1 FINANCIEN Geen corruptie THANS 20 CENT RADIO PROGRAMMA MARKTEN Dagfilm VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1934 Leiding onkreukbaar Wereldtentoonstelling te Brussel Weer een tol minder Zaterdag 4 Aug. 1934 Ik Resultaat van het onderzoek naar de gestes der Nederlandsche Varkenscentrale Oud-minister Verschuur houdt besprekingen LOTERIJWET NIET OVERTREDEN Directeur van „De Toekomst" vrijgesproken DE VREEMDELINGENWET Verkeersobstakel te Leimuiden uit den weg geruimd AUDIËNTIE AARTSBISSCHOP Stagnatie in de onderhandelingen met Duitschland Italiaansche kunst Hoogduitsche taal M.O. akte A Hoogduitsche taal L.O. Handenarbeid WELKOM VREEMDELING Maar in behoorlijke kleeding! Nijverheidsonderwijs R.K. Leergangen Technische Hoogeschool CRICKET FLAMINGO'S—FREE FORESTERS Regen belet den Flamingo's een overwinning te behalen. Een draw het resultaat Hoofdakte Staatsex. akte onderwijzer (es) Handelskennis L.O. Buitenlandsch weeroverzicht TENNIS INT. KAMPIOENSCHAPPEN VAN DUITSCHLAND Twee Nederlandsche deel neemsters WIELRENNEN WIELERBAAN WAPENINGEN Pijnenburg gevallen AMEN RA CLEOPATRA Vroeger geïmporteerd voor 40 en 50 ct. COMMISSARIS LEENDE NIET Dan maar inbreken Gelijk reeds gemeld heeft de commissie-Beu- mer haar eerste rapport ever de gesfie der Ne- derlandsche varkenscentrale uitgebracht. Dit rapport zal aan H. M. de Koningin wor den toegezonden en kan in verband daaimede thans nog niet worden gepubliceerd. Wü meenen echter met zekerheid te we ten, dat, blijkens de conclnsies, waartoe de commissie gekomen is, de door sommigen in den lande gewekte indrukken, dat de Ne- derlandsche Varkenscentrale een corrupt instituut zou zijn, in de resultaten van het door de commissie ingestelde onderzoek geen enkel aanknoopingspunt vindt. Inte gendeel zou de commissie als haar overtui ging uitspreken, dat haar onderzoek geener lei twijfel rechtvaardigt aan de volstrekte eerlijkheid en onkreukbaarheid van de lei ding der Nederlandsche Varsenscentraie en met name ook van den heer S. van Zwanen berg als directeur. De kwetsbaarheid van den heer van Zwa nenberg ligt in de omstandigheid, dat hij be langhebbende is. Deze omstandigheid san echter hem persoonlijk allerminst verweten worden, daar zij bekend was ten tijde van zijn Denoe- ming en toen blijkbaar is afgewogen tegen zijn groote deskundigheid en commercieele be kwaamheid. v In dit verband zou de commissie voorts con- stateeren, dat. het bestaan van corruptie in de leiding der Nederlandsche Varsenscentrale door geen enkele bonafide organisatie van belang hebbenden is beweerd en dat ook geen enkele desbetreffende aanwijzing de commissie heeft bereikt. Wel hebben organisaties en publicisten hun nerzijds volkomen begrijpelijke en voorzoover nu reeds kan worden vastgesteld, somtijds ook gegronde klachten over economische aangele genheden bij de commissie ingediend en toege licht. De commissie heeft door een ruime in terpretatie van het begrip „Ambtelijk misbruik" hetwelk de grondslag van haar onderzoek vormt, ook deze klachten voor een deel in haar onder zoek betrokken in de overtuiging, dat zü, aldus handelende, de publieke zaak nuttig zou kun nen dienen. Omtrent deze klachten zal de commissie dan ook voor zoover zij in het bovenbedoeld rapport niet of niet volledig behandeld werden, zoodra mogelijk nader rapporteeren. Onze Belgische correspondent meldt: Ex-Minister Verschuur heeft in zijn hoedanig heid van Commissaris der Nederlandsche re geering bij de Wereldtentoonstelling van Brus sel, Woensdag te half twaalf te Brussel een onderhoud gehad met Graaf van der Burch Commissaris der Belgische Regeering bij ge noemde tentoonstelling. Bij dit onderhoud wa ren eveneens aanwezig de Nederlandsche Ge- eant te Brussel en Consul-Generaal van Rom- burgh. De Haagsche kantonrechter heeft heden vrij gesproken den directeur van de C. V. „De Toe komst" tegen wien de ambtenaar van het O. M. drie maanden hechtenis had geëischt wegens overtreding der loterijwet door het uitgeven van z.g. Spaarbonnen. De vrijspraak is om. gegrond op de overwe ging, dat de houder van een z.g. Spaarstrook tegen niemand eenigerlei recht heeft "erkregen hetzij om mede te dingen naar, hetzij op uit- keering van een bepaald bedrag als prijs. De ambtenaar van het O. M. zal van dit von nis in hooger beroep gaan. Over geheel West-Europa strekte zich de de pressie-invloed uit en over Frankrijk en de Eritsche eilanden vielen regens, ook in onze omgeving werden vrij groote hoeveelheden neerslag afgetapt. •Het weer rond het depressiegebied is thans vat rustiger geworden, nergens komen buiten gewoon krachtige winden voor. Hier en daar blijft het nog regenachtig, zooals in Zuid- Frankrijk, Zwitserland en Zuid-Duitschland. Over het algemeen is het wat koeler geworden, slechts in Duitschland werd het hier en daar warmer. Over Scandinavië, waar de hooge druk nog blijft resideeren, is de temperatuur nog onver anderd en het weer vrij goed. Ten onzent is nog slechts weinig verandering tc wachten; lichte regenbuien zijn waarschijn lijk. De verbetering van den Heerenweg van Al phen a. d. Rijn naar den Haarlemmermeer en de daarmee verband houdende opheffing van den, voor 't verkeer zoo hinderlijken, tol te Leimui den, kan thans zeer binnenkort worden tegemoet gezien. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat van een zoo dringend noodzakelijke verbetering van den weg, welke, zooals men weet, door de provincie van de betrokken gemeente- en polderbesturen is overgenomen, nog niet veel zou komen, daar tusschen Ged. Staten van Zuid-Holland en het gemeentebestuur van Leimuiden geen overeen stemming kon worden bereikt met betrekking tot overname van den tol. Het verdwijnen van dezen tol was zelfs door het gemeentebestuur van Al phen a. d. Rijn als voorwaarde gesteld bij de toezegging tot deelname in de onderhoudskosten van den nieuwen, door den Provincialen Water staat aan te leggen weg en nog slechts enkele dagen geleden hebben Ged. Staten zich dan ook tot B. en W. van Alphen a. d. Rijn gewend met het verzoek toch in de onderhoudskosten te wil len bijdragen, zonder dat met betrekking tot ver dwijning van den tol een definitieve toezegging behoefde te worden gedaan. In dat geval zou dan nog deze maand met de verbetering van het eerste gedeelte van den weg tot Rijnzater- woude worden begonnen. In een dezer dagen te houden raadsvergade ring zou Alphen a. d. Rijn ten aanzien van dit verzoek een beslissing nemen. Donderdagmorgen echter heeft de raad van Leimuiden besloten aan de provincie met ingang van den dag', waarop door den Provincialen Waterstaat den nieuw aan te leggen weg van Leimuiden naar Alphen a. d. Rijn in gebruik wordt genomen, jaarlijks te betalen een bijdrage van 1400, onder voorwaarde, dat het onderhoud en de bediening van de nieuw te bouwen brug over de Drecht met ingang van dienzslfden da tum voor rekening van den Provincialen Wa terstaat zal worden genomen, waarbij dan de gemeente Leimuiden verklaart, gelijktijdig de tolheffing te zullen staken. Daar een en ander in beginsel reeds door Ged. Staten is aanvaard, is er dus alle reden om aan te nemen, dat men thans ten aanzien van deze tolkwestie tot overeenstemming zal komen en daarmee zal er dan tevens voor Alphen a.d. Rijn geen enkele reden meer zijn om Ged. Staten de toezegging tot bijdrage in de onderhoudskosten van den nieuwen weg te onthouden. De Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. J. H. G. Jansen zal de volgende week alleen op Dinsdag 7 Augustus, Woensdag 8 Augustus en Donderdag 9 Augustus audiëntie verleenen. Aan de gevolgen overleden De heer J. Fopma, die Donderdag nabij Hee renveen met zijn auto door het springen van een voorband met volle vaart tegen een boom is ge reden en in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis werd vervoerd, is kort na aankomst aldaar overleden. Een tragische omstandigheid is, dat de vrouw van het slachtoffer haar acht ste kind verwacht. Nu van verschillende zijden wordt aangedron gen op spoedige afkondiging van de algemeene maatregelen van bestuur op de nieuwe vreem delingenwet en de heer Hermans, lid van de Tweede Kamer, daaromtrent vragen tot den Minister heeft gericht, vernemen wij uit be voegde bron, dat de uitvoering der wet belang rijk wordt gestagneerd door de onderhandelin gen met Duitschland. Tevens levert de vast stelling van de beroepen, welke onder deze be- voegdheidswet zullen vallen, eenige moeilijkhe den op, zoodat het nog eenigen tijd zal duren, alvorens tot de practische toepassing zal wor den overgegaan. Zondagochtend 5 Augustus zal op deten toonstelling van Italiaansche kunst in het Ste delijk Museum te Amsterdam, een rondgang plaats vinden onder leiding van Prof. Huib. Luns. Belangstellenden worden verzocht zich om 11 uur in het Museum te bevinden. DEN HAAG. Geslaagd de dames: M. A. B. van Boort te Zaltbommel en M. Meijer te Ginneken. Afgewezen 2 mannel. en 1 vr. cand. DEN HAAG. Geslaagd de dames: M. F. Smit te Amsterdam; J. J. N. H. Moossdorff te Angerlo; M. C. Sturing te Nijmegen; L. van Teutum te Go- rlnchem en X. C. Wouters te Rijswijk (Z.H.), en de heeren: J. Walsma te Nieuwendam; C. van Doornum te Nijmegen en J. D. H. Tander te Deventer. DEN HAAG. Geslaagd de heeren: J. Boersma te Den Haag; W. H. Bos te Schiedam; A. P. Bos dijk te Voorburg; J. Bous te Rotterdam; C. Cra mer te Den Haag; A. M. Groenewegen te Rotter dam; B. M. Huurling te Hillegersberg; J. Jurjaanz te Lelden en C. M. Korteweg te Rotterdam. Het oude Zeeuwsch-Vlaamsche stedeke Sluis, beroemd om zijn oudheidkundig bezit, trekt des zomers steeds in bijzondere mate bezoek van toeristen en badgasten, die verblijf houden langs de Belgische kust. Hoewel dit bezoek door de overheid van Sluis uiteraard gaarne wordt gezien, heeft ze niette min een bepaalde reserve, blijkende uit het vol gende opschrift, dat, in vier talen, is aange bracht nabij het Nederlandsch-Belgische grens- kantoor: „Wees welkom in Sluis, doch kleedt u behoorlijkl" DEN HAAG. Akte N III. Geëx. 9 cand. Geslaagd; B. H. Glhaux te Haarlem; A. van der Graaf te Rotterdam en I. J. de Groote te Nieuwvliet. Akte N o Geëx. 2 cand. Geslaagd: J. C. Gee'raad te Yereske en C. van der Deun te Den Haag. Akte N IV. Geslaagd: W. Gordon te Rotterdam; H. Herwig te Slikkerveer, P. J. de Heij te Bergen op Zoom; H. Monteban te Den Haag; B. v. d. Ree te Schiedam en J. Stout te Rotterdam. Akte NV. Geslaagd W. H. Jansen te. Nijmegen. Akte Nh. Gesaagd: B. W. T. Mussert te Den Haag en J. Verdoner te Amsterdam. Akte MJ. Geslaagd: D. Y. Hensen te Deventer; J. Kersting te Amsterdam; R. J. Riemers te Win terswijk; D. S. van Schaardenburg te Rotterdam; Fop Smit te idem; J. w. Stout te Eindhoven en A. Van Wjjk te Rotterdam. TILBURG. Voor de akte Handenarbeid (ak te R.) slaagder.; Zr. Agatha (B. A. F. Clifford), Tilburg, Zr. Clementio (C. C. Claassens), Eind hoven, Zr. Emilde (A. M. M. Schouten), Eindho ven, Zr. M. Engelina (E. M. M. Stoutem), Tilburg, Zr. Ell char is la (W. E. A. van Magen), Tilburg, Zr. Eugenie (M. G. C. Matthey), Tilburg, Zr. Fe- licie (M. Hemkamp), Tilburg, Zr. Gerardina (C. A. R. Otten), Eindhoven, Zr. M. Kostka (A. J. B. de Jong), Tilburg, Zr. M. Leona (M. H. W. de Vries), Tilburg, Zr. M. Marguerithe (M. L. J. Ver- hoosel), Tilburg, Zr. M. Mathilde (C. H. A. Hen- drikx), Tilburg. Delft. Geslaagd voor het Ingenieursexamen voor Civiel-ingenieur W. A. van der Meer, ge boren te Sawah Loento. In de vroege morgenuren voorspelde de don kergrijze lucht al niet veel goeds. De spoedig neerstroomende regen die tot ca. 3 uur aanhield was oorzaak dat eerst tegen half vier begonnen kon worden met een stand van 4 v. 47 voor de Free Foresters. Gezien den korten speeltijd welke nog restte kon een ieder wel begrijpen dat een draw het einde zou zijn. Het licht was niet al te best toen Mann en Howell het spel her vatten. H. van Manen en Neuerburg bowlden. Ondanks het natte veld werd door de Flamin go's onmiddellijk weer buitengewoon goed werk te zien gegeven. Jansen scheen in z'n element te zijn, hij bowlde bepaald schitterend, het fielden was zeer goed en tenslotte toonde J. v. d. Bosch achter de palen een dusdanigen vorm dat liet schamele totaal van 76 dat de Engelschen bij eenbrachten alleszins verklaarbaar wordt. De Engelschen kregen de follow-on, altijd een zeer eervol resultaat voor een Hollandsch team en zter zeker tegenover de ongetwijfeld sterke Free Foresters. Er bleef nog slechts 2 uur speeltijd over. In de 2de innings riskeerden de Engelschen niets meer er werd slechts getracht wicketver- lies te voorkomen. Hamburger bracht al z'n bowlers, vrijwel het geheele Flamingo-elftal kon met den bal terecht, in het vuur, doch de Free- Foresters hielden stand, al was het dan toch nog ten koste van 4 wickets. Het scoringbord wees 63 runs aan toen het einde kwam. Een fraaie kans op de overwinning ging door regen voor de Flamingo's verloren. Het verblijf op het schitterende veld van Mr. G. Hamburger aan den Eemnesserweg gelegen, was vooral den eersten dag, toen de zon niet wegbleef, een genot. De heer Hamburger toonde niet alleen een goed captain doch ook een gul en vriendelijk gastheer te zijn. Vermelden wij nog dat tijdens de lunch op den eersten dag aan captain Stanley het eere-lidmaatschap van de Flamingo's bij monde van den voorzitter den heer Pleyte d'Ailly werd aangeboden, een attentie die door den Engelschen captain op hoogen prijs ge steld werd. De scores Free Foresters 1ste innings. Totaal 1ste innings Flamingo's 202. R. Twining b. M. Jansen 13 R. Boddington c. K. Neuerburg b. W. v. d. Bosch 16 G. Newman b. W. V. d. Bosch 7 G. Crutchley b. H. van Manen 10 F. Mann c. J. v. d. Bosch b. H. v. Manen 12 M. Howell b. M. Jansen 10 R. Bardsley st. J. v. d. Bosch b. M. Jansen 2 Hon. F. Calthorpe b. M. Jansen 0 DEN HAAG. Geslaagd de dames: M. J. H. Ahs- mann te Den Haag; A. H. van Halderen te Lelden; E. van Heek te Den Haag; A. L. Grooters te Den Haag en A. Zanen te Lelden en de heer N. Ben schop te Den Haag. BREDA, 2 Aug. Geëx. 8 mannel. candidaten. Geslaagd: H. P. J. F. Claassen, Eindhoven, J. N. Coolen, Eindhoven, W. Elshout. Geertruidenberg, M. C. Hamers, Tilburg, G. P. Nijman, Oud-Gastel, A. J. Schellekens, Oud-Gastel, G. Th. Noljen, Zeelst. ARNHEM. Geëx. 2 vr. en 6 mannel. cand. Ge slaagd mej. A. C. van Vuure, Doesburg. DE NHAAG. Geslaagd de dames: F. B. A .M. van Trikt, L. W. Klelnhout, J. M. Schllthuis en C. J. Jansen, allen te Den Haag. DEN HAAG. Geslaagd de heeren: J. Schuur te Bameveld; R. J Slnstra te Raamsdonkveer: A. M. G. H. Snijders te Bïunssum, D. A. Snijders te Oosterbeek en J. C. Spaans te Zlerikzee. De depressiekem over de Britsche eilanden heeft zich langzaam noordoostwaarts bewogen. Boekhouden M.O. DEN HAAG. Geslaagd de heeren: T. Bakker te Amsterdam; K. K. Branolte te Scheveningen; J. Bakker te Amsterdam; H. Bolle te Amsterdam en B. A. K. van Doorne te Hengelo. G. Cornu c. K. Neuerburg b. W. v. d. Bosch 8 Capt. K. Stanley c J v d Bosch b M. Jansen 2 H. Read not out 0 extra's 2 Totaal 76 K. Neuerburg 0 v. 9; Mr. H. van Manen 2 v. 20; Jlir. W. v. d. Bosch 3 v. 14. Dr. M. Jansen 13.36185. C. Bakker 0 v. 4. Mr. P. Labou- chèrs 0 v. 3. Free Foresters 2de innings: R. Twining c. en b. M. Jansen 2 R. Boddington l.b.iv. b. Labouchère 10 G. Newman b. Mr. G. Hamburger 21 G. Crutchley not out 24 F. Mann c. Schnitzer b. Mr. Van Manen 1 extra's 5 Voor 4 wickets 63 Mr. H. van Manen 1—2; K. Neuerburg 0—3; Dr. M. Jansen i—5; H. Glerum 0—6; C. Bakker 05; Mr. P. Labouchère 122; Mr. G. Hambur ger 1—3; H. Schnitzer 0—7; Jhr. W. v. d. Bosch 0—5. Heden kunnen de Free Foresters een dag rust genieten. De Engelsche gasten zullen in enkele partijen golf een welkome afwisseling na 4 da gen cricket weten te waardseren. Zaterdag en Zondag tenslotte de wedstrijd tegen het Nederl. elftal op het V. R. A.-terrein te Amsterdam, een strijd die interessant belooft te worden en veel belangstelling zal trekken. Zaterdag 4 Augustus beginnen te Hamburg de internationale kampioenschappen van Duitsch land, waaraan ook door twee Nederlandsche speelsters Mej. Rollin Couquerque en Mej. van Lindonk zal worden deelgenomen. In het da- mes-enkelspel zijn de volgende acht speelsters geplaatst: Mevr. SperlingKrahwinkel; Mile. Adamoff, Mej. Payot, Frl. Horn, Mej. Rollin Couquerque, Cilly Aussem, Mej. Jedrjejowska (Polen) en Miss Peggy Scriven (Engeland). Mej. Rollin Couquergue komt in de eerste ronde uit tegen de Duitsche Frl. Morczek. Waarschijn lijk zal zij het wel eenige ronden ver brengen, totdat zij uitkomt tegen Cilly Aussem in de kwart finale. In de bovenste helft komt Mej. van Lindonk in de tweede ronde uit tegen Mevr. Schom- burgk, en onze tweede speelster heeft hier al direct een zware tegenpartij. Mocht onze land- genoote dezen wedstrijd winnen, dan ontmoet zij in de volgende ronde mil. Adamoff. Ofschoon het regen-weertje den geheelen dag weinig goeds voorspelde voor de groote inter nationale wielerwedstrijden, te houden op de Wageningsche Wielerbaan, klaarde tegen den avond de lucht op, en kon zoowel publiek als directie zich verheugen in een schoonen zo meravond, bij uitstek geschikt voor de wielren- sport. Het Wageningsche stadion was zeer goed bezet en de diverse programma-nummers hadden een vlot en goed verloop, behoudens de 70 K.M. koppel wedstrijd, waar bij den einspurt van het 4e klassement, terwijl er 200 ronden van de 350 verreden waren, Pijnenburg door 't springen van zijn voorband kwam te vallen, van verdere deel name moest afzien. Dit was te pijnlijker voor 't koppel Pijn en Slaats daar zij op dat moment 1 ronde voorsprong hadden op de overige kop pels en er sindsdien alle pogingen ten spijt geen enkele ander koppel kans heeft gezien een ronde uit te loopen. Doordat Muller, de koppelgenoot van Bock- kum, wegens rijwiel-defect den strijd moest staken, vormde deze laatste met Slaats een nieuw koppel dat door de reglementaire toepas sing van 1 ronde achterstand, met het geheele veld wederom gelijk kwam te liggen. Het Fra.ische koppel heeft welverdiend dezen strijd gewonnen, echter dank zij den val van Pijnenburg en het door hen vóór dien tijd ge wonnen groot aantal klassementpunten. De resultaten waren als volgt: HUIZEN, 301,5 M.: KRO: 8.00 Morgen concert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muztekuitzending. 11.30 Godsdienstig half uurtje door pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert op gramofoonplcten. 1.15 Berichten van den Nederl. Postduiver.houdersbond voor Za terdagvliegers. 1.45 Verzorging van den zen der. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door mevrouw A. Schelfhout v. d. Meu- len. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinder uurtje. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 De KRO-boys onder leiding van Piet Lusten- houwer. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmu ziek. 7.00 Politieberichten. 7.15 Spannende reisavonturen door J. Baart de la Faille. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Zangrecital door A. van Rijthoven. 8.15 Gramofoonmu ziek. 8.25 Vaz Dlas. 8.30 Gramofoonmu ziek. 9.30 Vervolg Zangrecital door A. van Rijthoven. 9.45 De KRÖ-boys onder leiding van Plet Lustenhouwer. io.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.45 De KRO- boys. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Slui ting. HILVERSUM, 1875 M.: VARA. 8.00 Gra mofoonmuziek. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Eddy Walls en zijn Ensemble. 12.45 Gra- mofoonmuziek. 1.00 Eddy Walls en zijn Ensemble. 1.45 Verzorging van den zender. 2.00 Onze serie groote meesters der Toon kunst. (Gramofoonmuziek). 2.40 Groote foto's met kleine camera's door Frans Du- pont. 3.00 Trio Favoriet onder leiding van Willem Drukker. 3.45 Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4.00 Trio Favoriet onder leiding van Willem Drukker. 5.00 Onze serie Groote Meesters der Toonkunst (gramofoonmuziek). 6.00 Albert de Booy zingt met pianobegeleiding van D. Pijpers. 6.30 Platen der maand. 8.00 Herhaling S. O. S.-berichten. 8.03 Gramofoonmuziek. 8.30 Vara-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.30 eer ste Nederlandsche Kront.jongorkest, 10.00 Vaz Dias. 10.15 De Flierefluiters onder lei ding van Jan v. d. Horst 11.00 Vroolijke gramofoonplaatjes. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M.: 6.30 Fransche avond. Gevarieerd Frar.sch gramofooncon- eert. 8.20 Vervolg Fransch concert. 9.05 Cellorecital door Jacqueline Roussel, met pianobegeleiding van Jeanne Bernard. 9.46 Fransch syiüphonieconcert (gr. pl.), 10.45 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M.: 12.15 Max Alexys' or kest. 1.30 Gramofoonmuziek. 8.20 Herden king van het uitbreken van den wereld oorlog. 10.10 Ged. uit „Crols de Bois". 10.30 Lionels' cluborkest. BRUSSEL 322 M.: 1.30 Max Alexys' or kest. 5.20 Lionel's cluborkest. 8.20 Het om roeporkest. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M.t 12.20 A. Ben- dix' ensemble. 3.20 Het omroeporkest on der leiding van Launy Gröndahl. 8.20 Deensch concert onder leiding van Launy Gröndahl. 9.00 Vroolijke avond. BERLIJN, 357 M.: 4.20 Gevarieerd pro gramma. 6.40 Pianorecital door Arno Erfurth. 8.35 Gevarieerd programma. 11.10 Dansmuziek. HAMBURG, 332 M.t 1.20 Gramofoonmu ziek. 4.20 Het omroeporkest onder leldir.g van Adolf Seeker. 7.20 Concert door het Niederlltzermandoline-orkest. 8.30 Vrooltjk programma. 10.40 Populair concert. 1.20 Het omroepdansorkest onder leiding van Erwin Bolt. KEULEN, 456 M.: 12.20 Middagconcert. 4.20 Het Westduitsche kamerorkest onder leiding van Josef Breuer. 8.35 Gevarieerd muzikaal programma. 10.40 Leo Eysoldt's orkest speelt populaire en dansmuziek. 12.20 Oude en nieuwe dansen (gr. pl.). DAVENTRY, 1500 M.: 1.20 Het Commo dore Grand-orkest onder leiding van Jo seph Muscant. 2.20 Dansmuziek op gra- mofoonplaten. 8.20 Variété-programma. 11.20 Lew Stone en zijn band. PARIJS (Poste Parisien), 313 M.: 7.00 Muziek van Massente (gr. pl.). 7.55 Weensche muziek, 8.40 Spaansche muziek. 9.25 Dansmuziek. PARIJS (Radio), 1648 M.: 12.20 Het Lu- cien Goldv-orkest. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 „All Baba", operette van Lecocq. 10.50 Dansmuziek. MILAAN, 369 M.: 5.30 Dansmuziek. 6.15 Gramofoonmuziek. 9.05 Moderne muziek. ROME. 421 M.t 5.30 Vocaal- en instru mentaal concert. 6.15 Gramofoonmuziek. 9.50 symphonie-concert. WEENEN, 507 M.: 5.35 Populair concert or.der leiding van Hans Kersch. 6.15 Gra mofoonmuziek. 8.35 „Madchen im Mond operette van Karl von Stigler. 11.10 Ween sche populaire muziek. 12.10 Populair con cert door een harmonie-orkest onder lei ding van Wilhelm Wacek. WARSCHAU, 1345 M.: 7.35 Populair con cert. 9.32 Het omroeporkest onder leiding van Z. Gorzynski, 10.30 Gevarieerd pro gramma. 11.25 Dansmuziek. BEROMÜNSTER. 540 M.: 4.20 Het om roeporkest onder leiding van Hermann Hofmann speelt Italiaansche muziek. 6.20 Populair concert. 9.30 Het omroeporkest onder leiding van Erwin Gilbert. 10.20 Con cert door het omroeporkest. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS een dikke, ronde sigaret een forsche, ovale sigaret Sprintwedstrijd over drie baanronden in matches trois: Beslissing: 1. Guimbretière (tijd laatste 200 Meter, 12.4 sec.); 2. Pijnen burg. Koppelachtervolging met aflossing, over 25 baanronden: Schoen en Braspenning halen Broccardo en Charlier in na 11 ronden in 2 min. 31,2 sec. Persoonlijke achtervolging: Slaats haalt Van Hout in na 10 ronden in 2 min. 10 sec. Koppelwedstrijd over 70 K.M.: 1. Broccardo— Guimbretière in 1 uur 40 min. 14 sec., 25 pnt.; 2. Braspenning—Van Hout 18 pnt.; 3. Charlier— Debruwcker 8 pnt.; 4. Bockkom—Slaats 5 pnt. 5. Schoen—Buschenhagen 0 pnt. „Zesdaagsche" te Leeuwarden Op de wielerbaan te Leeuwarden werden Don derdagavond de laatste twee uren verreden van den Zesdaagschen koppelwedstrijd voor onafhan- kelijken en amateurs. Het eindresultaat was: 1. J. de Wolff en P. Smith 49 pnt.; 2. J. v. d. Heyden en D. Kanon 46 pnt. Op een ronde: 3. G. Pelser en K. de Vries 65 pnt.; 4. H. Renkema en C. Stapensea 33 pnt.; 5. J. Bisschop en J. Hiemstra 7 pnt. ALKMAAR, 3 Aug. Kaasmarkt. Aanvoer 66 sta pels, 127000 K.G. 42 fabr. kleine 24.00, 3 fabr. comm. 17.50, 8 boeren kl. 20.00, 13 boeren comm. 25.00. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Aug. 15000 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 2.70—4.10, Eigenheimers 4.304.50, idem blauwe 3.80—4.30, Due of York 2.30. 2100 K.G. Peen 0.60. 22000 K.G. Roode kool 1.00—2,40. 9000 K.G. Gele kool 1.604.10. 5000 K.G. Vroege Witte kool 1.30 1.90. 3000 K.G. Uien: Gele Uien 5.00, Gele Drie lingen 3.30—3.80, Gele Nep 7.60—8.10, Zilvernep •5.907.20, Zilverdrielingen 2.803.40. 870 stuks Bloemkool: I 9.90—13.30, II 1.90—2.30. 1900 K.G. Slaboonen 5.009.70. 110 K.G. Snijboonen 5.00 —6.60. 100 K.G. Bieten 1.30. HOORN, 2 Aug. Kaasmarkt. Aanvoer 26 stapels, 21834 K.G. Fabr. kl. 21.00, boeren kl. 20.00, boe- rencomm. 24.50. Handel vlug. LEEUWARDEN, 3 Aug. Veemarkt. Aange voerd werden 136 Enterstieren 80—155, 152 Twenterstieren 155—260 per stuk, 236 vette koeien 120—190 per stuk, idem 32—53 ct. per kg., 252 melk- en kalfkoeien 110—215 per stuk, 40 pinken 50—90, 30 vette kalveren 15—60, 605 graskalveren 10—40, 194 nuchtere kalveren 2.50 tot 5, 294 vette schapen 9—20, 180 weide scha pen 815, 387 lammeren 410, 164 vette var kens 25—60 per stuk, idem 2438 ct. per kg., 27 magere varkens 14—35, 98 kleine biggen 6— 11 per stuk, 17 bokken en geiten, 14 paarden. Totaal 2826 stuks. Zuivel: Sleutelkaas 12, Goudakaas 11—26, Edammerkaas 1228. Aan voer 17014 kg. Mijnboter 1.37 per kg. 1.38, 1.36 Veilingboter 1.33 per kg. 1.18. Aanvoer 1/3, 25/6 en 1/12 vaten. Commissie 43. Eierenhandel. Kipeieren aangevoerd 22000 kg. Prijs 2.50—3.50 per 100 stuks. Handelsprijs 5260 ct. per kg. Eendeieren 500 kg. Prijs 2.75—3.25 per 100 stuks. Handelsprijs 4045 ct. 'per kg. Pluimvee: 20 slachthanen 4070 ct., per stuk, 50 slachtkip- pen 40—80 ct. per stuk, 250 jonge hanen 25— 60 ct. per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen Edammer kaas 20 plus 8.509, idem 40 plus 13, idem volvet 1617, Goudsche kaas 20 plus 88.50, idem 40 plus 1313.50, broodkaas 40 plus 1314 per 100 kg. Stemming goed. NOORD-SCHARWOUDE, 3 Aug. 23000 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 2.60—4.90, Duken 2.30, Eigenheimers 3.504.10, id. Blauwe 3.50—4.10. 6400 K.G. Spercieboonen 7.00—11.10. 15 K.G. Snijboonen 2.60. 515 K.G. Tuinboonen 1.50—2.20. 14400 K.G. Zilveruien: Zilvernep 5-40 6.30, Drielingen 3.704.00, Zilveruien 0.60 0.80. 5000 K.G. Uien: Gele Nep 6.80—7.20, Drie lingen 3.504 00, Uien 3.10—3.40. 3000 K.G. Roode kool 1.00—1.70. 2000 K.G. Gew. Witte kool 1.70. 900 K.G. Gele kool 3.10. ZWOLLE, 3 .Aug. Boter. Aanvoer 490 kg. waarvan 18 1/8 vaten, 4 1/16 vaten en 180 stuk ken van een kg. Prijs 1.501.00 per 1/8 vat van 20 kg., prima 29, afwijkende 28, per 1/16 vat van 10 kg. 14 en 14.50. Handel vlug. 125000 kipeieren 2.753.50 per 100 stuks. Huiden: koehuiden 10, pinkenvellen 10, stie- renvellen 8. Handel flauw. Veemarkt. Aan gevoerd werden 880 runderen, t.w.: 232 kalve ren, 286 nuchtere kalveren, 97 schapen, 46 lam meren, 317 varkens, 5 geiten en 292 biggen Men besteedde voor neurende en versch gekalf de koeien 115200, dito vaarzen en schotten 105180, gustekoeien voor de vetweide of stal 80140, dito vaarzen 70130, voorjaarskalven de koeien 100160, VA -jarige springstieren 50 tot 110, l'/2-jarige pinken 4595, jonge fok- kalveren 1240, nuchtere kalveren 29, vette koeien en ossen aan bouten 4454 ct., dito stieren 4449 ct., dito kalveren 5590 ct., dito schapen 10—18 ct., lammeren 5—10 ct., 61week- sche biggen 69, 14-weeksche biggen 9.5012, drachtige varkens 40—60, magere varkens 25— 42.50 per stuk, vette varkens 2630 ct. Handel in varkens kalm. Ter voormarkt geen aanvoer, Neurende en versch gekalfde vaarzen flauw. Vet vee eerste soort vlug. Pinken willig, vette stieren iets beter, kalveren redelijk, schapen als vorige week. Blijkens den jong sten weekstaat is de goudvoorraad bij de Duitsche Rijksbank met M. 165.000 toegenomen van M. 74.709 mill, tot M. 74.874 mill. De deviezenvoor raad bedroeg M. 3.14 mill, tegen M. 3.16 mil- lioen de vorige week. Volgens de Daily Telegraph bestaat er een gunstig vooruitzicht voor het afsluiten van een overeenkomst van de normalisatie van het DuitschEngelsch goederenver voer. De achterstallige Duitsche schulden, uithoofde van de Engelsche goederen exporten, zullen worden betaald, wanneer de handel weder in normale banen is ge leid. Betreffende de benoeming van Dr. Schacht tot minister van financiën wijst men er te Londen op, dat de benoeming van dezen over het algemeen orthodoxen geldpoliticus voor de stabiliteit van de eco nomische en financieele verhoudingen van Duitschland van veel beteekenis kan zijn. Financieele kringen in Amerika zijn niet geneigd, vertrouwen in het nieuwe Hitier- regime te stellen. Zij beschouwen Hitler's vroeger optreden als een aanduiding, dat hij geneigd is, om niet aan schuldverplichtin gen te voldoen. Men wil definitieve aan duidingen afwachten omtrent zijn waar schijnlijke houding ten opzichte van bui- tenlandsche crediteuren, nu hij alle draden van het bewind in handen heeft genomen. Het plan voor credietverleening aan Duitschland wordt in Amerika thans met nog meer afkeuring beschouwd, dan toen beweerd werd van Montagu Norman, zulk ten plan met New-Yorksche bankiers te be spreken. De Internationale Suikerconferentie te Brussel heeft tot dusverre geen tastbare re sultaten kunnen bereiken ten aanzien van het vraagstuk der exportcontingenten. Men besloot daarom de onderhandelingen voor- loopig af te breken en tegen September op nieuw een vergadering bijeen te roepen. Senator Thomas, leider van de Ameri- kaansche inflatie-groep, beklaagde zich er over, dat minister Morgenthau geen ge bruik heeft gemaakt van de wet inzake het aankoopen van zilver. Hij wenscht bij de eerstvolgende Congreszitting een onmiddel lijke inflatie in te voeren en bij Roosevelt te pleiten voor de uitgifte van zilvergeld. Goed geïnformeerde kringen van Wall- street zijn het met de opvattingen van Tho mas geenszins eens en wijzen er op, dat men behoefte heeft aan vertrouwen en niet aan extra geld. De effectenbeleeningen van de leden der New-Yorksche beurs bedroegen in Juli 923 mïllioen tegen 1082 mïllioen einde Juni. De makelaarsvoorschotten van de bij de Federale Reserve Bank aangesloten banken beliepen in de afgeloopen week 885 milL tegen 1008 mïllioen de vorige week. Het tekort op de Ameriküansche begroo ting over Juli, de eerste maand van het nieuwe begrootingsjaar, bedroeg 248 mii- lioen tegen 107 millioen over Juli 1933. De ontvangsten bedroegen 218 millioen tegen S 136 millioen, terwijl de uitgaven een hoogte van 466 millioen bereikten. De productie van automobielen in de Ver. Staten en Canada in Juli bedroeg 275.000 wagens tegen 328.000 wagensin Juni, 351.000 in Mei en 240.000 in Juli 1933. In de eerste zeven maanden was de productie 2.077.000 tegen 1.271.000 wagens in dezelfde periode van het vorig jaar. De Standard Oil of California boekte in het tweede kwartaal een netto-winst van 4.01 mill, tegen 1.91 mill, het vorig jaar of 0.31 tegen 015 per aandeel. De Standard Oil of Kansas behaalde in het eerste half jaar een netto-winst van 232.000 of 1.58 per aandeel tegen een netto-verlies van 125.000 in de overeen komstige periode van 1933. Vijf leidende particuliere deskundigen ra men den totalen oogst van de vijf belang rijkste graanoogsten in Amerika in 1934 op slechts 2.8 milliard bushel, hetgeen de kleinste oogst sedert 1894 zou beteekenen in welk jaor de oogst 2442 mill, bushel heeft opgebracht. De Chrysler Corporation keert het gewo ne kwartaal-dividend uit van 0.25. Drie maanden geleden werd daarenboven een extra-dividend van eveneens 0.25 uitge keerd. De bedrijvigheid in de Amerikaansche taaiindustrie was in Juni j.l. het grootste sedert vier jaar. Er waren 456.000 arbeiders werkzaam. De beursbelasting heeft te New-York in Juli 1.55 millioen opgeleverd tegen 8.08 millioen in Juli 1933. Te New-York werd deze week een beurs- zetel verkocht voor 95.000, hetgeen 1000 minder is dan bij de vorige transcatie werd, betaald. In den nacht van 14 op 15 April is ingebro ken in het kantoorgebouw van de uitgevers maatschappij N.V. van Dishoeck te Bussum. De inbrekers waren binnengekomen door aan de achterzijde van het gebouw een ruit in te drukken. De buit was niet groot en bestond uit wat kleingeld en eenige zegels. Den vorigen dag was een tweetal zwervers, oude bekenden van de politie op het politie bureau te Hilversum geweest. Zij hadden geld te leen gevraagd aan den commissaris, doch deze had geweigerd. De R., een werkloos kleer maker, had toen aangekondigd dat hij „dan maar ging inbreken". De vingerafdrukken op de ingedrukte ruit kwamen overeen met die van den kleermaker. Weldra zat het tweetal achter slot en grendel. Vandaag stonden zij terecht voor de Vacantiekamer van de Rechtbank. Uit het rapport van Dr. H. J. Overbeek bleek dat de kleermaker verminderd toerekeningsvatbaar is. De „compagnon" van den kleermaker, een werkloos mandenmaker, legde een volledige be kentenis af, doch de kleermaker schoof alle schuld op zijn kameraad. De Officier van Justitie requireerde tegen bei de verdachten die reeds herhaaldelijk met do Justitie in aanraking zijn geweest, een gevan genisstraf van anderhalf jaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 6