AU PRINCE (Haïti) 2 Aug. (Reuter). Aan de 19-jarige occupatie van Haïti door de Vereenigde Staten is Woensdag een einde geko men. Met een korte plechtigheid is het opperbevel over het leger Woensdag aan Haïtiaansche offi cieren overgedragen. NANOY, 2 Aug. (Reuter.) Het stoffelijk over schot van Maarschalk Lyautey is in de Ronde Kapel van het regeerings-paleis opgebaard. Tot laat in den nacht defileerde het volk langs de baar. TRIER, 1 Aug. (V. D.) Tusschen Trier en Hemeskeil is Woensdagavond de locomotief en de goederenwagen van een personentrein ont spoord, doordat spelende kinderen uit Keil 's middags steenen op de rails in een bocht van den spoorweg hadden geworpen. In de bocht was een vrij groote steenhoop ontstaan, die de machinist van den personentrein te laat be merkte. Er werd niemand bij de ontsporing ge wond en de passagiers konden overstappen. De kinderen waren tusschen 9 en 11 jaar oud. WARSCHAU, 2 Aug. (Reuter) De nationaal- democratische „A.B.C." deelt mede, dat het laat ste bezoek van gezantschaps-attaché Muehlstein aan Kowno in verband staat met het opnemen der diplomatieke betrekkingen tusschen Polen en Litauen. Muehlstein van het Poolsche gezantschap te Parijs zou tot Poolsch Gezant in Kowno be noemd worden. Het blad brengt dit bericht evenwel onder streng voorbehoud. In verband met voortdurende slapte in het bedrijf heeft de directie der Kwattafabrieken te Breda besloten om Zaterdags niet meer te laten werken. Deze beperking van arbeidsduur is genomen, ten einde ontslag te voorkomen. Van het kan toorpersoneel is niemand ontslagen. Gistermorgen is in de gemeente Eerbeek een auto, waarin een tweetal personen uit Enschede was gezeten, vermoedelijk doordat de snelheid te groot was en men de bocht niet kon halen, tegen een zwaren eikenboom gebotst. De wagen werd ernstig beschadigd. De beide inzittenden bekwamen ernstige inwendige verwondingen en zijn naar het ziekenhuis te Zutphen overge bracht. Een der slachtoffers was bewusteloos. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Gistermiddag te 1 uur is in de Nieuwe Kerk te Delft een krans gelegd ter eere van de na gedachtenis van wijlen H. M. Koningin Emma door het Nationaal Jongerenverbond door den algemeen voorzitter, den heer W. Inden, die vergezeld werd door de voorzitters van de af- deelingen Delft. Den Haag, Rotterdam, Schie dam en Leiden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 4