Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan 'n „O voor 75.000gezinnen STADSNIEUWS Wat de tonq streelt jfja/i/uf Fraaie strijd der A-stayers VOOR GOED AFDRUXWERK Fotohandel B. de Leeuw 20 fietsers in de val PIELAGE - ZIJLSTRAAT 18 - TELEFOON 11078 van, OP DE STADION-BAAN Hitier verleent amnestie VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1934 SCHOLTENS' BAKKERIJ ^iiuiiinimniiHininniiiiiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiiiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiiiHiiiiiHiiiJiiHiimimiunniiinTnm^ ALS BEDIENDEN KNOEIEN Worden ook anderen slecht ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE HAARLEM F aillissementen BRAND Postduivenvereeniging H.A.K. Examen hoofdakte Examen handenarbeid HALFWEG IJMUIDEN Tuchthuisstraat 14 Zonder plaatje reden zij argeloos over den Muiderstraatweg Zonder rijwiel moesten zij huistoe VELSEN CRICKE7 N.C.B.-elf tal - Harrow Wanderers een draw De tweede dag. Labouchère scoort 155 not out ROOKVLEESCH is op het oogenblik het meest gevraagde artikel LEVENSMIDDELENHUIS lste KLAS ii KLEVERPARKWEG Tomaten-Leverpastei per bus 22 cent 1== SPAARNWOUDERSTRAAT 53 Uiterst fijne Bitterkoekjes 20 ct. p. ons KAMPIOENSCHAPPEN VAN DU ITSCHL AN D Mej. Rollin Couquerque verliest. Succes in gemengd dubbelspel Bazar voor „Zonnestraal" DUIVENSPORT De Bonte Duif „De Postduif" De laatste ronde kreeg van der Wulp motorpech, waardoor Snoek Jr. den 75 K.M.- wedstrijd won Een nieuw baanrecord Nu de functies van president en kanselier zijn samengevoegd NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT De middagzitting opende met een zaak, die met gesloten deuren behandeld werd. Daarna kwam een helingszaak, die bij gebrek aan ge tuigen tot de volgende week wordt aangehou den. Dan kwam een geval van diefstal en heling ter sprake, waarbij niet minder dan vijf ver dachten gedagvaard waren. Als eerste getuige werd gehoord G. M., kruidenier te Haarlem, tot wiens nadeel in den afgeloopen winter verschil lende waren werden ontvreemd door knechts, die bij hem in dienst waren, in totaal tot een bedrag van ruim 300. Dan werd P. D. Jr. gehoord, een chauffeur, die de ontvreemde waren opkocht. Verdachte C. G., ais getuige gehoord, beweerde, dat D. hen tot den diefstal had aangezet. Rechercheur M. herkende de kruidenierswaren ter rechtbank aanwezig, als goederen door hem in het huis van D. Jr. in beslag genomen. De officier van justitie nam de feiten als bewezen aan en eischte voor de twee eerste verdachten elk zes maanden. Dan nam de chauffeur D. Jr. in de beklaag denbank plaats, beschuldigd van heling. We derom werd de kruidenier M. als getuige ga- fa. oord. Daarna C. G., die als voornaamste de gestolen goederen aan D. heeft verkocht. De officier van justitie legde vooral den na druk op 't feit, dat D. de knechts van M. tot diefstal heeft aangezet. Daarom eischte hij drie maanden. De verdediger Mr. Stomps wilde in verdachte niet den auctor intellectualis van den diefstal zien. Allen, bij wie verdachte in dienst geweest is, zijn vol lof over hem. Zijn patroon, die zelf door de tijdsomstandigheden achteruit gegaan is, is nog steeds bereid hem wederom in dienst te nemen, als hem dit weer mogelijk wordt. Gezien deze gunstige antecedenten, pleitte verdediger voor een voorwaardelijke veroordee ling. Als volgende verdachte verscheen de 18-]arige M. v. d. B., loopknecht, die een keer verdachte G. bij diefstal behulpzaam is geweest. De offi cier van justitie nam vele verzachtende om standigheden in acht en eischte daarom slechts twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaren. Dan kwam eindelijk de laatste verdachte in het beklaagdenbankje, de 69-jarige P. J. D. Sr., kioskhouder te Haarlem, vader van den derden verdachte. Deze had van verdachten G. en K. van de gestolen goederen gekocht. Verdachte beweerde, dat hij bij den koop niet begreep, dat de goederen van misdrijf afkomstig waren. De getuigen waren dezelfde als bij de vorige ver dachten. Hun verklaringen brachten geen nieuw licht in de zaak. De officier van justitie zeide tevreden te zijn met een voorwaardelijke ver oordeeling van twee maanden met drie jaren proeftijd. Mr. Stomps begon zijn verdedigingsrede met een theoretische uiteenzetting van enkele va- derlandsche hebbelijkheden, in de ethische sfeer tusschen eerlijkheid en oneerlijkheid gelegen. Het feit, dat verdachte niet precies de her komst der goederen heeft nagegaan, sluit geen heling in. Bovendien was eenvoudige smokkel handel niet uitgesloten, daar het goederen be trof, waarvan de accijns enkele malen de waar de der goederen uitmaakt. Uitspraak in al deze zaken 21 Augustus e.k. Wijziging Curator in het faillissement van J. G. P. Bol, wonende te Zandvoort aan de Kerkstraat 5 (handelende te Amsterdam on der den naam Textiel Industrie v.h. H. Meyer, Keizersgracht 453) uitgesproken d.d. 7 Augus tus 1934, curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, thans benoemd tot curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis te Haarlem. Opheffing faillissement wegens gebrek aan actief: Johan de Schaaf, wonende te Zandvoort, Boul. de Pavauge 15. Curator Mr. W. P. Vis te Haarlem. Donderdagavond te ongeveer half vijf brak een begin van brand uit in de eerste Nederl. Fabriek voor Werktuigen aan den Spaamdam- tnerweg te Haarlem. Een werkman had zijn pijp aangestoken en wierp een lucifer weg, die terecht kwam in een bak lak, die aanstonds vlam vatte. Men slaagde erin het vuur in den aanvang te stuiten. De brandweer was spoedig ter plaatse. Veldt 2 11 38, Joh. H. Smit 3, S. van Gennep 4 47, H. Dankelman 5 31 41 55, C. van Leuven 6 7 14 15 20 21 22 34 45, L. van Berkel 8, A. Peral 9 23 35, J. Heintjes 10 16 17 33 42 46 48, G. Bijster 12 13, 28 29, W. Mens 18 19, J. J. Lasschuit 27 51 52 52 53, B. H. van Gelderen 32 43, H. Wassenberg 31, M. Riebeek 36 49, J. A. de Jong 54. Door de Postduivenvereeniging H.A.K. werd 5 Aug. een wedvlucht gehouden van Vilvoorde (162 K.M.). De duiven werden te 7 uur gelost met Z. W. wind. De eerste duif bereikte een snelheid van 1346.65 meter per minuut. De laatste prijswinner 1269.03 meter per minuut. Als volgt werden de prijzen gewonnen: H. J. Petter 1, 6, 14, 24, 25; P. Dhaene 2, 20, 28; J. J. Hart 3, 12, 21, 29; C. Koning 4, 7, 8, 10, 11; H. v. Alphen 5; J. W. Cornet 9, 33; J. Pieke 12, 15, 26, 27; C. v. Meurs 16, 19; H. de Droog 18; G. H. Stouten 22; M. Groeneveld 23, 30, 31; S. Hiltlager 32, 35, 36; E. Casseë 34. HAARLEM. Geëxamineerd 3 vrl. en 5 mannl. candidaten. Geslaagd de heeren P. v.d. Waal, Zaandam; A. C. Twist, Castricum; B. J. Nis- sing, Zaandam; F. H. W. Leus, Aalsmeer; Me vrouw R. Bas-Blokker, Zaandam. HAARLEM. Geëxamineerd 14 vrouwel. can didaten. Geslaagd de dames J. Th. Kaart, Th. C. Scholten, G. S. van Regteren Altena, Am sterdam; J. W. Pruissen, J. S. W. M. Senden, A. Zwanenburg, Haarlem; M. H. Groenhuyse, N. A. Schilp, Utrecht; J. V. Hoebee, B. W. Reves, Bussum; A. P. Klaver, Opmeer. Koninginnefeest Hoewel in verband met overlijden van H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. den Prins der Nederlanden aanvanke lijk hiertoe geen plannen bestonden, is door het bestuur van de Oranjevereeniging „Halfweg Zwanenburg en Omstreken" thans definitief be sloten tot het organiseeren van een Koningin nefeest. Reeds is een voorloopig programma samen gesteld. Algem. Visscherij Mij. Aan het jaarverslag over 1933 van deze Maatschappij wordt het volgende ontleend: Na afloop van de staking werd het bedrijf door de nieuwe exploitante onzer Maatschappij, de N.V. „De Vem", uitgeoefend met 2 motor- loggers, 2 stoomharingschepen en 16 stoom trawlers, waarbij een 7-tal van de Algemeene Visscherij Maatschappij. De met deze schepen in de tweede helft van 1933 behaalde resul taten waren niet ongunstig, de gedurende het eerste half jaar door de staking veroorzaakte verliezen konden echter niet meer worden inge haald, zoodat aan het einde van het boekjaar de balans een nadeelig saldo vertoonde van 24.489 (45.957). Vermeerderd met het op de balans resteerende verliescijfer over 1931 en 1932 van 90.241 wordt het totaal-verliessaldo per 31 December 1933 114.731. Hierbij zij opgemerkt dat reeds gedurende een 4-tal jaren geen afschrijvingen op de boek waarden van onze schepen en gebouwen zijn toegepast. De scherpe daling die intusschen in de handelswaarde, vooral van de oudere schepen, heeft plaats gevonden, doet het gewenscht voorkomen de boekwaarden onzer bezittingen aan een algeheele herziening te onderwerpen Het ligt in de bedoeling van directie en com missarissen om zich in het komende najaar met voorstellen dienaangaande tot de aandeel houders te richten. De balans per 31 December 1933 vermeldt als: Activa: aandeelen in portefeuille 500.000 (onv.), aandeelen in dochtermijen 470 000 (onv.), diverse Visscherij Mijen f 592392 (554.408), diverse debiteuren 6968 (6988), be leggingen waarbij 5 aandeelen A.V.M. 95.949 (109.450), geb. Middenhavenstraat 25.000 (onv.), goederen, meubilair etc. 806 (onv.), Een controle der rijwielplaatjes, welke door commiezen en rijksveldwacht geheel onver wachts te Muiden werd uitgeoefend, is niet on vruchtbaar geweest. Ten einde deze contróle zoo doeltreffend mogelijk te maken, hadden de controleerende ambtenaren zich opgesteld op den rijksstraatweg tegenover de Buskruitfa briek, waar de fietsers zoowel den ouden straat weg als den nieuwen weg kunnen kiezen, zoo dat geen hunner aan het waakzaam oog kon ontsnappen. Er werden totaal niet minder dan 20 fietsrijders sters) aangehouden, die het er nog maar zonder geldig plaatje op gewaagd hadden hoewel de maand Augustus toch reeds meer dan een week oud is. Alle vertre- ders der rijwielbelasting bleken te Amsterdam te wonen. Daar zoo vaak in dergelijke gevallen on juiste namen en adressen worden opgegeven, gaf de rijksveldwacht er de voorkeur aan, de fietsen maar in besla gte nemen, zoodat de berijders(sters) per Gooische tram naar huis moesten keeren, of de welwillendheid van pas- seerende automobilisten moesten inroepen. De 20 fietsen werden op twee wagens ge laden, en ondergebracht in de gemeentelijke opslagplaats te Muiden. Om zich wederom in het bezit van hun eigen dom te stellen, zullen de eigenaars eerst een reisje van Amsterdam naar Weesp moeten ma ken, daar de boete aan den Rijksontvanger al daar moet worden betaald. Dan kunnen zij zich met de boete-kwitantie naar Muiden begeven, om hun fiets terug te bekomen, 't Is voor deze overtreders der wet op de rijwielbelasting dus wel „a long, long way", om hun fiets weer uit de handen van de rijksveldwacht te bevrijden. en G. Demmers. J. Mooijboer en C. van den Heuvel. R. Bakker en G. Zomer. E. G. Krab en M. J. C. Böhm. Geboren: G. GlimDekker, z. J. Dekker Plug, d. S. M. J. Schortemeijer—Ankringa, d. E. H. KuijtMetz, d. M. DekkerSlikker, z. C. G. GozelingDijkman, z. M. M. de JongCla- zing, z. G. de KlerkVlieland. T. Molvan de Bilt, d. R. Kramer—Peereboom z. Overleden: Harmina G. Wikkerink, 59 jaar, echtgen. van B. A. Reimes. Comelis van Pel, 27 jaar, ongeh. Gerrit Breekveldt, 67 jaar, wedwn. van A. C. Barendsen. Jan Goos, 46 jaar echtgenoot van P. Rademakers. Schouw B. en W. dezer gemeente brengen ter algemeene kennis, dat de schouw over de wateren zal worden gevoerd op Zaterdag 18 Augustus. verliessaldo 1932 90.242 (44.284), verlies 1933 24.489 (45.958) en als Passiva: aandeelenkapital gewoon lmillioen (onv.), aandeelenkapitaal preferent 50.000 (onv.), bijzondere reserve 5968 (7925), divi dend-reserve 237.678 (onv.), reserve voor nadeelige saldi in Visscherij Mijen 394.454 (337.463), bankier 100.762 (122.354), crediteu ren 16.975 (1483). Personalia. De heer Jan Beider, dirigent van verschillende plaatselijke koren, heeft de benoeming als leeraar in piano- en orgelspel en kinderzang aan de Eerste Haarlemsche Mu ziekschool, directeur Nico Hoogewerf, aanvaard. De heer Beider gaat zich metterwoon vesti gen te Haarlem, doch blijft dirigent zijner ko ren te IJmuiden en IJmuiden Oost. Updrachten. Het aanbrengen van roest- werende bitumineuse bekleeding op een gedeel te van een roldeur der Noordersluis is door den Rijkswaterstaat opgedragen aan de fa. J. H. L. Smits en Co. te Amsterdam voor 10.780; het cementeeren van de bekleeding op een gedeelte van de roldeur aan J. H. Meyer en H. Krau- wels te Beverwijk voor 3821 en het rondstralen van een roldeur aan de fa. S. Jongsma en Zoor. te Amsterdam voor ƒ5760. Burgerl. stand Ondertrouwd: L. R. Reelfs en J. A. Schartz. D. Braams en K. C. Kooyman. A. Th. Franck en G. H. Braarss. H. J. G. Vrickx en N. Sant. J. van der Poel en P. L. H. Schol ten. Getrouwd: P. van Kooten en C. v. d. Boo gaard. J. Broek en F. Bosma. N. van der Plas Door den regen werd eerst pas na de lunch begonnen, half twee. H. Breuning en mr. P. Labouchère vervolgden hun innings op het bowlen van J. G. Hopton en A. Duveen. De over van Hopton was zeer merkwaardig. Hij begon n.l. met drie no-balls, één wide en hield twee maal zijn aanloop van 26 pas bij het wicket in. De laatste ballen van de over bowlde hij met 6 pas aanloop. Na deze over werd Hopton afge zet en heeft verder den heelen wedstrijd niet meer gebowld. W. M. Welch verving hem. Op zijn bowlen werd H. Breuning schitterend achter het wicket gevangen (van 5-69 werd het 6-125)K. Neuen- burg die hierna inkwam, ging op denzelfden voet met mr. Labouchère door en de score steeg dan ook steeds. Op 187 liep K. Neuenburg even uit zijn crease en werd gestumped. H. Klink en E. Inglis Arkell, die hierna inkwamen, legden zich hoofdzakelijk op verdedigen toe om mr. Labouchère zijn century te laten maken. Met een harde vier op Welch voltrok hij dit feit. Nu ging mr. Labouchère er flink het opleggen en sloeg de bowlerij naar alle kanten van het veld. Op Wrigley scoorde hij o.a. zes vieren en een zes achter elkaar. Met een harde zes ver beterde hij het record van mr. H. Manen (147) voor de hoogste score hier in Nederland gemaakt tegen Engelschen. Helaas wist L. Rekkers zijn wicket niet op te houden en werd gevangen door Wrigley. Mr. P. Labouchère bleef dus met 155 not out. Zijn innings bevatte niet minder dan 23 vieren en vijf zessen. Het goede bowlen van Welch dient nog ge noemd te worden. Om half vijf gingen de Harrow Wanderers weer batten. De eerste over van Wunder had reeds succes. Wrigley speelde den bal in eigen wicket. Even later werd Stuwart Brown ce wild op het bowlen van Inglis Arkell en werd goed gestumped door L. Rekkers. P. Studd werd aan de boundery gevangen door F. Wunder op een hoogen slag. H. Healy bowled J. G. Hopton 1 W. Kramer c. and bowled J. G. Hopton 13 F. Wunder c. P. Studd H. Lawrence 10 H. de la Mar c. R. D. Stuwart Brown J. G. Hopton 21 A. van Baasbank c. J. G. Hopton A. Duveen 13 H. Breuning c. F. R. R. Brooke W. M. Welch 10 mr. P. Labouchère not out 155 K. Neuenburg st. F. R. R. Brooke A. Duveen 24 H. Klink bowled W. M. Welch 7 E. Inglis Arkell l.b.w. A. Duveen 11 L. Rekkers c. E. W. Wrigley 8 Ons rookvleesch is niet te zout malsch, fijn van smaak en kieurhoudend. VANDAAR ONS SUCCES N.B. Dat wij ook heerlijke ouderwetsche HAM verkoopen, weet U natuurlijk Telefoon 10987 Voor fijnproevers! Een nieuw product! Op veelvuldig verzoek wordt door onze firma t/m 31 Aug. ook te Zandvoort geh. en bezorgd. AFSLAG!!! Versch Holl. Rundvleesch. Lap pen, mag. of doorr. 30 ct. p. pd. 3 pd. 80 ct. Gehakt, half om 30 ct., 2 pd. 50 ct. Rollade, Rosbief of Lenden 50 ct., 3 pd. f 1.40. Bief stuk 60 ct. Voor reclame4 ons Gehakt, 4 ons Poulet en 1 Mergpijp 50 ct. P. J. SERNÉ, KI. Houtstr. 115, bij de brug Telefoon 13376 R. D. Stuwart Brown st. L. Rekkers E. Inglis Arkell 15 E. W. Wrigley bowled F. Wunder 1 P. Studd c. F. Wunder E. Inglis Arkell 20 G. R. Jackson run out 25 H. Lawrence bowled H. Klink 16 W. M. Welch not out 23 G. Stogdon J. G. Hopton F. R. R. Brooke did not bat C. R. Anson A. Duveen 100 Extra's 1 Totaal 101 voor 5 273 Extra's 28 301 J. G. Hopton 10 4 19 3 E. W. Wrigley 12 2 57 A. Duveen 19 7 66 4 W. M. Welch 30 7 77 2 H. Lawrence 7 3 23 1 G. Stogdon 6 1 25 R. D. Stuwart Brown 2 3 14, 2—21, 3—33, 4—60, 5—69, 6—125, 7- -187, 8—216, 9—293, 10—301. H. Klink 7 23 1 F. Wunder 6 15 1 W. Kramer 6 1 21 E. Inglis Arkell 9 1 30 2 A. van Baasbank 2 7 K. Neuerburg 3/6 4 1—4, 2—28, 3-43, 4—71, 5—101. Donderdag werden de kwart-finales in het heeren- en dames-enkelspel gespeeld. Bij de dames verloor Mej. Rollin Couquerque haar wedstrijd tegen Cilly Aussem in twee sets. Mej. Aussem speelde uitstekend en won met 6-2, 6-3. De drie andere kwart-finales werden gewon nen door Mevr. Sperling-Krahwinkel, Mej. Payot en Miss Scriven. De eerste twee spelen in de halve finale tegen elkaar, terwijl Miss Scriven uitkomt tegen Cilly Aussem. Bij de heeren won von Cramm, de titelhou der, zonder veel moeite van den Engelschman Tuckey. Ook Quist had weinig tegenstaijd in Tinkler (Engeland), terwijl zich nog voorts voor de halve finales plaatsten de Amerikaan Burwell en de Italiaan Sertorio. In het gemengd dubbelspel kwamen Mej. van Lindonk en Turnbull een ronde verder. Dit ging niet zonder moeite, want Mevr. Bartels en W. Menzl boden heftigen tegenstand en eerst met 2-6, 7-5, 6-2 zegevierde het Neder- landsch-Australische paar. De belangrijkste uitslagen luiden: Damesenkelspel. Kwart-finales: Mevr. Sperling-Krahwinkel Men schrijft ons: Het plaatselijk comité voor den „Zonne- straal"-dag, in samenwerking met het „Zonne- straal"-busjes-actie-comité te Haarlem, hebben besloten tot het organiseeren van een bazar voor „Zonnestraal", welke zal worden gehouden 19, 20, 21 en 22 October as. in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat, hier ter stede. Het werk-comité voor deze „Zonnestraal"- bazar is bezig met het samenstellen van een comité van aanbeveling, waarvoor nu reeds van bekende Haarlemsche ingezetenen de toezegging is ontvangen, dat zij in het comité van aan beveling zitting zullen nemen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 5 Aug. een wedvlucht vanaf Vilvoorde, 162 KM De prijzen werden als volgt gewonnen: P. H. Brakel 1, 2, 3, 5, 6, 8, 12; A. v. d. Linden 4, 9, 11; G. C. ten Bosch 7; J. J. Kan 10, 14; J. L Heemskerk 13. Uitslag wedvlucht Limoges op 7 Juli: L. van Berkel 1, J. v. d. Veldt 2, J. Heintjes 3, J. J. Lasschuit 4. Wedvlucht Corbeil op 15 Juli: A. Peral 1, N. Riebeek 2 4 7, C. van Leuven 3 6, J. J. Lasschuit 5, L. van Berkel 8. Wedvlucht Bordeaux op 21 Juli: C. van Leuven 1 3, J. J. Lasschuit 2 5, B. H. van Gelderen 4, J. Heintjes 6. Wedvlucht Oudenbosch op 22 Juli jonge duiven: A. C. Tanis 1 24 25 26 37 39 40 44, J. y. d. Voor de wedstrijden, die gisterenavond op de Stadionbaan werden gehouden, bestond slechts geringe belangstelling, wat zeker te betreuren is, daar er een aantrekkelijk programma werd verreden, dat zijn hoogtepunt vond in den fraaien strijd der A-stayers over 75 K.M. In verband met den regen kon eerst om half negen woraen begonnen. Voor de pauze werd verreden een wedstrijd voor amateurs over 6 K.M. in twee ritten en een beslissing, waaraan door ongeveer dertig renners werd deelgenomen. De beslissing werd gewonnen door J. Soert voor J. van Hal, C. Kooy en P. Kesselaar in den tijd van 7 min. 42 1/5 sec. Een tandem-wedstrijd voor amateurs, be staande uit drie ritten over 1 K.M. met pun tentelling leverde een overwinning op voor J. Homma-J. Zieleman. Voor den wedstrijd met motorgangmaking voor B-stayers over 25 K.M. (50 ronden) werd als volgt gestart: Korf (Wiersma), Massing (Ville), v.d. Valk (Pasquier), Stoffels (Kaser), Louwen (Bustraan), de Wit (v.d. Bosch) en Buis (Ceurremans)De Wit, Stoffels, Massing en Louwen maakten in dezen wedstrijd hun debuut. Korf behield den kop, gevolgd door Massiög, terwijl Stoffels, Louwen en de jWit den staart vormden. Korf, die uitstekend reed, won den wedstrijd in 20 min. 7 2/5 sec. Van der Valk wist Massing eenige ronden voor het einde te verdringen en eindigde op de tweede plaats. Na 25 ronden werd Stoffels gelapt, terwijl de Wit en Louwen met ruim twee ronden achter stand eindigden. Na de pauze werd de wedstrijd achter moto ren over 75 K.M. verreden, die bijzonder fraaien strijd te zien gaf en een zeer spannend verloop had. Deze wedstrijd, die bedoeld was als re vanche van het kampioenschap van Nederland, ging tusschen Blekemolen (Ville), Leddy (Ceur remans), Snoek Sr. (Wiersma), v.d. Wulp (v.d. Bosch), Lor jé (Bustraan), Snoek Jr. (Kaser), Domhoff (Pasquier) en Alkema (de Roos). Door de loting was de volgorde bij den start als volgt aangewezen: Domhof, Snoek Sr, Leddy, Blekemolen, Alkema, Lorjé, v.d. Wulp en Snoek Jr. Domhof hield voorloopig den kop, gevolgd door Leddy, terwijl Blekemolen na korten tijd de rij sloot. Domhof zat spoedig op 30 meter achter den oud-kampioen. Het goede rijden van Snoek Jr. viel op, terwijl van der Wulp, eveneens in uitstekenden vorm bleek te zijn. Van de zevende plaats, waarop hij gestart was, kwam hij flink opzetten, passeerde den eenen renner na oen anderen om na 17 ronden de leiding te nemen. In uiterst snel tempo draai de hij zijn baantjes, gevolgd door Domhof en Snoek. Na twintig ronden kreeg Blekemolen, niettegenstaande hij zich hardnekkig verweer de, zijn eersten lap te pakken. Bij zijn pogin gen om zich zijn rivalen van het lijf te houden, raakte hij eenige malen los, en spoedig was hij door het geheele veld op Lorjé na gepasseerd. Van der Wulp reed een prachtwedstrijd. Onbe dreigd ging hij aan den kop, op uitstekende wijze gegangmaakt door v. d. Bosch en het duurde niet lang of ook Lorjé kreeg een ronde achterstand, terwijl Blekemolen er zelfs twee achterraakte. Alleen Domhof en Snoek Jr. kon den het tempo van Van der Wulp eenigszins bijhouden. De rest van het veld raakte steeds meer achter. Na vijftig ronden waren na Van der Wulp alleen Domhof en Snoek Jr. de eenige ren ners, die geen ronde achter waren. Leddy, Lorjé en Alkema hadden toen een ronde, Snoek Sr. en Blekemolen twee ronden achterstand. Het was duidelijk, dat de strijd zou worden uit gevochten tusschen het drietal Van der Wulp, Domhof en Snoek Jr. Snoek Sr., Blekemolen en Alkema werden weldra weer gelapt. Toch vocht Blekemolen hardnekkig en hij slaagde er in een ronde terug te nemen, toen Van der Wulp even verslapte. Snoek Jr. trachtte eenige malen Domhof te verdringen, maar zijn felle aanvallen hadden geen succes. Op een gegeven moment raakte hij even los en in een ommezien had v. d. Wulp ook den jongen Ha genaar gelapt. Deze liet 't hier echter niet bij zitten en nam, luide toegejuicht door het pu bliek. dat met enthousiasme den strijd volgde, deze ronde weer terug. Blekemolen, die de laat ste plaats al aan Snoek Sr. had gelaten, deed hardnekkige pogingen om zijn positie te ver beteren. Domhof, die op de tweede plaats Van der Wulp goed volgde, kreeg na tachtig ronden een defect aan zijn fiets, dat hem zeven ron den kostte en hem practisch uitschakelde. Dit was een geduchte teleurstelling voor dezen Amsterdammer, die tot nu toe uitstekend ge reden had. Van der Wulp en Snoek gingen nu alleen aan den kop, terwijl de rest van het veld een of meer ronden achter was. Op een gegeven moment scheen het, dat ook de eenige renner, die v. d. Wulp nog bedreigde, er aan gelooven moest, maar Snoek Jr. kon den aan val afslaan. Even later werd hij evenwel toch gepasseerd, al had hij spoedig zijn achterstand weer ingehaald. Blekemolen kwam flink op zetten en was nog slechts een ronde achter. Van der Wulp verslapte een oogenblik en ook Leddy haalde een ronde in. Na 110 ronden gingen Van der Wulp, Snoek en Leddy aan den kop, gevolgd door Bleke molen op een ronde en de overigen met groo- ten achterstand. Er werd de laatste ronden nog steeds, ook aan den staart, veel strijd te zien gegeven. Van de kopgroep weerde Snoek Jr. zich geducht, maar van der Wulp gaf hem geen schijn van kans. Blekemolen deed hardnekkige pogingen om zijn laatste ronde achterstand in te loopen, maar dit gelukte hem niet. De laatste ronde had een sensationeel verloop. Iedereen dacht al. dat van der Wulp als eerste over de eindstreep zou gaan. maar in de laatste bocht van de laat ste ronde sloeg de motor van y. d. Bosch af en vloog Snoek Jr. hem voorbij, waardoor deze den wedstrijd won in den tijd van 58 min. 58 2/5 sec. Dit beteekende tevens een geweldige ver betering van het baanrecord, dat op naam van Paillard stond met 1 uur, 9 min. 56 2/5 sec. Van der Wuip was, zooals te begrijpen, zeer teleur gesteld en ook het publiek toonde zich met de zen afloop allerminst tevreden. De jury kon echter niet anders dan volgens het reglement de eerste plaats toekennen aan Snoek Jr., al had v. d. Wulp den wedstrijd moreel gewonnen. Snoek gaf zijn bloemen aan van der Wulp en samen reden zij een eere-ronde, waarmede ook de gemoederen weer werden bedaard. Leddy eindigde op de derde plaats, terwijl Blekemolen met een ronde achterstand vierde werd. De uitslagen luiden: Wedstrijd met motorgangmaking voor A- stayers over 75 KM. (150 ronden)1. Snoek Jr., tijd 58 min 58 2/5 sec.; 2. van der Wulp (40 M.) 3. Leddy (250 M.); 4. Blekemolen (625 M.); 5. Lorjé (1200 M.); 6. Snoek Sr. (2600 M.); 7. Al kema (2700 M.); 8. Domhoff (9 ronden). Wedstrijd met motorgangmaking voor B- stayers over 25 K.M. (50 ronden)1. Korf, tijd 20 min. 7 2/5 sec.; 2. v. d. Valk (275 M.); 3. Buys (300 M.)4. Massing (350 M.)5. Stoffels (600 M.)6. Louwen (1100 M.)7. de Wit (1200 M.). Wedstrijd voor amateurs, twee ritten en een beslissing, telkens over 6 K.M. (12 ronden). Eerste rit: 1. P. Kesselaar, tijd 8 min. 13 3/5 sec.; 2. J. Metze; 3. N. de Bruin; 4. H. Weste- meyer; 5. W. Floor; 6. G. Cabalt; 7. J. van Lil. Tweed rit: 1. H. Ooms; 2. J. Soert; 3. G. Fa briek; 4. H. Pater; 5. H. Jesse; 6. C. Kooy; 7. C. v. Loon. Beslissing: 1. J. Soert, 7 min. 421/5 sec.; 2. J. van Hal; 3. O. Kooy; 4. P. Kesselaar. Tandemwedstrijd voor amateurs, drie ritten over 1 K.M. (2 ronden) met puntentelling: le rit: 1. J. HommaJ. Zieleman, tijd 12 3/5 sec.; 2. J. Mans—M. v. Gelder; 3. C. Kamer—H. Lee- ger; 4. B. van RijnH. Koning; 2e rit: 1. J. HommaJ. Zieleman; 2. C. KramerH. Leeger; 3. B. v. Rijn—H. Koning; 4. J. Mans—M. van Gelder; 3e rit: 1. J. Homma-J. Zieleman; 2. J. MansM. van Gelder; 3. C. KramerH. Lee ger; 4. B. v. RijnH. Koning. Totaal uitslag: 1. J. HommaJ. Zieleman 3 pnt.; 2. en 3. C. KramerH. Leeger en J. Mans M. van Gelder, elk 8 pnt.; 4. B. v. Rijn—H. Koning, 11 pnt. (Denemarken) sl. Miss Dearman (Engeland) met 6-1, 6-1. MUe Payot (Zwitserland) sl. Frl. Hom (Duitschland) 6-2, 6-3. Cilly Aussem (Duitschland) sl. Mej. Rollin Couquerque (Nederland) met 6-2, 6-3. Peggy Scriven (Engeland) sl. Frl. Ullstein (Duitschland) 6-2, 6-2. Heerenenkelspel. Kwart-finalesVon Cramm (Duitschland) sL Tuckey (Engeland) 6-0, 6-1, 6-4. Quist (Australië) sl. Tinkler (Engeland) 6-2, 6-2, 8-6. Burwell (Amerika) sl. Henkei II (Duitsch land) 6-3, 3-6, 6-2, 6-3. Sertorio (Italië) sl. Gottschewski (Duitsch land) 6-2, 6-2, 6-0. Gemengd dubbelspel. 2e ronde: Mej. Van Lindonk en Turnbull sL Mevr. Bartels en W. Menzl 2-6, 7-5, 6-2. Frl. Hom en Denker sl. Mej. Goldschmidt en Uhl w.o. Derde ronde: Mevr. Sperling-Krahwinkel en von Cramm sl. Mej. Merhauteva en Caska met 6-0, 6-2. Frl Camatz en Jeanecke sl. Miss Lyle en Tinkler 7-9, 8-6, 6-4. Frl Horn en Denker sl. Frl Wedekind en Gottschewski 7-5, 6-1. MUe Payot en Maier sl. Frl von Ende Pflug- ner en Lund 6-3, 10-8. Mile Adarnoffen Quist sl. Mej. Petersen en Lorenz 10-8, 6-4. Miss Dearman en Cooper sl. Frl Schneider en Kuhlmann 6-2, 2-6, 6-4. Mej. Rollin Couquerque en Hopman tegen Frl Horn en Denker 6-0, afgebroken. Frl Aussem en Henkei II sl. Miss Hardwick en Hare 6-1, 6-3. Nader wordt gemeld, dat in de derde ronde Miss Scriven en Tuckey (Engeland) van onze landgenoote mej. van Lindonk en Turnbull (Australië) met 61, 62 wonnen. Berichten opgenomen in een deel onzer vorige oplaag BERLIJN, 9 Aug. (D. N. B.) Nu de functies van den Rijkskanselier en den Rijkspresident zijn samengevoegd en daar mede de vroegere bevoegdheden van den Rijkspresident op den Leider en Rijkskan selier Adolf Hitler zijn overgegaan, heeft de Rijksregeering besloten een amnestie af te kondigen, die in de staatscourant van heden, 9 Augustus, zal worden gepubliceerd en daardoor van kracht wordt. De wet bevat een algemeene amnestie voor bepaalde soorten politieke vergrijpen. Door de algemeene amnestie worden, onver schillig den aard der vergrijpen, alle straffen niet hooger dan zes maanden gevangenis en boete tot 1000 Mark kwijt gescholden, wanneer de veroordeelde bij het begaan van zijn daad nog nooit veroordeeld was of slechts een onbe- teekenende straf had opgeloopen. Vrijheidsstraffen tot drie maanden en geld straffen tot 500 Mark worden ook aan reeds eerder veroordeelden kwijtgescholden; onder de zelfde voorwaarden, waaronder de amnestie verleend wordt, worden ook aanhangige pro cessen ingetrokken, die voor 2 Aug. 1934 zijn begonnen, den dag van het overlijden van den Rijkspresident en den dag van de overdracht zijner functie op den leider. De politieke vergrijpen, die onder de am nestie vallen zijn de volgende: Beleediging van den Leider en Rijkskanselier, handeUngen in strijd n et het belang van het rijk of voort spruitend uit staats vijandige gezindheid, be- leedigingen en lichamelijk letsel geuit en toe gebracht bij een politiek meeningsverschil en andere overtredingen, waarvan is gebleken, dat de veroordeelde zich door anderen heeft laten meesleepen. Buiten de amnestie vallen: hangende pro cessen wegens politieke vergrijpen als hoog verraad, landverraad, verraad van militaire ge heimen, vergrijpen tegen het leven, en tenslotte handelingen waaruit duidelijk blijkt, dat de dader een eerlooze bedoeling heeft gehad. De Rijksregeering heeft voorts de landsregee- ring opdracht gegeven alle gevallen van „Schutzhaft" zoo snel mogelijk te onderzoeken en aUe gearresteerden in vrijheid te stellen, wanneer de aanleiding tot de arrestatie niet belangrijk was of verwacht mag worden, dat de arrestant zijn vijandige houding tegenover den nationaal-socialistischen staat heeft opge geven. Ook alle arrestaties in verband met de actie van 30 Juli jj.. dienen zorgvuldig onder zocht te worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 4