a Gbmttepy&Kifom Sapta QoöSerwttaff MARKTEN MAANDAG 6 AUGUSTUS 1934 Henric van Veldeken CRICKET SPARTA—C.V.H. Sparta wint met 5 runs op de le innings LAWNTENNIS Toumement Jatiloo HONKBAL Haarlem 2E.D.O. 2 HaarlemH.H.C. 98 HollandBelgië-wedstrijd te Haarlem? GYMNASTIEK Wedstrijden van Bato DAMMEN HAARLEMSCHE DAMCLUB Samenstelling hoofdklasse-team WIELRENNEN ALKMAARSCHE WIELERBAAN De openingswedstrijden een succes Burgemeester v. Kinschot verricht de officieele opening RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN UIT DEN OMTREK PROV. ELECTRICITEITS- BEDRIJF NOORD-HOLLAND Wlnstsaldo over 1933 ad f 278.434 naar de reserves overgeboekt REDDINGS-DEMONSTRATIE Te Noordwijk aan Zee ZANDVOORT IJMUIDEN Harddraverij VRAGENBUS De teekening die Charles Eyck voor de vereeniging V.E.L.D.E.K.E. maakte In een zeer geanimeerden wedstrijd heeft Sparta revanche genomen voor de in Heem stede geleden nederlaag. Zeeuwe en Middelink beginnen te bowlen. De eerste heeft al spoedig succes als hij Warburton l.b.w. krijgt, 'n Twin tig runs later ondergaat Ringeling hetzelfde lot. Van Leeuwen slaat snel 15 runs bij elkaar, maar als hij uit is, gaat het weer iets sneller. Wilson, die al geruimen tijd stand had weten te houden, krijgt dan steun van Smeets. Wilson speelt een keurige partij en scoort op vrijwel alle losse ballen. Smeets daarentegen is lang niet zoo safe, maar erg gelukkig met plaatsen. Intusschen doet de warmte zich gelden en la ten de C.V.H.ers in het veld zoo nu en dan wel eens een steek vallen. Nog voor de lunch komt echter de scheiding bij een te gewaagde run. Van der Meer gooit goed aan, waarna Davidson zeer handig een einde maakt aan 't cricketbestaan van Wilson, die fout- en kans loos had gespeeld. Lunch komt met 1315. De rust schijnt C.V.H. goed gedaan te heb ben, daar de laatste batsmen van Sparta in recordtempo van de mat worden geholpen, waarin Roodt en Davidson met den bal groo- tendeels de hand hebben. Zeeuwe en W. Roosen doen ieder een goeden vang. Ook onderscheidt laatstgenoemde zich door keurig werk op point. Totaal Sparta 153, W. Ringeling 14, R. Wilson 38, G. v. Leeuwen 15, J. Smeets 36, J. de Kor- ver 11. Bowl.-cijfers C.V.H.: J. Middelink 040, G. Zeeuwe 223, R. Davidson 219, A. Roodt 549. C.V.H. opent met Goossens en Koch. War burton en Smeets bowlen. Beiden spelen uiterst voorzichtig en het duurt dan ook geruimen tijd voor de 10 opgaat. Op 18 komt de schei ding. Seveke speelt oorspronkelijk heel kalm, scoort dan op 2 korte ballen van Warburton een zeer harde 6 en dito 4, waarna de vol- gende bal hem te machtig is. Middelink staat stug te verdedigen en krijgt hierbij goeden steun van v. d. Meer. Zij weten tot de thee (785) stand te houden. Direct hierna is v. d. Meer weinig gelukkig als hij een bal van ver buiten zijn off stump in zijn wicket haalt. Zeeuwe gaat dubieus run out, waarna iedereen een spoedig einde verwacht. Middelink weet door tactisch runnen evenwel nog een 35 runs aan de score toe te voegen, daarbij keurig ge holpen door v. Orden en Kievit. Terwijl zijn partners hun wicket ophouden slaat hij eenige mooie bouaaries en een verre 6 op Warburton. Op 118 wordt Kievit door v. Leeuwen gebowld en blijft Middelink met een schitterend ge speelde kanslooze 35 n.o. Verder scoorden F. Seveke 11, R. Davidson 13 en J. v. d. Meer 18. Bowlingcijfers Sparta: J. Warburton 2—40; G. v. Leeuwen 333; «J. Smeets 326; J. Senn 1—4. Zaterdag en Zondag zijn de wedstrijden voor bovengenoemd tournament voortgezet en be- eindigd. Het geheel kan ook ditmaal volop geslaagd heeten. Fraaie, maar ook spannende partijen zijn gespeeld. Voortdurend heeft er een prettige, sportieve geest op de banen geheerscht. Het welslagen is grootendeels te danken ge weest aan de vlotte en gemoedelijke leiding van den wedstrijdleider Kramer. De uitslagen der op beide dagen gespeelde Wedstrijden luiden: Heeren-enkelspel, 3e ronde: v. Driessum sl. B. Adam 62, 61. Demi-finales: v. Driessum sl. J. de Ruiter 61, 75. Erdman sl. C. Melse 60, 61. Finale: Erdman sl. v. Driessum 7—5, 6—2. Heeren-Dubbelspel, 3e ronde: Sprengers en Baas sl. Vermeulen en v. Bellen 64, 46, 63. Demi-finales: Strümphler en Elhorst sl. Erd man en Bliek 3—6, 6—3, 6—4. J. de Ruiter en C. Melse sl. Sprengers en Baas 62, 62. Finale: Strümphler en Elhorst sl. J. de Rui ter en C. Melse 2—6, 6—3, 6—1. Gemengd Dubbelspel: 3e ronde: mevr. de Ruiter en v. Stederen sl. mevr. Kamerbeek en ir. W. de Kamper 6—4, 6—3. Demi-finales: mevr. en heer Strümphler sl. mevr. Kramer en Erdman 64, 61. Mevr. Kühn en C. Melse sl. mevr. de Ruiter en v. Stederen 62, 16, 64. Finale: Mevr. en heer Strümphler sl. mevr. Kühn en C. Melse 119, 75. Dames-Enkelspel: Demi-finale: mej. V. d. Haar sl. mevr. Kramer 61, 61. Finale: mej. v. d. Haar sl. mevx. de Ruiter 6—3, 6—3. Dames-Dubbelspel: Finale: Mevr. Kühn en mevr. Kamerbeek sl. mevr. Kramer en mej. E. Fonkert 62, 62. Troost-toumooi. Dames-Enkelspel le ronde: mevr. v. d. Klashorst sl. mej. Philippus 62, 6—2. Demi-finales: mevr. v. d. Klashorst sl. mevr. V. Bellen 6—1, 7—5. Finale: mevr. v. d. Klashorst sl. Freule v. Riemsdijk 63, 63. Heeren-Enkelspel. le ronde: v. Huissteden sl. Jonkhart 63, 60. G. Aanstoot sl. Roussian 61, 60. Klok w.o. versus N. Adam. 2e ronde: G. Aanstoot sl. v. Huissteden 7—9, 86, 63. Borgerding w.o. versus Klok. Demi-finales: v. Hasselt sl. de Winter 62, 1—6, 62. S. Aanstoot sl. Borgerding 26, 2, 6—4. Finale: G. Aanstoot sl. v. Hasselt 62, 61. 's Avonds had in café-restaurant Boekenroode de prijsuitreiking plaats. De heer J. Boerrigter sprak hierbij een kern achtig woord. Hij bracht dank aan allen die tot het welslagen hadden medegewerkt en richtte zich hierbij speciaal tot den wedstrijdleider Fr. Kramer. Namens de deelnemers (sters) over handigde hij hem een fraai souvenir. Ook de heer F. Wildeboer huldigde nog den heer Kramer namens de N.V. Jatiloo, mede onder aanbieding van een souvenir. Vervolgens reikte de heer Kramer de prijzen aan de win naars (ressen) uit. Het tournament Jatiloo mag ook ditmaal we derom volop geslaagd heeten. In de eerste drie innings leek het er niet veel op dat Haarlem met groot verschil zou winnen. De stand was toen 11—9. De opstelling bij Haarlem werd gewijzigd. Hooghwinkel ging toen werpen en deed het keurig. Twee keer ging E. D. o. voor nul uit Het werpen bij E. D. o. was niet best. Steeds werd veranderd maar zonder succes. Vooral in de laatste inning sloegen de Haarlemmers hen geducht. Alle spelers kregen tweemaal een slagbeurt. Voor de derde nul viel Waren dus 15 punten gemaakt. De cijfers der innings waren: Haarlem 2 64—1—9—4—17 39 E. D. O. 2 3—1—5—0—6— 2 11 Ten aanschouwe van een talrijk publiek heeft Haarlem revanche genomen. Na acht innnigs gespeeld te hebben was nog niet te zeggen wie winnen zou. Indien er door beide partijen niet zooveel feu ten waren gemaakt, zeker was dit dan één van de beste wedstrijden geweest, die in Haarlem verspeeld zijn. Vooral bij aHarlem werden vrij gemakkelijke vangballen gemist. Tot de zevende inning had H. H. C. een klei ne voorsprong die zij in de achtste aan aHarlem moest afstaan. H. H. C. zag echter geen kans in haar laatste slagbeurt een punt te bemachtigen, zoodat aHar lem niet meer behoefde te slaan en de twee punten veroverde. Extra vermelding verdient nog eens home run van J. Baas. De mogelijkheid bestaat, dat op 26 Aug. bo vengenoemde wedstrijd te Haarlem gespeeld zal worden. Nadere bijzonderheden ontbreken thans nog. Verdere uitslagen: BlauwWitV. V. G. A. 8—4; Ajax—Quick 18—14. Het Haarlem's negental dat op 18 Aug. a.s. tegen dat van Amsterdam uitkomt is als volgt samengesteld Hunik, Heuvel, Reijnders, J. Baas, Wulïhorst, Jp. Hartog, Parson, Pijnakker, Mol en Veenhof. Reserve's: Vrugt, J. Hartog, v. d. Putten en K. Zandstra. De onderlinge gymnastiekwedstrtjoen van Bato werden voortgezet met die voor de da- mesafdeeling. In den eersten graad werd gestreden om den Borkens-wisselbeker. Voor de tweede maal kwam deze nu in het bezit van mej. D. Smal, ofschoon voor deze de strijd zwaarder was dan vorig jaar. Met mej. C. de Liefde ging de strijd gelijk tot de twee laatste onderdeelen (brug en ringen), maar in beide toestellen gaf de bekerhoudster blijken van een flinke meer derheid, zoodat zij 4 p. voorsprong nam op no. 2. De uitslagen luiden: Eerste gelid: 1. D. Smal, 2. C. de Liefde, 3. N. Vos. Tweede gelid: 1. J. v. Donselaar, 2. C. Neij- man, 3. C. Braun. Derde gelid: 1. G. Postema, 2. C. Horst, 3. N. Fiekert. Gedurende de vacantie gaan de athletiek- oefeningen door. Donderdagavond is Bato de gast van Turnlust met het zwemmen van laatstgenoemde vereeniging in de inrichting aan de Kleverlaan. Het hoofdklasse-tiental der Haarlemsche Damclub is voor het a.s. seizoen 19341935 voor- loopig als volgt samengesteld: Bord Nr. 1. H. G. Teunisse (captain); 2. J. B. Sluiter Jr.; 3. P. J. van Dartelen; 4. J. W. van Dartelen; 5. Aebe de Jong; 6. J. P. van Eijk; 7. H. Greeuw; 8. J. v. d. Giessen: 9. J. van Lcoij en 10. H. van Lunenburg Jr. of P. J. Bijrij. Deze opstelling kan nog eenige wijziging on dergaan in verband met de drie nog door Joh. Fabel te spelen partijen tegen P. J. van Darte len, J. v. d. Giessen en J. van Loojj. Niet onmogelijk is dat Sluiter en P. J. van Dartelen nog onderling van plaats verwisselen, terwijl tevens de kans bestaat dat Fabel nog in het tiental wordt opgenomen, waardoor dan Van Lunenburg en Bijrij de beide eerste plaat sen in het tweede tiental zullen bezetten. Ook Greeuw, v. d. Giessen en van Looij kun nen misschien nog onderling van plaatsen ver wisselen. Onder begunstiging van prachtig weer werd gisteren de Alkmaarsche Wielerbaan geopend. Evenals hetVictoriebad is de wielerbaan daar prachtig gelegen en deze uitbreiding van het Sportpark mag zeker genoemd worden. De belangstelling voor de openingswedstrijden was groot: de tribune was geheel bezet, terwijl ook de andere rangen uitstekend bezet waren. Vanzelfsprekend droe gdeze opening een offi cieel karakter en de voorzitter van de Ned. Wiel renners Unie wees hierop dan ook in zijn ope ningswoord. Hij hoopte, dat 't een geslaagde middag zou mogen worden. Daarna was 't woord aan den heer D. Kaaijk, directeur van de Alkm. Wielerbaan, die met groot genoegen allen op de Alkmaarsche Wie lerbaan welkom heette, in het bijzonder Burg. van Kinschot, wethouders en raadsleden, den dir. van plantsoenen den heer Hoek, alsmede vert. Ned. Wielren Unie en de jury. Het was spr. een bijzonder genoegen B. en W. hier te zien, want de Alkmaarsche Wielerbaan hoopte op den steun van het college te mogen blijven rekenen, want deze wielerbaan is niet alleen een belang voor de wielrenners, maar ook een gemeentebelang. Met den steun van B. en W. bedoelde spr. niet dien van financieelen aard, want deze Wielerbaan is een particuliere onder neming, maar een steun, welke het college wel bekend was. Ten slotte dankte spr. den bouwer van de baan, den heer D. Stuurman uit Gouda, voor zijn goede zorgen en in het bijzonder den heer Hoek, den directeur der gem. plantsoenen, die het aanzicht om en in de baan zoo keurig ver zorgde en wel in een bijzonder kort tijdsbestek. Tenslotte hoopte spr., dat de wedstrijden de aanwezigen genoegen zouden verschaffen en deze een propaganda zouden zijn voor de volgende wedstrijden. Dan sprak nog de voorzitter van de Sportver- eeniging Victrix, de heer Q. Jonker, die van zijn genoegen deed blijken bij de opening van deze baan, omdat de vereenigingen hier en uit den omtrek alle mogelijke medewerking van de di rectie van de baan mochten ondervinden. De leden der vereeniging Victrix uitten hun waardeering voor de durf en het initiatief door de aanbieding van een bloemenhulde. De voorzitter van de Ned. Wi,lren Unie kon niet anders dan de directie feliciteeren met deze baan, vooral in dit gedeelte van Noord-Holland en hjj hoopte, dat deze baan weer iets zou bij dragen aan de mooie wielersport. Tot slot sprak burgemeester van Kinschot, die gaarne voldaan had aan het verzoek om de Alk maarsche Wielerbaan officieel te openen. Hij wees er op, dat nog geen drie maanden geleden dit terrein geheel braak lag en nu kunnen op deze keurig aangelegde baan reeds de eerste wedstrijden gehouden worden. Hier pastte een woord van hulde voor de voort varendheid van het bestuur der Alkmaarsche Wielerbaan, in het bijzonder voor den directeur den heer Kaaijk. De burgemeester rekende het zich een groot genoegen te hebbn kunnen medewerken aan deze uitbreiding van het Sportpark, Het was spr. reeds opgevallen, dat den laat- sten tijd steeds meer race-fietsen in Alkmaar's straten verschenen, die allen naar de wielerbaan trokken en bü het bezoek, dat de burgemeester op een avond aan de baan bracht, bleek wel de animo voor de wielersport. Nadat spr. nog verschillende mooie hoedanig heden van de baan had gememoreerd, eindigde spr. met den wensch, dat deze wielerbaan het centrum zou mogen worden van de wielersport en zou mogen medewerken aan den verderen bloei van de sport. Daarna knipte Burg. v. Kinschot het lint door en verschenen de amateurs in de baan. Begonnen werd met de series van den sprint wedstrijd voor amateurs. Deze wedstrijd werd verreden in 4 series van 2 rennen, 2 halve beslissingen en een beslissing, telkens over 500 M. (3 ronden). le serie: 1 A. Wester, laatste ronde 11.3 sec.; 2. P. Kesselaar; 2e serie: 1 A. J. Willemse, laat ste ronde 10.3 sec.; 2 H. Pelser; 3e serie: 1 A. Molendijk, laatste ronde 11.2 sec.; 2 Jè Bak; 4e serie: 1 J. Renaud, laatste ronde 11.8 sec.; 2 J. Balk. Van deze series was de laatste wel de span nendste. Renaud nam de kop en hoewel Balk hem dicht benaderde, wist eerstgenoemde met gering verschil te winnen. Wedstrijd 2 was een strijd voor professionals en onafhankelijken over 10 K.M. (60 ronden). Dit was een spannende en interessante wed strijd, waaraan 14 renners deelnamen, welke ten slotte gewonnen werd door J. Vroomen uit Heer len; 2 W. Bouquet, Amsterdam, en 3 J. van Rossum, Den Haag. De tijd over de eerste 5 K.M. was 7 min. 11 sec., waarbij Vroomen en Boupuet een ronde uitgeloopen waren. De toe schouwers leefden geheel met den strijd mede, want toen de uitlooppoging van Vroomen en Bouquet slaagde was men enthousiast. Over de 10 K.M. werd gereden 14 min. 27 sec. Dan werden verreden de halve beslissingen van den wedstrijd voor amateurs. In de eerste halve beslissing reden A. J. Wil lemse en A. Molendijk. 1 A. J. Willemse, laatste ronde 11 sec.; 2 A. Molendijk. In de tweede halve beslissing: 1 A. Wester, laatste ronde 11.8 sec.; 2. Renaud. Wedstrijd 4 was een strijd voor nieuwelingen over 5 K.M. (30 ronden). In dezen wedstrijd kwa men een tweetal valpartijtjes voor, zoodat van de 10 deelnemers er tenslotte nog een vijftal overbleef. 1 J. Kuiper, Julianadorp; 2 J. v. Eg- mond, Haarlem; 3 J. Tel, Zaandam. De tijd was 7 min. 1 sec. Dan verschenen de amateurs meer in de baan. Willemsen en Wester om den strijd aan te bin den om den len en 2en prijs en daarna A. Mo lendijk en J. Renaud om den 3en prijs. Na een vinnige kamp werd winnaar A. J. Willemsen, Schagen, laatste ronde 11.4 (le prijs); 2. A. Wester, Haarlem, (2e prijs). De strijd om den derden prijs werd gewonnen door A. Molendijk, Haarlem, laatste ronde 11.4 sec. Wedstrijd 7 was de Holland-België inhaalwed strijd voor profs over max. 4 K.M. (24 ronden). De renners startten op een ondelinge afstand van 93 1/3 M. (halve baan). Voor België startte Meuleman, voor Holland: P. Vluggen. Langzaam maar zeker liep Vluggen op den Belg in en na 17 ronden passeerde hij onder groot enthousiasme den Belg, in een tijd van 3 min. 46 sec. De laatste wedstrijd voor de pauze was een afval-race voor amateurs. Na iedere 3 ronden viel de renner, die het laatste den streep passeerde af. Nadat Wester, Willemse, Pelser, Molendijk, Balk en Nielen waren afgevallen, bleven nog 3 renners over: Kesselaar, Bak en Renaud. Win naar werd tenslotte: P. Kesselaar, Zaandam; 2. J. Bak, Krommenie; 3 J. Renaud, Zuid-Schar- woude. Na de pauze de groote internationale koppel wedstrijd voor profs en onafhankelij ken over 60 K.M. (360 ronden) met 6 klassementen. Deze wedstrijd, waaraan 7 koppels deelnamen, was een groot succes. Het was een spannende strijd, want er waren zeer sterke koppels bij, vooral de gebroeders Vroomen, van Buggenhout Vluggen, v. RossumMolenaar en het Belg. koppel DegraeveMeuleman. De toeschouwers gingen geheel in den strijd op en moedigden de renners geregeld aan. Van de gelegenheid tot het uitloven van pre mies werd druk gebruik gemaakt. Niet minder dan 5 premies van 10 werden uitgeloofd. De eerste premie, uitgeloofd door café Central, werd gewonnen door het koppel Vroomen; de tweede premie uitgeloofd door Automobielbedrijf Jac. Met was voor het koppel v. RossumMate- naar; de derde premie uitgeloofd door Hotel- Café-Restaurant het Gulden Vlies, voor dat kop pel, dat het eerst een ronde uitliep, veroorzaak te een geweldige Jacht. Meerdere mners pro beerden, goed afgelost door hun koppelgenoot, weg te loopen, maar de andere renners waren op hun hoede om de vluchtelingen weer te achter halen. Dat deze strijd voor de toeschouwers zeer in teressant was laat zich begrijpen. Tenslotte slaagden de gebroeders Vroomen er onder groot enthousiasme in een ronde uit te loopen en daardoor de 10 van het Gulden Vlies in de wacht te sleepen. De 5e premie, uitgeloofd door den agent van de Heinekens Brouwerij was voor 't koppel Die- termanVan Schijndel en de 5e prijs van Schoonewiel en Jonker was het koppel v. Bug genhoutVluggen. Het laat zich begrijpen dat door de jachten verschillende koppels ronden verloren, maar later weden ook weer ronden terug genomen en bij het laatste klassement wist het Belgische koppel DegaeveMeuleman hun ronde achterstand terug te nemen, zoodat zij weer gelijk waren met het koppel Gebr. Vroo men. De overige koppels hadden een of meer ronden achterstand. Deze twee koppels hielden elkaar vanzelfsprekend in de gaten en kregen geen van beiden kans weg te loopen. De gebr. Vroomen werden tenslotte winnaars van den wedstrijd met 11 pnt. 2. Degraeve Meuleman 10 pnt.; 3. van RossumMatenaar 18 pnt. (1 ronde achter); 4. v. BuggenhoutVlug gen 15 pnt. (1 ronde achter); 5. de Reus Bouquet 10 pnt. (1 ronde achter). De tijd was 1 uur 27 min. 17 sec. Hiermede waren de uitstekend geslaagde wed strijden teneinde en togen de toeschouwers huis waarts. Naar onze meening zijn de toeschouwers getuige geweest van mooie wedstrijden en de directie had voor een keurig programma zorg gedragen. Vooal de laatste wedstijd, de inter nationale koppelwedstrijd was een groot succes. Wat werd in dezen wedstrijd gedurende bijna 11/2 uur gereden! Deze heel kleine zesdaagsche slaagde buitengewoon. De directie van de Alk- maarsch Wielerbaan kan niet anders dan met genoegen op deze eerste wedstrijden terug zien. (Ongecorrigeerd.) IJMUIDEN, 6 Aug. Rijksvischafslag. Tarbot 1.00 —1.60 per K.G. Griet 10.0030.00 per 50 K.G. Tong 1.102.40 per K.G. Middel Schol 21.00— 27.00, Zetschol 16.0022.00. kleine Schol 19.00— 44.00, Schar 6.00 per 50 K.G. Vleet 42 cent per st. Pieterman en Poon 2.5015.50, groote Schelvlsch 25.0030.00, middel Schelvlsch 15.0018.50, kl. midd. Schelvlsch 5.50—14.00, kleine Schelvlsch 3.805.50 per 50 K.G. Kabeljauw 23.00—52.00 per 125 K.G. Gullen 1.50—7.50, Wijting 2.504.60 per 50 K.G. Koolvisch 2550 cent per stuk. Makreel 6.509.00 per 50 K.G. Versche Haring 7.309.00 per kist. van de heden aan den Rijksvischafslag aangeko men STOOMTRAWLERS Te Bergen 520 manden 3210.te Petten 260 man den 4000.IJszee 250 manden 2690.Gloria 825 manden 4320.Ewald 400 manden 2470. Christina 26 manden 3100. LOGGERS Katwijk 105 440.—, Katwijk 42 410—, Katwijk 104 430.—, Katwijk 173 410.—, Katwijk 178 470.—, Katwijk 65 510.—, Katwijk 60 610.—, Katwijk 147 490.—. Aan het verslag over het boekjaar 1933 van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord- Holland te Bloemendaal, is het volgende ont- 16 Irf den loop van het verslagjaar is overge gaan tot de bestelling van 2 Ljungström turbi nes van 17.000 kw elk; de levering hiervan is opgedragen aan de N.V. Werkspoor te Amster dam. Ten behoeve van de 2 turbines werden 2 voorspantransformatoren van 25.000 kVA bij de Transformstorenfabriek te Nijmegen oesteld, terwijl de benoodigde olieschakelaars bij de Siemens Schuckert Werke te Berlijn werden betrokken. Het centrale bedrijf verliep uitstekend en gaf alle reden tot tevredenheid. Van de Hoogovens werden rond 409 millioen M3 gas afgenomen, terwijl ca. 44 millioen kg. steenkolen, cokes en olie werden verstookt. Door de Centrale te Velsen werden 179.726.788 kWh. afgegeven, ingekocht werden 20.275 031 kWh. zoodat ons hoofddistributienet 210.001.819 kWh. opnam of 2.146.393 kWh. minder dan in 1932, hetgeen een vermindering beteekent van 1.01 pCt. Het aantal verkochte kWh. bedroeg 199.864.914 tegen 201.778.746 in 1932, een achter uitgang dus van ca. 2 millioen kWh. De groot industrie in de Zaanstreek nam 730.965 kWh. minder af, de grootindustrie buiten de Zaan streek 1.339.957 kWh meer dan in 1932. De ongunst der tijden doet zich bij alle cate gorieën van verbruikers, met uitzondering van de polders, waarvan het verbruik afhankelijk is van den regenval, die in 1933 buitengewoon laag was, gevoelen. Wij prijzen ons nog gelukkig, dat laatstgenoemde categorie uitgezonderd wij onzen geheelen afzet nog hebben kunnen hand haven. Onze vorenbedoelde bemoeiingen voor de ver meerdering van stroomverkoop voor huishoude lijke doeleinden heeft den ongetwijfeld ook in de laagspannlngsgebieden aanwezigen drang naar bezuiniging in stroomverbruik kunnen op vangen. Met de firma Van den Broek te IJmuiden werd met succes samengewerkt, vooral inzake de acquisitie voor boiïers, evenals met de firma Salentijn te Amsterdam. Te Hoorn heeft de firma Scholten en Pijper, in combinatie met de A. E. G. goed werk verricht. Met het Landbouwhuishoudonderwijs werden de aangeknoopte relaties onderhouden. Het electrisch koken voldoet leeraressen en ieerlin- gen uitstekend. Nadat het vorig jaar was gebleken, dat bij de tegenwoordige prijzen voor tuinbouwproduc ten de electrische grondverwarming slechts voordeel bood bij het kweeken van bloemen, werden de met gunstig resultaat bekroonde proefnemingen in deze materie te Aalsmeer met kracht voortgezet. Een verheugend gezichtspunt is daarbij, dat de acquisitie en uitvoering dezer grondverwar- mingsinstallaties thans ter hand genomen zijn door de firma Heringa Wuthrich te Haarlem, die tevens de niet geringe „service", die aan deze installaties is verbonden, op zich neemt. De bereikte resultaten zijn van dien aard, dat thans in Aalsmeer overal over electrische grondverwarming wordt gesproken als een nieuwe veelbelovende kweekmethode, die het mogelijk maakt de bloemen te vervroegen, het gewas te verbeteren en het aantal mislukkingen vooral bij de winterkweek te beperken, terwijl het gebruik der kweekgronden en kassen in tensiever wordt. Wat de financieele resultaten betreft moet in aanmerking genomen worden, dat dit jaar zeer bijzondere posten de rekening aanzienlijk hebben beïnvloed als tariefsverlagingen; verla ging van de meterhuren; verhooging van resti tutie op destijds verstrekte rentelooze voor schotten; extra afschrijvingen en door de Pro vincie nagevorderde rente. De winst en verliesrekening sluit met een winstsaldo van f 278.434, dat is overgebracht naar de reserve voor extra afschrijvingen en vernieuwingen. Zaterdag werden te Noordwijk aan Zee Nati onale reddingsdemonstraties gehouden door den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. Het aantal genoodigden en belangstellenden was enorm groot. Onder de aanwezigen merk te we op den burgemeester van Noordwijk den heer v. d. Mortel, wethouder Alkemade, alle 4 plaatselijke geneesheeren, den heer P. H, v. Roijen, secretaris van het Oranje Kruis te Am sterdam, den heer A. J, Meijerink uit Haarlem Hoofd Consul voor de Centrale Propaganda Het geheel stond onder leiding van den heer J- W. van Gemen te Amsterdam. Aan de demonstratie werd deelgenomen dooi de kustbrigades van Noordwijk, Katwijk, Bloe mendaal, Den Haag, Rotterdam en Amster dam. Even na drie uur heette de voorzitter van den bond de heer H. H. Bierlee uit Amsterdam, alle genoodigden, in het bijzonder den burge- mestr en wthouder Alkemade, hartelijk wel kom, waarna hij het rijk voorziene programma aankondigde. Hierna kwamen alle deelnemen de brigades het terrein opgemarcheerd, ondei luid applaus der aanwezigen, Zeer vlot werd het programma afgewerkt. Na ieder nummer gaf het publiek op uitbundige wijze zijn lof tl kennen over het mooie werk der Reddingsbri gades. In het bijzonder dient vermeld te wor den 't nummer Redding door middel van Austr. haspel, welke zeer vlug en handig geschiedde door de Rotterdamsche Redingsbrigade, Deze brigade gaf blijk, zeer goed afgericht te zijn. Dezen middag is weer ens duidelijk het nut tige, doch soms uiterst moeilijke werk der Red dingsbrigades gedemonstreerd. Een woord van hulde komt zeker toe aan de mannen die hun leven in de waagschaal stellen voor dat van an deren. Laten daarom diegenen, die bij het ba den niet altijd de noodige voorzichtigheid in acht nemen bedenken, dat zij niet alleen zich zelf in gevaar brengen, doch ook spelen met het leven van hen die steeds klaar staan, hun me- demensch van den verdrinkingsdood te red den. Kiosk-misère Het wil met de kiosk op het Badhuisplein nog maar niet vlotten. Was Don derdag j.l. in den raad besloten, den heer v. Petegem de kiosk weer te laten betrekken, thans deelt men ons mede, dat deze voor het seizoen er van afziet, de kiosk alsnog te exploiteeren. Thans erst den gemeenteraad of één der twee aanbie dingen, vermeld in ons laatste raadsverslag, te aanvaarden, waardoor tenminste nog eenig fi nancieel resultaat wordt verkregen, of de kiosk voor het verdere seizoen ledig te laten. Alle beetjes helpen Het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds, gevestigd te 's Gravenhage, heeft zich na overleg bereid verklaard het res tant der door de gemeente Zandvoort met dat fonds geslyoten geldleening, welke thans pCt. rente doet, per 16 Augustus a.s. te conver- teeren in een 454 pCt. leening, te sluiten tegen parikoers. De eenige bezwarende voorwaarden welke hieraan is verbonden is, dat opnieuw 5 jaren zullen intreden, waarin vervroegde aflos sing dezer leening niet mogelijk zal zijn dan te gen den koers van 101 pCt. Het rentevoordeel dezer conversie bedraagt 54 pCt. van f 776.000 is f 1940. Aangezien dit aanbod op korten termijn (2 da gen) geldig is, zal heden 4 uur een spoed- eischende raadsvergadering worden gehouden, met als eenig agendapunt bovenstaande con versie. Aanrijding Zaterdagmorgen had een aanrij ding plaats aan de Zuidzijde, tusschen een auto, bestuurd door T. en een handwagen, bestuurd door J. Door de politie werd een onderzoek ingesteld. Diefstal Door Z., wonende alhier, is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, hetwelk hij had opgeborgen aan de Visch- straat, alhief. Vermoedelijk heeft men zich door middel van een valschen sleutel toegang tot dit pakhuis verschaft. Gem. Visscherijschool Door het bestuur der IJm. Rëedersvereeniging is aan den Raad verzocht, het leerplan der Visscherijschool uit te breiden met het vak radio-telefonie. De waarnemend directeur heeft hieromtrent bericht, dat het met een wijziging in het leer plan kan geschieden. Concert „Concordia" Donderdag 9 Augus tus zal de harmonievereeniging „Concordia" in de muziektent op het Willemsplein haar eerste concert in dit seizoen geven. Als bijzon derheid zij vermeld, dat dit concert staat onder leidng van den nieuwen diretceur, den heer Philip Vlessing, zoon van wijlen Sam Vlessing. Dien avond zal een geheel Vlessing-pro- gramma uitgevoerd worden en ten gehoore worden gebracht vijf composities en twee arran gementen van Sam Vlessing benevens twee composities van den heer Philip Vlessing. Het programma luidt: Ad Honores, marsch, Sam Vlessing. Ouverture Solemnelle, Sam Vlessing. Finlandia Sibelius arr, Sam Vlessing. Suite pour Harmonie et fanfare, Philip Vlessing. La Charmante overture Sam Vlessing. Pastorale Suite, Philip Vlessing. Vlaamsch feest, Sam Vlessing. Mooi Nederland, Sam Vlessing. Deze uitvoering zal zeker door het publiek van IJmuiden, waar de heer Sam Vlessing een geziene figuur was, maar ook door vele muziek liefhebbers in de gemeente Velsen met belang stelling worden tegemoet gezien. Zooals men weet, werd in 1927 opgericht het Comité „Henric van Veldeken". Het eerste doel was het verkrijgen van een gedenkboek voor den grondlegger van de Nederlandsche littera tuur. In een prijsvraag, voor dat doel uitge schreven, werd winnaar de heer L. G. Rogier, te Rotterdam, wiens boek in 1931 werd uitge geven. De uitgave droeg veel bij tot het bekend maken van de beteekenis van den dichter. Door giften uit alle deelen van ons taalge bied hiertoe in staat gesteld kan het comité thans met zijn arbeid voortgaan. Op Maandag 10 September zal te Maastricht op het plein achter de St. Servaas- en St. Janskerken, een standbeeld van Henric van Veldeken onthuld worden, ontworpen en uitge voerd door den Maastrichtschen beeldhouwer, den heer Charles Vos. Dit plein, hetwelk thans St. Servaasklooster genoemd wordt, zal van genoemden datum af den naam van Henric van Veldeken-plein dra' gen. Het levensgroote bronzen beeld zal Henric van Veldeken in zittende houding voorstellen. De voorzijde is gekeerd naar den St. Janstoren, terwijl het gelaat naar de St. Servaaskerk ge wend is. Op het voetstuk zal worden geplaatst: aan de voorzijde: Dat is VAN VELDEKEN HENRIC 12de eeuw (St. Servaaslegende, Vs. 13433). aan de achterzijde: 10 September 1934 aan een zijkant: Hij hadde Sinte Servaes verkoren Te patrone en te heren (St. Servaaslegende, Vs. 2922/23) aan den anderen zijkant: De blitscap sunder rouwe het Bit eren, he is rike Dat herte dat dl rouwe ln stet Dat levet jamerlike. (Minneliederen). Zaterdag werd in Midden Beemster een in ternationale draverij gehouden, waaraan 20 paarden deelnamen. De uitslag was: 1. Notherman B., eigen. J. Schoon, Medemblik, berijder J. Vergay (f 200. 2. Mixerin, eigen, de Graaf, Oostzaan, ber. J. v. Leeuwen Jr. (f 100.3. Ockland Baron B, eigen. J. Hagen Bussum, berijder eigenaar (f 50.4. Reval D eigen. Prinszen, Zaandam, berijder eigenaar (f 25. Vraag: Hoeveel KM. is de afstand Zaandam- Roermand. Met en zonder passeeren van Rot terdam. Of kan alleen over Rotterdam gereden worden? Antw.: Er kan over Utrecht, Den Bosch, Eindhoven ook gereden worden. De weg over Rotterdam is: Zaandam, Am sterdam, Sloten, Hoofddorp, Nieuw-Vennep, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Leiden, Den Haag, Delft, Rotterdam. Dordrecht, Willems dorp, Moerdijk, Terheyden, Breda, Tilburg, Moergestel, Oirschot, Eindhoven, Weert, Kei pen, Roermond. Totaal 254 K.M. De weg over andere steden ls: Zaandam, Amsterdam, Duivendrecht, Loenen, Breukelen, Maarssen, Utrecht, Houten, Culemborg, Gel- dermalsen, Zaltbommel, Hedel, Den Bosch, Vught, Eindhoven (148 K.M.). Geldrop, Weert, Baexem, Roermond. Totaal 200 KM. Vraag: Ik heb een witte jonge poes, welke door het ravotten smoezelig en smerig wordt. Kan men een poes wasschen of is dit voor het diertje schadelijk? Waarmede en hoe kan zij het best gewasschen worden? Antwoord: In een lauw sopje kan de poes gewasschen worden. Men mag echter geen ge bruik maken van creoline, lysol e. d. Na het wasschen moet men het dier goed af drogen en daarna op een warme plaats eemgen tijd laten nadrogen. BOVENKARSFEL. Bloemenveilingsver. „West- Friesland" De darwins zijn goed gegroeid op de klei, al zijn de meeste niet mooi In de huid. Noteering: Artus 12 op 1.501.60, 11 12 1 45 10-11 1.001.10; l'Aurore 12 op 1-60. *J"12 1.40; Brillant Star 12 op 1.60—1.70, 11-12 L49— 150 10-11 1.101.20; Couronne d Or 12 op 1.80— 2*10, 10-11 1.35—1.45; Couleur Cardinal 12 op 1.50, 11-12 130' Cramoisie Brillant 11-12 1.30, TOO1;2 Cuillrian Ï2 op 1.50. 11-12 L30; ColmnbuB 11-12 2.35; calypso 12 op 1 50—:1.60. H 12 1.30— 1.40; Crimson Queen 12 op 1.50. 11-12 1.30 Due de Berlin 1.60—1.70, 11-12 1.40—1.50, 10-11 *-10— 1.20; Flamingo 12 op 1.50, 11-12 130; 12 op 1.50, 11-12 1.30; Grand due 12 op 2.35—2.40, Gen. de Wet 12 op 2.70—2.90. 11-12 2.25—2.40. Gele Prins 12 op 1.55; Hermann Schlegel 12 op 1.50, 11-12 1.30. 10-11 1.00; Van der Hoer 12 op 1.50—1.55, 11-12 1.30; Ibis 12 op 1.50—1.60,]11-12 1.301.40. 10-11 1001.10: Lady Boreel 11-12 1.35, 12 op 1.60; Lady Moore 11-12 1.45: Lac van Haar lem 12 op 2.60; Mon Trésor 12 op 2.70—2.75; Mu- rillo 11-12 1.30; Van de Neer 11-12 1.301.35, Orange Nassau 12 op 3.003.20, 11-12 2.30 2.60; Prosperity 12 op 1.50, 11-12 1.30, 10-11 1.00; Pink Beauty 12 op 1.50—1.60. 11-12 1.30; Prinses Ju liana 12 op 2.05. 11-12 1.75; Pr. van Oostenrijk 12 op 1.50, 11-12 1.30—1.35. 10-11 1.00—1.10; Peach Blossom 12 op 1.601.95, 11-12 1.40—1.60, 10-11 1.00—1.20; Pelikaan 11-12 1.85; Queen Flora 12 op 1.50—1.60, 11-12 1.40—1.50; Rijzende Zon 12 op 1.90, 11-12 1.45—1.50; Rose Précose 12 op 2 352.40. 11-12 1.60; Rose la Reine 11-12 1.30, 10-11 1.00; Rose Luisante 12 op 1.601.65, 11-12 1.30; Scarlet due 12 op 1.50, 11-12 1.30, 10-11 1.00 1 jo- Salvator rose 11-12 1.30; Schoonoord 11-12 2 80; Titiaan 11-12 2.80; Vermilion Brillant 12 op 1.501.60. 11-12 1.451.60, 10-11 1.00—1.20; Vuurbaak 12 op 1.501.60, 11-12 1.301.40; Witte Valk 12 op 2.65—2.85, 11-12 2.40—2.60, 10-11 1.45 1.60; Witte Zwaan 12 op 1.50, 11-12 1.30, 10-11 I 00i.iO. Albino 12 op 2.302.50. 11-12 1.50 1.85; All. Pierson 12 op 1.601.75. 11-12 1.40— 150; After Glow 1.20—1.30, 11-12 1.10; April Queen 12 op 1.40, 11-12 1.15; Bartigon 12 op 1.30, 11-12 0 901.00; Bouton d'Or 11-12 1.101.20; Bar de la Tonnaye 12 op 1.20—1.35; Carrara 12 op 3.203.30; City of Haarlem 2.35; Dldo 12 op 1.40; Famcombe Sanders 12 op 1.201.25, 11-12 0.90 1.00; Gretchen 11-12 0.90, 10-11 1.00; Inglesc. Yellow 12 op 1.20, 11-12 0.90—1.00; Indus 12 op 1.50; La Candeur 12 op 1.S51.60, 11-12 1.00 1.20; La Merveille 12 op 1.20—1.40; Lodewijk XIV 11-12 1.35; Moonlight 12 op 1.20, 11-12 1.0O—1.10; Mad Krelage 12 op 1.20, 11-12 0.901.00; Mls3 Wllmott 11-12 1.20; Pride of Haarlem 12 op 1.20, 11-12 0.90; Pr. Elisabeth 12 op 1.201.30, 11-12 0.901.00; Prince of Wales 12 op 1.70; Rose Cop land 12 op 3.55; Rev. Ewbank 12 op 1.201.30, 11-12 1.00; Sieraad van Flora 12 op 1.20; Sonja 12 op 1.501.60, 11-12 1.30; Sultan 12 op 1.20; Sundew 12 op 1.20, 11-12 0.95; Stockholm 12 op 1.50; Vlctoire d' Olivelrra 12 op 1.201.25. 11-12 0.901.00; Will. Copland 12 op 1.201.30, 11-12 0.90—1.10, 10-11 0.700.85; Will. Pitt 12 op 1.20 1.25, 11-12 0.901.00; Zwanenburg 12 op 3.00, 11- 12 2.102.30. Alles per 100 stuks. HILLEGOM. 3 Aug. Coöp. Veilingsver. „Hllle- gom" U.A. Onderstaande prijzen werden genoteerd, alles zlftmaat. Enkele vroege Tulpen; Artus 11 1.40: Brill. Star 12 1.70, 11 1.45; Cramoisie Brillant II 1.30; Coul. Cardinal 11 1.25; Diana 11 1.30, 10 1.00: Due de Berlin 12 1.60. 11 1.50: Flamingo 12 1.50, 11 1.30; Fred. Moore 12 1.50, 11 1.30. 10 1.00; Gele Prins 12 1.50, 11 1.30; Gen. de Wet 2.30; Grand Due 12 2.40. 11 1.95; Ibis 12 1.50, 11 1.35, 10 1.05; King of the Yellow 12 1.50, 11 1.45, 10 1.00; La Précieuse 12 1.50; La Reine Max 11 1.30; Ophlr d' Or 12 1.60; Pr. van Oostenrijk 11 1.30, 10 1.00; Prinses Helena 12 1.50; Proserpine 13 op 1.50; Scarlet Due 10 1.00; Solita 12 5.00; Verm. Brillant 12 1.55, 11 1.50, 10 1.25; Witte Joost 11 1.50; Witte Zwaan 11 1.30, 10 1.00: Witte Duo Max 12 1.65. 11 1.40. Dubbele vroege Tulpen: Couronne d'Or 11 1.85, 10 1.25; Electra 12 1.50. 11 1.35; El Toreador 10 1.00; Murlllo 12 1.50. 11 1.80; Mr. V. d. Hoef 12 1.55, 11 1.35; Peach Blossom 12 1.80, 11 1.55: Tournesoll 10 1.45; Theeroos 12 1.50, 11 1.30; Vuurbaak 12 1.55, 11 1.35. 10 1.10. Darwlntulpen: Adolf v. d. Heyden 12 1.20, 11 0.96, 10 0.75; Allard Pierson 11 1.50; Bartigon 12 1.20, 11 0.97, 10 0.80; Bar. de la Tonnaye 12 1.20, 11 1.00, 10 1.00; Clara Butt 12 1.20, 11 0.92, 10 0.86; City of Haarlem 12 2.40; Farnc. Sanders 12 1.20; La Merveille 12 1.25; Le Notre 12 1.25, 11 1.00, 10 0.86; La Candeur 10 1.05; Mam. v. St. Aldegonde 10 0.80; Mad. Krelage 12 1.25, 11 1.00: Prof. Rauwenhoff 11 1.00; Prinses Elisabeth 12 1.20, 11 1.00, 10 0.80: Rev. Ewbank 12 1.30, 11 1.00; The Sultan 12 1.25, 11 1.05; Victoire d'Oli- veirra 12 1.20, 11 1.00; Wm. Pitt 11 1.00; Wm. Copland 12 1.25. 11 1.05, 10 0.78. Enkele late Tulpen: Eclips 12 1.25, 11 1.00, 10 0.76; Inglesc. Pink 11 1.15; Inglesc. Yellow 12 1.25, 11 1.00, 10 0.81; Miss Blanche 12 1.30; Pico- tee 11 1.15, 10 0.70; T.T. Canada 11 1.00. Narcissen: Cervanthus 2.00, Emperor 1.001.05. Homespun rnd. 0.20, Horace H. 0.80, King Edward VII dn. 0.80, King Alfred 1.002.00, Lucifer 0.40, Mad. de Graaff dn. en rnd. 0.851.00, Mad. Plemp 1.001.45, Poët. Recurvus 1.00, Sulpher Queen 0.40—0.50, Southern gem. 0.450.90. Spring Glory rnd. 0.80, Victoria 1.001.50, White Lady 1.25. Crocussen: Albion Purper z 9 0.60, z 8 0.30, blauw z 6 0.12, geel 11 0.60, id. 10 0.45, Id. 9 0.30, id. 8 0.12, Id. 7 0.07; Gen. Gordon 9 0.60, id. 8 0.40, id. 7 0.30, Id. 6 0.08; Mont Blanc 8 0.46. id. 7 0.30; Pallas 8-9 0.50; Purp. Gr. Fl. z 9 0.80; Q. o/t Blues 0.50; Speclosiun 6 op 0.35. Bijgoed: BI. Druifjes 6 op 0.060.08; Colchicum paars 23 op 3.90, Colchicum Aut Major 2.00, Crown Imperial kleln 5.20, dubb. Galanthus top 1.25, 5-6 1.00, 4.55 0.70, Eng. Iris Pr. Albert 0.40, enk. Galantbus 5 op 0.50, Gal. Nivalis 6 op 0.75, Lil. Candidum 6.00, Muse. Heav. Blue 9-11 0.35, 7-9 0.12, 6-7 0.060.08, Sc. Camp. H. Blue 12 op 0.60, 11-12 0.50, 9-11 0.50, Scilla Blue Queen 7 op o.25, Scllla Rose Queen 10 op 0.60, Scilla Camp. Alba 7 op 0.25. Texelsche Narcissen. Beste zware en blanke goed gesorteerde. Von Sion 375 per kist 4.60, 400 p. kist 5.30, 500 per kist 4.304.80. 550 per kist 3.50, 600 per kist 3.20, 675 per kist 2.70, 850 per kist 2.30 2.50. Golden Spur 475 per klst 2.705.50, 625 per kist 2.30, 675 per kist 1.75, 825 per klst 1.50. Kisten met hetzelfde aantal maar minder kwa liteit en minder goed gesorteerd zoowel Von Sion als van Golden Spur konden verkocht worden, maar voor beduidend minderen prijs. LEIDEN, 4 Aug. Botermarkt. Prima fabrleksbo ter (contr.) 1.52, prima boerenboter 1.401.45 p. K.G. Aanvoer 790 K.G. Handel goed. LEIDEN. Turfmarkt van 30 Juli4 Aug. Geen aanvoer. Prijzen lange turf 6.007.00 per 1000 st. lUU Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 11