Van Vliet bezet de tweede plaats te Leipzig ■BIB Zijn rijden een groote verrassing Laatste etappe van den Alpenrit WERELDTITELS VOOR POL A EN SCHERENS EEN MOEILIJK PARCOURS NATIONAAL CONCOURS- HIPPIQUE TE OSS MAANDAG 13 AUGUSTUS 1934 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii™ Van Egmond verliest in de kwart-finale Geestdrift in München Fraaie prestaties in de springnummers JA ZEKER... OOK Van der Linden in de kwart-finale, B. Leene, v. d. Heuvel en G. Leene in de achtste finale geklopt De herkansingsritten De tweede dag WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN WIELRENNEN Nabeschouwing voor den K. R. O. De profs De kwart-finales Bakker Schut met Ford kwam als eerste aan van de groep boven 3000 cc M. VOETBAL Limburgsch elftalRotterdamsch elftal 1—8 ZWEEFVLIEGRECORD EnschedeNed. Politie-Sportbond De Engelschman Collins heeft door 96 mijlen (ongeveer 190 KM.) met een zweefvliegtuig af te leggen een nieuw wereldrecord gevestigd. De halve finales De finales PAARDENSPORT Om den Dennenheuvelbeker Courses te Duindigt Marquis van luit. Pahud de Mor- tanges wint den eersten prijs voor het schoonste rijpaard Postvluchten LAWNTENNIS Von Cramm kampioen AdamoffRollin Couquerque bij de Duitsche kampioenschap pen in de finale geslagen LEIPZIG, Zondagavond. De groot ste verrassing van de eerste twee dagen der wereldkampioenschappen is wel het schitterende rijden van den Hollander van Vliet geweest. Van een onbekend amateur heeft hij zich door zijn prestaties plotseling opgewerkt tot een van de beste ama teurs ter wereld, zoo niet de beste. Dat hij van den Italiaan Pola in de twee ritten der finale verloor moet niet worden toegeschreven aan het feit, dat van Vliet niet zoo snel is als Pola maar alleen aan de mindere bekendheid met de sprint-tactiek. Arie van Vliet is zeker nog iets sneller dan Pola en het is heelemaal geen schande, dat des ondanks van Vliet heeft verloren. In tegendeel. Het is wel een heel fraaie prestatie, dat de jeug dige Woerdenaar het nog zoo ver heeft weten te brengen en een woord van hulde voor zijn fair en moedig rijden mogen wij hem van deze plaats Zeker niet onthouden. Van Vliet heeft het niet gemakkelijk gehad. De buitenlanders, die zagen, hoe snel hij wel was, probeerden hem op alle mogelijke wijzen eruit te rijden en toen bleek, dat het niet op sportieve wijze ging probeerden ze het maar op onsportieve manier. Gelukkig was er een uitste kende jury, die het juiste antwoord op deze on- sportiviteiten wist te geven. Wat de overige Hollanders betreft. Van Eg- mond heeft in de kwart finale verloren van Gé- rardin, een renner, die sterker is dan hij. Dat is dus geen schande. Toch kregen wij den indruk, dat hij niet snel ging in Leipzig. De baan vond hij te zwaar. Wij vinden het van onzen kant erg jammer, dat van Egmond slechts „hardrijder" is en geen tacticus. Tot de grootsten zal hij daardoor nooit gaan behooren. Van den Heuvel, Gerard Leene, Bernard Leene en Kremers zij hebben zich allen dapper ge weerd, alleen met weinig succes. Slechts van der Linden wist, evenals van Eg mond en van Vliet, zijn eerste twee series te winnen, maar moest 't in den tweeden rit, voor de kwart finale afleggen tegen Pola, doordat hij juist iets te laat zijn spurt inzette. Scherens werd kampioen. Op overtuigende wijze sloeg hij eerst Gérardin, daarna Richter, den laatste twee maal. Hem komt zeker de kam pioenstitel toe. Holland mag echter tevreden zijn over deze resultaten. Bij serieuze training is in ons land over één of twee jaren een renner te vinden van buitenge wone klasse, een sprinter in staat zoowel Sche rens als Richter te kloppen, een sprinter, die tevens meer pijlen op zijn boog heeft dan welke sprinter momenteel ook omdat hij met hetzelfde gemak zoowel uit eerste tweede als derde positie kan spurten. En dat is wel een zeer bijzondere gave. Die sprinter zal van Vliet zijn. Maar laten wij u eerst eens iets meer vertellen van de series op den eersten dag. De eerste serie wordt gewonnen door den Italiaan Bambagiotti, de tweede door Lente (Frankrijk). Kremers is de eerste Hollander, die in de baan verschijnt. Onmiddellijk na den start nestelt hij zich op de tweede plaats tusschen Ulrich en Pola. Na de bel neemt Kremers de leiding, maar wanneer op 200 meter de eindspurt wordt ingezet weet hij den kop niet te behouden, maar moet hij zich laten passeeren door Pola. En op den laatsten meter zelfs nog door Chailot. In de volgende, de vierde serie vinden wij van Vliet. Onmiddellijk na het startschot neemt hij resoluut den kop, voor den Engelschman Home en den Tsjech Florian. Deze volgorde blijft ge handhaafd tot 300 meter voor het einde. Daarna De Belgische renner Scherens won te Leipzig in de finale der profs van den Duitscher Richter en Toehaalde hierdoor wederom het wereldkampioenschap. Van Egmond werd in de kwartfinale door Gérardin geklopt. -s gaat de Engelschman voorop, terwijl van Vliet de tweede plaats inneemt. In de bocht is de Hollander ongeveer een me ter achter, van Vliet zet zijn fameuze eindspurt in en weet onder luid enthousiasme van het pu bliek te winnen. Zijn tijd over de laatste 200 me ter is voor deze baan zeer snel n. 12 1/5 seconde. De vijfde serie herbergt geen Hollander. De Duitscher Lorenz wordt hier eerste, maar de zes de reeks brengt Bernard Leene aan den start. Onmiddellijk nadat het schot wereklonken heeft, neemt hij de leiding voor Merkens en Lejnieks. Hij behoudt de leiding tot op 200 meter, maar dan spant Merkens zich eventjes, maar dan ook heel eventjes in en rijdt gemakkelijk Leene voor bij. Leene wordt tweede. De zesde serie wordt verreden tusschen van der Linden den Pool Poponzynk en den Noor Sandtorp. Van der Linden heeft den kop geno men maar bij het ingaan van de tweede ronde verrast Poponzyk van der Linden, maar ook uit tweede positie weet de Amsterdammer gemakke lijk te zegevieren. Alle Hollanders zijn dus thans aan bod geweest. Van der Linden en van Vliet hebben, zooals de verwachtingen ook luidden, gewonnen; Leene en Kremers verloren maar kunnen door een eerste plaats in de herkansing eventueel toch nog uitkomen in de achtste fi nales. De overige series hebben het volgende resul taat. Achtste serie: 1. Kaufmann, de zoon van den overleden bekenden beroeps-sprinter. Ne gende serie: 1. Rigoni, tiende serie: 1. Mozzo. Daarna worden de series der profs verreden. In de eerste serie wint Scherens gemakkelijk van Lazzaretti terwijl in de tweede serie Mi- chard nog voordat gestart is een proeve geeft van „sur place." Daar hem gezegd wordt, dat hij nog niet eens de beginstreep is gepasseerd gaat hij door. Maar bij het ingaan van de tweede ronde blijft hij weer staan en natuurlijk Huybrechts ook. Het „sur place" duurt nu ongeveer zeven minu ten. En dan gaat Michard er vandoor om ten slotte toch uit tweede positie te winnen. In de derde serie wint Richter van Dlnkelkamp, ter wijl even later Steffes door Gérardin wordt ge slagen. Na een vrij lange pauze, het riempje van de pedaal van Sjaak's fiets was gebroken, start van Egmond tegen Ehmer, natuurlijk uit eerste positie. Van Egmond behoudt ook na de bel den kop, maar op 200 meter komt Ehmer langszij, Ehmer gaat zeer snel en van Egmond kan hem niet houden. Op 50 meter voor het einde gaat de Duitscher reeds aan den kop en met meer dan drie lengten wint de Duitscher. Van Egmond is duidelijk geslagen. Heeft zijn inhouden op de laatste 10 meter misschien iets te beteekenen ge had? Wellicht, dat wij het later hooren. De zesde serie is voor Faucheux, de zevende voor Engel, de achtste voor Falck Hansen en de negende voor Mijer Andersen. In de tiende serie treffen we eindelijk weer eens een Hollander aan. Gerard Leene neemt het hierin op tegen Pellizari. Gerard neemt den kop, eenigszins bleekjes, hij houdt zijn tegen stander duidelijk in het oog en wanneer deze op 200 meter de eindspurt weet in te zetten, zet Leene hier nog een krachtiger spurt tegenover en wint net. De elfde en laatste serie brengt van den Heuvel na den start op de eerste plaats voor Szamota en Jezo. Bij het uitgaan van de bocht, in de tweede ronde, laat Van den Heuvel zich echter volkomen verrassen. Hoog in de bocht zittende, gaat de Franschman opeens met een ruk naar bene den en neemt den kop, terwijl Szamota hem volgt. Van den Heuvel kan uit de derde positie r.og wel de tweede plaats bereiken, maar daar mee is alles gezegd. Een onvergeeflijke fout van Van den Heuvel. De eerste serie wordt gewonnen door Petersen, de tweede door Waegelin, de derde door Klöck- ner. Kremers verschijnt in de vierde serie aan den-start. Hij neemt de tweede plaats in achter den Tsjech Konarek, gaat op 200 meter naar voren, maar wordt in het laatste rechte eind gepasseerd door den Engelschman Home. Kremers is dus de eerste, die weer naar ons land mag terugreizen. Terwijl Heusy (België) de volgende serie wintt, zien wij Leene na het startschot van de volgende serie den kop nemen voor Poponzek en Ras mussen. Op 200 meter wordt de eindspurt in gezet en door tactisch rijden kunnen de anderen niet langs onzen landgenoot komen. Terwijl de twee overigen met elkaar ruzie maken, omdat ze bijna in elkanders wielen raken, wint Leene met eenige lengten. De laatste serie wordt gewonnen door Maton. In de beslissingsritten van de herkansing zal, na de profs, moeten blijken of Leene zich kan plaatsen voor de achtste finales. De nummers één en twee worden in de achtste finales ge plaatst. Van Egmond start als eerste van de profs te gen Lazzaretti. Het is nu „Sjaak's" laatste kans, to be or not to be, er komen of er finaal uit liggen. 200 M. na den start ontneemt de Ita liaan hem den kop, een ronde voor het einde zit Van Egmond weer aan de leiding en nu is er voor den Italiaan geen bijhouden meer aan. Van Egmond wint met een tweetal lengten. Hij komt dus in de achtste finales. Zij, die zich hierna plaatsen, zijn: Steffes, Huybrechts en Linari. In den laatsten herkansingsrit gaat Van den Heuvel het nog eens probeeren. Hij neemt da delijk den kop. Reeds bij de bel wordt het tempo verscherpt en ondanks hevige pogingen van zijn tegenstanders weet Van den Heuvel de leiding te behouden. Er zijn dus drie Nederlan ders in de achtste-finales der profs. In de finale van de herkansing starten zeven renners, w.o. Bernard Leene. Van deze zeven worden er zes geplaatst in de achtste finales Een rare manier van indeeling. Alleen de laat ste valt uit. Bij de bel zit Leene goed buitea hoog in de bocht en weet zich te plaatsen. Geplaatst zijn: Waegelin, Klöckner, Hom, Heu sy, Bernard Leene en Maton. Wij kunnen ook niet anders zeggen, dan dat oeze eerste dag bijzonder goed is verloopen. Van de zeven renners zes geklasseerd voor de achtste finales, alleen Kremers uitgevallen. Van der Linden en Van Vliet maken den indruk in prima conditie te zijn, alleen Van Egmond ging niet zoo hard, als we dat van hem gewend zijn. Een kleine depressie misschien. De anderen hebben zich uitstekend geweerd. Gerard Leene reed uiterst tactisch; Van den Heuvel en Bernard Leene herstelden zich goed na een slecht begin. De tweede en laatste dag van de sprinr- kampioenschappen wiordt geopend door een groote parade, waarbij alle deelnemers aan de sprintmatches, met de vlaggen van Duitsch- land en vreemde landen voorop, alsmede de oude Duitsche wereldkampioenen w.o. Walter Rütt, worden toegesproken door den voorzitter van den Duitschen Wielerbond. Daarna vangen de achtste finales voor ama teurs aan. Bij loting wordt uitgemaakt, wie de eerste ronde moet leiden. De eerste drie series worden gewonnen door Bambagiotti, Lenté en Rigoni. Van Vliet moet in de vierde serie tegen den Italiaan Mozzo uitkomen. Mozzo moet den kop nemen en Van Vliet zit er rustigjes achter. Langzaam rijden de renners hun eerste ronde, zonder dat in de volgorde eenige verandering komt. Bij het ingaan van de laatste ronde neemt Van Vliet den kop. Hoog in de bocht gaan de beide renners de laatste 300 meter in. Op 200 meter gaat Mozzo naar voren, Van Vliet komt opzetten, maar hy krijgt van den Italiaan een gemeenen zwieper. Op de laatste 50 meter probeert Van Vliet het nog eens. Hij loopt zienderoogen in met forsche, machtige trappen en beide renners gaan ongeveer geiyk over de eindstreep. Verschillenden zien Mozzo als eer ste, anderen Van Vliet. De jury maakt bekend, V Bovenstaande tropee werd door Hitier be schikbaar gesteld voor het tournooi om het wereldkampioenschap wielrennen. Voor den K.RO. zal de heer A. Melhado Jr. Dinsdagavond van 9.4510 uur een nabeschou wing houden over de prestaties van de Neder- landsche sprinters tüdens de wereldkampioen schappen wielrennen. dat Mozzo heeft gewonnen. Schilling en Van Vliet gaan op deze beslissing protesteeren. De volgende ritt wordt gewonnen door Merkens. Leene neemt dan den kop, in de vol gende serie tegen Pola. Hy behoudt de leiding tot op 20 meter de eindspurt wordt ingezet en Leene zün tegenstander, die sneller is, in het laatste rechte eind moet laten voorbügaan. Van der Linden komt op de tweede plaats in zyn rit tegen den Engelschman Hom. Op 300 meter noodzaakt de Engelschman Van der Lin den den kop te nemen. In de laatste bocht zet de Amsterdammer snel zijn eindspurt in en weet met „straatlengten" gemakkeiyk te zege vieren. De vreugde in het Hollandsche kamp wordt nog grooter, wanneer wordt bekend ge maakt, dat Mozzo wegens hinderen is gedisqua- lificeerd en ook Van Vliet dus in de kwart fi nales kan uitkomen. De laatste rit der ama teurs (achtste finales) brengt een zege voor Lorenz. Gerard Leene heeft het al bijzonder slecht getroffen. De eerst rit gaat tusschen hem en Scherens. Leene leidt aan den kop; op 200 me ter zet hy de eindspurt in, maar de beruchte sprong van den Belg is hem te machtig. Fau cheux wint dan van Andersen en Michard van Steffes. Van den Heuvel moet in de vierde serie leiden tegen Gérardin. Hij behoudt de leiding, tot, op 30 meter, Gérardin hem volkomen ver rast door binnendoor te komen; een groote fout van den Hagenaar. En Van den Heuvel kan niet meer bykomen. Het lot wijst in de vol gende serie Van Egmond aan om den kop te nemen voor Engel. Jacques rijdt hoog in de bocht en komt flink op gang. op 160 meter is Van Egmond nog twee lengten voor en het feit, dat Engel iets te laat aanvalt, redt onzen landgenoot. Engel haalt geweldig op, maar met een banddikte klopt Van Egmond zün rivaal. Dat was op het kantje af. Van Egmond maakt geen safen indruk. Richter wint hierna van Linari, Falck Hansen van Huybrechts en ten slotte Ehmer van Jezo. Dan nemen de kwart-finales een aanvang. Van Hollandsche zyde nemen van Egmond, van der Linden en van Vliet hieraan deel. De eerste ritten zijn die van de amateurs. Lenté wint ge makkeiyk van Bambagiotti, Van Vliet leidt in de volgende serie voor Lorenz. Hoog in de bocht gaan beiden de laatste ronde in, langzaam ver snelt van Vliet het tempo, Lorenz komt naast hem en dringt hem op 200 meter voor het einde het gras in. Weer komt van Vliet opzetten en op 100 meter voor het einde herhaalt zich het zelfde spelletje. Van Vliet komt op het gras te rijden en niet meer op de baan. Lorenz wordt gedisqualificeerd. En van Vliet, die trouwens veel sterker reed, komt in de halve finale. In de derde serie leidt Pola voor van der Linden. Van der Linden zet dan iets te laat zyn eindspurt in, hy haalt schitterend op, maar kan juist niet winnen. De laatste rit is voor Merkens voor Rigoni. Alleen van Vliet komt dus in de halve finales. By de profs wint Scherens gemakkeiyk van Ehmer, terwyi even daarna Michard Falck Hansen met eenige lengten slaat. Van Egmond betreedt dan het strijdperk om zyn krachten te toonen tegen Gérardin. Hij vertrekt van kop, biyft hoog in de bocht, maar moet Gérardin laten passeeren. De laatste rit is voor Richter, die Faucheux slaat. De vyfde etappe van den Internationalen Alpenrit leidde Zaterdag van Venetië naar Agram, een afstand van 455 K.M. Het land schap, dat men doorkwam, was van geen by- zondere schoonheid en leverde nauweiyks moei- ïykheden op aan de automobilisten. Op de groote en deels goed geplaveide wegen schoot de ka ravaan van automobielen snel op en in de vroe ge middaguren arriveerden reeds de eerste wa gens te Agram, waar zich by de eindstreep een groote mensehenmenigte had verzameld. De laatste etappe ging van Agram via Lai- bach naar München, een afstand van 621 K.M. De deelnemers aan den zesdaagschen in ternationalen Alpenrit hebben Zondag hun einddoel, München, bereikt. Den laatsten dag moest de zware etappe van ZagrebAgram naar München worden afgelegd, waarby velen uitvielen en strafpun- ten kregen. Het parcours, dat een lengte had van 616 K.M., bood groote moeiiykheden, zooals de Turracher Höhe (1763 M.) en de Radstadster Tauern (1736 M.). Aan de eindcontróle had zich een groote mensehenmenigte verzameld en by het eindpunt van den rit, het tentoonstellingspark te München, stond eveneens een groote men- schenmassa, welke den rijders een geestdriftige ontvangst bereidde. Om half vüf Zondagmiddag passeerden met een onderling verschil van ongeveer één minuut, de verschillende teams en bereikten Nederland en Frankrijk van de groep boven 3000 cM3 als eersten den finish. Het waren de Franschman Dhom (Parijs) en zyn landgenoot Girod (Parijs) op Delahaye en de heer Bakker Schut (Neder land) met Ford. De Nederlandsche Fordrijder Mutsaers kwam als eerste individueel aan. In het eerste uur passeerden ruim twintig wagens van groep 1 en 2 de eindcontróle. Grooten by- val had het Duitsche team, bestaande uit de heeren Adler, Wimmer, Gehrmann en Hoff mann, in ontvangst te nemen, dat zonder straf - punten den rit had volbracht. Daarop volgde, evenwel met strafpunten, het Engelsche Talbot - team. Gisteren werd te Maastricht het voetbalsei zoen ingezet met een wedstrijd van een Rotter damsch elftal tegen een Limburgsch team. De Rotterdamsche combinatie bleek deze ontmoeting serieus op touw gezet te hebben en kwam met een keurig spelende ploeg in het veld, hetgeen niet gezegd kan worden van de Limburgsche combinatie. Het werd daarom een zeer eenzydige stryd, waarin de Rotterdammers over alle linies sterk de meerderen bleven en met 81 wonnen, na dat de rust reeds met een 2—0 voorsprong was ingegaan. Zondag werd in het van Heekpark te En schede een voetbalwedstryd gespeeld tusschen de Sportvereeniging Enschede en het elftal van den Nederlandschen Politie-Sportbond. In de halve finale is Merkens geplaatst te genover van Vliet Jammer, dat nu juist de kwaadste van de drie tegen onzen landgenoot wordt geplaatst! Enfin, laten wij tevreden zyn, een plaats in de halve finale voor een renner, die nog nooit in het buitenland heeft gereden, is niet slecht, integendeel. De eerste halve finale is die tusschen Pola en Lenté. Pola wint deze. Van Vliet moet den kop nemen tegen Merkens. Langzaam ryden de ren ners na het startschot hun eerste ronde. Hoog in de bocht gaan beiden de tweede ronde in, Merkens volgt hem als een schaduw. Op 300 meter wil Merkens langs, maar van Vliet ver snelt, even later probeert Merkens onderlangs te gaan, maar op zeer faire wyze verhindert van Vliet dat. In de eindspurt tracht Merkens met den moed der wanhoop nog langszy te ko men, maar van Vliet in een razende eindspurt blijft eerste. Direct hierop protesteert Merkens wegens hinderen in de bocht. Lang wordt hier over gedelibereerd, maar ten slotte wordt be kend gemaakt, dat het protest niet wordt ge accepteerd. Volkomen terecht trouwens. Een groote verrassing, deze uitslag. De eerste rit voor de halve finale der profs gaat tusschen Scherens en Gérardin. Scherens zit aan den kop en behoudt dezen ook in de eind spurt. Richter slaat daarna Michard door hem op 300 meter den kop te ontnemen. De finale der profs wordt dus verreden tus schen Scherens en Richter, die der amateurs tusschen van Vliet en Pola. Deze worden niet beslist in één rit, maar in twee en zoo noodig een beslissingsrit. Van Vliet moet nu de eerste serie rijden te gen Pola. Een leger fotografen werpt zich op beide renners en dan weerklinkt het startschot. Van Vliet zit in eerste positie en rydt kalm zyn eerste baan. By de bel verrast Pola van Vliet, die even niet oplet, maar in de bocht neemt van Vliet weer den kop. Op 300 meter begint van Vliet reeds zyn spurt, maar deze is hem te lang. Want 10 meter voor het einde gaat Pola langs hem heen en wint met miniem verschil. De eerste rit van de profs brengt twee uiterst zenuwachtige renners tegenover elkaar. Sche rens moet den kop nemen. Op 300 meter neemt Richter de leiding, Scherens zet op 200 meter de eindspurt in en slaat zyn tegenstander met twee lengten. In den tweeden rit der amateurs neemt Pola de leiding. In zeer matig tempo wordt de eerste ronde afgelegd. In de tweede ronde wordt het tempo iets verscherpt, van Vliet biyft netjes achter Pola hangen en in de eindspurt wordt van Vliet, door het slingeren van Pola gehin derd, tweede met een lengte achter den Ita liaan, die door zijn vele landgenooten over het veld wordt gedragen. De derde plaats is voor den Franschman Len té, die in twee ritten van Merkens wint. Wanneer de tweede rit der profs wordt ver reden, gaan de lampen op, maar de verlichting is slecht. Richter neemt na den start de leiding. Scherens biyft rüstig achter hem en wanneer op 300 meter de eindspurt wordt ingezet, heeft Scherens weinig moeite met den Duitscher om hem op het laatste rechte eind voorbij te gaan. De derde plaats by de profs is na 3 ritten voor Gérardin. Nadat de beide winnaars even voor de micro foon hebben gesproken, gaat de Italiaansche vlag omhoog, terwyl het Italiaansche volkslied wordt gespeeld. Dan krijgt ook Poeske Scherens de UCI-trui, ook voor hem gaat de Belgische driekleur omhoog. En wanneer Pola zyn eere ronde rijdt, moet ook van Vliet meegaan, har- teiyk toegejuicht door de menigte. Dan rüden Poeske en Richter een ronde. En het is afge- loopen. Zondag werden op het Eindhoven-terrein te Eindhoven de jaariyksche wedstryden om den Dennenheuvelbeker gehouden. De uitslagen luiden: EindhovenA.G.O.V.V. 52 De Valk—Noad 3—1 Finale Eindhoven—De Valk 4—1 De uitslagen van de Zondag op Duindigt ge houden courses en draverijen luiden als volgt: Derde aanmoedigingsprijs over 2040 M.: 1. Yankee Scott (eig. Stal B.); 2. Welvaart van Duindal (eig. A. de Vlieger). Dertiende Heerrijdersprijs, afstand 2800 M.: 1. Oberamtmann (eig. A. Marcus); 2. T. Akista (eig. J. Vrijlandt). Lucetteprijs ren op de vlakke baan, afstand 1000 M.: 1. Elass (eig. M. J. v. d. Velde); 2. Phrynette (eig. K. Hensen). Veertiende Heerrijdersprijs: 1. Vita Lieda (eig. H. v. Zalinge)2. Sympathie (eig. J. Vrijlandt). Kampioenschap Nederlandsche paarden, af stand voor paarden van 3 jaar 1700 M., paarden van 4 jaar 1720 M., paarden van 5 en 6 jaar 1740 M., paarden van 7 jaar en ouder 1760 M. Eerste heat: 1. Quitewell St. L. (eig. Stal Gruno) Tweede heat: 1. Xuthus (eig. Stal X). Derde heat: Victoria (eig. G. Wisker). Vierde heat om de beslising: 1. Victoria (eig. G. Wisker): 2. Xuthus (eig. Stal X); 3. Quite well (eig. Stal Gruno). De comcours-hippique-vereeniging te Oss hield Zondag een buitengewoon goed georganiseerd concours op het gemeente-sportterrein. Er was zeer goede publieke belangstelling, hoewel het weer niet meewerkte. Bij de koudbloedpaarden werd de winnaar van het vorige jaar door Mak kie met overmacht geslagen. Het klein spring-concours gaf 5 paarden roet 0 fouten, n.l. Berly, Alfred, Flou-Flou, Madel wie du en King of Spade. Er werd over het al gemeen zeer goed gereden, mede dank zü het zeer kundig opgestelde parcours. Het concours eenspannen bracht alleen Kwi- ria in den ring. Waar de andere 8 ingeschre ven paarden bleven, bleef onopgelost. Kwiria won dus onbedreigd den beker van Notaris By- voet. Het schoonste rijpaard bracht een dozijn paarden, waarvan na eerste keuring 7 afvielen. Van de 5 resteerenden werd „Marguis", door mevr. Pahud gereden, onbedreigd no. 1 en won daarmede de medaille van H. K. H. Prinses Ju liana. Peil, die de laatste weken enorm ls vooruit gegaan en zich soepeler gaat bewegen, werd beste tweede en daarmede Madel naar de derde plaats verdringende. Een succes-nummer, even als het nummer luxe-tuigpaarden. Vrijwel alle paarden waren opgekomen en evenals in Breda ging de strijd tusschen de twee groote broers Quick Boy en Gay-Boy, iri het voordeel van de eerste beslist. De schimmel ging buitengewoon vlot en ruim en won naast den wisselbeker te vens de medaille van H. M. de Koningin voor het beste in Nederland gefokte paard. Het groot springconcours bevatte 14 hinder nissen, waarbij een zware 3-sprong op 7 en 10y, M. als laatste sprongen. Dit bleek, met de duo- belsprong, de moeiiykheid van het parcours. Wij vonden de tusschenruimte tusschen de dubbel- sprong van boomen zelfs te kort, want alleen paarden, die zichtbaar werden teruggenomen -* terughoudend waren, kwamen er door. Het weer was minder gunstig, voortdurend regende het, zoodat een deel van het publiek al vroeg ver trok. Het resultaat van het zware springcon cours was, dat 4 paarden foutloos doorkwamen. Als laatste nummer kwam een jachtrit met eind-wedloop, voorgereden door den heer van Rosmalen. Zooals altyd, had dit nummer de speciale aandacht van het publiek. Na een ron de achter den jagermeester waren de paarden los, waarby Sally gedecideerd wist te winnen. Een vlot concours, dat beter weer had ver diend. Koudbloedpaarden aangespannen: 1. Makkie, H. van Wanrooy, Vinkei2. Marie, A. van Schayck, Heesch; 3. Bertha, W. van Laar, Driel; 4. Joubertina, F. van Schayck, Vinkel. Springconcours voor leden van de Ver. van hindernisruiters: 1. Alfred, N. Uytendaal, Bre da; 2. King of Spade, dezelfde; 3. Berly, Majoor de Kruyff, Breda; 4. Madel wie du, Luit. Pahud de Mortagnes, Amersfoort; 5. Flou-Flou, luit. van Nynatten, Tilburg; 6. Gigolo, N. Uytendaal, Breda; 7. Szarina, luit. Rooffaer, Breda. Schoonste rypaard: I. Marguis, luit. Pahud (mevr. Pahud), Amersfoort; 2. Perl, N. Uyten daal, Breda; 3. Madel wie Du, luit. Pahud de Mortagnes; 4. Alma, J. v. d. Eynden, Arnhem (K. Hensen); 5. Allerstolz, L. J. Uytendaal, Rijen. Concours luxe eenspannen: 1. Quick-Boy, C. Otjens, Dongen; 2. Gay-Boy, A. v. d. Kappel, Zeist; 3. Merry-Girl, van dezelfde; 4. Leonard, Gebr. Hazenberg, Oosterhout; 5. Enny, J. Ker- stens, Boxmeer. Springconcours H. De 7 1ste pry zen 0 fouten: I. Meny Widdow, N. Uytendaal, Breda, 0 fouten; 2. Formidable, D. Pasman, den Haag; 3. Feld- blume, J. v. d. Eynden, Arnhem (K. Hensen); 4. Aal, de zelfde; 5. Trapadaeli, L. v. Loon, Til burg (A. Ebben); 6. Alfred, N. Uytendaal, Bre da; 7. Katinca, Kapt. Le Heux, Tilburg; 8. Pacha, stal Duinhoeve, den Haag, 3 fouten; 9. Marcroix, luit. Pahud, Amersfoort, 3 fouten; 10. en 11. Dünebank en Alma v. d. Eynden, Arn hem, 4 fouten. Jachtrit met eindloop; 1. Sally, P. v. d. Berg, Verschuren, Ginneken. De „Rijstvogel" (uitreis) is te Djask aange komen. De „Pelikaan" op thuisreis te Jodhpur aan gekomen. By de Duitsche tenniskampioenschappen be haalde Zaterdag mejuffrouw Rollin Couquer que met mej. Adamoff in het damesdubbelspel de finale door een 6-1, 1-6, 6-1 overwinning op het Engelsche dubbel Scriven-Hardwick. Zondag werden de beslissingswedstrüden ge speeld. Het NederlandschFransche damesdubbel mej. Rollin CouquerqueAdamoff kon het niet bolwerken tegen de Engelschen Dearman-Lyle, hoewel het eerstgenoemde duo ongetwyfeld de meeste kansen had. Mej. Adamoff was echter te langzaam. Mej. Dearman verrichtte uitste kend netwerk en ook het samenspel der En gelsche speelsters was goed. Zoo slaagden de laatsten er in betrekkeiyk korten tüd in met 6-4, 6-2 de zege te behalen en op den kam pioenstitel beslag te leggen. De finale van het heerenenkelspel was spoe dig beslist, want na drie kwartier had von Cramm zyn tegenstander Burwell met 6-2, 6-1, 6-4 geslagen. Hiermede is von Cramm we derom tenniskampioen van Duitschland'. Nu komt er rustl Nu zijn over bodige geluidssignalen verboden (f75.— boeteI). 'tWerd tijd: ze toeterden er maar op losl Wie...?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 10