STADSNIEUWS Rapport der commissie-Kooien verschenen Benoemingen GEEN KLEINE PARTIJTJES Na den dood van Von Hindenburg I EEN SAAR-MIJNSTAKING VOORKOMEN Gearresteerd en weer vrij Pater A. Ruygrok Tegen personen, niet tegen partijen Spanje blijft roerig België-Nederland naar Brussel? Feestelijke intocht in Oud-Schoten RESULTATEN KEURING VAN WAREN IN 1933 Scherpe controle op ijs IJs en melk Worsfl Natuur-ijs Opruiers in Kamers, Staten en Raden krijgen kans op ontzetting Gevonden dieren en voorwerpen Berichten opgenomn in een üeel van ons vorig nummer Het stoffelijk overschot in gesloten kist in de werkkamer geplaatst Examen handenarbeid Wethouder Boes afwezig Examen hoofdakte De Snelpost Een politieke manoeuvre waarbij 45.000 mijnwerkers betrok ken zouden zijn f Verdachte elementen geweerd De wetsontwerpen Verantwoordelijk voor het bericht omtrent den aanslag op Pres. Azana St. Joseph-Congregatie van Mill-Hill Missies Colleges Geen vergrooting van het Antwerp-Stadion ZWARE ZIEKE AAN BOORD Deensch marine-vliegtuig brengt hulp Brakel, 14, 19, 30. v. d. Bosch, 15. Venbroek 24. Paap, 31. Eerst getoonde duif 8 uur, 44 min., 34 sec. Laatst getoonde duif, 8 uur, 54 min. 52 sec. Dertien jaar is het geleden, dat in de pa rochie van den H. Bavo, Haarlem-Noord. eer. zoon der parochie zijn eerste H. Misoffer op droeg. Zondagochtend zal deze plechtigheid een feest voor den neomist, zijn familie en geheel de parochie voor het eerst sinds 1921, weer plaats vinden. Dan zal pater Ambrosius Ruygrok (van de Congregatie van het H. Sacrament, die in de kapel der E. E. P. P. Lazaristen te Helden- Fanningen, uit de handen van Mgr. Bruckx de H. Priesterwijding mocht ontvangen, zijn plech tig dankoffer voor de gunst, welke hij van God mocht ontvangen door deze hooge onderschei ding, opdragen in het intieme bedehuis, waar hij in zijn jeugd zoo dikwijls gebeden neeft. Pater Ruygrok is bij de Oud-Schotenaren geen onbekende. Hij vin#B21jti: lagere studies te Brakkensteiu aan, bracht vervolgens voor de hoogere stu dies 2 jaar door in het noviciaat te Bitsingen, België, studeerde hierna philosophie te Brus sel en voltooide zijn opleiding met de theolo giestudie te Baarlo. Zaterdagavond vingen de parochie-feeste lijkheden aan met een feetselijke ontvangst binnen het parochie-gebied. De neomist was door den herder der paro chie, pastoor A. P. van Eeden en enkele fami lieleden van het station gehaald. Om acht uur verwelkomde hem de harmo nie „St. Caecilia", in den kerktuin. Het officieele feestelijke gedeelte van den intocht was hiermee ingeluid. Onder de vroo- lijke marschtonen der harmonie, werd de fees teling naar de pastorie gebracht. Hier stond een haag van bruidjes in witte kleeren den feesteling op te wachten, met bloe men in de hand. Door hen werd pater Ruygrok de pastorie binnengeleid. Hier wachtte hem de parochie-geestelijkheid op, in wier midden de moeder van den neo mist, die haar jongen geroerd en met blijd schap beide handen toestak. Ook pater H. Warmerdam, provinciaal de- paters van het H. Sacrament te Baarlo en de feestpredikant, pater W. Pleunis, bevonden zich in den feeststoet. Voor de pastorie namen de feesteling en zijn familie plaats. Pastoor Van Eeden sprak den neomist in hartelijke bewoordingen toe. Een hartelijk welkom, aldus spr., beteekent het groote aantal menschen hier en de prach tige Caecilia-marsch der harmonie. Ook de aanwezigheid der engeltjes (bruidjes) hier. Zij waren de eersten, die u het welkom toe riepen bij uw priesterwijding. De parochie is er trotsch op, dat zij u hier vandaag als nieuw- gewijden priester mag binnenhalen. Het is zoo lang geleden, dat zoo iets is gebeurd. zult zelf ervaren, dat er heel wat in Oud- Schoten, nu Haarlem-Noord, is veranderd. Er leeft nog veel van den oud-christelijken geest Wij allen vieren met uw familie mee do- vreugde van hun hart, dat hier Zondag een nieuw gewijde priester zijn eerste plechtig Offer komt opdragen. Ten slotte richtte spr. een woord van dank tot de muzikanten en de bruidjes. Nadat nog enkele muzieknummers ten ge- hoore waren gebracht, verzocht de pastoor der- neomist allen aanwezigen zijn eersten pries terlijken zegen te schenken, waarmee de plech tigheid was afgeloopen. Aan het verslag van den Keuringsdienst van Waren voor het gebied Haarlem over het dienst jaar 1933 is het volgende ontleend: De huisvesting in het definitieve gebouw Nieuwe Gracht No. 3 bleek aan de verwach tingen te voldoen. Onderzocht werden 17.631 monsters en wel 14.322 van melk en melkproducten, 3309 van andere waren en 290 diversen. Deze laatste zijn te verdeelen in 134 monsters waaromtrent een klacht was ingediend, 123 monsters waarvan het onderzoek betaald werd en 33 contrölemonsters. Totaal werden 15.051 inspecties verricht. Van de verschillende waren werden 397 par tijen afgekeurd. In totaal was dit een hoeveel heid van circa 1940 K.G., 500 Liter en 1493 flesschen. Opgemaakt werden 99 processen-verbaal en wel wegens overtreding van het Broodbesluit 22, van het Consumptie-ijsbesluit 11, van het Melkbesluit 55, van het Vleeschwarenbesluit 10 en van het Algemeen Besluit 1., Gegeven werden 1451 waarschuwingen, waar- I van 77 in verband met het Broodbesluit, 1084 opl grond van het Melkbesluit en 290 op grond van| de andere Besluiten. 581 flesschen wijn van verschillende soorten werden uit den handel verwijderd. Bij azijn werd aanmerking gemaakt op del vermelding van: „Staat onder contröle vanj den Keuringsdienst." Betreffende melkbrood werden opgemaakt 221 processen-verbaal, een grooter aantal dan hetl vorige jaar, en wel 16 wegens het verkoopenl van melkbrood met onvoldoende melkbestand-1 deelen, 5 wegens te geringe hoeveelheid droge] stof en 1 wegens het gebruiken van de bak-1 kerij als woongelegenheid Van chocolade werden 71 monsters onder zocht, waarbij eenige, evenals het vorige jaar, I wat metaal bleken te bevatten. De indruk werd verkregen, dat de fabrieken zich inspannen der gelijke fouten op te sporen en te voorkomen. De contröle op de naleving van het Consump- tie-ijsbesluit vroeg zeer veel tijd. In afwijking van het vorige jaar werd er toe overgegaan aan alle verkoopers een kaart te verstrekken, zoodat op straat steeds mogelijk was te constateeren of iemand gerechtigd was ijs te verkoopen. Het aantal onderzochte monsters Ijs was 307, ongeveer twee maal zooveel als het vorige jaar. De resultaten van het bacteriologisch onder hoek waren procentsgewijze ongeveer als toen. Van 291 monsters gewoon ijs was in 85 gevallen het bacteriëncijfer te hoog (hooger dan 100.000 per c.c.), in 43 gevallen 25.000 100.000 en in 163 gevallen lager dan 25.000. Wel een bewijs Idat de eisch niet te streng is. Te Haarlem moesten 8 melkverkoopers door verandering in hun bedrijf aan art. 32 (be treffende inrichting van den winkel) voldoen, 28 nieuwe melkverkoopers vestigden zich, ter- wijl 14 werden opgeheven. Procentsgewljs was het aantal water bevat tende monsters van slljtersmelk zeer gering, maar dat met zichtbaar vuil wat grooter. I Streptococcen kwamen ongeveer even vaak voor. Het aantal waarschuwingen en proces-1 sen-verbaal was respectievelijk 559 en 34, ter wijl 8501 monsters genomen werden. Bij ieveranciersmelk constateerde de Keu-| ringsdienst ongeveer dezelfde resultaten. Het aantal melkpasteuriseerende inrichtingenl is groeiend. In verband hiermede werd het aan tal onderzochte monsters tot 400 opgevoerd. De juistheid der etiketten liet veel te wen-| schen over. In totaal werden 70 waarschuwin gen gegeven en één maal, wegens te laag vet-| gehalte, proces-verbaal opgemaakt. Het resultaat was ten opzichte van het bac-| teriëncijfer veel beter dan verleden jaar. Nadat het resultaat van het onderzoek van| karnemelk het vorige jaar niet gunstig w; geweest, werd dit jaar aan leveranciers vai karnemelk, bij wien reeds vroeger aanmerkingl was gemaakt, een circulaire gezonden om opl zorgvuldige bereiding van deugdelijke karne-| melk aan te dringen. Thans bedroeg het aan tal monsters met te lage vetvrije droge rest 60, het percentage 8.3 tegen 10.3 in 1932. Daar de toestand omtrent de fabricage van worst de laatste jaren weinig te wenschen over laat is het niet te verwonderen, dat geen ver- dere verbetering te constateeren valt. Het boorzuurgehalte in leverworst en het sal-J petergehalte in gekookte worst was soms bij zonder hoog, zelfs tot 1.8 pet., waaruit wel blijkt hoe slordig hier soms wordt te werk gegaan. Wenschelijk was dat betreffende zeeppoeder een betere regeling kwam ten aanzien van na men als extra en prima kwaliteit, superieur, eerste soort en dergelijke. Van 64 monsters zeeppoeder waren slechts 3 onvoldoende, van j 20 waséhpoeder eveneens 3. Onderzocht werd een aantal monsters na-I tuurijs, dat te IJmuiden werd ingevoerd. In| verband daarmede werd ook een onderzoek in gesteld naar de hoedanigheid van kunstijs enj van ijs en water uit openbaar water in de omgeving van de stad. Zoowel op de bacterio-| logische als op de chemische samenstelling. Op de samenstelling van het Noorsche na-| tuurijs was niet de minste aanmerking te ma-I ken. Tevens bleek dat Ijs bacteriologisch zui-| verder was dan het water waaruit het gewon nen werd. Op 26 Februari van dit jaar in stalleerde Minister van Schaik een bij Koninklijk Besluit van 12 Fe bruari 1934 ingestelde Staatscom missie, de Commissie-Kooien, welke de opdracht kreeg de noodza kelijkheid en doelmatigheid te onderzoeken van wettelijke en andere voorzieningen met betrek king tot het bekleed.en van het lid maatschap van de vertegenwoordi gende lichamen door personen, wier staatkundig streven kennelijk is ge richt op verandering der Staats instellingen met toepassing of be vordering van onwettige middelen. De Oommissie werd daarbij bevoegd verklaard aan haar aan de Koningin uit te brengen advies de voorstellen toe te voe gen, welke zij ter bereiking van de door haar aanbevolen maatregelen noodig of wenschelijk zou achten. In haar dezer dagen aan de Koningin uitge bracht Verslag deelt de Commissie mede, aldus meldt de „Residentiebode", dat zij zich aller eerst rekenschap heeft gegeven van den toe- De Graaf, Gasthuissingel 12, armband; Hin, Jzijlweg 144, geld; Directeur v. h. postkantoor, |Ged. Oude Gracht 2, geld; J. Koops, Rolland straat 89, bal; Stam, Overtonstraat 6, blazer; E. I c'u Maine, Kruisstraat 37, ceintuur; J. v. d. Bos, I Maraisstraat 18, gewicht; P. v. Twuijver, De Clecqstraat 89, gummislang; Arpesul, Flores- straat 19, hondenhalsband met penning; Geluk, Modderpad 9 (Hoofddorp), mand m. i.; J. Duijn, Scheepmakersdijk 5a, mantel; P. Sannes, Leid- schevaart 92 (Vogelenzang) overall en duim- I stok; H. I/oyerink, Bilderdijkstraat 35 zw., portemonnaie m. i.; Bureau van politie, Sme- clestraa^ 9, poppenschoen; Koek, Spaarnhoven- straat 26, riem; Jonker, Soerabajas'traat 15, spatlap van rijwiel. NEUDECIC, 4 Aug. (D.N.B.) Het stoffelijk overschot van Generaal Veldmaarschalk Von I Hindenburg, is heden in tegenwoordigheid der familie gekist. De kist is dadelijk gesloten en geplaatst in de werkkamer van den gestorven Rijkspresident. Officieren der Rijksweer betrek- ken de doodewacht bij de Kist, waarom veel bloe- Imen liggen. Tegen den avond verwacht men Inog eenige Jeugdvrienden van Von Hindenburg, I onder wie Prins Dohna Schlobitten en Gravin I Finkenstein Schoenburg. HAARLEM, 4 Aug. Geëxamineerd 13 mannel. camdidaten. Geslaagd de heeren P. L. Ploeger, M. H. J. Toebosch, Amsterdam; J. Kamps, Hil versum; J. H. Köhne, Beemster; O. F. Verver, Bussum; H. J. Mandersloot, Utrecht. De heer A. G. Boes, wethouder van Onder- wijs, zal van heden af tot en met 27 Augustus afwezig zijn, HAARLEM Geslaagd de dames G. M. F. Dankelman, Haarlem; C. G. Schoemaker, Pur- merend; en de heeren N. G. Uilenburg, Andijk; F. L. Mineur, Alkmaar. Bovengenoemde vereeniging van Postduiven I liefhebbers hield een wedvlucht vanaf Antwer pen. Afstand 135 K.M. De prijzen werden be- laald als volgt: G. Dolle 1, 2, 9, 11, 26, 33. J. Oudoff, 3, 35, 36, 40. T. Luikel Jr., 4, 29 32, 34, 37. J. G. Kuperus, 5, 18, 22, 23. P. R. J. Vergers, 6, 27, 28, 41, 42. J. v. d. Linden, 7, 38, 39. E. v. Egdom, 8, 12. P. Martens, 10, 17, 20, 21, 25. D. Schuurman, 13, 16. PARIJS, 4 Aug. (V. D.) Nadere berichten uit het Saargebied bevestigen ten volle dat het Duitsche Front voorbereidende maatregelen had genomen voor een staking ln het Saarge bied waardoor in totaal ruim 45000 arbeiders betrokken zouden zijn. Naar verluidt is nog Zondag 1.1. een geheime bijeenkomst gehouden, waar de oprichter van het Deutsche Front, Röchling en de leider van de Nationaal-socialistische vakvereeniging, Kiefer aanwezig waren. Op deze vergadering werden de stakingsplannen nogmaals besproken. De mijnwerkers zouden worden opgeroepen om ofwel een loonverhooging af te dwingen dan wel een verhooging van het aantal werklieden (ver scheidene mijnen hebben slecncs een verkorten werktijd), met het motief dat hun le venstandaard ondraaglijk laag was. Men ver wachtte dat deze eischen zouden wo-den afge wezen, een staking zou dan worden afgekondigd waardoor groote moeilijkheden zouden worden veroorzaakt voor de betrekkelijk zwakke Saar- politie. Er verluidt verder dat de voor de staking be- noodigde gelden door Duitschiand zouden wor den gefourneerd. Nu de stakingsplannen uitgelekt zijn, acht men het waarschijnlijk, dat zij althans voor- loopig niet zullen worden uitgevoerd. Dr. D. A. P. N. Kooien stand op het door de opdracht bestreken ter rein. Zij is daarbij tot de overtuiging gekomen, dat deze inderdaad nadere voorziening eischt. Bij het diensvolgens overwegen van de vraag, wat te dezen zou kunnen geschieden, heeft de Commissie in drieërlei opzicht een beperking aangelegd. In de eerste plaats heeft zij zich op het standpunt gesteld, dat uit de aan haar ver strekte opdracht moet worden afgeleid, dat van haar een of meer voorstellen werden verwacht, welke gericht zijn tegen personen, die lid zijn van een vertegenwoordigend lichaam. Het uit brengen van een advies omtrent maatregelen tegen groepen van personen of partijen als zoo danig viel naar deze opvatting buiten de com petentie der Commissie, weshalve zij heeft ge meend zich daarvan te moeten onthouden. In de tweede plaats was de Commissie van oordeel, dat het niet op haar weg kon liggen in haar overwegingen te betrekken het terrein, dat is overgelaten aan de reglementen van orde der Kamers van de Staten-Generaal. En in de derde plaats heeft de Commissie zich gesteld op de basis van de bestaande Grondwet en dus gemeend voorstellen, waartoe Grondwetsherziening noodzakelijk zou zijn, achterwege te moeten laten. Binnen het kader van deze beperkingen heeft in de vergaderingen der Commissie een aantal denkbeelden het onderwerp der gedachtenwisse- ling uitgemaakt. Na deze besprekingen is de Commissie gekomen tot de slotsom, dat een tweetal gedachten voor nadere uitwerking in aanmerking kwam, t. w.: a. invoering van de mogelijkheid van ver vallenverklaring van het lidmaatschap van vertegenwoordigende lichamen voor de le den, die in hun werkzaamheid als zoodanig of met gebruikmaking van hun door hun lidmaatschap geschonken macht, gelegen heid of middel een streven tot uitdrukking brengen, gericht op verandering van de be staande rechtsorde met toepassing oi bevor dering van onwettige middelen; b. opneming in het Wetboek van Straf recht als imperatieve bepaling van de bijko mende straf van ontzetting van het recht om te kiezen en de verkiesbaarheid bfj krach tens wettelijk voorschrift uitgeschreven ver kiezingen ten aanzien van leden van verte genwoordigende lichamen, die zich schuldig maken aan zekere met name te noemen mis drijven tegen de veiligheid van den Staat, tegen de Koninklijke waardigheid, betref fende de uitoefening van staatsplichten en staatsrechten, tegen de openoare orde, het openbaar gezag, enz. De uitwerking van deze denkbeelden werd opgedragen aan een subcommissie, bestaande uit den Voorzitter en het lid der Commissie mr. dr. J. Donner, terwijl de secretaris der Com missie aan de subcommissie werd toegevoegd. Deze subcommissie stelde een tweetal wets ontwerpen samen, voorzien van een Memorie van Toelichting, welke stukken na behande ling in de plenaire commissie aan het Ver slag zijn gehecht. Andere voorzieningen dan de beide hierboven bedoelde werden door de Commissie óf wel als niet vereenigbaar met de bestaande Grondwet ter zijde gesteld óf wel als minder wenschelijk of doelmatig verworpen. Op één punt wijst de Commissie evenwel nog zonder daaraan een concreet voorstel te verbin den. De leden van vertegenwoordigende licha men, die van illegaal streven verdacht kun nen worden, zijn veelal vertegenwoordigers van zeer kleine partijen of kiezersgroepen. Een technische wijziging in de Kieswet, welke de mogelijkheid van toegang tot de vertegenwoordigende lichamen voor derge lijke kleine groepjes zou bemoeilijken, kan als bijkomstig voordeel medebrengen, dat, uit hoofde van hun staatkundig streven verdachte elementen uit de vertegenwoor digende lichamen worden geweerd. De bij het Verslag gevoegde door de Staats commissie geconcipieerde wetsontwerpen willen dat de vervallenverklaring van opruiende afge vaardigden zal worden uitgesproken door de Afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State. Als het gaat om een Kamerlid, op aanwijzing van den Kamervoor zitter (schriftelijk, met nauwkeurige aandui ding der feiten); als het een lid van Provin ciale Staten of van een Gemeenteraad betreft, op aanwijzing van den Commissaris der Ko ningin. De procesgang, waarbij de „beklaagde" gele genheid wordt gewaarborgd tot behoorlijke ver dediging, wordt nauwkeurig omschreven. Leden van besturen van Waterschappen, Veen- schappen, e. d. vallen buiten de ontwerpen. Het wetsontwerp, dat ten aanzien van een Kamerlid, Statenlid of Raadslid, die door den i echter wordt veroordeeld wegens bepaalde mis drijven, imperatief als bijkomende straf voor schrijft het ontnemen van het actief en van het passief kiesrecht, noemt als misdrijven, welke voor het lid van een vertegenwoordigend lichaan. het verlies van het recht om te kiezen en van verkiesbaarheid medebrengen, misdrijven tegen de veiligheid van den Staat, tegen de Koninklijke waardigheid, betreffende de uitoefening van staatsplichten en staatsrechten, opruiing en enkele andere misdrijven tegen de openbare orde, waaronder deelneming aan een bij de wet verboden vereeniging, enkele misdrijven tegen het openbaar gezag, laster gepleegd ten aanzien van een ambtenaar gedurende of ter zake van de rechtmatige uitoefening van diens bediening en opzettelijke schending van geheimen; kort om alle ernstige misdrijven, welke om de daar in optredende miskenning van de gemeen schapswaarden den dader de waardigheid tot het bekleeden van een gemeenschapsfunctie doen verbeuren. MADRID, 4 Aug. (V.D.) De redacteur van „El Socialista" Zugazagoita, die verantwoordelijk is voor de publicatie van het bericht omtrent een rechtsche samenzwering tegen het leven van den president, na wiens dood de dictatuur zou worden ingesteld, is gearresteerd, doch later weer op vrije voeten gesteld. Het katholieke dagblad „El Debate" beschul digt de socialisten van moordplannen. Van officieele zijde wordt over deze weder zij dsche beschuldigingen het stilzwijgen bewaard en men ziet er algemeen niet meer in dan een bewijs voor de groeiende politieke spanning. Gisteren hebben twee pistoleros te Barcelona een textielfabrikant en diens secrearis overval len, toen zij naar de fabriek reden. Zij losten zeven schoten op hen, waarna zij op de vlucht sloegen. Beide mannen werden gewond, de fa brikant zoo ernstig dat voor zijn leven gevreesd wordt. Eenig maanden geleden is de fabrikant, Min- guella "genaamd in conflict gekomen met de anarcho-syndicalisten doordat hij weigerde een employé te ontslaan, hetgeen door de anarcho- syndicalisten geëischt werd. Spoedig daarna brak brand uit in zijn fabriek. MingueUa zette het be drijf toen voor eenigen tijd stop en nam geheel nieuw personeel in dienst. Hij heeft verscheide ne anonieme waarschuwingen en dreigementen ontvangen, doch hij wenschte daar geen acht op te slaan. Een in zijn fabriek neergelegde bom is niet ontploft, doch een tweede bom, die later ge worpen werd, explodeerde en richtte groote schade aan. Gisteren werd nog een tweede aanslag ge pleegd op een werkgever terwijl deze aan het baden was. Een ontslagen employé trachtte ver scheidene malen op hem te schieten. Het wapen weigerde echter en na een worsteling slaagde men erin het hem te ontwringen. De auteursvereeniging heeft gisteren besloten dat werken van leden der vereeniging in geen enkelen schouwburg zullen mogen worden opge voerd waar leden van de vakvereeniging van mu sici aangesteld zijn. Bij de auteursvereeniging zijn de bekendste tooneelschrijvers en compo nisten aangesloten. Het conflict is ontstaan als gevolg van een verklaring in een dagblad, van den componist Guerrero, waardoor de musici zich beleedigd gevoelden, zoodat zij zijn wer ken zijn gaan boycotten. Zooals reeds vroeger gemeld werd stelde we gens gezondheidsredenen de vorige generale over ste Mgr. J. Biermans zich niet meer herkies baar. De nieuwe generale overste de zeereerw. heer Stephanus O'CaUaghan, heeft op den laatsten dag van het algemeen kapittel de vol gende benoemingen bekend gemaakt: Father A. Oomen naar de missie in de Phi- lippijnen, father W. de Wijs naar Serawak (Bor neo), fathers M. Arts, J. Boeken, M. Coolen, B. Goes en A. Janssen, naar Nellore (Britsch-In- dië)fathers J. Cramer, J. Hartering en J. Ves- ters naar de Belgische Congo; fathers A. Bruns, A. van Amerongen, A. Akkermans, P. Jacobs, naar de Britsche Kameroen; fathers I. Strae- ter (van Fresfield) naar Oeganda; fathers A, Boeken, L. Somers, L. Conens, J. v. d. Weijden en I. Mol naar Kisumu (Britsch Oost-Afrika). Tot professor aan het St. Joseph Missiehuis te Roosendaal werden benoemd fathers G. van Hall en A. Bisschop; tot assistent-procurator; father Heyboer, tot leeraar aan het St. Joseph Studiehuis te Tilburg, fathers J. Wieschermann (tot nu toe rector in Vrijland te Arnhem)G. Luif, A. Wijtenburg; tot tijdel. rector in Haelen father dr. H. Ahaus en father Hemmer (tot nu toe in Tilburg) tot rector van huize „Vrijland Arnhem. Father P. Preijden (van Uganda), fathers W. Eygenraam en P. Theewes (van Belg. Congo), fathers S. de Jong en J. v. d. Dues gaan hun studies voortzetten in Rome. Verder werden nog drie en twintig fathers van niet-Hollandsche nationaliteit benoemd voor de verschillende Mill-Hill missies en een om zijn studie voort te zetten te Rome. Onze correspondent te Brussel meldt: Alles wijst er op, dat BeligiëHolland-wed strijden ln het vervolg te Brussel zullen wor den gespeeld. Aan Antwerpen werd een nieuw uitstel verleend, zooals werd gemeld, teneinde de stad ln de gelegenheid te stellen, het Ant werp-Stadion te vergrooten. Tot dusver werd aan de directie van dit Stadion geen enkel voorstel gedaan. Binnen enkele weken begint het nieuwe voetbalseizoen en gedurende dit tijdperk kan aan het Stadion niet worden gewerkt. Thans reeds is het dus zoo goed als zeker dat BelgiëNederland volgend jaar niet te Ant werpen, maar te Brussel zal worden gespeeld. Reuter seint ons uit Kopenhagen d.d. 4 Aug.: Een Deensch marine-vliegtuig is gisteren van hier vertrokken met een zuurstof-apparaat en een cylinder zuurstof aan boord, waarom draad loos dringend was gevraagd door het Neder- landsche stoomschip .Rotterdam", dat met een aantal Amerikaansche passagiers van Lenin grad naar Kopenhagen onderweg is. Het zuurstof-apparaat was noodig voor een der passagiers, die een ernstige longontsteking had.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 3