HET WEENSCHE DRAMA m DUITSCHLAND EN DE H. KERK i T reinontsporing te Avignon Het nieuws van heden EIGEN HULP" BESPREKINGEN NOG OP 'TD00DE PUNT DE BAROMETER 1 tfj VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS MAANDAG 13 AUGUSTUS 1934 Avondblad BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 DR. MIKLAS REDDE DEN VREDE De „Duitsche club" mee in het complot Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini| Ernstige affaire in Polen Fransch directeur onder politie toezicht gesteld VLAANDEREN EN WALLONIË De nachttrein GeneveNice op het station verongelukt. De remmen ondeugdelijk? Acht dooden en 55 ge wonden Het rapport der drie Duitsche bis schoppen geen voldoende basis voor accoord De geest in het Derde Rijk hèt gevaar DE SLAG BIJ HAELEN De „Zwarte Duivels" (Belgische wielrijders karabiniers) van 1914 herdachten den slag bij Haelen, waar zij in 1914 met roem werden overladen. Kolonel de Hennin de Boussu Walcourt gaf op het plein van de Kazerne van Tervueren een overzicht van den slag. Ook een treinongeluk in Duitschland Twee dooden en 17 zwaar gewonden Aardschokken in Mexico Stierenbevechtend Spanje Het viel niet mee Aanslag op den trein Moekden-Kirin Wegens den feestdag van Maria ten Hemelopneming zal de NIEUWE HAARLEMSCHE COU RANT Woensdagavond NIET verschijnen DE DIRECTIE DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Verkiezingen ondanks verbod Een aantal Baskische burgemees ters in arrest gesteld Aartshertog Otto in Zweden HAARLEM NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZEVEN EN VIJFTICSTE JAARGANG No. 18892 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek (Van onzen Weenschen correspondent) Het is een zegen voor Oostenrijk en mis schien wel voor heel Europa geweest, dat de zeer dramatische Oostenrijksche mi nisterraad van 25 Juli j.l. door bondspresident Miklas werd onderbroken omdat de heeren el kander bedenkelijk in het'haar zaten: Daardoor toch vielen met Dr. Dollfuss slechts twee minis ters in handen van de nationaal-socialistische Putschisten, toen dezen de Bondskanselarij be zetten. Hadden de rebellen zich van alle minis ters meester kunnen maken dan zou de geschie denis wellicht een anderen loop hebben geno men. Op 13 Juli leed de Duitsche nationaal-socia listische buitenlandsche politiek een nederlaag over de geheele linie. Engeland had het Fransch- Russische veiligheidspact voor Oost-Europa principieel goedgekeurd en Italië deed hetzelfde. De diplomatieke omsingeling van Duitschland scheen daardoor voltooid. Polen, dat zich tegen over het Oost-pact onwillig bleef toonen, vormde geen wezenlijke factor. De afzijdigheid van Polen ten aanzien van de Fransche wenschen komt niet voort uit het besef van belangengemeen schap met het Derde Rijk, maar uit argwaan tegen Frankrijks nieuwen bondgenoot Sovjet Rusland, dien de Polen niet gaarne als leider van den Europeeschen politieken jazz-band erken nen. Het Oost-pact werd aanvankelijk berekend op de medewerking van Duitschland en Polen, maar eventueel zullen Frankrijk en Rusland het ook zonder deze beiden doorzetten, zoo mogelijk met de Baltische landen, maar desnoods ook met zijn tweeën. Hitier wist maar al te goed, wat hem en Duitschland te wachten stond, in dien Mussolini en Dollfuss te Riccione zouden samenkomen. De nationaal-socialisten hielden hun hart vast want naar hun meening zou den 28en Juli te Riccione de eenige nog voor hen naar Weenen openstaande weg worden gebarricadeerd, en wel door een gemeenschappelijke en ultima tieve verklaring der groote mogendheden onder leiding van Mussolini betreffende de rust in Oos tenrijk. Het is niet al te moeilijk zich ongeveer voor te stellen, waarop de groote mogendheden zouden hebben gezinspeeld, indien de directe of indirecte inmenging van Duitschland in de bin- nenlandsche aangelegenheden van Oostenrijk niet zoude worden stopgezet. Waren de Italiaan- sche troepen Oostenrijk binnen gemarcheerd dan zouden Frankrijks vrienden Tsjecho-Slowakije en Zuid-Slavië waarschijnlijk niet werkeloos hebben toegezien. Vooral Zuid-Slavië, dat van verlangen popelde om een stuk van Karinthië op te slokken, zou zich niet onbetuigd hebben ge laten en de Italiaansch-Joego-Slavische con- troverze zou toegespitst zijn tot de punt van een bajonet. Hitier voelde zich onder zulk een bui- tenlanóschen druk gezet, dat, nuchter be schouwd, hem alleen nog een terugtocht als uitkomst overbleef. Onder deze omstandigheden viel er van den kant van Hitier een zekere bereid willigheid tot onderhandelen en 't doen yan concessies te constateeren. De mogelijkheid: dat dr. Dollfuss, die nooit iets anders heeft gewenscht dan de oude vriendschappelijke betrekkingen met Duitschland te herstellen, mits Oostenrijks on afhankelijkheid maar werd' gegarandeerd, een modus vivendi met Hitier zou vinden, leek niet meer zoo fictief. Zelf voerde hij sinds lang geen onderhandelingen meer. Hij was te dikwijls te leurgesteld geworden. Maar wel duldde hij met een zekere welwillendheid, dat anderen met na me minister Stockinger, die voerde. Toen het uitzicht op een vergelijk tusschen Oostenrijk en Duitschland welhaast gunstig werd, schoot de felle Habicht uit de lucht. Een havik wil nu eenmaal geen vrede, maar een prooi. De reeds lang voorbereide Nazi-Putsch werd plotseling en overhaast doorgezet om te voorkomen, dat Hitier en Dollfuss elkander zouden vinden. Dollfuss liet daarbij het leven en men mag aannemen, dat Hitier waarheid sprak, toen hij zeide dezen afschuwelijken moord ten scherp ste af te keuren, want deze moord doorkruiste zijn reeds gevorderde toenaderingsplannen en bracht zijn régime onberekenbare schade toe in het booze oog der wereld. Vandaar dat hij er ook zoo gemakkelijk toe kwam, Habicht van al zijn functies te ontheffen. Er was weer eens 'n „Sonder-aktion" gepleegd, welke niet in zijn kraam te pas kwam en zeker niet op dat be narde oogenblik. De draden, waaraan Habicht in angst te vroegtijdig trok, zoodat het netwerk van het complot scheurde inplaats van dicht klapte, liepen over de „Duitsche Club", die no ta bene in de „Burg" het voormalige keizerlijke slot, zetelde. Méér dan eens werd Dollfuss ern stig gewaarschuwd voor bepaalde leiders dier club, die eventueel tot alles in staat waren. Dollfuss wist, dat deze heeren nationaal-socia listen waren, maar hij nam dat niet zoo tra gisch op. Hij kon 't eenvoudig niet gelooven, dat deze hoog-ontwikkelde menschen van maatschappelijk aanzienlijke standing, die voor een deel zelfs studiegenooten van hem waren, bereid zouden zijn tot het uiterste te gaan. Wel liet hij een paar huiszoekingen verrichten, maar daar bleef het verder bij. Achteraf, nadat het groote ongeluk gebeurd was en Dollfuss als slachtoffer van den Putsch was gevallen, heeft men eenige leden van de Duitsche club ge arresteerd, zooals dr. Wachter, directeur-gene raal Neubacher, dr. Eltlngshausen, generaai Wagner, veldmaarschalk Bardoff en anderen. Indien dr. Rintelen gaat spreken, zooals hü reeds gedreigd heeft te zullen doen, dan kan dat voor zeer hoog geplaatste personen in Oos tenrijk een catastrophe worden. De Putschisten en de hooge heeren, die achter hen stonden, hebben in de waanvoorstelling verkeerd, dat de wereld zich bij hun actie neer zou leggen, als zij maar slaagde. Doch het is naderhand wel duidelijk geworden, dat het buitenland een heel- of half-bruin kabinet-Rintelen nooit zou hebben geaccepteerd, al was het alleen maar uit vrees, dat zich dan in den kortst mogelijken tijd een totale gelijkschakeling zou hebben voltrok ken, ondanks de stoere taaiheid en de intellec- tueele gaven van den geroutineerden „Minister- Stürzer" Rintelen. Rintelen zou voor Oostenrijk zijn geworden, wat von Papen voor Duitschland is geweest. De vrede in Europa heeft aan een zijden draadje gehangen. Dat dit draadje niet gebroken is, moet voor een groot deel gedankt worden aan het beslissende optreden van bondspresident dr. Miklas, die de in de bondskanselarij gevan gen genomen ministers tijdelijk van hun be voegdheden onthief, en Schuschnigg belaste met de macht van den doodgebloeden Dollfuss. Had 1 VERWACHTING: Matige tot zwak- j= ken, later wellicht toenemende Noorde- y lijke tot Westelijken wind, gedeeltelijk be- wolkt, waarschijnlijk weinig of geen f neerslag, aanvankelijk iets koeler, later warmer. H Hoogste stand: 766.0 te La Coruna. Laagste stand: 746.7 te Hernösand. Zon op 5.39, onder 8.29. Licht op 8.59. E Maan op v.m. 9.07, onder n.m. 8.03. Stormwaarschuwingsdienst 1 Geseind van De Bilt, 13 Aug. 10 uur, aan alle posten: „Attentie-sein neer", illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIllllllllllllllllilllllilllKIIIMIUIIIii WARSCHAU, 13 Aug. De Fransche direc teur-generaal van de Zyrardow-fabrieken nabij Warschau, dr. Vermaerch, is onder politietoe zicht gesteld. In zijn woning is een huiszoeking verricht. De bekende advocaat en politicus Alexander Leanicki, heeft zelfmoord gepleegd door uit 't raam te springen. Lednicki was bij de zaak be trokken en heeft met twee andere Poolsche ad vocaten de overeenkomst tot stand gebracht tusschen Boussac, den Franschen hoofdaandeel houder der fabrieken en de Poolsche aandeel houders, die in de minderheid waren. Deze over eenkomst heeft in Polen scherpe critiek teweeg gebracht, waardoor Lenicki waarschijnlijk tot zelfmoord gekomen is. Hij nam een vooraan staande plaats in de Poolsche Vrijmetselaars beweging in. Naar de Warschausche pers meedeelt, heeft een aantal Poolsche advocaten geweigerd, de verdediging van Boussac en de Fransche direc teuren van de Zyrardow-fabrieken, die van fraude worden beschuldigd, op zich te nemen. Fey, wiens naam inderdaad op de nationaal- socialistische regeeringslijst stond, de bevoegd heid behouden met zijn overweldigers te onder handelen, dan ware een en ander misschien anders geloopen. Toch heeft majoor Fey, de Theresienritter, hoe vreemd zijn rol ook schijnt, geen verraad gepleegd. Dollfuss had hem ach teruit gezet en daardoor had Fey mèt het koele hoofd ook misschien den zetel van den moed verloren. In zijn jjdelheid gekrenkt, heeft Fey zich tot onvoorzichtigheid en tot onverstandige dingen laten verleiden. Meer niet. En daarvoor is hij met een plaats achter Starhemberg in de nieuwe Oostenrijksche regeering voldoende ge straft. 90 jongelui, voor de heljt uit Vlaanderen en voor de andere helft uit Wallonië, werden te Antwerpen uitgewisseld om eikaars gewesten te leeren kennen en om er enkele vacantiedagen door te brengen. Op het perron van het Zuiderstation arriveerden de twee treinen, waar na de verwisseling plaats had. Na enkele minuten vertrokken de twee groepen in tegenovergestelde richting. PARIJS, 13 Aug. (Reuter). In het Zuiden van Frankrijk, te Avignon, heeft Zondagochtend om achttien minuten over drie, een spoorweg ramp plaats gehad, waarbij acht personen werden gedood en 55 ge wond, van wie 30 ernstig. De mees te andere gewonden liepen been breuken op. Als oorzaak wordt op gegeven, dat de sneltrein Genève Nice met een snelheid van veertig Onze Romeinsche correspondent schrijft ons d.d. 10 Aug.: Een kort oogenblik heeft het geschenen, alsof de besprekingen tusschen de Duitsche bisschop pen en de regeering iets méér succes zouden heb ben dan de trage onderhandelingen, die het Vaticaan zoolang heeft gevoerd met Hitler's af gezant Dr. Buttmann. Doch die hoop is spoedig i i i i i i i i vervlogen. Het rapport, dat de Duitsche bis schoppen, die de besprekingen gevoerd hadden, in de eerste helft van Juli naar Rome zonden, bleek geen voldoende basis te bevatten voor een levensvatbaar accoord. Ongetwijfeld zullen de besprekingen worden voortgezet. Van Vaticaansche zijde heeft men tot nog toe geen haast getoond, om hoe dan ook tot een afsluiting te komen. En met recht. Want het kritieke punt van de Duitsche toe standen ligt niet in de formeele verhoudingen, maar in den geest van het nieuwe Duitschland. De Kerk kan concessies en zelfs groote conces sies doen ten gunste van de aenheidsvereenigin- gen van den staat, indien die vereenigingen ze kere waarborgen van eerbied voor den gods dienst, zedelijken ernst en christelijke opvoeding geven. In Italië zien wij daar een voorbeeld van. Daarentegen moet de Kerk het uiterste maxi mum van haar rechten doen gelden, wanneer- de staatsopvoeding juist een gevaar beteekent voor de godsdienstige en zedelijke waarden, waarvan zij de hoedster is. Formeele vraagstukken komen hier dan ook op de tweede plaats. De vraag is, hoe het met de Duitsche werkelijkheid gesteld is. Hitier heeft steeds betoogd, dat de staat van het Derde Rijk een christelijke staat is. Aan een waarlijk chris- telijken staat zou de Kerk een groot deel van de opvoeding der katholieke jeugd kunnen over laten. Maar wat zou het effect van een °P die basis gesloten verdeeling der werksferen zijn, wanneer van achter de christelijke coulisse de wreede tronie der heidensche goden gluurt? Er voltrekt zich in Duitschland een ontwikke ling, die veel dieper gaat dan een kwestie van politieke sferen. Bij een groot deel van dit volk, dat voor diep-christelijk gehouden werd, blijkt het christendom te zijn uitgestorven, zoodat het zonder innerlijken strijd, bijna zonder het te be merken, tot een volkomen heidendom is „be keerd". Het is eigenlijk geen nieuwe strooming, die ontstaat: het is de oogst van de reformatie, die rijp is. De afscheiding van Rome, de verza king van de groote geloofsgemeenschap der christenheid, komt hier tot haar laatste conse quenties. Wij willen hier niets kwaads van het Duitsche protestantisme zeggen, dat een groote religieuze vroomheid en innigheid heeft gekend en nog kent. Maar waar dat christendom, van den grooten bloedsomloop afgesneden, langzaam stierf, is 't individualistische afscheidingsbegn- sel zijn eigen doel geworden en heeft de Duit- scher tenslotte zichzelf vergood. Hoevèr ditheidendom in Duitschland is ge vorderd, is moeilijk te zeggen, waar immer breede lagen van het volk in het geheel niet meer aan het woord komen. Zeker is, dat de uitingen er van van hoogerhand niet worden tegengewerkt. Terwijl de herdersbrief der Duit sche bisschoppen, waarin zij hun stem tegen het nieuwe heidendom verheffen, nog altijd niet door de geloovigen mag gelezen worden, kan de nieuw-heidensche pers haar haat tegen het christendom openlijk en ongehinderd propagee- ren. ,,De Duitsche jeugd der 20e eeuw", schrijft de perssecretaris der Hitlerjeugd in de laatste aflevering van „Nordland", „erkent met trots, dat zü kan leven zonder zonde en dus ook zon der genade. Ja, wij gaan er fier op heidenen te zijn, na duizend jaren van een Christendom, dat den Duitschen aard vreemd is." Dit zijn nog parlementaire uitdrukkingen. Maar de godslasteringen ontbreken niet en worden evenmin gesmoord. „Veroorloven wij heidenen ons wellicht", zoo schrijft het Julinummer van DerBrunnen, ,,de christelijke kerk met missiewerken lastig te vallen? Hangen wij mis schien aan alle hoeken symbolen op, die het aesthetisch gevoel kwetsen ,zooal de beeltenis van den gekruisigden en bloedenden Jehos- nach?" Maar wél is de machtige staat elke week bij de hand om onnoozele parochieblaadjes als staatsgevaarlijk in beslag te nemen. De S. A.-mannen, pas weer op straat terug, hebben in Karlsruhe aan de kerkdeuren strooi biljetten verspreid met opwekkingen als deze: ,,Het moet uit zijn met de Faulhaberij. Reikt den Duitschen broeder de hand en de vuist om den strot van den zwarten paap en volksophitser". Den bisschop van Rottenburg werden dergelijke beleedigingsn toegeschreeuwd, toen hij te Nec- karsulm in de processie het Allerheiligste droeg. Zoo luiden de berichten, die uit Duitschland naar Rome komen. Ook na 30 Juni is de toe stan dtotnogtoe niet, zooalssommigen meender te mogen verwachten, verbeterd, Zal hij beter wor den na den 19en Augustus, nu Hitier de gansche staatsmacht in zich heeft opgezogen Er zou een tastbare zuivering van de atmos feer moeten plaats grijpen, vóór de Kerk kan denken aan vrijwillige concessies van haar rech ten en plichten ten aanzien van de jeugd en het volk. Kan men daarop nog hopen? Zoo niet dan vreest de Kerk den strijd en ook het mar telaarschap niet. In deze omstandigheden hoor den we eergisteren het woord van den Paus, wien de befaamde profetie met recht de leuze „fides intrepida" toeschrijft: „De kerk zal in Duitschland niets verliezen, maar sterker uit den strijd te voorschijn treden". HALLE AAN DE SAALE, 13 Aug. Zondag morgen om 7.35 uur is op het station Halle een vertrekkende trein met een binnenkomenden in aanrijding gekomen. De machinist van een der treinen en een reiziger werden gedood. Onge veer 160 reizigers werden gewond, van wie zeventien ernstig. De ernstig gewonden komen allen uit Saksen. Zij werden terstond in het ziekenhuis te Halle opgenomen. De lichtgewonden kregen 'n nood verband en konden deels terugkeeren, deels hun reis voortzetten. Volgens het voorloopig onderzoek moet het ongeluk veroorzaakt zijn door een fout van een der trelnbeambten. kilometer per uur het station bin nenreed, terwijl de snelheid slechts twintig kilometer mocht bedragen. Stoker en machinist verklaren even wel, dat de remmen niet in orde waren en dat zij daardoor de snel heid niet tijdig genoeg konden ver minderen. Op het station had onder geweldig geraas een ontsporing plaats, terwijl de locomotief om viel. Het reddingswerk werd bemoeilijkt, doordat de electrische stroom in het station was afge sneden, aldus meldt verder het „Volk". Twaalf minuten na de ramp waren echter de eerste genietroepen reeds ter plaatse, spoedig gevolgd door drie doctoren. Doordat een van de goede renwagens van den getroffen goederentrein dwars over den spoorweg was gevallen, zijn alle lijnen naar het Zuiden met hun drukke verkeer versperd. Het zal 48 uur duren, eer de geheele weg weer vrij zal zijn. De zeven mannen van het station te Avignon, die de eerste twaalf minuten alleen als redders moesten optreden, kweten zich dapper van hun taak, die des te gevaarlijker was, daar de stoom ketel van de verongelukte locomotief op sprin gen stond. De brandweer bluscnte een begin van brand. De meeste slachtoffers bevonden zich in de slaapwagens. Tijdens hun slaap zijn de menschen in dien wagon letterlijk verpletterd. Zij, die er hier het leven hebben afgebracht, behooren tot de ernstigst gewonden. De machi nist, ondervraagd, beweert, dat hij niet met al te groote snelheid heeft gereden, hetgeen moei lijk valt te controleeren, daar alle instrumenten in de locomotief vernield zijn. Alle getuigenver klaringen spreken echter de bewering van den machinist tegen. Bijna had zich nog een tweede spoorweg ongeluk in Frankrijk voorgedaan. De „Miche- line" Parijs—Granville (de zoogenaamde rails bus) heeft bij Verneuille sur Havre juist op tijd kunnen stoppen voor een hoop steenen, die kinderen over een afstand van driehonderd meter op de rails hadden gelegd. Als men weet, dat de „Micheline" met een snelheid van Ne- derlandsche Diesel-treinen rijdt, begrijpt men welk een ontzettende ramp hier door de oplet tendheid van den bestuurder is voorkomen. Op de lijst- der slachtoffers komen geen Ne derlanders voor. In den Mexicaanschen staat Gunajuato zijn gedurende 72 uur krachtige aardschokken ge voeld, zoodat de bewoners der dorpen hun wo ningen hebben verlaten en den Zondag in de open lucht hebben doorgebracht. De aardschok ken, die vrij sterk zijn, hebben een plaatselijk karakter. Belangrijke schade is aan deze streek toege bracht. Of er ook menschenlevens te betreuren zijn, kan nog niet worden vastgesteld. MADRID, 13 Aug. (Reuter) Een op het marktplein van een dorp in de provincie Gra nada gehouden stierengevecht heeft een sensa tioneel verloop gehad. Nadat twee beroeps-stierenvechters door een bijzonder kwaadaardigen stier waren gewond en uit de arena waren weggedragen, sprongen on geveer 50 jongelingen uit het publiek in de are na, om den strijd met den dollen stier te be ginnen. Het beest bleef echter ook deze groote over macht de baas en wist ongeveer dertig van zijn tegenstanders met hoornstooten meer of minder ernstig te verwonden. MOEKDEN, 13 Aug. (V.D.) Op den per sonentrein Moekden-Kirin is een aanslag ge pleegd, welke de ontsporing van den trein ten gevolge had. De politie meldt dat 16 personen zijn gedood en 20 gewond. De nachttrein GenèveNice op het station Avignon ontspoord. Acht dooden en 55 gewon den. Geen Nederlandsche slachtoffers. Een aantal Baskische burgemeesters en wethou ders gearresteerd wegens het toelaten der door Madrid onwettig verklaarde verkiezingen. Starhemberg's bezoek aan Mussolini. Reorgani satie van de Heimwehr besproken? Spoorwegongeluk in Duitschland. Twee dooden en 17 zwaar gewonden. Zestien dooden bij een aanslag op den trein MoekdenKirin. Admiraal Byrd door de reddingsexpeditie be reikt. Geregelde uitbreiding van onzen handel met Rusland. Dr. H. P. Berlage overleden. Tentoonstelling „Stad Tilburg" gesloten. De korting op de Indische pensioenen blijft ge handhaafd op 17 procent. Benoemingen in het Bisdom Haarlem. De corruptie in Westerwolde. De drie gear resteerde ambtenaren weer vrij. Felle brand te Helmond. Ernstig motorongeluk bij Assen Het faillissement van de N.V. Atalanta, druk kerij van „De Tribune" vernietigd. Van Vl'et eindigt als tweede te Leipzig - Van Egmond in de kwart-finale geslagen - Pola en Scherens wereldkampioenen. Prachtige successen van Berger bjj het inter nationaal athletiek-toumooi te Amsterdam. Jaarvergadering der R.K.F. te 's-Hertcgenbosch. MADRID, 13 Aug. Naar Havas meldt, hebben bijna dertig gemeenten in de Baskische Provinciën gisteren verkiezingen gehouden voor een Baskische provinciale commissie on danks het verbod van de regeering te Madrid. In verband hiermee zijn in de provincie Bilbao 25 burgemeesters gearresteerd. Ook dertig wet houders zijn in hechtenis genomen wegens het toelaten der onwettig verklaarde verkiezingen. In 57 Baskische gemeenten werden vergaderin gen door de politie verboden. Ook de burge meesters van San Sebastian en Bilbao zijn ge arresteerd. STOCKHOLM, 12 Aug. (Reuter) Aartsher tog Otto van Habsburg is vanmorgen vanuit Kopenhagen te Helsingborg aangekomen en vandaar terstond per auto doorgereisd naar het Noorden. Maandagavond of Dinsdagmorgen wordt hij in Stockholm verwacht. TER VOORKOMING VAN VERKEERDE GEVOLGTREKKINGEN DEELT DE DIRECTIE VAN DE WINKELVEREENIGING MEDE, DAT ZIJ IN GEENE BETREKKING STAAT TOT EENIGE ELDERS GEVES TIGDE ZAAK, DIE DEN NAAM „EIGEN HULP" DRAAGT. DE DIRECTIE VOORNOEMD. I i^O r\ v v y v r-\ v i 1111 11 111 11 11 r Stand op Maandag 2 uur njn. 754.9 Vorige stand: 755

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1934 | | pagina 1