MARKTEN MAANDAG 6 AUGUSTUS 1934 Een draw tegen de Free Foresters Kaers wint omniumrace op de Veka-baan Van Egmond weer op dreef VOETBAL Westertoren-tournooi van De Spartaan VLIEGVELD OP TEXEL CRICKET Schitterend batten van W. Cleran en jhr. W. v. d. Bosch in de tweede Ned. innings PAARDENSPORT CONCOURS-HIPPIQUE OP „HOUTRUST" Reclame en Bestelwagens, tweespannen Springconcours Courses te Duindigt Renpaard na de eere-ronde plotse ling doodgebleven ATHLETIEK Athletiekwedstryden voor voetballers BOKSEN Marcel Thil slaat Meroni Cricket-uitslagen WIELRENNEN De Wolf-Engelmoer eersten in den koppelwedstrijd Wals en Metz winnen den koppel- wedstrijd te Heemstede De Germaan Stadion-Wielerbaan Ulysses Le Champion De Gazelle Veteranen-wielerclub Amsterdam AUTOMOBILISME KLAUSENPASRACES Carracioia winnaar MOTORSPORT MOTORRACES TE BEEK 466e STAATSLOTERIJ DOODELIJK MOTORONGELUK Notarieel examen Examen Handelskennis L.O. Ernstige valpartij Blinde man aangereden Aardappelziekte Examen hoofdakte Nuttige handwerken Fiat t«d 20 min. 12.6 sec. Tot 1500 ccm: 1. Graaf Luranl op Maseratl tijd 18 min. b.4 sec. Tot 2000 ccm: 1. P. Rey op Bugatti tijd 18 min. 40.2 sec. Tot 3000 ccm: 1. Balestrero op Alfa Romeo 17 min. 7.7 sec. Meer dan 3000 ccm: Strazza op Lancia 18 min. 44 sec. Racewagens: 1000 ccm: 1. Hamilton (Enge land) met M. G. tijd 17 min. 53.6 sec. Tot 1500 ccm: 1. Sojka Tsechoslovakije op Bugatti tijd 17 min. 54.2 sec. Tot 2000 ccm: 1. Steinweg Duitschland op Bugatti tijd 17 min. 2.6 sec. Meer dan 2000 ccm: 1. Carracioia Duitschland met Marcedes Benz. Tijd 15 min. 22.4 sec. Nieuw re cord. Gemiddelde uursnelheid 83.930 K.M. per uur: 2. Hans Stuck met Auto Union tijd 15 min. 25.4 sec. Gem. uursnelheid 83.580 KM.; 3. J. Whitney Straight Vereenigde Staten met Mase ratl, tijd 16 min 20.6 sec. De uitslagen van de Zondag te Amsterdam voor het tournooi om den Westertoren van „De •partaan" gespeelde voetbalwedstrijden zijn als volgt: De SpartaanO.S.V. 00 (0—0) O.S.V.—Xerxes 4—3 (1—3) De Spartaan—V.S.V. 3—2 (1—1) De match tusschen het Nederlandsch Elftal en de Free Foresters behoort weer tot het ver leden en ie evenals in de laatste jaren in een draw geëindigd, waaruit weer blijkt, dat twee dagen onvoldoende zijn voor een match tus schen twee sterke battingteams. Deze wedstrijd heeft ook weer weinig voldoening geschonken, daar er reeds met de lunch op den tweeden dag niets meer in de match „zat" Toen de Engel- schen met een voorsprong van 123 runs weer gingen fielden, viel al gauw te bespeuren, dat de heeren wel degelijk zeer vermoeid waren van hun tour en de Hollandsche batsmen hadden dan ook weinig moeite de vermoeide bowlers naar alle kanten van het veld te dirigeeren. Voor het zeer talrijke publiek was het wel aar dig om nog wat free hitten te zien, doch het had weinig zin. Om 11.10 zetten de beide not outs van Zater dag, Newman en Howell, hun innings voort met den stand 4119. Er zijn slechts 7 runs aan het totaal toegevoegd als Terwlel Newman op z'n eigen bowlen uitvangt voor 47. Mann, de oud-M;ddelsex-captain, komt nu in en speelt zeer goed. Hij slaat een formidabele zes op v. Manen, die voor Terwiel is gaan bowlen. Howeil speelt ook uitstekend, doch zeer rustig. Max Jansen is de eenige bowler die de Engelschen in moeilijkheden brengt en 't is dan ook zeer jammer dat hij last krijgt van een onwillige spier. Het is zelfs zoo erg, dat hij van verder spelen moet afzien en z'n plaats in het veld wordt ingeno men door de Rood en Witter v. d. Togt. Mann en Howell gaan door met runs maken, doch op 161 heeft Maas succes als hij Mann voor een voortreffelijke 25 bowlt. Het bowlen en vooral het fielden der Hollander wordt steeds minder en de batsmen maken hier een goed gebruik van. Speciaal Calthorpe slaat er flink op los, doch heeft niet over pech te klagen als hij een paar maal wordt gemist. Met Howell samen, die taaie Howell, brengt hij de 200 op en passeert met een single het Hollandsche totaal. Van nu af vliegt de score omhoog. Op 215 is het eindelijk de beurt van Howell als v. Manen hem voor een zeer ver dienstelijke 42 bowlt. Carau komt nu in en be gint oogenblikkelijk te slaan. Hij jaagt Glerun 2 maal het veld uit, maar ook Calthorpe zit niet stil en laat mooi batten zien. Op 263 mist hij echter een langen bal van Glerun en is ge- bowlt voor een voortreffelijke 64. Camu en Capt. Stanley brengen het tot 292 en dan wordt Camu mooi door W. v. d. Bosch op shortleg gevangen voor 38. Als laatste man komt nu Read in en deze laat ook nog even zien dat hij het bat weet te hanteeren. De 300 gaat op en het totaal is 323 als Stanley door v. Manen wordt gebowld voor 13. Read bleef met 20 not out. Er waren 19 extra's. De bowlingcijfers der Hollanders waren: A. Terwiel 1—82; L. J. Sodderland 2—81; Mr. H. v. Manèn 242; Dr. M. Jansen 226; A. Maas 2—34; Jhr. W. v. d. Bosch 0—17. Met een achterstand van 123 bgonnen om 3 uur W. Glerun en Jhr. J. v. d. Bosch aan de tweede Hollandsche innings en deden dit bui tengewoon goed. Vooral Glerun speelde schit terend en het was een lust om z'n prachtig dri ven en hoeken te zien. Er waren 65 runs alvo rens J. v. d. Bosch door den fastbowler Read werd gebowld voor een zeer nuttige 30. De Beus en Glerun brengen dan samen de 100 op, doch op 102 gaat De Beus cought and bowled Camu. Jhr. W. v. d. Bosch komt nu in en speelt al dadelijk zeer vrij en wordt door Glerun terzijde gestaan. Een hoog okmende bal van Read raakt Glerun even en wordt prachtig door Bedding ton achter het wkicket gevangen voor een schit terende 60. Dit was de mooiste innings van de match. v. Manen en v. d. Bosch laten nu het publiek genieten door voor „een vroolijke keuken" te zorgen. Vooral de laatste neemt de vermoeide bowlers ongenadig onder handen en de bal vliegt naar alle kanten van het veld. Op 183 is v. Manen te wild op Carnu en wordt ge- stumped voor 25. Met Jansen samen brengt v. d. Bosch de 200 op en nadert zelf al aardig z'n century. Alleen om hem deze te laten maken wordt er doorgespeeld, daar de wed strijd toch nooit meer in het voordeel van een van beide partijen kan eindigen. Jansen en v. Baasbank gaan nog beiden run out door al te gewaagd runnen, doch even voor half zeven maakt Jhr. W. v. d. Bosch z'n century met een harde zes recht vooruit vol. Een geweldig ap plaus beloonde deze mooie prestatie. Er werd nu meteen gestopt en het totaal was inmid dels 262 voor 6 wickets geworden. De wed strijd eindigde dus in een draw en nu vragen de Harron Wanderers weer onze aandacht, die deze week drie wedstrijden in ons land spelen. De bowlingcijfers der Foresters waren: Read 241; Calthorpe 0—62; Carnu 2—59; G. Crutch- ley 0—55; Stanley 07; Bardsly 0—20. De verdere uitslagen van Zaterdagmiddag luiden: le prijs firma Pander en Zn. te Den Haag met Astrid en Robert; le prijs. Bierbr. De Drie Hoefijzers te Den Haag met Tonny en Wim; 2e prijs P. C. C. v. d. Touw met Puckje en Jopje; 3e prijs fa. Heineman en Ostwald te Den Haag met Jan en Berta; 4e prijs N.V. van Gend en Loos te Utrecht met Nos. 296 en 299 5e prijs C. C. v. d. Touw met Marie en David. *e prijs J. v. d. Eijnden te Arnhem (eig.) met Aal; 2e prijs P. G. van Hees wijk (eig.) te Nij- •negen met Feldblume; 3e prijs H. Gescher (eig.) ~c Den Haag met Dakota en 4e prijs de 's Gra- /enhaagsche Concours en Handelsstal te Den Haag met Altschwede. De uitslagen van de Zondag op Duindigt ge houden corses en draverijen luiden als volgt: Kohinoprijs, serieprijzendraveriJ 4e klasse, over 1740 Meter: 1. Welkom (eig. Stal L.)2. Wilfrleda (eig. M. P. Lexmond). KolomeapriJs, ren op de vlakke baan over 1300 meter; 1. Somolette (eig. D. Siem Jr.); 2. Prospect (eig. M. J. v d Velde) Twaalfde heerrijdersprijs, handicapdraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Saffier (eig. P. Kramer); 2. Kotur (eig. J. Vrijlandt). Karlaprijs, prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2040 Meter: 1. Tanny See van Kerrigan (eig. H. L. Nü- veld); 2. Voici (eig. G. de Lange). Koratineprijs, ren op de vlakke baan over 1800 Meter: 1. Elass (eig. M. J. v. d. Velde); 2. Orebul (eig. K Hensen). Match, over 2000 Meter: Dead heat tusschen The Gleaner (eig. Stal Hilversum) en Calumet Bastle (eig. G. J. v. d. Elshout). Koeriganprijs, handicap-heatdraverij eerste klasse, over 1700 Meter: 1. Quettevlllezoon (eig. J. In t Veld); 2. Kotur (eig. J. Vrijlandt). Bij het Concours Hippique te Vries bij Zuid Laren is het paard „Hendo" van den bekenden renner D. E. Mellema uit de Reiderwolderpol- der, dat den eersten prijs gewonnen had, na een eere-ronde plotseling doodgebleven. Zondag werd op de Sintelbaan te Amster dam onder goede belangstelling de jaarlijksche athletiekdag voor voetballers gehouden, waar van hier de voornaamste uitslagen volgen: Discuswerpen: 1. F. Kooy APGS 30.15 M. 2. J. J. Hoek APGS 28.62 M. Hoogspringen: 1. Wolzak Volew. 1.65 M. 2. S. J. Aukema RASV I 1.60 M. 800 M. Hardloopen: 1. Gaarens Volew. 2.09 min. 2. W. van Ros- sum, Oosterpark 2.092 min. 1500 M. Hardloopen: 1. G. Kuiper SCA 4 min. 31.6 sec. 2. Gaa- renstroom Volew. 4 min. 35.2 sec. Verspringen: 1. Vergunst APGS 6.51 M. 2. Aukema R.AB.V 5.90 M. Speerwerpen: 1. J. Bos S.D.W. 43.36 M. 2. Rose, FIT 41.62 Meter. Finale 400 M.: 1. Wolzak Volew. 53 sec. 2. Witte Volew. 55.6 sec. 100 M. Hardloopen: 1. Rogneteau Volew. 11.5 sec. 2. W. Rabe S.D.W. 11.6 sec. 4 X 100 M.: 1. Volewijckers 47 sec. 2. SDW 47.2 sec. Kogels too ten: 1. Kooyman APGS 10.68 M. 2. Vergunst A.P. GH. 10.12 M. Uitslag A.P.G.S.-beker: 1. Volewijckers 26 p. 2. A.P.G.S. 20% p. 3. S.D.W. IOV2 punt. 4 en 5 R.A.S.V. 6 punten. 6. Oosterpark 5 punten. De wereldkampioen middengewicht, Marcel Thil heeft te Marseille den Italiaan Meroni na een gevecht van tien ronden op punten gesla gen. Overgangsklasse P.W.S.C.H.C. P. W. wint met 178 runs op de le innings. 3 wickets in handen. S.C.H.C. 68. P. W. 246 voor 7 Quick (N.)Kampong. Quick wint met 72 runs op de le innings. Quick 188. Kampong 68 SpartaC.V.H. Sparta wint met 35 runs op de le innings. Sparta 153. C.V.H. 118. H.C.C. IllH.B.S. H.B.S. wint met 31 runs op de le Innings. H.B.S. 137. H.C.C. III 106. 2e Klasse OlympiaV.V.V. n. olympia wint met In nings en 30 runs. V.V.V. 78 en 66. Olympia 174. Kampong II—Ü.V.V. U.V.V. wint met in nings en 54 runs. Kampong 54 en 69. U.V.V. 177 voor 8 (gesl.). VleermuizenB.S.C.C. B.S.C.C. wint met 8 wickets. Vleermuizen 25 en 63. B.S.C.C. 55 en 35 voor 2. Hermes D.VS. IIExcelsior. Excelsior wint met 18 runs op de le Innings. Hermes D.V.S. 206. Excelsior 224. V.O.C. II—L.C.C. L.C.C. wint met 41 runs op de le innings. L.C.C. 122. V.O.C. 81. Quick (H.)—V U.C. V.U.C. wint met innings. Quick 46 en 42 voor 8 teruggetrokken. V.U.C. 93. H.B.S. II—H.C.C. rv. H.B.S. II wint met 6 wickets. H.C.C. 78 en 84. H.B.S. 84 en 89 voor 4 Het was Zondagmiddag weer gezellig vol op de VEKA-baan te Duivendrecht, toen het start schot voor den eersten wedstrijd weerklonk. Na twee series van den nieuwelingenwedstrijd re den als eerste deel van de omnium-race de Belg Kaers, de Hollander Jan van Kempen en de Duitscher Hlirtgen een sprintwedstrijd over drie ronden. Van Kempen nam den kop, met Hürtgen op de tweede plaats. Kaers verrastte echter na anderhalve ronde zijn tegenstanders volkomen door buitenom de leiding te nemen en deze niet meer af te staan. Van Kempen werd tweede. Daarna won Van Vliet met enkele lengten voorsprong van Van der Leur, terwijl Beukers het tegen Ooms moest afleggen, waardoor Van Vliet en Ooms in de finale kwamen. Een handicapwedstrijd voor amateurs werd eveneens gereden in twee series, die door Van Hal en Faveejee werden gewonnen. De eerste rit van den sprint wedstrijd voor profs was die tusschen Steffes en Gerard Leene. De Hagenaar nam den kop, maar na een ronde ging de Duitscher hem voorbij en deze stond de leiding niet meer af. Een tandemwedstrijd over 1 K.M. werd een overwinning voor Van Dijk—Hoevens. Een wedstrijd over 5 K.M. met 5 klassementen was het tweede deel van de omnium-race. De u'tslagen van de klassementen zijn: le klassement: 1. Jan van Kempen, 2. Kaers, 3. Hürtgen; 2e klassement: 1. Hürtgen, 2 Kaers, 3. Van Kempen; 3e klassement: 1. Kaers, 2. van Kempen, 3. Hürtgen; 4e klassement: 1. Kaers, 2. van Kempen, 3. Hürtgen; 5e klassement: 1. Van Kempen, 2. Kaers, 3. Hürtgen. Zoodat Kaers met 8 punten dit onderdeel won, met van Kempen op de tweede plaats met 9 punten en Hürtgen op de derde plaats met 13 punten. In den rit om de derde plaats van den sprint- wedstrijd voor amateurs won Beukers vervol gens gemakkelijk van Van der Leur. De eerste plaats won Van Vliet, zooals hij wilde, van Ooms. De finale van den nieuwelingenwedstrijd werd De Wielerbaan Heemstede was gisteren uit verkocht en geen wonder, want op het pro gramma kwamen namen voor als Pijnenburg Wals, Jac. van Egmond. Het was voor velen dan ook een teleurstelling bij den aanvang te moeten vernemen, dat „de Pijn" niet kon star ten wegens opgeloopen blessures in Wageulngen In zijn plaats werd door Slaats aan de wed strijden deelgenomen. Slaats kreeg in den eersten wedstijd (8 K M. voor profs en onafhankelüken) al gelegenheid zijn kunnen te toonen, maar vond in Metz en Verdyck niet te onderschatten tegenstanders. Bij de sprint voor amateurs kregen onze can- dldaten voor Leipzig gelegenheid hun presta ties te toonen. B. Leene was in goede conditie en won alle ritten. Onze kampioen v. d. Lin den werd gedecideerd geklopt, door niet tactisch genoeg te rijden, maar wist zich niettemin als tweede te klassificeeren. Kremers werd derde en Winter, die voor Van Vliet reed sloot de ril. Ook bij den wedstrijd om den Heemstede Brassard ontbrak een der geannonceerde ren ners n.l. Wester. Pater borfd nu den strijd aan tegen Leger en haalde hem na 2 min. 39 2/5 sec. in. Voor het eerst kreeg men een omnium race op de Heemsteedsche baan te zien tusschen Jac. van Egmond, Wals en KI. van Nek Jr., die Pij nenburg in dit nummer verving. In de sprint was de Haarlemmer natuurlijk verreweg de sterkste, evenals in de 200 M. tegen het horloge, waarvoor van Egmond 12 sec. noo- dig had. Ten slotte won Van Egmond ook nog de 4 K.M. met vier klassementen en daardoor ook in totaal 2 Van Nek, 3 Wals. Tot slot had een interessante koppelwedstrijd plaats, waarbij het koppel Wais-Metz populair was. Aanvankelijk trachtten Wals—Metz en Jazet Oudekeizer het peleton los te rukken, maar hun jachten bezorgden alleen het koppel Fa belv. Baak achterstand. Eindelijk lukte het WalsMetz een ronde uit te loopen en zij wisten dezen voorsprong tot het einde te be waren en bovendien de laatste vier klasse menten te winnen. In de laatste ronde kwamen nog enkele val partijen voor, die echter gelukkig zonder al te ernstige gevolgen afliepen. Voor de verdere prestaties in den koppelwed- strijd, waarin Slaatsvan Dijk ook zeer op dreef waren, verwijzen we naar de hier volgen de uitslagen. De uitslagen luiden: Wedstrijd over 8 K.M. voor profs en onafhan kelüken: I. W. Metz in II min. 2 2/5 sec. 2. A. Verdyck. 3. Slaats. Sprintwedstrüd voor amateurs: le rit. 1. A. v. d. Linden (laatste 200 m. on 13 2/5 sec.) 2e rit. 1. B. Leene (idem 13 2/5 sec.). 2. Winter. 3e rit. 1. B. Leene (12 2/5 sec.) 2. A. v. d. Linden. 4e rit. 1. J. Kremers (13 sec.) 2. Winter. 5e rit. 1. B. Leene (13 2/5 sec.) 2. J. Kremers. 6e rit. 1. A. v. d. Linden (13 1/5 sec.). 2. Winter. Totaal uitslag: 1. B. Leene (3 p.) 2. A. v. d. Linden (4 p.) 3. Kremers (5 p.) 4. Wiuter (6 p.) Achtervolgingswedstrijd om den Heemsteüe- Brassard over max. 4 K.M. 1. Pater haalt Le ger in na 2 min. 39 2/5 sec. Omnium-wedstrüd tusschen Jac. v. Egmond, KI. van Nek Jr. en C Wals. A. Sprint. 1. J. van Egmond (laatste 200 M. in 13 1/5 sec. 2. C. Wals. 3. KI. van Nek Jr. B. 200 M. tegen het horloge. 1. Jac. van Eg mond (12 sec.). 2. KI. van Nek Jr. 13 sec. 3. C. Wals 13 1/5 sec. C. 4 K.M. met 4 klassementen. 1. Jac. van Eg mond 6 p. 2. KI. van Nek Jr. 8 p. 3. C. Wals 10 punten. Totaaluitslag: 1. J. van Egmond. 2. KI. van Nek Jr. 3. C. Wals. 60 K. M. Koppelwedstrijd voor profs en onaf hankelüken. 1. WalsMetz in 1 uur 26 min. en 32 sec. met 28 p. 2. Op 1 ronde Slaats—B. van Dük 17 p. 3. Jazet—Oudekeizer 14 p. 4. Verdück de Grave 7 p. De Amsterdamsche sportclub ,„De Getmaan" hield Zondag een aantal recordritten, waarvan de uitslagen als volgt waren: Amateurs: 1. Cleeren 1 uur 28 min. 29 sec.; 2. Snüders; 3. van Haeften; 4. Schmitz. Niewelingen: 1. P. van Nek 1 uur 29 min. 20 sec.; 2. van Dam; 3. Vorhevissen; 4. Aetmanni. Beginnelingen: 1. van Mom-ik 1 uur 35 min. 43 sec.; 2. Chr. Schuwer; 3. Langelaar; 4. H. Schuwen. Juniores A: 1. De Beer 16 min. 17 sec.; 2. Reuter; 3. Lodewijckx; 4. Looyenga. Juniores B: 1. Enkelstroth 18 min. 30 sec.; 2. Dehue; 3. De Vries; 4. Santing. gewonnen door Frank, terwijl de finale van den handicapwedstrüd Koridon op de eerste plaats bracht. In den tweeden rit van den sprintwedstrüd voor beroepsrü'ders kwam Leene na den start op de tweede plaats terecht achter van der Heu vel. Toen deze echter even niet oplette schoot Leene binnendoor en eindigde op de eerste plaats. Het laatste deel van de omnium-race, n.l. een tüdrace over 1000 Meter met vliegenden start bracht een overwinning aan Van Kempen, d'e 1.15 sec .deed over den afstand, terwül Kaers en Hürtgen er ieder 1.15 3/5 sec. voor noodlg hadden. Hierdoor luidde de uitslag van de ge- heele omnium-race als volgt: 1. Kaers p., 2. Jan van Kempen 5 punten, 3. Hürtgen 8>/2 P- In den derden rit van den sprintwedstrijd voor beroepsrüders nam van der Heuvel na den start onmiddellük de leiding op Steffes en be hield haar. Na dezen rit stonden de drie renners gelük in punten en een beslissingswedstrijd was dan ook noodzakelük. Onmiddellük na den start was de volgorde: 1. van der Heuvel, 2. Steffes, 3. Leene en ondanks alle mogelüke pogingen van Leene kwam er in dezen stand geen verandering meer Na de pauze volgden eenige aanvallen om het record over een ronde (200 meter), dat op 12 sec. stond, te verbeteren. Ooms deed er 12 4/5 sec. over. Van Vliet egaliseerde het record met 12 seconden, Van der Heuvel had er 1/5 seconde meer voor noodig, Gerard Leene legde de 200 meter af in 12 2/5, terwijl Frank er 13 2/5 sec. voor noodig had. Het record werd dus niet ver beterd. Stroop, houder van den „Sportweek"-brassard, werd na 15 ronden in een achtervolging inge- loopen door den uitdager Bosland, die daardoor t/'dehjk houder werd van dezen prüs. De koppelwedstrüd over 50 K.M. verloor veel aan waarde, doordat Van der Heüden wegens ziekte niet uitkwam. De Wolf vormde nu een koppel met Engeimoer. Toch wisten deze twee, op elkaar in het geheel niet ingestelde, renners den koppelwedstrüd te winnen, van renners als Jan van Kempen, Kaers, Steffes, Hürtgen e.a. Na 5 ronden liepen Reüneveld en Fruitema een halve ronde uit, maar zü werden ingehaald door het peleton. Diverse uitlooppogingen ble ven zonder succes en de race was vrü eentonig. Het eerste klassement werd gewonnen door Bril manEngelmoer, het tweede door Hoevens van Dük en het derde door Adanv. der Wulp. De enkele uitlooppogingen werden teniet ge daan hetzü door Van Kempen of Kaers, hetzü Zooals reeds gemeld wordt Donderdagavond in het Stadion een nationale wedstrüd gehouden achter groote motoren over 75 K.M. als één rit. Aan dezen wedstrijd zal worden deelgenomen door Blekemolen (Ville), Leddy, (Ceuremans), Lor jé (Bustraan) Snoek Jr. (Kaser), v. d. Wulp (v. d. Bosch), Domhof (Pasquier), Snoek Sr. (Wiersma) en Alkema (de Roos). Voorts bestaat het programma uit een rit over 25 K. M. achter groote motoren voor B-stayers en wedstrüden vcor amateurs. De uitslagen van de Zondag door de Amster damsche Wielerclub „Ulysses" gehouden wed strüden luiden: Sprintkampioenschap over 1 K.M.: A Klasse: 1. H. Lenger; 2. P. de Hoog; 3. S. Poelwük. Klasse B: 1. H. Hoek; 3. Meconi; 3. J. Vos Klasse C: 1. J. v. Westen; 2. P. Konijnen berg; 3. A. C. Smits. Veteranen: 1. J. H. Siecker; 2. Chr. Havens; 3. J. Bonkestooter. Clubkampioen sprint: Hoek. Klein Ulysses. Sprintkampioenschap 1 K.M. Klasse A: 1. D. Kalkhoven; 2. J. Lindeman; 3. G. Hoek. Klasse B: 1. F. Vogel; 2. J. Duykers; 3. J. Snabilié. Klasse C: 1. G. Loos; 2. H. Hartman; 3. D. de Jong. Kampioen Klein Ulysses, sprint werd F. Vo gel. De uitslag van de Zondag door de A. R. en T. C. „Le Champion" gehouden 60 K.M. record- race luidt: A-amateurs: 1. A. Quéé 1.37.1; 2. C. v. d. Berg; 3. G. Blind; 4. C. Schoor. B. Amateurs: 1. G. Oomkens 1.39.4; 2. W. v. Renswoude. Nieuwelingen: 1. J. Horst 1.43.7; 2. B. v. Beek. Beginnelingen: 1. J. Veen 1.40.34; 2. P. Rol- man; 3. A. Philipsen; 4. F. Graal; 5. C. Bran denburg; 6: R. Roele; 7. C. Beukering; 8. R. Gellebaard. Junioren Sprint 500 M.: A. Klasse: 1. C. de Groot; 2. H. de Hoog; 3. H. Anneese; 4. A. Mensen. B. Klasse: 1. H. Dijkstra; 2. A. v. d. Meulen; 3. A. Blom; 4. A. v. Zoelen; 5. D. Rünshoeve. C. Klasse: 1. A. Maten; 2. H. Reynders; 3. C. Roy; 4. P. Ladenius. Zondag hield de Amsterdamsche Sportclub de Gazelle een record-rit over een afstand van 70 K.M., waarvan de uitslag luidt: A-klasse: 1. G. Drewes; 2. M. Sluyter; 3. P. Bakker. B-klasse: 1. J. Muller; 2. P. Witte; 3. J. Mo lenaar C-klasse: 1. T. Tonkes; 2. K. v. d. Linden; 3. H. Süswerda. Juniores (20 K.M.) A-klasse: 1. F. Roey; 2. A. Bogaert; 3. W. Loos. B-klasse: 1. H. Hendricks; 2. J. Weber; 3. J. Cooper. De veteranen-wielerclub Amsterdam hield Zondag een recordrit voor renners A- en B- klasse over 55 K.M-, waarvan de uitslagen als volgt waren: Klasse A: 1. C. Koppe; 2. J. Sjoers; 3. P. de Haan; 4. B. Draaier; 5. W. Kuiper; 6. C. Korf. Klasse B: 1. D. Nüland; 2. P. Bakker; 3. W. Mast. Zondag werden in Zwitserland de jaarlüksche Klausenpasraces gehouden, waarvoor de start te Lint-hal in het kanton Uri plaats vond. De weersomstandigheden waren verre van goed, zoodat de motorrenners vrijwel steeds in nevel reden. De belangrükste uitslagen luiden: Motoren tot 175 ccm: 1. Bouquin, Zwitserland, 25 min. 54.4 sec. Tot 200 ccm: -. Winkler, Duitschland, op DKW 18 min. 54 sec. Tot 350 ccm: 1. Ischy, Zwitserland, óp Motosacoche 18 min. 18.6 sec. Tot 500 ccm: 1. Haenne, Zwitser land, op Motosacoche 17 min. 2.3 sec. Tot 750 cc-m: 1. Bizzozero, Zwitserland, op Douglas 17 min. 45.6 sec. Autoraces: Sportwagens 1000 ccm: Beccaria op door Steffes of Hürtgen. Het vierde klassement werd gewonnen door de WolfEngelmoer, die iets waren uitgeloopen op het peleton. Deze po ging scheen ernst te worden en toen nog 40 ronden verreden moesten worden, waren de WolfEngelmoer reeds meer dan een halve ronde voor. Een felle achtervolging volgde. Om beurten losten van KempenKaers Steffes Hürtgen af, maar de Amsterdammers geven geen krimp en het resultaat was, dat 10 ronden voor het einde de ronde genomen was. Het vüf- de klassement werd gewonnen door Steffes— Hürtgen, zoodat de Wolf—Engelmoer den wed strüd wonnen met een ronde voorsprong. De uitslagen luidden: Nieuwelingen over 3 K.M.: le serie: 1. Frank, 2. Walst, 3. Vis, 4. Roes. 2e serie: 1. Loosekoot, 2. Zwartepoorte, 3. Schenk, 4. van Stek. Finale: 1. Frank, 2. Loosekoot, 3. Schenk, 4. Vis. Omnium wedstrüd. Sprintwedstrüd 600 meter: 1 Kaers 12 4/5, 2. van Kempen, 3. Hürtgen. Klassementwedstrüd over 5 K.M.: 1. Kaers 8 p. 2. Van Kempen 9 p., 3. Hürtgen 13 p. Tüdrace over 1000 Meter: 1. Van Kempen, 1 min. 15 sec.; 2. en 3. Hürtgen en Kaers 1.15 3/5. Totale uitslag: 1. Kaers p.; 2. Van Kem pen 5 p.; 3. Hürtgen 8% p. Sprintwedstrüd amateurs: le serie: 1. Van Vliet, 2. van der Leur 121/5 sec.; 2e serie: 1. Ooms, 2. Beukers 12 1/5. Om den derden prüs: 1. Beukers, 2. van der Leur 13 sec. Sprintwedstrüd profs: le rit: 1. Steffes, 2. Leene 13 1/5 sec.; 2e rit: 1. Leene, 2. van der Heuvel 12 sec.; 3e rit: 1. van der Heuvel, 2. Steffes 12 2/5. Beslissing: 1. van der Heuvel, 2. Steffes, 3. Leene 12 2/5 sec. Handicapwedstrüd over 3 K.M. voor amateurs: le serie: 1. van Hal, 2. Koridon, 3. v. d. Pol, 4. Dammuller. 2e serie: 1. Faveejee, 2. Bakker, 3. Floor, 4. van Gelder. Finale: 1. Koridon, 2. Van Gelder, 3. Floor, 4. van Hal. Tandem wedstrüd over 1 KM.: le rit: 1. Ooms —Engelmoer, 2. Brilman—van der Wulp; 2e rit: 1. Van DükHoevens, 2. Brilmanv. der Wulp. Inhaal wedstrüd over 5 KM. max.: Bosland haalt Stroop in na 15 ronden. Tüd: 4 min. 14 seconden. Koppelwedstrüd over 5 K.M.: 1. De Wolf- Engelmoer 4 p.; op een ronde: 2. SteffesHürt gen 11 p.; 3. van KempenKaers 10 p.; 4. Hoe vensvan Dük 8 p.; 5. FruitemaReüneveld 4 p.; op 2 ronden: 6. Adanvan der Wulp 8 p.; 7. BrilmanSliphorst 4 p.; 8. van der Leur Visser 1 p. De volgende wedstrijden worden gehouden op Dinsdagavond 14 Aug. a.s. Dan zullen o.a. uit komen: Pünenburg, Slaats, Braspenning, Van Hout, Van Nek Jr., Van Nek Sr., Van Oers. Van der Horst enz. (Niet officieel) 2de Klasse, le Lijst Trekking van Maandag 6 Augustus 1934 Hooge Prijzen 20.000.— 14149 5.0003392 1.5008061 1.000.— 6204 14770 19424 20956 400.- - 6804 10914 16914 200.- - 7887 16769 100- 2679 10288 10587 12085 14084 21793 Prüzen van f 3S. 47 56 75 95 149 190 193 262 297 323 432 461 477 617 631 673 724 759 857 886 907 1017 1047 1089 1131 1162 1216 1320 1338 1388 1410 1411 1478 1588 1594 1625 1665 1714 1734 1780 1847 1882 1903 1914 1960 2007 2030 2033 2121 2250 2267 2284 2361 2397 2430 2467 2479 2562 2598 2627 2635 2680 2754 2758 2763 2797 2810 2845 2846 2858 2947 2957 2967 2984 3025 3033 3034 3069 3083 3089 3116 3141 3185 3208 3218 3232 3390 3462 3484 3490 3496 3503 3546 3549 3556 3574 3618 3671 3676 3708 3713 3716 3739 3797 3809 3821 3860 3945 3947 3970 3988 4041 4115 4187 4216 4230 4369 4376 4422 4437 4442 4461 4466 4509 4511 4512 4534 4540 4558 4566 4584 4591 4593 4637 4710 4737 4797 4817 4852 4854 4880 4915 4930 4936 4963 4978 5003 5048 5153 5197 5245 5274 5282 5383 5390 5423 5426 5467 5468 5538 5595 5597 5613 5628 5654 5688 5729 5744 5793 5814 5850 5888 5918 5919 5948 5962 5970 5972 5975 6001 6012 6156 6194 6198 6223 6289 6322 6386 6389 6408 6433 6526 6559 6567 6597 6656 6686 6701 6715 6736 6777 6783 6790 6871 6883 6947 6956 6967 7031 7039 7040 7103 7114 7131 7132 7142 7146 7168 7180 7285 7306 7407 7420 7435 7482 7513 7518 7519 7531 7684 7699 7754 7789 7802 7824 7902 7941 7978 7987 8069 8083 8105 8106 8137 8198 8226 8256 8329 8364 8423 8464 8466 8494 8498 8517 8528 8539 8562 8590 8612 8660 8663 8724 8734 8736 8739 8784 8816 8824 8844 8866 8889 8897 8960 9042 9057 9095 9136 9215 9264 9273 9303 9305 9311 9324 9331 9386 9436 9463 9465 9498 9516 9568 9609 9643 9664 9677 9740 9804 9844 9851 9961 9993 10047 10077 10132 10134 10247 10281 10320 10340 10423 10432 10464 10473 10475 10482 10628 10687 10704 10773 10859 10909 1094) 10956 10995 11025 11029 11045 11075 11099 11154 11238 11263 11268 11276 11288 11307 11312 1135-, 11435 11457 11467 11495 11507 11512 11557 11592 11593 11595 11598 11601 11663 11721 11757 11765 11777 11736 11797 11803 11846 11857 11891 11930 11950 11952 11957 11968 11969 12034 12036 12096 12117 12169 12192 12220 12221 12279 12285 12422 12442 12472 12489 12495 12511 12613 12617 12619 12630 12631 12660 12662 12755 12784 12793 12819 12832 12842 12858 13094 13095 13113 13236 13249 13283 13320 13352 13362 13366 13395 13432 13450 13471 13495 13559 13570 13588 13627 13638 13722 13755 13781 13839 13353 13933 13980 14035 14228 14261 14469 14478 14611 14637 14677 14693 14708 14751 14762 14817 14854 14908 14922 15009 15084 15147 15157 15163 15190 15311 15314 15315 15370 15435 15464 15487 15532 15543 15592 15650 15698 15704 15707 15708 15762 15786 15797 15811 15813 15844 15872 15902 15919 15982 16016 16022 16031 16045 16096 16199 16271 16275 16296 16317 16326 16384 16421 16466 16468 16481 16489 16543 16673 16793 16812 16820 16857 16862 16900 16971 16990 17032 17035 17076 17184 17224 17237 17246 17252 17310 17314 17318 17416 17419 17477 17555 17565 17573 17626 17647 17659 17687 17711 17768 17776 17788 17792 17814 17852 17890 17912 17934 17955 18060 18075 18132 18198 18217 18231 18233 18262 18313 18320 18330 18413 18431 18437 18443 18454 18466 18475 18495 18499 18541 18542 18553 18574 18671 18677 18687 18778 18821 18823 18827 18839 18900 18917 18920 18921 18927 18984 18988 19015 19017 19056 19134 19135 19177 19185 19186 19263 19264 19400 19648 19676 19701 19707 19709 19711 19786 19333 19840 19842 19881 19893 19911 19967 i9975 19986 19987 20003 20014 20115 20123 20146 20155 20248 20292 20325 20350 20446 20451 20524 20533 20591 20606 20609 20623 20641 20662 20664 20701 20751 20825 20836 20850 20867 20874 20881 20901 20942 20960 20984 20986 20989 20995 21005 21058 21064 21104 21111 21140 21192 21193 21201 21234 21313 21319 21355 21377 21504 21514 21517 21550 21552 21583 21623 21668 21713 21735 21788 21817 21831 21872 21884 21905 21921 21963 72011 22014 22137 22206 22258 22280 22283 22359 22389 22405 22426 22454 22468 22612 22648 22649 22664 22713 22731 22734 22735 22750 22759 22793 22795 22801 22858 22876 22882 22909 22970 22971 23027 23136 23209 23212 23226 23259 23277 23292 23324 23330 23398 23470 23482 23485 23551 23577 23579 23725 23726 23743 23755 23791 23794 23797 23844 23905 23923 23924 23936 23955 23962 23969 23973 In zijn laatste vergadering heeft de gemeente raad van Texel besloten tot den aanleg van een vliegveld, waarvoor de gronden reeds zün aan gekocht. DEN HAAG. Geslaagd voor deel I: H. A. M. Zehenkamp te Baarn. DEN HAAG. Geslaagd de heer Th. van der Werf te Zevenaar. AMSTERDAM, 6 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 417 vette koeien, waarvan de pryzen waren: le kw. 5862, idem 2e kw. 5056, idem 3e kw. 4248, 89 melk- en kalfkoeien per stuk 160210, 164 vette kalveren: le kw. 38—44, idem 2e kw. 3438, idem 3e kw. 2834 per k.g. levend gewicht, 72 nuchtere kalveren 47, 73 schapen 1318, Lammeren 910, 596 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 3536 zware varkens 3435, vette varkens 3334, per K.G. Slachtgewicht, 27 paarden 70110, 3 wag. geslachte runderen uit Denemarken Slachtrunderen aanvoer matig, handel stug, prijzen onveranderd. Melkkoeien, korte aanvoer, handel redelijk, onveranderde prijzen. Vette kal veren aanvoer ruim, handels iets vlugger, prüzen nagenoeg onveranderd. Nuchtere kalveren aan voer stil, vlugge handel, constante prijzen. Scha pen en lammeren stille handel en stille aanvoer. Varkens matige aanvoer, handel zeer stil, aan het einde der markt dalende prijzen. Slachtpaar- den weinig aanvoer stille handel. ALKMAAR, 4 Aug. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 155.000 kipeieren: 58-60 3.20—3.50, 60-62 3.30—3.60, 62-64 3 40—3.70. 64-66 3.604.10. 8000 eendeieren 2.202.30. ALKMAAR, 6 Aug. Veemarkt. 65 vette koelen 115.00230.00, handel redelijk. 10 graskalveren 18.0034.00, 20 vette kalveren 30.0060.00, Idem per K.G. 5070 cent, 68 nuchtere slachtkalveren. 4.0012.00, 260 vette varkens, zware, per K.G. 31 33 cent. handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Aug. 12000 K.G. Aardappelen Schotsche Muizen 4.80, Eigen heimers 4.40—4.60, Blauwe Eigenheimers 4.10— 4.60, Due of York 2.50, 1400 K.G. Peen 0.60—1.00, 1000 bos wortelen 1.50, 43000 K.G. Roode kool 1—2.50, 4800 K.G. Gele kool 2.80—4.10, 7300 K.G. Uien: Gele Uien 4.305, Gele Drielingen 2.50—3, Gele Nep 5.10—6.10, Zivler Nep 5.90, Zilver Drie lingen 3.30, 1900 stuks Bloemkool: le soort 9.10 12.10, idem 2e soort 22.50, 2200 K.G. Slaboonen 6.10—10.40, 220 K.G. Snijboonen 5.60—8.10, 1100 K.G. Bieten 1.20—1.30. NOORD-SCHARWOUDE, 6 Aug. 17200 K.G. Aardappelen Schotsche Muizen 4.204.70, Du- ken 2.402.50, Eigenheimers 4.104.60, BI. Eigenheimers 44.40, 3400 K.G. Spercieboonen 8.50—10.10, 25 K.G Snüboonen 2.60, 60 K.G. Tuinboonen 2.10, 7500 K.Gr. Zilvernep 56.20, Drielingen 3.604.10. Zilveruien 0.600.70, 3400 K.G. Gele Nep 5—5.60, Drielingen 2.70—3.10, Uien 3.50—3.60, 150 K.G. Kroten 1.10, 2300 K.G. Roode kool lf—1.80, 1000 K.G. Gew. witte kool 1.50. OUDEWATER, 6 Aug. Kaasmarkt. Aanvoer 57 partijen, 2525 stuks, 13825 K.G. le soort 18.00 —20.00, 2e soort 16.00—17.00, zware 23.50. Han del matig. ROTTERDAM, 6 Aug. Veemarkt. Totale aan voer 2017 stuks: 421 vette runderen, 294 vette kalveren, 514 schapen en lammeren, 785 varkens, 3 nuchtere kalveren. Prüzen per K.G.: vette koeien 58—60 52—54 35—42 cent; vette ossen: 5254 4448 4042 cent; vette kalveren 6575 5560 4045 cent; varkens (levend gew.) 30 32 2628 22—24 cent; schapen 3733—30 cent; lammeren 30—3530 cent. Prijzen per stuk: schapen 180014.009.00; lammeren 12.00 10.00—7.00. Overzicht. Vette koeien en ossen aanvoer min der, handel traag, prijzen lager dan vorige week, pl.m. 2 ct. Vette kalveren aanvoer minder, han del stug, prijzen onveranderd, pl.m. 5 ct. Scha pen en lammeren aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen stationnair. Varkens aanvoer ruimer, handel willig, prijzen onverminderd. Enkele par- tüen schapen voor export verkocht. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers 6 cent, idem Zeeuwsche 5.56 cent, idem Blauwe 5.56 cent, Blauwpitters 5 56 cent, Westl. School meesters, zand, ronde 67 cent, per K.G. Vlasaanvoer. 3000 K.G. Groningsch 4045 ct„ 700 K.G. Holl. geel 40—45 cent per K.G. Handel kalm, onveranderde prijzen. In verband met regeeringsmaatregelen weinig aanvoer. Met 1 Augustus is verhoogde heffing ingetreden. De poters en bonken zün uit den handel genomen. De handel vraagt zich af, waarvoor zulks noodig is, daar de koopkraent voor een groot deel van het publiek verminderd is. Bij de Zondag te Beek (L.) gehouden motor races kwam in het laatste nummer, een wed strüd voor senioren over 12 ronden, Haring, die op een B. S. A. reed te vallen. Hü werd 'met verschillende inwendige kneuzingen bewusteloos weggedragen. De uitslagen van de gehouden wedstrijden waren als volgt: Nieuwelingen met motoren t/m 250 cM3 over 6 ronden van 700 M.: IC. Ouwehand, Royal Enfield, Den Haag, 3 min. 26 4/5 sec;. 2 J. C. v. d. Wal, Bargless Thomas, Haarlem; 3 J. H. Iesberts, Rudge, Hilversum. Nieuwelingen tot en met 350 cM3 over 6 ron den, directe beslissing: 1 J. v. Zon, Sun Beam. Rotterdam, 3 min. 37 sec.; 2 H. B. de Graaf, Norton, Rotterdam; 3 H. Biesbers, Rudge. Lutterade; 4 J. Cordavy, Rudge, Swalmen, Juniores tot en met 350 cM3. Drie manches van 6 ronden: 1 O. Moeke, B.S.A., Heemstede, 3 min. 27 2/5 sec.; 2 G. Maller, Lady, Rotter dam; 3 Ekris, Eysink, Breukelen; 4 L. Breeman, O.K., Rotterdam. Senioren tot en met 350 cM3. Drie manches van 6 ronden: 1 G. J. v. Dijk, Lady, Amster dam, 3 min. 20 sec.; 2 A. Hartman, Lady. Am sterdam; 3 J. Westerop, Velocette, Den Haag: 4. J. Al, Royal Enfield, Den Haag. Juniores tot en met 500 cM3. Drie manches van 6 ronden: 1 Eevinkwinkel, Ariel, Arnhem, 3 min. 22 1/5 sec.; 2 O. Moeke, B.S.A., Heem stede; 3 Gollé, Lady, De Zuilk; 4 Aardjes, Rudge, Amsterdam. Senioren tot en met 500 cM3. Drie manches van 6 ronden: 1 G. J. van Dük, Eysink, Am sterdam, 3 min. 21 2/5 sec.; 2 A. Hartman, Excelsior, Amsterdam; 3 Haring, B.S.A., Am sterdam; 4 Hamers, Royal Enfield, Heerlen. Juniores over 12 ronden, directe beslissing vliegende start; 1 O. Moeke, B.S.A., Heemstede, 8 min. 47 4/5 sec.; 2 Ekris, Eysink, Breukelen; 4 L. Breeman, O.K., Rotterdam; 4 P. Maller, Lady, Rotterdam. Zondagavond is de motorrüder J. L wonende te Voorburg op den Rijksstraatweg onder Ha- zerswoude tegen een uit de richting Leiden ko menden auto gebotst. Een dame, die op de duo gezeten was, werd van den motor geslingerd en was op slag dood. De motorrijder werd ernstig gewond en is naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. Te Heest (Ov.) is op den Rijksstraatweg na bij het woonwagenkamp de 63-jarige Hartogs, die blind is, door een wielrijder aangereden. In ernstigen toestand is de man naar het ziekenhuis te Olst vervoerd. In het etmaal van 's avonds 3 Aug. op 's avonds 4 Aug. is in Noord-Holland tusschen Hoorn en Enkhuizen de weersgesteldheid gunstig ge weest voor het optreden van aardappelziekte. AMSTERDAM. Geslaagd de heeren J. H. Baas, J. Kokmeyer en de dames E. J. Meyer, E. G. Schel ling, G. Amtzen. BREDA, 4 Augustus. Geëxamineerd 3 vrouwe lijke en 5 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren N. H. A. Mulders. Tilburg en J. W. A. Ver hulst, Den Hout. BREDA, 3 Augustus. Geëxamineerd 8 vrouwe lijke candidaten. Geslaagd: E. A. M. Akkermans, Waspik; J. P. van Dongen, Schtjndel; A. C. E. Kruysen, Rosmalen: A. M. Langelaan, Den Bosch: C. J. J. van Steenoven, Den Bosch. AMSTERDAM. Geslaagd de dames: J. Posthu mus, A. H. Beyst, J. P. Everaars, D. C. G. Bos, L. Groen, C. E. Treffers. W. A. Ponteyne, L. J. de Gelder, J. van Gint.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10